Szkolenie Z Umów Cywilnoprawnych | Szkolenia Z Zus: Charakterystyka Umów Cywilnoprawnych, Zbiegi Do Ubezpieczeń Cz. I | Pracodawcy Rp 최근 답변 138개

당신은 주제를 찾고 있습니까 “szkolenie z umów cywilnoprawnych – Szkolenia z ZUS: Charakterystyka umów cywilnoprawnych, zbiegi do ubezpieczeń cz. I | Pracodawcy RP“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 PracodawcyRP 이(가) 작성한 기사에는 조회수 558회 및 좋아요 8개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

szkolenie z umów cywilnoprawnych 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Szkolenia z ZUS: Charakterystyka umów cywilnoprawnych, zbiegi do ubezpieczeń cz. I | Pracodawcy RP – szkolenie z umów cywilnoprawnych 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Zapraszamy do odsłuchania webinaru \”Charakterystyka umów cywilnoprawnych oraz rozstrzyganie zbiegów do ubezpieczeń\”. To już drugie spotkanie z cyklu szkoleń przygotowanych przez Pracodawców RP we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
Tutaj obejrzysz II część tego webinaru: https://www.youtube.com/watch?v=-qAdEYECyho
Ekspert:
Katarzyna Stradowska, Zastępca Naczelnika Wydziału Ubezpieczeń i Składek w II Oddziale ZUS w Warszawie.
Agenda:
1. Obowiązek zgłaszania informacji o zawartych od 1 stycznia br. umowach o dzieło
2. Umowy o dzieło w świetle orzeczeń sądów
3. Charakterystyka form zatrudnienia, omówienie różnic i podobieństw w zakresie różnych form zatrudnienia
4. Rozstrzyganie zbiegów do ubezpieczeń

szkolenie z umów cywilnoprawnych 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Umowy cywilnoprawne. Od zawarcia do rozliczenia

szkolenie w formule on-line. Cele i korzyści. Omówienie zasad i regulacji prawnych zawierania umów cywilnoprawnych, z uwzględnieniem jednoczesnego …

+ 여기에 자세히 보기

Source: frdl.org.pl

Date Published: 9/27/2022

View: 3311

Umowy cywilnoprawne od podstaw – szkolenie on-line

Program kursu (8 godzin wykładowych):. Jakie są różnice między umową o pracę a umowami cywilnoprawnymi. Umowa zlecenia i umowa o dzieło – cechy …

+ 더 읽기

Source: www.skp-ow.com.pl

Date Published: 8/15/2021

View: 7393

UMOWY CYWILNOPRAWNE W PRAKTYCE W 2022 R.

W trakcie szkolenia poruszymy zagadnienia stwarzające najwięcej problemów, przypadki nietypowe, budzące wątpliwości. W dużej części szkolenie zostanie …

+ 여기에 더 보기

Source: www.projektgamma.pl

Date Published: 1/5/2022

View: 4617

Ω UMOWY CYWILNOPRAWNE w 2022 roku

Ramowy program szkolenia: Umowa zlecenia, umowa o dzieło – ogólne zasady. Swoboda kształtowania treści umów cywilnoprawnych. Minimalna stawka wynagrodzenia z …

+ 여기에 더 보기

Source: katowice.skwp.pl

Date Published: 12/21/2021

View: 9551

Szkolenia umowy cywilnoprawne – Polexpert

Szkolenia Polexpert umowy cywilnoprawne mają za zadanie pogłębienie i ugruntowanie wiedzy na temat obowiązujących przepisów dotyczących umów cywilnoprawnych.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.polexpert.com.pl

Date Published: 6/10/2021

View: 2240

Szkolenie online Polski Ład – umowy cywilnoprawne 2022

Szkolenie online Polski Ład – umowy cywilnoprawne 2022 … •zlecenie z osobą świadczącą usługi w ramach kilku umów zlecenia,

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.adnakademia.pl

Date Published: 1/29/2022

View: 345

Warsztaty z zakresu tworzenia i redagowania umów …

Organizacja szkoleń Semper ▻ Szkolenia ▻ Umowy cywilnoprawne: “Warsztaty z zakresu … w zakresie tworzenia, zawierania i wykładni umów cywilnoprawnych;

+ 여기를 클릭

Source: www.szkolenia-semper.pl

Date Published: 1/7/2021

View: 9162

Umowy cywilnoprawne – Szkolenie online

Umowa zlecenia, umowa o dzieło – ogólne zasady. Swoboda kształtowania treści umów cywilnoprawnych. Minimalna stawka wynagrodzenia z umowy zlecenia. Ogólne …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: skwp.krakow.pl

Date Published: 11/21/2022

View: 1341

Szkolenie Umowy cywilnoprawne – Szkolenia.com

Umowy cywilnoprawne. Cel szkolenia. Celem szkolenia jest zapoznanie z regulacjami w zakresie zawierania umów cywilnoprawnych, z uwzględnieniem jednoczesnego …

+ 여기에 더 보기

Source: szkolenia.com

Date Published: 7/21/2022

View: 3006

Umowy o dzieło i zlecenia | Szkolenie FRR

umowy cywilnoprawne szkolenia Od 2022 r. będą obowiązywać nowe zasady dotyczące stawki godzinowej, a także ewencji czasu pracy dla umów cywilnoprawnych.

+ 더 읽기

Source: www.frr.pl

Date Published: 5/17/2022

View: 5625

주제와 관련된 이미지 szkolenie z umów cywilnoprawnych

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Szkolenia z ZUS: Charakterystyka umów cywilnoprawnych, zbiegi do ubezpieczeń cz. I | Pracodawcy RP. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Szkolenia z ZUS: Charakterystyka umów cywilnoprawnych, zbiegi do ubezpieczeń cz. I | Pracodawcy RP
Szkolenia z ZUS: Charakterystyka umów cywilnoprawnych, zbiegi do ubezpieczeń cz. I | Pracodawcy RP

주제에 대한 기사 평가 szkolenie z umów cywilnoprawnych

  • Author: PracodawcyRP
  • Views: 조회수 558회
  • Likes: 좋아요 8개
  • Date Published: 2021. 9. 1.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=9rMtAou5pb8

Umowy cywilnoprawne. Od zawarcia do rozliczenia

Małgorzata Majewska Dyrektor “Realizacja szkoleń przebiegała prawidłowo. Usługa została wykonana w sposób należyty i jak wynika z ewaluacji przeprowadzonej wśród uczestników- charakteryzowały się zarówno wysokim poziomem kompetencji, merytoryki jak i przekazu.”

Edyta O. Inspektor “Polecam szkolenia realizowane przez FRDL w formie online, jestem zadowolona z treści merytorycznej, formy przekazu i obsługi organizacyjnej.”

Franciszek Liszka Sekretarz Gminy “FRDL Podkarpacki Ośrodek Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie opracował dla Gminy Roźwienica „Analizę finansowo – organizacyjną oświaty w Gminie Roźwienica” oraz „Analizę arkuszy organizacyjnych szkół publicznych Gminy Roźwienica na rok szkolny 2019/2020”.

Usługa polegała na opracowaniu diagnozy obecnej sieci szkół, analizie budżetu gminy pod kątem wydatków na oświatę, badaniu arkuszy organizacyjnych szkół oraz zaproponowaniu możliwych wariantów zracjonalizowania wydatków oświatowych z podaniem wynikających z nich korzyści organizacyjnych i finansowych.

Dzięki zaangażowaniu konsultantów FRDL POST, prace nad dokumentem charakteryzowały się profesjonalizmem, partnerstwem, wzorowym przepływem informacji, a w ich efekcie udało się wprowadzić oszczędności w zakresie funkcjonowania oświaty w Gminie.

Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić FRDL Podkarpacki Ośrodek Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie oraz jego ekspertów, jako kompetentnych partnerów w zakresie zarządzania oświatą.”

Uczestnik kursu kancelaryjno-archiwalnego II stopnia “Wykładowca posiada ogromną wiedze, którą umie bardzo przystępnie przekazać podczas kursu. Dzięki temu nawet osoba początkująca będzie potrafiła poradzić sobie w archiwum. Bardzo dobrze ułożony program szkolenia.”

Mariola Rynkiewicz-Gończ Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych “Wyrażam swoje uznanie dla dla pracowników Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodka Regionalnego w Gdańsku za współpracę, która przebiegła bez zastrzeżeń.”

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie Centrum Edukacji Zawodowej

Wykładowca: Ewa Skórzewska – biegły rewident, specjalista w zakresie płac

Program kursu (8 godzin wykładowych):

Szkolenie on-line.

Uczestnictwo w szkoleniu wymaga wcześniejszej opłaty.

Przed szkoleniem otrzymają Państwo:

dostęp do spotkania video z wykładowcą za pośrednictwem programu/aplikacji Microsoft Teams,

materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.

Szkolenie trwa 8 godzin wykładowych i składa się z sesji video z wykładowcą:

Sesja video I 9.00 – 10.30

Sesja video II 10.45 – 12.15

Sesja video III 12.45 – 14.15

Sesja video IV 14.30 – 16.00

Wymagania techniczne

UMOWY CYWILNOPRAWNE W PRAKTYCE W 2022 R.

IDEA SZKOLENIA ( SZKOLENIE OTWARTE SZKOLENIE ONLINE SZKOLENIE ZAMKNIĘTE )

SZKOLENIE ZOSTANIE OPARTA NA WYROKACH, INTERPRETACJACH I STANOWISKACH ORGANÓW PAŃSTWOWYCH uwzględniające zmiany w 2022 roku Podczas szkolenia omówimy regulacje z zakresu zawierania umów cywilnoprawnych, z uwzględnieniem jednoczesnego zatrudnienia na podstawie różnych stosunków prawnych, kwestie związane z oskładkowaniem kilku umów. Na podstawie praktycznych przykładów rozwiązanych zostanie wiele problemów wynikających ze stosowania nowych przepisów dotyczących oskładkowania, minimalnego wynagrodzenia oraz minimalnej stawki godzinowej po zmianach przepisów. Uczestnicy nauczą się odróżniać stosunek cywilnoprawny od stosunku pracy oraz dowiedzą się jak konstruować umowy, aby nie zakwestionowała ich kontrola ZUS a także PIP. Umowy cywilnoprawne od dłuższego czasu są weryfikowane przez kontrole PIP i ZUS, stąd ważna dla pracodawców jest znajomość aktualnego orzecznictwa co do ustalania istnienia stosunku pracy i tendencji związanych z dopuszczaniem rozluźnienia podporządkowania w ramach stosunku pracy (tzw. podporządkowanie autonomiczne) oraz podejście ZUS, jeśli chodzi o wyłączone z obowiązku ubezpieczeń umowy o dzieło. Szkolenie dopełni problematyka ozusowania i opodatkowania umów zlecenia. Ponadto, omówimy kwestie praw autorskich. Szkolenie będzie kompleksowym omówieniem problematyki zatrudnienia cywilnoprawnego przez pryzmat 4 gałęzi prawa: cywilnego, pracy, ubezpieczeń społecznych oraz podatkowego. Szkolenie skierowane jest do:

Dyrektorów Personalnych, Dyrektorów/Kierowników działów kadr i płac, specjalistów ds. kadr i płac, pracowników firm payrollowych, menagerów nadzorujących działy HR;

SZKOLENIE ZOSTANIE OPARTA NA WYROKACH, INTERPRETACJACH I STANOWISKACH ORGANÓW PAŃSTWOWYCH. Podczas szkolenia omówimy regulacje z zakresu zawierania umów cywilnoprawnych, z uwzględnieniem jednoczesnego zatrudnienia na podstawie różnych stosunków prawnych, kwestie związane z oskładkowaniem kilku umów. Na podstawie praktycznych przykładów rozwiązanych zostanie wiele problemów wynikających ze stosowania nowych przepisów dotyczących oskładkowania, minimalnego wynagrodzenia oraz minimalnej stawki godzinowej po zmianach przepisów. Uczestnicy nauczą się odróżniać stosunek cywilnoprawny od stosunku pracy oraz dowiedzą się jak konstruować umowy, aby

nie zakwestionowała ich kontrola ZUS a także PIP. Umowy cywilnoprawne od dłuższego czasu są weryfikowane przez kontrole PIP i ZUS, stąd ważna dla pracodawców jest znajomość aktualnego orzecznictwa co do ustalania istnienia stosunku pracy i tendencji związanych z dopuszczaniem rozluźnienia podporządkowania w ramach stosunku pracy (tzw. podporządkowanie autonomiczne) oraz podejście ZUS, jeśli chodzi o wyłączone z obowiązku ubezpieczeń umowy o dzieło. Szkolenie dopełni problematyka ozusowania i opodatkowania umów zlecenia. Ponadto, omówimy kwestie praw autorskich. Szkolenie będzie kompleksowym omówieniem problematyki zatrudnienia cywilnoprawnego przez pryzmat 4 gałęzi prawa: cywilnego, pracy, ubezpieczeń społecznych oraz podatkowego. Szkolenie skierowane jest do:

Dyrektorów Personalnych, Dyrektorów/Kierowników działów kadr i płac, specjalistów ds. kadr i płac, pracowników firm payrollowych, menagerów nadzorujących działy HR;

SZKOLENIE ZOSTANIE OPARTA NA WYROKACH, INTERPRETACJACH I STANOWISKACH ORGANÓW PAŃSTWOWYCH. Podczas szkolenia omówimy regulacje z zakresu zawierania umów cywilnoprawnych, z uwzględnieniem jednoczesnego zatrudnienia na podstawie różnych stosunków prawnych, kwestie związane z oskładkowaniem kilku umów. Na podstawie praktycznych przykładów rozwiązanych zostanie wiele problemów wynikających ze stosowania nowych przepisów dotyczących oskładkowania, minimalnego wynagrodzenia oraz minimalnej stawki godzinowej po zmianach przepisów. Uczestnicy nauczą się odróżniać stosunek cywilnoprawny od stosunku pracy oraz dowiedzą się jak konstruować umowy, aby

nie zakwestionowała ich kontrola ZUS a także PIP. Umowy cywilnoprawne od dłuższego czasu są weryfikowane przez kontrole PIP i ZUS, stąd ważna dla pracodawców jest znajomość aktualnego orzecznictwa co do ustalania istnienia stosunku pracy i tendencji związanych z dopuszczaniem rozluźnienia podporządkowania w ramach stosunku pracy (tzw. podporządkowanie autonomiczne) oraz podejście ZUS, jeśli chodzi o wyłączone z obowiązku ubezpieczeń umowy o dzieło. Szkolenie dopełni problematyka ozusowania i opodatkowania umów zlecenia. Ponadto, omówimy kwestie praw autorskich. Szkolenie będzie kompleksowym omówieniem problematyki zatrudnienia cywilnoprawnego przez pryzmat 4 gałęzi prawa: cywilnego, pracy, ubezpieczeń społecznych oraz podatkowego. Szkolenie skierowane jest do:

Dyrektorów Personalnych, Dyrektorów/Kierowników działów kadr i płac, specjalistów ds. kadr i płac, pracowników firm payrollowych, menagerów nadzorujących działy HR;

PROGRAM SZKOLENIA ( SZKOLENIE OTWARTE SZKOLENIE ONLINE SZKOLENIE ZAMKNIĘTE )

Umowy cywilnoprawne – aspekt zatrudnieniowy Umowa zlecenia i umowa o dzieło – podobieństwa i różnice.

Umowa o dzieło versus umowa zlecenia – przykładowe orzecznictwo SN w sprawie umów z wykładowcami i artystami.

Umowa zlecenia a umowa o pracę – podobieństwa i różnice na gruncie wybranych orzeczeń SN. Płaca minimalna w umowach zlecenia w 2022 r. Dozwolone zasady wynagradzania w umowach cywilnoprawnych

Minimalne stawki godzinowe w umowach cywilnoprawnych w 2021 i 2022 roku

Zasady dokumentowania wypłaty minimalnego wynagrodzenia.

Potrącenia z wynagrodzeń zleceniobiorców a płaca minimalna.

Płaca minimalna na 2022 rok. Prawa autorskie Przedmiot ochrony prawa autorskiego – pojęcie utworu autorskiego

Zasady przenoszenia autorskich praw majątkowych przy umowach o pracę – zapisy, zakres obowiązków, etc.

Przenoszenie praw autorskich w umowach o dzieło i umowach o przeniesienie praw do utworu.

Zapisy istotne przy umowach o przeniesienie praw autorskich Koszty uzyskania przychodu z praw autorskich Stworzenie dzieła jako warunek zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu.

Rodzaje działalności w których można stosować 50% koszty uzyskania przychodu

Stanowiska organów podatkowych i sądów administracyjnych do 50% kosztów podatkowych

50% koszty a próby artystyczne

Umowa zlecenia a 50% koszty uzyskania przychodu – stanowiska organów podatkowych

Ryzyko wpływu orzecznictwa Sądu Najwyższego (w szczególności wyroku w sprawie skrzypaczki) na prawo do 50% kosztów podatkowych Opodatkowanie umów cywilnoprawnych Źródła przychodów, do których kwalifikowane są umowy cywilnoprawne – działalność wykonywana osobiście, działalność gospodarcza.

Umowy cywilnoprawne wykonywane w ramach i poza działalnością gospodarczą – zasady opodatkowania

Rozliczenie korekty składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne zleceniobiorców na gruncie podatkowym Zwolnienie dochodów z umów zlecenia osób do 26 roku życia Ogólne zasady zwolnienia wynagrodzeń osób do 26 roku życia

Umowy, przy których możliwe jest zastosowanie zwolnienia do 26 roku życia

Lista płac a dochody zwolnione do 26 roku życia Opodatkowanie umów cywilnoprawnych zawartych z zagranicznymi podmiotami Różnice w opodatkowaniu zapraszanych artystów z Polski i z zagranicy.

Certyfikat rezydencji zagranicznych artystów – skutki posiadania i jego braku.

Informacje podatkowe wystawiane w przypadku artystów z zagranicy.

Finansowanie kosztów podróży osób na umowach cywilnoprawnych – diety, zwrot kosztów, wyżywienie.

Koszty związane z zaproszeniem zagranicznych artystów a ich przychód podatkowy.

Udostępnienie sprzętu osobom współpracującym na podstawie umów cywilnoprawnych – używanie do celów służbowych. Pracownicze Plany Kapitałowe a rozliczenie wynagrodzeń zleceniobiorców PPK a lista płac

Podstawa obliczenia wpłat do PPK

Limit 30% przeciętnego wynagrodzenia a wpłaty do PPK

Podatkowe i ubezpieczeniowe konsekwencje wpłat na PPK

Korekty listy płac a PPK

Zmiana deklaracji ZUS RCA w związku z wejście w życie PPK Umowy cywilnoprawne – aspekt ubezpieczeniowy Umowy cywilnoprawne podlegające i niepodlegające ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnym.

Zasady opłacania składek za pracownika na zleceniu lub umowie o dzieło w przypadku, gdy wykonują pracę na rzecz swojego pracodawcy.

Zbieg tytułu ubezpieczenia społecznego – jednoczesne wykonywanie umowy o pracę i umowy zlecenia.

Zbieg tytułu ubezpieczenia społecznego przy jednoczesnym wykonywaniu kilku umów cywilnoprawnych.

Finansowanie kosztów dojazdu zagranicznych artystów a składki na ubezpieczenie społeczne.

Zagraniczni artyści zapraszani do Polski – ryzyko opłacania składek za granicą. Raportowanie umów o dzieło od stycznia 2021 roku Zasady składania raportów o zawartych umowach o dzieło

Podmioty zobowiązane do składania raportów o zawartych umowach o dzieło Zmiany dotyczące umów cywilnoprawnych Rozszerzenie ulgi do 26 lat na umowy o praktyki absolwenckie

Zwolnienie od opodatkowania szczepionek przeciwko grypie sfinansowanych przez zleceniodawców

Umowy cywilnoprawne – aspekt zatrudnieniowy Umowa zlecenia i umowa o dzieło – podobieństwa i różnice.

Umowa o dzieło versus umowa zlecenia – przykładowe orzecznictwo SN w sprawie umów z wykładowcami i artystami.

Umowa zlecenia a umowa o pracę – podobieństwa i różnice na gruncie wybranych orzeczeń SN. Płaca minimalna w umowach zlecenia Dozwolone zasady wynagradzania w umowach cywilnoprawnych

Minimalne stawki godzinowe w umowach cywilnoprawnych w 2019 i 2020 roku

Zasady dokumentowania wypłaty minimalnego wynagrodzenia.

Potrącenia z wynagrodzeń zleceniobiorców a płaca minimalna. Prawa autorskie Przedmiot ochrony prawa autorskiego – pojęcie utworu autorskiego

Zasady przenoszenia autorskich praw majątkowych przy umowach o pracę – zapisy, zakres obowiązków, etc.

Przenoszenie praw autorskich w umowach o dzieło i umowach o przeniesienie praw do utworu.

Zapisy istotne przy umowach o przeniesienie praw autorskich. Koszty uzyskania przychodu z praw autorskich Stworzenie dzieła jako warunek zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu.

Rodzaje działalności w których można stosować 50% koszty uzyskania przychodu.

Stanowiska organów podatkowych i sądów administracyjnych do 50% kosztów podatkowych.

50% koszty a próby artystyczne.

Umowa zlecenia a 50% koszty uzyskania przychodu – stanowiska organów podatkowych.

Ryzyko wpływu orzecznictwa Sądu Najwyższego (w szczególności wyroku w sprawie skrzypaczki) na prawo do 50% kosztów podatkowych. Opodatkowanie umów cywilnoprawnych Źródła przychodów, do których kwalifikowane są umowy cywilnoprawne – działalność wykonywana osobiście, działalność gospodarcza.

Umowy cywilnoprawne wykonywane w ramach i poza działalnością gospodarczą – zasady opodatkowania.

Rozliczenie korekty składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne zleceniobiorców na gruncie podatkowym. Zwolnienie dochodów z umów zlecenia osób do 26 roku życia Ogólne zasady zwolnienia wynagrodzeń osób do 26 roku życia.

Umowy, przy których możliwe jest zastosowanie zwolnienia do 26 roku życia.

Zwolnienie dochodów w okresie od sierpnia do grudnia 2019 roku.

Zwolnienie dochodów od stycznia 2020 roku.

Lista płac a dochody zwolnione do 26 roku życia. Opodatkowanie umów cywilnoprawnych zawartych z zagranicznymi podmiotami Różnice w opodatkowaniu zapraszanych artystów z Polski i z zagranicy.

Certyfikat rezydencji zagranicznych artystów – skutki posiadania i jego braku.

Informacje podatkowe wystawiane w przypadku artystów z zagranicy.

Finansowanie kosztów podróży osób na umowach cywilnoprawnych – diety, zwrot kosztów, wyżywienie.

Koszty związane z zaproszeniem zagranicznych artystów a ich przychód podatkowy.

Udostępnienie sprzętu osobom współpracującym na podstawie umów cywilnoprawnych – używanie do celów służbowych. Pracownicze Plany Kapitałowe a rozliczenie wynagrodzeń zleceniobiorców PPK a lista płac.

Podstawa obliczenia wpłat do PPK.

Limit 30% przeciętnego wynagrodzenia a wpłaty do PPK.

Podatkowe i ubezpieczeniowe konsekwencje wpłat na PPK.

Korekty listy płac a PPK.

Zmiana deklaracji ZUS RCA w związku z wejście w życie PPK. Umowy cywilnoprawne – aspekt ubezpieczeniowy Umowy cywilnoprawne podlegające i niepodlegające ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnym.

Zasady opłacania składek za pracownika na zleceniu lub umowie o dzieło w przypadku, gdy wykonują pracę na rzecz swojego pracodawcy.

Zbieg tytułu ubezpieczenia społecznego – jednoczesne wykonywanie umowy o pracę i umowy zlecenia.

Zbieg tytułu ubezpieczenia społecznego przy jednoczesnym wykonywaniu kilku umów cywilnoprawnych.

Finansowanie kosztów dojazdu zagranicznych artystów a składki na ubezpieczenie społeczne.

Zagraniczni artyści zapraszani do Polski – ryzyko opłacania składek za granicą. Planowana zmiany w podatkach i ubezpieczeniach Rezygnacja z 30-krotności minimalnego wynagrodzenia

Planowane wprowadzenie nowej stawki w podatku dochodowym – 17%

Indywidualny rachunek bankowy dla podatników i płatników.

Szkolenia umowy cywilnoprawne

Szkolenia umowy cywilnoprawne przeznaczone są dla pracowników działów kadr i płace. Mają za zadanie pogłębienie i ugruntowanie wiedzy na temat obowiązujących przepisów dotyczących umów cywilnoprawnych. Przedstawimy zasady zawierania, rozliczania a także różnice mięzy umowami zlecenie a umowami o dzieło. Omówione zostaną również zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym od umów cywilnoprawnych.

Szkolenia umowy cywilnoprawne

Szkolenie online Polski Ład – umowy cywilnoprawne 2022

Adresaci szkolenia

Kierownicy, starsi specjaliści i specjaliści działów kadr i płac, pracownicy działów księgowości, biur rachunkowych oraz osoby odpowiedzialne za rozliczanie wynagrodzeń pracowników.

Podczas szkolenia Uczestnicy dowiedzą się

jak prawidłowo ustalić jakim ubezpieczeniom objęty będzie zleceniobiorca,

jak prawidłowo rozliczać umowy zlecenia z uwzględnieniem obowiązujących zmian w 2022 roku,

jak prawidłowo rozliczać umowy o dzieło,

jak naliczyć świadczenia dla zleceniobiorców z tytułu choroby lub macierzyństwa,

jak rozliczyć pozostałe świadczenia w aspekcie składkowym i podatkowym,

Program szkolenia

1.Zasady podlegania pod ubezpieczenia społeczne i zdrowotne osób świadczących usługi na podstawie umowy zlecenia:

•zlecenie z osobą, która nie ma innego tytułu do ubezpieczeń,

•zlecenie z własnym pracownikiem w różnych przypadkach,

•zlecenie z pracownikiem innej firmy,

•zlecenie z osobą świadczącą usługi w ramach kilku umów zlecenia,

•zlecenie z osobą uczącą się do 26 roku życia,

zlecenie dla członka Rady Nadzorczej,

•zlecenie z osobą prowadzącą działalność gospodarczą.

2.Zasady podlegania pod ubezpieczenia społeczne osób świadczących usługi na podstawie umowy o dzieło:

•dzieło z własnym pracownikiem,

•dzieło z pozostałymi osobami.

3.Umowy cywilnoprawne – zasady rozliczania wynagrodzenia z uwzględnieniem obowiązujących zmian 2022 w Polskim Ładzie:

•zasady ustalania wysokości przysługującego świadczenia z tytułu umowy zlecenia,

•zasady rozliczania umów zawartych na okres dłuższy jak jeden miesiąc,

•ustalanie wysokości składek na ubezpieczenia społeczne,

•ustalanie wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne,

•zryczałtowany podatek – umowy cywilnoprawne z osobami niemającymi rezydencji podatkowej w Polsce,

•zryczałtowany podatek dla rezydentów podatkowych w Polsce,

•zaliczka na podatek dochodowy dla rezydentów podatkowych w Polsce:

•prawo do 20% kosztów uzyskania przychodów,

•prawo do 50% kosztów uzyskania przychodów,

•sytuacje, w których US neguje prawo do zastosowania 20% lub 50% kosztów uzyskania przychodów.

•wpłata na PPK w przypadku umów zlecenia.

•składki na ubezpieczenia społeczne, FP, FGŚP i FEP finansowane przez zleceniodawcę.

4.Zasady ustalania świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa dla zleceniobiorców.

5.Inne świadczenia dla zleceniobiorców.

Informacje organizacyjne Cena: 790 zł + 23% VAT Cena obejmuje: • dostęp do platformy w czasie realizacji szkolenia

• autorskie materiały szkoleniowe

• certyfikat Każda zgłoszona osoba musi dysponować komputerem lub innym urządzeniem mobilnym z wbudowanym głośnikiem (opcjonalnie kamerą i mikrofonem) oraz dostępem do Internetu. Wyżej wymieniony sprzęt nie obliguje Państwa do udostępniania swojego wizerunku, jest potrzebny, aby móc aktywnie uczestniczyć w szkoleniu. Harmonogram szkolenia Godziny zajęć: 10:00 – 15:00

9:30 rozpoczęcie logowania przez Uczestników10:00 – 15:00 szkoleniew trakcie szkolenia przewidziane są przerwy, które będą ustalane wedle potrzeb w toku zajęć z trenerem Masz pytania? Chętnie odpowiemy. Agata Boniakowska

22 208 28 36

[email protected] Anna Niedziółka

22 208 28 26

[email protected]

Dostępne terminy

Umowy cywilnoprawne: “Warsztaty z zakresu tworzenia i redagowania umów cywilnoprawnych z uwzględnieniem konieczności zabezpieczenia interesów reprezentowanego podmiotu”

Nie znalazłeś odpowiedniego terminu, miasta i masz do przeszkolenia minimum 4 pracowników?

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu otwartym pn. Umowy cywilnoprawne: “Warsztaty z zakresu tworzenia i redagowania umów cywilnoprawnych z uwzględnieniem konieczności zabezpieczenia interesów reprezentowanego podmiotu”. Szkolenie realizowane jest w formie interaktywnej w kameralnej grupie pozwalającej na indywidualne podejście wykładowcy do Uczestników zajęć.

Szkolenie zostało zaprojektowane dla:

-pracowników administracji publicznej,

-przedsiębiorców,

-osób odpowiedzialnych za przygotowywanie i zawieranie umów,

-wszystkich osób zainteresowanych omawianą podczas szkolenia tematyką.

– przekazanie uczestnikom wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia, zawierania i wykładni umów cywilnoprawnych;

– nabycie przez uczestników umiejętności efektywnego redagowania zapisów umownych i ich późniejszego egzekwowania;

– nabycie przez uczestników szkolenia umiejętności przeprowadzenia samodzielnej, krytycznej analizy poszczególnych zapisów umownych, pod kątem ochrony interesów reprezentowanego podmiotu;

– zapoznanie uczestników z aktualnie obowiązującym stanem prawnym.

Uczestnicy zdobędą oraz zaktualizują wiedzę z zakresu redagowania umów i ich oceny pod kątem interesów reprezentowanego podmiotu. Podczas szkolenia zostaną omówione kwestie związane z późniejszą realizacją zawartych umów, przypadkami nieuczciwego zachowania kontrahenta i sposobami wyjścia z takiej sytuacji. Dodatkowo uczestnicy zostaną zapoznani z problematyką wprowadzania późniejszych zmian do umowy oraz kwestiami związanymi z zerwaniem umowy przez jedną ze stron.

Przedostatni punkt programu tj. Samodzielne tworzenie poszczególnych typów umów i ich późniejsza ocena przez radcę prawnego wraz omówieniem, wiązać się będzie z koniecznością stworzenia przez każdego z uczestników (lub małe zespoły) umowy określonego rodzaju według założeń przedstawionych przez prowadzącego. Następnie każda z umów (każdy zespół będzie przygotowywał inną umowę) zostanie omówiona przez prowadzącego. W zamyśle ten punkt programu trwa przynajmniej 2-3 godziny.

– ciekawe materiały szkoleniowe przygotowane przez praktyków,

– możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z radcą prawnym,

– uzyskanie kompleksowej wiedzy w zakresie istniejących, w polskim prawie cywilnym instrumentów zabezpieczania zobowiązań umownych,

– nauka praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia, zawierania i zabezpieczania umów cywilnoprawnych w obrocie gospodarczym i ich późniejszego egzekwowania.

Zaletą szkolenia jest możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami różnorodnych instytucji realizującymi projekty w bliskim dla uczestników środowisku.

Grzegorz Dudczak Zobacz specjalizację trenerską Ekspert Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER, trener – praktyk, na co dzień radca prawny, współpracuje z kancelarią Philips & Garnuszewski Spółka Partnerska Adwokata i Radcy Prawnego oraz prowadzi własną praktykę prawną. Szkolenie w ramach aplikacji radcowskiej odbył w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, część studiów odbył na Wydziale Prawa University of Oslo w Norwegii. Posiada bogate doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych w tym w zakresie przygotowywania, negocjowania i opiniowania wszelkiego rodzaju umów cywilnoprawnych, opracowywaniu projektów statutów, regulaminów i innych aktów regulujących funkcjonowanie podmiotów gospodarczych oraz obsługi prawnej inwestycji. Autor szkoleń z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, jak również prawa handlowego oraz prawa własności intelektualnej. Jako wykładowca więdzę przekazuje bardzo fachowo w oparciu o wiele przykładów praktycznych aktywizując Uczestników zajęć.

|Program szkolenia jest własnością intelektualną SEMPER i przetwarzanie go dla celów komercyjnych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.|

PROGRAM SZKOLENIA BĘDZIE ODPOWIEDNIO ZAKTUALIZOWANY I REALIZOWANY ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM W DNIU SZKOLENIA STANEM PRAWNYM.

1. Zagadnienia ogólne (w tym m.in. zasady reprezentacji podmiotów w obrocie gospodarczym, wybór formy prawnej umowy, zawarcie umowy przez pełnomocnika, pozaumowne czynniki kształtujące treść zobowiązań stron).

2. Rodzaje umów w obrocie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszych typów umów nazwanych:

a) rodzaje umów występujących w obrocie gospodarczym;

b) najpopularniejsze umowy nazwane z omówienie ich podstawowych elementów i najczęściej popełnianych błędów:

-umowa sprzedaży;

-umowa zlecenia (świadczenia usług);

-umowa o dzieło;

-umowa o roboty budowlane;

-umowa najmu;

Sesja warsztatowa

3. Wybrane zagadnienia z zakresu zasad tworzenia, redagowania i wykładni zapisów umownych (w tym m.in. podstawowe zasady tworzenia umów, wykładnia niejasnych oświadczeń woli).

Sesja warsztatowa

4. Prawne formy zabezpieczenia prawidłowej realizacji zobowiązań umownych (w tym m.in. kara umowna, sankcyjne odstąpienie od umowy, zadatek, kaucja gwarancyjna, wykonanie zastępcze).

5. Ocena stopnia zabezpieczenia interesów reprezentowanego podmiotu na przykładzie umów powszechnie występujących w obrocie gospodarczym (case study).

Sesja warsztatowa

6. Treść umowy a jej późniejsza realizacja – najczęstsze problemy i trudności stron w trakcie realizacji poszczególnych typów umów, najczęściej popełniane błędy.

7. Wprowadzanie zmian do obowiązującej umowy (w tym m.in. zasady sporządzania aneksów, cesja praw z umowy na inny podmiot).

8. Przypadki nieprawidłowej realizacji zobowiązań umownych (w tym m.in. roszczenia przysługujące stronie umowy w przypadku nieprawidłowej realizacji umowy przez kontrahenta i sposób realizacji tych roszczeń, ochrona interesu reprezentowanego podmiotu).

9. Sposoby rozwiązania i wypowiedzenia umów – w ujęciu praktycznym:

-rozwiązanie umowy za porozumieniem stron

-wypowiedzenie umowy

-odstąpienie od umowy

10. Samodzielne tworzenie poszczególnych typów umów i ich późniejsza ocena przez radcę prawnego wraz omówieniem.

11. Podsumowanie warsztatów.

Najistotniejsze części szkolenia kończą się sesją warsztatową, która pozwala z jednej strony utrwalić zaprezentowany w ramach danej części materiał, z drugiej strony umożliwia ona nabycie przez uczestników umiejętności praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania:

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

SZKOLENIA | KONFERENCJE | DORADZTWO

ul. Libelta 1a/2

61-706 Poznań

Godziny pracy biura: Pn-Pt 08.00 – 18.00

Departament szkoleń otwartych:

tel. 690 059 155

tel. 508 393 926

tel. 577 177 547

tel. 733 544 190

tel. 570 590 060

tel. (61) 3070303

tel. (61) 8102194

tel. (61) 4152036

tel. (61) 4152810

tel. (61) 4152820

fax. (61) 6 247 936

fax. (61) 2 786 300

[email protected]

www.szkolenia-semper.pl

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać organizowane przez nas szkolenie:

1. Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER jest jedną z wiodących firm szkoleniowych w Polsce.

2. Naszym celem jest zapewnienie Państwu elastycznych rozwiązań doradczych i dostosowanych szkoleń w celu osiągnięcia rzeczywistych rezultatów i efektów w pracy zawodowej.

3. Gwarantujemy zajęcia prowadzone przez najlepszych w kraju specjalistów.

4. Liczne referencje i opinie potwierdzają wysoką jakość naszych usług: referencje

POLITYKA RABATOWA

Przy zgłoszeniu 2 -4 uczestników nasza polityka rabatowa przewiduje 10% zniżkę.

Przy zgłoszeniu 5 lub więcej uczestników nasza polityka rabatowa przewiduje 15% zniżkę.

Powyższy program rozwojowy jest również dostępny w formie zamkniętej, wyłącznie dla pracowników Państwa firmy. W przypadku szkoleń zamkniętych zakres tematyczny poszczególnych bloków może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania pracowników i potrzeby organizacji zlecającej szkolenie. Gwarantujemy wysoką jakość merytoryczną i organizacyjną szkolenia. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zamkniętej formuły szkoleń prosimy o kontakt: [email protected] lub zachęcamy do skorzystania z formularza zapytania ofertowego

Szkolenie Umowy cywilnoprawne

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym serwisie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania serwisu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności serwisu.

Umowy o dzieło i zlecenia

Praktycy dla Praktyków – gwarantujemy minimum teorii – maksimum praktyki.

Budujemy nasze programy szkoleniowe, tak by przełożyły się na efekty biznesowe u naszych Klientów, zapewniając równocześnie komfortowe warunki organizacyjne.

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom gruntownej wiedzy dotyczącej najnowszych zmian w Prawie pracy (nowe zasady dotyczące stawki godzinowej oraz ewidencji czasu pracy dla umów cywilnoprawnych). Szkolenie ma charakter warsztatów praktycznych. Każdy przypadek omawiany na szkoleniu poparty jest praktycznymi przykładami.

Korzyści dla uczestników szkolenia:

Szkolenie z zakresu prawa pracy jest usystematyzowaniem wiedzy i służy poznaniu poprzez praktyczne przykłady podstawowych kwestii, jak również zagadnień budzących wiele rozbieżności interpretacyjnych. W ramach szkolenia omówione zostaną kluczowe zmiany w prawie pracy oraz przedstawionych zostanie wiele problemów wynikających ze stosowania przepisów kodeksu pracy, jak również jego aktów wykonawczych.

Adresaci szkolenia:

Szkolenie adresowane jest do osób pracujących w działach kadrowo-płacowych i księgowych. Zapraszamy również na zajęcia osoby, które mają na celu swój rozwój zawodowy, a wiedza przekazywana na zajęciach może się do tego przyczynić. Cechą charakterystyczną naszych zajęć odróżniającą od innych oferowanych na rynku jest ich indywidualny charakter, przejawiający się w organizacji i czasie, który umożliwia nabycie wiedzy pozwalającej na usprawnienie pracy bądź rozwój zawodowy.

Sposób prowadzenia szkolenia:

Przekazanie wiedzy w formie wykładów, materiałów źródłowych, narzędzi, skryptów, oraz dużej ilości przykładów z prezentacją dopuszczalnych rozwiązań.

Potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu:

Certyfikat ukończenia szkolenia Fundacji Rozwoju Rachunkowości.

UWAGA

Istnieje możliwość organizacji szkolenia dla 2-3 osób, jak również w formie zamkniętej, dostosowanego do Państwa potrzeb. Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z opiekunem szkolenia.

키워드에 대한 정보 szkolenie z umów cywilnoprawnych

다음은 Bing에서 szkolenie z umów cywilnoprawnych 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Kolonie Z Rodzicami Nad Morzem | Obozy I Kolonie 2018 Dla Dzieci - Nad Morzem I Na Kaszubach 370 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.
See also  대전 부산 Ktx | 기차 70%할인방법, 이거모르면 진심으로 호구됩니다.. 22036 투표 이 답변

See also  미국 청양고추 대체 | 청양고추를 먹으면 미국에 돈을 내야하는 이유 46 개의 가장 정확한 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Szkolenia z ZUS: Charakterystyka umów cywilnoprawnych, zbiegi do ubezpieczeń cz. I | Pracodawcy RP

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Szkolenia #z #ZUS: #Charakterystyka #umów #cywilnoprawnych, #zbiegi #do #ubezpieczeń #cz. #I #| #Pracodawcy #RP


YouTube에서 szkolenie z umów cywilnoprawnych 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Szkolenia z ZUS: Charakterystyka umów cywilnoprawnych, zbiegi do ubezpieczeń cz. I | Pracodawcy RP | szkolenie z umów cywilnoprawnych, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment