Przemówienie Odchodzącego Na Emeryturę | Pożegnanie Pań: Teresy I Bożeny – Odchodzą Na Emeryturę. 답을 믿으세요

당신은 주제를 찾고 있습니까 “przemówienie odchodzącego na emeryturę – Pożegnanie pań: Teresy i Bożeny – odchodzą na emeryturę.“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Zespół Szkół Luboń 이(가) 작성한 기사에는 조회수 7,939회 및 좋아요 21개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

przemówienie odchodzącego na emeryturę 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Pożegnanie pań: Teresy i Bożeny – odchodzą na emeryturę. – przemówienie odchodzącego na emeryturę 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Pożegnanie p. Teresy i p. Bożeny – uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się na holu i klaszcząc dziękowali obu paniom za pracę w naszej szkole. Był czerwony dywan, confetti, tort z racami, kwiaty, prezenty, przemówienia pożegnalne, gromkie „Sto lat” i… wiele łez! Dziękujemy za współpracę!

przemówienie odchodzącego na emeryturę 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Podziękowanie z okazji odejścia na emeryturę

(adresat: pracownik odchodzący na emeryturę) Szanowna Pani […], w imieniu swoim, Zarządu oraz … Nie wiesz jakich zwrotów powinieneś użyć w przemówieniu?

+ 여기에 보기

Source: www.przemowienia.com

Date Published: 8/16/2022

View: 4952

Przemówienie Marii Wróbel na zakończenie pracy zawodowej.

Końca dobiegł mój czas pracy zawodowej. Odejście na emeryturę traktuję jako coś oczywistego. Człowiek jest cząstką jakiejś wspólnoty i we …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.tuchow.pl

Date Published: 3/5/2021

View: 7255

Pożegnanie odchodzącej na emeryturę – pani Krystyny …

Medal Komisji Edukacji Narodowej – 2010 r.”. Pożegnalne przemówienie zakończyła słowami: “Z całego serca dziękujemy Ci za wszystko, co przez te lata pracy …

+ 여기에 보기

Source: pspzegocina.pl

Date Published: 1/30/2021

View: 4338

Ostatni dzień w pracy – pożegnanie. Jak zrobić to z klasą? – blog

Odejście na emeryturę lub zmiana pracy na lepszą, … Jeśli odchodzącemu pracownikowi bardzo zależy na tej właśnie formie pożegnania, …

+ 여기에 표시

Source: www.kopalnia.pl

Date Published: 2/16/2022

View: 3964

Przejście na emeryturę z klasą – oto nasze propozycje

Jeśli impreza organizowana jest prywatnie, a uczestniczyć w niej będą przede wszystkim znajomi i najbliższa rodzina odchodzącego na emeryturę, można śmiało …

+ 여기에 표시

Source: www.partybox.pl

Date Published: 11/15/2022

View: 812

Pożegnanie kolegi z pracy – jak to zrobić? – Aplikuj.pl

Poniżej podpowiadamy, jak ułożyć przemówienie na pożegnanie emeryta. … po te związane z danym zawodem czy pasją osoby przechodzącej na emeryturę.

+ 여기에 보기

Source: www.aplikuj.pl

Date Published: 5/20/2021

View: 5363

Podziękowania dla emeryta – Weekendowo.pl

Z okazji przejścia na emeryturę składamy najserdeczniejsze podziękowania za … Mamy nadzieję, że zasłużony czas emerytury będzie dla Ciebie pełen radości.

+ 여기에 더 보기

Source: www.weekendowo.pl

Date Published: 11/14/2022

View: 7481

tekst przemówienia na pożegnanie emeryta odchodzącego na …

tekst przemówienia na pożegnanie emeryta odchodzącego na emeryturę – Tekściory.pl – sprawdź tekst, tłumaczenie twojej ulubionej piosenki, obejrzyj teledysk.

+ 여기에 더 보기

Source: teksciory.interia.pl

Date Published: 1/8/2021

View: 806

Eleganckie podziękowanie dla pracownika odchodzącego na …

Podziękowanie dla pracownika odchodzącego na emeryturę nie należy do prostych zadań, szczególnie gdy jest to osoba, która wiele wniosła do …

+ 여기에 표시

Source: blog.wyjatkowypodarunek.pl

Date Published: 8/6/2022

View: 171

주제와 관련된 이미지 przemówienie odchodzącego na emeryturę

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Pożegnanie pań: Teresy i Bożeny – odchodzą na emeryturę.. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Pożegnanie pań: Teresy i Bożeny - odchodzą na emeryturę.
Pożegnanie pań: Teresy i Bożeny – odchodzą na emeryturę.

주제에 대한 기사 평가 przemówienie odchodzącego na emeryturę

  • Author: Zespół Szkół Luboń
  • Views: 조회수 7,939회
  • Likes: 좋아요 21개
  • Date Published: 2017. 12. 3.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=SUqOBajlRTs

Co napisać odchodząc na emeryturę?

Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy, dziś jest mój ostatni dzień pracy w [nazwa firmy] — od jutra przechodzę na zasłużoną emeryturę. Korzystając z okazji, chciałbym Wam serdecznie podziękować za [wpisz liczbę lat] lat wspólnej pracy, profesjonalizm i codzienne dzielenie się doświadczeniami.

Jak zawiadomić pracodawcę o przejściu na emeryturę?

Osiągnięcie wieku emerytalnego nie oznacza, że możesz automatycznie zrezygnować z pracy. Jeśli chcesz dostawać należne Ci świadczenia, najpierw musisz złożyć do pracodawcy podanie o rozwiązanie umowy o pracę, odejść z pracy, a następnie wypełnić wniosek o przejście na emeryturę do ZUS — w tej kolejności.

Co powiedzieć na pożegnanie?

Życzę Wam spełnienia zawodowego, satysfakcji z życia i wielu radości. Do zobaczenia! Z okazji odejścia z pracy składam najszczersze podziękowania za owocną współpracę i zaangażowanie. Życzę Ci, aby nowa praca dawała Ci jeszcze więcej satysfakcji i była dla Ciebie źródłem uśmiechu.

Jak zrobić pożegnanie w pracy przed emeryturą?

Przechodząc na emeryturę, można też pożegnanie w pracy urządzić w mniej wystawny sposób – na przykład, przygotowując niewielki poczęstunek, zapraszając najbliższych współpracowników na piwo albo po prostu oficjalnie dziękując wszystkim podczas zebrania.

Jak napisać podziękowanie wzór?

Podziękowanie powinno zawierać konkretne elementy i odpowiadać na pytania: komu dziękujesz, kto dziękuje, za co i dlaczego. Zacznij od zwrotu do osoby, której chcesz podziękować. Określ za co, dziękujesz i dlaczego jest do ciebie ważne. Nie zapomnij o zwrotach grzecznościowych na początku i na końcu podziękowania, np.

Co napisac na kartce gdy ktos odchodzi z pracy?

Dużo sukcesów, mało stresów, cierpliwości i spełnienia w życiu zawodowym.” „Z okazji odejścia z pracy, dziękujemy za współpracę i przyjacielską atmosferę. Chcemy życzyć Ci wielu wspaniałych chwil w nowym miejscu, satysfakcji z wykonywania swoich obowiązków oraz realizacji wszystkich marzeń zawodowych.”

Czy pracownik przechodzący na emeryturę musi złożyć wypowiedzenie?

Osiągnięcie wieku emerytalnego i nabycie prawa do emerytury nie może stanowić wyłącznej przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę przez pracodawcę. Jednak pracownik, który osiągnął wiek emerytalny, nie korzysta już z ochrony zatrudnienia, tylko podlega ogólnym przepisom o wypowiadaniu umów o pracę.

Czy muszę się zwolnić z pracy aby przejść na emeryturę?

Osoba zainteresowana ubiegająca się o emeryturę z ZUS musi rozwiązać wszystkie stosunki pracy, zawarte z pracodawcami zarówno w Polsce, jak i w państwach członkowskich UE/EFTA oraz w państwach umownych, aby ZUS podjął wypłatę emerytury.

W którym dniu miesiąca najlepiej przejść na emeryturę?

Nie czekaj do końca miesiąca

– Jeśli rozwiążemy umowę o pracę ostatniego dnia miesiąca, pracodawca wręczy nam świadectwo pracy i jeszcze tego samego złożymy wniosek o emeryturę w ZUS, to emerytura będzie nam przysługiwała od następnego dnia po rozwiązaniu umowy o pracę. Zatem dopiero od następnego miesiąca.

Co powiedziec w ostatnim dniu pracy?

Co powiedzieć na pożegnanie w pracy? Przede wszystkim podziękuj wszystkim za współpracę. Wspomnij, że wiele nauczyłeś się w na tym stanowisku, a doświadczenia zebranego podczas współpracy z innymi pracownikami czy przełożonymi nie zapomnisz. Nie musisz odpowiadać na pytania, dlaczego odchodzisz.

Jak pożegnać koleżankę z pracy odchodzącą na emeryturę?

Życzę Ci, aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpocząłeś był pełen dobrych chwil. W życiu najtrudniejsze są pożegnania – zwłaszcza z takimi osobami jak Ty. Dziękuję Ci za wiele lat współpracy, za wszystkie rady, dobre serce, mądrość i wsparcie.

Co napisać na pożegnanie z pracy?

w moim ostatnim dniu pracy chcę Wam wszystkim serdecznie podziękować za współpracę, świetną atmosferę, którą tworzyliście na co dzień, i ciekawe wyzwania zawodowe, z jakimi miałam/miałem okazję mierzyć się w [nazwa firmy]. Będę dobrze wspominać każdego z Was i czerpać z doświadczeń, które dzięki Wam zdobyłam/zdobyłem.

Jak powiedzieć szefowi że odchodzę?

W dobrym tonie jest poinformować pracodawcę o planowanym przez nas odejściu 2-4 tygodnie wcześniej, choć jeśli mamy np. zaległy lub niewykorzystany urlop, można poinformować firmę jeszcze wcześniej.

Kto powinien się pierwszy pożegnać?

Fundamentalną zasadą pożegnania jest zasada odwrócenia porządku powitań. Zgodnie z tą zasadą rozpoczęcie rytuału żegnania należy do osoby starszej, wyższej rangą lub kobiety. Dla przypomnienia: podczas witania się jest zupełnie odwrotnie. Słowa powitania wypowiada pierwsza osoba młodsza, niższa rangą lub mężczyzna.

Co napisać w mailu na pożegnanie w pracy?

Odejście z pracy pożegnanie – przykładowy e-mail do zespołu:

Chciałbym poinformować, że podjąłem decyzję o zakończeniu współpracy z naszą firmą. Moim ostatnim dniem pracy będzie [data]. Bardzo dziękuję Wam za współpracę, wsparcie i wspaniałą atmosferę. Zawsze mogłem na Was liczyć.

Co powiedziec w ostatnim dniu pracy?

Co powiedzieć na pożegnanie w pracy? Przede wszystkim podziękuj wszystkim za współpracę. Wspomnij, że wiele nauczyłeś się w na tym stanowisku, a doświadczenia zebranego podczas współpracy z innymi pracownikami czy przełożonymi nie zapomnisz. Nie musisz odpowiadać na pytania, dlaczego odchodzisz.

Jak napisać maila na pożegnanie w pracy?

Napisz pożegnalnego maila, w którym poinformujesz o swojej decyzji, planach i podsumujesz wspólny czas. Skup się na pozytywnych aspektach współpracy i podziękuj za wsparcie. Możesz również zostawić swój prywatny adres e-mail, abyście mogli pozostać w kontakcie.

Jak powiedzieć o odejściu z pracy?

Nie musimy podawać powodów swojej rezygnacji, jeśli jednak zdecydujemy się na wyjaśnienie powodów naszej decyzji, powstrzymajmy się od zbędnych złośliwości. Nie ma sensu robić sobie wrogów. Nie musisz mówić szefowi, że rozglądasz się za inną posadą.

Profesjonalne przemówienia i podziękowania okolicznościowe

dwadzieścia pięć lat pracy zawodowej w naszej firmie.

Chwile takie jak ta powodują zwykle, że staramy się dokonać bilansu, podsumowania. Chciałbym, by podsumowując swoją karierę, wzięła Pani pod uwagę, oprócz ciężkiej pracy, jubileuszy, awansów, chwil radosnych i smutnych, również inne czynniki. Jednym z nich jest wdzięczność wszystkich tych, którym pomagała Pani służąc swoją wiedzą i doświadczeniem przez prawie trzy dekady.

Przeżyła Pani wspólnie z naszą firmą wiele różnych momentów i zawirowań. Mamy za sobą wspaniałe czasy i trudne momenty. Zmieniały się strategie, koncepcje i cele. Dla Pani, niezależnie od tego co działo się dookoła, zawsze najważniejsza była podstawowa zasada, a mianowicie uczciwość w pracy.

Droga Pani […]! Dziękuję za te piękne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę w naszym przedsiębiorstwie. Wyrażam także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile. Chcę zapewnić Panią, że będzie Pani u nas zawsze mile widzianym gościem. Bardzo zależy mi na tym, by nasi emerytowani pracownicy dalej czuli więź z firmą. Liczę, że będzie Pani gościem imprez i jubileuszy firmowych.

Życząc samych pogodnych i radosnych chwil, pozostaję z wyrazami szacunku

Podziękowanie za współpracę: odejście z pracy [wzór maila]

Zamierzasz odejść z pracy? Podziękowanie za współpracę szefowi oraz kolegom i koleżankom po fachu to bardzo miły gest, dzięki któremu rozstanie przebiegnie w przyjaznej atmosferze — bez niedomówień i zgrzytów. Ale jak to zrobić dobrze?

Za chwilę zobaczysz trzy wzory maila z podziękowaniem za współpracę tuż przed odejściem z pracy (również po angielsku). Przedstawię Ci plusy takiego rozwiązania i wyjaśnię, jak krok po kroku napisać wiadomość do współpracowników, by pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz! NIE TAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Podziękowanie za współpracę [odejście z pracy] — wzór

Drodzy Współpracownicy, dziś jest mój ostatni dzień pracy w [nazwa firmy]. Dlatego każdemu z Was chciałbym serdecznie podziękować za ciekawe wyzwania zawodowe i świetną atmosferę, dzięki czemu współpraca z Wami była dla mnie przyjemnością. Życzę Wam kolejnych owocnych lat pracy i powodzenia w życiu prywatnym. Wierzę, że Wasza pasja i determinacja, których miałem okazję doświadczyć przez ostatnie [liczba lat pracy] lat pracy w [nazwa firmy], pozwolą Wam osiągać kolejne spektakularne sukcesy. A jeśli ktoś z Was chciałby pozostać ze mną kontakcie, podaję swój adres e-mail: [Twój adres e-mail]. Wszystkiego dobrego! [Twoje imię i nazwisko]

Powyższy wzór podziękowania za współpracę jest uniwersalny, dlatego możesz go wykorzystać w większości sytuacji — po uwzględnieniu realiów i specyfiki komunikacji w danej firmie.

A to przykładowy wzór podziękowania za współpracę, które możesz wysłać, gdy odchodzisz na emeryturę:

Podziękowanie za współpracę [odejście z pracy na emeryturę] — wzór

Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy, dziś jest mój ostatni dzień pracy w [nazwa firmy] — od jutra przechodzę na zasłużoną emeryturę. Korzystając z okazji, chciałbym Wam serdecznie podziękować za [wpisz liczbę lat] lat wspólnej pracy, profesjonalizm i codzienne dzielenie się doświadczeniami. Mam nadzieję, że i Wy za jakiś czas — podobnie jak ja dzisiaj — będziecie odchodzić na emeryturę szczęśliwi i dumni ze swoich osiągnięć. A żeby wyrazić swoją wdzięczność, serdecznie zapraszam Was na drobny poczęstunek do pokoju nr [numer pokoju]. Wszystkiego dobrego! [Twoje imię i nazwisko]

Przeczytaj też, kiedy powiadomić pracodawcę o przejściu na emeryturę.

Pracujesz w międzynarodowej korporacji i szukasz podziękowania za współpracę przed odejściem z pracy po angielsku? Oto wzór takiej wiadomości:

Podziękowanie za współpracę [odejście z pracy] po angielsku — wzór

Dear Coworkers, Today is my last day of work at [nazwa firmy]. I would like to thank each of you for the exciting professional challenges we had together and the enjoyable atmosphere we shared, which made my cooperation with you a pleasure. I wish you many more productive years of work and much success in your personal lives. I deeply believe that your passion and determination, which I had the opportunity to experience during the last [liczba lat pracy] years of work for [nazwa firmy], will drive you to achieve even more spectacular successes in the future. If any of you would like to stay in touch with me, you can reach me at this e-mail address: [Twój adres e-mail]. All the best! [Twoje imię i nazwisko]

Już wiesz, jak napisać podziękowanie za współpracę przed odejściem z pracy po polsku i po angielsku. W dalszej części tego artykułu wyjaśnię Ci, o czym pamiętać, by pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

1. Jak napisać podziękowanie za współpracę przed odejściem z pracy?

Jak widzisz na powyższych przykładach — podziękowanie za współpracę przed odejściem z pracy powinno być sformułowane w sposób oficjalny, ale nie patetyczny. Taka wiadomość musi też zawierać zwroty grzecznościowe — jednak nie na tyle wymuszone, by tworzyły sztuczny dystans między Tobą a osobami, z którymi spędziłeś spory kawałek swojego życia.

W takim mailu możesz podziękować m.in. za wspólne lata pracy w firmie, zdobyte doświadczenie, możliwość rozwijania kompetencji zawodowych i świetną atmosferę. W dobrym tonie będzie również wspomnienie o mocnych stronach firmy lub współpracowników oraz życzenie im dalszych sukcesów zawodowych.

A co napisać w sytuacji, gdy Twoim zdaniem nie masz za co dziękować — bo np. byłeś świadkiem mobbingu albo dopadło Cię wypalenie zawodowe?

Niezależnie od powodów odejścia z firmy, warto pożegnać się z pracodawcą w sposób kulturalny, nie palić za sobą mostów i nie przekreślać swojego własnego wizerunku, który można budować latami, a zaprzepaścić jednym e-mailem. Jeżeli nie jesteśmy w stanie napisać do współpracowników nic dobrego, to nie piszmy również nic złego — samo podziękowanie za współpracę oraz życzenie innym powodzenia w dalszej karierze w zupełności wystarczy. Nie na miejscu będzie również wspominanie, że odchodzi się do lepszej firmy z wyższą pensją, nawet jeśli w naszym odczuciu to prawda. Pożegnanie nie jest również odpowiednim momentem na wywlekanie tego, co było złe — po prostu zostawiamy to za sobą, czeka nas nowy etap życia i kariery. To właśnie z takim odczuciem powinniśmy do pisania podejść, nie zapominając o kulturze i netykiecie.

I jeszcze jedno. Niektórzy dodają do swoich e-maili wierszyki albo pozytywne cytaty. Inni usiłują pisać z humorem, co sprawia, że ich podziękowanie za współpracę przed odejściem z pracy wygląda… śmiesznie.

Tymczasem ani jedno, ani drugie nie jest dobrym pomysłem. Twoi współpracownicy powinni odnieść wrażenie, że jesteś osobą życzliwą i profesjonalną — nie komikiem czy samozwańczym mędrcem. W końcu nigdy nie wiesz, kiedy i w jakiej formie Wasze drogi znów się skrzyżują.

2. Dlaczego przed odejściem z pracy warto napisać podziękowanie za współpracę?

Czasami pisanie podziękowania za współpracę, gdy odchodzisz z pracy, może wydawać Ci się pozbawione sensu. To nie do końca prawda.

Po pierwsze, w ten sposób dokładasz kolejną cegiełkę do budowania własnej sieci kontaktów zawodowych. W niektórych branżach świat jest naprawdę mały i niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości Twój były współpracownik okaże się Twoim klientem, partnerem biznesowym czy nawet przełożonym.

Po drugie, jeśli prowadzisz swój profil na LinkedIn, to zarówno szefowie, jak i koledzy z byłej pracy będą śledzić Twoją dalszą drogę zawodową. I niewykluczone, że gdy okażesz im życzliwość, oni odwdzięczą Ci się pozytywnymi komentarzami, rekomendacjami i referencjami do CV.

I wreszcie po trzecie — w ten sposób możesz zachować wiele cennych przyjaźni. Badania pokazują, że aby zbudować z kimś taką znajomość, potrzeba około 200 godzin w ciągu 6 tygodni — a na co dzień poza szkolną ławką takie warunki stwarza m.in. biuro. Poza tym aż 22% z nas właśnie w pracy spotyka życiowego partnera lub partnerkę.

Dlatego pamiętaj — jeżeli w firmie byłeś traktowany dobrze, to nie warto palić za sobą mostów. Lepiej będzie kulturalnie wyrazić wdzięczność szefowi i współpracownikom. Bo taki profesjonalizm w pracy po prostu Ci się opłaca.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Piszesz podziękowanie za współpracę przed odejściem z pracy i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

Wzór pisma o przejście na emeryturę. Kiedy napisać podanie?

Osiągnięcie wieku emerytalnego nie oznacza, że możesz automatycznie zrezygnować z pracy. Jeśli chcesz dostawać należne Ci świadczenia, najpierw musisz złożyć do pracodawcy podanie o rozwiązanie umowy o pracę, odejść z pracy, a następnie wypełnić wniosek o przejście na emeryturę do ZUS — w tej kolejności.

W tym artykule pokażę Ci gotowy wzór pisma o przejście na emeryturę do pobrania i wypełnienia. Dowiesz się, jak i kiedy przekazać go przełożonemu, by Twoje odejście z pracy przebiegło bez zakłóceń. Na końcu podpowiem Ci, jak prawidłowo wypełnić i złożyć do ZUS wniosek o przejście na emeryturę.

Na początek zobacz, jak wygląda profesjonalne podanie o przejście na emeryturę do pracodawcy:

Wzór pisma o przejście na emeryturę (w .pdf)

…………………………………………………….. [miejscowość, data] ………………………………………. [imię i nazwisko pracownika] ………………………………………. [stanowisko pracownika] w ……………………………………. [pełna nazwa firmy] ……………………………………………….. [imię i nazwisko przełożonego] ……………………………………………….. [stanowisko przełożonego] ……………………………………………….. [pełna nazwa firmy] ……………………………………………….. [adres firmy]

PODANIE O ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ

W ZWIĄZKU Z PRZEJŚCIEM NA EMERYTURĘ Zwracam się z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę zawartej w dniu ……………………..…… [data podpisania umowy o pracę] w ………………………………… [miejscowość, w której podpisano umowę] pomiędzy ………….…..……………….…………………….. [pełna nazwa firmy] a ………………………….……………. [imię i nazwisko pracownika] na mocy porozumienia stron w związku z przejściem na emeryturę. Jako datę zakończenia stosunku pracy proponuję …..……….………………..…. Z poważaniem ………………………………… [podpis pracownika]

Wyrażam zgodę. …………………………………… [podpis pracodawcy]

Powyższy wzór zawiadomienia pracodawcy o przejściu na emeryturę pobierzesz w formacie .pdf pod tym linkiem. Taki wniosek możesz wydrukować i wypełnić odręcznie. Sprawdź też, jak może wyglądać uzupełniony wzór podania o rozwiązanie umowy o pracę.

1. Wzór pisma o przejście na emeryturę — jak go wypełnić?

Jeśli chcesz uzyskać prawo do świadczeń emerytalnych, najpierw musisz zrezygnować z pracy zawodowej — tak mówi art. 103a Ustawy z dn. 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Na szczęście składany w firmie wniosek o przejście na emeryturę najczęściej niczym nie różni się od tradycyjnego podania o rozwiązanie umowy o pracę. W takim wniosku jednak możesz (ale nie musisz) umieścić informację o osiągnięciu wieku emerytalnego.

Zatem o czym warto pamiętać, wypełniając wzór pisma o przejście na emeryturę?

Przede wszystkim zadbaj o wpisanie poprawnych danych osobowych i kontaktowych (Twoich i Twojego pracodawcy). Na górze, z lewej strony, napisz swoje imię i nazwisko i nazwę ostatniego pełnionego stanowiska, a niżej — imię i nazwisko Twojego przełożonego, jego funkcję (np. Dyrektor) oraz pełną nazwę i adres firmy.

Zanim jednak uzupełnisz podanie o przejście na emeryturę do pracodawcy, zajrzyj do swojej ostatniej umowy. Przeczytaj, kiedy i gdzie była zawarta, a następnie umieść te informacje w treści swojego dokumentu. Upewnij się też, że wpisane przez Ciebie nazwa i adres firmy pokrywają się z tymi w umowie — np. jeżeli w nazwie przedsiębiorstwa uwzględniona jest forma spółki (np. Sp. z o.o.), Ty zrób to samo w treści podania.

Podsumujmy.

Twoje podanie o przejście na emeryturę powinno zawierać:

miejscowość i datę złożenia podania,

konkretną datę rozwiązania stosunku pracy,

dane pracownika i pracodawcy (nazwa i adres firmy, NIP, REGON itp.),

oświadczenie wypowiedzenia umowy o pracę,

podpis pracownika i pracodawcy,

informację o osiągnięciu wieku emerytalnego (opcjonalnie).

Ale pamiętaj, że niektóre firmy i instytucje dysponują własnymi wzorami pism o przejście na emeryturę. Zanim więc wypełnisz powyższy dokument, upewnij się, że Twój pracodawca nie przygotował własnego wzoru oświadczenia o przejściu na emeryturę.

Twoja umowa dobiega końca, ale Ty nie chcesz jeszcze odchodzić z pracy? Sprawdź, jak napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę.

2. Kiedy złożyć podanie o przejście na emeryturę do pracodawcy?

Termin, do którego należy zawiadomić pracodawcę o przejściu na emeryturę, zależy od rodzaju Twojej umowy. Art. 30 Kodeksu Pracy dopuszcza 4 sposoby rozwiązania umowy o pracę, a każdy z nich narzuca inną datę odejścia z pracy:

na mocy porozumienia stron

przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia

przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia

po upływie czasu, na który umowa była zawarta.

To oznacza, że datę zakończenia stosunku pracy możesz obliczyć na podstawie swojej umowy. Chyba że zakończenie współpracy nastąpi na mocy wypowiedzenia umowy o pracę za porozumieniem stron — wówczas proponowana przez Ciebie data nie musi pokrywać się z okresem wypowiedzenia zawartym w umowie.

Jednak wzór pisma o przejście na emeryturę warto wypełnić i złożyć do pracodawcy już wcześniej — z miesięcznym lub nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem (szczególnie jeśli przysługuje Ci odprawa emerytalna, co wymaga zebrania funduszy). Dzięki temu Twoje rozstanie z firmą przebiegnie w dobrej atmosferze. A to z kolei ułatwi Ci ewentualny powrót do pracy, jeżeli Twoje plany na emeryturze uległyby zmianie.

Natomiast żaden przepis nie nakazuje Ci przechodzenia na emeryturę po osiągnięciu wyznaczonego wieku czy też składania do pracodawcy wniosku o przejście na emeryturę — to od Ciebie zależy, czy wolisz pobierać świadczenia z Funduszu, czy też nadal pracować.

Jeżeli zdecydujesz się zostać w firmie lub poprosi Cię o to Twój pracodawca (np. do czasu zatrudnienia Twojego następcy), nadal będziesz dostawał pensję, ale Twoje prawo do świadczeń emerytalnych zostanie automatycznie zawieszone.

Aby móc jednocześnie dostawać świadczenia emerytalne i nadal pracować, musisz formalnie zwolnić się z pracy, a po otrzymaniu decyzji od ZUS zatrudnić się ponownie na tych samych warunkach. Jako emeryt możesz również podjąć się pracy dodatkowej (a wcześniej sprawdź, jak napisać profesjonalne CV dla emeryta).

3. Kiedy i jak wypełnić wniosek o przejście na emeryturę do ZUS?

Wniosek o przejście na emeryturę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych — tzw. EMP — będziesz mógł wysłać lub zanieść do urzędu dopiero po odejściu z pracy, a więc gdy skończy się Twój okres wypowiedzenia. Razem z gotowym wnioskiem musisz bowiem złożyć świadectwo pracy.

Podanie o emeryturę możesz pobrać na stronie ZUS pod tym linkiem. Zanim zaczniesz go wypełniać, przygotuj dowód osobisty i dotychczasowe umowy z pracodawcami — będziesz bowiem potrzebował m.in. numeru dowodu osobistego, numerów NIP i PESEL, numer konta bankowego czy też wysokość zarobków z ostatnich 10–20 lat swojej kariery.

Wypełniasz wzór pisma o przejście na emeryturę i masz więcej pytań? A może składałeś już wniosek o przejście na emeryturę do ZUS i uważasz, że jakaś kwestia wymaga szerszego omówienia? Zostaw komentarz na forum pod tym artykułem.

Cytaty na odejście z pracy. Jak pożegnać się z kolegami z pracy?

Cytaty na odejście z pracy. Co powiedzieć na pożegnanie w pracy?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak trudne bywają pożegnania. Oczywiście najbardziej przeżywamy rozstania z ukochanymi i najbliższymi osobami, ale prawdą jest także, że łatwo przywiązujemy się do różnych miejsc i ludzi. W związku z czym emocjonalnie ciężkie może być również odejście z pracy. Naturalnie nie zawsze tak jest – wszystko zależy od atmosfery. Jeśli jednak trafiliśmy na zgrany zespół i wspierających wpółpracowników, z którymi zdążyliśmy się zaprzyjaźnić, zmiana miejsca zatrudnienia może okazać się dużym przeżyciem.

Jeśli planujemy rezygnację ze stanowiska i nie chcemy odchodzić bez słowa, warto ułożyć sobie wcześniej krótki cytat na odejście z pracy czy tekst na pożegnanie z kolegami z pracy i wykorzystać go w ostatnim dniu. Do tego można przygotować także drobny, symboliczny poczęstunek, np. ciasto czy pączki. Przy okazji możemy również podziękować współpracownikom za wspólne działanie, pomoc i wparcie oraz życzyć im powodzenia w rozwoju dalszej kariery. Dzięki temu z pewnością zostaniemy dobrze zapamiętani i będą nas pozytywnie wspominać.

Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serce Cecelia Ahern, Na końcu tęczy

Pracuj ciężko w czasie przeznaczonym na pracę. Baw się intensywnie, gdy przychodzi czas na zabawę. Ciesz się słuchaniem starych historii opowiadanych przez babcię, póki wciąż jeszcze żyje. Nawiązuj głęboki kontakt ze swoimi znajomymi. Patrz na dzieci oczami pełnymi cudów, jakimi one same patrzą na świat. Śmiej się z dowcipów i życiowych absurdów. Oddawaj się swoim pasjom i pragnieniom. Gromadź oszczędności na czarną godzinę i zbierz ich wystarczająco dużo, byś mógł wydać je w słoneczny dzień. Philip G. Zimbardo, „Paradoks Czasu”

Sprawdź: Ciąża a praca [warunki pracy w ciąży]

Złote myśli – podziękowania za współpracę. Mądre cytaty na pożegnanie

Rozstanie ze współpracownikami, niezależnie od tego, czy to my odchodzimy czy któryś z nich, to zawsze dobra okazja, żeby powspominać wspólne sukcesy i porażki. Jeśli darzymy się sympatią i z miejsce pracy kojarzą nam się nie tylko stres i zmęczenie, ale także pozytywne emocje – uśmiech, radość, wsparcie, warto na koniec spróbować wyrazić je w oryginalny sposób. Można w tym celu przygotować wzruszający cytaty na pożegnanie koleżanki z pracy lub zabawne złote myśli na pożegnanie w pracy.

Talent wygrywa mecze, ale praca zespołowa i inteligencja wygrywają mistrzostwa Michael Jordan

Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces. Henry Ford

Wielkość pracy zawodowej polegać może przede wszystkim na tym, że łączy ludzi. Antoine de Saint Exupery

Praca zespołowa to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom na osiąganie niezwykłych rezultatów. Andrew Carnegie

Żegnaj! Życzymy Ci powodzenia, dokądkolwiek zaniesie Cię los! J.R.R. Tolkien, “Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Sprawdź: Jak sprawdzić czy pracodawca płaci składki ZUS?

Życzenia na pożegnanie z pracy: śmieszne i nie tylko. Jakie złożyć życzenia z okazji odejścia z pracy?

Chociaż rozstania są zazwyczaj smutne i niekiedy wzruszające, to nikt nie powiedział, że nie można postawić na pożegnanie kolegi z pracy na wesoło. Jeśli to my zmieniamy pracę możemy przygotować śmieszne cytaty na odejście z pracy i wpleść je na przykład do pożegnalnego mejla lub “przemówienia”. Zawsze warto również ułożyć śmieszne podziękowania dla koleżanki z pracy, która zdecydowała się na rezygnację. W ten sposób na pewno przełamiemy ciężką i przytłaczającą atmosferę.

Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie. Jonathan Carroll, „Na pastwę aniołów”

Jeśli będziesz przykładnie pracował osiem godzin dziennie, może ci się kiedyś uda zostać kierownikiem i pracować dwanaście. Robert Lee Frost

Na starość, kiedy stałem się mądrzejszy, odkryłem, że jest sześć rzeczy, które naprawdę uwielbiam w swojej pracy. Dzień wypłaty, przerwę obiadową, chwilę wyjścia do domu, urlopy, święta i oczywiście przejście na emeryturę. Tom Goins

Życzenia na pożegnanie z pracy to bardzo istotny moment rozstania. Warto pokazać drugiej osobie, że zależy nam na tym, aby dalej odnosiła sukcesy i była usatysfakcjonowana nową drogą życiową.

Z okazji odejścia z pracy, życzę Ci, aby ten czas okazał się idealnym momentem na zwolnienie tempa życia. Odpoczynek, relaks przy filiżance kawy i dobrej książce.

Powodzenia w dalszym życiu zawodowym i prywatnym życzy koleżanka z pracy.

Drogi/Droga … (imię),

z okazji zmiany pracy życzymy Ci wielu sukcesów w nowej firmie. Większych zarobków, satysfakcji i nowych pomysłów. Pogody ducha, uśmiechu i wspaniałych ludzi wokół. Wszystkiego najlepszego życzą…

Zobacz: Becikowe 2022. Ile wynosi i komu przysługuje? Jak złożyć wniosek?

Piękne słowa na pożegnanie. Jak napisać pożegnanie w pracy?

Niezależnie od tego, kto i z jakich przyczyn odchodzi, pozytywniej zapamiętuje się taki moment, gdy usłyszy się miłe słowa na pożegnanie w pracy. Warto zostawić po sobie dobre wrażenie i sprawić, aby współpracownicy miło Cię wspominali i mieli świadomość, że ich wysiłek i przyjaźń zostały docenione. Ostatniego dnia pracy można przygotować symboliczny słodki poczęstunek i wygłosić kilka słów. Ewentualnie można również posłużyć się mejlem i wysłać życzenia na odejście z pracy. Jakie podziękowanie za współpracę dla koleżanki lub kolegi przygotować?

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. Mark Twain

Dziękuję Ci za owocną pracę, za cierpliwość i zaangażowanie, którymi wykazywałeś/aś się każdego dnia. Teraz nadszedł czas pożegnania – mam nadzieję, że tylko zawodowego 🙂

Praca z Wami to naprawdę prawdziwy zaszczyt i nie lada przyjemność. Dzisiaj nasze drogi zawodowe rozchodzą się, ale mam nadzieję, że spotkamy się na innych życiowych ścieżkach i jeszcze niejedno wspólnie przeżyjemy. Dziękuję za wszystkie doświadczenia, wsparcie i pomoc. Dziękuję za wszystkie wspólne sukcesy i porażki, dzięki którym wiele się nauczyliśmy. Życzę powodzenia przy kolejnych wyzwaniach i dużo szczęścia!

Jestem ogromnie wdzięczny/a, że trafiłam/em na tak wyjątkowy i zgrany zespół. Mam nadzieję, że na nowym stanowisku również będę miał tyle szczęścia, a Wy będziecie mnie dobrze wspominać. Tyle wspólnych radości, smutków, stresów i sukcesów! Te doświadczenia zostaną już ze mną na zawsze. Jednak rozstania są nieuniknione i nadszedł czas na podjęcie nowych wyzwań. Życzę Wam spełnienia zawodowego, satysfakcji z życia i wielu radości. Do zobaczenia!

Z okazji odejścia z pracy składam najszczersze podziękowania za owocną współpracę i zaangażowanie. Życzę Ci, aby nowa praca dawała Ci jeszcze więcej satysfakcji i była dla Ciebie źródłem uśmiechu. Powodzenia na dalszej drodze zawodowej!

Z okazji ostatniego dnia w pracy życzę Ci, abyś zapamiętała ją z jak najlepszej strony. Aby nowa praca dawała Ci nowe możliwości i pozwoliła Ci całkowicie rozwinąć skrzydła. Abyś trafiła na cudownych znajomych, którzy sprawią, że żaden Twój dzień nie będzie czarno-biały. Mało trosk, stresów, problemów. A dużo sukcesów i spełnienia w życiu zawodowym.

Zobacz: Życzenia urodzinowe – refleksyjne, piękne i od serca

Wierszyk na odejście z pracy – pożegnanie z pracą na wesoło

Słowa na pożegnanie z pracy można wyrazić również w nieco bardziej oryginalnej formie, tzw. poprzez wiersze. Ten sposób sprawdzi się oczywiście zdecydowanie lepiej np. w pożegnalnej wiadomości e-mail lub na kartce okolicznościowej, którą można podarować na pożegnanie kolegi z pracy. Sprawdź wybrane wierszyki na odejście z pracy.

Niestety rozstać się musimy!

W sercu piękne wspomnienia nosimy,

Lecz, to już koniec drogi wspólnej.

Tak stać się musi, dla korzyści obopólnej.

Żegnaj! szczęścia Ci życzę.

Od teraz bez Ciebie już czas liczę

Mając nabytą wiedzę i umiejętności,

Nowe zajęcia przyniosą ci dużo radości.

Nie traćcie więc wiary w sobie,

A każdy wokół ci to powie,

Że nie ma niczego takiego złego-

Co by się dobrem nie stało dla niego.

Życząc Wam wszystkiego najlepszego,

Mówimy do zobaczenia drogi kolego.

Wspólna praca, fajna sprawa,

Za cudownie wykonywaną robotę i wspaniałe towarzystwo należą Ci się wielkie brawa,

Dziękuję Ci serdecznie za owocną pracę, za zaangażowanie, za cierpliwość,

Mam nadzieję, że odejdą w niepamięć wszelkie trudności, problemy, złość,

Cieszę się z tych spędzonych wspólnie lat,

Teraz odpocznij, nie musisz mieć w głowie wszystkich spraw, spotkań czy dat.

Z okazji przejścia na emeryturę życzę Ci

Żebyś czas wolny od pracy i obowiązków zawodowych wykorzystał najlepiej jak potrafisz,

Żebyś mógł teraz w 100% korzystać z życia,

Poznał smak wspaniałych podróży,

Poczuł uroki wyjątkowych chwil w gronie najbliższych.

Żyj długo i szczęśliwie

I zawsze z uśmiechem na ustach wspominaj życie zawodowe!

Sprawdź: Życzenia urodzinowe dla dzieci. Krótkie, śmieszne, rymowane wierszyki na urodziny dla dzieci

Życzenia dla szefa na odejście z pracy

Jeśli z pracy odchodzi szef, np. z powodu przejścia na emeryturę czy otrzymania innego stanowiska, zazwyczaj ostatniego dnia jego obowiązków organizuje się spotkanie pożegnalne w firmowym gronie. W takim przypadku najbliżsi współpracownicy powinni zabrać głos i powiedzieć kilka miłych słów w imieniu zespołu. Warto więc wcześniej przygotować dobry tekst na pożegnanie.

Szefie, pokazałeś nam, że sekretem sukcesu jest ciężka praca i wytrwałość. Dziękujemy i życzymy wszelkiej radości!

Przykro nam, że odchodzisz, szefie, i na pewno będziemy za tobą tęsknić. Życzymy wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Nauczyłem się od Ciebie wielu rzeczy i mam nadzieję, że skorzystam z rad i wskazówek. Dziękuję, że jesteś tak niesamowitym szefem. Będziesz mile wspominany. Powodzenia!

Jestem wdzięczny, że pracowałem pod Twoim kierownictwem, będzie Cię bardzo brakowało. Firma traci wielki klejnot, nie ma co do tego wątpliwości. Najlepsze życzenia.

Z okazji przejścia na emeryturę życzę Ci:

Dużo zdrowego wypoczynku i odreagowania wszystkich złości i stresów.

Wykorzystaj ten czas na to, by zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Zregeneruj się i zacznij żyć wolniej.

Znajdź więcej czasu dla swoich bliskich, dla męża, dla dzieci, dla wnuków …

Niech nigdy nie zabraknie Ci energii i chęci do życia!

Zobacz: Wierszyki na zakończenie przedszkola, nie tylko na pożegnanie

Rodzice pytają o cytaty na odejście z pracy

Pożegnanie w pracy – czyli jak podziękować za dotychczasową współpracę?

Sytuacja na rynku pracy zachęca, szczególnie osoby młode, do zmiany miejsca zatrudnienia, które oferuje im szerszy rozwój czy lepsze warunki płacowe. Jak więc powiedzieć pracodawcy, że zmienia się pracę, aby nie pozostał niesmak? Jednym ze sposobów jest organizacja pożegnania w pracy, które jest również popularną praktyką przy odchodzeniu na emeryturę. Sprawdź, jak może wyglądać i kiedy je zorganizować!

Sytuacja na rynku pracy zachęca, szczególnie osoby młode, do zmiany miejsca zatrudnienia, które oferuje im szerszy rozwój czy lepsze warunki płacowe. Jak więc powiedzieć pracodawcy, że zmienia się pracę, aby nie pozostał niesmak? Jednym ze sposobów jest organizacja pożegnania w pracy, które jest również popularną praktyką przy odchodzeniu na emeryturę. Sprawdź, jak może wyglądać i kiedy je zorganizować!

Bez względu na to, czy w danym miejscu zatrudnienia było się wyłącznie na wakacyjnym stażu, świadczyło się pracę przez kilka lat, czy też pozostawało zatrudnionym kilkadziesiąt lat, warto zakończyć współpracę z klasą. Można to uczynić na wiele sposobów – począwszy od złożenia wypowiedzenia w terminie i rozmowy z przełożonym, aż po organizację pożegnania w pracy, podczas którego możliwe jest podziękowanie za dotychczasową współpracę nie tylko przełożonym, ale też kolegom z pracy, z którymi z pewnością łączyły Cię bardziej zażyłe relacje. Podpowiadamy, jak uczynić to w sposób, który będzie najbardziej odpowiedni do danej sytuacji.

Pożegnanie w pracy – jak odejść z klasą?

Pożegnanie w pracy zależne jest od okoliczności. Oto kilka sytuacji, w jakich możemy się znaleźć oraz podpowiedzi, jak wobec nich pozostawić za sobą dobre wrażenie.

Zakończenie praktyk lub stażu

W tym przypadku nie oczekuje się od Ciebie żadnych kosztownych pożegnań, ponieważ prawdopodobnie świadczyłeś swoją pracę za darmo albo za niewielkie wynagrodzenie, w dodatku przez niedługi czas. Niemniej, mogło się zdarzyć, że nawiązane zostały przyjazne relacje z innymi zatrudnionymi, szef był wyjątkowo zaangażowany we wdrożenie Cię podczas stażu, albo praktyk, bądź też wiążesz przyszłość z pracą w tej firmie. Wówczas w dobrym guście jest odpowiednie podziękowanie za współpracę. Możesz to uczynić na wiele sposobów, od poczęstunku po pisemne wyrażenie swojej wdzięczności.

Jak okazać wdzięczność za współpracę? przyniesienie słodkości – mogą to być czekoladki, ciasto z piekarni czy upieczone samodzielnie muffinki,

– mogą to być czekoladki, ciasto z piekarni czy upieczone samodzielnie muffinki, zaproszenie po pracy na kawę lub do pubu – będzie odpowiednie, jeśli współpraca z zespołem była naprawdę udana i długotrwała,

na kawę lub do pubu – będzie odpowiednie, jeśli współpraca z zespołem była naprawdę udana i długotrwała, pismo z podziękowaniem – najbardziej formalne, idealne w przypadku, gdy byłeś w pracy krótko, np. po stażu lub praktyce. Adekwatne zwłaszcza wtedy, gdy masz chęć i nadzieję na dalszy rozwój w tej firmie. Możesz to zrobić drobnym gestem lub przygotować coś szczególnego – wszystko zależy od tego, jaki masz stosunek do sytuacji oraz jak udane i zażyłe były Twoje relacje ze współpracownikami. Oto garść popularnych rozwiązań:

Zmiana miejsca zatrudnienia

Najczęstszy powód odejścia z pracy to właśnie przejście do nowej firmy. Powodów może być wiele – począwszy od atrakcyjniejszego wynagrodzenia, przez wyjazd do innego miasta, aż po osobiste potrzeby. W zależności od tego, jakie relacje panują w firmie pomiędzy Tobą a pracodawcą i innymi zatrudnionymi, możesz wybrać albo pożegnanie formalne – np. drobny poczęstunek czy złożenie listu z podziękowaniami, albo nieco zabawniejszą formę – imprezę pożegnalną, np. w lokalu albo ognisko w plenerze. Taka impreza wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów, jednak najczęściej uczestnicy składają się, aby część wydatków pokryć lub obdarowują organizatora ciekawym upominkiem.

Zmieniając miejsce zatrudnienia i jednocześnie chcąc odejść z klasą, warto podczas składania wypowiedzenia uprzedzić obecnego pracodawcę i powiedzieć o prawdziwych powodach swojej decyzji. Być może ten będzie miał do zaoferowania korzystniejsze warunki zatrudnienia, albo w inny sposób zachęci Cię, abyś pozostał w przedsiębiorstwie. Jeśli zdecydujesz się nie mówić o swoich powodach odejścia, a oczywiście masz do tego prawo, możesz się tej ewentualności pozbawić. Niemniej nie stawia Cię to w niekorzystnym świetle i nie stoi na przeszkodzie, aby podziękować za współpracę z klasą.

Przejście na emeryturę

Wraz z ukończeniem wieku, który uprawnia Cię do przejścia na emeryturę, możesz podjąć taki krok. Możesz też pracować dłużej, o ile stan zdrowia oraz pracodawca Ci na to pozwolą. Odchodząc na emeryturę, podziękowanie za współpracę jest niezwykle popularną formą pożegnania się z firmą. Szczególnie gdy przepracowało się w niej wiele lat.

Pożegnanie w pracy przy przejściu na emeryturę często przybiera obrót wystawnego przyjęcia. Urzędnicy, nauczyciele, kadra managerska i kierownicza decydują się na przyjęcia w restauracjach. Z kolei pracownicy fizyczni, górnicy, budowlańcy i inni chętnie organizują takie wydarzenia z dozą szaleństwa – na przykład gra w paintball, a następnie ognisko albo jazda gokartami, wspinaczka czy grill. Takiemu pożegnaniu z pracą towarzyszą często liczne zabawy, ale też chwile nostalgiczne – wspominanie wspólnych przygód, oglądanie zdjęć czy filmików.

Przechodząc na emeryturę, można też pożegnanie w pracy urządzić w mniej wystawny sposób – na przykład, przygotowując niewielki poczęstunek, zapraszając najbliższych współpracowników na piwo albo po prostu oficjalnie dziękując wszystkim podczas zebrania.

Podziękowania za współpracę – warto zostawić po sobie dobre wrażenie

Podziękowania za współpracę to forma okazania wdzięczności za to wszystko, co działo się w okresie zatrudnienia. Mogą dotyczyć zarówno samego pracodawcy, jak i innych współpracowników. W pierwszym przypadku podziękowanie może przybrać kształt listu z podziękowaniami albo osobistej rozmowy z szefem. W drugim przypadku, podziękowania za współpracę mogą być wyrażone na wiele sposobów, które omówiliśmy powyżej – na przykład poczęstunku, wspólnego wyjścia do pubu, czy zorganizowanej imprezy dla całej firmy.

Dlaczego warto pozostawić po sobie dobre wrażenie, nawet jeśli w firmie nie panowały odpowiednie relacje? Ponieważ życie może się potoczyć różnie. Nigdy nie masz pewności, czy w nowej firmie za jakiś czas Twoim przełożonym nie zostanie obecny szef czy współpracownik. Nie jest też powiedziane, że za jakiś czas w obecnej firmie zmienią się układy kadrowe i będziesz mógł wrócić na swoje stanowisko – wówczas dobrze jest mieć dobrą opinię w oczach innych pracowników. Nie daj się więc ponieść emocjom, trzymaj je na wodzy i pożegnaj się z firmą w godny i kulturalny sposób.

Nie bój się zmiany

Odejście z pracy niemal zawsze wiąże się ze stresem, zwłaszcza jeśli przyczyną jest zmiana pracodawcy i mamy przed sobą wyzwanie odnalezienia się w nowym miejscu. Ważne, aby decyzję o zmianie zatrudnienia podejmować rozważnie, by wyjść na tym korzystnie. Wiąże się to z negocjacją odpowiedniej wysokości zarobków, ustaleniem szczegółów formalnych i terminu początku pracy w nowym miejscu w taki sposób, by zapewnić sobie dobre warunki zatrudnienia i zachować płynność finansową. Więcej o ekonomicznym aspekcie zmiany pracy usłyszycie w poniższym podcaście:

‘”>

To od Ciebie zależy, jak chcesz zakończyć swoją współpracę z daną firmą, ale ważne jest, aby zrobić to z klasą – bez niepotrzebnych spięć czy kłótni. Pożegnanie w pracy może być bowiem hucznym wydarzeniem, ale też kulturalnym podziękowaniem – wybierz tę opcję, która najlepiej Tobie odpowiada!

Pożegnanie odchodzącej na emeryturę

31 siepnia 2015 roku Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie i zaproszeni goście pożegnali odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę matematyki w tej szkole – Panią mgr Krystynę Michalską. W imieniu społeczności szkolnej pożegnała nauczycielkę pani dyrektor szkoły Anna Rogala.

Przebieg pracy zawodowej Pani Krystyny Michalskiej przedstawia się następująco: od 1969 do 1974 roku – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Rącznej, 1974 – 1976 – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Łąkcie Dolnej, 1976 do 31 sierpnia 2015 – nauczycielka matematyki w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie. Łącznie przepracowała 45 lat, z czego 40 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie.

Pani dyrektor Rogala tak scharakteryzowała przechodzącą na emeryturę nauczycielkę: “Tytan pracy, solidności, odpowiedzialności, cierpliwości, nauczyciel z powołania, wzór do naśladowania. Serdeczna i szczera koleżanka. Osoba o ogromnych osiągnięciach, przygotowała setki laureatów w konkursach matematycznych: szkolnych, gminnych, rejonowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych – “Kangur matematyczny”. Jej ciężka praca i osiągnięcia jej uczniów w tak trudnym przedmiocie jakim jest matematyka, była doceniana przez większość rodziców oraz dość często dostrzegana przez władze szkolne, gminne, kuratoryjne i państwowe. Otrzymała następujące nagrody: Dyrektorów Szkół w:1987, 1989, 1991, 1996, 1997, 1999, 2001, 2004, 2005, 2006, 2012 roku; Wójta Gminy Żegocina: 2002 i 2013. Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty – 1980 r. Złoty Medal za Długoletnią Służbę: 2009 r. Złoty Krzyż Zasługi – 2011 r. Medal Komisji Edukacji Narodowej – 2010 r.”. Pożegnalne przemówienie zakończyła słowami: “Z całego serca dziękujemy Ci za wszystko, co przez te lata pracy uczyniłaś dla nas, naszych uczniów, naszej szkoły i naszego środowiska. Pamiętaj, ze emerytura to nie koniec – to początek nowego rozdziału życia, w którym wreszcie znajdziesz czas dla siebie, na realizację swoich marzeń. Życzymy Ci wszystkiego dobrego”.

Pani Krystyna otrzymała kosz róż, upominki i obraz olejny z widokiem Żegociny. Słowa podziękowania złożył także ks. proboszcz Leszek Dudziak oraz pracownicy Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Żegocinie.

Wzruszone serdecznym pożegnaniem Pani Krystyna Michalska powiedziała: “Dojechałam na przystanek – emerytura. Wysiadając, dziękuje bardzo za współpracę, tworzenie miłej atmosfery, za to, że byliście ze mną wiele, wiele lat. Za serce, za dobroć, za pomoc, kłaniam się: Szanownemu Panu Wójtowi, Czcigodnym Księżom z Proboszczem na czele, wspaniałej Pani Dyrektor, cudownym koleżankom i kolegom, a także dobrym i życzliwym pracownikom szkoły i Urzędu Gminy. Jeżeli kiedykolwiek z mojej strony pojawił się jakiś nietakt, to bardzo przepraszam. Życzę wszystkim tyle zdrowia, ile ja mam i jeszcze więcej. Wszystkim za wszystko dziękuję”.

pożegnanie. Jak zrobić to z klasą?

Aby poprawnie otworzyć stronę włącz JavaScript.

(This website requires JavaScript to be displayed properly.)

Przejście na emeryturę z klasą – oto nasze propozycje

Przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę, czyli… pierwsze party na koszt ZUS-u

Spis treści 1. Kto organizuje przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę? 2. Gdzie zorganizować imprezę emerytalną? 3. Zaproszenie na przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę 4. Przejście na emeryturę – dekoracje sali 5. Girlandy na przyjęcie emerytalne 6. Konfetti dla świeżo upieczonego emeryta 7. Dekoracje stołu na przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę

Emerytura. Jedni nie mogą się jej doczekać, inni nieco się boją. Bo jak będzie wyglądało życie „po drugiej stronie”? Jak poradzić sobie z tak ogromną zmianą? Pracując, tak często narzekamy na brak czasu wolnego. Kiedy jednak tego ostatniego z dnia na dzień robi się całe mnóstwo, pojawia się pustka, której wypełniania człowiek dopiero musi się nauczyć. Z początku nie będzie to łatwe, ale po pewnym czasie stanie się najlepszą częścią życia. A skoro tak, to warto rozważyć przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę.

Czy jest co świętować? Oczywiście, że tak. Przejście na emeryturę to wielkie wydarzenie, któremu nie sposób odmówić wagi. To także radosne święto dla wszystkich ludzi pracy wciągniętych w pętlę etatu. Zasłużony odpoczynek po latach wysiłków i starań. Niekiedy bardziej radosnych, innymi razy wyczerpujących – co dotyczy absolutnie każdej branży, od pracowników fizycznych po artystów i wszelkiego rodzaju lekkoduchów. Taka już cecha pracy – każda, nawet ta ulubiona, męczy. A kiedy pracować nie ma już przymusu, to… nic tylko się cieszyć. W gronie rodziny, wśród najbliższych znajomych, razem z kolegami z pracy czekającymi na swoją kolej. Skoro więc ustaliliśmy już, że impreza emerytalna się po prostu należy, to zastanówmy się teraz, jak najlepiej ją zorganizować.

Kto organizuje przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę?

Kwestia tego, kto zorganizuje imprezę emerytalną, nie jest oczywista. O specjalnym pożegnaniu mogą pomyśleć koledzy z pracy przyszłego emeryta, ale także on sam. Oprócz typowo firmowego przyjęcia nie zaszkodzi również przyjęcie prywatne na pożegnanie emeryta z pracy – w rodzinnym gronie. A kto powinien zorganizować to? I w tym wypadku może być różnie. Swoją imprezę zwołać może sam główny zainteresowany, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby to najbliżsi wyprawili z myślą o nim przyjęcie-niespodziankę. Każda opcja jest dobra… choć jeśli ma to być niespodzianka dla emeryta, warto w sprytny sposób upewnić się, że on sam nie planuje zorganizować imprezy. W końcu wielu już wkrótce emerytów myśli sobie: odchodzę na emeryturę, jak się pożegnać z kolegami, współpracownikami, z szefem?

Z drugiej strony można by przecież dojść do słusznego wniosku, że lepsze niż jedno przyjęcie są… dwa przyjęcia. Jedno więc może posłużyć za pożegnanie w pracy przed emeryturą, a drugie za podziękowanie świeżo upieczonemu emerytowi za wszystkie lata jego zaangażowania.

Gdzie zorganizować imprezę emerytalną?

Podobnie jak w przypadku kwestii tego, kto ma zorganizować przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę, nie jest powiedziane, gdzie taka impreza emerytalna powinna się odbyć. Równie dobrze zabawa może mieć miejsce w pracy – jeśli tylko warunki na to pozwalają – jak też w wynajętym lokalu, np. w restauracji. Jeśli impreza organizowana jest prywatnie, a uczestniczyć w niej będą przede wszystkim znajomi i najbliższa rodzina odchodzącego na emeryturę, można śmiało zorganizować przyjęcie na pożegnanie emeryta na wesoło we własnym domu. Jeszcze ciekawszym wariantem byłaby impreza wyjazdowa, jednak jest to propozycja wymagająca znacznie więcej zaangażowania w przygotowanie. Może się jednak zdarzyć, że w firmie i tak wkrótce odbyć się ma wspólny wyjazd pracowniczy, tzw. wyjazd integracyjny. Wówczas można połączyć jedną okazję z drugą.

Najważniejsze aby zadbać o to, aby wszyscy zaproszeni goście, a także – a nawet przede wszystkim – główny bohater przyjęcia, dobrze i swobodnie się czuli. Można śmiało założyć, że skoro jest to przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę, to również i większości gości nie będą stanowić raczej dwudziestolatkowie. Wręcz przeciwnie, średnia wieku będzie wyższa i warto to uwzględnić. Całonocne szaleństwo w nocnym klubie raczej nie wchodzi w grę… chociaż przecież zdarzają się i tacy emeryci, którzy tego typu atrakcją wcale by nie pogardzili.

Pierwszy krok – zaproszenie na przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę

Od czego zacząć planowanie imprezy emerytalnej? Wiedząc już, gdzie i kiedy odbywać się będzie przyjęcie, zadbać trzeba o zaproszenia na imprezę emerytalną. Jakie wybrać? Można pójść do supermarketu i kupić pierwsze z brzegu uniwersalne zaproszenia z kwiatkami, które równie dobrze posłużyć mogłyby zarówno na zaproszenie na urodziny, jak i na stypę. Zdecydowanie lepszym wyborem będą zaproszenia personalizowane – dodatkowo ozdobione humorystycznym motywem dekoracyjnym. One już na pierwszy rzut oka pokażą zaproszonym, że świętujący emeryt ma jeszcze w sobie pełnię życia i sporo dystansu do samego siebie – całe zaś przyjęcie będzie utrzymane w lekkim i radosnym klimacie.

W Partybox.pl przygotowaliśmy nie tylko efektowne zaproszenie na przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę, ale także całą kolekcję dekoracji i akcesoriów, które pomogą nadać imprezie jedyną w swoim rodzaju, niezwykle spektakularną oprawę. Zacznijmy jednak od wspomnianych już zaproszeń.

Zaproszenia personalizowane EMERYTURA doskonale odzwierciedlają lekki stan ducha osoby, która właśnie zyskała świadomość, że od jutra już nie musi stawiać się w pracy. Koktajlowa ilustracja zapowiada doskonałą zabawę, podczas której nikt nie będzie się nudził. Nawet największy malkontent rozchmurzy się, czytając spersonalizowaną dedykację zaproszenia – można więc mieć pewność, że nie odmówi osobistego stawienia się na imprezie. A o to przecież właśnie chodzi – by pojawili się wszyscy zaproszeni, bez wyjątków.

Oczywiście nie jest to jedyny model zaproszenia na imprezę emerytalną, jaki znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź pozostałe propozycje, by wybrać tę idealną, która najlepiej pasowała będzie do klimatu organizowanego przez Ciebie przyjęcia. Kto wie, może akurat zorganizujesz przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę z określonym motywem przewodnim? Byłoby wspaniale! Jeśli i Tobie ta opcja przypadła do gustu, rozejrzyj się w ofercie Partybox.pl już dziś i zacznij planowanie. W końcu na dobre party żaden wiek nie jest zbyt poważny!

Drugi krok – sala sama się nie ozdobi

Każda dobra impreza wymaga starannego przygotowania. Odpowiednie zaproszenia to dopiero początek. Zadbać trzeba również o dekoracje, które nie tylko umilą głównemu bohaterowi przejście na emeryturę, ale też spowodują, że całe przyjęcie, pożegnanie emeryta na wesoło nabierze szczególnie atrakcyjnego, widowiskowego charakteru. Jak uzyskać oszałamiający efekt prostymi, łatwo dostępnymi metodami? Wystarczy sięgnąć po dekoracje z naszej oferty.

Girlandy na przyjęcie emerytalne

Żadne przyjęcie nie obejdzie się bez kolorowej girlandy. EMERYTURA to model, który można dodatkowo spersonalizować. Oznacza to, że na każdym z „kieliszków”, z których składa się girlanda, może znaleźć się dowolnie wybrana litera. Otwiera to spore możliwości. Zamiast jakiegokolwiek standardowego napisu można ozdobić pomieszczenie samodzielnie wskazanym – imieniem głównego bohatera spotkania, życzeniami (np. „radosnej emerytury!”) lub kombinacją jednego z drugim. Możliwości nie są niczym ograniczone, tak że śmiało można dać upust swojej kreatywności i chociażby złożyć oryginalne życzenia z okazji przejścia na emeryturę.

Jeśli girlanda z własnym napisem mimo wszystko wydaje się niewystarczająco osobista, nic nie stoi na przeszkodzie, by podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej – i oprócz własnego napisu na poszczególnych „flagach” girlandy umieścić także zdjęcie świętującego. Girlanda EMERYT to zdecydowanie najlepszy sposób na stworzenie bardzo indywidualnych dekoracji, które z całą pewnością ucieszą głównego bohatera. Będzie to też ciekawa niespodzianka dla emeryta.

Konfetti dla świeżo upieczonego emeryta

Kontynuując temat dekoracji personalizowanych zdjęciami, warto wspomnieć również o… personalizowanym konfetti. Czyż nie doskonałym pomysłem na zwieńczenie kulminacyjnego momentu przyjęcia byłoby obsypanie gości specjalnym konfetti? Zwłaszcza jeśli o owej specjalności decydowałoby… wydrukowane zdjęcie głowy przechodzącego na emeryturę wkomponowane w humorystyczną ilustrację przedstawiającą wczasowicza wypoczywającego w najlepsze na leżaczku? No właśnie! Jeśli oczyma wyobraźniami już widzisz zaskoczenie na twarzy przyszłego emeryta, śmiało sięgnij po konfetti personalizowane EMERYTURA. Gwarantujemy, że dostarczy wiele radości wszystkim zgromadzonym!

Osobisty stand

Niektórzy pracownicy zdecydowanie zasługują na to, by postawić im pomnik – a ich przejście na emeryturę to najgorszy koszmar pracodawcy zastanawiającego się, jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości, pozbawiony swojej najbardziej zaufanej prawej ręki. Czasu nie da się jednak zatrzymać, a niektóre rzeczy zdarzają się nieuchronnie. Warto więc wrócić do pomysłu z pomnikiem. Jeśli marmurowy czy granitowy blok wydaje się lekką przesadą, to dlaczego by nie wystawić „pomnika” z papieru? Stand personalizowany to najprostszy sposób, by tego dokonać. O co właściwie chodzi?

Ni mniej, ni więcej o to, by wydrukować zdjęcie głównego bohatera emerytalnego przyjęcia w rzeczywistym lub też zbliżonym do rzeczywistego rozmiarze. W rezultacie każdy z uczestników – włącznie z samym emerytem – będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gwiazdą wieczoru. Żarty żartami, ale taki stand to faktycznie doskonała pamiątka, która pozwoli świętującemu poczuć się jak bohater pierwszych stron gazet! To z pewnością zabawny akcent, a także niespodzianka dla emeryta. Idziemy o zakład, że czego jak czego, ale akurat kartonowej dekoracji z własną podobizną na pewno się nie spodziewał!

Krok trzeci – dekoracje stołu na przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę

Podczas każdej imprezy tym, co ma największe znaczenie, jest towarzystwo. W końcu można bawić się wszędzie i o każdej porze, bo ani miejsce, ani czas nie są tak istotne jak ulubieni kompani. Czy to oznacza, że można całkowicie zrezygnować z dekoracji, ozdób i innych atrakcji i uznać, że samo spotkanie wystarczy jako pożegnanie w pracy przed emeryturą? Na pewno lepsze to niż nic, jeśli jednak istnieje możliwość, by pokusić się o coś więcej, to naprawdę warto. Efekty udowodnią, że się opłacało! A skoro tak, to warto również zadbać o odpowiednią zastawę, czyli dekoracje imprezowego stołu.

Co na stole

Jeżeli założeniem jest, aby na imprezie pojawiło się więcej osób, niezłym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie jednorazowych kubeczków oraz talerzyków. Dzięki nim nie tylko uniknie się zmywania, ale przede wszystkim problemów ze skompletowaniem odpowiedniej zastawy. Zwłaszcza jeśli przyjęcie nie jest organizowane w restauracji albo innym podobnym lokalu przystosowanym do obsługi większej liczby gości, znalezienie wystarczającej liczby talerzy, kubków, filiżanek czy kieliszków może być trudne. Ale czy to oznacza, że najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest pójście do supermarketu po jakiekolwiek uniwersalne naczynia jednorazowe? Bynajmniej.

W Partybox.pl zadbaliśmy o to, aby wszystkie elementy dekoracyjne – w tym również te składające się na zastawę stołową – były ozdobione tematycznymi motywami przewodnimi. Kubeczki personalizowane EMERYTURA cieszą zabawną ilustracją w iście wakacyjnym klimacie. Jest to motyw jak najbardziej pasujący – w końcu emerytura to, jak by nie patrzeć, najdłuższy urlop w życiu. Pod kubeczkami powinny znaleźć się dopasowane do nich podkładki. Nie tylko ochronią one stół przed zachlapaniem, pobrudzeniem czy porysowaniem, ale także same w sobie stanowić będą dodatkowe elementy dekoracyjne. W przypadku gdy na stole pojawi się wiele elementów o bardzo wyrazistym wzorze, dobrym pomysłem będzie zestawienie ich z bardziej stonowanymi, jednolitymi. Dlatego do wspomnianych już kubeczków i podkładek idealnie pasowały będę ciemnoniebieskie talerzyki papierowe.

A co na talerzu

Nie zapominajmy o tym, że wcale nie mniej ważne niż to, co znajdzie się na stole, jest to, co znajdzie się… na talerzach. Nieodłącznym elementem każdego przyjęcia, które ma za zadanie uczcić jakąś okazję, jest tort. Słodkie, smakowite, pięknie się prezentujące ciasto będzie stanowiło idealne podziękowanie emeryta za współpracę. Jak sprawić, aby wyglądało stosownie do okoliczności? Jest na to bardzo prosty sposób! Odpowiedź stanowi topper personalizowany EMERYTURA. Idealnie pasuje on do charakteru świętowanej okazji, a do tego wygląda przezabawnie. Będzie to prawdziwa wisienka – a może nawet i truskawka – na imprezowym torcie. Obok tortu wśród słodkich przekąsek znajdą się zapewne także ciasteczka. W ich przypadku zamiast toppera lepiej sprawdzą się pikery personalizowane EMERYTURA.

Przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę to jednak nie jedyna okazja, przy której sprawdzą się wspomniane pikery. Jeśli z jakiegoś powodu imprezy nie można zorganizować – albo teraz albo w ogóle – można wykorzystać pikery do dekoracji ciasteczek wręczanych jako podziękowanie emeryta za współpracę. Będzie to bardzo miły gest, który zagwarantuje, że odchodzący pracownik zostanie dobrze zapamiętany i niejednokrotnie ciepło wspominany (nie tylko zresztą wtedy, kiedy reszta załogi będzie miała problem z poradzeniem sobie z jakimś zadaniem, które do tej pory pozostawało w zakresie obowiązków świeżo upieczonego emeryta).

Szczęśliwej emerytury już czas

W życiu każdego pracownika przychodzi taki moment, kiedy trzeba uznać że już wystarczy, podjąć męską decyzję i powiedzieć sobie szczerze – odchodzę na emeryturę. Jak się pożegnać? Najlepiej w miłej i przyjaznej atmosferze, nawet jeśli na co dzień nie zawsze taka bywała. Każda praca rządzie się własnymi prawami, wiąże się z różnymi obowiązkami oraz wyzwaniami, za którymi idą stres i napięcie. To dlatego nawet najbardziej opanowanym pracownikom zdarza się zwyczajnie stracić kontrolę nad swoim zachowaniem. Najważniejsze jednak, aby wszystkie nieporozumienia wspólnie i zgodnie wyjaśnić – i potem nie żałować żadnych wypowiedzianych słów, które nie zostały sprostowane kiedy jeszcze był na to czas.

Odchodząc na zasłużoną emeryturę, pamiętajmy więc o tym co dobre, zapominając o tym, co złe. Po czasie to ostatnie nie będzie się przecież liczyć. Gorsze momenty ustąpią w pamięci miejsca pozytywnej całości. Dlatego nawet jeśli nie zawsze bywało wesoło, warto zadbać o radosny akcent na koniec, który pomoże zatrzeć wszelkie ewentualne negatywne wrażenia. Przyjąć życzliwe życzenia z okazji przejścia na emeryturę, w odpowiedzi powinszować pozostałym tego samego, a następnie wybrać się wspólnie na imprezę.

Jeśli więc to Ty wkrótce przechodzisz na emeryturę I zastanawiasz się, czy impreza emerytalna to na pewno dobry pomysł, możesz śmiało nam uwierzyć. Kończysz jeden wielki etap w życiu i zaczynasz następny – szalona impreza pomoże ci oddzielić jeden od drugiego grubą kreską. A jeżeli to nie Ty osiągniesz wkrótce wiek upoważniający do zasłużonego odpoczynku, tylko bliska Ci osoba, spraw jej niespodziankę, organizując przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę. Będzie nim absolutnie zachwycona!

Pomysły na pożegnanie emeryta

Świętowanie przejścia na emeryturę? Zdecydowanie tak! Trudno przecież o bardziej radosne wydarzenie w życiu każdego etatowca… Jeszcze wszystko może, już nic nie musi! A zatem odpowiednie pożegnanie w pracy przed emeryturą będzie jak najbardziej wskazane. Jakie? Imprezowe! To pomysł, który sprawdza się niezależnie od wieku…

Przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę będzie doskonałym ukoronowaniem kilkudziesięciu lat pracy, a także symbolicznym pożegnaniem z kolegami i koleżankami z pracy. Symbolicznym, ale nie definitywnym – to przecież nie wygnanie, to emerytura!

Zaproszenie na pożegnanie emeryta

Jeśli przyjęcia, to oczywiście zaproszenia – idealnie w tej roli sprawdzą się zaproszenia na imprezę emerytalną ZOS. Można także spróbować zaprojektować coś samodzielnie – np. nawiązując do zajmowanego dotąd w firmie stanowiska czy też działalności, jaką się zajmowała.

Odchodzę na emeryturę – jak się pożegnać?

W pewnym czasie przychodzi taki moment, że trzeba się zastanowić.: odchodzę na emeryturę, jak się pożegnać? Najlepiej będzie… zrobić to po swojemu. Ktoś, kto ma ochotę skończyć pracę w ciszy i bez zwracania na siebie uwagi, ma do tego pełne prawo. Ktoś inny życzy sobie wyprawić z tej okazji wielką imprezę? Doskonały pomysł!

Odchodzę na emeryturę – przemówienie

Czy przy okazji przejścia na emeryturę i imprezy z tym związanej trzeba wygłaszać przemówienie? Obowiązku nie ma, natomiast może się zdarzyć, że uczestnicy spotkania będą oczekiwali od głównego bohatera powiedzenia chociaż kilku słów. Warto się przygotować – jednocześnie starając się, by rzecz wypadła tak naturalnie, jak to możliwe. Bez niepotrzebnego patosu, bez uczenia się wypowiedzi na pamięć. Krótko, prosto i na temat – z podziękowaniem, z życzeniami… Można wspomnieć o swoich dalszych planach, ale nie trzeba.

Niespodzianka dla emeryta

Przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę można zorganizować, nie mówiąc zawczasu o swoich planach. Z pewnością będzie to wspaniała niespodzianka dla emeryta – a żeby była jeszcze lepsza, warto posłużyć się różnymi gadżetami. zestaw balonów kolorowych RAINBOW PARTY oraz balony pastelowe BABY BLUE idealnie nadadzą się w roli dekoracji. Nie zaszkodzą też pompony z bibuły ŻÓŁTE oraz rozeta z papieru KULA niebieska. A co, niech będzie kolorowo!

Na imprezie przydadzą się również gadżety. personalizowane maski papierowe Z TWOIM ZDJĘCIEM to fantastyczny sposób na to, by wyróżnić głównego bohatera imprezy, podobnie zresztą jak przypinka dla emeryta ZOS Zapłaciłeś Ostatnią Składkę. Robione na przyjęciu zdjęcia uświetni foto ramka OSTATNIA SKŁADKA, a całość dopełnią zawieszki na alkohol na imprezę emerytalną EMERYTURA. Jak by nie patrzeć, jest co świętować!

Zacznij przygotowania już dzisiaj, rozglądając się w naszej ofercie. Przygotowaliśmy dla Ciebie absolutnie wszystko, co niezbędne do zorganizowania szalonej imprezy z motywem przewodnim. Zadbaliśmy zarówno zaproszenia na imprezę emerytalną, dekoracje sali i stołu, a także wiele innych dodatków, które zapewnią, że efekt końcowy będzie pod każdym względem… wystrzałowy!

Pożegnanie kolegi z pracy

Powodów odejścia z pracy może być wiele. Do najpopularniejszych należą nowa praca, zmiana miejsca zamieszkania oraz przejście na emeryturę. Jeśli pracownik żegna się z firmą w poprawnych stosunkach, częstą praktyką jest urządzenie pożegnania. To ma na celu podziękowanie za wkład włożony w rozwój firmy, a ze strony pracownika okazanie wdzięczności współpracownikom za udaną współpracę.Jak wygląda pożegnanie pracownika? Co kupić na odejście z pracy? Co powiedzieć na pożegnanie w pracy? Sprawdźmy!

Wieloletnie spędzanie z kimś czasu w jednym zakładzie pracy to wystarczający powód, aby daną osobę należycie pożegnać, kiedy z tej pracy odchodzi. Jeśli do tego dołączyć owocną współpracę, pomoc w wielu sytuacjach, wielokrotne zaparzenie kawy, wspólne wyjścia po pracy, czy setki wspomnień związanych z codziennym pełnieniem obowiązków zawodowych, nie powinno to wręcz ulegać wątpliwościom. Najczęstszą sytuacją w tym wypadku jest ta, kiedy mowa o pożegnaniu emeryta. Niemniej, zdarza się również, że przyjęcie urządza się także wówczas, gdy dana osoba zmienia pracę z jakichkolwiek innych powodów.

Pożegnanie pracownika – ostatni dzień w pracy

Zakończenie współpracy poprzez urządzenie pożegnania kolegi z pracy to zwieńczenie wspólnie spędzanego czasu. Dla pracownika to zakończenie pewnego ważnego rozdziału w życiu i wkroczenie w kolejny. Bez względu na motywacje, jakie mu towarzyszą podczas tej decyzji, z pewnością jest to ekscytujący, czasem nostalgiczny okres. Warto go wesprzeć, okazać poparcie w tej decyzji i podziękować za wszystko, co dla nas i dla firmy uczynił. Jak można uczcić ostatni dzień w pracy? Oto kilka sposobów.

Zorganizujcie przyjęcie. Poczęstunek w biurze, wspólne wyjście do restauracji albo pubu, ognisko albo impreza w wynajętym lokalu to najczęstsze praktyki. W zależności od predyspozycji kolegi i pozostałej części zespołu, do imprezy pożegnalnej można dołączyć inne aktywności – grę w kręgle, paintball albo wycieczkę ze spływem kajakowym.

Co kupić na odejście z pracy? Prezent może przybrać różny wymiar i formę. Możecie wspólnie z pozostałymi kolegami z pracy złożyć się na upominek albo wziąć na niego pieniądze z budżetu firmy, przeznaczonego na takie właśnie sytuacje. Nie zawsze jednak prezent musi być kosztowny. Czasem wspólnymi siłami i poświęcając trochę czasu, można stworzyć naprawdę ciekawy prezent, który odchodzącemu z pracy bardziej przypadnie do gustu.

Co kupić na odejście z pracy? Może to być ramka z Waszymi zdjęciami, ręcznie robiona figurka związana z jego osobą, a nawet zwykła kartka z życzeniami powodzenia i podpisami całego zespołu. Świetnym prezentem są także wypieki czy inne smakołyki – ręcznie zrobiony tort z pewnością spodoba się obdarowanemu.

Jeśli stało się tak, że pożegnanie pracownika nie może odbyć się stacjonarnie z różnych względów, wówczas możecie przygotować je w sposób zdalny. Przykładowo warto to zrobić, montując wcześniej wspomniany filmik, wysyłając upominek kurierem, kartkę z podziękowaniami pocztą albo organizując wideokonferencję, podczas której każdy z zespołu powie kilka ciepłych słów koledze. Współczesne technologie oferują wiele możliwości na zorganizowanie pożegnania kolegi z pracy, dlatego, jeśli tylko uważacie, że warto go docenić i wesprzeć, odległość czy brak czasu nie muszą stać na przeszkodzie.

Co powiedzieć na pożegnanie w pracy?

Pamiętajcie o wspomnieniu miłych chwil. Warto powiedzieć kilka słów na pożegnanie kolegi lub koleżanki z pracy. Może to nastąpić na wiele różnych sposobów. Od opowiadania historii i anegdot, przez oglądanie zdjęć, aż po zmontowany filmik. W tym ostatnim mogą znaleźć się nagrania z wyjazdów służbowych, imprez integracyjnych, wspólne fotografie czy żarty związane z kolegą, który żegna się z pracą. Taki pokaz slajdów czy video to doskonały prezent i pamiątka jednocześnie.

Jeśli zastanawiasz się, co powiedzieć na pożegnanie w pracy, zastanów się, jakie były twoje relacje z byłym pracownikiem. Warto powiedzieć od serca kilka słów na pożegnanie kolegi lub koleżanki i wspominać miłe chwile. Złóż znajomemu szczerze życzenia!

Mail pożegnalny w pracy – co napisać?

W mailu pożegnalnym można zawrzeć podziękowania za współpracę oraz krótkie życzenia. Mail pożegnalny w pracy może być oficjalny lub humorystyczny – jego formę warto dopasować do atmosfery panującej w firmie. Pisząc wiadomość, można wspomnieć o wspólnie realizowanych projektach czy zabawnych sytuacjach. Obecnie wysyłanie maili pożegnalnych jest bardzo na czasie. Bardzo miłe może być wysłanie spersonalizowanej wiadomości do każdego pracownika – bliskich kolegów i koleżanek z firmy, a także dalszych znajomych. Posłuchaj, jak o odchodzeniu z pracy z klasą opowiada wideoblogerka:

‘”>

Twoi współpracownicy na pewno odbiorą ten gest jako szczery i życzliwy, a to sprawi, że zapamiętają Cię jako osobę ciepłą i autentyczną. Warto zdecydować się na kulturalny i indywidualny gest w stosunku do znajomych, pomimo że Wasza współpraca zawodowa dobiega końca. Pamiętaj, że możesz zaproponować niektórym podtrzymanie relacji, dzieląc się z nimi swoim prywatnym numerem telefonu, adresem poczty internetowej lub innym komunikatorem.

Jeśli w Twojej firmie panowała napięta i nieprzyjemna atmosfera między pracownikami, warto kierować się profesjonalizmem i napisać krótką wiadomość do współpracowników, nie odnosząc się w niej do sporów – wystarczy podziękować za współpracę, nie podchodząc zbyt emocjonalnie do sytuacji. Taki gest oznacza, że okazujemy szacunek wszystkim.

Pożegnanie emeryta – na wesoło lub nostalgicznie

Przejście na emeryturę to szczególny czas. Dla jednych trudny i dość smutny, ponieważ kojarzy się ze starością i brakiem zajęć, dla innych upragniony i długo wyczekiwany. Bez względu na to, do której grupy przyszły emeryt z Waszego zespołu się zalicza, warto uczcić jego wkład w rozwój firmy i należycie podziękować oraz uczcić ostatni dzień w pracy. To doskonała okazja na urządzenie pożegnania emeryta, gdzie wspólnie powspominacie miłe i zabawne chwile.

Jaką formę może przybrać pożegnanie emeryta? To już zależy od jego indywidualnych preferencji, Waszych relacji, oraz budżetu. Decydując się na nostalgiczną opcję, warto przygotować odpowiednie materiały, które przywołają na myśl pożądane wspomnienia. Wspólne wyjazdy służbowe, szkolenia, kursy czy imprezy firmowe, ale także codzienne sytuacje z pewnością wielokrotnie zapady Wam w pamięci. Jeśli dysponujecie fotografiami albo filmikami, ich wykorzystanie podczas pożegnania emeryta będzie strzałem w dziesiątkę. W tego typu wydarzeniu nie powinno zabraknąć podziękowań, przemówień, ale też żartów, bo nostalgiczne pożegnanie pracownika wcale nie oznacza, że musi być smutno i poważnie. Poniżej podpowiadamy, jak ułożyć przemówienie na pożegnanie emeryta.

Przemówienie na pożegnanie emeryta Chociaż przemówienia mogą wydawać się stresujące, warto powiedzieć kilka miłych słów o współpracowniku, jeśli ten przechodzi na emeryturę. Znajomemu bez wątpienia miło będzie usłyszeć szczere życzenia, które mogą dotyczyć szczęśliwego czasu wolnego, licznych wyjazdów czy częstych spotkań z bliskimi.

Dla osób, które są zwolennikami pożegnania emeryta na wesoło, mamy kilka propozycji. Taka uroczystość może mieć różną formę. Biorąc pod uwagę, że odbywa się po godzinach pracy w lokalu czy w plenerze, możecie pozwolić sobie na dozę szaleństwa. Osoba odpowiedzialna za organizację takiego wydarzenia może zaangażować innych współpracowników i wspólnie wymyślić różnego rodzaju zabawy – od tańców, po te związane z danym zawodem czy pasją osoby przechodzącej na emeryturę. Takie popularne gry są okazją do pośmiania się, aktywnego spędzenia czasu, ale też do integracji, co jest ważne szczególnie w przypadku pozostałej załogi, która wciąż będzie ze sobą współpracowała.

Pożegnanie emeryta na wesoło to nie tylko dobra zabawa podczas uroczystości, ale często także zabawne, spersonalizowane prezenty. Te powinny być dopasowane do danej osoby. W sieci nie brakuje ofert, gdzie z łatwością można wykonać na przykład koszulkę z wizerunkiem danej osoby i zabawnym napisem czy różnego rodzaju dyplomów, kubków czy poduszek. Na taką okoliczność niejednokrotnie współpracownicy przygotowują różne zabawne piosenki, które opowiadają historie przyszłego emeryta oraz rozbawiające do łez skecze.

To, jak będzie wyglądało pożegnanie pracownika, zależy wyłącznie od tego, jakie tradycje i relacje panują w danej firmie. Czasem to sam zainteresowany zaprasza współpracowników na spotkanie czy imprezę, a czasem to jego koledzy organizują taką uroczystość. Ważną kwestią, którą obowiązkowo należy wziąć pod uwagę, jest budżet oraz poczucie humoru uczestników. Jeśli panują między częścią pracowników formalne stosunki, a w wydarzeniu będzie uczestniczyło szefostwo, wówczas lepiej odpuścić sprośne i wulgarne zabawy na rzecz tych łagodniejszych. W dobrym guście są oficjalne podziękowania, gratulacje czy wręczenie prezentu. Może się jednak zdarzyć, że w Waszej firmie nie są organizowane takie wydarzenia i wówczas zamiast wystawnego pożegnania kolegi z pracy, wystarczy skromne podziękowanie i wspólne zjedzenie tortu z tej okazji.

Podsumowując, pożegnanie emeryta czy pożegnanie kolegi z pracy, który wyjeżdża lub odchodzi do innej firmy to popularna praktyka. Głownie cieszy się uznaniem w dużych firmach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet w kilkuosobowym przedsiębiorstwie pożegnać daną osobę. To miły gest i okazanie wdzięczności za to, co dla nas uczynił. A z pewnością przez lata pracy trochę się tego nazbierało!

Podziękowania dla emeryta, tekst podziękowania z okazji przejścia na emeryturę

Szanowna Pani…

w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników … mam zaszczyt podziękować Pani za ponad … lat pracy zawodowej w … Życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia i szczęścia rodzinnego. Szanowna Pani… w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników … mam zaszczyt podziękować Pani za ponad … lat pracy zawodowej w … Życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia i szczęścia rodzinnego.

Szanowna Pani… Z okazji przejścia na emeryturę składamy najserdeczniejsze podziękowania za długoletnią pracę w naszej firmie, nieprzeciętne zaangażowanie i serce. Wyrażamy także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile. Szanowna Pani… Z okazji przejścia na emeryturę składamy najserdeczniejsze podziękowania za długoletnią pracę w naszej firmie, nieprzeciętne zaangażowanie i serce. Wyrażamy także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile.

Droga …! Dziękujemy Ci za wieloletnie zaangażowanie w rozwój naszej firmy. Mamy nadzieję, że zasłużony czas emerytury będzie dla Ciebie pełen radości. Jesteśmy pewni, że będziemy jeszcze wiele razy prosić Cię o wsparcie, radę, opinię i pomoc! Droga …! Dziękujemy Ci za wieloletnie zaangażowanie w rozwój naszej firmy. Mamy nadzieję, że zasłużony czas emerytury będzie dla Ciebie pełen radości. Jesteśmy pewni, że będziemy jeszcze wiele razy prosić Cię o wsparcie, radę, opinię i pomoc!

tekst przemówienia na pożegnanie emeryta odchodzącego na emeryturę

“żegnajcie wszyscy ci których znałem których poznałem których pokochałem nigdy nie chciałem dla was nic złego choć nie dostałem nigdy tego swojego o czym marzyłem i o czym śniłem to nie żałuję że z”

키워드에 대한 정보 przemówienie odchodzącego na emeryturę

다음은 Bing에서 przemówienie odchodzącego na emeryturę 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Pożegnanie pań: Teresy i Bożeny – odchodzą na emeryturę.

  • pożegnanie
  • gimnazjum
  • szkoła podstawowa
  • niespodzianka

Pożegnanie #pań: #Teresy #i #Bożeny #- #odchodzą #na #emeryturę.


YouTube에서 przemówienie odchodzącego na emeryturę 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Pożegnanie pań: Teresy i Bożeny – odchodzą na emeryturę. | przemówienie odchodzącego na emeryturę, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  남가주 사랑 의 교회 생방송 | 2022년 8월 18일 목요일 새벽설교: 이근 목사 상위 62개 답변

Leave a Comment