당신은 주제를 찾고 있습니까 “zapalenie oskrzeli totalna biologia – Zapalenie oskrzeli – Totalna Biologia“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Kasia Jedlińska – Ohana Totalna Biologia 이(가) 작성한 기사에는 조회수 750회 및 좋아요 19개 개의 좋아요가 있습니다.
zapalenie oskrzeli totalna biologia 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Zapalenie oskrzeli – Totalna Biologia – zapalenie oskrzeli totalna biologia 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Czy zdajecie sobie sprawę, że w powietrznym terytorium, które dzielimy z kimś innym” (w sensie oddychamy tym samym powietrzem, co on), konieczne jest posiadanie pewnej odrębnej przestrzeni tylko dla siebie – abyśmy mogli cały czas oddychać. Jeśli ktoś wejdzie w naszą przestrzeń zbyt blisko, dusimy się i dochodzi do zaktywizowania tzw.. Głównego Ludzkiego Konfliktu Związanego z Terytorium (GLKZT) lub konfliktu związanego z zagrożeniem na terytorium. To co ważne konflikt może pojawić się nawet wtedy, gdy wróg jeszcze nie zaatakował. My tylko przeczuwamy pewne niebezpieczeństwo, ale na tyle intensywnie, że ono niejako „wisi w powietrzu” (zagraża związkowi, pracy, rodzinie). Nie ma znaczenia czy konflikt będzie rzeczywisty czy wyobrażony, symboliczny czy wirtualny. Ważne tu będą Twoje odczucia, gdyż w ich rezultacie może pojawić się zapalenie oskrzeli.
W intro został wykorzystany utwór Uplifting and Inspiring Ambient Background Music – by AShamaluevMusic: Corporate Ambient – AShamaluevMusic
#psychobiologia #totalnabiologia #zapalenieoskrzeli
Znajdziesz mnie pod następującymi adresami:
Fb: @KlinikaZdrowiaOhana
IG: @ohana_psychogenealogia
www: klinikaohana.pl
zapalenie oskrzeli totalna biologia 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Zapalenie oskrzeli – Totalna Biologia – YouTube
Czy zdajecie sobie sprawę, że w powietrznym terytorium, które dzielimy z kimś innym” (w sensie oddychamy tym samym powietrzem, co on), …
Source: www.youtube.com
Date Published: 11/21/2021
View: 1601
Kaszel wg Totalnej Biologii – TOTALNA BIOLOGIA
Z kaszlem wiążą się też inne dolegliwości, takie jak zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy, zapalenie krtani, zapalenie płuc, astma i inne.
Source: totalna-biologia.eu
Date Published: 8/12/2021
View: 7107
Ogólny ludzki konflikt związany z terytorium
Totalna Biologia, Bioenergoterapia … Jeśli konflikt jest mocny, zapalenie oskrzeli może mieć ostrzejszy przebieg albo człowiek zachoruje …
Source: recall-healing.com
Date Published: 9/6/2021
View: 1008
Zapalenie oskrzeli – Ohana Totalna Biologia & Uzdrawianie
Zapalenie oskrzeli – Totalna Biologia Czy zdajecie sobie sprawę, że w powietrznym terytorium, które dzielimy z kimś innym” (w sensie …
Source: m.facebook.com
Date Published: 4/2/2022
View: 6079
Zapalenie oskrzeli, płuc i krtani u 4-latka – TOTALNA BIOLOGIA
– zapalenie oskrzeli, przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc, zapalenie krtani, podejrzenie astmy wczesnodziecięcej. Z mamą chłopca miałam tylko …
Source: totalnabiologia.com
Date Published: 12/9/2021
View: 8776
Kaszel – przyczyny, rozwój i leczenie w ujęciu Totalnej Biologii
zapalenie oskrzeli, bronchit czy nawet rak oskrzeli. Warto tu nadmienić, że tzw. zapalenie płuc również może być częścią rekonwalescencji tkanki …
Source: www.akceptujzycie.pl
Date Published: 8/14/2022
View: 6449
Koranawirus w ujęciu Totalnej Biologii – DoZdrowia.com.pl
coronavirus dozdrowia totalna biologia … a dokładnie dotyczą błony śluzowej oskrzeli, mięśni oskrzeli (mięśnie poprzecznie prążkowane) oraz płuc.
Source: dozdrowia.com.pl
Date Published: 10/3/2021
View: 2372
Recall Healing – Totalna Biologia – Scenariusz Życia
Podstawą tej metody są fundamentalne prawa biologii (Totalna Biologia), … Zapalenie oskrzeli wiąże się z poczuciem zagrożenia w obrębie terytorium, …
Source: scenariuszzycia.pl
Date Published: 6/11/2021
View: 7304
주제와 관련된 이미지 zapalenie oskrzeli totalna biologia
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Zapalenie oskrzeli – Totalna Biologia. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 zapalenie oskrzeli totalna biologia
- Author: Kasia Jedlińska – Ohana Totalna Biologia
- Views: 조회수 750회
- Likes: 좋아요 19개
- Date Published: 최초 공개: 2022. 1. 30.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=eAhDZmmw4p8
Kaszel wg Totalnej Biologii – TOTALNA BIOLOGIA
Każda choroba ma swój biologiczny sens, co oznacza, że żadna zmiana w naszym organizmie nie jest przypadkowa. Taki sens ma również kaszel, choć akurat w jego przypadku trudno nazwać go chorobą. Z biologicznego punktu widzenia jest to wyłącznie proces naprawczy, będący skutkiem wcześniejszych zmian na poziomie komórkowym.
Kaszel ściśle wiąże się z terytorium powietrznym, czyli dotyczy sytuacji, w których musimy dzielić z kimś tą samą przestrzeń powietrzną.
Jeśli więc oddychamy z kimś tym samym powietrzem i jednocześnie odczuwamy brak swobody, brak swojej przestrzeni, brak możliwości wyrażenia się, lęk a nawet złość – zaczynamy się dusić.
Dusimy się, bo nie możemy swobodnie oddychać.
Jakie rozwiązanie tego problemu znalazła Matka Natura?
Biologicznym sposobem na zwiększenie dopływu powietrza do pęcherzyków płucnych będzie więc poszerzenie przekroju oskrzeli. Będzie to możliwe dzięki powstaniu mikroubytków (mikroowrzodzeń) błony śluzowej oskrzeli.
(Im cieńsza śluzówka oskrzeli, tym większa ich średnica i tym samym możemy sprawniej oddychać).
Mechanizm podobny jak w przypadku kataru, o którym pisałam tutaj: Katar i kichanie wg Totalnej Biologii
Na tym etapie zmian nie odczuwamy zwykle żadnych dolegliwości. Ma miejsce wyłącznie nieodczuwalna zmniejszona wrażliwość błony śluzowej oskrzeli.
Gdy dojdzie do zakończenia konfliktu (rozwiązania), rozpoczyna się proces regeneracji, a więc odbudowa komórek błony śluzowej oskrzeli. Powstaje wówczas obrzęk wokół ubytków, a także śluz który służy do ich wypełniania. Odczuwamy wówczas drapanie w gardle, co wymusza odruch kaszlowy.
Nadmiar śluzu zostaje wydalany na zewnątrz wraz z kaszlem. Zatem kaszel jest wyłącznie mechanizmem usuwania z organizmu nadmiaru masy naprawczej, jaką jest śluz (flegma).
Kiedy odczuwamy dyskomfort na terytorium powietrznym, który może doprowadzić do opisanych wyżej zmian biologicznych?
odczucie zagrożenia na terytorium,
odczucie strachu na terytorium i obawy o terytorium,
kłótnie na terytorium,
odczucie obawy o utratę terytorium,
odczucie „co ludzie powiedzą”,
odczucie „mam już tego dość”.
Terytorium to nasz dom, nasze miejsce pracy, osiedle, szkoła, przedszkole, nasze miasto, nasz kraj, planeta itd.
Opisany wyżej proces zmian w obrębie błony śluzowej oskrzeli wiąże się tak zwanym kaszlem mokrym.
Nieco inny mechanizm ma miejsce w przypadku kaszlu suchego, któremu nie towarzyszą żadne zmiany nabłonka oskrzeli.
W korze mózgowej po prawej stronie umiejscowiony jest ośrodek sterowania motoryką mięśni oskrzeli i krtani. Dzięki niemu możemy wprawiać w ruch mięśnie odpowiedzialne za wydobywanie się głosu i wdychanie powietrza. Gdy nagle przeżyjemy konflikt silnego strachu / przerażenia lub gdy czujemy się nagle zaatakowani, nasz automatyczny mózg osłabi wspomniane wyżej mięśnie, uniemożliwiając nam wydanie z siebie głosu.
Jest to mechanizm, który w naturalnym środowisku uratowałby nam życie.
Wyobraź sobie sytuację, gdy słabsze zwierzę znajdzie się na terytorium silniejszego drapieżnika. Żeby nie być zauważonym, a tym samym zaatakowanym, musi być całkowicie niezauważalne i niesłyszalne. Zatem, jeśli nie wyda z siebie żadnego dźwięku, będzie miało większą szansę na przeżycie.
Podobna sytuacja może przytrafić się nam ludziom. Załóżmy, że kobieta będąca sama w dużym domu usytuowanym na skraju lasu usłyszy późnym wieczorem jakieś szmery za oknem. W tym momencie dozna silnego konfliktu strachu, przerażenia. Jej automatyczny mózg w odpowiedzi na ta reakcję, osłabi motorykę mięśni odpowiedzialnych za mowę (wydawanie dźwięków). W ten sposób kobieta może stać się niezauważona przez potencjalnego drapieżnika (przestępcę).
Nasz mózg nie dba o nasze meble, biżuterię i samochód. Jego zadaniem jest wyłącznie przedłużenie nam życia. Zatem w chwili, gdy kobieta będzie zachowywała się bezszelestnie, istnieje szansa, że drapieżnik jej nie zauważy i tym samym nasza bohaterka nie padnie jego ofiarą.
Gdy sytuacja zagrożenia ustąpi, rozpocznie się druga faza konfliktu – tzw. faza zdrowienia. Ponieważ w opisanym mechanizmie nie brała udziału błona śluzowa, nie ma też procesu naprawy z udziałem śluzu. Rekonwalescencja mięśni krtani i oskrzeli wiąże się natomiast na początku z okresowym obrzękiem ośrodka sterowania w mózgu i problemem z oddychaniem. Gdy specjalny biologiczny program naprawczy osiągnie punkt kulminacyjny, to podczas kryzysu epileptoidalnego ma miejsce charakterystyczny suchy kaszel. Jest on niezwykle męczący, drażniący, nie dający się pohamować. Jednak nie wiąże się z nim żaden proces odksztuszania flegmy.
Ten rodzaj konfliktu możemy przeżyć nie tylko w sytuacji odczucia fizycznego zagrożenia.
Może on również wystąpić w relacjach międzyludzkich, kiedy czujemy się zaatakowani słownie i czujemy się niemalże sparaliżowani.
Jedna z moich klientek doznała tego rodzaju konflikt w sytuacji, gdy jej szef (z powodu źle wykonanego przez nią zadania) nagle zaczął na nią krzyczeć i grozić zwolnieniem. Moja klientka nie spodziewała się takiej reakcji szefa. Krzyk szefa sprawił, że kobieta czuła się faktycznie jak sparaliżowana. Nie mogła wydobyć z siebie głosu. Nie była w stanie nic powiedzieć na swoją obronę.
W jej mózgu pojawił się wyłącznie obraz silniejszego drapieżnika i obawa przed utratą pracy. W tym wypadku brak pracy oznacza brak środków do życia, a więc w rozumieniu biologicznym – śmierć.
Mówiąc o kaszlu należy pamiętać, że małe dzieci reagują podświadomie na wszystkie emocje przeżywane przez rodziców. Zatem, gdy zaczynają kaszleć nasze dzieci, weźmy pod lupę własne konflikty. Dzieci mogą reagować zarówno na konflikty w przedszkolu jak i na kłótnie rodziców w domu.
__
Warto zauważyć, że w przypadku wyżej opisanych konfliktów, nie wszyscy reagujemy identycznie. Możemy przeżyć strach w sposób męski lub w sposób kobiecy. Opisane konflikty wchodzą w zakres tak zwanych stref płci i posiadania, których omówienie wymagałoby osobnego postu.
Z kaszlem wiążą się też inne dolegliwości, takie jak zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy, zapalenie krtani, zapalenie płuc, astma i inne. Postaram się je opisać w kolejnych postach.
_____
Jeśli chcesz z moją pomocą znaleźć biologiczne źródło swoich problemów i chorób, a tym samym wspomóc proces zdrowienia – zapraszam serdecznie na indywidualne konsultacje.
Z miłością
Beata Nowak – certyfikowany konsultant Recall Healing / Totalnej Biologii
Więcej artykułów o chorobach, dolegliwościach i problemach w ujęciu Recall Healing / Totalnej Biologii znajdziesz w zakładce BAZA WIEDZY.
Ogólny ludzki konflikt związany z terytorium
Ogólny ludzki konflikt związany z terytorium jest jednym z najczęściej spotykanych konfliktów, leżących u podłoża takich chorób jak grypa czy zapalenie oskrzeli. Jest to konflikt mówiący o zagrożeniu na terytorium mający odcień znaczeniowy „nie chcę dłużej oddychać tym samym powietrzem co on/ona” albo „na moim terytorium, które dzielę z innymi, najważniejsze jest abym zawsze mógł oddychać, abym miał dostatecznie dużo przestrzeni”, „jeśli ktoś narusza moje terytorium, duszę się”.
Ogólny ludzki konflikt związany z terytorium dotyczy terytorium powietrznego, czyli powietrza, którym dzielimy się z innymi. Konfliktami, które oddziałują na oskrzela są przeważnie duże kłótnie, dyskusje i spory z rodziną, współpracownikami czy sąsiadami w sytuacji, gdy musimy z kimś współpracować oraz strach „co ludzie powiedzą” a także plotki i nadmierny krytycyzm. Czysty konflikt zagrożenia na terytorium przejawia się w oskrzelach. Nasilenie konfliktu determinuje nasilenie choroby, która w jego wyniku się pojawia. W przypadku słabszej postaci konfliktu człowiek może zachorować na zapalenie oskrzeli, jeśli w organizmie nie ma wirusa grypy, albo na grypę, jeśli wirus jest obecny. Jeśli konflikt jest mocny, zapalenie oskrzeli może mieć ostrzejszy przebieg albo człowiek zachoruje na zapalenie płuc lub astmę. Jeśli konflikt jest wyjątkowo silny lub trwa długo może pojawić się rak oskrzeli.
W przypadku pojawienia się takich dolegliwości warto przemyśleć tematy – co wydarzyło się wcześniej? – z kim się pokłóciłem? – Z kim nie chciałem przebywać? – czego się bałem? – czyja opinia była istotna? Jeśli konfliktowi towarzyszy hormonalny pat, przebieg choroby oskrzeli będzie łagodniejszy. Pojawi się natomiast depresja o wydźwięku zagrożenia na własnym terytorium.
Przebieg konfliktu: W czasie gdy przeżywamy stres, ciało dostaje komunikat od mózgu „nie mogę oddychać tym samym powietrzem, co oni. To mnie wkurza”. Dlatego w aktywnej fazie mózg wywołuje mikro-owrzodzenia w oskrzelach, by zwiększyć ich pojemność by człowiek mógł więcej powietrza zatrzymać w sobie i nie dzielić go z innymi. Często takie konflikty następują podczas spotkań rodzinnych, zwłaszcza zimą, gdy ludzie siedzą w jednym pomieszczeniu, maja ograniczoną ilość powietrza a stres bycia razem jest większy. Po zakończeniu spotkania następuje faza naprawcza. Następuje naprawa, odbudowa ścian oskrzeli przez wirus grypy, rzadziej przez bakterie. I to właśnie w fazie naprawczej pojawiają się objawy choroby.
Obraz Free-Photos z Pixabay
Zapalenie oskrzeli, płuc i krtani u 4-latka – https://totalnabiologia.com/
Klientka 35 lat z synkiem: chłopiec 4 lata. ur. 10.12.2011 r. – zapalenie oskrzeli, przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc, zapalenie krtani, podejrzenie astmy wczesnodziecięcej.
Z mamą chłopca miałam tylko jedną sesję. Nic o niej nie wiedziałam. Objawy chłopca opisała mi w e-mailu. Rozmawiałyśmy przez Skype.
Pierwsze moje pytanie brzmiało: „Co się wydarzyło, jak mama chłopca była w 4 m-cu ciąży. Trafiłam tym pytaniem w sedno, gdyż w lipcu 2010 r. mąż klientki, tata chłopca, dostał diagnozę „glejak mózgu”. Lekarze powiedzieli mu, że będzie żył maksymalnie rok i ma uporządkować swoje sprawy. Moja klientka walczyła, chciała go leczyć alternatywnie, wlewami z wit.C, innymi metodami alternatywnymi, ale jej mąż w to nie wierzył. Trzech innych onkologów dało podobną opinię, że zostało mu około 10-12 miesięcy życia, że nowotwór jest „nieoperacyjny”, że mogą spróbować chemioterapię, ale to już raczej nic nie da. Poddał się. Całą ciążę moja klientka walczyła o życie męża, przeżywała lęk o męża, o siebie i dzieci, także synka, z którym była w ciąży. Mąż mojej klientki chciał go chociaż zobaczyć. Zmarł 15.04.2012, 4 miesiące po urodzeniu synka. Dziecko to, w brzuchu mamy przeżyło podwójny lęk o życie ze strony taty i mamy. Diagnoza u taty w 4 miesiącu ciąży. Śmierć taty w 4 miesiącu życia. Wtedy mama i dzieci (chłopiec ma 5 lat starszego brata) bardzo się pochorowali, wszyscy mieli zapalenie płuc, krtani. Trwało to jakieś 2 miesiące, najdłużej u Pawełka. Następne objawy pojawiły się na 4 urodziny. Cztery miesiące, trzy antybiotyki, hospitalizacja i nadal utrzymujący się kaszel. W tym momencie miałyśmy sesję. Gdy klientka opowiedziała o tym wszystkim synkowi, gdy spał, o swoich emocjach, co czuła, gdy dowiedziała się o diagnozie, co czuła przez całą ciążę i po śmierci męża, co czuł tata, następnego dnia przeszło zapalenie krtani a w tydzień później przeszły wszystkie objawy.
Przypadek z praktyki Magdaleny Ulatowskiej
Kaszel – przyczyny, rozwój i leczenie w ujęciu Totalnej Biologii
Kaszel nie jest chorobą, lecz procesem wspomagającym oczyszczanie organizmu w wyniku wcześniejszych „zmian chorobowych”.
Różne są objawy i charakterystyka kaszlu.
Kaszel jest potrzebny i uzasadniony biologicznie.
Na samym wstępie zaznaczę, że zgodnie z Totalną Biologią i Medycyną Chińską, dzieci do około 7-10 roku życia chorują na skutek przejęcia ładunku emocjonalnego od rodziców, w szczególności od matki.
Zatem analizując pojawienie się choroby, w tym kaszlu u dzieci, należy wziąć pod lupę swoje własne przeżycia w krótkim czasie przed pojawieniem się określonych objawów u dziecka.
Kaszel jako objaw występować może na skutek zaistnienia “zmian naprawczych” w wielu tkankach organizmu, np. w nabłoneku krtani, nabłoneku oskrzeli czy też błonie skrzelowej łuków skrzelowych.
Analizując ten aspekt pod kątem psychosomatyki (Totalnej Biologii), kaszel najczęściej ma związek z powietrznym terytorium, które dzielimy z kimś innym np. oddychamy tym samym powietrzem, co inni.
Mając na uwadze swój komfort psychiczny, często subiektywnie odczuwamy konieczność posiadania pewnej minimalnej przestrzeni tylko dla siebie, abyśmy mogli cały czas swobodnie oddychać.
Jeśli ktoś zbyt daleko wejdzie w naszą przestrzeń, zaczynamy się dusić i to dosłownie. Tak reaguje po prostu nasze ciało na skutek włączenia się pewnych określonych dla danej sytuacji wewnętrznych programów uruchamianych przez nasz mózg.
Powietrze, którego potrzebujemy, jest doprowadzane do pęcherzyków płucnych przez oskrzela.
W fazie aktywnej konfliktu, czyli subiektywnym odczuciu braku możliwości oddychania, ściany oskrzeli ulegają erozji, a ich średnica się powiększa.
Proces ten ma za zadanie umożliwić przepływ większej ilości powietrza.
W fazie naprawczej zachodzi proces odwrotny czyli powstaje śluz (masa), który ma zadanie wypełnić ubytki wcześniej powstałe.
Pozostałości “resztki” tego procesu są właśnie wyrzucane kaszlem.
Występują również inne, częste rodzaje konfliktów dotyczących oskrzeli m.in:
– konflikt z zagrożeniem na naszym terytorium,
– konflikt obawy o swoje terytorium,
– konflikt groźby utraty terytorium,
– uczucie przerażenia i strachu (na różnych poziomach życia),
– konflikt typu “co ludzie powiedzą …”, np. “żona przyprawiła mi rogi, pewnie teraz stanę się pośmiewiskiem lub chory słyszy od ludzi: “działasz mi na nerwy”, “mam cię dosyć” albo “duszę się przy tobie”.
Część dalsza dla zainteresowanych Totalną Biologią (Recall Healing) i psychosomatyką naszego ciała.
Poniżej zostały dokładniej omówione niektóre z poruszonych powyżej tematów (konfliktów) wywołujących kaszel.
Kaszel mokry z wydzieliną
Kaszel u praworęcznych kobiet
Za tego typu objawy odpowiedzialna jest „zmiana chorobowa” w ciele dotycząca nabłonka krtani.
Poprzedzona ona jest najczęściej wcześniejszym uczuciem przerażenia lub strachu.
W sytuacji, gdy kobieta się lęka lub boi, na jej nabłonku krtani pojawia się owrzodzenie (poszerzanie się średnicy krtani) wraz z towarzyszącą nadwrażliwością skórną przy kontakcie z powietrzem (podczas oddychania). Zaznaczyć należy, że na tym etapie nie występują żadne objawy związane z kaszlem.
Powyższe symptomy (owrzodzenie) dotyczą fazy aktywnej wspomnianego konfliktu.
Sensem biologicznym tego typu zmian jest chęć niesienia pomocy przez mózg w formie możliwości lepszego i głębszego oddychania w momencie niebezpieczeństwa.
W chwili, kiedy konflikt lęku i przerażenia zostanie rozwiązany, następuje regeneracja nabłonka krtani w postaci namnażania się jego komórek.
Podczas regeneracji nabłonek ten staje się bardziej wrażliwy, co wywołuje niekomfortowe uczucie m.in. drapania w gardle, które z kolei powoduje kaszel.
Warto wspomnieć, że odkaszliwanie jest procesem niezbędnym, aby pozbyć się flegmy powstające przy odbudowie omawianej tkanki. Tym samym organizm pozbywa się z ciała bezużytecznych dla niego substancji.
Proces ten często jest nazywany zapaleniem górnych dróg oddechowych.
Kaszel u praworęcznych mężczyzn
Drugim przypadkiem, w którym występuje mokry kaszel, są zmiany w nabłonku oskrzeli zwane zapaleniem dolnych dróg oddechowych.
Z punktu widzenia Totalnej Biologii (Nowej Medycyny Germańskiej), tego typu problem dotyka najczęściej praworęcznych mężczyzn w wieku reprodukcyjnym, przechodzących konflikt zagrożenia lub obawy o terytorium (praca, teren, obszar wpływów, partnerka, rodzina). To wszystko sprowadza się do lęku o swoją własność lub jej utraty.
Podobnie jak w przypadku nabłonka krtani, w fazie aktywnej konfliktu pojawia się tu niedające oznak chorobowych owrzodzenie, z tą różnicą, że nabłonka oskrzeli.
W zależności od rodzaju problemu terytorialnego, to niewidoczne owrzodzenie może się utrzymywać nawet kilka tygodni czy miesięcy. W tym czasie również nie będziemy doświadczać potrzeby kaszlu.
Dopiero, gdy konflikt zostanie w całości lub częściowo rozwiązany (problem zażegnany, a dana osoba się uspokoi), następuje analogicznie do nabłonka krtani, namnażanie się komórek w oskrzelach.
Tym samym rozpoczyna się na tym etapie zapalny proces powrotu do zdrowia.
W zależności od długości okresu konfliktowego, czas dochodzenia do zdrowia może być różny i przybierać różne nasilenie i formę np. tzw. zapalenie oskrzeli, bronchit czy nawet rak oskrzeli.
Warto tu nadmienić, że tzw. zapalenie płuc również może być częścią rekonwalescencji tkanki oskrzeli, a tym samym pochodną lęku o terytorium.
Tak więc pojawiający się mokry kaszel jest oznaką wychodzenia z „choroby” oraz oczyszczania się oskrzeli i płuc.
Wydzielina może przyjmować formę flegmy, piany lub grudek. Jest to jednak to samo, tylko w innej postaci, zależne m.in. od intensywności i rodzaju kaszlu.
Suchy kaszel bez wydzieliny
Suchy kaszel, charakteryzuje się niepohamowanym odruchem kaszlu, którego nie można powstrzymać.
Suchy kaszel nazwano w ten sposób, gdyż nie towarzyszą mu żadne zmiany nabłonka.
Brak jest obszarów dotkniętych stanami zapalnymi w obrębie krtani, czy też oskrzeli.
W tym przypadku kaszlu należy nadmienić, że w głowie umiejscowiony jest ośrodek odpowiadający za motorykę mięśni krtani i oskrzeli w otoczeniu m.in. ośrodka mowy. I to właśnie wpływa zasadniczo na pojawienie się suchego kaszlu.
Ciekawym przykładem tłumaczącym zaistnienie suchego kaszlu w przypadku praworęcznej kobiety jest przedstawiona poniżej sytuacja.
Partner wychodzi z domu późnym wieczorem, a kobieta zostaje sama. Niedługo potem kobieta zauważa złodzieja, próbującego się włamać do jej domu. Pojawia się uczycie przerażenia i strachu.
W takim momencie mózg ingeruje w motorykę krtani, odbierając kobiecie głos.
Reakcja taka jest uzasadniona biologicznie, aby „uciszyć” kobietę, która stając się niesłyszalną dla napastnika, ma większe szanse na przeżycie.
Po rozwiązaniu konfliktu mózg cofa blokadę motoryki krtani i wszystko wraca do normy.
Pozostałością jednak jest suchy, czasami napadowy kaszel, który wskazuje na rekonwalescencję ośrodka w mózgu odpowiedzialnego za krtań.
W przypadku praworęcznego mężczyzny, w sytuacji konfliktowej, zachodzi podobna reakcja między mózgiem, a narządem, tyle że w obrębie oskrzeli.
W odróżnieniu od kobiety, u mężczyzny następuje osłabienie mięśni oskrzeli najczęściej w wyniku zaskakującego i nagłego konfliktu strachu o majątek (rabunek, kradzież).
Po rozwiązaniu problemu (np. złodziej ucieka lub łapie go policja) może nastąpić napadowy suchy kaszel, będący wynikiem przewodnictwa nerwowego pomiędzy ośrodkiem w mózgu odpowiedzialnym za oskrzela, a samymi oskrzelami.
W zależności od intensywności konfliktu i jego przebiegu, kaszel może się różnić formą i czasem trwania.
Podczas analizy powstawania suchego kaszlu należy uwzględnić historię ewolucji człowieka i jego reakcję na pojawiające się problemy.
Suchy kaszel jest dobrym przykładem jak mózg, uruchamiając specjalne biologiczne programy z tysięcy lat wstecz, próbuje chronić człowieka przed zagrożeniem.
Podsumowując, wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje kaszlu:
– mokrego związanego z wydzielaniem (oddzielaniem) flegmy od tkanki krtani lub oskrzeli
– suchego związanego z reakcją drżenia mięśni na sytuację konfliktową
Oba te rodzaje kaszlu pojawiają się przy wychodzeniu z konfliktu, a nie w jego trwaniu!
Opłucna i jej związek z kaszlem
Istnieje jeszcze jeden szczególny rodzaj kaszlu związany z zapaleniem opłucnej (błony wewnętrznej kanałów limfatycznych).
Tworzy się tam pewnego rodzaju wydzielina, która po tych żyłach spływa do płuc.
Konflikt wywołujący tę formę kaszlu ma przyczynę w tzw. strachu frontalnym.
Konflikt ten charakteryzuje się zaistnieniem okropnej, pełnej lęku, trudnej lub niemożliwej do opanowania sytuacji bez wyjścia. Człowiek w takiej konfrontacji z problemem boi się, że stanie się bezsilny i nic zupełnie nie będzie mógł zrobić, aby pomóc sobie lub innym.
Przy dochodzeniu do zdrowia, może wystąpić faza kryzysu, która na poziomie psychiki objawia się ponownym przeżywaniem zakończonego już konfliktu.
Często w tym momencie pojawia się panika (strach), która może wywołać błędne koło i być już sama w sobie problemem konfliktowym.
Należy mieć tę kwestię na uwadze i spokojnie potrafić znaleźć sposób na opanowanie mogącego się pojawić złego samopoczucia (paniki), które najczęściej nie ma już związku z problemami zdrowotnymi na poziomie ciała.
Niechlubnym przypadkiem problemów z opłucną jest np. diagnoza lekarza dotycząca pojawienia się guza u danej osoby.
Pojawia się wtedy przerażenie, strach i brak możliwości zmiany tej sytuacji (w ujęciu medycyny akademickiej). Rozpoczyna się wtedy proces biologiczny, mogący wpłynąć na pojawienie się stanu zapalnego opłucnej (wcześniej jej pogrubienie zwane międzybłoniakim opłucnej), wydzieliny, a na końcu m.in. kaszlu.
Należy zwrócić uwagę, że omawiając problem zapalenia opłucnej, został on tylko poruszony w zakresie kaszlu. Sama opłucna wymaga odrębnego omówienia.
Ta, jak również każda inna przypadłość tego typu, wymaga dokładniejszej analizy przez Terapeutę/Konsultanta Totalnej Biologii, gdyż przyczyny mogą być inne od tych opisanych powyżej.
Konsultacje i szkolenia
W przypadku pytań proszę o komentarze, maile lub bezpośredni kontakt telefoniczny.
Jeśli zaistnieje taka potrzeba, zapraszam na konsultacje np. przez Skype, Messenger, WhatsApp itp..
Możliwe konsultacje i szkolenia stacjonarne.
Opisane rozwiązania nie wykluczają jednoczesnego kontaktu z lekarzem lub farmaceutą.
Odsłony: 34725
Totalna Biologia
Recall Healing jest metodą poznania człowieka opracowaną i nauczaną przez Gilberta Renaud. Pozwala ona na uzyskanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego w moim życiu pojawiają się pewne zdarzenia i choroby oraz jaki jest ich cel. Gilbert Renaud oparł tę metodę na swojej wieloletniej praktyce oraz pracy, między innymi takich lekarzy jak Claude Sabbah, Ryke Geerd Hammer, Bertrand Lemieux oraz psychologów Anne Ancelin Schűtzenberger i Marc Fréchet.
Recall Healing zakłada powiązanie pomiędzy mózgiem, psychiką i ciałem. Podstawą tej metody są fundamentalne prawa biologii (Totalna Biologia), z których nadrzędne związane jest z przetrwaniem. Organem dbającym o biologiczne przeżycie organizmu jest mózg człowieka, który można porównać do komputera sterującego każdym narządem, każdą częścią ciała. Analizuje on miliardy informacji, płynących zarówno z wnętrza organizmu, w tym psychiki, jak i te docierające z zewnątrz. Porównuje je z dotychczas zgromadzoną bazą danych i aktywuje najbardziej optymalny program, który wysyła za pośrednictwem elektrycznych i magnetycznych impulsów do odpowiednich organów, tak aby człowiek mógł przetrwać. Takim programem może być również choroba.
Psychika, na którą składają się między innymi emocje, myśli, poglądy, edukacja, pełni rolę programisty. W momencie, gdy pojawia się trudna sytuacja, w postaci nagłego wstrząsu lub długotrwałego stresu, to może ona wywoływać negatywne emocje i napięcie. Na przykład utrata pracy, choroba rodzica lub dziecka, problemy w szkole z rówieśnikami, wywołują silny stres, zamartwianie się, strach, niepokój. Powstaje u człowieka świadome lub podświadome przekonanie dotyczące związku tej traumatycznej sytuacji z jego osobą, np. nic nie jestem wart, nigdy nic mi nie wychodzi, to przeze mnie, itp.
Dopóki sytuacja dotyczy płaszczyzny psychologicznej, wpływa głównie na nasze samopoczucie psychiczne. Zmiana następuje w momencie, w którym stres przekracza pewną granicę, człowiek nie jest w stanie zrelaksować się, czuje się wyczerpany i mózg nie może właściwie kierować organizmem. Jeśli psyche nie znajdzie rozwiązania sytuacji i napięcie nie zostanie rozładowane, to funkcjonowanie całego organizmu będzie cały czas podporządkowane niezwykle wyczerpującemu energetycznie układowi współczulnemu.
Nasz komputer traktuje tę stresującą sytuację jako zagrożenie, szuka więc rozwiązania, które pozwoli przejść organizmowi w tryb przywspółczulny i zredukować stres, co zapewni mu przetrwanie. Dlatego przesuwa przytłaczające emocje oraz związane z nimi przekonania do podświadomości. Jednocześnie wstrząs zostaje zapisany w małym fragmencie mózgu, centrum neuronalnym, które w Recall Healing nazywane jest ogniskiem DHS. Przekazuje ono energię konfliktu emocjonalnego do części ciała, która jest mu podporządkowana. W ten sposób mózg włącza program – chorobę w ciele fizycznym, która ma swoją fazę aktywną i naprawczą.
Organ, który zostanie zaprogramowany, czyli objęty chorobą, jest uzależniony od rodzaju emocji jaka jest odczuwana w stresującym czasie oraz obszaru mózgu, który zarządza danym organem.
Na przykład, gdy u kogoś występuje poczucie bycia niewystarczająco dobrym w połączeniu z brakiem możliwości ucieczki od stresującej sytuacji może wystąpić paraliż.
Oskrzela i skóra odpowiadają za relacje ze światem zewnętrznym, tak więc uczucie zerwania z kimś kontaktu może spowodować egzemę. Zapalenie oskrzeli wiąże się z poczuciem zagrożenia w obrębie terytorium, czy też wrażeniem, że ktoś „odbiera nam powietrze”.
Jedną z przyczyn nadwagi jest funkcjonowanie człowieka w trybie walki, czyli życie na co dzień w sytuacji, w której nie mogę komuś ufać, często jestem atakowany. Może to mieć miejsce w pracy lub domu. Z kolei niedowaga wiąże się z chęcią ukrycia, bycia niewidzialnym. W takich sytuacjach istotne jest pytanie przed kim się chronię, co / kto stanowi dla mnie zagrożenie.
Zgodnie z teorią Recall Healing najistotniejszym czynnikiem wpływającym na zdrowie są nasze odczucia, emocje powstałe w związku z samym zdarzeniem, nie zaś rodzaj doświadczenia. Każdy z nas jest inny i w odmienny sposób reaguje na tę samą sytuację. Dla jednej osoby pewne wydarzenie może mieć duże znaczenie, dla drugiej może być zupełnie nieistotne. Gdy raz zostanie wgrany program związany z jakimś wydarzeniem i emocją, to powtórne ich przeżywanie spowoduje ponowną aktywację tego programu.
Aby zrozumieć, dlaczego u kogoś pojawiła się dana choroba, trzeba poszukać odpowiedzi na pytanie jakie przeżycie, jakie emocje spowodowały, że mózg wgrał taki program w mój organizm. Nie jest istotne, czy sytuacja traumatyczna pojawiła się w rzeczywistości, czy też jest wytworem naszej wyobraźni. Dziecko, które raz zostało pogryzione przez psa, będzie traktowało każdego psa jako potencjalne zagrożenie, nawet jeśli ten jest przyjazny i nie wykazuje agresji. Zrozumienie przyczyn i sensu choroby, uświadomienie sobie wszystkich przekonań, które zostały zapisane w podświadomości, pomaga w powrocie do zdrowia, ale często jest niewystarczające. Liczy się nie sama wiedza, ale to, w jaki sposób ją wykorzystamy i czy w ogóle zrobimy z niej użytek. Kluczem do zdrowia jest uwolnienie swoich emocji, wzniesienie się ponad traumatyczne przeżycia, odpuszczenie, wybaczenie.
Program może powstać nie tylko w wyniku traumatycznego przeżycia, którego doświadczamy, ale może zostać uruchomiony zanim jeszcze pojawiliśmy się na świecie. Według Recall Healing okresem „programującym sytuacje” z jakimi człowiek będzie się spotykał i jego reakcje – emocje na te wydarzenia, jest tak zwany okres projekt/cel. Obejmuje on swym zasięgiem 9 miesięcy przed poczęciem, okres ciąży oraz pierwszy rok życia dziecka. Wszystkie zdarzenia i emocje, których doświadczają rodzice w tym czasie, stają się automatycznie przeżyciami ich potomka. Inaczej mówiąc, programy rodziców, będące odpowiedzią na ich psychologiczne konflikty, stają się biologicznymi konfliktami dzieci, które najczęściej nie są świadome ich istnienia.
Istotne znaczenie ma również przebieg i termin samego porodu, czy odbył się w naturalny sposób i we właściwym dla płodu czasie, czy też była konieczna ingerencja lekarska. Na przykład, gdy w trakcie ciąży matka czuje się w jakiś sposób splamiona, to dziecko może się urodzić z przebarwieniami skórnymi, tzw. myszkami.
Kłótnie rodziców w tym czasie mogą spowodować u dziecka problemy z uchem lub nerkami. Jeśli kobieta zachodzi w ciążę, ale z jakiś powodów nie może wziąć ślubu mimo, że chciałaby stworzyć swojemu dziecku pełny dom, jej córka lub syn może również doświadczyć problemów związanych z zawarciem małżeństwa, lub też mieć poczucie odrzucenia przez jednego z rodziców, odciskające piętno w wielu sytuacjach, których doświadczy.
Zdarza się też, że przed urodzeniem potomka rodzice planują jego przyszłość i wyobrażają sobie, że jest utalentowanym sportowcem lub znanym lekarzem. Wiele dzieci podświadomie realizuje marzenia rodziców z tego okresu.
Z kolei niechciana ciąża i myśli w rodzaju „gdyby nie to dziecko, to mogłabym/ mógłbym …” to bardzo silny program, który w konsekwencji ma wpływ między innymi na poczucie wartości niechcianego dziecka.
Pewne trudne, traumatyczne wydarzenia, które miały miejsce w naszym rodzie i nie były przepracowane, co oznacza, że mózg zepchnął je do podświadomości lub nie zostały zakończone, czy też z jakiś względów są zatajone, będą się powtarzały w kolejnych pokoleniach. Sytuacja nie ulegnie zmianie aż do momentu, w którym nastąpi rozpoznanie problemu, uświadomienie sobie przyczyny bezwiednej kontynuacji lub powielania zachowań. Dopiero wtedy może nastąpić odprogramowanie i uzdrowienie. Każdy program, który jest przez nas zakończony uwalnia kolejne pokolenia od konieczności radzenia sobie z nim. Pomagając sobie, dajemy szansę naszym dzieciom na lepsze i bardziej świadome życie.
W celu odnalezienia programów rodzinnych najczęściej bada się drzewo genealogiczne od trzech do pięciu pokoleń wstecz. Istnieje przewidywalny wzorzec występowania emocji, chorób oraz zdarzeń w ramach macierzy kolejności poczęcia opartej na kwadracie magicznym, nazwany syndromem pokoleniowym. Pozwala on na wytypowanie przodków, po których „dziedziczymy” programy.
Może się na przykład okazać, że jesteśmy drugim dzieckiem w rodzinie i cierpimy na problem z płucami, a nasz dziadek, który również urodził się jako drugie dziecko trafił do komory gazowej w czasie II Wojny Światowej. Uzmysłowienie sobie tych faktów może być bardzo pomocne w procesie leczenia.
Niektóre wydarzenia w naszym życiu powtarzają się cyklicznie, wraz z towarzyszącymi im podobnymi emocjami i przeżyciami. W Recall Healing nazywane są biologicznymi cyklami pamięciowymi. Marc Frechet, który dokonał ich odkrycia, w wieku 17 lat i 3 miesięcy miał wypadek na skuterze, 17 lat i 3 miesiące po ślubie wypadek motocyklowy, a w kolejnym cyklu (17 lat i 3 miesiące później) wypadek motocyklowy, tym razem śmiertelny. Odnalezienie tych cykli stanowi bardzo cenną informację, uświadamiającą nam skuteczność naszych programów, które tak długo będą funkcjonowały w naszym komputerze, aż zdamy sobie z nich sprawę i podejmiemy wysiłek ich zakończenia.
Według Recall Healing choroba nie jest wrogiem, którego trzeba zwalczyć, tylko sprzymierzeńcem, który pokazuje nam, że w jakiejś sferze popełniliśmy błąd, straciliśmy kontrolę nad emocjami. Proces zdrowienia wymaga wyciszenia i zrelaksowania, aby mieć energię niezbędną do zmiany, walka jest tylko przeszkodą. Zastosowanie Recall Healing jako uzupełnienie leczenia może wpłynąć na jego tempo i jakość, bowiem pozwala dotrzeć do źródła problemu i wyeliminować go. Mózg może wtedy dezaktywować program choroby, który już nie jest potrzebny do przetrwania i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Uświadomienie sobie przyczyn choroby pozwala na ich skuteczne leczenie i zapobieżenie nawrotom.
Warto zadać sobie trud, aby zbadać historię swojego rodu, poznać atmosferę naszego okresu plan/cel i odkryć wszystkie tajemnice zgromadzone w naszym drzewie genealogicznym. Równie istotne jest przeanalizowanie własnego życia pod kątem powtarzających się zdarzeń i towarzyszących im emocji. Jak powiedział Carl Gustaw Jung „Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem”. Masz możliwość to zmienić. Sam kieruj swoim życiem i bądź jego reżyserem!
Więcej informacji i ciekawostek związanych z Recall Healing pojawi się w zakładce BLOG.
Serdecznie zapraszam do lektury i kontaktu
Monika Milejska, Recall Healing Wrocław
키워드에 대한 정보 zapalenie oskrzeli totalna biologia
다음은 Bing에서 zapalenie oskrzeli totalna biologia 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Zapalenie oskrzeli – Totalna Biologia
- TotalnaBiologia
- Psychobiologia
- Psychogenealogia
- Pracazrodem
- Psychologia
- RecallHealing
- Psychogenealogia terapeuta
- Recall healing terapeuta
- Totalna Biologia terapia online
- Ustawienia Systemowe Hellingera
- Trauma pokoleniowa terapeuta
- Drzewo rodowe terapeuta
- Psychobiologia online
- Totalna Biologia online
- Totalna biologia bezpłodność
- Totalna biologia Hashimoto
- Totalna biologia bóle głowy
- Totalna biologia tarczyca
- Totalna biologia bezsenność
Zapalenie #oskrzeli #- #Totalna #Biologia
YouTube에서 zapalenie oskrzeli totalna biologia 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Zapalenie oskrzeli – Totalna Biologia | zapalenie oskrzeli totalna biologia, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.