당신은 주제를 찾고 있습니까 “rekrutacja pracowników do pracy w niemczech – Poradnik. Delegowanie polskich pracowników do pracy w Niemczech“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 PEPE-TV 이(가) 작성한 기사에는 조회수 2,154회 및 좋아요 34개 개의 좋아요가 있습니다.
rekrutacja pracowników do pracy w niemczech 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Poradnik. Delegowanie polskich pracowników do pracy w Niemczech – rekrutacja pracowników do pracy w niemczech 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Delegowanie jest jednym z najbardziej popularnych sposobów pracy polskich pracowników w Niemczech i zarówno jednym z najbardziej skomplikowanych.
Dziś postaram się odpowiedzieć na kilka bardzo ważnych pytań a mianowicie:
1.Który system zabezpieczenia społecznego ma zastosowanie do pracowników tymczasowo delegowanych do innego państwa członkowskiego?
2.Jak definiuje się delegowanie pracowników w prawie unijnym?
3.Jakie kryteria stosuje się do ustalenia, czy pracodawca normalnie prowadzi swoją działalność w państwie delegującym?
4.Kiedy można mówić o bezpośrednim związku między przedsiębiorstwem delegującym a pracownikiem delegowanym?
Prowadzi :
Anna Golan, LL.M.
Prawnik polsko-niemiecki
S\u0026G Inkasso Köln
[email protected]
Telewizja Polonijna
Telewizja Polska
Telewizja Internetowa
PepeTV
rekrutacja pracowników do pracy w niemczech 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
PILNE! Praca: Rekrutacja, Niemcy – 2352 oferty pracy – Jooble
Specjalista do spraw rekrutacji pracowników …poszukujemy kandydatów na stanowisko pracy: Rekruter/ka – Koordynator OPIS STANOWISKA: • prowadzenie procesów …
Source: pl.jooble.org
Date Published: 2/30/2021
View: 9220
Rekrutacja Pracowników, zatrudnienie w – Niemcy, zagranica
Rekrutacja Pracowników, Niemcy, zagranica – dostępne oferty pracy: 341. Zarejestruj się na Indeed.com, otrzymuj powiadomienia o najnowszych ofertach i …
Source: pl.indeed.com
Date Published: 4/25/2021
View: 7837
Praca w Niemczech dla Polaków – przebieg rekrutacji
Rynek pracy w Niemczech dla wielu Polaków jest bardziej atrakcyjny niż ten rodzimy. Tamtejszy proces rekrutacji pracowników pod niektórymi względami …
Source: 10latwue.pl
Date Published: 9/1/2022
View: 6758
Jak wygląda rekrutacja do pracy w Niemczech? | inPoland.net.pl
Niemiecki rynek pracy cały czas jest chłonny i oczekuje na kolejnych pracowników. Osoby myślące o pracy za granicą, powinny wiedzieć, …
Source: inpoland.net.pl
Date Published: 11/9/2021
View: 4142
Oferty pracy, praca dla Polaków w Niemczech – Jobspol
Dołożymy także wszelkich starań, aby praca dla Polaków w Niemczech była możliwie jak najbardziej dopasowana do … DLA PRACOWNIKA. Kontakt ws. rekrutacji.
Source: www.jobspol.com
Date Published: 7/7/2021
View: 5762
Niemcy – organizacja zatrudnienia i outsourcing rekrutacji
Jako pracodawca możesz ponieść konsekwencje prawne, jeśli zatrudnisz pracowników, którzy nie mają wiz ani zezwoleń potrzebnych do pracy w Niemczech.
Source: www.globalization-partners.com
Date Published: 3/8/2021
View: 1470
Praca w Niemczech: 5 kluczowych dokumentów w czasie …
Praca w Niemczech i rekrutacja na wolne stanowisko nie różni się co do zasady … pracy znajdują się informacje o tym jakie zadania wykonywał pracownik oraz …
Source: niezbednikmanagera.pl
Date Published: 4/11/2021
View: 273
Rekrutacja | Avoria
Nasz pracownik zapyta również o doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Jeżeli interesuje Cię praca w charakterze opiekunki nad osobą starszą w Niemczech, …
Source: avoria.com.pl
Date Published: 2/30/2021
View: 5371
Dla pracodawcy – Korb Group
Gwarantujemy pełne wsparcie w ramach rekrutacji pracowników do Niemiec. Co zyskujesz? Sprawna rekrutacja jest podstawą w pozyskiwaniu kandydatów do pracy.
Source: korb-group.com
Date Published: 6/18/2021
View: 4694
Praca w Niemczech – Sprawdź aktualne oferty pracy
Oferty pracy Niemcy. Zapotrzebowanie na specjalistów i niewykwalifikowanych pracowników jest w stanie wchłonąć jeszcze miliony imigrantów. Naszych rodaków …
Source: pl.europa.jobs
Date Published: 5/3/2021
View: 3064
주제와 관련된 이미지 rekrutacja pracowników do pracy w niemczech
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Poradnik. Delegowanie polskich pracowników do pracy w Niemczech. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 rekrutacja pracowników do pracy w niemczech
- Author: PEPE-TV
- Views: 조회수 2,154회
- Likes: 좋아요 34개
- Date Published: 2018. 8. 7.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=99Poy32-cFo
PILNE! Praca: Rekrutacja, Niemcy
12,5 € / stawka godzinowa
prawo do urlopu nasze usługi są bezpłatne (m. in. tłumaczenie oraz profesjonalne przygotowanie CV w j. niemieckim na potrzeby
Do głównych zadań osoby zatrudnionej należy: montaż małych elementów do 5 cm, które są cieńsze niż włos montaż modułów
Praca w Niemczech dla Polaków – przebieg rekrutacji
Rynek pracy w Niemczech dla wielu Polaków jest bardziej atrakcyjny niż ten rodzimy. Tamtejszy proces rekrutacji pracowników pod niektórymi względami przebiega jednak inaczej. Jeśli starasz się o pracę w Niemczech na stanowisku wymagającym znajomości języka, sprawdź, jak możesz się przygotować.
Więcej o pracy w Niemczech pod adresem
Rozmowa telefoniczna – pierwsza ocena kandydata
Pierwszy etap rekrutacji wygląda w Niemczech podobnie jak w Polsce. Kandydat składa CV i po pozytywnie zakończonej wstępnej weryfikacji zostaje zaproszony na spotkanie. Tutaj jednak pojawia się pierwsza różnica. W Niemczech pracodawcy dążą do optymalizacji kosztów rekrutacji (kandydaci mają prawo do zwrotu kosztów podróży na osobiste spotkanie) i skrócenia czasu jej trwania. Z tego powodu może się zdarzyć, że już pierwsza rozmowa telefoniczna będzie służyć weryfikacji danych na temat kandydata.
Wskazówki:
rekruterzy dzwonią zwykle w momencie weryfikacji dokumentów aplikacyjnych, dlatego tym bardziej zwróć uwagę podczas ich przygotowywania i aplikuj tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że spełniasz wymagania,
standardowe pytania podczas pierwszej rozmowy telefonicznej dotyczą doświadczenia (szczegółów na temat wykonywanych obowiązków), oczekiwań finansowych i dyspozycyjności. Miej przemyślane odpowiedzi na te tematy,
pierwsza rozmowa telefoniczna nie może mieć charakteru spotkania rekrutacyjnego. Jeżeli stwierdzimy, że taki jest jej cel, poprośmy o kontakt w innym terminie.
Rozmowa kwalifikacyjna – nastaw się pozytywnie
W przypadku zaproszenia na spotkanie rekrutacyjne, możesz się poczuć wyróżniony, gdyż Niemcy podchodzą do poszukiwania pracowników bardzo poważnie. Są pozytywnie nastawieni do zaproszonej osoby, mając nadzieję, że dołączy do ich firmy. Wyznają przy tym szczerość i otwartość, także w kwestii wynagrodzenia. Pytanie o oczekiwania finansowe może być pierwszym z zadanych.
Co do zasad obowiązujących podczas takiego spotkania to większość znalazłaby zastosowanie również w Polsce. Niemcy zwracają większą uwagę na niuanse dotyczące kultury osobistej i szacunku do drugiej osoby. Ważne, by np. przestrzegać narzuconych przez rozmówcę zwrotów grzecznościowych i przyjść na czas, czyli chwilę wcześniej.
Wskazówki:
zapoznaj się dokładnie z firmą, do której aplikujesz, ofertą pracy i przygotuj własne pytania na temat danego stanowiska,
i przygotuj własne pytania na temat danego stanowiska, słuchaj uważnie i nie pytaj o rzeczy już omówione przez rekrutera,
odpowiadając na pytania, staraj się operować przykładami, opowiedz o wyzwaniach, podjętych działaniach i ich rezultacie,
duże znaczenie ma nie tylko to, co mówisz, ale też to jak się zachowujesz. Bądź opanowany i kulturalny, a na luźniejszą rozmowę pozwól sobie dopiero, gdy uda Ci się złapać kontakt z rozmówcą,
na koniec podziękuj za spotkanie, a następnego dnia wyślij podziękowanie mailowo i potwierdź swoje dalsze zainteresowanie współpracą (przy tej okazji możesz też np. rozwinąć swoją wybraną odpowiedź udzieloną podczas osobistego spotkania).
Nieznajomość realiów sprawia, że zdobycie pracy w Niemczech przez Polaków trwa dłużej. O naszym powodzeniu podczas rekrutacji w niemieckiej firmie mogą zadecydować szczegóły. Warto więc zbadać rynek jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań, dzięki czemu zaoszczędzimy nasz czas i będziemy spokojniejsi.
Oferty pracy, praca dla Polaków w Niemczech
Praca w Niemczech? Wszystkim zajmiemy się my
Skontaktuj się z nami, a przekażemy Ci szczegóły dotyczące pracy z granicą. Nie martw się o wszelkie formalności, to do nas należy zadbanie o prawne zabezpieczenia umowami. Praca w Niemczech nie wymaga ich zbyt wiele, dlatego sami nawiązujemy współpracę, by osoby zainteresowane mogły się skupić na nowym stanowisku.
Niemcy – organizacja zatrudnienia i outsourcing rekrutacji
Niemcy zajmują 114. miejsce wśród krajów, w których najłatwiej jest otworzyć nową firmę; złożoność przepisów dotyczących zatrudnienia może jednak prowadzić do nieprzestrzegania prawa i nałożenia wysokich kar. Ścisła narodowa ochrona pracowników – a co za tym idzie, sposób rekrutacji i zatrudnienia, oferowane świadczenia i metody zachowania zgodności z przepisami – mogą też być trudne w obsłudze, jeśli nie jest się dobrze zorientowanym w krajowych przepisach.
Kontrole prawne i kontrole informacji
Twoja firma powinna sprawdzić, czy wszyscy kandydaci, których planujesz zatrudnić, są legalnie dopuszczeni do pracy w Niemczech. Ponieważ Niemcy są członkiem Unii Europejskiej (UE), obywatele większości krajów członkowskich będą mogli bez problemów tam pracować. Nie wahaj się jednak sprawdzać, czy mają odpowiednie kwalifikacje. Jako pracodawca możesz ponieść konsekwencje prawne, jeśli zatrudnisz pracowników, którzy nie mają wiz ani zezwoleń potrzebnych do pracy w Niemczech.
Przepisy przeciwdziałające dyskryminacji w Niemczech
Zgodnie z Ogólną ustawą o równym traktowaniu, znaną w Niemczech pod nazwą Allgemeines Gleichbehandlungsgesetz (AGG), pracodawcom w Niemczech wyraźnie zabrania się dyskryminacji kandydatów na stanowisko pracy z poniższych względów:
Rasa lub pochodzenie etniczne
Płeć
Orientacja seksualna
Wiek
Niepełnosprawność
Religia lub przekonania
Będąc pracodawcą, Twoja firma będzie podlegać ustawie AGG od momentu rozpoczęcia przez Ciebie procesu rekrutacji w Niemczech. Zgodnie z tą ustawą czynność tak prosta jak zamieszczenie ogłoszenia o pracę, w którym poszukuje się pracownika do „młodego, dynamicznego zespołu”, może zostać zinterpretowane jako dyskryminacja ze względu na wiek. Aby uniknąć nieporozumień, wyklucz deskryptory w swoich ofertach pracy, chyba że są to jasno sprecyzowane wymagania dla danego stanowiska.
W trakcie rekrutacji należy unikać zadawania pytań, które zmuszałyby kandydatów do ujawnienia ich statusu w którejkolwiek z kategorii chronionych ustawą AGG. Kandydaci nie muszą odpowiadać na te pytania, które uznają za niewłaściwe, np. takie, które dotyczą poniższych kwestii:
Ciąża i planowanie rodziny
Przynależność polityczna
Wiara religijna
Orientacja seksualna
Udział w związkach zawodowych
Z ostrożności nie zadawaj tego typu pytań. Można jednak pytać o kartotekę dotyczącą karalności kandydatów i ich wcześniejsze zarobki.
Jak zatrudnić pracowników w Niemczech?
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zadawaj wyłącznie takie pytania, które są faktycznie uzasadnione i nie naruszaj prawa kandydata do prywatności. Wiele niemieckich firm prosi o referencje zawierające doświadczenie zawodowe kandydata, opis stanowiska, lata zatrudnienia itp.
Wielu pracodawców stosuje pewien szyfr do oceny swoich dawnych pracowników. Wyraz „przeciętny” w referencjach kandydata zazwyczaj oznacza, że osoba ta nie była pracownikiem satysfakcjonującym pracodawcę, a „dobry” wskazuje na pracownika przeciętnego, natomiast określenie „świetny” jest stosowane do określenia pracownika dobrego albo wyróżniającego się.
Najlepiej wynegocjować przejrzyste warunki w umowie o pracę zaraz po rozpoczęciu procesu zatrudniania. Masz prawny obowiązek do sporządzenia umowy o pracę, która jest zgodna z miejscowymi przepisami i podaje informacje o wynagrodzeniu, świadczeniach i wymaganiach dotyczących rozwiązania umowy.
Na dzień 1 sierpnia 2022, pracodawcy muszą również wystawić pisemny dokument obejmujący podstawowe warunki zatrudnienia pracownika w ciągu jednego miesiąca od daty rozpoczęcia pracy. Dokument ten musi obejmować szczegóły zatrudnienia, w tym godziny pracy, uprawnienia emerytalne, procedury rozwiązywania umów i harmonogram płatności, a także podpisywać je przez pracownika. Nieprzestrzeganie przepisów jest karane grzywną w wysokości do EUR 2 000 za każde naruszenie.
Prawo pracy w Niemczech
Przy zatrudnianiu pracowników w Niemczech koniecznie należy mieć bieżącą wiedzę na temat wszelkich przepisów prawa pracy. Twoi pracownicy nie mogą pracować dłużej niż przez osiem godzin dziennie. Czas pracy można maksymalnie przedłużyć do dziesięciu godzin, jeśli w okresie sześciu miesięcy średni dzienny czas pracy nie przekroczył ośmiu godzin. Typowy tydzień roboczy wynosi średnio 35-40 godzin. Praca w niedziele i święta jest zabroniona, ale występują wyjątki.
minimalne wynagrodzenie w Niemczech na dzień lipca 2022 jest 10,45 na godzinę. Ta stawka zwiększy się do 12 euro na godzinę 1 października 2022.
W ramach zachowywania zgodności z przepisami prawa pracy w Niemczech pracownicy mogą (jeśli chcą) wstąpić do związku zawodowego, rady pracowniczej lub układu zbiorowego. Za pośrednictwem tych organizacji pracownicy mogą przedyskutować kwestie związane z decyzjami na temat samej pracy, czasu pracy i wynagrodzeń.
Niemiecki kodeks cywilny, kodeks branżowy i inne układy zbiorowe regulują też kwestie płatności i wynagrodzeń. Pracownicy i osoby trzecie muszą być opłacani za pośrednictwem niemieckiego protokołu File Transfer and Access Management (FTAM). Pracodawca musi zatwierdzić konkretną listę płac, tak aby bank mógł „puścić” wypłaty pracownikom, a firma potrącić inne składki, takie jak składka na ubezpieczenie zdrowotne.
Wdrażanie pracowników w Niemczech
Zanim zatrudnisz pracowników w Niemczech, musisz założyć podmiot zależny w tym kraju. Przetwarzanie informacji rejestracyjnych Twoich firm może zabrać sześć tygodni, a cały wspomniany proces może potrwać kilka miesięcy, zanim spółka zostanie oficjalnie zarejestrowana. W tym czasie niektórzy pracodawcy tracą cennych, utalentowanych pracowników, których nie stać na oczekiwanie na pracę.
Za każdym razem, gdy wdrażasz nowego pracownika, musisz mieć wszystkie dokumenty niezbędne do utworzenia listy płac i spełnienia wszelkich niemieckich zasad dotyczących zachowania zgodności z przepisami prawa pracy. Przyda się również przesłać pracownikom ogólne informacje na temat procesu wdrożenia do firmy. Poznaj zasady takie jak kodeks postępowania firmy, godziny przerw i dress code.
Zalety outsourcingu zatrudnienia w Niemczech
W dniu 1 kwietnia 2017 Niemcy wprowadziły nowe wymogi licencyjne, które utrudniają założenie podmiotu zależnego i dokonanie wyboru wśród firm zatrudniających pracowników w Twoim imieniu. Nie możesz już skorzystać z usług żadnej niemieckiej firmy zajmującej się outsourcingiem zatrudnienia. Będziesz więc potrzebować globalnej organizacji ds. zatrudnienia profesjonalnego, która posiada licencję agencji pracy tymczasowej lub AUG.
Globalna ekspansja z pomocą Globalization Partners
Globalization Partners to pierwsza globalna organizacja ds. zatrudnienia profesjonalnego, która w pełni zachowuje zgodność z przepisami w Niemczech. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i o tym, jak możemy Ci pomóc w zachowywaniu zgodności z przepisami prawa pracy w Niemczech.
Praca w Niemczech: 5 kluczowych dokumentów w czasie rekrutacji
Oceń artykuł! [Suma głosów: 2 Średnia ocena: 5 ]
Praca w Niemczech i rekrutacja na wolne stanowisko nie różni się co do zasady znacząco od pracy w Polsce. Jednocześnie jest kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę w czasie rekrutacji. Od jakości i kompletności dokumentów zależy czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, a to już połowa sukcesu w poszukiwaniu pracy. Dzisiaj zajmiemy się idealną teczką kandydata. Generalnie nie będziecie zaskoczeni obecnością CV czy listu motywacyjnego, ale diabeł tkwi w szczegółach!
W sumie z wieloma rzeczami między Polską i Niemcami jest tak, że 99% wygląda tak samo, ale ten 1% potrafi nieźle zaskoczyć.
Praca w Niemczech: idealna teczka kandydata
W niemieckich ogłoszeniach o pracę można spotkać się z krótkim zdaniem „kandydaci proszeni są o przesłanie kompletu dokumentów rekrutacyjnych”. Z czego składa się komplet dokumentów:
List motywacyjny (Anschreiben) Okładka (Deckblatt) CV (Lebenslauf) Trzecia strona (Dritteseite) Załączniki (Anlagen)
Lista wygląda dosyć logicznie. Na razie dosyć tajemniczy może wydawać się punkt 4, ale dojdziemy do tego.
Praca w Niemczech: list motywacyjny
List motywacyjny jest wymagany dużo częściej niż u nas. Jest on pierwszym dokumentem, na który zwraca się uwagę podczas oceny kandydata. Dlatego ważne jest, żeby się przyłożyć do jego napisania. Ma on dosyć sztywną formę, ale od tego co w nim napiszecie zależy w dużej mierze wasze zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jeszcze jedna informacja dla nielicznej grupy osób dużo piszących: jedna strona A4. To jest standard i nie spotkałem się do tej pory z listem motywacyjnym, który byłby dłuższy.
Wprowadzenie
W tej części podajecie referencje stanowiska, na które aplikujecie oraz jak je znaleźliście. Dokładna nazwa stanowiska, być może numer rekrutacji jeśli był podany, źródło (strona internetowa firmy, ogłoszenie w gazecie etc.). Dodatkowo ważne jest krótkie uzasadnienie, dlaczego dany wakat jest dla was interesujący. Sformułowania pełne ekscytacji „i od razu wiedziałem, że to stanowisko dla mnie!” są na porządku dziennym.
Główna część
W tym miejscu macie możliwość opisania waszych umiejętności i podparcia ich konkretnymi przykładami. Ważne, aby nie powielać informacji z CV. Wykorzystajcie tą sekcję, żeby pokazać trochę waszej osobowości. Być może braliście udział w ciekawym projekcie? Być może prowadziliście już szkolenia wewnętrzne? Albo mieliście okazję pracować w międzynarodowym zespole (nie tylko z nazwy) i używaliście na co dzień obcego języka. Wszystko to warto napisać, żeby pracodawca otrzymał pozytywny obraz waszej osoby.
Odniesienie do przedsiębiorstwa
Poinformowaliście już potencjalnego pracodawcę, o tym dlaczego stanowisko jest dla was interesujące oraz opowiedzieliście o sobie, czas pokazać waszą wartość dla pracodawcy. Co możecie zrobić dla firmy? Dlaczego to właśnie wy powinniście dostać to stanowisko? Ten paragraf opisałbym niczym wujo Sam „Nie pytaj co firma może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla niej!”. W tym miejscu wielu kandydatów korzysta również z możliwości poinformowania potencjalnego pracodawcy o swoich oczekiwaniach finansowych. Wynagrodzenie podawane jest w kwocie brutto/rok. W Polsce wynagrodzenia to kontrowersyjny temat, ale to wątek na inny wpis, a w Niemczech jest to popularna praktyka i nikt nie musi mieć z tego powodu oporów.
Zakończenie
Na koniec warto pokazać trochę optymizmu i podsumować wasz list interesującym zdaniem, które przekaże mniej więcej taki sygnał: cieszę się bardzo na możliwość rozmowy na żywo, w której będę mógł przekonać Państwa o moich atutach dla waszego przedsiębiorstwa. Brzmi wspaniale, więc musi się udać!
Podpis
Podpis wymaga trochę gimnastyki, jeśli aplikujemy przez internet. Dlatego, że Niemcy oczekują ręcznego podpisu nawet na elektronicznym dokumencie. Mimo, że jest z tym trochę zachodu (zrobić zdjęcie podpisu, wgrać je na komputer, wkleić do dokumentu) to warto, bo dodaje to profesjonalizmu naszej aplikacji.
Przykład listu motywacyjnego
W sieci pełno jest ciekawych wzorów dlatego podlinkuję tylko kilka propozycji. Więcej przykładów znajdziecie pod nazwą „Anschreiben” w Google.
Strona, której właścicielem jest Xing (niemiecki LinkedIn): https://anschreiben.com/
Strona, na której bardzo szczegółowo opisane są wszystkie elementy listu motywacyjnego: https://karrierebibel.de/bewerbungsschreiben/
Ciekawy edytor, który ułatwi wam formatowanie, jeśli nie doktoryzowaliście się w Wordzie https://www.anschreiben2go.de/
Praca w Niemczech: okładka
W dzisiejszych czasach, kiedy aplikacje online stały się standardem, okładka straciła swój pierwotny cel. Dawniej, kiedy firmy otrzymywały aplikacje drogą pocztową okładka stanowiła szybki podgląd aplikacji kandydata. Dzisiaj jest dokumentem opcjonalnym. Jeżeli zdecydujecie się ją załączyć zwróćcie uwagę na kilka spraw.
Design
Jako optyczne podsumowanie okładka powinna być po prostu ładna i przejrzysta. Na pewno nie należy przesadzać z ilością ozdobników, a jej oprawa graficzna powinna być spójna z resztą dokumentów.
Zdjęcie kandydata
Nie oceniaj książki po okładce. Kto z was jednak tak robi, niech podniesie rękę… No właśnie. Dlatego zdjęcie musi być:
aktualne,
dobrej jakości,
pokazujące kandydata w pozytywny sposób.
Jeżeli wasze ostatnie zdjęcie do dokumentów było robione do dowodu na 18. urodziny albo jeszcze przez szkolnego fotografa przy okazji zdjęć klasowych, to najwyższy czas zrobić nowe. Dodatkowo dla męskiej części publiczności jeśli w międzyczasie zdarzyło wam się wyłysieć, a na zdjęciu pozujecie z burzą włosów to w najlepszym wypadku wywołacie konsternację na twarzy rekrutera, kiedy porówna swoje oczekiwania ze stanem faktycznym. W najgorszym razie pomyśli, że jesteście zakompleksieni z tego powodu.
Dobra jakość zdjęcia to podstawa. Zdjęcie nie powinno wyglądać jak robione szczoteczką do zębów albo mopem parowym. Nie wstawiajcie też „zdjęcia zdjęcia”. Najlepiej od razu poproście fotografa o cyfrową kopię.
I ostatni punkt, to nie jest żadne zdjęcie paszportowe! Ważny jest sympatyczny wyraz twarzy i uśmiech. Standardem jest, że kandydat na zdjęciu pokazuje zęby (co kraj to obyczaj…).
Podstawowe dane
Na okładce powinny się znaleźć wasze dane kontaktowe, imię i nazwisko, nazwa stanowiska, na które się rekrutujecie oraz spis przesłanych dokumentów.
Przykładowe wzory znajdziecie tutaj. Na stronie dostępnych jest ponad 100 darmowych wariantów okładki.
Praca w Niemczech: CV
Życiorys czyli prawdziwa perła w koronie dokumentów rekrutacyjnych. Dobrze napisany przyciągnie spojrzenie rekruterów i w ciągu minuty skłoni ich do zaproszenia was na rozmowę kwalifikacyjną. Źle napisany może pogrzebać wasze szanse na lepsze jutro! W tej sekcji nie będę wam opisywać jak napisać dobre CV, bo już nie jedna książka o tym powstała. Aby dać wam wartość dodaną skupię się tylko na różnicach pomiędzy oboma krajami.
CV: dane osobowe
W danych osobowych podaje się datę i miejsce urodzenia oraz swoją narodowość. W Polsce nie spotkałem się z podawaniem informacji, że jestem z Polski. W Niemczech taka informacja jest standardem.
CV: zdjęcie kandydata
W Polsce nie lubimy się uśmiechać. W Niemczech trzeba zaprząc mięśnie twarzy do pracy i podnieść kąciki ust. Ba, nawet to nie wystarczy! Normą jest, że kandydat uśmiecha się pokazując zęby.
CV: odwrócona chronologia
Na początku naszego CV skupiamy się na naszym ostatnim stanowisku. Im niżej zjeżdżamy wzrokiem, tym bardziej cofamy się w czasie, aż w końcu dochodzimy do edukacji. W tej sekcji podajemy ostatni etap edukacji zawodowej (studia lub przyuczenie do zawodu) oraz ostatnią szkołę publiczną, do której chodziliśmy.
CV: podpis
Ta kwestia zaskoczyła mnie, kiedy pierwszy raz aplikowałem o pracę. W Niemczech na samym końcu CV znajduje się odręczny podpis kandydata.
CV: referencje
Rzecz opcjonalna, ale nie spotkałem się z nią w Polsce. Mianowicie w CV można wymienić osoby wraz z danymi kontaktowymi, które mogą potwierdzić nasze kompetencje. W związku z tym pamiętajcie, żeby uprzedzić wszystkie osoby, zanim wyślecie swoją pierwszą aplikację!
Przykładowe CV znajdziecie tutaj i tutaj. Pierwsza strona pochodzi od Xing, a na drugiej znajdziecie ponad 100 wzorów przykładowego CV.
Praca w Niemczech: trzecia strona
Trzecia strona jest drugim dokumentem opcjonalnym w tym zestawieniu. O dziwo nie ma ona sztywno zdefiniowanego formatu, ani treści. W praktyce funkcjonują dwa podejścia.
Trzecia strona: skrócony profil kandydata
Skrócony profil kandydata to szybkie podsumowanie naszej osoby. Od klasycznego CV odróżnia go zakres informacji, jakie się w nim pojawiają.
Strona dzieli się na następujące sekcje:
Nagłówek: dane osobowe, dane kontaktowe, aktualne stanowisko, zdjęcie. Umiejętności twarde: wykształcenie, kluczowe umiejętności, orientacja zawodowa, branże w jakich pracowaliśmy do tej pory. Umiejętności miękkie: zarządzanie zespołem, dotychczasowe sukcesy, budżet i obszary, za które byliśmy odpowiedzialni, zainteresowania (uwaga! tylko te związane ze stanowiskiem, a nie hobby w czasie wolnym!).
Osobiście uważam, że taki skrócony profil mówi znacznie więcej o kandydacie niż CV. Można tutaj bardzo trafnie podsumować swoje mocne strony albo tematy zawodowe, jakimi się interesujecie. Dla mnie to dziki joker aplikacji!
Trzecia strona: list motywacyjny (Motivationsschreiben)
Druga z popularnych form to list motywacyjny. Zaraz powiecie, że coś cyganię, bo już w pierwszym punkcie pisałem o liście motywacyjnym. Dlatego ważne jest w tym momencie właściwe rozróżnienie pomiędzy Anschreiben, a Motivationsschreiben. Anschreiben jest standardem i jedynie w nielicznych przypadkach nie jest wymagany. Motivationsschreiben z kolei jest ekstra sygnałem dla pracodawcy, że wasza aplikacja ma szczególną misję. Jeżeli chcecie napisać, że od małego marzyliście o pracy dla Ferrari to opiszcie wasze najlepsze młodzieńcze wspomnienia związane z motosportem i tą marką. Być może wasz ojciec pracował w Siemens przez 20 lat i chcecie pójść w jego ślady. Generalna zasada brzmi, że Motivationsschreiben jest dobry na początku kariery. Kiedy rekrutujecie się np. do pierwszej poważnej pracy lub na praktykę studencką. Jeżeli macie już kilka lat doświadczenia i po prostu szukacie pracy to nie potrzebujecie listu motywacyjnego. W szczególności kiedy rekrutujecie się do mało znanego lokalnego przedsiębiorstwa Onkel Johann GmbH. Wtedy taki list motywacyjny nie brzmi wiarygodnie. Sorry!
Praca w Niemczech: załączniki
Ostatni punkt na dziś, ale nie mniej ważny niż pozostałe. Załączniki nie mają określonej formy, co oznacza, że co do zasady może tam wejść wszystko. Co najlepiej załączyć?
dyplom ukończenia najwyższego etapu edukacji
dyplomy ukończenia kursów specjalistycznych/dodatkowe uprawnienia,
świadectwa pracy,
potwierdzenie znajomości języków obcych.
Dyplom ukończenia ostatniej szkoły
Tutaj nie ma zaskoczenia. Załączamy dyplom z ostatniego ukończonego etapu edukacji. Jeśli macie wersję angielskojęzyczną to jest ona wystarczająca. W przypadku dyplomów w języku polskim będzie potrzebne niemieckie tłumaczenie.
Dyplomy ukończenia kursów specjalistycznych/dodatkowe uprawnienia
Jeżeli ukończyliście poważne kursy lub zdobyliście poważne certyfikaty to warto dać znać o tym pracodawcy. Jak wypada kandydat z ukończonym certyfikatem ACCA/CFA/Six Sigma/Prince2? Lepiej niż kandydat bez niego! W praktyce załączamy uprawnienia na koparkę i wózek widłowy 😊
Świadectwo pracy
Tutaj małe zaskoczenie. W Polsce świadectwo pracy ma raczej charakter techniczny, czyli opisuje czas trwania stosunku pracy i liczbę dni urlopowych, nieskładkowych, powód rozwiązania stosunku o pracę. W Niemczech świadectwo pracy pełni inną funkcję. Jest ono podsumowaniem i oceną pracy pracownika. W świadectwie pracy znajdują się informacje o tym jakie zadania wykonywał pracownik oraz jak został oceniony przez swojego szefa. Dla niewprawnego gracza wszystkie świadectwa pracy mogą wydawać się takie same, ponieważ są napisane dosyć specyficznym językiem. Cała zabawa polega na znajdowaniu subtelnych różnic.
Przykładowo:
Panu Maliniakowi życzymy dalszych sukcesów na drodze zawodowej. Panu Maliniakowi życzymy sukcesów na drodze zawodowej.
Oba zdania różnią się jednym słowem. Sformułowanie „dalszych” oznacza, że kandydat odnosił sukcesy w poprzedniej pracy. Co oznacza to dla naszego drugiego Maliniaka? W bardzo subtelny sposób otrzymujemy informację, że do tej pory nie odnosił on sukcesów!
Potwierdzenie znajomości języków obcych
Nie ma co ukrywać, że głównie chodzi tu o znajomość niemieckiego. Oficjalnie uznane certyfikaty jak DSH, DaF lub Goethe Zertifikat są gwarancją dla pracodawcy, że kandydat zna język na tyle dobrze, by móc swobodnie porozumiewać się nim w pracy. Jest to bardzo ważny dokument, ponieważ wbrew pozorom język angielski w Niemczech wcale nie jest wystarczający i o ile nie jesteście światowej sławy neurochirurgiem albo nanoinżynierem to bez znajomości niemieckiego zostaniecie odrzuceni już we wstępnej selekcji.
A jakie są wasze doświadczenia z poszukiwaniem pracy w Niemczech? Kto z was pracował za granicą i jakie dokumenty wymagane są w innych krajach?
Nie bój się podać dalej!
Rekrutacja
Opieka nad osobami starszymi (Niemcy) – rekrutacja
Prowadzimy ciągłą rekrutację na stanowisko opiekunki osób starszych w Niemczech. Aktualne oferty pracy publikujemy w zakładce praca Niemcy opieka. Zależy nam na zadowoleniu osób, z którymi współpracujemy i dlatego stawiamy na przejrzyste zasady współpracy. Zainteresowane osoby muszą pomyślnie przejść proces rekrutacyjny, podczas którego sprawdzamy m.in. znajomość języka niemieckiego. Nasz pracownik zapyta również o doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.
Jeżeli interesuje Cię praca w charakterze opiekunki nad osobą starszą w Niemczech, zapoznaj się z poniższymi informacjami. Krok po kroku objaśniamy, jak wygląda proces rekrutacyjny w naszej firmie i czego mogą spodziewać się kandydaci.
Rozmowa rekrutacyjna – jak się do niej przygotować?
Rozmowa rekrutacyjna jest dla nas niezwykle istotna – w ten sposób poznajemy bliżej osobę, która chce z nami współpracować. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to praca wymagająca konkretnych umiejętności, dlatego każdej zainteresowanej wyjazdem opiekunce zadajemy szereg pytań.
Jeżeli chcesz się dobrze zaprezentować, przygotuj odpowiedzi na następujące pytania:
W jakim stopniu znasz język niemiecki? Jeżeli masz certyfikaty lub uczęszczałaś na kurs językowy, poinformuj o tym fakcie pracownika, z którym będziesz rozmawiać.
Jakim podopiecznym jesteś w stanie się opiekować? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że opieka nad osobą leżącą jest bardziej wymagająca od opieki nad sprawnym fizycznie seniorem. Ponieważ zależy nam, aby opiekunka wywiązała się z podjętego zadania jak najlepiej, zawsze pytamy o preferencje względem stanu seniora.
Jak wygląda Twoja dyspozycyjność? Wiemy, że nie każda opiekunka może wyjechać do pracy z dnia na dzień. Z tego względu zawsze pytamy o przybliżoną datę wyjazdu oraz okres, przez który opiekunka może wykonywać swoje obowiązki.
Pamiętaj też, że rozmowa rekrutacyjna nie jest jednostronna – Ty również możesz zadawać pytania. Jeżeli chcesz dopytać np. o zakres obowiązków, nie krępuj się – nasz pracownik chętnie udzieli wyczerpującej odpowiedzi.
Na wszystkie pytania zadawane przez naszych pracowników udzielaj szczerych odpowiedzi. Bardzo cenimy sobie długofalową współpracę z opiekunkami. Z wieloma opiekunkami współpracujemy od wielu lat. Doceniamy zarówno szczerość, jak i zaangażowanie – uważamy, że to podstawa udanej współpracy.
Rekrutacja – praca opieka nad seniorami w Niemczech – czego wymagamy?
Niemcy często poszukują opiekunek dla swoich bliskich. Aby zapewnić wysoki poziom opieki, od każdej kandydatki zainteresowanej pracą na terenie Niemiec wymagamy:
co najmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego – musimy mieć pewność, że opiekunka będzie w stanie porozumieć się z podopiecznym i jego najbliższymi,
doświadczenia w opiece nad osobą starszą – mile widziane są referencje,
wysoko rozwiniętych umiejętności miękkich – przede wszystkim empatii i wrażliwości.
Jeżeli nie znasz języka niemieckiego, a chciałabyś podjąć pracę w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, skorzystaj z naszej oferty: nauka języka niemieckiego dla opiekunek. Poszczególne lekcje kursu zostały tak opracowane, aby osoba ucząca się mogła jak najlepiej poznać słownictwo i zwroty, które przydadzą się jej podczas codziennej pracy z podopiecznym.
W jednym miejscu zgromadziliśmy także odnośniki do przydatnych materiałów, np. słownika polsko-niemieckiego i kursu audio, który pozwala ćwiczyć wymowę.
Praca w opiece nad seniorami – ścieżka kariery
Współpracujemy z opiekunkami osób starszych z całej Polski. Większość z nich wyjeżdża z nami do pracy od dłuższego czasu. Każdego pracownika traktujemy indywidualnie jak partnera. Rzetelność, uczciwość i lojalność wynagradzamy – stosujemy system premiowania.
Każda opiekunka, która zdecyduje się z nami współpracować, może liczyć na:
godne warunki współpracy – wiemy, że opieka nad seniorami jest ciężką pracą, dlatego oferujemy dobre wynagrodzenia (w wysokości do 1500 euro),
legalne zatrudnienie i pełne ubezpieczenie (dokumenty A1 i EKUZ) – zależy nam na tym, aby opiekunka seniora miała dostęp do służby zdrowia,
pomoc – nasi pracownicy są dostępni przez 24 godziny 7 dni w tygodniu i pomagają w nagłych sytuacjach.
Niemcy coraz częściej poszukują dla swoich bliskich opiekunów, którzy mają doświadczenie w opiece nad seniorami lub mają wykształcenie w tym zakresie. Ponieważ wychodzimy z założenia, że każdą pracę należy wykonywać najlepiej, jak się potrafi, doceniamy opiekunki podnoszące swoje kwalifikacje zawodowe.
Praca za granicą – Niemcy opieka nad starszymi to szansa na rozwój
Każdą opiekunkę, która chce otrzymywać jeszcze lepsze niż dotychczas oferty pracy, zachęcamy do tego, aby:
doskonaliła swoje umiejętności językowe – na kurs można się zapisać u nas, korzystając z oferty dostępnej na stronie,
kurs można się zapisać u nas, korzystając z oferty dostępnej na stronie, podnosiła swoje kwalifikacje zawodowe – doceniamy zrobienie prawa jazdy czy też odbycie specjalnego kursu dla opiekunów seniorów,
zdobywała doświadczenie – każdy kolejny wyjazd to nowe wyzwania oraz cenne doświadczenie,
budowała swoją markę – szczególnym zaufaniem darzymy opiekunki, które wyjeżdżają z nami od długiego czasu, bo wiemy, że można na nie zawsze liczyć.
Praca – Niemcy opieka od zaraz, czy to możliwe?
Zachęcamy do zapoznania się z przedstawionym przez nas procesem rekrutacyjnym i skontaktowaniem się z nami. Wyjazd przez naszą agencję do pracy w Niemczech to szansa na zdobycie doświadczenia i rozwój zawodowy.
Dla pracodawcy
Umieść ofertę pracy w Niemczech na stronie Korb Group
Decydując się na umieszczanie ogłoszeń przez oficjalną stronę Korb Group nie tylko zwiększają Państwo zasięg swojej oferty pracy dla pracowników zagranicznych, ale też znacząco ułatwiają sobie prowadzenie całego procesu ich rekrutacji. Docieramy do szerokiego grona zainteresowanych kandydatów, pozwalając na zwiększenie elastyczności zatrudnienia i dopasowanie liczby rekrutowanych pracowników do wymagań danego sezonu. To my zajmujemy się wszystkimi działaniami w obrębie rekrutacji, pozostawiając w Państwa rękach wyłącznie zapewnienie im miejsca pracy.
Działając jako pośrednik pracy za granicą, Korb Group przejmuje pełną odpowiedzialność za pracowników zrekrutowanych poprzez nasze ogłoszenia oraz za wszelkie formalności, jakich należy dopełnić by pozyskanie pracowników do pracy w Niemczech odbyło się w pełni legalnie. Nasi doradcy w biurach lokalnych są gotowi do wspierania firm korzystających z usług Korb Group na każdym etapie współpracy. Praca w Niemczech przez agencję to jedna z najczęściej wyszukiwanych przez pracowników fraz – zadbamy o to, by dzięki Korb Group trafili oni na Państwa ofertę pracy.
키워드에 대한 정보 rekrutacja pracowników do pracy w niemczech
다음은 Bing에서 rekrutacja pracowników do pracy w niemczech 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Poradnik. Delegowanie polskich pracowników do pracy w Niemczech
- PepeTV
- Telewizja Internetowa
- Telewizja Polska
- Telewizja Polonijna
- Anna Golan
- Prawnik polsko-niemiecki
- S&G Inkasso Köln
- Poradnik w PepeTV
- Delegowanie
Poradnik. #Delegowanie #polskich #pracowników #do #pracy #w #Niemczech
YouTube에서 rekrutacja pracowników do pracy w niemczech 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Poradnik. Delegowanie polskich pracowników do pracy w Niemczech | rekrutacja pracowników do pracy w niemczech, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.