Towarzystwo Pielęgniarek I Położnych | Nowe Uprawnienia Pielęgniarek I Położnych 25988 명이 이 답변을 좋아했습니다

당신은 주제를 찾고 있습니까 “towarzystwo pielęgniarek i położnych – Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Telewizja Narew 이(가) 작성한 기사에는 조회수 2,013회 및 좋아요 6개 개의 좋아요가 있습니다.

towarzystwo pielęgniarek i położnych 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych – towarzystwo pielęgniarek i położnych 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych

towarzystwo pielęgniarek i położnych 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

TPiPO: News

Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Operacyjnych zaprasza wszystkich członków oraz osoby zainteresowane. do udziału w Konferencji Naukowo – Szkoleniowej:.

+ 여기에 보기

Source: www.tpipo.pl

Date Published: 10/24/2022

View: 9306

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie … Minister Zdrowia powołał nowy skład Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych – na lata 2021-2025.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.ptp.net.pl

Date Published: 9/3/2022

View: 1776

Towarzystwa – Pielęgniarki.com.pl

Stowarzyszenie skupia pielęgniarki/pielęgniarzy i położne/położnych opiekujących się noworodkami w pełnym zakresie opieki neonatologicznej (noworodki zdrowe,…

+ 여기에 표시

Source: pielegniarki.com.pl

Date Published: 6/24/2022

View: 3133

Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych … – Facebook

Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych, Łódź. 3541 likes. Stowarzyszenie skupia pielęgniarki/pielęgniarzy i położne/położnych…

+ 여기에 더 보기

Source: m.facebook.com

Date Published: 7/23/2022

View: 2934

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie – Wikipedia

Od 2006 roku jest to organizacja pożytku publicznego. Jego członkami są pielęgniarki, pielęgniarze i położne, którzy mają uprawnienia do wykonywania zawodu. PTP …

+ 여기에 더 보기

Source: pl.wikipedia.org

Date Published: 2/8/2021

View: 5050

Kontakt » Linki

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych · Ministerstwo Zdrowia · Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie · Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego.

+ 여기를 클릭

Source: www.ptpaio.pl

Date Published: 4/22/2021

View: 5794

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie – Wrocław – DOIPiP

Spotkanie z Panią Jadwigą Omyło, nestorką pielęgniarstwa odznaczoną medalem im. Florence Nightingale w ramach studenckiego Koła PTP.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.doipip.wroc.pl

Date Published: 1/15/2021

View: 9508

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Oddział w Szczecinie

Copyright 2014 Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych. Wszystkie prawa zastrzeżone. BIP SIPIP.

+ 여기에 보기

Source: sipip.szczecin.pl

Date Published: 7/21/2021

View: 6571

주제와 관련된 이미지 towarzystwo pielęgniarek i położnych

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

See also  암 3 기 | 대장암 3기! 놀라운 비법으로 완치했다? Mbn 210216 방송 상위 104개 베스트 답변
Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych
Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych

주제에 대한 기사 평가 towarzystwo pielęgniarek i położnych

  • Author: Telewizja Narew
  • Views: 조회수 2,013회
  • Likes: 좋아요 6개
  • Date Published: 2016. 1. 23.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=BBK9WshcfHk

TPiPO: News

Octenisept

Komisja ds. Pielęgniarstwa Operacyjnego przy OIPiP w Bydgoszczy zwróciła się do Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Pielęgniartstwa Operacyjnego, dr Ewy Sztuczki, z prośbą o zajęcie stanowiska wobec stosowania preparatu Octenisept jako środka odkażającego podczas procedur operacyjnych. Poniżej treść korespondencji:

Dzień dobry,

w związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami dotyczącymi preparatu Octenisept, zwracam się z uprzejmą prośbą o zajęcie stanowiska w kwestii stosowania w/w środka podczas procedur operacyjnych: do dezynfekcji błon śluzowych przed zabiegami, śródoperacyjnie do dezynfekcji kikuta resekowanych narządów (np. wyrostek robaczkowy, jelito, oskrzele, szyjka macicy), do dezynfekcji rany operacyjnej przed założeniem szwów skórnych, do dezynfekcji rany po założeniu szwów na skórę. Jakiego rodzaju preparaty rekomendowane są lub zalecane do wykorzystania w wymienionych wyżej sytuacjach?

Z poważaniem ,

Alicja Mikołajewska

Przewodnicząca Komisji ds. Pielęgniarstwa Operacyjnego

przy OIPiP w Bydgoszczy

Szanowna Pani

W istocie sprzecznych informacji na temat leku jakim jest Octenisept słyszymy dziś wiele. Pyta Pani o możliwość stosowania go do dezynfekcji skóry, błon śluzowych przed zabiegiem. Uważam, że w tym przypadku można go zastosować, co zresztą pozostaje zgodnym z Kartą Charakterystyki Produktu Leczniczego. Ostrożna byłabym jednak w kwestii płukania ran operacyjnych. Z powszechnie przyjętej wiedzy wynika, że ran czystych w ogóle nie powinno się płukać zaopatrując je po zabiegu antyadhezyjnym opatrunkiem. Inaczej rzecz się ma w ranach skażonych, gdzie pożądanym jest zastosowanie antyseptyku. W ranach czystych skażonych z własnej praktyki mogę powiedzieć, najlepiej sprawdza się płukanie lawaseptykami (gotowymi preparatami Octenilin – rozwtór wodny Otenidyny lub np Roztworem Ringera). Chodzi tu o mechaniczne wypłukanie potencjalnych drobnoustrojów z rany oraz stworzenie tzw. środowiska kwaśnego w ranie co ograniczy możliwość kolonizacji a potem wzrostu i namnażania się drobnoustrojów w pierwszych kilkunastu godzinach procesu gojenia. Octenisept doskonale nadaje się do pielęgnowania zakażonych ran przewlekłych np. z martwicą. W ranach ostrych uważam, że ma mniejsze zastosowanie ze względu na to, że jest roztworem alkoholowym i może skutkować w zastosowaniu oparzeniem, uszkodzeniem chemicznym zdrowych tkanek. Do dezynfekcji kikutów (zwłaszcza wyrostka można użyć Octeniseptu, jeśli był on ropny – pamiętać jednak należy, że czas działania tego leku to co najmniej 1 minuta, zatem samo przetarcie i tak nie wiele da. Materiał nasączony Octeniseptem należałoby trzymać 1 MIN). Dziś w laparoskopii w ogóle nie dezynfekuje się kikuta wyrostka i nie obserwujemy z tego tytułu powikłań w gojeniu.

W mojej opinii w zaopatrywaniu ran najważniejszym jest jej dokładne, mechaniczne wypłukanie, gdy spodziewamy się, że ekspozycja na materiał biologiczny wystąpiła. Gdy nie mamy gotowych preparatów to chociaż Sol. Ringerii ostatecznie NaCl 0,9%

Pozdrawiam serdecznieEwa Sztuczka

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie

Jesteśmy stowarzyszeniem profesjonalnym, ogólnopolskim, otwartym dla wszystkich, którzy chcą pracować dla bezpieczeństwa zawodu, pacjentów i profesjonalizacji zawodu.

Pielęgniarki.com.pl

Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych

Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych powstało 24 maja 2013 roku z inicjatywy środowiska łódzkich pielęgniarek i położnych neonatologicznych. Siedzibą Towarzystwa jest Instytut Centrum Zdrowia Matki – Polki w Łodzi. Stowarzyszenie skupia pielęgniarki/pielęgniarzy i położne/położnych opiekujących się noworodkami w pełnym zakresie opieki neonatologicznej (noworodki zdrowe,…

Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych

Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych đang ở trên Facebook. Để kết nối với Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych, hãy tham gia Facebook hôm nay.

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie – Wikipedia, wolna encyklopedia

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Państwo Polska Siedziba Warszawa Status OPP Prezes Grażyna Maria Wójcik Nr KRS 0000065610 Data rejestracji 2002 brak współrzędnych

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, PTP (ang. Polish Nurses Association) – powstało w 1957 roku. Od 2006 roku jest to organizacja pożytku publicznego. Jego członkami są pielęgniarki, pielęgniarze i położne, którzy mają uprawnienia do wykonywania zawodu. PTP kontynuuje działalność Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Zawodowych (1925-1957), które było pierwszą samorządną organizacją pielęgniarek w Polsce. PTP od 1993 roku funkcjonuje jako towarzystwo naukowe. Zajmuje się realizacją zaleceń Międzynarodowej Rady Pielęgniarek (ICN) obejmujących kształcenie, doskonalenie i regulacje prawne dotyczące zawodu pielęgniarki. Realizowane zadania skupione są wokół etyki, poziomu i rangi zawodu pielęgniarki.

Cele PTP [ edytuj | edytuj kod ]

popularyzowanie nauki w zakresie pielęgniarstwa i dziedzin pokrewnych oraz kształtowanie postaw etycznych członków PTP

wspieranie pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych w zakresie zawodowego i naukowego rozwoju

prowadzenie badań naukowych w zakresie pielęgniarstwa i wcielanie ich do pracy zawodowej

współpraca międzynarodowa i krajowa z instytucjami i organizacjami naukowymi w zakresie wymiany doświadczeń

Działania zmierzające do utworzenia PTP rozpoczęły się w drugiej połowie 1956 roku. Komitet Organizacyjny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, powstały przy pomocy ministra zdrowia ,iInicjatorkami były: Zofia Konderska, Jadwiga Kaniewska-Iżycka, Anna Biernacka – Setnikowa, Rachela Hutner, Halina Stefańska, Zofia Żołędziowska, Helena Rabowska – Witkiewiczowi i inne pielęgniarki[potrzebny przypis]. PTP zostało powołane do życia 6 stycznia 1957 roku[1]. Na zjeździe, który się wówczas odbył wybrano władze i uchwalono statut, który zatwierdzono 23 marca 1957 roku. Na przewodniczącą Zarządu Głównego powołano Halinę Stefańską. Towarzystwo pełniło wówczas rolę opiniotwórczą i doradczą. Zakres jego działania obracał się wokół nowelizacji ustawy o zawodzie pielęgniarki, utworzenia w Ministerstwie Zdrowia jednostki zajmującej się polityką pielęgniarską, powołania kierunku studiów pielęgniarskich, dbania o etykę zawodową i podnoszenia rangi zawodu.

W 1960 roku PTP rozpoczęło przygotowania do powstania studiów wyższych dla pielęgniarek. W tym samym roku przy udziale PTP i Sekcji Pielęgniarek Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia (ZZ PSZ) został utworzony przez Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej Ośrodek Doskonalenia Średnich Kadr Medycznych. Kierownictwo nad nim objęła Rachela Hutner.

Rok później (18 kwietnia 1961 roku) ponownie poprawiono i zatwierdzono statut. Kolejne poprawki miały miejsce: 24 kwietnia 1973 roku, w 1993 i 2002 roku.

Podczas Kongresu Międzynarodowej Rady Pielęgniarek (ICN) w Melbourne w 1961 roku PTP zostało powołane na jej członka.

Następnie w 1969 roku, przy udziale PTP zostało powołane trzyletnie Studium Pielęgniarstwa funkcjonujące przy Akademii Medycznej w Lublinie, które w 1972 roku przekształciło się w Wydział Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie. Było ono wówczas jedynym w Europie miejscem kształcenia akademickiego pielęgniarek.

W 1973 PTP opublikowało „Zasad etyki zawodowej pielęgniarki i położnej”. Było to pierwsze w Polsce opracowanie tego typu. Na mocy MZiOS od 1984 roku zasady te stały się obowiązujące w zawodzie pielęgniarki i położnej.

W 1979 Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego zwrócił się z postulatem do Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej o utworzenie Departamentu Pielęgniarstwa. W tym samym roku PTP wraz z MZiOS i Związkiem Socjalistycznej Młodzieży Polskiej przeprowadziło turniej: Złoty Czepek Pielęgniarski.

W 1981 roku został powołany samodzielny Wydział Pielęgniarstwa w Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej.

W 1988 roku PTP zostało przyjęte w poczet członków Zrzeszenia Polskich Towarzystw Medycznych.

Natomiast w 1989 roku Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek zatwierdził Hymn Pielęgniarek. W tym samym roku Urszula Krzyżanowska-Łagowska zajęła się opracowaniem projektu ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych a posłanka Krystyna Ejsmont przyczyniła się do podjęcia przez Sejm dyskusji nad nim. Ustawa o Samorządzie Pielęgniarek i Położnych została zatwierdzona przez Sejm 19 kwietnia 1991 roku.

W 1992 roku Zarząd Główny Towarzystwa powołał Komisje Problemowe.

W 1993 roku odbył się w Busku-Zdroju I Kongres Pielęgniarek i Położnych. W tym samym roku PTP zaczęło wydawać Zeszyty Naukowe pt. „Problemy Pielęgniarstwa”.

Podczas Walnego Zjazdu PTP w 1993 roku został zmieniony statut i status zrzeszenia. Od tamtego czasu organizacja funkcjonuje jako Towarzystwo Naukowe. Powołane też zostały: Rada Naukowa i organ opiniodawczo-doradczy ZG PTP.

Na przełomie 1995 i 1996 roku przedstawiciele Zarządu Głównego Towarzystwa brali udział w pracach nad: Ustawą o Zawodach Pielęgniarki i Położnej oraz Kodeksem Etyki Polskiej Pielęgniarki i Położnej (Ustawa z dn. 5 lipca 1996 ( )). Uczestniczyli oni również w opracowywaniu nowelizacji tej Ustawy w latach 1998, 2000 i 2002.

W 1994 roku w Londynie odbyły się uroczystości stulecia Międzynarodowej Rady Pielęgniarek, gdzie Polskę reprezentowało 14 osób z Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Natomiast w 2002 roku po raz kolejny Walny Zjazd PTP dokonał zmiany statutu.

Podczas Zjazdu Delegatów w Łodzi w 2005 roku podjęto decyzję o przekształceniu PTP w organizację pożytku publicznego. Jako organizacja pożytku publicznego PTP funkcjonuje od 2006 roku.

Struktura PTP [ edytuj | edytuj kod ]

W skład Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego wchodzą:

Zarząd Główny

Rada Naukowa

Główna Komisja Rewizyjna

Główna Komisja Historyczna

Komisja Odznaki Honorowej

Zarządy Oddziałów

Najwyższą władzę pełni Krajowy Zjazd Delegatów, który odbywa się co 4 lata. Ostatni miał miejsce w Łodzi w listopadzie 2013 roku[potrzebny przypis]. W skład PTP wchodzi 16 oddziałów terenowych. Obecnie przewodniczącą organizacji jest Grażyna Wójcik.[2]

PTP jest członkiem:

Międzynarodowej Rady Pielęgniarek (ICN)

Europejskiego Forum Narodowych Stowarzyszeń Pielęgniarek i Położnych, WHO (EFNNMA)

Europejskiego Forum Stowarzyszeń Pielęgniarskich przy UE (EFN)

Europejskiej Grupy Pielęgniarek Badaczy (WENR)

Zobacz też [ edytuj | edytuj kod ]

Linki zewnętrzne [ edytuj | edytuj kod ]

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie – DOLNOŚLĄSKA OKRĘGOW IZBY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH WE WROCŁAWIU

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Oddział w Szczecinie

Cookies to pliki tekstowe, które są przechowywane na komputerze użytkownika podczas wizyty na stronie internetowej. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Zobacz więcej informacji….

키워드에 대한 정보 towarzystwo pielęgniarek i położnych

다음은 Bing에서 towarzystwo pielęgniarek i położnych 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych

  • łomżyńskie centrum medyczne
  • uprawnienia pielęgniarek

Nowe #uprawnienia #pielęgniarek #i #położnych


YouTube에서 towarzystwo pielęgniarek i położnych 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych | towarzystwo pielęgniarek i położnych, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment