당신은 주제를 찾고 있습니까 “rozmowa kwalifikacyjna recepcjonistka w salonie kosmetycznym – Recepcja w salonie beauty – jak sprawić, by generowała zysk dla Twojego biznesu?“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Żaneta Stanisławska 이(가) 작성한 기사에는 조회수 9,308회 및 좋아요 153개 개의 좋아요가 있습니다.
rozmowa kwalifikacyjna recepcjonistka w salonie kosmetycznym 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Recepcja w salonie beauty – jak sprawić, by generowała zysk dla Twojego biznesu? – rozmowa kwalifikacyjna recepcjonistka w salonie kosmetycznym 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Recepcja ma kluczowy wpływ na pierwsze wrażenie o Twoim salonie beauty. Jak zorganizować pracę recepcjonistki tak, by zwielokrotniła ona zyski Twojego biznesu? Sprawdź w moim najnowszym vlogu!
Stanisławska – szkolenia, doradztwo, marketing branży beauty \u0026 SPA
Więcej: http://stanislawska.pl/
FB: http://bit.ly/FBstanislawska
Produkcja: Piotr Chodak / www.1mg.pl / przy współpracy z kavastudio.pl
rozmowa kwalifikacyjna recepcjonistka w salonie kosmetycznym 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Recepcja w salonie kosmetycznym – najważniejsze informacje
Recepcjonistka w salonie kosmetycznym dba o dobrą organizację pracy, koordynuje kalendarz wizyt, …
Source: edusalon.pl
Date Published: 2/17/2021
View: 9976
Recepcjonistka w ekskluzywnym salonie kosmetycznym
Recepcjonistka w ekskluzywnym salonie kosmetycznym Praca i biznes. … Rozmowa kwalifikacyjna w szkole 2022-07-08 [11:11] przez Liptonka …
Source: wizaz.pl
Date Published: 8/7/2022
View: 262
Perfekcyjna recepcja w salonie – Akademia Versum
Organizacja w salonie fryzjerskim, gabinecie kosmetycznym … W przypadku obsługi recepcji będzie to recepcjonistka bądź personel salonu.
Source: www.akademiaversum.pl
Date Published: 5/1/2022
View: 1067
6 pytań podczas rekrutacji na stanowisko: recepcjonistka …
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Praca w recepcji hotelowej wymaga predyspozycji i wiedzy. Liczy się także przygotowanie do …
Source: porady.pracuj.pl
Date Published: 3/11/2021
View: 9656
Zatrudnienie na recepcji: wady, zalety i inne – Recepcjonistka
Na recepcji w salonie kosmetycznym i solarium pracuję już ponad rok. … Na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko recepcjonisty stawiłem się piętnaście minut …
Source: recepcjonistka.com.pl
Date Published: 8/14/2022
View: 5077
Jak znaleźć wymarzoną pracę w gabinecie?
Dlaczego pracodawcy nie zapraszają Cię na rozmowę, a jeśli już uda się dobrnąć do etapu … Jak wyglądać na rozmowie kwalifikacyjnej?
Source: gabinetodzaplecza.pl
Date Published: 1/24/2022
View: 7483
Najlepsze wskazówki, jak odnosić sukcesy w biznesie
4 sposoby na zrobienie kariery jako kosmetolog i trener kosmetologii · Ile kosztuje otwarcie salonu kosmetycznego?
Source: b2beautytrends.pl
Date Published: 12/4/2021
View: 1241
PILNE! Praca: Recepcjonistka salon kosmetyczny – Jooble
Wymagania: Poszukujemy recepcjonistki do pracy w salonie kosmetycznym. … Obsługa klientów salonu/serwisu zgodnie ze standardami firmy, Obsługa rozmów …
Source: pl.jooble.org
Date Published: 9/29/2022
View: 663
Beauty salon: w salonie kosmetycznym – dialogi angielskie
opis gabinetu kosmetycznego, obowiązki kosmetyczki, rozmowy recepcjonisty z klientem, akcesoria i kosmetyki, zabiegi na twarz i więcej. Zajrzyj …
Source: www.gettinenglish.com
Date Published: 1/21/2022
View: 5734
주제와 관련된 이미지 rozmowa kwalifikacyjna recepcjonistka w salonie kosmetycznym
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Recepcja w salonie beauty – jak sprawić, by generowała zysk dla Twojego biznesu?. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 rozmowa kwalifikacyjna recepcjonistka w salonie kosmetycznym
- Author: Żaneta Stanisławska
- Views: 조회수 9,308회
- Likes: 좋아요 153개
- Date Published: 2017. 8. 23.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=OZHwrn3wSfQ
Ile zarabia recepcjonistka w salonie kosmetycznym?
Osoby pracujące na recepcji zarabiają średnio ok. 3600 zł brutto miesięcznie, przy czym najczęściej podawane widełki wynagrodzeń to od 2800 do 4400 zł brutto.
Dlaczego chce pracować na recepcji?
Zalety pracy jako recepcjonista hotelowy
Praca recepcjonisty opiera się na budowaniu relacji z ludźmi, stwarza więc bardzo dużo okazji do rozmów i nawiązywania kontaktów z gośćmi, którzy przyjeżdżają z różnych miast i krajów. Recepcja hotelowa to miejsce, gdzie nie brakuje okazji do szlifowania języka obcego.
Jak dostac prace w salonie kosmetycznym?
Aby zostać kosmetyczką, należy ukończyć szkołę zawodową, technikum lub szkołę policealną bądź też kursy kwalifikacyjne na to stanowisko. Jak już wspominaliśmy, kosmetyczka jest zawodem rzemieślniczym, w związku z czym kwalifikacje mogą również potwierdzać egzaminy – czeladniczy i mistrzowski.
Jakie są stanowiska w salonie kosmetycznym?
- Charakteryzator. Charakteryzator jest osobą wykonującą makijaż i inne zabiegi dostosowujące wygląd aktora do wymogów roli, jaką ma zagrać. …
- Dermokonsultantka / Dermokonsultant. …
- Fryzjer. …
- Groomer. …
- Kosmetolog. …
- Kosmetyczka. …
- Makijażystka. …
- Masażystka / Masażysta.
Czy praca na recepcji jest trudna?
Są pewne różnice w standardach, ale praca jest tak samo ciężka, wymagająca przede wszystkim cierpliwości, niezwykłej empatii i komunikatywności. Bez tego recepcja, a co za tym idzie cały hotel nie ma duszy. Recepcja jest sercem każdego hotelu.
Co należy do obowiązków recepcjonisty?
Taka osoba odpowiada za witanie gości, pacjentów czy klientów i kierowanie ich do właściwego pracownika albo do miejsca, w którym można zaczekać.
Co powinna wiedzieć recepcjonistka?
Osoba, która stara się o objęcie takiego stanowiska powinna być więc otwarta i wyróżniać się prokliencką postawą. Musi także odznaczać się bardzo dobrą umiejętnością obsługi komputera i urządzeń biurowych. Pożądana jest również znajomość przynajmniej jednego języka obcego (najczęściej angielskiego).
Jakie cechy powinien mieć recepcjonistka?
- Komunikatywność przede wszystkim.
- Cierpliwość i opanowanie.
- Otwarta głowa, i profesjonalizm.
- Znajomość języków obcych.
- Umiejętność pracy pod presją
Jak wygląda rozmowa o pracę na recepcje?
Podczas rozmowy pojawiają się pytania nawiązujące do CV – związane z umiejętnościami, doświadczeniem, osiągnięciami itp. Pracodawca będzie chciał je zweryfikować – należy się spodziewać przede wszystkim rozmowy w języku obcym, którego znajomość się zadeklarowało.
Jakie umiejętności powinni posiadać pracownicy salonów kosmetycznych?
„Idealna kosmetyczka powinna być swoją wizytówką, musi wyglądać schludnie oraz posiadać umiejętności upiększania zarówno klienta jak i siebie. Zadbane włosy, ładne brwi, delikatny makijaż i zrobiony manicure to podstawa. Klientki zwracają uwagę na nasz wygląd, aczkolwiek należy zachować umiar i dobry gust.
Ile zarabia się w salonie kosmetycznym?
Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 570 PLN brutto. Co drugi kosmetyczka otrzymuje pensję od 3 030 PLN do 4 490 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych kosmetyczek zarabia poniżej 3 030 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 490 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych kosmetyczek.
Jaka jest różnica między kosmetyczka a kosmetologiem?
Różnica polega przede wszystkim na systemie kształcenia. Kosmetyczką można zostać już po ukończeniu zawodowego kursu lub – i taką drogę obiera najwięcej osób – 2-letniego studium kosmetycznego, dającego tytuł technika usług kosmetycznych, natomiast kosmetologiem – po trwających trzy lata studiach na uczelni wyższej.
Jak przygotować Klientke do zabiegu?
Przed rozpoczęciem należy zadbać by dłonie nasze oraz klientki były starannie umyte i zdezynfekowane specjalnie do tego przeznaczonym płynem (np. Velox), by wykluczyć ryzyko zakażeń. Nasz sprzęt oraz narzędzia z których korzystamy ustawiamy (w zasięgu ręki) tak aby jak najwygodniej z nich korzystać.
Co to jest wywiad kosmetyczny?
Wywiad kosmetyczny zwany inaczej konsultacją to bezpłatna usługa na początku znajomości klienta z kosmetologiem. Kosmetolog zanim rozpocznie przeprowadzanie procedur zabiegowych zobligowany jest do przeprowadzenia profesjonalnego wywiadu zapoznawczego. Przy wywiadzie oczekujemy od klienta dozy zaufania i szczerości.
Czy musi być pomieszczenie socjalne w salonie kosmetycznym?
Organy inspekcji sanitarnej wyjaśniły, że klient gabinetu kosmetycznego ma prawo do bezpiecznej usługi i warunków chroniących przed zakażeniami i chorobami zakaźnymi. Dlatego pracownikom wykonującym usługi kosmetyczne, należy zapewnić pomieszczenia i urządzenia higieniczno-sanitarne.
Ile zarabia recepcjonistka 2022?
Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 800 PLN brutto. Co drugi recepcjonistka otrzymuje pensję od 3 290 PLN do 4 400 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych recepcjonistek zarabia poniżej 3 290 PLN brutto.
Ile zarabia recepcjonistka netto?
Co drugi recepcjonista otrzymuje pensję od 3 290 PLN do 4 400 PLN.
Ile zarabia sprzątaczka?
Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 310 PLN brutto. Co drugi sprzątaczka otrzymuje pensję od 2 930 PLN do 3 980 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych sprzątaczek zarabia poniżej 2 930 PLN brutto. Na zarobki powyżej 3 980 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych sprzątaczek.
Ile godzin pracuje recepcjonistka w hotelu?
Recepcja każdego hotelu pracuje 24 godziny na dobę, co wiąże się z koniecznością pracy zmianowej. Zmiany najczęściej trwają 12 godzin, po których w zależności od tego czy była to zmiana dzienna czy nocna pracownikowi przysługuje 24 lub 48 godzin wolnych.
Praca recepcjonistki w salonie kosmetycznym – na czym polega?
Recepcja w salonie kosmetycznym to organizacyjne centrum gabinetu. Dobra organizacja recepcji to podstawa sprawnego funkcjonowania salonu kosmetycznego. Recepcjonistka to zwykle pierwszy kontakt dla klienta, który planuje skorzystać z usług salonu. Od tego, w jaki sposób zostanie obsłużony, zależy pierwsze wrażenie dotyczące gabinetu. Recepcjonistka w salonie kosmetycznym dba o dobrą organizację pracy, koordynuje kalendarz wizyt, udziela informacji o ofercie i może wpłynąć na wybór zabiegów przez klienta i wysokość sprzedaży produktów kosmetycznych, oferowanych przez gabinet. Na czym polega praca recepcjonistki w salonie kosmetycznym? Prezentujemy najważniejsze zagadnienia związane z tym tematem.
Recepcja w salonie kosmetycznym – zalety jej posiadania
Recepcja w salonie kosmetycznym to wiele zalet, które pozytywnie wpływają na działanie całego gabinetu. Najwyższy standard obsługi klienta na pierwszym froncie kontaktu z nim przekłada się na wiele korzyści. Uśmiechnięta, kompetentna recepcjonistka to wielki atut gabinetu. Jakie są najważniejsze korzyści posiadania recepcji w salonie kosmetycznym?
standaryzacja systemu obsługi klientów,
lepsza organizacja pracy salonu,
łatwiejsze zarządzanie pracą salonu,
ułatwione zarządzanie personelem,
zwiększenie sprzedaży usług i produktów w salonie,
zmniejszenie kosztów zarządzania,
wzrost zadowolenia klientów,
zwiększenie profesjonalizmu salonu kosmetycznego w oczach klientów.
Zakres obowiązków recepcjonisty w salonie kosmetycznym
Praca na recepcji w salonie kosmetycznym to nie tylko odbieranie telefonów i prowadzenie terminarza wizyt. Zakres obowiązków recepcjonisty w salonie kosmetycznym może się różnić w zależności od konkretnych oczekiwań menadżera lub właściciela gabinetu. Ma na to wpływ wielkość zakładu, oferta, ilość pracowników. W niektórych sytuacjach recepcjonistka odpowiada głównie za umawianie wizyt, ale zdarza się także, że jej zadaniem jest aktywna sprzedaż zabiegów i produktów kosmetycznych oferowanych w gabinecie. Z pewnością w obu przypadkach pracownica lub pracownik na tym stanowisku powinni znać doskonale ofertę salonu. Zwykle praca na recepcji w salonie kosmetycznym obejmuje następujące działania:
umawianie klientów na zabiegi,
prowadzenie kalendarza wizyt – udostępnianie go kosmetologom,
informowanie klientów o ofercie salonu kosmetycznego,
aktywna sprzedaż usług i produktów salonu, proponowanie dodatkowych zabiegów, odpowiadających potrzebom klientów,
sprawdzanie harmonogramu pracy pracowników i informowanie klientów o ewentualnych zmianach,
bieżąca obsługa telefoniczna,
bieżąca obsługa korespondencji mailowej,
kontrola stanów magazynowych,
zamawianie dostaw, odbieranie towaru.
Jakie cechy powinna posiadać doskonały pracownik recepcji?
Praca na recepcji w salonie kosmetycznym wiąże się przede wszystkim z bezpośrednim kontaktem z klientami – zarówno przez telefon, jak i podczas na żywo. Jaka powinna być postawa pracownika recepcji?
kultura osobista i uprzejmość w kontaktach z klientami,
doskonała znajomość oferty salonu kosmetycznego,
wiedza na temat branży beauty,
pozytywne nastawienie do klientów i współpracowników.
Jak powinna wyglądać recepcja w salonie kosmetycznym?
Jeśli chcesz zorganizować recepcję w salonie kosmetycznym i korzystać z jej zalet, oto najważniejsze kroki z nią związane.
1. Wygospodaruj odpowiednią przestrzeń w swoim salonie. Najlepiej, żeby recepcja była widoczna od wejścia. Dobrym pomysłem jest zlokalizowanie jej centralnie, może pełnić formę wyspy.
2. Recepcja musi być wyposażona w komputer wraz z odpowiednim oprogramowaniem i Internetem oraz telefon. Obecnie większość salonów kosmetycznych posiada służbowe telefony komórkowe.
3. Stanowisko recepcjonistki warto wyposażyć w akcesoria biurowe, takie jak kalendarz, notesy, teczki. Przydatne będą ulotki dla klientów i upominki, jeśli takie posiadasz.
4. Jeśli zamierzasz w recepcji sprzedawać produkty kosmetyczne, trzeba zadbać o ich odpowiednią ekspozycję, tak, żeby były widoczne dla klientów i łatwo było je zaprezentować.
5. Obok recepcji, jeśli jest wystarczająca ilość miejsca, możesz urządzić przytulną poczekalnię dla klientów. Sprawdzi się tutaj kanapa, wygodne fotele lub krzesła. Warto zadbać o przyjemną atmosferę w tym obszarze. Możesz postawić na pasujące dekoracje, świeże kwiaty, klimatyczne świece. Dobrym pomysłem jest też spokojna, przyjemna muzyka sącząca się w tle.
Recepcjonistka w ekskluzywnym salonie kosmetycznym
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 Konto usunięte
Zarejestrowany: 2010-10 Wiadomości: 10 573
Dot.: Recepcjonistka w ekskluzywnym salonie kosmetycznym Cytat: kkkaaai Napisane przez Wiem,ze teraz tak się wszystko (większość) załatwia, ale nie. Szef salonu znalazł moje ogłoszenie na portalu z ogłoszeniami.
Dziewczyny jestem po pierwszym dniu i powiem wam, ze chyba zrezygnuje. Praca miała być po 12h co drugi dzień, a okazało się ,ze będzie najprawdopodobniej od 12 do 21 codziennie. ( czyli codziennie w domu pok 23). Musze dojeżdżać ok 2h do miejsca pracy, na dodatek studiuje,a w soboty tez praca. Do moich obowiązków należy.. wszystko. Otwieranie i zamykanie salonu, za wszystko jestem odpowiedzialna. Kosmetyczki tylko wykonują zabiegi. Święcę oczami przed klientem za wszystko. Sprzątam po zabiegach i przygotowuje pokoje do nich. Sa 3 telefony.. nagle dzwonią wszystkie i mam je odebrać… Robie zamowienia i zakupy.. Kawę, herbatę. Przyjmuje zapłaty, rozliczam się z lekarzami( bo tez tam tacy pracują). Odbieram telefony, umawiam, szukam. Jak czegos brak to mam się ze*rac, ale musi być!
Podobno kiedyś były 2 ‘recepcjonistki’, teraz jedna ma być. Moim zdaniem przy takiej ilości zadań powinny pracować przynajmniej 2 osoby.. no ale kasa.. Wydaje mi sie ,ze to wykorzystywanie człowieka. Praca baaaaaaaaaaaaaaaaardzo stresujaca i odpowiedzialna. Nie mam w takiej branży doswiadczenia, mam niecale 20 lat.. nie wiem czy powinnam sie tego podjąć. A wy co o tym myślicie?
Czy za przepracowane dni próbne ( bo zapieprzałam 12 h jak głupia!) powinnam zarzadac pieniędzy ? Hehe nie po znajomościWiem,ze teraz tak się wszystko (większość) załatwia, ale nie. Szef salonu znalazł moje ogłoszenie na portalu z ogłoszeniami.Dziewczyny jestem po pierwszym dniu i powiem wam, ze chyba zrezygnuje. Praca miała być po 12h co drugi dzień, a okazało się ,ze będzie najprawdopodobniej od 12 do 21 codziennie. ( czyli codziennie w domu pok 23). Musze dojeżdżać ok 2h do miejsca pracy, na dodatek studiuje,a w soboty tez praca. Do moich obowiązków należy.. wszystko. Otwieranie i zamykanie salonu, za wszystko jestem odpowiedzialna. Kosmetyczki tylko wykonują zabiegi. Święcę oczami przed klientem za wszystko. Sprzątam po zabiegach i przygotowuje pokoje do nich. Sa 3 telefony.. nagle dzwonią wszystkie i mam je odebrać… Robie zamowienia i zakupy.. Kawę, herbatę. Przyjmuje zapłaty, rozliczam się z lekarzami( bo tez tam tacy pracują). Odbieram telefony, umawiam, szukam. Jak czegos brak to mam się ze*rac, ale musi być!Podobno kiedyś były 2 ‘recepcjonistki’, teraz jedna ma być. Moim zdaniem przy takiej ilości zadań powinny pracować przynajmniej 2 osoby.. no ale kasa.. Wydaje mi sie ,ze to wykorzystywanie człowieka. Praca baaaaaaaaaaaaaaaaardzo stresujaca i odpowiedzialna. Nie mam w takiej branży doswiadczenia, mam niecale 20 lat.. nie wiem czy powinnam sie tego podjąć. A wy co o tym myślicie?Czy za przepracowane dni próbne ( bo zapieprzałam 12 h jak głupia!) powinnam zarzadac pieniędzy ?
———- Dopisano o 14:04 ———- Poprzedni post napisano o 14:02 ———-
Cytat: mikados Napisane przez
Dlaczego od razu po znajomości?? Nie tylko w taki sposób można znaleźć pracę w PL, więc nie przesadzaj.
Praca jako recepcjonistka – wymagania i zarobki
Biurowce, apartamentowce, hotele, budynki użyteczności publicznej i siłownie – w każdym z tych miejsc znajdziemy recepcjonistki oraz recepcjonistów, czyli pracowników zajmujących się m.in. udzielaniem informacji klientom. Co jeszcze wchodzi w zakres ich obowiązków? Ile zarabia recepcjonistka? Jakie wymagania muszą spełnić kandydaci chcący pracować w tym zawodzie? Przekonajmy się!
Czym zajmuje się recepcjonistka?
W trakcie pracy recepcjonistka przebywa w recepcji, czyli pomieszczeniu znajdującym się tuż za drzwiami wejściowymi do budynku, biura lub lokalu. Zadaniem pracownika recepcji jest pierwszy kontakt z klientem oraz dbanie o wizerunek firmy. Zakres obowiązków różni się od branży pracodawcy, ale zazwyczaj ogranicza się do odpowiadania na pytania, wskazania właściwego pokoju lub osoby, a także przyjmowania płatności czy umawiania terminów spotkań lub wizyt. Ponadto recepcjonistka odbiera telefony i przełącza rozmówców do odpowiednich osób, przyjmuje przesyłki kurierskie oraz pocztę, którą następnie przekazuje do adresatów.
Historycznie zawód recepcjonisty jest związany z hotelarstwem, gdzie pracownicy w lobby hotelu sprawdzali dokumenty gości, wydawali im klucze do pokojów i przekazywali wiadomości. Obecnie recepcjonistki pracują przede wszystkim w biurowcach, gdzie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników obsługi klienta wciąż rośnie. Pracowników do recepcji zatrudniają też urzędy, biblioteki, siłownie, prywatne przychodnie, a nawet centra handlowe.
Praca jako recepcjonistka – wymagania
Aby podjąć pracę jako recepcjonistka nie trzeba posiadać dyplomu uczelni wyższej, choć pracodawcy łaskawszym okiem spojrzą na absolwentów hotelarstwa lub turystyki i rekreacji oraz osoby po technikum lub szkole zawodowej o profilu hotelarskim. Jednak od formalnego wykształcenia znacznie ważniejsza jest znajomość angielskiego na poziomie co najmniej B2 (inny język obcy to dodatkowy plus), a także wysoka kultura osobista oraz komunikatywność. Od recepcjonistek wymagana jest także samodzielność oraz dyspozycyjność – zdarza się, że praca odbywa się w 12-godzinnych zmianach lub pojawi się konieczność przyjścia na zastępstwo. Rekruterzy docenią też doświadczenie z zakresu obsługi klienta, niekoniecznie na podobnym stanowisku. Przed podpisaniem umowy należy doprecyzować dokładny zakres obowiązków i upewnić się, że odpowiada on stawce godzinowej zaoferowanej przez pracodawcę. W przypadku konieczności wykonywania dodatkowych prac biurowych (np. związanych z arkuszami kalkulacyjnymi) warto spróbować wynegocjowania nieco wyższej stawki.
Ile zarabia recepcjonistka?
Zarobki recepcjonistki różnią się w zależności od formy zatrudnienia, zakresu obowiązków, wielkości miejsca zamieszkania (im większa miejscowość, tym wyższa pensja), a także branży, w jakiej działa pracodawca. Osoby pracujące na recepcji zarabiają średnio ok. 3600 zł brutto miesięcznie, przy czym najczęściej podawane widełki wynagrodzeń to od 2800 do 4400 zł brutto. A zatem najsłabiej opłacane recepcjonistki otrzymują najniższą możliwą pensję, dzięki czemu mogą liczyć na niewielkie podwyżki przy każdej waloryzacji płacy minimalnej, a więc de facto co rok.
Jeżeli chodzi o formę zatrudnienia, recepcjonistki pracują zarówno na umowie zlecenie, jak i umowie o pracę, przy czym ta druga jest częściej spotykana. Z reguły wyższymi zarobkami mogą pochwalić się pracownicy zatrudnieni w hotelach, motelach oraz biurowcach, podczas gdy najniższe pensje oferują instytucje publiczne (np. urzędy), które często łączą ze sobą stanowisko recepcjonisty i ochroniarza. Warto przy tym zauważyć, że zawód ten jest silnie sfeminizowany, a zdecydowana większość recepcjonistek to kobiety.
Praca jako recepcjonistka – wady i zalety
Zawód recepcjonistki nie oferuje niestety zbyt wielu możliwości dalszego rozwoju kariery. O awans mogą ubiegać się osoby, które w pracy zajmują się np. prostymi czynnościami administracyjnymi, ale mimo wszystko zdecydowana większość recepcjonistek pracuje na tym samym stanowisku przez długie lata. Ma to rzecz jasna odzwierciedlenie w wynagrodzeniu – podwyżki są raczej rzadkie i niewielkie, a wpływ stażu pracy na ich wysokość jest znikomy. Natomiast dużą zaletą pracy jako recepcjonistka jest stabilność. Przy sumiennym wykonywaniu obowiązków można mieć pewność, że pracodawca zechce kontynuować współpracę. Powyższe czynniki sprawiają, że jako recepcjoniści często pracują studenci i uczniowie szukający zatrudnienia na okres nauki.
Czy warto zostać recepcjonistą hotelowym?
Recepcjonista hotelowy jest osobą odpowiedzialną za kontakt z gośćmi, przyjmowanie rezerwacji oraz telefoniczną i elektroniczną obsługę klientów. Do niego przychodzą goście z pytaniami i problemami. Jak wyglądają kulisy pracy w hotelu i jakie są wady i zalety piastowania stanowiska recepcjonisty?
Zalety pracy jako recepcjonista hotelowy
Praca recepcjonisty opiera się na budowaniu relacji z ludźmi, stwarza więc bardzo dużo okazji do rozmów i nawiązywania kontaktów z gośćmi, którzy przyjeżdżają z różnych miast i krajów. Recepcja hotelowa to miejsce, gdzie nie brakuje okazji do szlifowania języka obcego. Jakie są inne zalety tego zawodu? W niektórych hotelach pracownikowi recepcji przysługuje posiłek przygotowywany przez hotelową kuchnię.
Wady pracy jako recepcjonista hotelowy
Recepcjonista jest pracownikiem, do którego przychodzą goście ze skargami i zażaleniami na pracę hotelu, a wadą pracy na recepcji jest konieczność zachowania profesjonalizmu i utrzymania nerwów na wodzy niezależnie od sytuacji. Recepcjonista musi umieć działać pod presją czasu, bo często wykonuje kilka zadań jednocześnie. Większość hoteli ma wprowadzony system zmianowy na recepcji, więc do pracy trzeba przychodzić również na noc oraz w niedziele i święta według ustalonego grafiku, który nie zawsze jest układany zgodnie z oczekiwaniami każdego pracownika.
Jak zostać recepcjonistą hotelowym?
By zostać recepcjonistą hotelowym dobrze mieć wykształcenie kierunkowe, czyli być technikiem hotelarzem, licencjatem lub magistrem hotelarstwa bądź turystyki. Na recepcji pracę znajdą również studenci lub absolwenci marketingu, czy stosunków międzynarodowych. Większość hoteli wymaga biegłej znajomości języka angielskiego i drugiego dowolnego języka. Aktualnych ofert pracy na stanowisko recepcjonisty hotelowego warto szukać na stronie www.jober.pl.
Gdzie najlepiej pracować jako recepcjonista hotelowy?
Praca recepcjonisty hotelowego to wspaniała ścieżka kariery zawodowej, można zacząć od odbierania telefonów w niewielkim lokalnym hotelu, by po kilku latach w branży obsługiwać gości w jednym z oddziałów Hiltona lub Marriotta, przyjmować rezerwacje w legendarnym hotelu Plaza w Nowym Jorku, paryskim Ritzu, czy z uśmiechem witać zmoczonych deszczem gości w progach londyńskiego Hotelu Claridge’s. Warto aplikować już dziś na wymarzone stanowisko recepcjonisty hotelowego.
Ile zarabia kosmetyczka? Jak wygląda praca kosmetyczki?
Autor
Justyna Szymczyk Artykuły autora
Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wygląda zakres pracy wykonywanej przed kosmetyczkę. Czym tak naprawdę zajmują się przedstawicielki tego zawodu? Jaką szkołę należy ukończyć, aby móc rozpocząć pracę tego rodzaju? Ile zarabia kosmetyczka w Polsce? W artykule postaramy się odpowiedzieć na każde z tych pytań!
Czym zajmuje się kosmetyczka i gdzie pracuje?
Kosmetyczka to jeden z zawodów rzemieślniczych. Zakres proponowanych przez nią usług może być naprawdę długi, może ona bowiem zajmować się zabiegami, które pielęgnują i upiększają skórę, zabiegami z zastosowaniem np. ultradźwięków, stylizacją paznokci, wykonywaniem makijażu, a nawet udzielaniem porad związanych ze stylizacją i wizażem. To, którą specjalizację wybierze, ma wpływ na to ile zarabia kosmetyczka. Kosmetyczka powinna rozpoznać, który typ skóry ma klient i dostosować do niego wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego musi znać podstawy dermatologii, anatomii i fizjologii. Niezbędna jest również wiedza w zakresie bhp.
Przedstawiciele tego zawodu najczęściej zatrudniani są w salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej i SPA, często również prowadzą własną działalność gospodarczą. Doświadczone kosmetyczki przeprowadzają również szkolenia i kursy. Od wiedzy i doświadczenia zależy ile zarabia kosmetyczka.
Ile zarabia kosmetyczka?
Jeżeli chodzi o to, ile zarabia kosmetyczka, według danych portalu wynagrodzenia.pl 25% przedstawicieli tego zawodu zatrudnionych na etacie zarabia powyżej 2 703 złotych netto, średnia pensja to 2 238 złotych netto, z kolei 25% zarabia mniej niż 1 921 zł na rękę.
Najlepiej zarabiają kosmetyczki z województwa mazowieckiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz lubelskiego z kolei najmniej z województwa śląskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.
Najwięcej zarabiają kosmetyczki z Warszawy, Sopotu oraz Gdyni.
Zobacz też Jak wysokie może być odszkodowanie za zakaz konkurencji?
Należy zauważyć, że bardzo często kosmetyczki są zatrudniane na niepełny etat, wiele z nich zarabia także po godzinach, oferując swoje usługi klientkom poza godzinami pracy w salonie. Wiele z kosmetyczek prowadzi własne działalności gospodarcze.
Jak zostać kosmetyczką?
Wiemy już, ile zarabia kosmetyczka. Jak jednak dostać pracę w tym zawodzie? Aby zostać kosmetyczką, należy ukończyć szkołę zawodową, technikum lub szkołę policealną bądź też kursy kwalifikacyjne na to stanowisko.
Jak już wspominaliśmy, kosmetyczka jest zawodem rzemieślniczym, w związku z czym kwalifikacje mogą również potwierdzać egzaminy – czeladniczy i mistrzowski. Kiedy można do nich przystąpić?
Do egzaminu czeladniczego można przystąpić po ukończeniu szkoły zawodowej lub technikum, lecz także po ukończeniu gimnazjum, jeżeli dana osoba posiada umiejętności kosmetyczne i potwierdzony 3-letni staż zawodowy.
O tytuł mistrza mogą starać się natomiast osoby, które posiadają 6-letni staż zawodowy (w tym 3-letni staż czeladnika) i mają wykształcenie co najmniej zawodowe.
Cechy idealnej kosmetyczki
Istnieje pewien zestaw cech, który sprawia, że dana osoba może lepiej sprawdzić się w roli kosmetyczki. Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to praca z klientem, dlatego też trzeba być osobą wzbudzającą zaufanie, cierpliwą, uprzejmą i przede wszystkim otwartą na innych. W przypadku kosmetyczek, które zajmują się także makijażem, wizażem czy stylizacją paznokci niezbędny wydaje się także dobry gust, poczucie estetyki, pewien zmysł plastyczny i zdolności manualne.
Kosmetyczka musi być chętna do ciągłej nauki. Jest to jeden z tych zawodów, w których technologia i preparaty są stale ulepszane i poprawiane, dlatego też osoby na tym stanowisku muszą wiedzieć o wszystkich nowościach i interesować się nimi. Uczestnictwo w kolejnych kursach i szkoleniach nie powinno być uznawane za karę. Należy mieć świadomość, że zawód ten polega także na stałym przyswajaniu nowej wiedzy.
Wymagania pracodawców
Po przeanalizowaniu ogłoszeń o pracę w tym zawodzie można wywnioskować, że pracodawcy poszukują głównie osób z wykształceniem kierunkowym i doświadczeniem na tym stanowisku. Ważne jest także posiadanie specjalistycznej wiedzy oraz certyfikaty ją potwierdzające.
Dodatkowo kosmetyczka powinna być również zmotywowana, profesjonalna, zaangażowana, kreatywna, sumienna, otwarta na klientów, kulturalna, odpowiedzialna, dobrze organizująca swoją pracę i dbająca o czystość w miejscu pracy, dyspozycyjna, uśmiechnięta, z wyczuciem estetyki i zdolnościami manualnymi oraz komunikatywna.
Kosmetyczka musi posiadać odpowiednią wiedzę i stale ją doszkalać. Wykonując zabiegi, musi jak najlepiej zadbać o swojego klienta, jest bowiem odpowiedzialna za wszelkie błędy. Klient zaufa tylko takiej osobie, która naprawdę jest profesjonalna, potrafi doskonale ocenić kondycję skóry i umiejętności. Osoby, które chcą wykonywać ten zawód, muszą być zorientowane na osoby, które korzystają z ich usług i gotowe na ciągłe szkolenia czy kursy, które pozwolą im być jak najlepszymi w swojej dziedzinie.
Osoby na tym stanowisku spełniają szereg funkcji, które wymagają skupienia i sumienności. Wbrew krążącym stereotypom, nie chodzi jedynie o przyklejenie komuś tipsów czy nałożenie podkładu. Dlatego też wszystkie osoby, które decydują się na pracę w tym zawodzie, muszą mieć świadomość, że czeka ich ogrom pracy. Z tego też powodu z pewnością najłatwiej będzie osobom, dla których wszelkie czynności związane z tą pracą są przede wszystkim pasją i przyjemnością.
Lista stanowisk – Kosmetyka / Pielęgnacja
Kosmetyka / Pielęgnacja
Charakteryzator Charakteryzator jest osobą wykonującą makijaż i inne zabiegi dostosowujące wygląd aktora do wymogów roli, jaką ma zagrać. Na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia, oraz wskazówek zawartych w scenariuszu, charakteryzator może ingerować w kolor skóry, zarost, kolor włosów czy oczu aktora, tworzyć na jego twarzy i ciele tak zwane efekty specjalne, które obejmują między innymi różnego rodzaju szra… Czytaj więcej
Dermokonsultantka / Dermokonsultant Dermokonsultantka, czy też dermokonsultant, bo nie jest to stanowisko zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, jest osobą, której zakres obowiązków obejmuje przede wszystkim czynności związane z obsługą klienta drogerii bądź apteki. Pracownik przeprowadza dermokonsultacje, pomaga dobrać odpowiednie produkty, uwzględniając potrzeby klienta, doradza, w zakresie pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. … Czytaj więcej
Fryzjer Fryzjer to specjalista, który zajmuje się strzyżeniem włosów, pielęgnacją, czesaniem, układaniem, farbowaniem, myciem oraz goleniem zarostu. Zawód fryzjera należy do grupy zawodów usługowych. WYMAGANIA Osoba na tym stanowisku powinna mieć dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe – zdobyty w szkole zawodowej lub technikum o profilu fryzjerskim. Poza tym mieć odby… Czytaj więcej
Groomer Groomer należy do grupy zawodów niezwykle trudnych do rozszyfrowania po samej jego nazwie, zawodów stosunkowo młodych, które określają dopiero swoje miejsce na rynku pracy w Polsce. Groomer nazywany jest inaczej psim fryzjerem, w rzeczywistości będąc osobą zajmującą się kompleksową pielęgnacją zwierząt domowych – psów, kotów i wielu innych. Do obowiązków osoby zatrudnionej w tym charakterze może… Czytaj więcej
Kosmetolog Kostmetolog zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów służących poprawianiu urody. Do jego zadań należy profilaktyka, która opóźnia ukazywanie się oznak starzenia, powstrzymywanie zmian skórnych negatywnie wpływających na wygląd zewnętrzny oraz pomoc w zachowaniu jak najdłużej sprawności życiowej. Do jego zadań zależą także m.in. diagnostyka skóry, dobór i wykonanie odpowiednich zabiegów kosmetycznych… Czytaj więcej
Kosmetyczka Kosmetyczka to osoba, która wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej (zachowawczej), leczniczej i upiększającej. Do głównych obowiązków kosmetyczki należy: organizowanie stanowiska pracy zgodnie z wymogami i przepisami bhp i sanitarnymi, wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej z uwzględnieniem pielęgnacji kończyn górnych i dolnych, w tym zabiegu manikiuru i pedikiuru, pielęgnowanie… Czytaj więcej
Makijażystka Makijażystka, często omyłkowo utożsamiana z wizażystką, stylistką, a nawet kosmetyczką, jest osobą specjalizującą się w przygotowywaniu wyłącznie makijażu. Warto w tym miejscu uściślić także pozostałe pojęcia – wizażystka zajmuje się przygotowywaniem całościowego wyglądu (a więc makijażu, fryzury i garderoby) danej osoby, stylistka skupia się wyłącznie na garderobie, zaś kosmetyczka jest pracownikiem salonu kosmetycznego, zajmującego się tak … Czytaj więcej
Perfekcyjna recepcja w salonie
Prawidłowo zorganizowana recepcja jest niezwykle ważnym elementem każdego salonu fryzjerskiego i kosmetycznego. Wpływa na obsługę klientów oraz organizację pracy. Z mojego doświadczenia wynika, że w firmach, w których funkcjonuje taki punkt, znacznie łatwiej nawiązuje się relacje z klientami oraz sprawniej zarządza pracą.
To szczególne miejsce, w którym klient wyrabia sobie opinię na temat salonu, i dlatego tak ważne są jej wygląd, funkcjonalność oraz profesjonalna obsługa. Kontaktując się z klientem przy recepcji, nawiązujemy nić porozumienia, a zarazem budujemy jego zaufanie po to, aby zechciał on wrócić do salonu i aby stał się naszym wiernym klientem. Przecież wszyscy wiemy, że lojalni konsumenci są najlepszymi ambasadorami salonu.
Korzyści wynikające z posiadania recepcji
Dobrze zorganizowana recepcja pomaga w codziennym funkcjonowaniu salonu. Podstawowe korzyści wynikające z jej prowadzenia to:
standaryzacja procesu obsługi klienta,
łatwiejsze zarządzanie personelem,
sprawniejsze szkolenie nowego pracownika,
mniejsze koszty zarządzania personelem,
wzrost zadowolenia klientów.
Kompleksowa obsługa klientów
Dzisiaj umiejętności i talent nie wystarczają do prowadzenia salonu fryzjerskiego bądź kosmetycznego. Każdy właściciel doskonale zdaje sobie sprawę, że w parze z umiejętnościami zawodowymi musi iść doskonała obsługa klienta. Niezbędna jest więc dobra komunikacja z klientem i trafna interpretacja jego potrzeb.
Wiele się słyszy i czyta o strategiach osiągania sukcesu. Warto zwrócić uwagę na jedną z kluczowych strategii, czyli na troskę o klienta. Element ten jest o tyle ważny, że ma znaczący wpływ na podjęcie stałej współpracy, ponieważ zatrzymanie klienta okazuje się tańsze niż pozyskanie nowego.
Recepcja stanowi miejsce pierwszego kontaktu z klientem. To właśnie tam spodziewa się on uzyskać wszelkie informacje na temat usługi, produktów, czasu zabiegu czy nowości w ofercie. Jeśli zależy nam na podnoszeniu jakości obsługi, warto pamiętać o oczekiwaniach klienta.
Klient oczekuje:
pewności, że będzie obsłużony zgodnie z zapewnieniami,
specjalistycznej obsługi,
uprzejmości,
profesjonalizmu,
poczucia, że wie, za co płaci.
Niezmiernie istotnym czynnikiem jakości obsługi jest pracownik. W przypadku obsługi recepcji będzie to recepcjonistka bądź personel salonu. Mając świadomość oczekiwań klienta, łatwiej wdrożyć proces kompleksowej obsługi, który rozpoczyna się przy recepcji i zawiera następujące elementy:
powitanie klienta z uśmiechem – przedstawienie się, odbiór płaszcza, pokazanie poczekalni, ewentualnie zaproponowanie poczęstunku;
sprawdzenie, czy klient jest umówiony – jeżeli tak, to do którego fryzjera lub kosmetyczki;
jeżeli mamy do czynienia z nowym klientem – wprowadzenie danych do systemu i założenie karty klienta;
po zakończonej usłudze – odbiór pieniędzy za usługę, wprowadzenie potrzebnych informacji do systemu, zapisanie klienta na kolejną wizytę, sprzedaż produktów pielęgnacyjnych.
Jaka powinna być perfekcyjna recepcja?
Główne zadania recepcji to przyjmowanie klientów oraz dbanie o to, by mogli oni bez problemów korzystać z wachlarza dostępnych w salonie usług. Dlatego organizując recepcję, należy zwrócić uwagę na następujące elementy:
umiejscowienie – recepcja powinna być widoczna i łatwo dostępna dla klientów;
wyposażenie – komputer, telefon, miejsce na dokumenty oraz materiały biurowe, cennik, terminal płatniczy, kasę;
organizację pracy – plan dnia, odpowiednie oprogramowanie.
Planując pracę recepcji, powinniśmy dobrać metody uwzględniające potrzeby i wymagania naszych klientów. W tym celu wiele salonów korzysta z oprogramowania do zarządzania salonem. Jego głównymi atutami są oszczędność czasu i kosztów pracy, a także sprawne zarządzanie personelem. Dzięki takiemu oprogramowaniu w jednym miejscu znajdują się wszelkie potrzebne informacje, takie jak:
historia wizyt i baza klientów (tu mamy wgląd w dane do kontaktu, opisy zabiegów, historię zakupów, czyli całą niezbędną wiedzę na temat potrzeb klienta);
automatyczne powiadomienia SMS-owe przypominające o wizytach (system sam je wysyła, a dane mówią, że dzięki temu narzędziu liczba zapomnianych wizyt zmniejsza się nawet o 70%);
elektroniczny kalendarz wizyt;
komunikacja i opinie od klientów (system wysyła np. życzenia urodzinowe, informacje o nowościach, prośby o wystawienie komentarzy);
statystyki i raporty (funkcja niezwykle potrzebna w zarządzaniu kosztami salonu);
zarządzanie zasobami (sprzętem i pomieszczeniami);
kontrola magazynu (ułatwia oszczędne gospodarowanie stanami magazynowymi, system automatycznie zapisuje zużycie produktów i tworzy listy produktów do zamówienia).
Oprogramowanie dla salonów jest drogowskazem do planowania pracy recepcji, a zorganizowanie pracy staje się dzięki niemu znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.
Przykład dobrze funkcjonującej recepcji
Na przykładzie Puchałka Hair Design Academy, mieszczącej się w Pszczynie, chciałabym pokazać i przybliżyć efektywne planowanie pracy recepcji. Dodać należy, że Akademia korzysta z oprogramowania Versum. Poniżej przedstawiam standardowe zadania, które powinny być zrealizowane w trakcie każdego dnia pracy:
otwieranie systemu – otwieranie kasy,
sprawdzanie kalendarza na bieżący dzień,
przegląd harmonogramu pracy personelu – w systemie widać zapełnienie kalendarza oraz dni urlopowe czy chorobowe pracowników, co daje możliwość szybkiego informowania klientów,
kontrola braków magazynowych – system powiadamia o aktualnie brakujących produktach,
odbieranie bieżących telefonów,
wykonywanie zaplanowanych, wynikających z kalendarza telefonów,
sprawdzanie zaplanowanych działań marketingowych,
wprowadzanie do systemu informacji o zużyciu materiałów,
rozliczanie zrealizowanych usług,
generowanie raportu finalnego, który podsumowuje bieżący dzień pracy.
W ciągu dnia mogą się pojawić dodatkowe zadania:
zamawianie dostawców i kurierów,
w razie potrzeby – zamawianie taksówki dla klienta,
odbieranie towaru.
Z kolei właścicielom lub kierownikom salonów do weryfikacji pracy recepcji i pracowników przydają się takie informacje, jak:
liczba godzin przepracowanych przez osoby zatrudnione w firmie,
liczba obsłużonych klientów,
liczba produktów w obrocie,
liczba i nazwy usług świadczonych w danym dniu,
stan gotówki w kasie,
stan obrotu bonami lub kartami,
procentowy udział każdego pracownika w całym obrocie,
kwota zarobku za dany dzień.
6 przydatnych rad, jeśli myślisz o uruchomieniu recepcji w swoim salonie
Wygospodaruj miejsce i zaaranżuj je tak, by także Tobie przyjemnie się z niego korzystało. Zapewnij dobrze działający komputer i internet. Pomyśl o oprogramowaniu ułatwiającym zarządzanie recepcją. Precyzyjnie zaplanuj wszystkie funkcje, które ma spełniać recepcja, zrób listę zadań. Ustal plan organizacji pracy na recepcji. Przeszkól personel, kładąc nacisk na obsługę klienta.
Mam nadzieję, że ten tekst przekonał Cię do założenia recepcji, a jeżeli taki punkt już znajduje się w Twoim salonie – że zawiera on cenne wskazówki, które pomogą usprawnić pracę całego salonu.
6 pytań podczas rekrutacji na stanowisko: recepcjonistka hotelowa
Starasz się o pracę w hotelu? Rekruter weryfikuje informacje, które znajdują się w Twoim CV. Sprawdza znajomość języków obcych. Ocenia też kandydata pod kątem kluczowych kompetencji miękkich. Pracownik recepcji powinien wyróżniać się komunikatywnością, asertywnością i odpornością na stres.
Pracodawco, sprawdź zakres zadań recepcjonistki i wzór ogłoszenia o pracę
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
Praca w recepcji hotelowej wymaga predyspozycji i wiedzy. Liczy się także przygotowanie do spotkania, np. schludny i oficjalny strój, znajomość branży i firmy, w której chcesz pracować itd. Wybierając się na rozmowę, warto zabrać ze sobą dodatkowe egzemplarze CV, dyplomy i certyfikaty oraz notatki z pytaniami, które chcesz zadać.
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Oto 7 rzeczy, które musisz zrobić
Rozmowa kwalifikacyjna – hotel
W pracy recepcjonisty/recepcjonistki duże znaczenie ma kultura osobista. Jeśli jesteś przygotowany i przybywasz na spotkanie punktualnie, wyrażasz się grzecznie i poprawnie, to możesz wywrzeć korzystne wrażenie.
Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?
Zastanów się nad odpowiedziami na pytania, które może zadać rekruter, np.:
„Co uważa Pani/Pan za największą trudność w pracy w recepcji hotelowej?”
Odpowiadając na pytania, warto być szczerym. Jeśli stwierdzisz, że nie dostrzegasz żadnych mankamentów, możesz wypaść niewiarygodnie. Jednym z nieprzyjemnych aspektów pracy w recepcji, jest np. nocna zmiana.
„Dlaczego sądzi Pani/Pan, że sprawdzi się na stanowisku pracownika recepcji?”
Wymieniając cechy charakteru i kompetencje miękkie, dzięki którym poradzisz sobie na stanowisku recepcjonisty, powołuj się na konkretne sytuacje. Warto także wspomnieć np. o obowiązkach wykonywanych w poprzednich miejscach zatrudnienia.
„Jakie kompetencje uznaje Pani/Pan za kluczowe w pracy na stanowisku recepcjonisty/recepcjonistki?”
Przed spotkaniem przeanalizuj ponownie treść ogłoszenia. Odnieś się do wymagań pracodawcy, gdy wymieniasz cechy recepcjonisty. W ten sposób wykażesz zaangażowanie i zaprezentujesz się korzystnie.
„Dlaczego chce Pani/Pan pracować w naszym hotelu?”
Motywacja wpływa na efektywność. Jeśli starasz się o pracę w konkretnym miejscu, dobrze, żebyś był przekonany, że chcesz pracować właśnie tam. Możesz wspomnieć np. o tym, że firma cieszy się doskonałymi opiniami, zapewnia atrakcyjne możliwości rozwoju itd.
„Jaka byłaby Pani/Pana reakcja, gdyby do recepcji przyszedł awanturujący się klient?”
W trakcie spotkania z rekruterem możesz usłyszeć również pytania behawioralne, tzn. takie, które wymagają, żebyś opisał, jak zachowasz się w konkretnej sytuacji. W rozmowie z rozdrażnionym klientem warto np. wykorzystać umiejętności negocjacyjne.
„Jak dojechać z hotelu do lotniska/na dworzec/do ulicy X?”
Recepcjonista powinien pomagać gościom hotelowym w odnalezieniu drogi do konkretnego miejsca. Ważne, żebyś znał np. topografię miasta lub wiedział, gdzie szukać informacji.
Zatrudnienie na recepcji: wady, zalety i inne
Na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko recepcjonisty stawiłem się piętnaście minut przed czasem i bardzo zdziwiłem się faktem, że przed drzwiami pokoju, w którym miało odbyć się spotkanie czeka już 5…
Jak znaleźć wymarzoną pracę w gabinecie?
Od dłuższego czasu szukasz pracy i nic z tego nie wychodzi? Wysłałaś już kilkadziesiąt CV i nie otrzymałaś żadnego zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną? Zdradzę Ci jak znaleźć dobrą pracę w wymarzonym gabinecie!
Szukanie pracy, szczególnie bezpośrednio po skończeniu szkoły czy studiów, może być naprawdę frustrujące… Poświęcasz na to sporo czasu, a efektów nie widać… Dlaczego pracodawcy nie zapraszają Cię na rozmowę, a jeśli już uda się dobrnąć do etapu osobistego spotkania, dostajesz odmowę lub propozycję, która jest poniżej Twoich oczekiwań?
Spróbuj na chwilę odwrócić role…
Jeśli nie wiesz jak dostać swoją wymarzoną pracę, spróbuj na chwilę wejść w skórę swojego potencjalnego pracodawcy. Wyobraź sobie, że szukasz pracownika. Co robisz? Dajesz ogłoszenie i czekasz… Na co? Aż Twoją skrzynkę mailową zaleją setki CV, których choćbyś chciała, nie jesteś w stanie przeczytać. I nie chodzi tu o to, że lekceważysz swoich potencjalnych pracowników. Doba ma 24 godziny, Twoja doba, jako właścicielki firmy ma ich około 48 – w teorii – bo musisz je zmieścić w tych 24. Możesz nie dosypiać przez tydzień, po to, żeby znaleźć swojego wymarzonego pracownika, ale zastanów się czy masz na to ochotę, jeśli na swoje pieczołowicie przygotowane ogłoszenie dostałaś oferty od osób po szkole gastronomicznej, po zarządzaniu i psychologii. Nie umniejszając nikomu, Ty przecież szukasz kosmetyczki i jasno o tym poinformowałaś. Załóżmy, że udało Ci się jakimś cudem przebrnąć przez te wszystkie aplikacje, z których co najmniej połowa nie miała najmniejszego związku ze stanowiskiem pracy.
Zapraszasz najlepszych kandydatów. Rezerwujesz na to cały dzień, umawiając aplikujących powiedzmy z rezerwą co 40 minut. Na 10 umówionych osób przyszły trzy. Cztery napisały w ostatniej chwili smsa, żeby odwołać, a po pozostałych trzech słuch zaginął. Straciłaś dużo czasu i pieniędzy… Owszem na rynku pracy to pracownik jest w gorszej pozycji niż pracodawca, ale prawda jest taka, że również nie wszyscy potencjalni pracownicy podchodzą poważnie do procesu rekrutacji, co niestety odbija się na osobach, które są zaangażowane i naprawdę czekają na swoją szansę. Dlaczego o tym wszystkim piszę? Tylko po to, żeby zasygnalizować, że uzyskanie zatrudnienia w odpowiedzi na zamieszczone ogłoszenie to tak naprawdę najtrudniejsza droga do znalezienia wymarzonej pracy. Osoby, które prowadzą gabinet, są naprawdę mocno zniechęcone tym, jak zazwyczaj przebiega proces rekrutacji i w natłoku setek niezwiązanych z ogłoszeniem CV, mogą przeoczyć Twoją aplikację. Najlepszym momentem na kontakt z przyszłym pracodawcą jest chwila, w której on nie szuka pracownika!
Bądź szybsza niż myśli Twojej przyszłej szefowej!
Wiesz już jak wyglądają standardowe problemy związane z przeprowadzaniem rekrutacji. Wyobraź sobie, że zaczynasz się zastanawiać nad znalezieniem nowego pracownika i dokładnie w tym momencie otrzymujesz bardzo ciekawego maila od osoby, która idealnie spełnia Twoje wymagania. Co robisz? Zapraszasz na rozmowę i zatrudniasz, unikając całej tej czasochłonnej i męczącej procedury. Czy wiesz, ze ja sama właśnie tak znalazłam swoją pierwszą pracę?
Jak zaimponować pracodawcy?
Co umieścić w mailu, który powinien przekonać pracodawcę, że warto z Tobą porozmawiać? Droga do serca Twojej przyszłej szefowej jest bardzo prosta! Pokaż jej, że potraktujesz jej salon tak, jakbyś sama była jego właścicielką! Nie chodzi oczywiście o wchodzenie w buty szefa, ale o Twoje zaangażowanie. Najbardziej znienawidzonych przez pracodawców pytaniem jest: „A tak właściwie to czym zajmuje się firma?” Jeśli przychodzisz na rozmowę i nie wiesz gdzie przyszłaś, jesteś od razu na straconej pozycji. Pokaż, że naprawdę zależy Ci na pracy. Nie na pracy jako takiej, ale na pracy w konkretnie tym miejscu! Napisz dlaczego wybrałaś akurat ten gabinet, co Cię zainteresowało, które z Twoich umiejętności będą przydatne w kontekście zabiegów wykonywanych w gabinecie. Jesteś specjalistką w dziedzinie podologii? Zasygnalizuj, że przeglądając stronę internetową gabinetu zauważyłaś, że wśród zabiegów nie ma pedicure medycznego, a Ty się na tym znasz i możesz pomóc w rozszerzeniu oferty. Może masz pomysł na ulepszenie strony internetowej lub np. doskonale znasz się na mediach społecznościowych, a gabinet nie ma swojego profilu na facebooku? Możliwości jest wiele, należy jednak uważać z formułowaniem propozycji – nie krytykować obecnego stanu, a delikatnie sygnalizować swoje umiejętności i możliwości.
Co jeśli nie mam doświadczenia?
W najcięższej sytuacji na rynku pracy są osoby, które nie zdążyły jeszcze zdobyć doświadczenia. Jeśli nadal się uczysz, postaraj się maksymalnie wykorzystać ten czas i oprócz obowiązkowych praktyk, postaraj się o dodatkowe możliwości pracy, nawet bezpłatnej. Im więcej doświadczeń zdobędziesz podczas nauki, tym lepsza będzie Twoja pozycja startowa po skończeniu szkoły. Owszem to wymaga wysiłku i poświęcenia swojego prywatnego czasu, ale efekty są naprawdę widoczne. Wśród tysięcy absolwentek będziesz tą jedną z nielicznych, która zamiast kolejnej imprezy wybrała pracę. Potraktuj to jak inwestycję, która na pewno się zwróci i to w całkiem niedługim czasie. Podczas gdy Twoje koleżanki, które miały inny pomysł na spędzanie popołudnia, będą biegać z dokumentami aplikacyjnymi, Ty będziesz już zarabiać pieniądze!
Czego unikać na rozmowie o pracę?
Załóżmy, że zaimponowałaś swojej przyszłej szefowej swoją inicjatywą i zaprosiła Cię na rozmowę. Co zrobić, żeby dobrze wypaść? Przygotowałam dla Ciebie listę praktycznych wskazówek:
zrób listę swoich zalet i wad dotyczących pracy – nie wspominaj o zabiegach w których nie czujesz się najlepiej, mów o tym w czym jesteś najlepsza, stawiaj nacisk na zabiegi, którymi możesz wzbogacić ofertę gabinetu oraz na te, które są przez gabinet najbardziej promowane,
– nie wspominaj o zabiegach w których nie czujesz się najlepiej, mów o tym w czym jesteś najlepsza, stawiaj nacisk na zabiegi, którymi możesz wzbogacić ofertę gabinetu oraz na te, które są przez gabinet najbardziej promowane, do każdej swojej wady przygotuj argument , który pozwoli Ci udowodnić, że wada jest też zaletą, albo, że jesteś na najlepszej drodze, żeby się jej pozbyć (np. uczestniczysz w szkoleniu z zabiegu, w którym jesteś słaba),
, który pozwoli Ci udowodnić, że wada jest też zaletą, albo, że jesteś na najlepszej drodze, żeby się jej pozbyć (np. uczestniczysz w szkoleniu z zabiegu, w którym jesteś słaba), jeśli padną trudne pytania, mów prawdę – kłamstwo ma krótkie nogi, a uczciwość imponuje i dobrze o Tobie świadczy,
– kłamstwo ma krótkie nogi, a uczciwość imponuje i dobrze o Tobie świadczy, zapoznaj się z ofertą gabinetu – bądź przygotowana teoretycznie i praktycznie ze wszystkich zabiegów – poćwicz to co możesz na bliskich,
– bądź przygotowana teoretycznie i praktycznie ze wszystkich zabiegów – poćwicz to co możesz na bliskich, dowiedz się jak najwięcej o gabinecie, pracownikach, szefowej – możesz poprosić znajomą, żeby skorzystała z drobnego zabiegu i zdała Ci szczegółową relację ze zwyczajów i atmosfery w salonie – upewnij się, że chcesz tam pracować,
– możesz poprosić znajomą, żeby skorzystała z drobnego zabiegu i zdała Ci szczegółową relację ze zwyczajów i atmosfery w salonie – upewnij się, że chcesz tam pracować, przygotuj swoje pomysły na nowe zabiegi, reklamę – pokaż, że wniesiesz do salonu coś więcej,
– pokaż, że wniesiesz do salonu coś więcej, zastanów się nad swoimi dodatkowymi umiejętnościami – jeśli pracodawca nie szuka pracownika, ale zaprosi Cię, bo szkoda mu stracić kontakt z wartościową osobą, możesz zyskać np. tym, że znasz się na reklamie, jesteś bardzo komunikatywną osobą lub doskonałym organizatorem – marketingowiec, recepcjonistka i manager to stanowiska na które może sobie pozwolić mało który gabinet… może właśnie brakuje akurat „pół kosmetyczki” i „pół recepcjonistki”, a na zatrudnienie dwóch osób właściciela nie stać – będziesz brakującym ogniwem,
– jeśli pracodawca nie szuka pracownika, ale zaprosi Cię, bo szkoda mu stracić kontakt z wartościową osobą, możesz zyskać np. tym, że znasz się na reklamie, jesteś bardzo komunikatywną osobą lub doskonałym organizatorem – marketingowiec, recepcjonistka i manager to stanowiska na które może sobie pozwolić mało który gabinet… może właśnie brakuje akurat „pół kosmetyczki” i „pół recepcjonistki”, a na zatrudnienie dwóch osób właściciela nie stać – będziesz brakującym ogniwem, przygotuj się na pytania dotyczące zarobków, godzin pracy, trudnych sytuacji z klientkami,
dotyczące zarobków, godzin pracy, trudnych sytuacji z klientkami, pamiętaj, że Ty też decydujesz – jeśli na samym początku coś Ci nie odpowiada, zrezygnuj, bo problemy mają tendencję do narastania z biegiem czasu.
Jak wyglądać na rozmowie kwalifikacyjnej?
postaw na elegancki ale wygodny strój – być może będziesz miała okazję zaprezentować swoje praktyczne umiejętności – idealnym rozwiązaniem jest klasyczna, elegancka koszula, pod którą nałożysz wygodny podkoszulek bez rękawów i czarne klasyczne spodnie,
– być może będziesz miała okazję zaprezentować swoje praktyczne umiejętności – idealnym rozwiązaniem jest klasyczna, elegancka koszula, pod którą nałożysz wygodny podkoszulek bez rękawów i czarne klasyczne spodnie, dostosuj swój wizerunek do charakteru salonu – inaczej ubierz się do małego osiedlowego gabinetu, a inaczej do ekskluzywnego SPA,
– inaczej ubierz się do małego osiedlowego gabinetu, a inaczej do ekskluzywnego SPA, nie przesadzaj z ozdobami – bezpieczne będą delikatne kolczyki, subtelny makijaż i bezbarwny manicure – zapomnij o długich tipsach i dużej biżuterii.
Pamiętaj, że praca sama Cię nie znajdzie! Im więcej energii włożysz w szukanie, tym szybciej ją znajdziesz!
Najlepsze wskazówki, jak odnosić sukcesy w biznesie
To prawda, że bycie bizneswoman to trudne zadanie. Ale jeśli chcesz odnieść sukces w swojej karierze, musisz zastosować odpowiednią taktykę. Nie chodzi mi o to, że musisz przestrzegać tych samych starych zasad, ale powinnaś zastosować kilka inteligentnych taktyk, które pomogą Ci zdobyć przewagę nad konkurencją.
Oto kilka najlepszych wskazówek, które pomogą Ci odnieść sukces jako bizneswoman.
Pomyśl, zanim zaczniesz mówić
Jest to pierwsza i najważniejsza wskazówka dla każdej kobiety, która chce odnieść sukces w swojej karierze. Nie mów nic bez zastanowienia. Nie musisz być niegrzeczna, ale musisz być ostrożna podczas mówienia. Czasami bowiem Twoje słowa będą źle o Tobie świadczyć i stracisz reputację.
Nie spuszczaj oczu z nagrody
Jeśli chcesz odnieść sukces jako bizneswoman, musisz skupić wzrok na nagrodzie. Nie możesz ciągle myśleć o swojej karierze, ponieważ jeśli będziesz się na niej koncentrować, nie będziesz mieć czasu na cieszenie się życiem rodzinnym. Zawsze pamiętaj o swoich priorytetach.
Dbaj o dobrą reputację
Reputacja to jedna z najważniejszych rzeczy, o których powinna pamiętać każda bizneswoman. Trzeba mieć dobrą reputację na rynku. W tym celu należy zachować uczciwość i rzetelność.
Koncentruj się na teraźniejszości
Jeśli chcesz odnieść sukces jako bizneswoman, musisz skoncentrować się na swojej karierze. Nie ma sensu planować przyszłości, kiedy jest się w kryzysie. Jeśli więc znajdujesz się w kryzysie, musisz myśleć o teraźniejszości i ciężko pracować, aby się z niego wydostać.
Wnioski:
Oto najlepsze wskazówki, jak zostać odnoszącą sukcesy bizneswoman. Stosując się do tych wskazówek, można łatwo osiągnąć swój cel. Oto kilka bardzo przydatnych wskazówek, które pomogą Ci odnieść sukces w biznesie.
키워드에 대한 정보 rozmowa kwalifikacyjna recepcjonistka w salonie kosmetycznym
다음은 Bing에서 rozmowa kwalifikacyjna recepcjonistka w salonie kosmetycznym 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Recepcja w salonie beauty – jak sprawić, by generowała zysk dla Twojego biznesu?
- recepcja
- beauty
- salon beauty
- jak zarzadzac
- zarzadzanie
- jak zalozyc firme
- jak zarzadzac ludzmi
- jak rekrutowac pracownikow
- makijaż permanentny
- makijaż
- make up
- beauty salon
Recepcja #w #salonie #beauty #– #jak #sprawić, #by #generowała #zysk #dla #Twojego #biznesu?
YouTube에서 rozmowa kwalifikacyjna recepcjonistka w salonie kosmetycznym 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Recepcja w salonie beauty – jak sprawić, by generowała zysk dla Twojego biznesu? | rozmowa kwalifikacyjna recepcjonistka w salonie kosmetycznym, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.