Stojak Do Robienia Makramy | How To Weave / Continuous Weave Macrame 196 개의 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “stojak do robienia makramy – How to weave / continuous weave macrame“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Mary Maker Studio 이(가) 작성한 기사에는 조회수 27,041,088회 및 좋아요 156,645개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

stojak do robienia makramy 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 How to weave / continuous weave macrame – stojak do robienia makramy 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

To learn Macrame, purchase supplies or gain inspiration visit
https://marymakerstudio.com.au/
https://www.instagram.com/marymakerstudio/

stojak do robienia makramy 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Stojak do makramy – Niska cena na Allegro.pl

Stojak do makramy na Allegro.pl – Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!

+ 여기에 보기

Source: allegro.pl

Date Published: 6/4/2021

View: 7825

Akcesoria do makramy. Co jest potrzebne, żeby pleść?

Jakie nożyczki wybrać? Który stojak się sprawdzi? Jaką szczotką rozczesujesz makramy? Mierzysz centymetrem? Skąd wziąć takie duże haki do …

+ 여기에 표시

Source: snagart.pl

Date Published: 10/20/2022

View: 4024

Podstawowe narzędzia do makramy – Z głową w sznurkach

Mam nadzieję, ęe nowy sprzęt niedługo trafi w moje ręce i będę mogła kontynuować nagrywanie dla Was kolejnych makramowych splotów. Sznurek.

+ 여기에 보기

Source: zglowawsznurkach.pl

Date Published: 8/27/2022

View: 8526

Makrama jak ją zrobić, krok po kropku | kordonkinowosolskie.pl

Jeśli nie masz żadnych stojaków, możesz zawiesić kijek na drzwiach, futrynie, gdziekolwiek. makrama sznurek nowosolski 5mm. Zaczniemy od części …

+ 여기에 더 보기

Source: kordonkinowosolskie.pl

Date Published: 10/29/2021

View: 8190

주제와 관련된 이미지 stojak do robienia makramy

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 How to weave / continuous weave macrame. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

How to weave / continuous weave macrame
How to weave / continuous weave macrame

주제에 대한 기사 평가 stojak do robienia makramy

  • Author: Mary Maker Studio
  • Views: 조회수 27,041,088회
  • Likes: 좋아요 156,645개
  • Date Published: 2019. 1. 7.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=yJBlr9JOFzE

Jaki stojak do makramy?

Jednak na początku przygody z makramą, polecam skorzystać z drewnianego profilu czy też gałązki. Warto też wspomnieć o wieszaku MULIG ze znanej “sieciówki”, który kosztuje całe 27 złotych, a pozwala na plecenie małych i dużych projektów. Nie wyobrażam sobie już pracy bez tego stojaka!

Na czym zawiesić Makrame?

Kijek możemy przynieść z lasu, kupić w markecie budowlanym lub wykorzystać jakąś rurkę. Makrama którą wykonamy będzie miała wielkość ok 40cm x 80 cm. Przyda się też stojak lub wieszak na ubrania oraz haki do zamocowania kijka. Jeśli nie masz żadnych stojaków, możesz zawiesić kijek na drzwiach, futrynie, gdziekolwiek.

Czym Utrwalac Makrame?

Oto niezawodny krochmal w płynie! Ułatwia prasowanie makram i nitek. Zawiera skrobię oraz proteiny, dzięki czemu usztywnia wyprasowany projekt makram, poprawia wygląd włókien, ale również pozostawia przyjemny zapach. Krochmal jest stworzony ze składników biodegradowalnych, czyli całkowicie bezpieczny dla środowiska.

Jak usztywnić skrzydła makramą?

Krochmal w sprayu

Na pewno wiecie co to krochmal i do czego się go używa. Głównie służy do tego, żeby usztywnić sznurki i nadać im perfekcyjny kształt. Stosuje się go najczęściej do rozczesywanych fragmentów makramy lub piórek. Pamiętaj by po spryskaniu makramy krochmalem makrama całkowicie wyschła.

Czy robienie makramy jest trudne?

Zacznijmy od tego, że makrama jest prostą techniką!

Potrzeba tylko sznurka i cierpliwości. Nauka splotów na początku może być żmudna, ale zapewniam, że daje mnóstwo satysfakcji! A w dodatku, można zaplatać nie tylko dekoracje ze sznurka, ale i całą masę praktycznych przedmiotów.

Czy zrobienie makramy jest trudne?

Samo tworzenie nie jest trudne – śledząc uważnie sposoby wiązania, opanowuje się tą technikę bardzo szybko. Wykonywanie makramy wymaga jednak precyzji ruchów. Im dokładniejsze przesuwanie nitek, równe zaciąganie i nawijanie pętelek czy wiązań, tym piękniejszy efekt końcowy.

Jak wiązać makramę na kiju?

Zaczynamy od standardowego mocowania, następnie chwytamy część sznurka z prawej strony. Przekładamy go nad kijem, od siebie do tyłu kija. Tę samą końcówkę sznurka ponownie przekładamy od tyłu kija do siebie. Następnie końcówkę sznurka wkładamy w powstałą pętelkę.

Czy można prać makramy?

Pierz makramy na programie prania ręcznego w zimnej wodzie 30°C. Wzór makramy nie straci swojej formy i nadal będzie cieszyć oko.

Jaki drążek do makramy?

Tu na marginesie dodam, że właśnie dlatego na początek nauki makramy polecam pleciony sznurek bawełniany ( 3 bądź 5 mm). Bez problemu możecie go plątać i rozplątowywać tyle razy, ile tylko zechcecie.

Czym podkleić makramę?

Klej w sprayu można kupić na przykład w Castoramie, można też użyć dowolnego kleju do tkanin. Nie polecam podklejać papierem czy tekturą, zdecydowanie gorzej będzie się trzymać niż podklejenie na przykład filcem. Można też spróbować grubszych wersji flizeliny, jeśli macie w domu.

Jak utrwalić liście z makramy?

Jak usztywnić liście z makramy?
  1. Możesz podkleić liścia od tyłu filcem lub flizeliną w tym samym kolorze. …
  2. Drugim sposobem na usztywnienie liścia jest zastosowanie lakieru do włosów razem z prostownicą albo żelazkiem.

Jak wyprostować sznurki do makramy?

Powieś makramę i odczekaj kilka godzin (albo dni!), aż sznurki zaczną się rozprostowywać pod wpływem własnego ciężaru. W tym czasie możesz przeczesywać sznurki szerokim grzebieniem lub palcami dłoni. ❓❔A co jeżeli nie mam tyle czasu? ✨Użyj temperatury: parownicy, prostownicy albo żelazka.

Jak zrobić krochmal do makramy w sprayu?

Jak zrobić krochmal?
  1. Odmierz litr zimnej wody i odlej z niego szklankę wody. Resztę zagotuj.
  2. Wymieszaj odmierzoną porcję mąki ziemniaczanej z odlaną wodą.
  3. Gdy woda zacznie wrzeć, wlej do niej roztwór mąki. Cały czas energicznie mieszaj, by nie powstały grudki.
  4. Krochmal jest gotowy, gdy zgęstnieje.

Jak zakończyć sznurek w Makramie?

Pamiętaj by przeplatać sznurki równolegle i nie zaginać ich względem osi. Każdy z łańcuszków można zakończyć węzłem rybackim i chwostem lub wpleść sznurki w istniejący już fragment makramy.

Jak obliczyć ile potrzeba sznurka do makramy?

Jeśli, przykładowo – cała długość makramy ma wynosić 1 metr, to tniemy sznurek na długość 8 metrów, co po złożeniu da nam odcinki 4-metrowej długości. Taki sposób obliczania materiału znajdziecie w większości książek, poświęconych technice makramy.

See also  전통 한복 쇼핑몰 | 고려시대부터 현대까지 패션쇼로 알아보는 '한복의 흐름' 인기 답변 업데이트

Jaka włóczka do makramy?

– Idealna makrama powstanie także z włóczek jedwabnych. Decydując się na wielokolorowe motki, stworzysz dekorację, która zachwyci wszystkich. Dodatkowo – wyplecione dekoracje będą trwałe i efektownie połyskujące. – Odpowiednim materiałem na makramę jest także kordonek.

Od czego zacząć naukę makramy?

Na początek polecam Ci bawełniany sznurek pleciony. Po pierwsze, jego zaletą jest to, że nie jest podatny na nasze błędy. Czasem zdarzy się tak, że chcemy coś poprawić w naszej pracy i trzeba rozplątać sznurek. Przy plecionym o nic nie trzeba się martwić, ponieważ on jak i cała makrama nie straci na wyglądzie.

Na czym zrobić makramę?

Makramę możesz pleść nawet z pociętych materiałów czy ze sznurka lnianego. Podczas poznawania nowej umiejętności, jaką jest plecenie makramy, na pewno trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Jak dobrze przyciąć makramę?

Wystarczy położyć makramę na macie samogojącej, przyłożyć do frędzli linijkę, docisnąć do niej nożyk i po prostu przejechać po frędzlach. Takie cięcie na stole jest bardziej precyzyjne niż w powietrzu, łatwiej też wyeliminować nierówności prawa vs. lewa strona.

Akcesoria do makramy. Co jest potrzebne, żeby pleść?

Akcesoria do makramy. Co jest potrzebne, żeby pleść?

Jakie nożyczki wybrać? Który stojak się sprawdzi? Jaką szczotką rozczesujesz makramy? Mierzysz centymetrem? Skąd wziąć takie duże haki do wieszania? – te wszystkie pytania pojawiają się na warsztatach makramy dla początkujących od adeptek makramy.

I na wszystko odpowiadam: stojaki kupuję w Ikei, nożyczki to albo prababciowe, albo Fiskarsy, haki można dostać w sklepach budowlanych, a szczotki w Pepco najlepsze…

Jak do tego doszło?!

W końcu pomyślałam, że może warto zrobić po prostu zestaw akcesoriów potrzebnych do plecenia makram.

Jak pomyślałam, tak zrobiłam. Ruszyłam w odmęty internetu i na objazd Warszawy w celu znalezienia, dotknięcia i przetestowania wszystkiego, co zaproponuję w zestawie. Przeczytałam dziesiątki opinii, wygrzebałam też nasze doświadczenia z zajęć.

I tak:

Stojak IKEA RIGGA to dobry wybór jeżeli potrzebujemy do plecenia regulowanej wysokości. Na dole ma wygodną półeczkę z metalowych szczebelków, na której można położyć sznurki i inne potrzebne akcesoria.

Nożyczki Fiskars 21 cm pomarańczowe to nożyczki kultowe. Jeżeli przejrzycie opinie w internecie, to najczęściej właśnie ten model jest polecany przez większość makramowych pleciug.

Ja swoje pierwsze Fiskarsy wygrałam w 2017 roku w konkursie Burdy – opowiedziałam historię o nożycach mojej prababci (do dziś używam ich na zajęciach) i ktoś docenił tę opowieść. Do szycia miałam już inne nożyce, więc Fiskarsy zaczęły świetnie sprawdzać, gdy niedługo potem otworzyłam Szkołę Makramy. Latka mijały, a nożyce ciągle są ostre i świetnie radzą sobie z cięciem sznurków.

Haki S – udało mi się znaleźć haki wyjątkowo pokaźnych rozmiarów. Mają 20 cm i mieści się w nich naprawdę gruby konar. Wydaje mi się, że oryginalnie haki te są do stosowania w garażu.

Centymetr – niemieckiej produkcji, porządny, nieścieralny centymetr krawiecki.

Szczotka do rozczesywania sznurków – z Pepco, z działu dziecięcego. Dlaczego akurat ta? Bo przy czesaniu nie odchudza sznurków. Zrobiłam kiedyś test: połowę makramy rozczesałam szczotką dla zwierzaków, a drugą połowę właśnie tą pepcową. Efekty możecie zobaczyć poniżej:

Poza samymi właściwościami rozczesującymi szczotki te mają swój urok: są w różnych kształtach i z najróżniejszymi obrazkami (wiecie, jednorożce, lamy itp), dlatego uwielbiają je najmłodsi uczestnicy naszych zajęć.

Na koniec pozostało jeszcze znalezienie kartonu, żeby to wszystko jakoś zapakować. I przyznaję, było to wyzwanie! Odpowiedni karton do wymiarów paczki ze stojakiem znalazłam tylko w jednej firmie 🙂

Rusza przedsprzedaż!

Gdy już wszystko udało się zgromadzić, mogłam rozpocząć przedsprzedaż. Tak też się stało i…

…do 28.05.2021 można zamawiać już zestawy w niższej niż regularna cenie 229 zamiast 249 zł. Wysyłka jak zwykle gratis!

I gdy już wszystko było gotowe, w domu padło jedno pytanie: „a co, jeżeli ktoś nie będzie chciał mieć takiego kloca w domu?”. Chodziło oczywiście o stojak. „A w zasadzie dlaczego by nie zrobić uproszczonego zestawu, wersji MINI, bez stojaka?” – pomyślałam.

I zrobiłam drugą wersję Makramostartera (taką nazwę pomogły mi wymyślić dziewczyny na naszej makramowej grupie Szkoła Makramy) bez stojaka w przedsprzedażowej cenie 149 zamiast 159 zł. Wysyłka oczywiście gratis.

No i to już koniec tej historii. Może jeszcze tylko powtórzę, że przedsprzedaż trwa do 28.06. Potem zabieram się za pakowanie i od 2.06.2021 wysyłam paczki z zestawami.

Spieszcie się, bo liczba zestawów jest ograniczona, a cena niższa nie będzie (tylko wyższa 😉 ).

Uściski!

Kasia

Jakie przybory są niezbędne, czyli co potrzebujesz do plecenia makramy

Ten wpis przyda się każdemu, kto chce rozpocząć swoją przygodę z makramą czy też temu, kto już poddał się magii plecenia. Bo choć makrama to technika, która nie wymaga narzędzi, to jednak warto wspomnieć, że pewne przybory do makramy są niezbędne.

Muszę przyznać, że gdy emocje po powrocie z Łodzi opadły (jeśli nie jesteś wtajemniczona/y w temat, zajrzyj koniecznie TUTAJ ), wróciłam do pracy ze wzmożoną energią! Wreszcie zabrałam się za kwestie, które od dawna były na mojej liście “do zrobienia”. Mam na myśli sprawy związane z blogiem i pracownią. Możecie być pewni więc, że zmiany nadchodzą! A do tego pracuję aktualnie nad czterema dużymi projektami, nie wspominając o mniejszych “makramkach”, które powstają “w wolnym czasie”. Ten tydzień był naprawdę pracowity! No bo cóż… Stało się tak, a nie inaczej – plecenie sznurków zamieniło się w ostatnich miesiącach w moją pracę.

Jeśli i Ty, chcesz rozpocząć swoją przygodę z tą techniką – musisz wiedzieć, że makramowy projektant potrzebuje chęci tworzenia, odrobiny wyobraźni, szczypty inwencji, wytrwałości, cierpliwości oraz umiejętności splatania przynajmniej dwóch węzłów. To już są najlepsze podstawy! I właściwie te podstawy wystarczą do twórczego tworzenia.

Jest jeszcze jedna kwestia warta uwagi… Taka najważniejsza. Jeśli plecenie sprawia Ci przyjemność, to możesz być pewna/y, że będzie to widać w Twoich pracach! Serce włożone w sznurki, odwdzięcza się zawsze ładnym efektem końcowym. No wiem – brzmi to banalnie, ale ja szczerze w to wierzę.

Omówiliśmy więc te kwestie najważniejsze, a teraz przejdźmy do bardziej przyziemnych spraw. Podczas plecenia makramy, mogą Ci się przydać, następujące przybory:

nożyczki (polecam mniejsze – osobiście zakochałam się w złotym pelikanie, bo te nożyczki mają idealny rozmiar, są ostre oraz ładne),

szydełko (choć ja akurat korzystam z szaszłykowych patyczków 😉) – do przeciągania sznurka w trudniej dostępnych miejscach,

centymetr krawiecki – do odmierzania potrzebnej długości sznurków,

lakier bezbarwny do paznokci – zabezpiecza końce sznurków przed strzępieniem (szczególnie przydatny, gdy pracujemy na sznurku plecionym),

listwy/profile drewniane (które można zastąpić gałązkami lub korzeniami) – niezbędne do wykonywania ozdób wiszących,

ozdoby wykończeniowe (np. drewniane koraliki, pióra),

wszelkiego rodzaju kółka mocujące (np. drewniane, metalowe, małe i duże) – sprawdzą się podczas tworzenia siatek na zakupy czy też kwietników.

W literaturze, wśród przyrządów wymienia się również deskę oraz szpilki z dużymi łebkami (np. tapicerskie), na których zawiesza się sznurki. Jednak na początku przygody z makramą, polecam skorzystać z drewnianego profilu czy też gałązki.

Warto też wspomnieć o wieszaku MULIG ze znanej “sieciówki”, który kosztuje całe 27 złotych, a pozwala na plecenie małych i dużych projektów. Nie wyobrażam sobie już pracy bez tego stojaka!

Często pytacie mnie o odpowiednie haczyki, które umożliwiają/ułatwiają mocowanie profili na stojaku. I tutaj z pomocą przychodzi AliExpress , bo za ok. 9 złotych otrzymujemy paczuszkę z sześcioma wytrzymałymi mocowaniami.

Myślę, że dość wyczerpująco opisałam ten temat, a w razie jakichkolwiek pytań – jestem do dyspozycji. Niech moc makramy będzie z Wami!

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Najbardziej zadziwiające jest to, iż do wykonania takiej makramy wystarczy znajomość 2-3 splotów. Możemy otrzymać trwały i piękny wyrób dzięki odpowiedniemu połączeniu splotów! Makrama daje nieograniczone możliwości. I to jest w tym najbardziej ekscytujące, można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki za pomocą jedynie sznurka i rąk.

Proces twórczy na początku może wydawać się trudny, jednakże dość łatwo można opanować tą technikę. Należy pamiętać o precyzji, dokładnie zaciągać wiązania, i cierpliwie dążyć do zamierzonego efektu.

Obecnie makrama powróciła do łask. Obserwujemy duże zainteresowanie nie tylko wśród kupujących, ale także pasjonatów rękodzieła. Ludzie doceniają prace w które wkłada się mnóstwo pracy, ale i serce oraz pasję. Przedmiot wykonany własnoręcznie na pewno cieszy bardziej aniżeli rzecz nabyta w sklepie, zwłaszcza masowo wykonywane w fabrykach makramy, które są wątpliwej jakości i nie porywają stylem i samym wyglądem.

Zatem moja propozycja to wykonanie niewielkiej makramy ściennej o niedużym stopniu skomplikowania. Taka makrama odnajdzie się w każdym wnętrzu, nie tylko scandi i boho.

Do wykonania makramy potrzebujemy kijek długości ok 55 cm oraz ok 100 metrów Sznurka Nowosolskiego 5mm w dowolnym kolorze. Ja wybrałam najbardziej popularny kolor- Natura. Kijek możemy przynieść z lasu, kupić w markecie budowlanym lub wykorzystać jakąś rurkę.

Makrama którą wykonamy będzie miała wielkość ok 40cm x 80 cm.

Przyda się też stojak lub wieszak na ubrania oraz haki do zamocowania kijka. Jeśli nie masz żadnych stojaków, możesz zawiesić kijek na drzwiach, futrynie, gdziekolwiek.

Zaczniemy od części środkowej i przycięcia sznurków odpowiedniej długości.

Potrzebujemy 4 sznurki długości ok 300 cm, następnie 2 sznurki ok 340 cm, 2 sznurki ok 380 cm, 2 sznurki 340 cm i 4 sznurki 300 cm i . Zaczynamy od prawej strony, najdłuższe będą na środku a po bokach te najkrótsze. Sznurki składamy na pół i zaczepiamy na kiju poprzez przeciągnięcie ich przez otwór.

Kolejnym krokiem będzie otrzymanie tego stanu :

Należy zapleść węzły proste, które krok po kroku ilustrują kolejne zdjęcia:

Cztery węzły powinny być zawiązane zaraz pod kijem, pozostałe nieco niżej, ponieważ z nich zrobimy ‘kulki’.

‘Kulka’ to nic innego jak 3 węzły proste zwinięte i przełożone przez sznurek, ilustrują to następujące zdjęcia:

Gdy już mamy gotowe 3 węzły proste, należy skrajne sznurki przeciągnąć przez powstałe między kijem a węzłami oczko, a środkowe sznurki przeplatamy analogicznie przez środkowe oczko i całość naciągamy, w ten sposób powstaje ‘kulka’ 🙂

Gdy już mamy gotowe 3 kulki, zabieramy się za kolejny krok, tu już potrzebna będzie znajomość węzła żebrowego (poza węzłem prostym i żebrowym nie poznacie już nic więcej, cała makrama opiera się tylko na tych 2 wiązaniach).

Pod kulką zaczynamy wiązać linie skośne. Kulka składa się z 4 sznurków, bazą będą sznurki środkowe i na nich będziemy zaplatać sznurek, aby otrzymać linię skośną. Należy dobrać boczny sznurek i oplątać go 2 razy wokół środkowego sznurka. Należy pamiętać że sznurek środkowy idzie górą, a te które oplatają powinny iść spodem a następnie górą. Kroki przedstawiają kolejne zdjęcia

Linia skośna powstaje z 3 sznurków, pierwszy sznurek od kulki i dwa sąsiednie.

Czynność powtarzamy przy każdej kulce z prawej i lewej strony, jak na zdjęciu poniżej :

Linia będzie podwójna więc czynności powtarzamy w ten sposób:

W ten sposób powstaje pierwszy fragment makramy.

Kolejny krok to znów kulki (czyli 3 węzły proste) w następujących miejscach. Pamiętajcie o zostawieniu oczek na przeciągnięcie sznurków.

Pomiędzy kulkami, mniej więcej w połowie wysokości robimy pojedynczy węzeł prosty.

I znów od kulek wiążemy podwójne linie skośne a między nimi pojedynczy węzeł prosty:

Kolejne ruchy są powtarzalne, ale jest ich już mniej, ponieważ chcemy otrzymać kształt „szpiczasty”. Przed nami takie etapy:

I tak wygląda gotowa już część środkowa 🙂

Pasy boczne makramy.

Na pasy potrzebujemy 5 sznurków o długości ok 460 cm. Znów składamy je na pół i mocujemy na kijku. Aby wykonać takie pasy:

Musimy zacząć od węzła żebrowego. Środkowy sznurek jest naszą bazą i wokół niego zaplatamy sąsiednie sznurki kierując się ku dołowi.

Postępujemy według następujących kroków:

Linia będzie podwójna, więc znów zaczynając od środkowego sznurka wyplatamy węzły żebrowe:

Kolejny krok to węzeł prosty zawiązany w ten sposób:

Następnie kontynuujemy wyplatanie podwójnej linii skośnej tak aby otrzymać ‘Romb’

Wykonujemy 5 takich rombów z obu stron makramy. Zaczynamy w ten sposób:

i kontynuujemy kroki z pierwszego rombu.

Gdy już mamy gotowe 2 paski

Dobieramy po 4 sznurki z każdego paska i wiążemy na nich węzeł prosty

Potem ładnie wykańczamy posługując się węzłem żebrowym. Wykorzystujemy tylko sznurki z pasków, części środkowej makram nie ruszamy.

Pozostało tylko zamocowanie sznurków na paskach i przycięcie/

Przycinanie to wbrew pozorom łatwa czynność, najlepiej najpierw zrobić jedną stronę i dopiero potem drugą stronę makramy. Warto przełożyć sobie kilka strategicznych sznurków (tych już przyciętych) w analogiczne miejsca po drugiej stronie makramy, wyznaczą one nam linię wg której należy ciąć aby otrzymać identyczny kształt jak w przyciętej już pierwszej połowie makramy.

Przy przycinaniu warto stopniować przycinanie, to jak zabawa w fryzjera 😉

I gotowe 🙂 Mam nadzieję że każdy krok opisałam bardzo dokładnie oraz zdjęcia wykonałam tak aby każdy krok był bardzo jasno wytłumaczony 😉 Życzę zdrowia i do następnego razu.

Krochmal do makram

Opis

Oto niezawodny krochmal w płynie! Ułatwia prasowanie makram i nitek. Zawiera skrobię oraz proteiny, dzięki czemu usztywnia wyprasowany projekt makram, poprawia wygląd włókien, ale również pozostawia przyjemny zapach.

Krochmal jest stworzony ze składników biodegradowalnych, czyli całkowicie bezpieczny dla środowiska. Butelka jest szklana, a atomizer ułatwia równomierne rozprowadzenie płynu.

pojemność 90 ml

sposób użycia: spryskaj makramę podczas jej prasowania

Ps. Jeśli nie wiesz jak używać krochmalu do makram, zajrzyj na kanał YT: Marheri Crafts 🙂

Podstawowe narzędzia do makramy

Niby zwykła rzecz – nożyczki. Każdy ma choć jedną parę w domu, ale uwierzcie mi na słowo. Zwykle nożyczki nie będą współpracować. Do makramy warto zaopatrzyć się w naprawdę ostry sprzęt. Nic nie frustruje tak bardzo jak tępe nożyczki, które strzępią sznurek i nie pozwalają na równe cięcie za jednym razem.

Pamiętam jak sama zainwestowałam w lepsze nożyczki – to było coś! Od tej pory nie rozstaję się z nimi. Ja kupiłam swoje przez Internet.

Jakie przybory są niezbędne, czyli co potrzebujesz do plecenia makramy

Ten wpis przyda się każdemu, kto chce rozpocząć swoją przygodę z makramą czy też temu, kto już poddał się magii plecenia. Bo choć makrama to technika, która nie wymaga narzędzi, to jednak warto wspomnieć, że pewne przybory do makramy są niezbędne.

Muszę przyznać, że gdy emocje po powrocie z Łodzi opadły (jeśli nie jesteś wtajemniczona/y w temat, zajrzyj koniecznie TUTAJ ), wróciłam do pracy ze wzmożoną energią! Wreszcie zabrałam się za kwestie, które od dawna były na mojej liście “do zrobienia”. Mam na myśli sprawy związane z blogiem i pracownią. Możecie być pewni więc, że zmiany nadchodzą! A do tego pracuję aktualnie nad czterema dużymi projektami, nie wspominając o mniejszych “makramkach”, które powstają “w wolnym czasie”. Ten tydzień był naprawdę pracowity! No bo cóż… Stało się tak, a nie inaczej – plecenie sznurków zamieniło się w ostatnich miesiącach w moją pracę.

Jeśli i Ty, chcesz rozpocząć swoją przygodę z tą techniką – musisz wiedzieć, że makramowy projektant potrzebuje chęci tworzenia, odrobiny wyobraźni, szczypty inwencji, wytrwałości, cierpliwości oraz umiejętności splatania przynajmniej dwóch węzłów. To już są najlepsze podstawy! I właściwie te podstawy wystarczą do twórczego tworzenia.

Jest jeszcze jedna kwestia warta uwagi… Taka najważniejsza. Jeśli plecenie sprawia Ci przyjemność, to możesz być pewna/y, że będzie to widać w Twoich pracach! Serce włożone w sznurki, odwdzięcza się zawsze ładnym efektem końcowym. No wiem – brzmi to banalnie, ale ja szczerze w to wierzę.

Omówiliśmy więc te kwestie najważniejsze, a teraz przejdźmy do bardziej przyziemnych spraw. Podczas plecenia makramy, mogą Ci się przydać, następujące przybory:

nożyczki (polecam mniejsze – osobiście zakochałam się w złotym pelikanie, bo te nożyczki mają idealny rozmiar, są ostre oraz ładne),

szydełko (choć ja akurat korzystam z szaszłykowych patyczków 😉) – do przeciągania sznurka w trudniej dostępnych miejscach,

centymetr krawiecki – do odmierzania potrzebnej długości sznurków,

lakier bezbarwny do paznokci – zabezpiecza końce sznurków przed strzępieniem (szczególnie przydatny, gdy pracujemy na sznurku plecionym),

listwy/profile drewniane (które można zastąpić gałązkami lub korzeniami) – niezbędne do wykonywania ozdób wiszących,

ozdoby wykończeniowe (np. drewniane koraliki, pióra),

wszelkiego rodzaju kółka mocujące (np. drewniane, metalowe, małe i duże) – sprawdzą się podczas tworzenia siatek na zakupy czy też kwietników.

W literaturze, wśród przyrządów wymienia się również deskę oraz szpilki z dużymi łebkami (np. tapicerskie), na których zawiesza się sznurki. Jednak na początku przygody z makramą, polecam skorzystać z drewnianego profilu czy też gałązki.

Warto też wspomnieć o wieszaku MULIG ze znanej “sieciówki”, który kosztuje całe 27 złotych, a pozwala na plecenie małych i dużych projektów. Nie wyobrażam sobie już pracy bez tego stojaka!

Często pytacie mnie o odpowiednie haczyki, które umożliwiają/ułatwiają mocowanie profili na stojaku. I tutaj z pomocą przychodzi AliExpress , bo za ok. 9 złotych otrzymujemy paczuszkę z sześcioma wytrzymałymi mocowaniami.

Myślę, że dość wyczerpująco opisałam ten temat, a w razie jakichkolwiek pytań – jestem do dyspozycji. Niech moc makramy będzie z Wami!

Haczyki do makramy

Opis

Haczyki są pomocne podczas plecenia techniką makramy. Pozwalają utrzymać profil drewniany/kółko do kwietnika na odpowiednim stojaku (są kompatybilne z wieszakiem MULIG z Ikei). Haczyki STANDARD są idealne do plecenia makram na drewnianych profilach, natomiast XXL świetnie się sprawdzą do gałęzi 🙂

Malowane proszkowo na kolor czarny. Są wykonane z drutu o grubości 4 mm. W komplecie – znajdują się 2 sztuki.

Podstawowe narzędzia do makramy

Niby zwykła rzecz – nożyczki. Każdy ma choć jedną parę w domu, ale uwierzcie mi na słowo. Zwykle nożyczki nie będą współpracować. Do makramy warto zaopatrzyć się w naprawdę ostry sprzęt. Nic nie frustruje tak bardzo jak tępe nożyczki, które strzępią sznurek i nie pozwalają na równe cięcie za jednym razem.

Pamiętam jak sama zainwestowałam w lepsze nożyczki – to było coś! Od tej pory nie rozstaję się z nimi. Ja kupiłam swoje przez Internet.

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Makrama – większość z Was prawdopodobnie słyszy to słowo po raz pierwszy

Najbardziej zadziwiające jest to, iż do wykonania takiej makramy wystarczy znajomość 2-3 splotów. Możemy otrzymać trwały i piękny wyrób dzięki odpowiedniemu połączeniu splotów! Makrama daje nieograniczone możliwości. I to jest w tym najbardziej ekscytujące, można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki za pomocą jedynie sznurka i rąk.

Proces twórczy na początku może wydawać się trudny, jednakże dość łatwo można opanować tą technikę. Należy pamiętać o precyzji, dokładnie zaciągać wiązania, i cierpliwie dążyć do zamierzonego efektu.

Obecnie makrama powróciła do łask. Obserwujemy duże zainteresowanie nie tylko wśród kupujących, ale także pasjonatów rękodzieła. Ludzie doceniają prace w które wkłada się mnóstwo pracy, ale i serce oraz pasję. Przedmiot wykonany własnoręcznie na pewno cieszy bardziej aniżeli rzecz nabyta w sklepie, zwłaszcza masowo wykonywane w fabrykach makramy, które są wątpliwej jakości i nie porywają stylem i samym wyglądem.

Zatem moja propozycja to wykonanie niewielkiej makramy ściennej o niedużym stopniu skomplikowania. Taka makrama odnajdzie się w każdym wnętrzu, nie tylko scandi i boho.

Do wykonania makramy potrzebujemy kijek długości ok 55 cm oraz ok 100 metrów Sznurka Nowosolskiego 5mm w dowolnym kolorze. Ja wybrałam najbardziej popularny kolor- Natura. Kijek możemy przynieść z lasu, kupić w markecie budowlanym lub wykorzystać jakąś rurkę.

Makrama którą wykonamy będzie miała wielkość ok 40cm x 80 cm.

Przyda się też stojak lub wieszak na ubrania oraz haki do zamocowania kijka. Jeśli nie masz żadnych stojaków, możesz zawiesić kijek na drzwiach, futrynie, gdziekolwiek.

Zaczniemy od części środkowej i przycięcia sznurków odpowiedniej długości.

Potrzebujemy 4 sznurki długości ok 300 cm, następnie 2 sznurki ok 340 cm, 2 sznurki ok 380 cm, 2 sznurki 340 cm i 4 sznurki 300 cm i . Zaczynamy od prawej strony, najdłuższe będą na środku a po bokach te najkrótsze. Sznurki składamy na pół i zaczepiamy na kiju poprzez przeciągnięcie ich przez otwór.

Kolejnym krokiem będzie otrzymanie tego stanu :

Należy zapleść węzły proste, które krok po kroku ilustrują kolejne zdjęcia:

Cztery węzły powinny być zawiązane zaraz pod kijem, pozostałe nieco niżej, ponieważ z nich zrobimy ‘kulki’.

‘Kulka’ to nic innego jak 3 węzły proste zwinięte i przełożone przez sznurek, ilustrują to następujące zdjęcia:

Gdy już mamy gotowe 3 węzły proste, należy skrajne sznurki przeciągnąć przez powstałe między kijem a węzłami oczko, a środkowe sznurki przeplatamy analogicznie przez środkowe oczko i całość naciągamy, w ten sposób powstaje ‘kulka’ 🙂

Gdy już mamy gotowe 3 kulki, zabieramy się za kolejny krok, tu już potrzebna będzie znajomość węzła żebrowego (poza węzłem prostym i żebrowym nie poznacie już nic więcej, cała makrama opiera się tylko na tych 2 wiązaniach).

Pod kulką zaczynamy wiązać linie skośne. Kulka składa się z 4 sznurków, bazą będą sznurki środkowe i na nich będziemy zaplatać sznurek, aby otrzymać linię skośną. Należy dobrać boczny sznurek i oplątać go 2 razy wokół środkowego sznurka. Należy pamiętać że sznurek środkowy idzie górą, a te które oplatają powinny iść spodem a następnie górą. Kroki przedstawiają kolejne zdjęcia

Linia skośna powstaje z 3 sznurków, pierwszy sznurek od kulki i dwa sąsiednie.

Czynność powtarzamy przy każdej kulce z prawej i lewej strony, jak na zdjęciu poniżej :

Linia będzie podwójna więc czynności powtarzamy w ten sposób:

W ten sposób powstaje pierwszy fragment makramy.

Kolejny krok to znów kulki (czyli 3 węzły proste) w następujących miejscach. Pamiętajcie o zostawieniu oczek na przeciągnięcie sznurków.

Pomiędzy kulkami, mniej więcej w połowie wysokości robimy pojedynczy węzeł prosty.

I znów od kulek wiążemy podwójne linie skośne a między nimi pojedynczy węzeł prosty:

Kolejne ruchy są powtarzalne, ale jest ich już mniej, ponieważ chcemy otrzymać kształt „szpiczasty”. Przed nami takie etapy:

I tak wygląda gotowa już część środkowa 🙂

Pasy boczne makramy.

Na pasy potrzebujemy 5 sznurków o długości ok 460 cm. Znów składamy je na pół i mocujemy na kijku. Aby wykonać takie pasy:

Musimy zacząć od węzła żebrowego. Środkowy sznurek jest naszą bazą i wokół niego zaplatamy sąsiednie sznurki kierując się ku dołowi.

Postępujemy według następujących kroków:

Linia będzie podwójna, więc znów zaczynając od środkowego sznurka wyplatamy węzły żebrowe:

Kolejny krok to węzeł prosty zawiązany w ten sposób:

Następnie kontynuujemy wyplatanie podwójnej linii skośnej tak aby otrzymać ‘Romb’

Wykonujemy 5 takich rombów z obu stron makramy. Zaczynamy w ten sposób:

i kontynuujemy kroki z pierwszego rombu.

Gdy już mamy gotowe 2 paski

Dobieramy po 4 sznurki z każdego paska i wiążemy na nich węzeł prosty

Potem ładnie wykańczamy posługując się węzłem żebrowym. Wykorzystujemy tylko sznurki z pasków, części środkowej makram nie ruszamy.

Pozostało tylko zamocowanie sznurków na paskach i przycięcie/

Przycinanie to wbrew pozorom łatwa czynność, najlepiej najpierw zrobić jedną stronę i dopiero potem drugą stronę makramy. Warto przełożyć sobie kilka strategicznych sznurków (tych już przyciętych) w analogiczne miejsca po drugiej stronie makramy, wyznaczą one nam linię wg której należy ciąć aby otrzymać identyczny kształt jak w przyciętej już pierwszej połowie makramy.

Przy przycinaniu warto stopniować przycinanie, to jak zabawa w fryzjera 😉

I gotowe 🙂 Mam nadzieję że każdy krok opisałam bardzo dokładnie oraz zdjęcia wykonałam tak aby każdy krok był bardzo jasno wytłumaczony 😉 Życzę zdrowia i do następnego razu.

키워드에 대한 정보 stojak do robienia makramy

다음은 Bing에서 stojak do robienia makramy 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  미국 에서 접근 금지 신청 | 가족 상대로 접근금지 신청이 가능할까? 1156 투표 이 답변
See also  모다모다 샴푸 사용법 | 모다모다 샴푸 사용법/흰머리 뿌리갈변 방법/구독자분들의 꿀팁/써니네Tv/모다모다샴푸 3개월 19일째 사용중 3527 좋은 평가 이 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 How to weave / continuous weave macrame

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

How #to #weave #/ #continuous #weave #macrame


YouTube에서 stojak do robienia makramy 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 How to weave / continuous weave macrame | stojak do robienia makramy, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment