Work And Travel Canada Polska | Jak Wyjechać Do Kanady? Aplikacja Na Program International Experience Canada I Moja Historia Wyjazdu 25988 명이 이 답변을 좋아했습니다

당신은 주제를 찾고 있습니까 “work and travel canada polska – Jak wyjechać do Kanady? Aplikacja na program International Experience Canada i moja historia wyjazdu“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Inga G 이(가) 작성한 기사에는 조회수 4,754회 및 좋아요 157개 개의 좋아요가 있습니다.

work and travel canada polska 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak wyjechać do Kanady? Aplikacja na program International Experience Canada i moja historia wyjazdu – work and travel canada polska 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Hej, w dzisiejszym filmie znajdziecie informacje na temat możliwości wyjazdu do Kanady w ramach programu International Experience Canada. Opowiadam jakie są wymogi programu i jak wygląda proces aplikowania.

Jeśli myślisz o wyjeździe polecam poniższe strony:
https://www.cic.gc.ca/
https://www.ekanada.pl

Grupy na facebook’u:
https://www.facebook.com/groups/247506719038567/
https://www.facebook.com/groups/1220277651356000/
https://www.facebook.com/groups/pytaniadoekanada/

Po więcej zdjęć i historii z Kanady zapraszam na Instagram:
https://www.instagram.com/ingagliniak/

Muzyka: Bensound

work and travel canada polska 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Zasady programu Work and Travel Canada

Być obywatelem polskim posiadającym polski paszport biometryczny, którego ważność obejmuje cały pobyt w Kanadzie. Państwa “Work Permit” nie będzie dłuższy niż …

+ 더 읽기

Source: www.jobster.pl

Date Published: 7/29/2021

View: 5077

Work And Travel Kanada | Wszystko, co musisz wiedzieć – Wise

Work And Travel Kanada i Working Holay Kanada | Wszystko, co musisz … Sprawdź, co ma do zaoferowania program Work and Travel Canada.

+ 여기에 표시

Source: wise.com

Date Published: 7/1/2021

View: 3310

Pracująca wiza urlopowa dla Kanady – Canada Visa Online

Working Holay Visa w ramach programu International Experience Canada (IEC). Co to jest kanadyjska wiza na czas pracy? Work Holay Visa dla Kanady …

+ 여기를 클릭

Source: www.canada-visa-online.org

Date Published: 11/17/2021

View: 7446

Kanada | TBW – Work And Travel USA

Nie oferujemy wyjazdów do pracy na wizie Working Holay, odsyłamy do oficjalnej strony International Experience Canada tutaj.

+ 더 읽기

Source: www.tbw.pl

Date Published: 10/11/2022

View: 688

Work Adventures Canada – ccusa

Każdego roku tysiące osób korzystają z kanadyjskiego programu IEC (Working Holay Program), SAWP (Seasonal Agricultural Worker Program), wiz tymczasowych …

+ 여기에 보기

Source: www.ccusa.com.pl

Date Published: 5/6/2021

View: 2870

A gdyby tak rzucić to wszystko i wyjechać… do Kanady?

Czym jest wyjazd na IEC, working holay / work & travel? … pod nazwą Program Wspierania Mobilności Młodych Obywateli Kanada – Polska, …

+ 더 읽기

Source: dwiepolowkiglobu.pl

Date Published: 6/30/2021

View: 3691

Working Holiday City Job Canada – IECenter

Program Working Holay w Kanadzie – wyjazd do Kanady do 12 miesięcy dla … na prace do wielu krajów, w tym dla Polski (posiadaczy polskiego paszportu).

+ 더 읽기

Source: www.iecenter.pl

Date Published: 5/9/2022

View: 6535

Praca w Kanadzie – Enjoy Travel

Program WORK Kanada jest oferowany w trzech wariantach – Working Holay, … możliwość osobistego spotkania z pracodawcami – JobFair w Polsce …

+ 여기에 보기

Source: enjoy-travel.pl

Date Published: 2/3/2022

View: 5136

주제와 관련된 이미지 work and travel canada polska

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak wyjechać do Kanady? Aplikacja na program International Experience Canada i moja historia wyjazdu. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak wyjechać do Kanady? Aplikacja na program International Experience Canada i moja historia wyjazdu
Jak wyjechać do Kanady? Aplikacja na program International Experience Canada i moja historia wyjazdu

주제에 대한 기사 평가 work and travel canada polska

  • Author: Inga G
  • Views: 조회수 4,754회
  • Likes: 좋아요 157개
  • Date Published: 2020. 6. 29.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=XNPTLOfWRKk

Zasady programu Work and Travel Canada

Zostały podjęte wszelkie środki, aby informacje zawarte na stronie były aktualne. W ramach polityki stałego ulepszania swoich produktów FOSTER zastrzega sobie prawo do wprowadzanie w każdej chwili zmian w odniesieniu do przedstawionej oferty. Jednocześnie informujemy, że informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. FOSTER nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne nieścisłości lub niedokładności. Powielanie w jakiejkolwiek postaci oraz jakąkolwiek techniką części lub całości treści i elementów graficznych strony bez uprzedniego pisemnego zezwolenia FOSTER jest zabronione. Copyright © 2008 – 2015 FOSTER, wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: œwiadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Work And Travel Kanada i Working Holiday Kanada | Wszystko, co musisz wiedzieć

Rozważasz wyjazd za granicę i chciałbyś połączyć pracę ze zwiedzaniem i poznawaniem obcych kultur? Marzysz o tymczasowej przeprowadzce za Atlantyk i szukasz na to najlepszego sposobu? Sprawdź, co ma do zaoferowania program Work and Travel Canada. Pokażemy Ci, co w ramach Work and Travel Kanada ma do zaoferowania dla Polaków!

Jedziesz do Kanady? Wypróbuj konto walutowe Wise!

Załóż Wise dla finansów bez granic 🚀

Dlaczego warto wyjechać do Kanady?

Kanada to kraj niezwykle otwarty na obcokrajowców, co sprawia, że jest to kierunek chętnie obierany przez migrantów. Nic dziwnego, że tak wiele osób interesuje się programami typu Work and Travel Canada. Jest to świetna opcja, by wyjechać do tego wyjątkowego kraju i w unikalny sposób połączyć pracę ze zwiedzaniem.

Zanim jednak przejdziemy do analizy tego, co do zaoferowania ma Work and Travel Kanada, sprawdźmy, czego spodziewać się po tym północnoamerykańskim kraju i jak wygląda życie w Kanadzie:

Zdywersyfikowany rynek pracy. W tym momencie gospodarka i rynek pracy w Kanadzie przeżywają prawdziwy boom. Najbardziej poszukiwani są pracownicy sektorów pielęgniarskich, IT, managerskich, biznesowych oraz inżynieryjnych.¹

Rozwijająca się ekonomia. Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego pod względem PKB na osobę, Kanada zajmuje 15 lokatę na świecie.² Jest to też jeden z nielicznych krajów, który pomimo pandemii COVID-19 notuje znaczący wzrost PKB oraz siły nabywczej pieniądza.³

Darmowa opieka zdrowotna. Obywatele oraz rezydenci w Kanadzie mogą korzystać z systemu opieki zdrowotnej (Medicare)

Dobrze rozwinięta opieka społeczna. Rozbudowane programy socjalne sprawiają, że życie w Kanadzie staje się łatwiejsze również dla obcokrajowców. Usługi społeczne dotyczą szeregu benefitów rodzicielskich, mieszkaniowych czy dla bezrobotnych.⁵

Niepowtarzalne krajobrazy. Punkt ten powinien szczególnie zainteresować uczestników programów Work and Travel Kanada. Zaraz po Rosji, jest to drugi największy kraj na świecie, zatem jest co zwiedzać! Wystarczy dodać, że około 41% powierzchni państwa pokryte jest lasami, a bioróżnorodność robi ogromne wrażenie.⁶

Jeżeli powyższe najciekawsze zalety życia w Kanadzie Cię zainteresowały, pora szukać sposobów na wyjazd, prawda? Jak już wcześniej wspominaliśmy, program Work and Travel Canada może być idealnym wyborem. Czy przyjazd do Kanady w 2022 roku będzie równie przyjazny, co do tej pory?

Work and Travel Kanada – jak działa kanadyjska imigracja?

Polacy mogą podróżować do Kanady bez wizy, jeżeli posiadają ważny paszport wydany po 28 sierpnia 2006 roku. Po przylocie na lotnisko, każdego czeka krótka rozmowa z urzędnikiem imigracyjnym. To od niego zależy ostateczna decyzja o „wpuszczeniu Cię” do kraju. Warto również podkreślić, że maksymalny czas pobytu w Kanadzie w ramach ruchu bezwizowego to 6 miesięcy.⁷

Podróżując w ramach Work and Travel Canada każdy Polak powinien również posiadać elektroniczne potwierdzenie podróży. Dokument Electronic Travel Authorization (eTA).

Należy również podkreślić, że wjazd do Kanady może być utrudniony w związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa. Restrykcje stale się zmieniają, a czasami mogą wręcz dotyczyć zakazu przylotów z określonych krajów.⁸

Osoby w pełni zaszczepione mogą być traktowane priorytetowo. W związku z dynamiczną sytuacją, należy pobrać aplikację ArriveCAN, by uzupełnić tam dane odnośnie swojej podróży.⁹

Jeżeli marzysz o wyjeździe do Kanady, musisz wziąć pod uwagę, że ruch bezwizowy nie oznacza totalnej samowolki. Dlatego też, planując podróż do tego kraju, warto aplikować o wizę pracowniczą w ramach Work and Travel Canada. Tego typu programy pozwalają uzyskać odpowiednie dokumenty, które ułatwią wjazd i poruszanie się po kraju.

Na czym polega program Work and Travel Kanada?

Zanim osiądziesz w Kanadzie na stałe i będziesz ubiegał się o podwójne obywatelstwo, sprawdź, czy ten kraj jest dla Ciebie. Wyjazd na program Work and Travel Kanada może okazać się niezwykłym doświadczeniem. W jego trakcie zdobędziesz cenne doświadczenie, podszkolisz język angielski (lub francuski, gdyż Kanada jest dwujęzyczna) i zarobisz dolary kanadyjskie. Dodatkowym atutem wyjazdu na kanadyjskie Work and Travel jest zwiedzanie kraju, którego natura oraz ośrodki miejskie zapierają dech w piersi.

Rząd kanadyjski przygotował dla obcokrajowców unikatowy program o nazwie International Experience Canada (IEC). Okazuje się, że jest to cały zestaw różnych projektów w ramach Work and Travel Kanada.

W związku z pandemią COVID-19 uczestnictwo w IEC możliwe na podstawie jednego z dwóch motywów:¹º

Trzeba być w pełni zaszczepionym przeciw SARS-CoV-2 i spełniać wymogi określone przez rząd kanadyjski.¹¹

Posiadać potwierdzenie oferty pracy, którą kandydat rozpocznie od razu po zakończeniu kwarantanny w Kanadzie.

Zgłoszenie do udziału w projekcie IEC wykonuje się wyłącznie online. W trakcie procesu kandydat otrzymuje ofertę pracy, zaś pracodawca opłaca rekrutację ze swojej strony.

Z kolei kandydaci do Work and Travel Canada w ramach IEC są zobowiązani zapłacić:¹²

156 CAD opłaty partycypacyjnej.

85 CAD opłaty za dane biometryczne.

100 CAD opłaty za wydanie pozwolenia na pracę w ramach Working Holiday.

Working Holiday to jeden z popularniejszych programów, które stanowią część projektu IEC. Pozwala on na wyjazd do pracy połączonej ze zwiedzaniem na okres od 12 do 24 miesięcy. Tego typu wyjazdy często organizują zewnętrzni pośrednicy, którzy pomagają we wszelkich formalnościach.¹³

O czym pamiętać przed Work and Travel Canada?

Zanim wyjedziesz na Work and Travel Canada, sprawdź, jakie trzy atrakcyjne programy są dostępne dla obcokrajowców:¹⁴

Working Holiday – dla osób bez oferty pracy, które chcą pracować dla kilku pracodawców i w wielu lokalizacjach. Zarobione w ramach programu pieniądze można wydawać na zwiedzanie Kanady.

Young Professionals – dla osób z ofertą pracy, która wpływa na ich rozwój osobisty i odbywa się u jednego pracodawcy w jednej lokalizacji.

International Co-op – dla studentów z ofertą pracy lub stażu, którym praktyki pomogą ukończyć studia, a praca odbywa się u jednego pracodawcy w jednej lokalizacji.

Przed aplikowaniem na dowolny program warto pamiętać, by odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Work and Travel Kanada pozwala zarobić pieniądze, choć warto już na start mieć ze sobą trochę gotówki. Dolary kanadyjskie warto przechowywać w nowoczesny sposób. Pomoże Ci w tym konto wielowalutowe Wise, na które otrzymać możesz także wynagrodzenie w walucie CAD.

Darmowe konto Wise – bezpieczna metoda płatności zagranicznych

Wise to nie bank, choć konto wielowalutowe tej marki działa podobnie, jak klasyczna bankowość. Wszystko za sprawą lokalnych danych bankowych, które dostępne są dla dolara kanadyjskiego. Dzięki tej usłudze, możesz otrzymywać pieniądze bezpośrednio na swój portfel elektroniczny, co dotyczy również wypłat wynagrodzenia za pracę w Kanadzie.

Konto wielowalutowe Wise pozwala nie tylko odbierać przelewy, ale również gromadzić pieniądze i przesyłać je błyskawicznie w 54 walutach świata. Dla 10 z nich (w tym dla dolara kanadyjskiego) Wise oferuje lokalne dane bankowe, czyli miejscowy numer IBAN.

Marka Wise podlega pełnym regulacjom najważniejszych instytucji finansowych, dzięki czemu jest to bezpieczna usługa. Z szerokiej gamy opcji korzystać można również w aplikacji mobilnej portfela elektronicznego. Jest ona dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak również Android.

Planujesz wyjazd na Work and Travel Canada? Nie zapomnij jeszcze przed wyjazdem założyć darmowe konto Wise. Dzięki niemu zaoszczędzisz na opłatach związanych z aplikacją na program wyjazdowy. Portfel elektroniczny z kontem wielowalutowym przyda się także podczas codziennych zakupów już na miejscu w Kanadzie.

Wise. I nie przepłacasz za przewalutowanie.

Załóż konto w Wise za darmo💸

Te artykuły też mogą Cię zainteresować:

Źródła:

Z dnia 9. grudnia 2021.

Pracująca wiza urlopowa dla Kanady

Working Holiday Visa w ramach programu International Experience Canada (IEC)

Co to jest kanadyjska wiza na czas pracy?

Work Holiday Visa dla Kanady zapewnia ekscytującą możliwość pracy i podróżowania za granicę. Możesz pracować w niepełnym wymiarze godzin, odkrywać Wielką Białą Północ i mieszkać w jednych z najlepszych miast świata, takich jak Montreal , Toronto i Vancouver . Doświadczenie międzynarodowe Kanada (IEC) zapewnia młodym możliwość wzbogacenia swojego CV o międzynarodowe doświadczenie zawodowe i podróżnicze oraz niezapomniane wrażenia.

Working Holiday Visa jest częścią Międzynarodowego Programu Mobilności, który umożliwia kanadyjskim pracodawcom tymczasowe zatrudnianie międzynarodowych pracowników. Podobnie jak inne programy Working Holiday Visa, Working Holiday Canada Visa jest tymczasowe zezwolenie na pracę co znaczy

nie potrzebujesz wcześniej oferty pracy, aby ubiegać się o wizę

możesz pracować z więcej niż jednym pracodawcą

Ta wiza jest dość popularna wśród młodych podróżników i musisz mieć 18-35 lat, aby kwalifikować się do Working Visa Holiday Canada.UWAGA: granica wieku w niektórych krajach wynosi 30 lat.

Kto może ubiegać się o wizę Working Holiday w Kanadzie?

Poniżej znajdują się minimalne wymagania kwalifikacyjne.

Ważny paszport z uprawnionego kraju

Wiek między 18-35 lat (w niektórych krajach granica wynosi 30 lat)

(w niektórych krajach granica wynosi 30 lat) Brak osób na utrzymaniu

2 dolarów na pokrycie początkowych wydatków

Bilet w obie strony lub wystarczająca ilość środków na pokrycie jednego

Ubezpieczenie zdrowotne na czas pobytu

Pamiętaj, że powyższe są minimalnymi wymaganiami, aby kwalifikować się i nie gwarantują, że zostaniesz zaproszony do ubiegania się o wizę Canadian Working Holiday Visa.

Kwalifikujące się kraje

Wiele krajów, takich jak Australia, Austria, Francja, Irlandia, Holandia i Wielka Brytania ma umowy z Kanadą w ramach Programu Mobilności Międzynarodowej. Posiadacze paszportów z następujących krajów kwalifikują się do programu International Experience Canada (IEC).

Jak ubiegać się o wizę Working Holiday dla Kanady?

Kanadyjska wiza Working Holiday jest niezwykle popularną wizą wśród młodych podróżnych i ma ustalony limit dla każdego kraju na rok. Zakładając, że spełniłeś warunki, musisz wykonać następujące kroki:

Krok 1: Utwórz profil online, w którym będą zadawane pytania dotyczące kwalifikacji. Po przesłaniu profilu będziesz w puli z innymi kandydatami z Twojego kraju.

Krok 2: Po tym następuje losowanie i czekasz na zaproszenie do aplikowania (ITA). Przy odrobinie szczęścia po otrzymaniu ITA musisz uzupełnić profil w ciągu 10 dni.

Krok 3: Na koniec musisz złożyć wniosek o wizę Working Holiday dla Kanady w ciągu 20 dni od ITA.

Ponieważ jest ścisły i ograniczony kontyngent dla większości krajów, konieczne jest jak najszybsze przesłanie swojego profilu. Na przykład Wielka Brytania ma kontyngent 5000 na 2021 r a do czasu złożenia wniosku dostępnych może być tylko 4000 miejsc. Jeśli jesteś posiadaczem paszportu krajów byłej Wspólnoty Narodów, takich jak Australia, masz szczęście, ponieważ nie ma limitu ani limitu.

Pamiętaj, aby często sprawdzać pocztę e-mail, aby dowiedzieć się, czy otrzymałeś zaproszenie do składania wniosku, ponieważ masz tylko ustaloną liczbę dni na przesłanie wniosku.

Dokumenty i dowody wymagane do wniosku wizowego

Wiza Working Holiday dla Kanady jest stosunkowo prosta w porównaniu z innymi niektórymi innymi wizami.

jesteś zobowiązany do prześlij zdjęcie

umeblować zaświadczenia policyjne ze wszystkich krajów, w których spędziłeś ponad 6 miesięcy od swoich 18. urodzin

ze wszystkich krajów, w których spędziłeś ponad 6 miesięcy od swoich 18. urodzin możesz być również zobowiązany do podania dane biometryczne, w tym elektroniczne odciski palców w wyznaczonym miejscu w Twoim kraju ojczystym

Przyjazd do Kanady na wizę Working Holiday

Powinieneś otrzymać wynik swojego wniosku wizowego w ciągu 4-6 tygodni od jego złożenia. Po otrzymaniu wizy, a przed przyjazdem do Kanady, ważne jest, aby zachować następujące dokumenty w porządku:

Wydrukuj list potwierdzający wizę – powinieneś być w stanie wydrukować go ze strony internetowej, na której utworzyłeś swój profil

Dowód ubezpieczenia zdrowotnego i musi być ważny przez cały okres pobytu

Oryginały zaświadczeń policyjnych

Dowód funduszy, aby móc się utrzymać

Bilet powrotny lub wystarczające środki, aby móc go kupić

Ogólnie rzecz biorąc, zachowaj kopię wszystkich dokumentów, które były wymagane do złożenia wniosku o wizę Working Holiday.

Gdzie mogę pracować w Kanadzie będąc na wizie Working Holiday?

Ponieważ Working Holiday Visa jest pozwoleniem na pracę na czas wolny, możesz pracować dla dowolnego pracodawcy w Kanadzie. Kanada jest dużym krajem i w zależności od pory roku w Kanadzie jest dużo pracy sezonowej. W miesiącach letnich istnieje wiele wymagań dotyczących personelu tymczasowego w dużych ośrodkach wypoczynkowych na świeżym powietrzu do zajęć letnich. Przykład, przewodnicy i instruktorzy obozów letnich.

Zimą ośrodki narciarskie są mekką aktywności i oferują stanowiska instruktorskie lub pracę w hotelu;

Jesienią na farmach i ranczach w regionach takich jak Ontario, gdzie występuje ciężki przemysł sadowniczy, odbywają się masowe zbiory.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Kanadyjski przewodnik pogodowy dla zwiedzających .

Jak długo ważna jest wiza Working Holiday?

Working Holiday Visa jest ważna przez 12 do 24 miesięcy (23 miesiące dla krajów byłej Wspólnoty Narodów).

Jeśli nie masz wizy Working Holiday, a zamiast tego chcesz po prostu podróżować po Kanadzie, będziesz musisz ubiegać się o wizę eTA Canada . Możesz przeczytać o Typy eTA dla Kanady tutaj.

Kanada

WAŻNE: Z uwagi na sytuację związaną z COVID-19 wyjazdy do Kanady są zawieszone.

Tym, co sprawia, że Kanada jest jedną z najczęściej wybieranych destynacji w zakresie edukacji, zdobywania doświadczenia zawodowego, czy po prostu zwiedzania są m.in.:

wysoki standard życia, kanadyjskie miasta zajmują czołowe pozycje w rankingach na najlepsze miejsca do życia, są bezpieczne, stabilne i przyjazne,

wielokulturowe społeczeństwo, gdzie żyją grupy etniczne z całego świata, a rząd wspiera i szanuje wszelkie odrębności z tym związane,

różnorodność krajobrazu, naturalne piękno wielu dziewiczych jeszcze terenów oraz wysoko rozwinięte miasta sprawiają, że każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie.

Obejrzyj filmik o przewrotnym tytule Don’t go to Canada

Jeżeli chcesz spróbować kanadyjskiego stylu życia, zdobyć doświadczenia i zwiedzić ten piękny kraj zachęcamy do skorzystania z dwóch programów, które nie wymagają posiadania wizy do Kanady. Programy Volunteer Internship oraz Farmstay oferujemy we współpracy z Latitude International Education

Nie oferujemy wyjazdów do pracy na wizie Working Holiday, odsyłamy do oficjalnej strony International Experience Canada tutaj

A gdyby tak rzucić to wszystko i wyjechać… do Kanady?

Jeśli brzmi to dla was bardziej atrakcyjnie niż poczciwe Bieszczady, to idziemy o zakład, że poziom abstrakcyjności tego projektu jest dla was również proporcjonalnie wyższy. No bo wizy, bo za ocean, bo nikogo tam nie znam, bla, bla, bla. Oceanu nie przeniesiemy, ani też was nie adoptujemy, ale możemy nieco rozjaśnić procedurę IEC, dzięki której nasz roczny projekt work & travel doszedł do skutku. Bo nie wiem czy wiecie, że w ogóle coś takiego jak programy wizowe typu work & travel istnieją i jak wielu ludzi z nich korzysta, nie tylko planując wyjazd do Kanady, ale też np. Australii, czy Nowej Zelandii.

Czym jest wyjazd na IEC, working holiday / work & travel?

Tego typu wizy z założenia mają pomagać ludziom poznawać inne kraje, tylko że tak serio, a nie z perspektywy dzikiego turysty na tygodniowych wakacjach. Czas jest tutaj bardzo istotny, bo wizy te oferują najczęściej rok legalnego pobytu. Brzmi spoko, w rok to można naprawdę dużo zobaczyć tylko jest jeden problem – skąd wziąć na to pieniądze? Być może wasza wizja świata legnie teraz w gruzach, ale powiedzmy sobie szczerze, że legenda jakoby w Kanadzie dolary rosły na klonach, ma w sobie tyleż samo prawdy co reklamy suplementów diety. Tak więc o ile nie jesteście posiadaczami bezdennego konta bankowego, przydało by się je od czasu do czasu zasilić choćby dzięki przysłowiowej sprzedaży frytek, nie łamiąc przy tym kilkunastu paragrafów prawa imigracyjnego i podatkowego. I tutaj wchodzi program IEC – cały na biało i z czerwoną peleryną.

Jasper National Park

Czym jest International Experience Canada (IEC)?

Jest to program działający od 2008 roku, początkowo pod nazwą Program Wspierania Mobilności Młodych Obywateli Kanada – Polska, umożliwiający zdobycie rocznego pozwolenia na pobyt i pracę w Kanadzie na uproszczonych zasadach. Program dzieli się na trzy kategorie:

– rozwój zawodowy (Young Professionals): wymaga przedłożenia konkretnej oferty pracy od kanadyjskiego pracodawcy (zarejestrowanej na Job Bank Canada) i możecie legalnie pracować tylko u tego jednego pracodawcy (zamknięte pozwolenie na pracę). Z doświadczenia po drugiej stronie (pracodawcy) wiem, że urzędnicy sprawdzają potem czy faktycznie zatrudnienie nastąpiło i czy jest zgodne z pierwotną ofertą (np. stawka godzinowa, czas pracy itd.)

– staż (International Co-op/Internship): wymagana jest konkretna oferta stażu w kanadyjskim przedsiębiorstwie i tak samo jak powyżej jesteście uwiązani w tym samym miejscu przez cały pobyt. Dodatkowo wymagany jest status studenta.

– praca wakacyjna (Working Holiday): hulaj dusza, piekła nie ma 😉 Co prawda jest droższa od pozostałych o 100CAD, ale daje wolność pracy w całej Kanadzie i zmieniania pracodawcy tak często jak chcecie (Otwarte pozwolenie na pracę)

Dwie pierwsze są spoko, ale wymagają więcej dokumentów i zachodu, by finalnie uraczyć Was pozwoleniem na prace tylko u jednego pracodawcy przez cały okres pobytu. Na ich tle kategoria ostatnia jest bezkonkurencyjna jak mozzarella na pizzy – najprostsza i najbardziej elastyczna. Minus jest taki, że jest też najpopularniejsza i najczęściej wybierana, o czym świadczą ilości miejsc w danych kategoriach, jakie co roku są aplikantom udostępniane jak również liczba zgłoszeń. I tak dla Working Holiday w 2019 roku miejsc było 635, a chętnych 1183, Young Professionals – 110 miejsc, chętnych 244, International Co-op – 5 miejsc i zero kandydatów (dane z maja 2019). Łącznie daje nam to ok półtora tysiąca chętnych do eksplorowania Kanady w niespełna pół roku . Jeśli i was kusi pespektywa pankejków z syropem klonowym, pływania w canoe po ogromnych jeziorach, tropienia niedźwiedzi i wyczynowego spierdzielania przed skunksami, to być może warto złapać jelenia za rogi i złożyć aplikację. Krok pierwszy to sprawdzenie czy spełniamy kryteria określone przez Rząd Kanadyjski.

Zobacz też: Podatki i składki odliczane od wypłaty w Kanadzie

Czy mogę ubiegać się o taką wizę?

Wiza IEC jak każda inna ma swoje kryteria według których selekcjonuje kandydatów. Nie trzeba co prawda zdawać praktycznego egzaminu z obsługi kija hokejowego (ba, nie trzeba nawet rozmawiać z żadnym konsulem, jak w przypadku turystycznej wizy do USA), ale trzeba spełniać pewne warunki i przygotować kilka dokumentów. Kandydat do IEC musi:

mieć minimum 18 lat i nie więcej niż 35 lat

posiadać Polskie Obywatelstwo i ważny paszport biometryczny (data ważności powinna być na tyle odległa, aby pokryć w całości wasz wyjazd do Kanady)

przedłożyć świadectwo o niekaralności

przygotować CV w języku angielskim

wykupić ubezpieczenie medyczne na cały rok pobytu

wykupić bilet powrotny (lub posiadać środki na jego zakup)

okazać dowód na posiadanie dodatkowego zabezpieczenia finansowego w wysokości min. 2500 CAD (zabezpieczenie na wypadek, że nie znajdziecie pracy od razu na początku pobytu i nie wylądujecie pod mostem)

nie być nieszczęśliwym posiadaczem zakazu wjazdu do Kanady

mieć szczęście, by zostać wylosowanym z puli kandydatów, najlepiej w pierwszej turze w ciągu roku.

dodatkowo: załączyć ofertę pracy bądź stażu, jeśli wybierze jedną z dwóch pierwszych kategorii.

Ocenę swoich kwalifikacji można przeprowadzić w zaledwie 10-15 min wypełniając formularz Come to Canada questionnaire (pamiętajcie, aby zapisać kod referencyjny wygenerowany na końcu ankiety).

Jesteście jeszcze? Jeśli żaden z powyższych punktów Was nie wykluczył, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przystąpić do procedury aplikowania.

Jak aplikować o wizę IEC?

Po pierwsze należy się zarejestrować na rządowej stronie Immigration Refugees and Citizenship Canada (IRCC), następnie korzystając z kodu referencyjnego otrzymanego po wypełnieniu tej wstępnej ankiety oraz podając kilka dodatkowych informacji wypełnić formularz i wybrać z której puli miejsc (kategorii) chcecie kandydować. Koloryzowanie i tym podobne naginanie faktów nie ma sensu, gdyż w toku procesowania aplikacji będziecie proszeni o weryfikację wprowadzonych danych.

Po drugie: push the button, czyli zatwierdzić i wysłać zgłoszenie.

Od tego momentu wasz profil znajduje się w puli, z której magiczny system losujący okresowo wyłania szczęśliwców, którym wysyła zaproszenie do aplikowania (Invitation to apply). Im szybciej się w tej puli znajdziecie tym większe szanse na bycie wylosowanym, stąd rada by zgłosić się zaraz na początku roku, najlepiej zanim dopijecie sylwestrowego szampana 😉 (żartuję – pewnie zdążycie nawet porzucić swój nowiutki karnet na siłownie zanim zostanie uruchomiony nabór na dany rok). Statystyki mówią, że co roku liczba wysłanych zaproszeń jest wyższa niż liczba dostępnych miejsc, gdyż z różnych przyczyn część wylosowanych osób nie przeszodzi do następnego etapu. Dzieje się tak gdy np. aplikant nie zacznie procedury w przeciągu 10 dni od otrzymania zaproszenia, nie zdobędzie wymaganych dokumentów w określonym czasie lub uzyska decyzje odmowną. Sprawdzajcie regularnie swoje konto i bieżące statystyki programu. Generalnie w drugiej połowie roku raczej nie ma się co łudzić, że będą jeszcze jakieś wolne miejsca.

Aktualizacja 2021:

W obecnej pandemicznej sytuacji jest dodatkowy punkt, który muszą ogarnąć kandydaci z kategorii Working Holiday. Niestety – niestandardowa procedura na niestandardowe czasy. Mianowicie Wy także musicie mieć ofertę pracy i wysłać ją mailem na adres: [email protected] w tytule wpisując: ,,Working Holiday candidate with a job offer”

Dokładną treść do skopiowania i uzupełnienia znadziecie na oficjalnej stronie.

Jako załącznik dodajecie ofertę pracy na papierze firmowym. Ważne, aby zawierała ona te wszystkie informacje:

1. Nazwa firmy (urzędowa i operacyjna jeśli są różne), dokładny adres i dane kontaktowe,

2. Nazwa stanowiska, lista obowiązków, wynagrodzenie oraz szacowana ilość godzin pracy

3. Przewidywana data oraz okres zatrudnienia

IEC application profile number (W + 9 cyfr) dostaniecie po założeniu profilu. Na wysłanie tej oferty nie ma terminu, ale im szybciej tym lepiej.

Ta oferta będzie jeszcze Wam potrzebna w momencie wjazdu do Kanady. Ważne, aby data rozpoczęcia uwzględniała fakt, że po przylocie będziecie musieli odsiedzieć 14-dniową kwarantannę.

Co jeśli dostaniecie Invitation to apply?

Po otrzymaniu zaproszenia macie 10 dni na rozpoczęcie właściwej aplikacji o pozwolenie na pracę i 20 dni (od dnia rozpoczęcia) na jej ukończenie i wysłanie. Trzymanie się tych terminów jest BARDZO WAŻNE. Formularze należy wypełnić dokładnie i w miarę szczegółowo, np. w historii zatrudnienia nie należy zostawiać żadnych luk pomiędzy jedną a drugą pracą (jeśli w danym okresie nie pracowaliście to trzeba wskazać czym się zajmowaliście np. szkoła/kurs, podróż czy wolontariat). W aplikacji na kategorie working holiday w polach dotyczących oferty pracy wpisujemy odpowiednio: Offer of employment numer – A9999999, Has your employer paid the Employer Compliance fee? – NO, Employer address – Non-applicable – Working Holiday. Po wypełnieniu formularza system wygeneruje spersonalizowaną listę wymaganych dokumentów.

Na tym etapie chodzi głownie o to, aby do aplikacji dołączyć potrzebne dokumenty, takie jak skan paszportu, aktualne zdjęcie paszportowe, CV, zaświadczenie o niekaralności (z każdego kraju, w którym będąc pełnoletnimi przebywaliście min 6 miesięcy), wypełniony formularz z informacjami na temat waszej najbliższej rodziny (właściwy wzór będzie wam automatycznie udostępniony na tym etapie), oferta pracy bądź stażu jeśli tego wymaga wasza kategoria. Dodatkowo mogą być potrzebne badania medyczne, jeśli np. chcesz pracować w ośrodkach medycznych lub szkolnych, albo opiekować się dziećmi lub starszymi osobami.

Zaświadczenie o niekaralności (Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego) z Polski otrzymuje się od ręki w punkcie informacyjnym (np. przy ulicy Czerniakowskiej 100 w Warszawie) i kosztuje 30zł. (inne opcje)

WAŻNE:

1) Wszystkie dokumenty muszą być oryginalnie w języku angielskim (lub francuskim), lub do polskiego oryginału należy dołączyć tłumaczenie od tłumacza przysięgłego.

2) Wielostronicowe dokumenty lub formularze (sprawdźcie koniecznie, czy podpisaliście je w każdym wymaganym miejscu) muszą być zeskanowane w formie jednego pliku pdf. Jeśli macie więcej niż jedno zaświadczenie o niekaralności to też trzeba je wszystkie zeskanować w jeden plik.

3) Jeśli zdarzy wam się, że któregoś z wymaganych dokumentów nie uda się zdobyć w wymaganym czasie (nie z waszej winy – np. oczekiwanie na wizytę u lekarza), dopuszcza się załączenie dowodu, że na taką wizytę jesteście umówieni lub że np. złożyliście wniosek o zaświadczenie o niekaralności i na niego czekacie. Zostaniecie poproszeni o dosłanie ich w późniejszym czasie.

4) OPŁATY: Dodatkowo na tym etapie wnosi się opłaty administracyjne: 150 CAD za aplikację (czyli przegląd waszych dotychczasowych wypocin) i niejako z wyprzedzeniem opłatę za otwarte pozwolenie na pracę – 100 CAD (jeśli się nie dostaniecie, ta opłata automatycznie wróci na waszą kartę kredytową).

5) Po wysłaniu kompletnej aplikacji może się okazać, że będzie od was wymagana biometryczna weryfikacja, która kosztuje dodatkowo 85 CAD i polega na zrobieniu wam zdjęcia i złożeniu odcisków waszych linii papilarnych w biurze Canada Visa Application Centre (VAC) w Warszawie (Al. Jana Pawła II 23, pokój 223). Można je też zrobić w innym niż Polska kraju, ale nie w Kanadzie. O tym czy musicie przejść tą procedurę, zostaniecie powiadomieni listownie w ciągu 24 godzin od wysłania aplikacji. Na wykonanie macie 30 dni.

Na rozpatrzenie aplikacji Urząd Imigracyjny Kanady ma 56 dni (osiem tygodni), chociaż zwykle nie ociąga się aż tak bardzo. Jeśli z jakiegokolwiek powodu musicie lub chcecie z wyjazdu zrezygnować, to jest to ostatni moment w którym możecie jeszcze odzyskać część poniesionych opłat tj. opłatę administracyjną i opłatę za pozwolenie na pracę (łącznie 250 CAD). Jeśli wycofacie swoją aplikację zanim dostaniecie Letter of acceptance, opłaty te zostaną automatycznie zwrócone na kartę kredytową w ciągu ośmiu tygodni. Co istotne zwrotu nie dostaniecie, jeśli odrzucą waszą aplikację z powodu nieprawdziwych informacji, które podaliście.

Co zrobić po otrzymaniu zaproszenia do wyjazdu do Kanady?

Dostaliście Port of Entry letter (POE)? Gratulację! Jedną nogą jesteście już w kraju klonowego liścia. Druga pozostaje nadal w Polsce, bo ten list to jeszcze nie jest wiza, a jedynie ,,promesa wizowa”. Daje wam zielone światło do wyjazdu, ale właściwą wizę i pozwolenie na pracę wystawia urzędnik imigracyjny na lotnisku w Kanadzie. List jest ważny przez rok i w tym czasie powinniście się przygotować do wyjazdu i wsiąść do samolotu.

Koniecznie musicie mieć ze sobą:

paszport (ważny na dłużej niż planowany pobyt)

eTA (Electronic Travel Autorization): dostajecie je automatycznie z pozytywną odpowiedzią od IRCC, numer eTA zawarty jest w liście.

WYDRUKOWANY POE LETTER

oryginały wszystkich dokumentów załączonych do aplikacji (najlepiej kopię całej aplikacji)

polisę ubezpieczeniową na cały pobyt

bilet powrotny, lub dowód posiadania środków na jego zakup

wyciąg bankowy z ostatniego tygodnia pokazujący, że macie NA SWOIM koncie równowartość min 2500 CAD wolnych środków (tak, po wydrukowaniu możecie je z powrotem odesłać rodzicom lub kumplowi, ale osobiście wstrzymałabym się do momentu uzyskania wizy 😉

Dodatkowo sugeruję:

dobry humor (zawsze w cenie)

ciepłą czapkę i szalik, bo w czasie rocznego pobytu będziecie mieli wątpliwą przyjemność doświadczenia kanadyjskiej zimy :p

Po wylądowaniu kierujecie się do okienka dla Imigrantów. Jeśli wasz firmowy uśmiech numer 5 spodoba się strażnikowi granicznemu i przy okazji nie odwiniecie żadnej maniany (np. mówiąc, że hokej jest nudny :p), wystawi wam on właściwe pozwolenie na pracę i sięgnie po pieczątkę, za pomocą której zdecydowanym ruchem wbije do waszego paszportu wizę. Zapewne zapyta was gdzie będziecie mieszkać (jeśli nie macie tu rodziny/znajomych i nie chcecie wynajmować hotelu, pierwsze lokum można sobie wcześniej ogarnąć z internetowych ogłoszeń np. na bejsment.com lub na kijiji.ca – podobnie jak pracę). Pamiętam, że nas też spytał o poziom bezrobocia w Polsce, ale to tak raczej z ciekawości niż miałoby to być jakkolwiek istotne w naszej sprawie.

Otwarte pozwolenie na pracę w Kanadzie

IEC – Podsumowanie

1) Procedura jest bardzo prosta (w porównaniu z innymi programami wizowymi). Spokojnie można ją ogarnąć samemu, choć oczywiście są ludzie/ firmy, które załatwianiem za was takich formalności zajmują się zawodowo. Ale jak wiadomo, wymagane dokumenty, zdjęcia, odciski itd i tak to wy musicie zdobyć.

2) Bardzo ważne jest, aby monitorować sytuacje i postępy w waszej aplikacji. Regularnie sprawdzać kiedy zaczyna się przyjmowanie zgłoszeń na dany rok, ile zostało miejsc itd. Po wysłaniu aplikacji trzeba sprawdzać nie tylko skrzynkę mailową (jak wiadomo maile lubią się czasem gubić), ale też swoje konto na IRCC, by na bieżąco wyłapać zmiany swojego statusu lub informacje o potrzebnych działaniach czy dodatkowych dokumentach.

3) Opłaty to:

150 CAD Opłata aplikacyjna 100 CAD Opłata za otwarte pozwolenie na pracę (tylko dla kategorii Working Holiday) 230 CAD Opłata za zarejestrowaną ofertę pracy (tylko dla kategorii Young Professionals). Realia są takie, że często pracodawca przenosi tą opłatę na aplikującego, więc trzeba to wliczyć w swój koszt. 85 CAD Opłata za biometryczną weryfikację (teoretycznie opcjonalna) 30 PLN Opłata za świadectwo z KRK

4) Czytając o programie IEC możecie trafić na niepokojąco brzmiącą informację, że nie może wam towarzyszyć współmałżonek/partner. Chodzi jedynie o to, że aplikacja obejmuje tylko jedną osobę, więc jeśli chcecie jechać razem musicie wypełnić dwie aplikację – każdy dla siebie i są one procesowane osobno. Każdy pełnoletni członek rodziny wypełnia osobną aplikację. Jeśli chodzi o niepełnoletnie dzieci, to jeśli przynajmniej jeden rodzic otrzyma pozwolenie na pracę, dzieci automatycznie dostają na granicy wizę turystyczną na czas równy wizie pracowniczej rodzica. Idąc dalej – tak długo jak rodzic pracuje w Kanadzie (ma ważny Work Permit), dziecko może zostać przyjęte do kanadyjskiej szkoły. Należy pamiętać, że potrzebne jest dla dziecka eTA przed przylotem oraz jeśli dziecko podróżuje tylko z jednym rodzicem, zgoda na podróż od drugiego rodzica.

5) Z programu IEC można skorzystać dwukrotnie, z minimum półroczną przerwą między jednym a drugim wyjazdem. Ponowny wyjazd nie może się odbywać w ramach tej samej kategorii. Co istotne jeśli otrzymacie zgodę na wyjazd do Kanady, ale świadomie zrezygnujecie z tego pomysłu lub minie wam ważność POE letter, będzie to traktowane tak jakby wyjazd się odbył. Drugi raz już nie możecie aplikować na tą samą kategorię. Popularny jest schemat, w którym zaczyna się od Working Holiday i w tym czasie nawiązuje się kontakt z pracodawcą, który zechce was zatrudnić na czas drugiego roku w ramach kategorii Young Professional.

6) Pozwolenie na pracę uzyskane w ramach IEC jako tako nie podlega przedłużeniu. Jeśli chcecie zostać w Kanadzie dłużej niż rok możecie złożyć wniosek o wizę turystyczną (Formularz IMM 5708: Application to change conditions, extend my stay or remain in Canada as a visitor or temporary resident permit holder, koszt: 100 CAD, link), przed wygaśnięciem waszego pozwolenia na pracę. Jak przyjdzie odpowiedź pozytywna – zostajecie jako turyści, jak odpowiedź będzie negatywna – pakujecie manatki :p.

BONUS:

Istnieje sposób na przedłużenie statusu pracownika. W tym celu

oprócz wniosku o wizę turystyczną należy złożyć wniosek o przedłużenie pozwolenia na pracę (Formularz IMM 5710: Application to change conditions, extend my stay or remain in Canada as a worker, koszt: 255 CAD za otwarte pozwolenie lub 155 CAD za zamknięte). Aplikacje trzeba złożyć nie później niż 30 dni przed wygaśnięciem starego pozwolenia. Nie ma ona tak naprawdę szansy na odpowiedź pozytywną, ale do czasu aż dostaniecie ten odmowny list z urzędu, obowiązuje was poprzedni status (implied status), czyli możecie legalnie kontynuować pracę u ostatniego pracodawcy (tego, który zatrudnił was przed wygaśnięciem starego pozwolenia). Może to trwać nawet dodatkowe 2-3 miesiące. Link do aplikacji.

Peyto Lake

To tyle informacji o IEC z naszej strony. Cieszę się na myśl, że kiedy ktoś znów zapyta nas o to jak przyjechać do pracy do Kanady, zamiast po raz kolejny o tym mówić podeślę mu mu ten link i znajdzie tam wszystkie odpowiedzi. Jak już dostaniecie swój work permit to zapraszamy do serii wpisów na temat pracy w Kanadzie – np. ile można zarobić w danej prowincji oraz ile Wam zostanie ,,na reke”. Przeczytanie na zaś także nie zaszkodzi 😉

Jeśli coś w tym wpisie jest niejasne, zostaw proszę komentarz poniżej i postaram się wyjaśnić. Mamy nadzieję, że wszystkie wasze aplikacje przejdą sprawnie i bezproblemowo.

Skorzystałeś z zawartych tu informacji? Zachęcamy do subskrypcji naszego bloga i polubienia nas na Facebooku, aby nie przegapić kolejnych wpisów.

Dzięki za przeczytanie do końca.

Sabina

Share this: Facebook

Pinterest

Twitter

LinkedIn

Reddit

WhatsApp

Working Holiday City Job Canada

Working Holiday Canada!

Niezależnie od pracy jaką wykonujesz w Vancouver zawsze jest coś wyjątkowego. Program City Job ma na celu dać ci doświadczenie życiowe, łącząc prace i zabawę!

Program City Job jest jednym z najpopularniejszych wyborów wśród kandydatów, ponieważ pozwala spędzić do jednego roku na pracy i zwiedzaniu Vancouver oraz jest otwarty przez cały rok.

Uczestnicy mają zagwarantowane miejsce pracy, odbywają orientation, zakwaterowanie w hostelu na pierwszą noc, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, pomoc w przygotowaniu CV, wsparcie wizowe. Biorąc udział w programie masz najlepszą szansę na poznanie jednego z najbardziej tętniących życiem i energetycznych miast na świecie.

Vancouver ma wiele do zaoferowania. Wokół znajdują się światowej klasy skocznie narciarskie, plaże, setki szlaków turystycznych, najlepsze centra handlowych. W jednym mieście możesz zobaczyć las deszczowy, plaże oraz olimpijską skocznie narciarską w ciągu jednego dnia. Nie ma co się dziwić, że Vancouver jest na liście najlepszych miast do życia na świecie.

Vancouver ma dobrze prosperujący sektor turystyczny, więc zawsze jest dostępnych wiele ofert pracy w branży hotelarskiej, gastronomicznej i detalicznej oraz w wielu innych obszarach. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie pozwala zanurzyć się w kanadyjskiej kulturze, poznać przyjaciół na całe życie, nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie, a jednocześnie zarabiać pieniądze na opłacenie rachunków i sfinansować swoją przygodę!

Working Holiday Program: Jak to działa

Rząd Kanadyjski oferuje wizy pracownicze/pozwolenia na prace do wielu krajów, w tym dla Polski (posiadaczy polskiego paszportu). Dokładne zasady dotyczące wiz różnią się w zależności od kraju obywatelstwa.

Program stażu jest otwarty dla posiadaczy polskiego paszportu, pod warunkiem spełnienia poniższych kryteriów:

Wiek: od 18 do 35 lat

obywatelstwo polskie

ważny polski paszport na czas pobytu w Kanadzie (Twoje pozwolenie na pracę w Kanadzie nie może być ważne dłużej niż paszport)

kieszonkowe w wysokości co najmniej 2500 CAD na pokrycie wydatków w Kanadzie

niezbędne jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego na czas pobytu (Podczas wjazdu do Kanady może być konieczne okazanie dowodu ubezpieczenia)

posiadać przed wylotem bilet w obie strony lub wykazać, że dysponuje się środkami finansowymi na zakup biletu na wylot po zakończeniu autoryzowanego pobytu w Kanadzie

nie mogą im towarzyszyć osoby na utrzymaniu

uiszczenie wszelkich opłat aplikacyjnych

*Osoby, które mają zakaz wjazdu do Kanady nie mogą wziąć udziału w programie.

Długość programu

Od 4 miesięcy do 1 roku.

Start programu

Na program aplikować można przez cały rok.

Przykładowe stanowiska pracy

Waiter

Busser

Line Cook

Cashier

Front Desk Agent

Room Attendant

Food Court Attendant

Rental Shop Clerk

Bartender

Dishwasher

Stawki

Minimalna pensja: 12,70 $ za godzinę. Osoby serwujące alkohol muszą mieć ukończone 19 lat i wyrobić Serving It Right certyfikat.

Lokalizacja

Vancouver – Metro Vancouver

Kwalifikacja na program:

Język angielski na poziomie średnio zaawansowanym

Dostępność przez minimum 4 miesiące.

Wymagane zezwolenie/wiza pracownicza: IEC Working Holiday

Proces aplikacyjny:

Aplikacja – wyślij formularz zgłoszeniowy online, kopię paszportu i CV. Rozmowa kwalifikacyjna na program przez Skype – Uczestnik otrzyma do potwierdzenia raport z wynikiem rozmowy. To potwierdzenie jest wymagane do uczestnictwa w programie. Rejestracja programu i płatność I raty – w celu potwierdzenia rejestracji kandydat płaci 50% ceny programu po udanej rozmowie kwalifikacyjnej. Wniosek o wizę pracowniczą – jeśli uczestnik nie aplikował jeszcze o pozwolenia na pracę (wizę pracowniczą), dostarczymy klientowi instrukcje dotyczące sposobu ubiegania się o odpowiednią wizę (Working Holiday). Płatność II raty – Po przyznaniu wizy kandydat uiszcza pozostałą opłatę (50%). W przypadku odmowy wydania wizy / pozwolenia zwracamy pełną zapłatę (przedstawienie odmowy wydania wizy przez IEC). Spotkanie informacyjne przed wyjazdem – Koordynatorzy biura w Kanadzie organizują spotkanie przed wyjazdem przez Skype. Przyjazd – na dwa do trzech dni przed przyjazdem zostanie zorganizowana rozmowa kwalifikacyjna, a informacje o rozmowie zostaną wysłane do kandydata. Kandydat przyjeżdża do Kanady i uczestniczy w przygotowaniach do spotkania zapoznawczego oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowa kwalifikacyjna – Po zaakceptowaniu kandydata przez pracodawce rozpocznie się monitorowanie programu. Monitorowanie – Biuro w Kanadzie będzie monitorować twoje doświadczenia poprzez e-maile, a także poprzez comiesięczne wydarzenia! Ocena programu – Zespół w Kanadzie skontaktuje się z Tobą za pomocą ankiety zwrotnej pod koniec Twojego pobytu w Kanadzie.

Dodatkowe warianty

Zakwaterowanie u rodziny

Vancouver jest jednym z najlepszych miast do życia na świecie, ale wysoka jakość życia wiąże się z jego ceną; jest także jednym z najdroższych miast na świecie. Czynsz za mieszkanie jest bardzo wysoki, szczególnie blisko centrum miasta. Na przykład 1 sypialnia o powierzchni 600 stóp kwadratowych w centrum Vancouver będzie kosztować minimum $1000 CAD miesięcznie! Świetną alternatywą jest zakwaterowanie u rodziny “Homestay”. Koncepcja jest prosta; mieszkasz w domu kanadyjskiej rodziny, która wynajmuje ci jedną ze swoich wolnych sypialni.

“Homestay” daje Ci swobodę. Nie musisz być związany z długim kontraktem i drogim czynszem. Mieszkając z kanadyjską rodziną poznasz kulturę i zwyczaje.

Przeprowadzka tutaj może być zniechęcającym doświadczeniem, szczególnie jeśli przyjeżdżasz sam. Dlatego umieszczenie u odpowiedniej kanadyjskiej rodziny może zdecydowanie ułatwić ci życie. Ułatwi to nawiązywanie kontaktów, nawiązywanie przyjaźni i zapewnianie bezpieczeństwa z dala od domu.

Wszystkie domy rodzinne znajdują się w bezpiecznych dzielnicach, blisko środków transportu, a każda rodzina jest regularnie dokładnie sprawdzana.

Opłata za zakwaterowanie u rodziny – $200 CAD (jednorazowa opłata)

Odbiór z lotniska – $100 CAD (opcjonalnie)

Pełne wyżywienie – $900 CAD miesięcznie – obejmuje prywatną sypialnię i 3 posiłki dziennie.

Room stay – $750 CAD miesięcznie – Obejmuje prywatną sypialnię, bez posiłków, ale możesz korzystać z kuchni do gotowania własnych przekąsek i posiłków.

Ubezpieczenie medyczne

Czy wiesz, że w Kanadzie przejazd karetką do szpitala kosztuje średnio 600 CAD? Nie obejmuje to żadnego leczenia, a jeśli potrzebujesz operacji, może to łatwo kosztować 10 000 CAD lub więcej. Dlaczego więc pozwolić nieoczekiwanym wydatkom medycznym zepsuć twoją przygodę? Odkrywając nasz piękny kraj, poznając nowych ludzi i zdobywając nowe umiejętności, należy się chronić.

Współpracujemy z Guard.Me, pięciokrotnym laureatem nagrody Language Travel Magazine Award dla najlepszego ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie zdrowotne – 2–2,50 CAD dziennie (minimum 180 dni)

Plan obejmie do 2 milionów dolarów w okresie obowiązywania twojego planu w Kanadzie, a także do 30 dni w USA – idealne, jeśli planujesz jednodniową wycieczkę do Seattle lub imprezowy weekend w Vegas! Pokryje on 100% kosztów szpitalnych, kosztów dentystycznych, pogotowia ratunkowego i innych kosztów. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać podsumowanie zasad.

Nauka angielskiego

Ta opcja jest dostępna dla kandydatów uczestniczących w naszych programach dotyczących edukacji, staży i pracy w Kanadzie. Możesz dodać do 6 miesięcy nauki angielskiego w klasie, aby osiągnąć wymagany minimalny poziom lub po prostu doskonalić swój angielski.

Ponieważ Vancouver składa się z tak wielu narodowości, nic dziwnego, że ma jedną z największych światowej klasy szkół ESL. Wszystkie te szkoły są dogodnie zlokalizowane w centrum Vancouver – kilka minut od światowej klasy sklepów, restauracji, jednych z najlepszych zajęć na świeżym powietrzu w Ameryce Północnej i zaledwie 2 przecznice od biura naszych partnerów. Oferują przyjazne środowisko, a kampusy są wyposażone w nowoczesne sale lekcyjne, zasoby biblioteczne, tereny rekreacyjne dla studentów, w tym zaplecze kuchenne i pracownie komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Intensywna nauka języka angielskiego – 250 CAD tygodniowo (25 godzin tygodniowo, 9:00 – 15:30)

Regularnie organizują także dodatkowe zajęcia poza klasą, co daje uczniom możliwość odkrycia najpiękniejszych miejsc w Vancouver i nawiązania przyjaźni na całe życie.

Praca w Kanadzie

Oferujemy program Work in Canada w dwóch wariantach:

WORKING HOLIDAY lub YOUNG PROFESSIONALS

O programie Working Holiday Canada

Working Holiday to program, który pozwala ci pracować w Kanadzie przez okres do 1 roku, poprawić swój angielski i zobaczyć jak żyje się w Kanadzie. Ten program jest jednym ze sposobów uzyskania wizy pracowniczej dla tego kraju. Dzięki naszym kanadyjskim partnerom możemy pomóc Ci pracować w dużych miastach, takich jak Toronto, Vancouver, Montreal, lub możesz pracować w pięknych kanadyjskich kurortach. Wszystko zależy od tego, co chcesz zrobić i ile chcesz oddychać w kanadyjskiej atmosferze.

KORZYŚCI Z PROGRAMU

wiza na pracę jest ważna przez rok od wjazdu do kraju

nie jesteś ograniczony do jednego pracodawcy

nie jesteś związany liczbą przepracowanych godzin

wielokulturowość, doskonalenie języka

zdobywanie nowej wiedzy od Kanadyjczyków

możliwość podróżowania po Kanadzie

możliwość zmiany miasta podczas programu

wystarczająca ilość syropu klonowego przez cały rok 🙂

OPCJE PRACY

Możesz podróżować do Kanady bez wcześniej znależionej pracy, ale dla tych, którzy wolą podróżować bezpiecznie, możemy zorganizować pracę z wyprzedzeniem. Nie stresuj się w Kanadzie, znajdź pracę z domu.

Jeśli jesteś wielkim fanem miasta, możesz wybrać CITY JOBS (miasta takie jak Vancouver, Toronto lub Montreal)

Jeśli kochasz naturę, mamy dla Ciebie RESORT JOBS (Banff, Jasper, Panorama lub Nowa Szkocja)

Ważne jest, aby ustalić, o której porze roku chcesz podróżować. Zajmiemy się pozostałymi.

DLACZEGO PODRÓŻ DO KANADY Z NAMI?

100% sukcesu w finalizacji wizy

indywidualne podejście – koordynatorzy mają własne doświadczenie z programem

pomoc podczas całego pobytu w Kanadzie

płacisz tylko wtedy, gdy otrzymasz „wizę”

lata doświadczenia

szeroka baza własnych pracodawców

możliwość osobistego spotkania z pracodawcami – JobFair w Polsce

możliwość pracy w miastach i parkach narodowych

Zapewniamy kompleksową obsługę związaną z pobytem w Kanadzie. Pomożemy Ci z wnioskiem wizowym, biletami lotniczymi, kursem językowym lub ubezpieczeniem. Po przyjeździe zalecamy uczęszczanie do szkoły językowej przez co najmniej kilka pierwszych tygodni, aby pomóc ci się komunikować i łatwiej znaleźć pracę.

키워드에 대한 정보 work and travel canada polska

다음은 Bing에서 work and travel canada polska 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  엑셀 단어장 만들기 | 영어 단어장 만들기 (엑셀 번역, 발음, 구글시트) 최근 답변 66개
See also  Jak Zarobić 5000 Zł W Tydzień | Jak Zarobić 5000Zł W Tydzień - Poradnik Jak Zarobić 5000Zł W Tydzień! 131 개의 자세한 답변

See also  비빔 국수 양념장 황금 레시피 | [비빔국수] 국물 촉촉한 새콤달콤 비빔국수를 만들기 / 비빔양념장 황금레시피(만능양념 비빔장) Spicy Noodles 상위 50개 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak wyjechać do Kanady? Aplikacja na program International Experience Canada i moja historia wyjazdu

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Jak #wyjechać #do #Kanady? #Aplikacja #na #program #International #Experience #Canada #i #moja #historia #wyjazdu


YouTube에서 work and travel canada polska 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak wyjechać do Kanady? Aplikacja na program International Experience Canada i moja historia wyjazdu | work and travel canada polska, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment