Sanatorium Po Udarze Forum | Jak Wstawić Film Z Youtube Na Forum Nabble 상위 84개 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “sanatorium po udarze forum – Jak wstawić film z YouTube na forum Nabble“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Multi Forum 이(가) 작성한 기사에는 조회수 149회 및 좋아요 1개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

sanatorium po udarze forum 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak wstawić film z YouTube na forum Nabble – sanatorium po udarze forum 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jak wstawić film z YouTube na forum Nabble — krok po kroku.
Link do przykładowego forum na platformie Nabble: http://multi-forum.46349.x6.nabble.com/
#Nabble #forum #poradnik

sanatorium po udarze forum 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

szpital rehabilitacyjny po udarze – Forum – Nasze-sanatorium.pl

Witam. Zna ktoś, poleci lub sam się leczył w bardzo dobrym szpitalu rehabilitacyjnym po udarze? Najlepiej wielkopolska, ale inne województwa …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.nasze-sanatorium.pl

Date Published: 10/1/2022

View: 6373

Polecam ten ośrodek rehabilitacji po udarze – Forum – Gazeta.pl

Bogdan Rak (pacjent), Anna Kasak (opiekun) – przyjechaliśmy do Centrum Rehabilitacji NORMAN na 4 tygodnie, po pół roku od udaru …

+ 여기에 보기

Source: forum.gazeta.pl

Date Published: 10/25/2021

View: 5976

Sanatoria leczące przebyty udar mózgu

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów to jedyny taki obiekt w województwie podlaskim, zlokalizowany w … Rehabilitacja po protezoplastyce, Przebyty udar mózgu, …

+ 여기에 보기

Source: www.sanatoria.org

Date Published: 2/21/2022

View: 7427

Rehabilitacja po udarze – dlaczego jest tak ważna?

Łatwiej w Polsce dostać się do sanatorium niż do specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego – mówi Adam Siger z Fundacji Udaru Mózgu. Jeśli zatem chorego nie …

+ 여기에 보기

Source: portal.abczdrowie.pl

Date Published: 3/11/2022

View: 7758

Gdzie do sanatorium po udarze – Choroby przewlekłe: SM i inne

Witam. Proszę o informacje jeżeli ktoś był lub ma znajomych, którzy byli w tego typu sanatorium dla osób po udarze, konkretnie prawostronnym …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.ipon.pl

Date Published: 2/12/2022

View: 5262

Rehabilitacja po udarze mózgu – Prywatny ośrodek, turnusy …

Rehabilitacja po udarze mózgu. Przyczyny udaru mózgu. Udar mózgu jest incydentem naczyniowym spowodowanym zakłóceniem dopływu krwi do mózgu w wyniku …

+ 여기에 더 보기

Source: elderis.pl

Date Published: 2/30/2022

View: 1564

rehabilitacja po udarze – Strona 326 – ForumNeurologiczne.pl

rehabilitacja po udarze. … W POŚCIE Do Grazikcztery miesiące po operacji mówiłam lekarzowi o sanatorium ale mnie … wdzięczna ludziom na tym forum m.in.

+ 여기에 더 보기

Source: www.forumneurologiczne.pl

Date Published: 12/19/2022

View: 2209

PO UDARZE – forum, dyskusje, rozmowy

Wt, 14-05-2013 Forum: Ortopedia i rehabilitacja – rehabilitacja po udarze … Jeśli macie namiary na dobre sanatorium dla dzieci z problemami …

+ 여기에 더 보기

Source: dyskusje24.pl

Date Published: 12/26/2022

View: 7647

Rehabilitacja po udarze – jakie są zasady rehabilitacji …

Czy i w jakim stopniu rehabilitacja po udarze mózgu jest refundowana przez … Właściwym wyborem będzie także rekonwalescencja w sanatorium.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.doz.pl

Date Published: 9/7/2021

View: 5791

Świadczenia dla osób po udarze mózgu

O przyznaniu renty z tytułu niezdolności do pracy decyduje lekarz orzecznik z ZUS. Renta przysługuje tylko ubezpieczonym (czyli osobom, od wynagrodzeń których …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.fum.info.pl

Date Published: 9/8/2022

View: 4843

주제와 관련된 이미지 sanatorium po udarze forum

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak wstawić film z YouTube na forum Nabble. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak wstawić film z YouTube na forum Nabble
Jak wstawić film z YouTube na forum Nabble

주제에 대한 기사 평가 sanatorium po udarze forum

  • Author: Multi Forum
  • Views: 조회수 149회
  • Likes: 좋아요 1개
  • Date Published: 2021. 4. 22.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=fFdyIqxjFCY

Polecam ten ośrodek rehabilitacji po udarze – UDAR …Życie po udarze – Forum dyskusyjne

bogdanrak

Bogdan Rak (pacjent), Anna Kasak (opiekun) – przyjechaliśmy do Centrum Rehabilitacji NORMAN na 4 tygodnie, po pół roku od udaru niedokrwiennego – tak długi był czas oczekiwania na turnus, co bardzo mnie zastanowiło…..a teraz jestem mile zaskoczona postępami. Jeśli ktoś z Was znalazł się w podobnej sytuacji chętnie podzielę się doświadczeniem, tel. 575092054 i może sama też skorzystam z Waszych rad.

Odnośnie samego pobytu w ośrodku, to już w drugim dniu pobytu została odstawiona kula, noga lepiej się podnosi, ręka również zaczyna się poruszać – jest dobrze.

W drugim tygodniu bez problemu Bogdan zaczął przekręcać się na boki. W łóżku jest w stanie się podciągnąć do pozycji leżącej, co wcześniej było nie możliwe.

Dużym sukcesem jest jego psychika, zaczyna powracać w niego życie (dostrzega postępy). I to wszystko zasługa całego zespołu ludzi tu pracujących, rehabilitantów. Dlatego polecamy to miejsce z czystym sumieniem.

Pan Norman to bardzo sympatyczny człowiek, który stworzył ten ośrodek, dobrze, że jest takie miejsce. Ma zawsze czas, żeby dać dobre słowo i otuchę na lepsze jutro.

Pozdrawiamy serdecznie, Ania i Bogdan.

Odpowiedz Link Obserwuj wątek

Sanatoria leczące przebyty udar mózgu

Zapisz się na bezpłatny biuletyn o sanatoriach:

Twój e-mail:

Będziesz na bieżąco informowany, o promocjach, nowych ośrodkach, turnusach rehabilitacyjnych i zmianach w serwisie.

Rehabilitacja po udarze – dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja najczęściej kojarzy się z powrotem do zdrowia po wypadku komunikacyjnym lub jako forma leczenia schorzeń układu kostno-stawowego i układu mięśniowego. Takie jej postrzeganie sprawia, że niewielu chorych po zawale serca czy udarze mózgu korzysta z fachowej pomocy fizjoterapeuty. Problemem jest również utrudniony dostęp do specjalistów.

Polskie społeczeństwo pojęcie rehabilitacji medycznej traktuje dość wąsko. Uznaje się, że swoim zakresem obejmuje ono dziedziny, tj.: ortopedia, reumatologia, neurologia, fizjoterapia.

Zobacz film: “Przyczyny udaru mózgu”

Być może, to właśnie dlatego w Polsce niewielu chorych po udarze mózgu oraz zawale serca korzysta z kompleksowej opieki fizjoterapeuty. Problemem jest również brak odpowiednich ośrodków rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. To sprawia, że powrót do pełnej sprawności jest utrudniony, a czasem wręcz niemożliwy.

Leczenie pacjentów, u których zdiagnozowany został udar mózgu czy zawał serca, nie kończy się z chwilą opuszczenia przez chorego szpitala. W przypadku obu chorób konieczna jest zmiana trybu życia, regularne stosowanie odpowiednich leków, ale również rehabilitacja. Dowiedziono, że działania te są w stanie zapobiec kolejnym incydentom sercowo-naczyniowym lub neurologicznym, a ponadto poprawiają rokowanie, zmniejszają częstotliwość ponownych hospitalizacji, minimalizują koszty leczenia i znacząco wpływają na poprawę jakości życia chorego.

Rehabilitacja po udarze jest niezwykle ważna (123RF)

1. Rehabilitacja po udarze mózgu a powrót do życia zawodowego

Rehabilitacja po udarze mózgu powinna rozpocząć się bardzo wcześnie, jeszcze zanim pacjent opuści szpital. Powinna ona obejmować fizjoterapię, terapię zajęciową, terapię mowy i terapię neuropsychologiczną. ****

Zajęcia w tym zakresie muszą być kontynuowane bezpośrednio po powrocie chorego do domu lub na oddziale rehabilitacji neurologicznej. Tu nie powinno być mowy o żadnej przerwie, rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

– Dostęp do rehabilitacji po udarze mózgu jest w Polsce utrudniony. W naszym kraju za mało jest ośrodków specjalizujących się w tym zakresie, co sprawia, że niektórzy chorzy na fachową pomoc czekają nawet 4 lata. 80 proc. osób, które dzwonią na naszą infolinię, zgłasza właśnie ten problem. Łatwiej w Polsce dostać się do sanatorium niż do specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego – mówi Adam Siger z Fundacji Udaru Mózgu.

Jeśli zatem chorego nie stać na pokrycie kosztów rehabilitacji z własnej kieszeni, jego powrót do zdrowia i sprawności trwa dłużej. To wiąże się z wieloma niedogodnościami i problemami.

2. Życie po udarze mózgu

Dlaczego rehabilitacja po udarze mózgu powinna odbyć się jak najszybciej? Ma to związek z procesami naprawczymi mózgu, które najintensywniejsze są w pierwszych tygodniach po udarze.

To właśnie wówczas praca z pacjentem przynosi widoczne efekty. Gdy chory nie jest rehabilitowany, wówczas w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian, a naprawa skutków udaru jest z każdym dniem coraz trudniejsza.

W wielu krajach europejskich spora grupa pacjentów po udarze wraca do aktywności zawodowej. Niestety, w Polsce takich przypadków jest zdecydowanie mniej.

– Z naszych doświadczeń wynika, że pacjenci po udarze czują się zamknięci w sobie, stąd bardzo potrzebne są wszelkie programy aktywizacyjne – mówi dr n. med. Mariusz Baumgart ze Stowarzyszenia „Udarowcy”.

I dodaje: Bez tego typu działań nie uda się wrócić do pracy zawodowej i do aktywności społecznej. Należy również podkreślić, że powrót do sprawności wymaga od pacjenta tytanicznej pracy i siły woli. Wielu chorym się jednak udaje, konieczne jest jednak wsparcie rodziny i specjalistów.

Na stronach fundacji i stowarzyszeń, które zajmują się pomocą osobom po udarze mózgu, można znaleźć wiele optymistycznych historii. Ludzie piszą, że udało im się pokonać ból, odzyskać pełną sprawność, wrócić do pracy.

Każde z tych świadectw jednak dowodzi, jak ważna jest intensywna praca z zespołem fizjoterapeutów. Tylko szybko udzielona pomoc i kompleksowe wsparcie specjalistów na wielu płaszczyznach daje szansę na powrót do aktywności.

– W naszym stowarzyszeniu jest wiele osób po udarze, którym udało się wrócić do pracy zawodowej. Mieliśmy ostatnio pacjentkę, która w niedługim czasie wróci na studia. To ogromny sukces, bo należy pamiętać, że skutkiem udaru jest nie tylko niepełnosprawność ruchowa.

Wielu pacjentów ma problemy z logicznym myśleniem, komunikacją. I choć nie zawsze są oni w stanie wykonywać pracę sprzed pojawienia się choroby, to wielu wraca do swojego zakładu pracy, by wykonywać obowiązki zawodowe o innym charakterze – podsumowuje dr n. med. Mariusz Baumgart.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Gdzie do sanatorium po udarze – Choroby przewlekłe: SM i inne

Napisano 26 lipiec 2016 – 21:25

Witam

Proszę o informacje jeżeli ktoś był lub ma znajomych, którzy byli w tego typu sanatorium dla osób po udarze, konkretnie prawostronnym, chodzi oczywiście o dalszą rehabilitacje usprawniającą i co tam jeszcze mogą takowe sanatoria zaoferować dla takiej osoby, która do tej pory była praktycznie prawie dwa miesiące w szpitalu – najpierw oczywiście na oddziale udarowym, a następnie na rehabilitacyjnym i oczywiście poprawa jest już zauważalna ale mogło by być jeszcze lepiej, bo niedowład jednak jeszcze pozostał w pewnym stopniu choć jest już samodzielna i medycy zalecili jej wyjazd do sanatorium tylko jeszcze nie podjęła decyzji gdzie – aktualnie rozważa: Iwonicz Zdrój oraz Buzko Zdrój – czy ma cie jakieś doświadczenia z ośrodkami w tych miejscowościach – specjalizujących się oczywiście w dalszym wyprowadzaniu z niesprawności fizycznej osób po udarze, a może jakieś inne miejscowości najlepiej niezbyt oddalone od Podkarpacia ale oczywiście nie jest to warunek.

dzięki za informacje

pozdrawiam

Użytkownik Wozkersik_XxX edytował ten post 26 lipiec 2016 – 21:30

Rehabilitacja po udarze mózgu – Prywatny ośrodek, turnusy, sanatorium

Rehabilitacja po udarze mózgu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu jest incydentem naczyniowym spowodowanym zakłóceniem dopływu krwi do mózgu w wyniku zablokowania bądź pęknięcia tętnicy zaopatrującej mózg w krew. Pogorszenie stanu pacjenta następuje nagle. W ciągu kilku minut dochodzi do utraty przytomności, występują wymioty, bóle głowy, porażenie połowicze i opadanie kącik ust.

Jak szybko podjąć rehabilitację po udarze?

Optymalnym okresem usprawniania po udarze mózgu jest pierwsze pół roku od chwili zachorowania. Nie oznacza to jednak, że w późniejszym okresie Pacjenci nie odnoszą istotnych korzyści z wdrożenia programu rehabilitacji, jednak musi być on intensywny i nakierowany na konkretne potrzeby funkcjonalne Pacjenta.

Efekty rehabilitacji

Intensywna rehabilitacja i działania terapeutyczne podejmowane są do momentu zaobserwowania poprawy umiejętności Pacjenta. Następnie rozważa się zmianę stosowanych technik usprawniania lub celu rehabilitacji (wdrożenie treningu strategii kompensacyjnych, jeśli istnieją przesłanki, że pełny powrót wybranych funkcji nie będzie możliwy.

Ostateczny efekt rehabilitacji po udarze zależy od kilku czynników podstawowych:

wielkości i lokalizacji uszkodzenia mózgu w konsekwencji udaru,

stanu somatycznego pacjenta przed zachorowaniem,

momentu rozpoczęcia leczenia i rehabilitacji,

wsparcia ze strony rodziny.

Rehabilitacja po udarze w domu

Najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta po przebytym udarze pozostaje pobyt w specjalistycznym ośrodku. Niestety, z różnych względów nie zawsze jest to możliwe. Należy wtedy samodzielnie zatroszczyć się o poprawę jego stanu zdrowia, stosując odpowiednie ćwiczenia oraz w należyty sposób przygotowując otoczenie pacjenta.

Skuteczna rehabilitacja po udarze mózgu polega bowiem przede wszystkim na systematycznym wykonywaniu różnego rodzaju ćwiczeń: nie tylko fizycznych, ale i umysłowych. Do tej pierwszej kategorii zaliczymy aktywności mające na celu m.in. zwiększenie sprawności ruchowej pacjenta. Choć jak najbardziej można wykonywać je samodzielne, dobór konkretnych ćwiczeń należy koniecznie skonsultować ze specjalistą.

Niezwykle istotne jest ponadto ponowne kształtowanie umiejętności wykonywania podstawowych, codziennych czynności, takich jak ubieranie się czy mycie. Ważnym elementem rehabilitacji poudarowej pozostaje bowiem odbudowanie u chorego poczucia niezależności.

Psychika chorego po udarze

Doznanie udaru mózgu niesie za sobą daleko idące skutki, z którymi wielu pacjentów nie jest w stanie sobie poradzić. Utrata niezależności oraz niemożność wykonywania dotychczasowych aktywności często skutkują tzw. depresją poudarową. U chorego pojawiają się silne negatywne emocje, m.in. agresja czy rezygnacja. Zwalczanie tego rodzaju depresji jest niezwykle istotne – u pacjentów cierpiących na to zaburzenie rehabilitacja po udarze jest trudniejsza, a na efekty trzeba czekać dłużej.

Zespół zmęczenia poudarowego

Oprócz wspomnianej wyżej depresji poudarowej, u wielu chorych występuje tzw. zespół zmęczenia poudarowego (sama depresja stanowi niekiedy jego część). Objawy, jakimi się charakteryzuje, mają dwoistą naturę. Z jednej strony wpływają na sprawność fizyczną pacjenta, z drugiej zaś na jego stan psychiczny. Zespół zmęczenia poudarowego powoduje nienaturalnie szybkie męczenie się organizmu: pacjent może być wyczerpany po wykonaniu zaledwie kilku ćwiczeń. Jeśli zaś chodzi o kondycję psychiczną, pojawiają się opisane częściowo powyżej objawy depresyjne.

Turnusy rehabilitacyjne

Oferowane pobyty są dostosowywane do stanu zdrowia, potrzeb i możliwości pacjenta. Minimalny czas trwania turnusu rehabilitacyjnego dla osób po udarze to 14 dni z możliwością przedłużenia do kilku miesięcy.

Celem realizacji turnusu dla osób po udarze jest przywrócenie Pacjentowi wszystkich funkcji, które zostały utracone w wyniku choroby. Gdy nie jest to możliwe, rehabilitant ma za zadanie nauczyć Pacjenta innych strategii ruchowych, by radził sobie na co dzień mimo niepełnosprawności. Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych, każdy Pacjent ma zajęcia z logopedą i psychologiem. Uczestnik turnusu kwalifikowany jest do zajęć na podstawie konsultacji lekarza neurologa, zespołu terapeutycznego i dostarczonej dokumentacji medycznej. Oprócz opieki lekarskiej, gwarantowana jest całodobowa opieka pielęgniarsko – opiekuńcza.

Turnus rehabilitacyjny skierowany do osób po udarze mózgu składa się z szeregu działań rehabilitacyjnych, wśród których wymienić można:

ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą, zakres ćwiczeń dostosowany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, w tym gimnastyka przyłóżkowa, gimnastyka oddechowa

stymulacja eksterocepytwna, dotykowa, wizualna i werbalna), stosowanie bodźców proprioceptywnych, rozciąganie – stretching, stymulacja stawów – trakcja i kompresja

tonoliza, rotor, terapia metodą PNF , aktywizacja mięśni niespastycznych

ćwiczenia siły mięśniowej

reedukacja chodu

W naszych ośrodkach oferujemy rehabilitację neurologiczną opartą o nowoczesne metody terapeutyczne i fizjoterapeutyczne. Posiadamy specjalistyczny sprzęt oraz dysponujemy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pracowników. Nasi fizjoterapeuci współpracują z terapeutą zajęciowym, neuropsychologiem oraz logopedą. Plan terapii dla każdego Pacjenta ustalany jest indywidualnie po uprzednio przeprowadzonym wywiadzie. Centrum Rehabilitacji w Polanicy Zdrój, jako jedyna placówka w woj. dolnośląskim wyposażone jest w LOKOMAT – urządzenie do reedukacji chodu, które znacząco usprawnia proces powrotu Pacjenta do możliwie najlepszej sprawności.

forum, dyskusje, rozmowy

Kierowca po udarze w innym panu w rodzinie, który go podpuszcza, żeby jeździł. Ten drugi pan jest z tych, co wiedzą najlepiej i nie dadzą sobie powiedzieć, że nie mają racji i tak razem się nakręcają na głupie baby, co to chciałyby ograniczać. Pan po udarze ma niesprawną rękę i nogę. Czy orientujecie się, jak to

Pogorszenie po udarze, czy drugi udar? Witam, Mój tata miał udar – trochę sparaliżowało mu lewą stronę, ale po 4 dniach wszystko powoli zaczęło się cofać i po tygodniu było już prawie dobrze, i nagle 10 dnia bolała tatę głowa, lewa strona zaczęła słabnąć i tata wylądował na wózku. Czy to był drugi udar? Czy np. pogłębił się ten pierwszy

rehabilitacja po udarze …. jak w temacie, podzielcie się swoimi opiniami gdzie można rehabilitować chorego po przebytym świeżym udarze?Może własne doświadczenia lub znajomych.

Szpital po udarze szukam szpitala dla dziadka po udarze, czy mógłby mi ktoś polecić, gdzie jest dobry oddział poudarowy, byłabym wdzięczna z każdą pomoc, dziękuję

rehabilitacja po udarze Pilnie szukam kliniki rehabilitacyjnej w okolicach warszawy. Na razie jeden lekarz polecił mi CKR w konstancinie, ale chciałabym zdywersyfikować opinie. Będę wdzięczna za informacje jeśli macie jakieś doświadczenia z rehabilitacją po udarze mózgu !

Dieta po udarze Wyczytałam, że chory po udarze powienien przejść m.in. na dietę nieskotłuszczową. Czy mogłabym się dowiedzieć, czego powienien unikać, jakich potraw, przypraw itp,. a co jest wskazane. Dziękuję za odpwoedzi.

Rehabilitacja po udarze Kochani, może ktoś z Was mógłby podzielić się informacjami jak wyglądała rehabilitacja po udarze Waszych najbliższych. Chodzi mi o ćwiczenia na poprawę mowy, pamięci, kojarzenia, nie wspominając już o rehabilitacji ruchowej. Bardzo proszę o informacje. Dziękuję!

Seks po udarze moze na mnie liczyc mimo iz jestem od niego mlodsza o 15 lat. Ale jest problem taki ze on wogole nie ma ochoty na seks wiem ze jeszcze malo czasu minelo a po udarze czas jest potrzebny ale chvialam zapytac jak bylo u Was ? Czy jest szansa ze to sie zmeni ? Nie da sie go zachecic na jakiekolwiek

Afazja po udarze Nie wiem czy pytam na dobrym forum ale szczerze to nie wiem gdzie o to zapytać: moja mama miała 2 lata temu udar mózgu w wyniku którego ma afazję – zaburzona mowa, pamięć i pisanie… Już wtedy była na emeryturze pomostowej więc nie myśleliśmy żeby coś robić w kierunku grupy inwalidzkiej

udar Czy ktoś z was byl na rehabiitacji po udarze mózgu w krzeszowicach

tata po udarze Witam,12.11.07 moj tato 58 letni dostal udaru prawostronnego mozgu.Dzis jest juz w domu,krwiak powstaly w mozgu powoli sie wchlania.Mial problemy z mowa(logopeda) oraz lewa reka.Dzis jest juz lepiej ale myli pojecia,ludzi.Wie zapewnie co to jest lub kto ale brakuje mu slow.Jak dlugo trzeba

Bieganie po udarze………….. znajomego do bieganka, ale jesgo żona mu zabroniła twierdząc, że………od biegania może dojść do uszkodze nia mózgu ( obija się). Własciwie to nie wiem: śmiać się czy płakać Biegam oczywiście dalej, ale po tym co przeszedłem nutka niepokoju istnieje. Co Wy na to ????

rehabilitacja po udarze gdzie najlepiej starac sie w naszym województwie na rehabilotacje dla osoby całkowicie leżącej? Był w Białogardzie i po tygodniu stwierdzili że sie “nie nadaje”. Czy jest jakis podobny szpital które nie skreśla tak ciężko chorych?

UDAR PO CIENAM ROSJI Francuzom ?Po co nam UNIA .Przecież przez decyzje naszego nieudolnego rządu wykończymy się sami nie stosując podstępnych zaskakujących naszych KONKURENTÓW TAKTYK EKONOMICZNO-BUSINESSOWYCH.

udar Bliska mi osoba miała niedawno udar. Na dzień dzisiejszy chyba udało nam się wyjść z tego obronną ręką, choć świadomość zagrożenia jest straszna. Podobno w Konstancinie i w Wesołej jest ośrodek rehabilitacyjny dla osób po udarze. Może ktoś wie coś więcej i jakie są procedury załatwienia

Udar? Witam, Mam nietypowy problem z moim chłopakiem. OD wczoraj jego zachowanie jest dziwne. Zachowuje się trochę jakby był niedorozwinięty, gubi wątek, jak go o cos pytam nie pamięta po chwil, że go pytałam. Jedliśmy dziś obiad, po czym on poszedł się położyć. Po godzinie jak weszłam do pokoju zapytał

udar CZy macie moze informacje na temat udaru mozgu? Moja mama trafila do szpiala po raz drugi i ja sie strasznie martwie. Zawsze te same dolegliwosci – zwroty glowy, nudnosci, zaburzenia widzenia. wiem, ze sa chyba dwa rodzaje udaru. Nie wydaje mi sie zeby miala udar krwotoczny, bo jest w pelni

Rehabilitacja po udarze mózgu Poszukuję dobrego prywatnego ośrodka rehabilitacyjnego w Katowicach dla mojego taty,który jest po udarze mózgu.Niestety z NFZ terminy za parę tygodni.

Udar? najpewniej się wygłupiam ale zanim pójdę do lekarza chciałbym być pewien że jestem chory… a nie po prostu zmęczony… czy ból głowy, poczucie zimna, marznięcie kończyn – niedokrwienie chyba, ogólne osłabienie i senność, brak łaknienia to mogą być objawy udaru słonecznego? dodam że

Rehabilitacja po udarze mózgu Szukam ośrodka rehabilitacyjnego ruchowej (pobyt dzienny) we Wrocławiu dla osoby po udarze mózgu. Interesuje mnie również logopeda. Pzdr. Marek

rehabilitacja po udarze krwiennym Mieszkam w Łodzi.Poszukuję namiarów na dobą rehabilitację po udarze mózgu.bieram wszelkie informacje rehabilitacji w domu i w ośrodkach.Piotr

Osoba po udarze mózgu Witam. Jeśli ktoś zna kogoś niezamożnego kto ma w rodzinie osobę po udarze mózgu, mającą odleżyny, chorą na serce to proszę o kontakt. Zostały mi różne leki, maści po zmarłej mamie i jeśli przydałyby się komuś to po prostu oddałbym je w dobre ręce. [email protected]

Po udarze niedokrwiennym mózgu Czy ktoś z Was wie jak wygląda rehabilitacja po niedokrwiennym udarze mózgu. Jak może ta rehabilitacja długo trwać? Czy możliwe jest by chory chodził, mówił?

Rechabilitacja po udarze mózgu. Muszę wybrać pomiędzy ośrodkiem rehabilitacyjnym mieszczącym się na ulicy Poświęckiej lub ośrodkiem przy ulicy Chopina. Czy ktoś mógłby mi doradzić, który z tych ośrodków jest bardziej odpowiedni dla starszej osoby po udarze mózgu?

Udar Mój tato 78 lata dostał udaru. Niestety z braku miejsca na oddziale rehabilitacyjnym wypisali go do domu i miał czekać na miejsce. Trzy dni po pobycie w domu dostał kolejnego udaru. Obecnie przebywa na oddziale rehabilitacji, nabiera sił i widać, że są efekty. Niestety z głową są problemy i nie

dziecko po udarach mózgu Szukam rodziców, których dzieciaczki doświadczyły udaru. Nasza Hania ma 3 latka, choruje na moyamoya i przeszła dwa udary. Obecnie nie mówi, nie porusza konczynami i jest stale niespokojna, prawie nie śpi… Szukamy kontaktu z innymi rodzicami w celu wymiany doświadczeń dotyczących

&&&&& BÓLE UDA PO UDARZE Trzydzieści lat temu (w wieku 40 l.) miałem udar mózgu (w agiografi nie stwierdzono ani wylewu, ani zatoru). -Zrechabilitowałem się całkowicie. Po kilku latach udar się powtórzył. Po nim stopniowo zwiększa się niedowład (prawostronny) -z trudem chodzę. Teraz m. inn. boli mnie mieńsień uda

rehabilitacja po udarze mózgu Czy ktoś mógłby polecić dobrego rehabilitanta dla osoby po rozległym udarze mózgu niedokrwiennym (również po bajpasach i zabiegu wszczepieniu stymulatora) lub specjalistyczny ośrodek. Najlepiej w Warszawie lub okolicy. Wiem, że doskonałą renomą cieszy się Konstancin, słyszałam też o Nałęczowie

Zawroty glowy po udarze Moja mama przeszla udar niedokrwienny. Ognisko udarowe znajdowalao sie w miejscu odpowiedzialnymzazmysl rownowagi. pomtygodniu pobytu w szpitalu mama wyszla do domu. Nie jest sparalizowana, mowi, ale pogorszyl jej sie sluch i caly czas ma zawroty glowy, ktore bardzo utrudniaja jej chodzenie i

Agresja po udarze mozgu czy ktos z Panstwa moglby mi pomoc? mam problem. Moj dziadek wlasnie przeszedl 3 udar mozgu. ogolnie funkcjonuje calkiem niezle – jak na czloiweka po tylu udarach. Zmienila sie jednak calkwoiecie jego psychika. zawsze byl raczej opanowanym czlowiekiem, usmiechnietym, zyczliwym, prawie nigdy

rehabilitacja osoby po udarze pilnie poszukuję całodobowego ośrodka w pobliżu Warszawy (max 40 km) dla 75-letniej Pani po udarze (jednostronny paraliż) miejsce w szpitalu na dalszą intensywną rehabilitację będzie za kilka tygodni, nie chcemy marnować tego czasu będę wdzięczna za jakieś namiary… — Nawet gdyby każdy

Żywienie po udarze mózgu. Witam! Chciałabym poruszyć rzadko poruszany, ale niezwykle ważny problem niedożywienia chorych po przebytym udarze mózgu. Niestety problem ten jest w Polsce często niezauważany lub wręcz ignorowany. Chętnie odpowiem też na pytania odnośnie problemu niedożywienia i leczenia żywieniowego u

rehabilitacja osoby po udarze napisałam na forum zdrowie, ale może któraś z Was mogłaby pomóc stało się nieszczęście w rodzinie pilnie poszukuję całodobowego ośrodka w pobliżu Warszawy (max 40 km) dla 75-letniej Pani po udarze (jednostronny paraliż) miejsce w szpitalu na dalszą intensywną rehabilitację będzie za

dzieci po udarze mózgu Córeczka moich znajomych (w marcu skonczy trzy latka)przeszła w ciągu miesiąca dwa udary mózgu. Lekarze do dziś nie wiedzą co było bezpośrednia przyczyną. Niestety w internecie niewiele można na ten temat wyczytać. Jeśli są rodzice, których dzieci dotknęło podobne nieszczęście prosze o jakiś

rehabilitacja osoby po udarze stało się nieszczęście w rodzinie pilnie poszukuję całodobowego ośrodka w pobliżu Warszawy (max 40 km) dla 75-letniej Pani po udarze (jednostronny paraliż) miejsce w szpitalu na dalszą intensywną rehabilitację będzie za kilka tygodni, nie chcemy marnować tego czasu będę wdzięczna za jakieś

Ciąża po udarze mózgu Pani Doktor, 1,5 roku temu przeszłam niedokrwienny udar mózgu spowodowany przyjmowaniem Minuletu. Moja mama ma chorobę wieńcową i jak widać ja również mam problem z nadkrzepliwością. Czy są jakieś przeciwskazania, żebym teraz zaszła w ciążę? Mam 27 lat, nie oczuwam żadnych dolegliwości

Jestem po udarze niekorwinnym. Mam 64 lata i dopdła mnie ta sraszliwa choroba.Otórz w grudniu 2007 dostałem cieżki udar z afazją.Do chili obecnej przebywałem w szpitalach w tym 6 tygodni na rechabilitacji.Mam dobre postepy ale mimo wszystko mam nie w pełni sprawną prawą nogę i rękę.A ponadtto okropny ból ręki.Przy lekkim

19 la po udarze mu takiego rozkładu dnia, by nie siedział w domu i nie rozmysłał za dużo. MOze ktoś z was ma juz taka sytuację za sobą? A może znacie fundacje, które mogłyby coś podpowiedziec, które zajmuja się ludxmi po wylewach, udarach itp.? Bardzo będe wdzięczna za każdą podpowiedź. Ps. Dopiero iedawno

Udar niedokrwienny Poszukuję lekarza neurologa, który specjalizuje się w leczeniu chorych po udarze niedokrwiennym. Bardzo prosze o informację sprawa pilna.

Udar wybudzanie, wyszlo zachlystowe zapalenie pluc, podano leki, w tomografii stwierdzono ze obrzek mozgu sie powieksza, znowu spiaczka, wybudzanie po kolejnym tygodniu, niestety problemy z kaszlem, intubacja i leki usypiajace, lekarze mowia o tracheotomii. Niestety wychodzi w badaniach ze jeden plat jest caly

Ile żyje się po udarze Napisze wprost . Mam udrękę z teściową . W 2014 roku?? miała udar , lekarz nie dawał jej szans ale wykaraskała się z tego. Minęło już 7 lat po udarze a ta ma siłę na szarpanie się z nami. Mieszka u nas w ciasnym mieszkanku i życia z nią nie mamy. Dpsu nie chce bo tam musiałaby się pod grafik

udar mózgu Czy po udarze mózgu, można rozpocząć normalne życie tzn pracować itd. ile trwa taka rehabilitacja. Mój znajomy miał udar. Jak to jest, bo kiedy on dostał udar, dopiero dowiedziałam się co to udar

udar mózgu Moje mama jest po udarze mózgu. Przed świętami wyszła ze szpitala, jest po rehabilitacji i oczywiście ma zalecenia kontrolne u neurologa i kardiologa. Interesują mnie dobrzy neurolodzy w Rzeszowie, jeżeli ktoś ma namiary na takiego neurologa, przyjmującego nawet prywatnie, to proszę o

Wspomaganie po udarze – ziołami Nazywam się Krzysztof Twardowski, zajmuję się szeroko pojętym ziołolecznictwem, podejmuję się leczenia wszystkich chorób. Mam bardzo duże doświadczenie we wspomaganiu pracy mózgu we wszelkich jego dysfunkcjach, mających źródła wewnątrz jak i zewnątrz. Zapraszam do kontaktu i przeczytania więce

Niedowlad po udarze- pogorszenie po roku Co moze byc przyczyna pogorszenia sie stanu pacjenta po przebytym udarze krwotoczno-niedokrwiennym w rok od udaru? Do tej pory niedowlad lewej strony ciala nie byl widoczny. Teraz widac ze czlowiek ten “ciagnie “noge, widac niedowlad. Czy oznacza to ze stan mozgu ulega dalszej degeneracji

brak apetytu.. po udarze. witam !! moj tata po udatrze.. ponad tydzien temu dzis wrocil do domu i nadal ni9e ma ap [etytu.. nie chce jesc.. niewiemy co mu juz dawac zeby zjadl.. je po trochu po lyzecce i koniec.. nie ma sil zeby go posadzic.. niewiem czy jego stan nie jest na tyle dobry i nie ma apatytu czy ..?? jak

Rehabilitacja po udarze mózgu Jestem mamą niespełna 9 m-go synka,u którego w 6 m-cu stwierdzono, po rezonansie, niedowład lewostronny połowiczy (niedokrwienie mózgu okołoporodowe).Rehabilitujemy się 4xtyg po 0,5h metodą ndt bobath od grudnia,na ile nam pozwala na to stan zdrowia.Teraz znowu przerwa przez grypę. Chciałam się

Poszukuje osób po udarze mózgu . Witam Jestem studentem Psychologii ,ostatni rok i poszukuje osób po udarze mózgu które chciały by poświecić trochę czasu na wypełnieni kwestionariuszy do pracy mgr. Temat pracy to podmiotowe uwarunkowania zachowań zdrowotnych u osób po udarze mózgu. Poszukuje cech i zachowań które wpływają na

Poszukuje osób po udarze mózgu . Witam Jestem studentem Psychologii ,ostatni rok i poszukuje osób po udarze mózgu które chciały by poświecić trochę czasu na wypełnieni kwestionariuszy do pracy mgr. Temat pracy to podmiotowe uwarunkowania zachowań zdrowotnych u osób po udarze mózgu. poszukuje cech i zachowań które wpływają na

Udar mózgu Czy można podać leki homeopatyczne osobie w pierwszej dobie po udarze mózgu. Jaśli tak to proszę o informację jakie. Sprawa b.pilna. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Ania S.

Ciężki Udar szanse na poprawe. Proszę napiszcie w jakim wieku przeszliście lub wasi bliscy przeszli udar, czy tez po udarze byliscie nieprzytomni jesli tak to jak dlugo, jakie sa postepy w rehabilitacji, jaki byl wasz stan tuz po udarze. Tesc jest mlody ma dopiero 54 lata, wiec mimo tak ciezkiego stanu wierze, ze

Przykurcz miesni po udarze!!! Co oznacza, przykurcz miesni w rece od lokcia do palcow, oraz od obojczyka do palcow! Doadam, ze dotyczy to starszej osoby, miesiac temu miala wylew KRWOTOCZNY do mozgu. Bardzo prosze o wyjasnienie, lekarz powiedzila, ze to niedobrze, a ja nie wiem co to oznacza. Co chwile lekarz mowi co inneg

Udar niedokrwienny Mój tata miał udar niedokrwienny mózgu. Trafił do szpitala, ma poważne problemy z mówieniem i utrzymaniem równowagi. Praktycznie nie wstaje z łóżka, lekarze nie zgadzają się na to. Kontakt z nim jest bardzo utrudniony. Czego można się spodziewać po takim udarze (lekarze nic nie chcą mówić

Ciężki Udar , ze sa szanse na poprawe. Proszę napiszcie w jakim wieku przeszliście lub wasi bliscy przeszli udar, czy tez po udarze byliscie nieprzytomni jesli tak to jak dlugo, jakie sa postepy w rehabilitacji, jaki byl wasz stan tuz po udarze. Tesc jest mlody ma dopiero 54 lata, wiec mimo tak ciezkiego stanu

Pierwsze doby po udarze niedokrwiennym . Może macie jakieś (niestety) doświadczenia, co rodzina może zrobić dobrego w pierwszych dniach po udarze? Właściwie nie mam pojęcia o co pytam, ale może wy wiecie po własnych doświadczeniach … — 🙂

naturalny poród po udarze niedokrwiennym Czy ktokolwiek zna kobietę która urodziła naturalnie dziecko po udarze mózgu?

Udar cieplny Powiedzcie, czy z wiekiem jest się bardziej wrażliwym na temperaturę? Pod “osoby starsze” chyba jeszcze nie podpadam. Bo chyba dziś doznałam udaru – a nie było ku temu żadnych powodów, poszłam z dziećmi w góry, ciepło i slonecznie bylo, ale nie cieplej i sloneczniej niż w poprzednich stu razach

Pomoc dla osoby po udarze Gdzie można szukac pomocy dla osoby po udarze? Starsza pani miała udar tydzień temu, szpital chce ją wystawić za drzwi już teraz (pani nie mówi, jest połowicznie sparalizowana, raz je raz nie je). Jedyną osoba, która może się nią zająć jest córka, która jest świeżo po operacji, ma niewładną jedną

ankieta dla pacjentów po udarze Witam serdecznie, Jestem na piątym roku fizjoterapii i piszę pracę magisterską na temat wiedzy o udarze mózgu u pacjentów po udarze. Zapraszam ludzi którzy przebyli udar mózgu od ok. 1 roku do 3 lat temu do udziału w badaniach. Oto link do ankiety internetowej

udar lewostronny błagam o pomoc Wiktorze teściowa lat 71 o 7 rano udar lewostronny niewład reki nogi nic więcej nie mogę napisać po pracy będę wiedziała więcej czy coś można jej podać 3 doby nawarzniejsze decydujęce czy będzie żyć — lb

chodzik dla osoby po udarze Witam wszystkich,mam pytanie czy ktos sie orientuje jak sie zalatwia chodzik dla osoby po udarze mozgu i jakie sa koszty zakupu takiego sprzetu.

Pacjent po udarze mózgu poszukiwany Witam serdecznie Jestem licencjonowaną fizjoterapeutką. Uczestniczę w kursie Bobath dla dorosłych i poszukuję pacjenta po udarze mózgu wymagającego rehabilitacji. Ponieważ jestem na etapie nauki poprowadzę pacjenta bezpłatnie. Tylko teren Warszawy wchodzi w grę. Pozdrawiam

Udar muzgu Mój tata uległ wypadkowi samochodowemu, w którym doznał złamania nogi i pęknięcia kolana. Nastąpił też obrzęk muzgu. Dwukotnie była robiona punkcja kolana. Nie zrobiono natomiast tomografi muzgu. Krótko po wyjściu ze szpitala nastąpił udar spowodowany zatorem i paraliż lewej strony ciała. Czy

ankieta-jakość życia po udarze Witam jestem studentką IIIroku fizjoterapii, piszę pracę licencjacką na temat jakości życia pacjentów po przebytym udarze mózgu, w linku poniżej zamieszczam ankietę która posłuży mi do badań i zagłębienia się w problematykę, ardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za poświęcony mi czas

pomoc dla chorego po udarze mam ogromną prośbe czy ktoś ma balkonik do chodzenia zbędny gdyż mąż jest po 4 udarze w piątek przywiozą go do domu aby troche funkcjonował potrzeny jest balkonik aby za potrzebą doszedł do WC będe bardzo wdzięczna za pomoc

Kompleksowa rehabilitacja po udarze – Bielsko Wykonuję kompleksową rehabilitację pacjentów po udarze mózgu.Jej głównym celem jest osiągnięcie przez pacjenta samodzielności w wykonywaniu czynności życia codzienngo,oraz powrót utraconych zdolności ruchowych. Prowadzę również rehabilitację u pacjentów z innymi schorzeniami neurologicznymi

rehabilitacja w domu po udarze Witam serdecznie, mój teść jest już rok po udarze ma niesprawną prawa cześć ciała,porusza się z trudem za pomocą trójnoga,ale właściwie to byłabym wdzięczna za poradę na temat rehabilitacji prawej ręki,,teść nie może nią praktycznie ruszyć,czasami trochę tylko palcami w związku z tym moje

Po udarze pozbyłem się alergii !!!!!!!!!!!!!!!!!! Pisałem już, że miałem udar. Nigdy się nie załamują i szukam pozytywów nawet w największych nieszczęściach…………… Zawsze byłem uczulony na pyłki traw i zboża. mam kumpla z którym co roku żartowaliśmy kto pierwszy zacznie łykać zyrtec……….:))) Ale w tym roku zmiana – on męczy się

udar mózgu witam serdecznie moj tato trafił dzisiaj do szpitala,po TK głowy okazało się ze to udar mózgu okolicy potylicznej:( w związku z tym nie dowidzi na jedno kok,boli go głowa lekarze mowią ze trzeba czekac jak to się dalej rozwinie mam pytanie czy to moze się jeszcze pogorszyc? tata miał

Udar mózgu witam Pół roku temu moja babcia miala operacje na serce-bajpasy i zastawka. Ale niestety jej stan po tej operacji wciaz sie pogarszal.2 tygodnie temu dostala udaru mozgu. Ma sparalizowaną cała prawą stronę. Nie może mówić ani jeść.Lekarstwa podawane sa przez kraplówke a jedzenie przez sonde

zajęcie dla emeryta po udarze Dziewczyny, mam prośbę. Bardzo liczę na Wasze pomysły. Facet 64 lata, kiedyś (nie widziałam go 20 lat) dużo czytający, wymiatający krzyżówki w krótką chwilę, majsterkowicz, trochę artysta. Rysował, robił biżuterię, naprawiał motocykle. Świetnie gotował. Osiem lat temu miał udar. Chodzi, ale

Udar mózgu witam Pół roku temu moja babcia miala operacje na serce-bajpasy i zastawka. Ale niestety jej stan po tej operacji wciaz sie pogarszal.2 tygodnie temu dostala udaru mozgu. Ma sparalizowaną cała prawą stronę. Nie może mówić ani jeść.Lekarstwa podawane sa przez kraplówke a jedzenie przez sonde

Udar – rehabilitacja Warszawa Szukam dla mojej mamy dobrego, prywatnego osrodka rehabilitacyjnego po udarze mozgu. Moze ktos zna taki w Warszawie lub okolicach?

udary , zakrzepy itp. po hormonach Biorę już bardzo długo hormony, z przerwami gdzieś ok. 15 lat. Biorę bi one ratują moje włosy (inaczej już bym ich nie miała), oraz jajniki- po odstawieniu mam od razu torbiele. Toleruje je dobrze, ale ostatnio po hormonach 0,3 etyloestradiolu miałam wysokie ciśnienie. Lekarz zapisał mi słabsze, z

bóle głowy po udarze a masażer Moja mama dwa lata temu miała niedokrwienny udar mózgu, często boli ją głowa (zresztą przed udarem też miała migrenowe bóle głowy) i ma spięty kark, czy taki masażer mógłby pomóc? Czy może jest to niewskazane po udarze? Jak któraś mama się zna to bardzo proszę o odpowiedź

poszukuję rehabilitanta , rehabilitacja po udarze Poszukuję doświadczonego rehabilitanta, ze szczególnym uwzglednieniem rehabilitacji schorzeń po wylewie. Z uwagi na koniecznośc częstych zabiegów, w rozsądnej cenie ( wizyty domowe). Może ktoś z forumowiczów ma jakieś namiary, najchętniej sprawdzone, z góry dziękuję.

Re: rehabilitacja po udarze Polecam ośrodek opieki i rehabilitacji Leśna Polana w Gryficach sam jestem pi udarze niedokrwiennym z deficytem lewostronnego niedowładu i w tym właśnie miejscu odzyskuje sprawność

Re: rehabilitacja po udarze Witam serdecznie , z własnego doświadczenia gorąco polecam Ośrodek opieki i rehabilitacji Leśna Polana w Gryficach. Sam jestem po udarze niedokrwiennym , który dostałem w marcu zeszłego roku , deficyt jaki mi pozostał to lewostronny niedowlad kończyny górnej i dolnej, rehabilituje się właśnie w

Fizjoterapia po udarze Terapia Saebo Tarnów Szansa dla pacjentów po przebytym udarze mózgu, mających deficyt pracy ręki. Terapia Saebo unikatowa terapia umożliwiająca aktywne otwieranie i zamykanie ręki. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.annafaliszek.pl

leczenie afazji mowy po udarze mózgu Witam, jestem osobą po udarze lewej pólkuli mózgu, od 2 lat leczę afazję mowy. Chciałem nawiązać kontakt z osobami, które mają doświadczenie w takich przypadkach.

Udarowi można zapobiec Udary mózgu zajmują trzecie miejsce wśród przyczyn zgonów i są głównym powodem niesprawności osób po 40. roku życia. Rocznie rejestruje się w Polsce 60-70 tys. udarów – 30 proc. z nich prowadzi do zgonu w ciągu pierwszego roku. Po pół roku od wystąpienia udaru niedowład połowiczy występuje u połowy

Udar a latanie .Czy jest taka możliwość po przebytym udarze,żeby dolecieć szczęśliwie?Czy jest tu ktoś ,kto lata samolotem po zawale mózgu niedokrwiennym?

chory po udarze, poszukuję rehabilitantów Witam, może mógłby ktoś polecić dobrych rehabilitantów zajmujących się zaburzeniami równowagi oraz połykania? Może jest jakieś ciekawe forum dla udarowców? Pewnie też przydałby się jakiś psycholog który zmobilizuje mojego Tatę (bo o niego chodzi) do ćwiczeń. Niestety sam (lub ze mną) nie chce ćw

Re: rehabilitacja po udarze …. Zachęcam do skorzystania z rehabilitacji po udarze przeprowadzanej przez fizjoterapeutów z Twoja Rehabilitacja. Osiągają świetne wyniki i dojeżdżają do pacjenta do domu. Strona WWW: Rehabilitacja po udarze

poszukiwania -udar mózgu Jeste po udarze mózgu, w stanie – już:) bardzo dobrym ,poszukuję osób kóre chorowaly na tą chorobę.Chodzi o wymianę zdań ,doświadczeń…..prosze o napisanie do mnie na maila w nagłowku, albo tutaj.Mam 29 lat.

Re: rehabilitacja po udarze Zachęcam do skorzystania z rehabilitacji po udarze przeprowadzanej przez fizjoterapeutów z Twoja Rehabilitacja. Osiągają świetne wyniki i dojeżdżają do pacjenta do domu. Strona WWW: Rehabilitacja po udarze

UDAR PO CIENAM-POLSKI SKANDAL AUCHAN posiada już w Moskwie i w jej okolicach trzy gigantyczne hypermiasta sprzedażne -w KOMMUNARCE ,w MARFINO i w MYTISZCZACH ,średnia powierzchnia dostosowanego do przepastnego rynku rosyjskiego hipermarketu sprzedaży przemysłowej i spożywczej wynosi 20,000 m2. AUCHAN planuje budowę dalsz

Re: rehabilitacja po udarze Ale przecież remedica nie zajmuje się rehabilitacją po udarach. faktycznie są dobrzy jeżeli chodzi o rehabilitacje pourazową, ale jeżeli chodzi o udary mózgu to centrum norman niema sobie równych w całej Polsce

Potrzebuje porady -starsza osoba po udarze Dwa tygodnie temu moja mama miała dwa udary niedokrwienne mózgu . Na poczatku stan był ciężki , ale na dzień dzisiejszy juz jest lepiej . Udary były w częsci potylicznej , mama ma ubytek połowiczny wzroku , problemy z pamięcią . Zapomniała czytać , nie poznaje ludzi po twarzy jedynie po glosie

Miraż. Udar? Gorące popołudnie parzące stopy rozgrzanym podłożem. Chciałbym, by moje stopy zostały poparzone piaskiem, by małe drobiny ziemi instant przeciskały się między palcami stóp. Muszę zadowolić się gorącym miastem, gorącym asfaltem, po którym przeskakuję szybko, nie pozwalając się sobie

lozko rehabilitacyjne dla osoby po udarze witam, czy ktos z Panstwa orientuje sie jak zdobyc dofinansowanie do lozka rehabilit. dla osoby spraralizowanej po udarze? do kogo sie zwrocic?czy do lekarza I kontaktu?

Udar a migrena Witam Na migrenę cierpię od dziecka. Ataki bardzo częste: 3-4 razy w tygodniu. W lutym tego roku miałam mikroudar. Minął szczęśliwie bez śladu. Od tego czasu mam migreny codziennie. Czy może to być skutek udaru? Lekarz mówi, że te migreny to prawie na pewno od tego. Po udarze miałam

Miraż. Udar. Gorące popołudnie parzące stopy rozgrzanym podłożem. Chciałbym, by moje stopy zostały poparzone piaskiem, by małe drobiny ziemi instant przeciskały się między palcami stóp. Muszę zadowolić się gorącym miastem, gorącym asfaltem, po którym przeskakuję szybko, nie pozwalając się sobie

Re: rehabilitacja po udarze Osobiscie moge polecic http://assumedica.pl turnus rehabilitacyjny po udarze mózgu w Jugowie, skorzystałam i nie zaluje. Jeżeli będziesz miała pytania to chętnie pomoge.

sanatorium dla dzieci po udarze mózgu Jeśli macie namiary na dobre sanatorium dla dzieci z problemami neurologicznymi (córeczka znajomych przeszła dwa udary mózgu), to proszę o informację.

Re: Rehabilitacja po udarze Najlepiej zapytać terapeutę, udar udarowi nierówny, a i skutki u różnych ludzi są różne. — Podróżewzbogacają mędrców i pogarszają stan głupców

Rehabilitacja po udarze – jakie są zasady rehabilitacji poudarowej? Kiedy zacząć ćwiczenia po udarze mózgu?

Ostatnim etapem rehabilitacji po udarze mózgu jest okres tzw. adaptacji. Trwa on od 12–24 miesięcy do nawet 5 lat. W tym czasie pacjent korzysta z rehabilitacji środowiskowej, a okres ten nazywany jest przewlekłym.

Następny etap rekonwalescencji to okres rehabilitacji funkcjonalnej. Może trwać od 2–3 tygodni do nawet 12–24 miesięcy. Jest to okres powolnego powrotu funkcji, stopniowej poprawy. Na oddział rehabilitacji neurologicznej pacjent trafia zwykle w ciągu 30 dni i przebywa tam od 12–16 tygodni.

Rehabilitacja poudarowa powinna zostać wdrożona jak najwcześniej – jak tylko stan pacjenta ustabilizuje się. Fizjoterapia po udarze wyróżnia trzy okresy. Pierwszy z nich jest to czas profilaktyki funkcjonalnej. W trakcie tzw. okresu ostrego, pacjent pozostaje w szpitalu na oddziale neurologicznym. Czas jego trwania to od 1. do 14. lub nawet 21. dnia od udaru.

Udar niedokrwienny jest wywołany nagłym zablokowaniem dopływu krwi do mózgu. Spowodowany przez zakrzepicę, naczynioskurcz, zator tętnicy mózgowej lub miejscową niewydolność krążenia w mózgu. Ze względu na pewne podobieństwa w patomechanizmie, określany jest też jako zawał mózgu. Udar krwotoczny jest rzadszy, dochodzi podczas niego do gwałtownego pęknięcia naczynia i wylewu krwi, która niszczy mózg. Powstałe ognisko uszkodzenia może się powiększać. Często towarzyszy temu wzrost ciśnienia śródczaszkowego oraz obrzęk mózgu. Najczęstszą lokalizacją miejsca krwawienia są jądra podstawy mózgu oraz okolica wzgórza. Istotny jest czas od momentu wystąpienia objawów do transportu do szpitala – najlepsze rokowania są wtedy, jeśli okres ten nie przekracza 3 godzin. Szybka opieka medyczna może znacząco zminimalizować skutki udaru.

Czynniki ryzyka podzielono na modyfikowalne i niemodyfikowalne. Wśród tych pierwszych można wyróżnić kilka głównych, są to: cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze, nikotynizm, choroby serca, brak aktywności fizycznej. Czynniki niemodyfikowalne to: wiek powyżej 55 lat, płeć męska oraz predyspozycje genetyczne – uwarunkowane schorzenia i zespoły predysponujące do stanów zakrzepowych. Najpowszechniejszym kryterium podziału udarów jest patomechanizm ich powstawania. Dzielimy je na niedokrwienne – najliczniejsze, bo aż 80%, oraz krwotoczne – 20% przypadków.

W zdecydowanej większości udar mózgu dotyczy osób powyżej 60. roku życia, choć zdarza się również u ludzi w wieku znacznie niższym – poniżej 30. roku życia, a nawet u dzieci. Opracowania epidemiologiczne podają, że zapadalność na udary w Polsce wynosi około 200 przypadków na 100 tys. osób rocznie.

Udar to nagłe pojawienie się objawów ogniskowego uszkodzenia mózgu o zróżnicowanej rozległości. Może mu towarzyszyć utrata świadomości wywołana krwotokiem mózgowym, zakrzepem lub zatorem tętnic mózgowych. Objawy kliniczne są uzależnione od wielkości i miejsca uszkodzenia.

Rehabilitacja po udarze – na czym polega?

Głównym celem rehabilitacji poudarowej w najbardziej początkowym okresie jest zapobieganie odleżynom, przykurczom oraz nieprawidłowym ułożeniom kończyn. W tym celu stosuje się odpowiednią pielęgnację skóry oraz materace przeciwodleżynowe. Aby zapobiegać przykurczom oraz niewłaściwemu ułożeniu ciała, stosuje się zasady pozycjonowania pacjentów neurologicznych. Wykorzystując pozycje leżenia na boku i na plecach, dodaje się kształtki, wałki oraz zwinięte ręczniki zabezpieczające właściwe ułożenie kończyn, zapewniające liniowość i niepogłębiające istniejących już patologicznych wzorców ruchu i postawy. Bardzo istotne jest także nawiązywanie kontaktu z chorym.

Ćwiczenia po udarze w okresie rehabilitacji funkcjonalnej skupiają się na łagodzeniu skutków powstałych niedowładów, próbach łagodzenia spastyczności, zapobieganiu przykurczom, deformacjom oraz spadkowi siły mięśni. Okres adaptacji stawia wymogi pracy nad doskonaleniem lokomocji, usprawnianiem funkcji kończyny górnej bezpośrednio zajętej i próbach zaadaptowania chorego do nowej jakości życia z towarzyszącą dysfunkcją. W tym celu wykorzystuje się sprzęt rehabilitacyjny, taki jak: ortezy, laski, kule, balkoniki, trójnogi, wózki aktywne czy pionizatory. W razie potrzeb aranżuje się w nieco inny sposób dom i jego otoczenie, starając się zredukować bariery architektoniczne.

Rehabilitacja po udarze w szpitalu i ośrodku rehabilitacyjnym

Ćwiczenia rehabilitacyjne pacjenta po udarze mogą się różnić w zależności od patomechanizmu: okres unieruchomienia osób po udarze niedokrwiennym powinien wynosić 2 do 3 dni, natomiast po udarach krwotocznych może to być nawet kilka tygodni. Różnica wynika z dużego ryzyka ewentualnego ponownego krwawienia lub trudności w stabilizacji stanu klinicznego chorego z tym rzadszym rodzajem udaru. Pionizacja będzie się więc w tym przypadku odbywać nieco później. Najszybciej należy podjąć ją u pacjentów po zakrzepach.

Jeśli już można ją wykonywać, to powinna być stosowana jak najczęściej, gdyż poprawia się wtedy praca układu krążenia, układu pokarmowego, pionizacja pomaga także w lepszym uwapnieniu kości i zmienia perspektywę chorego. Ważny jest także masaż, oklepywanie i zmiany pozycji co 2–3 godziny jako profilaktyka odleżyn i infekcji dróg oddechowych. Znaczenie ma także koncentracja na nauce połykania oraz jedzenia w wysokich pozycjach. Logopedzi wykorzystują do tego różne techniki i preferują, aby odbywało się to w pozycji siedzącej, gdzie choremu łatwiej przełknąć ślinę. W przypadku afazji – poudarowych zaburzeń mowy, logopeda zajmuje się także ich terapią.

Fizjoterapeuta uczy natomiast pacjenta obracać się, siadać, chodzić, ubierać się, korzystać z toalety i dbać o higienę. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu metody usprawniania ruchowego jak PNF czy Bobath dla dorosłych. Badania wskazują na wysoką skuteczność rehabilitacji u pacjentów neurologicznych z wykorzystaniem tych narzędzi. W początkowym okresie istotne jest też wsparcie psychologa – celem poprawy jego nastroju, motywacji do ćwiczeń, akceptacji nowego stanu.

Rehabilitacja po udarze w domu – ćwiczenia po udarze mózgu

Rehabilitacja po udarze prowadzona w domu pacjenta stanowi kontynuację celów oraz założeń terapeutów szpitalnych. Wykorzystując zasady fizjoterapii neurologicznej, uczymy pacjenta wykorzystywać mięśnie brzucha do zmiany pozycji. Pouczamy o konieczności używania ręki bezpośrednio zajętej – nawet kosztem niezdarnego wykonywania czynności, pamiętając o tym, że jest to rodzaj stymulacji dla uszkodzonej części mózgu.

Bardzo ważne jest, aby nie ciągnąć pacjenta za porażoną kończynę przy próbach wstawania, chodzenia czy pomocy w ubieraniu. Może to spowodować jej podwichnięcie. Istotne jest zapewnianie jej podparcia podczas siedzenia, spożywania posiłków tak, aby nie wisiała. Fizjoterapeuta dba też o bezpośrednio zajętą kończynę dolną. Bardzo ważne jest zapewnienie ruchomości w stawie skokowym i niedopuszczenie do zmian wtórnych. Wszystko dlatego, że podczas powrotu funkcji, prawidłowa praca stopy, chodzenie we właściwym wzorcu będzie możliwe, jeśli spełniony zostanie ten warunek. Potrzebne jest bowiem aktywne zgięcie grzbietowe stopy, wspomniana ruchomość w stawie skokowym oraz mobilne przodostopie.

Przykładowe ćwiczenia stosowane podczas rehabilitacji u osób po udarze to nauka kontroli ustawienia kończyny dolnej bezpośrednio zajętej, balansując na piłce. Pacjent siedzi na piłce, stopy ma oparte o podłoże, kończyny górne ustawione w odwiedzeniu 90 stopni. Ruch polega na przesuwaniu ciężaru ciała z prawej do lewej strony i odwrotnie, jednocześnie starając się zachować właściwe ustawienie kończyny dolnej porażonej. W przypadku kończyny górnej pomocne bywa zabandażowanie zdrowej kończyny i wymuszenie w ten sposób posługiwania się niedowładną ręką – jest to tzw. terapia wymuszona koniecznością. Ważne jest unikanie błędów, jak np. korzystanie z uchwytów do podciągania wiszących na łóżkiem, piłeczek do ściskania, ćwiczeń prowokujących wzmożoną aktywność mięśni spastycznych.

Rehabilitacja poudarowa – efekty

Źródła naukowe mówią o wysokiej skuteczności ćwiczeń po udarze.

Odpowiednie ćwiczenia ręki po udarze wpływają na poprawę funkcjonowania w czynnościach codziennych. Wczesne wdrożenie pionizacji, pielęgnacji, zastosowanie zaopatrzenia ortopedycznego, neurofizjologicznych metod rehabilitacji i kompleksowości procesu usprawniania w sposób znaczący wpływa na efektywność leczenia skutków udaru. To z kolei przekłada się na sprawność funkcjonalną i poprawę jakości życia.

Pacjenci mogą korzystać z fizjoterapii w ośrodkach refundowanych częściowo przez NFZ lub takich całkowicie mu podlegających. Chorzy mogą również wybrać prywatne ośrodki rehabilitacyjne po udarze. Lista wszystkich placówek jest łatwa do ustalenia w Internecie, podobnie jak orientacyjna kwota ewentualnego dofinansowania.

Warto mieć na uwadze, że długi czas oczekiwania może zaprzepaścić efekty dotychczasowej rehabilitacji. Właściwym wyborem będzie także rekonwalescencja w sanatorium. Cennik jest zróżnicowany i zależy od rodzaju stosowanych zabiegów oraz procedur. W przypadku udarów kluczowa jest kinezyterapia – terapia ruchem, nauczanie motoryczne. Fizykoterapia stanowi dopełnienie ćwiczeń ruchowych. Rehabilitacja po udarze trwa nawet do kilku lat i dłużej – jest to uzależnione od skali uszkodzeń mózgu.

Świadczenia dla osób po udarze mózgu

Świadczenia dla osób po udarze mózgu

Na jaką pomoc może liczyć chory po udarze?

RENTA Z TYTUŁU NIEZDOLNOŚCI DO PRACY

O przyznaniu renty z tytułu niezdolności do pracy decyduje lekarz orzecznik z ZUS. Renta przysługuje tylko ubezpieczonym (czyli osobom, od wynagrodzeń których są odprowadzane składki do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych). Osoby starające się o rentę muszą spełniać kryteria dotyczące okresów składkowych i nieskładkowych: niezdolność do pracy musi powstać w określonym ustawą czasie (nie później niż w ciągu 18 miesięcy od ustania okresów składkowych lub nieskładkowych).Wniosek o przyznanie renty składa się na druku ZUS Rp-1. Następnie ZUS wyznacza termin wizyta u lekarza orzecznika. Od jego decyzji możemy się odwołać do komisji lekarskiej ZUS (w ciągu 14 dni od momentu doręczenia orzeczenia). Jeśli komisja podtrzyma orzeczenie z pierwszej instancji, pozostaje już tylko droga sądowa. Warto pamiętać o tym, że lekarz orzecznik może nas uznać za częściowo lub całkowicie niezdolnych do pracy, a także za niezdolnych do pracy trwale lub czasowo. Ma to wpływ na wysokość otrzymywanej renty oraz na to, na jaki okres zostanie nam przyznana.

ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY

ZUS może przyznać zasiłek pielęgnacyjny w wysokości zmienianej każdego roku i w 2011 r. wynoszącej 153 zł, na pokrycie wydatków związanych z koniecznością zapewnienia opieki i pomocy innej osoby w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji. Przysługuje m.in. osobom powyżej 16. roku życia posiadającym orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (o ile niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 21 lat).. Formalności załatwia się w gminie. ZUS może przyznać dodatek pielęgnacyjny w wysokości 186,71 zł miesięcznie netto osobie uprawnionej do emerytury lub renty i uznanej za całkowicie niezdolną do samodzielnej egzystencji albo takiej, która ukończyła 75 lat. Świadczeń tych nie można łączyć. Formalności załatwia się w gminie.

ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE

Osoby, które muszą zrezygnować z pracy, by zaopiekować się chorym członkiem rodziny, mogą się starać o świadczenie pielęgnacyjne. Taki bliski musi mieć orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

ORZECZENIE O STOPNIU NIEPŁENOSPRAWNOŚCI PO UDARZE

Osoba po udarze może starać się o orzeczenie stopnia niepełnosprawności. Można i warto to zrobić jak najszybciej, bo posiadanie takiego orzeczenia wiąże się z przywilejami niezależnie od tego, czy mamy zamiar pracować, czy przejść na rentę. Orzeczenie pozwala m.in. korzystać z ulg w środkach komunikacji, zwolnień od opłat za abonament radiowo-telewizyjny czy też z podatkowej ulgi rehabilitacyjnej. Posiadaczom orzeczenia przysługuje też dodatkowy urlop wypoczynkowy w wysokości dziesięciu dni roboczych (oraz dodatkowe przerwy w pracy).Wydawaniem orzeczeń zajmują się powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności. Składa się tam wniosek wraz z zaświadczeniem od lekarza prowadzącego. Potrzebna jest dokumentacja medyczna – kopie wyników badań czy kart leczenia szpitalnego. Po przedłożeniu powyższych dokumentów zostaje nam wyznaczony termin stawienia się przed komisją, w skład której wchodzą specjaliści z różnych dziedzin, m.in. lekarze, doradcy zawodowi czy psycholodzy. W przypadku osób w wieku powyżej 16 lat orzeka się trzy stopnie niepełnosprawności: lekki, umiarkowany lub znaczny. Najczęściej komisja wydaje orzeczenie na czas określony.

USŁUGI OPIEKUŃCZE

Osoby zajmujące się chorym po udarze mogą zgłosić się do regionalnego ośrodka pomocy społecznej o przyznanie tzw. usług opiekuńczych. To pomoc w codziennych czynnościach – od umycia się i ubrania, po zażycie leków. Zasady odpłatności są różne w danych gminach. Często osoby, które nie przekraczają tzw. kryteriów dochodowych lub osiągnęły podeszły wiek, mają prawo do darmowej pomocy. Osoba po udarze ma prawo do domowych wizyt lekarza i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.

DOSTĘP DO REHABILITACJI

Rodzaje rehabilitacji po udarze:

wczesna, (jest prowadzona bezpośrednio po udarze lub w ciągu roku od zachorowania’; może trwać w oddziale rehabilitacyjnym do 9 a nawet do 16 tygodni w roku )

wtórna (prowadzona w kolejnych latach, po udarze i trwa od 3 do 6 tygodni w roku .

Wczesna rehabilitacja po udarze mózgu prowadzona jest początkowo w oddziale neurologicznym i kontynuowana w oddziale rehabilitacyjnym lub w przychodni rehabilitacyjnych. Wykaz wszystkich oddziałów rehabilitacyjnych podziałem na województwa do pobrania na internetowej stronie Fundacji Udaru Mózgu www.fum.info.pl

Skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne wystawia lekarz oddziału: neurologicznego, neurochirurgicznego, urazowo-ortopedycznego. W wyjątkowych przypadkach skierowanie może wystawić lekarz poradni neurologicznej, a także – w przypadku rehabilitacji neurologicznej wtórnej – lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

Rehabilitacja może być prowadzona w oddziałach szpitalnych, w ośrodku dziennym oraz w warunkach ambulatoryjnych (i domowych)

Dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego

Każdej ubezpieczonej osobie niepełnosprawnej przysługuje bezpłatne lub z dopłatą zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze .Są to między innymi:, obuwie ortopedyczne, kule, laski, wózki, materace przeciwodleżynowe, cewniki, pieluchy inhalatory i inne. Jeżeli cena sprzętu przekracza limit, do jakiego NFZ refunduje zakup, kupujący musi pokryć różnicę z własnych środków.

Informacji o wykazach przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych i leczniczych środkach technicznych oraz limitach cen należy szukać w Wojewódzkich Oddziałach NFZ, bądź na ich stronach internetowych www.nfz.gov.pl.

Jeżeli ktoś ma problemy w sfinansowaniu udziału własnego przy zakupie sprzętu ortopedycznego, lub potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego, który nie jest refundowany przez NFZ, może zwrócić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) lub do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) , które w określonych sytuacjach udziela dofinansowania na takie zaopatrzenie.

Uwaga: Nie można się starać o refundację zakupu sprzętu ortopedycznego lub środków pomocniczych po fakcie zakupu, jeśli wcześniej nie staraliśmy się o takie dofinansowanie z PCPR-u. Należy zatem wcześniej złożyć odpowiedni wniosek i starać się o takie dofinansowanie z dużym wyprzedzeniem w czasie, ponieważ cała procedura może potrwać nawet kilka miesięcy.

MOPS /PCPR/ może również:

dofinansować likwidację barier w komunikowaniu się, technicznych, architektonicznych:

Wartość dofinansowania może wynosić maksymalnie do 70% wartości wnioskowanych usług lub sprzętów, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia.

Wartość dofinansowania może wynosić maksymalnie do 70% wartości wnioskowanych usług lub sprzętów, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia. dofinansować uczestnictwo w turnusie rehabilitacyjnym osoby niepełnosprawnej ze znacznym oraz umiarkowanym stopniem niepełnosprawności raz na 2 lata, a z lekkim stopniem niepełnosprawności raz na 3 lata.

Dzieci oraz młodzież niepełnosprawna ucząca się i niepracująca w wieku do 24 roku życia mogą ubiegać się o dofinansowanie w każdym roku kalendarzowym.

osoby niepełnosprawnej ze znacznym oraz umiarkowanym stopniem niepełnosprawności raz na 2 lata, a z lekkim stopniem niepełnosprawności raz na 3 lata. Dzieci oraz młodzież niepełnosprawna ucząca się i niepracująca w wieku do 24 roku życia mogą ubiegać się o dofinansowanie w każdym roku kalendarzowym. dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych maksymalnie do 50 % kosztów przedsięwzięcia.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących świadczeń przysługującym osobą po udarze oraz ich opiekunom prosimy o kontakt z Fundacją Udar Mózgu tel 605 647 600 lub [email protected]

키워드에 대한 정보 sanatorium po udarze forum

다음은 Bing에서 sanatorium po udarze forum 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Michał Toporek Zespół Muzyczny | Play\U0026Dance - Toporki - Chłopiec Sportowiec 277 개의 가장 정확한 답변
See also  도망 치는 건 부끄럽지만 도움 이 된다 1 화 | 아라가키 유이X호시노 겐, 결혼 발표와 비하인드 전격 공개!!💑 상위 261개 베스트 답변

See also  백종원 돼지 국밥 레시피 | 쌀쌀해진 저녁, 뜨끈한 국밥 든든하게 먹고말지! 국밥 레시피 모음 [예능맛Zip/ 맛남의 광장_Delicious Rendezvous] 답을 믿으세요

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak wstawić film z YouTube na forum Nabble

  • Nabble
  • Forum Nabble
  • poradnik

Jak #wstawić #film #z #YouTube #na #forum #Nabble


YouTube에서 sanatorium po udarze forum 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak wstawić film z YouTube na forum Nabble | sanatorium po udarze forum, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment