Wzór Wniosku Do Sanepidu O Odbiór Lokalu | Odbiór Nowego Lokalu Gastronomicznego Przez Sanepid | Irek Solicki 78 개의 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “wzór wniosku do sanepidu o odbiór lokalu – Odbiór nowego lokalu gastronomicznego przez SANEPID | Irek SOLICKI“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 GASTRODAY 이(가) 작성한 기사에는 조회수 3,511회 및 좋아요 94개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

wzór wniosku do sanepidu o odbiór lokalu 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Odbiór nowego lokalu gastronomicznego przez SANEPID | Irek SOLICKI – wzór wniosku do sanepidu o odbiór lokalu 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jak przygotować się na odbiór nowego lokalu gastronomicznego przez Państwową Inspekcję Sanitarną zwaną potocznie \”SANEPIDEM\”
Irek SOLICKI zebrał najważniejsze elementy o jakich należy pamiętać otwierając nową restaurację.
W linku poniżej aktualna checklista przydatna podczas otwarcia nowego lokalu gastronomicznego:
https://gastroday.pl/wp-content/uploads/2020/11/Odbi%C3%B3r-nowego-lokalu-gastronomicznego-przez-SANEPID-check-lista-HORECA.pdf
Artykuł na blogu:
https://gastroday.pl/2017/01/25/pierwszy-odbior-lokalu-przez-sanepid/
Irek SOLICKI – przedsiębiorca, marketer, UX, grafik, projektant, blogger, kucharz, pizzaiolo. Mówi biegle po hiszpańsku i angielsku. Często nazywany „człowiekiem orkiestrą”.
Ekspert od wielu lat związany z branżą HoReCa (Hotele Restauracje Catering).
Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Doradza firmom takim jak: IKEA, KAUFLAND, BP i CINEMA CITY.
Prywatnie – podróżnik, aktywista, liberał, miłośnik squasha oraz zapalony rowerzysta. Entuzjasta nowych technologii oraz nowoczesnego, ergonomicznego i funkcjonalnego designu.
* * * * * * * * * * * * * *
KONTAKT:
GASTRODAY
ul. Podwale 37/38
50-040 Wrocław
►T: +48 / 51 347 88 88
►E: [email protected]
►https://www.facebook.com/gastrodaypl/

* * * * * * * * * * * * * *
PRODUKCJA – GASTROMARKETING.PL
Producent: Ireneusz Solicki
Realizator: Bartosz Łapot

wzór wniosku do sanepidu o odbiór lokalu 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Wniosek o odbiór lokalu przez sanepid – wzorydokumenty.pl

Chcesz otworzyć lokal gastronomiczny?. Przeczytaj, co musisz zrobić, aby otrzymać pozwolenie sanepu.Odbiór lokalu przez Sanep i kontrola …

+ 여기에 자세히 보기

Source: wzorydokumenty.pl

Date Published: 1/5/2021

View: 5762

Pismo do sanepidu o odbiór lokalu wzór – dokumentarz.pl

Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac wniosek do sanepu o odbior lokalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego …

+ 여기에 보기

Source: dokumentarz.pl

Date Published: 11/27/2022

View: 9299

Zatwierdzenie zakładu i wpis do rejestru Sanepidu – Biznes.gov

Chcesz produkować żywność? A może zamierzasz prowadzić bar, kawiarnię lub food trucka? Zanim rozpoczniesz działalność, uzyskaj zatwierdzenie i wpis do …

+ 여기에 더 보기

Source: www.biznes.gov.pl

Date Published: 11/4/2022

View: 1793

Jak wypełnić wniosek do SANEPIDU? – Blog wspomagamy.pl

Wpisuje Pan krótko zakres działalności – pozostałe rzeczy są ustalane na odbiorze. Na przykład: przygotowywanie pizzy i burgerów na bazie …

+ 여기에 보기

Source: wspomagamy.pl

Date Published: 12/27/2021

View: 5788

Wniosek o dopuszczenie do użytkowania (odbior sanitarny …

… Stacja Sanitarno-Epemiologiczna w Nowym Targu, PSSE Nowy Targ, Sanep Nowy Targ. … Wniosek o dopuszczenie do użytkowania (odbior sanitarny) obiektu …

+ 여기를 클릭

Source: nowytarg.psse.malopolska.pl

Date Published: 9/8/2022

View: 9062

Wniosek o odbiór lokalu przez Sanepid – wzór – POBIERZ!

Jak napisać wniosek o odbiór lokalu przez Sanep? nie jest to zbyt łatwe w napisaniu pismo, z tego powodu postanowiliśmy przygotować gotowy …

+ 여기를 클릭

Source: odkryjprawo.pl

Date Published: 11/17/2022

View: 3205

Wniosek do sanepidu o odbiór lokalu kosmetycznego

WZÓR dotyczy: obiektów użyteczności publicznej, zakładów pracy, placówek oświatowo-wychowawcze, zakładów fryzjersko-kosmetycznych, odnowy …

+ 여기를 클릭

Source: dokumentos.pl

Date Published: 2/2/2022

View: 2206

주제와 관련된 이미지 wzór wniosku do sanepidu o odbiór lokalu

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Odbiór nowego lokalu gastronomicznego przez SANEPID | Irek SOLICKI. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Odbiór nowego lokalu gastronomicznego przez SANEPID | Irek SOLICKI
Odbiór nowego lokalu gastronomicznego przez SANEPID | Irek SOLICKI

주제에 대한 기사 평가 wzór wniosku do sanepidu o odbiór lokalu

  • Author: GASTRODAY
  • Views: 조회수 3,511회
  • Likes: 좋아요 94개
  • Date Published: 2020. 4. 12.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=FLVF9AONuBw

Jak napisać pismo do sanepidu?

Nie ma odgórnie narzuconego wzoru pisma do sanepidu. Warto jednak mieć na względzie to, aby było ono uporządkowane. Należy zatem oznaczyć je adresem stacji, datą oraz danymi i podpisem autora.

Jak złożyć wniosek do sanepidu?

Gdzie złożyć wniosek do SANEPIDU? Wniosek składasz w Powiatowej Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne lub Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Jak zgłosić lokal do kontroli sanepidu?

Donos do sanepidu można złożyć osobiście albo wysłać go tradycyjną pocztą, telegraficznie, za pomocą dalekopisu lub telefaksu. Wygodnym rozwiązaniem są e-skargi – czyli donosy wysyłane elektronicznie.

Ile czeka się na zgode sanepidu?

Ile czeka się na rozpatrzenie wniosku? Na rozpatrzenie wniosku czeka się około 14 dni. Otrzymamy wówczas zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Sanepidu.

Jak napisać wyjaśnienie do sanepidu?

Mówimy i piszemy: tego sanepidu, o tym sanepidzie, tych sanepidów, tym sanepidom itd. Pragnę wyjaśnić, iż dnia (data) o godz miał miejsce (opis zdarzenia).. Latem pod lupę inspektorów sanitarnych trafiają głównie obiekty sezonowe, ale kontrole .

Co jest potrzebne do odbioru sanepidu?

Jakie dokumenty są niezbędne podczas kontroli? Inspekcja Sanitarna z pewnością będzie sprawdzała księgę HACCP oraz orzeczenia lekarskie. Może też poprosić o umowę na wywóz śmieci oraz wynajem lokalu i aktualne badanie wody.

Ile kosztuje odbiór lokalu przez sanepid?

Wniosek o odbiór lokalu przez Sanepid jest darmowy i najlepiej złożyć jeszcze w trakcie remontu. Wniosek możesz złożyć listownie, przez ePuap lub osobiście.

Ile się czeka na odbiór lokalu przez sanepid?

WażneWażneWażneOdbiór lokalu przez sanepidsanepid ma na odbiór lokalu 30 dni od daty złożenia wniosku o przeprowadzenie takowej procedury.

Kiedy zgłosić lokal do sanepidu?

Istotne, aby zgłosić lokal przynajmniej 14 dni przed otwarciem. Unikniesz wszelkich opóźnień i otworzysz sobie furtkę do kolejnego etapu. Pamiętaj, aby w umówionym terminie być obecnym w trakcie przeprowadzanej kontroli. Możesz ewentualnie wyznaczyć upoważnioną do tego osobę.

Czy sanepid może przyjść bez zapowiedzi?

Zasady zawiadamiania o kontroli

Przed rozpoczęciem standardowej kontroli przeprowadzanej przez Sanepid, musisz zostać o niej prawidłowo zawiadomiony. Kontrolę wszczyna się nie wcześniej niż po upływie 7 dni i nie później niż przed upływem 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli.

Czy placi się za kontrolę sanepidu?

Za przeprowadzane badania laboratoryjne oraz inne czynności wykonywane w związku ze sprawowaniem bieżącego nadzoru sanitarnego PIS, nazywana Sanepidem, generalnie pobiera opłaty stanowiące równowartość kosztów ich wykonania.

Jakie kary za prowadzenie działalności bez odbioru sanepidu?

W przypadku wykrycia nieprawidłowości takich jak zaniedbania, brak zachowania czystości i porządku czy zatrudnienie osób bez ważnego orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych inspektor sanitarny może wystawić mandat w wysokości od 100 zł do 500 zł za jedno przewinienie.

Jak przygotować lokal na odbiór sanepidu?

Przeprowadzenie odbioru sanepidu wymaga przygotowania dokumentacji, takich jak umowa najmu lokalu/akt własności, umowa wywozu śmieci, umowa na odbiór oleju, szkolenia BHP, wyniki badań wody, projekt technologiczny (nie zawsze jest konieczny), dokumentację GHP i GMP, księgę HACCP i składniki alergenne.

Ile razy dzwoni sanepid?

Telefony z nakładaniem decyzji o kwarantannie wykonywane są pomiędzy 9:00 a 20:30 codziennie. Podejmowane są 2 próby kontaktu, w dwóch kolejnych dniach. Jeśli jesteś adresatem tego komunikatu wciśnij 1, jeżeli nie wciśnij 2. Jeżeli chcesz odsłuchać ponownie komunikat wybierz 3.

Za co sanepid może zamknąć lokal?

37 ust. 1. Zgodnie z nimi, w razie stwierdzenia naruszenia wymagań higienicznych i zdrowotnych, które spowodowały bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, państwowy inspektor sanitarny nakazuje unieruchomienie zakładu pracy lub jego części, zamknięcie obiektu użyteczności publicznej.

Jak wyrobić książeczkę sanepidu krok po kroku?

Jak wyrobić książeczkę sanepidowską i ile to trwa?
  1. Podjęcie decyzji o wykonaniu badań do celów sanitarno-epidemiologicznych. …
  2. Udanie się do stacji sanitarno-epidemiologicznej. …
  3. Zbieranie materiału do badań. …
  4. Przekazanie próbek do badań. …
  5. Uzyskanie wyników badań. …
  6. Spotkanie z lekarzem medycyny pracy.

Jak wyrobić książeczka sanepidowska na własną rękę?

W celu wyrobienia książeczki sanepidowskiej niezbędna jest wizyta w sanepidzie, gdzie konieczne jest pozostawanie materiału do badania (najczęściej przez 3 kolejne dni). Po otrzymaniu wyników badań należy się udać do lekarza medycyny pracy, który może zlecić wykonanie dodatkowych badań.

Jak wyrobić książeczkę sanepidowską bez skierowania 2021?

Książeczka sanepidowska bez skierowania? Jak najbardziej. Wystarczy wybrać się do stacji sanitarno-epidemiologicznej w twoim mieście i poprosić o probówki i dalsze instrukcje. Po odebraniu wyników analiz należy udać się do lekarza medycyny pracy.

Ile kosztuje wyrobienie książeczki sanepidowskiej na własną rękę?

Czasami jednak pracownicy decydują się na wyrobienie książeczki sanepidowskiej na własną rękę, ponieważ może to zwiększyć ich szansę na zdobycie pracy. Wówczas muszą się przygotować na wydatek 60–100 zł – tyle kosztuje sama analiza laboratoryjna. Należy do tego doliczyć wizytę lekarską, co oznacza kolejne 50–100 zł.

Wniosek o odbiór lokalu przez sanepid

ZLK-3 Zgłoszenie podejrzenia lub rozpoznania zachorowania na chorobę przenoszoną drogą .Chcesz otworzyć lokal gastronomiczny?. Przeczytaj, co musisz zrobić, aby otrzymać pozwolenie sanepidu.Odbiór lokalu przez Sanepid i kontrola przejdą gładko, jeśli zastosujesz się do kilku poleceń.. postępowaniu przez sąd, a następnie w razie potrzeby przez kuratora, również przy udziale policji.Prowadzenie lokalu gastronomicznego.. W poniższym artykule, jednym z najdłuższych w serwisie, znajdziesz podstawowe zasady dbania o przepisy Sanepidu.Gdy mamy już wybrany lokal pod biznes gastronomiczny, należy je zgłosić w stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w celu uzyskania pozytywnej opinii oraz złożyć wniosek o wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.. ZLK-1 Zgłoszenie podejrzenia lub rozpoznania zakażenia lub choroby zakaźnej pdf.. Stanowimy aparat pomocniczy do wykonywania zadań przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sosnowcu – lek.. Jest to również równoznaczne z wpisaniem lokalu do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.Odnośnie odbioru.. Wniosek o wydanie opinii do rejestracji Zakładu Opieki Zdrowotnej jest do pobrania online.. Według pozyskanych informacji ustawa to regulująca (z 2014 r.) przestała obowiązywać, a nowej nie ma, w związku z tym podobno nie musimy składać wniosku o odbiór lokalu przez Sanepid.1..

Zobacz jak przygotować się na odbiór Sanepidu.

Nasze zapytanie dotyczy odbioru i kontroli Sanepid.. Druki i formularze : Ankieta dotycząca badania wymagań i stopnia zadowolenia klienta (prosimy o wypełnienie i przesłanie na adres e-mail lub listownie).. Odbiór inwestycji realizowanej na podstawie Prawa Budowlanego: .. Wniosek o wydanie opinii sanitarnej o lokalu apteki / punktu aptecznego / hurtowni farmaceutycznej / składu konsygnacyjnego, .. Wniosek o wydanie opinii o spełnieniu wymagań sanitarnych przez obiekty świadczące usługi hotelarskie,Wniosek o uzgodnienie wskazań ekspertyzy technicznej (126.05 KB) wniosek o udzielenie zgody na zaglebienie pomieszczen podmiotow leczniczych ponizej poziomu terenu.pdf (124.98 KB) wniosek o uzgodnienie dokumentacji projektowej pod wzgledem wymagan higienicznych (200.95 KB) Wniosek o dokonanie odbioru obiektu.pdf (126.50 KB)Zakończyłeś budowę obiektu budowlanego?. 0 strona wyników dla zapytania wniosek o odbiór lokalu10) oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania domu z projektem budowlanym oraz przepisami prawa, o doprowadzeniu do należytego porządku terenu budowy, a także w razie korzystania z drogi, ulicy, sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu również tych obiektów..

Najpierw idź do sanepidu z …Kontrola i odbiór lokalu przez Sanepid .

Aby zmniejszyć swój stres dotyczący odbioru lokalu przez Sanepid, dobrze byłoby najpierw złożyć wniosek o zaopiniowanie (o wniosku piszemy – tutaj), wtedy odbiór to formalność.. Ja zawsze się umawiam na odbiór z inwestorem, dlatego warto na wniosku napisać numer telefonu do siebie, aby sanepid mógł zadzwonić.. Odbiór lokalu przez sanepid (Państwową Inspekcję Sanitarną) Osoba, planująca otwarcie biznesu gastronomicznego musi doprowadzić do tzw. odbioru lokalu przez Inspektora Sanitarnego.. W czasie procedury odbioru lub kontroli pracownik Sanepidu ma obowiązek skontrolować wszystkie .Otwieramy gabinet manicure i pedicure.. Będziesz lepiej spać.Jak wypełnić wniosek do SANEPIDU?. Odbiór dokonuje się na wniosek inwestora (Twój) w terminie dwóch tygodni od daty wpłynięcia wniosku do sanepidu.. Jakie dokumenty przygotować na jego odbiórOdbiory sanitarne.. O tym, że Sanepid nie zapowiada się na kontrolę w gastronomii piszę TUTAJ.. Aby uzyskać koncesję na moje nazwisko muszę mieć odebrany lokal przez Sanepid.. Otworzenie działalności bez odbioru jest możliwe, ale wiąże się z dotkliwymi karami finansowymi.. 2019 poz. 1792 ze zm.).prowadzenie działalności związanej z narażeniem w celach medycznych, polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu rentgenodiagnostyki, radiologii zabiegowej lub diagnostyki .Odbiór lokalu przez Sanepid ..

przez: nmirkanws | 2012.12.19 0:30:23 .

Informacje dla jednostek ubiegających się o wydanie zgody.. Stacja ma swoją siedzibę w budynku przy ulicy Pogotowia 1.. Słowa kluczowe: Wniosek,Wniosek o odbiór obiektu użyteczności publicznej Author: Sanepid K-Koźle Last modified by: JK Created Date: 5/1/2005 6:12:00 PM Other titles: Wniosek o odbiór obiektu użyteczności publicznej .Sekcja Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku.. Zbigniew Cebo.wniosek, przyznanie przydziału na realizację umów o dzieło w Republice Federalnej Niemiec, umowa o dzieło, RFN, Minister Gosporarki, pracownicy, zatrudnienie, praca w Niemczech.. Inwestor jest obowi zany doá czyü do wniosku o wiadczenie o braku sprzeciwu lub uwag ze strony organów tj.Znaleziono 27 interesujących stron dla frazy wniosek o odbiór lokalu w serwisie Money.pl.. Żeby Wam to ułatwić przygotowaliśmy przykład wypełnienia takiego wniosku.. Gdy dokonasz wyboru miejsca na prowadzenie restauracji, należy je zgłosić w stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w celu uzyskania pozytywnej opinii oraz wniosek o wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli .Odbiór jest jedyną zapowiedzianą wizytą Inspekcji Sanitarnej.. Więcej w kategorii: Sanepid ›› Pobierz teraz.. Reklama: Sprawozdania finansowe firm – fotokopie bilansu, rachunku wyników i raportu z AKT KRS..

jak napisać wniosek do sanepidu o odbiór lokalu gastronomicznego?

Witam Przejmuje sklep spożywczy po swoich pracodawcach.. Jeżeli długo nikt do nas nie oddzwania (czyli kilka dni), warto przedzwonić, spytać o nazwisko osoby do której trafił wniosek i warto umówić się na kontrolę.ja składam wniosek o odbiór lokalu i wniosek o pobranie próbek wody do badania .. rozumie się przez to zakłady świadczące usługi w zakresie regeneracji ciała poprzez ćwiczenia fizyczne, naświetlanie, opalanie, masaż, oddziaływanie suchym lub wilgotnym, gorącym powietrzem oraz zabiegi relaksujące; .. czytaj dalej» (Zobacz odpowiedzi)Wniosek o odbiór lokalu przez Sanepid składa się zwyczajowo na 2 tygodnie przed planowanym otwarciem lokalu, ale nikt nie broni zrobić tego wcześniej.. wniosek o wydanie koncesji na alkohol [doc] / wniosek o odbiór lokalu przez Sanepid [doc] / zlecenie badania wody [doc] / wniosek o licencję do ZAIKS [doc] / Finanse osobiste.. Przed rozpoczęciem działalności każdy lokal gastronomiczny przechodzi odbiór przez Sanepid.. 30 dni przed otwarciem to dobry termin, zwłaszcza na wiosnę gdy otwiera się stosunkowo dużo nowych lokali.Witamy na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sosnowcu.. Odnośnie sprzedaży.jak napisać wniosek do sanepidu o odbiór lokalu gastronomicznego?. umowa pożyczki [doc] / wzór poręczenia [doc] / oświadczenie poręczyciela [doc] / [pdf]Odbiór nowego lokalu przez SANEPID 25 stycznia, 2017 27 stycznia, 2020 IREK Solicki PROJEKTY TECHNOLOGICZNE , SANEPID , SYSTEM HACCP, GMP, GHP , WENTYLACJA W GASTRONOMII , WSZYSTKIE WPISY Przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy uczestniczą w odbiorze lokalu gastronomicznego przez Państwową Inspekcję Sanitarną (SANEPID) porównują poziom .Odbiór budynku – dokumentacja i procedura, czyli co nam potrzebne .. budynku lub lokalu; 2 wiadczenie o wáD ciwym zagospodarowaniu terenów przylegáych, je *eli eksploatacji wybudowanego obiektu .. ZLK-2 Zgłoszenie podejrzenia lub rozpoznania gruźlicy pdf.. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak to zrobić.Wniosek zawiera jedną stronę A4 jest przygotowany do edycji i wydruku.. Sprawdź kiedy musisz zawiadomić Państwową Inspekcję Sanitarną o zakończeniu budowy.. Najlepiej zgłoszenie złożyć 14 dni przed planowanym otwarciem.Zazwyczaj dostaje on warunek, że musi coś donieść, dowieź – ale dostaje pozytywną decyzje na odbiór lokalu.. Nie chcemy choć przez jeden dzień mieć zamknięty sklep dlatego też proszę o informację czy Sanepid .. Wniosek o odebranie dziecka od osoby nieuprawnionej.. Pytacie nas skąd można wniosek wziąć, co trzeba w nim wpisać..

wzór, przykład, anonimowy, mailem

Państwowa Inspekcja Sanitarna określana potocznie mianem sanepidu jest instytucją specjalizującą się w realizowaniu zadań z zakresu zdrowia publicznego. Odbywa się to poprzez sprawowanie kontroli nad warunkami higienicznymi w rozmaitych miejscach – bardzo często informacje o nieprzestrzeganiu tychże warunków sanepid uzyskuje dzięki skargom trafiającym do stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Jakie sprawy są poruszane w skargach?

Lista spraw poruszanych w skargach jest bardzo długa. Dla przykładu sklepom i lokalom gastronomicznym obrywa się m. in. za to, że sprzedają przeterminowaną żywość, nie dbają o czystość (czego dowodem jest obecność insektów czy gryzoni), nie przywiązują należytej wagi do wyglądu personelu (brudna odzież robocza etc.). Generalnie przedmiot skarg powinny stanowić w szczególności zaniedbania lub nienależyte wykonywanie zadań z zakresu wymagań higienicznych i zdrowotnych przez właściwe organy albo przez ich pracowników. Jeśli kontrola wykaże, że rzeczywiście w danym miejscu dochodzi do nieprawidłowości, wówczas właściciel musi się liczyć z poniesieniem konsekwencji.

O czym pamiętać, pisząc skargę?

Pisząc skargę do sanepidu, trzeba pamiętać o dwóch podstawowych sprawach:

– musi ona zawierać wyłącznie konkrety, najlepiej poparte dowodami, np. w postaci zdjęcia,

– musi być podpisana – sanepid nie zajmuje się anonimowymi pismami; instytucja ta jest zobligowana do zachowania do swej wiadomości danych autora, nie musi się ona zatem obawiać, że zostaną one ujawnione bez jego zgody.

Skargę można dostarczyć do stacji sanepidu osobiście bądź wysłać ją pocztą elektroniczną lub tradycyjną. Dane kontaktowe poszczególnych stacji wojewódzkich można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego http://gis.gov.pl/?lang=pl&go=news w zakładce „kontakt”.

Wzór skargi do sanepidu

Nie ma odgórnie narzuconego wzoru pisma do sanepidu. Warto jednak mieć na względzie to, aby było ono uporządkowane. Należy zatem oznaczyć je adresem stacji, datą oraz danymi i podpisem autora. Poniżej zamieszczony jest przykładowy wzór skargi do sanepidu.

Jak wypełnić wniosek do SANEPIDU?

Jak wypełnić wniosek do SANEPIDU? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań, które do mnie trafiają 🙂 Nic dziwnego, wniosek chociaż krótki, może wzbudzić sporo wątpliwości.

Czego dowiesz się z artykułu?

Artykuł zawiera informację na temat wniosków, które należy złożyć do Sanepidu, w wypadku, jeśli chcesz rozpocząć działalność z branży spożywczej.

Jaki wniosek należy złożyć do sanepidu?

Skąd wziąć wniosek do Inspekcji Sanitarnej?

Jak wypełnić wniosek do sanepidu?

Gdzie złożyć wniosek do sanepidu?

Jak złożyć wniosek do sanepidu

Ile dni sanepid ma od złożenia wniosku na jego rozpatrzenie?

Wniosek do sanepidu

Dziś skupię się na dwóch wnioskach, które należy złożyć jeśli dopiero chcesz rozpocząć działalność związaną z żywnością. Na stronach sanepidu możesz znaleźć dwa wnioski:

WNIOSEK O WPIS ZAKŁADU DO REJESTRU ZAKŁADÓW PODLEGAJĄCYCH URZĘDOWEJ KONTROLI ORGANÓW PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ WNIOSEK O ZATWIERDZENIE ZAKŁADU I O WPIS DO REJESTRU ZAKŁADÓW PODLEGAJĄCYCH URZĘDOWEJ KONTROLI ORGANÓW PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ

Wnioski mają prawie takie same nazwy, dodatkowo jak pobierzesz pliki, okaże się, że wyglądają one praktycznie identycznie. Jednak to jaki wniosek musisz złożyć, zależy od tego, jaką działalność prowadzisz. Słowo „zatwierdzenie” sugeruje odbiór punktu przed pozwoleniem na wykonywanie działalności. Oznacza, to, że punkty, których dotyczy zatwierdzenie, po złożeniu wniosku, muszą czekać aż skontaktuję się z nimi inspektor sanitarny, następnym krokiem będzie jego wizyta oraz wydanie decyzji. Punkty bez zatwierdzenia powinny podlegać tylko wpisaniu, bez odbioru. Inspektor musi po złożeniu wniosku, wydać zaświadczenie o wpisie (decyzję). Dopiero po otrzymaniu decyzji można rozpocząć działalność (otworzyć fizycznie punkt dla klientów).

Wniosek o zatwierdzenie i o wpis

W praktyce ten wniosek składają, m.in:

Punkty gastronomiczne: restauracje, małe gastronomie, kawiarnie, lodziarnie, pizzerie

Producenci żywności (np. pracownie wypieków, cukiernie, piekarnie, producenci wyrobów garmażeryjnych)

Sklepy z żywnością (np. warzywniaki, sklepy monopolowe, przemysłowe, mięsne, ekologiczne, ze zdrową żywnością)

Wniosek o wpis

Listę podmiotów, które podlegają tylko wpisaniu, bez zatwierdzenia znajduje się w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. 2006 nr 171 poz. 1225). Zacytuje fragment ustawy (pochodzi on z dnia 09.11.2021 roku).

Art. 63. Zatwierdzenie nie jest wymagane w odniesieniu do: działalności w zakresie dostaw bezpośrednich; urządzeń dystrybucyjnych do sprzedaży żywności; obiektów lub urządzeń ruchomych lub tymczasowych, uprzednio dopuszczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie produkcji lub obrotu żywnością w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej; gospodarstw agroturystycznych; podmiotów prowadzących działalność w zakresie produkcji win gronowych uzyskanych z winogron pochodzących z upraw własnych w ilości mniejszej niż 1000 hl w ciągu roku kalendarzowego zgodnie z zasadami określonymi w przepisach o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina; aptek, punktów aptecznych i hurtowni farmaceutycznych określonych przepisami prawa farmaceutycznego; sklepów zielarskich; przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną innych niż środki spożywcze produktów oraz wprowadzających do obrotu środki spożywcze opakowane, trwałe mikrobiologicznie; producentów gazów technicznych na potrzeby podmiotów działających na rynku spożywczym; zakładów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa w sprzedaży żywności „na odległość” (sprzedaży wysyłkowej), także sprzedaży przez Internet; zakładów działających na rynku materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, także zakładów prowadzonych przez podmioty zajmujące się recyklingiem; podmiotów działających na rynku spożywczym prowadzących produkcję pierwotną; podmiotów prowadzących rolniczy handel detaliczny żywnością pochodzenia niezwierzęcego; podmiotów działających na rynku spożywczym przygotowujących żywność w pomieszczeniach używanych głównie jako prywatne domy mieszkalne, ale gdzie regularnie przygotowuje się żywność w celu wprowadzenia do obrotu, o których mowa w rozdziale III załącznika II do rozporządzenia nr 852/2004

W praktyce ten wniosek składają, m.in:

Firmy, które mają automaty vendingowe

Producenci żywności w prywatnych domach mieszkalnych (np. przygotowanie wypieków w kuchni domowej, robienie przetworów w domu)

Sklepy internetowe (Uwaga! Jeśli magazynujesz żywność, to Twój magazyn musi mieć zatwierdzenie, czyli odbiór! Zapis ten dotyczy tylko sklepów internetowych)

Producenci, którzy robią opakowania, materiały oraz wyroby, które są przeznaczone do kontaktu z żywnością

Ważne!

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne, z tym że możesz rozpocząć działalność. Musisz poczekać na decyzję sanepidu.

Punkty, które mają tylko wpis (bez zatwierdzenia), również muszą poczekać na zaświadczenie o wpisie. Dodatkowo punkty te nie powinny mieć odbioru, ale mogą podlegać kontrolom – jak każdy punkt, który wprowadza obrot żywności.

Skąd wziąć wniosek do SANEPIDU?

Wnioski możesz znaleźć na stronie swojej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

Kiedy złożyć wniosek do SANEPIDU?

Jeśli planujesz założyć działalność gospodarczą (np. forma jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki), to, żeby móc złożyć wniosek, potrzebujesz mieć nadany NIP i REGON. Wniosek najlepiej złożyć na minimum 14 dni przed planowanym otwarciem restauracji, sklepu, …, czy zakładu. Osobiście uważam, że lepiej zrobić to jeszcze wcześniej, bo czasami sprawa z różnych powodów może się przeciągnąć (np. po kontroli okaże się, że są nieprawidłowości i lokal nie zostanie odebrany, dopóki ich nie naprawisz).

Jak wypełnić wniosek do SANEPIDU?

Poniżej zamieszczam dla Was przykład jak uzupełnić wniosek o zatwierdzenie i o wpis, na przykładzie restauracji oraz wniosek o sam wpis, na przykładzie sklepu internetowego.

Te same wnioski składa się również, jak coś zmieniasz w swojej działalności, np. chcesz wprowadzić dodatkowo catering, albo zmienić zakres surowców używanych do produkcji (wcześniej nie było jaj surowych teraz będą itd.). Każda zmiana, o której nie było informacji w decyzji powinna być zgłoszona do SANEPIDU.

Gdzie złożyć wniosek do SANEPIDU?

Wniosek składasz w Powiatowej Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne lub Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Wiele wątpliwości budzi miejsce złożenia wniosku w przypadku gastronomii mobilnej i/lub tymczasowej (np. takiej jak namiot). Często zadajecie mi pytania, gdzie macie złożyć wniosek skoro działalność gospodarczą prowadzicie, np. w Warszawie a food truck będzie stał głównie w Trójmieście. Otóż wniosek musicie złożyć w Warszawie. Zasada jest prosta. W przypadku gastronomii mobilnych, które są w stanie się przemieszczać, wniosek składacie tam, gdzie mieści się siedziba firmy. Jeśli punkt, jednak znajduje się w danym miejscu i nie da się tego przenieść np. kontener/kiosk/ budynek, to wniosek składasz do miejscowości, gdzie jest dany punkt. Jeśli masz nietypowy przypadek np. food truck, który teoretycznie jest mobilny, ale nie masz możliwość przewieść go do miejscowości, gdzie znajduje się siedziba Twojej firmy, to w takim wypadku pozostaje Ci, skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, przedstawić swój przypadek i poprosić o możliwość odbioru. Czasami inspektorzy mogą pójść Ci „na rękę”

Jak złożyć wniosek do Sanepidu?

Możesz załatwić sprawę:

osobiście, listownie, przez ePUAP

Przez ePuap wniosku nie złożą jednak osoby, które nie mają firmy np. te, które będą zgłaszały się do sanepidu jako nierejestrowana działalność gospodarcza.

Czy muszę mieć założoną firmę, żeby złożyć wniosek do SANEPIDU o wpis zakładu (lub zatwierdzenie zakładu i o wpis zakładu) do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej?

Tak jak zapewne zdążyłeś zauważyć, we wniosku należy umieścić informacje o firmie. Jeśli będziesz prowadził działalność gospodarczą, która będzie rejestrowana (np. spółka lub jednoosobowa działalność gospodarcza), to musisz mieć już nadany NIP i REGON. Wyjątkiem są działalności nierejestrowane, takie działalności możesz zgłosić, podając swój PESEL lub NIP prywatny. Pamiętaj też, że firmę możesz założyć wcześniej a podczas jej otwierania zaznaczyć, że chcesz, żeby była aktywna od innego dnia, np. od początku kolejnego miesiąca. Wtedy już masz dane firmy i sprawa jest łatwiejsza

Ile kosztuje złożenie wniosku w sanepidzie?

Pamiętaj, że złożenie wniosku jest bezpłatne 🙂 Jeśli jednak będziesz miał kontrolę, na której będą uchybienie, możesz zostać obciążony opłatą.

Kolejnym krokiem po wniosku, jest przygotowanie odpowiednich dokumentach. W naszych innych artykułach na blogu odszukasz więcej informacji na ten temat. Koniecznie odwiedź nasz artykuł na temat dokumentów do sanepidu. Jest on dostępny tutaj.

Jak my możemy pomóc?

Prowadzimy konsultacje z zakresu zgłoszenia do sanepidu, bezpieczeństwa żywnościowego oraz opracowujemy dokumentacje GHP/GMP (czyli dobre praktyki) i księgi HACCP. Jeśli potrzebujesz, możesz skorzystać z naszej pomocy. Zajrzyj do naszego sklepu.

Dowiedz się więcej na stronach naszego blogu.

Polub nas na Facebook!

Donos do sanepidu 2022

Państwowa Inspekcja Sanitarna – czyli zwyczajowo sanepid – jest instytucją sprawującą nadzór nad warunkami higieny w różnych dziedzinach życia. Zajmuje się też m.in. wydawaniem rozmaitych decyzji z zakresu zdrowia publicznego oraz gromadzeniem informacji dotyczących niektórych chorób z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne.

Czego dotyczą skargi do sanepidu?

Do licznych zadań sanepidu należy przeprowadzanie kontroli interwencyjnych – odbywają się one na podstawie donosów, których autorzy poruszają wiele spraw. Ich lista jest bardzo długa. Dotyczą one m.in. sprzedaży przeterminowanej żywności, stosowania nieświeżych produktów w lokalach gastronomicznych, nieprzestrzegania zasad higieny w rozmaitych miejscach, noszenia przez personel brudnej odzieży roboczej itp. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości sanepid nakłada na właściciela danego zakładu karę. Nie zawsze kończy się na mandacie. Często wydawane są decyzje nakazujące, o wstrzymaniu produkcji bądź nawet o zamknięciu firmy lub stanowiska pracy. Sanepid ma również prawo nakazać: zlikwidowanie hodowli albo chowu zwierząt oraz wycofanie z rynku konkretnego wyrobu, substancji chemicznej i jej mieszaniny.

Jak napisać donos do sanepidu?

Przy pisaniu donosu do sanepidu należy kierować się prostymi zasadami. Dla inspektorów znaczenie mają konkretne, poparte dowodami (fotografie, zeznania świadków, nagrania wideo etc.) informacje. Autor powinien podpisać się z imienia i nazwiska oraz podać swoje dane kontaktowe. Sanepid nie zajmuje się anonimami, jednakże w szczególnych sytuacjach robi od tej zasady wyjątki. Warto przy tej okazji przypomnieć, iż autorzy donosów nie muszą obawiać się konsekwencji – sanepid nie ma prawa ujawnić ich danych, o ile sami nie wyrażą na to zgody. Na sprawdzenie informacji zawartych w skardze sanepid ma 2 dni. Autor pisma może dowiadywać się, jak przebiega sprawa i co przyniosła kontrola – ale tylko pod warunkiem, że nie wysłał anonimu.

Jak złożyć donos do sanepidu?

Donos do sanepidu można złożyć osobiście albo wysłać go tradycyjną pocztą, telegraficznie, za pomocą dalekopisu lub telefaksu. Wygodnym rozwiązaniem są e-skargi – czyli donosy wysyłane elektronicznie.

Nie ma odgórnie obowiązującego wzoru pisma. Trzeba pamiętać o przestrzeganiu opisanych powyżej zasad. Poniżej zamieszczony jest przykładowy wzór donosu do sanepidu:

Zatwierdzenie i wpis zakładu do rejestru Sanepid – wniosek DOC 2022

Czym jest Państwowa inspekcja sanitarna

Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) to wyspecjalizowana instytucja państwowa, która wykonuje zadania z zakresu ochrony zdrowia publicznego. Sprawuje główny nadzór nad warunkami higieny w różnych dziedzinach życia, m.in. w zakładach produkcyjnych, restauracjach etc. Organ ten gromadzi dane epidemiologiczne na temat chorób, w tym także schorzeń zawodowych.

PIS podlega ministrowi właściwemu do spraw zdrowia, a na jej czele stoi Główny Inspektor Sanitarny.

Czym zajmuje się Państwowa inspekcja sanitarna

Państwowa Inspekcja Sanitarna została powołana do realizacji zadań z zakresu zdrowia publicznego, w szczególności poprzez:

sprawowanie nadzoru nad warunkami: higieny środowiska; higieny pracy w zakładach pracy; higieny radiacyjnej; higieny procesów nauczania i wychowania; higieny wypoczynku i rekreacji; zdrowotnymi żywności, żywienia i przedmiotów użytku; higieniczno-sanitarnymi, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których są udzielane świadczenia zdrowotne;

zapobieganie powstawaniu chorób, w tym chorób zakaźnych i zawodowych;

sprawowanie zapobiegawczego i bieżącego nadzoru sanitarnego;

prowadzenie działalności oświatowo-zdrowotnej;

uzgadnianie projektów wojewódzkich i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz warunków zabudowy i zagospodarowania terenu inwestycji,

a także wskazań lokalizacyjnych i lokalizacji autostrad pod względem wymagań higienicznych i zdrowotnych;

uzgadnianie dokumentacji projektowej pod względem wymagań higienicznych

i zdrowotnych dotyczących: budowy oraz zmiany sposobu użytkowania obiektów budowlanych, statków morskich, żeglugi śródlądowej i powietrznych.

inicjowanie przedsięwzięć oraz prac badawczych w dziedzinie zapobiegania negatywnym wpływom czynników i zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych na zdrowie ludzi.

Główny inspektorat sanitarny

To centralny urząd administracji rządowej, znajdujący się w Warszawie. Kieruje nim Główny Inspektor Sanitarny, powoływany przez premiera na wniosek ministra zdrowia. Do zadań urzędu należy przede wszystkim kierowanie Państwową Inspekcją Sanitarną, a także inicjowanie i nadzorowanie czynności administracji rządowej zmierzających do ochrony zdrowia publicznego. Nadzoruje, koordynuje, a także wytycza kierunki działania organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W przypadku zagrożenia bezpieczeństwa, GIS ma prawo wydawać polecenia innym organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a także kontrolować ich działania. Aby było to możliwe, Główny Inspektor Sanitarny musi powiadomić o tym fakcie starostę lub wojewodę, właściwego dla konkretnego organu.

Wpis zakładu do rejestru zakładów podlegających kontroli sanitarnej

Chcąc prowadzić działalność na rynku spożywczym, należy pamiętać o wpisaniu swojej firmy do specjalnego rejestru zakładów, które podlegają urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Kto musi zarejestrować swoją firmę w rejestrze zakładów?

Inspekcji sanitarnej podlegają wszystkie zakłady, w których wytwarza się żywność.

Obowiązek zgłoszenia firmy do stacji sanitarno-epidemiologicznej mają przedsiębiorcy i rolnicy, którzy:

wytwarzają i sprzedają żywność pochodzenia niezwierzęcego,

sprzedają produkty od zwierząt, które nie podlegają kontroli weterynaryjnej,

sprzedają lub produkują żywność, która ma zarazem środki spożywcze roślinne i produkty odzwierzęce,

zajmują się materiałami i wyrobami przeznaczonymi do kontaktu z żywnością, w tym recyklingiem.

Niektóre rodzaje działalności nie wymagają przeprowadzania kontroli sanitarnej przy składaniu wniosku – wówczas wystarczy złożyć tylko stosowny dokument o wpis do rejestru.

Dotyczy to:

produkcji i sprzedaży małej ilości plonów rolnych na targu lub w lokalnym sklepie (dostawy bezpośrednie),

automatów do sprzedaży żywności,

zaplecza mobilnego (np. food truck) lub czasowego (np. namiot gastronomiczny, w którym można wytwarzać żywność lub nią handlować) – tylko jeśli przedsiębiorca ma pozwolenie wydane w innym kraju UE,

gospodarstw agroturystycznych,

produkcji win gronowych z własnych upraw (nie więcej niż 1000 hektolitrów w ciągu roku),

aptek, punktów aptecznych oraz hurtowni farmaceutycznych,

sklepów zielarskich,

handlu detalicznego artykułów niebędących żywnością i obrotu żywnością zapakowaną, z długą datą przydatności do spożycia,

produkcji gazów technicznych,

sprzedaży żywności przez Internet, w formie wysyłkowej,

materiałów i wyrobów, które mają kontakt z żywnością, w tym recyklingu,

uprawy roślin, chowu i hodowli zwierząt dla zbóż, owoców i warzyw, mleka, miodu, jaj etc.,

łowiectwa, rybołówstwa, zbierania runa leśnego.

Uwaga! Jeżeli prowadzona działalność wymaga przejścia inspekcji sanitarnej, wówczas należy złożyć wniosek o zatwierdzenie i wpis zakładu do rejestru.

Kiedy należy złożyć wniosek o wpis zakładu do rejestru zakładów?

Warto pamiętać, że zakład powinien znaleźć się w rejestrze, zanim wnioskujący rozpocznie działalność. Z tego powodu zaleca się, aby wniosek w tej sprawie złożyć co najmniej 14 dni przed planowanym rozpoczęciem działalności.

Ile kosztuje wpisanie zakładu do rejestru zakładów?

Usługa jest bezpłatna. Dodatkowe koszty mogą pojawić się jedynie w sytuacji, gdy wnioskujący zdecyduje się na udzielenie pełnomocnictwa – wówczas należy zapłacić 17 złotych, o ile wyznaczony pełnomocnik nie należy do rodziny wnioskującego.

Zatwierdzenie i wpis zakładu do rejestru zakładów przez Państwową Inspekcję Sanitarną

Niektóre rodzaje działalności wymagają nie tylko wpisu do rejestru zakładów podlegających kontroli sanepidu, lecz również konieczne jest ich zatwierdzenie. Obowiązuje to przedsiębiorców produkujących żywność lub chcących prowadzić bar czy kawiarnię.

Kto powinien starać się o zatwierdzenie i wpis zakładu do rejestru zakładów?

Istnieje grupa przedsiębiorców, którzy muszą zatwierdzić i wpisać swój zakład do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli żywności Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Są to:

producenci lub sprzedawcy żywności, niepochodzącej od zwierząt,

sprzedawcy produktów pochodzenia zwierzęcego, które nie podlegają kontroli weterynaryjnej,

producenci lub sprzedawcy żywności, która zawiera zarówno środki spożywcze niezwierzęce, jak i produkty zwierzęce.

Kiedy złożyć wniosek o zatwierdzenie i wpis zakładu do rejestru zakładów?

Wniosek w tej sprawie należy złożyć co najmniej 14 dni przed planowanym rozpoczęciem działalności.

Ile kosztuje zatwierdzenie i wpis zakładu do rejestru zakładów?

Usługa będzie bezpłatna, jeżeli podczas kontroli sanepidu urzędnicy nie stwierdzą żadnych nieprawidłowości. Jeżeli takowe się pojawią, wówczas wnioskujący będzie zmuszony zapłacić:

52 złote – za rozpoczęcie kontroli,

17 złotych – za każdą rozpoczętą godzinę jej trwania.

Najniższa możliwa opłata w tej sytuacji wyniesie 69 złotych. Niestety, kolejna wizyta urzędników również będzie musiała zostać opłacona.

Wniosek o wpis zakładu do rejestru zakładów

Gdzie i jak złożyć wniosek?

Dokumenty można obecnie złożyć na trzy sposoby:

osobiście, w powiatowych oraz granicznych stacjach sanitarno-epidemiologicznych,

listownie, na adres stacji sanitarno-epidemiologicznej w okolicy,

przez Internet, za pośrednictwem platformy biznes.gov.pl.

Rekomenduje się, aby przed złożeniem wniosku zadzwonić do stacji sanitarno-epidemiologicznej i upewnić się, czy graniczny bądź powiatowy inspektor sanitarny jest właściwy do rozpatrzenia danej sprawy.

Wymagane dokumenty

Aby załatwić sprawę, należy dostarczyć do stacji sanitarno-epidemiologicznej następujące dokumenty:

Wniosek o wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów państwowej inspekcji sanitarnej,

Wykaz urządzeń dystrybucyjnych do sprzedaży żywności – obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie takowego wykazu. Jego aktualizacji powinno się dokonywać co najmniej 2 razy w roku lub na żądanie urzędu. Należy w nim umieścić typ urządzenia, rok produkcji, nazwę producenta i datę uruchomienia.

Uwaga! Jeżeli w złożonym wniosku pojawią się braki lub pomyłki, urząd wezwie wnioskującego do ich poprawienia. Czas na uzupełnienie braków wynosi co najmniej 7 dni.

Do załatwienia sprawy konieczne jest również posiadanie numeru identyfikacyjnego w ewidencji gospodarstw rolnych (jeżeli działalność polega na dostawach bezpośrednich) oraz wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub do Krajowego Rejestru Sądowego.

Ile czeka się na rozpatrzenie wniosku?

Na rozpatrzenie wniosku czeka się około 14 dni. Otrzymamy wówczas zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Sanepidu.

Wniosek o zatwierdzenie i wpis zakładu do rejestru zakładów

Jak i gdzie złożyć wniosek o zatwierdzenie i wpis zakładu do rejestru zakładów?

Dokumenty w tej sprawie można złożyć na 3 sposoby:

osobiście, podczas wizyty w powiatowej lub granicznej stacji sanitarno-epidemiologicznej odpowiedniej ze względu na siedzibę zakładu lub miejsce prowadzenia działalności,

listownie,

przez Internet, za pośrednictwem usługi biznes.gov.pl.

W przypadku obiektów lub urządzeń ruchomych np. przyczep gastronomicznych, food trucków i tymczasowych (kiosków i pawilonów ulicznych) za rejestrację oraz zatwierdzanie odpowiada inspektor, odpowiedni ze względu na:

siedzibę zakładu lub miejsce prowadzenia działalności przez zakład – dotyczy obiektów lub urządzeń ruchomych,

miejsce prowadzenia działalności – dotyczy obiektów i urządzeń tymczasowych.

Uwaga! Do załatwienia sprawy online, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego lub podpisu kwalifikowanego.

Wymagane dokumenty

W przypadku tej sprawy, jedynym wymaganym dokumentem jest wniosek o zatwierdzenie zakładu i wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Przed jego złożeniem, warto upewnić się, czy wnioskujący uzyskał już wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub do Krajowego Rejestru Sądowego.

Uwaga! Jeżeli we wniosku pojawią się braki lub pomyłki, wnioskujący zostanie wezwany do ich poprawienia. Na uzupełnienie wniosku otrzyma co najmniej 7 dni – gdy braki i błędy nie zostaną poprawione, wówczas wniosek nie będzie rozpatrywany.

Kontrola Sanepidu

Po dostarczeniu wniosku, zakład będzie musiał zostać poddany kontroli. Jeżeli przebiegnie ona pomyślnie, wówczas wnioskujący uzyska zatwierdzenie oraz wpis do rejestru.

Zdarza się jednak, że urzędnicy dopatrzą się pewnych uchybień. Jeżeli zakład spełnia wszystkie wymagania dotyczące warunków i wyposażenia, wówczas otrzymamy warunkowe zatwierdzenie zakładu, ważne przez 3 miesiące. Po usunięciu nieprawidłowości należy ponownie złożyć wniosek o zatwierdzenie zakładu i czekać na wizytę urzędników. Pojawiają się trzy scenariusze:

zakład spełnia wszystkie wymagania – wnioskujący otrzymuje zatwierdzenie zakładu i wpis,

usunięto część uchybień, jednak nadal zakład nie spełnia wymagań – warunkowe zatwierdzenie zostaje przedłużone o kolejne 3 miesiące. Zatwierdzenie warunkowe nie może trwać dłużej niż 6 miesięcy! Należy ponownie złożyć wniosek o zatwierdzenie i wpis oraz oczekiwać kolejnej kontroli,

w zakładzie są poważne nieprawidłowości – urzędnicy nie mogą zatwierdzić zakładu.

Po kontroli otrzymamy decyzję o warunkowym lub zwykłym zatwierdzeniu zakładu, o ile przejdzie ją pozytywnie!

Ile czeka się na rozpatrzenie wniosku?

Na rozpatrzenie wniosku o zatwierdzenie i wpis zakładu do rejestru zakładów czeka się około dwóch tygodni.

Czy można się odwołać od decyzji urzędników?

Od negatywnej decyzji urzędu można się odwołać. Należy złożyć do państwowego powiatowego lub granicznego inspektora sanitarnego wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Wnioskujący ma na to 14 dni od dnia otrzymania decyzji.

Uwaga! Istnieje również możliwość zrezygnowania ze składania odwołania od decyzji, w przypadku otrzymania decyzji pozytywnej. Dzięki temu szybciej się ona uprawomocni. W tym celu należy złożyć oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania do urzędu, który wydał decyzję. Wnioskujący ma na to 14 dni od dnia otrzymania zaświadczenia o wpisie do rejestru.

Zobacz także: Zadbaj o bezpieczeństwo pracowników dzięki szkoleniom BHP!

Gdzie złożyć wniosek, druk (dokumenty) dot. sprawy – wniosek o zatwierdzenie i wpis zakładu do rejestru Sanepid w Twojej miejscowości? Lista miejscowości

Pismo do sanepidu o odbiór lokalu wzór

Odnośnie sprzedaży.Budownictwo – sprawy różne Wniosek o bez przetargowe nabycie nieruchomości Wniosek o dokonanie rozgraniczenia nieruchomości rolnych Wniosek o przekazanieUruchomienie obiektu/lokalu.. W przypadku zwłoki przy odebraniu przedmiotu sprzedaży przez Kupującego, Sprzedawca wzywa go do odebrania.. Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac wniosek do sanepidu o odbior lokalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu.. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak to zrobić.Odnośnie odbioru.. WAŻNE: Odbiór lokalu odbywa się na firmę a nie na lokal, co znaczy, że po otwarciu nowego biznesu nadal ciąży na Tobie obowiązek zlecenia kontroli przez Sanepid.. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo.do budynku (lokalizacji poniżej poziomu terenu) – podać wielkość obniżenia w centymetrach lub metrach; 2) należy wymienić funkcje pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi (czasowy lub stały), .. Microsoft Word – wzór wniosku o odstępstwo inwestor.doc Author:Odbiór budynku – dokumentacja i procedura, czyli co nam potrzebne .. budynku lub lokalu; 2 wiadczenie o wáD ciwym zagospodarowaniu terenów przylegáych, je *eli eksploatacji wybudowanego obiektu .. Jeżeli długo nikt do nas nie oddzwania (czyli kilka dni), warto przedzwonić, spytać o nazwisko osoby do której trafił wniosek i warto umówić się na kontrolę.Wzór skargi do sanepidu ..

jak napisać wniosek do sanepidu o odbiór lokalu gastronomicznego?

Odbiór dokonuje się na wniosek inwestora (Twój) w terminie dwóch tygodni od daty wpłynięcia wniosku do sanepidu.. O tym, że Sanepid nie zapowiada się na kontrolę w gastronomii piszę TUTAJ.. Jakie dokumenty przygotować na jego odbiórjak napisac wniosek o odbiór lokalu sanepid?. Sprawdź kiedy musisz zawiadomić Państwową Straż Pożarną o zakończeniu budowy.. Wzór wniosku o odbiór obiektu (z wytycznymi)Wniosek o przyjęcie w poczet członków w związku z nabyciem prawa odrębnej własności do lokalu Oświadczenie o liczbie osób zamieszkujących w lokalu mieszkalnym.. ZLK-3 Zgłoszenie podejrzenia lub rozpoznania zachorowania na chorobę przenoszoną drogą .Znaleziono 27 interesujących stron dla frazy wniosek o odbiór lokalu w serwisie Money.pl.. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak to zrobić.. Nie mniej, może to być prostsze, jeśli lokal nie będzie wymagał .Wydanie opinii sanitarnej / Odbiór zakładu kosmetycznego, fryzjerskiego, solarium, itp. ..

… jak napisać wniosek do sanepidu o odbiór lokalu gastronomicznego?

ZLK-1 Zgłoszenie podejrzenia lub rozpoznania zakażenia lub choroby zakaźnej pdf.. Prześledźmy więc krok po kroku, jak uzyskać techniczny odbiór domu do użytkowania.Za lokal przygotowany w taki sposób można uznać miejsce, które przeszło odbiór ze strony Sanepidu.. w jakich sytuacjach można się spodziewać wizyty sanepidu?. Zgodnie z art. 551 Kodeksu cywilnego sprzedawca może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego, a także sprzedać rzecz po wyznaczeniu dodatkowego .Budownictwo – wzory wniosków Wniosek o bez przetargowe nabycie nieruchomości Wniosek o dokonanie rozgraniczenia nieruchomości rolnych Wniosek o przekazanie Wniosek o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę Wniosek o wydanie pozwolenia na odprowadzanie ścieków Wniosek o wydanie pozwolenia.. W przypadku braku możliwości spełnienia przepisów techniczno-budowlanych należy zwrócić się do Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach o wydanie zgody na odstępstwo w odpowiednim zakresie..

Zobacz jak przygotować się na odbiór Sanepidu.

Korekta zeznania oraz wniosek o stwierdzenie nadpłaty podatku: Książka kontroli skarbowejZ artykułu, który przygotowaliśmy dowiesz się: jak odbywa się odbiór lokalu przez sanepid?. Ja zawsze się umawiam na odbiór z inwestorem, dlatego warto na wniosku napisać numer telefonu do siebie, aby sanepid mógł zadzwonić.. Wniosek zawiera jedną stronę A4 jest przygotowany do edycji i wydruku.. Inwestor jest obowi zany doá czyü do wniosku o wiadczenie o braku sprzeciwu lub uwag ze strony organów tj.Urząd Skarbowy, Urzędowe, Wzory dokumentów .. Znajdziesz w tej książce wzory najpopularniejszych pism związanych z otwarciem działalności gospodarczej (umowy spółki cywilnej, z o.o., akcyjnej itd.. Zakończyłeś budowę obiektu budowlanego?. Twój projekt budowlany uzgadniałeś z rzeczoznawcą do spraw przeciwpożarowych?. zalań – zgłoszenie.. Według pozyskanych informacji ustawa to regulująca (z 2014 r.) przestała obowiązywać, a nowej nie ma, w związku z tym podobno nie musimy składać wniosku o odbiór lokalu przez Sanepid.Wniosek o wydanie opinii do rejestracji Zakładu Opieki Zdrowotnej jest zapisany w formacie doc. Wniosek należy otworzyć za pomocą programu Word..

jakie dokumenty należy przygotować dla sanepidu?

Pismo-dane kontaktowe w razie awarii w mieszkaniu.. Należy zatem oznaczyć je adresem stacji, datą oraz danymi i podpisem autora.. jest to jedno z najczęściej zadawanych przez Was pytań.. Sprawdź kiedy musisz zawiadomić Państwową Inspekcję Sanitarną o zakończeniu budowy.. Poniżej zamieszczony jest przykładowy wzór skargi do sanepidu.Prawo budowlane w Polsce reguluje zdecydowaną większość kwestii związanych z budową nieruchomości.. Nasze zapytanie dotyczy odbioru i kontroli Sanepid.. 0 strona wyników dla zapytania wniosek o odbiór lokalu .. wzór wniosku o przyznanie lokalu; wniosek .Jak wypełnić wniosek do SANEPIDU?. przez: nmirkanws | 2012.12.19 0:30:23 .. Żeby Wam to ułatwić przygotowaliśmy przykład wypełnienia takiego wniosku.. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo małżonkami, o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem .Odbiór lokalu przez Sanepid i kontrola przejdą gładko, jeśli zastosujesz się do kilku poleceń.. Opłaty, rozliczenia, dodatki, zaliczki.„Od założenia działalności do podpisania umowy z pracownikiem” Zobacz w księgarni.. Najpierw musisz wziąć specjalne pojemniki, później zbierać próbki kału z trzech .Sprawdź kiedy musisz zawiadomić Państwową Inspekcję Sanitarną o zakończeniu budowy.. Pytacie nas skąd można wniosek wziąć, co trzeba w nim wpisać.. ZLK-2 Zgłoszenie podejrzenia lub rozpoznania gruźlicy pdf.. Oświadczenie o rezygnacji z prawa do objęcia akcji sporządzane jest w formie pisemnej z podaniem miejsca i daty sporządzenia dokumentu oraz wskazaniem liczby opcji.Nie szukaj dłużej informacji na temat “pismo do sanepidu”, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu.. czytaj dalej» .Dokumenty dla Sanepidu – na odbiór lokalu przez Sanepid przygotuj: Umowę najmu lokalu – umowa musi być podpisana z właścicielem lokalu Orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych – badania też trochę trwają, nie zrobimy ich „od ręki”.. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak to zrobić.Otwieramy gabinet manicure i pedicure.. W poniższym artykule, jednym z najdłuższych w serwisie, znajdziesz podstawowe zasady dbania o przepisy Sanepidu.Druki i formularze : Ankieta dotycząca badania wymagań i stopnia zadowolenia klienta (prosimy o wypełnienie i przesłanie na adres e-mail lub listownie).. Wniosek o wydanie opinii do rejestracji Zakładu Opieki Zdrowotnej jest do pobrania online.Zakończyłeś budowę obiektu budowlanego?. Prawo to reguluje także te kwestie, które są związane z podejmowaniem czynności zmierzających do oddania budynku, zamknięcia dziennika budowy i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.. jak napisać wniosek do sanepidu o odbiór lokalu gastronomicznego?. o co warto zadbać, aby uniknąć niepotrzebnych problemów z sanepidem..

Jak wypełnić wniosek do SANEPIDU?

Jak wypełnić wniosek do SANEPIDU? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań, które do mnie trafiają 🙂 Nic dziwnego, wniosek chociaż krótki, może wzbudzić sporo wątpliwości.

Czego dowiesz się z artykułu?

Artykuł zawiera informację na temat wniosków, które należy złożyć do Sanepidu, w wypadku, jeśli chcesz rozpocząć działalność z branży spożywczej.

Jaki wniosek należy złożyć do sanepidu?

Skąd wziąć wniosek do Inspekcji Sanitarnej?

Jak wypełnić wniosek do sanepidu?

Gdzie złożyć wniosek do sanepidu?

Jak złożyć wniosek do sanepidu

Ile dni sanepid ma od złożenia wniosku na jego rozpatrzenie?

Wniosek do sanepidu

Dziś skupię się na dwóch wnioskach, które należy złożyć jeśli dopiero chcesz rozpocząć działalność związaną z żywnością. Na stronach sanepidu możesz znaleźć dwa wnioski:

WNIOSEK O WPIS ZAKŁADU DO REJESTRU ZAKŁADÓW PODLEGAJĄCYCH URZĘDOWEJ KONTROLI ORGANÓW PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ WNIOSEK O ZATWIERDZENIE ZAKŁADU I O WPIS DO REJESTRU ZAKŁADÓW PODLEGAJĄCYCH URZĘDOWEJ KONTROLI ORGANÓW PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ

Wnioski mają prawie takie same nazwy, dodatkowo jak pobierzesz pliki, okaże się, że wyglądają one praktycznie identycznie. Jednak to jaki wniosek musisz złożyć, zależy od tego, jaką działalność prowadzisz. Słowo „zatwierdzenie” sugeruje odbiór punktu przed pozwoleniem na wykonywanie działalności. Oznacza, to, że punkty, których dotyczy zatwierdzenie, po złożeniu wniosku, muszą czekać aż skontaktuję się z nimi inspektor sanitarny, następnym krokiem będzie jego wizyta oraz wydanie decyzji. Punkty bez zatwierdzenia powinny podlegać tylko wpisaniu, bez odbioru. Inspektor musi po złożeniu wniosku, wydać zaświadczenie o wpisie (decyzję). Dopiero po otrzymaniu decyzji można rozpocząć działalność (otworzyć fizycznie punkt dla klientów).

Wniosek o zatwierdzenie i o wpis

W praktyce ten wniosek składają, m.in:

Punkty gastronomiczne: restauracje, małe gastronomie, kawiarnie, lodziarnie, pizzerie

Producenci żywności (np. pracownie wypieków, cukiernie, piekarnie, producenci wyrobów garmażeryjnych)

Sklepy z żywnością (np. warzywniaki, sklepy monopolowe, przemysłowe, mięsne, ekologiczne, ze zdrową żywnością)

Wniosek o wpis

Listę podmiotów, które podlegają tylko wpisaniu, bez zatwierdzenia znajduje się w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. 2006 nr 171 poz. 1225). Zacytuje fragment ustawy (pochodzi on z dnia 09.11.2021 roku).

Art. 63. Zatwierdzenie nie jest wymagane w odniesieniu do: działalności w zakresie dostaw bezpośrednich; urządzeń dystrybucyjnych do sprzedaży żywności; obiektów lub urządzeń ruchomych lub tymczasowych, uprzednio dopuszczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie produkcji lub obrotu żywnością w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej; gospodarstw agroturystycznych; podmiotów prowadzących działalność w zakresie produkcji win gronowych uzyskanych z winogron pochodzących z upraw własnych w ilości mniejszej niż 1000 hl w ciągu roku kalendarzowego zgodnie z zasadami określonymi w przepisach o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina; aptek, punktów aptecznych i hurtowni farmaceutycznych określonych przepisami prawa farmaceutycznego; sklepów zielarskich; przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną innych niż środki spożywcze produktów oraz wprowadzających do obrotu środki spożywcze opakowane, trwałe mikrobiologicznie; producentów gazów technicznych na potrzeby podmiotów działających na rynku spożywczym; zakładów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa w sprzedaży żywności „na odległość” (sprzedaży wysyłkowej), także sprzedaży przez Internet; zakładów działających na rynku materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, także zakładów prowadzonych przez podmioty zajmujące się recyklingiem; podmiotów działających na rynku spożywczym prowadzących produkcję pierwotną; podmiotów prowadzących rolniczy handel detaliczny żywnością pochodzenia niezwierzęcego; podmiotów działających na rynku spożywczym przygotowujących żywność w pomieszczeniach używanych głównie jako prywatne domy mieszkalne, ale gdzie regularnie przygotowuje się żywność w celu wprowadzenia do obrotu, o których mowa w rozdziale III załącznika II do rozporządzenia nr 852/2004

W praktyce ten wniosek składają, m.in:

Firmy, które mają automaty vendingowe

Producenci żywności w prywatnych domach mieszkalnych (np. przygotowanie wypieków w kuchni domowej, robienie przetworów w domu)

Sklepy internetowe (Uwaga! Jeśli magazynujesz żywność, to Twój magazyn musi mieć zatwierdzenie, czyli odbiór! Zapis ten dotyczy tylko sklepów internetowych)

Producenci, którzy robią opakowania, materiały oraz wyroby, które są przeznaczone do kontaktu z żywnością

Ważne!

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne, z tym że możesz rozpocząć działalność. Musisz poczekać na decyzję sanepidu.

Punkty, które mają tylko wpis (bez zatwierdzenia), również muszą poczekać na zaświadczenie o wpisie. Dodatkowo punkty te nie powinny mieć odbioru, ale mogą podlegać kontrolom – jak każdy punkt, który wprowadza obrot żywności.

Skąd wziąć wniosek do SANEPIDU?

Wnioski możesz znaleźć na stronie swojej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

Kiedy złożyć wniosek do SANEPIDU?

Jeśli planujesz założyć działalność gospodarczą (np. forma jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki), to, żeby móc złożyć wniosek, potrzebujesz mieć nadany NIP i REGON. Wniosek najlepiej złożyć na minimum 14 dni przed planowanym otwarciem restauracji, sklepu, …, czy zakładu. Osobiście uważam, że lepiej zrobić to jeszcze wcześniej, bo czasami sprawa z różnych powodów może się przeciągnąć (np. po kontroli okaże się, że są nieprawidłowości i lokal nie zostanie odebrany, dopóki ich nie naprawisz).

Jak wypełnić wniosek do SANEPIDU?

Poniżej zamieszczam dla Was przykład jak uzupełnić wniosek o zatwierdzenie i o wpis, na przykładzie restauracji oraz wniosek o sam wpis, na przykładzie sklepu internetowego.

Te same wnioski składa się również, jak coś zmieniasz w swojej działalności, np. chcesz wprowadzić dodatkowo catering, albo zmienić zakres surowców używanych do produkcji (wcześniej nie było jaj surowych teraz będą itd.). Każda zmiana, o której nie było informacji w decyzji powinna być zgłoszona do SANEPIDU.

Gdzie złożyć wniosek do SANEPIDU?

Wniosek składasz w Powiatowej Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne lub Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Wiele wątpliwości budzi miejsce złożenia wniosku w przypadku gastronomii mobilnej i/lub tymczasowej (np. takiej jak namiot). Często zadajecie mi pytania, gdzie macie złożyć wniosek skoro działalność gospodarczą prowadzicie, np. w Warszawie a food truck będzie stał głównie w Trójmieście. Otóż wniosek musicie złożyć w Warszawie. Zasada jest prosta. W przypadku gastronomii mobilnych, które są w stanie się przemieszczać, wniosek składacie tam, gdzie mieści się siedziba firmy. Jeśli punkt, jednak znajduje się w danym miejscu i nie da się tego przenieść np. kontener/kiosk/ budynek, to wniosek składasz do miejscowości, gdzie jest dany punkt. Jeśli masz nietypowy przypadek np. food truck, który teoretycznie jest mobilny, ale nie masz możliwość przewieść go do miejscowości, gdzie znajduje się siedziba Twojej firmy, to w takim wypadku pozostaje Ci, skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, przedstawić swój przypadek i poprosić o możliwość odbioru. Czasami inspektorzy mogą pójść Ci „na rękę”

Jak złożyć wniosek do Sanepidu?

Możesz załatwić sprawę:

osobiście, listownie, przez ePUAP

Przez ePuap wniosku nie złożą jednak osoby, które nie mają firmy np. te, które będą zgłaszały się do sanepidu jako nierejestrowana działalność gospodarcza.

Czy muszę mieć założoną firmę, żeby złożyć wniosek do SANEPIDU o wpis zakładu (lub zatwierdzenie zakładu i o wpis zakładu) do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej?

Tak jak zapewne zdążyłeś zauważyć, we wniosku należy umieścić informacje o firmie. Jeśli będziesz prowadził działalność gospodarczą, która będzie rejestrowana (np. spółka lub jednoosobowa działalność gospodarcza), to musisz mieć już nadany NIP i REGON. Wyjątkiem są działalności nierejestrowane, takie działalności możesz zgłosić, podając swój PESEL lub NIP prywatny. Pamiętaj też, że firmę możesz założyć wcześniej a podczas jej otwierania zaznaczyć, że chcesz, żeby była aktywna od innego dnia, np. od początku kolejnego miesiąca. Wtedy już masz dane firmy i sprawa jest łatwiejsza

Ile kosztuje złożenie wniosku w sanepidzie?

Pamiętaj, że złożenie wniosku jest bezpłatne 🙂 Jeśli jednak będziesz miał kontrolę, na której będą uchybienie, możesz zostać obciążony opłatą.

Kolejnym krokiem po wniosku, jest przygotowanie odpowiednich dokumentach. W naszych innych artykułach na blogu odszukasz więcej informacji na ten temat. Koniecznie odwiedź nasz artykuł na temat dokumentów do sanepidu. Jest on dostępny tutaj.

Jak my możemy pomóc?

Prowadzimy konsultacje z zakresu zgłoszenia do sanepidu, bezpieczeństwa żywnościowego oraz opracowujemy dokumentacje GHP/GMP (czyli dobre praktyki) i księgi HACCP. Jeśli potrzebujesz, możesz skorzystać z naszej pomocy. Zajrzyj do naszego sklepu.

Dowiedz się więcej na stronach naszego blogu.

Polub nas na Facebook!

Wniosek o dopuszczenie do użytkowania (odbior sanitarny) obiektu

tel.: (+48) 222 500 115

fax: 18 266-97-77

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wniosek o odbiór lokalu przez Sanepid

15,00 zł

Jak napisać wniosek o odbiór lokalu przez Sanepid? nie jest to zbyt łatwe w napisaniu pismo, z tego powodu postanowiliśmy przygotować gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór wniosku o odbiór lokalu przez Sanepid. Co ważne, podanie o odbiór lokalu przez sanepid należy sporządzić na piśmie dla celów dowodowych.

Wniosek do sanepidu o odbiór lokalu kosmetycznego

przez: nmirkanws | 2012.12.19 0:30:23 .. )Gdy mamy już wybrany lokal pod biznes gastronomiczny, należy je zgłosić w stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w celu uzyskania pozytywnej opinii oraz złożyć wniosek o wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.. Ale co najlepsze – Pani jedna jedyna, która zajmuje się na całe miasto odbiorem jest na L4 i nie wiadomo kiedy przyjdzie do mnie na odbiór.Terminy rozpatrzenia wniosków określa KPA.. Zaczęłam więc kopać w przepisach.Dokumenty dla Sanepidu – na odbiór lokalu przez Sanepid przygotuj: Umowę najmu lokalu – umowa musi być podpisana z właścicielem lokalu; Orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych – badania też trochę trwają, nie zrobimy ich „od ręki”.. WZÓR dotyczy: obiektów użyteczności publicznej, zakładów pracy, placówek oświatowo-wychowawcze, zakładów fryzjersko-kosmetycznych, odnowy biologicznej i rekreacji, obiektów hotelarskich i turystyczno-wypoczynkowych itp.Póki co zostały mi drobiazgi w lokalu – wczoraj złożyłam wniosek (druk do pobrania na stronie mojego sanepidu) o odbiór lokalu (musiałam dołączyć ksero NIP, REGON no i projekt).. Jakie wymagania musi spełnić salon kosmetyczny?. Wniosek o wpis i zatwierdzenie składa się na dwa tygodnie przed rozpoczęciem działalności,Wniosek do Sanepidu o odbiór lokalu gastronomicznego Złożenie wniosku do Sanepidu to pierwszy krok do otrzymania pozytywnej decyzji o możliwości otwarcia lokalu..

jak napisać wniosek do sanepidu o odbiór lokalu gastronomicznego?

graniczne stacje sanitarno-epidemiologiczne.. Jeśli chcesz przygotowywać żywność w lokalu gastronomicznym, musisz uzyskać decyzję właściwego miejscowo Państwowego Powiatowego lub Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego.Zwracam się z prośbą o odbiór techniczny lokalu użytkowego przu ul. .. (podajemy adres).. Pozwoli on na przydzielenie nam inspektora, który będzie zajmował się kontrolą.· gabinetu kosmetycznego, itp. Koszt opinii to 100-200 zł.. W przypadku obiektów lub urządzeń ruchomych (np. przyczepy .Dobrze jest jednak oddać do Sanepidu projekt gabinetu kosmetycznego do zaopiniowania.. Nasze zapytanie dotyczy odbioru i kontroli Sanepid.. Wniosek możesz złożyć listownie, przez ePuap lub osobiście.. Wniosek ten powinien zawierać wszelkie niezbędne informacje dotyczące organizacji i formy pracy prowadzonej w danym lokalu.. W tych przypadkach „odbioru” lokalu zakładu głównego/miejsca wykonywania działalności gospodarczej musi dokonać SANEPID.. Nieprawidłowości w wentylacji to jedna z najczęstszych przyczyn zastrzeżeń przy odbiorze lokalu.. (inwestor – nazwa, adres, NIP .Wniosek o wydanie orzeczenia o spełnieniu warunków higieniczno-zdrowotnych do prowadzenia działalności innej niż żywnościowo-żywieniowa..

Składasz wniosek i czekasz na odbiór.

Procedura zgłaszania obejmuje między innymi: – złożenie stosownego wniosku, – inwentaryzację wraz z opisem technologicznym,Zgłoszenie działalności kosmetycznej do SANEPIDU.. W przypadku wniosku do sanepidu podaje Pani Imię i Nazwisko oraz PESEL, jak najbardziej może Pani podać też odrębną nazwę – czyli taką jaką będzie Pani posługiwała się wśród klientów 🙂 PozdrawiamOtwierając gabinet kosmetyczny, musisz spełnić wiele wymogów oraz trzymać się szczegółowych zaleceń prawa budowlanego i administracyjnego.. Odbioru gabinetu musi dokonać SANEPID.. z 2004 r., Nr 31, poz. 273), które to do 1.1.2012 r. określało .Wniosek o wydanie opinii do rejestracji Zakładu Opieki Zdrowotnej jest zapisany w formacie doc. Wniosek należy otworzyć za pomocą programu Word.. Wniosek złóż do państwowego (powiatowego lub granicznego) inspektora sanitarnego*, który jest odpowiedni ze względu na siedzibę twojego zakładu lub miejsce prowadzenia działalności przez zakład.. czytaj dalej» (Zobacz odpowiedzi)Otwieramy gabinet manicure i pedicure..

W lokalu będzie prowadzona działalność w zakresie usług kosmetycznych.

Jeśli wszystko wypadnie pomyślnie, obiekt zostaje odebrany i wydana pozytywna opinia co do niego.. Warto więc zlecić to fachowcowi i uniknąć późniejszych problemów i poprawek.W chwili obecnej nie obowiązuje akt wykonawczy, który zastąpiłby rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 roku w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz.U.. Usługi świadczone w lokalu przez 1 pracownika: – zabiegi kosmetyczne na twarz – zabiegi kosmetyczne na ciało – manicure – pedicureProjekt przedkładasz do Sanepidu w celu akceptacji.. (Jeżeli przejmujesz pomieszczenie gdzie był już wcześniej salon kosmetyczny lub fryzjerski, to nowy projekt nie jest w Sanepidzie wymagany, wystarczy zgłoszenie do Sanepidu i odbiór.. Dostałam od Was sporo pytań o to czy planując rozpoczęcie działalności kosmetycznej, chodziło głównie o salony (kosmetyczne, fryzjerskie) jest obowiązek zgłaszania tego zamiaru do SANEPIDU.. Oprócz wszelkich odbiorów wentylacji czy odbioru technicznego wykonanego przez inspektora sanitarnego, musisz też dysponować pewnymi dokumentami, które przedstawisz sanepidowi w razie ewentualnej kontroli.wzór wniosku o przyznanie lokalu; wniosek o przywrócenie prawa do najmu lokalu; pokwitowanie odbioru; wzór wniosku o rezygnacji z umowy najmu lokalu; lokale; dni do odbioru 2009; pokwitowanie ..

Potem będzie Cię czekał odbiór, na który przychodzi urzędnik Sanepidu.

W Q&A GIS znajdziemy również spory fragment dotyczący wymagań, które musi spełnić salon kosmetyczny lub fryzjerski.Otwarcie salonu kosmetycznego wiąże się z koniecznością uzyskania zgody Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na prowadzenie działalności w danym lokalu.. jak napisać wniosek do sanepidu o odbiór lokalu gastronomicznego?. Gdy dokonasz wyboru miejsca na prowadzenie restauracji, należy je zgłosić w stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w celu uzyskania pozytywnej opinii oraz wniosek o wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli .. (nazwa i adres przedszkola/szkoły/placówki) (miejscowość, data) ………………………………….. Można także doświadczyć kontroli sanepidu, która jest zupełnie .jakie wnioski do sanepidu – najlepiej spytać u źródła ja składam wniosek o odbiór lokalu i wniosek o pobranie próbek wody do badaniaWniosek: jeśli chcesz skorzystać z pomocy sanepidu, zawsze zapytaj, czy ta pomoc będzie płatna i jeśli tak – ile będzie Cię to kosztowało.. Czy to prawda?powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.. Z powodu pandemii, wiele PSSE wprowadziło możliwość przesłania wniosku mailem, co jest oczywiście na plus.Dotyczy to tylko spółek lub jednoosobowych działalności gospodarczych.. Najpierw musisz wziąć specjalne pojemniki, zbierać próbki kału z trzech kolejnych dni.Wniosek o odbiór lokalu przez Sanepid jest darmowy i najlepiej złożyć jeszcze w trakcie remontu.. Projekt jest dla przedsiębiorcy, ponieważ pozwala przed etapem prac budowlanych skonsultować z sanepidem ewentualne niezgodności z wymaganiami higieniczno-sanitarnymi, co z pewnością ułatwia przygotowanie się do odbioru lokalu.Bez odbioru lokalu przez Sanepid teoretycznie lokal można otworzyć, ale śmiałków czekają zapewne kary finansowe.. Według pozyskanych informacji ustawa to regulująca (z 2014 r.) przestała obowiązywać, a nowej nie ma, w związku z tym podobno nie musimy składać wniosku o odbiór lokalu przez Sanepid.. Kontrola sanepidu może być zapowiedziana – wówczas dostaje się stosowne pismo informujące o zbliżającej się inspekcji (zazwyczaj umawiana jest na konkretny dzień, jednakże inspektor ma obowiązek odwiedzenia danego salonu kosmetycznego w ciągu 30 dni od wysłania pisma).. Nie ma obowiązku uzyskiwania podpisu radcy prawnego musi być podpis organu czyli Powiatowego Inspektora Sanitarnego.. To czy w danej stacji jest radca czy nie niema najmniejszego wpływu..

키워드에 대한 정보 wzór wniosku do sanepidu o odbiór lokalu

다음은 Bing에서 wzór wniosku do sanepidu o odbiór lokalu 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  전주 한 일관 | 유네스코전주음식창의도시전주에서 제일오래된식당 한일관 이원영대표 인기 답변 업데이트
See also  선배 영어 로 | 영어로 선배를 [Senior]라고 하면 안 되는 이유?! 최근 답변 66개

See also  상장 영어 로 | '상폐'는 영어로 뭐라고 할까? 💸(주식 용어, 영어 표현, 영어 어휘, 원어민 영어) 상위 50개 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Odbiór nowego lokalu gastronomicznego przez SANEPID | Irek SOLICKI

  • gastro day
  • gastroday
  • sanepid
  • odbiór lokalu
  • darmowa
  • pomoc
  • jak odebrać
  • horeca
  • horeca+
  • irek solicki
  • gastronomia
  • gastro
  • biznes
  • przedsiębiorstwo

Odbiór #nowego #lokalu #gastronomicznego #przez #SANEPID #| #Irek #SOLICKI


YouTube에서 wzór wniosku do sanepidu o odbiór lokalu 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Odbiór nowego lokalu gastronomicznego przez SANEPID | Irek SOLICKI | wzór wniosku do sanepidu o odbiór lokalu, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment