Skierowanie Na Leczenie Uzdrowiskowe Rehabilitację Uzdrowiskową Druk | Leczenie Uzdrowiskowe Goczałkowice-Zdrój Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój 상위 62개 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rehabilitację uzdrowiskową druk – Leczenie uzdrowiskowe Goczałkowice-Zdrój Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 PKTplVideo 이(가) 작성한 기사에는 조회수 122회 및 좋아요 없음 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rehabilitację uzdrowiskową druk 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Leczenie uzdrowiskowe Goczałkowice-Zdrój Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój – skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rehabilitację uzdrowiskową druk 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój oferuje szeroki wybór zabiegów rehabilitacyjnych. Przeprowadzamy kinezyterapię, fizykoterapię, balneoterapię oraz krioterapię, a także hydroterapię. Ponadto możemy zaproponować leczenie skoliozy. Oferujemy przeprowadzenie rehabilitacji na kręgosłup i po urazach.
Ponadto do zakresu świadczonych przez nas usług należy przeprowadzanie terapii nietrzymania moczu. Oprócz tego szczególnie polecamy odnowę biologiczną, która odbywa się z wykorzystaniem kosmetyków z solanki i borowiny.
Zapraszamy na stronę internetową:
https://www.gozdroj.pl/nowa/

skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rehabilitację uzdrowiskową druk 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

WZÓR Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację …

Przebyte leczenie uzdrowiskowe/rehabilitacja uzdrowiskowa* w ciągu ostatnich 3 lat (należy podać rok i uzdrowisko):.

+ 여기를 클릭

Source: www.nfz-warszawa.pl

Date Published: 12/29/2021

View: 9358

Druki skierowań | nfz-gdansk.pl

Druki skierowań na leczenie uzdrowiskowe obowiązani są posiadać lekarze i placówki … Skierowanie do Funduszu na adres Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego …

+ 여기에 보기

Source: nfz-gdansk.pl

Date Published: 6/14/2022

View: 5504

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację … – Gov.pl

(nr ewencyjny skierowania nadany przez Narodowy Fundusz. Zdrowia) … Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację uzdrowiskową *. Nazwisko i imię.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.gov.pl

Date Published: 5/24/2022

View: 4600

Leczenie uzdrowiskowe – plik do pobrania – NFZ Lublin

jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć. Strona główna ›Dla pacjenta ›Lecznictwo uzdrowiskowe ›Druki do pobrania.

+ 여기를 클릭

Source: www.nfz-lublin.pl

Date Published: 8/8/2022

View: 4334

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe azbest – nfz-krakow.pl

wystawiającego skierowanie nr umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. SKIEROWANIE. NA LECZENIE UZDROWISKOWE (AZBEST).

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.nfz-krakow.pl

Date Published: 4/12/2021

View: 3679

Druki do pobrania

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe – wzór. „Telefoniczna Informacja Pacjenta” – tablica informacyjna – wersja .ai. „Telefoniczna Informacja Pacjenta” …

+ 더 읽기

Source: www.nfz-katowice.pl

Date Published: 4/2/2021

View: 9121

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe – nfz-poznan.pl

Artykuł nr: 15101 z dnia 19 lipca 2019Drukuj. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe – wzór skierowania obowiązujący od 19 lipca 2019 roku.

+ 더 읽기

Source: nfz-poznan.pl

Date Published: 9/10/2022

View: 4044

Wzór skierowania na leczenie uzdrowiskowe

Uzdrowisko Kraków Swoszowice Sp. z o.o. ul. Kąpielowa 70, 30-698 Kraków, Polska. Rezerwacja: 12-254-78-11 [email protected] …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.uzdrowisko.krakow.pl

Date Published: 10/4/2021

View: 5804

Leczenie uzdrowiskowe – Nfz Bydgoszcz

obowiązują druki skierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową określone przepisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 4 czerwca 2019 …

+ 여기에 자세히 보기

Source: nfz-bydgoszcz.pl

Date Published: 4/28/2021

View: 6388

주제와 관련된 이미지 skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rehabilitację uzdrowiskową druk

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Leczenie uzdrowiskowe Goczałkowice-Zdrój Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Leczenie uzdrowiskowe Goczałkowice-Zdrój Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój
Leczenie uzdrowiskowe Goczałkowice-Zdrój Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój

주제에 대한 기사 평가 skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rehabilitację uzdrowiskową druk

  • Author: PKTplVideo
  • Views: 조회수 122회
  • Likes: 좋아요 없음
  • Date Published: 2018. 11. 29.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=8uikUmXU1Ts

Skąd wziąć Druk na skierowanie do sanatorium?

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe może być przesłane do oddziału Funduszu przez lekarza kierującego lub przez zainteresowanego świadczeniobiorcę. Skierowanie można wysłać pocztą lub przynieść do NFZ osobiście.

Jak dostać skierowanie do szpitala uzdrowiskowego?

Skierowanie do szpitala uzdrowiskowego, o ile nie będą istniały przeciwwskazania i pozwala na to stan zdrowia, wystawi lekarz rodzinny, specjalista lub lekarz, u którego przebiegało ostatnie leczenie w oddziale szpitalnym. Dołączy do niego także aktualne wyniki badań.

See also  신 서유기 다시 보기 | [#신서유기8] (100분) 계란 파티~🥚부터 훈민정음 탁구, 고요 속의 외침 까지🧡 신서유기8 레전드 게임 전부 모아 봄.Zip | #디제이픽 최근 답변 25개

Jak złożyć wniosek o leczenie uzdrowiskowe?

JAK PRZEKAZAĆ SKIEROWANIE

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe przesyła do NFZ lekarz kierujący lub pacjent w terminie 30 dni od dnia jego wystawienia, pod rygorem utraty ważności skierowania. Wniosek można dostarczyć osobiście do siedziby oddziału Funduszu w Łodzi lub w delegaturach.

Jak wypełnić wniosek do sanatorium?

Wniosek musi zawierać m.in.: imię i nazwisko chorego, PESEL, adres zamieszkania/adres do korespondencji, numer telefonu, rozpoznanie medyczne w języku polskim, opinię czy rokujesz odzyskanie zdolności do pracy po rehabilitacji . Złóż wniosek w dowolnej placówce ZUS.

Ile dni przed wyjazdem do sanatorium dostaje się skierowanie?

Skierowanie jest ważne przez 18 miesięcy licząc od dnia jego wystawienia. O terminie rozpoczęcia turnusu (turnus to wyjazd), miejscu i rodzaju leczenia przyszły kuracjusz jest powiadamiany nie później niż 14 dni przed datą rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.

Co to jest rehabilitacja uzdrowiskową?

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. Jeżeli w celu odzyskania sprawności po chorobie lub wypadku, albo z powodu choroby zawodowej wymagasz określonych zabiegów, które wykonywane są w uzdrowiskach, możesz skorzystać z tego rodzaju leczenia.

Jaka jest różnica między szpitalem uzdrowiskowym a sanatorium uzdrowiskowym?

Szpital uzdrowiskowy a sanatorium – w przeciwieństwie do szpitala uzdrowiskowego sanatorium nie jest w pełni refundowane przez NFZ. Pacjent jest zobowiązany do uiszczenia części opłaty za pobyt, jej wysokość jest zmienna w zależności od ustaleń zawartych w ustawie, wewnętrznych zapisów sanatorium oraz sezonu.

Ile się czeka na szpital uzdrowiskowy?

Czas oczekiwania na leczenie w sanatorium dla dorosłych kształtuje się powyżej 12 miesięcy, w szpitalu uzdrowiskowym od 3 do 5 miesięcy. W przypadku pozytywnej aprobaty skierowania każdy ubezpieczony w terminie 30 dni otrzymuje informacje o zakresie i profilu leczenia oraz orientacyjnym okresie oczekiwania.

Ile trwa szpital uzdrowiskowy?

Pacjent ponosi jedynie koszty przejazdu do szpitala uzdrowiskowego (i z powrotem). Uzdrowiskowe leczenie szpitalne trwa 21 dni, a rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym – 28 dni. W ramach leczenia wykonywanych jest nie mniej niż 4 zabiegi fizykalne dziennie, przez 6 dni w tygodniu.

Czy leczenie uzdrowiskowe jest płatne?

Ubezpieczony ponosi koszty przejazdu na leczenie uzdrowiskowe i z leczenia uzdrowiskowego oraz częściową odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym, którą określa Minister Zdrowia w drodze rozporządzenia.

Gdzie ZUS wysyła na rehabilitację?

W przypadku wydania przez lekarza orzecznika ZUS orzeczenia o potrzebie przeprowadzenia rehabilitacji leczniczej, przyszły kuracjusz otrzymuje informację o skierowaniu do ośrodka rehabilitacyjnego.

Czy lekarz rodzinny może wystawić skierowanie do sanatorium?

Czy skierowanie do sanatorium może wystawić lekarz rodzinny? Tak, zrobić to może zarówno lekarz rodzinny, jak i inny specjalista. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację uzdrowiskową jest opisem stanu zdrowia pacjenta z podaniem m.in.

Jaki druk do sanatorium z ZUS?

Przygotuj Wniosek o rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS (Wniosek PR-4) , który wypełni Twój lekarz, u którego się leczysz. Wniosek może być również wystawiony na dowolnym formularzu.

Ile się czeka na sanatorium z ZUS 2022?

Maksymalnie trzy miesiące – tyle czeka się na na wyjazd do sanatorium ze skierowaniem z ZUS.

Czy ZUS wysyła na rehabilitację?

Rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS jest kierowana dla osób, które są zagrożone niezdolnością do pracy. Ważne jest to, że u osoby kierowanej na rehabilitację leczniczą z ZUS musi istnieć szansa na powrót do zdolności do pracy.

Jak umotywowac wniosek o sanatorium?

Wspólny wyjazd małżonków lub innych osób bliskich do sanatorium jest możliwy na gruncie ustawy z. To do RPO osoby starsze, schorowane i inne wymagające leczenia sanatoryjnego zwracają się z prośbą o interwencję w sprawie skierowania w tym. Należy się skontaktować z NFZ, przekazać aktualne skierowanie i .

Jak szybko posuwa się kolejka do sanatorium 2022?

Jak szybko posuwa się kolejka do sanatorium w 2022? W 2022 szacowany czas oczekiwania w kolejce do sanatorium to ok. 2,5 roku.

Jak napisac skierowanie do sanatorium?

Rodzaj zakładu lecznictwa uzdrowiskowego: szpital uzdrowiskowy/sanatorium uzdrowiskowe/przychodnia uzdrowiskowa* Uzdrowisko……………………………….… Zakład lecznictwa uzdrowiskowego…………………………………………………… Termin leczenia (dzień, miesiąc, rok): od………………………………..do……………………………….

Jak załatwić sanatorium z NFZ dla emeryta?

Aby otrzymać skierowanie do sanatorium z NFZ, konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty.

Skierowania NFZ
  1. aktualny stan zdrowia,
  2. historię choroby,
  3. wyniki obowiązkowych badań, na które wysyła każdego pacjenta ubiegającego się o sanatorium.

Druki skierowań

Druki skierowań

Druki skierowań na leczenie uzdrowiskowe obowiązani są posiadać lekarze i placówki zdrowia. Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego wystawia skierowanie biorąc pod uwagę – aktualny stan zdrowia ubezpieczonego, brak przeciwwskazań do leczenia uzdrowiskowego, wpływ leczenia uzdrowiskowego na stan zdrowia ubezpieczonego oraz dotychczasowy przebieg i wyniki leczenia uzdrowiskowego, o ile ubezpieczony z takiego leczenia korzystał. Skierowania muszą być prawidłowo i czytelnie wypełnione przez lekarza. Skierowanie do Funduszu na adres Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego przesyła lekarz bądź pacjent wyłącznie drogą pocztową:

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ

Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego

ul. Marynarki Polskiej 148

80-865 Gdańsk

Oceny zasadności skierowania, w terminie do 30 dni od daty wpływu do NFZ, dokonuje orzecznik NFZ – lekarz specjalista z dziedziny balneoklimatologii i medycyny fizykalnej. Podanie miejsca i rodzaju leczenia uzdrowiskowego przez lekarza na skierowaniu nie jest obowiązkowe, te sugestie nie są wiążące dla Funduszu. Termin leczenia stacjonarnego wynika z kolejki na liście oczekujących, w przypadku leczenia ambulatoryjnego należy podać czas trwania turnusu (6, 12 lub 18 dni) oraz orientacyjny termin realizacji.

Przedstawiamy wzór skierowania na leczenie uzdrowiskowe – do pobrania w dwóch formatach (do wyboru):

plik typu doc – otwierany m.in. za pomocą programu MS Word ;

– otwierany m.in. za pomocą programu ; plik w standardzie PDF – otwierany za pomocą programu Adobe Acrobat Reader.

data aktualizacji: 10 lipca 2019 r.

Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) – finansujemy zdrowie Polaków

Krok 1. Skierowanie

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową wystawia Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego.

Wzór skierowania

Krok 2. Opis stanu pacjenta

Wystawiając skierowanie lekarz kierujący pacjenta na leczenie zobowiązany jest dokładnie opisać stan zdrowia pacjenta, w szczególności wyraźnie określić stopień samodzielności i samoobsługi oraz wypełnić (zaznaczając odpowiednią rubrykę) pole „Przeciwwskazania do zabiegów z udziałem naturalnych surowców leczniczych”.

Krok 3. Kopie dokumentów

Zapytaj lekarza czy musisz dołączyć do skierowania kopie dokumentów ponieważ jeżeli lekarz wystawiający skierowanie w punkcie III obowiązującego druku skierowania wpisze wymagane wyniki badań (morfologii, ob, moczu, EKG, zdjęć rtg) do wypełnionych druków nie należy dodatkowo załączać wyników badań, które zostały już ujęte w skierowaniu. W przypadku składania wraz ze skierowaniem kart informacyjnych z pobytów szpitalnych prosimy dołączać kserokopie tychże dokumentów.

Krok 4. Dostarczenie skierowania

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe może być przesłane do oddziału Funduszu przez lekarza kierującego lub przez zainteresowanego świadczeniobiorcę. Skierowanie można wysłać pocztą lub przynieść do NFZ osobiście.

Krok 5. Rejestracja

Skierowanie, które wpływa do oddziału Funduszu jest rejestrowane i otrzymuje indywidualny numer. W przypadku stwierdzenia braków formalnych (np. brak pieczątki przychodni) Fundusz poprosi o ich uzupełnienie.

Krok 6. Przekazanie skierowania

Zarejestrowane skierowanie przekazywane jest lekarzowi specjaliście w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej, który dokonuje aprobaty skierowania pod względem celowości leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej.

Krok 7. Listowne powiadomienie

O zakwalifikowaniu do leczenia uzdrowiskowego lub odmowie powiadomimy Cię listownie.

Krok 8. Termin wyjazdu

Po otrzymaniu pisemnej informacji o zakwalifikowaniu do leczenia uzdrowiskowego czekaj na pisemne powiadomienie o terminie wyjazdu. Obecnie średni czas oczekiwania to ok. 2 lata.

Krok 9. Powiadomienie

O terminie wyjazdu zostaniesz powiadomiony listownie na minimum 14 dni przed turnusem.

Krok 10. Etap realizacji

To na jakim etapie jest realizacja Twojego skierowania sprawdzisz używając indywidualnego numeru w wyszukiwarce kliknij tutaj

Sanatorium poszpitalne – komu się należy?

Do znajomych

Szpital uzdrowiskowy, nazywany także sanatorium poszpitalnym to kontynuacja leczenia prowadzonego w szpitalu na skutek poważnych schorzeń. Przyznawane jest osobom ubezpieczonym, które aby powrócić do czynności zawodowych wymagają specjalnego leczenia uzdrowiskowego. Sanatorium poszpitalne jest całkowicie refundowane.

Sanatorium poszpitalne, czyli szpital uzdrowiskowy to jedno z wielu propozycji leczenia uzdrowiskowego. Kierowane są tam osoby, których poważne problemy ze zdrowiem uniemożliwiają normalne funkcjonowanie i wykonywanie pracy. Jakie są różnice między szpitalem uzdrowiskowym a sanatorium uzdrowiskowym? Komu należy się taki wypoczynek?

Reklama

Szpital uzdrowiskowy a sanatorium – różnice

Szpital uzdrowiskowy różni się od sanatorium przede wszystkim specyfiką leczenia. Do szpitala trafiają osoby w trakcie leczenia ciężkich schorzeń tj.:

zawał serca,

operacje neurochirurgiczne,

operacje kardiologiczne,

operacje ortopedyczne,

urazy kostno-stawowe,

urazy wielonarządowe.

Skierowanie do szpitala uzdrowiskowego, o ile nie będą istniały przeciwwskazania i pozwala na to stan zdrowia, wystawi lekarz rodzinny, specjalista lub lekarz, u którego przebiegało ostatnie leczenie w oddziale szpitalnym. Dołączy do niego także aktualne wyniki badań.Pacjenci w szpitalu uzdrowiskowym mają zapewnioną całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, a także przysługuje im większa liczba zabiegów rehabilitacyjnych.

Sanatorium uzdrowiskowe przeznaczone jest dla osób, które leczą choroby przewlekłe. Skierowanie wystawiane jest przez lekarza prowadzącego i rozpatrywane przez lekarza balneologa, który dobiera odpowiedni rodzaj rehabilitacji.

Sanatorium poszpitalne – komu się należy?

Pobyt w szpitalu nie jest jednoznaczny z wyjazdem do sanatorium. Należy pamiętać, że uzdrowiskowe leczenie szpitalne jest kontynuacją leczenia szpitala klinicznego. Należy się zatem:

osobom ubezpieczonym,

osobom ze schorzeniami układu kostno-stawowego, neurologicznego oraz urazów określonych przez NFZ,

osobom, dla których kontynuacja leczenia w szpitalu uzdrowiskowym jest niezbędna.

Uzdrowiskowe leczenie szpitalne pomaga powrócić do sprawności i zdolności do pracy osobom po ciężkich urazach lub zabiegach chirurgicznych.

Zobacz Także: Znajdź najlepsze sanatoria poszpitalne

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe poszpitalne – kto je wystawia?

Skierowanie na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym wystawia lekarz zatrudniony w klinice, bądź w szpitalu, w którym przebywał pacjent. Uprawnieni są do tego lekarze z oddziałów szpitalnych lub z poradni specjalistycznej:

ortopedycznej,

rehabilitacyjnej,

neurologicznej,

reumatologicznej.

Dokument musi zostać wystawiony najpóźniej w dniu wypisu chorego. Skierowanie jest weryfikowane przez lekarza specjalistę balneologa, rehabilitacji medycznej lub medycyny fizykalnej. Lekarz zatrudniony jest przez wojewódzki oddział NFZ.

Sanatorium poszpitalne – koszty

Leczenie w szpitalu uzdrowiskowym jest bezpłatne. ZUS lub NFZ w zależności od jednostki kierującej pokrywa całkowite koszty:

leczenia i zabiegów,

opieki lekarskiej i pielęgniarskiej,

wyżywienia,

zakwaterowania.

Uzdrowiskowe leczenie szpitalne realizowane jest w zakresie zwolnienia lekarskiego, dzięki temu pacjent nie musi korzystać z urlopu wypoczynkowego lub bezpłatnego. Zwolnienie wystawia szpital uzdrowiskowy.

Reklama

Szpital uzdrowiskowy – ile trwa turnus?

Leczenie w szpitalu uzdrowiskowym trwa zazwyczaj 21 dni. Jednak możliwe jest wydłużenie pobytu pacjenta jeśli jego stan tego wymaga. Kierowany jest wtedy wniosek świadczeniodawcy do wojewódzkiego oddziału NFZ.

Szpitale uzdrowiskowe oferują minimum 3 zabiegi dziennie, które wykonywane są przez 6 dni w tygodniu. Są one dobierane indywidualnie do konkretnego schorzenia.

Autor: Dominika Rusek

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium

SKIEROWANIE NA LECZENIE UZDROWISKOWE

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe wystawia lekarza POZ lub lekarz specjalista, o ile brak jest przeciwwskazań do takiego leczenia, biorąc pod uwagę 12 miesięczny okres, który upłynąć musi od dnia zakończenia przez świadczeniobiorcę leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej do dnia wystawienia kolejnego skierowania. Lekarz opisując stan zdrowia pacjenta może wpisać wyniki obowiązujących badań lub dołączyć kserokopie. W przypadku pobytu w szpitalu w ciągu ostatnich 12 miesięcy należy dołączyć kserokopie kart informacyjnych.

Oznacza to, że pacjent może złożyć ponowne skierowanie na leczenie uzdrowiskowe dopiero, kiedy minie rok od powrotu z uzdrowiska.

wymagane podstawowe badania dla osób dorosłych: morfologia krwi, badanie OB, badanie ogólne moczu, RTG klatki piersiowej-opis, EKG (w przypadku ukończenia 60 roku życia lub schorzeń kardiologicznych, w tym również nadciśnienie tętnicze), RTG klatki piersiowej-opis wykonywane powinno być jedynie w przypadku stwierdzenia przez lekarza zaistnienia wskazań medycznych do jego wykonania,

wymagane podstawowe badania dla dzieci: pełna morfologia krwi, badanie OB, badanie ogólne moczu, kserokopia karty szczepień.

JAK PRZEKAZAĆ SKIEROWANIE

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe przesyła do NFZ lekarz kierujący lub pacjent w terminie 30 dni od dnia jego wystawienia, pod rygorem utraty ważności skierowania. Wniosek można dostarczyć osobiście do siedziby oddziału Funduszu w Łodzi lub w delegaturach.

Łódź, ul. Targowa 35, czynne: poniedziałek-piątek 8:00-16:00;

Piotrków Trybunalski, ul. Armii Krajowej 15, czynne poniedziałek-piątek 8:00-16:00

Sieradz, Jana Pawła II 3, czynne poniedziałek-piątek 8:00-16:00

Skierniewice, ul. Jagiellońska 29, czynne poniedziałek-piątek 8:00-16:00

REJESTRACJA SKIEROWANIA

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe zostaje zarejestrowane zgodnie z datą wpływu do oddziału NFZ. Każde skierowanie otrzymuje indywidualny numer. W przypadku braków formalnych (np. brak aktualnego numeru umowy, brak czytelnego podpisu lekarza kierującego) skierowanie odsyłane jest do uzupełnienia. Czas oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe liczy się od daty wpływu skierowania do ŁOW NFZ a nie od daty rejestracji skierowania w systemie informatycznym NFZ.

OCENA SKIEROWANIA

Po rejestracji, skierowania przekazywane są do oceny lekarza specjalisty w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej zatrudnionego przez ŁOW NFZ.

Lekarz specjalista ocenia stan zdrowia pacjenta (wydolność układu krążenia, układu oddechowego, układu ruchu) ze szczególną uwagą w zakresie jego zdolności do samodzielności i samoobsługi oraz istniejące przeciwwskazania do zabiegów z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych (II część skierowania).

W przypadku wątpliwości lekarz specjalista może prosić o uzupełnienie wniosku o dodatkową dokumentację medyczną (np. konsultacja onkologiczna, konsultacja kardiologiczna). Wówczas skierowanie odsyłane jest do lekarza kierującego a pacjent otrzymuje pisemną informację o tym fakcie.

W przypadku braku akceptacji lekarza NFZ z powodu istniejących przeciwwskazań medycznych do leczenia uzdrowiskowego, skierowanie zwracane jest do lekarza kierującego z wyjaśnieniem decyzji i powiadomieniem pacjenta.

Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, a brak jest wolnych miejsc, skierowanie oczekuje na realizację w kolejce. Zostaniesz o tym poinformowany pismem, w którym zostanie podany:

indywidualny numer skierowania, umożliwiający sprawdzanie statusu skierowania w wyszukiwarce skierowań

podstawowy profil leczenia (np. profil kardiologiczny)

orientacyjny czas oczekiwania na potwierdzenie skierowania

Jeśli wniosek nie zostanie zaakceptowany, z powodu przeciwwskazania lub braku wskazań, Fundusz odeśle go do lekarza kierującego na leczenie, o czym również zostajesz powiadomiony.

Od tej decyzji nie przysługuje odwołanie!

CZAS OCZEKIWANIA

Czas oczekiwania na przydział liczony jest od daty wpływu skierowania do oddziału Funduszu, a nie od daty otrzymania pisma informującego o zakwalifikowaniu na leczenie uzdrowiskowe.

Orientacyjny czas oczekiwania na leczenie sanatoryjne dorosłych wynosi ok. 18 miesięcy, a na leczenie szpitalne dorosłych do 3 miesięcy.

W przypadku leczenia szpitalnego dzieci (od 3. do 18. roku życia) czas oczekiwania to około 3 miesiące, a na przydział sanatoryjny dla dziecka z opiekunem (od 3. do 6. roku życia) około 3 miesiące.

Uwaga!

Lekarz kierujący pacjenta na leczenie uzdrowiskowe nie ma już możliwości wskazania we wniosku miejsca i rodzaju leczenia.

REALIZACJA LECZENIA

Jeśli nie możesz skorzystać z proponowanego przez Fundusz leczenia, możesz je zwrócić. Rezygnacji należy dokonać niezwłocznie, pisemnie, z podaniem powodu rezygnacji. Oceny rezygnacji dokonuje oddział wojewódzki NFZ na podstawie pisemnego i udokumentowanego uzasadnienia pacjenta oraz przedstawionej dokumentacji medycznej. Oddział uznaje zwrot za zasadny w szczególnych przypadkach m.in. z powodu nagłego wypadku losowego; choroby świadczeniobiorcy (np. pobyt w szpitalu); szczególnie ważnej sytuacji rodzinnej lub życiowej, zaplanowanej po złożeniu a przed otrzymaniem potwierdzonego skierowania (np. planowe leczenie, ślub osób najbliższych).

Każda pisemna prośba dotycząca zmiany miejsca bądź terminu leczenia traktowana jest jak REZYGNACJA z leczenia.

Jeśli rezygnacja zostanie uznana za zasadną, otrzymasz nowy termin leczenia w ramach możliwości oddziału (przesunięcie leczenia maksymalnie o 1-2 turnusy bez możliwości przesuwania na odległe terminy, np. w zimie na okres letni).

Jeśli rezygnacja nie zostanie uznana za zasadną, skierowanie zostanie odesłane do lekarza kierującego na leczenie, o czym również zostaniesz poinformowany.

Stan na dzień: 13 lipca 2022 r.

Źródło: Wydział Ds. Służb Mundurowych

Jak otrzymać skierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS

Portal Statystyczny ZUS

Witamy Państwa na Portalu Statystycznym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oddajemy do Państwa dyspozycji profesjonalne i intuicyjne narzędzie do wyszukiwania danych z zakresu ubezpieczeń społecznych. Znaleźć tu można dane statystyczne na temat płatników składek, ubezpieczonych, świadczeniobiorców, a także z zakresu orzecznictwa lekarskiego i rehabilitacji leczniczej.

Portal systematycznie zasilany będzie aktualnymi danymi statystycznymi. Pojawiać się na nim będą również publikacje wydawane przez ZUS z obszaru statystyki i prognoz aktuarialnych.

Jeżeli macie Państwo propozycje jakichkolwiek zmian dotyczących formuły strony i zamieszczanych na niej informacji, zapraszamy do odwiedzenia zakładki „uwagi i sugestie”.

Przejdź do Portalu Statystycznego

Druki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności

Wzór skierowania na leczenie uzdrowiskowe

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej…

Komunikat dla świadczeniodawców dotyczący obowiązujących druków skierowań na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację uzdrowiskową

Kujawsko-Pomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, iż od 19 lipca 2019 r. obowiązują druki skierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową określone przepisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 4 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową (Dz. U. 2019, poz. 1136).

Skierowania wystawione na niewłaściwym druku będą odsyłane do świadczeniodawców.

Przypominamy także, iż Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest dysponentem druków wyżej wymienionego rozporządzenia.

키워드에 대한 정보 skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rehabilitację uzdrowiskową druk

다음은 Bing에서 skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rehabilitację uzdrowiskową druk 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  약할 때 강함 되시네 Ppt | 약할 때 강함 되시네 151 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.
See also  Herz 24 Oferty Pracy | Jak Agencje Opiekunek Nas Bumzaja 29731 명이 이 답변을 좋아했습니다

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Leczenie uzdrowiskowe Goczałkowice-Zdrój Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój

  • sanatorium
  • uzdrowisko
  • rehabilitacja
  • odnowa biologiczna
  • grota solna
  • kinezyterapia
  • fizykoterapia
  • balneoterapia
  • krioterapia
  • hydroterapia
  • leczenie uzdrowiskowe
  • sanatorium rehabilitacyjne
  • leczenie skoliozy
  • rehabilitacja kręgosłupa
  • terapia nietrzymania moczu
  • pobyty prywatne rehabilitacyjne
  • rehabilitacja po urazie
  • zabiegi na kręgosłup
  • kosmetyki z solanki
  • kosmetyki z borowiny

Leczenie #uzdrowiskowe #Goczałkowice-Zdrój #Uzdrowisko #Goczałkowice-Zdrój


YouTube에서 skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rehabilitację uzdrowiskową druk 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Leczenie uzdrowiskowe Goczałkowice-Zdrój Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój | skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rehabilitację uzdrowiskową druk, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment