당신은 주제를 찾고 있습니까 “welcome pack dla pracownika – Webinar: Nietypowe WELCOME PACK’I“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Whitebox 이(가) 작성한 기사에는 조회수 28회 및 좋아요 없음 개의 좋아요가 있습니다.
welcome pack dla pracownika 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Webinar: Nietypowe WELCOME PACK’I – welcome pack dla pracownika 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Przedstawiamy kilka świetnych pomysłów na zestawy dla klientów lub pracowników. Dedykowane opakowania, użytkowe produkty i ciekawe znakowanie
welcome pack dla pracownika 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Welcome pack dla nowego pracownika – jakie ma zalety? Co …
Welcome pack oznacza pakiet powitalny. Jest to swego rodzaju podarunek, który przekazuje się nowemu pracownikowi pierwszego dnia pracy lub …
Source: www.praca.pl
Date Published: 8/18/2022
View: 8338
주제와 관련된 이미지 welcome pack dla pracownika
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Webinar: Nietypowe WELCOME PACK’I. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 welcome pack dla pracownika
- Author: Whitebox
- Views: 조회수 28회
- Likes: 좋아요 없음
- Date Published: 2021. 9. 30.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=QjoI6VwKAzw
Welcome pack dla pracownika – przykłady na ciekawy element onboardingu – Blog BudgetBee
Welcome pack dla pracownika – przykłady na ciekawy element onboardingu
Chcesz zrobić dobre wrażenie na nowej osobie w firmie? Welcome pack dla nowego pracownika to idealne rozwiązanie na umilenie pierwszego dnia pracy, a także świetny początek i jednocześnie urozmaicenie onboardingu. Taki pakiet powitalny pozwoli także zniwelować stres, który towarzyszy w nowym miejscu pracy, a przede wszystkim wywoła uśmiech na twarzy.
Czytaj także:
Welcome pack dla pracownika – co to takiego?
Welcome pack, czyli pakiet powitalny dla pracownika, to nic innego jak zestaw gadżetów, które stanowią upominek w pierwszym dniu pracy, przy podpisaniu umowy lub na początku onboardingu. Za pomocą welcome packa mówimy “dzień dobry”, które staje się przekazane w formie prezentu. Gadżety mogą być wysłane pocztą przed rozpoczęciem pracy lub zostawione na biurku nowej osoby. Pakiet powitalny często składa się z gadżetów z logo firmy, które kojarzą się z miejscem pracy, są przydatne i uwzględniają specyfikę wykonywanych obowiązków. Coraz częściej firmy prześcigają się w wymyślaniu bardzo kreatywnych i spersonalizowanych zestawów, które już na pierwszego dnia pracy wpłyną na zaangażowanie nowego pracownika.
Welcome pack dla nowego pracownika – dlaczego warto, by pojawił się w Twojej firmie?
Paczki powitalne nie pojawiły się bez potrzeby, ponieważ przede wszystkim dbają o dobry nastrój w nowym miejscu pracy, a także poczucie przynależności do firmy już od pierwszego dnia. Warto rozważyć wprowadzenie welcome packów także z kilku innych powodów:
pakiety powitalne mogą składać się z szeregu niezbędnych informacji o firmie, które warto poznać już na początku
otrzymując pakiet informacji o nowej strukturze pracownik zyskuje poczucie pewności siebie
poczucie docenienia pracownika i bycia członkiem zespołu już od pierwszego dnia pracy
szybka identyfikacja z firmą, komunikacją oraz jej misją
świetny element employer brandingu, który zaowocuje na dłużej
Jak zaprojektować pakiet powitalny?
Welcome packi przede wszystkim powinny być dopasowane do kultury organizacyjnej firmy i odpowiadać jej wartościom. W zależności od specyfiki pracy powinny znaleźć się tam przedmioty, które po prostu się przydadzą nowemu pracownikowi. Oczywiście super, jeśli prezenty będą obrandowane logo firmy.
Najpopularniejsze gadżety jakie znajdują się w zestawach powitalnych:
proste i przydatne gadżety z logo firmy np. długopis, ołówek, notes, kalendarz
kubek
pendrive
powerbank
butelka filtrujaca na wodę
słuchawki
karta podarunkowa
gadżet na odstresowanie
koszulka, bluza z logo
torba lub plecak z logo
słodki poczęstunek
kawa lub herbata
list powitalny
kompendium informacji o firmie
Zapraszamy do przejrzenia inspiracji z firm, które mają podarunki dla nowych pracowników w postaci welcome packów!
LiveChat – LINK DO POSTU
Sunrise System – LINK DO POSTU
STX Next – LINK DO POSTU
Allegro.pl – LINK DO POSTU
dotLinkers – LINK DO POSTU
10clouds – LINK DO POSTU
Merixstudio – LINK DO POSTU
INEA S.A. – LINK DO POSTU
ROHLIG SUUS Logistic – LINK DO POSTU
FINNOVA – LINK DO POSTU
Ministerstwo Klimatu i Środowiska – LINK DO POSTU
MAKRO Cash and Carry Polska S.A. – LINK DO POSTU
zestaw powitalny dla pracowników
Zestawy „Welcome Pack” to dedykowane zestawy prezentowe na „dzień dobry” dla nowych pracowników lub upominki firmowe dla całego zespołu w ramach podziękowania za projekt, awansów, wydarzeń w firmie lub wyrobiony target 😉 Każdy taki zestaw przygotowywany jest indywidualnie. Możliwości jest wiele – od prostego zestawu wizytówek i notesu, do pudełka pełnego niespodzianek, w którym może znaleźć się również coś słodkiego lub z procentami. Możliwość zamieszczenia logo na materiałach/ projekt pudełka etc.
15 pomysłów na welcome pack – Maja Gojtowska
Welcome pack, czyli powitalny prezent wręczany nowym pracownikom to prawdziwa wisienka na onboardingowym torcie. Co warto do niego dołączyć, aby wywołał efekt WOW?
[pokaz_newsletter tekst=”Dołącz do grona najlepiej poinformowanych czytelników bloga :)”]Co to jest welcome pack?
Welcome pack to powitalny prezent wręczany pracownikom dołączającym do organizacji.
Zwyczajowo przekazywany jest nowym członkom zespołu pierwszego dnia (przy okazji podpisywania umowy, podczas spotkań onboardingowych, bezpośrednio przez przełożonego, buddy’ego). Zespoły pracujące zdalnie lub hybrydowo welcome pack wysyłają do nowych pracowników kurierem, kilka dni przed pierwszym dniem pracy.
Dlaczego warto stworzyć welcome pack?
Po pierwsze, taki powitalny prezent to często zaskoczenie, a na pewno miły sposób na przywitanie nowego pracownika w zespole. Po drugie, przemyślany dobór elementów welcome packa może ułatwić wejście do zespołu, a nawet pomóc lepiej zrozumieć kulturę i wartości obowiązujące w firmie.
Co powinien zawierać welcome pack?
Idealny przepis na welcome pack nie istnieje. Bo ten powinien być dostosowany do firmy, jej kultury, panujących w niej obyczajów, no i możliwości budżetowych.
Od welcome packowego wkładu i jego opakowania duża ważniejszy jest sam gest, który sygnalizuje nowemu pracownikowi, że nowy zespół na niego czekał.
I choć ile firm, tyle welcome packów, to… nie mogę zostawić Cię bez konkretnych wskazówek. O czym warto zatem pamiętać podczas projektowania zestawu powitalnego dla nowego pracownika?
Użyteczność i identyfikacja z firmą
Welcome pack, tak jak każdy inny prezent powinien przede wszystkim podobać się obdarowanemu, a nie obdarowującemu. Warto zastanowić się, co tak naprawdę może przydać się nowym pracownikom. Mądrze zwraca uwagę Olga z How2Hr, że o ile plecak może być fajnym upominkiem dla pracownika działu IT, niekoniecznie przyda się każdemu nowemu członkowi zespołu. Jednych ucieszy pen drive, innych drobiazg na biurko. Fajnym pomysłem jest wyposażenie pracowników w firmowe koszulki i bluzy, pamiętaj jednak, aby przed pierwszym dniem potwierdzić preferowany przez nowego członka zespołu rozmiar.
Postaw na rzeczy użyteczne z perspektywy nowego pracownika, jego specyfiki oraz warunków pracy! Wtedy na pewno będzie chętniej z nich korzystał.
To, co w mojej opinii w welcome packu obroni się zawsze to… coś na osłodę pierwszych dni. I w Play, i w RST Software Masters jest to czekoladowy telefon.
Wskazówki dotyczące kultury organizacji i firmowych rytuałów
Welcome box to bardzo dobre miejsce, aby zaznajomić nowych pracowników z firmową kulturą, zwyczajami i rytuałami. Do powitalnego prezentu warto dodać informację o misji firmy, jej wartościach (mogą one zostać dołączone jako osobny dokument, jak w tym welcome boxie ITmagination lub nadrukowane na pudełko). Bardzo podoba mi się welcome box LiveChatu, który przypomina nowym pracownikom, że zgodnie z tradycją jako „świeżaki” powinni przynieść do biura ciasto. Przepis znajdą oni nie gdzie indziej, jak właśnie na opakowaniu welcome packa. Myślę, że edukacja zespołu na temat właśnie takich nieformalnych rytuałów jest mega ważna (pisałam zresztą o tym kilka tygodni temu na blogu).
Bardzo ciekawym pomysłem jest dołączanie do welcome packów książek, które przybliżą nowemu pracownikowi filozofię pracy, kulturę czy sposób myślenia zespołu. Z tego sposobu korzystają m.in. Divante czy Smartrecruiters.
Personal touch
Każdy nowy pracownik potrzebuje indywidualnego podejścia. Dlatego miłym gestem jest dodanie do welcome packa spersonalizowanej wiadomości, która pokaże pracownikowi, że nie jest jednym z wielu, ale właśnie TYM jednym, wyczekanym. Osobisty wydźwięk każdej przesyłce doda choćby imię nowego pracownika napisane na pudełku lub tradycyjna kartka z wiadomością od zespołu.
Produkty firmy
Jeśli Twoja firma ma w swoim portfolio produkty konsumenckie to są one idealnym „wkładem” do welcome packa. Przecież nowy pracownik powinien przecież znać produkty swojej firmy.
O czym jeszcze pamiętać?
Instrukcje
Do welcome packa warto dołączyć instrukcję. Bo przecież w jego głowie cały czas kotłują się kolejne pytania:
Po co są mi te rzeczy?
Do kiedy muszę przeczytać dołączone dokumenty (i/lub książki)?
Czy moja wiedza będzie sprawdzana?
Pamiętaj! Każdy moment jest dobry na edukację nowego pracownika!
Strona wizualna
Welcome pack może nie tylko osłodzić i ułatwić życie nowego pracownika. To również świetne narzędzie promocyjne! Piękny, zaskakujący welcome pack może szybko stać się „bohaterem internetów” – pracownicy bez pytania o zgodę będą się nim po prostu chwalić w sieci. Prawdziwą inspiracją może okazać się dla Ciebie zestaw powitalny dla pracowników agencji kreatywnej Lab Rats.
Myślenie out of the box
Kto powiedział, że welcome box musi zmieścić się w pudełku? Przecież efekt WOW zbudować może nie jego zawartość, ale to, co obok np. powitalny balon z helem (jak w przypadku agencji Karmarama)
Teraz czas na Ciebie!
Czy pracownicy Twojej firmy otrzymują welcome packi? Jeśli tak, to co w nich znajdą? Podziel się swoim przykładem komentarzu, podeślij mailem, z pomocą Facebooka czy Linkedina. Może stworzę z nich drugie zestawienie?
A jeśli poniższy post jest dla Ciebie ciekawy, to koniecznie podaj go dalej. Będę Ci za to bardzo wdzięczna.
Miłego dnia!
Maja
Co powinien zawierać welcome pack dla nowego pracownika?
Chlebem, solą i kalendarzem.
Pierwszy dzień nowej pracy często wiąże się ze stresem i niepewnością. W zminimalizowaniu negatywnych emocji pomagają przygotowywane przez coraz większą liczbę pracodawców zestawy powitalne (welcome packs). Co więcej, firmy prześcigają się w kreatywnym komponowaniu takich pakietów. Mimo różnych stylów i zawartości łączą je jednak dwa aspekty: przydatność oraz odzwierciedlanie ducha zespołu.
Welcome pack? Jestem na tak!
Wśród zalet pakietów powitalnych można wymienić:
Dowartościowanie nowego pracownika, sprawienie, że poczuje się on mile widzianym członkiem teamu;
Ułatwienie wdrożenia świeżo przybyłej osoby dzięki dostarczeniu jej niezbędnych (lub po prostu praktycznych) narzędzi pracy;
Proste, szybkie i przyjemne przekazanie najważniejszych wartości firmy;
Przyspieszenie identyfikacji pracownika z marką pracodawcy;
Namacalną prezentację ducha firmy, jej kultury organizacyjnej i języka komunikacji.
Projektując welcome pack, gratis dostajemy możliwość przeprowadzenia ewaluacji naszego podejścia do misji firmy oraz do samego onboardingu. Co jest dla nas ważne? Jaki komunikat o naszej kulturze chcemy przekazać? Kim jest dla nas nowy pracownik? Czym możemy się pochwalić? Etc.
Personalizacja niejedno ma imię
Chociaż zestawy powitalne stają się coraz bardziej oryginalne, pracodawcy wciąż za mało stawiają na ich personalizację. I nie mam tu na myśli nadrukowania imienia pracownika na firmowym kubku czy koszulce, choć to też oczywiście bardzo sympatyczny gest. Zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem będzie dołączenie gadżetu dostosowanego do indywidualnych cech obdarowanego. Taki pakiet ma też tę przewagę nad wręczanymi „taśmowo”, że dajemy pracownikowi wyraźny sygnał, iż jest dla nas ważny i wsłuchujemy się w jego potrzeby. Do stworzenia welcome packu można z powodzeniem wykorzystać informacje zawarte w CV, ujawnione podczas rozmowy rekrutacyjnej czy po prostu zamieszczone przez niego w social mediach.
Przykłady:
Marta ma rocznego synka, rozpoczyna nową pracę tuż po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Dobrym pomysłem będzie np. pluszak w firmowej koszulce albo kubek niekapek z napisem lub obrazkiem w zabawny sposób nawiązującym do polityki przedsiębiorstwa . Młode matki często czują się niepewnie, wracając na rynek pracy; obawiają się np. tego, jak przełożeni będą reagować na czasowe niedyspozycje związane z chorobą dziecka. Włączenie do pakietu powitalnego drobiazgu dla malucha pokaże Marcie, że firma jest miejscem przyjaznym rodzinie, a ona sama poczuje się w niej akceptowana.
. Młode matki często czują się niepewnie, wracając na rynek pracy; obawiają się np. tego, jak przełożeni będą reagować na czasowe niedyspozycje związane z chorobą dziecka. Włączenie do pakietu powitalnego drobiazgu dla malucha pokaże Marcie, że firma jest miejscem przyjaznym rodzinie, a ona sama poczuje się w niej akceptowana. Krzysztof jest miłośnikiem dwóch kółek, nawet na rozmowę o pracę przyjechał rowerem. Miłym gestem będzie obdarowanie go np. firmowym bidonem, pulsometrem, zapięciem antykradzieżowym etc . Adekwatnie do zainteresowań można też powitać np. zapalonych kibiców piłkarskich, fanów science fiction, gitarzystów amatorów itd. – słowem: każdego pasjonata.
. Adekwatnie do zainteresowań można też powitać np. zapalonych kibiców piłkarskich, fanów science fiction, gitarzystów amatorów itd. – słowem: każdego pasjonata. Patryk ma dwa psy, w dodatku współpracuje jako wolontariusz z lokalnym schroniskiem dla zwierząt. Umieszczenie w welcome packu np. zabawki albo kocyka dla pupila w firmowych kolorach pokaże mu, że pracodawca docenia i szanuje jego hobby.
Innym sposobem spersonalizowania pakietu powitalnego może być zabawne opisanie każdego gadżetu, z wyjaśnieniem jego pochodzenia lub przeznaczenia, zaadresowane specjalnie do nowego pracownika.
Przykład: „Olu, w tym kalendarzu możesz zapisywać wszystkie planowane spotkania i konferencje. Jako doświadczeni koledzy radzimy: pisz ołówkiem, bo nasz dział pracuje dynamicznie dosłownie i w przenośni. Gumkę do mazania dołączamy do zestawu”.
Estetyka, czyli wygląd ma znaczenie!
Jeżeli macie w otoczeniu małe dzieci, być może zaobserwowaliście, że często z całości otrzymanego prezentu najbardziej cieszy je opakowanie. Jako dorośli podchodzimy do tej kwestii bardziej pragmatycznie, co nie znaczy, że nie mamy w sobie wewnętrznego dziecka… albo kota, bo one też przecież lubią pudełka ?. Sposób zapakowania pakietu może:
Wyrażać element filozofii firmy (np. zero waste – opakowanie mogące służyć później jako kosmetyczka, lunch box, torba na zakupy, kasetka na dokumenty etc.);
(np. zero waste – opakowanie mogące służyć później jako kosmetyczka, lunch box, torba na zakupy, kasetka na dokumenty etc.); Nawiązywać do jej produktu (np. pudełko w kształcie szafy w przypadku branży meblarskiej);
(np. pudełko w kształcie szafy w przypadku branży meblarskiej); Przypominać prezent gwiazdkowy lub urodzinowy, jeżeli chcemy pokazać, że dołączenie pracownika do zespołu jest firmowym świętem.
Komponowanie pakietu powitalnego to też jeden z niewielu przypadków, gdzie kolorystyczny total look nie jest przesadą. Wręcz przeciwnie – im więcej firmowych barw w pakiecie, tym lepiej! Jedna z moich bliskich koleżanek, długoletnia pracownica sieci Multikino, otwarcie przyznaje, że dzięki identyfikacji z marką polubiła charakterystyczny dla niej odcień różu. I nie jest w tym osamotniona!
Kilka podpowiedzi, co może się znaleźć w pakiecie powitalnym
Na koniec zamieszczam praktyczną listę gadżetów, które mogą się znaleźć w welcome packu:
Kalendarz, organizer, notatnik;
Wizytownik;
Kubek (z firmowym logiem, hasłem, imieniem pracownika, nazwą stanowiska…);
Firmowa bluza lub koszulka;
Smycz do kluczy lub kart dostępu;
Breloczek;
Artykuły piśmiennicze (długopis, ołówek, gumka, temperówka…);
Zegarek;
Podkładka pod mysz lub pod kubek;
Pendrive lub dysk zewnętrzny;
Powerbank;
Kawa lub herbata;
Gniotek antystresowy;
Spinki do mankietów (jeżeli w firmie obowiązuje oficjalny dress code)
Personalizowane słodycze (np. czekoladki w kształcie narzędzi pracy na konkretnym stanowisku lub tzw. czekoladowy telegram z tekstem powitania ułożonym z czekoladek);
Torba lub plecak (mogą służyć też jako opakowanie całego zestawu).
Roślinka z dedykacją, np. „We grow with you”
Personalizowana karta powitalna
Culture book
Mapa biura
Lunch box
Plan onboardingu
Przy okazji warto pamiętać, że przynajmniej część otrzymanych przedmiotów pracownik wyniesie poza siedzibę firmy, zapewniając jej tym samym dodatkową (i nierzadko skuteczną) reklamę.
Gdzie zamawiać?
Istnieją firmy oferujące gotowe welcome packi, dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów. Przykładowymi są https://welcomepaki.pl/ lub https://smaki.shop/. Personalizowane słodycze można natomiast zamówić na https://chocolissimo.pl/prezenty-personalizowane.
Źródła:
https://promoblog.pl/employer-branding-gadzety-reklamowe-narzedzia-przyklady/
Welcome Pack – skuteczne powitanie i zatrzymanie pracownika w firmie
Objectivity wręcza pakiet powitalny na spotkaniu w celu podpisania umowy (jeśli pracownik dołączy do firmy za max. miesiąc) lub wysyła go pocztą (do osób, które dołączą do nich za 2-3 miesiące).
To świetny sposób na budowanie relacji z kandydatem, który jest nadal zatrudniony w innej organizacji i ma dłuższy okres wypowiedzenia. Ich zestaw to prawdziwy popis kreatywności w obszarze Employer Brandingu. Oprócz prezentu na dobry początek, kandydat otrzymuje też książkę zawierająca dostęp do testu Strenghts Finder Instytutu Gallupa (jako, że firma wyznaje filozofię pracy na mocnych stronach).
Welcome packi, paczki powitalne dla firm
Jak powitać nowego pracownika?
W zespole pojawił się nowy pracownik? Aby współpraca układała się pomyślnie, warto go powitać, na przykład zestawem gadżetów. Prezent na powitanie nowego pracownika może zawierać to, co wyobraźnia podpowiada pracodawcy.
Doskonałym pomysłem będzie zarówno zestaw firmowych gadżetów (kubki, długopisy, smycze, zeszyty i inne przedmioty z logo pracodawcy), jak i bardziej spersonalizowane przedmioty, dostosowane do indywidualnych upodobań nowego członka zespołu.
Dlaczego warto podarować welcomebox – pakiet powitalny?
Specjaliści do spraw HR są zgodni, że aby pracownik odnalazł się w nowej grupie, a co za tym idzie pracował wydajniej, chętnie dzielił się pomysłami na innowacje, a także z przyjemnością pozostał w firmie na dłużej – warto sprawić, aby poczuł się częścią zespołu już na starcie. Prezent dla nowego pracownika to nie tylko bardzo miły gest na początek owocnej współpracy, ale również inwestycja w przyszłość, bowiem przy obecnej sytuacji na rynku pracy, ciężej jest utrzymać pracownika z doświadczeniem i wiedzą niż pozyskać nowego.
Co umieścić w w elcome box ?
Welcome box jest swego rodzaju nagrodą dawaną już na początku współpracy. Taki prezent powitalny podnosi motywację nowego pracownika oraz jego chęć zdobywania potrzebnej wiedzy i szybkiego wdrażania się w powierzone obowiązki. Zawartość welcome packa jest zależna wyłącznie od wiedzy, możliwości i inwencji pracodawcy: jeśli podczas rozmowy z kandydatem rekruter dowiedział się, że osoba ta jest fanem labradorów – w dobrym tonie będzie umieszczenie w prezencie powitalnym na przykład małej figurki psa, którą pracownik będzie mógł postawić na swoim biurku. Spersonalizowane prezenty nie tylko podnoszą motywację do pracy, ale również dają pracownikowi poczucie, że dla pracodawcy istotne są także jego prywatne pasje. Jeśli chcemy, aby pracownik poczuł się potrzebny i chciany, warto sprezentować mu welcome boxa, niezależnie od tego, czy będzie to drobny, spersonalizowany upominek, czy zestaw gadżetów z logo pracodawcy.
Welcome pack dla nowego pracownika, czyli jak uzupełnić onboarding
Ze wszystkich etapów, jakie możemy znaleźć na Human Experience Journey onboarding ma szczególne miejsce. Nie tylko ze względu na poparte badaniami korzyści z jego poprawnego wdrożenia, ale i dlatego, że na własne oczy widziałam jak poprawa adaptacji potrafi zmienić nastawienie nowych osób. O tym, jak usprawnić onboarding przeczytacie tutaj. Dziś jednak chciałabym się zwami podzielić sposobami na welcome Pack dla nowego pracownika.
Dlaczego w ogóle poświęcam osobny wpis welcome packom? 😉
Do podzielenia się z Wami moimi doświadczeniami związanymi z podarunkami dla nowych pracowników zainspirowały mnie reakcje na moje home office’owe stories, kiedy wrzuciłam zdjęcie kawy w firmowym kubku, który dostałam pierwszego dnia pracy w 7N. Dlaczego?
Ponieważ nie był to jeden komentarz, a kilka. Wszystkie traktowały o tym, że kubek jest naprawdę piękny, dyskretnie obrandowany, a komentujący sami chętnie widzieliby go pośród swoich zbiorów. Kilka reakcji na zwykły kubek? No właśnie okazuje się, że niewiele trzeba, aby wywołać efekt wow. Nawet kubek – teoretycznie najbardziej oklepany z gadżetów, jeśli zrobimy go w ciekawym rozmiarze (mój jest idealny na małą kawę), spójnej estetyce, delikatnym, ale widocznym brandingu, zrobi efekt wow i sprawi, że nowy pracownik naprawdę będzie z niego korzystać, a inni znajomi pytać, jak zdobyć taki gadżet :).
Sentymentalne stories z pierwszego dnia w pracy (na home office) 🙂
Co to jest welcome pack dla nowych pracowników?
Welcome pack, czyli prezent powitalny wręczany jest osobom, które dołączają do organizacji. Czasami dzieje się to przed dołączeniem, po podpisaniu umowy, najczęściej jednak pierwszego dnia pracy. W czasie powszechnej pracy zdalnej możemy wysłać go kurierem, a na pudełku napisać, że przesyłkę otworzyć można dopiero pierwszego dnia. Ach to budowanie napięcia :).
Po co przygotowywać welcome Pack dla nowych pracowników?
Powodów dla przygotowania podarunku dla nowych pracowników jest kilka. Od najbardziej oczywistego, czyli zadbania o jak najbardziej pozytywne doświadczenia pierwszego dnia pracy, przez chęć podarowania przedmiotów związanych z organizacją, aby nowa osoba szybciej czuła się częścią firmy, kończąc na promocji. I nie ma nic złego w traktowaniu welcome packa również jako elementu promocji organizacji. Stworzenie użytecznych i estetycznych przedmiotów, których będą chcieli używać nowi pracownicy sprawi, że product placement będzie niejako efektem ubocznym tego projektu. Bliscy i znajomi obdarowanego szybciej zapamiętają nasze logo, a w przyszłości kto wie – może sami do nas dołączą.
Jak powinien wyglądać welcome pack dla nowego pracownika?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Widziałam już naprawdę różne kombinacje. Najczęściej firmy stawiają na:
Kilka mniejszych gadżetów biurowych ze spójnym brandingiem (np. Allegro). Gadżety biurowe przydadzą się zawsze – w domu oraz w biurze. Do tego są to przedmioty często używane
Produkty firmy (np. RB) – to również pomysł na lepsze poznanie organizacji przez pracownika
Coś do ubrania (np. Bluzy od Brainly). Porządne, estetycznie obandowane ubrania sprawdzają się szczególnie w IT. Bez względu czy wprowadzałam t-shirty, polówki, czy bluzy, zawsze jeszcze przez długi czas widziałam (i nadal widuję) je na swoich właścicielach
Większy, porządny prezent np. Plecak (np. 7N). 7N-owe plecaki spotykałam jeszcze na długo przed dołączeniem do firmy i bardzo ucieszyłam się kiedy otrzymałam jeden z nich. Pojemny, bardzo dobrze wykonany sprawia, że mój firmowy i piękny (ale totalnie niewygodny niestety) plecak, którego używałam do tej pory poszedł w zapomnienie 😉
Post na Linkedin Sofii Boyalskiej
Post na Linkedin Katarzyny Ostrowskiej
Materiały Brainly
Materiały 7N
O czym warto pamiętać tworząc welcome pack dla nowych pracowników?
Na początek pamiętajmy, że nie musimy, a nawet nie powinniśmy odtwarzać welcome packów konkurencji.
Cała zabawa z tematem podarunku powitalnego polega na pokazaniu naszej kreatywności i tego, że robimy coś specjalnie dla naszych nowych kolegów i koleżanek.
Kolejna sprawa to poznanie dobrze odbiorców welcome packa.
W IT dobrze sprawdzi się plecak, ale czy w każdej branży będzie to równie trafiony prezent? Jeśli nie mamy pomysłu na podarunek zawsze możemy spytać pracowników, co by im się przydało lub… po prostu trochę ich poobserwować – z jakich gadżetów korzystają? Co zawsze mają przy sobie? A co od siebie permanentnie pożyczają? 🙂
Kolejna kwestia to budżet.
Oczywiście gadżety kosztują. Im są lepsze tym kosztują więcej – wiadomo. Co zrobić, jeśli nie mamy dużych pieniędzy do zainwestowania w welcome pack?
Określmy priorytety – nie musimy dawać wszystkiego – bluza zapakowana w papierową torbę z logo naprawdę będzie okej – nie musimy dorzucać kubka, trzech smyczy, pendrive’a, bo inni tak robią
– nie musimy dawać wszystkiego – bluza zapakowana w papierową torbę z logo naprawdę będzie okej – nie musimy dorzucać kubka, trzech smyczy, pendrive’a, bo inni tak robią Opakowanie ma znaczenie! To jak zapakujemy nasz welcome pack mocno rzutuje na koszt całego przedsięwzięcia. Personalizowane pudełka, choć robią super wrażenie są bardzo drogie (nawet kilkadziesiąt zł). Być może lepszym pomysłem będzie wymienienie ich na torbę bawełnianą?
To jak zapakujemy nasz welcome pack mocno rzutuje na koszt całego przedsięwzięcia. Personalizowane pudełka, choć robią super wrażenie są bardzo drogie (nawet kilkadziesiąt zł). Być może lepszym pomysłem będzie wymienienie ich na torbę bawełnianą? Liczy się gest! Może się okazać, że nie macie budżetu nawet na pudełko (też byłam w takim miejscu na swojej drodze zawodowej i to jest jak najbardziej okej!). Co wtedy? Bardzo fajnie do tematu podszedł Avon. Postawili na skromny, ale spójny pakiet – smycz i zeszyt. Całość prezentuje się naprawdę dobrze, choć nie kosztuje fortuny
Instagram: Avonkariera
Podsumowanie
Welcome pack dla nowego pracownika to temat do którego, w zależności od potrzeb i budżetów możemy podejść na różne sposoby. Bez względu na wszystko jednak warto, abyśmy pamiętali o tym, że na koniec nie robimy go dla siebie (ani dla konkurencji, ani nawet dla zarządu), tylko dla nowych kolegów i koleżanek i to właśnie im nasz prezent powitalny powinien dostarczyć efektu wow w pierwszych chwilach w organizacji.
Welcome Pack dla pracowników (zestawy powitalne)
Welcome Pack może być upominkiem dla nowego pracownika, który dopiero rozpoczyna swoją karierę zawodową w nowej firmie. Z drugiej strony taki upominek może otrzymać każdy pracownik, bawet z wieloletnim stażem, który wraca do biura po długiej nieobecności, na przykład spowodowanej przymusową pracą zdalną.
Welcome Pack, czyli zestawy powitalne dla pracowników sprawią, że pracownicy poczują się docenieni i zobaczą, że pracodawca dba o ich dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Warto wspomnieć, że według badań poczucie bycia docenianym przez swojego pracodawcę zmniejsza się wraz ze stażem pracy. Wśród pracowników, którzy są w organizacji 6 miesięcy lub krócej aż 60% czuje się doceniana. Jeśli o to samo zapytamy osoby z 5-letnim stażem w tej samej firmie, to statystycznie liczba docenianych zmniejszy się do 45%. Dlatego Welcome Pack to dobry sposób na employer branding.
Zestawy Welcome Pack możemy dostarczyć do siedziby firmy w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Poznan, Lublin, Szczecin, Rzeszów, a także do innych miejscowości na terenie całej Polski. Chętnie współpracujemy też z firmami, które obsługują kilka lokalizacji. Dzięki sieci magazynów w różnych rejonach kraju logistyka nie jest dla nas wyzwaniem nawet przy skomplikowanych projektach.
Welcome pack dla nowego pracownika – jakie ma zalety? Co można podarować?
Zależy Ci na stworzeniu w przedsiębiorstwie zgranego zespołu dobrych specjalistów? Zastanawiasz się, jak zatrzymać pracowników na dłużej? W budowaniu więzi podwładnych z firmą liczą się gesty pokazujące, że pracodawcy zależy na każdej z osób. Warto, by pracownik wiedział, że trafił we właściwe miejsce, już pierwszego dnia w firmie. Pozytywne wrażenie zrobi na nim welcome pack – co to takiego?
Welcome pack – co to jest? Jakie ma plusy?
Welcome pack oznacza pakiet powitalny. Jest to swego rodzaju podarunek, który przekazuje się nowemu pracownikowi pierwszego dnia pracy lub wcześniej, podczas podpisywania umowy itp. Pakiety przekazuje się zarówno pracownikom stacjonarnym, jak i zdalnym. Wysyłanie pakunków na start pracownikom zatrudnionym w trybie home office jest częstą praktyką np. przedsiębiorstw z branży IT lub telekomunikacyjnej.
Pakiety powitalne mają wiele zalet, między innymi:
ułatwiają zaaklimatyzowanie się przyjętej osobie,
budują więź nowozatrudnionego z firmą,
obniżają stres związany z podjęciem zatrudnienia w nowym miejscu,
pełnią funkcję informacyjną – kiedy zawierają materiały dotyczące np. struktury organizacyjnej, filozofii przedsiębiorstwa,
dostarczają narzędzi pracy, a także różnych przydatnych gadżetów firmowych.
Welcome pack – co możemy podarować nowemu pracownikowi?
Welcome pack osób pracujących online zawiera często firmowego laptopa, telefon i inny niezbędny do pracy sprzęt. Ponadto w pakiecie mogą znaleźć się np. pendrive, powerbank, długopisy, zakreślacze, notatniki i koszulka z logo firmy.
Miłym gestem jest dodawanie do welcome packu drobnych upominków: kawy, herbaty lub innego napoju, butelek i kubków termicznych, gadżetów odstresowujących jak piłeczki do ściskania, zabawki sensoryczne typu pop it.
W pakiecie startowym można również umieścić próbki produktów wytwarzanych przez firmę, takich jak kosmetyki, produkty spożywcze i inne.
Kolejnym elementem, jaki warto dodać do paczki, jest broszura czy folder z podstawowymi informacjami na temat struktury firmy, zakresu jej działalności, osiągnięć, historii, czy promowanych przez nią wartości.
W welcome packu warto zamieścić także list lub choćby krótką, odręczną notatkę skierowaną konkretnie do danej osoby – kilka ciepłych słów powitania od przełożonego. Taka wiadomość spowoduje, że nowy pracownik poczuje się potrzebny i doceniony – a więc szybciej się zaaklimatyzuje, będzie bardziej zmotywowany do pracy.
Czytaj także: 5 zasad na rozpoczęcie nowej pracy.
키워드에 대한 정보 welcome pack dla pracownika
다음은 Bing에서 welcome pack dla pracownika 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Webinar: Nietypowe WELCOME PACK’I
- 동영상
- 공유
- 카메라폰
- 동영상폰
- 무료
- 올리기
Webinar: #Nietypowe #WELCOME #PACK’I
YouTube에서 welcome pack dla pracownika 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Webinar: Nietypowe WELCOME PACK’I | welcome pack dla pracownika, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.