당신은 주제를 찾고 있습니까 “technik utrzymania ruchu kurs – Każdy kierownik utrzymania ruchu chce tak mieć! Netilion od Endress Hauser“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 iAutomatyka.pl 이(가) 작성한 기사에는 조회수 2,510회 및 좋아요 41개 개의 좋아요가 있습니다.
technik utrzymania ruchu kurs 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Każdy kierownik utrzymania ruchu chce tak mieć! Netilion od Endress Hauser – technik utrzymania ruchu kurs 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Chcesz się nauczyć podstaw automatyki w praktyce? Zobacz darmowy minikurs: https://kursyautomatyki.pl/miniyt – Natychmiastowy dostęp do 4h video!
W pierwszej chwili tytuł filmu może wydać Ci się niczym z reklam. Jednak dobrze widzisz, to nie jest clickbait ani koloryzowanie. Netilion od Endress+Hauser może znacznie ułatwić pracę każdego kierownika utrzymania ruchu. Nie wierzysz? Obejrzyj się i przekonaj!
Kto może wiedzieć o tej usłudze? Oczywiście project manager Bartosz Fras, który o Netilion wie wszystko. Wybraliśmy się z naszą redakcją do Wrocławia, gdzie mogliśmy odwiedzić ich pokazowego show trucka. Brzmi ciekawie prawda? I to jeszcze jak!
Wyobraź sobie zakład produkcyjny. Mnóstwo różnych czujników, sterowników PLC, zaworów, wskaźników i wiele więcej przemysłowej dżungli. Jak tym zarządzać? Jak z wyprzedzeniem wiedzieć, że nasze urządzenie jest bliskie awarii? Gdzie szukać luk w naszej produkcji, by ją usprawnić? Na te wszystkie pytania doskonale odpowiada właśnie Netilion.
Usiądź wygodnie i obejrzyj rozmowę Marcina z Bartoszem, a zobaczysz, jak ciekawy jest Netilion.
Odwiedź stronę poświęconą usłudze Netilion: – https://netilion.endress.com/
Jeżeli jesteś ciekawy zapraszamy do kontaktu z ekspertami firmy Endress+Hauser – https://netilion.endress.com/contact/form
—
Kursy dla Automatyków ►https://kursyautomatyki.pl
iAutomatyka.pl ► https://iautomatyka.pl
Dołącz do Klubu Automatyka: ► https://klubautomatyka.pl
Subskrybuj ► https://hi.switchy.io/5e4E
Facebook ►https://www.facebook.com/iautomatyka
technik utrzymania ruchu kurs 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Szkolenia Kursy – Utrzymanie ruchu – TPM – EMT-Systems
W zakresie strategii utrzymania ruchu obecnie dostępnych jest wiele różnych wariantów. Są to techniki korekcyjne, prewencyjne i złożone. W ramach technik …
Source: emt-systems.pl
Date Published: 5/30/2021
View: 6466
Utrzymanie ruchu: baza szkoleń i kursów z utrzymania ruchu!
Szkolenia utrzymanie ruchu: największa w Polsce baza szkoleń i kursów dla służb … Kurs Menedżera Utrzymania Ruchu; Zarządzanie kosztami w Utrzymaniu Ruchu …
Source: eventis.pl
Date Published: 7/3/2022
View: 9915
Kierownik Utrzymania Ruchu – potężna dawka wiedzy
Kurs pokazuje jakich błędów się wystrzegać oraz które metody i narzędzia warto zastosować, aby zapewnić efektywne utrzymanie ruchu parku maszynowego.
Source: kursylean.pl
Date Published: 6/12/2022
View: 2453
Utrzymanie Ruchu – Kursy Automatyki
Kursy związane z Utrzymaniem Ruchu w zakładach przemysłowych. Mega promocja. Daw Wróblewski – DWI Motion. Falowniki #1 Kurs podstawowy o …
Source: kursyautomatyki.pl
Date Published: 7/25/2022
View: 3856
Kursy i szkolenia – Służby Utrzymania Ruchu
O naszych szkoleniach. Szkolenia dla służb utrzymania ruchu organizowane przez Centrum Kompetencji to doskonała okazja, by zdobyć nową, przydatną wiedzę!
Source: centrumkompetencji.pl
Date Published: 8/17/2022
View: 4593
Certyfikowany Szef Utrzymania Ruchu – CGE
CERTYFIKOWANY SZEF UTRZYMANIA RUCHU SZKOLENIE DLA SUR. KURS CERTYFIKOWANY PRZEZ: 15 – 16 MARCA 2022 r. Kontakt/Zgłoszenia: tel. 22 651 80 75, kom.
Source: www.certge.pl
Date Published: 6/29/2022
View: 6059
Krzysztof Matlok – Technik utrzymania ruchu – LinkedIn
Elektropneumatyka przemysłowa · Programowanie robotów FANUC – poziom 2 · Programowanie sterowników logicznych Siemens Simatic S7-300/400 – kurs zaawansowany.
Source: pl.linkedin.com
Date Published: 2/22/2021
View: 58
Technik Elektryk 311303 (Kurs Kwalifikacyjny Zawodowy: ELE …
… działach technicznych firm, działach utrzymania ruchu we wszystkich dużych zakładach, sprawowanie dozoru technicznego, praca w biurach projektowych.
Source: kkz.edu.pl
Date Published: 5/18/2021
View: 4438
Szkolenia lista – Szkolenia – Inżynieria i Utrzymanie Ruchu
Lista szkoleń dla Utrzymania Ruchu · NIE CZEKAJ ZAREJESTRUJ SIE JUŻ TERAZ.
Source: szkolenia.utrzymanieruchu.pl
Date Published: 3/3/2022
View: 1363
Technik Utrzymania Ruchu – Hager Group
Technik Utrzymania Ruchu … Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko Technika Utrzymania Ruchu w Tychach. Karrierestufe. Berufserfahrene.
Source: www.hagergroup.com
Date Published: 6/7/2022
View: 4134
주제와 관련된 이미지 technik utrzymania ruchu kurs
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Każdy kierownik utrzymania ruchu chce tak mieć! Netilion od Endress Hauser. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 technik utrzymania ruchu kurs
- Author: iAutomatyka.pl
- Views: 조회수 2,510회
- Likes: 좋아요 41개
- Date Published: 2021. 9. 23.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=gMlYuJZ8LNo
Utrzymanie ruchu – TPM
Utrzymanie ruchu – TPM
Lista szkoleń:
TPM
Total Productivity Maintenance (dosł. Totalne Utrzymanie Ruchu) to jedno z ważniejszych narzędzi efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym. Zdefiniowane w latach 70. w Japonii doskonale sprawdza się w fabrykach na całym świecie zwiększając ich wydajność, polepszając jakość, redukując koszty, a w rezultacie zwiększając zyski. TPM opiera się na założeniu, że zaangażowanie wszystkich pracowników w budowanie systemu skutecznej prewencji, systematyczna redukcja strat poprzez rozwiązywanie problemów oraz standaryzacja są kluczem do osiągnięcia celu trzech zer: zero awarii, zero defektów i zero wypadków. TPM jest narzędziem stosowanym w takich przedsiębiorstwach jak Volvo, FIAT, Iveco, Mirelli, Unilever, PepsiCo, Wrigley czy Heineken.
Korzyści dla uczestników szkoleń z zakresu TPM:
poznanie zasad jakie powinny być przestrzegane w strukturach utrzymania ruchu
przygotowanie instrukcji obsługi dla poziomów utrzymania ruchu TPM1 oraz TPM2
wypracowania sposobu gromadzenia danych do rejestrowania procedur i czynności związanych z utrzymaniem ruchu wg. strategii TPM
budowa harmonogramu przeglądu maszyn i urządzeń w dziale utrzymania ruchu
Dlaczego warto z nami współpracować:
działamy innowacyjne, skutecznie, elastycznie i szybko,
stawiamy na jakość i praktyczne efekty, czego dowodem są pozytywne opinie uczestników szkoleń oraz ponowny wybór naszej firmy,
cenimy sobie bardzo dobry klimat współpracy i wzajemne zaufanie,
stawiamy na profesjonalne i kompetentne podejście do klienta,
stosujemy systematyczny i zaawansowany monitoring naszych usług,
jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, uwagi i propozycje naszych Klientów,
dysponujemy sprawdzoną, doświadczoną kadrą, stale podnoszącą swoje kwalifikacje,
kładziemy duży nacisk na precyzyjne dostosowanie form szkoleń, metod ich przetwarzania oraz programów do potrzeb Klienta,
budujemy długotrwałe więzi współpracy z naszymi Klientami oparte na wzajemnej satysfakcji.
Wiedza w pigułce
Utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń
W zakresie utrzymania ruchu i urządzeń opracowane zostały różnorodne strategie. Wśród nich znajdują się zarówno proste, jak i złożone. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Warto rozważyć ich charakterystykę, ponieważ to ona pozwala podjąć decyzję o wdrożeniu właściwej z nich. Niektóre bowiem wiążą się z wysokimi kosztami, które znacząco przewyższają straty. Czym w ogóle jest utrzymanie ruchu, jakie strategie są dostępne i która z nich będzie najlepsza? Najważniejsze informacje znajdują się poniżej.
Co to jest utrzymanie ruchu i na czym polega?
Utrzymanie ruchu jest ważnym obszarem działalności każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. To od utrzymania ruchu zależna jest jego wydajność, a w efekcie również rentowność. Dawniej, utrzymanie ruchu było kojarzone wyłącznie ze służbami odpowiedzialnymi za usuwanie awarii i usterek maszyn i całych linii produkcyjnych. Dopóki cały park maszynowy działał, interwencja utrzymania ruchu nie była konieczna. Obecnie, obszar ten został nieco inaczej zdefiniowany i utrzymanie ruchu rozpatruje się w dwóch aspektach. Z jednej strony są to działania, które mają na celu zapobieganie awariom. Z drugiej strony są to wszystkie te działania, które dotychczas służyły ich usuwaniu. Trudno bowiem oczekiwać od maszyn, że przez cały okres swojej żywotności będą działały bez zarzutu. Naturalnym elementem ich funkcjonowania są okresowe awarie. Trzeba jednak pamiętać, by w miarę możliwości im zapobiegać, a gdy jest to nieuniknione, reagować tak szybko jak tylko to możliwe, by zminimalizować zakres zniszczeń, a tym samym obniżyć koszty ewentualnej naprawy lub wymiany uszkodzonej części.
Jakie są strategie utrzymania ruchu
W zakresie strategii utrzymania ruchu obecnie dostępnych jest wiele różnych wariantów. Są to techniki korekcyjne, prewencyjne i złożone. W ramach technik złożonych wykorzystywane są podstawy i założenia technik prostych.
W grupie technik korekcyjnych dostępna jest stratega reakcyjna i predykcyjna. Techniki prewencyjne są zróżnicowane.
Dla pełnego zrozumienia istoty tego zagadnienia, poszczególnie strategie i techniki zostały poniżej opisane.
Reakcyjne utrzymanie ruchu
Reakcyjne utrzymanie ruchu to strategia, która dotychczas była najczęściej stosowana, ale z uwagi na jej wysokie koszty została w dużym stopniu wycofana. Reakcyjne utrzymanie ruchu opiera się na założeniu, że dopóki nic się nie dzieje, a maszyny pracują poprawnie, nie podejmuje się żadnych działań. W efekcie, czynności związane z reakcyjnym utrzymaniem ruchu wdrażało się dopiero na skutek jakiejś awarii bądź usterki. Niektóre powody zatrzymania nie są poważne. Urządzenie wystarczy przeczyścić lub nieznacznie zmodyfikować, by ponownie poprawnie funkcjonowało. Niekiedy jednak przyczyna zatrzymania bywa poważniejsza. Wówczas konieczne jest naprawienie uszkodzonej części, jej wymiana lub naprawienie/wymiana całego zespołu. Takie działanie powoduje, że koszty naprawy bywają naprawdę bardzo wysokie, a co za tym idzie, koszty produkcji również rosną.
Predykcyjne utrzymanie ruchu
Nieco inną strategią z grupy korekcyjnych jest predykcyjne utrzymanie ruchu. Opiera się ono na założeniu, że dopóki wszystkie maszyny działają sprawnie, dział utrzymania ruchu również nie podejmuje aktywności. Jednakże, gdy pojawiają się pierwsze przesłanki o zbliżającej się awarii (nieprawidłowe funkcjonowanie maszyn), wówczas działania są podejmowane natychmiast. W ramach tej strategii nie ma oczekiwania na awarię, ale podejmowane są próby jej zapobiegania. Jest to strategia jednak korekcyjna, ponieważ oczekuje się pierwszych sygnałów zaburzeń pracy maszyn i podejmuje działania naprawcze.
Metody korekcyjne można podzielić na natychmiastowe i odroczone. Natychmiastowe wymagają podjęcia działań od razu (np. strategia reakcyjna), natomiast odroczone powodują, że działania mogą być przesunięte w czasie (np. strategia predykcyjna, maszyna z oznakami awarii może jeszcze chwilę popracować).
Prewencyjne techniki utrzymania ruchu
Prewencyjne techniki utrzymania ruchu służą przede wszystkim zapobieganiu awariom i uszkodzeniom urządzeń. Podejmowane są prace systematyczne, np. przeglądy i inspekcje, które polegają na kontroli urządzenia i jego stanu technicznego. Jeżeli jakaś część wykazuje ślady nadmiernego zużycia, zostaje od razu wymieniona, zanim jeszcze zaczną się objawy nadchodzącej awarii czy urządzenie się faktycznie uszkodzi. Inspekcje przeprowadzane są regularnie, a odstęp czasowy między nimi zależny jest od rodzaju urządzenia i jego awaryjności. Takie inspekcje mogą się więc odbywać co kilka tygodni, co kilka miesięcy lub nawet co kilka lat. Wskaźnikiem do przeprowadzenia kontroli może być też liczba przepracowanych przez maszynę godzin lub wyprodukowanych produktów.
Należy przy tym brać również pod uwagę to, czy dana maszyna pracuje przez cały okres z jednakowym obciążeniem. Może być tak, że w jakimś sezonie pracuje ona znacznie więcej lub bardziej intensywnie. W takich okresach kontrole powinny być wzmożone, a ich częstotliwość zwiększona. Jeżeli wzrasta eksploatacja urządzenia, wówczas, naturalnie również wzrasta jego awaryjność, stąd konieczność częstszych kontroli.
Kontrola nie obejmuje wyłącznie przeglądu technicznego urządzenia. W trakcie jej trwania przeprowadzane są również czynności konserwacyjne. Urządzenie jest czyszczone, smarowane, ewentualnie usprawniane. Jeżeli jakaś część jest nadmiernie zużyta od razu zostaje zmieniona, bez oczekiwania na jej dalsze zużycie, które mogłoby doprowadzić do uszkodzenia.
Techniki złożone
Techniki złożone zakładają mieszanie technik prostych i takie projektowanie pracy służb utrzymania ruchu, by jednocześnie działać prewencyjnie i korekcyjnie. Dzięki temu maszyny są zabezpieczane przed uszkodzeniem, gdy jest ono nieuniknione zaś, działania podejmuje się niezwłocznie po zaobserwowaniu pierwszych nieprawidłowości lub natychmiast po wystąpieniu awarii maszyny. Wprowadzenie technik złożonych wymaga odpowiedniego szkolenia dla służb utrzymania ruchu. Trzeba przy tym pamiętać o precyzyjnym charakteryzowaniu poszczególnych technik podstawowych, które składają się na technikę złożoną.
Utrzymanie ruchu: baza szkoleń i kursów z utrzymania ruchu! |…
Ciągłość pracy maszyn oraz ich bezawaryjność to podstawowy element decydujący o efektywności produkcji. Kosztowny park maszynowy powinien pracować zawsze, gdy jest to potrzebne, ponieważ każdy przestój oznacza dla przedsiębiorstwa wymierne straty. Zapewnieniem nieprzerwanej pracy maszyn i urządzeń zajmują się służby utrzymania ruchu. Jak rozwijać kompetencje i wiedzę w SUR? Pomóc mogą profesjonalne szkolenia i kursy z utrzymania ruchu.
Utrzymanie ruchu: nie tylko w fabrykach
Jeśli spojrzeć na to zagadnienie szerzej, służby utrzymania ruchu występują, choć niekoniecznie pod taką akurat nazwą, niemalże w każdej firmie większej niż nanoprzedsiębiorstwo. Wyobraźmy sobie na przykład agencję reklamową, w której podstawowym narzędziem pracy są komputery. Z reguły firma taka zatrudnia jednego lub więcej informatyków, którzy nie tylko tworzą na jej potrzeby, ale też interweniują, gdy któryś z komputerów odmawia posłuszeństwa i jego użytkownik nie może pracować. Jeżeli w firmie działa sieć komputerowa i serwer, konieczny jest administrator dbający o to, by wszystko działało prawidłowo. Awaria sieci to przecież brak komunikacji w firmie i nierzadko paraliż wszelkich działań.
W przedsiębiorstwach transportowych utrzymanie ruchu polega na utrzymywaniu sprawności środków transportu. Na ich przykładzie widać najlepiej różnicę w podejściach: starym, polegającym jedynie na reagowaniu na zgłaszane usterki i awarie, oraz nowym, zorientowanym przede wszystkim na zapobieganie nieprzewidzianym zdarzeniom, które eliminują dany pojazd, pociąg, skład czy nawet samolot z ruchu.
Gdy maszyna odmówi posłuszeństwa
Największe straty powstają oczywiście w zakładach produkcyjnych, gdy jedna lub więcej maszyn ulegnie awarii albo zabraknie zasilania. Jednym z zadań służb utrzymania ruchu jest więc przygotowanie się na takie sytuacje, na przykład poprzez zapewnienie zapasu najpotrzebniejszych części zamiennych. Ponieważ maszyny i urządzenia pochodzą często z importu, sprowadzenie części zamiennych z jakiegoś dalekiego kraju może trwać nawet tygodniami. Jeśli niezbędne części są w magazynie, potrzebni są także ludzie, którzy potrafią dokonać wymiany i niezbędnych napraw. Niezależnie od nich niezbędni są także fachowcy z uprawnieniami, którzy są w stanie usuwać wszelkie inne, nawet drobne usterki zakłócające przebieg normalnej pracy, czy to w fabrycznej hali, czy w biurze. Są to na przykład elektrycy, mechanicy i hydraulicy.
Nowoczesne podejście do utrzymania ruchu polega jednak na pracy specjalistów zdolnych do monitorowania stanu maszyn i urządzeń, zapewniania systematycznych przeglądów i kontroli oraz wymiany zużywających się elementów w celu zapobiegania nieplanowanym przestojom (np. mechaników utrzymania ruchu, ale też kierowników, techników, serwisantów). Do ich dyspozycji stoją dziś rozbudowane systemy informatyczne. Ich zadaniem jest:
nieustanna kontrola maszyn i urządzeń pod kątem ich wydajności,
wizualizacja i monitoring procesów produkcyjnych,
kontrola produkcji i jakości powstających produktów,
zarządzanie danymi o stanie maszyn i urządzeń.
Tak zwane systemy CMMS (Computerized Maintenance Management System) gromadzą wszelkie informacje o stanie maszyn i urządzeń, generują i udostępniają raporty o uszkodzeniach, awariach, a także planowych naprawach i remontach. Można za ich pomocą również zarządzać grupami i zespołami pracowników. Towarzyszą im również rozwiązania z zakresu SMED pozwalające skrócić czas przezbrojenia maszyn czy też systemy PPAP APQP pozwalające w zaawansowany sposób planować jakość powstających produktów.
Lepiej zapobiegać, niż naprawiać
Działania prewencyjne można prowadzić w sposób mniej lub bardziej zorganizowany. W podstawowej wersji są to przeglądy i konserwacje „według rozdzielnika”, a więc np. zgodnie z instrukcjami eksploatacyjnymi i zaleceniami producentów. Są one jednak w stanie zapobiegać jedynie niewielkiej części awarii.
Powszechnym rozwiązaniem stają się więc procedury RCM (Reliabity Centered Maintenance). Proces serwisowy jest dzięki nim optymalizowany na podstawie dotychczasowych doświadczeń w eksploatacji maszyn oraz analizy ryzyka wystąpienia uszkodzeń. Jeśli wiadomo, w jaki sposób może dojść do uszkodzenia, co powoduje usterki i awarie, jakie są skutki uszkodzeń, co trzeba zrobić, by móc przewidywać awarie i w porę im zapobiegać, ewentualnie minimalizować ich konsekwencje – utrzymanie ruchu staje się bardziej efektywne.
Standard RCM polega więc na optymalizacji działań serwisowych poprzez diagnostykę, planowe przeglądy konserwacyjne i wymiany zużywających się elementów, wyszukiwanie usterek ukrytych, a także niezbędne modyfikacje maszyn i procesów produkcyjnych. Może także obejmować dodatkowe szkolenia pracowników, którzy dane maszyny obsługują.
Swoistą alternatywą dla RCM jest TPM, czyli Total Productive Maintenance – system o japońskich korzeniach, zorientowany na kompleksowe zarządzanie utrzymaniem ruchu oraz poprawę efektywności maszyn i urządzeń nawet wtedy, gdy nie są to technicznie obiekty nowe. W TPM zwraca się uwagę na organizację pracy i stosunku człowieka do maszyny, organizację utrzymania ruchu, szkolenia oraz nieustanne doskonalenie metod produkcyjnych. TPM obejmuje dążenie do trzech zer: do zera awarii, defektów produkcyjnych oraz wypadków przy pracy. Zakłada m.in. udział wszystkich mających odpowiednie kompetencje pracowników w procesach związanych z wykorzystaniem maszyn i urządzeń. Zamiast kosztownych inwestycji w nowe maszyny i urządzenia TPM polega na maksymalnym wykorzystaniu już posiadanego potencjału oraz na automatyce i informatyce przemysłowej. TPM jest częścią nowoczesnych metod zarządania produkcją, czyli lean management oraz lean manufacturing.
Inne pojęcia jakie wiążą się z utrzymaniem ruchu, a które warto poznać to między innymi autonomiczne utrzymanie ruchu, proste i kompleksowe utrzymanie ruchu, system utrzymania ruchu, predykcyjne utrzymanie ruchu, systemy CMMS (ang. Computerized Maintenance Managment System.
Zarządzanie systemem utrzymania ruchu
„Od awarii do awarii” – tak funkcjonowało to kiedyś. Dziś praca służb utrzymania ruchu zorientowana jest przede wszystkim na niezawodność maszyn, czyli prawdopodobieństwo, że w ustalonym czasie będą one poprawnie działały. I odwrotnie: zawodność, która nigdy nie będzie, bo nie może być równa zeru, utrzymywać należy na jak najniższym poziomie poprzez planowanie, działanie i analizę.
Minimalne wymagania stawiane systemowi zarządzania utrzymaniem ruchu obejmują wszelkie planowane czynności konserwacyjne i obsługowe, odpowiednie pakowanie i zabezpieczanie elementów transportowanych i przechowywanych, zapas części zamiennych najistotniejszych dla procesu produkcyjnego, wreszcie – dokumentację i analizę.
Technicy służb utrzymania ruchu wykonują przede wszystkim dwie kategorie prac: obsługę zapobiegawczą, a więc przedawaryjną, oraz obsługę naprawczą. Część działań prowadzić można bez konieczności zatrzymywania lub wyłączania na dłuższy czas poszczególnych maszyn.
Przyszłość systemów i metod utrzymania ruchu
Z jednej strony przesądza o tym demografia, z drugiej – postęp technologiczny, globalizacja i rozwój sztucznej inteligencji: przyszłość produkcji przemysłowej to zapewne robotyzacja. Tym samym do fabryk trafiać będą maszyny o takim stopniu skomplikowania, że utrzymanie ich niezawodności dzisiejszymi metodami przez ludzi pracujących na miejscu i wpieranych systemami informatycznymi może się okazywać zbyt trudne. W wielu wypadkach konieczny byłby prowadzony na odległość serwis producenta. Bardziej skutecznym rozwiązaniem wydaje się więc budowanie maszyn wyposażonych we własne systemy diagnostyczne oraz elementy zdublowane tak, by w razie zużycia lub awarii jednego pracę przejmował drugi.
Nie jest to utopia, o czym najlepiej świadczą budowane współcześnie samoloty pasażerskie. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przewozów lotniczych, maszyny te konstruuje się w taki sposób, by maksymalnie ograniczyć rolę personelu latającego. Prawdziwy pilotaż ma miejsce praktycznie tylko podczas startów i niektórych lądowań – całą resztę lotu kontroluje i realizuje autopilot. Wszystkie podzespoły kluczowe dla bezpieczeństwa lotu występują w maszynie nie pojedynczo, a podwójnie lub potrójnie. Pokładowe komputery sygnalizują pilotom każdą wykrytą nieprawidłowość. To działa – lotnictwo pasażerskie jest najbezpieczniejszą (czytaj: najmniej zawodną) formą transportu.
Co nie zmienia faktu, że przed każdym startem kapitan lub pierwszy oficer dokonuje na ziemi obchodu maszyny i naocznie sprawdza, czy wszystko jest w porządku.
Szkolenia dla służb utrzymania ruchu, kursy SUR
Utrzymanie ruchu wraz z postępem technicznym z roku na rok staje się coraz bardziej złożonym zadaniem. Postęp musi się zatem dokonywać nie tylko w świecie parku maszynowego, ale również ludzi i ich umiejętności. Firmy, które inwestują w maszyny, ale zapominają inwestować w kursy i szkolenia dla utrzymania ruchu mogą nie osiągać spodziewanej efektywności. Warto rozważyć więc szkolenia dla służb utrzymania ruchu (zarówno dla kierowników, jak i mechaników i techników utrzymania ruchu), zwłaszcza że koszt tego typu szkoleń i kursów stanowi zaledwie ułamek kwoty przeznaczanej na park maszynowy. Inwestycja w szkolenia ma szansę bardzo szybko się zwrócić, między innymi dzięki lepszemu zapobieganiu przestojom. Tym bardziej, że szkolenia z utrzymania ruchu mają często bardzo ciekawy charakter i polegają nie tylko na wykładach, ale też wizytach w zakładach produkcyjnych, które pozwalają szybciej zbudować odpowiednią kulturę w zakresie TPM czy RCM.
Najczęściej występujące na rynku szkolenia dotyczące SUR:
TPM – globalne zarządzanie utrzymaniem ruchu
RCM – utrzymanie ruchu zorientowane na niezawodność
TPM+5S – Prewencyjne utrzymanie ruchu
TPM, 5S i SMED w utrzymaniu ruchu
Wymagania PIP dla maszyn i urządzeń technicznych – niezbędnik dla utrzymania ruchu, produkcji, BHP
Zarządzanie Utrzymaniem Ruchu zgodnie z TPM oraz TOC
Optymalizacja procesów w dziale Utrzymania Ruchu
Główne wskaźniki KPI w SUR
Kurs Menedżera Utrzymania Ruchu
Zarządzanie kosztami w Utrzymaniu Ruchu
Lean Maintenance w Utrzymaniu Ruchu (5S, VSM, SMED, A3, OPL)
Opracowanie Planu Prewencji (Metoda Empiryczna, FMEA i RCM)
Organizacja pracy w służbach utrzymania ruchu
Gdzie szukać szkoleń z utrzymania ruchu, kursów dla mechaników utrzymania ruchu itp.?
Kalendarz szkoleń dla służb utrzymania ruchu, menedżerów i kierowników utrzymania ruchu, brygadzistów itp. znaleźć można na górze strony. Wszystkie opublikowane w kalendarzu szkolenia zawierają informacje o terminie szkoleń, programie kursów i warsztatów, osobach prowadzących zajęcia oraz ceny szkoleń i kursów UR. Pozwala to łatwo i szybko porównać program szkoleń oferowanych przez różne firmy szkoleniowe oraz upewnić się, że rejestrujemy się na szkolenie w atrakcyjnej cenie. Rejestracja na szkolenia UR odbywa się z użyciem bezpłatnego formularza rejestracji online.
Dlaczego warto brać udział w warsztatach i szkoleniach dla SUR?
Udział w szkoleniach z utrzymania ruchu oraz kursach dla SUR pozwala osiągnąć znaczne korzyści, zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i przedsiębiorstwa. Wśród głównych korzyści warto wymienić takie jak:
redukcja występowania awarii urządzeń i maszyn i zwiększenie dostępności maszyn,
redukcja czasu uruchamiania i regulacji parku maszynowego,
obniżenie częstotliwości występowania błędów i wad produktów,
obniżenie kosztów utrzymania Ruchu dzięki lepszemu planowaniu i unikaniu nieplanowanych zatrzymań,
maksymalizacja całkowitej efektywności wyposażenia (OEE),
większe zaangażowanie członków zespołu w proces efektywnego utrzymania maszyn,
wyższa świadomość dotycząca ryzyk i kosztów w utrzymaniu ruchu,
podniesienie kompetencji i umiejętności pracowników działów produkcyjnych,
podniesiona ilość usprawnień w istniejących procesach,
poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy (lepsze BHP),
trafniejsze planowanie produkcji oraz lepsze budżetowanie kosztów produkcji,
wyższa motywacja dzięki możliwościom rozwoju zawodowego,
poprawa elastyczności produkcji dzięki skróceniu czasu przezbrojeń.
Sprawdź również szkolenia SPC i AutoCAD.
Kierownik Utrzymania Ruchu
Kurs ma na celu przedstawienie trendu rozwoju Utrzymania Ruchu oraz wzrostu znaczenia stanowiska Kierownika Utrzymania Ruchu w perspektywie ostatnich lat. Materiał przedstawia zarówno wymagania względem tej funkcji, jak i wartościowe techniki oraz metody, które pozwolą na prawidłową organizację pracy Działu Utrzymania Ruchu. Oprócz omówienia standardowych obowiązków Kierownika UR, poruszona została szczegółowo metoda Total Productive Maintenance oraz pozostałe elementy koncepcji Lean Manufacturing, które będą stanowić inspirację do usprawniania dotychczasowych działań. Kurs w przejrzysty sposób pokazuje, jak prawidłowo zarządzać utrzymaniem parku maszynowego, rozwiązywać problemy, a także dążyć do rozwoju przedsiębiorstwa poprzez skupienie się na predykcji i doskonaleniu technologii.
Kursy Automatyki – Kursy Online
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Kursy i szkolenia – Służby Utrzymania Ruchu
O naszych szkoleniach
Szkolenia dla służb utrzymania ruchu organizowane przez Centrum Kompetencji to doskonała okazja, by zdobyć nową, przydatną wiedzę! Dajemy uczestnikom możliwość rozwoju posiadanych umiejętności, ale też nabycia nowych. Dbamy, aby szkolenia w pełni odpowiadały na potrzeby uczestników. Wyposażymy Cię w wiedzę dotyczącą obowiązujących trendów oraz przekażemy cenne wskazówki. Zdobądź nowe umiejętności w dziedzinie, jaką jest utrzymanie ruchu – szkolenia od Centrum Kompetencji Ci w tym pomogą.
Organizowane przez nas szkolenia dla służb utrzymania ruchu wyróżnia niezwykle szeroki zakres tematów, ponieważ zależy nam na przekazywaniu kompleksowej i użytecznej wiedzy. Warsztaty zakładają omówienie programu od strony teoretycznej oraz praktycznej. To doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie kroki podejmować wobec nowych wyzwań w codziennej pracy.
Służby utrzymania ruchu
Organizujemy szkolenia skierowane do szerokiego grona odbiorców. Na organizowanych przez nas szkoleniach dla służb utrzymania ruchu przydatne informacje zdobędą dyrektorzy, kierownicy i koordynatorzy UR, dyrektorzy ds. inwestycji, dyrektorzy i kierownicy produkcji oraz dyrektorzy techniczni, koordynatorzy, inżynierowie oraz szefowie UR, a także główni mechanicy i specjaliści ds. mechanicznych.
W przypadku dziedziny jaką jest utrzymanie ruchu – szkolenia to okazja do podniesienia swoich kompetencji i ugruntowania pozycji na konkretnym stanowisku. Wśród omawianych przez nas tematów można znaleźć zagadnienia dotyczące unikania awarii, znaczenia utrzymania ruchu w nowoczesnej produkcji i wskazówki dotyczące troski o niezawodność w tym zakresie. Zwracamy także uwagę na zmiany w utrzymaniu ruchu i coraz szybszy rozwój technologii.
Zawsze podkreślamy znaczenie kontaktu z pracownikami w firmie, możliwości zmniejszenia rotacji oraz podniesienia zaangażowania w wykonywane obowiązki. Skupiamy się również na roli odpowiedniej komunikacji m.in. w dziale produkcji. Omawiamy, jak osiągnąć właściwą współpracę specjalistów z różnych działów i unikać konfliktów. Poszerzaj swoją wiedzę w obszarze, jakim jest utrzymanie ruchu – szkolenia Centrum Kompetencji to trafny wybór!
Utrzymanie ruchu – szkolenia, które dadzą Ci konkretną wiedzę
Kursy dla służb utrzymania ruchu organizowane przez Centrum Kompetencji to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w spotkaniach odbywających się w najlepszych zakładach produkcyjnych. Poznasz doświadczenia konkretnych firm oraz przykłady ciekawych rozwiązań. Przedstawimy Ci sprawdzone sposoby wdrożenia i udoskonalenia strategii utrzymania ruchu. Dowiesz się, jakie błędy popełniły służby utrzymania ruchu w innym firmach, by uniknąć ich w swojej pracy.
Spotkania z najlepszymi fachowcami
Najlepsi specjaliści z licznymi sukcesami i bogatym doświadczeniem prowadzą nasze spotkania, dzieląc się z uczestnikami cennymi poradami oraz wskazówkami. Eksperci służb utrzymania ruchu omawiają wdrożone przez siebie zmiany i odpowiadają na pytania uczestników warsztatów. Zawsze stawiamy na prezentację rozwiązań, które sam będziesz mógł zastosować. Usłyszysz unikatowe porady ekspertów służb utrzymania ruchu.
Jeśli chodzi o utrzymanie ruchu – szkolenia to także okazja do budowania nowych relacji w branży. Spotkasz osoby zajmujące się tymi samymi kwestiami, zmagające się z podobnymi problemami, co może być okazją do zdobycia nowych doświadczeń, wymiany spostrzeżeń i zadania nurtujących Cię pytań.
Co wyróżnia szkolenia Centrum Kompetencji?
Nasze szkolenia to spotkania, podczas których przekazujemy uczestnikom merytoryczną wiedzę i praktyczne umiejętności. Oferujemy interesujące wykłady oraz część warsztatową. Wychodzimy naprzeciw potrzebom uczestników. Wybieramy różnorodność, aktywność oraz profesjonalizm. Kładziemy nacisk na kompleksowość. Nasze szkolenia pozwolą uczestnikom sprostać wyzwaniom nawet w najtrudniejszych przypadkach.
Certyfikowany Szef Utrzymania Ruchu
Organizator i prowadzący szkolenie nie wyrażają zgody na nagrywanie, udostępnianie i powielanie przebiegu szkolenia. Treści przekazywane podczas szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.
METODA SZKOLENIA ON-LINE Szkolenie on-line/zdalne to nowoczesny format szkoleniowy wykorzystujący transmisję audio-wideo w czasie rzeczywistym. Korzystanie z naszych szkoleń on-line/zdalnych umożliwia przesyłanie takich danych jak fonia, wizja i tekst „na żywo”, uczestnicy otrzymują pełnowartościowe szkolenie nie wstając zza biurka.
Korzyści z kursu dla przedstawicieli utrzymania ruchu/SUR: – Wiedza ekspercka : zdobyta od ekspertów wiedza pozwoli Uczestnikom kursu sprawnie i nowocześnie zarządzać utrzymaniem ruchu w firmie – Wymiana doświadczeń : obecność przedstawicieli różnych branż pozwoli na wymianę i poznanie różnych doświadczeń – Certyfikat: Uczestnicy kursu otrzymają certyfikat ukończenia kursu wydany przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz CGE
PARTNER KURSU
PRELEGENCI
dr inż. Aleksander Buczacki – Adiunkt, Instytut Organizacji Systemów Produkcyjnych, Wydział Inżynierii Produkcji, Politechnika Warszawska, Konsultant Lean Management
Dr nauk ekonomicznych, absolwent Politechniki Warszawskiej (zarządzanie i organizacja produkcji) oraz Uniwersytetu Gdańskiego (prawo). Wykładał na studiach podyplomowych Akademia KAIZEN
i studiach MBA World Class Manufacturing realizowanych na Politechnice Warszawskiej. Prezes polskiego oddziału INCOSE (International Council on Systems Engineering). Specjalizuje się
w wykorzystywaniu technik szczupłego zarządzania w produkcji oraz opracowywaniu i wdrażaniu nowych wyrobów.
Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia i warsztaty oraz projekty wdrożeniowe z tematyki Lean Management oraz New Product Development dla wyższej i średniej kadry menadżerskiej przedsiębiorstw produkcyjnych.
Realizował projekty doradcze m.in. dla branż samochodowej, przetwórstwa chemicznego, elektronicznej, lotniczej, zbrojeniowej, górniczej, oraz maszynowej.
Łukasz Bielakowski – Trener Kaizen, Konsultant Lean Management
Absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz Certyfikowany Trener KAIZEN. Project Manager zarządzający projektami z zakresu KAIZEN i Lean Management. Od wielu lat prowadzi także szkolenia i warsztaty z tematyki Lean Management dla wyższej i średniej kadry menadżerskiej oraz pracowników produkcyjnych. Wykładowca na studiach podyplomowych Akademia KAIZEN realizowanych przez Politechnikę Warszawską, studiach MBA Lean Management na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu i innych, skierowanych do kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie produkcją i jej jakością. W swojej pracy wielokrotnie współpracował także z Działami Utrzymania Ruchu i Działami Produkcyjnymi wspierając je we wdrażaniu narzędzi Lean zwiększających dostępność maszyn i urządzeń, a także efektywność realizowanych procesów.
Realizował projekty doradcze m.in. dla branży automotive, kolejowej, elektronicznej, konstrukcji stalowych, zbrojeniowej, górniczej, przetwórstwa tworzyw, meblowej oraz maszynowej.
WARUNKI UCZESTNICTWA
Koszt uczestnictwa w szkoleniu:
do dnia 4 marca 2022 – 1795 PLN + 23% VAT Oszczędzasz 200 PLN
od dnia 5 marca 2022 – 1995 PLN + 23% VAT
Udział pracowników jednostek budżetowych w szkoleniach jest zwolniony z VAT w przypadku finansowania w przynajmniej 70% ze środków publicznych.
Prosimy w takim przypadku o podpisanie oświadczenia, które znajduje się na każdym formularzu zgłoszeniowym.
W cenę szkolenia wliczone są:
– Uczestnictwo w szkoleniu
– Dostęp do platformy szkoleniowej
– Materiały szkoleniowe w formie pdf
– Certyfikat
Sposób płatności: płatność na podstawie faktury proforma lub VAT na konto:
PKO Bank Polski S.A.: 08 1440 1387 0000 0000 1495 2551
Upoważniam firmę Certified Global Education Sp. z o.o. do wystawiania faktury bez podpisu.
Każde przesłane zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone mailowo. W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem kursu uczestnik zostanie obciążony pełnymi kosztami szkolenia. Możliwe jest bezpłatne delegowanie zastępstwa nawet w dniu rozpoczęcia zajęć. W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie dłuższym niż 14 dni przed szkoleniem organizator zwróci 100% dokonanej wpłaty. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu z przyczyn niezależnych oraz dokonywania zmian w projekcie szkoleniowym. W przypadku odwołania kursu przez Organizatora zobowiązuje się on do pełnego zwrotu dokonanych wpłat.
Technik Elektryk 311303 (Kurs Kwalifikacyjny Zawodowy: ELE.02 / ELE.05, dawniej EE.05 / EE.26)
FAQ – podstawowe informacje o kursie
1) Jakie są możliwości po ukończeniu Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych Technika Elektryka online?
Po ukończeniu Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych online kursant uzyskuje nowe kwalifikacje zawodowe, dzięki którym może podjąć zatrudnienie w zakresie ukończonych specjalizacji.
Istnieje możliwość podejścia do egzaminu z kwalifikacji ELE.02 i ELE.05 organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, a po zdaniu egzaminów istnieje możliwość uzyskania tytułu zawodowego Technik Elektryk (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 15 lutego 2019 r. w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego) (pobierz)
2) Ile czasu trwa kurs?
Kwalifikacja ELE.02: 576 godzin
Kwalifikacja ELE.05: 544 godziny
Praktyki: 280 godzin
Łącznie: 1400 godzin
Finalny czas trwania kursów zależy przede wszystkim od kursanta, ponieważ nauka na kursie online jest nastawiona na kształcenie indywidualne.
Zaletami kwalifikacyjnych kursów zawodowych Technika Elektryka online są przede wszystkim:
a) Nie musisz czekać na zabranie się grupy
b) Na kurs możesz zapisać się w dowolnym momencie
c) Nie masz z góry nałożonych godzin wykładów, dlatego realizujesz kurs kiedy masz na to czas i ochotę
d) Czas trwania kursu zależy wyłącznie od Ciebie.
e) Omijasz dodatkowe koszty związane z dojazdami, wyżywieniem oraz noclegiem, które występują w przypadku kursów stacjonarnych
f) Po kursie online otrzymasz dokładnie takie same kwalifikacje jak w przypadku ukończenia kursu w formie stacjonarnej
Podsumowując: Jeśli zależy Ci na uzyskaniu w/w kwalifikacji (zgodnie z rozporządzeniem) najszybciej i najtaniej – kkz.edu.pl to najlepsze miejsce.
3) Do kogo skierowany jest kurs?
Kurs jest skierowany do osób, które chcą:
a) dokumentem chcą potwierdzić swoje kwalifikacje zawodowe
b) zdobyć nowy zawód
c) uzupełnić wiedzę w danym zawodzie
d) zdobyć uprawnienia do wykonywania danego zawodu
e) podnieść kwalifikacje w zakresie danego zawodu na potrzeby pracy
f) uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe na rynku pracy
g) podjąć dalsze kształcenie lub doskonalenie zawodowe w trakcie pracy zawodowej
h) zdobyć tytuł Technika Elektryka
4) Jakie są warunki przystąpienia do kursu?
Warunkiem przystąpienia do kursu jest posiadanie wykształcenia podstawowego oraz ukończenie 18 roku życia.
5) Czy płatność za kursy zawodowe Technika Elektryka online można rozłożyć na raty?
Tak. Zespół portalu kkz.edu.pl każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez kkz.edu.pl bez instytucji pośredniczących.
6) Kiedy można rozpocząć kurs w przypadku płatności ratalnej?
Kurs można rozpocząć od razu po uiszczeniu pierwszej wpłaty.
7) Jak zapisać się na kurs?
Aby zapisać się na kurs, należy wejść na stronę główną www.kkz.edu.pl, a następnie odnaleźć i kliknąć właściwy kurs. Po wejściu w szkolenie, należy kliknąć ikonkę z napisem „dodaj do koszyka” a następnie “opłać zamówienie” i wypełnić formularz rejestracyjny. Do 5 minut po rejestracji, na maila oraz sms’em zostanie wysłany login i hasło użytkownika (w przypadku, kiedy mail lub/i sms nie doszedł, prosimy o kontakt z obsługą klienta pod nr telefonu 22 481 58 98). Przy pomocy otrzymanych danych należy zalogować się na swoje indywidualne konto i dokonać opłaty. Jeżeli płatność została zrealizowana przelewem internetowym, system w ciągu kilku minut wykryje transakcję i aktywuje szkolenie. Jeśli natomiast opłata nastąpiła przelewem tradycyjnym (dane do przelewu dostępne w zakładce kontakt: https://kkz.edu.pl/kontakt ), w urzędzie pocztowym bądź też placówce bankowej, należy skan lub zdjęcie potwierdzenia transakcji wysłać na adres: [email protected] . Aktywacja kursu nastąpi w ciągu kilku minut od wysłania maila z potwierdzeniem transakcji. Korzystanie z systemu jest możliwie uproszczone, intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Cała procedura nie powinna zająć dłużej niż 5-10 minut.
8) W jaki sposób można dokonać opłaty za kurs? Jak otrzymać fakturę?
Płatności na portalu kkz.edu.pl obsługują Przelewy24 (http://www.przelewy24.pl). Gwarantuje to naszym kursantom najwyższy standard bezpieczeństwa oraz najszerszą gamę możliwości płatniczych. Po zarejestrowaniu się na szkolenie, kursant może dokonać płatności poprzez:
– Przelew internetowy (wykrywanie płatności w ciągu kilku minut);
– Przekaz/Przelew tradycyjny (możliwość wygenerowania druku do bezpośredniej płatności na poczcie lub placówce bankowej);
– Kartę kredytową.
Bezpieczeństwo transakcji zapewniają Przelewy24:
http://www.przelewy24.pl/cms,60,polityka_prywatnosci.htm
Generowanie faktury:
Aby wygenerować fakturę wystarczy w formularzu rejestracyjnym zaznaczyć pole „Proszę o wystawienie faktury” oraz wypełnić dane niezbędne do jej wystawienia. Faktura zostanie automatycznie wygenerowana na koncie kursanta po dokonaniu opłaty. Prosimy nie generować faktury w przypadku, kiedy kursant korzysta ze zniżki. Należy wówczas napisać maila na adres: [email protected] z prośbą o wystawienie żądanego dokumentu.
9) Czy na dokumentach jest adnotacja, że kurs odbył się metodą e-learningową?
Nie. Nigdzie nie ma zapisu, że był to kurs internetowy. Wzór jest wydawany na podstawie odpowiednich rozporządzeń. Rozporządzenia nie przewidują takich adnotacji.
10) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej www.kkz.edu.pl?
Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów w dziedzinie kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Wiedza prezentowana jest za pomocą czytelnych prezentacji oraz załączników. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów przy korzystaniu z platformy, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: 22 481 58 98 mail: [email protected]
11) Jak wygląda odbiór dokumentów?
Warunkiem przesłania dokumentacji o ukończeniu kursu jest zaliczenie kursu przez kursanta w formie ustalonej przez podmiot prowadzący kurs i dopełnieniu innych formalności przepisanych prawem i umową. Przesyłka dokumentów zostanie nadana listem poleconym po dokonaniu weryfikacji i oceny przeprowadzonego testu zaliczeniowego przez powołaną do tego komisję.
12) Jak skorzystać z dofinansowania Urzędu Pracy na szkolenia organizowane przez kkz.edu.pl?
Każda osoba zarejestrowana w urzędzie pracy posiada możliwość ubiegania się o dofinansowanie na kursy organizowane przez www.kkz.edu.pl do wysokości bonu szkoleniowego. Wartość bonów szkoleniowych najczęściej oscylują w granicach od 4000 zł do 6000 zł., dzięki czemu kursant ma możliwość realizacji nawet kilku kursów. Zainteresowanych prosimy o kontakt przed udaniem się do Urzędu Pracy celem ustalenia szczegółów dot. dalszej współpracy.
13) Czy można uzyskać zniżkę na kolejny kurs?
Absolwenci kwalifikacyjnych kursów zawodowych realizowanych za pośrednictwem portalu kkz.edu.pl na każde kolejne szkolenie otrzymują 5% zniżki. System nalicza rabat automatycznie przy zgłoszeniu na kolejny kurs.
키워드에 대한 정보 technik utrzymania ruchu kurs
다음은 Bing에서 technik utrzymania ruchu kurs 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Każdy kierownik utrzymania ruchu chce tak mieć! Netilion od Endress Hauser
- iAutomatyka.pl
- KursyAutomatyki.pl
- wywiad
- Netilion
- Endress+Hauser
- Netilion Analytics
- Netilion Health
- Netilion Value
- Bartosz Fras
Każdy #kierownik #utrzymania #ruchu #chce #tak #mieć! #Netilion #od #Endress #Hauser
YouTube에서 technik utrzymania ruchu kurs 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Każdy kierownik utrzymania ruchu chce tak mieć! Netilion od Endress Hauser | technik utrzymania ruchu kurs, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.