Wzór Umowy Z Firmą Sprzątającą | Pomysł Na Biznes – Firma Sprzątająca 상위 62개 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “wzór umowy z firmą sprzątającą – Pomysł na biznes – firma sprzątająca“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 TeoriaBiznesu pl 이(가) 작성한 기사에는 조회수 6,248회 및 312296 Like 개의 좋아요가 있습니다.

wzór umowy z firmą sprzątającą 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Pomysł na biznes – firma sprzątająca – wzór umowy z firmą sprzątającą 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Otwarcie firmy sprzątającej może być dobrym pomysłem na biznes, jeżeli jego założeniu towarzyszy odpowiedni przygotowany #biznes plan.Dobrze rozplanowany plan działania przyszłej firmy sprzątającej, zapewni powodzenie biznesu.
Jakie najważniejsze punkty powinien zawierać biznesplan?
Firma sprzątająca daje wiele możliwości. Oto kilka przykładów:
Sprzątanie domu
Sprzątanie obiektów biurowych
Czyszczenie okien
Czyszczenie dywanów
Czyszczenie pojazdów
Sprzątanie piwnic i magazynków
Ogólne sprzątanie mieszkań
https://teoriabiznesu.pl/firma/pomysl-na-biznes-firma-sprzatajaca/
Zobacz inne pomysły na biznes: https://teoriabiznesu.pl/firma/pomysl-na-biznes/
Współpraca: [email protected]
TeoriaBiznesu.pl ma na celu pomóc przedsiębiorcom w skutecznym prowadzeniu firmy poprzez:
➡️ Wywiady biznesowe – z przedstawicielami instytucji oraz z osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą
➡️ Franczyza – czym jest współpraca na zasadach franczyzy.
➡️ Aktualności biznesowe – informacje o nowych wydarzeniach w świecie biznesu.
➡️ Ostrzeżenia – przed wątpliwymi inwestycjami, piramidami finansowymi oraz przed wszelkimi próbami wyłudzeń danych lub pieniędzy za pomocą fałszywych maili.
➡️ Biznes w sieci – za pomocą wywiadów biznesowych, np. z przedstawicielami branży SEO oraz artykułów serwis pomaga zrozumieć przedsiębiorcy jak promować biznes w sieci. Na bieżąco stara się informować o zmianach w trendach dotyczących widoczności witryny w sieci.

wzór umowy z firmą sprzątającą 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Umowa o świadczenie usług sprzątania – wzór – Infor.pl

Wzór umowy o świadczenie usług sprzątania został przygotowany przez Urząd Zamówień Publicznych. Dokument ma charakter przykładowy.

+ 여기를 클릭

Source: ksiegowosc-budzetowa.infor.pl

Date Published: 8/4/2022

View: 5420

Umowa na sprzątanie-wzór

Do każdej faktury Wykonawca dołączy oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane w § 1 …

+ 여기에 표시

Source: bip.lubuskie.uw.gov.pl

Date Published: 3/17/2022

View: 6738

Umowa na sprzątanie, utrzymanie czystości i porządku w …

Wykonawca ponosi odpowiedzialność cywilną wobec Zamawiającego za szkody wyrządzone przez osoby, którym powierzył obowiązki wynikające z niniejszej Umowy.

+ 여기에 표시

Source: zarzadca24.com

Date Published: 7/14/2021

View: 2417

Co powinna zawierać umowa na usługi sprzątania z firmą …

Skąd wziąć wzór umowy na usługi sprzątania? Przed rozpoczęciem współpracy z ekipą sprzątającą w zakresie utrzymania czystości w biurze, należy podpisać umowę …

+ 여기에 자세히 보기

Source: ztira.pl

Date Published: 5/17/2022

View: 9041

umowa o świadczenie usług sprzątania – Platforma Zakupowa

firmą/osobą prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą: … … do utrzymywania przez czas obowiązywania umowy zasobu kadrowego odpowiedniego do należytego …

+ 여기에 자세히 보기

Source: platformazakupowa.pl

Date Published: 6/9/2022

View: 7153

UMOWA NA USŁUGĘ SPRZĄTANIA I UTRZYMANIA …

UMOWA. NA USŁUGĘ SPRZĄTANIA I UTRZYMANIA CZYSTOŚCI – WZÓR … Pierwsza wizyta osoby sprzątającej/osób sprzątających odbędzie się w obecności osoby.

+ 더 읽기

Source: opolska.ohp.pl

Date Published: 5/23/2022

View: 6959

LSM wzor umowa sprzatanie

reprezentowaną w niniejszej umowie przez Członków Zarządu zgodnie z … danego pracownika i ubiór roboczy z napisem „SERWIS SPRZĄTAJĄCY” i nazwą firmy.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: spoldzielnialsm.pl

Date Published: 2/13/2022

View: 8171

Umowa o świadczenie usługi w zakresie sprzątania …

Wzór umowy o świadczenie usługi w zakresie sprzątania nieruchomości… · 1. Umowa niniejsza zostaje zawarta na czas określony od dnia 01.02.2008 roku do dnia …

+ 여기에 자세히 보기

Source: zarzadca.pl

Date Published: 7/15/2022

View: 4439

Wzór umowy firma sprzątająca – katalogumow.pl

Firma sprzątająca – biznes plan.. Oferując Bezpłatny wzór szablonu umowy postanowiliśmy wszystkim użytkownikom dać możliwość korzystania za …

+ 더 읽기

Source: katalogumow.pl

Date Published: 11/29/2022

View: 4376

주제와 관련된 이미지 wzór umowy z firmą sprzątającą

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Pomysł na biznes – firma sprzątająca. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Pomysł na biznes - firma sprzątająca
Pomysł na biznes – firma sprzątająca

주제에 대한 기사 평가 wzór umowy z firmą sprzątającą

  • Author: TeoriaBiznesu pl
  • Views: 조회수 6,248회
  • Likes: 312296 Like
  • Date Published: 2020. 11. 25.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=N-2fiKAiKNI

Umowa o świadczenie usług sprzątania – wzór

Wzór umowy o świadczenie usług sprzątania został przygotowany przez Urząd Zamówień Publicznych. Dokument ma charakter przykładowy.

Wzór umowy o świadczenie usług sprzątania

Działając na podstawie art. 154 pkt 10 ustawy Prawo zamówień publicznych, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych przygotował wzór umowy o świadczenie usług sprzątania (powstały w oparciu o obecnie obowiązujące przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych). Podkreślenia wymaga, że dokument ma charakter przykładowy i stanowi jedynie propozycję sposobu ukształtowania stosunków pomiędzy stronami tego rodzaju umowy (wiele zapisów ma charakter opcjonalny). Treść umowy jest bowiem ściśle związania z opisem przedmiotu zamówienia, który jest indywidualny w każdym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. W związku z tym, dokument może podlegać modyfikacjom w bardzo szerokim zakresie, w granicach obowiązującego prawa. Na szczególną uwagę zasługuje § 15 umowy (Zmiana Umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia Wykonawcy), w którym znajduje się przykładowa klauzula waloryzacyjna, wymagana zgodnie z art. 142 ust. 5 ustawy przy umowach zawieranych na okres dłuższy niż 12 miesięcy.

NOWOŚĆ na Infor.pl: Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej KUP TERAZ!

UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG SPRZĄTANIA

( przykładowy wzór umowy)[1]

zawarta w dniu ………………………. w ………………..

zwana dalej „Umową”

pomiędzy:

…………………………………….. z siedzibą w …………………….., przy ul. ……………………., NIP: ……………….., REGON: ……………….., zwaną/ym w dalszej części umowy „Zamawiającym”

reprezentowaną/ym przez:

…………………. ………………….

a

……………………………………………………. z siedzibą w ……………………….., przy ul. ……………………………., wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w …………………………….. pod nr ………………., NIP ……………….., REGON ..……………,

reprezentowaną przez:

…………………. ……………………….

zwaną dalej „Wykonawcą”,

łącznie dalej zwanych „Stronami” lub z osobna „Stroną”,

po przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie …, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2015, poz. 2164) i wybraniu oferty Wykonawcy jako oferty najkorzystniejszej:

§ 1 Przedmiot Umowy

Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania usługi sprzątania pomieszczeń Zamawiającego w budynku …, zwane dalej „Usługami”, a polegające w szczególności na:

…; … .

Szczegółowy zakres przedmiotu Umowy określony jest w Załączniku nr … do Umowy. Usługi będą świadczone w dni … (np. od poniedziałku do piątku) w godzinach … . Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany godzin świadczenia Usług w przypadku zmiany organizacji czasu pracy Zamawiającego, informując o tym Wykonawcę z … (np. miesięcznym) wyprzedzeniem. Dzienny wymiar godzin świadczenia Usług przez Wykonawcę pozostanie bez zmian, chyba że z uzasadnionych powodów Strony tymczasowo zmienią dzienny wymiar godzin świadczenia Usług w okresie przez Strony ustalonym, z zachowaniem wymiaru godzin świadczenia Usług przewidzianych w danym cyklu rozliczeniowym (miesiącu kalendarzowym). Zmiana godzin świadczenia Usług oraz zmiana dziennego wymiaru godzin świadczenia Usług

w przypadku, o którym mowa w ust. 4, nie stanowi zmiany Umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. Wykaz pomieszczeń, w których mają być świadczone Usługi, zawiera Załącznik nr … do Umowy.

§ 2 Okres obowiązywania Umowy

Umowa zostaje zawarta na okres od dnia … do dnia … .

§ 3 Świadczenie Usług

Wykonawca obowiązany jest do należytego i terminowego świadczenia Usług stanowiących przedmiot Umowy. Wykonawca odpowiada za przestrzeganie przepisów BHP i przepisów przeciwpożarowych podczas świadczenia Usług. Wykonawca obowiązany jest do wyznaczenia przynajmniej jednego pracownika, który będzie pełnił rolę stałego Koordynatora, w trakcie świadczenia Usług objętych przedmiotem Umowy. Koordynator będzie obowiązany do utrzymywania stałego kontaktu … (np. telefonicznego) z Zamawiającym. Do zadań Koordynatora będzie należało organizowanie i sprawowanie nadzoru nad świadczeniem Usług oraz zarządzanie personelem Wykonawcy. O wszelkich zauważonych uszkodzeniach, zagrożeniach i brakach w mieniu Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować Zamawiającego. Oceny prawidłowości wykonania przedmiotu Umowy dokonuje Zamawiający. Stwierdzone przez Zamawiającego nieprawidłowości w wykonaniu przedmiotu Umowy zgłaszane będą Wykonawcy na bieżąco w formie pisemnej/drogą elektroniczną, a w nagłych wypadkach ustnie lub telefonicznie – pracownikowi Wykonawcy pełniącemu funkcję Koordynatora/osobie wskazanej w § 18 ust. 3. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia zgłoszonych mu nieprawidłowości w wykonaniu przedmiotu Umowy lub zmiany sposobu świadczenia Usług w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, uwzględniającym w szczególności rodzaj stwierdzonych nieprawidłowości, czas, w którym mogą zostać usunięte oraz uzasadnione potrzeby Zamawiającego. W przypadku nierozpoczęcia lub przerwania świadczenia Usług Zamawiający wyznaczy Wykonawcy odpowiedni termin dodatkowy na rozpoczęcie lub wznowienie wykonywania Usług. Wykonawca i Zamawiający zobowiązani są do ścisłego współdziałania w zakresie niezbędnym dla prawidłowej realizacji Umowy.

§ 4 Personel Wykonawcy

Usługi będą świadczone przez osoby wymienione w Załączniku nr … do Umowy pn. „Wykaz Pracowników świadczących Usługi”, które zostały wskazane przez Wykonawcę w złożonej ofercie, zwane dalej „Pracownikami świadczącymi Usługi”. Wykonawca zobowiązuje się, że Pracownicy świadczący Usługi będą w okresie realizacji Umowy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r., poz. 1502 z późn. zm.), zgodnie z oświadczeniem załączonym do oferty. Każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego nie krótszym niż … dni robocze, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć do wglądu kopie umów o pracę zawartych przez Wykonawcę z Pracownikami świadczącymi Usługi. W tym celu Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania od pracowników zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę kopii umów zawartych przez Wykonawcę z Pracownikami świadczącymi Usługi w terminie wskazanym przez Zamawiającego zgodnie z ust. 3 będzie traktowane jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia Pracowników świadczących Usługi na podstawie umowy o pracę. Wykonawca zobowiązuje się, że Pracownikami świadczącymi Usługi będą osoby, które nie figurują w Krajowym Rejestrze Karnym, co zostanie potwierdzone oświadczeniem Wykonawcy. Wykonawca zobowiązuje się, że przed rozpoczęciem wykonywania przedmiotu Umowy Pracownicy świadczący Usługi zostaną przeszkoleni w zakresie przepisów BHP i przepisów przeciwpożarowych oraz przepisów o ochronie danych osobowych. Wykonawca zobowiązuje się, że Pracownicy świadczący Usługi będą posiadać odpowiednie kwalifikacje, uprawnienia i umiejętności zgodne z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia/potwierdzone zaświadczeniem (certyfikatem) o pozytywnym ukończeniu kursu z zakresu utrzymania czystości, organizowanego lub akredytowanego przez niezależny organ reprezentujący interesy branży związanej z profesjonalnym utrzymaniem czystości. Do „Wykazu Pracowników świadczących Usługi”, należy dołączyć kserokopię zaświadczeń: o odbytych przeszkoleniach z zakresu przepisów BHP, przepisów przeciwpożarowych, z zakresu ochrony informacji niejawnych oraz poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli minimum „POUFNE”, a także kserokopię zaświadczenia (certyfikatu) o ukończeniu kursu z zakresu utrzymania czystości. Wykonawca zobowiązuje się, że Pracownicy świadczący Usługi będą posiadali aktualne badania lekarskie, niezbędne do wykonania powierzonych im obowiązków. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia Pracownikom świadczącym Usługi odzieży ochronnej, odzieży roboczej i środków ochrony osobistej zgodnie z przepisami i zasadami BHP.[2] Pracownicy świadczący Usługi powinni być w czasie wykonywania przedmiotu Umowy jednolicie ubrani i posiadać identyfikatory umieszczone w widocznym miejscu. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe wyposażenie Pracowników świadczących Usługi oraz za ich bezpieczeństwo w trakcie wykonywania przedmiotu Umowy. Pracownicy świadczący Usługi zobowiązani są do stosowania się do obowiązujących u Zamawiającego przepisów wewnętrznych, w zakresie niezbędnym do realizacji Umowy. Zamawiający obowiązany jest do przekazania Wykonawcy dokumentów zawierających przepisy, o których mowa w ust. 13, nie później niż na … dni robocze przed dniem rozpoczęcia świadczenia Usług przez Wykonawcę, a ich zmian – nie później niż na … dni robocze przed dniem ich wejścia w życie albo niezwłocznie, gdy wchodzą w życie z dniem ich wydania.

Polecamy:Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów 2016 (książka + CD)

§ 5 Zmiany personelu Wykonawcy

Zmiana Pracownika świadczącego Usługi będzie możliwa w następującej sytuacji:

na żądanie Zamawiającego w przypadku nienależytego świadczenia przez niego Usług; na wniosek Wykonawcy uzasadniony obiektywnymi okolicznościami.

W przypadku zmiany Pracownika świadczącego Usługi, Wykonawca zobowiązany będzie do potwierdzenia, iż osoba ta spełnia wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz postanowieniach Umowy. Zmiana Pracownika świadczącego Usługi dokonywana jest poprzez pisemne powiadomienie Zamawiającego przez Wykonawcę o zmianie Pracownika świadczącego Usługi co najmniej na … dni robocze przed zamiarem dokonania zmiany, po uprzednim przedstawieniu i zaakceptowaniu przez Zamawiającego kandydatury innej osoby spełniającej wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz postanowieniach Umowy. Zmiana Pracownika świadczącego Usługi dokonana zgodnie z ust. 3 skutkuje zmianą Załącznika nr … do Umowy pn. „Wykaz Pracowników świadczących Usługi” i nie wymaga zawierania przez Strony aneksu do Umowy.

§ 6 Podwykonawstwo

Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części przedmiotu Umowy, tj.: …. Wykonawca powierzy Podwykonawcom wykonanie następujących Usług/czynności/prac stanowiących część przedmiotu Umowy: … Powierzenie wykonania części przedmiotu Umowy Podwykonawcy nie wyłącza obowiązku spełnienia przez Wykonawcę wszystkich wymogów określonych postanowieniami Umowy, w tym dotyczących personelu Wykonawcy. Wykonawca uprawniony jest do powierzenia wykonania części przedmiotu Umowy, za wyjątkiem części wskazanej w ust. 1, nowemu Podwykonawcy, zmiany albo rezygnacji z Podwykonawcy. Do powierzenia wykonania części przedmiotu Umowy nowemu Podwykonawcy, zmiany albo rezygnacji z Podwykonawcy konieczna jest zgoda Zamawiającego w przypadku, o którym mowa w art. 36b ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. W pozostałych przypadkach zmiana Podwykonawcy następuję za uprzednim poinformowaniem o tym fakcie Zamawiającego, dokonanym co najmniej na … przed dokonaniem zmiany Podwykonawcy. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za dochowanie przez Podwykonawców warunków Umowy (w tym odnoszących się do personelu Wykonawcy i Informacji Poufnych) oraz odpowiada za ich działania lub zaniechania jak za swoje własne.

§ 7 Środki czystości i środków higieniczne

oraz narzędzia i urządzenia techniczne

Wykonawca zobowiązany jest wykonywać przedmiot Umowy przy użyciu własnych: środków czystości i środków higienicznych oraz narzędzi i urządzeń technicznych. Stosowane przez Wykonawcę środki czystości i środki higieniczne muszą być odpowiedniej jakości, skuteczne w stosowaniu, powszechnie dostępne i używane na rynku, posiadające atest PZH, bezpieczne dla każdej zmywalnej powierzchni, rozkładalne, nietoksyczne, posiadające właściwości odtłuszczająco – myjące. Stosowane przez Wykonawcę środki czystości muszą odpowiadać wymogom ustawy z dnia

25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2015 r., poz. 1203), tj. nie mogą zawierać substancji powodujących zagrożenie dla środowiska, zdrowia lub życia człowieka. Środki czystości i środki higieniczne będą dostarczane i uzupełniane według bieżących potrzeb w celu zapewnienia należytego wykonania Umowy. Wykorzystywane przez Wykonawcę środki czystości i środki higieniczne będą nowe, nie używane wcześniej, wolne od wad fizycznych, będą posiadać parametry techniczne w pełni zgodne z parametrami określonymi w Umowie i Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz będą posiadać oznaczenia na opakowaniach w języku polskim/przewidzianą przez producenta dokumentację w języku polskim. Wykaz środków czystości i środków higienicznych określa Załącznik nr … do Umowy. Zmiany w wykazie wymagają pisemnej zgody Zamawiającego. Zmiany w wykazie nie wymagają zawarcia aneksu do Umowy. Narzędzia i urządzenia techniczne muszą być sprawne technicznie i bezpieczne, zgodne z obowiązującymi wymaganiami i przepisami. Urządzenia techniczne wykorzystujące energię elektryczną muszą być energooszczędne. Wykaz narzędzi i urządzeń technicznych niezbędnych w celu wykonania Umowy stanowi Załącznik nr … do Umowy. Wszelkie zmiany w wykazie wymagają pisemnej zgody Zamawiającego. Zmiany w wykazie nie wymagają zawarcia aneksu do Umowy. W przypadku stwierdzenia nienależytego wykonania usługi spowodowanego stosowaniem nieodpowiednich środków czystości, narzędzi lub urządzeń technicznych Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy zmiany środków czystości (w tym na wskazane przez Zamawiającego), narzędzi lub urządzeń technicznych. Wykonawca oświadcza, że jest wytwarzającym i posiadaczem powstałych odpadów oraz zobowiązuje się do przestrzegania powszechnie obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa, w szczególności w zakresie ewidencjonowania, o ile obowiązek taki wynika z tych przepisów. Wykonawca w ramach wynagrodzenia ustalonego Umową zobowiązuje się do usuwania wszelkich odpadów powstałych w toku realizacji Usług, w tym w szczególności opakowań, wkładów, pozostałości po środkach czystości, środków czystości, których termin przydatności upłynął, z uwzględnieniem przepisów ustawy o odpadach, przyjmując na siebie pełną odpowiedzialność za gospodarowanie ewentualnymi odpadami powstałymi w związku lub przy okazji wykonywania Umowy. W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku Zamawiający jest uprawniony do wykonania tych czynności na koszt i ryzyko Wykonawcy bez odrębnego upoważnienia sądowego.[3]

§ 8 Odpowiedzialność Wykonawcy

Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie ewentualne szkody na osobie lub mieniu powstałe w wyniku niewykonywania bądź nienależytego wykonywania zobowiązań wynikających z Umowy. Wykonawca ponosi też odpowiedzialność za inne działania lub zaniechania Pracowników świadczących Usługi i osób trzecich, którymi będzie posługiwał się w celu wykonania Umowy. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczące Pracowników świadczących Usługi i osób trzecich, wynikające bezpośrednio z wykonywanych Usług, spowodowane z winy Wykonawcy. W przypadku kradzieży, pożaru lub innych zdarzeń losowych, których uczestnikami byli Pracownicy świadczący Usługi, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia Zamawiającego o powstałym zdarzeniu oraz uczestnictwa w komisji badającej okoliczności zdarzenia. Wykonawca zobowiązany będzie na żądanie Zamawiającego do współdziałania z Zamawiającym / reprezentowania Zamawiającego przed właściwymi organami administracyjnymi w sprawach pozostających w związku ze skutkami świadczonych przez Wykonawcę Usług.

§ 9 Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Wykonawca zobowiązuje się posiadać przez cały okres obowiązywania Umowy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, z sumą ubezpieczenia nie mniejszą niż … zł (słownie: …) dla jednej i wszystkich szkód. Jeżeli suma ubezpieczenia wyrażona jest w innej walucie niż złoty, zostanie przeliczona według średniego kursu NBP na dzień zawarcia Umowy. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu dowód zawarcia umowy ubezpieczenia, warunki odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz dowód opłacenia składki. Dokumenty te stanowią Załączniki do Umowy nr …. – … . Jeżeli okres ubezpieczenia będzie krótszy niż okres trwania Umowy, Wykonawca zobowiązany jest do przedłużenia ubezpieczenia i przedłożenia Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w ust. 2. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o wszelkich zmianach treści zawartej umowy ubezpieczenia, o której mowa w ust. 1, w terminie … dni roboczych od dnia ich wejścia w życie.

§ 10 Obowiązki Zamawiającego

Zamawiający zobowiązuje się:

w okresie wykonywania Umowy umożliwić Pracownikom świadczącym Usługi wstęp na teren budynku, o którym w § 1 ust. 1; zapewnić Pracownikom świadczącym Usługi odpowiednie warunki wykonywania pracy, w tym w zakresie wymagań BHP oraz przepisów przeciwpożarowych, a także udostępnienia dla ich potrzeb pomieszczeń socjalnych i urządzeń sanitarno-higienicznych; udostępnić Wykonawcy w okresie obowiązywania Umowy odpowiednie miejsce, w którym

w sposób bezpieczny będą mogły być przechowywane środki czystości i środki higieniczne, narzędzia i urządzenia niezbędne do wykonywania przedmiotu Umowy.

§ 11 Odbiór Usług

Zamawiający dokonuje odbioru Usług wykonanych w danym cyklu rozliczeniowym, poprzez podpisanie miesięcznego protokołu odbioru Usług, którego wzór stanowi załącznik nr … do Umowy. Cyklem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy. Wykonawca zobowiązany jest do prawidłowego wypełnienia i przedłożenia Zamawiającemu miesięcznego protokołu odbioru Usług w terminie … dni roboczych od dnia zakończenia danego cyklu rozliczeniowego. W terminie … dni roboczych od dnia przedłożenia Zamawiającemu miesięcznego protokołu odbioru Usług Zamawiający:

stwierdzając należyte wykonanie przez Wykonawcę Usług, przekaże Wykonawcy podpisany miesięczny protokół odbioru Usług, albo stwierdzając częściowe należyte wykonywanie przez Wykonawcę Usług, przekaże Wykonawcy podpisany miesięczny protokół odbioru Usług, zawierający informacje o zakresie, w jakim przedmiot Umowy w ocenie Zamawiającego wykonywany był nienależycie oraz podstawie i wysokości naliczonej(-ych) z tego tytułu kar(-y) umownej(-ych), w przypadku wystąpienia okoliczności skutkujących obowiązkiem Wykonawcy zapłaty kary umownej, albo stwierdzając nienależyte wykonanie przez Wykonawcę Usług, odmówi podpisania miesięcznego protokołu odbioru Usług i poinformuje o tym Wykonawcę na piśmie, zawierającym uzasadnienie oraz informacje o podstawie i wysokości naliczonej(-ych) z tego tytułu kar(-y) umownej(-ych), w przypadku wystąpienia okoliczności skutkujących obowiązkiem Wykonawcy zapłaty kary umownej.

§ 12 Wynagrodzenie Wykonawcy

Strony ustalają następujące wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu Umowy[4]:

miesięczne wynagrodzenie brutto w wysokości … zł (słownie: …), na które składa się kwota miesięcznego wynagrodzenia netto w wysokości … zł (słownie: … złotych) oraz podatek VAT (stawka …%), tj.: … zł (słownie: … złotych),

tj.:

wynagrodzenie brutto za realizację całego przedmiotu Umowy w wysokości … zł (słownie: …), na które składa się kwota wynagrodzenia netto w wysokości … zł (słownie: … złotych) oraz podatek VAT (stawka …%), tj.: … zł (słownie: … złotych);.

Wynagrodzenie określone w ust. 1 obejmuje wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu Umowy, w szczególności koszty robocizny, środków czystości i środków higienicznych oraz materiałów i urządzeń niezbędnych do należytego wykonania Umowy. Zapłata należności określonej w ust. 1 pkt 1 dokonywana będzie po upływie cyklu rozliczeniowego (miesiąca kalendarzowego), na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT/rachunku za Usługi wykonane w okresie danego cyklu rozliczeniowego (miesiąca kalendarzowego) w terminie … dni roboczych od dnia przekazania Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku. Wykonawca zobowiązany jest wystawić fakturę VAT/rachunek do … dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym świadczone były Usługi podlegające rozliczeniu. Podstawą do wystawienia faktury VAT/rachunku jest podpisany przez Zamawiającego miesięczny protokół odbioru Usług, za wyjątkiem sytuacji wskazanej w § 11 ust. 4 pkt 3 Umowy, w której Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie. W przypadku, o którym mowa w § 11 ust. 4 pkt 2 Umowy, Wykonawcy należy się miesięczne wynagrodzenie brutto w wysokości proporcjonalnej do części przedmiotu Umowy, która została wykonana w sposób należyty. W przypadku, gdy Wykonawca świadczył Usługi przez okres krótszy niż cykl rozliczeniowy, Wykonawcy przysługuje miesięczne wynagrodzenie brutto w wysokości odpowiadającej (proporcjonalnie) części cyklu rozliczeniowego, w którym Wykonawca świadczył Usługi. Okoliczność ta podlega stwierdzeniu w miesięcznym protokole odbioru Usług. Zapłata należności będzie dokonywana przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę na fakturze VAT/rachunku. Za dzień zapłaty uważa się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. W przypadku zwłoki w zapłacie należności, Zamawiający zapłaci odsetki ustawowe za każdy dzień zwłoki. Zwłoka w zapłacie należności za wykonane Usługi nie upoważnia Wykonawcy do wstrzymania się od wykonywania przedmiotu Umowy, chyba że zwłoka w zapłacie należności przekracza … dni. Wykonawca i Zamawiający oświadczają, że są podatnikami podatku od towaru i usług (VAT) o numerach: NIP Wykonawcy: … NIP Zamawiającego: … .

Zobacz również: Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa – jaki dokument?

§ 13 Kary umowne[5]

Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne:

w przypadku odstąpienia od Umowy w całości przez którąkolwiek ze Stron z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy – w wysokości ….% wynagrodzenia brutto wskazanego w § 12 ust. 1 pkt 2 Umowy; odstąpienia od części Umowy przez którąkolwiek ze Stron z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy – w wysokości … % wynagrodzenia brutto wskazanego w § 12 ust. 1 pkt 2 Umowy; za opóźnienie/zwłokę w rozpoczęciu świadczenia Usług, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy – w wysokości … % miesięcznego wynagrodzenia brutto wskazanego w § 12 ust. 1 pkt 1 Umowy za każdy dzień opóźnienia/zwłoki; za przerwę w świadczeniu Usług, z winy/przyczyn leżących po stronie Wykonawcy – w wysokości … % miesięcznego wynagrodzenia brutto wskazanego w § 12 ust. 1 pkt 1 Umowy za każdy dzień przerwy; za opóźnienie/zwłokę w usunięciu nieprawidłowości w okresie wykonywania przedmiotu Umowy, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy – w wysokości … % miesięcznego wynagrodzenia brutto wskazanego w § 12 ust. 1 pkt 1 Umowy za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia/zwłoki licząc od dnia następnego po dniu wyznaczonym na usunięcie nieprawidłowości; za stwierdzenie rażących zaniedbań w realizacji przedmiotu Umowy, w tym w szczególności w przypadku trzykrotnego powtórzenia się nieprawidłowości w świadczeniu Usług – w wysokości … % miesięcznego wynagrodzenia brutto wskazanego w § 12 ust. 1 pkt 1 Umowy; za niedopełnienie wymogu zatrudniania Pracowników świadczących Usługi na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy – w wysokości kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudniania Pracowników świadczących Usługi na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy) oraz liczby miesięcy w okresie realizacji Umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu – za każdą osobę poniżej liczby wymaganych Pracowników świadczących Usługi na podstawie umowy o pracę wskazanej przez Zamawiającego w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia; za brak możliwości kontaktu … z Koordynatorem, jeżeli taka sytuacja miała miejsce co najmniej … (np. trzykrotnie) – w wysokości … % wynagrodzenia miesięcznego brutto wskazanego w § 12 ust. 1 pkt 1 Umowy; za opóźnienie/zwłokę w przekazaniu dokumentów, o których mowa w § 15 Umowy, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy – w wysokości … % miesięcznego wynagrodzenia brutto wskazanego w § 12 ust. 1 pkt 1 Umowy za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia/zwłoki licząc od dnia następnego po dniu wyznaczonym na ich przekazanie; w przypadku nieprzedłożenia przez Wykonawcę dowodu zawarcia umowy ubezpieczenia, warunków odpowiedzialności ubezpieczyciela lub dowodu opłacenia składki – w wysokości … % wynagrodzenia brutto wskazanego w § 12 ust. 1 pkt 2 Umowy.

Łączna wysokość należności, jakie Wykonawca będzie zobowiązany zapłacić Zamawiającemu z tytułu kar umownych przewidzianych Umową, nie może przekroczyć ….% wynagrodzenia brutto wskazanego w § 12 ust. 1 pkt 2 Umowy. Zamawiający może potrącić naliczone kary umowne ze swoich zobowiązań wobec Wykonawcy, na co przez podpisanie Umowy wyraża zgodę Wykonawca, albo z zabezpieczenia należytego wykonania Umowy. W przypadku, gdy potrącenie kary umownej z wynagrodzenia Wykonawcy albo z zabezpieczenia należytego wykonania Umowy nie będzie możliwe, Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty kary umownej w terminie … dni roboczych od dnia otrzymania noty obciążeniowej wystawionej przez Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego, przewyższającego wysokość kar umownych, do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody na zasadach ogólnych określonych przepisami Kodeksu cywilnego.

§ 14 Zmiana Umowy

Strony przewidują możliwość dokonania zmiany zawartej Umowy w przypadku, gdy konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, tj. spowodowanych:

zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub wynikających z prawomocnych orzeczeń lub ostatecznych aktów administracyjnych właściwych organów – w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne w celu dostosowania postanowień Umowy do zaistniałego stanu prawnego lub faktycznego, siłą wyższą – rozumianą jako wystąpienie zdarzenia nadzwyczajnego, zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia, którego nie dało się uniknąć nawet przy zachowaniu najwyższej staranności, a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie jego zobowiązania w całości lub części. W razie wystąpienia siły wyższej Strony Umowy zobowiązane są dołożyć wszelkich starań w celu ograniczenia do minimum opóźnienia w wykonywaniu swoich zobowiązań umownych, powstałego na skutek działania siły wyższej.

Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu świadczonych Usług i w związku

z tym wynagrodzenia Wykonawcy, w przypadku: wystąpienia prac remontowych, inwestycyjnych, zmian organizacyjnych u Zamawiającego, wyłączenia pomieszczeń (budynków) z eksploatacji. Zmniejszenie wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 2 nastąpi proporcjonalnie do okresu wyłączenia wykonywania Usługi oraz zmniejszenia zakresu (powierzchni), na której wykonywana jest Usługa. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o wystąpieniu okoliczności wskazanych w ust. 2

z … (np. miesięcznym) wyprzedzeniem.

§ 15[6] Zmiana Umowy

w zakresie wysokości wynagrodzenia Wykonawcy

Strony zobowiązują się dokonać zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, o którym mowa w § 12 ust. 1 Umowy, w formie pisemnego aneksu, każdorazowo w przypadku wystąpienia jednej z następujących okoliczności:

1) zmiany stawki podatku od towarów i usług,

2) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,

3) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne

– na zasadach i w sposób określony w ust. 2 – 12, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania Umowy przez Wykonawcę.

Zmiana wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zaistnienia przesłanki, o której mowa w ust. 1 pkt 1, będzie odnosić się wyłącznie do części przedmiotu Umowy zrealizowanej, zgodnie z terminami ustalonymi Umową, po dniu wejścia w życie przepisów zmieniających stawkę podatku od towarów i usług oraz wyłącznie do części przedmiotu Umowy, do której zastosowanie znajdzie zmiana stawki podatku od towarów i usług. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 1, wartość wynagrodzenia netto nie zmieni się, a wartość wynagrodzenia brutto zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów. Zmiana wysokości wynagrodzenia w przypadku zaistnienia przesłanki, o której mowa w ust. 1 pkt 2 lub 3, będzie obejmować wyłącznie część wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w odniesieniu do której nastąpiła zmiana wysokości kosztów wykonania Umowy przez Wykonawcę w związku z wejściem w życie przepisów odpowiednio zmieniających wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę lub dokonujących zmian w zakresie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub w zakresie wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 2, wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą wzrostowi kosztu Wykonawcy w związku ze zwiększeniem wysokości wynagrodzeń Pracowników świadczących Usługi do wysokości aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia. Kwota odpowiadająca wzrostowi kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia Pracowników świadczących Usługi, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 3, wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu Wykonawcy ponoszonego w związku z wypłatą wynagrodzenia Pracownikom świadczącym Usługi. Kwota odpowiadająca zmianie kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia Pracowników Świadczących Usługi, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy. W celu zawarcia aneksu, o którym mowa w ust. 1, każda ze Stron może wystąpić do drugiej Strony z wnioskiem o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, wraz z uzasadnieniem zawierającym w szczególności szczegółowe wyliczenie całkowitej kwoty, o jaką wynagrodzenie Wykonawcy powinno ulec zmianie, oraz wskazaniem daty, od której nastąpiła bądź nastąpi zmiana wysokości kosztów wykonania Umowy uzasadniająca zmianę wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. W przypadku zmian, o których mowa w ust. 1 pkt 2 lub pkt 3, jeżeli z wnioskiem występuje Wykonawca, jest on zobowiązany dołączyć do wniosku dokumenty, z których będzie wynikać, w jakim zakresie zmiany te mają wpływ na koszty wykonania Umowy, w szczególności:[7]

1) pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) Pracowników świadczących Usługi, wraz z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi – w przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 2, lub

2) pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) Pracowników świadczących Usługi, wraz z kwotami składek uiszczanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych/Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w części finansowanej przez Wykonawcę, z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi – w przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 3.

W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 3, jeżeli z wnioskiem występuje Zamawiający, jest on uprawniony do zobowiązania Wykonawcy do przedstawienia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż … (np. 10) dni roboczych, dokumentów, z których będzie wynikać w jakim zakresie zmiana ta ma wpływ na koszty wykonania Umowy, w tym pisemnego zestawienia wynagrodzeń, o którym mowa w ust. 8 pkt 2. W terminie … (np. 10) dni roboczych od dnia przekazania wniosku, o którym mowa w ust. 7, Strona, która otrzymała wniosek, przekaże drugiej Stronie informację o zakresie, w jakim zatwierdza wniosek oraz wskaże kwotę, o którą wynagrodzenie należne Wykonawcy powinno ulec zmianie, albo informację o niezatwierdzeniu wniosku wraz z uzasadnieniem. W przypadku otrzymania przez Stronę informacji o niezatwierdzeniu wniosku lub częściowym zatwierdzeniu wniosku, Strona ta może ponownie wystąpić z wnioskiem, o którym mowa w ust. 7. W takim przypadku przepisy ust. 8 – 10 oraz 12 stosuje się odpowiednio. Zawarcie aneksu nastąpi nie później niż w terminie … (np. 10) dni roboczych od dnia zatwierdzenia wniosku o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy.

§ 16 Zabezpieczenie należytego wykonania Umowy

Strony oświadczają, że Wykonawca wniósł przed zawarciem Umowy zabezpieczenie należytego wykonania Umowy w wysokości … % wartości umowy, tj. … (słownie: …), w formie … . Do zmiany formy zabezpieczenia Umowy w trakcie realizacji Umowy wykonawczej stosuje się

art. 149 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2164). Korzystanie z zabezpieczenia należytego wykonania Umowy następuje do kwot odpowiadających szacunkowej wysokości uzasadnionych roszczeń Zamawiającego. Zamawiający zwróci zabezpieczenie należytego wykonania Umowy Wykonawcy na zasadach przewidzianych przepisami prawa, przy czym za dzień uznania Umowy za należycie wykonaną Strony uznają dzień podpisania przez Zamawiającego miesięcznego protokołu odbioru Usług za ostatni cykl rozliczeniowy Umowy.

Polecamy serwis: Strony umowy

§ 17 Odstąpienie od Umowy

Poza przypadkami określonymi przepisami powszechnie obowiązującego prawa, Stronom przysługuje prawo odstąpienia od Umowy w przypadkach określonych w niniejszym paragrafie. Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od Umowy:

w przypadku nieprzystąpienia przez Wykonawcę do świadczenia Usług lub przerwania ich Wykonywania na okres dłuższy niż … dni robocze i bezskutecznym upływie terminu dodatkowego wyznaczonego przez Zamawiającego zgodnie z § 3 ust. 8 Umowy; w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego nieprawidłowości w wykonywaniu Usług i bezskutecznym upływie terminu dodatkowego wyznaczonego przez Zamawiającego zgodnie z § 3 ust. 7 Umowy; w przypadku stwierdzenia przez przedstawiciela Zamawiającego nieprzestrzegania przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę przepisów BHP i przepisów przeciwpożarowych i bezskutecznym upływie terminu dodatkowego wyznaczonego przez Zamawiającego zgodnie z § 3 ust. 7 Umowy; w przypadku zmniejszenia wielkości sumy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej przez wykonawcę działalności gospodarczej, o której mowa w § 9 ust. 1 Umowy; w przypadku trzykrotnego naliczenia przez zamawiającego kar umownych zgodnie z § 13 Umowy.

W przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, Zamawiający nie jest uprawniony do odstąpienia od Umowy po przystąpieniu przez Wykonawcę do realizacji Umowy. Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od Umowy w przypadku zwłoki Zamawiającego w zapłacie wynagrodzeń za co najmniej dwa cykle rozliczeniowe. Strony zgodnie ustalają, że odstąpienie od Umowy przez jedną ze Stron, na podstawie któregokolwiek z postanowień Umowy, wywiera skutek w postaci rozwiązania Umowy na przyszłość, w dniu wskazanym przez Stronę odstępującą od Umowy, jednakże nie wcześniej niż w dniu otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy przez drugą Stronę, nie naruszając stosunku prawnego łączącego Strony na podstawie Umowy w zakresie już wykonanego przedmiotu Umowy (odstąpienie od części Umowy). W przypadku skierowania przez osoby trzecie jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiającego związanych z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem Umowy przez Wykonawcę, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie przystąpić do sporu lub wstąpić w miejsce Zamawiającego w takim sporze, chyba że roszczenia uznane zostały za bezzasadne prawomocnym orzeczeniem Sądu.

§ 18 Zasady współpracy i kontaktowania się Stron

Strony zobowiązują się do wzajemnej współpracy, w szczególności Wykonawca zobowiązuje się do informowania Zamawiającego o przebiegu wykonania przedmiotu Umowy, przy czym o zaistniałych w tym zakresie trudnościach i przeszkodach Wykonawca będzie informował Zamawiającego niezwłocznie na piśmie/drogą elektroniczną, a w nagłym przypadku – także ustnie lub drogą telefoniczną. Strony zobowiązują się współdziałać w zakresie rozwiązywania wszelkich sytuacji spornych w okresie wykonywania Umowy. Osobą reprezentującą Zamawiającego w kontaktach w zakresie realizacji Umowy jest …, tel. …, email … . Osobą reprezentującą Wykonawcę w kontaktach w zakresie realizacji Umowy jest …, tel. …, email … . Osobą pełniącą funkcję stałego Koordynatora, o którym mowa w § 3 ust. 3 Umowy, jest … tel. …, email … . Stronom przysługuje możliwość zmiany osób, o których mowa w ust. 2 – 4. Zmiany osób, o których mowa w ust. 2 – 4, dokonuje się poprzez pisemne powiadomienie drugiej Strony, wraz z podaniem imienia i nazwiska, służbowego numeru telefonu oraz adresu służbowej poczty elektronicznej osoby zmieniającej jedną z osób, o których mowa w ust. 2 – 4. Zmiana osób, o których mowa w ust. 2 – 4, nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. Każda ze Stron jest zobowiązana zawiadomić drugą Stronę o zmianie wszelkich danych, które uniemożliwią należytą współpracę pomiędzy Stronami. W szczególności dotyczy to zmiany adresu do doręczeń, numerów telefonów, adresów poczty elektronicznej oraz rachunków bankowych. Zmiana danych kontaktowych nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy, a jedynie pisemnego powiadomienia drugiej Strony o ich dokonaniu. Zmiana powyższych danych, w braku niezwłocznego powiadomienia o zmianie, nie może wywołać negatywnych skutków dla drugiej Strony, w szczególności korespondencja wysłana na dotychczasowy adres będzie uważana za skutecznie doręczoną.

§ 19 Informacje Poufne

Wykonawca zobowiązuje się w okresie obowiązywania Umowy oraz po jej wygaśnięciu lub rozwiązaniu, do zachowania w ścisłej tajemnicy wszelkich informacji dotyczących Zamawiającego, obejmujących:

dane osobowe – chronione na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2135 z późn. zm.); informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa – chronione na podstawie ustawy z dnia

16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., nr 153, poz., 1503

z późn. zm.); informacje, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie lub stan bezpieczeństwa Zamawiającego.

Zamawiający zobowiązuje się w okresie obowiązywania Umowy oraz po jej wygaśnięciu lub rozwiązaniu do zachowania w ścisłej tajemnicy treści umów zawartych przez Wykonawcę z Pracownikami świadczącymi Usługi, których kopie Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć do wglądu Zamawiającemu zgodnie z § 4 ust. 3 Umowy. Informacje, o których mowa w ust. 1 oraz ust. 2, zwane są dalej „Informacjami Poufnymi”. Informacje Poufne mogą być udostępnione wyłącznie osobom dającym rękojmię zachowania tajemnicy i tylko w zakresie niezbędnym dla należytego wykonania przedmiotu Umowy. Ujawnianie Informacji Poufnych, niezależnie od sposobu ich ujawnienia, w wypadku gdy ma zostać dokonane w celu innym niż należyte wykonanie Umowy, jest dopuszczalne tylko za uprzednim zezwoleniem drugiej Strony, wyrażonym w formie pisemnej pod rygorem nieważności, przy czym w razie wątpliwości należy skonsultować zamiar ujawnienia Informacji Poufnej z przedstawicielem drugiej Strony. W przypadku, gdy Strona została zobowiązana do ujawnienia Informacji Poufnych w całości lub w części uprawnionemu organowi, w granicach obowiązującego prawa, Strona ta zobowiązana jest jedynie uprzedzić drugą Stronę o nałożonym na nią obowiązku. W razie powzięcia przez Stronę wiedzy o nieuprawnionym ujawnieniu Informacji Poufnych zobowiązana jest niezwłocznie powiadomić o tym fakcie drugą Stronę w celu umożliwienia jej podjęcia stosowanych środków zapobiegawczych. Strona ma obowiązek zapewnić ochronę Informacji Poufnych według najwyższych przewidzianych prawem standardów, w tym zapewnić ochronę systemów i sieci teleinformatycznych, w których są przetwarzane, przechowywane lub przekazywane Informacje Poufne drugiej Strony, a także kontrolować ochronę Informacji Poufnych oraz przestrzegać przepisów o ochronie poufności informacji.

§ 20 Postanowienia końcowe

W sprawach nieuregulowanych Umową mają zastosowanie odpowiednie przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawy z dnia

29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. Strony ustalają, iż pod pojęciem dni roboczych rozumieją …. (np. dni od poniedziałku do piątku). Strony będą dążyły do polubownego rozstrzygania wszelkich sporów powstałych w związku z wykonaniem Umowy, jednak w przypadku, gdy nie osiągną porozumienia, zaistniały spór będzie poddany rozstrzygnięciu przez sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego. Zmiana lub odstąpienie od Umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron. Integralną część Umowy stanowią następujące Załączniki:

ZAMAWIAJĄCY: WYKONAWCA:

[1] Postanowienia zapisane kursywą proponowane są jako opcjonalne.

[2] Propozycje zapisów w przypadku, gdy Usługi mają być świadczone w obiektach wymagających szczególnej ochrony.

[3] Takie postanowienie umowne nie zwalnia Zamawiającego od stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

[4] W zależności od przedmiotu Umowy, Strony mogą ustalić inny rodzaj wynagrodzenia (kosztorysowy – za wykonanie poszczególnych Usług składających się na przedmiot Umowy, np. mycie okien, pranie wykładzin lub mieszany, tzw. kosztorysowo – ryczałtowy).

[5] Zaleca się, aby wysokość kar umownych nie była wygórowana.

[6] Zamawiający obowiązany jest przewidzieć postanowienia umowne dotyczące wprowadzania odpowiednich zmian wysokości wynagrodzenia należnego wykonawcy w przypadkach wskazanych w przepisie art. 142 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, gdy okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego ma być dłuższy niż 12 miesięcy.

[7] Proponuje się, aby złożenie przez Wykonawcę pisemnych zestawień wynagrodzeń Pracowników świadczących Usługi, wraz z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi było wymagane przez Zamawiającego w chwili zawarcia umowy (art. 36 ust. 1 pkt 14 ustawy Prawo zamówień publicznych).

Polecamy serwis: Zamówienia publiczne

Umowa na sprzątanie, utrzymanie czystości i porządku w budynku mieszkalnym oraz na terenie zewnętrznym

UMOWA

Zawarta w dniu ……………………….r. w Warszawie pomiędzy:

Wspólnotą Mieszkaniową przy ul. ………………………………………….., ….-………. Warszawa, NIP: ……………………………. reprezentowaną przez Zarząd Wspólnoty w osobach:

…………………………………………. ………………………………………….

zwaną dalej Zamawiającym,

a,

Panem ………………………………………………………., zamieszkałym przy ul. …………………………………; …..-………… Warszawa, prowadzącym działalność gospodarczą na podstawie zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej pod nr ……………………………., wydanego przez Prezydenta m. st. Warszawy pod nazwą ………………………………., NIP: …………………………, REGON: ……………………………

zwanym dalej Wykonawcą,

§ 1

Zamawiający powierza, a Wykonawca przyjmuje do wykonania usługi kompleksowego sprzątania – utrzymania czystości i porządku w budynku mieszkalnym oraz na terenie zewnętrznym nieruchomości położonej przy ul. …………………………………… w Warszawie.

§ 2

Szczegółowy zakres prac niezbędny do wykonania utrzymania czystości i porządku został określony w załącznikach nr 1 i 2 do niniejszej umowy stanowiący jej integralną część.

§ 3

Wykonawca zobowiązuje się wykonywać prace z należytą starannością i dokładnością, Wykonawca oświadcza, iż prace określone w § 1 będą wykonywane przez co najmniej ………….. pracowników (………… na terenie zewnętrznym, ………… w nieruchomości), Wykonawca zobowiązuje się do dokonywania wszelkich poprawek na żądanie Zamawiającego, o ile konieczność ich dokonania wyniknie z niewłaściwego wykonania usługi. Wykonawca ponosi odpowiedzialność cywilną wobec Zamawiającego za szkody wyrządzone przez osoby, którym powierzył obowiązki wynikające z niniejszej Umowy. Wykonawca zobowiązuje się posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za wszelkie szkody mogące wystąpić w związku z wykonywaniem umowy na kwotę minimum ………………………………….. zł. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane przez zatrudniony personel na terenie nieruchomości.

§ 4.

Wykonawcy za wykonaną usługę przysługuje wynagrodzenie miesięczne w wysokości ……………….. zł w tym należny podatek VAT (słownie: ………………………. 0/100 złotych), z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie za: utrzymanie terenów zewnętrznych wynosi ………………………..zł w tym 8% VAT, sprzątanie wewnątrz nieruchomości wynosi ………………………zł w tym 23% VAT, Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 obejmuje koszty robocizny, koszty środków czystości i narzędzia pracy zapewniające należyty standard wykonywanych usług, z wyłączeniem zakupu mieszanki piaskowo-solnej, piasku, chlorku, soli, nawozów, oprysków owadobójczych. Wynagrodzenie określone w ust. 1 będzie płatne w miesięcznych okresach rozliczeniowych przelewem na konto Wykonawcy w ciągu 14 dni od dnia otrzymania przez Zamawiającego faktury VAT.

§ 5

Zamawiający zobowiązuje się w ramach niniejszej umowy do bezpłatnego udostępnienia na rzecz Wykonawcy poboru wody i energii elektrycznej oraz pomieszczeń do przechowywania środków i sprzętu niezbędnego do realizacji umowy.

§ 6

Wykonawca oraz Zamawiający określą osoby odpowiedzialne za nadzór nad prowadzonymi pracami oraz sposób kontaktu z tymi osobami.

Ze strony Wykonawcy: ………………………………………………………………………….. Ze strony Zamawiającego: …………………………………………………………………………..

§ 7

Wykonawca zobowiązuje się do natychmiastowego usunięcia zgłoszonych w formie pisemnej, telefonicznej lub mailowej nieprawidłowości, w terminie 24 godziny od momentu powiadomienia. W przypadku niewykonania przez Wykonawcę prac objętych niniejszą umową Zamawiający ma prawo zlecić wykonanie prac osobie trzeciej i obciążyć Wykonawcę kosztami wykonanych prac.

§ 8

W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego wadliwego wykonania umowy, oraz nie usunięcia zgłoszonych nieprawidłowości w terminie określonym w § 7 ust. 1, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 1/30 wynagrodzenia miesięcznego, określonego w § 4 ust. 1, Zamawiający ma prawo do potrącenia naliczonych kar umownych z wynagrodzenia miesięcznego za wykonanie przedmiotu umowy tylko w przypadku wcześniejszego zgłoszenia wad w formie pisemnej lub za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: ……………………………. Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną za zwłokę w zapłacie faktury w wysokości ustawowych odsetek.

§ 9

Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony, z zachowaniem jedno miesięcznego okresu wypowiedzenia przez każdą ze stron liczonego na koniec miesiąca kalendarzowego. Wypowiedzenie wymaga formy pisemnej przedłożonej drugiej stronie. Każdej ze stron przysługuje prawo do rozwiązania umowy bez zachowania terminu wypowiedzenia w przypadku rażącego uchybienia w wykonywaniu obowiązków wynikających z niniejszej umowy przez drugą ze stron. W przypadku zaprzestania wykonywania czynności Wykonawca zostanie obciążony kosztami poniesionymi przez Zamawiającego w celu zapewnienia ciągłości wykonywania usługi sprzątania przez inne osoby prawne lub fizyczne.

§ 10

W sprawach nieuregulowanych postanowieniami niniejszej umowy będą miały zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego. Wszelkie zmiany postanowień niniejszej umowy wymagają formy pisemnej. Wszelkie spory wynikłe z wykonania niniejszej umowy rozstrzygać będą sądy właściwe dla siedziby Zamawiającego. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

ZAMAWIAJĄCY WYKONAWCA

Załącznik nr 1 do umowy

z dnia ……………..r.

Tabela nr 1 – ZAKRES WYKONYWANYCH CZYNNOŚCI, BUDYNKI MIESZKALNE

LP OBIEKT CZYNNOŚĆ REALIZACJA 1 schody i korytarze zamiatanie i mycie 2 x w tygodniu lub częściej w razie potrzeby 2 schody i korytarze (poziom garażu, parter, 1 piętro) zamiatanie i mycie 5 x w tygodniu 3 poręcze czyszczenie na mokro 1 x w tygodniu 4 parapety czyszczenie na mokro 1 x w tygodniu 5 drzwi wejściowe mycie 5 x w tygodniu 7 drzwi wejściowe – szyby mycie 5 x w tygodniu 8 klosze i oprawy oświetleniowe mycie 1 x w miesiącu 9 kontakty elektryczne ścieranie kurzu 1 x w tygodniu 10 skrzynki na listy czyszczenie na mokro 1 x w tygodniu 11 gabloty i tablice informacyjne czyszczenie na mokro 1 x w tygodniu 12 grzejniki mycie 1 x w tygodniu 13 rury c.o., instalacji wodnej itp. czyszczenie na mokro 1 x w miesiącu 14 szafki licznikowe czyszczenie na mokro 1 x w miesiącu 15 drzwi do pomieszczeń technicznych mycie 1 x w miesiącu 16 pomieszczenia wspólne i techniczne sprzątanie 1 x w miesiącu 17 okna mycie (bez użycia technik alpinistycznych) 2 x w roku (wiosna, jesień) 18 garaż usuwanie śmieci 5 x w tygodniu 19 garaż mycie maszynowe 1 x w miesiącu 20 garaż – brama garażowa, grodzie mycie 1 x w miesiącu 21 garaż – sprzęt ppoż., znaki drogowe, kontakty, hydranty czyszczenie 1 x w miesiącu 23 windy zamiatanie i mycie 5 x w tygodniu 24 windy – prowadnice czyszczenie 1 x w tygodniu 25 windy – lustra mycie 5 x w tygodniu 27 Altany śmietnikowe utrzymanie porządku 5 x w tygodniu 29 pomieszczenie ochrony utrzymanie czystości 1 x w miesiącu 31 furtki, szlabany czyszczenie 2 x w roku 33 Dywaniki w windach trzepanie, pranie w miarę potrzeby

Załącznik nr 2

z dnia ……………..r.

Tabela nr 2 – ZAKRES WYKONYWANYCH CZYNNOŚCI – TEREN ZEWNĘTRZNY

LP OBIEKT CZYNNOŚĆ REALIZACJA 1 trawniki usuwanie śmieci 5 x w tygodniu 2 trawniki koszenie i grabienie w miarę potrzeby 3 trawniki podlewanie w miarę potrzeby 4 trawniki pielenie / odchwaszczanie 1 x w miesiącu 5 trawniki uzupełnienie podłoża 1 x na kwartał 6 żywopłoty strzyżenie 1 x w miesiącu 7 drzewka i krzewy ozdobne opryski w miarę potrzeby 8 drzewka i krzewy ozdobne przesadzanie/sadzenie w miarę potrzeby 9 drzewka i krzewy ozdobne podlewanie w miarę potrzeby 10 drzewka i krzewy ozdobne pielęgnacja/przycinanie/nawożenie inne prace w miarę potrzeby 11 drzewka i krzewy ozdobne zabezpieczanie przed sezonem zimowym i prace po sezonie w miarę potrzeby 12 plac zabaw sprzątanie codziennie 13 plac zabaw mycie zabawek 2 x w roku 14 chodniki usuwanie śmieci codziennie 15 chodniki odśnieżanie w miarę potrzeby 16 miejsca postojowe usuwanie śmieci codziennie 17 miejsca postojowe odśnieżanie w miarę potrzeby 18 parking usuwanie śmieci codziennie 19 parking odśnieżanie w miarę potrzeby 20 ciągi jezdne usuwanie śmieci codziennie 21 ciągi jezdne odśnieżanie w miarę potrzeby 22 usuwanie sopli z niskich zadaszeń w miarę potrzeby 23 rampa zjazdowa usuwanie śmieci codziennie 24 rampa zjazdowa odśnieżanie w miarę potrzeby 25 kosze opróżnianie codziennie

W okresie zimowym wszystkie chodniki, ciągi pieszo-jezdne, parking i inne miejsca postojowe są odśnieżane za każdym razem kiedy występują opady śniegu:

Co powinna zawierać umowa na usługi sprzątania z firmą sprzątającą?

Co powinna zawierać umowa na usługi sprzątania z firmą sprzątającą? Skąd wziąć wzór umowy na usługi sprzątania?

Przed rozpoczęciem współpracy z ekipą sprzątającą w zakresie utrzymania czystości w biurze, należy podpisać umowę pomiędzy Zleceniodawcą a Wykonawcą. Z czego powinna się składać taka umowa na usługi sprzątania oraz jakie są niezbędne elementy w umowie z firmą sprzątającą.

Jak przygotować umowę na świadczenie usług sprzątania

Umowa zazwyczaj przygotowywana jest na podstawie wizji lokalnej firmy sprzątającej, oferty na sprzątanie i ustaleń pomiędzy Stronami. Szczegółowy zakres czynności na sprzątanie firm i sprzątanie biur ustalany jest podczas spotkania. Na podstawie oględzin i ustaleń przygotowana jest następnie wycena usług porządkowych i oferta. Umowa powinna być zwięzła, wyczerpująca i czytelna. W celu przygotowania umowy można bazować na wzorach dostępnych w Internecie i przystosować ją pod własne potrzeby.

Zakres czynności w umowie na usługi sprzątania

Zakres czynności jest obustronnie ustalany pomiędzy firmą sprzątającą a Zleceniodawcą. Jest głównym elementem umowy zazwyczaj w formie załącznika. W zakresie czynności firmy sprzątającej są wymienione obowiązki, które będą wykonywane w sprzątanym obiekcie, częstotliwość realizowanych prac (np. codziennie, raz na tydzień, raz na miesiąc, raz w roku) oraz miejsca sprzątania. Sprzątanie biur w brew pozorom jest złożonym zadaniem, w zakres prac mogą wchodzić między innymi: wymiana worków i wyrzucanie śmieci, przecieranie biurek, odkurzanie biura, mycie podłóg, polimeryzacja posadzek, mycie okien, przecieranie drzwi, kaloryferów, klamek, pranie tapicerki meblowej.

Wzór umowy na usługi sprzątania

Wzory umów na umowę sprzątania można bez problemu znaleźć w Internecie. Przetargi na świadczenie usług sprzątania są dostępne w sieci, w postępowaniach pretargowych zazwyczaj można znaleźć między innymi SIWZ, formularz ofertowy oraz wzór umowy na sprzątanie. Oczywiście następnie należy dostosować wzór umowy do konkretnego przypadku i według potrzeb i ustaleń ze Zleceniodawcą. Umowa na usługi sprzątania nie musi być tak obszerna jak np. umowa na roboty budowlane. Musi jednak zawierać zapisy odpowiednio zabezpieczające obie strony.

Zapisy umowy z firmą sprzątającą

Jakie są przykładowe główne paragrafu w umowie? Przede wszystkim umowa powinna zawierać informację pomiędzy kim ma być ona zawarta, w omawianym przypadku jest to firma sprzątająca i Zleceniodawca. Ponadto powinna zawierać: przedmiot umowy, obowiązki firmy sprzątającej, termin obowiązywania umowy, wynagrodzenie i zasady płatności za wykonane usługi porządkowe, informacja o zmianach umowy, ewentualne kary umowne i osoby kontaktowe ze strony Zleceniodawcy i firmy sprzątającej.

Przed rozpoczęciem współpracy z ekipą sprzątającą w zakresie utrzymania czystości w biurze, należy podpisać umowę pomiędzy Zleceniodawcą a Wykonawcą. Z czego powinna się składać taka umowa na usługi sprzątania oraz jakie są niezbędne elementy w umowie z firmą sprzątającą.

Umowa o świadczenie usługi w zakresie sprzątania nieruchomości wspólnej

Zapytaj prawnika w Twojej idywidualnej sprawie

Od przeszło 20 lat specjalizujemy się w prawie nieruchomości. My rzeczywiście analizujemy problem, a widzieliśmy już niejedno. Analiza dokumentów, porada prawna, opinia prawna –Twoja sprawa trafi do doświadczonego eksperta, a ten przedstawi gotowe rozwiązanie. Umowa najmu, umowa deweloperska, umowa pośrednictwa w obrocie nieruchomościami – pokaż ją nam zanim podpiszesz. Usterki w mieszkaniu, wady budowlane – podpowiadamy jak wyegzekwować prawo. Pomagamy wspólnotom mieszkaniowym, analizujemy sprawy spółdzielni mieszkaniowych, doradzamy deweloperom.

Wzór umowy firma sprzątająca

Prowadzenie z oczekiwanym sukcesem firmy sprzątającej może nie być wcale łatwe w dzisiejszych czasach, konkurencja na rynku jest bardzo duża, ale nie należy rezygnować z własnych planów, jeżeli ma się dobry pomysł na własny biznes, sukces jest w zasięgu ręki.Czy szablon jest całkowicie za darmo?. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.Znaleziono 140 interesujących stron dla frazy wzór wypowiedzenia umowy firmie ochroniarskiej w serwisie Money.pl.. § 10 1.Zamawiaj ący zastrzega sobie mo żliwo ść odst ąpienia od umowy w razie wyst ąpienia istotnej okoliczno ści powoduj ącej, że wykonanie umowy nie le ży w interesie publicznym, czego nie mo żna było przewidzie ć w chwili zawarcia umowy.Firma sprzątająca – biznes plan.. Oferując Bezpłatny wzór szablonu umowy postanowiliśmy wszystkim użytkownikom dać możliwość korzystania za darmo na zawsze.Mamy nadzieje, że ułatwi on Państwa firmie tworzenie umów zlecenia i zachęci do skorzystania z Pełnego programu do faktur.Rozwiązanie umowy.. § 13 Wszelkie spory mogące wynikać z niniejszej umowy rozstrzygane będą przez Sąd właściwy miejscowoW artykule opisuję jak wypowiedzieć umowę (ale o wypowiedzeniu umowy o pracę przeczytacie w tym artykule), w jakim terminie, co powinno zawierać wypowiedzenie oraz zamieszczam ogólny wzór wypowiedzenia umowy.Można go stosować do większości umów – zlecenia, o dzieło, najmu, obsługi prawnej, księgowej czy informatycznej, opieki nad dzieckiem, sprzątania, itd.Umowa o świadczenie usług – WZÓR UMOWY Umowa o świadczenie usług to często występująca w obrocie prawnym, acz nie występująca w kodeksie cywilnym, umowa..

Wzór umowy o świadczenie usług sprzątania.

Umowy związane z bieżącą eksploatacją nieruchomości: – umowa o świadczenie usługi w zakresie sprzątania nieruchomości wspólnej 5.Umowa z wykonawcą zawarta na piśmie powinna zawierać co najmniej kilka elementów – podpowiadamy jak podpisać umowę i poniżej do pobrania za darmo – gotowy wzór umowy budowlanej z wykonawcą.. Wojciechowska 9a, 20-704 Lublin tel.. Leasing w firmie – zasady rozliczania w 2019 r.Zmiany umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w.§ 12 W sprawach nie uregulowanych w umowie zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych oraz Kodeksu cywilnego.. Wszystkie pliki przydatne przy prowadzeniu działalności do pobrania w jednym miejscu.. 81 462 38 00 fax 81 462 38 40 e-mail: [email protected] WZÓR UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG SPRZĄTANIAUmowa o świadczenie usługi w zakresie sprzątania nieruchomości wspólnej.. Przepisy Kodeksu cywilnego w art. 734 -751 wskazują najważniejsze kwestie dotyczącej tej umowy.Tematy: firma sprzątająca, zleceniodawca, brak wypłaty w terminie, pracodawca nie płaci, wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika, wypowiedzenie umowy o pracę w trybie natychmiastowym, umowa na czas nieokreślony, okres wypowiedzeniawył ącznie w celach związanych z realizacj ą przedmiotowej umowy..

Zmiany umowyUmowa pożyczki jest umową konsensualną.

Umowa o roboty budowlane – lepsza na piśmieX.. Wspąlnota szuka zarządcy Ogłoszenia wspólnot mieszkaniowych poszukujących firmy zarządzających nieruchomościami lub zarządców.. Oznacza to, że dla jej skutecznego zawarcia jest potrzebne zgodne oświadczenie stron, bez żadnych dodatkowych czynności.. 0 strona wyników dla zapytania wzór wypowiedzenia umowy firmie ochroniarskiejFirma sprzątająca – pomysł.. W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu.. Artykuł 8.. Pobierz darmowy wzór umowy pożyczki w dwóch formatach pdf i docx.Usługi, Umowy, Wzory dokumentów.. swojej firmy, a także o wszczęciu postępowania upadłościowego, układowego .Umowa o świadczenie usług sprzątania – wzór.. Działając na podstawie art. 154 pkt 10 ustawy Prawo zamówień publicznych, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych przygotował wzór umowy o świadczenie usług sprzątania (powstały w oparciu o obecnie obowiązujące przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych).ul.. Istnieje także możliwość zawrcia umowy o dzieło w zakresie doprowadzenia do określonego stanu powierzchni, wówczas jest to umowa rezultatu.UMOWA (WZÓR) Świadczenie usług sprzątania pomieszczeń..

Przedmiotem umowy jest kompleksowe sprzątanie pomieszczeń biurowych oraz korytarzy.

Z definicji, w umowie zlecenie zleceniobiorca zobowiązuje się do wykonania konkretnej czynności zleconej przez zleceniodawcę.. Jednakże nawiązanie stosunku pracy może nastąpić później niż data zawarcia umowy o pracę.. Należy wybrać odpowiedź na pytanie, czy przedmiotem umowy są działania wykonywane w sposób staranny, co jest ważniejsze od nastąpienia rezultatu np. stosunkowo proste, powtarzalne czynności, usługi sprzątania, doradztwo, budownictwo, przeprowadzanie ankiet telefonicznych, rozdawanie ulotek itd.Umowa o świadczenie usług w zakresie sprzątania powierzchni jest umową zlecenia, czyli umową starannego działania.. Niniejsza Umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze stron z zachowaniem następującego okresu.Każda ze Stron ma prawo wypowiedzieć Umowę ze skutkiem natychmiastowym, w sytuacji naruszenia przez drugą Stronę obowiązków wynikających z umowy.. Strony umowy mogą określić inny dzień nawiązania .- umowa o przeglądy 5-letnie ogólnobudowlane 3..

Co do zasady, do nawiązania stosunku pracy dochodzi w dniu zawarcia umowy o pracę.

Problemy z zamówieniem dokumentów prosimy zgłaszać mailem na adres: [email protected] zlecenia, o której stanowi Kodeks cywilny, jako umowa nazwana, to wyłącznie umowa, której przedmiotem jest powierzenie dokonania czynności prawnych.. Umowa określa warunki sprzedaży, sposób wydawania towaru, jak również kwestię reklamacji.Znaleziono 1303 interesujących stron dla frazy wzory wypowiedzenie umowy firma firma w serwisie Money.pl.. sprzątanie co dwa tygodnie obejmuje następujące czynności: – sprzątanie pomieszczeń dla ochrony,Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna, stosowana bardzo często przez przedsiębiorców nie zatrudniających pracowników na podstawie umowy o pracę.. Umowy zleceń dotyczą zarówno powierzenia czynności prawnych, jak i różnych innych zleceń czynności faktycznych.Umowa o pracę jest jedną z form nawiązania stosunku pracy.. Wzór umowy o świadczenie usługi w zakresie sprzątania nieruchomości .Umowa o świadczenie usług w zakresie sprzątania powierzchni jest umową zlecenia, czyli umową starannego działania.. Postanowienia takiej umowy należy wzorować na przepisach dotyczących umowy zlecenia.Umowa o współpracy handlowej – WZÓR UMOWY Niniejsza umowa określa warunki współpracy między stronami w przedmiocie zawierania umowy sprzedaży produktów Sprzedającego..

키워드에 대한 정보 wzór umowy z firmą sprzątającą

다음은 Bing에서 wzór umowy z firmą sprzątającą 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Słówka Niemieckie Dla Kierowcy | Fiszki Z Niemieckiego Logistyka I Transport- Słówka Dla Kurierów I Kierowców- Niemiecki Z Alicją 모든 답변
See also  낙지 탕탕 이 | 산낙지 탕탕이. 손질이 끝나도 살아서 꿈틀꿈틀 Korean Live Octopus 277 개의 가장 정확한 답변

See also  매일 요구하는 남친 | 싫다는데도 계속 만지는 쓰레기 남친 277 개의 가장 정확한 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Pomysł na biznes – firma sprzątająca

  • biznes
  • pomysl na biznes
  • firma sprzątająca
  • teoria biznesu
  • firma
  • pomysł na firmę

Pomysł #na #biznes #- #firma #sprzątająca


YouTube에서 wzór umowy z firmą sprzątającą 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Pomysł na biznes – firma sprzątająca | wzór umowy z firmą sprzątającą, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment