Rozliczenie Podatkowe Work And Travel | Taxes J1 – Work And Travel 131 개의 자세한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “rozliczenie podatkowe work and travel – TAXES J1 – WORK AND TRAVEL“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Claudia Quintero 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,484회 및 좋아요 63개 개의 좋아요가 있습니다.

rozliczenie podatkowe work and travel 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 TAXES J1 – WORK AND TRAVEL – rozliczenie podatkowe work and travel 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Devolución de #taxesj1 #workandtravel

rozliczenie podatkowe work and travel 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Zwrot podatku z USA (Work and Travel USA) – TAX Consulting

Podatki płacone w USA: · Kiedy możesz ubiegać się o zwrot podatku z USA i jak długo trwa procedura zwrotu: · Dokumenty potrzebne do rozliczenia podatku z USA:.

+ 더 읽기

Source: zwrotpodatku.pl

Date Published: 2/14/2021

View: 4950

Zwrot podatku z USA (WORK AND TRAVEL USA)

Brak prowizji procentowej za świadczoną usługę zwrotu podatku z USA pozwala nam na zaoferowanie bezkonkurencyjnej usługi rozliczenia podatkowego, przy …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: podatekusa.com.pl

Date Published: 1/12/2022

View: 9591

Zwrot podatku z Work and Travel USA – TAX Consulting – Posts

Oblicz należny Ci zwrot podatku z Work&Travel USA. Nie przegap terminów rozliczenia. Dworcowa 20A, 70-950 Szczecin, Poland.

+ 여기를 클릭

Source: m.facebook.com

Date Published: 11/28/2021

View: 2514

Wróciłeś/aś z Work and Travel? Rozlicz się z podatku TANIEJ!

Rozliczenia można dokonać w ciągu 3 lat od zakończenia roku podatkowego. Procedura zwrotu podatku federalnego i stanowego trwa jakieś 2 – 3 …

+ 여기를 클릭

Source: wyjechawszy.wordpress.com

Date Published: 3/1/2021

View: 4355

Zwrot podatku z W&T USA – WorkAndTravelUsa.info

Work and get your tax back, czyli zwrot podatku z programu Work & Travel … Poproś o skorygowanie rozliczenia, ponieważ ich opłacanie nie …

+ 여기에 자세히 보기

Source: workandtravelusa.info

Date Published: 12/12/2022

View: 9837

Zwrot podatku z USA | TBW

Osoby, które uczestniczyły w programie Work& Travel USA, Camp USA, … Ponadto, rozliczenie z IRS jest okazją do odzyskania podatku pobranego od …

+ 여기를 클릭

Source: www.tbw.pl

Date Published: 6/12/2021

View: 5364

Zwrot podatku USA – Mag-Tax

TERMIN ROZLICZENIA PODATKU Z USA: Nierezydenci podatkowi (non-resent) mają 3 lata na rozliczenie podatku z wyjazdu Work & Travel. Aktualnie lata 2019 – …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.mag-tax.pl

Date Published: 2/18/2022

View: 4506

Work and Travel 2018 a wpłacenie zaliczki na podatek po …

… kraju w trakcie roku do tego, by płacić zaliczki na podatek; podatnik zarabiający w USA dokonuje jedynie rocznego rozliczenia podatku.

+ 더 읽기

Source: pit.dobry.pl

Date Published: 10/17/2021

View: 1173

Zwrot podatku z USA J1 – Taxback.com

We get US tax back for thousands of J1 students and work & travel participants every year. As US tax laws can be confusing, many people think, ‘Why bother …

+ 여기를 클릭

Source: www.taxback.com

Date Published: 11/21/2021

View: 2633

주제와 관련된 이미지 rozliczenie podatkowe work and travel

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 TAXES J1 – WORK AND TRAVEL. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

TAXES J1 - WORK AND TRAVEL
TAXES J1 – WORK AND TRAVEL

주제에 대한 기사 평가 rozliczenie podatkowe work and travel

  • Author: Claudia Quintero
  • Views: 조회수 1,484회
  • Likes: 좋아요 63개
  • Date Published: 2022. 1. 23.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=v9t19ccvQ9k

Zwrot podatku z USA (Work and Travel USA)

Wypełnij formularz zgłoszeniowy . W ciągu kilku minut otrzymasz e-mailem potwierdzenie zgłoszenia wraz z oszacowaniem zwrotu, dalszymi instrukcjami oraz formularzami podatkowymi, które należy wydrukować, podpisać i przesłać do nas. Jeśli chcesz wcześniej poznać kwotę należnego zwrotu to skorzystaj z kalkulatora zwrotu podatku

Pracując w USA masz potrącane z wypłat zaliczki na podatek dochodowy. W zależności od stanu, w którym wykonywana była praca, zaliczki te wynoszą od 10-20% dochodu. Po powrocie do Polski możesz ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. W tym celu należy złożyć w amerykańskim urzędzie podatkowym (IRS) deklarację podatkową uwzględniającą wszystkich pracodawców.

Amerykański fiskus potrąca następujące rodzaje podatku

Zdarza się, że pracodawcy potrącają też w formie podatku zaliczki na ubezpieczenia zdrowotne (Social Security tax (FICA) oraz Medicare tax). Ich zwrot przysługuje tylko studentom pracującym na podstawie wizy J-1, których promesa wizowa wystawiona została przez instytucję rządową USA – np. uczelnię . Zwrot ten nie przysługuje niestety uczestnikom programów Work and Travel.

Każdy kto pracował na Work and Travel USA ma obowiązek złożyć federalną deklarację podatkową w USA, bez względu na to czy podatki płacił czy nie. Sankcje dla obcokrajowców za niedopełnienie tego obowiązku to problem z uzyskaniem kolejnej wizy do USA jak również problem z uzyskaniem w przyszłości tzw. “zielonej karty”.

O zwrot podatku z Work and Travel USA możesz ubiegać się po zakończeniu roku podatkowego. Do końca stycznia wszyscy pracodawcy mają obowiązek rozesłać pracownikom dokumenty W2, będące podstawą ubiegania się o zwrot. W styczniu też, IRS publikuje aktualne formularze i tabele podatkowe.

Rozliczenia można dokonać w dowolnej chwili w ciągu 3 lat od zakończenia pracy. Istotny jest tu jednak termin 15 kwietnia kolejnego roku. Jeśli z rozliczenia federalnego wychodzi Ci zaległość podatkowa (również w wyniku ewentualnej korekty rozliczenia przez urząd) to w przypadku gdy dokumenty trafią do urzędu po 15 kwietnia – możesz mieć doliczoną karę za tzw. “late filling” (do 210 USD).

Procedura zwrotu podatku z USA trwa przeważnie 4-6 miesięcy.

Twoja deklaracja podatkowa może trafić na tzw. weryfikację tożsamości. Wówczas otrzymasz z urzędu stosowne pismo i procedura zwrotu może się przedłużyć o kolejne 2-3 miesiące. W Tax Consulting pomożemy Ci oczywiście przejść przez tą weryfikację i w odróżnieniu od ofert innych firm – nie podlega to dodatkowym opłatom.

W jakiej wysokości zwrotu podatku federalnego mogę się spodziewać? Jeśli masz obywatelstwo polskie i Twoje zarobki na Work and Travel USA nie przekroczyły kwoty $10 000 to z naszą pomocą możesz ubiegać się o pełny zwrot. Jeśli Twoje zarobki przekroczyły tą kwotę to najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić podatek od “nadwyżki”, reszta będzie do zwrotu.

W jakiej wysokości zwrotu podatku stanowego mogę się spodziewać? Wysokość zwrotu podatku stanowego uzależniona jest od wielu czynników. Najistotniejszym z nich jest stan, w którym pracowałeś.

Dlaczego nie mogę odzyskać całości podatku? Każda osoba pracująca na Work and Travel USA jest zobowiązana do płacenia podatków (federalnego i w większości stanów stanowego). Z tego względu pracodawca jest zobowiązany do potrącania zaliczek na wspomniane podatki. Pod koniec roku rozliczeniowego pracownik zobowiązany jest do złożenie deklaracji podatkowej i dopiero wtedy okazuje się czy przy danych zarobkach zaliczki były potrącane w odpowiedniej wysokości, czy w zbyt niskiej (= dopłata), czy w zbyt wysokiej (=zwrot). O ile w przypadku podatku federalnego specjalne odpisy pozwalają często na odzyskanie 100% potrąconych zaliczek, to podatek stanowy uzależniony jest od przepisów podatkowych danego stanu.

Polska ma podpisaną z USA specjalną umowę podatkową, dzięki której wnioskujemy zawsze o zwolnienie z podatku pierwszych 10.000 USD dochodu. IRS uznaje te wnioski w ok 85% przypadków (przyjmując, że podatek zostanie rozliczony w kraju rezydencji podatnika) i wóczas wypłaca nawet 100% potrąconych przez pracodawców zaliczek. Urząd federalny ma jednak prawo zdecydować o rozliczeniu podatnika na standardowych warunkach dla obcokrajowców (dzieje się tak w ok. 15% przypadków) i wówczas podatnik uzyskuje tylko minimalny zwrot lub nawet wychodzi zaległość podatkowa do uregulowania.

Potrącono mi podatki SS, FICA lub Medicare. Czy mogę je odzyskać? Studenci wyjeżdżający na studia do USA (wiza F-1 lub J-1) nie powinni mieć potrącanych zaliczek na podatek Social Security, FICA, Medicare. Niestety czasami pracodawcy naliczają takie zaliczki. Jeśli potrącenia te są wysokie to można spróbować je odzyskać. Procedura zwrotu jest niestety skomplikowana i trwa nawet do 12 miesięcy. Osobom wyjeżdżającym na podstawie wizy H2B oraz na podstawie wizy J-1 w ramach programu Work&Travel, zwrot tych podatków niestety nie przysługuje.

Co to jest dokument W-2? Dokument W-2 to rejestr Twoich zarobków oraz potrącanych podatków. Zgodnie z prawem amerykańskim pracodawca musi rozesłać W-2 do 31 stycznia na adres podany przez pracownika. Pomimo tego, że formularze W-2 mogą mieć różną formę graficzną to mają tak samo numerowane pola i składają się z czterech części: na potrzeby deklaracji federalnej (Copy B), deklaracji stanowej/lokalnej (Copy 2 – 2 szt.) oraz do archiwum podatnika (Copy C).

Nie otrzymałem dokumentu W-2. Co zrobić? Jeżeli nie otrzymasz dokumentu W-2 do 1 marca to powinieneś skontaktować się ze swoim pracodawcą i wyjaśnić sprawę. Istnieje kilka możliwych powodów braku tego dokumentu:

1.- Podałeś pracodawcy zły adres stałego zamieszkania (formularz W-4) 2.- Pracodawca wpisał błędny adres na formularzu W-2 3.- Formularz W-2 został zagubiony przez pocztę 4.- Pracodawca nie wysłał formularza W-2 Jeśli nie uda Ci się skontaktować z pracodawcą to z TAX Consulting rozliczenie jest wciąż możliwe na podstawie ostatniego payslipu.

Otrzymałem błędnie wystawione W-2. Co zrobić? Czasami zdarza się, że pracodawca prześle dokument W-2 z błędnie wpisanym Social Security Number, bez tego numeru lub z adresem, pod którym mieszkałeś w USA.

TAX Consulting załatwi dla Ciebie bezpłatnie korektę takiego W-2 więc nie jest to problem.

Czy potrzebne są oryginały W-2, czy wystarczy kserokopia lub scan? Wskazane są oryginały dokumentu W-2, jednak w przypadku np. zagubienia oryginału lub brakiem możliwości uzyskania oryginału od pracodawcy akceptowane są czytelne kserokopie.

W ostatnim okresie coraz więcej naszych klientów otrzymuje od swoich byłych pracodawców dokument W-2 w formie skanu lub pdf. W-2 w takiej formie jest oczywiście akceptowane. Warunkiem jest aby wydruk był dobrej jakości oraz nie miał uciętych boków, krawędzi oraz kwot.

Co to jest payslip? Payslip jest dokumentem załączanym do każdego paycheck-u. Ostatni pokazuje sumę zarobków i wysokość potrąconych podatków. W przypadku braku W-2 prosimy o przesłanie ostatniego payslip-u.

Jest bardzo ważne abyśmy wraz z payslip-em otrzymali dokładną nazwę i adres tego pracodawcy.

Co to jest dokument 1042-S? Dokument 1042-S to (podobnie jak W-2) rejestr Twoich zarobków oraz potrącanych podatków. Jest to zaświadczenie wydawane tylko obcokrajowcom.

UWAGA: W przypadku rozliczenia na podstawie dokumentu 1042-S procedura zwrotu jest dłuższa i trwa przeważnie około 6 miesięcy.

Nie mam ostatniego payslip-u ani W-2. Co zrobić? Niezwłocznie skontaktuj się z pracodawcą i poproś o przesłanie W-2 (może być to skan W2 przesłany e-mailem).

W przypadku gdy kontakt z pracodawcą jest niemożliwy deklarację podatkową możemy wypełnić na podstawie ostatniego payslipu jaki posiadasz lub możemy w ogóle go nie uwzględniać. Niestety wówczas tracisz przysługujący zwrot podatku potrąconego z późniejszych zarobków. Procedura może się też wydłużyć ze względu na ewentualną korespondencję wyjaśniającą rozpoczętą przez IRS.

Czy zeznanie podatkowe musi uwzględniać wszystkich pracodawców? Tak. Zeznanie podatkowe za Work and Travel USA składane jest raz i musi uwzględniać wszystkich pracodawców. Nie można rozliczać się “częściowo”. Niemniej w przypadku braku zarówno W2 jak i payslip-u od któregoś z pracodawców (oraz przy braku możliwości kontaktu z tym pracodawcą) nie pozostaje nic innego jak nie uwzględniać go w rozliczeniu.

Nie mam kopii Social Security Card. Czy jest to problem? Jeśli zgubiłeś Social Security Card i nie możesz przesłać nam jej kserokopii to prosimy o upewnienie się co do poprawności podawanego w formularzu zgłoszeniowym numeru Social Security. Ważne jest też abyś podał w formularzu dokładną pisownię danych na SSC (musimy wiedzieć czy było tam jedno, czy dwa imiona oraz czy na karcie nie było żadnych “literówek”). Wypełnienie deklaracji podatkowych niezgodnie z Social Security Card może zakończyć się odmową zwrotu.

Nie mam kopii wizy z paszportu. Czy jest to problem? Rozliczając się z TAX Consulting brak kserokopii wizy nie jest problemem. Upewnij się tylko, że podajesz w zgłoszeniu dobry rodzaj wizy (np. J-1 lub H-2B).

Czy potrzebne dokumenty mogę wysłać e-mailem? Jeśli masz możliwość przesłania nam dobrej jakosci skanów wszystkich dokumentów (w formacie PDF, obejmujących całe dokumenty – bez uciętych boków) to możesz je przesłać e-mailem (na adres [email protected]).

Czy muszę u Was podpisywać upoważnienie dla IRS? Nie ma takiej potrzeby. Wszystkie formalności załatwimy za Ciebie, a czek trafia bezpośrednio do Twojej skrzynki. Pieniądze nie trafiają na nasze konto. Stąd pewność, że otrzymasz maksymalny przysługujący Ci zwrot oraz, że otrzymasz go w najkrótszym możliwym terminie.

Kiedy należy składać podania o zwrot podatku? IRS publikuje formularze i tabele podatkowe w styczniu. Do 15 lutego powinien też do Ciebie dotrzeć dokument W-2, który pracodawcy mają obowiązek wysłać do końca stycznia. Deklaracje podatkowe powinny dotrzeć do USA do 15 kwietnia jednak z naszą pomocą można ubiegać się o zwrot nawet do 3 lat wstecz.

Jakie są konsekwencje wysłania dokumentów po 15 kwietnia? Im wcześniej wysłane dokumenty, tym wcześniej otrzymany zwrot podatku. Deklaracje można skłądać nawet do 3 lat od zakończenia pracy jednak jeśli Twoje dokumenty dotrą do urzędu po 15 kwietnia kolejnego roku to urząd może naliczyć karę za tzw. “late filling” (do 210 USD).

Urzędy stanowe również mogą po 15 kwietnia przyznać karę za opóźnione rozliczenie – w praktyce zdarza się to bardzo rzadko (głównie w stanie Vermont).

Czy można ubiegać się o zwrot z wcześniejszych lat? Pośredniczymy w załatwianiu zwrotu podatku z Work and Travel USA do 3 lat wstecz.

Jak długo trwa procedura zwrotu? Procedura zwrotu podatku federalnego trwa średnio 2-4 miesiące. Procedura zwrotu podatku stanowego trwa średnio 2-6 miesięcy.

Czy mogę otrzymać czek na adres odmienny od adresu zameldowania? Tak. Ważne jest tylko aby podany adres był aktualny przynajmniej przez najbliższe 6 miesięcy.

Czy zamiast czeku pieniądze mogą zostać przelane na moje konto? IRS może przelać zwrot federalny na konto, jednak musi to być czynne konto banku w USA. Podobna możliwość jest w przypadku niektórych urzędów stanowych.

Nie ma możliwości przelania zwrotu na konto bankowe w Polsce.

Zwrot stanowy z pozostałych stanów można otrzymać tylko w formie czeku przesyłanego na adres zameldowania.

UWAGA: Nie wszystkie banki akceptuję przelewy Direct Deposit z Urzędu Podatkowego. Jeśli podany w zgłoszeniu nr konta będzie niepoprawny oraz gdy konto będzie zamknięte lub nie będzie akceptowało Direct Deposit to urząd wystawi czek ze zwrotem i prześle go na Twój adres zameldowania.

UWAGA: Właścicielem konta musi być podatnik. W przypadku podania konta innej osoby urząd najprawdopodobniej odrzuci przelew.

Czy muszę o czymś pamiętać podczas pobytu na Work and Travel USA? Podczas pracy na Work and Travel USA sprawdź czy pracodawca nie potrąca Ci zaliczek na Social Security i Medicare. Być może po Twojej interwencji uda Ci się załatwić ich zwrot.

Przed powrotem do kraju koniecznie upewnij się, że pracodawca posiada Twój aktualny adres korespondencyjny w Polsce, na który wyśle (do końca stycznia) dokument W-2 (podsumowanie osiągniętych zarobków i potrąconych podatków).

Pracodawcy przesyłają często W-2 w formie elektronicznej stąd pamiętaj również o pozostawieniu swojego adresu e-mail.

Na wszelki wypadek zachowaj też ostatnie payslip-y od wszystkich pracodawców oraz zanotuj sobie dokładną nazwę i adres pracodawcy.

Byłem uczestnikiem programu Internship, czy mogę u Was dokonać rozliczenia? Tak. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Byłem uczestnikiem programu Camp America, czy mogę u Was dokonać rozliczenia? Tak. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Pracowałem w USA na podstawi wizy H2B, czy mogę u Was dokonać rozliczenia? Niestety dokonujemy jedynie rozliczeń wiz J-1.

Na początku kolejnego roku otrzymałem Form 1099G. Co to oznacza? Otrzymany formularz 1099G jest zaświadczeniem o uzyskanym zwrocie stanowym za wcześniejszy rok.

Kwota uzyskanego zwrotu stanowego powiększa dochód federalny za kolejny rok.

Jeśli w kolejnym roku nie było żadnej pracy w USA to dokument ten można zignorować.

W kolejnym roku otrzymałem z urzędu formularze. Co to oznacza? Bardzo często urzędy rozsyłają podatnikom formularze i instrukcje na kolejny rok podatkowy.

Przesyłka ta nie wymaga jakiejkolwiek reakcji.

Dlaczego muszę rozliczyć się z Urzędem Podatkowym w USA? Rozliczenie podatków w USA to okazja do odzyskania należnych pieniędzy, potrącanych przez pracodawców jako zaliczki na podatek. Niemniej każdy kto pracował na Work and Travel USA musi złożyć deklarację podatkową, bez względu na to czy podatki płacił czy nie. Sankcje dla obcokrajowców za niedopełnienie tego obowiązku to problem z uzyskaniem kolejnej wizy do USA jak również problem z uzyskaniem w przyszłości tzw. “zielonej karty”. Można rozliczać się z podatku do trzech lat wstecz.

Zwrot podatku z USA (WORK AND TRAVEL USA)

Świadczy usługi w zakresie zwrotu podatku zapłaconego w USA. Jeżeli pracowaliście w ramach programów studenckich Work and Travel, Au Pair, Practice Traning jak również jako specjaliści w swojej branży czy wykładowcy na uczelniach odzyskamy Wasze pieniądze . Nasze wieloletnie doświadcznie w zakresie zwrotu podatku z USA pozwala zaoferować Wam usługi w tej dziedzinie na najwyższym poziomie, przy zachowaniu selektywnie dobranego poziomu obsługi dla każdego z Was.

Jak uzyskać zwrot podatku z USA ?

Pracując legalnie w USA, a następnie po złożeniu stosownych deklaracji oczekiwać na czek z przysługującym zwrotem podatku. Reszta czynności pozostaje po naszej stronie,

W USA wyróżnia się trzy grupy podatków:

Podatek federalny – stanowiący podstawę opodatkowania dochodów, który płacony jest przez każdą osobę podejmującą legalną pracę na terenie USA. Wysokość tego podatku w zależności od uzyskiwanego dochodu wynosi około 10% i rośnie wraz ze wzrostem dochodu.

Podatek stanowy – którego wartość oscyluje w przedziale 1%-10% ustalany jest indywidualnie przez stanowe urzędy podatkowe. Na terenie USA w następujących stanach nie pobiera się zaliczek na podatek stanowy: Alaska, Florida, Nevada, New Hampshire, South Dakota, Tennessee, Washington i Wyoming.

Podatek lokalny oraz miejski – pobierany w wysokości 1%-2%; niestety nie ma możliwości uzyskania jego zwrotu

Na koniec roku podatkowego w USA pracodawca zobowiązany jest wystawić pracownikowi dokument W2 potwierdzający uzyskany dochód oraz wszelkie pobrane zaliczki na podatek dochodowy. Często zdarza się, iż ten dokument nie dociera do osób zainteresowanych uzyskaniem zwrotu podatku, dlatego też zachowaj wszelkie potwierdzenia otrzymanych od Pracodawcy wpłat z tytuły świadczonej pracy zarobkowej – dokument taki nosi nazwe “payslip” i obok W2 jest on również honorowany przez IRS jako dokument do uzyskania zwrotu podatku.

Dlatego istotnym jest aby zachować wszelkie potwierdzenia otrzymanych od pracodawcy wypłat z tytułu świadczonej pracy zarobkowej – dokument taki nosi nazwę „payslip”. „Payslip” jest dokumentem również honorowanym przez IRS – Urząd Podatkowy w USA. W przypadku braku W-2 jest on traktowany jako podstawowy dokument potwierdzający uzyskanie dochodu.

PAMIĘTAJ

Rozliczenie na podstawie „payslip” może się przedłużyć o około 30 dni, przez IRS ze względu na możliwą konieczność weryfikacji uzyskanego dochodu na terenie USA przez urzędnika dokonującego rozliczenie. Nie ma w tym przypadku ściśle określonej reguły jednakże sytuacja taka może mieć miejsce.

Na podstawie jednego z tych dokumentów można ubiegać się o zwrot podatku z USA. Oczywiście są limity ustawowe, które pozwalają na uzyskanie całości zwrotu zapłaconego podatku federalnego i stanowego, jednakże dla każdego roku podatkowego górna granica tych odpisów ustalana jest indywidualnie. Aktualna kwota dochodu w USA, dla którego można uzyskać całkowity zwrot podatku to $ 13950. Powyżej kwoty wolnej od podatku, należy uregulować wszelkie zobowiązania wobec IRS, zgodnie z tabelą podatkowa, która emitowana jest przez Urząd Podatkowy w USA w terminie do końca stycznia roku następującego po roku rozliczenia. Zawarte powyżej informacje obrazują w skrócie możliwość dotyczącą uzyskania zwrotu podatku z USA.

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół TAX ADVISOR

Zwrot podatku z Work and Travel USA – TAX Consulting

Zwrot podatku z Work and Travel USA – TAX Consulting đang ở trên Facebook. Để kết nối với Zwrot podatku z Work and Travel USA – TAX Consulting, hãy tham gia Facebook hôm nay.

Wróciłeś/aś z Work and Travel? Rozlicz się z podatku TANIEJ!

Czy wziąłeś/wzięłaś udział w programie Work&Travel przez ostatnie trzy lata? Jeśli tak, ten post jest właśnie do Ciebie. Po kilku miesiącach spędzonych w USA przychodzi czas na smutny powrót do rzeczywistości. Czynności, których należy się podjąć po powrocie to: oglądanie zdjęć z wakacji, popadanie w depresję oraz UBIEGANIE SIĘ O ZWROT PODATKU.

O CO CHODZI?

Podczas pracy w USA z Twojej wypłaty potrącono zaliczki na rzecz podatku dochodowego. Kwoty oscylują w granicach 10-20% dochodu (w zależności od stanu, w którym podjęto pracę). Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że MOŻNA JE ODZYSKAĆ. Po powrocie do Polski można ubiegać się o zwrot podatku, składając deklarację podatkową w amerykańskim urzędzie skarbowym (IRS). Należy w niej podać wszystkich pracodawców. Na tej podstawie urząd określa kwotę, która Ci przysługuje.

PRZYGOTOWANIE ROZLICZENIA PODATKOWEGO DLA IRS BRZMI JAK WALKA Z CHUCKIEM NORRISEM POD WODĄ, BEZ TLENU, ZE ZWIĄZANYMI RĘKAMI? JEST NA TO SPOSÓB.

Po powrocie z USA skorzystałam z usług Tax Consulting. Firma zajmuje się również zwrotem podatku z Wielkiej Brytanii i Irlandii. Moim jedynym zadaniem było dostarczenie jej pracownikom potrzebnej dokumentacji. Wszystko odbyło się szybko i sprawnie. Jeśli zależy Ci na poprawnym przeprowadzeniu tej procedury, odzyskaniu możliwie najwyższej kwoty, a przede wszystkim na świętym spokoju, możesz skorzystać z usług tej firmy. Jest sprawdzona (m.in. przeze mnie) i posiada najniższe ceny w Polsce. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Tax Consulting posiada internetowy kalkulator szacujący wysokość zwrotu (tutaj). Nie zapomnij o 5% zniżki na jej usługi! Wystarczy wpisać w formularzu zgłoszeniowym kod rabatowy dla czytelników tego bloga: BLOG7. Rabat można wykorzystać przy procedurze zwrotu podatku z USA, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

O CO SIĘ UBIEGASZ?

o zwrot podatku federalnego – to zazwyczaj 10% dochodu (im większa wypłata tym większy podatek). Dzięki różnym odpisom podatkowym istnieje możliwość uzyskania jego pełnego zwrotu.

– to zazwyczaj 10% dochodu (im większa wypłata tym większy podatek). Dzięki różnym odpisom podatkowym istnieje możliwość uzyskania jego pełnego zwrotu. o zwrot podatku stanowego – to 1-10% dochodu. Możliwość odzyskania State Tax uzależniona jest od wielkości wynagrodzenia oraz przepisów panujących w poszczególnych stanach. Nie potrącono go z wypłaty jeśli pracowałeś/aś na Alasce, Florydzie, Nevadzie, New Hampshire, Południowej Dakocie, Waszyngtonie i Wyoming.

KIEDY MOŻESZ SIĘ O TO UBIEGAĆ?

Po zakończeniu roku rozliczeniowego. Obowiązkiem amerykańskich pracodawców jest wysłanie pracownikom dokumentu W-2, które stanowi podstawę ubiegania się o zwrot. Rozliczenia można dokonać w ciągu 3 lat od zakończenia roku podatkowego. Procedura zwrotu podatku federalnego i stanowego trwa jakieś 2 – 3 miesiące.

JAKIE DOKUMENTY BĘDĄ CI POTRZEBNE?

Wspomniany wcześniej W-2, który prześle Ci pracodawca. W przypadku braku takiego dokumentu można ubiegać się o zwrot na podstawie paycheck’ów (pilnuj ich po powrocie z USA – możliwe, że będą bardzo potrzebne).

Kopia Social Security Card,

Kopia wizy z Twojego paszportu.

DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE?

Złożenie deklaracji podatkowej w IRS to nie pomysł na weekend, ale obowiązek każdego uczestnika programu! W razie niedogadania się z tamtejszą skarbówką raczej nie powtórzysz swojego American Dream – mogą Cię już nie wpuścić do USA. Poza tym, czy nie chciałbyś/abyś odzyskać części swoich pieniędzy, które potrącono z Twojej wypłaty? Rozumiem, że może nie wiesz co z nimi zrobić. Mimo wszystko wierzę, że uda Ci się znaleźć pomysł na wydanie tej sumy. Poniżej zamieszczono zdjęcia sugerujące rozwiązanie tego problemu:

ROZLICZYŁEŚ/AŚ SIĘ Z USA? ŚWIETNIE. PORA NA POLSKĘ.

Pamiętaj, że dokonanie wszystkich formalności związanych z amerykańską skarbówką nie zwalnia Cię od obowiązku rozliczenia się z naszym państwem. Warto zasięgnąć informacji osobiście w biurach rachunkowych lub w urzędzie skarbowym.

Podziel się artykułem na: Twitter

Facebook

Dodaj do ulubionych: Lubię Wczytywanie… Podobne

Zwrot podatku z W&T USA

Work and get your tax back, czyli zwrot podatku z programu Work & Travel USA

Praca za granicą, to nie tylko wielka przygoda, możliwość zdobycia doświadczenia, czy podszkolenia języka. Wyjazd z programu Work and Travel to też konkretne pieniądze, które tam zarobisz. Fakt, że jest to praca legalna, pociąga za sobą konieczność rozliczeń z amerykańskim urzędem skarbowym. To dość ważna kwestia, zwłaszcza jeśli w przyszłości zakładasz ponowny wyjazd.

Na pewno wiesz, że… jako uczestnik programu W&T jesteś zobowiązany do złożenia federalnej deklaracji podatkowej w USA. Każdy obcokrajowiec pracujący legalnie na terenie Stanów Zjednoczonych musi tego dokonać. W przeciwnym wypadku możesz zostać pozbawiony możliwości ponownego wjazdu na terytorium kraju. Poza ryzykiem związanym z nieuzyskaniem wizy możesz mieć również problemy z otrzymaniem zielonej karty, czyli statusu stałego rezydenta – jeśli w przyszłości zdecydujesz się na dłuższy pobyt. Uchylanie się od obowiązków nie jest więc grą wartą świeczki, tym bardziej że… Pracodawca potrąca… Twój amerykański pracodawca odciąga z Twojej pensji zaliczki na opłatę podatków, a jest tego całkiem sporo: podatek federalny (federal tax) – obejmuje ok. 10% dochodu; podatek stanowy (state tax) – to od 1 do 10% dochodu. Do tego dochodzą inne podatki lokalne (local tax), które mogą obejmować 1-2% dochodów pracownika. Zdarza się również, że pracodawca w wyniku pomyłki potrąci z Twojej wypłaty podatki, z których uczestnicy programu są zwolnieni. Chodzi tutaj o: Social Security (ubezpieczenie społeczne), Medicare (ubezpieczenie zdrowotne), czy Federal Unemployment Tax (ubezpieczenie od bezrobocia). To nieco skomplikowane, ale nie warto się zrażać.

Jak ugryźć podatek? Przede wszystkim bądź czujny. Jeszcze podczas pobytu sprawdź swój paycheck i, jeśli zauważysz potrącenie kwot na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne lub od bezrobocia, niezwłocznie powiadom o tym swego pracodawcę. Poproś o skorygowanie rozliczenia, ponieważ ich opłacanie nie należy do Twoich zobowiązań. To ważne, bo jeśli podatki te zostały potrącone, to procedura ich odzyskania będzie skomplikowana i może potrwać nawet rok bez wyraźnej gwarancji powodzenia. A co z innymi opłatami? Zadbaj o ich odzyskanie. Po powrocie do Polski, po zakończeniu roku podatkowego możesz ubiegać się o to, by dużą część obowiązkowych potrąceń zwrócono.

Prawo USA, podobnie jak polskie, przewiduje określoną w skali roku kwotę, którą można zarobić bez opodatkowania. Jeśli ją przekroczysz, wtedy również masz prawo do zwrotu części zapłaconej zaliczki (pamiętaj jednak, że im więcej ponad kwotę zwolnioną zarobisz, tym mniejszy będzie przysługujący Ci zwrot – sprawdź, jakiej kwoty możesz się spodziewać: >>>Przejdź do KALKULATORA PODATKOWEGO.

UWAGA: Zmiany w przepisach! Od 2018 roku znacznie zmieniły się przepisy podatkowe w USA (reforma podatkowa wprowadzona przez Donalda Trumpa). Nierezydenci podatkowi USA (czyli również uczestnicy W&T) mają zniesioną kwotę zwolnioną z podatku, zatem w wielu przypadkach nie będzie im przysługiwał zwrot podatku federalnego. Wyspecjalizowane firmy potrafią często z dużą skutecznością uzyskać pełny zwrot podatku (powołując się na specjalne umowy podatkowe pomiędzy Polską a USA), jednak decyzja o ostatecznej kwocie zwrotu należy tylko i wyłącznie do urzędu podatkowego w USA . Dodatkowo wprowadzono obowiązek złożenia deklaracji federalnej bez względu na wysokość dochodu. Spełnienie tego obowiązku ma być weryfikowane przy ubieganiu się o kolejną wizę do USA. Uważaj też aby nie rozliczyć się jako rezydent podatkowy USA (zrobisz to korzystając z serwisów typu TurboTax). Wysokość należnego zwrotu będzie wówczas bardzo atrakcyjna, ale niezgodna z przepisami i jeśli urząd to zauważy to grożą Ci wysokie kary.

A zatem… do końca stycznia każdy amerykański pracodawca ma obowiązek przesłać Ci dokument W2, na podstawie którego będziesz ubiegać się o zwrot podatku. Również w styczniu IRS (Internal Revenue Service) opublikuje obowiązujące formularze i tabele podatkowe określające zwolnione kwoty. Wtedy też możesz rozpocząć procedurę ubiegania się o swoją należność – zwrot podatku federalnego i stanowego (podatki lokalne niestety nie podlegają zwrotowi). Czas na złożenie dokumentów masz do połowy kwietnia, potem IRS może przyznać karę za opóźnienie. Dlaczego nie warto tego odpuszczać? Dlatego, że zwrot może stanowić 10-20% zarobionych przez Ciebie pieniędzy. Cała procedura odzyskiwania podatku federalnego trwa około 2-3 miesiące, stanowego natomiast od 2 do 6 miesięcy. To całkiem przyjemna wizja dodatkowej gotówki, którą możesz odłożyć na kolejny wyjazd.

Procedury i formalności Jeśli czujesz się na siłach (głównie językowo), możesz przejść całą procedurę samodzielnie. Możesz też skorzystać z pomocy firm, które profesjonalnie zajmują się odzyskiwaniem podatków: znają wymagania urzędów podatkowych, śledzą wprowadzane zmiany i są na bieżąco z przepisami. Decydując się na drugą opcję, zlecasz wszelkie formalności i ograniczasz ryzyko popełnienia błędu, który może opóźnić cały proces i spowodować konieczność wyjaśniania sprawy przed zagranicznymi urzędnikami. My polecamy największą w Polsce firmę odzyskującą podatki z USA – TAX Consulting (www.zwrotpodatku.pl). Firma ta działa w Polsce od 2000r i znamy setki osób zadowolonych z ich usług. W ich ofercie masz gwarancję najniższej ceny rozliczenia, a powołując się na nasz portal uzyskasz dodatkowe 10% rabatu! – wystarczy, że wypełniając formularz podatkowy podasz kod WATUS

Zwrot podatku z USA

Osoby, które uczestniczyły w programie Work& Travel USA, Camp USA, Internship USA mają obowiązek złożenia zeznania podatkowego w amerykańskim urzędzie skarbowym IRS. Ponadto, rozliczenie z IRS jest okazją do odzyskania podatku pobranego od wynagrodzenia otrzymywanego w Stanach. Procedurą złożenia odpowiedniego zeznania zajmują się międzynarodowe firmy, specjalizujące się w odzyskiwaniu podatku zapłaconego za granicą, mają one odpowiednie licencje do reprezentowania klienta przez amerykańskim urzędem.

Polecamy dwie firmy, które pomagają w całej procedurze, dokumenty, jakie należy złożyć są takie same dla obu firm, różnią się między sobą formą, w jakiej jest robiony zwrot oraz opłatą za swoje usługi.

AMBER TAX

RT TAX

Jeżeli chcesz możesz sam zarejestrować się na ich stronie i bezpłatnie sprawdzić jaka kwota zwrotu Ci przysługuje.

Aby otrzymać zwrot podatków zapłaconych w USA, będą potrzebne następujące dokumenty:

Formularz W-2 lub czeki ostatniej wypłaty od wszystkich pracodawców

Kopia wizy

Kopia karty Social Security

Kopia DS-2019 (jeżeli były opłacane podatki Social Security i Medicare /FICA/)

kopia paszportu

Co to jest formularz W-2?

Formularz W-2 to dokument, na którym znajduje się pełna informacja o Twoich zarobkach o zapłaconych podatkach. Według prawa USA, pracodawca musi wypełniać i przesyłać formularz W-2 w styczniu po zakończeniu roku kalendarzowego, w którym pracowałeś w USA.

Co to jest czek ostatniej wypłaty?

Pracodawca wypłaca wynagrodzenie czekiem. Najczęściej czek składa się z dwóch części: czeku i odcinka. Na odcinku czeku jest przedstawiona informacja o Twoich zarobkach i zapłaconych podatkach.

Uwaga: Do zwrotu podatku Social Security i Medicare jest potrzebny formularz W-2. Nawet, jeśli zwrot podatków federalnych i stanowych został dokonany przy użyciu czeku ostatniej wypłaty, zwrot podatku Social Security wymaga formularza W-2.

Sposoby wypłaty pieniędzy:

Pieniądze pochodzące ze zwróconego podatku mogą być wypłacane na 2 sposoby:

Przelewem na konto bankowe (Amber Tax)

W formie karty MasterCard (RT Tax)

Opłaty pobierane przez firmę podatkową za usługę zwrotu podatku

W zależności od tego jaką formę zwrotu preferujesz (przelew czy karta) inna firma będzie robiła Twoje rozliczenie i inne będą opłaty za usługę.

AMBER TAX: 10% zwracanej kwoty, ale nie mniej niż 60 USD* (przelew)

RT TAX : 10 % od zwracanej kwoty, ale nie mniej niż 79 USD** (karta)

* koszt przelewu to 25 USD

** opłaty związane z kartą: 12 USD rejestracja karty, 3.5 USD opłata za wypłatę z bankomatu, 3 USD opłata miesięczna.

Termin zwrotu

Procedura otrzymania zwrotu podatku najwcześniej może ruszyć w lutym kolejnego roku, po zakończeniu roku kalendarzowego, w którym pracowałeś w USA. Zwrot jest robiony w dwóch transzach, osobno podatek federalny i osobno otrzymuje się podatek stanowy.

Czas oczekiwania różni się zależnie od formy zwrotu:

– Firma Amber Tax (zwrot przelewem): 3-4 miesiące

– Firma RT Tax (zwrot w formie karty): 2-3 miesiące

Ostateczny czas oczekiwania zależy wyłącznie od amerykańskiego urzędu podatkowego IRS.

Poniżej PREZENTACJA, dotycząca wymaganych dokumentów na zwrot podatku i wypełnienia aplikacji przygotowana przez firmę AMBER TAX:

Zwrot podatku USA

Zwrot podatku USA

ROZLICZENIE I ZWROT PODATKU Z USA

O zwrot podatku z USA mogą ubiegać się wszystkie osoby, które pracowały legalnie w tym kraju. Rozliczenie możliwe jest aż do 3 lat wstecz (aktualnie za lata 2019 – 2021). Zwrot podatku z USA trwa zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, w wyjątkowych przypadkach może ulec on wydłużeniu.

Jeżeli przebywałeś w USA na programie Work & Travel nie masz obowiązku rozliczenia się. Składając jednak odpowiednią deklarację podatkową w Urzędzie Skarbowym w USA możesz otrzymać zwrot podatku z USA.

MAG-TAX jako jeden z nielicznych operatorów krajowych odzyskuje podatek z USA zgodnie z umowami podatkowymi, podpisanymi przez rząd amerykański.

Z nami możesz odzyskać nawet 100% zapłaconego podatku!

DOKUMENT W-2 LUB 1042-S:

Dokumentem niezbędnym do złożenia wniosku o zwrot podatku z USA jest wystawiony przez pracodawcę dokument W-2 lub 1042-S (odpowiednik polskiego PIT-11). Jeżeli nie posiadasz żadnego powyższych dokumentów to możesz rozliczyć się na podstawie miesięcznych pasków – PAYSLIP. Na powyższych dokumentach widnieją informacje odnośnie osiągniętego przychodu (Wages, tips, other compensation) oraz zaliczek pobranych na podatek federalny (Federal income tax withheld) oraz podatek stanowy (State income tax).

UWAGA! Dokumentami, na podstawie których powinno się wykonywać rozliczenie są W-2 lub 1042-S (roczne karty podatkowe). Rozliczenie na podstawie tych dokumentów jest wiarygodniejsze niż na podstawie pasków Payslip, ponieważ informacje na paskach nie zawsze odpowiadają danym, które posiada urząd.

Podczas pracy w USA potrącane mogły być następujące podatki:

Federal Tax (ok 10% dochodu) – przy dochodach nieprzekraczających 10 000 USD staramy się o zwrot 100% podatku federalnego

(ok 10% dochodu) – przy dochodach nieprzekraczających 10 000 USD staramy się o zwrot 100% podatku federalnego State Tax (ok 1 -10% dochodu) – zwrot tego podatku uzależniony jest od przepisów podatkowych poszczególnych stanów

(ok 1 -10% dochodu) – zwrot tego podatku uzależniony jest od przepisów podatkowych poszczególnych stanów Social Security Tax – nie można ubiegać się o zwrot tego podatku

– nie można ubiegać się o zwrot tego podatku Medicare Tax – tego podatku nie można odzyskać

Podatek stanowy nie jest pobierany / nie jest zwracany w następujących stanach:

Alaska, Florida, Nevada, New Hampshire, South Dakota, Tennessee, Texas, Washington, Wyoming

TERMIN ROZLICZENIA PODATKU Z USA:

Nierezydenci podatkowi (non-resident) mają 3 lata na rozliczenie podatku z wyjazdu Work & Travel. Aktualnie lata 2019 – 2021. Do 18 kwietnia można było rolziczyć również rok 2018.

Rezydenci podatkowowi (resident) oraz ci podatnicy , którym z rozliczenia wychodzi dopłata do Urzędu powinni rozliczać się co roku. Terminem rozliczenia obowiązującym w tym roku jest 18 kwietnia 2022.

ROZLICZENIE BEZ NUMERU PODATKOWEGO:

Jeżeli osiągnąłeś dochód w USA natomiast nigdy tam nie byłeś i nie występowałeś o nadanie numeru podatkowego SSN możemy Cię rozliczyć. Firma MAG-TAX jako jedna z nielicznych w Polsce pomaga uzyskać numer podatkowy ITIN, który umożliwia rozliczenia a co za tym idzie uzyskanie zwrotu podatku z USA.

ECONOMIC IMPACT PAYMENTS – STIMULUS CHECK:

Jeżeli byłeś uczestnikiem programu Work & Travel w latach 2018 lub 2021, to możesz niesłusznie otrzymać z IRS tzw. „stimulus check” w kwotach 1200$, 600$ i 1400$. Pieniądze te wpłacane były na konto bankowe podatnika bez składania wniosku lub wysyłane czekiem na adres;

UWAGA! Ta zapomoga należy się jedynie podatnikom o statusie rezydenta podatkowego (resident)w USA. Uczestnicy programu Work & Travel nie mają statusu rezydenta (non-resident). Jeśli podatnik wypełniając deklarację zaznaczył błędnie, że jest rezydentem podatkowym i wypełnił Form 1040 zamiast Form 1040NR jest to nieprawidłowe. W takiej sytuacji należy jak najszybciej wyjaśnić zaistniałą sytuację w IRS, ponieważ może to być traktowane jako oszustwo podatkowe.

Zwrot podatku z USA – Etapy rozliczenia

Mailowo na adres [email protected] prześlij do nas dokumenty W-2 lub 1042-S od wszystkich pracodawców. W ciągu max 3 dni roboczych otrzymasz od nas odpowiedź z szacowaną kwotą zwrotu podatku z USA oraz kwotą należnej prowizji. Wszystko rozpisane jasno i czytelnie, abyś wiedział czego możesz się spodziewać. Jeżeli zdecydujesz się na rozliczenie za naszym pośrednictwem pobierz i uzupełnij pliki znajdujące się na samym dole strony (PLIKI DO POBRANIA) oraz odpowiednią deklarację federalną i stanową. Do dokumentów dołącz kopie: W-2, 1042-S od wszystkich pracodawców lub ostatnie payslipy, kopie wizy J-1, dokumentu DS 2019, Social Security Card. Jeżeli masz jakiś problem z uzupełnieniem dokumentów lub coś jest dla Ciebie niejasne skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przyjdź do naszego biura. Nasi pracownicy udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji. Gotowy komplet dokumentów prześlij pocztą lub przynieś osobiście do naszego oddziału. Biuro główne znajdziesz pod adresem:

Doradztwo Finansowe MAG-TAX

ul. Sterlinga 16/18

90-217 Łódź Jako potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia odeślemy do Ciebie podpisany egzemplarz umowy. Skontaktujemy się z Tobą jeżeli będziemy potrzebować od Ciebie dodatkowych informacji. Wyślemy Twoje deklaracje podatkowe do właściwych urzędów w USA po odnotowaniu wpłaty prowizji. W ciągu około 3-6 miesięcy na swój adres otrzymasz dwa osobne czeki ze zwrotem podatku z USA w różnych terminach (jeśli płaciłeś podatek stanowy). Urząd może wysłać również na Twój adres decyzję podatkową. Nie zapomnij przekazać jej do naszego biura w celu weryfikacji.

W razie pytań dotyczących rozliczenia podatku dochodowego w USA prosimy o kontakt:

[email protected]

tel. 42 6 311 311 lub 690 909 830

Deklaracje podatkowe niezbędne do rozliczenia podatku z USA

Zwrot podatku federalnego – deklaracja 2021 rok.

Zwrot podatku federalnego – deklaracja 2020 rok.

Zwrot podatku federalnego – deklaracja 2019 rok.

Pliki do pobrania

Work and Travel 2018 a wpłacenie zaliczki na podatek po powrocie do Polski

Post autor: el_hombre91 » 23 paź 2018, o 09:02

Cześć wszystkim! Byłem w tym roku na programie Work&Travel w USA latem i chciałem się rozliczyć z polskim urzędem skarbowym. Znalazłem informacje że po powrocie do Polski muszę wpłacić zaliczkę na podatek, mam czas na to do 20 dnia miesiąca następującego po moim powrocie do kraju. Niestety, to jedyne informacje jakie udało mi się znaleźć. Czy może mi ktoś napisać jak taką zaliczkę na podatek powinno się obliczyć? Pozdrawiam i dziękuje z góry.

Zwrot podatku dla Studentów

Pokaż wszystko

? Jak długo potrwa odzyskanie mojego podatku z USA?

Od momentu przyjęcia Twoich dokumentów przez urząd skarbowy do momentu otrzymania czeku upływa zazwyczaj 10–12 tygodni. Czasami trwa to dłużej, z różnych powodów, ale my robimy, co należy, aby być na bieżąco w sprawie Twojego zwrotu i dzwonimy regularnie do urzędu skarbowego, aby przyspieszyć uzyskanie zwrotu.

? Kto to jest CPA?

Certified Public Accountant, lub CPA to Biegły Rewident Księgowy, upoważniony przez urząd skarbowy IRS do sprawdzenia, czy składane aplikacje podatkowe są zgodne z amerykańskim prawem, czy też nie. Nasz Biegły Rewident Księgowy CPA sprawdza każdą aplikację, by upewnić się, że jest ona zgodna z prawem podatkowym.

? Ile to będzie kosztować?

For US Federal tax returns we charge $60 + handling fee

Add in a State tax return for $30 + handling fee

For a state tax return on its own we charge $50 + handling fee.

If you are due a small refund from the US that does not cover our minimum fee, Taxback.com offers a reduced fee to allow you to meet your US tax filing obligations and file your tax return. Your Account Manager can discuss the fees with you in more detail if you have any questions.

? Czy muszę składać zeznanie podatkowe w USA?

Tak. Prawo wymaga, abyś złożył/a zeznanie, jeżeli zarobiłeś/aś więcej niż:

2015 – 4000 USD

2014 – 3950 USD

2013 — 3900 USD Niezłożenie rozliczenia podatkowego może spowodować nałożenie kary i wpłynąć w przyszłości na uzyskanie wizy. Brak przekroczenia określonej kwoty dochodu zwalnia z obowiązku składania rozliczenia podatkowego, jednak my zalecamy, abyś i tak to zrobił/a, dlatego że może Ci przysługiwać zwrot podatku.

? Jaka jest różnica pomiędzy złożeniem zeznania podatkowego w USA a uzyskaniem zwrotu podatku z USA?

Rozliczenie, to dokument wskazujący wysokość zobowiązań podatkowych, a zwrot podatku, to kwota nadpłaty konkretnego podatku. Składamy Twoje rozliczenie podatkowe, aby uzyskać dla Ciebie zwrot podatku.

? Jakie formularze są potrzebne do złożenia rozliczenia podatkowego i ubiegania się o zwrot podatku?

Będziesz musiał/a okazać jeden z poniższych:

1. Ostatnie łączne potwierdzenie wypłaty (payslip) LUB Formularz W2/1042-S

2. Swój social security number (numer ubezpieczenia społecznego)/numer ITIN

Często do ubiegania się o zwrot wystarczy ostatnie łączne potwierdzenie wypłaty, jednakże niektóre stany wymagają dostarczenia formularza W2/1040-S. Otrzymasz go z końcem roku podatkowego.

? Co to jest ostatnie łączne potwierdzenie wypłaty (final cumulative pay slip)?

Jest to pasek wynagrodzeń dołączony do Twojego ostatniego paska wynagrodzeń i zawierający wszystkie Twoje dochody i podatki, którymi zostałeś/aś obciążony/a w ciągu roku.

? Czym jest formularz W2/1042-S?

Formularz W2 jest formularzem, który otrzymujesz na koniec roku podatkowego, i który przedstawia Twoje łączne zarobki oraz wysokość Twojego podatku za ostatni rok.

Studenci, nauczyciele lub uczestnicy szkoleń na wizie J lub F otrzymują zazwyczaj formularz 1042-S zamiast formularza W2. 1042-S zawiera informacje o otrzymanych stypendiach i grantach, a także o umowach podatkowych, z których możesz skorzystać.

? Co to jest ITIN?

ITIN to skrót od Individual Tax Identification Number (Indywidualny Numer Identyfikacji Podatkowej). Jeżeli zgubiłeś/aś lub nie otrzymałeś/aś numeru ubezpieczenia społecznego (social security number), za jedyne 120 $ możemy uzyskać dla Ciebie numer ITIN, dzięki czemu będziemy mogli złożyć w Twoim imieniu wniosek o zwrot podatku.

? Co zrobić, jeżeli zgubię jeden z tych formularzy?

Nie przejmuj się. Za niewielką opłatą nasz zespół do spraw odzyskiwania dokumentów może je dla Ciebie znaleźć lub uzyskać nowe.

? Jakie podatki będę płacić w USA?

Będziesz płacić trzy podatki

1. Podatek federalny (Federal Tax) — najczęściej w wysokości 10% dla pracowników tymczasowych

2. Podatek stanowy (State Tax) — od 1% do 13%, w zależności od stanu

3. Podatek lokalny (Local Tax) — podatek nakładany przez miasto/hrabstwo

Możesz również zostać obciążony/a podatkiem FICA, jednak nie powinieneś/powinnaś. Jeżeli został ci naliczony podatek FICA, zadzwoń do nas już dziś i dowiedz się, w jaki sposób możesz uzyskać zwrot.

? Jakie podatki możecie rozliczać w moim imieniu?

Podatek federalny, stanowy i lokalny, a dodatkowo możemy ubiegać się o zwrot podatku FICA, jeżeli zostałeś/aś nim obciążony/a.

? Skąd będę wiedział co dzieje się z moim rozliczeniem podatkowym?

Możesz śledzić postęp Twojego wniosku o zwrot podatku z USA na swoim osobistym, bezpiecznym koncie online TaxTracker®. Umożliwia Ci ono zapoznanie się z każdą aktualizacją i czynnością dotyczącą Twojego wniosku, a także z wszelkimi informacjami i dokumentami, które musisz nam dostarczyć.

? Czy mogę złożyć zeznanie elektronicznie?

Nie. Prawo nie dopuszcza składania przez nierezydentów rozliczeń drogą elektroniczną. Uważaj na firmy, które twierdzą, że mogą złożyć Twoje zeznanie przez Internet.

? Skąd będę wiedział/a, czy posiadam status rezydenta lub nierezydenta podatkowego w USA?

Przy rozpoczęciu pierwszej pracy w USA zostaniesz najprawdopodobniej zaklasyfikowany/a jako nierezydent podatkowy. Będąc nierezydentem podatkowym musisz składać rozliczenie podatkowe 1040NR. Możesz zostać uznany/a za rezydenta podatkowego dopiero po zdaniu testu znaczącej obecności (Substantial Presence Test).

? Co to jest test znaczącej obecności (Substantial Presence Test)?

Test znaczącej obecności to test, którego zdanie pozwoli Ci na uzyskanie statusu rezydenta podatkowego. Aby zdać ten test musisz być obecny/a fizycznie w USA przez:

31 dni bieżącego roku

183 dni w ciągu ostatnich 3 lat Przy obliczaniu tych 183 dni możesz uwzględnić wszystkie dni obecności z bieżącego roku, 1/3 sumy dni z poprzedniego roku oraz 1/6 sumy dni z roku dwa lata wstecz.

? Kiedy mogę przystąpić do testu?

Możesz przystąpić do testu Substantial Presence Test jeżeli przebywasz w USA od pięciu lat (w przypadku wiz F, J, M lub Q) lub dwóch lat (jeżeli przebywasz na programie Work and Travel, jesteś badaczem lub uczestnikiem szkolenia w oparciu o wizę J lub Q). Po zdaniu tego testu zostaniesz uznany/a za rezydenta podatkowego.

? Kiedy mogę ubiegać się o zwrot podatku z USA?

Możesz ubiegać się o zwrot podatku po zakończeniu amerykańskiego roku podatkowego, który trwa od stycznia do grudnia.

? Jak dużą kwotę mogę odzyskać?

Wysokość kwoty, jaką odzyskasz, będzie zależeć od Twojej indywidualnej sytuacji, ale taxback.com zrobi wszystko co możliwe, aby zapewnić Ci tak wysoki zwrot podatku, jak jest to tylko możliwe w świetle przepisów. Wysokość tej kwoty zależy od takich czynników, jak:

Twoja wiza

Twoje zarobki

stan, w którym pracowałeś/aś

okres zatrudnienia Średnia wysokość zwrotów, jaką uzyskujemy dla naszych klientów posiadających wizy J, Q, F, M i H wynosi od 520 $ do 1118 $, dlatego złóż swój wniosek już dziś

? Czy możecie zagwarantować, że otrzymam kwotę, którą dla mnie oszacowaliście?

No, we can’t but we can guarantee that we will make sure you get back everything that you are legally entited to. Our tax calculator gives a pretty accurate estimation of what you’ll get but we need to see some other documents to know for certain what you are due back.

? Czy jest możliwe, że jestem winien jakieś kwoty urzędowi skarbowemu (IRS)?

키워드에 대한 정보 rozliczenie podatkowe work and travel

다음은 Bing에서 rozliczenie podatkowe work and travel 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  그랜드 캐년 여행 | 죽기전 꼭 가야하는 여행지 1위 | 미국여행 그랜드캐년 | 여행유튜버 흥부부 빠른 답변
See also  체이스 뱅크 한국어 서비스 | Chase Bank Youinvest 주식 뮤츄얼펀드 매매방법, 증권계좌 거래방법 상위 230개 답변

See also  맑은 두부 찌개 | 어린이도 어른도 누구나 맛있게 먹을 수 있는 초간단 두부찌개. 답을 믿으세요

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 TAXES J1 – WORK AND TRAVEL

  • devolucion de taxes j1
  • work and travel
  • j1
  • visa j1
  • plataforma taxes j1
  • turbotax
  • sprintax
  • j1summertaxback
  • como cobrar taxes j1
  • taxes j1
  • dinero de vuelta

TAXES #J1 #- #WORK #AND #TRAVEL


YouTube에서 rozliczenie podatkowe work and travel 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 TAXES J1 – WORK AND TRAVEL | rozliczenie podatkowe work and travel, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment