Praca W Szwecji Agencja | Praca W Szwecji. Jak Zacząć? Gdzie Szukać? Co Jest Potrzebne? #4 131 개의 자세한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “praca w szwecji agencja – Praca w Szwecji. Jak zacząć? Gdzie szukać? Co jest potrzebne? #4“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Życie za granicą po Polsku // Daniel Witkowski 이(가) 작성한 기사에는 조회수 65,535회 및 좋아요 536개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

praca w szwecji agencja 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Praca w Szwecji. Jak zacząć? Gdzie szukać? Co jest potrzebne? #4 – praca w szwecji agencja 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Mam nadzieję , że informacje jakie podaje komuś się przydadzą. Pozdrowionka

praca w szwecji agencja 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Hotistin – Agencja pracy tymczasowej za granicą w Szwecji i …

Hotistin jest firmą zajmująca się organizacją pracy tymczasowej za granicą w branży hotelarskiej. Zapewniamy kompleksową obsługę i pomoc w znalezieniu …

+ 더 읽기

Source: www.hotistin.com

Date Published: 2/16/2022

View: 1501

PILNE! Praca: Agencja, Szwecja – Sierpień 2022 – Jooble

Praca: Agencja Szwecja. 145.000+ aktualnych ofert pracy. Pełny etat, praca tymczasowa, niepełny etat. Konkurencyjne wynagrodzenie. Informacja o pracodawcach …

+ 여기에 더 보기

Source: pl.jooble.org

Date Published: 10/5/2022

View: 7912

Agencje i biura pracy w Szwecji – Aplikuj.pl

Jakie biura pracy działają w Szwecji? · Adecco – jeden z gigantów na rynku pośrednictwa pracy. · Manpower – kolejna międzynarodowa agencja o dużej renomie.

+ 여기에 보기

Source: www.aplikuj.pl

Date Published: 8/5/2022

View: 7583

Praca w Szwecji – agencja rekrutacyjna,praca kontraktowa dla …

Praca w Szwecji dla Polaków to możliwość budowania stabilnej przyszłości na szwedzkich warunkach pracy. Zarobki w Szwecji. Szwecja jest uznawana za jedno z …

+ 여기에 표시

Source: pracawszwecji.com

Date Published: 11/2/2021

View: 8992

Praca w Szwecji | praca za granica | strefapracy.eu

działających na terenie kraju agencji zatrudnienia. Wpis do rejestru jest niezbędny, jeśli dana firma chce prowadzić tego typu działalność. Agencje pośrednictwa …

+ 더 읽기

Source: www.strefapracy.eu

Date Published: 5/27/2022

View: 2311

Jak znaleźć pracę w Szwecji w 2022 roku? | Poradnik Monito

01. Jak wygląda szwedzki rynek pracy? · 02. Przez agencję pracy · 03. Na polskich portalach · 04. Na szwedzkich lub zagranicznych portalach · 05. W …

+ 여기에 표시

Source: www.monito.com

Date Published: 1/7/2022

View: 4389

Praca Szwecja, oferty pracy w Szwecji | Globelus

Wciąż szanse na znalezienie pracy w Szwecji mają również polscy spawacze, operatorzy maszyn i kierowcy. Praca sezonowa. Bardzo popularną pracą wśród młodych …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.globelus.pl

Date Published: 1/30/2021

View: 9930

Szwecja – Agencja zatrudnienia za granicą i w Polsce

Praca Szwecja. Zapewne wielu z Was zastanawia się, czy jest możliwe znalezienie pracy w Szwecji. Owszem jak najbardziej można ubiegać się tam o zatrudnienie …

+ 여기에 보기

Source: abpraca.pl

Date Published: 11/1/2022

View: 7795

Praca w Szwecji – Rynek pracy – Szwecja

Aby dorobić się większych pieniędzy w krótkim czasie trzeba znaleźć dobry […] Continue Reading. Posted in Bez kategorii, praca szwecjaTagged agencja pracy …

+ 여기에 표시

Source: pracaszwecja.net

Date Published: 10/20/2021

View: 3920

주제와 관련된 이미지 praca w szwecji agencja

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Praca w Szwecji. Jak zacząć? Gdzie szukać? Co jest potrzebne? #4. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Praca w Szwecji. Jak zacząć? Gdzie szukać? Co jest potrzebne? #4
Praca w Szwecji. Jak zacząć? Gdzie szukać? Co jest potrzebne? #4

주제에 대한 기사 평가 praca w szwecji agencja

  • Author: Życie za granicą po Polsku // Daniel Witkowski
  • Views: 조회수 65,535회
  • Likes: 좋아요 536개
  • Date Published: 2017. 7. 17.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=BLVHmP9z7yc

Gdzie szukać ofert pracy w Szwecji?

Jednym z najpopularniejszych portali, na których możemy znaleźć pracę w Szwecji, jest Arbetsförmedlingen. To portal stworzony właśnie przez szwedzki Urząd Pracy. Należy wziąć pod uwagę, że część ofert, które są tam prezentowane, musi się tam znaleźć, ponieważ są do tego zobligowani szwedzcy pracodawcy.

Jak zacząć pracę w Szwecji?

Na szczęście nie jest wymagane pozwolenie o pracę – obywatele Unii Europejskiej mogą pracować, studiować i mieszkać w Szwecji bez żadnych zezwoleń. Pracownicy muszą jednak wyrobić kartę pobytu – wniosek trzeba złożyć w odpowiednim urzędzie.

Czy warto jechac do pracy w Szwecji?

Warto podkreślić, że Szwecja jest niezwykle otwarta na obcokrajowców. Państwo tworzy atrakcyjne miejsca pracy i dobre warunki socjalne, zachęcając tym samym do przyjazdu. Z drugiej strony Skandynawia cieszy się powodzeniem wśród turystów, którzy odwiedzają ją tłumnie każdego roku.

Czy warto przeprowadzić się do Szwecji?

brak nadgodzin – Szwedzi pracują tyle i tylko tyle godzin ile jest wyszczególniono w umowie. I nie chodzi tutaj o zniechęcenie do pracy, a bardziej o szanowanie wolnego czasu pracownika. zarobki – nie jest tajemnicą, iż wynagrodzenie w krajach skandynawskich jest jednym z najwyższych w Europie.

Ile godzin pracy w Szwecji?

Powszechny, podstawowy czas pracy w Szwecji wynosi 40 godzin tygodniowo. Jeżeli charakter pracy tego wymaga, czas pracy może wynosić przeciętnie 40 godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym do czterech tygodni.

Jakich pracowników brakuje w Szwecji?

Szukanie pracy

Osobie zza granicy najłatwiej jest znaleźć dobrze płatną prace w Szwecji, gdy wykonuje ona zawód deficytowy na tamtejszym rynku pracy – poszukiwani są inżynierowie oraz architekci, a także pracownicy służby zdrowia (zwłaszcza lekarze specjaliści i pielęgniarki).

Ile kosztuje miesięczne utrzymanie w Szwecji?

Koszty życia w Szwecji

11,60 zł. Szacunkowe miesięczne koszty utrzymania obliczone dla jednej osoby, bez uwzględnienia czynszu za mieszkanie to 3 753,95 zł (według kursu z dnia 18.09.2021 r.), co odpowiada 8 324,69 koronom szwedzkim (SEK).

Ile za nadgodziny w Szwecji?

W dniu roboczym za pracę w godzinach nadliczbowych, czyli wykonywaną po 8 godzinach pracy przysługuje dodatek w wysokości 37% stawki godzinowej. Za pracę podczas weekendów oraz w dni świąteczne dodatek do stawki godzinowej wynosi 70%.

Jak się żyje Polakom w Szwecji?

Podsumowanie. Reasumując, życie w Szwecji może kusić Polaków wysokimi zarobkami, jak i atrakcyjnymi warunkami pracowniczymi. Wielu przyjezdnych zwraca również uwagę na dobrze rozwinięty system opieki społecznej, jak i niedrogą służbę zdrowia.

Ile zarabia Polak w Szwecji?

Średnie miesięczne wynagrodzenie w Szwecji wynosi ok. 20 000 – 25 000 SEK brutto (ok. 1900 – 2300 EUR). Jest ono jednak zdecydowanie łatwiej osiągalne niż średnie wynagrodzenie w Polsce.

Ile wynosi najnizsza krajowa w Szwecji?

Według Szwedzkiego Urzędu Statystycznego średnie zarobki w Szwecji wynoszą 39 800 SEK, czyli około 17 921,94 złotych. Sprawdź, jak znaleźć dobrze płatną pracę w Szwecji. W Szwecji nie ma ustawowej płacy minimalnej.

Ile można odłożyć w Szwecji?

Dzieląc koszty mieszkania z innymi pracownikami i żyjąc dość skromie 40% miesięcznych zarobków można odłożyć.

Co jest tańsze w Szwecji niż w Polsce?

Chociaż cebula czy chleb w Szwecji kosztują prawie tyle samo, co w Polsce, a banany są nawet trochę tańsze, to cały koszyk zakupowy będzie tańszy w Biedronce (o 22 proc.). Chociaż po polskiej stronie zakupów jest trochę mniej masła (o 100 g) i trochę mniej chleba (też 100 g) to i tak różnice w cenach są znaczące.

Ile kosztuje mieszkanie w Szwecji?

Średnia cena za metr kwadratowy w Szwecji wynosi ok. 7 200 SEK, a w mniejszych miastach trzeba przeciętnie zapłacić ok. 6 400 SEK.

Czy Polak może kupić mieszkanie w Szwecji?

Mały dom w stolicy Szwecji można kupić za ok. 1 mln dol. Nie ma tam ograniczeń dla zagranicznych inwestorów.

Ile zarabia się w Szwecji?

Średnie miesięczne wynagrodzenie w Szwecji wynosi ok. 20 000 – 25 000 SEK brutto (ok. 1900 – 2300 EUR). Jest ono jednak zdecydowanie łatwiej osiągalne niż średnie wynagrodzenie w Polsce.

Ile zarabia drwal w Szwecji?

W żadnym kraju Europy nie znajdziesz tylu zajęć dla pracowników leśnych co w Szwecji. Polacy zatrudnieni w tamtejszych lasach i szkółkach zarabiają 16-18 tys. koron miesięcznie (ok. 7840-8820 zł).

Co trzeba zrobić żeby wyjechać do Szwecji?

Obywatele UE mają prawo przenieść się do Szwecji, nie występując o pozwolenie na pobyt, jednak jeśli któryś z członków ich rodziny jest obywatelem kraju, nie należącego do UE, przy pobytach dłuższych niż trzy miesiące, konieczne jest wyrobienie mu karty pobytu (szw. uppehållskort).

Jak się mieszka w Szwecji?

Jak widać, życie w Szwecji nie należy do najtańszych w Europie, co może stanowić przeszkodę przed potencjalną przeprowadzką. Warto jednak pamiętać, że wysokie zarobki rekompensują niemałe ceny towarów i usług. W związku z tym, każdy powinien bez trudu poradzić sobie finansowo w tym skandynawskim państwie.

Agencja pracy tymczasowej za granicą w Szwecji i Norwegii

Zajmujemy się rekrutacją pracowników głównie do branży HORECA na rynek szwedzki. Nasze motto brzmi: „Każde kolejne zadanie może być nie tylko nowym wyzwaniem, ale również cennym doświadczeniem”.

Dołącz do naszego zespołu i postaw na rozwój zawodowy!

Polegając na doświadczeniu wiemy, że wiele osób ma trudności ze znalezieniem odpowiedniego miejsca pracy, więc postanowiliśmy wyjść temu na przeciw. Podejmując współpracę z naszymi kandydatami dokonujemy wszelkich starań, aby ich przyszłe miejsce pracy dobrać do ich umiejętności oraz wymagań, przy czym spełniających nawet najwyższe oczekiwania naszych kontrahentów.

Czytaj więcej

PILNE! Praca: Agencja, Szwecja

… Gi Group jest jedną z największych agencji pracy i doradztwa personalnego na świecie. Dzięki strategicznym partnerstwom działa w 58 krajach, w tym w 31 bezpośrednio. Jest obecna w Europie, Azji, Amerykach oraz w Afryce. W Polsce agencja świadczy usługi od 2007 roku, intensywnie …

Agencje pracy Szwecja – biura pracy w Szwecji

Rynek pracy w Szwecji poszukuje ciągle wielu fachowców, a także pracowników niższego szczebla i robotników sezonowych. Mimo to poszukiwania pracy w tym nadbałtyckim kraju nie są łatwe. Przede wszystkim niemal we wszystkich zawodach jest wymagana znajomość języka szwedzkiego. Niektóre międzynarodowe korporacje zadowalają się anglojęzycznymi pracownikami, ale i oni mieszkając w Szwecji, będą musieli nauczyć się języka.

Oznacza to, że Polacy bez znajomości języka szwedzkiego mają dość zawężone pole do poszukiwań. Praktycznie jedyną pewną metodą będzie nawiązanie współpracy z agencją pośrednictwa pracy. Takie biura zatrudniają pracowników, a następnie wynajmują ich szwedzkim przedsiębiorstwom. Przyjrzyjmy się temu, na co zwracać uwagę poszukując agencji pracy działającej na rynku szwedzkim.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Szwecji?

Decydując się na nawiązanie współpracy z agencją pracy, konieczne jest sprawdzenie, czy działa ona legalnie i posiada odpowiednie certyfikaty. Większość Polaków planujących pierwszą pracę w Szwecji wybierze polskie agencje, które posiadają oferty dla pracowników nieznających języka. Pomagają one także w wyjeździe oraz organizacji życia na miejscu. W tym wypadku sprawdzenie legalności danego pośrednika jest bardzo proste. Każda agencja musi zostać wpisana do rejestru KRAZ, który znajduje się na stronie internetowej: http://stor.praca.gov.pl

Kolejną ważną kwestią są warunki podpisanej umowy. Agencje pracy nie powinny pobierać opłat za samą rejestrację. W przypadku wymagania zapłaty za samo poszukiwanie pracy można założyć, że pośrednik stosuje nieuczciwe praktyki, co powinno być sygnałem do wycofania się ze współpracy.

Bardzo ważną kwestią przy podpisywaniu jakiejkolwiek umowy jest dokładne jej przeczytanie. Agencje pracy organizują często zakwaterowanie, dopłaty do wyżywienia czy transport do miejsca pracy. Warto się zapoznać z dodatkowymi kosztami, jakie będzie ponosił pracownik. Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej, ponieważ pozwoli to na wyeliminowanie wszelakich nieporozumień. Przed podpisaniem umowy warto też dobrze się zapoznać z warunkami pracy, zakwaterowania oraz prawami, jakie posiada pracownik w danym przedsiębiorstwie, w jakim zostanie zatrudniony.

Alternatywy dla agencji pracy w Szwecji

Agencje pracy to nie jedyne miejsca, w których można szukać pracy na rynku szwedzkim. Jednak większość z pozostałych metod sprawdzi się głównie w przypadku znajomości języka szwedzkiego.

Przebywając już na terenie Szwecji, warto odwiedzić urząd pracy (arbetsförmedlingen). Szwecja mimo ograniczeń językowych jest bardzo otwarta na obcokrajowców i w urzędach mogą oni liczyć na pomoc w znalezieniu zatrudnienia. W szwedzkich urzędach można znaleźć sporo ogłoszeń o pracę, a także otrzymać pomoc w wielu formalnościach.

‘”>

Bardzo dobrym pomysłem może być także kontakt z doradcami sieci EURES. Europejska Służba Zatrudnienia powstała w celu ułatwienia migracji pracowników między krajami europejskimi. Doradcy sieci mogą ocenić kompetencje pracownika oraz pomóc w znalezieniu ofert pracy. Udzielą także potrzebnych informacji na temat wyjazdu i zamieszkania w Szwecji.

Bardzo popularną metodą poszukiwania pracy jest przeglądanie ogłoszeń w internecie. W tym wypadku istnieje możliwość aplikowania bezpośrednio do pracodawców, choć wiele ofert może pochodzić od agencji pracy. Mimo to warto przeglądać portale z ogłoszeniami o pracę za granicą. Osoby mieszkające w Szwecji mogą też korzystać z lokalnej prasy.

Jakie biura pracy działają w Szwecji?

Na rynku szwedzkim działają różne agencje pracy, także te polskie oferujące pracę dla osób nieznających języka szwedzkiego. Ciężko określić, które z nich są najlepsze, ale można wskazać na podstawie opinii pracowników kilku pośredników, od jakich warto zacząć poszukiwania. Przyjrzyjmy się niektórym biurom pośrednictwa pracy działającym w Szwecji.

Adecco – jeden z gigantów na rynku pośrednictwa pracy. Agencja działa także na polskim rynku, więc warto zaczerpnąć w niej informacji o ofertach pracy w Szwecji.

Manpower – kolejna międzynarodowa agencja o dużej renomie. Pośrednik współpracuje z wieloma firmami w różnych branżach, więc może stanowić dobry punkt zaczepienia w poszukiwaniu pracy na szwedzkim rynku.

Pracownicy Budowlani Sp. z o.o. – wyspecjalizowana agencja pracy zajmująca się rekrutacją i obsługą dużych projektów budowlanych. Pośrednik poszukuje fachowców do pracy na budowach w całej Europie. Między innymi organizuje wyjazdy do pracy w Szwecji.

PlusJob Poland Sp. z o.o. – agencja pracy będąca częścią duńskiej firmy Ramsdal PlusJob ApS. Firma działa na terenie całej Europy i skupia się w dużej mierze na branży motoryzacyjnej, logistycznej, budowlanej oraz służbie zdrowia i opiece. Biuro obejmuje pracowników opieką koordynatorów.

PBSG Limited – oddział grupy agencji pracy z siedzibą główną w Londynie. Pośrednik poszukuje pracowników różnego szczebla w wielu branżach. Firma organizuje wyjazdy do pracy za granicą w tym do Szwecji.

We Can Do HR Sp. z o.o. – agencja pośrednictwa pracy rekrutująca pracowników dla firm zagranicznych oraz organizująca pracę tymczasową. Firma działa w różnych branżach, ale można znaleźć w niej głównie oferty pracy w sektorze budowlanym.

‘”>

Barona Nordic Jobs – jedna z największych skandynawskich agencji pracy. Pośrednik działa między innymi w branży budowlanej, przemysłowej oraz logistyce. Biuro rekrutuje zagranicznych pracowników na potrzeby firm w Szwecji, Finlandii i Norwegii.

Baltix.se Sp. z o.o. Sp.k. – polska agencja pracy rekrutująca fachowców budowlanych oraz pracowników produkcji dla firm skandynawskich. Biuro organizuje wyjazdy oraz zapewnia zakwaterowanie i dojazdy do pracy na miejscu w Szwecji.

Perfect Job – biuro pośrednictwa pracy poszukujące pracowników niższego szczebla. Agencja zapewnia zakwaterowanie oraz transport do miejsc pracy. W wielu ogłoszeniach wystarczy znajomość języka angielskiego.

SACHSE – agencja pracy oferująca zatrudnienie w całej Europie w tym w Szwecji. Firma zapewnia pomoc polskojęzycznego koordynatora oraz darmowe zakwaterowanie w dni robocze.

Niewiele agencji pracy decyduje się na szerokie działanie w Szwecji ze względu na wymóg znajomości języka szwedzkiego stawiany pracownikom. Mimo to znajdują się firmy specjalizujące się w rekrutacji osób do pracy w Skandynawii. Poszukiwania pracy warto zacząć właśnie od nich.

agencja rekrutacyjna,praca kontraktowa dla polakow zagranica

Agencja pracy

Workcrew Scandinavia AB jest międzynarodową agencją rekrutującą wykwalifikowanych pracowników. Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów wspierając ich w zakresie HR. Specjalizujemy się w wyszukiwaniu oraz rekrutowaniu kandydatów do pracy kontraktowej w Europie i poza nią. Poczucie bezpieczeństwa i komfortu naszych kontrahentów ma dla nas kluczowe znaczenie, dlatego współpracujemy jedynie ze sprawdzonymi firmami i zatrudniamy wyłącznie specjalistów z doświadczeniem.

Agencja pracy Workcrew oferuje kandydatom z Polski atrakcyjną, legalną pracę na kontrakcie w Szwecji, a także poza nią.

Pracownicy, którzy wyjeżdżają z nami do pracy za granicę cenią sobie zarobki, warunki pracy, a także zakwaterowanie.

Nadrzędnymi wartościami jakimi kieruje się Workcrew jest indywidualne podejście do każdego pracownika i jego potrzeb, a także optymalne dopasowanie oferty pracy do doświadczenia i oczekiwań kandydata.

praca za granica

Praca w Szwecji – dostęp do rynku pracy w Szwecji

Polacy mogą pracować na terenie Szwecji na takich samych zasadach jak obywatele tego kraju. Mają takie same prawa i obowiązki jak pozostali pracownicy ze Szwecji, a pracodawca nie może ich dyskryminować ze względu na narodowość. Do pracy w Szwecji nie są wymagane żadne dodatkowe pozwolenia. Pracę można podjąć zaraz po przyjeździe do tego kraju. Jeśli planowany jest pobyt dłuższy niż trzy miesiące obywatele polscy muszą złożyć indywidualny wniosek o pozwolenie na pobyt. Wniosek taki składa się w jednym z biur Urzędu d/s Migracji (Migrationsverket) lub w szwedzkiej ambasadzie lub konsulacie przed wyjazdem do Szwecji. Szczegóły znajdują się na stronie http://www.migrationsverket.se

Szczególne zapotrzebowanie na pracowników w Szwecji dotyczy takich branż jak: służba zdrowia, opieka nad osobami w podeszłym wieku, branża IT, budownictwo. Problemów ze znalezieniem pracy nie będą mieli doświadczeni inżynierowie.

Praca w Szwecji – Jak szukać pracy w Szwecji

Pracę w Szwecji można poszukiwać poprzez:

Samodzielne wyszukiwanie ofert w systemie EURES – sieci współpracy publicznych służb zatrudnienia państw członkowskich EOG mająca na celu świadczenie usług w zakresie miejsc pracy na rzecz pracowników i rekrutacji dla pracodawców. Adres internetowy EURES w polskiej wersji językowej >>KLIKNIJ TUTAJ<< lub w innych wersjach językowych >>KLIKNIJ TUTAJ<< Skorzystanie z pomocy doradców EURES w wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy Doradcy Eures mają za zadanie informowanie, doradztwo i wspomaganie poszukujących pracy z EOG, którzy chcą pracować w innym kraju członkowskim oraz pracodawców, którzy chcą rekrutować pracowników z innych krajów członkowskich. Jeśli szukasz pracy za granicą doradca EURES ma obowiązek pomóc Ci w znalezieniu oferty pracy oraz udzielić informacji na temat warunków zatrudnienia i pracy obowiązujących na terenie danego kraju.W celu nawiązania kontaktu z doradcą EURES należy udać się do powiatowego lub wojewódzkiego urzędu pracy. ADRESY URZĘDÓW >>KLIKNIJ TUTAJ<< Skorzystanie z Europejskich Dni Pracy organizowanych przez EURES >>KLIKNIJ TUTAJ<< Są to organizowanie za pomocą Internetu lub w sposób bezpośredni targi rekrutacyjne na których osoby poszukujące pracy uzyskują pomoc w zakresie nawiązania kontaktu z pracodawcami w innych krajach europejskich. W ramach targów uczestnicy otrzymują również praktyczne porady dotyczące życia i pracy za granicą. Bezpośredni kontakt z doradcami Eures z terenu danego kraju. Doradcy eures udzielają informacji na temat ofert pracy jak również praktycznych, prawnych i administracyjnych kwestii dotyczących mobilności na poziomie krajowym i trans granicznym. Są to pracownicy publicznych służb zatrudnienia w danym państwie członkowskim lub pracownikiem organizacji partnerskiej w ramach sieci EURES. W celu znalezienia doradcy eures na terenie danego kraju lub regionu trans granicznego >>KLIKNIJ TUTAJ<< Wyszukanie ofert pracy w serwisie W celu przeglądnięcia aktualnych ofert pracy na terenie Szwecji >>KLIKNIJ TUTAJ<< Szwedzki urząd pracy – www.arbetsformedlingen.se Szwedzkie publiczne służby zatrudnienia (arbetsförmedlingen) obsługują zarówno poszukujących pracy, jak i pracodawców. Istnieją wyspecjalizowane biura zatrudnienia obsługujące wybrane obszary profesjonalne związane z np. sztuką, finansami, technologią czy informatyką. Aby skorzystać z informacji udostępnianych przez szwedzki urząd pracy nie trzeba być w nim zarejestrowanym. Wyszukiwarka ofert pracy >>KLIKNIJ TUTAJ<< Polskie agencje pośrednictwa pracy. Adresy agencji >>KLIKNIJ TUTAJ<< Rejestr agencji zatrudnienia (KRAZ) zawiera informacje nt. działających na terenie kraju agencji zatrudnienia. Wpis do rejestru jest niezbędny, jeśli dana firma chce prowadzić tego typu działalność. Agencje pośrednictwa pracy nie mogą pobierać opłat od osób poszukujących pracy za pośrednictwo jako takie. Mogą natomiast pobierać opłaty z tytułu faktycznie poniesionych kosztów związanych ze skierowaniem do pracy za granicą, poniesionych na: dojazd i powrót osoby skierowanej, badania lekarskie, tłumaczenia dokumentów. Firma kierująca daną osobę do pracy za granicą albo pracy tymczasowej jest zobowiązana do przekazania jej na piśmie wszystkich informacji o kosztach, opłatach i innych należnościach, związanych z kierowaniem do pracy oraz podjęciem i wykonywaniem pracy za granicą. Szwedzkie agencje pośrednictwa pracy Popularnym sposobem na znalezienie pracy w Szwecji jest skorzystanie z usług szwedzkich niepublicznych agencji pośrednictwa pracy. najprościej adresy takich agencji można znaleźć na stronie www.eniro.se pod hasłem: Bemanningsföretag. Praca w Szwecji – Strony internetowe z ofertami pracy w Szwecji Popularnym sposobem wyszukiwania ofert pracy jest korzystanie z ogłoszeń zamieszczonych w codziennej prasie lub w serwisach ogłoszeniowych. Należą do nich: www.blocket.se – największy szwedzki portal ogłoszeniowy Dagens Nyheter największa szwedzka poranna gazeta Prasa biznesowa: Svenska Dagbladet i Dagens Industri http://www.gulasidorna.se – można znaleźć tutaj adresy wybranych firm http://se.indeed.com https://www.careerjet.se https://www.monster.se

Jak znaleźć pracę w Szwecji w 2022 roku?

Coraz więcej Polaków decyduje się na znalezienie pracy w Szwecji. Nic dziwnego — można tam otrzymać wysokie zarobki i świetny socjal.

Jak więc znaleźć pracę w Szwecji? Gdzie szukać ogłoszeń? Jak to zrobić na własną rękę?

Sprawdź poradnik Monito i przekonaj się, że to łatwiejsze niż myślisz:

Praca w Szwecji – jak zacząć?

Praca w Szwecji – jak zacząć? Szwecja to kraj, w którym chce pracować coraz więcej osób, także z Polski. Kusi dobrymi perspektywami zawodowymi i zarobkami, przez co coraz chętniej wyjeżdżamy do Szwecji. Podpowiadamy, jakie kroki podjąć, aby zacząć pracę w Szwecji.

Co jest potrzebne?

Na początku zastanówmy się, co w ogóle jest potrzebne, aby rozpocząć pracę w Szwecji. Tutaj jednak wszystko zależy od tego, jakie stanowisko nas interesuje. Jeżeli posiadamy wykształcenie wyższe i chcielibyśmy pracować na stanowisku biurowym bądź zgodnie ze swoim kierunkiem studiów, musimy poznać przynajmniej podstawy języka szwedzkiego. Oczywiście im lepiej go znamy, tym lepiej. Co prawda w Szwecji dogadamy się również po angielsku i niemiecku, lecz na wyższych stanowiskach znajomość szwedzkiego zwykle jest obowiązkowa. Jeżeli więc nie znamy języka, rozpocznijmy kurs dla osób chcących podjąć zatrudnienie w Szwecji. Natomiast osoby, które chcą pracować na niższych stanowiskach, zwykle nie muszą znać języka szwedzkiego. Wystarczy znajomość języka angielskiego bądź niemieckiego i to w stopniu podstawowym. Chodzi bowiem o to, aby umieć porozumieć się z pracodawcą, chyba że ten jest Polakiem.

Sprawdź również:

Samodzielne poszukiwanie stanowiska

Wiele osób posiadających odpowiednie wykształcenie oraz znających język decyduje się samemu poszukać pracy z Szwecji. Nie jest to jednak proste – trzeba bowiem nastawić się na to, że Szwedzi chętnie zatrudniają rodaków. Jeśli jednak mamy doświadczenie i dodatkowe umiejętności, możemy próbować samemu znaleźć etat. W tym celu musimy odwiedzać szwedzkie strony z ogłoszeniami o pracę. Ewentualnie możemy również próbować odwiedzać strony szwedzkich urzędów, które także publikują ogłoszenia o pracę, głównie w firmach państwowych. Rozmowa rekrutacyjna do pracy w Szwecji zwykle odbywa się online. Czasami jednak pracodawca wymaga osobistego stawienia się w firmie, szczególnie w końcowych etapach rekrutacji. Sam jej proces przebiega podobnie, jak w Polsce. Niemniej jednak szwedzki pracodawca może wymagać od nas wypełnienia testu potwierdzającego znajomość języka lub inne umiejętności.

Praca za pośrednictwem agencji

Chcąc podjąć pracę w Szwecji możemy również poszukać jej za pośrednictwem agencji pracy. Obecnie wiele takich firm oferuje pracę w Szwecji, głównie na stanowiskach produkcyjnych bądź dla pracowników niewykwalifikowanych. Zaletą skorzystania z usług agencji jest fakt, iż często pomaga ona załatwić wszelkie formalności. Jest to istotne szczególnie w przypadku osób, które nie znają języka szwedzkiego. Dodatkowo agencja organizuje transport, a czasami również oferuje zakwaterowanie. Jest to korzystne w przypadku podejmowania pierwszej pracy, gdy chcemy nieco poznać kraj, język i zadomowić się w Szwecji. Z czasem możemy przecież podjąć pracę we własnym zakresie, gdy już nieco lepiej poznamy okoliczne warunki. Warto pamiętać, że agencja pracy oferuje również niezbędną pomoc w sytuacjach kryzysowych – konieczność szybkiego powrotu do kraju na skutek wypadku lub choroby, a także kradzieże czy inne. Rekrutację do pracy w Szwecji zwykle prowadzi pracownik agencji pracy, który jest Polakiem, zatem cały proces rekrutacji odbywa się w języku polskim. Jest to bardzo ważne, gdy nie znamy szwedzkiego ani innego języka, takiego jak angielski czy niemiecki. Na samym końcu możemy być poproszeni o rozmowę ze szwedzkim pracodawcą, lecz nie jest to wymóg każdorazowy.

Kwestie formalne

Jeżeli otrzymamy ofertę pracy w Szwecji, musimy dopełnić wszystkich, niezbędnych formalności. Na szczęście nie jest wymagane pozwolenie o pracę – obywatele Unii Europejskiej mogą pracować, studiować i mieszkać w Szwecji bez żadnych zezwoleń. Pracownicy muszą jednak wyrobić kartę pobytu – wniosek trzeba złożyć w odpowiednim urzędzie. Pracownicy muszą również złożyć wniosek o wydanie numeru osobowego – odpowiednika polskiego numeru PESEL. Oczywiście chcąc wyjechać do Szwecji musimy posiadać dowód tożsamości – ważny dowód osobisty lub paszport. Przed wyjazdem musimy także znaleźć mieszkanie. W dzisiejszych czasach nie ma z tym problemu, bowiem większość spraw można załatwić przez internet. Przy wyborze mieszkania warto wziąć pod uwagę okolicę i jej możliwości komunikacyjne. Właściciel mieszkania może, tak samo ja w Polsce, zażądać zapłaty pierwszego czynszu oraz kaucji przed podpisaniem umowy. Przed podjęciem pracy w Szwecji dobrze jest również wyposażyć się w ciepłe ubrania, gdyż nawet latem bywa tam dosyć chłodno. Co więcej, warto dowiedzieć się, czy na podstawie zawartej z pracodawcą umowy będzie nam przysługiwało ubezpieczenie zdrowotne. Aby się do niego zgłosić, konieczne jest posiadanie numeru osobistego, zatem nie zwlekajmy z jego wyrobieniem. Pamiętajmy, że w przypadku podjęcia współpracy z agencją pracy, ta zwykle załatwia za nas szereg formalności. Musimy jednak dopytać o kwestie, które jesteśmy zobowiązani załatwić we własnym zakresie. Niestety, w przypadku niedopełnienia formalności to my sami będziemy ponosić konsekwencje, zatem lepiej być w tych kwestiach zapobiegawczym.

Dlaczego warto wyjechać do Szwecji? Jak wygląda życie i praca w Szwecji?

Zastanawiasz się nad podjęciem pracy w Szwecji? Nic dziwnego! To piękny kraj, oferujący stabilne życie i wysokie zarobki. Dodatkowo skandynawskie miasteczka są klimatyczne, eleganckie i niezwykle urokliwe. Życie w Szwecji od lat jest dla Polaków ciekawą alternatywą. Zanim jednak zaczniesz planować wyjazd do Sztokholmu czy Ystad, dowiedz się, jak wygląda ono w praktyce. Jakie są koszty utrzymania? Ile zarabia się w Szwecji? I co zwiedzać w Szwecji?

Jak wygląda życie w Szwecji? Podstawowe informacje Zacznijmy od tego, że Szwecja jest bardzo urokliwym krajem położonym na Półwyspie Skandynawskim o niesłychanie długiej i ciekawej linii brzegowej. Zamieszkuje ją niewiele ponad 10 milionów osób, z czego 20 proc. stanowią obcokrajowcy, w tym Polacy. Stolicą Szwecji jest Sztokholm, ale ważne ośrodki miejskie to również Göteborg, Malmö czy Uppsala. Kraj ten należy do Unii Europejskiej oraz strefy Schengen, dzięki czemu nie potrzebujesz wizy, aby swobodnie do niego podróżować. Warto podkreślić, że Szwecja jest niezwykle otwarta na obcokrajowców. Państwo tworzy atrakcyjne miejsca pracy i dobre warunki socjalne, zachęcając tym samym do przyjazdu. Z drugiej strony Skandynawia cieszy się powodzeniem wśród turystów, którzy odwiedzają ją tłumnie każdego roku. Interesująca przyroda, muzea, zabytki i kościoły są naprawdę warte zobaczenia.

Oczywiście w Szwecji można zaobserwować wiele podobieństw do zasad panujących w Polsce – oba kraje należą do Unii Europejskiej i mają podobne wartości kulturowe, jednak życie i praca w Sztokholmie czy w innym mieście wygląda nieco odmiennie. Kraj ten jest niezwykle przyjazny i otwarty, możesz liczyć na pomoc w urzędach, łatwy dostęp do edukacji i służby zdrowia. Warto więc przed wyjazdem poznać możliwości, jakie oferuje Skandynawia.

Życie Polaków w Szwecji – od czego zacząć? Teoretycznie wyjazd do Szwecji nie wymaga dopełnienia wielu spraw formalnych, ale pamiętaj, że Twój pobyt musi być zalegalizowany. Choć tamtejsze prawo dopuszcza przebywanie obywateli UE bez pozwolenia – jeśli chcesz zamieszkiwać w tym kraju dłużej niż 3 miesiące, warto wystąpić o status rezydenta do Migrationsverket (Szwedzki Urząd Imigracyjny). Kolejnym ważnym elementem, o który musisz zadbać to szwedzki numer personalny. Umożliwia on legalne zatrudnienie i korzystanie z przysługujących Ci praw. Uzyskanie stałego numeru personalnego nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać – cały proces ciągnie się bowiem miesiącami, dlatego dobrze wystąpić o tymczasowy numer personalny – również pozwalający na załatwienie niezbędnych formalności.

Praca Szwecja – jakie warunki trzeba spełnić?

Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy w Szwecji, poznaj podstawowe warunki zatrudnienia:

w Szwecji nie występuje płaca minimalna, ale o warunki zatrudnienia dbają związki zawodowe;

umowę o pracę można zawrzeć ustnie, jednak w ciągu miesiąca od rozpoczęcia zatrudnienia musisz otrzymać dokument określający zasady współpracy;

podatki od dochodów w Szwecji wynoszą ok. 30 proc.;

urlop w Szwecji wynosi 25 dni w ciągu roku;

wymiar czasu pracy, podobnie jak w Polsce wynosi 40 godzin tygodniowo, ale osoby wychowujące dzieci do 8. roku życia mogą ubiegać o skrócenie czasu pracy o 25 proc.

Polska i Szwecja należą do Unii Europejskiej oraz strefy Schengen, co oznacza, że nasi rodacy mogą podjąć zatrudnienie w Szwecji bez konieczności zdobywania specjalnego pozwolenia na pracę.

Praca w Szwecji dla Polaków – jak znaleźć atrakcyjne zatrudnienie? Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową hasła: praca Szwecja i przejrzenie popularnych portali ogłoszeniowych. W sieci znajdziesz naprawdę wiele różnorodnych ofert, dlatego wybór wydaje się być nieograniczony, niestety nie zawsze jest on w pełni bezpieczny. Ryzyko oszustwa jest dość wysokie, dlatego musisz poświęcić naprawdę sporo czasu, aby dokładnie zweryfikować każdego kolejnego pracodawcę. W Szwecji istnieje Arbetsformedlingen, czyli odpowiednik polskiego Urzędu Pracy. W tym miejscu możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy – dostępne są oferty pracy oraz poradniki dotyczące tworzenia dokumentów aplikacyjnych. To z pewnością lepsza opcja, szczególnie dla osób, które wybierają się za granicę po raz pierwszy. Innym rozwiązaniem jest EURES – sieć europejskich ofert pracy, ułatwiająca swobodny przepływ pracowników na terenie państw Unii Europejskiej. Poza ogłoszeniami znajdziesz tam przydatne informacje np. na temat warunków życia w Szwecji.

Możesz też znaleźć legalną pracę znacznie szybciej, a przede wszystkim w pełni bezpiecznie. Wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pracy, takiej jak Hotistin. Specjaliści ds. rekrutacji dbają o to, aby wszystkie oferty były dokładnie wyselekcjonowane i spełniały oczekiwania osób o różnych profesjach, zainteresowanych zatrudnieniem w branży HoReCa czyli sektorze hotelarskim i gastronomicznym. Jedyne oczekiwania to minimalne doświadczenie oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego. Co oferuje agencja pracy Szwecja?

Konkurencyjne stawki;

zakwaterowanie zapewnione przez obiekt;

bezpłatne ubezpieczenie na terenie Szwecji;

minimum formalności; zwrot kosztu pierwszego dojazdu;

zatrudnienie na polskiej umowie;

ciągły kontakt z polskim koordynatorem.

Szwecja – praca sezonowa Jeśli interesuje Cię jedynie praca sezonowa w Szwecji, nie musisz martwić się praktycznie żadnymi formalnościami. Jedyne czego potrzebujesz to tymczasowego, szwedzkiego numeru personalnego. W Szwecji wyróżnia się kilka typów umów na czas określony: provanstälning – umowa na okres próbny, trwająca maksymalnie 6 miesięcy;

visstidsanställning – umowa na czas określony, zawierana maksymalnie na 2 lata;

projektanstälning – umowa na czas wykonywania danego projektu;

säsongsarbete – umowa o pracę sezonową w Szwecji. Jest jeszcze jedna możliwość – polska umowa zlecenie. Jak pracować za granicą na polskiej umowie, a jednocześnie zarabiać w euro? To proste! Wystarczy nawiązać współpracę z agencją pracy. Pomoc profesjonalistów nie tylko zmniejszy ryzyko związane z wyjazdem, ale również ograniczy czasochłonny proces poszukiwania zatrudnienia. Pamiętaj też o ważnej kwestii – korzystając z takiego wsparcia nie musisz martwić się żadnymi formalnościami, otrzymasz również profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy. Jedną ze sprawdzonych agencji pracy, jest firma Hotistin specjalizująca się w branży HoReCa. Wystarczy jedynie skontaktować się z koordynatorem, który znajdzie dla Ciebie ofertę zgodną z Twoimi oczekiwaniami i kwalifikacjami.

Szwecja praca – aktualne oferty w branży HoReCa: praca barman Szwecja ;

; praca kucharz Szwecja ;

; praca Szwecja sprzątanie ;

; praca dla par Szwecja ;

; praca w Szwecji dla kobiet ;

; praca w Szwecji z zakwaterowaniem.

Praca w Szwecji od zaraz

Poszukiwanie zatrudnienia przez agencję pracy Hotistin, jest banalnie proste. Wystarczy przesłać swoje CV na odpowiedni adres mailowy. Następnie skontaktować się z jednym z rekruterów, który przeprowadzi z Tobą telefoniczną rozmowę rekrutacyjną i zaproponuje oferty zgodne z Twoimi oczekiwaniami i doświadczeniem. Jeśli kontrahent zaakceptuje przesłaną kandydaturę – drogą mailową otrzymasz umowę, a po jej podpisaniu, namiary na kontrahenta i plan podróży.

Musisz zrobić tylko tyle, aby wyruszyć na przygodę życia. Resztą formalności np. tych związanych z uzyskaniem tymczasowego numeru personalnego, zajmie się nasz dział administracji. Co ważne, atrakcyjne zatrudnienie zdobędziesz bez wychodzenia z domu – wszystkie kwestie załatwisz online.

Jakie są zarobki w Szwecji? Nie da się nie zauważyć, że średnie zarobki w Szwecji są wyższe niż w Polsce i to bez względu na zajmowanie stanowisko. Właśnie dlatego finanse stały się jednym z głównych powodów skłaniających naszych rodaków do poszukiwania pracy w Skandynawii. Średnia pensja w Szwecji pomocników w restauracjach i na kuchni oscyluje w granicach 24 000 SEK. Biorąc pod uwagę kurs korony szwedzkiej wynoszący 0,45 zł, daje to prawie 11 000 złotych miesięcznie. Stawki na polskich umowach kształtują się podobnie, a nawet lepiej. Doświadczony kucharz, zdecydowany na współpracę z agencją Hotistin jest w stanie zarobić nawet 15 800 na rękę miesięcznie.

Jakie są koszty życia w Szwecji? Kwestia podatku dochodowego w Szwecji jest z pewnością bardziej wymagająca niż w Polsce i co ciekawe, w dużej części zależy od miejsca zamieszkania pracownika, dlatego wielu mieszkańców decyduje się na przeprowadzki do gmin, w których jest on niższy. Same koszty utrzymania w Szwecji również nie należą do najniższych w Europie. Za posiłek w restauracji zapłacisz od 100 do 700 SEK, a wynajem kawalerki w centrum miasta to koszt rzędu 7 600 SEK. Doskonałym rozwiązaniem jest więc sezonowy wyjazd z firmą Hotistin. Otrzymasz nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale też zwrot kosztów przejazdu i darmowe zakwaterowanie, a niekiedy nawet posiłki. To dobra opcja, by w krótkim czasie zebrać sporo oszczędności, które wykorzystasz po powrocie do Polski. Zdecydowałeś się na dłuższy pobyt? Pamiętaj, że wysokie zarobki rekompensują niemałe ceny, dlatego bez problemu w Skandynawii poradzisz sobie finansowo.

Praca i życie w Szwecji – zalety

Życie w Szwecji dla Polaków to nie tylko praca pełna wyzwań i atrakcyjne zarobki, ale też czas wolny oraz możliwość lepszego poznania kraju, w którym żyje bardzo duży odsetek szczęśliwych ludzi. Jakie jeszcze plusy ma Szwecja?

Bezpieczeństwo – w Szwecji występuje bardzo niski wskaźnik przestępstw, nie musisz więc obawiać się napaści na ulicach.

Dwujęzyczność – nie znasz szwedzkiego? To żaden problem, ponieważ znajomość języka angielskiego w Szwecji jest na bardzo wysokim poziomie. Mówi się, że nawet 90 proc. Szwedów rozmawia płynnie w tym języku.

Brak miejsca na nudę – Szwedzi preferują aktywne spędzanie czasu na zewnątrz, a sport jest wręcz nieodłącznym elementem ich życia. Sprzyjają temu całkiem wysokie temperatury latem, pozwalające korzystać z uroków natury. Nie można też zapomnieć o pięknych krajobrazach i licznych zabytkach wartych zobaczenia.

Szwecja – atrakcje turystyczne Szwecja to piękny kraj, pełen kontrastów. Zaskoczy Cię gwarnymi miastami, w których dominują niezwykłe krajobrazy, ciekawymi zabytkami oraz wieloma atrakcjami, które robią ogromne wrażenie na przyjezdnych. Na uwagę zasługuje oczywiście stolica Szwecji, czyli Sztokholm – pełen przepychu i elegancji. Stare Miasto, Zamek Królewski oraz zabytkowe kościoły i muzea, to coś, co trzeba zobaczyć. Podobnie, jak krainę zamków, gdzie na powierzchni 11 km2 znajduje się ponad 200 okazałych budowli, a także niezwykłe przyrodniczo parki narodowe. W Göteborgu możesz przepłynąć się po kanale specjalną łodzią, a w Karlskronie podziwiać ponad 900 jezior i 12 rzek. Atrakcje turystyczne w Szwecji są zdecydowanie godne podziwu. Nie sposób wszystkiego wymienić, ale miejsca, które także zasługują na uwagę to: Malmö, Gotlandia, Ystad czy Uppsala.

Praca za granicą Szwecja – podsumowanie

Praca w Szwecji kusi Polaków wysokimi zarobkami, ale też atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia. Przyjezdni zwracają również uwagę na bardzo dobrze rozwinięty system opieki społecznej oraz niedrogą służbę zdrowia. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu. Zacznij od znalezienia wiarygodnej oferty pracy. Doskonałą alternatywą, szczególnie dla młodych ludzi jest branża HoReCa. Barmani, kelnerki, pokojówki czy kucharze, mogą zarobić naprawdę sporo, w krótkim czasie. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów i wyrusz na swoją przygodę do Szwecji.

Jak znaleźć pracę w Szwecji w 2022 roku?

Coraz więcej Polaków decyduje się na znalezienie pracy w Szwecji. Nic dziwnego — można tam otrzymać wysokie zarobki i świetny socjal.

Jak więc znaleźć pracę w Szwecji? Gdzie szukać ogłoszeń? Jak to zrobić na własną rękę?

Sprawdź poradnik Monito i przekonaj się, że to łatwiejsze niż myślisz:

Praca Szwecja, oferty pracy w Szwecji

Oferty pracy w Szwecji

Szwecja jest wysoko rozwiniętym krajem przemysłowym, może pochwalić się zróżnicowaną, wysoce konkurencyjną i odnoszącą sukcesy gospodarką. Według Światowego Forum Gospodarczego Szwecja zajmuje szóste miejsce na świecie pod względem konkurencyjności. Średnia stopa bezrobocia w Szwecji wynosi 6,2 proc. Ale trzeba powiedzieć, że w niektórych regionach Szwecji stopa bezrobocia oscyluje nawet w okolicach 3 proc., czyli liczby, którą ekonomiści traktują jako pełne zatrudnienie.

Rynek pracy w Szwecji

Szwecja jest krajem dużych możliwości, zwłaszcza dla specjalistów. Najbardziej poszukiwani w Szwecji są lekarze i informatycy – w służbie zdrowia już teraz pracuje kilka tysięcy polskich pielęgniarek i lekarzy. Potrzebni są także nauczyciele, biotechnolodzy, inżynierowie (np. elektrycy), specjaliści z branży call center, transport/spedycja/logistyka i budownictwo. Pomimo, że ilość miejsc w branży budowlanej teoretycznie spada, w praktyce szwedzki rynek wykazuje stałe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników zagranicznych. Tendencja ta szczególnie dotyczy branży usług remontowych oraz prac wykończeniowych i zawodów takich jak betoniarze – zbrojarze, blacharze, kamieniarze, spawacze, parkieciarze, tynkarze. Wciąż szanse na znalezienie pracy w Szwecji mają również polscy spawacze, operatorzy maszyn i kierowcy.

Praca sezonowa

Bardzo popularną pracą wśród młodych ludzi jest sezonowa, wakacyjna praca przy zbiorze runa leśnego (jagody i borówki), przy sadzeniu drzewek, usuwaniu połamanych drzew, a także w rolnictwie (zbiór truskawek) i ogrodnictwie. Oferty dla pracowników bez kwalifikacji dostępne są najczęściej właśnie w rolnictwie, ale nawet w tej dziedzinie ważna jest znajomość języków w stopniu komunikatywnym. Preferowane są też osoby z samochodem.

Zapotrzebowanie na zagranicznych specjalistów w Szwecji wiąże się także często z deficytem zatrudnienia w rejonach o niskich temperaturach i trudnych warunkach atmosferycznych. Szwedzcy specjaliści są często niechętni do pracy na północy kraju. Problem ten szczególnie dotyczy branży górniczej. Stąd coraz liczniejsze oferty dla fachowców z sektora przemysł wydobywczy w kopalniach ród metali w północnej Szwecji.

Polacy w Szwecji

Polonia w Szwecji liczy niecałe 90 000 mieszkańców. Ponad 30% Polaków mieszka w regionie Sztokholm. Szwecja nie jest najpopularniejszym wśród Polaków kierunkiem pod względem wyjazdów do pracy długoterminowej, ale chętnie wyjeżdżamy do Szwecji do pracy krótkoterminowej. Polacy stanowili w 2018 roku największą grupę narodową wśród pracowników delegowanych do pracy w Szwecji, zasilając głównie branżę budowlaną.

Polacy pracują w Szwecji także jako kierowcy, pielęgniarki, lekarze, pracownicy administracyjni, księgowi, sprzątaczki, w sektorze usług czy opiekunowie osób starszych. Jak wynika z obliczeń nawet na mało prestiżowych stanowiskach można w Szwecji zarobić o wiele więcej niż w Polsce. Jeśli ktoś chce przywieźć do naszego kraju zarobione w Szwecji pieniądze, szczególnie musi się jednak liczyć z wyższymi kosztami utrzymania. Za podstawowe produkty żywnościowe i używki w przeliczeniu na złotówki zapłacimy dużo więcej niż w Polsce.

Agencja zatrudnienia za granicą i w Polsce

Praca Szwecja

Zapewne wielu z Was zastanawia się, czy jest możliwe znalezienie pracy w Szwecji. Owszem jak najbardziej można ubiegać się tam o zatrudnienie, jednakże na chwilę obecną pojawia się mniej ofert pracy w Szwecji, niż np. w Niemczech czy Holandii. Kraj ten przyciąga obcokrajowców głównie ze względu na chęć posiadania lepszego standardu życia oraz osiągania znacznie wyższych zarobków. Mimo wysokich podatków, Szwecja oferuje świetną opiekę medyczną oraz przywiązuje szczególną uwagę do rozwoju dzieci.

Czytaj dalej…

Czy jest możliwa praca od zaraz w Szwecji, bez języka?

Szwecja – praca tam wydaje się być ciekawym wyborem dla każdego z nas. Nasza agencja zatrudnienia AB Job Service Polska jest bardzo często w posiadaniu ofert pracy w Szwecji, z możliwością wyjazdu od zaraz. Oznacza to, że wyjazd może być zorganizowany nawet z dnia na dzień. Dodatkowo, oferujemy pracę w Szwecji bez języka, aczkolwiek dobrze jest znać chociaż podstawy np. angielskiego, zwłaszcza w przypadku wyjazdu samemu.

Znając realia rynku jesteśmy w stanie powiedzieć, że rzeczywiście jest możliwe uzyskanie pracy w Szwecji bez języka, z możliwością wyjazdu od zaraz. Często jednak jest to praca fizyczna, dlatego trzeba być wytrzymałym, odpornym na warunki atmosferyczne, pełnym energii oraz zmotywowanym do pracy. Potencjalny pracownik powinien spełniać te właśnie kryteria. Cechą na plus może okazać się także umiejętność mówienia w języku obcym, natomiast jak zostało wcześniej wspomniane, w niektórych przypadkach ofert pracy w Szwecji nie jest to konieczność.

Jaką można otrzymać ofertę pracy w Szwecji?

Oferty pracy w Szwecji są różnorodne, zaczynając od kompletowania zamówień na magazynie, pracy fizycznej na produkcji, poprzez prace sezonowe przy pielęgnacji i zbiorze owoców i warzyw, pracy na kuchni, na budowie, kończąc na pracy w hotelu przy sprzątaniu pokojów To tylko przykładowe oferty pracy Szwecja, które pojawiły się w naszej agencji pracy.

Wszystkich, których interesuje praca w Szwecji od zaraz, bez języka bądź praca w tymże kraju, zapraszamy do kontaktowania się z naszą agencją pracy AB Job Service Polska. Przygotujemy odpowiednie oferty pracy, a jeśli nie będziemy w posiadaniu oferty adekwatnej do Twoich umiejętności i preferencji, postaramy się takową znaleźć. O ofercie pracy poinformujemy Cię telefonicznie. Dodatkowo, praca w Szwecji jest możliwa z zakwaterowaniem.

Jeśli interesuję Cię wyjazd do Szwecji do pracy, zarówno sezonowej, jak i na dłuższy czas, koniecznie odwiedź nas w biurze w Kielcach, Lublinie lub Opolu. Postaramy się znaleźć odpowiednie zatrudnienie dla Ciebie!

Zespół AB Job Service Polska

키워드에 대한 정보 praca w szwecji agencja

다음은 Bing에서 praca w szwecji agencja 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Praca w Szwecji. Jak zacząć? Gdzie szukać? Co jest potrzebne? #4

  • praca w Szwecj
  • Szwecja
  • gdzie szukać pracy w Szwecj

Praca #w #Szwecji. #Jak #zacząć? #Gdzie #szukać? #Co #jest #potrzebne? ##4


YouTube에서 praca w szwecji agencja 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Praca w Szwecji. Jak zacząć? Gdzie szukać? Co jest potrzebne? #4 | praca w szwecji agencja, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  옷 브랜드 로고 찾기 | 옷 사기전에 보자! 나에게 어울리는 브랜드추천 [1편] 21170 투표 이 답변

Leave a Comment