당신은 주제를 찾고 있습니까 “wniosek o urlop zdrowotny nauczyciela druk – Urlop dla poratowania zdrowia“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Portal Oświatowy 이(가) 작성한 기사에는 조회수 2,414회 및 좋아요 7개 개의 좋아요가 있습니다.
wniosek o urlop zdrowotny nauczyciela druk 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Urlop dla poratowania zdrowia – wniosek o urlop zdrowotny nauczyciela druk 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Fragment szkolenia: Urlop dla poratowania zdrowia
Prowadzenie: Michał Kowalski
Szkolenie z października 2016 roku
Całe szkolenie znajdą Państwo pod linkiem: https://www.portaloswiatowy.pl/dzien-2.-zmiany-w-karcie-nauczyciela/eszkolenie-urlop-dla-poratowania-zdrowia-13337.html
Zapraszamy na: https://www.portaloswiatowy.pl
#oswiata #portaloswiatowy #urlopdlaporatowaniazdrowia
wniosek o urlop zdrowotny nauczyciela druk 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Wniosek ws. udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia
Na podstawie art. 73 ust. 10a ustawy z 26 stycznia 1982 roku – Karta Nauczyciela. (Dz. U. z 2019 r. poz. 2215 oraz z 2021 r. poz. 4) zwracam się z uprzejmą …
Source: www.nasza-szkola.pl
Date Published: 5/4/2021
View: 4283
WUUPZ Wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia
Wypełnij online druk WUUPZ Wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia Druk … Prawo do urlopu dla poratowania zdrowia przysługuje nauczycielowi, …
Source: www.druki-formularze.pl
Date Published: 2/15/2021
View: 9034
7. D. Skrzynski Wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania …
Wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia. Na podstawie art. 73 ust. 10a ustawy z 26 stycznia 1982 r.- Karta Nauczyciela zwracam się z uprzejmą …
Source: ecrkbialystok.com.pl
Date Published: 6/15/2022
View: 1876
Urlop dla poratowania zdrowia 2022 — wniosek, jakie choroby
Urlop dla poratowania zdrowia przysługuje nauczycielom, chociaż, … jakich chorób dotyczy i znajdziesz wzór wniosku o takie świadczenie.
Source: www.livecareer.pl
Date Published: 11/26/2021
View: 4645
Pobierz wzór wniosku o udzielenie urlopu dla poratowania …
Po otrzymaniu wniosku o urlop dla poratowania zdrowia na leczenie. Treść wniosku nie jest określona przepisami – propozycja wzór nr 3.Nauczyciel: • Składa do …
Source: e-dokumencik.pl
Date Published: 9/19/2022
View: 338
Wniosek o urlop dla poratowania zdrowia – Compero.pl
Szczegółowe informacje o urlopie dla podratowania zdrowia znajdują się w Karcie Nauczyciela, zatem przysługuje on wyłącznie nauczycielom.
Source: www.compero.pl
Date Published: 2/13/2021
View: 7531
Wniosek o płatny urlop dla poratowania zdrowia
Nauczycielowi akademickiemu, który nie ukończył 65. roku życia, zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy, po co najmniej 10 latach zatrudnienia w uczelni …
Source: bsp.adm.uw.edu.pl
Date Published: 9/20/2022
View: 2737
주제와 관련된 이미지 wniosek o urlop zdrowotny nauczyciela druk
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Urlop dla poratowania zdrowia. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 wniosek o urlop zdrowotny nauczyciela druk
- Author: Portal Oświatowy
- Views: 조회수 2,414회
- Likes: 좋아요 7개
- Date Published: 2017. 7. 25.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=UIEMjtLuyH8
Jak załatwić urlop dla poratowania zdrowia dla nauczycieli?
przepracować nieprzerwanie co najmniej 7 lat w szkole w wymiarze nie niższym niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, przedstawić orzeczenie lekarza medycyny pracy o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia lub skierowanie od lekarza rodzinnego na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.
Jakie dokumenty potrzebne do urlopu dla poratowania zdrowia?
Wystawia trzy egzemplarze orzeczenia w sprawie urlopu zdrowotnego. Jeden otrzymuje nauczyciel, drugi dyrektor szkoły, który skierował na badanie lekarskie, a trzeci dołącza się do dokumentacji medycznej nauczyciela. Dopiero na tej podstawie dyrektor szkoły może dać urlop na poratowanie zdrowia.
Kto wystawia zaświadczenie o urlopie dla poratowania zdrowia?
10c. Uprawniony lekarz wydaje orzeczenie lekarskie o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia, określające czas potrzebny na przeprowadzenie zalecanego leczenia. 10d. Nauczycielowi i dyrektorowi szkoły przysługuje odwołanie od orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w ust.
Jak napisać wniosek o urlop zdrowotny dla nauczyciela?
Wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wydanie skierowania na badanie lekarskie do lekarza medycyny pracy w celu orzeczenia potrzeby udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia. (Dz. U. z 2019 r.
Czy dyrektor musi wyrazić zgodę na urlop zdrowotny?
Dyrektor nie może odmówić Ci urlopu zdrowotnego…
W praktyce jeżeli nauczyciel otrzyma orzeczenie o potrzebie urlopu dyrektor nie ma innego wyjścia jak udzielić urlopu.
Co traci nauczyciel na urlopie zdrowotnym?
Podczas przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel traci prawo do otrzymania trzynastki, jeśli urlop zdrowotny trwał przez cały rok. Nie może też pracować zarobkowo. Gdyby tak się stało, dyrektor szkoły odwoła go z urlopu i wyznaczy termin, kiedy nauczyciel musi wrócić do pracy.
Czego nie wolno na urlopie zdrowotnym?
Odpowiedź: Tak, o ile nie prowadzi działalności zarobkowej. W okresie korzystania z urlopu dla poratowania zdrowia nauczycielowi nie wolno nawiązywać stosunku pracy ani podejmować innej działalności zarobkowej.
Jakie choroby kwalifikują nauczyciela do skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia 2021?
Należą do nich choroby układu ruchu, układu krążenia, układu oddechowego, układu pokarmowego, choroby psychiczne, choroby skóry, cukrzycę i niektóre choroby nowotworowe. Ministerstwo Edukacji podkreśliło, że nie tylko w przypadku chorób zawodowych warunki pracy mogą wpływać na stan zdrowia.
Kto decyduje o długości urlopu dla poratowania zdrowia?
O potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia, a także o tym ile czasu trzeba do przeprowadzenia zalecanego leczenia, decyduje lekarz medycyny pracy.
Kiedy skladac wniosek o urlop dla poratowania zdrowia?
Wniosek o udzielenie urlopu zdrowotnego należy złożyć po nabyciu prawa do urlopu dla poratowania zdrowia. Lekarz bowiem sam decyduje o terminie rozpoczęcia i zakończenia urlopu zdrowotnego, na podstawie stanu zdrowia nauczyciela. Nie musi on sugerować się terminem skorzystania z urlopu wskazanym przez nauczyciela.
Czy dyrektor musi przyjąć nauczyciela po urlopie zdrowotnym?
Odpowiedź: Po powrocie z urlopu zdrowotnego dyrektor musi dopuścić nauczyciela do pracy na poprzednio zajmowanym stanowisku i na dotychczasowych warunkach zatrudnienia.
Czy dyrektor może wysłać nauczyciela na urlop dla poratowania zdrowia?
Orzeczenie lekarskie jest podstawą udzielenia przez dyrektora szkoły urlopu dla poratowania zdrowia. Podstawą udzielenia urlopu jest wystąpienie „choroby zagrażającej wystąpieniem choroby zawodowej” lub „choroby, w której powstaniu czynniki środowiska pracy lub sposób wykonywania pracy odgrywają istotną rolę”.
Kiedy należy złożyć wniosek o urlop dla poratowania zdrowia?
Wniosek o udzielenie urlopu zdrowotnego należy złożyć po nabyciu prawa do urlopu dla poratowania zdrowia. Lekarz bowiem sam decyduje o terminie rozpoczęcia i zakończenia urlopu zdrowotnego, na podstawie stanu zdrowia nauczyciela. Nie musi on sugerować się terminem skorzystania z urlopu wskazanym przez nauczyciela.
Ile wynosi pensja nauczyciela na urlopie dla poratowania zdrowia?
Data publikacji: 19 listopada 2021 r. Pytanie: Czy w czasie urlopu dla poratowania zdrowia należy wypłacać nauczycielowi dodatek wiejski? Odpowiedź: Tak. Nauczycielowi na urlopie dla poratowania zdrowia należy wypłacać: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek stażowy oraz dodatek wiejski.
Ile lat przed emeryturą można iść na urlop zdrowotny?
Nauczycielowi, któremu do emerytury brakuje mniej niż rok, możesz udzielić urlopu dla poratowania zdrowia jedynie do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel nabywa uprawnienie emerytalne.
Czy dyrektor musi przyjąć nauczyciela po urlopie zdrowotnym?
Odpowiedź: Po powrocie z urlopu zdrowotnego dyrektor musi dopuścić nauczyciela do pracy na poprzednio zajmowanym stanowisku i na dotychczasowych warunkach zatrudnienia.
WUUPZ Wniosek o udzielenie urlopu
Orzeczenie lekarskie wydawane jest w 3 egzemplarzach: jeden doręcza się nauczycielowi, drugi dyrektorowi szkoły, a trzeci dołącza do indywidualnej dokumentacji. W ciągu 14 dni od dnia otrzymania orzeczenia dyrektor placówki może wnieść odwołanie do jego treści wraz z uzasadnieniem do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy, właściwego ze względu na miejsce wydania orzeczenia.
Prawo do urlopu dla poratowania zdrowia przysługuje nauczycielowi, który jest zatrudniony w pełnym wymiarze czasu na czas nieokreślony i przepracował z zawodzie co najmniej 7 lat.
Urlop dla poratowania zdrowia
Roczny urlop dla poratowania zdrowia mogą wziąć nauczyciele, którzy spełniają kilka warunków. Jeśli złożą wniosek poparty orzeczeniem lekarskim, dyrektor szkoły musi im takiego urlopu udzielić. W okresie urlopu otrzymują wynagrodzenie.
Urlop dla poratowania zdrowia – warunki
Jakie warunki musi spełnić nauczyciel, żeby pójść na urlop dla poratowania zdrowia?
Nauczyciel musi:
być zatrudniony w pełnym wymiarze zajęć,
być zatrudniony na czas nieokreślony,
przepracować nieprzerwanie co najmniej 7 lat w szkole w wymiarze nie niższym niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć,
przedstawić orzeczenie lekarza medycyny pracy o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia lub skierowanie od lekarza rodzinnego na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.
Warunki te muszą być spełnione łącznie. Wynikają one z art. 73 Karty Nauczyciela.
Siedem lat nieprzerwanej pracy w szkole
Jednym z warunków skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia jest przepracowanie nieprzerwanie 7 lat w szkole, w wymiarze nie niższym niż 1/2 wymiaru zajęć. Okres siedmioletniej pracy w szkole uważa się za nieprzerwany, jeżeli nauczyciel podjął zatrudnienie w szkole nie później niż w ciągu 3 miesięcy po ustaniu poprzedniego stosunku pracy w tej samej lub innej szkole.
Do okresu siedmioletniej pracy w szkole wlicza się okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwające łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. Co, jeśli urlop lub niezdolność do pracy trwały łącznie dłużej niż 6 miesięcy? Wtedy wymagany okres pracy podlega przedłużeniu.
Urlop dla poratowania zdrowia może być udzielany kilka razy (piszemy o tym w dalszej części). Okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu, powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia pierwszego urlopu dla poratowania zdrowia.
Rodzaje urlopów dla poratowania zdrowia
Urlop dla poratowania zdrowia może zostać udzielony:
w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia choroby zagrażającej wystąpieniem choroby zawodowej;
w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia choroby, w której powstaniu czynniki środowiska pracy lub sposób wykonywania pracy odgrywają istotną rolę;
na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.
Przykład 1.
Nauczyciel choruje na chorobę niezwiązaną z wykonywaną pracą. Nie dostanie już urlopu w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia. Może natomiast dostać urlop na poratowanie zdrowia na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.
Ile razy można iść na urlop dla poratowania zdrowia?
Nauczyciel w okresie całego swojego zatrudnienia, może wykorzystać urlop dla poratowania zdrowia przez nie więcej niż 3 lata. Jeden urlop nie może trwać dłużej niż rok.
Jeśli jednak nauczycielowi brakuje mniej niż rok do nabycia prawa do emerytury, to nie może iść na roczny urlop dla poratowania zdrowia. Można go wysłać na urlop zdrowotny maksymalnie do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel nabywa uprawnienia emerytalne.
Jeden rok – tyle maksymalnie może trwać urlop dla poratowania zdrowia
Wynagrodzenie w okresie urlopu zdrowotnego
Nauczycielowi można udzielić kolejnego urlopu dla poratowania zdrowia, ale nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakończenia poprzedniego urlopu dla poratowania zdrowia.
Urlop dla poratowania zdrowia jest płatny, nauczyciel otrzymuje cały czas wynagrodzenie.
W okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel zachowuje prawo do:
comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego,
dodatku za wysługę lat,
innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatku związanego z zatrudnieniem na terenach wiejskich.
Zakaz pracy w czasie urlopu zdrowotnego
W okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel nie może nawiązać stosunku pracy lub podjąć innej działalności zarobkowej.
W przypadku stwierdzenia, że w okresie urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciel podejmuje inny stosunek pracy lub inną działalność zarobkową, dyrektor szkoły odwołuje nauczyciela z urlopu, określając termin, w którym nauczyciel obowiązany jest do powrotu do pracy.
Co, jeśli nauczyciel pracuje w dwóch szkołach jednocześnie, a w jednej z nich otrzymał urlop dla poratowania zdrowia? Czy może kontynuować pracę w drugiej szkole i jednocześnie korzystać z urlopu zdrowotnego? Jest to niedopuszczalne.
“Podstawą odwołania nauczyciela z urlopu dla poratowania zdrowia może być również kontynuowanie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy lub wykonywanie innej działalności zarobkowej rozpoczętych przed udzieleniem tego urlopu” – uznał Sąd Najwyższy, sygn. akt II PZP 5/05.
W takiej sytuacji, jeśli nauczyciel nie może skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia również w drugiej szkole, powinien iść na urlop bezpłatny w drugiej szkole lub wypowiedzieć jej stosunek pracy.
Za pracę w okresie urlopu zdrowotnego – zarzuty karne
Nauczyciel nie może pracować w okresie urlopu dla poratowania zdrowia. Podjęcie pracy jest podstawą do odwołania z urlopu. O podjęciu pracy należy poinformować dyrektora szkoły.
Co, jeśli nauczyciel przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia, równocześnie pracuje (w ramach stosunku pracy lub innej działalności zarobkowej), nie poinformował o tym dyrektora szkoły i pobiera wynagrodzenie za czas urlopu? Może się to skończyć zarzutami karnymi i oskarżeniem o przestępstwo oszustwa. Nauczyciel wyłudza w ten sposób nienależne mu wynagrodzenie za czas urlopu zdrowotnego. Jest to przestępstwo z art. 286 § 1 Kodeksu karnego:
“Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”.
POLECAMY Rozliczaj pracowników online! Korzystaj z generatora umów!
Korzystaj z generatora umów! Wyliczaj wynagrodzenia pracowników!
Wyliczaj wynagrodzenia pracowników! Prowadź akta osobowe w formie elektronicznej! Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!
Urlop zdrowotny w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia – procedura
Jak uzyskać urlop na poratowanie zdrowia w celu przeprowadzenia zalecanego leczenia?
nauczyciel składa pisemny wniosek do dyrektora szkoły o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia;
jeśli nauczyciel spełnia warunki formalne (np. staż pracy), dyrektor w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych, wydaje skierowanie na badanie lekarskie do lekarza medycyny pracy; koszty badań ponosi szkoła;
lekarz medycyny pracy wydaje orzeczenie lekarskie o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia; w orzeczeniu określa czas potrzebny na przeprowadzenie zalecanego leczenia;
nauczyciel przekazuje orzeczenie dyrektorowi szkoły;
dyrektor szkoły udziela urlopu, lub – jeśli kwestionuje orzeczenie – składa w terminie 14 dni odwołanie.
Odwołanie od orzeczenia lekarskiego
Lekarz medycyny pracy orzeka o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia na podstawie:
wyników przeprowadzonego przez siebie badania lekarskiego;
wyników badań dodatkowych lub konsultacji specjalistycznych, których przeprowadzenie uzna za niezbędne;
dokumentacji medycznej z przebiegu dotychczasowego leczenia.
Z treści orzeczenia może być niezadowolony nauczyciel lub dyrektor szkoły. I jednemu, i drugiemu przysługuje odwołanie od orzeczenia lekarskiego.
Odwołanie składa się na piśmie, w terminie 14 dni roboczych. Należy je złożyć do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy właściwego ze względu na miejsce zamieszkania nauczyciela lub ze względu na siedzibę szkoły. W przypadku, gdy orzeczenie lekarskie zostało wydane przez lekarza zatrudnionego w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy, odwołanie od tego orzeczenia wnosi się do instytutu badawczego w dziedzinie medycyny pracy najbliższego ze względu na miejsce zamieszkania nauczyciela lub ze względu na siedzibę szkoły.
Odwołanie składa się za pośrednictwem lekarza, który wydał orzeczenie, a więc fizycznie powinno ono trafić do lekarza. Ten przekazuje je wraz z kopią dokumentacji badań, podmiotowi właściwemu do rozpatrzenia odwołania. Ma na to 7 dni od dnia otrzymania odwołania.
Na rozpatrzenie odwołania jest 30 dni od dnia jego otrzymania. Jest ono wydawane po przeprowadzeniu badań lekarskich nauczyciela. Orzeczenie to jest ostateczne.
Urlop na leczenie uzdrowiskowe
Inna jest procedura w przypadku urlopu dla poratowania zdrowia na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową. Udziela go dyrektor szkoły na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego (lekarza ubezpieczenia zdrowotnego). Skierowanie musi być potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ właściwy ze względu na miejsce zamieszkania nauczyciela.
Obowiązkowe badania kontrolne
Jeśli nauczyciel uzyskał urlop dla poratowania zdrowia w wymiarze dłuższym niż 30 dni, to podlega kontrolnym badaniom lekarskim. Mają one na celu ustalenie zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.
Urlop dla poratowania zdrowia nauczyciela 2021
Jeśli pracownik choruje, z reguły kuruje się podczas zwolnienia lekarskiego. Niekiedy jednak taka rekonwalescencja nie wystarczy i potrzebny jest dodatkowy urlop dla poratowania zdrowia, tzw. urlop zdrowotny.
Pokaż więcej
Urlop dla poratowania zdrowia 2021
Podczas takiego urlopu uprzywilejowani pracownicy mogą leczyć różne schorzenia nerwowe, depresję, niedomagania serca czy kłopoty ortopedyczne czy z kręgosłupem, które powstały w związku z pracą. Nawet jeśli na dolegliwości związane z wykonywaniem obowiązków zawodowych skarżą się wszyscy zatrudnieni, to tylko niektórzy dostaną urlop dla poratowania zdrowia.
W 2021 r. zasady udzielania takich urlopów dla wybranych grup nie zmieniły się.
Kto może skorzystać z urlopu zdrowotnego?
Najczęściej urlop zdrowotny kojarzymy z nauczycielami. Mają do tego prawo także m.in. nauczyciele akademiccy, kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli, sędziowie, policjanci czy górnicy.
To przywilej tylko dla wybranych grup zawodowych. Nie obejmuje on wszystkich zatrudnionych na etacie, bo nie wynika z np. kodeksu pracy. Regulują go tylko przepisy branżowe lub zakładowe, bo każdy pracodawca może ustalić w swojej firmie szczególne prawa dla zatrudnionych.
Urlop zdrowotny nauczyciela
Nauczyciel może po raz pierwszy starać się o urlop dla poratowania zdrowia, gdy przynajmniej 7 lat nieprzerwanie przepracował w szkole. Od 1 stycznia 2018 r. wystarczy nawet zatrudnienie na pół etatu. Taki warunek określa art. 73 ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tekst jedn. Dz.U. z 2019 r., poz. 2215). To dyrektor szkoły udziela urlopu na wniosek pracownika.
Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z urlopu zdrowotnego?
Aby starać się o urlop zdrowotny, nauczyciel musi przeznaczyć ten czas na
leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową albo
zalecone leczenie choroby zagrażającej wystąpieniem choroby zawodowej lub takiej, do której powstania czynniki środowiska pracy lub sposób wykonywania pracy odgrywają istotną rolę.
W obu przypadkach taki urlop nie potrwa jednorazowo dłużej niż rok.
Jakie choroby kwalifikują nauczyciela do urlopu zdrowotnego?
Według opinii krajowego konsultanta w dziedzinie medycyny pracy nie chodzi tu tylko o choroby zawodowe, lecz także te o przyczynach wieloczynnikowych. Do schorzeń związanych z pracą można zaliczyć wybrane choroby układu ruchu, układu krążenia, układu oddechowego, układu pokarmowego, choroby psychiczne, choroby skóry, cukrzycę i niektóre choroby nowotworowe.
Nie ma jednak szczegółowego wykazu listy chorób zawodowych dla nauczycieli czy innych grup. Konieczność udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia zależy od indywidualnego przypadku i orzeczenie lekarskiego.
Jest jedynie rozporządzenie Rady Ministrów z 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych (tekst jedn. Dz.U. z 2013 r., poz. 1367) i dołączony do niego załącznik z wykazem tych chorób, ale można go stosować jedynie posiłkowo.
Depresja a urlop dla poratowania zdrowia
Nauczyciele najczęściej niedomagają na gardło, struny głosowe, ale urlop dla poratowania zdrowia mogą wykorzystać także na leczenie schorzeń sercowych, nerwowych lub depresji. W tych ostatnich przypadkach są to wskazania np. psychiatry lub psychologa.
Jeśli potwierdzi je lekarz orzekający, to nauczyciel ma szansę, że jego wniosek o urlop dla poratowania zdrowia zostanie uwzględniony i na kilka miesięcy będzie mógł odsunąć się od pracy. Razem z odpowiednim leczeniem pomoże to zwalczyć depresję, a przynajmniej złagodzić jej doraźne objawy.
Nerwica
Istotnym zagadnieniem jest nerwica a urlop dla poratowania zdrowia. Z pewnością ten, kto będzie badał np. nauczyciela czy sędziego pod kątem wysłania go na urlop zdrowotny i analizował jego dokumentację medyczną, nie zlekceważy tego rodzaju sytuacji. Nerwica to zaburzenie psychiczne, przy którym pojawiają się też dolegliwości fizyczne. Atak nerwicy w postaci panicznego lęku i niepokoju może objawiać się trudnościami z oddychaniem. Gdy pacjent zaczyna szybciej oddychać i w efekcie dostarcza swojemu organizmowi jeszcze więcej tlenu niż zwykle, dochodzi do tzw. hiperwentylacji i złego samopoczucia. Efektem tego mogą być zaburzenia równowagi, drżenie rąk lub zawroty głowy.
Przy ataku nerwicy może pojawić się także przyspieszone bicie serca, do mózgu dopływa mniej krwi. Powoduje to wiele objawów, np. dezorientację, nadwrażliwość na dotyk i bodźce słuchowe, rozmyty obraz. Objawami nerwicy są także dolegliwości układu pokarmowego, np. niestrawność, a często nudności i wymioty.
Wniosek o urlop dla poratowania zdrowia
We wniosku o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciel nie musi jednak wskazywać, że chodzi o którąś z okoliczności chorobowych wymienionych w Karcie Nauczyciela. O tym, czy np. cierpi on na depresję lub nerwicę, zdecyduje lekarz w czasie badania. Lepiej jednak, jeśli starający się o urlop przyniesie na badania swoją dokumentację medyczną (np. karty leczenia szpitalnego, wypisy i zaświadczenia, opinie psychiatry). Choć nie będą one podstawą do udzielenia urlopu, mogą lekarzowi pomóc przy podejmowaniu decyzji.
Poniżej, w sekcji Do pobrania, publikujemy wniosek o urlop dla poratowania zdrowia pdf.
Karta Nauczyciela urlop zdrowotny
Nawet ci nauczyciele, którzy często chorowali lub korzystali z urlopów bezpłatnych, mogą starać się o urlop zdrowotny. Do siedmioletniego okresu pracy w szkole wlicza się bowiem okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, które nie trwały łącznie dłużej niż 6 miesięcy. Gdyby jednak okres choroby i takich urlopów przekraczał 6 miesięcy, o tyle przedłuża się wymagany okres pracy, aby nauczyciel mógł wystąpić o urlop zdrowotny. Karta Nauczyciela gwarantuje urlop zdrowotny takim osobom.
Taki urlop otrzyma też pedagog, który często zmienia placówki. Za nieprzerwany siedmioletni okres pracy w szkole uważa się taki, jeżeli nauczyciel podjął zatrudnienie w szkole nie później niż w ciągu 3 miesięcy po ustaniu poprzedniego stosunku pracy w tej samej lub innej szkole.
Zakończenie urlopu dla poratowania zdrowia
O kolejny urlop zdrowotny nauczyciel będzie mógł wystąpić po roku od zakończenia poprzedniego. W ciągu całego zatrudnienia łączny wymiar tych urlopów nie może przekraczać 3 lat.
Zanim nauczyciel wróci do swoich obowiązków zawodowych po urlopie zdrowotnym, musi przejść kontrolne badania lekarskie. Mają one ustalić, czy jest zdolny do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku. Taki wymóg dla urlopów dla poratowania zdrowia trwających dłużej niż 30 dni określa art. 73 ust. 6 Karty Nauczyciela.
Wniosek do dyrektora o urlop zdrowotny
To nauczyciel występuje o urlop dla poratowania zdrowia w pisemnym wniosku do dyrektora szkoły. Ten w ciągu 7 dni roboczych kieruje pracownika na badania u lekarza medycyny pracy, za które płaci szkoła.
Urlop zdrowotny nauczyciela – rozporządzenie
Rozporządzenie ministra zdrowia z 19 stycznia 2018 r. w sprawie orzekania o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia (Dz.U. z 2018 r., poz. 190) określa zakres oraz tryb przeprowadzania badania lekarskiego, któremu musi poddać się nauczyciel, który stara się o urlop dla poratowania zdrowia.
Wskazuje także wymagane dokumenty oraz publikuje wzory:
skierowania na badanie lekarskie w celu stwierdzenia potrzeby udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia,
orzeczenia lekarskiego o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia.
Procedura udzielania urlopu dla poratowania zdrowia
Nauczyciel ma 30 dni na to, aby ze skierowaniem pójść do lekarza. Ten o udzieleniu urlopu dla poratowania zdrowia orzeka na podstawie:
przeprowadzonego badania lekarskiego,
badań dodatkowych lub konsultacji specjalistycznych, które uzna za niezbędne,
dokumentacji medycznej z przebiegu dotychczasowego leczenia.
Poza analizą konkretnego schorzenia lekarz bada ogólny stan zdrowia pacjenta, ocenia jego układ krążenia, ruchu, układ nerwowy, oddechowy oraz narząd mowy.
Po badaniu lekarz wskazuje, jak długo potrwa zalecone leczenie i urlop. Wystawia trzy egzemplarze orzeczenia w sprawie urlopu zdrowotnego. Jeden otrzymuje nauczyciel, drugi dyrektor szkoły, który skierował na badanie lekarskie, a trzeci dołącza się do dokumentacji medycznej nauczyciela. Dopiero na tej podstawie dyrektor szkoły może dać urlop na poratowanie zdrowia. Potwierdza niejako decyzję lekarza i nie może odmówić jego udzielenia. Ma prawo jednak odwołać się od tego orzeczenia lekarskiego.
Jak odwołać się od orzeczenia lekarskiego w sprawie urlopu zdrowotnego?
I nauczyciel, i dyrektor szkoły mogą odwołać się od orzeczenia lekarskiego w sprawie urlopu dla poratowania zdrowia. Takie pismo kierują do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy właściwego ze względu na miejsce zamieszkania nauczyciela lub siedzibę szkoły. Gdy orzeczenie wydał lekarz zatrudniony w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy, odwołanie musi trafić do instytutu badawczego medycyny pracy najbliższego miejsca zamieszkania nauczyciela lub siedziby szkoły. Są trzy takie ośrodki – w Łodzi, Sosnowcu i Lublinie.
Na złożenie pisemnego odwołania z uzasadnieniem zainteresowani mają 14 dni od otrzymania orzeczenia lekarskiego. Pismo składają za pośrednictwem lekarza, który wydał kwestionowaną decyzję. W ciągu 7 dni od otrzymania odwołania lekarz przekazuje je jednostce nadrzędnej z kopią dokumentacji badań. Ośrodek medycyny pracy ma 30 dni na to, żeby rozpatrzyć pismo. Jego orzeczenie jest ostateczne.
Wynagrodzenie w okresie urlopu dla poratowania zdrowia
Jakie jest wynagrodzenie nauczyciela na urlopie dla poratowania zdrowia? Podczas takiego urlopu nauczyciel otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie zasadnicze i dodatek za wysługę lat. Ma także prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym do tzw. dodatku wiejskiego, gdy jest zatrudniony na terenie wsi lub w mieście liczącym do 5 tys. mieszkańców.
W tym czasie nauczyciel nie może nawiązać stosunku pracy lub podjąć innej działalności zarobkowej. Zabrania tego art. 73 pkt 7 Karty Nauczyciela. Jeśli wyjdzie na jaw, że w okresie urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciel złamał ten zakaz, dyrektor szkoły powinien odwołać go z urlopu oraz określić termin, kiedy pedagog musi wrócić do pracy.
Urlop dla poratowania zdrowia a urlop wypoczynkowy
Gdy nauczyciel korzysta z urlopu dla poratowania zdrowia, nie może jednocześnie przebywać na urlopie wypoczynkowym. Jeśli ten z placówki feryjnej (np. szkoła) nie wykorzystał urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych, bo miał np. urlop dla poratowania zdrowia, przysługuje mu w ciągu roku szkolnego urlop uzupełniający do 8 tygodni (art. 66 Karty Nauczyciela).
Z kolei jeśli na urlopie zdrowotnym przebywa nauczyciel placówki nieferyjnej, to jego wakacje przesuwają się na termin późniejszy. Podobnie jest z niewykorzystaną przez niego częścią urlopu wypoczynkowego z tego samego powodu (urlopu zdrowotnego). Nauczyciel dostanie go później. Tak stanowi art. 66a Karty Nauczyciela.
Urlop dla poratowania zdrowia a emerytura
Jeżeli nauczyciel ma uprawnienia emerytalne zarówno do wcześniejszej emerytury (z Karty Nauczyciela lub z innych ustaw), jak i emerytury w wieku powszechnym, nie przysługuje mu urlop zdrowotny. Tak orzekł Sąd Najwyższy w wyrokach z 4 grudnia 2003 r., (I PK 72/03; z 26 marca 2007 r., I PK 262/06). Dyrektor nie skieruje nauczyciela na badania, bo nie spełnia on warunku formalnego, aby wystąpić o urlop zdrowotny. Nie może też się o niego starać ten, kto pracuje w szkole i jednocześnie pobiera emeryturę.
Takich obostrzeń nie ma natomiast nauczyciel-rencista. Ten może skorzystać z urlopu zdrowotnego.
Z kolei nauczyciel przed emeryturą będzie mógł zadbać o swoje zdrowie na urlopie tylko przez tyle miesięcy, ile pozostało mu do tego świadczenia, jeśli brakuje mu do niego mniej niż rok.
Urlop zdrowotny nauczycieli akademickich
O urlop zdrowotny może także wystąpić pedagog akademicki, ale wymagania, jakie musi spełnić, są wyższe niż u nauczycieli podstawówek czy liceów.
Taki urlop na zalecone leczenie, jeżeli stan zdrowia wymaga powstrzymania się od pracy, otrzyma akademik, który nie ukończył 65. roku życia i na uczelni jest zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy od co najmniej 10 lat. Tak stanowi art. 131 ustawy z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tekst jedn. Dz.U. z 2021 r., poz. 478).
O kolejny urlop zdrowotny nauczyciel akademicki będzie mógł wnioskować po 3 latach od zakończenia poprzedniego, a łączny wymiar takiego zwolnienia przez całe zatrudnienie nie może przekraczać roku.
Urlop zdrowotny w NIK
Urlop zdrowotny to także dodatkowy przywilej w Najwyższej Izbie Kontroli.
Kontroler zatrudniony w NIK przez przynajmniej 5 lat może dwukrotnie w okresie zatrudnienia w tej instytucji wnioskować o płatny urlop dla poratowania zdrowia (art. 80 ustawy z 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli; tekst jedn. Dz.U. z 2020 r., poz. 1200). Łącznie będzie to 12 miesięcy i w tym czasie rekonwalescent otrzyma wynagrodzenie obliczone tak, jak za urlop wypoczynkowy.
O urlop wnioskuje zainteresowany, udziela go prezes NIK na podstawie opinii o stanie zdrowia wydanej przez komisję lekarską powołaną przez prezesa NIK.
Urlop zdrowotny sędziów i prokuratorów
Urlop dla poratowania zdrowia sędziego nie może przekraczać sześciu miesięcy. Zgodnie z art. 93 ustawy 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (tekst jedn. Dz.U. z 2020 r., poz. 2072) udziela go minister sprawiedliwości. Jeśli odmówi, sędzia ma 14 dni na to, aby odwołać się w tej sprawie do Sądu Najwyższego.
Także 6 miesięcy może trwać urlop zdrowotny prokuratora (art. 116 ustawy z 28 stycznia 2016 r. Prawo o prokuratorze (tekst jedn. Dz.U. z 2021 r., poz. 66). Nie można go jednak udzielić, jeśli prokurator z powodu choroby nie wykonywał czynności przez rok.
Art. 85 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jedn. Dz.U. z 2020 r., poz. 360) bardzo ogólnie określa, że policjantowi także można udzielić płatnego urlopu zdrowotnego.
Urlop zdrowotny górników
Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 30 grudnia 1981 r. w sprawie szczególnych przywilejów dla pracowników górnictwa – Karta górnika (Dz.U. z 1982 r. nr 2, poz.13) o urlop zdrowotny mogą też wystąpić górnicy, którzy np. ulegli wypadkowi przy pracy lub są zagrożeni chorobą zawodową w związku z wykonywaną pracą. Płatny urlop zdrowotny otrzymają na leczenie sanatoryjne lub wczasy profilaktyczno-lecznicze.
Pliki do pobrania
[Urlop dla poratowania zdrowia]
Art. 73. [Urlop dla poratowania zdrowia]
1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu nieprzerwanie co najmniej 7 lat w szkole w wymiarze nie niższym niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia: 1) w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia: a) choroby zagrażającej wystąpieniem choroby zawodowej lub b) choroby, w której powstaniu czynniki środowiska pracy lub sposób wykonywania pracy odgrywają istotną rolę, lub 2) na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową – w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo roku.
1a. Okres siedmioletniej pracy w szkole, o którym mowa w ust. 1, uważa się za nieprzerwany, jeżeli nauczyciel podjął zatrudnienie w szkole nie później niż w ciągu 3 miesięcy po ustaniu poprzedniego stosunku pracy w tej samej lub innej szkole.
2. Nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż rok, urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony na okres dłuższy niż do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel nabywa uprawnienia emerytalne.
3. Do okresu siedmioletniej pracy w szkole, o którym mowa w ust. 1, wlicza się okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwające łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. W przypadku okresu niezdolności do pracy i urlopu trwających dłużej niż 6 miesięcy wymagany okres pracy przedłuża się o ten okres.
4. Okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu, powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia. Wymóg siedmioletniego okresu pracy w szkole dotyczy udzielenia pierwszego urlopu dla poratowania zdrowia.
5. W okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatku, o którym mowa w art. 54 ust. 5.
6. W przypadku udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia w wymiarze dłuższym niż 30 dni, nauczyciel podlega kontrolnym badaniom lekarskim w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.
7. W okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel nie może nawiązać stosunku pracy lub podjąć innej działalności zarobkowej. W przypadku stwierdzenia, że w okresie urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciel podejmuje inny stosunek pracy lub inną działalność zarobkową, dyrektor szkoły odwołuje nauczyciela z urlopu, określając termin, w którym nauczyciel obowiązany jest do powrotu do pracy.
8. Nauczycielowi można udzielić kolejnego urlopu dla poratowania zdrowia nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakończenia poprzedniego urlopu dla poratowania zdrowia. Łączny wymiar urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela w okresie całego zatrudnienia nie może przekraczać 3 lat.
9. (uchylony).
10. 2 i O potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia choroby zagrażającej wystąpieniem choroby zawodowej lub choroby, w której powstaniu czynniki środowiska pracy lub sposób wykonywania pracy mogą odgrywać istotną rolę, orzeka lekarz posiadający uprawnienia do wykonywania badań, o których mowa w art. 229 § 1 5 Kodeksu pracy, określone w przepisach wydanych na podstawie art. 229 § 8 Kodeksu pracy, wykonujący działalność w jednostce służby medycyny pracy, z którą szkoła zawarła umowę, o której mowa w art. 12 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1175), zwany dalej “uprawnionym lekarzem”.
10a. Dyrektor szkoły, na pisemny wniosek nauczyciela o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia, w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych od dnia złożenia wniosku, wydaje skierowanie na badanie lekarskie przeprowadzane przez uprawnionego lekarza.
10b. Uprawniony lekarz orzeka o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia na podstawie: 1) wyników przeprowadzonego przez siebie badania lekarskiego; 2) wyników badań dodatkowych lub konsultacji specjalistycznych, których przeprowadzenie uzna za niezbędne; 3) dokumentacji medycznej z przebiegu dotychczasowego leczenia.
10c. Uprawniony lekarz wydaje orzeczenie lekarskie o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia, określające czas potrzebny na przeprowadzenie zalecanego leczenia.
10d. Nauczycielowi i dyrektorowi szkoły przysługuje odwołanie od orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w ust. 10c, do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy właściwego ze względu na miejsce zamieszkania nauczyciela lub ze względu na siedzibę szkoły. W przypadku gdy orzeczenie lekarskie zostało wydane przez uprawnionego lekarza zatrudnionego w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy, odwołanie od tego orzeczenia wnosi się do instytutu badawczego w dziedzinie medycyny pracy najbliższego ze względu na miejsce zamieszkania nauczyciela lub ze względu na siedzibę szkoły.
10e. Odwołanie wraz z uzasadnieniem wnosi się na piśmie w terminie 14 dni od dnia otrzymania orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w ust. 10c, za pośrednictwem uprawnionego lekarza, który wydał to orzeczenie.
10f. Uprawniony lekarz przekazuje odwołanie wraz z kopią dokumentacji badań, o których mowa w ust. 10b, podmiotowi właściwemu do rozpatrzenia odwołania w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.
10g. Podmiot właściwy do rozpatrzenia odwołania, w terminie 30 dni od dnia otrzymania odwołania, wydaje orzeczenie lekarskie po przeprowadzeniu badań lekarskich. Orzeczenie to jest ostateczne.
10h. Koszty badań, o których mowa w ust. 10b pkt 1 i 2 oraz ust. 10g, ponosi szkoła.
10i. Dyrektor szkoły udziela nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia na podstawie orzeczenia lekarskiego.
10j. Urlopu dla poratowania zdrowia na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową dyrektor szkoły udziela na podstawie potwierdzonego skierowania, o którym mowa w art. 33 ust. 1 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1285, 1292 i 1559), na okres ustalony w tym skierowaniu.
Pobierz wzór wniosku o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia 201 — e-Dokumencik
Plik został pobrany 1088 razy! Pobierz pobierz_wzór_wniosku_o_udzielenie_urlopu_dla_poratowania_zdrowia_201 już teraz w jednym z aż trzech popularnych formatów – PDF, DOC, ODT. Dzięki temu będziesz mógł go od razu wydrukować, oraz edytować w popularnych programach typu OpenOffice, Microsoft Office, Libre Office, OfficeSuite, czy innych podobnych! Pobierzjuż teraz w jednym z aż trzech popularnych formatów –. Dzięki temu będziesz mógł go od razu wydrukować, oraz edytować w popularnych programach typu OpenOffice, Microsoft Office, Libre Office, OfficeSuite, czy innych podobnych!
Sprawdzone oraz aktualne pliki do pobrania!
Data sprawdzenia aktualności pliku:
Łatwa edycja oraz drukowanie
Łatwa edycja oraz drukowanie Gwarancja bezpieczeństwa
Gwarancja bezpieczeństwa Błyskawiczne oraz natychmiastowe pobieranie
Błyskawiczne oraz natychmiastowe pobieranie Dowolny oraz nielimitowany użytek
Wypełnij online druk WUUPZ Wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia Druk – WUUPZ – 30 dni za darmo – sprawdź!Pobierz wzór Wniosek dyrektora o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia. Wniosek dyrektora o udzielenie urlopu dla poratowania. Wzór 5. Formularz wniosku o udzielenie informacji z Centralnego. Wniosek nauczyciela o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia w celu. .. musi zwrócić się do organu prowadzącego z pisemnym wnioskiem o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia. Pobierz wzór wniosku dyrektora.Decyzja o odmowie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia · WZORY DOKUMENTÓWUrlopy 30 lipca 2021.
Wniosek o urlop dla poratowania zdrowia 2021 druk
Po otrzymaniu wniosku o urlop dla poratowania zdrowia na leczenie. Treść wniosku nie jest określona przepisami – propozycja wzór nr 3.Nauczyciel: • Składa do dyrektora szkoły wniosek o wydanie skierowania na badania lekarskie w celu wydania orzeczenia lekarskiego o potrzebie udzielenia urlopu. PAKIET: Marzec 2021. Rekrutacja, ruch kadrowy, bieżące funkcjonowanie placówki a COVID-19. Procedury, narzędzia, dokumentacja. Zobacz zawartość pakietu.Wniosek o urlop na poratowanie zdrowia – jest udzielany nauczycielowi lub nauczycielce przez dyrektora szkoły na podstawie orzeczenia lekarza o potrzebie.Pobierz wzór wniosku dyrektora. 5 lutego 2020 r. Urlopy i zwolnienia od pracy pracowników oświaty · Złożenie wniosku o urlop dla.
Wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia 2021 druk
27 marca 2019 r. Udzielenie urlopu zdrowotnego. c86c212e4a979f2f65a370e51993aa307ad1de8a-xlarge. Wniosek o urlop dla poratowania zdrowia – kiedy najlepiej. Dyrektor udziela urlopu dla poratowania zdrowia na okres wskazany w skierowaniu. Page 4. Wzór wniosku nauczyciela do dyrektora szkoły o skierowanie na badania. PAKIET: Marzec 2021. Rekrutacja, ruch kadrowy, bieżące funkcjonowanie placówki a COVID-19. Procedury, narzędzia, dokumentacja. Zobacz zawartość pakietu.Jeżeli nauczyciel wraz z wnioskiem o urlop dla poratowania zdrowia nie przedłożył skierowania na leczenie lub rehabilitację uzdrowiskową, Wniosek dyrektora o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia. Dodano: 31 maja 2021. AddThis Sharing Buttons. Share to Facebook Share to Drukuj.
Wniosek o urlop dla poratowania zdrowia pdf
Wniosek. o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia. Na podstawie art. 73 ust. 10j ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela zwracam się z prośbą o. 5 lutego 2020 r. Urlopy i zwolnienia od pracy pracowników oświaty · Złożenie wniosku o urlop dla poratowania zdrowia w czasie urlopu wypoczynkowego. Pytanie. Nie wystarczy więc, co zresztą nie było oczywiste, zatrudnienie w pełnym wymiarze w chwili składania wniosku o urlop dla poratowania zdrowia (wyrok Sądu. Składa do dyrektora szkoły wniosek o wydanie skierowania na badania lekarskie w celu wydania orzeczenia lekarskiego o potrzebie udzielenia urlopu dla. Jeżeli nauczyciel wraz z wnioskiem o urlop dla poratowania zdrowia nie przedłożył skierowania na leczenie lub rehabilitację uzdrowiskową,
Wniosek o urlop dla poratowania zdrowia – wzór
WUUPZ Wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia. Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze. Instrukcję poprawnego wypełnienia z dokładnym wyjaśnieniem Przykładowo uzupełniony dokument Gotowy wzór do wypełnienia. Ponad 2 000 wzorów pism i umów!Decyzja o odmowie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia · WZORY DOKUMENTÓWUrlopy 30 lipca 2021. Składa do dyrektora szkoły wniosek o wydanie skierowania na badania lekarskie w celu wydania orzeczenia lekarskiego o potrzebie udzielenia urlopu dla. Wniosek. o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia. Na podstawie art. 73 ust. 10j ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela zwracam się z prośbą o.
Wniosek o urlop dla poratowania zdrowia
Wniosek o urlop dla poratowania zdrowia
Szczegółowe informacje o urlopie dla podratowania zdrowia znajdują się w Karcie Nauczyciela, zatem przysługuje on wyłącznie nauczycielom. Urlop ten udzielany jest w sytuacji, gdy zatrudniony nie ma możliwości pogodzenia wykonywanych obowiązków zawodowych z leczeniem lub rekonwalescencją po chorobie.
W przypadku niektórych schorzeń jedyną możliwością na powrót do całkowitej sprawności jest urlop dla poratowania zdrowia. We wniosku należy zawrzeć dane, takie jak: imię i nazwisko pracownika, jego stanowisko, nazwę pracodawcy, informację o stażu pracy w danej placówce, informacje o przerwach w zatrudnieniu oraz dane, czy był już wykorzystywany urlop dla podratowania zdrowia w poprzednich latach.
Jeśli urlop dla podratowania zdrowia był już wykorzystywany, to należy napisać we wniosku, w jakim wymiarze i kiedy się zakończył. Pod wnioskiem powinien znaleźć się podpis pracownika.
Wzory dokumentu dostępne są do pobrania w następujących formatach:
키워드에 대한 정보 wniosek o urlop zdrowotny nauczyciela druk
다음은 Bing에서 wniosek o urlop zdrowotny nauczyciela druk 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Urlop dla poratowania zdrowia
- portal oświatowy
- urlop dla poratowania zdrowia
- urlop zdrowotny nauczycieli
- reforma oświaty
Urlop #dla #poratowania #zdrowia
YouTube에서 wniosek o urlop zdrowotny nauczyciela druk 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Urlop dla poratowania zdrowia | wniosek o urlop zdrowotny nauczyciela druk, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.