Szkoła Wojskowa Z Internatem | Nieodpłatne Wyposażenie Ucznia Klasy Mundurowej. Rekrutacja 2021. 인기 답변 업데이트

당신은 주제를 찾고 있습니까 “szkoła wojskowa z internatem – Nieodpłatne wyposażenie ucznia klasy mundurowej. Rekrutacja 2021.“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu 이(가) 작성한 기사에는 조회수 14,602회 및 좋아요 348개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

szkoła wojskowa z internatem 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Nieodpłatne wyposażenie ucznia klasy mundurowej. Rekrutacja 2021. – szkoła wojskowa z internatem 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Prezentacja wyposażenia podstawowego, jakie otrzymuje nieodpłatnie uczeń klasy mundurowej naszej szkoły na czas trwania nauki.
Zapraszamy do nauki w naszej szkole.
Szkolna strona internetowa: https://zsnr2ns.edu.pl

szkoła wojskowa z internatem 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Liceum wojskowe – OPW

Klasa wojskowa funkcjonuje na mocy porozumienia zawartego 5 września 2000 roku. Szkolenie wojskowe prowadzone jest od 22 lat przez profesjonalną kadrę …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: wojnicz.edu.pl

Date Published: 3/21/2021

View: 5601

Top 15 wojskowych szkół z internatem dla trudnej młodzieży

Camden Military Academy to jedyna w swoim rodzaju wojskowa szkoła z internatem dla klas 7-12 z dobrze zorganizowanym środowiskiem wojskowym. mi …

+ 여기에 자세히 보기

Source: worldscholarshub.com

Date Published: 6/7/2021

View: 1992

Husarz. Główna Wojskowa Szkoła Średnia we Wrocławiu

Liceum wojskowe Husarz to miejsce nauki dla osób, które chcą w przyszłości służyć w Wojsku Polskim. To również szkoła dla przyszłych dowódców i oficerów.

+ 더 읽기

Source: szkolawojskowahusarz.pl

Date Published: 2/2/2021

View: 9651

Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne

Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie jest publiczną szkołą … całkowitego podporządkowania się regulaminom szkoły i internatu, …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.cyber.mil.pl

Date Published: 6/22/2022

View: 5925

Klasa wojskowa – ZS Radoryż

Kandydaci z zachowaniem poniżej poprawnego mogą kształcić się klasie ogólnej. Dla uczniów mających problem z dojazdem, szkoła udostępnia przyszkolny internat.

+ 여기에 표시

Source: zsradoryz.pl

Date Published: 2/25/2022

View: 2365

Jak wygląda nauka w szkole wojskowej?

Szkoła wojskowa przeznaczona jest dla młodzieży, która wiąże swoją … liceum wojskowe (w tym liceum z internatem),; technikum wojskowe, …

+ 더 읽기

Source: policealna.gowork.pl

Date Published: 12/9/2021

View: 2801

Strona główna – Wojskowe Ogólnokształcące Liceum …

10.00 w studiu Wojskowej Akademii Technicznej rozpocznie się konkurs online pn. „#18 najważniejsza bitwa w dziejach świata”.

+ 여기에 표시

Source: woli.wat.edu.pl

Date Published: 6/5/2021

View: 9723

Klasa wojskowa

Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW) to nowy rodzaj klas mundurowych, … Nasza szkoła współpracuje z jednostką patronacką 3 Zamojskiego Batalionu …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: zsp5-zamosc.edupage.org

Date Published: 10/26/2021

View: 7998

Liceum Ogólnokształcące – Klasa wojskowa

Liceum Ogólnokształcące – Klasa wojskowa. Oddziały Przygotowania Wojskowego od 01września 2020 r. w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. DSC_0065.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.zsgoscino.pl

Date Published: 1/8/2021

View: 7866

주제와 관련된 이미지 szkoła wojskowa z internatem

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Nieodpłatne wyposażenie ucznia klasy mundurowej. Rekrutacja 2021.. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Nieodpłatne wyposażenie ucznia klasy mundurowej.  Rekrutacja 2021.
Nieodpłatne wyposażenie ucznia klasy mundurowej. Rekrutacja 2021.

주제에 대한 기사 평가 szkoła wojskowa z internatem

  • Author: Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu
  • Views: 조회수 14,602회
  • Likes: 좋아요 348개
  • Date Published: 2021. 3. 19.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=02nV6k5mQsA

Czy opłaca się iść do szkoły wojskowej?

Wiele osób zastanawia się, czy warto rozpocząć naukę w szkole o profilu wojskowym. Dla osób, które poważnie myślą o karierze w armii, placówka tego typu będzie najlepszym rozwiązaniem. Uczniowie szkoły wojskowej otrzymują specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu przysposobienia militarnego.

Jaka szkoła średnia do wojska?

Nauczanie wojskowe w OPW obejmuje szkolenie zasadnicze w klasach I–III liceum i klasach I–IV technikum, w trakcie którego są realizowane zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz obóz szkoleniowy w klasie IV liceum i klasie V technikum.

Jak dostać się do szkoły wojskowej?

Jeśli chcesz studiować na studiach wojskowych w WAT, musisz:
  1. posiadać obywatelstwo polskie,
  2. zdać maturę,
  3. nie być karana/y sądownie,
  4. posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia zawodowej służby wojskowej,
  5. mieć ukończone 18 lat.

W jakim wieku można iść do szkoły wojskowej?

wiek co najmniej 18 lat. niekaranie za umyślnie spowodowane przestępstwo. brak pełnienia innego rodzaju czynnej służby wojskowej.

Ile trwa szkoła wojskowa?

przejdziesz przez 2 etapy służby – 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej (w tym czasie będziesz miał wybór – nie musisz być skoszarowany);

Ile kosztuje mundur do klasy mundurowej?

Ile kosztuje mundur do klasy mundurowej? Podstawowe wyposażenie do klasy mundurowej to koszt około 750 zł. Najczęściej wybieranym mundurem w sklepie Militaria.pl jest zestaw składający się z bluzy i spodni wojskowych firmy Texar.

Czy 16 latek może isc do wojska?

Obowiązek stawienia się do kwalifikacji wojskowej obejmuje w czasie pokoju wszystkich mężczyzn i niektóre kobiety, którzy kończą w danym roku kalendarzowym 19 lat.

Kto nie idzie do wojska?

Żołnierz musi też mieć zdrową skórę, dlatego w szeregi armii nie dostaną się osoby cierpiące na szpecące, przewlekłe choroby skóry, widoczne torbiele włosowate, schorzenia naczyń limfatycznych lub węzłów chłonnych “nieznacznie upośledzające sprawność ustroju”.

Ile lat jest liceum wojskowe?

Uczeń liceum o profilu ogólnym w trakcie 4 lat nauki po szkole podstawowej będzie realizował podstawę programową szkolnictwa ogólnego. Uczniowie takiego liceum mogą swobodnie wybierać przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym.

Ile wzrostu musi mieć żołnierz?

Kandydatów do służby w wojskach desantowo-szturmowych należy kwalifikować jako zdolnych przy wzroście od 165 cm do 185 cm. Kandydatów do służby w jednostkach Żandarmerii Wojskowej należy kwalifikować jako zdolnych przy wzroście co najmniej 175 cm.

Co daje ukończenie klasy mundurowej?

Absolwent będzie mógł, po odbyciu skróconej służby przygotowawczej, pozostać żołnierzem rezerwy, starać się o powołanie do terytorialnej i zawodowej służby lub pójść na studia wojskowe otrzymując gratyfikację w postaci dodatkowych punktów w procesie rekrutacji.

Czy w wojsku trzeba mieć krótkie włosy?

Kwestię włosów zarówno żołnierza mężczyzny, jak i żołnierza kobiety określa „Regulamin ogólny Sił Zbrojnych” w pkt. 100, na stronie 22. Mężczyzna ma mieć włosy (wąsy, brodę) „schludne i krótko ostrzyżone”, kobieta zaś ma miećwłosy krótko upięte”. Jeżeli chodzi o kobiety, większego problemu nie ma.

Czy na komisji wojskowej trzeba ściągać majtki 2020?

W trakcie kwalifikacji wojskowej kandydaci są proszeni o rozebranie się do bielizny. Komisja lekarska przeprowadza badania, m.in. wzroku i słuchu, a także sprawdza sprawność fizyczną.

Jakie roczniki do wojska 2022?

osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Kto idzie do wojska w czasie wojny?

W razie ogłoszenia mobilizacji lub wprowadzenia stanu wojennego wszyscy mężczyźni podlegający powszechnemu obowiązkowi wojskowemu, a uznani za zdolnych do służby wojskowej, mogą być w każdym czasie powołani do odbycia czynnej służby wojskowej.

Co daje ukończenie klasy mundurowej?

Absolwent będzie mógł, po odbyciu skróconej służby przygotowawczej, pozostać żołnierzem rezerwy, starać się o powołanie do terytorialnej i zawodowej służby lub pójść na studia wojskowe otrzymując gratyfikację w postaci dodatkowych punktów w procesie rekrutacji.

Czy po szkole wojskowej można isc do wojska?

Będą też musieli zaliczyć egzamin końcowy. Szkolenie absolwentów klas mundurowych potrwa do 28 sierpnia. Po jego zakończeniu absolwenci klas wojskowych staną się żołnierzami rezerwy i już we wrześniu będą mogli ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej.

Co mogę robić po szkole mundurowej?

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu klasy mundurowej policyjnej: wszelkie instytucje mundurowe, prawne, penitencjarne, administracja państwowa i publiczna, inspekcje i straże. Po drugie firmy ochroniarskie, detektywistyczne (po nabyciu praktyki), dozorujące i transportujące walory i środki pieniężne.

Czego się uczy w wojsku?

Program obejmie cztery podstawowe bloki tematyczne: szkolenie bojowe (w tym m.in. taktykę, szkolenie strzeleckie, rozpoznanie, obronę przed bronią masowego rażenia, łączność, terenoznawstwo, szkolenie medyczne, inżynieryjno-saperskie oraz sprawnościowe); szkolenie logistyczne (m.in.

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Przygotowania Wojskowego (OPW)

Klasa wojskowa funkcjonuje na mocy porozumienia zawartego 5 września 2000 roku. Szkolenie wojskowe prowadzone jest od 22 lat przez profesjonalną kadrę szkoleniową 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie.

Od roku szkolnego 2022/2023 decyzją MON Zespół Szkół Licealnych i Technicznych otrzymał zezwolenie na utworzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego. Jednostką wojskową odpowiedzialną za prowadzenie kształcenia praktycznego jest

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w Krakowie.

Klasa przeznaczona jest dla uczniów, którzy chcą związać swoją karierę zawodową ze służbami mundurowymi. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących przez wszystkie lata edukacji uczniowie uczestniczą w szkoleniu teoretycznym i praktycznym.

W czasie zajęć uczniowie mają szansę zapoznać się ze specyfiką pracy żołnierza zawodowego, uczestnicząc w zajęciach teoretycznych, realizowanych metodą wykładów informacyjnych, dyskusji, inscenizacji, prezentacji multimedialnych, pokazów umundurowania oraz zajęciach praktycznych realizowanych metodą ćwiczeń, musztry bojowej, pokazów uzbrojenia i sprzętu wojskowego, a także pokazów prawidłowo wykonywanych przez żołnierza czynności. Ponadto uczniowie tej klasy biorą udział w uroczystościach wojskowych i patriotycznych na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim. Minimalna liczba godzin szkolenia to 230, w tym 53 godz. szkolenia teoretycznego i 177 godz. szkolenia praktycznego.

Zajęcia realizowane w ramach szkolenia odbywają się na terenie szkoły, jednostki wojskowej lub na terenie innych obiektów dostosowanych do formy, metod i tematyki zajęć określonych w programie szkolenia.

W klasie IV uczniowie biorą udział w obozie szkoleniowym, który odbywa się na terenie obiektów wojskowych, w szczególności w rejonach poligonów wojskowych i ośrodkach szkolenia lub na terenie innych obiektów dostosowanych do formy, metod i tematyki zajęć określonych w programie szkolenia.

Zarówno szkolenie wojskowe, jak i udział w obozie są bezpłatne. Uczniowie na czas edukacji zobowiązani są do noszenia mundurów, zwłaszcza w czasie zajęć z przysposobienia wojskowego. Stanowią one wizytówkę klasy, podnoszą jej morale i przyswajają wizerunek żołnierza.

Oddział Przygotowania Wojskowego

w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych

im. Jana Pawła II w Wojniczu.

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu

decyzją Ministra Obrony Narodowej

otrzymał zezwolenie na utworzenie od roku szkolnego 2022/2023

Oddziału Przygotowania Wojskowego.

Jednostką wojskową odpowiedzialną za prowadzenie kształcenia praktycznego jest

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w Krakowie.

Korzyści dla uczniów płynące z podjęcia nauki w OPW:

bezpłatne pełne umundurowanie,

system szkolenia przygotowujący do pełnienia służby mundurowej,

dodatkowe punkty do Akademii Wojskowych oraz WOT,

skrócona służba przygotowawcza do służby wojskowej,

możliwość rozpoczęcia studiów na preferencyjnych warunkach,

bezpłatny obóz szkoleniowy współfinansowany przez MON.

Przedmioty rozszerzone:

Wiedza o społeczeństwie

Geografia.

Języki obcy:

język angielski

Języki obce do wyboru:

język hiszpański

język niemiecki

Uczniowie OPW w wyniku realizacji programu szkolenia poprzez zajęcia teoretyczne, praktyczne, wyjazdowe oraz obóz posiądą wiedzę z zakresu:

podstawowych uwarunkowaniach służby wojskowej,

wybranych zagadnień regulaminów ogólnego, musztry, ceremoniału wojskowego,

podstaw wychowania wojskowego,

podstaw szkolenia bojowego, w tym taktyki,

szkolenia strzeleckiego,

rozpoznania wojskowego,

szkolenia inżynieryjno-saperskiego.

Terminarz rekrutacji:

Liceum Wojskowe – OPW Nazwa etapu Termin w postępowaniu rekrutacyjnym Termin w postępowaniu uzupełniającym Rejestracja kandydatów w systemie www.malopolska.edu.com/wybór preferencji, dostarczenie wniosku do szkoły pierwszego wyboru 16 maja 2022r. – 30 maja 2022r. 27 lipca 2022r. – 28 lipca 2022r. Pobranie druku zaświadczenia lekarskiego na badania do lekarza rodzinnego oraz dostarczenie zaświadczenia 16 maja 2022r. – 27 maja 2022r. 27 lipca 2022r. – 28 lipca 2022r. Przeprowadzenie przez komisję rekrutacyjną prób sprawności fizycznej 10 czerwiec 2022r. godz. 10.00 29 lipca 2022r. – 1 sierpnia 2022r. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik prób sprawności fizycznej 15 czerwiec 2022r. 3 sierpnia 2022r. Dostarczenie świadectw i wyników egzaminu ósmoklasisty 24 czerwca 2022r. – 12 lipca 2022r. – Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia 19 lipca 2022r. do godz. 12:00 9 sierpnia 2022r. do godz. 12:00 Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa i wyników egzaminu ósmoklasisty do 25 lipca 2022r. do 17 sierpnia 2022r. Publikacja list przyjętych 26 lipca 2022r. do godz. 12:00 d18 sierpnia 2022r. do godz. 12:00

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Rekrutacji do OPW

Próba sprawności fizycznej

Dla kandydatów – absolwentów 8-letniej Szkoły Podstawowej

do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym

w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu

Termin: 10 czerwca 2022r. godz. 10.00

Miejsce: Hala Sportowa ZSLiT, ul. Rolnicza 6, 32 – 830 Wojnicz

UWAGA!

Do próby sprawności fizycznej zobowiązani są przystąpić kandydaci, którzy w swojej preferencji wybrali Klasę wojskową – OPW na pierwszym miejscu, a także kandydaci, którzy Klasę wojskową – OPW wybrali na kolejnych preferencjach.

Do testu sprawności fizycznej zostaną dopuszczeni tylko kandydaci, którzy dostarczyli zaświadczenie lekarza podstawowej opieki medycznej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do przystąpienia do próby sprawności fizycznej oraz zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział w testach sprawności fizycznej .

Niniejsze dokumenty należy przedłożyć do sekretariatu szkoły do dnia 10.06.2022r. do godz. 9.00. Na podstawie dostarczonych dokumentów pracownik Sekretariatu szkoły wydaje zgodę na przystąpienie do testu sprawności fizycznej z którym należy zgłosić się na halę sportową ZSLiT ul. Rolnicza 6, 32 – 830 Wojnicz.

Próba sprawności fizycznej

Forma testu: Ćwiczenia praktyczne (próba siły i sprawnościowy tor przeszkód)

Test sprawności fizycznej składa się z następujących ćwiczeń przeprowadzonych w cyklu w postaci toru przeszkód w następującej kolejności:próba siły: 2 x rzut oburącz w tył nad głową piłką lekarską (dziewczęta 2kg, chłopcy 3kg) – decyduje lepsza próba rzutu.

Sprawnościowy tor przeszkód: Na komendę „Start” kandydat wykonuje następujące zadania:

okrążanie 3 chorągiewek, start z leżenia na brzuchu, przewrót w przód, naprzemianstronne przeskoki obunóż wzdłuż ławeczki – 4 przeskoki, 10 x brzuszki z 2kg piłką lekarską trzymaną na wysokości klatki piersiowej, bieg „8” – 8m zaczynając do środka.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Próby Sprawności Fizycznej

15 najlepszych wojskowych szkół z internatem dla trudnej młodzieży

Wojskowe szkoły z internatem dla trudnej młodzieży udowodniły, że pomagają rozwijać charakter, a także umiejętności przywódcze młodzieży, która wykazuje pewien rodzaj negatywnego i nieprzyjemnego nastawienia.

Szkoła zapewnia dodatkową dyscyplinę, która powstrzymuje zewnętrzne rozpraszanie uwagi lub wpływ grupy rówieśniczej na uczniów poprzez angażowanie ich w zajęcia pozalekcyjne.

Statystycznie na świecie jest około 1.1 miliarda młodych ludzi, co stanowi około 16 procent światowej populacji.

Młodość to etap przejściowy od dzieciństwa do dorosłości, ten okres przejściowy może być trudny; ma pewne negatywne cechy.

W dzisiejszym świecie młodzież wykazuje pewne negatywne problemy behawioralne, które określa się mianem bycia ‘zmartwiony’. Skutkuje to jednak niepowodzeniem akademickim i niemożnością skupienia się na odkrywaniu ich potencjału.

Jednak wojsko internat jest bardziej dominujący i ocenia potencjał każdego ucznia. Dlatego większość rodziców decyduje się wysłać swoją trudną młodzież do wojskowej szkoły z internatem.

Kim jest trudna młodzież?

Niespokojny młodzieniec to taki, który wykazuje pewne znaczące problemy behawioralne.

Może to być negatywne zachowanie fizyczne lub psychiczne, które ma tendencję do zakłócania ich procesu rozwoju w wypełnianiu ich roli jako uczniów i członków ich rodziny, a także ich przyszłego celu.

Atrybuty trudnej młodzieży

Istnieje kilka negatywnych cech widocznych u młodzieży cierpiącej na problemy behawioralne.

Poniżej znajdują się atrybuty niespokojnej młodzieży:

Słabe wyniki/spada w klasie szkolnej

Trudności w nauce i przyswajaniu

Nadużywanie narkotyków/substancji

Doświadcz ekstremalnej zmiany nastroju, która nie pasuje do obecnego scenariusza

Tracą zainteresowanie działaniami społecznymi i szkolnymi, w które byli w pełni zaangażowani

Staję się skryty, zawsze smutny i samotny

Nagłe zaangażowanie w negatywne grupy rówieśnicze

Nieposłuszny szkolnym zasadom i przepisom, a także rodzicom i starszym

Mów kłamstwa i czuj potrzebę, by nie być poprawianym.

Niespokojna młodzież potrzebuje pomocy. Wskazane jest poszukiwanie rozwiązań, które pomogą tej trudnej młodzieży i zaciągnięcie jej do wojska internat jest również alternatywnym sposobem pomagania/wspierania ich w budowaniu bardziej pozytywnych i skoncentrowanych atrybutów.

spójrzmy teraz na najlepszy internat wojskowy dla trudnej młodzieży.

Lista najlepszych wojskowych szkół z internatem dla trudnej młodzieży

Poniżej znajduje się lista najlepszych wojskowych szkół z internatem dla trudnej młodzieży:

Wojskowe szkoły z internatem dla trudnej młodzieży

1. Akademia Wojskowa w Nowym Jorku

Roczne czesne: $ 41,900.

Nowojorska Akademia Wojskowa została założona w 1889 roku; znajduje się w Cornwall-on-Hudson w Nowym Jorku. Jest to prywatna szkoła z internatem, która umożliwia zapisanie zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej z klas 7-12 w wysoce zorganizowanym środowisku wojskowym i średniej wielkości klas 10 uczniów.

System akademicki oferuje wyjątkową politykę, która łączy programy edukacyjne, fizyczne/sportowe i przywódcze, które budują pozytywny charakter trudnej młodzieży.

Jest to jednak wojskowa szkoła z internatem dla trudnej młodzieży, której celem jest rozwijanie ich nastawienia do dalszych podróży edukacyjnych i bycia odpowiedzialnymi i wartościowymi obywatelami.

Nowojorska Akademia Wojskowa jest jedną z najstarszych jednostek wojskowych, do której na samym początku zapisali się tylko chłopcy, szkoła rozpoczęła rekrutację uczennic w 1975 roku.

Odwiedź szkołę

2. Akademia Wojskowa Camden

Roczna opłata za naukę: $ 26,000.

Camden Military Academy to jedyna w swoim rodzaju wojskowa szkoła z internatem dla klas 7-12 z dobrze zorganizowanym środowiskiem wojskowym. mizałożona w 1958 roku w Południowej Karolinie w Stanach Zjednoczonych, jest również uznawana za oficjalną państwową szkołę wojskową.

W Camden Military Academy szkoła ma na celu rozwój i przygotowanie płci męskiej pod względem akademickim, emocjonalnym, fizycznym i moralnym.

Jest to zalecana wojskowa szkoła z internatem dla trudnej młodzieży, która buduje pozytywne podejście do stawiania czoła życiowym próbom i możliwościom.

CMA jest bardzo zaangażowany w wiele aktywności sportowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, baseball, tenis, golf, zapasy cross country i bieżnia.

Jednak Camden Military Academy jest postrzegana jako ekskluzywna szkoła z około 300 studentami płci męskiej i średnią klasą 15, dzięki czemu nauka jest bardzo skuteczna.

Odwiedź szkołę

3. Akademia Fork Union

Roczna opłata za naukę: $ 36,600.

Firma Fork Union została założona w 1898 roku w Fork Union w stanie Wirginia. Jest to chrześcijański internat wojskowy dla mężczyzn dla klas 7-12 z około 300 przyjętymi uczniami.

Jest to wstępna wojskowa szkoła z internatem dla trudnej młodzieży, której celem jest rozwój charakteru promocyjnego, przywództwa i stypendium wraz z wykształceniem na wysokim poziomie.

W FUA kadeci mają przywilej angażowania się w grupowe studiowanie Biblii, zajęcia sportowe/sportowe, a także inne zajęcia pozalekcyjne, takie jak debaty, gry w szachy, filmy z klubów wideo i tak dalej.

Odwiedź szkołę

4. Akademia Wojskowa Missouri

Roczna opłata za naukę: $ 38,000.

Akademia Wojskowa Missouri znajduje się na wsi w stanie Missouri w Meksyku; wojskowa szkoła z internatem dla mężczyzn, która koncentruje się na naukowcach, budowaniu pozytywnego charakteru, samodyscyplinie, a także pomaganiu trudnej młodzieży i kadetom w osiągnięciu ich potencjału.

Jednak młodzi mężczyźni w klasach 6-12 mogą zapisać się do szkoły.

Odwiedź szkołę

5. Akademia Wojskowa Oak Ridge

Roczna opłata za naukę: $ 34,600.

Oak Ridge Military Academy jest wojskową szkołą z internatem koedukacyjnym (dla chłopców i dziewcząt), założoną w 1852 roku. Jest to szkoła w Północnej Karolinie dla klas 7-12 i ma średnią wielkość klasy 10.

ORMA jest wysoko oceniana przez społeczność troskliwych nauczycieli/mentorów, którzy pomagają trudnej młodzieży w jej potencjale, aby stać się odnoszącymi sukcesy liderami.

Ponadto Akademia Wojskowa Oak Ridge tworzy środowisko, które buduje wartości, zachęca do doskonałości akademickiej i daje młodym mężczyznom i kobietom możliwości budowania dla nich lepszej przyszłości.

Odwiedź szkołę

6. Akademia Wojskowa Massanutten

Roczna opłata za naukę: $ 34,600.

Massanutten Military Academy to szkoła wojskowa z internatem dla chłopców i dziewcząt, założona w 1899 w Woodstock w stanie Wirginia dla klas 7-12.

W Akademii Wojskowej Massanutten szkoła koncentruje się na przygotowaniu swoich kadetów do sukcesu poprzez zapewnienie wyższego wykształcenia i nauki.

Jednak szkoła zapewnia wyjątkowe zaangażowanie w krytyczne myślenie, innowacje i cenioną kulturę, która buduje uczniów na globalnych obywateli.

Odwiedź szkołę

7. Akademia Wojskowa Fishburne

Roczna opłata za naukę: $ 37,500.

Fishburne to prywatna wojskowa szkoła z internatem dla chłopców dla klas 7-12, założona w 1879 roku i zlokalizowana w Waynesboro w stanie Wirginia, Stany Zjednoczone.

To jedna z najstarszych szkół w kraju.

W szkole Fishburne szkoła koncentruje się na budowaniu sposobu myślenia, który wznosi chłopca w lepszą przyszłość. Fishburne School jest bardzo zaangażowana w zajęcia pozalekcyjne, imprezy towarzyskie, wycieczki i doskonałość akademicką.

Zapisało się około 150 uczniów, a średnia wielkość klasy to 10 osób, bez terminu składania wniosków do szkoły.

Odwiedź szkołę

8. Akademia Wojskowa Riverside

Roczna opłata za naukę: 44,500 25,478 USD i XNUMX XNUMX USD (wyżywienie i dzień).

Riverside Military Academy to prywatna wojskowa szkoła z internatem założona w 1907 roku, znajduje się w Gainesville w stanie Georgia. Jest to szkoła dla chłopców dla klas 6-12 ze średnią liczebnością 12 uczniów.

Ponadto szkoła znana jest z wyjątkowego szkolenia młodych potencjałów i zapewniania swoim kadetom dobrze zorganizowanego i bezpiecznego środowiska uczenia się; stworzenie systemu edukacyjnego z ograniczonymi rozpraszaczami.

Odwiedź szkołę

9. Akademia Randolpha-Macona

Roczna opłata za naukę: $ 41,784

Randolph-Macon jest prywatną szkołą przygotowawczą i internatem zlokalizowaną przy 200 Academy Road Drive, Front Royal, VA. Została założona w 1892 roku. Jest szkołą koedukacyjną dla klas 6-12 ze średnią klasą 12 uczniów.

R-MA skupia się na budowaniu nastawienia studentów na osiąganie sukcesów, wspieranie/pracę zespołową, a także przygotowywanie ich do dalszej edukacji.

do tego, szkoła jest oceniana jako najlepsza i najbardziej zróżnicowana prywatna szkoła z internatem w Wirginii.

Odwiedź szkołę

10. Akademia Wojskowa Hargrave

Roczna opłata za naukę: 39,500 15,900 USD i XNUMX XNUMX USD (wyżywienie i dzień)

Jest to prywatna szkoła z internatem dziennym i wojskowym dla chłopców w klasach 7-12 ze średnią liczebnością klasy 10 uczniów. Znajduje się w Chatham w USA i jest popularnie znana jako Narodowa Szkoła Charakteru.

Hargrave została założona w 1909 roku, jest szkołą, która buduje charakter swoich podchorążych w kierunku przywództwa i etyki oraz asystuje w duchowym rozwoju ucznia.

Skupiamy się jednak na osiągnięciu doskonałej doskonałości akademickiej poprzez ciągłe angażowanie studentów w zajęcia akademickie, a także zajęcia sportowe.

Odwiedź szkołę

11. Południowa Akademia Przygotowawcza

Roczna opłata za naukę: $ 28,500.

Firma Southern Prep została założona w 1898 roku w Camphill w stanie Alabama w Stanach Zjednoczonych. Jest to prywatna wojskowa szkoła z internatem dla chłopców, której celem jest zapewnienie dobrze zorganizowanego środowiska do nauki bez rozpraszania uwagi. Szkoła jest znany ze swojej doskonałości akademickiej, dyscypliny i struktury potrzebnej do skupienia.

Ponadto szkoła koncentruje się na sukcesie akademickim, budowaniu przywództwa i pozytywnym rozwoju charakteru, który może pomóc dziecku z problemami.

Zapisało się około 110 uczniów, a średnia wielkość klasy to 12 osób. Zgłoszenie do szkoły jest dozwolone w dowolnym momencie.

Chłopcy w klasach 6-12 mogą zapisać się do szkoły.

Odwiedź szkołę

12. Morska Akademia Wojskowa

Roczna opłata za naukę: $ 35,000

Założona w 1965, Marine Military Academy jest przygotowawczą szkołą wojskową dla chłopców i prywatną szkołą dla klas 7-12. Znajduje się w Harlingen w Teksasie, USA.

MMA zapewnia dobrze zorganizowane i wolne od rozpraszania środowisko uczenia się w małej klasie, co sprawia, że ​​uczniowie pozostają skupieni na swoich naukowcach, a także rozwijają się samodyscyplina. Szkoła angażuje również swoich kadetów/uczniów w zajęcia pozalekcyjne i szkolenia przywódcze, aby poprawić uczniów i przygotować ich do dalszej edukacji.

Zapisało się około 261 uczniów, a średnia wielkość klasy to 11 uczniów i niehandlową aplikację do szkoły.

Odwiedź szkołę

13. Akademia św. Jana Northwestern

Roczna opłata za naukę: 42,000 19,000 USD i XNUMX XNUMX USD (wyżywienie i dzień).

St John Northwestern Academy to prywatna akademia z internatem i dzień dla chłopców. Została założona w 1884 roku w Delafield w USA.

Jest to przygotowanie do college’u, które ćwiczy umysł i pomaga rozwinąć niespokojne młodzieżowe postacie, aby stały się osobami odnoszącymi sukcesy. Szkoła koncentruje się na sukcesach akademickich, lekkoatletyce, rozwoju przywództwa i rozwoju charakteru.

Zapisywanych jest średnio 174 uczniów, a średnia wielkość klasy wynosi 10.

Odwiedź szkołę

14. Akademia Armii i Marynarki Wojennej

Roczne czesne opłata: $ 48,000.

Jest to prywatna wojskowa szkoła z internatem dla chłopców w klasach 7-12. Akademia Armii i Marynarki Wojennej została założona w 1910 roku w Carlsbad w Kalifornii.

Ta szkoła z internatem dla trudnej młodzieży liczy średnio 12 uczniów.

Akademia Armii i Marynarki Wojennej pomaga rozbudzić pragnienie odniesienia sukcesu i zbudowania lepszej wersji samego siebie; zapewniają akademicką, sportową i indywidualną uwagę wszystkim kadetom.

Ponadto Akademia Armii i Marynarki Wojennej znana jest z nacisku na budowanie odpowiedzialnych i odpowiedzialnych młodych mężczyzn.

Pomaga rozbudzić pragnienie odniesienia sukcesu i zbudowania lepszej wersji siebie. Ponadto zapewniają wszystkim kadetom uwagę akademicką, sportową i indywidualną.

Odwiedź szkołę

15. Akademia Wojskowa Valley Forge

Roczna opłata za naukę: $ 37,975

Akademia Wojskowa Valley Forge znajduje się w Wayne w Pensylwanii. Jest to prywatna i gimnazjum wojskowe z internatem dla chłopców w klasach 7-12 oraz PG.

Szkoła znana jest z pięciu kamieni węgielnych, którymi są doskonałość akademicka, motywacja osobista, rozwój postaci, rozwój fizyczny i przywództwo, co przyczyniło się do pomocy młodym w osiągnięciu ich celu.

Jednak średnia wielkość klasy wynosi 11.

Odwiedź szkołę

Często zadawane pytania dotyczące wojskowych szkół z internatem dla trudnej młodzieży

Czy szkoła z internatem wojskowym jest jedyną opcją pomocy trudnej młodzieży? Nie, wysłanie zmartwionego dziecka na wojskowy internat nie jest jedyną ani najlepszą opcją. istnieją inne opcje, takie jak wysłanie ich do terapeutycznej szkoły z internatem lub programu leczenia stacjonarnego.

2. Czy wojsko pomoże zmienić trudną młodzież? tak. Oprócz naukowców, szkoła wojskowa jest postrzegana jako pomoc w budowaniu samodzielności i dyscypliny, angażując uczniów w przywództwo, lekkoatletykę i inne zajęcia pozalekcyjne, które pomogą młodzieży w pozytywnym podejściu do prób życiowych i możliwości.

3. Czy są to tanie wojskowe szkoły z internatem? TAk. istnieje kilka tanich wojskowych szkół z internatem, w których czesne jest bezpłatne.

Rekomendacja

Wnioski

Podsumowując, wykształcenie wojskowe daje uczniom poczucie spełnienia i osiągnięć, prowadząc ich do pozytywnych życiowych wyborów.

Twoje dziecko otrzyma wysokiej jakości wykształcenie, a także będzie przygotowane do kariery wojskowej.

Klasy o profilu wojskowym w szkołach ponadpodstawowych – Kuratorium Oświaty w Olsztynie

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.

Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, które koordynuje programy Ministerstwa, opracowało specjalne narządzie, które to ułatwi. To interaktywna mapa, na której można znaleźć przydatne dane: adresy, telefony, e-maile oraz informację, w jakim projekcie szkoła uczestniczy. Z mapy można skorzystać tutaj: cutt.ly/PROGRAMY.

„CYBER.MIL z klasą” – klasy o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. To propozycja dla tych, którzy interesują się informatyką, a swoją zawodową przyszłość chcieliby widzieć w instytucjach wojskowych. Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa. „CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy i historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych. W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. MON udzieli uczestnikom programu wsparcia finansowego na realizację zadania.

Szczegółowe informacje: www.wojsko-polskie.pl

Szkolny program Oddziały Przygotowania Wojskowego, który ma oparcie w znowelizowanym prawie oświatowym. Nauczanie wojskowe w OPW obejmuje szkolenie zasadnicze w klasach I–III liceum i klasach I–IV technikum, w trakcie którego są realizowane zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz obóz szkoleniowy w klasie IV liceum i klasie V technikum. Minimalna liczba zajęć realizowanych w ramach programu w obu typach szkół to 230 godzin, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych. Są one przeprowadzane zarówno w szkole jak i w „patronackiej” jednostce wojskowej. Liczba uczniów w oddziale przygotowania wojskowego w danym roku szkolnym wynosi nie więcej niż 30.

Program „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Uczniowie od II klasy w ciągu trzech semestrów nauki szkolnej w ramach przedmiotu „Edukacja wojskowa” odbywają łącznie 185 godzin lekcyjnych, w tym 45 teoretycznych i 140 praktycznych. Po zakończeniu nauki mogą liczyć m.in. na odbycie skróconej służby przygotowawczej, która kończy się egzaminem i uzyskaniem specjalności wojskowej. Po jego zdaniu mogą ubiegać się o przyjęcie do służby wojskowej. Mogą też liczyć na dodatkowe punkty przy ubieganiu się o przyjęcie na uczelnie wojskowe.

Łącznie w obu ostatnich programach uczestniczy 10 921 uczniów uczących się w 440 klasach ze 185 szkół w całej Polsce. MON oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne, realizowane również w oparciu o „patronackie” jednostki wojskowe, ale również finansowe – dotacja obejmująca 80 procent może być przeznaczona na zakup wyposażenia lub stroju ucznia, inspirowanego mundurem wojskowym. Na same tylko indywidualne „pakiety ubiorcze” dla 3500 uczniów MON przeznaczył w 2020 roku 3,5 mln z dotacji celowej. Po zakończeniu edukacji – podobnie jak w przypadku CWKM – chętnym absolwentom oferowane jest odbycie skróconej służby przygotowawczej, a po jej odbyciu – możliwość zostania żołnierzem.

Aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych programach, zajrzyj na stronę Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”: www.wojsko-polskie.pl

Załączniki

Praca w wojsku – jak się dostać? Pobór i ograniczenia wiekowe

W 2010 roku zlikwidowano przymusowy pobór do wojska.

W myśl przepisów żołnierzem zawodowym Wojska Polskiego może teraz zostać każdy, kto spełnia określone wymagania — bez względu na płeć.

Chcesz zdobyć pracę w wojsku, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, gdzie zgłosić i jak nie przegapić naborów?

Nie martw się — chorąży zawsze zdąży.

Z tego artykułu dowiesz się:

Nasz kreator CV pozwala tworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne. Wypróbuj narzędzie, które pomoże Ci odnieść sukces w rekrutacji do wojska.

Stwórz CV teraz

Zobacz inne wzory, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

1

Wojsko Polskie — jakie stawia wymagania przed kandydatami do służby i jak dostać się do wojska?

Żołnierz zawodowy pełni służbę w siłach zbrojnych kraju — broni granic państwa, a czasami wysyłany jest również na misje zagraniczne.

W okresach, gdy bezpieczeństwo państwa nie jest zagrożone i brak jest konfliktów zbrojnych, żołnierze zaangażowani są w pomoc cywilom np. w czasie klęsk żywiołowych i katastrof.

Ale armia nie jest jednolita i składa się z:

Pewnie masz już swoje plany i z jakichś powodów wybrałeś już jedną z opcji.

Jeśli nie, to wiedz, że masz również możliwość pracować w takich jednostkach, jak:

żandarmeria wojskowa, czyli rodzaj wojskowej policji

GROM, czyli jednostka wojskowa wojsk specjalnych.

Jako cywil możesz też podjąć się pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej czy Agencji Mienia Wojskowego.

O tym wszystkim napiszę dalej, ale na początek warto, żebyś wiedział jakie ścieżki wiodą do zdobycia pracy w wojsku.

Rekrutacja do wojska

Żeby dostać się do wojska, możesz wybrać jedną z 3 opcji:

służba kandydacka, czyli ukończenie szkoły podoficerskiej lub studiów wojskowych, po których zostaje się podoficerem lub oficerem służba przygotowawcza, po której zostaniesz szeregowym, podoficerem lub oficerem rezerwy, a następnie możesz ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej wstąpienie do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Oczywiście, musisz też spełniać określone wymagania.

Jakie warunki musisz spełniać, by służyć w WOT?

Zgodnie z obowiązującym prawem osoba, która ubiega się o służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej, musi spełniać następujące wymagania:

posiadanie polskiego obywatelstwa

zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej

wiek co najmniej 18 lat

niekaranie za umyślnie spowodowane przestępstwo

brak pełnienia innego rodzaju czynnej służby wojskowej

brak przeznaczenia do służby zastępczej

brak nadanego przydziału kryzysowego

brak zwolnienia z obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji, w czasie wojny lub na wypadek nadania innego przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego (np. w formie zbiorowej listy imiennej w wybranej jednostce).

To, jak będzie wyglądała Twoja praca w wojsku, zależy również od stopnia.

Stopnie wojskowe — jak się je zdobywa?

Najniższy stopień w Wojsku Polskim to szeregowy. Nabywają go poborowi po raz pierwszy powołani do czynnej służby wojskowej lub osoby przeniesione do rezerwy, które nie odbyły czynnej służby wojskowej Podoficer to kolejny stopień wojskowy. Podoficer pełni funkcję dowódcy drużyny. Jego odpowiednikiem w Marynarce Wojennej jest bosman. Oficer — oficerowie młodsi dzielą się na podporuczników, poruczników i kapitanów. Oficerowie starsi natomiast to major, podpułkownik (dowódca batalionów) i pułkownik (dowódca pułku). Generał, czyli najwyższy stopień w Wojsku Polskim.

A jakie wykształcenie do wojska jest Ci potrzebne?

Aby zostać:

szeregowym — musisz ukończyć co najmniej gimnazjum/podstawówkę

podoficerem — musisz ukończyć co najmniej szkołę średnią

oficerem — musisz mieć tytuł zawodowy magistra lub równorzędny.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś awansował.

Jednak—

Kariera w wojsku zależy od Twojego wykształcenia, a także zasług i rozwoju. Im bardziej wyróżniasz się na tle innych, przechodzisz z sukcesami szkolenia i treningi, tym dalej możesz zajść w hierarchii wojskowej.

A im wyższy stopień, tym wyższa pensja.

Chcesz podwyżkę? Zobacz: Jak negocjować wynagrodzenie? 13 rad, jak rozmawiać o pieniądzach.

2 Praca w wojsku — zarobki żołnierzy według stopni

Praca w wojsku oznacza dobre zarobki i szeroki wachlarz benefitów.

Żołnierz może liczyć na dodatki do pensji:

za długoletnią służbę wojskową

specjalny

służbowy

motywacyjny

kompensacyjny

wyrównawczy.

Przysługuje mu również:

zasiłek na zagospodarowanie

gratyfikacja urlopowa

dodatkowe uposażenie roczne

nagrody uznaniowe i zapomogi

nagrody jubileuszowe

należności za podróże i przeniesienia

dodatkowe wynagrodzenie

należności z tytułu pełnienia służby poza granicami państwa

należności zwolnieniowe

należności pośmiertne.

Jak podaje portal wynagrodzenia.pl, powołując się na MON, zarobki brutto żołnierzy wyglądają obecnie następująco:

generał: 14 900 zł

generał broni: 11 500 zł-12 600 zł

generał dywizji: 9 800-10 750 zł

generał brygady: 8 400-9 9150 zł

pułkownik: 6 350-7 850 zł

podpułkownik: 5 100-5 800 zł

major: 4 520-4 850 zł

kapitan: 4 030-4 200 zł

porucznik: 3 900 zł

starszy chorąży sztabowy: 3 600 zł

starszy chorąży: 3 480 zł

chorąży: 3 360 zł

młodszy chorąży: 3 260 zł

starszy sierżant: 3 170 zł

sierżant: 3 100 zł

plutonowy: 3 040 zł

starszy kapral: 2 990 zł

kapral: 2 940 zł

starszy szeregowy: 2 550 zł

szeregowy: 2 500 zł

Przy czym są to dane, które nie uwzględniają opisanych wyżej benefitów i dodatków.

Teraz pora dowiedzieć się, jak zdobyć pracę w wojsku.

W jaki zawodach zarabia się najlepiej? Sprawdź: Najlepiej płatne zawody w Polsce — TOP 10 (ranking + zarobki).

A może chcesz pracować w straży granicznej? Sprawdź: Straż graniczna — praca i zarobki, a także: Praca w CBA.

3 Jak zostać żołnierzem zawodowym krok po kroku?

Jeśli chcesz wstąpić w szeregi Wojska Polskiego i zostać szeregowym, a nie masz wykształcenia średniego, na początek będziesz musiał przejść służbę przygotowawczą.

Zorientuj się, gdzie mieści się Twoja macierzysta Wojskowa Komenda Uzupełnień (WKU).

Na stronie jednostki-wojskowe.pl znajdziesz pełną listą jednostek wojskowych w Polsce, z podziałem na województwa.

Znalazłeś swoją?

W zakładce oferty pracy znajdują się informacje o naborach, ale również oferty pracy dla cywili.

Jeśli interesuje Cię kariera żołnierza, w WKU dostaniesz skierowanie do odpowiedniej jednostki wojskowej, która organizuje proces rekrutacji do wojska.

Oto, co Cię czeka:

Kandydaci bez wykształcenia średniego

1. Rozmowa kwalifikacyjna.

Zostaniesz zapytany o to, dlaczego chcesz służyć w wojsku. Komisja sprawdzi także Twoje kwalifikacje i wykształcenie. Pamiętaj, że już na pierwszym etapie odpadają kandydaci, którzy mieli kiedykolwiek problemy z prawem.

2. Egzamin z wychowania fizycznego.

Mężczyźni:

marszobieg na 3000 m lub pływanie ciągłe przez 12 min,

skłony tułowia w przód w czasie 2 min

podciąganie na drążku lub uginanie i prostowanie ramion na ławeczce

bieg wahadłowy 10×1 lub bieg zygzakiem — koperta.

Kobiety:

marszobieg na 1000m lub pływanie ciągłe przez 12 min

skłony tułowia w przód w czasie 2 min

podciąganie na drążku lub uginanie i prostowanie ramion na ławeczce

bieg wahadłowy 10×1 lub bieg zygzakiem — koperta.

3. Kompletowanie dokumentów.

Po rozmowie kwalifikacyjnej i zdanym sprawdzianie fizycznym będziesz musiał dostarczyć do dowódcy jednostki wojskowej wniosek o powołanie do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych.

Dokumenty do wypełnienia zostaną Ci wcześniej przesłane przez WKU.

Na podstawie złożonych przez Ciebie papierów, Wojskowy Komendant Uzupełnień dołączy opinię na temat Twojej kandydatury.

4. Badania lekarskie i psychologiczne.

Teraz komenda uzupełnień skieruje Cię na badania lekarskie do Terenowej Wojskowej Komisji Lekarskiej. Dostaniesz kartę obiegową do uzupełnienia, a na jej podstawie zostanie wydane orzeczenie o Twoim stanie zdrowia.

5. WKU przesyła komplet dokumentów do dowódcy jednostki wojskowej.

6. Jeśli decyzja jest pozytywna, otrzymasz powołanie do korpusu szeregowych zawodowych z rozkazu personalnego dowódcy jednostki.

7. Podpisujesz kontrakt.

W kontrakcie dowódca wskaże datę rozpoczęcia służby.

8. Stawiasz się w jednostce wojskowej.

Teraz już Wojskowa Komenda Uzupełnień wystawia kartę powołania. Z tym dokumentem stawiasz się w jednostce wojskowej i rozpoczynasz służbę.

Zostałeś szeregowym!

Absolwenci szkół średnich i uczelni cywilnych

Żeby zostać podoficerem, wystarczy świadectwo maturalne oraz ukończenie szkolenia w jednej ze szkół podoficerskich:

Zakończenie edukacji w podoficerskiej szkole wojskowej gwarantuje zatrudnienie na stanowisku kaprala.

Żeby zostać oficerem, trzeba mieć wyższe wykształcenie.

Ale—

Jeśli jesteś już po studiach cywilnych (najlepiej jeśli skończyłeś informatykę, elektronikę i telekomunikację lub mechanikę i budowę maszyn) wystarczy tylko przejść szkolenie oficerskie i dostaniesz pierwszy stopień oficerski, czyli podporucznika.

Szkolenie trwa 12 miesięcy (studia ogólne) lub 3-miesięczne (studia specjalistyczne) i możesz je odbyć w jednej z tych szkół:

Nauka odbywa się w koszarach uczelni wojskowej, a dobra wiadomość jest taka, że przez cały ten okres przysługuje Ci żołd + inne dodatki.

Wskazówka: Żeby dostać się na szkolenie trzeba zdać egzamin wstępny i przejść rozmowę kwalifikacyjną.

A teraz opcja dla tych, których interesuje praca w wojsku w stopniu oficera, ale są dopiero po maturze i chcieliby się kształcić dalej.

W takiej sytuacji trzeba podjąć po prostu studia wojskowe w wyższej szkole oficerskiej, technicznej bądź marynarki wojennej.

W Polsce funkcjonują następujące uczelnie, których ukończenie gwarantuje pracę na stanowisku podporucznika:

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie

Żandarmeria wojskowa

Żandarmeria Wojskowa to wyodrębniona i wyspecjalizowana służba, wchodzącą w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Realizuje zadania przewidziane dla policji. Zajmuje się ochranianiem porządku publicznego i zapobieganiem popełniania przestępstw na terenach jednostek wojskowych oraz w miejscach publicznych.

Jeśli interesuje Cię taka praca:

Zanim poruszymy temat pracy w wojsku dla cywili, pamiętaj, żeby na początek przygotować profesjonalne CV.

Pomoże Ci w tym kreator CV, który stworzy dokument w 5 minut.

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj

4

Praca w wojsku dla cywili

Nie tylko żołnierze dostają pracę w wojsku.

Cywile są potrzebni mundurowym do wykonywania zadań niezwiązanych bezpośrednio z obroną kraju. Chodzi po prostu o wsparcie armii, które mogą zaoferować specjaliści cywilni.

O pracy w wojsku rozmawiałam z Sylwią Pindor, która swoją pracę w wojsku rozpoczęła od Misji Anakonda 16. Rekrutowano wtedy tłumaczy, którzy mieli pomagać Amerykanom swobodnie porozumiewać się z lokalnymi władzami, wojskiem polskim oraz ludnością cywilną.

Jako cywil nie musiałam przechodzić żadnego szkolenia. Jednak wymagano ode mnie wykonania wielu różnych badań medycznych i skompletowania sporego pliku dokumentów. Ten proces na początku trwał dość długo — prawdopodobnie sprawdzano dokładnie każdego nowego pracownika. Sylwia Pindor

Podczas międzynarodowych ćwiczeń NATO w ramach misji Anakonda 16, Sylwia pracowała dla wojska jako tłumacz militarny.

Zacznijmy od tego, że byłam zakwaterowana razem z żołnierzami i żołnierkami w namiotach. Nasze warunki życia nie różniły się od tych, w których żyją żołnierze. Tłumacz militarny po prostu włącza się w ich codzienne życie, śpi w tym samym miejscu co żołnierze i spędza z nimi całe dnie. Sylwia Pindor

Ale czym właściwie zajmują się żołnierze na co dzień w bazie wojskowej?

Ci, którzy są w koszarach, zajmują się tym, co przewiduje grafik i plan dnia. Żołnierze często delegowani na kilka miesięcy na jakąś misję, czasami rotacyjnie, na sześć, dziewięć miesięcy. Wtedy jedna część pułku wyjeżdża w jednej połowie roku, druga w kolejnej.

Gdzie szukać ofert pracy w wojsku dla cywili?

Wszędzie — wystarczy, że wpiszesz w Google praca w wojsku oferty pracy, a pojawią się ogłoszenia z takich portali jak Indeed, Jooble, czy LinkedIn.

Pracę cywilną w wojsku znajdziesz również na stronach Agencji Mienia Wojskowego. Zatrudnienie oferuje również MON (to również praca w wojsku). Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj.

Procedura rekrutacyjna do MON rozpoczyna się od ogłoszenia naboru. Kandydat wysyła swoje zgłoszenie na podany adres, spełniając wymagania rozpisane w komunikacie MON.

Praca w Ministerstwie Obrony Narodowej to przede wszystkim następujące stanowiska:

średniego szczebla zarządzania – główny księgowy budżetu resortu

koordynujące – kierownik zespołu, szef oddziału, zastępca szefa oddziału, szef wydziału

samodzielne – radca generalny, główny specjalista, audytor wewnętrzny, radca prawny, główny księgowy urzędu MON

specjalistyczne – starszy specjalista, starszy inspektor kontroli wojskowej, specjalista, starszy inspektor

wspomagające – starszy referent, referent, sekretarz, inspektor, statystyk.

Warto sprawdzić również praktyki w MON.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: Praca w służbie cywilnej — gdzie szukać ofert + 10 porad jak ją zdobyć.

Praca w wojsku jako kierowca

Oferty pracy dotyczą przede wszystkim kierowców z kategorią „C” i „C+E”. Niektóre stanowiska wymagają specjalistycznych kwalifikacji. Poszukiwani są więc np. kierowcy BWP, kierowcy czołgu, działonowi, operatorzy.

Praca pielęgniarki w wojsku

Wojsko poszukuje obecnie pielęgniarek, które będą pracowały w armii.

Wojska Obrony Terytorialnej zapewniają nawet dofinansowanie studiów lub specjalistycznych szkoleń.

Tutaj znajdziesz informacje na temat rekrutacji do wojska pielęgniarek i pielęgniarzy w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Wojsko potrzebuje również chemików (zajmują się ostrzeganiem i alarmowaniem o skażeniach, rozpoznawaniem, identyfikacją i monitoringiem skażeń), weterynarzy (zajmujących się końmi kawalerzystów), a także pracowników biurowych.

Ale dlaczego właściwie warto pracować dla wojska?

Chociażby dlatego, że praca w wojsku zapewnia stabilność finansową i duże możliwości awansu. Te ostatnie zależą tylko od Twojego zaangażowania, rosnących umiejętności i osiąganych wyników.

Jeśli masz trudność ze znalezieniem pracy lub Twoje zarobki Cię nie satysfakcjonują, może właśnie praca w wojsku jest dobrym rozwiązaniem?

Jeszcze jedna kwestia.

Nie ma już obowiązkowych wcieleń do wojska, nie istnieje też pobór do wojska, ale w tym roku odbędzie się—

Kwalifikacja wojskowa 2021

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej w tym roku. Będzie ona mogła zostać przeprowadzona od kwietnia do lipca lub od sierpnia do listopada.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się:

mężczyzn urodzonych w 2002 roku

mężczyzn urodzonych w latach 1997-2001, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej

osoby urodzone w latach 2000–2002, które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia

kobiety urodzone w latach 1997–2001, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące ich studentkami.

Wezwane mogą być również osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłoszą się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.

Jakąkolwiek drogę do armii wybierzesz, życzymy Ci powodzenia! Jeśli będzie Ci potrzebne profesjonalne CV, przeczytaj ten artykuł: Życiorys do wojska + list motywacyjny — jak napisać?

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Czy ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dostać pracę w wojsku? Jeśli masz jakieś pytania, wskazówki, sugestie, pisz śmiało na forum poniżej.

Husarz. Główna Wojskowa Szkoła Średnia we Wrocławiu

Liceum wojskowe Husarz to miejsce nauki dla osób,

które chcą w przyszłości służyć w Wojsku Polskim.

To również szkoła dla przyszłych dowódców i oficerów.

Klasa wojskowa

Klasa wojskowa

Klasa wojskowa – Oddział Przygotowania Wojskowego jest ofertą skierowaną przede wszystkim do uczniów, którzy wiążą swoja przyszłość, plany osobiste i zawodowe ze służbą wojskową bądź pracą w administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym i obrona cywilną.

Nasza Szkoła jako jedna z pierwszych w Polsce otrzymała bezterminowe zezwolenie Ministra Obrony Narodowej na prowadzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego. Szkolenie zasadnicze z zakresu przygotowania wojskowego odbywa się w klasach I-III. Minimalna liczba zajęć realizowanych w ramach programu to 230 godzin, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych. Są one przeprowadzane zarówno w szkole jak i w „patronackiej” jednostce wojskowej. Dodatkowo młodzież zdobywa umiejętności na obozach szkoleniowych, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, mających za sobą służbę w jednostkach specjalnych oraz na szkoleniach w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego w Warszawie.

W toku realizacji programu zaplanowane są także stałe konsultacje przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień w zakresie możliwości przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia służby adekwatnych do potrzeb Sił Zbrojnych i uwarunkowań kandydata.

Nauka w tej klasie zapewnia równomierny, jak również wysoki poziom kształcenia ze wszystkich przedmiotów, co umożliwia uczniom szeroki i optymalny wybór przedmiotów maturalnych, dostosowanych do wymagań uczelni wyższych. Pozwala uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących w ramach zajęć dodatkowych realizowane będą następujące przedmioty: edukacja wojskowa, samoobrona, musztra wojskowa, strzelanie.

Klasa przygotowuje uczniów do dalszego kształcenia w kierunku służb bezpieczeństwa wewnętrznego (wojsko, ochrona mienia i osób). W czasie zajęć stosowane będą nowoczesne metody i techniki. Uczniowie będą brali udział w różnorodnych wycieczkach, zawodach, konkursach i pokazach. Zdobywać będą umiejętności praktyczne z zakresu: musztry, strzelania, samoobrony, pomocy przedmedycznej. W trakcie zajęć uczestniczyć będą w wyjazdach edukacyjnych do jednostek wojskowych, wyższych uczelni. Prowadzone będą również zajęcia terenowe.

We wszystkich klasach mundurowych prowadzone są zajęcia z musztry i strzelania.

Szkoła umożliwia uczniom odbycie certyfikowanych szkoleń: spadochronowego, uprawniającego do oddawania samodzielnych skoków.

Dla uczniów klasy wojskowej są zaprojektowane mundury. W szkole obowiązuje dzień mundurowy. Umundurowanie jest strojem obowiązującym i reprezentatywnym na szkolnych i pozaszkolnych uroczystościach.

Do klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego przyjmuje się kandydatów, którzy:

1) spełniają warunki, o których mowa w art. 134 kryteria przyjęć do klasy I publicznej szkoły ponadpodstawowej ust. 1;

2) posiadają bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej;

3) posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do szkoły;

4) uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej przeprowadzonych na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną.

Do klasy ze specjalnością wojskową przyjmowani będą uczniowie z dobrą kondycją fizyczną i dobrym stanem zdrowia.

Specyfika funkcjonowania klas mundurowych wymusza rekrutację kandydatów z zachowaniem minimum poprawnym.

Kandydaci z zachowaniem poniżej poprawnego mogą kształcić się klasie ogólnej.

Dla uczniów mających problem z dojazdem, szkoła udostępnia przyszkolny internat.

Nauczane języki obce

język angielski (pierwszy, kontynuacja, 3h/3h/3h/3h),

język rosyjski (drugi, początkujący, 2h/2h/2h/2h),

język rosyjski (drugi, kontynuacja, 2h/2h/2h/2h)

Rozszerzenia programowe:

historia wiedza o społeczeństwie

język angielski

Rekrutacja elektroniczna za pomocą panelu Nabór szkoły ponadpodstawowe.

Pozostałe kierunki kształcenia:

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. J. Piłsudskiego w Zamościu, ul. Szczebrzeska 102

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ( KLASA WOJSKOWA, ODDZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO)

FILM O KLASIE MUNDUROWEJ

FILM PREZENTACJA KLAS MUNDUROWYCH

Oddział Przygotowania Wojskowego to propozycja dla osób, które swoją przyszłość łączą z pracą w służbach mundurowych. Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW) to nowy rodzaj klas mundurowych, nad którymi nadzór merytoryczny sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej. OPW realizuje kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową oraz program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego. Szkolenie wojskowe, które przechodzą uczniowie w trakcie nauki, jest zbliżone do tego, które odbywają żołnierze służby przygotowawczej. Zajęcia prowadzą instruktorzy z jednostek wojskowych. Nasza szkoła współpracuje z jednostką patronacką 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego.

Uczniowie już w trakcie nauki zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne każdemu żołnierzowi. Szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego odbywa się w formie zajęć teoretycznych i praktycznych:

w części teoretycznej program realizowany będzie przez szkołę;

w części praktycznej przez patronacką jednostkę wojskową;

i zakończone będzie obozem szkoleniowym.

OPW to nie tylko chęć zdobywania wysokiej sprawności fizycznej, którą można osiągnąć jedynie poprzez regularny trening, ale również umiejętność poruszania się w terenie, współdziałania w grupie, posługiwania się różnymi typami broni, pokonywania przeszkód. Uczniowie klasy OPW uczestniczą w licznych zawodach: zarówno sportowych jak i z zakresu obronności. Na zajęciach wychowania fizycznego dodatkowo realizują treści z zakresu sztuk walki i pokonywania sprawnościowego toru przeszkód.

W szkole znajduje się odpowiednia baza dydaktyczna oraz wyposażenie np.:

– nowoczesna strzelnica multimedialna;

– strzelnica na broń pneumatyczną;

– hala sportowa;

– siłownia.

W wyniku realizacji programu szkolenia uczniowie poznają:

– wiedzę o podstawowych uwarunkowaniach służby wojskowej;

– wybrane zagadnienia regulaminów ogólnych;

– musztrę;

– ceremoniałwojskowy;

– podstawy wychowania wojskowego;

– podstawy szkolenia bojowego i strzeleckiego;

– zasady rozpoznania wojskowego;

– podstawy szkolenia inżynieryjno-saperskiego.

Korzyści dla Ciebie:

uczniowie OPW dzięki dotacjom z MON otrzymają bezpłatnie umundurowanie;

uczniowie OPW mogą liczyć na ułatwienia w rekrutacji do służby wojskowej;

uczniowie OPW będą uprawnieni do odbycia skróconej służby przygotowawczej;

uczniowie, którzy odbędą służbę przygotowawczą i złożą przysięgę, staną się żołnierzami rezerwy;

uzyskają preferencje w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej;

zostaną przyjęci na akademie wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty podczas rozmów rekrutacyjnych – ujęte w uchwałach wszystkich akademii wojskowych);

mają możliwość udziału w programie Legii Akademickiej w czasie trwania studiów wyższych z zaliczeniem teoretycznej części szkoleniowej jako absolwent CWKM;

mają możliwość stałych konsultacji (już w toku realizacji programu) przedstawicieli Terenowych Organów Administracji Wojskowej w zakresie możliwości przyjęcia do służbywojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia służby adekwatnych do potrzeb Sił Zbrojnych i uwarunkowań kandydata.

Przedmioty uzupełniające:

– podstawy szkolenia wojskowego;

– edukację obywatelska.

Przedmioty rozszerzone:

– geografia;

– informatyka.

Przedmioty punktowane:

– język polski;

– matematyka;

– geografia;

– informatyka.

Języki obce:

– j. angielski – obowiązkowy;

– j. niemiecki lub j. rosyjski*

* w przypadku wyboru j. niemieckiego i j. rosyjskiego decyduje większość klasy.

Po ukończeniu OPW i zdaniu matury uczeń może:

– aplikować do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie;

-aplikować do postępowania rekrutacyjnego do pracy w służbach wojskowych;

– mieć gwarancję stabilnego zatrudnienia i dobrych zarobków.

UWAGA!

– Liczba uczniów w klasie nie może przekraczać 30 osób;

– Obowiązuje krótszy termin rekrutacji – kandydaci mogą składać podania od 17 maja do 31 maja 2021r.;

– Test sprawności fizycznej – do 14 maja 2021r. ogłoszenie przez dyrektora ZSP NR 5 w Zamościu terminu próby sprawności fizycznej.

KLASA_WOJSKOWA.pdf

OBOZ_GROM.pdf

Zawody sportowo – obronne dla uczniów klas mundurowych w Nisku

W dniach 10-11 maja 2022 roku na terenie obiektów szkoleniowych 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku, strzelnicy garnizonowej Nisko – Moskale oraz strzelnicy LOK w Stalowej Woli odbyły się zawody sportowo – obronne dla uczniów klas mundurowych, które były eliminacjami do VII Centralnego Zlotu Klas Wojskowych. W zawodach brało udział 14 drużyn z całej Polski, w tym kadeci z Oddziału Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu.

W ciągu dwóch dni 14 drużyn siedmioosobowych z całej Polski zmierzyło się z licznymi konkurencjami. Celu przedsięwzięcia było wyłonienie najlepszego zespołu spośród uczniów klas mundurowych. Nad przebiegiem zawodów czuwali przedstawiciele komisji sędziowskiej.

W pierwszym dniu zawodów sportowo – obronnych uczestnicy mieli do pokonania cztery konkurencje:

marszobieg zespołowy polegający na pokonaniu 3 km trasy, w możliwie najkrótszym czasie; na trasie występowały 3 odcinki specjalne, wymagające prawidłowego wykonania zadań sprawnościowo – technicznych, w skład których wchodziły: rzut granatem; pierwsza pomoc; teren skażony;

skryte pokonanie terenu:

rozkładanie i składanie broni;

strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks.

Zawodnicy musieli wykazać się również znajomością budowy, składania i rozkładania broni.

W drugim dniu konkurencje odbywały się na placu ćwiczeń nad Sanem, gdzie uczestnicy musieli:

dostarczyć amunicję czołgając się;

wykonać pojedynczy okop do strzelania z broni indywidualnej z postawy leżącej;

ustawić minę przeciwpancerną.

Drużyny wykazały się wysokim poziomem wyszkolenia. W trakcie wykonywania poszczególnych konkurencji widać było ogromne zaangażowanie i determinację każdego z zawodników. Uczniowie wykazywali się ogromną wiedzą teoretyczną oraz sprawnością fizyczną.

W wyniku zaciętej i wyrównanej rywalizacji drużyna ZSP Nr 5 w Zamościu zajęła VI miejsce.

A.M.

STRZELNICA MULTIMEDIALNA

31 maja w czasie dni otwartych szkoły, odwiedzający nas ósmoklasiści mogli spróbować swoich sił na strzelnicy multimedialnej. Współzawodniczyć można było w kilku scenariuszach. takich jak: tarcze statyczne, ruchome, kolorowe rzutki oraz polowanie w lesie. Strzelnica cieszyła się dużym zainteresowaniem a jej sprawną obsługę zawdzięczamy uczniom klas mundurowych. Strzelnica pozwala na zapoznanie się oraz opanowanie podstawowych nawyków istotnych dla późniejszego obcowania z prawdziwą bronią palną.

Rafał Gramatyka

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO

29 maja 2022 r. podczas Dnia Bezpieczeństwa Narodowego zorganizowanego na Rynku Wielkim w Zamościu Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego prezentował ofertę edukacyjną klas mundurowych. Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego działającego w naszej szkole zachęcali do wyboru klasy policyjnej i klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego. Całej imprezie towarzyszyły pokazy sprzętu i wyposażenia Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Służby Celno – Skarbowej, Służby Więziennej, Wojska Polskiego i szkół kształcących w kierunku bezpieczeństwa narodowego i wojskowości. W naszym promocyjnym namiocie można było uzyskać podstawowe informacje nt. funkcjonowania klas mundurowych w ZSP Nr 5. Prezentowana przez uczniów broń i wyposażenie wojskowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających nasze stoisko.

Dziękujemy uczniom klas mundurowych: kl. 1 OPW (oddział przygotowania wojskowego) – Paulina D., Szymon B., Patryk M., Michał W.; kl. 2 OPW – Izabela Cz., Izabela F., Oktawian K., Michał K.; kl. 2 LP (policyjna) – Julia G.; kl. 3 p PW (policyjno – wojskowa) – Paweł C. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Monika Poździk, p. Witold Wawszczyk, p. Hubert Ćwik. W przygotowaniu stoiska pomagali p. Mirosław Kozłowski i p. Rafał Gramatyka.

Monika Poździk

Witold Wawszczyk

OBCHODY 231. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

We wtorek, 3 maja 2022 r. obchodzono 231. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości w Zamościu zainaugurowała msza w intencji Ojczyzny w Katedrze Zamojskiej. Po nabożeństwie, o godz. 11.00, na Rynku Wielkim odbyła się manifestacja patriotyczna połączona z ceremoniałem wojskowym. Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Zamość p. Andrzeja Wnuka i złożenie kwiatów przez delegacje szkół i instytucji zamojskich przy tablicy upamiętniającej pobyt Józefa Piłsudskiego w Zamościu. W uroczystościach brała udział społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego: dyrekcja, nauczyciele i poczet sztandarowy szkoły.

Monika Poździk

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 5 W ZAMOŚCIU PODCZAS OBCHODÓW DNIA FLAGI RP

W dniu 2 maja 2022 r. poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu, dyrektor p. Antoni Turzyniecki oraz delegacja nauczycieli: p. Tomasz U., p. Monika P., p. Monika M. i p. Hubert Ć. uczestniczyli w obchodach Dnia Flagi RP, które miały miejsce na Rynku Wielkim w Zamościu. Po uroczystym podniesienia flagi narodowej na maszt oraz podniesieniu flagi Miasta Zamość wysłuchaliśmy przemówienia prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka. Następnie prezydent wręczył wybranym przedszkolom i szkołom biało-czerwone flagi. Wśród wyróżnionych w tym roku znalazła się także nasza szkoła.

M. P.

KLASY MUNDUROWE ZSP NR 5 PODCZAS BIEGU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

6 marca 2022 r. o godzinie 12.00 rozpoczął się w Zamościu Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Była to już 10. edycja wydarzenia, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest Fundacja Wolność i Demokracja. Tegoroczna trasa przebiegała nad Zalewem Miejskim. Dystans dla wszystkich uczestników wynosił 1963 metry i wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józef Franczaka pseud. „Lalek”.

Wolontariusze – uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego 2-ej oraz 3-ej klasy policyjnej i wojskowej pomagali przy organizacji tego ważnego wydarzenia. Opiekę nad młodzieżą sprawowały pani Monika Mazur oraz pani Monika Poździk. Ponadto w biegu uczestniczyła młodzież kl. 2 OPW (Oddziału Przygotowania Wojskowego): Oliwia Łakomy, Michał Kwiatkowski, Paolo Jędrzejewski.

Założeniem imprezy sportowo – patriotycznej było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Sama idea biegu popularyzuje wiedzę i świadomość historyczną na temat Żołnierzy Wyklętych.

Dziękujemy organizatorom, a przede wszystkim pani Małgorzacie Farion za umożliwienie udziału w organizacji biegu. Zespół d.s. Promocji ZSP Nr 5 dziękuje zaś młodzieży zaangażowanej w to przedsięwzięcie.

Zespół ds. Promocji

M. P.

Ślubowanie

w ZSP Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu

14 grudnia 2021 r. o godz. 12.10 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz mianowanie klas mundurowych pierwszych i drugich (policyjnych i Oddziałów Przygotowania Wojskowego). Ceremoniał ślubowania klas pierwszych i mianowania klas mundurowych przygotowali: ppłk rezerwy – Apolinary Mizerski i podinsp. w stanie spoczynku – Witold Wawszczyk.

W szkolnej uroczystości uczestniczyli: pan Antoni Turzyniecki – dyrektor ZSP Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu, wychowawcy klas, nauczyciele i młodzież szkolna.

A.S.

ZSP NR 5 MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

W ramach akcji #MuremZaMundurem i #MuremZaPolskimMundurem uczniowie klas mundurowych: klasy policyjnej i klasy wojskowej/Oddziału Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu stanęli „murem” na szkolnych terenach. Sytuacja przy granicy polsko-białoruskiej z dnia na dzień jest coraz gorsza. Stacjonuje tam obecnie ponad 16 tysięcy żołnierzy. Każdego dnia z poświęceniem pełnią oni służbę na rzecz naszej ojczyzny. Młodzież swoim działaniem chciała wyrazić wdzięczność i szacunek dla polskich służb mundurowych.

Zespół ds. Promocji

Happening z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

w ZSP Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu

103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu obchodzono nietypowo. 10 listopada 2021 r. w godzinach 8.30-12.30 na dolnym korytarzu zorganizowano happening patriotyczny.

W ramach Szkolnego konkursu plastyczno-literackiego „Nasza Niepodległa” młodzież przygotowała różne plakaty i ulotki tematyczne związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Ponadto wyświetlano prezentacje multimedialne oraz filmy o tematyce patriotycznej na temat Józefa Piłsudskiego (patrona szkoły) i odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkie materiały multimedialne przygotowali uczniowie różnych klas.

Na wszystkich przerwach prezentowano utwory muzyczne o charakterze patriotycznym, m. in. „Marsz Polonia…”; „Orlątko”, „Orlęta”, „Matkę o twarzy czarnej”, „My, Pierwsza Brygada”, „Wolność”, „Taki kraj”.

O godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 2021 uczniowie klas mundurowych: 1 OPW, 2 OPW i 1 LP wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie uczniowie pozostałych klas razem z nauczycielami śpiewali hymn państwowy w salach lekcyjnych.

Dla społeczności szkolnej ZSP Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu obchody Narodowego Święta Niepodległości okazały się cenną lekcją historii, literatury, muzyki i przede wszystkim wychowania patriotycznego.

Inicjatorzy happeningu:

Aneta Słupczyńska, Marzena Chwaleba, Leszek Wróbel

Samorząd Uczniowski

Obóz sportowo-obronny dla klas mundurowych

W dniach 28.-29.09.2021 r. na terenach zielonych i obiektach sportowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu zorganizowano obóz sportowo-obronny dla uczniów pierwszego rocznika klas mundurowych, dla Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz dla uczniów starszych klas mundurowych. W przedsięwzięciu brało udział 82. uczniów klas wojskowych i policyjnych zgrupowanych w 17. pałatkach i 20. namiotach.

Celem obozu była integracja młodzieży klas mundurowych oraz współdziałanie i współzawodnictwo w czasie rozgrywanych konkurencji sportowo-obronnych, takich jak: rzut granatem dla dziewcząt i chłopców, test zwinności podczas biegu, strzelanie z wiatrówki, bieg 4×100 metrów, zginanie ramion na ławeczce dla dziewcząt i chłopców, podciąganie na drążku dla chłopców oraz największa liczba skrętoskłonów tzw. „brzuszków” w ciągu 1. minuty.

Ostatecznie w konkurencjach sportowych

I. miejsce zajęła klas 2 OPW,

II. miejsce – klasa 1 LW,

III. miejsce – klasa 1 LP.

W celu szerszej integracji uczniów klas mundurowych w godzinach wieczornych zorganizowano ognisko, w czasie którego młodzież prowadziła ożywione rozmowy dotyczące nauki w szkole oraz na temat wybranych przez nią kierunków w klasach policyjnych i wojskowych. Podczas długich interesujących dyskusji młodym ludziom towarzyszyły muzyka i tańce.

Obóz zakończono wspólną żołnierską grochówką. Nie zabrakło też prośby młodzieży o kolejne policyjno-wojskowe przedsięwzięcie.

Zespół klas mundurowych

„Bieg V Pętla taktyczna GROM” .

Uczniowie z 2 klasy wojskowej OPW w składzie: Jessica S., Izabela F., Julia L., Michał K., Jakub T,. Eryk F. zajęli VI miejsce w „Bieg V Pętla taktyczna GROM” .

W dniu 24 września 2021 roku na terenie Ośródka Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze odbył się „Bieg V Pętla taktyczna GROM” .

Bieg przeprowadzony został w formie zajęć patriotyczno-sportowych i polegał na rywalizacji dwudziestu sześcioosobowych drużyn (3. kobiety i 3. mężczyzn), których uczestnikami byli uczniowie klas mundurowych oraz członkowie organizacji paramilitarnych. W trakcie biegu, który odbywał się w trudnych warunkach terenowych, instruktorzy sprawdzili umiejętności uczestników z zakresu łączności, terenoznawstwa, szkolenia taktycznego i strzeleckiego, szkolenia medycznego z elementami TCCC oraz innych elementów wyszkolenia wojskowego.

Charakter wybranych zadań, z którymi podczas biegu mierzyli się jego uczestnicy, miał na celu upowszechnianie pamięci o ważnych wydarzeniach związanych z pamięcią narodową, kultywowaniem tradycji patriotycznych oraz wzroście poczucia tożsamości narodowej wśród młodzieży i identyfikacji z wojskiem, służbą wojskową oraz z tradycjami walk o wyzwolenie Ojczyzny.

Bieg został zorganizowany przez Fundację Niezapomniani w ramach realizacji zadania publicznego zleconego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

M.M.

STRZELNICA MULTIMEDIALNA

Jak co roku pierwsze klasy naszego liceum mundurowego miały okazję zapoznać się z naszą strzelnicą multimedialną. Wykorzystaliśmy tarcze statyczne jak i ruchome.

R.G.

GALA PODSUMOWANIA VII ZAMOJSKIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI

W dniu 8 września 2021 r. delegacja uczniów klas mundurowych: Angelika L., Fabian Ż. z klasy 3 gPW, Szymon S. z klasy 3 pPW wraz z opiekunami p. Moniką Poździk i p. Dorotą Szewczuk uczestniczyła w Gali podsumowania VII ZAMOJSKIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI. Uczestnicy spotkania odebrali pamiątkowe dyplomy oraz podarunki w postaci szczodraków. Pani Małgorzata Farion – Przewodnicząca Zamojskiego Stowarzyszenia OTK skierowała do młodzieży oraz nauczycieli piękne słowa i podziękowała za udział w tym niezwykłym, jakże innym, bo mobilnym Orszaku Trzech Króli. Zaznaczyła, że od lat Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu wspiera to wspaniałe, religijne dzieło, jakim jest Orszak Trzech Króli.

Dziękujemy za możliwość udostępnienia zdjęć Nowemu Kurierowi Zamojskiemu.

Szczegółowe fotorelacje na:

Popołudnie z Trzema Królami (Dużo filmów i zdjęć)

Zespół d.s. Promocji

STRZELNICA PODCZAS FESTIWALU SPORTU DLA RODZINY

W dniu 13.06.2021 r. w hali OSiR odbyła się przeniesiona z Parku Miejskiego ze względu na warunki pogodowe kolejna, bo już 7. edycja Festiwalu Sportu dla Rodziny. Od lat uczestniczymy w tym wydarzeniu i wspieramy Klub Sportowy Padwa w jego organizacji. Młodzież klas mundurowych: klasy policyjnej i klasy wojskowej zachęcała dzieciaki oraz ich rodziców do rywalizacji na strzelnicy multimedialnej, którą obsługiwał p. Rafał Gramatyka. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Monika Poździk, p. Mirosław Kozłowski i p. Michał Krzyżak. Dziękujemy młodzieży: Weronice G., Roksanie K., Monice B., Julii G., Karolinie R. z klasy 1 LP oraz Magdalenie M i Bartoszowi K. z klasy 2 g PW. Strzelnica cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i była dodatkową atrakcją dla przybyłych na to wydarzenie. Dodatkowo młodzież miała okazję do promowania klas mundurowych.

Zespół ds. Promocji

DZIEŃ WETERANA

W hołdzie i uznaniu zasług dla byłych żołnierzy uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu: klasy wojskowej i oddziału przygotowania wojskowego 29 maja 2021 r. przy Bramie Szczebrzeskiej wzięli udział w obchodach Dnia Weterana. Opiekę nad młodzieżą sprawowali ppłk. Apolinary Mizerski, p. insp. Witold Wawszczyk i p. Monika Poździk.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa to polskie święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku i obchodzone corocznie 29 maja. Jest on ważny dla upamiętnienia tych, którzy z misji wrócili, jak i tych którzy za międzynarodowy pokój zapłacili najwyższą cenę – własne życie lub zostali inwalidami. Wojsko Polskie uczestniczy w misjach międzynarodowych od 1953 roku. Od tego czasu w około 90 operacjach wzięło udział ponad 120 tysięcy żołnierzy i personelu wojskowego m. in.: w Iraku, w Afganistanie, w Czadzie, czy w Kosowie.

Młodzież klas mundurowych miała możliwość poznać sierż. w st. spocz. Mariusza Saczka, jednego z najciężej poszkodowanych żołnierzy na misji w Afganistanie. Wypadek miał miejsce w 2010 r. Weteran miał złamany w trzech miejscach kręgosłup, uszkodzony rdzeń kręgowy oraz inne wewnętrzne obrażenia. Podczas misji w Afganistanie pod Rosomakiem, którym jechał, wybuchł 140-kilogramowy ładunek. Wrócił do kraju jako ciężko poszkodowany żołnierz.

Dla młodzieży VII Liceum Ogólnokształcącego wydarzenie to dodatkowo pozwoliło na promowanie klas mundurowych. Kadeci ZSP Nr 5 zaprezentowali broń oraz uzbrojenie i wyposażenie indywidualne żołnierza.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia – Bieg Weterana i prezentacja uzbrojenia 3 dywizjonu zmechanizowanego: https://youtu.be/dxkFwA9w49I

p. Monika Poździk

ppłk. Apolinary Mizerski

KADECI ZSP NR 5 NA STRZELNICY

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu od kilku lat kształci młodzież w klasach mundurowych. Od lutego w ramach przedmiotu Podstawy Szkolenia Wojskowego odbywa się szkolenie praktyczne dla uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego i klas mundurowych. Jest ono prowadzone w małych grupach szkoleniowych z uwagi na panujące obostrzenia związane z pandemią wirusa COVID-19 przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

Szkolenie Strzeleckie odbywa się na strzelnicy Zamojskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego „TWIERDZA” przy szkole ZSP Nr 5 w Zamościu. Dzięki współpracy z p. Cezarym Sroką prezesem ZSS „TWIERDZA” oraz instruktorami 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego kadeci klas wojskowych mogą zapoznać się z bronią strzelecką typu 7,62 kbk AK; 5,56 kbks; 5,56 kbk BERYL oraz karabinem wyborowym TOR. Podczas zajęć poznają budowę, nazewnictwo, zasady i techniki prowadzenia ognia oraz przyjmowania prawidłowej pozycji strzeleckiej. W końcowym etapie szkolenia mają możliwość prowadzenia ognia amunicją ostrą z kbk AK i kbks na celność i skupienie. Efekty szkoleniowe są dość wymierne. Młodzież klas wojskowych aktywnie angażuje się w proces szkolenia, zdobywając niezbędną wiedzę (znajomość budowy i obsługi broni strzeleckiej, celne i skuteczne prowadzenie ognia podczas strzelania nr 1 z kbk AK na celność i skupienie).

W dalszym toku szkolenia strzeleckiego dyrektor ZSP Nr 5 planuje powołać drużynę strzelecką, która będzie reprezentować barwy szkoły w zawodach organizowanych podczas zgrupowań, poligonów oraz innych formach współzawodnictwa klas profilu wojskowego.

Zespół ds. Promocji ZSP Nr 5

W dniach 29 czerwca do 8 lipca uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w Ogólnopolskim Spotkaniu młodzieży i członków organizacji proobronnych zorganizowanym przez Fundację “Niezapomniani” w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze. Uczestnicy pod nadzorem instruktorów GROM brali udział w:

• sprawnościowym torze przeszkód

• zajęciach z wysokościówki

• zajęciach na strzelnicy

• szkoleniu z ratownictwa wodnego

• szkoleniu z ratownictwa medycznego

• szkoleniu na temat bezpieczeństwa z przedstawicielami policji i straży

• zajęciach z maskowania i kamuflażu

• taktyce i elementach survivalu

• taktycznym torze przeszkód “Pętla Sprawnościowa”

• topografii i pracy z kompasem

• paintballu

• budowaniu szałasów i okopów w lesie w których spędzili 48 godzin

Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat.

M.M

Liceum Ogólnokształcące – Klasa wojskowa

Opłaty za internat

Nastąpiła zmiana ilości obiadów w miesiącu wrześniu.

Przepraszamy za zmianę podanej wcześniej kwoty

Maj 2022

wyżywienie – 227,50 zł

zakwaterowanie 70,00 zł

Czerwiec 2022

wyżywienie – 210,00 zł

zakwaterowanie 70,00 zł

Nastąpiła zmiana wydawania obiadu

w piątek na 12.30 do 14.00

Terminy weekendów, w których po uprzednim zgłoszeniu do

wychowawcy można pozostać:

08-10.04.2022

22-24.04.2022

13-15.05.2022

27-29.05.2022

키워드에 대한 정보 szkoła wojskowa z internatem

다음은 Bing에서 szkoła wojskowa z internatem 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  항상기뻐하라 쉬지말고 기도하라 설교 | 항상 기뻐하라 | 다니엘 김 선교사 (Be Joyful Always – Pastor Daniel Kim) | Cgntv Soon 3분 메시지 상위 191개 베스트 답변
See also  Wniosek O Urlop Dla Poratowania Zdrowia Wzór | [Live Z Klasą] Roman Lorens - Urlop Dla Poratowania Zdrowia 78 개의 베스트 답변

See also  Wojcik Odzież Dziecięca Hurt | Wholesale Children'S Vendors 최근 답변 5개

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Nieodpłatne wyposażenie ucznia klasy mundurowej. Rekrutacja 2021.

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Nieodpłatne #wyposażenie #ucznia #klasy #mundurowej. # #Rekrutacja #2021.


YouTube에서 szkoła wojskowa z internatem 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Nieodpłatne wyposażenie ucznia klasy mundurowej. Rekrutacja 2021. | szkoła wojskowa z internatem, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment