당신은 주제를 찾고 있습니까 “umowa o świadczenie usług księgowych wzór – Czym różni się umowa o świadczenie usług od umowy współpracy? 🤔 Zapytaj prawnika # 14“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Wojciech Wawrzak 이(가) 작성한 기사에는 조회수 356회 및 좋아요 9개 개의 좋아요가 있습니다.
umowa o świadczenie usług księgowych wzór 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Czym różni się umowa o świadczenie usług od umowy współpracy? 🤔 Zapytaj prawnika # 14 – umowa o świadczenie usług księgowych wzór 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Czym różni się umowa o świadczenie usług od umowy współpracy? Dodatkowe materiały: https://prakreacja.pl/ramowa-umowa-wspolpracy/.
umowa o świadczenie usług księgowych wzór 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Umowa o świadczenie usług księgowych – wzór z omówieniem
Jak powinna wyglądać poprawna umowa o świadczenie usług księgowych przez biura rachunkowe – pobierz darmowy wzór umowy w formacie PDF lub …
Source: poradnikprzedsiebiorcy.pl
Date Published: 9/1/2021
View: 8737
umowa o świadczenie usług księgowych
UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG KSIĘGOWYCH … Przedmiotem niniejszej umowy jest: 1. prowadzenie przez Zleceniobiorcę dokumentacji księgowej Zleceniodawcy w …
Source: www.ksiegowa.poznan.pl
Date Published: 9/3/2021
View: 8562
Umowa o usługi księgowe – WZÓR UMOWY – Infor.pl
Przedmiotem niniejszej umowy jest ustalenie praw i obowiązków Stron w związku ze świadczeniem przez Biuro na rzecz Zleceniodawcy usług w …
Source: www.infor.pl
Date Published: 5/30/2022
View: 4932
umowa o świadczenie usług księgowych nr __/20
Przedmiotem niniejszej umowy jest ustalenie praw i obowiązków Stron w związku ze świadczeniem przez Biuro na rzecz. Zleceniodawcy usług rachunkowych …
Source: rachmistrz.pl
Date Published: 4/30/2022
View: 7165
Umowa o usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych
DRUKIGofin … Opis druku: Druk określa wzór umowy o usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Umowa taka jest zawierana pomiędzy przedsiębiorcą świadczącym usługi …
Source: druki.gofin.pl
Date Published: 12/9/2021
View: 580
Umowa o świadczenie usług z zakresu księgowości
§ 3. Począwszy od dnia roku Zleceniodawca powierza Zleceniobiorcy prowadzenie rachunkowości i ewencji podatkowej Zleceniodawcy oraz obsługę systemu …
Source: www.fabrykakreatywna.com
Date Published: 4/2/2022
View: 2938
Umowa – Pełna księgowość – Biuro GAMA
Niedotrzymanie przez Zlecającego warunków umowy może spowodować natychmiastowe przerwanie świadczenia usług przez Zleceniobiorcę. 6. Każdej ze stron przysługuje …
Source: biurogama.pl
Date Published: 6/20/2021
View: 2338
Wzór umowy na świadczenie usług księgowych i obsługę …
Wzór umowy na świadczenie usług księgowych i obsługę kadrowo płacową. 799,00 zł + VAT.
Source: akademialtca.pl
Date Published: 7/2/2021
View: 5384
Nowy wzór umowy dla biur rachunkowych – Doradcy365
Biuro rachunkowe powinno także rozważyć zmianę cennika swoich usług księgowych. Następnie należy zadbać o odpowiedni regulamin świadczenia usług …
Source: doradcy365.pl
Date Published: 3/3/2022
View: 7169
주제와 관련된 이미지 umowa o świadczenie usług księgowych wzór
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Czym różni się umowa o świadczenie usług od umowy współpracy? 🤔 Zapytaj prawnika # 14. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 umowa o świadczenie usług księgowych wzór
- Author: Wojciech Wawrzak
- Views: 조회수 356회
- Likes: 좋아요 9개
- Date Published: 2021. 4. 29.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=clbiYaCLAr0
Umowa o świadczenie usług księgowych
Umowa o świadczenie usług księgowych zawiera postanowienia dotyczące prowadzenia spraw księgowych i kadrowo-płacowych klienta przez biuro rachunkowe. Jej zawarcie umożliwia przedsiębiorcy skoncentrowanie się wyłącznie na biznesie. Obowiązki związane ze sprawami podatkowymi powierza specjalistom z biur rachunkowych.
Pobierz darmowy wzór umowy o świadczenie usług księgowych w formacie PDF i DOCX!
Na skróty Rozliczaj wygodnie swoją firmę online! Księgowość – Fakturowanie – CRM
Księgowość – Fakturowanie – CRM Łatwa wysyłka JPK i deklaracji
Łatwa wysyłka JPK i deklaracji Integracja z e-ZUS Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!
Czym właściwie są usługi księgowe?
Usługi księgowe mogą przybrać formę kompleksowej pomocy rachunkowej i kadrowej dla podmiotów gospodarczych. Klientem, na którego rzecz będą świadczone usługi księgowe, mogą być spółki, ale również przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Powszechne jest korzystanie przez biura rachunkowe z różnego rodzaju programów internetowych do księgowania. Popularny jest również internetowy dostęp klienta do księgowości. Zakres usług biura rachunkowego uzależniony jest od obsługiwanego podmiotu i możliwości danego biura rachunkowego. Prowadzenie ksiąg rachunkowych klienta na podstawie obowiązujących przepisów prawa to podstawowa usługa w ofercie każdego z biur rachunkowych. Biura rachunkowe mogą posługiwać się wspomnianymi systemami, które również mogą zostać wdrożone u klienta. Wypełnianie deklaracji podatkowych wraz ze złożeniem ich do właściwego urzędu to kolejne zadanie biura powierzone przez klienta. Obsługa zwrotów VAT, sprawozdania, raporty, wnioski, analizy, monitoring czy reprezentacja to dodatkowe, możliwe elementy współpracy. Oprócz obsługi księgowej i kadrowo-płacowej biura rachunkowe mogą zapewniać doradztwo podatkowe. Może przybrać formę m.in. pomocy we wdrażaniu informatycznych systemów księgowych, wnikliwej analizy dokumentów, konsultacji osobistej lub internetowej dotyczącej skomplikowanego prawa podatkowego.
Umowa o świadczenie usług a umowa o świadczenie usług księgowych
Kodeks cywilny nie przewiduje wśród umów nazwanych umowy o świadczenie usług. Umowa ta natomiast bardzo przypomina umowę zlecenie, więc można do niej stosować przepisy właściwe dla umowy zlecenia. Należyta staranność i działanie w oparciu o zaufanie do zleceniobiorcy-wykonawcy bez nadzoru zlecającego to główne i zbieżne charakterystyczne elementy umowy zlecenia i umowy świadczenia usług. Ponadto, kodeksowa zasada swobody umów gwarantuje stronom konstruowanie umowy dowolnej treści, jeśli tylko jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa. Dwa równorzędne podmioty prawa gospodarczego mogą nawiązywać współpracę, zabezpieczając swoje interesy m.in. poprzez podpisanie umowy o świadczenie usług. Nie wyklucza się zawarcia umowy ustnie, jednak dla celów dowodowych właściwym będzie forma umowy pisemnej w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Nie ma przeciwwskazań, by korzystać z szablonów, które posiadają biura rachunkowe, jeśli są one poprawnie skonstruowane i uwzględniają interesy klienta biura rachunkowego. Niemniej, biuro rachunkowe powinno indywidualnie podchodzić do każdego klienta.
Umowa o świadczenie usług księgowych
Istotne postanowienia umowy
Wstępne, należące do podstawowych elementy umowy to data jej zawarcia i oznaczenie stron – kto dla kogo będzie świadczył usługi. Biuro rachunkowe może chcieć sprawdzić, czy osoba zwracająca się do niego po usługę jest uprawniona do reprezentowania np. w spółce. Weryfikacja polega np. na sprawdzeniu danych w rejestrze KRS czy CEIDG. Kolejnymi istotnymi elementami umowy są postanowienia dotyczące przedmiotu umowy. Określenie wzajemnych praw i obowiązków jest najważniejsze w każdej umowie. W tym miejscu, w ramach swobody umów, strony mogą dowolnie ukształtować stosunek prawny. Oznacza to, że mogą dostosować postanowienia umowy do swoich potrzeb. Niekoniecznie osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą musi zawierać z biurem rachunkowym umowę taką samą jak spółka, ponieważ jednoosobowa firma może mieć mniejsze potrzeby. Umowy więc nie muszą być takie same dla wszystkich klientów. Wskazuje się w nich jednoznacznie, czego będą dotyczyć. Wymienia się np. zlecenie prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, rejestrów VAT, sporządzania deklaracji. Przykładowo wskazane powyżej elementy mogą być oczywiście uzupełniane o inne usługi, które oferuje biuro rachunkowe. W umowie warto też podać termin zobowiązujący do rzetelnego i sumiennego prowadzenia ww. spraw.
Obowiązki klienta biura rachunkowego
W umowach o świadczenie usług księgowych wymienia się również rodzaje dokumentów, na podstawie których biuro rachunkowe będzie prowadziło sprawy klienta, a które klient jest zobowiązany w stosownym terminie dostarczyć. Dodatkowym, przydatnym zapisem w umowie, jest podpunkt wskazujący, że biuro rachunkowe będzie przedstawiało klientowi comiesięczny bilans, zestawienia księgi przychodów i rozchodów.
Odpowiedzialność odszkodowawcza
Istotnym elementem umowy jest zapis gwarantujący dochodzenie odpowiedzialności w przypadku nienależytego wykonania usługi. O możliwości powołania się na przepisy Kodeksu cywilnego za niewłaściwe wykonanie usługi, wskazują przepisy o odpowiedzialności odszkodowawczej. Cennym jest wskazanie trybu postępowania w razie zaistnienia zdarzeń losowych, niezależnych od żadnej ze stron. Dochodzić roszczeń za powstałą szkodę można wówczas na zasadach ogólnych Kodeksu cywilnego związanych z deliktem, czyli czynem niedozwolonym. Dotyczy to nie tylko niestaranności, lecz także braku terminowości wykonywania usług. W umowie wskazuje się często, że gdy błąd wynika z działań – zaniedbań, zaniechań – klienta np. z powodu błędnego przekazania danych, niedostarczeniu odpowiednich dokumentów lub dostarczeniu ich po terminie albo przedstawiania stanu faktycznego niezgodnego z rzeczywistym, odpowiedzialność biura jest wyłączona. Najprościej ujmując – biuro nie ponosi odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie usługi z winy klienta. Jest to tzw. klauzula o wyłączeniu odpowiedzialności. Warto podkreślić, że zapis w umowie odnoszący się do zobowiązania kontrolnego klienta wobec przekazywanej dokumentacji jest istotnym elementem umowy. Oznacza to, że klient musi przynajmniej w minimalnym stopniu zapoznać się z dokumentacją, jaką przekazuje, aby zminimalizować ryzyko przekazania błędnych dokumentów.
Wynagrodzenie za usługi
Należy zaznaczyć, że konieczne jest umieszczenie w umowie zapisu o wynagrodzenie za usługi. Warto wskazać również termin i możliwy sposób płatności. Z punktu widzenia biura rachunkowego cennym może okazać się zapis o waloryzacji wynagrodzenia ze względu na inflację, zapis o natychmiastowym rozwiązaniu umowy w razie braku płatności czy zapis o odsetkach za nieterminowe ich regulowanie.
Okres trwania umowy
Okres trwania umowy można ustalić na konkretny termin zawierający określenie od-do lub na czas nieokreślony. Sposoby rozwiązania umowy muszą być także wskazane.
Nierzadko bywa tak, że strony chcą wprowadzić do umowy jakieś zmiany. Przydatnym jest więc, aby umowa o świadczenie usług księgowych zawierała zapis o formie, w jakiej owe zmiany miałyby być dokonywane. Najczęściej przybierają formę aneksów. Forma zwykle jest tożsama z formą umowy głównej.
Na skróty Rozliczaj wygodnie swoją firmę online! Księgowość – Fakturowanie – CRM
Księgowość – Fakturowanie – CRM Łatwa wysyłka JPK i deklaracji
Łatwa wysyłka JPK i deklaracji Integracja z e-ZUS Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!
Dodatkowe postanowienia
Dla spraw nieuregulowanych w umowie zwykle mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego – o czym również warto wspomnieć w umowie.
Umowa o świadczenie usług księgowych powinna być uzupełniona umową powierzenia przetwarzania danych osobowych. Klient pozostaje administratorem danych, ale powierza ich przetwarzanie. Biuro rachunkowe ma obowiązek stosować politykę bezpieczeństwa informacji i nie udostępniać danych osobom nieuprawnionym.
Umowa o usługi księgowe – WZÓR UMOWY
Umowa zawierana między podmiotem gospodarczym a podmiotem świadczącym usługi księgowe. Na jej podstawie księgowy będzie prowadził dokumentację podatkową.
POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o usługi księgowe
UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG
KSIĘGOWYCH NR …../………
Zawarta w ……………, w dniu ……………………….. r. pomiędzy:
1. ………………………………….. z siedzibą w ……………………………… przy ul. ………………………………, numer KRS …………………….zwanym dalej Zleceniodawcą, reprezentowanym przez:
…………………………………….,
…………………………………….,
a
2. ………………………………………. , w dalszej części określanym jako BIURO
o następującej treści:
Postanowienia ogólne
§1
Przedmiotem niniejszej umowy jest ustalenie praw i obowiązków Stron w związku ze świadczeniem przez Biuro na rzecz Zleceniodawcy usług w zakresie księgowości i rachunkowości, w dalszej treści określanych jako usługi.
§2
1. Zleceniodawca oświadcza, iż prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego – Rejestru Przedsiębiorstw oraz, że jest podatnikiem podatku od towarów i usług, oraz składek na ubezpieczenie społeczne Zleceniodawca oświadcza, że został mu nadany numer identyfikacji NIP ……………………
2. Biuro oświadcza, iż spełnia warunki ustawowe do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług, posiada niezbędną wiedzę z zakresu prawa podatkowego, bilansowego i rachunkowości oraz iż dysponuje odpowiednimi możliwościami lokalowymi, sprzętowymi i kadrowymi do świadczenia usług.
§3
1. Rozpoczęcie świadczenia usług przez Biuro następuje z dniem 01.09.2007 roku.
2. Pierwszym miesiącem objętym usługami Biura jest wrzesień 2007 r.
Obowiązki Biura
§4
1. Na mocy niniejszej Umowy Biuro zobowiązuje się prowadzić dokumentację podatkową Zleceniodawcy w oparciu o przedkładane dokumenty źródłowe, z należytą starannością i w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
2. Przez dokumenty źródłowe Strony rozumieją wszelkie materiały stanowiące podstawę dokonywania zapisów w odpowiednich księgach i rejestrach.
§5
W wykonaniu niniejszej Umowy Biuro jest obowiązane do:
1. Analizowania otrzymywanych dokumentów źródłowych pod względem formalnym i informowania Zleceniodawcy o wykrytych brakach.
2. Wprowadzania do ewidencji zakupywanych środków trwałych oraz naliczanie amortyzacji.
3. Prowadzenia w imieniu i na rzecz Zleceniodawcy ksiąg podatkowych i innych ewidencji do celów podatkowych.
4. Sporządzania w imieniu i na rzecz Zleceniodawcy zeznań i deklaracji podatkowych na podstawie danych wynikających z prowadzonych ksiąg i ewidencji oraz składania ich właściwym organom podatkowym w przewidzianych terminach, z zastrzeżeniem postanowień §9.
5. Udzielania Zleceniodawcy niezbędnych informacji i wyjaśnień z zakresu jego zobowiązań podatkowych.
6. Udzielania wszelkich wyjaśnień organom kontrolnym.
7. Telefonicznego (faxowego lub mailowego) informowania Zleceniobiorcy w terminie 2 dni roboczych przed terminem płatności o wysokości zobowiązań podatkowych przypadających z określonego tytułu na dany miesiąc obrachunkowy.
8. Gromadzenia i przechowywania dokumentacji podatkowej i dokumentów źródłowych w sposób gwarantujący wykonanie obowiązków podatkowych oraz uniemożliwiający dostęp do nich niepowołanych osób trzecich, ich zniszczenie bądź uszkodzenie.
9. Wydawania prowadzonej dokumentacji i dokumentów źródłowych na każde żądanie Zleceniodawcy.
§6
Strony wyraźnie oświadczają, iż do obowiązków Biura nie należy:
1. Opłacanie w jakiejkolwiek formie zobowiązań podatkowych Zleceniodawcy.
2. Dokumentowanie operacji magazynowych w programie magazynowym (FPP).
3. Dokonywanie spisów z natury.
4. Opracowywanie wniosków kredytowych.
§7
1. Żądanie wydania przez Biuro dokumentów winno być przedstawione przez Zleceniodawcę na piśmie z dokładnym ich wyszczególnieniem.
2. Wydanie dokumentów następuje za pisemnym pokwitowaniem, szczegółowo wymieniającym wszystkie wydawane dokumenty stosownie do ich rodzaju.
3. Po zakończeniu roku obrotowego i sporządzeniu niezbędnych zestawień rocznych, dokumentacja i dokumenty źródłowe gromadzone przez Biuro, będą postawione do dyspozycji Zleceniodawcy w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dokonania ostatniej czynności. O terminie postawienia dokumentów do dyspozycji Biuro zawiadomi Zleceniodawcę pisemnie (faksem).
4. Do wydania dokumentów po zakończeniu roku obrachunkowego postanowienia ustępu 2 stosuje się odpowiednio.
5. W przypadku wydania dokumentacji w okresie roku obrachunkowego, Biuro jest zwolnione z obowiązków, wynikających z niniejszej Umowy, dla wykonania których niezbędny jest dostęp do dokumentów wydanych Zleceniodawcy.
§8
1. Usługi wykonywane będą przez Biuro przy użyciu zapisu komputerowego,
2. Termin wykonania usług za dany miesiąc mija 20-go dnia po zakończonym miesiącu (w przypadku terminowego otrzymania kompletu dokumentów źródłowych).
§9
Strony zgodnie oświadczają, iż termin złożenia przez Biuro właściwym organom zeznań i deklaracji sporządzanych na podstawie prowadzonych ksiąg i ewidencji Zleceniodawcy jest zachowany, gdy na wyraźne żądanie Zleceniodawcy deklaracje zostały wydane Zleceniodawcy lub osobom przez niego wskazanym .
Czynności dodatkowe
§10
1. Strony ustalają, iż na podstawie odrębnych ustaleń Biuro może podjąć się stałego wykonywania na rzecz Zleceniodawcy dodatkowych usług.
2. Dodatkowe usługi mogą w szczególności obejmować czynności wymienione w §6 bądź też sporządzanie sprawozdań statystycznych albo prowadzenie dokumentacji pracowniczej, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień kadrowych, obsługi biegłych rewidentów.
Obowiązki Zleceniodawcy
§11
W wykonaniu niniejszej Umowy Zleceniodawca jest obowiązany do :
1. Terminowego przekazywania dokumentów źródłowych i innych materiałów niezbędnych do świadczenia przez Biuro usług.
2. Udzielania Biuru wszelkich informacji i wyjaśnień, niezbędnych do świadczenia usług.
3. Niezwłocznego informowania Biura o wszelkich zdarzeniach mogących mieć wpływ na wykonywane usługi.
4. Terminowej zapłaty wynagrodzenia.
§12
Zleceniodawca obowiązany jest powiadomić właściwy urząd skarbowy o miejscu przechowywania ksiąg oraz podmiocie je prowadzącym w terminie 14 dni od daty wydania ksiąg poza siedzibę Zleceniodawcy.
§13
1.Zleceniodawca obowiązany jest przekazywać Biuru – będące w jego dyspozycji – materiały źródłowe w terminach uzgodnionych z Biurem, nie później jednak niż do 10-go dnia miesiąca po miesiącu obrachunkowym.
2. W przypadku czynności dodatkowych, materiały źródłowe przekazywane będą w terminie odrębnie ustalonym dla każdej z czynności.
3. W razie przekroczenia terminu dostarczenia dokumentów, Biuro zwolnione jest z odpowiedzialności za ewentualne nie dochowanie terminów przewidzianych dla czynności wskazanych w §5 ust. 2.
Postanowienia wspólne
§14
Strony wspólnie ustalają, iż księgi, rejestry oraz wszelkie inne dokumenty podatkowe Zleceniodawcy potrzebne do realizacji niniejszej Umowy, przechowywane będą w siedzibie Biura.
§15
Strony zgodnie ustalają, iż ostateczna decyzja dotycząca wysokości podatków lub danych deklarowanych stosownym organom podatkowym, podejmowana jest każdorazowo przez Zleceniodawcę.
§16
1. Strony obowiązane są zachować w tajemnicy fakty i informacje, z którymi zapoznały się w związku z wykonywaniem niniejszej Umowy, dotyczące w szczególności zasad ich współpracy oraz wszelkich informacji o Zleceniodawcy uzyskanych w okresie współpracy.
2. Obowiązek wskazany w ustępie poprzedzającym trwa w okresie obowiązywania niniejszej Umowy oraz po jej rozwiązaniu.
§17
Z obowiązku wskazanego w paragrafie poprzedzającym Strony mogą być zwolnione wyłącznie z uwagi na żądanie organów podatkowych bądź innych władz, stosownie do obowiązujących w tym zakresie przepisów.
Wynagrodzenie
§18
1. Z tytułu świadczenia usług w oparciu o postanowienia niniejszej Umowy, za okres od
01.09.2007 r., Biuru przysługuje wynagrodzenie w wysokości 300 zł miesięcznie słownie: trzysta złotych.
2. Wynagrodzenie wskazane w ustępie poprzedzającym jest wyrażone w kwocie netto.
3. Oprócz wynagrodzenia przewidzianego w ustępie 1 Biuru przysługuje dodatkowe wynagrodzenie w przypadku objęcia przedmiotem umowy czynności dodatkowych, na podstawie §10.
4. Wynagrodzenie jest płatne w terminie do 7 dnia miesiąca kalendarzowego na rachunek bankowy prowadzony przez……………………………………………..
5. W przypadku opóźnienia płatności wynagrodzenia Biuru przysługują odsetki w wysokości ustawowej.
Odpowiedzialność
§19
W zakresie objętym niniejszą Umową Biuro ponosi odpowiedzialność za:
1. Prawidłowość materialną ksiąg, polegającą na prowadzeniu ich zgodnie ze stanem rzeczywistym.
2. Prawidłowość formalną ksiąg, polegającą na prowadzeniu ich zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
§20
1. Biuro ponosi odpowiedzialność za stosowanie interpretacji odpowiednich przepisów prawnych, obowiązującej w dacie dokonywania stosownych zapisów księgowych, przeprowadzonej przez upoważnione do tego podmioty, uzyskanej od kompetentnych organów podatkowych bądź opublikowanej w prasie fachowej .
2. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione przez Zleceniodawcę w następstwie uznania sposobu rozliczeń prowadzonych przez Biuro za nieprawidłowe, jeżeli zachowane zostały wymogi wskazane w ustępie poprzedzającym.
§21
1. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zapisy dokonywanych przez Zleceniodawcę lub osoby trzecie w okresie wydania na żądanie Zleceniodawcy ksiąg i dokumentacji poza Biuro .
2. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną nierzetelność lub niezgodność ze stanem rzeczywistym dokumentów źródłowych i informacji przekazywanych przez Zleceniodawcę.
3. W związku z odpowiedzialnością wymienioną w §20 i §21 Biuro ubezpieczy swoją działalność od odpowiedzialności cywilnej.
Okres obowiązywania Umowy. Rozwiązanie Umowy.
§22
1. Niniejsza Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony.
2. Umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze Stron z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, na koniec miesiąca kalendarzowego.
Postanowienia końcowe
§23
1. Wszelkie oświadczenia Stron składane w wykonaniu niniejszej Umowy a także jej zmian bądź rozwiązanie wymagają dla swej ważności formy pisemnej.
2. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową znajdują zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego.
3. Niniejszą Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
ZLECENIODAWCA ZLECENIOBIORCA
POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o usługi księgowe
Umowa o usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych
Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:
niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies
Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.
Administratorzy
Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.
Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?
Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.
Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy. Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora. Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.
Dobrowolna zgoda.
Aby móc realizować cele:
– zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
– analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
– wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.
Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.
Wzór umowy na świadczenie usług księgowych i obsługę kadrowo płacową – Akademia LTCA
Nasz wzór umowy skierowany jest w szczególności do podmiotów świadczących usługi księgowe. Wzór umowy obejmuje również dodatkowe obowiązki wynikające z przepisów Polskiego Ładu, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2022 r. oraz reguluje odpowiedzialność biura rachunkowego w tym zakresie.
Dokument zawiera między innymi:
Nowy wzór umowy dla biur rachunkowych – Doradcy365
Co jeszcze wpływa na podwyżkę cen księgowych?
Chociażby tempo zmian. Księgowi muszą w bardzo krótkim czasie przyswoić ogromną wiedzę. W wielu wypadek wiąże się to z koniecznością odbycia płatnego szkolenia. Szybkość pracy, dodatkowa wiedza..to wszystko wpływa na cenę. No i nie zapominajmy o inflacji.
Czy wiadomo, o ile mogą wzrosnąć usługi księgowe?
Szacuje się, że ceny usług księgowych wzrosną od 20 do nawet 50 %.
Dlaczego nowe umowy dla biur rachunkowych są tak istotną kwestią?
Nowe umowy są istotne z uwagi na chociażby na to, że inflację, która wciąż rośnie, wprowadzenie polskiego ładu czy wejście w życie nowych przepisów dot. AML, ochrony sygnalistów i RODO rok 2022 jest idealnym momentem na podniesienie cen nawet o 40%. Siła nabywcza pieniądza słabnie, inflacja rośnie więc uzasadnionym wydaje się wdrożenie odpowiednich zmian i poddanie istotnej podwyżce większości usług.
Czy wiele biur rachunkowych posiada przestarzałe umowy?
Tak, z moich obserwacji wynika, że mnóstwo biur nie zmieniało umów od wielu wielu lat. W związku z tym umowy są przestarzałe i niezgodne z obecnie obowiązują prawem, niedostosowane do obecnych przepisów związanych z RODO czy AML. Umowy te nie zabezpieczają interesu biura, nie regulują ważnych kwestii.
Od czego zacząć zmianę?
Najlepiej od wprowadzenia nowego wzoru umowy, oraz cennika dla obecnych i nowych klientów Biur Rachunkowych. Nowy wzór umowy powinien zawierać wszystkie wymagane prawem elementy oraz uwzględniać przepisy dotyczące RODO i AML dla Biura Rachunkowego. Wtedy taka umowa jest sporządzona kompleksowo, profesjonalnie i zgodnie z obowiązującymi w polskim porządku prawie.
Jakie dokumenty prócz nowej umowy są istotne i powinny zostać przygotowane?
Przede wszystkim umowy dla różnych form rozliczenia, KPIR oraz pełnej księgowości. Biuro rachunkowe powinno także rozważyć zmianę cennika swoich usług księgowych. Następnie należy zadbać o odpowiedni regulamin świadczenia usług księgowych (w tym przypadku także powinny być wersje dostosowane do różnych modeli rozliczeniowych). Kolejnym krokiem jest sporządzenie umowy powierzenia danych osobowych (RODO). W przypadku świadczenia usług księgowych jest to bardzo istotna kwestia. W związku z AML i przepisami o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, zmiana umowa jest dobrą okazja do przekazania klientom zaktualizowanej klauzuli RODO uwzględniającej nowe wymagania.
O czym należy pamiętać przygotowując umowę?
Przygotowanie umowy to często żmudny i długi proces. Aby przygotować kompleksową i prawidłową umowę potrzeba także odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Dobrze skonstruowana umowa nie powinna zawierać luk oraz regulować wszystkie istotne kwestie. W prawidłowo przygotowanej umowie nie można zapomnieć o:
oznaczeniu miejsca, daty i stron umowy oraz złożeniu pod nią podpisów;
określeniu przedmiotu umowy i nazwy umowy;
określeniu czasu trwania umowy;
wskazaniu możliwości rozwiązania umowy niniejszej;
wynagrodzeniu, jeśli takowe występuje;
postanowieniach końcowych czy załącznikach, jeśli przewiduje się ich dołączenie.
Jaką formę powinna mieć umowa? Jakie są polecana rozwiązania? O jakich załącznikach pamiętać?
Umowa może być złożona, rozbudowana albo możemy wybrać model: krótka umowa + regulamin świadczenia usług. Ten drugi model znajduje się m.in. w ofercie Doradcy365. Poleca się zawarcie umowy o świadczenie usług księgowych i dołączenie do niej osobnych załączników. Załączniki o jakie warto zadbać to: regulamin świadczenia usług księgowych, tabela cen, umowa powierzenia danych osobowych, klauzula informacyjna. Taka forma jest o wiele bardziej jasna i zrozumiała dla klienta, ale też dla Biura Rachunkowego.
Co warto uwzględnić w umowie?
W umówię powinny znaleźć się następujące elementy:
data i miejsce zawarcia umowy;
informacje o zleceniodawcy;
informacje o zleceniobiorcy;
przedmiot umowy (wszystkie czynności, jakie będą wykonywane dla danego zleceniodawcy)
(wszystkie czynności, jakie będą wykonywane dla danego zleceniodawcy) wynagrodzenie ( wszelkie zapisy i płatnościach);
( wszelkie zapisy i płatnościach); czas trwania umowy (na czas określony, czy nieokreślony);
(na czas określony, czy nieokreślony); rozwiązanie umowy (w jakim terminie, na jakich warunkach);
(w jakim terminie, na jakich warunkach); załączniki (regulamin świadczenia usług, tabela cen, umowa powierzenia danych osobowych, klauzula informacyjna).
Co powinien zawierać regulamin świadczenia usług?
Stworzony kompleksowo regulamin świadczenia usług powinien zawierać przede wszystko postanowienia ogólne (takie jak np. kto świadczy usługi), obowiązki i oświadczenia zleceniobiorcy, obowiązki i oświadczenia zleceniodawcy, wynagrodzenie, zapis o możliwości zmiany wynagrodzenia, zapis dot. przekazywania dokumentów, miejsca przekazywania dokumentów, informowanie zleceniodawcy o zobowiązaniach podatkowych, termin ważności zobowiązań podatkowych, inne należności i opłaty, czas trwania umowy, odpowiedzialność zleceniodawcy, doręczenia oraz postanowienia końcowe.
Wspomniała Pani o umowie powierzenia danych, co powinno się w niej znaleźć?
Biuro Rachunkowe przyjmując zlecenie od klienta otrzymuje pełną dokumentacje o jego zarobkach, działalności gospodarczej oraz wszelkie dane osobowe. Warto w takim wypadku podpisać z klientem umowę powierzenia danych. W umowie takiej powinny się znaleźć zapisy odnośnie samego powierzenia danych administratorowi, zakres i cel przetwarzania danych, sposób wykonywania umowy w zakresie powierzenia danych, podpowiedzenie danych podwykonawcy, odpowiedzialność procesora, czas obowiązywania umowy, nadzwyczajne rozwiązanie umowy , zasady zachowania poufności, a także postanowienia końcowe.
Pani Mecenas, bardzo dziękuję za rozmowę.
Informacja marki Doradcy365:
W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu. Odsyłamy także do podstrony, na której można zakupić nasze pakiety wraz ze wzorem umowy.
키워드에 대한 정보 umowa o świadczenie usług księgowych wzór
다음은 Bing에서 umowa o świadczenie usług księgowych wzór 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Czym różni się umowa o świadczenie usług od umowy współpracy? 🤔 Zapytaj prawnika # 14
- 동영상
- 공유
- 카메라폰
- 동영상폰
- 무료
- 올리기
Czym #różni #się #umowa #o #świadczenie #usług #od #umowy #współpracy? #🤔 #Zapytaj #prawnika ## #14
YouTube에서 umowa o świadczenie usług księgowych wzór 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Czym różni się umowa o świadczenie usług od umowy współpracy? 🤔 Zapytaj prawnika # 14 | umowa o świadczenie usług księgowych wzór, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.