Socjoterapia Studia Podyplomowe Lublin | International Students Studying In Lublin 모든 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “socjoterapia studia podyplomowe lublin – International students studying in Lublin“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Viktoriya Herun 이(가) 작성한 기사에는 조회수 2,528회 및 좋아요 27개 개의 좋아요가 있습니다.

socjoterapia studia podyplomowe lublin 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 International students studying in Lublin – socjoterapia studia podyplomowe lublin 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

socjoterapia studia podyplomowe lublin 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Socjoterapia i profilaktyka społeczna dzieci i młodzieży

Możesz wybrać kilka studiów podyplomowych w WSNS i studiować jednocześnie, … Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie, …

+ 여기에 더 보기

Source: www.wsns.lublin.pl

Date Published: 9/14/2021

View: 4970

Socjoterapia

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie / Kandydat / Studia Podyplomowe / Socjoterapia. Odbiorcami studiów są osoby pracujące lub …

+ 여기에 자세히 보기

Source: akademia-pol.edu.pl

Date Published: 9/18/2021

View: 7208

Lublin, Socjoterapia – studiapodyplomowe.info

Studia podyplomowe w Polsce. Wyszukiwanie przez województwo, miasto, grupę kierunków, język nauczania, typ i status uczelni.

+ 여기를 클릭

Source: www.studiapodyplomowe.info

Date Published: 8/26/2022

View: 7458

Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią osób … – UMCS

Absolwent studiów podyplomowych w toku kształcenia, otrzymuje wiedzę z zakresu resocjalizacji i socjoterapii osób nieprzystosowanych społecznie. Zdobywa …

+ 여기에 보기

Source: www.umcs.pl

Date Published: 4/28/2022

View: 3337

Socjoterapia i profilaktyka społeczna dzieci i młodzieży

Wydział: Ośrodek Studiów Podyplomowych i Szkoleń. Dziedzina nauki: nauki społeczne … Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie ul. Zamojska 47,

+ 더 읽기

Source: student.lublin.eu

Date Published: 2/8/2022

View: 1847

Socjoterapia – Ośrodek Szkoleniowy KURSOR Lublin

Socjoterapia – opis kierunku. … Ośrodek Szkoleniowy KURSOR. Studia podyplomowe z zakresu kształcenia nauczycieli, pedagogiki specjalnej i terapii.

+ 여기를 클릭

Source: www.kursor.edu.pl

Date Published: 7/21/2021

View: 6036

Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne – Socjoterapia – Lublin

Szczegóły Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne – Socjoterapia – Zaoczne – Lublin – Lubelskie. Cele. Pogłębienie wiedzy z zakresu diagnozy i terapii zaburzeń …

+ 여기에 보기

Source: www.educaedu.pl

Date Published: 9/26/2022

View: 2546

Kontakt z WSNS – studia podyplomowe

Socjoterapia i profilaktyka społeczna dzieci i młodzieży studia podyplomowe przez Internet, e-learning, Lublin, Warszawa, Poznań, Katowice, Łódź, Radom, …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: socjoterapiastudiapodyplomowewarszawa.wsns.pl

Date Published: 10/3/2021

View: 6244

주제와 관련된 이미지 socjoterapia studia podyplomowe lublin

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 International students studying in Lublin. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

International students studying in Lublin
International students studying in Lublin

주제에 대한 기사 평가 socjoterapia studia podyplomowe lublin

  • Author: Viktoriya Herun
  • Views: 조회수 2,528회
  • Likes: 좋아요 27개
  • Date Published: 2018. 11. 23.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=riAiary-RYg

Socjoterapia i profilaktyka społeczna dzieci i młodzieży

Socjoterapia i profilaktyka społeczna dzieci i młodzieży (3 semestry)

Socjoterapia i profilaktyka społeczna dzieci i młodzieży – studia podyplomowe trzysemestralne przez Internet

Tylko przy zapisach w lipcu wybrane studia podyplomowe ze zniżką – dostępne po zalogowaniu do UczelniOnline.WSNS

Studia podyplomowe w WSNS są kwalifikacyjne, bo umożliwiają uzyskanie kwalifikacji!

Studia podyplomowe realizowane są w 100% przez Internet!

Cel studiów

Celem studiów jest rozwijanie kompetencji, które są niezbędne podczas rozpoznawania i prawidłowego diagnozowania zaburzeń zachowania. Kierunek studiów z zakresu socjoterapii ma na celu poszerzenie wiedzy w tej dziedzinie, z zakresu profilaktyki uzależnień oraz pedagogiki resocjalizacyjnej. Studia podyplomowe umożliwiają uzyskanie oraz doskonalenie praktycznych umiejętności wychowawczych oraz terapeutycznych, jak również poznanie metod, technik i form prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych, w różnych placówkach edukacyjnych.

Adresat studiów

Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych (I stopnia lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich), którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne, są zainteresowani pracą z dziećmi i młodzieżą. Oferta studiów podyplomowych skierowana jest do osób, które pragną zdobyć uprawnienia do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych: psychologów, pedagogów, kuratorów sądowych, wychowawców świetlic, internatów, ośrodków wychowawczych chcących zdobyć dodatkową specjalizację zawodową lub chcących uaktualnić dotychczasową wiedzę, pracowników ośrodków terapeutycznych, resocjalizacji, socjoterapii, placówek opiekuńczo – wychowawczych, ale również dla wszystkich pedagogów szkolnych chcących zdobyć nowe kompetencje do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych z dziećmi i młodzieżą posiadającymi problemy w funkcjonowaniu społecznym, z zaburzeniami emocjonalnymi i zaburzeniami zachowania, do prowadzenia zajęć edukacyjnych z rodzicami, do pracy z osobami niedostosowanymi społecznie.

Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów szkół wyższych z przygotowaniem pedagogicznym. W przypadku braku posiadania przygotowania pedagogicznego, należy je uzupełnić podczas studiów. WSNS umożliwia Słuchaczom zapisanie się na studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego. Możesz wybrać kilka studiów podyplomowych w WSNS i studiować jednocześnie, otrzymasz rabat na studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego, nie trać czasu.

Czas trwania nauki

Studia trwają trzy semestry.

Program studiów podyplomowych

Program studiów obejmuje tematykę, przykładowo poruszanych zagadnień: socjoterapia – wprowadzenie, psychologia rozwojowa, diagnoza zaburzeń emocjonalnych i zaburzeń zachowania, profilaktyka uzależnień, socjologia rodziny i wychowania, kierunki psychoterapii, psychopatologia i psychoterapia rodziny, relacje interpersonalne – trening, umiejętności wychowawcze – trening, asertywność – trening, twórczość – trening, warsztaty socjoterapeutyczne – metodyka, psychologia młodzieży, promocja zdrowia, radzenie sobie ze stresem, techniki relaksacji – warsztaty, czas wolny dzieci i młodzieży, problemy i kwestie społeczne – wybrane zagadnienia, metodyka pracy z grupą (teoria i praktyka), psychologia społeczna.

Program studiów posiada konkretną wiedzę, nie tylko teoretyczną, ale również i praktyczną, znajdziesz tu wszystko to co powinieneś wiedzieć w tym zakresie, decydując się na pracę w zawodzie socjoterapeuty, pamiętając o nieustannym rozwoju w tej zmieniającej się dziedzinie.

Absolwent

Zdobyte umiejętności i kompetencje pozwalają podjąć zatrudnienie między innymi w takich placówkach, jak: pogotowiach opiekuńczych, ośrodkach socjoterapii, profilaktyki i terapii uzależnień, ośrodkach diagnostycznych, ośrodkach adaptacji społecznej, ośrodkach pomocy społecznej, szkołach, sądach – w kuratorskich ośrodkach pracy z młodzieżą i na stanowisku kuratora, domach pomocy społecznej, domach dziecka, świetlicach profilaktycznych, socjoterapeutycznych, schroniskach dla nieletnich i zakładach poprawczych, innych instytucjach pracujących z młodzieżą niedostosowaną społecznie.

Absolwent kierunku posiada wiedzę i umiejętności umożliwiające prowadzenie samodzielnej, efektywnej ekonomicznie i zorientowanej na potrzeby rynku działalności gospodarczej, w zakresie socjoterapii.

Studia podyplomowe mają charakter kwalifikacyjny. Słuchacze nabywają kwalifikacje uprawniające do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych, psychoedukacyjnych i psychokorekcyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania oraz dysfunkcjami utrudniającymi im prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Studia podyplomowe mają charakter kwalifikacyjny i dają uprawnienia do pracy w zakresie socjoterapii w następujących placówkach:

w resorcie oświaty – przedszkolach, szkołach podstawowych, w tym w specjalnych, w innych formach wychowania przedszkolnego, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w publicznych i niepublicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w tym poradniach specjalistycznych na podstawie przepisów Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. 2017, poz. 1575) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 sierpnia 2017 r. w sprawie organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dzieci (Dz.U. 2017, poz. 1635);

w resorcie zdrowia – w ośrodkach wczesnej interwencji, niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej realizujących kontrakty z NFZ w ramach rehabilitacji leczniczej dzieci w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2018 r., poz. 1510 ze zm.);

w resorcie pomocy społecznej – w placówkach realizujących specjalistyczne usługi opiekuńcze, na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. z 2005 r. Nr 89, poz. 1598 oraz Dz. U. z 2006 r. Nr 134, poz. 943).

w placówkach pieczy zastępczej – na podstawie Ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 575, ze zm.).

Art. 105.

1. Placówka opiekuńczo-wychowawcza typu specjalistyczno-terapeutycznego sprawuje opiekę nad dzieckiem o indywidualnych potrzebach, w szczególności:

1) legitymującym się orzeczeniem o niepełnosprawności albo orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności;

2) wymagającym stosowania specjalnych metod wychowawczych i specjalistycznej terapii;

3) wymagającym wyrównywania opóźnień rozwojowych i edukacyjnych.

2. Placówka, o której mowa w ust. 1, zapewnia zajęcia wychowawcze, socjoterapeutyczne, korekcyjne, kompensacyjne, logopedyczne, terapeutyczne, rekompensujące braki w wychowaniu w rodzinie i przygotowujące do życia społecznego, a dzieciom niepełnosprawnym także odpowiednią rehabilitację i zajęcia rewalidacyjne.

Jako Absolwent będziesz mógł podjąć zatrudnienie w poszczególnych placówkach takich, jak: jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego wykonujące zadania w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, placówki wsparcia dziennego, organizatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, placówki opiekuńczo-wychowawcze, regionalne placówki opiekuńczo-terapeutyczne, interwencyjne ośrodki preadopcyjne, ośrodki adopcyjne, podmioty, którym zlecono realizację zadań z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.

Dokument ukończenia studiów podyplomowych

Absolwent otrzymuje Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie, wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r., w sprawie dokumentów wydanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego.

Opłaty za studia wybiera się w momencie zapisu

Opłata jednorazowa – gwarancja najniższej ceny studiów – 3400 zł Opłata semestralna – 3 x 1200 zł Opłata ratalna (miesięczna) – 15 x 250 zł

Terminy zapisów: Semestr zimowy trwa od 1 października do końca lutego.

Semestr letni trwa od 1 marca do 30 września.

Zapisy, na przeglądane przez Ciebie studia, na semestr zimowy roku akademickiego 2022/2023 trwają. Kontakt telefoniczny W sprawie rekrutacji na studia podyplomowe

01. lipiec – 14. wrzesień: poniedziałek – piątek 8 – 16

15. wrzesień – 30. czerwiec: poniedziałek – sobota 8 – 16,

tel. 696 627 498 Rekrutacja w kilku krokach: Jeśli jeszcze nie masz konta na naszej UczelniOnline.WSNS – załóż je i zapisz się Po założeniu konta, kliknij na link aktywacyjny, który zostanie wysłany na Twoją pocztę e-mail Przejdź na UczelniaOnline.WSNS do zakładki “Moje studia”, a tam wybierz interesujacy Cię rodzaj rekrutacji, wypełnij brakujące dane dotyczące ukończonej szkoły i zapisz się na wybrane studia Dokonaj opłaty za studia szybkim przelewem – Przelewy24 lub przelewem tradycyjnym na dane Uczelni. Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie

ul. Zamojska 47, 20-102 Lublin, NIP 712-26-52-701

Nr konta – Alior Bank S.A.,

39 2490 0005 0000 4520 2292 3812

Dla przelewów zagranicznych:

BIC Alior Banku: ALBPPLPW

IBAN: PL39 2490 0005 0000 4520 2292 3812

Wniesienie opłaty za wybrane studia podyplomowe skutkuje ich aktywacją w odpowiednim semestrze zimowym lub letnim, zgodnie z harmonogramem studiów WSNS. Wymagane dokumenty Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów szkół wyższych. Warunkiem zapisania się na studia podyplomowe jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych, co najmniej pierwszego stopnia (licencjat), jeżeli niektóre ze studiów wymagają dyplomu ukończenia studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, to taka informacja będzie podana w wymaganiach, na danych studiach. Po zapisaniu się na studia, należy przesłać skan dyplomu ukończenia studiów wyższych w UczelniaOnline.WSNS Warunki ukończenia studiów Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zdanie wszystkich przedmiotów, które wymagane są w programie studiów: zaliczeń i egzaminów, przeprowadzonych w formie testu, na zakończenie każdego przedmiotu. Zaliczenia i egzaminy odbywają się drogą on-line bez konieczności przyjeżdżania na Uczelnię. Dajemy możliwość podchodzenia do testu wielokrotnie, aż wynik będzie satysfakcjonujący. Bardzo ważne jest to, aby osoba studiująca mógła wynieść jak najwięcej wiedzy. Warunkiem ukończenia studiów jest również odbycie praktyki zawodowej, o ile jest wymagana. Informacja o wymaganej praktyce znajduje się w opisie danych studiów, jeżeli takiej informacji o praktyce nie ma, to dla Słuchacza nie jest wymagana. Ostateczny wynik studiów podyplomowych jest średnią ocen uzyskanych z zaliczeń i egzaminów testowych w czasie odbywania studiów. Średnia ocen ze studiów jest ogólną oceną zapisaną na Świadectwie Ukończenia Studiów Podyplomowych.

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Odbiorcami studiów są osoby pracujące lub przygotowujące się do pracy z dziećmi i młodzieżą, w szczególności: wychowawcy Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii (dyplom socjoterapeuty jest jednym z kryteriów zatrudnienia w tych placówkach),

wychowawcy Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych (ukończenie socjoterapii jest traktowane tam równorzędnie z ukończeniem resocjalizacji),

wychowawcy placówek opiekuńczo-wychowawczych (domy dziecka, bursy),

pracownicy świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych,

pracownicy organizacji pozarządowych pracujących w środowiskach defaworyzowanych społecznie,

nauczyciele, psychologowie i pedagodzy szkolni (uprawnienia socjoterapeutyczne są dodatkowym atutem przy awansie zawodowym),

psychologowie i pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Celem studiów jest: Pogłębianie i uzupełnienie wiedzy z zakresu

– diagnozy w ujęciu relacyjnym i terapii zaburzeń zachowania i zaburzeń emocjonalnych;

– potrzeb rozwojowych charakterystycznych dla danego okresu wiekowego;

– profilaktyki uzależnień (programy terapeutyczne, edukacyjne, środowiskowe );

– psychologii małych grup (psychologia społeczna); Zdobywanie i doskonalenie umiejętności:

– nawiązywania kontaktu i budowania więzi interpersonalnych;

– planowania i organizowania sytuacji psychokorekcyjnych w trakcie spotkań grupowych;

– prowadzenia dziecięcych i młodzieżowych grup socjoterapeutycznych; Rozwój osobisty; Program studiów: Blok zajęć teoretyczno – metodycznych (wykłady 50 godzin, ćwiczenia 40 godzin):

– współczesne koncepcje rozwoju;

– formy pomocy psychologiczno – pedagogicznej;

– profilaktyka i promocja zdrowia;

– prądy i kierunki psychoterapii dzieci i młodzieży;

– dynamika małych grup;

– konflikt: teorie, sposoby rozwiązywania;

– socjoterapia: proces, metoda, programy socjoterapeutyczne, ewaluacja; Treningi:

– trening interpersonalny – 40 godzin;

– trening umiejętności wychowawczych – 40 godzin;

– trening osobistego stylu pracy: terapeutyczny lub asertywności – 40 godzin; Warsztaty:- socjoterapia dzieci – 20 godzin;

– socjoterapia młodzieży – 20 godzin;

– warsztat antystresowy (techniki relaksacyjne) – 20 godzin;

– warsztat kontaktu z rodziną – 20 godzin; Przygotowanie pracy dyplomowej w formie scenariusza zajęć terapeutycznych, będącego uogólnieniem zdobytych doświadczeń poznawczych i praktycznych – 30 godzin. Czas trwania: Zajęcia trwają 3 semestry (350 godz. zajęć w tym 30 godz. pracy własnej) Kierownik: prof. dr hab. Mariusz Korczyński Warunkiem uzyskania dyplomu jest uczestnictwo w zajęciach, a także:

– przedstawienie pracy dyplomowej w formie scenariusza zajęć terapeutycznych, będącego uogólnieniem zdobytych doświadczeń poznawczych i praktycznych

– uzyskanie wszystkich pozytywnych ocen z przewidzianych tokiem studiów egzaminów i zaliczeń,

– złożenie z wynikiem pomyślnym egzaminu dyplomowego. Egzamin dyplomowy Prezentacja wybranego scenariusza zajęć terapeutycznych Minimum trzy pytania z obszaru realizowanych studiów podyplomowych Sylwetka absolwenta

W trakcie studiów student rozwinie następujące umiejętności i kompetencje: Umiejętność pracy z grupą w następujących zakresach:

• rozumienia faz rozwoju grupy i jej dynamiki;

• rozróżniania ról w grupie;

• prowadzenia grupy wg wypracowanego stylu ze świadomością jego wpływu na grupę;

• elastycznego posługiwania się strukturami jako technikami pracy, adekwatne do procesu grupowego; Diagnozowanie obszarów zaburzeń dziecka oraz rozumienia zmian wynikających z tych zaburzeń; Przeprowadzanie analizy i diagnozy sytuacji dziecka w szerszym kontekście społecznym np.: szkolnym, rodzinnym (ujęcie systemowe) i planowanie oddziaływań z uwzględnieniem innych form pomocy (osoby i instytucje); Umiejętność organizowania sytuacji psychokorekcyjnych dla dziecka (grupy), w trakcie grupowych spotkań socjoterapeutycznych. Koszt studiów: opłata rekrutacyjna 100 zł, czesne 1300 zł za semestr. STUDIA PODYPLOMOWE Socjoterapia SPRAWDŹ WARUNKI REKRUTACJI Rekrutacja on-line OPŁATA REKRUTACYJNA- 100 zł ABSOLWENCI WSSP – 0 zł Punkt rekrutacyjno – konsultacyjny: Lublin:

Wyższa Szkoła Społeczno- Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie, Biuro Studiów Podyplomowych, pok. nr 42,

ul. Choiny 2, 20-816 Lublin

tel. 81 740 25 08

Lista studiów podyplomowych w Polsce

grupa kierunków

wszystkie artystyczne biologiczne dziennikarskie, informacyjne ekonomiczne, administracyjne fizyczne, środowisko humanistyczne informatyczne inżynieryjno-techniczne językowe matematyczne, statystyczne medyczne, o zdrowiu ochrona i bezpieczeństwo pedagogiczne prawnicze rolnicze, leśnictwo i rybactwo, weterynaryjne społeczne sportowe, turystyczne, usługi

Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią osób nieprzystosowanych społecznie

Kierunek

Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią osób nieprzystosowanych społecznie

Stopień studiów

studia podyplomowe

Forma studiów

studia niestacjonarne (zaoczne)

Profil kształcenia

nie dotyczy

Wydział

Wydział Pedagogiki i Psychologii

Obszar kształcenia

Nauki społeczne

Zasady kwalifikacji na kierunek

dr hab. Andrzej Węgliński Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS ul. Narutowicza 12, pokój 18A 20-004 Lublin, tel. 81 537 63 40 (we wrześniu, w godzinach konsultacji) e-mail: [email protected]

– I semestr: 1512,50 zł + 150 zł

– I semestr: 1425 zł + 150 zł

– I semestr: 1600 zł + 150 zł

W przypadku większej liczby zakwalifikowanych zgłoszeń niż liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Limit przyjęć – co najmniej 25 osób.

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia jest rejestracja w Systemie Obsługi Rekrutacji oraz złożenie kompletu dokumentów.

UWAGA NA ZMIANĘ W WARUNKACH UBIEGANIA SIĘ O PRZYJĘCIE NA STUDIA!

Opis

liczba godzin dydaktycznych: 280 w tym praktyki: 20

liczba semestrów: 2

Grupa docelowa:

studia przeznaczone są dla absolwentów pierwszego lub drugiego stopnia, zainteresowanych prowadzeniem zajęć resocjalizacyjno-socjoterapeutycznych w pracy z osobami przeżywającymi trudności socjalizacyjno-adaptacyjne oraz jednostkami skierowanymi przez sąd do placówek wychowawczych, oświatowych, profilaktycznych, poprawczych czy penitencjarnych.

Absolwenci studiów uzyskują kwalifikacje przydatne do

Absolwent studiów podyplomowych w toku kształcenia, otrzymuje wiedzę z zakresu resocjalizacji i socjoterapii osób nieprzystosowanych społecznie. Zdobywa praktyczne umiejętności metodyczne, pozwalające na podjęcie pracy z grupą podopiecznych w instytucjach wychowawczych, socjoterapeutycznych, resocjalizacyjnych, interwencyjnych, socjalizacyjnych, penitencjarnych, placówkach wsparcia dziennego, świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych.

Absolwent studiów podyplomowych w toku kształcenia, otrzymuje wiedzę i umiejętności z zakresu resocjalizacji i socjoterapii osób nieprzystosowanych społecznie. Zdobywa praktyczne umiejętności metodyczne, pozwalające na podjęcie pracy z grupą podopiecznych w instytucjach wychowawczych, socjoterapeutycznych, resocjalizacyjnych, interwencyjnych, socjalizacyjnych, penitencjarnych, placówkach wsparcia dziennego, świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych.

W toku studiów kształcimy studentów do pracy w roli kreatora i animatora zajęć socjoterapeutycznych w pracy z grupą podopiecznych w: młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, pogotowiach opiekuńczych, bursach, domach dziecka, schroniskach dla nieletnich, zakładach poprawczych, zakładach karnych, ośrodkach wsparcia dziennego, ośrodkach kuratorskich, półinternatach, świetlicach szkolnych, domach pomocy społecznej.

Uwzględniając aktualne możliwości rynku pracy starannie przygotowujemy studentów do zastosowania treningu umiejętności wychowawczych, interpersonalnych, arteterapeutycznych i socjoterapeutycznych. Uczymy naszych słuchaczy treningu rozwiązywania konfliktów z wykorzystaniem dynamiki grupowej.

Wyposażamy studentów w wiedzę i umiejętności z zakresu diagnozy resocjalizacyjnej, profilaktyki i terapii zaburzeń w zachowaniu. W planach studiów kładziemy duży nacisk na ćwiczenia i warsztaty metodyczne z zakresu socjoterapii, komunikacji bez przemocy, metodyki pracy z grupą podopiecznych. Absolwent uzyskuje umiejętności dokonywania diagnozy dla potrzeb resocjalizacji i socjoterapii, doboru właściwych metod, technik w pracy wychowawczo-socjoterapeutycznej. Uzyskuje umiejętności do prowadzenia w szkołach/placówkach oświatowych specjalistycznych zajęć socjoterapeutycznych dla uczniów z dysfunkcjami i zaburzeniami utrudniającymi funkcjonowania społeczne. Studia nie dają kwalifikacji pedagogicznych.

Przedmioty prowadzone w ramach studiów:

Wprowadzenie do psychologii społecznej

Wprowadzenie do pedagogiki specjalnej

Pedagogika resocjalizacyjna

Pedagogika penitencjarna i środków probacyjnych

Metodyka oddziaływania resocjalizującego i socjoterapeutycznego

Psychologia sądowa i penitencjarna

Nieprzystosowanie społeczne

Diagnostyka resocjalizacyjna

Prawne podstawy resocjalizacji z elementami kryminologii

Prawa człowieka

Techniki mediacyjne w resocjalizacji i sądownictwie

Modyfikacja zachowań i postaw osób nieprzystosowanych społecznie

Socjoterapia pedagogiczna osób z trudnościami w uczeniu się z metodyką

Projektowanie programów resocjalizacyjnych i socjoterapeutycznych

Terapia środowiska rodzinnego

Praca socjalna

Praktyka

Seminarium dyplomowe

Ocena końcowa:

Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie 30 punktów ECTS na podstawie pozytywnych wyników zaliczeń i egzaminów przewidzianych planem studiów, zaliczenie praktyk oraz napisanie i obrona pracy końcowej.

Socjoterapia i profilaktyka społeczna dzieci i młodzieży

Uczelnia: Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Wydział: Ośrodek Studiów Podyplomowych i Szkoleń Dziedzina nauki: nauki społeczne Tryb studiów: e-learning Stopień studiów: podyplomowe Język studiów: polski

Studia przeznaczone są dla osób z wyższym wykształceniem humanistycznym w szczególności dla pracowników ośrodków terapeutycznych, resocjalizacji, placówek opiekuńczo – wychowawczych, ale również dla wszystkich pedagogów szkolnych chcących zdobyć dodatkowe kwalifikacje (studia kwalifikacyjne) do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych z dziećmi i młodzieżą posiadającymi problemy w funkcjonowaniu społecznym, z zaburzeniami emocjonalnymi i zaburzeniami zachowania, do prowadzenia zajęć edukacyjnych z rodzicami, do pracy z osobami niedostosowanymi społecznie.

Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne – Socjoterapia – Lublin – Lubelskie – Socjoterapia lublin – Lublin socjoterapia – Socjoterapia kraków

Pogłębienie wiedzy z zakresu diagnozy i terapii zaburzeń emocjonalnych, profilaktyki uzależnień, psychologii małych grup oraz doskonalenie umiejętności z zakresu nawiązywania kontaktów i budowania więzi interpersonalnych, funkcjonowania w sytuacjach trudnych, planowania i organizacji pracy w grupie.

Uczestnicy * nauczyciele, wychowawcy pracujący w szkołach, internatach, ośrodkach wychowawczych, świetlicach, * psychologowie * pedagodzy * pracownicy socjalni, * pielęgniarkiWarunki przyjęcia * złożenie dyplomu ukończenia studiów wyższych (magisterskich lub licencjackich) * wypełnienie kwestionariusza zgłoszeniowego dostępnego w sekretariacie WSEI i Fundacji “OIC Poland” * wypełnienie podania o przyjęci na studia * przedstawienie dowodu uiszczenia opłaty wpisowej * dostarczenie dwóch zdjęćRekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje

Studia Podyplomowe (3 semestry) Kwalifikacyjne: Socjoterapia

Warunki ukończenia

* aktywny udział w zajęciach

* pozytywne zaliczenie wszystkich egzaminów

* opracowanie i przeprowadzenie zajęć profilaktycznych i socjoterapeutycznych dla dzieci lub młodzieży

* wniesienie wymaganej opłaty za studia

Organizacja zajęć

* studia trwają 3 semestry

* zajęcia odbywają się raz bądź dwa razy w miesiącu (piątki od 16.00, soboty i niedziele od 9.00) w siedzibie WSEI i Fundacji “OIC Poland”

* program obejmuje 270 godzin zajęć

Organizatorzy studiów

* Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego “OIC Poland” w Lublinie

* Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Ramowy program studiów

* Blok zajęć teoretyczno -metodycznych

* Trening interpersonalny

* Trening interpsychiczny

* Trening umiejętności pomagania

* Warsztat pracy z klientem indywidualnym

* Warsztat pracy z rodziną

* Warsztat pracy z grupą

* Spotkania superwizyjne

* Samodzielne prowadzenie grupy

Korzyści dla absolwentów

Ukończenie Studiów Podyplomowych “Socjoterapia” pozwala uzyskać kwalifikacje do prowadzenia grup socjoterapeutycznych.

키워드에 대한 정보 socjoterapia studia podyplomowe lublin

다음은 Bing에서 socjoterapia studia podyplomowe lublin 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  뉴저지 사진 스튜디오 | [뉴저지 돌사진] 스튜디오 돌촬영! @ Moim Photography 7727 좋은 평가 이 답변
See also  기도 를 멈추지 마라 | [10번 반복듣기/가사첨부] 이제 역전되리라 - 시와 그림 (찬양, Korean Gospel, 기도 찬양) 131 개의 자세한 답변

See also  Glc 쿠페 풀체인지 | 이러면 진짜 경쟁모델들 어떡하라고... 2023 벤츠 Glc 풀체인지 공개! S클래스 인테리어를 넣어주면 어떡해...[Glc 풀체인지 마일드 하이브리드] 196 개의 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 International students studying in Lublin

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

International #students #studying #in #Lublin


YouTube에서 socjoterapia studia podyplomowe lublin 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 International students studying in Lublin | socjoterapia studia podyplomowe lublin, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment