Technik Prac Biurowych Szkoła Policealna | Film Prezentujący Zawód Technik Prac Biurowych 14978 명이 이 답변을 좋아했습니다

당신은 주제를 찾고 있습니까 “technik prac biurowych szkoła policealna – Film prezentujący zawód technik prac biurowych“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 ORE – kształcenie zawodowe 이(가) 작성한 기사에는 조회수 14,611회 및 좋아요 74개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

technik prac biurowych szkoła policealna 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Film prezentujący zawód technik prac biurowych – technik prac biurowych szkoła policealna 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Autor:Małgorzata Sienkiewicz, Zofia Jezierska
Opis: Film prezentujący zawód, w tym także osoby wykonujące dany zawód oraz narzędzia i materiały wykorzystywane w procesie pracy. Każdy zawód jest zaprezentowany z 3 perspektyw: z pozycji pracodawcy, pracownika oraz osoby uczącej się w zawodzie. Zawód widziany oczami pracodawcy – pożądane cechy pracownika, predyspozycje, zestaw pożądanych umiejętności zawodowych i kompetencji społecznych pracownika. Możliwości rozwoju zawodowego, perspektywa zarobków, prognozy zatrudnialności w zawodzie. Zawód widziany oczami pracownika- dlaczego zdecydował podjąć pracę w zawodzie, w jaki sposób uzyskał wykształcenie. Pozytywne i negatywne aspekty związane z pracą w zawodzie. Możliwości, jakie niesie praca w danym zawodzie, możliwa ścieżka kariery, perspektywa awansu. Zawód widziany oczami osoby uczącej się- dlaczego wybrała dany zawód, jak wygląda proces kształcenia, jakie możliwości zapewnia szkoła, czego oczekuje od przyszłej pracy. Film zakończony jest tablicą informacyjną prezentującą dostępne formy kształcenia w zawodzie.
Numer konkursu: 2/POKL/3.4.3/2013
Numer projektu: POKL.03.04.03-00-016/13-00
Nazwa projektu: Mój zawód – moja przyszłość
Strona www projektu: http://www.mojzawodmojaprzyszlosc.pl
Beneficjent (nazwa): Syntea S.A.
Lokalizacja beneficjenta (miasto): Lublin

technik prac biurowych szkoła policealna 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Technik prac biurowych – Szkoły dla Dorosłych Etat w Lublinie

Technik prac biurowych to zawód uniwersalny, rozwojowy i niezwykle … Policealna Szkoła Zawodowa ETAT w Lublinie kształci z myślą o potrzebach rynku.

+ 여기에 더 보기

Source: etat.edu.pl

Date Published: 8/9/2021

View: 9288

Technik prac biurowych – Szkoła Awangarda

Ogólnopolska Sieć Szkół Policealnych AWANGARDA funkcjonuje w oparciu o autorski program nauczania dopasowany do potrzeb rynku europejskiego.

+ 여기를 클릭

Source: awangarda.edu.pl

Date Published: 1/13/2021

View: 5940

Technik administracji – zarządzanie biurem – Oferta

Szkoły TEB Edukacja: ponad 60 atrakcyjnych kierunków, w tym m.in.: Barber, Tatuażysta, Programowanie JAVA, Programowanie Python, Fotografia, …

+ 여기를 클릭

Source: www.teb.pl

Date Published: 12/25/2021

View: 973

Studium Policealne – Technik Prac Biurowych – Wrocław

Studium Policealne – Technik Prac Biurowych … Komentarz: Studia realizowane są również w systemie wieczorowym i zaocznym. … Wkrótce otrzymasz odpowiedź od …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.educaedu.pl

Date Published: 9/22/2022

View: 8133

Technik administracji – zawodowa szkoła policealna, kurs …

To zawód dla osób zainteresowanych pracą biurową zarówno w sektorze państwowym, jak również prywatnym. Technik administracji (kod zawodu: 334306) zajmuje …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: pascal.edu.pl

Date Published: 1/29/2021

View: 3645

Zaoczna Policealna Szkoła Technik Prac Biurowych

Zaoczna Policealna Szkoła Technik Prac Biurowych “cosinus” W Rzeszowie to niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej jednostka edukacyjna.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.olympus.edu.pl

Date Published: 12/5/2021

View: 2613

ZAOCZNA POLICEALNA SZKOŁA TECHNIK PRAC …

ZAOCZNA POLICEALNA SZKOŁA TECHNIK PRAC BIUROWYCH COSINUS. Rydygiera 12A, 87-100 Toruń. Telefon: 0566510065. Fax: 0566510066. E-mail: szkolenia E-mail …

+ 여기를 클릭

Source: www.spisszkol.eu

Date Published: 1/13/2022

View: 3647

Technik prac biurowych – Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi

Szkoły: Szkoła Policealna Cosinus ul. Wólczańska 81. 90-515 Łódź, tel.: 42 632 52 20 … prac biurowych zakończyło się w marcu 2014r. i nie.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: wuplodz.praca.gov.pl

Date Published: 2/7/2022

View: 8475

주제와 관련된 이미지 technik prac biurowych szkoła policealna

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Film prezentujący zawód technik prac biurowych. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Film prezentujący zawód   technik prac biurowych
Film prezentujący zawód technik prac biurowych

주제에 대한 기사 평가 technik prac biurowych szkoła policealna

  • Author: ORE – kształcenie zawodowe
  • Views: 조회수 14,611회
  • Likes: 좋아요 74개
  • Date Published: 2017. 1. 17.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=TJ8P_Lkr-rA

Czym zajmuje się technik prac biurowych?

Technik prac biurowych wykonuje prace biurowe; sporządza i prowadzi korespondencję biurową; obsługuje biuro organizacyjnie i administracyjnie; gromadzi, rejestruje i przetwarza informacje niezbędne do wykonywania zadań jednostki organizacyjnej; sporządza, przechowuje i archiwizuje dokumenty związane z funkcjonowaniem …

Co po szkole technik administracji?

Technik administracji może pracować w administracji rządowej, jednostkach samorządu terytorialnego, ale także w sektorze prywatnym – firmach konsultingowych, fundacjach, organizacjach społecznych, zakładach usługowych. Równie często znajduje zatrudnienie w bankach, urzędach oraz firmach ubezpieczeniowych.

Czy kierunek technik administracji jest trudny?

Choć może brzmieć to jak duże wyzwanie, to jednak gwarantujemy, iż po ukończeniu szkoły zagadnienia te nie będą już ani tajemnicze ani wyjątkowo trudne. Aby jednak zdobyta wiedza nie była czysto teoretyczna, w trakcie nauki organizowane są również praktyki zawodowe w wymiarze 320 godzin.

Jakie przedmioty są na kierunku technik administracji?

PRZEDMIOTY – język angielski w administracji, działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej , podstawy prawa cywilnego , podstawy prawa pracy , podstawy prawa administracyjnego , podstawy finansów publicznych , wykonywanie pracy biurowej , postepowanie w administracji , pracownia pracy biurowej , pracownia …

Czy praca w biurze jest trudna?

Odpowiadając na pytanie „czy praca biurowa jest trudna?” można odpowiedzieć – i tak, i nie. Wszystko zależy od Twojego, nastawienia, predyspozycji, umiejętności i powierzonych obowiązków. Początki zawsze bywają trudne, ale warto przez nie przebrnąć by przekonać się czy zajmowane stanowisko to na pewno „to”.

Ile zarabia technik prac biurowych?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 260 PLN brutto. Co drugi technik prac biurowych otrzymuje pensję od 2 840 PLN do 3 800 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych techników prac biurowych zarabia poniżej 2 840 PLN brutto.

Ile zarabia technik administracji?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 690 PLN brutto. Co drugi technik administracji otrzymuje pensję od 3 140 PLN do 4 550 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych techników administracji zarabia poniżej 3 140 PLN brutto.

See also  Smith Organic Chemistry Pdf | (Organic Chem) Ch 1 Part 1 124 개의 자세한 답변

Ile trwa technik administracji?

Nauka na kierunku technik administracji trwa dwa lata. W zajęciach mogą uczestniczyć absolwenci szkół średnich, słuchacze szkół Żak oraz wszystkie osoby chcące zdobyć nowy zawód.

Co daje kierunek administracja?

Absolwenci kierunku Administracja są przygotowani do podjęcia zatrudnienia w: urzędach administracji centralnej, terenowej i samorządowej. organach podatkowych. działach administracyjnych sądów, prokuratury.

Gdzie można pracować jako technik administracji?

Technik administracji zajmuje się pracami związanymi z gromadzeniem oraz obiegiem dokumentacji i informacji zgodnie z instrukcją kancelaryjną w urzędach administracji publicznej i w przedsiębiorstwach, w tym informacji o charakterze ekonomicznym i statystycznym.

Czy warto iść na administrację?

Studiowanie Administracji umożliwia pozyskanie szerokiej wiedzy, złożonej z różnych dyscyplin, jak również licznych umiejętności. Oznacza to, iż jest to kierunek, dzięki któremu można pozyskać wiedzę teoretyczną i wiedzę praktyczną.

Na czym polega zawód technik administracji?

Technik administracji to osoba w firmie lub w instytucji, która zajmuje się interpretacją przepisów prawnych, przygotowaniem projektów umów, regulaminów, instrukcji, decyzji oraz wszelkich innych dokumentów prawnych.

Jakie są przedmioty w szkole policealnej?

  • Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym. 1 Język obcy w administracji. …
  • 2 Działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej. …
  • 3 Podstawy prawa cywilnego. …
  • 4 Podstawy prawa pracy. …
  • 5 Podstawy prawa administracyjnego. …
  • 6 Podstawy finansów publicznych.

Czego uczy się na studiach administracyjnych?

W toku studiów studenci zaznajamiają się z zagadnieniami:
  • prawa administracyjnego,
  • organizacji i zarządzania w administracji publicznej,
  • finansów publicznych,
  • metod badań socjologicznych.

Co robi pracownik biurowy na stazu?

Zakres obowiązków: Prowadzenie i archiwizacja dokumentacji firmowej oraz dbanie o prawidłowy jej obieg w firmie. Uzupełnianie i publikowanie informacji na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Przygotowanie pism i korespondencji firmowej.

Jaki powinien być pracownik biurowy?

Pracownik biurowy musi być bezstronny, nie może faworyzować ani wyróżniać określonych osób. Cechy dobrego pracownika biurowego to również dyskrecja i lojalność. Ważna jest umiejętność mówienia spokojnym, opanowanym głosem, bez nadmiernej gestykulacji oraz przestrzeganie zasad savoir-vivre’u.

Szkoły dla Dorosłych Etat w Lublinie

Praca w biurze to twoje powołanie? Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną, samodzielną, kreatywną i zorganizowaną, lubisz pracę przy komputerze oraz chętnie wykonujesz zadania zarówno powtarzalne, jak i pełne nowych wyzwań, zostań technikiem prac biurowych!

Technik prac biurowych to zawód uniwersalny, rozwojowy i niezwykle potrzebny na rynku w Polsce i krajach UE. W tej profesji z łatwością znajdziesz ciekawy staż i pracę etatową oraz otworzysz własną firmę (współcześnie popularne są zwłaszcza usługi wirtualnej asystentki, ale pomysłów na biznes związany z realizacją prac biurowych jest znacznie więcej – możesz przykładowo wyspecjalizować się w reklamie i promocji albo organizacji eventów). Prace biurowo-administracyjne, jako funkcje usługowe, występują w różnym zakresie w każdej firmie i instytucji na rynku, co pozwoli ci podjąć zatrudnienie w dowolnej branży, a w przyszłości awansować na wyższe stanowiska w wybranym dziale przedsiębiorstwa. Technicy prac biurowych wykonują zadania zazwyczaj nieskomplikowane, ale czaso-i pracochłonne. Dzięki swoim umiejętnościom mogą odciążyć kierownictwo firmy lub swoich klientów w zakresie bieżącej organizacji prac biurowo-administracyjnych, gromadzenia, rejestracji, przetwarzania i wewnętrznej koordynacji przepływu informacji i dokumentacji oraz okresowej organizacji działań, w szczególności związanych z aranżacją narad, szkoleń, konferencji i spotkań z kontrahentami firmy. Wykwalifikowany pracownik biurowy to wartość dla każdej firmy, dlatego jeżeli chcesz nim zostać nie zwlekaj i zapisz się na Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy ETAT – niezbędną wiedzę, umiejętności i tytuł technika prac biurowych zdobędziesz już w 1,5 roku!

Zapisz się teraz!

Zawód Technik prac biurowych K1.AU.24. Wykonywanie prac biurowych K1.AU.24. Wykonywanie prac biurowych Rodzaj szkoły Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy ETAT Czas nauki 1,5 roku (3 semestry) Tryb nauki Zaoczny (zjazdy w co drugi weekend miesiąca, w soboty i niedziele) Opłaty 1500 zł/kurs

płatne jednorazowo lub w ratach: 500 zł/semestr Uzyskany dokument Zaświadczenie MEN

Świadectwo MEN

Dyplom MEN (dla osób, które zdały egzamin zawodowy)

UPRAWNIENIA

Bezpłatne zaświadczenia ZUS, KRUS, MOPS

EGZAMIN:

Zewnętrzny, państwowy egzamin zawodowy przeprowadzany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Podejście do egzaminu w zakresie kwalifikacji zawodowej jest nieobowiązkowe. Szczegółowe informacje o egzaminie dostępne poniżej i w Strefie Słuchacza.

REKRUTACJA

Stale otwarta dla każdego chętnego absolwenta szkoły średniej: liceum, liceum dla dorosłych i technikum.

Matura nie jest wymagana.

Rekrutacja bez egzaminów wstępnych.

Zasady rekrutacji i spis wymaganych dokumentów dostępne w zakładce Rekrutacja.

Perspektywy pracy

Usługi wirtualnej asystentki

Firmy szkoleniowe i eventowe

Wszystkie firmy prywatne i państwowe, na stanowiskach obsługi administracyjnej

Jednostki samorządowe

Szkolnictwo zawodowe (po ukończeniu studiów i specjalności nauczycielskiej)

Media branżowe (prasa, telewizja, radio, portale internetowe, blogi, vlogi)

Własna działalność gospodarcza

Ramowy program nauczania

W trakcie nauki poznasz wybrane zagadnienia z takich obszarów wiedzy, jak m.in.:

Działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej

Język obcy w pracy biurowej

Elementy prawa

Korespondencja biurowa

Organizacja pracy biurowej

Informatyczna obsługa biura

Uprawnienia zawodowe

Dzięki wykładom teoretycznym i warsztatom praktycznym zyskasz niezbędną wiedzę i umiejętności, które umożliwią ci wykonywanie następujących zadań zawodowych:

organizowanie biura oraz wykonywanie prac biurowo-administracyjnych;

przygotowywanie narad, zebrań, konferencji, spotkań służbowych, eventów;

gromadzenie, rejestrowanie i przetwarzanie informacji;

sporządzanie, przechowywanie i archiwizowanie dokumentów związanych z funkcjonowaniem jednostki organizacyjnej;

obsługiwanie sprzętu biurowego;

realizowanie podstawowych zadań z zakresu reklamy i promocji;

zarządzanie małym zespołem pracowników.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz praktyki zawodowe

Zajęcia teoretyczne są prowadzone w nowocześnie wyposażonej bazie lokalowej, dostosowanej do typu prowadzonych zajęć.

Zajęcia praktyczne odbywają się w warunkach rzeczywistych, odpowiadających tematyce kierunku, np. w restauracji, hotelu, stołówce szpitalnej, piekarni, cukierni, kwiaciarni, archiwum, szpitalu bądź w określonym dziale firmy albo instytucji. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe słuchacz odbywa w miejscu, do którego skieruje go szkoła lub w tym, które sam wybierze.

Program nauczania zarówno teoretycznego, jak i praktycznego zawiera najnowsze treści, nastawione na przyswojenie praktycznych umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu.

Konsultacje grupowe dla słuchaczy odbywają się we wszystkich semestrach, co dwa tygodnie, przez dwa dni (sobota, niedziela), według rozkładu zajęć ustalonego przez dyrektora szkoły.

Zaświadczenie i świadectwo

Po zakończeniu nauki otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego, wydane na podstawie § 9 ust.2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 roku. Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu zawodowego (szczegółowe informacje o egzaminie są dostępne na stronie Strefa Słuchacza). Po pozytywnym zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Dyplom i tytuł zawodowy technika, zgodny z klasyfikacją zawodów Ministra Pracy i Polityki Społecznej, otrzymasz, spełniając oba następujące warunki:

zdasz egzamin zawodowy i uzyskasz potwierdzone świadectwami kwalifikacje zawodowe (w zależności od kierunku na poziomie K1 lub K1 i K2),

masz wykształcenie średnie (osoba, która ma wykształcenie zasadnicze zawodowe uzyska dyplom po uzupełnieniu wykształcenia średniego w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych – jeżeli nie uzupełnisz wykształcenia średniego, nie otrzymasz dyplomu i tytułu zawodowego technika, ale na podstawie świadectwa potwierdzającego kwalifikacje zawodowe nadal będziesz mieć uprawnienia do wykonywania zawodu w zakresie tej kwalifikacji zawodowej: K1 lub K1 i K2, którą obejmuje ukończony przez ciebie kierunek).

Do dyplomu zawodowego wystawiany jest także Europass – suplement w języku polskim i angielskim, uprawniający do podejmowania pracy zgodnie ze zdobytym zawodem w krajach Unii Europejskiej.

Zaświadczenia, świadectwa i dyplomy są wydawane na drukach zgodnych z wzorem MEN

Warunki uzyskania zaświadczenia o ukończeniu Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego oraz przystąpienia do egzaminu zawodowego przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną:

oddanie w każdym semestrze nauki jednej pracy kontrolnej z każdego nauczanego przedmiotu,

uzyskanie z każdego nauczanego przedmiotu pozytywnej oceny (co najmniej dopuszczającej), upoważniającej słuchacza do przystąpienia do egzaminu semestralnego,

zaliczenie egzaminów semestralnych z każdego nauczanego przedmiotu,

zaliczenie praktyk zawodowych w pełnym wymiarze godzinowym dla danego zawodu oraz zdanie do sekretariatu szkoły kompletnie uzupełnionej umowy i dzienniczka praktyk,

rozliczenie opłat za cały kurs najpóźniej na miesiąc przed jego zakończeniem.

minimum 50 % frekwencji.

Zapisz się teraz!

Technik prac biurowych

Ogólnopolska Sieć Szkół Policealnych AWANGARDA funkcjonuje w oparciu o autorski program nauczania dopasowany do potrzeb rynku europejskiego. Działalność edukacyjną prowadzimy od niemal 20 lat i odnosimy na tym polu wiele sukcesów. Wysoki poziom kształcenia, doskonale przygotowana kadra nauczycielska, profesjonalnie wyposażone pracownie, własne laboratoria to atuty którymi może pochwalić się niewiele szkół prywatnych. Ofertę szkół policealnych staramy się nieustannie wzbogacać, także o specjalistyczne szkolenia i kursy, tak aby nasi Słuchacze doskonale orientowali się w najnowszych technologiach i trendach. Mury naszych szkół każdego roku opuszczają setki zadowolonych Absolwentów. Powód do dumy stanowi dla nas zdawalność egzaminów zawodowych sięgająca 100%! Zależy nam na tym, aby na rynek pracy trafiali świetnie przygotowani profesjonaliści, którzy bez trudu znajdą zatrudnienie w wymarzonym zawodzie.

Partnerzy

Szkoły policealne TEB Edukacja

×

Szanowny Użytkowniku

Wybierając „AKCEPTUJĘ” wyrażasz zgodę na umieszczanie plików cookies na Twoich urządzeniach a następnie przetwarzanie zapisanych w nich informacji przez nas oraz naszych partnerów biznesowych. Pliki te będą przetwarzały dane w celach statystycznych w tym w zakresie historii przeglądania naszych stron, Twoich danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych w celu poznania Twoich potencjalnych zainteresowań dotyczących naszej oferty, w celu dostosowania komunikatów marketingowych i tworzenia dedykowanych ofert).

W przypadku chęci edytowania zakresu powyższej zgody, kliknij „USTAWIENIA”, gdzie będziesz mógł dokonać indywidualnego wyboru plików cookies jakie zostaną umieszczone na Twoich urządzeniach.

Wybierając „NIE AKCEPTUJĘ” na Twoim urządzeniu zostaną umieszczone wyłącznie techniczne pliki cookies, które są niezbędne do prawidłowego działania naszej strony, gdzie brak ich umieszczenia uniemożliwiłby przeglądanie naszych stron i korzystanie z części ich funkcjonalności.

Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych oraz wykorzystaniu plików cookies uzyskasz, klikając „USTAWIENIA” lub bezpośrednio odwiedzając adres www.teb.pl/o-nas/ochrona-danych-osobowych

Studium Policealne – Technik Prac Biurowych – Wrocław – Dolnośląskie – Szkoła Policealna “Promocja” – I5417

Kierunek ten oferuje zajęcia przydatne dla każdego, kto w przyszłości będzie pracował w biurze.

Szczegółowe informacje

Program zajęć obejmuje takie zajęcia jak: organizacja gospodarki w skali mikro- i makroekonomicznej, organizacja funkcjonowania biura firmy, zasady i przepisy bhp w biurze, techniczne środki pracy biurowej, komputer w pracy biurowej.

Wiedza i umiejętności wyniesione z nauki na tym kierunku pozwolą znaleźć pracę w charakterze asystenta / asystentki, sekretarki, administratora biura.

Technik administracji

Przede wszystkim jego praca polega na interpretacji przepisów prawa, rozwiązywaniu różnego typu spraw urzędowych, a także obsłudze interesantów. Absolwent tego kierunku zna również pojęcie oraz stosuje w praktyce prawa związane z tajemnicą służbową oraz ochroną danych osobowych. Sprawnie dokonuje również selekcji danych statystycznych oraz zna cele i zasadność stosowania różnych rodzajów badań statystycznych.Absolwenci naszej szkoły na kierunku technik administracji mają możliwość podjęcia pracy między innymi w państwowych oraz samorządowych jednostkach. Zatrudnienie mogą znaleźć więc zarówno w urzędach miejskich czy też w wojewódzkich, jak również w takich instytucjach jak ZUS lub Państwowa Inspekcja Pracy. Osoby, które uzyskały ten tytuł, mogą ubiegać się również o stanowisko w sądach, bankach, a także w działach księgowo-kadrowych w państwowych instytucjach oraz w prywatnych przedsiębiorstwach.

Technik prac biurowych

Zadania zawodowe:

sporządzanie oraz prowadzenie korespondencji biurowej, m.in. sporządzanie różnego rodzaju pism (w tym pism urzędowych) z zastosowaniem techniki komputerowej i oprogramowania do edycji tekstu;

wykonywanie obliczeń oraz tworzenie baz danych;

obsługiwanie programów oraz urządzeń biurowych (faksu, kserokopiarki, skanera itp.), w tym dla niewidomych i słabowidzących;

opracowywanie instrukcji kancelaryjnych;

sporządzanie rzeczowego wykazu akt, porządkowanie i przechowywanie akt;

organizowanie pracy biura lub sekretariatu, w tym kompletowanie materiałów i aktów prawnych niezbędnych do pracy;

wykonywanie czynności kancelaryjnych, w tym przyjmowanie i znakowanie korespondencji, rozdzielanie pism itp.;

przygotowywanie korespondencji do wysłania pocztą tradycyjną i pocztą elektroniczną;

udzielanie informacji telefonicznych;

przygotowywanie zebrań, narad, konferencji itp.;

stosowanie przepisów prawa dotyczących tajemnicy służbowej oraz ochrony danych osobowych;

przestrzeganie zasad etyki, ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz stosowanie przepisów prawa dotyczące ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska.

Warunki podjęcia pracy w zawodzie:

Wymagania psychofizyczne:

odpowiedzialności,

kultury osobistej, taktu i uprzejmości,

umiejętności obsługi urządzeń biurowych,

rzetelności w wykonywaniu obowiązków,

koncentracji uwagi i dobrej pamięci,

komunikatywności.

Przeciwwskazania do wykonywania zawodu:

Możliwości i szanse zatrudnienia:

Szkoły:

Dane kontaktowe:

Ulotka w wersji do wydruku dostępna w załączniku poniżej.

Technik prac biurowych wykonuje prace biurowe; sporządza i prowadzi korespondencję biurową; obsługuje biuro organizacyjnie i administracyjnie; gromadzi, rejestruje i przetwarza informacje niezbędne do wykonywania zadań jednostki organizacyjnej; sporządza, przechowuje i archiwizuje dokumenty związane z funkcjonowaniem jednostki organizacyjnej; obsługuje sprzęt biurowy.Kształcenie w zawodzie regulują następujące przepisy: Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 roku o systemie oświaty (Dz. U. 2017, poz. 60), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach (Dz. U. 2017, poz. 860), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 marca 2017 roku w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowej (Dz. U. 2017, poz. 622). Określają one, że zawód technika prac biurowych można zdobyć w technikum oraz kwalifikacyjnych kursach zawodowych w zakresie kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie, tj. K1 Wykonywanie prac biurowych. To kształcenie specjalne adresowane wyłącznie do osób niewidomych i słabowidzących.Od specjalisty w tym zawodzie oczekuje się:Istotnymi przeciwwskazaniami do podjęcia tej pracy są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, niedosłuch, ograniczona sprawność rąk, zaburzenia psychiczne, uzależnienia, wady wymowy.Technicy prac biurowych zatrudniani są w administracji rządowej, specjalnej, jednostkach samorządu terytorialnego (urzędy marszałkowskie, powiatowe, gminne), organizacjach społecznych i zakładach usługowych.Kształcenie w zawodzie technik prac biurowych adresowane jest wyłącznie do osób niewidomych i słabowidzących.Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w ChorzowieTechnikum Administracyjnekierunek: technik prac biurowychul. Hajducka 22, 41-500 Chorzówtel. 32 241 49 62e-mail: [email protected] WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY W ŁODZICentrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w ŁodziOddział w Skierniewicachul. Senatorska 10, 96-100 Skierniewicetel. 46 833 39 74, 833 36 50e-mail: [email protected]

Technik administracji – jakie są perspektywy rozwoju po ukończeniu tego kierunku?

Technik administracji to kierunek idealny dla osób, które interesują się prawem administracyjnym i jego zastosowaniem w praktyce. Słuchacze tego kierunku w toku nauki poznają tajniki zasad prowadzenia postępowań administracyjnych, uczą się zarządzania finansami, a także dowiadują się, jak efektywnie kierować zespołem pracowników. To profesja, której popularność nie słabnie od lat, a zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest ciągle bardzo duże. Jakimi cechami powinien odznaczać się Technik administracji? Co obejmuje program nauczania na tym kierunku? W jakich instytucjach mogą pracować absolwenci? Poniżej krótki przewodnik po zawodzie technika administracji.

Jakie cechy powinien mieć technik administracji?

Technik administracji zwykle podejmuje pracę w biurach, gdzie ceniona jest nie tylko dyspozycyjność i zapał do pracy, ale również odpowiedzialność i bycie osobą godną zaufania. Cenione są także cechy takie jak rzetelność, wysoka kultura osobista i komunikatywność – tak ważna w kontaktach z innymi.

W pracy biurowej zdarzają się napięcia i presja czasu, związane chociażby z wprowadzaniem zmian w prawie czy pojawieniem się nowych projektów z nieprzekraczalnym terminem. Dlatego technik administracji powinien być odporny na stres. Powinien na bieżąco śledzić zmiany w przepisach. To zawód dla osób odnajdujących się w tzw. „pracy papierkowej”, której w tej profesji nie brakuje.

Oczywiście w pracy tej ważna jest także wiedza i umiejętności zdobyte podczas nauki. Absolwent tego kierunku ma kompleksową wiedzę z zakresu praw i obowiązków obywatelskich, gospodarki, rachunkowości, socjologii czy nawet psychologii społecznej. Potrafi też sprawnie posługiwać się wszelkimi narzędziami biurowymi.

Jak zostać technikiem administracji?

Aby zostać technikiem administracji, należy ukończyć dwuletni kierunek. Zajęcia odbywają siew trybie zaocznym. Po zdaniu egzaminu zewnętrznego organizowanego w szkole przez okręgową komisję egzaminacyjną uzyskuje się kwalifikację w zawodzie – obsługa klienta w jednostkach administracji (EKA.01) i 2 certyfikaty: przygotowanie dokumentacji stosunku pracy oraz prawa i obowiązki stron postępowania administracyjnego.

Wiedza i umiejętności technika administracji

W trakcie zajęć słuchacze zapoznają się m.in. z obsługą niezbędnego oprogramowania oraz zagadnieniami z zakresu działalności gospodarczej w jednostce organizacyjnej. Zdobywają też wiedzę na temat podstaw przedsiębiorczości. Poznają także podstawy statystyki i uczą się języka obcego branżowego, który ułatwia porozumiewanie się z kontrahentami, przełożonymi lub zagranicznymi klientami. Poznają podstawy prawa cywilnego i źródła prawa administracyjnego, a także podstawy nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy oraz sporządzania koniecznej dokumentacji. Dodatkowo uczą się także form działania administracji, struktury i zadań organów administracji.

W trakcie nauki w szkole Żak nie zabraknie także praktycznych zajęć z dokumentacji biurowej w działalności gospodarczej, organizacji pracy biura, redagowania i przechowywania dokumentów, a także postępowania w administracji.

Absolwenci kierunku umieją:

opracowywać projekty aktów administracyjnych

prowadzić postępowania, które kończą się wydaniem decyzji administracyjnej

prowadzić podstawową dokumentację księgową opartą na planowaniu kosztów i uwzględnianiu przychodów, a także zarządzać majątkiem firmy i pracownikami

znają zasady funkcjonowania administracji rządowej i samorządowej

identyfikować problemy interesantów i rozwiązywać je zgodnie z przepisami prawa

gromadzić i przetwarzać, prezentować i wykorzystywać informacje niezbędne w procesach decyzyjnych

przygotowywać narady, zebrania, konferencje i sesje

prowadzić korespondencję, redagować pisma urzędowe, sporządzać sprawozdania dotyczące spraw administracyjnych danego przedsiębiorstwa

posługiwać się metodami analizy ekonomicznej i finansowo-księgowej oraz dokumentacją księgową

przyjmować, segregować oraz zarządzać prawidłowym obiegiem dokumentów

rozpoznawać i umiejętnie zarządzać procesami gospodarczymi.

Oprócz szerokiej wiedzy z zakresu tematyki administracyjnej absolwent tego kierunku wie jak do wykonywania swoich obowiązków wykorzystywać nowoczesne urządzenia techniki i łączności biurowej.

Technik administracji – przedmioty

Słuchacz na kierunku technik administracji zdobywa niezbędną wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną.

Program nauczania na kierunku technik administracji obejmuje następujące zagadnienia:

działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej,

język obcy w administracji;

podstawy finansów publicznych;

podstawy prawa cywilnego;

podstawy przedsiębiorczości;

postępowanie w administracji;

podstawy statystki;

nawiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy;

dokumentacja stosunku pracy;

formy działania administracji;

źródła prawa administracyjnego;

struktura organów administracji;

dokumentacja biurowa działalności gospodarczej;

organizacja pracy biura;

redagowanie dokumentów;

przechowywanie dokumentów;

wstęp do postępowania w administracji;

postępowanie egzekucyjne w administracji.

Program zajęć jest zgodny z wymogami Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Technik administracji – praca

Zapotrzebowanie na pracowników administracyjnych jest bardzo duże. Z biegiem lat przybywa urzędów administracji państwowej i samorządowej, w związku z tym technicy administracyjni nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Mogą znaleźć zatrudnienie także w firmach prywatnych.

Technik administracji może pracować w administracji rządowej, jednostkach samorządu terytorialnego, ale także w sektorze prywatnym – firmach konsultingowych, fundacjach, organizacjach społecznych, zakładach usługowych. Równie często znajduje zatrudnienie w bankach, urzędach oraz firmach ubezpieczeniowych. Może też świadczyć usługi doradcze w zakresie obsługi jednostek administracyjnych.

Na jakich stanowiskach najczęściej podejmują pracę technicy administracji?

Pracownik biurowy

Główne obowiązki: obsługa sekretariatu, nadzorowanie obiegu dokumentów, zarządzanie korespondencją, obsługa klientów, archiwizacja dokumentów, przygotowywanie pism biurowych, tworzenie ofert, wspieranie pracowników firmy w kwestiach administracyjnych, organizowanie spotkań i wyjazdów służbowych.

Inspektor ds. rejestracji

Główne obowiązki: kompleksowa obsługa procesów związanych z wydawaniem i odnawianiem certyfikatów podpisu elektronicznego, dbałość o zgodny z prawem przebieg procesu certyfikacji, weryfikacja dokumentów, sprawdzanie poprawności danych widniejących na złożonych wnioskach, prowadzenie dokumentacji związanej z realizacją zleceń.

Konsultant ds. wsparcia klienta

Główne obowiązki: udzielanie wsparcia klientom indywidualnym i biznesowym, odpowiadanie na bieżące zapytania klientów, utrzymywanie dobrych relacji z klientami, współpraca z pracownikami innych działów.

Pracownik biura i magazynu

Główne obowiązki: przyjmowanie towaru do magazynu, przygotowywanie zamówień do wysyłki, sporządzanie faktur, wystawianie dokumentów magazynowych, składanie zleceń spedycyjnych, monitorowanie statusu przesyłek, kompleksowa obsługa klientów, odbieranie telefonów oraz poczty tradycyjnej i elektronicznej, prowadzenie dokumentacji firmy.

Pracownik administracyjny

Główne obowiązki: terminowe wystawianie dokumentów, kontrola prawidłowości danych w systemie operacyjnym, weryfikowanie faktur wystawianych przez partnerów, wystawianie korekt faktur, generowanie raportów.

To tylko przykładowe stanowiska, na których mogą podjąć pracę technicy administracji. Ukończenie tego kierunku daje wiele możliwości zatrudnienia i ciągłego rozwoju. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wzrasta i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał w najbliższym czasie ulec zmianie.

Dlaczego warto zdecydować się na kierunek technika administracji? :: Krakowska Szkoła Innowacji

Autor: Marcin Bojarski

Polski rynek zatrudnienia zmienia się dynamicznie. Momentem przełomowym na bardzo wielu płaszczyznach było przystąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej. Pośród perspektyw dostępnych różnorodnym instytucjom pojawiły się liczne dofinansowania, szkolenia, projekty. Znacząco otworzył się również i sam rynek – w Polsce swoje placówki zaczęły otwierać zagraniczne firmy oraz korporacje. Dokładnie te same czynniki sprawiły, iż bardzo potrzebni stali się fachowcy obeznani z przepisami administracyjnymi, zagadnieniami formalnymi oraz sprawnie zajmujący się dokumentacją. Wszystkie te elementy zaczęły stanowić klucz do sukcesu wielu instytucji i firm. Stąd też znacząco wzrosła wartość pracownika wykwalifikowanego właśnie na tym polu – technika administracji.

Administracja – policealna szkoła czy studia?

Studia administracyjne są jedną z możliwości aby zdobyć wiedzę z zakresu tej dziedziny. Jednak taki wybór wiąże się kilkoma problemami. Przede wszystkim kluczowy jest czas, jaki zajmie nam zdobycie potrzebnych umiejętności. Na ukończenie studiów musimy przeznaczyć kilka lat – co bardzo komplikuje sprawę, jeśli zależy nam na szybkim trafieniu na rynek pracy. W takim przypadku śmiało powinniśmy wybrać szkołę policealną. Decydując się natomiast na tę opcję, musimy nastawić się na 2 lata nauki, która podzielona została na 4 semestry. Kształcenie odbywa się na zasadach szkoły i jest bezpłatne, co na pewno docenią osoby bezrobotne lub na ten moment nie usatysfakcjonowane ze swojego wynagrodzenia.

Co nas czeka na kierunku technika administracji?

Kierunek ma zadanie przede wszystkim przygotować nas do przyszłej pracy. Oznacza to, iż będziemy musieli przyswoić sporo często całkiem nowej wiedzy. Znajomość zasad makro i mikroekonomii, przechowywania dokumentów czy prowadzenia korespondencji formalnej to tylko kilka pierwszych z brzegu przykładów wymaganych umiejętności. Dodatkowo kurs nauczy nas przeprowadzania analiz statystycznych, obliczania i interpretowania uzyskanych wyników oraz ich oceny pod kątem przydatności. Zostaniemy także przygotowani do obsługi niezbędnych w pracy programów komputerowych oraz wszelkiego pomocnego sprzętu biurowego.

Nabytą przez nas wiedzę oraz umiejętności oceni egzamin z kwalifikacji, koncentrujący się na przygotowywaniu dokumentów zgodnie z zasadami prawa pracy i cywilnego, prowadzeniu postępowania administracyjnego oraz sporządzaniu analiz i sprawozdań dotyczących finansów publicznych. Choć może brzmieć to jak duże wyzwanie, to jednak gwarantujemy, iż po ukończeniu szkoły zagadnienia te nie będą już ani tajemnicze ani wyjątkowo trudne. Aby jednak zdobyta wiedza nie była czysto teoretyczna, w trakcie nauki organizowane są również praktyki zawodowe w wymiarze 320 godzin.

Praca w zawodzie technika administracji

Jak zaznaczyliśmy we wstępie, zapotrzebowanie na techników administracji znacząco wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat i ten trend najpewniej utrzyma się jeszcze w przyszłości. Pracownik który biegle operuje pośród licznych przepisów i sprawnie radzi sobie ze sprawami urzędniczymi to wielka wartość dla każdego przedsiębiorcy. Niemal w każdej firmie niezbędna jest przynajmniej jedna taka osoba. Co więcej absolwenci kursu będą mogli również znaleźć zatrudnienie w urzędach administracji publicznej wszystkich szczebli.

Kierunki kształcenia – Technik administracji

Oferta Edukacyjna na rok szkolny 2022/2023

Technik Administracji – 2 lata ( 4 semestry )

Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym ( co drugi weekend przez dwa dni, sobota , niedziela )

TECHNIK ADMINISTRACJI – Organizuje i gromadzi informację, dokumentację oraz prowadzi wewnętrzną koordynację działalności jednostek organizacyjnych. Organizuje przepływ informacji pomiędzy różnymi jednostkami instytucji w celu udzielania pomocy kierownikom i innemu personelowi. Sporządza protokoły i sprawozdania z posiedzeń i zebrań, kontroluje i porządkuje akta prawne i dokumenty. Prowadzi korespondencję, redaguje pisma urzędowe, wykorzystuje nowoczesne urządzenia techniki i łączności biurowej.

PRZEDMIOTY – język angielski w administracji, działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej , podstawy prawa cywilnego , podstawy prawa pracy , podstawy prawa administracyjnego , podstawy finansów publicznych , wykonywanie pracy biurowej , postepowanie w administracji , pracownia pracy biurowej , pracownia administracji.

Twoja nabyta kwalifikacja to :

Obsługa klienta w jednostkach administracji

W jakich instytucjach znajdziesz pracę po tym kierunku ?

Jednostki samorządu terytorialnego , administracja rządowa, przedsiębiorstwa , organizacje społeczne, sądy powszechne jako dodatkowy zawód.

SZKOŁA PRZYJAZNA SŁUCHACZOM.

Zaoczna Policealna Szkoła Technik Prac Biurowych

Zaoczna Policealna Szkoła Technik Prac Biurowych “cosinus” W Rzeszowie to niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej jednostka edukacyjna. Jej siedziba mieści się w miejscowości Rzeszów, ulica Solarza, nr 12, kod pocztowy: 35125. Szkoła policealna (ponadgimnazjalna) ma numer Regon 473084915. Uczniami instytucji są dorośli. Ich liczba wynosi 0, z czego 0 stanowią uczennice. Za prowadzenie instytucji odpowiada Cosinus Sp Z O o . Kontakt z placówką możliwy jest pod numerem telefonu 178461399, a także przez faks 178641399.

키워드에 대한 정보 technik prac biurowych szkoła policealna

다음은 Bing에서 technik prac biurowych szkoła policealna 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Jana Pawła Ii 14 Poznań | Match Interrupted Lech Poznan Vs Notts County Death Of Pope John Paul Ii 29752 좋은 평가 이 답변
See also  포르노 영화 추천 | 55화 성기 노출이 있는 외국 영화들 215 개의 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Film prezentujący zawód technik prac biurowych

  • film
  • doradztwo zawodowe
  • zawód
  • szkoła gimnazjalna
  • szkoła ponadgimnazjalna

Film #prezentujący #zawód # # #technik #prac #biurowych


YouTube에서 technik prac biurowych szkoła policealna 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Film prezentujący zawód technik prac biurowych | technik prac biurowych szkoła policealna, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment