당신은 주제를 찾고 있습니까 “wzór spisu z natury do pobrania – Kurs z KPiR (odc. 14) – Spis z natury“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 inFakt.pl 이(가) 작성한 기사에는 조회수 7,544회 및 좋아요 50개 개의 좋아요가 있습니다.
wzór spisu z natury do pobrania 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Kurs z KPiR (odc. 14) – Spis z natury – wzór spisu z natury do pobrania 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Dzień dobry, nazywam się Aneta Socha, jestem Specjalistką ds. kadr i płac w inFakt. Serdecznie zapraszam do udziału w kompleksowym wideo kursie z księgowości (KPiR) dla średniozaawansowanych.
► Dziś odcinek nr 14 z bloku tematycznego nr II: Dokumentacja księgowa KPiR i inne ewidencje, temat: Spis z natury.
Materiał do szkolenia: https://www.slideshare.net/infakt/szkolenie-z-ksigowoci-dla-redniozaawansowanych-odc-14-spis-z-natury
Zachęcam do subskrypcji naszego kanału, aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach kursu: https://www.youtube.com/user/infaktpl?sub_confirmation=1
► Test z I części Kursu KPiR dla średniozaawansowanych – zdobądź certyfikat!
https://www.infakt.pl/blog-ksiegowy/test-z-i-czesci-kursu-kpir-dla-sredniozaawansowanych/
► Notka o Prelegentce
Aneta Socha
Jako ekspert w dziedzinie kadr i płac, w inFakt doradza księgowym w tej tematyce. Prowadzi webinary i szkolenia oraz przygotowuje specjalistyczne artykuły, w których dzieli się z księgowymi i przedsiębiorcami swoją wiedzą, a także informuje o zmianach prawnych.
► Bądźcie na bieżąco!
https://www.youtube.com/user/infaktpl?sub_confirmation=1
Strona dla księgowych: https://www.infakt.pl/dla-ksiegowych
Blog dla księgowych: https://www.infakt.pl/blog-ksiegowy/
https://www.facebook.com/Ksiegomosc/
https://www.facebook.com/infakt/
wzór spisu z natury do pobrania 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Arkusz spisu z natury – www.druki.gofin.pl
Druk Arkusz spisu z natury jest dokumentem, na którym zespół spisowy ujmuje na bieżąco wyniki dokonanych w toku spisu z natury pomiarów stanu poszczególnych …
Source: druki.gofin.pl
Date Published: 7/10/2022
View: 5464
ARKUSZ SPISU Z NATURY uniwersalny
ARKUSZ SPISU Z NATURY uniwersalny. Rodzaj inwentaryzacji … Inne osoby obecne przy spisie: Imię, nazwisko i stanowisko słuŜbowe. Spis rozpoczęto dn.
Source: www.bip.umilawa.pl
Date Published: 7/27/2022
View: 6079
Spis z natury – wzór z szerokim omówieniem
Pobierz darmowy wzór spisu z natury w formie PDF lub DOX! Do pobrania: Wzór spisu z natury.pdf. Wzór spisu z natury.docx.
Source: poradnikprzedsiebiorcy.pl
Date Published: 6/1/2021
View: 2705
Arkusz spisu z natury (darmowy wzór w Excel do pobrania)
Pobierz prosty arkusz spisu z natury- wzór, który umożliwi Ci przeprowadzenie inwentaryzacji. Darmowy druk spisu z natury w Excelu.
Source: www.pwsk.pl
Date Published: 5/7/2022
View: 8720
Arkusz spisu z natury – ZNP
Arkusz spisu z natury. Rodzaj inwentaryzacji . … Przedmiot spisu . … Inne osoby obecne przy spisie: (imię, nazwisko i stanowisko służbowe).
Source: www.podkarpacie.znp.edu.pl
Date Published: 2/6/2021
View: 5211
Arkusz spisu z natury – zobacz jak wypełnić spis z natury Excel
Standardowym dokumentem umożliwiającym sporządzenie rzetelnej inwentaryzacji jest arkusz spisu z natury. Wzór takiego arkusza można pobrać stąd:.
Source: www.szybkainwentaryzacja.pl
Date Published: 8/18/2021
View: 9686
arkusz-spisu-z-natury-60-pozycji.pdf
Arkusz spisu z natury nr …………. Nazwa lub numer pola spisowego . … Przedmiot spisu . … Inne osoby obecne przy spisie: (imię, nazwisko). (imię, nazwisko).
Source: biurogrodzisk.pl
Date Published: 4/18/2022
View: 8860
Druki inwentaryzacyjne
Arkusz spisu z natury – 560 pozycji · Zestawienie zbiorcze spisów z natury · Protokół inwentaryzacji kasy · Protokół inwentaryzacji kasy walutowej.
Source: www.drukiformularze.pl
Date Published: 12/14/2021
View: 8242
SPIS Z NATURY – WZÓR – PIT.pl
SPIS Z NATURY – WZÓR … Łączna wartość spisu z natury, 345, 00. Spis z natury zakończono na pozycji 2. Osoby sporządzające spis:.
Source: www.pit.pl
Date Published: 2/28/2022
View: 4560
주제와 관련된 이미지 wzór spisu z natury do pobrania
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Kurs z KPiR (odc. 14) – Spis z natury. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 wzór spisu z natury do pobrania
- Author: inFakt.pl
- Views: 조회수 7,544회
- Likes: 좋아요 50개
- Date Published: 2018. 5. 30.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=kxAaEyj7s8M
Jak wypełniać arkusze spisu z natury?
Arkusz spisu z natury powinien zawierać kilka podstawowych elementów takich jak nazwę firmy, datę, szczegółowe określenie rodzaju towaru lub innego składnika majątku podlegającego spisowi, jednostkę, stwierdzoną spisem ilość danego towaru, cenę, łączną wartość oraz podpisy osób sporządzających taki spis, a także samego …
Czy spis z natury można zrobić w Excelu?
Podczas inwentaryzacji można korzystać z programów komputerowych (np. Excel, Open Office) wspierających ten proces. Arkusz spisu z natury można sporządzić w formie elektronicznej (pod pewnymi warunkami).
Jak zrobić zerowy spis z natury?
Aby wprowadzić do systemu wFirma.pl sporządzony poza systemem zerowy spis z natury na koniec roku podatkowego, należy przejść do zakładki EWIDENCJE » REMANENTY » DODAJ REMANENT w wyświetlonym oknie w polu RODZAJ należy wybrać REMANENT KOŃCOWY, a w polu WARTOŚĆ wpisać zerową wartość spisu.
Jak zrobić inwentaryzację w Excelu?
Inwentaryzacje można dokonać na dwa sposoby, za pomocą dokumentu inwentaryzacji (ręczne dodanie dokumentu magazynowego) lub poprzez zaimportowanie inwentaryzacji z pliku Excel. 1. W pierwszym przypadku należy wejść do modułu „Produkty”, wybierać zakładkę „magazyn”. Następnie trzeba kliknąć opcję „dodaj nowy dokument”.
Czy spis z natury musi być napisany ręcznie?
Bez względu na to czy inwentaryzacja jest przeprowadzana w sposób ręczny czy elektroniczny, arkusz spisu z natury musi posiadać odpowiednie informacje, takie jak: kolumny z danymi na temat spisywanego majątku (nazwa, indeks, numer inwentarzowy, jednostkę miary, ilość, wartość, itp.)
Jak wypelnic remanent?
- datę sporządzenia spisu,
- nazwę firmy/ imię i nazwisko właściciela,
- numery pozycji,
- nazwę towaru lub innych elementów objętych spisem,
- cenę jednostkową w złotych i groszach,
- jednostkę miary,
- ilość potwierdzoną podczas inwentaryzacji,
Kto wycenia arkusz spisu z natury?
Zespoły spisowe na arkuszach spisu z natury generalnie nie wpisują wartości spisywanych składników majątku. Nie dysponują bowiem takimi informacjami. Wycena spisanych aktywów dokonywana jest w terminie późniejszym przez pracowników działu księgowości (pkt 82 stanowiska KSR).
Jakie ceny podajemy w remanencie?
Składniki w remanencie należy wycenić według: ceny zakupu (netto – jeżeli przysługuje prawo do odliczenia, brutto – jeżeli prawo do odliczenia nie przysługuje), wartości z dnia sporządzenia spisu (w przypadku, gdy jest ona niższa niż cena zakupu).
Czy arkusze spisowe mogą być sporządzane w formie elektronicznej?
Przeprowadzamy spis z natury materiałów i towarów. Czy istnieje możliwość, aby arkusz spisowy został sporządzany w formie elektronicznej, np. w arkuszu kalkulacyjnym? TAK.
Jaka jest kara za brak remanentu?
Mandatem karnym natomiast można nałożyć karę grzywny w granicach nieprzekraczających podwójnej wysokości minimalnego wynagrodzenia. Wysokość takiego mandatu (2021) może wynieść od 280 zł do 5600 zł.
Kto jest zwolniony ze spisu z natury?
nie musisz przeprowadzać remanentu! Obowiązek sporządzenia spisu z natury towarów i materiałów obejmował także ryczałtowców ale do końca 2018 roku. I to niezależnie od tego czy jesteś zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT czy nie – w ustawie o VAT nie ma obowiązku sporządzania spisu z natury na koniec roku.
Co wpisujemy do remanentu?
imię i nazwisko właściciela zakładu (nazwę firmy), datę sporządzenia spisu, numer kolejny pozycji arkusza spisu z natury, szczegółowe określenie towaru i innych składników wymienionych w § 27 (m.in.
Co wchodzi w skład spisu z natury?
Spis z natury nie obejmuje całego majątku jednostki, a jedynie towary handlowe, materiały (surowce) podstawowe i pomocnicze, półwyroby, produkcje w toku, wyroby gotowe, braki i odpady.
Jak numerować arkusz spisu z natury?
- Przed wydaniem arkuszy spisów z natury należy je ponumerować i oznaczyć w sposób uniemożliwiający ich zamianę.
- Za prawidłowe rozdzielenie arkuszy odpowiada przewodniczący komisji inwentaryzacyjnej.
Jakie są rodzaje inwentaryzacji?
Metoda: wyróżnia się kilka rodzajów inwentaryzacji, m.in. inwentaryzację ciągła, inwentaryzację roczną lub inwentaryzację cykliczną. Wybór odpowiedniej metody zależy od preferencji przedsiębiorstwa i rodzaju prowadzonej przez nie działalności.
Jak numerować arkusz spisu z natury?
- Przed wydaniem arkuszy spisów z natury należy je ponumerować i oznaczyć w sposób uniemożliwiający ich zamianę.
- Za prawidłowe rozdzielenie arkuszy odpowiada przewodniczący komisji inwentaryzacyjnej.
Co powinien zawierać arkusz spisowy?
datę na jaką przypada termin spisu, dane dotyczące spisywanych składników. ogólna liczba pozycji, podawana na ostatnim arkuszu spisu, data i podpisy członków zespołu spisowego i osób odpowiedzialnych na końcu arkusza spisowego.
Czy arkusze spisowe mogą być sporządzane w formie elektronicznej?
Przeprowadzamy spis z natury materiałów i towarów. Czy istnieje możliwość, aby arkusz spisowy został sporządzany w formie elektronicznej, np. w arkuszu kalkulacyjnym? TAK.
Kto wycenia arkusz spisu z natury?
Zespoły spisowe na arkuszach spisu z natury generalnie nie wpisują wartości spisywanych składników majątku. Nie dysponują bowiem takimi informacjami. Wycena spisanych aktywów dokonywana jest w terminie późniejszym przez pracowników działu księgowości (pkt 82 stanowiska KSR).
Arkusz spisu z natury
Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:
niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies
Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.
Administratorzy
Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.
Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?
Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.
Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy. Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora. Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.
Dobrowolna zgoda.
Aby móc realizować cele:
– zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
– analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
– wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.
Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.
wzór z szerokim omówieniem
Przedsiębiorca prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów zobowiązany jest do sporządzenia i wpisania do tej ewidencji remanentu. Jest to spis z natury towarów handlowych, materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych, półwyrobów, produkcji w toku, wyrobów gotowych, braków i odpadów:
na dzień 1 stycznia,
na koniec każdego roku podatkowego,
na dzień rozpoczęcia działalności w ciągu roku podatkowego,
w razie zmiany wspólnika, zmiany proporcji udziałów wspólników
w razie likwidacji działalności.
Dodatkowo mogą zdarzyć się sytuacje, w których to naczelnik urzędu skarbowego zarządzi sporządzenie spisu z natury u danego podatnika.
Pobierz darmowy wzór spisu z natury w formie PDF lub DOX!
Na skróty Zamknij wygodnie rok podatkowy! Wprowadzenie remanentu końcowego
Wprowadzenie remanentu końcowego Automatyczne wyliczanie dochodu
Automatyczne wyliczanie dochodu Generowanie i wysyłka zeznań rocznych Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!
Remanent (spis z natury) powinien odzwierciedlać rzeczywisty stan (ilość) rzeczy nim objętych. Sporządzając spis nie można zatem ograniczyć się do wydruku z firmowego komputera stanów produktów, ale należy fizycznie sprawdzić, ile ich jest i w jakim są stanie.
Głównym celem sporządzania spisu z natury jest ustalenie faktycznego dochodu. Przy prowadzeniu ewidencji podatkowej w postaci KPiR dochód bowiem:
powiększa się o różnicę pomiędzy wartością remanentu końcowego a początkowego, jeżeli wartość remanentu końcowego > wartość remanentu początkowego;
obniża się o różnicę pomiędzy wartością remanentu początkowego a końcowego, jeżeli wartość remanentu końcowego < wartość remanentu początkowego. Podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych nie mają obowiązku sporządzania spisu z natury na koniec roku podatkowego. Elementy, jakie powinien zawierać spis z natury Spis z natury powinien zawierać co najmniej następujące dane: imię i nazwisko właściciela zakładu (nazwę firmy), datę sporządzenia spisu, numer kolejny pozycji arkusza spisu z natury, szczegółowe określenie towaru i innych składników wymienionych w § 24 (m.in. towarów handlowych i materiałów), jednostkę miary, ilość stwierdzoną w czasie spisu, cenę w złotych i groszach za jednostkę miary, wartość wynikającą z przemnożenia ilości towaru przez jego cenę jednostkową, łączną wartość spisu z natury, klauzulę "Spis zakończono na pozycji...", podpisy osób sporządzających spis oraz podpis właściciela zakładu (wspólników). Zobacz też: Spis z natury i jego ujęcie w Księdze Przychodów i Rozchodów podlegają towary handlowe, materiały (surowce) podstawowe i pomocnicze, półwyroby, produkcja w toku, wyroby gotowe, braki i odpady. W remanencie nie uwzględnia się zatem ani środków trwałych, ani wyposażenia firmy. Wyjątkową sytuacją jest remanent likwidacyjny sporządzany nie dla celów podatku dochodowego, a dla celów VAT, w którym to należy uwzględnić również wyposażenie i środki trwałe (wyjaśnienie w dalszej części artykułu). Ujęciu w sporządzanym remanencie i wycenie podlegają towary stanowiące własność podatnika, również te, które w dniu sporządzania spisu pozostają poza jego zakładem. Jeżeli przedsiębiorca w swoim “magazynie” na dzień sporządzania spisu z natury posiada, oprócz własnych, towary obce, to także one podlegają ujęciu w sporządzanym zestawieniu. Jednak w stosunku do nich wystarczy podać informację o ilości i wskazać właściciela - nie ma natomiast potrzeby dokonywania ich wyceny, wartości ich bowiem nie wlicza się do wartość ogólnej remanentu uwzględnianej w ewidencji podatkowej. Ponadto zawarto w rozporządzeniu dodatkowe zapisy, uwzględniające charakter prowadzonej działalności odnoszące się do: księgarń i antykwariatów księgarskich - w przypadku których spisem z natury można obejmować jedną pozycją wydawnictwa o tej samej cenie, bez względu na nazwę i nazwisko autora, z podziałem na książki, broszury, albumy i inne, działalności kantorowej - gdzie spisem z natury należy objąć niesprzedane wartości dewizowe, działów specjalnych produkcji rolnej - gdzie spisem z natury należy objąć niezużyte w toku produkcji materiały i surowce oraz ilość zwierząt według gatunków z podziałem na grupy. Zasady wyceny spisu z natury Ogólne zasady wyceny remanentu Podatnik jest obowiązany wycenić materiały i towary handlowe objęte spisem z natury według: cen zakupu - faktyczna wartość, za jaką przedsiębiorca nabył towar handlowy/materiał (czyli już z uwzględnieniem rabatów i opustów ceny) wynikająca z dokumentu zakupu pomniejszona o wartość podatku VAT podlegającą odliczeniu - lub cen nabycia - cena zakupu powiększona o koszty uboczne związane z zakupem towarów handlowych/materiałów - np. koszty transportu, ubezpieczenia w drodze, załadunku i wyładunku; koszty uboczne (kolumna 11 KPiR) należałoby przyporządkować określonym towarom lub ustalić procentowy wskaźnik kosztów ubocznych zakupu w stosunku do ogólnej wartości zakupu towarów handlowych i materiałów (kolumna 10 KPiR) - lub według cen rynkowych z dnia sporządzenia spisu, jeżeli są one niższe od cen zakupu lub nabycia - uwzględnia się ceny rynkowe stosowane w obrocie rzeczami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem w szczególności ich stanu i stopnia zużycia - jeżeli do wyceny towarów przyjmie się kwotę niższą od ceny zakupu lub nabycia, np. z powodu uszkodzenia lub wyjścia z mody, należy przy poszczególnych pozycjach uwidocznić również jednostkową cenę zakupu (nabycia). Półwyroby (półfabrykaty), wyroby gotowe i braki własnej produkcji wycenia się: według kosztów wytworzenia - czyli wszelkich kosztów związanych bezpośrednio i pośrednio z wytworzeniem (przerobem). Natomiast odpady użytkowe, które w toku działalności utraciły swoją pierwotną wartość użytkową, wycenia się: według wartości wynikającej z oszacowania uwzględniającego ich przydatność do dalszego użytkowania. Szczególne zasady wyceny Spis z natury niesprzedanych wartości dewizowych wycenia się według cen zakupu z dnia sporządzenia spisu. Natomiast, gdy spis sporządzany jest w dniu kończącym rok podatkowy - według cen zakupu, jednak w wysokości nie wyższej niż kurs średni ogłaszany przez Narodowy Bank Polski w dniu kończącym rok podatkowy. Wartość rzeczy zastawionych wyceniana jest według ich wartości rynkowej. Przy działalności usługowej i budowlanej produkcję niezakończoną wycenia się według kosztów wytworzenia. Trzeba mieć jednak na uwadze, iż nie może to być wartość niższa od kosztów materiałów bezpośrednich zużytych do produkcji niezakończonej. Produkcję zwierzęcą objętą spisem z natury wycenia się według cen rynkowych z dnia sporządzenia spisu, z uwzględnieniem gatunku, grupy i wagi zwierząt. Pomniejszenie wartości spisu z natury Zgodnie z § 26 ust. 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów wartość spisu z natury należy pomniejszyć o kwotę, o którą podatnik zmniejszył koszty uzyskania przychodów lub zwiększył przychody z uwagi na: płatność za fakturę o wartości min. 15 000 zł bez wykorzystania rachunku płatniczego; płatność za fakturę o wartości min. 15 000 zł na rachunek podatnika inny niż zawarty na białej liście podatników; płatność za fakturę o wartości min. 15 000 zł objętą split payment bez wykorzystania komunikatu przelewu - w kwocie przypadającej na zakup towarów handlowych, materiałów podstawowych oraz pomocniczych, półwyrobów, wyrobów gotowych, produkcji w toku, braków i odpadów, objętych tym spisem. Zerowy spis z natury Jeżeli przedsiębiorca w momencie, w którym zobowiązany jest sporządzić spis z natury, nie posiada na stanie firmy żadnych towarów handlowych ani materiałów podlegających spisowi, nie zwalnia go to z obowiązku jego sporządzenia. Wówczas tworzy się remanent z wartością “0 zł”, zapisuje tę wartość w KPiR jako wartość remanentu, a arkusz spisu z natury przechowuje w dokumentacji księgowej. Okoliczności sporządzania spisu z natury Spis z natury na koniec roku podatkowego Na koniec roku podatkowego, czyli zwykle na dzień 31 grudnia, przedsiębiorca prowadzący KPiR (zasady ogólne, podatek liniowy) zobowiązany jest do sporządzenia spisu z natury obejmującego przede wszystkim towary handlowe i materiały. Wyceny ich wartości dokonuje się na podstawie ceny zakupu lub ceny nabycia - o metodzie decyduje sam przedsiębiorca. Wartość remanentu końcowego jest ostatnim zapisem w podatkowej księdze przychodów i rozchodów zamykającym rok podatkowy. Podatnicy, którzy sporządzili spis z natury na dzień 31 grudnia roku podatkowego nie mają obowiązku sporządzania początkowego spisu z natury na kolejny rok. Na dzień 1 stycznia roku podatkowego do księgi wpisuje się wówczas wartość spisu z natury sporządzonego na dzień 31 grudnia poprzedniego roku podatkowego. Spis z natury na początek roku podatkowego Jest zwykle tym samym spisem, co sporządzony na dzień 31 grudnia. Jednak w dokumentacji powinien się znaleźć jako oddzielny arkusz. Ta sama więc wartość spisu z natury, która zamyka rok podatkowy, również rozpoczyna rok następny. Spis na początek roku podatkowego stanowi pierwszy zapis w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, rozpoczynając tym samym zapisy w nowym roku podatkowym. Spis z natury przy rozpoczęciu działalności Przedsiębiorca rozpoczynający działalność, który zobowiązany jest do prowadzenia KPiR na dzień rozpoczęcia działalności powinien sporządzić spis z natury. Ujmuje się w nim wszystkie posiadane na dzień rozpoczęcia działalności towary handlowe (czyli służące dalszej odsprzedaży) i materiały (służące do produkcji). Będą to zatem towary zakupione przed datą rozpoczęcia działalności gospodarczej. Wartość ustalonego na dzień rozpoczęcia działalności spisu z natury ujmuje się w KPiR jako pierwszy wpis rozpoczynający zapisy w prowadzonej ewidencji podatkowej. W remanencie sporządzanym przy otwarciu firmy nie ujmuje się majątku wprowadzonego do firmy - środków trwałych czy wartości niematerialnych i prawnych ani wyposażenia. Jeżeli na dzień rozpoczęcia działalności przedsiębiorca chce wprowadzić do firmy prywatne rzeczy, w celu ich dalszej odsprzedaży (czyli rzeczy te mają charakter towaru handlowego) ujmuje je w remanencie, jednak ich wartości nie bierze się pod uwagę przy wycenie spisu z natury uwzględnionego w ewidencji podatkowej. Spis z natury przy likwidacji działalności W przypadku likwidacji działalności również konieczne jest sporządzenie spisu z natury. Istotne jest, że czynni podatnicy VAT w przypadku likwidacji działalności często zobowiązani są do sporządzenia dwóch remanentów - oddzielnie dla celów VAT oraz oddzielnie dla celów podatku dochodowego, a także trzeciego dokumentu (często mylonego z remanentem) o nazwie wykaz składników majątku pozostających na dzień likwidacji działalności. Przy sporządzaniu remanentu likwidacyjnego wyjątkowo stosuje się wycenę wg cen rynkowych. W spisie z natury na dzień likwidacji działalności sporządzanym dla celów VAT ujmuje się zarówno towary handlowe i materiały, jak i wyposażenie firmy oraz środki trwałe przy których nabyciu przedsiębiorcy przysługiwało prawo do odliczenia VAT i które pozostają na dzień likwidacji w firmie. Informację o likwidacyjnym spisie z natury sporządzonym dla celów podatku VAT należy dołączyć do ostatniego składanego pliku JPK_V7, a wartość VAT z niego wynikającą wykazać w części deklaracyjnej pliku. Remanent dla celów podatku dochodowego sporządzany jest wg zasad ogólnych - uwzględnia się w nim towary handlowe i materiały pozostające na stanie firmy na dzień likwidacji działalności. Wartość spisu z natury na dzień zakończenia działalności ujmuje się w KPiR jako ostatni, zamykający ją wpis. Dla celów wyliczenia należności podatkowej, wartość remanentu likwidacyjnego zostanie uwzględniona dopiero podczas sporządzania zeznania rocznego. Wykaz składników majątku powinien natomiast zawierać wyposażenie i środki trwałe firmy pozostające na dzień likwidacji, które automatycznie przechodzą na własność przedsiębiorcy. Jednak ze względu na to, że przepisy mówią, iż przychód ze sprzedaży (jeżeli sprzedaż nastąpi nie później niż 6 lat od daty zakończenia działalności) takich składników majątku należy wykazać w zeznaniu rocznym (składanym za rok, w którym nastąpiła sprzedaż zawartego w wykazie majątku składnika) jako przychód z prowadzonej działalności gospodarczej, sporządzenie wykazu jest potrzebne i należy go przechowywać w dokumentacji związanej z prowadzoną działalnością. O zamiarze sporządzania spisu z natury nie trzeba już powiadamiać naczelnika urzędu skarbowego. Spis z natury w razie zmiany wspólnika Remanent należy sporządzić również w przypadku, gdy w spółce dochodzi do zmiany wspólnika. Ma on na celu ustalenie rzeczywistego zobowiązania podatkowego zarówno wspólnika wychodzącego ze spółki, jak i pozostałych wspólników. Spis z natury w trakcie roku Zdarza się, iż podatnik sam lub na wniosek urzędu dokonuje spisu z natury w trakcie roku podatkowego. Powodem może być chęć ustalenia faktycznego dochodu na koniec każdego z okresów rozliczeniowych w trakcie roku, uwzględniającego stan zapasów. Obecnie nie ma obowiązku zawiadamiania urzędu o dokonaniu spisu w trakcie roku. Kiedy remanent przekazać do urzędu skarbowego? Remanent sporządzany dla celów podatku dochodowego nie wymaga złożenia w urzędzie skarbowym. Wystarczy, że spis będzie sporządzany, wyceniany, uwzględniany w prowadzonej ewidencji i przechowywany w dokumentacji księgowej. Jedynym wyjątkiem, który powoduje konieczność złożenia remanentu w urzędzie jest remanent likwidacyjny sporządzany dla celów rozliczenia podatku VAT. Oczywiście remanent również należy przedłożyć w urzędzie, jeżeli takie wezwanie podatnikowi zostanie przez urząd zgłoszone. Remanent w systemie wFirma.pl W systemie wFirma przedsiębiorcy mogą wprowadzić wartość remanentu końcowego, dzięki czemu system automatycznie ustali różnice remanentowe, które następnie zostaną uwzględnione w zeznaniu rocznym. Aby wprowadzić wartość remanentu końcowego należy skorzystać z zakładki: EWIDENCJE » REMANENTY » DODAJ REMANENT » REMANENT KOŃCOWY, gdzie w pojawiającym się polu należy wprowadzić datę i wartość sporządzanego spisu z natury i zapisać. Wówczas wpis zostanie dodany i uwzględniony w KPIR.
Arkusz Spisu z Natury (darmowy wzór xls w Excel do pobrania)
Arkusze spisowe należy oznaczyć i ponumerować w sposób uniemożliwiający ich zamianę. Podczas wypełniania, należy używać symboliki i nazewnictwa przyjętego w kartotekach i spisach majątku.
Po zakończeniu inwentaryzacji poszczególne zespoły inwentaryzacyjne rozliczają się z komisją z powierzonych im arkuszy spisowych i informują o wszelkich odstępstwach i nieprawidłowościach. Na ich podstawie tworzy się zestawienia różnic inwentaryzacyjnych oraz druk inwentaryzacji.
zobacz jak wypełnić spis z natury Excel
Wszystkie te elementy można zamówić kontaktując się z nami, żeby uprościć i przyspieszyć spis z natury. Inwentaryzacja wykonana w ten sposób będzie nie tylko szybsza, ale i pozbawiona błędów wynikających z ręcznego uzupełniania arkusza spisu z natury.
Jak prawidłowo wypełnić spis z natury?
Każdy przedsiębiorca prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów zobowiązany jest do corocznego wprowadzania do niej danych pochodzących z inwentaryzacji. Co to jest spis z natury? To rzetelne wyliczenie każdego składnika majątkowego firmy. Arkusz spisu z natury powinien zawierać kilka podstawowych elementów takich jak nazwę firmy, datę, szczegółowe określenie rodzaju towaru lub innego składnika majątku podlegającego spisowi, jednostkę, stwierdzoną spisem ilość danego towaru, cenę, łączną wartość oraz podpisy osób sporządzających taki spis, a także samego właściciela zakładu. Drugi spisu z natury dostępne są w internecie, arkusz takiego spisu z natury generalnie jest uniwersalny. Oczywiście są różne sposoby przeprowadzania spisu i samego nanoszenia danych na arkusz. Na rynku istnieją firmy świadczące usługi inwentaryzacyjne, które doskonale wiedzą, jak poradzić sobie w gąszczu dokumentów i skarbowych zawiłości.
Czy spis z natury można robić komputerowo?
Inwentaryzacja obecnie w przeważającej większości przeprowadzana jest komputerowo. Spis z natury w excelu to już standard. Istnieją natomiast inne programy do spisu z natury, które w przyjazny sposób przeprowadzą przedsiębiorcę przez cały proces. Remanent jak najbardziej można przeprowadzić komputerowo. Dzięki temu można znacznie skrócić pracę i jednocześnie uczynić ją bardziej efektywną. Remanent powinien być przeprowadzony bardzo szczegółowo, z wykorzystaniem dostępnych możliwości technologicznych jak odpowiednie wzory, programy czy czytniki kodów. Ułatwi i przyspieszy to pracę, a jednocześnie sprawi, że zmarginalizujemy ryzyko popełnienia błędu. W kontekście aktualizacji księgi przychodów i rozchodów ma to wyjątkowe znaczenie, gdyż błędy skutkują złym wyliczeniem kwoty podatku dochodowego, a w dalszej kolejności błędnym rozliczeniem rocznym.
Jak wypełnić arkusz spisu z natury?
Wypełnianie druku spisu z natury nie jest czynnością trudną. Przy zachowaniu uwagi i koncentracji całość powinna być jedynie formalnością. Uniwersalny arkusz spisu z natury zawiera bowiem najbardziej podstawowe dane dotyczące firmy, a także liczbę i stan przedmiotów, których dotyczy rachuba. Dzięki odpowiednio napisanym arkuszom w Excelu praca polega na wpisywaniu odpowiednich wartości w komórki, które następnie mnożą wartości, by podać też całościową sumę majątku. Taki formularz spisu z natury jest dokumentem, którym księgowość posługuje się, by zaktualizować księgę przychodów i rozchodów.
Co wpisać w rubryce „przedmiot spisu z natury”?
Chodzi o umieszczenie w arkuszu spisu z natury precyzyjnych nazw rachowanych przedmiotów. Ważne jest dochowanie staranności w tym zakresie, ponieważ wszelkie błędy mogą się skończyć nieprawidłowym wyliczeniem podatku. W Polsce obowiązują bowiem różne stawki VAT dla poszczególnych towarów handlowych, materiałów i surowców podstawowych, a także tych pomocniczych. Formularz spisu z natury musi zawierać precyzyjnie wyszczególnione informacje dotyczące każdego z towarów. Rodzaj, ilość a także przybliżona wartość w oparciu o cenę rynkową. Przedmiot spisu z natury musi być bardzo dokładnie nazwany.
Ceny netto, czy brutto? Co wpisać w arkusz spisu z natury
Kwestia wpisywania w uniwersalny arkusz spisu z natury wartości spisywanych przedmiotów została uregulowana stosunkowo czytelnie w ustawie o rachunkowości. Istnieje tu wyraźny podział na przedsiębiorców – płatników VAT, a także „nievatowców”. Spis z natury, netto, czy brutto? Jeśli zastanawia Was ta kwestia, spieszymy z wyjaśnieniami. Pierwszy wariant muszą wybrać przedsiębiorcy, którzy płacą podatek dochodowy – „vatowcy”. Stawki brutto do druku spisu z natury powinni wpisać Ci, którzy nie płacą z założenia podatku VAT.
Gdzie złożyć spis z natury?
Arkusze spisu z natury nie są dokumentami, co do których istnieje obowiązek złożenia w Urzędzie Skarbowym. To formularz, którym uzupełnia się dokumentację księgową w firmie. W oparciu o nią księgowość wylicza odpowiednią stawkę podatku do zapłacenia. W razie wykazania nieprawidłowości trzeba składać odpowiednie korekty. Dokładając wszelkich starań do tego, by spis z natury został przeprowadzony rzetelnie jednocześnie unikamy ryzyka błędnego wyliczenia podatku i wszczęcia postępowania administracyjnego z tytułu popełnienia wykroczenia skarbowego. Ilościowy arkusz spisu z natury jest wewnętrznym dokumentem księgowym.
Zerowy spis z natury a obowiązki ewidencyjne
W przypadku niektórych podatników może mieć miejsce sytuacja, że spis z natury na koniec roku podatkowego wynosi zero. Ma to miejsce zazwyczaj wtedy, gdy przedsiębiorca prowadzi działalność związaną ze świadczeniem usług. Nawet jeśli podatnik nie posiada żadnych składników podlegających spisowi, zerowy spis z natury również podlega ewidencji.
Obowiązek przeprowadzenia remanentu a zerowy spis z natury
Obowiązek sporządzenia spisu z natury określają przepisy rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zgodnie z treścią § 24 ust. 1 Rozporządzenia podatnicy są obowiązani do sporządzenia i wpisania do księgi spisu z natury towarów handlowych, materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych, półwyrobów, produkcji w toku, wyrobów gotowych, braków i odpadów, zwanego dalej “spisem z natury”, na:
dzień 1 stycznia,
koniec każdego roku podatkowego,
dzień rozpoczęcia działalności w ciągu roku podatkowego, a także w razie utraty w ciągu roku podatkowego prawa do zryczałtowanego opodatkowania podatkiem dochodowym,
dzień zmiany wspólnika, zmiany proporcji udziałów wspólników,
dzień likwidacji działalności.
Dodatkowo ustawodawca wskazuje, że obowiązek sporządzenia spisu z natury na 1 stycznia roku podatkowego nie dotyczy podatników, którzy sporządzili spis z natury na koniec poprzedniego roku podatkowego. W tym przypadku jest on jednocześnie spisem z natury na początek roku kolejnego.
Podatnicy nie mają obowiązku zgłaszania w urzędzie skarbowym informacji o sporządzeniu spisu z natury w innym terminie niż na dzień 1 stycznia, 31 grudnia oraz na dzień rozpoczęcia działalności gospodarczej, w tym również zerowy spis z natury nie jest zgłaszany w urzędzie. Wystarczy, że spis będzie sporządzony, wyceniony i uwzględniany w prowadzonej ewidencji podatkowej (KPiR) oraz przechowywany w prowadzonej przez biuro rachunkowe lub osobiście przez podatnika dokumentacji księgowej razem z księgami podatkowymi przez okres 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku.
Obowiązek sporządzenia spisu z natury dotyczy przedsiębiorców rozliczających się na zasadach ogólnych jak również podatkiem liniowym.
Od 1 stycznia 2019 roku, podatnicy opodatkowani w formie ryczałtu zostali zwolnieni z obowiązku sporządzania spisu z natury.
Zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy o PIT u podatników osiągających dochody z działalności gospodarczej i prowadzących KPiR dochodem z działalności jest różnica pomiędzy przychodem w rozumieniu art. 14 (przychody z działalności gospodarczej) a kosztami uzyskania:
powiększona o różnicę pomiędzy wartością remanentu końcowego i początkowego towarów handlowych, materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych, półwyrobów, produkcji w toku, wyrobów gotowych, braków i odpadków, jeżeli wartość remanentu końcowego jest wyższa niż wartość remanentu początkowego, lub
pomniejszona o różnicę pomiędzy wartością remanentu początkowego i końcowego, jeżeli wartość remanentu początkowego jest wyższa.
Oznacza to, że przepisy ustawy o podatku dochodowym zobowiązują podatników do brania pod uwagę spisu z natury przy ustalaniu dochodu podlegającego opodatkowaniu za dany rok podatkowy.
Czy należy sporządzić zerowy spis z natury?
Przepisy podatkowe nie przewidują możliwości zwolnienia podatnika z obowiązku sporządzenia spisu z natury w sytuacji, gdy nie posiada on składników majątku, które zgodnie z przepisami podlegają ujęciu w spisie z natury. Oznacza to, że obowiązek sporządzenia spisu z natury nie ominie podatników, którzy nie stwierdzą na stanie towarów handlowych, a zatem wartość spisu wynosić będzie 0,00 zł. Zerowy spis z natury nie zmienia bowiem faktu, że obowiązkiem podatnika jest jego sporządzenie.
Nawet jeśli na stanie firmy nie znajdują się żadne towary handlowe, materiały lub inne składniki majątku, które powinny znaleźć się w spisie – podatnik ma obowiązek sporządzić zerowy spis z natury.
Zerowy spis z natury powinien obejmować swoim zakresem dane wskazane w par. 25 ust. 2 rozporządzenia, a więc imię i nazwisko właściciela zakładu (nazwę firmy), datę sporządzenia spisu, numer kolejny pozycji arkusza spisu z natury, szczegółowe określenie towaru i innych składników wymienionych w § 24, jednostkę miary, ilość stwierdzoną w czasie spisu, cenę w złotych i groszach za jednostkę miary, wartość wynikającą z przemnożenia ilości towaru przez jego cenę jednostkową, łączną wartość spisu z natury oraz klauzulę “Spis zakończono na pozycji…”.
Należy przy tym także pamiętać, że w celu ustalenia prawidłowego dochodu za dany rok do książki przychodów i rozchodów należy wpisać zerową wartość spisu w ostatniej pozycji KPiR.
Należy również dodać, że jeżeli podatnik będzie kontynuował działalność gospodarczą w kolejnym roku to w pierwszej pozycji KPiR za ten rok powinien również wpisać, że spis z natury na dzień 1 stycznia wynosi 0 zł.
Zerowy spis z natury w systemie wFirma.pl
Jeżeli przedsiębiorca nie posiada towarów na stanie, mimo wszystko zobowiązany jest sporządzić tzw. zerowy spis z natury. Aby wprowadzić do systemu wFirma.pl sporządzony poza systemem zerowy spis z natury na koniec roku podatkowego, należy przejść do zakładki EWIDENCJE » REMANENTY » DODAJ REMANENT w wyświetlonym oknie w polu RODZAJ należy wybrać REMANENT KOŃCOWY, a w polu WARTOŚĆ wpisać zerową wartość spisu.
Po zapisaniu, wartość wprowadzonego remanentu zostanie automatycznie ujęta w kolumnie 15 KPiR. Dodatkowo zostanie automatycznie wygenerowany remanent początkowy którego wartość również będzie wynosiła 0 zł. Dodany remanent początkowy i końcowy będzie uwzględniony podczas generowania zeznania rocznego po zakończonym roku do ustalenia ewentualnych różnic remanentowych. Wartości remanentu widoczne są w bilansie który przedsiębiorca może wygenerować po zakończonym roku. W tym celu należy przejść do zakładki: EWIDENCJE » KPiR, jako miesiąc ustawić w lewym dolnym rogu pod tabelą Grudzień a następnie z górnego menu wybrać opcję DRUKUJ » DRUKUJ BILANS.
Jak wykonać remanent / inwentaryzację?
Jak wykonać remanent / inwentaryzację?
Inwentaryzacje można dokonać na dwa sposoby, za pomocą dokumentu inwentaryzacji (ręczne dodanie dokumentu magazynowego) lub poprzez zaimportowanie inwentaryzacji z pliku Excel.
1. W pierwszym przypadku należy wejść do modułu „Produkty”, wybierać zakładkę „magazyn”.
Następnie trzeba kliknąć opcję „dodaj nowy dokument”. Tutaj pojawi się nowe okno służące do wystawienia nowego dokumentu magazynowego. W polu „rodzaj dokumentu” należy wybrać „Inwentaryzacja (INW)”. W nowym oknie wybiera się datę inwentaryzacji oraz magazyn, którego to dotyczy. Następnie wprowadza się produkty, ich ilości (wynikające ze spisu z natury), oraz ich ceny zakupu.
* Aktualny stan magazynowy na dziś (aby porównać ze stanem z inwentaryzacji) można pobrać w zakładce Magazyn >> Raporty — raport „Stan magazynowy na dzień”.
2. W drugim wypadku należy wejść w zakładkę Magazyn, tam znajduje się opcja „importuj inwentaryzację”. W tym miejscu należy zaimportować plik inwentaryzacji. Aby go jednak najpierw pobrać, należy wejść w zakładkę Magazyn >> Raporty i pobrać plik ze stanem magazynowym.
W pobranym pliku należy uzupełnić tylko dwie puste kolumny „ilość po inwentaryzacji” i „cena po inwentaryzacji” – żadne wiersze nie mogą pozostać puste, każde pole powinno być uzupełnione. Jeżeli nie nastąpiła żadna zmiana wartości “po inwentaryzacji” należy wpisać tą samą wartość, która była “przed inwentaryzacją”. Po zapisaniu zmodyfikowanego pliku należy go zaimportować poprzez opcję wspomnianą na samym początku.
———————————-
UWAGA!
Wprowadzenie inwentaryzacji spowoduje, że stan magazynu zostanie ustawiony dokładnie na taki, jak wynika z dokumentu inwentaryzacji wprowadzonego w danym dniu. Należy pamiętać, zwłaszcza że:
– Produkty wymienione w dokumencie inwentaryzacji będą miały dokładnie takie ilości, jak będzie to wynikało z dokumentu. Stany wprowadzone dokumentami z dni wcześniejszych nie będą już brane pod uwagę.
– Produkty, które nie zostały wymienione w dokumencie inwentaryzacji, będą miały stany zerowe.
– Kolejny dokument inwentaryzacji wprowadzony tego samego dnia, spowoduje dodanie stanów z kolejnego dokumentu do stanów z dokumentu pierwszego.
– Kolejny dokument inwentaryzacji wprowadzony później (innego dnia) anuluje dokumenty z dni wcześniejszych (stany zostaną wyzerowane i ustawione tak, jak na dokumencie kolejnym).
– Jeśli pomylimy się podczas wprowadzania inwentaryzacji, możemy wystawić kolejny dokument, który uzupełni stan magazynowy. Jeśli chcemy ustawić od początku stan magazynowy, to musimy wprowadzić nowy dokument inwentaryzacyjny na dzień następny.
WAŻNE !
Jeżeli wystawienie dokumentu trwa bardzo długo, i się kończy niepowodzeniem. Najprawdopodobniej chodzi o to, że została wystawiona inwentaryzacja.
Wprowadzenie inwentaryzacji wymaga ponownego przeliczenia i ustawienia wszystkich stanów magazynowych na danym magazynie. Operacja ta może długo potrwać. Na czas wykonywania operacji program nie będzie pozwalał na wprowadzenie innych dokumentów faktur, produktów czy dokumentów magazynowych, w celu uniknięcia błędów w przeliczeniach. Po kliknięciu “zapisz” zalecamy, aby inni użytkownicy nie korzystali z programu. Korzystanie z niektórych modułów może być utrudnione bądź niemożliwe.
Druki inwentaryzacyjne
Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:
niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies
Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.
Administratorzy
Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.
Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?
Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.
Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy. Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora. Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.
Dobrowolna zgoda.
Aby móc realizować cele:
– zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
– analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
– wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.
Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.
키워드에 대한 정보 wzór spisu z natury do pobrania
다음은 Bing에서 wzór spisu z natury do pobrania 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Kurs z KPiR (odc. 14) – Spis z natury
- biurorachunkowe
- księgowość
- księgowy
- fakturowanie
- faktura
- firma
- infakt
- ZUS
- bitcoin
- VAT
- PIT
- spis z natury
- towary
- kurs księgowy
- kurs z księgowości
- szkolenie księgowe
- szkolenie dla księgowych
- kurs KPiR
- KPiR
- certyfikat księgowy
- kurs dla księgowych
- spis z natury kiedy
- PPE
- ryczałt
Kurs #z #KPiR #(odc. #14) #- #Spis #z #natury
YouTube에서 wzór spisu z natury do pobrania 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Kurs z KPiR (odc. 14) – Spis z natury | wzór spisu z natury do pobrania, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.