당신은 주제를 찾고 있습니까 “przygotowania do świąt bożego narodzenia blog – Przygotowania do Świąt – Boże Narodzenie krok po kroku | Ula Pedantula #224“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Ula Pedantula 이(가) 작성한 기사에는 조회수 171,314회 및 좋아요 3,988개 개의 좋아요가 있습니다.
przygotowania do świąt bożego narodzenia blog 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Przygotowania do Świąt – Boże Narodzenie krok po kroku | Ula Pedantula #224 – przygotowania do świąt bożego narodzenia blog 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Link do ściągawki znajdziecie tutaj: http://ulapedantula.pl/przygotowania-do-swiat-tydzien-po-tygodniu-rady-eksperta/
Jak przygotować Święta, żeby ze wszystkim zdążyć? Jak rozplanować sobie Boże Narodzenie: świąteczne porządki, gotowanie, kupno prezentów i dekorowanie domu? Zapraszam na odcinek,
Ula Pedantula
—
Subskrybuj mój kanał: http://bit.ly/1jTBfO9
Facebook: https://www.facebook.com/UlaPedantula
Blog: http://ulapedantula.pl/
Insta: https://www.instagram.com/ulapedantula/
przygotowania do świąt bożego narodzenia blog 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Przygotowania do świąt tydzień po tygodniu – rady eksperta
Dziś na moim kanale YouTube ukazał się film w którym opowiadam Wam jak wyglądają moje przygotowania do świąt i moje święta. Ci z Was, którzy już wzieli …
Source: ulapedantula.pl
Date Published: 12/23/2022
View: 1243
Inspirujące pomysły na przygotowanie Świąt Bożego …
Prezentmarzeń Blog > Nasze prezenty > Trochę teorii > Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Podpowiadamy jak je zaplanować, żeby zdążyć ze …
Source: prezentmarzen.com
Date Published: 12/14/2021
View: 845
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Harmonogram …
Święta Bożego Narodzenia przeżywamy duchowo i dbamy o to, by zachować wyjątkową atmosferę tych chwil. Warto odpowiednio przygotować się do …
Source: mojagwiazdka.pl
Date Published: 2/28/2021
View: 9783
Kiedy zacząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia …
Grudzień tuż tuż, więc warto zrobić harmonogram przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki niemu ze wszystkim na pewno zdążycie i nie …
Source: www.garneczki.pl
Date Published: 8/5/2021
View: 8822
przygotowania do świąt – 15 kroków do wspaniałych świąt |
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas i warto się do nich odpowiednio wcześnie przygotować. podobało Ci się, zgadzasz się, masz inne zdanie? napisz!
Source: www.zwidokiemnastol.pl
Date Published: 1/19/2022
View: 3930
Jak szybko przygotować święta Bożego Narodzenia? Plan do …
Jak szybko przygotować święta Bożego Narodzenia? Mamy dla Was kalendarz przygotowań świątecznych do pobrania! Kiedy zacząć przygotowania do …
Source: www.gowork.pl
Date Published: 9/30/2022
View: 250
Przygotowania do Bożego Narodzenia. Świąteczne dekoracje …
Kiedy zacząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia? Początek grudnia to doskonały moment na przygotowanie przedświątecznego harmonogramu oraz check listy …
Source: blog.mirjan24.pl
Date Published: 9/26/2021
View: 9476
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i planer do …
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i darmowy planer do wydrukowania. Jak wszystko zaplanować by nie robić wszystkiego na ostatnią …
Source: niebalaganka.pl
Date Published: 1/11/2022
View: 7175
Rodzinne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Rodzinne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia … w kwestii kuchni i fotografii, piszę prostym językiem, blog prowadzę po domowemu.
Source: slodkoslodka.pl
Date Published: 11/17/2022
View: 3589
Blog o Świętach Bożego Narodzenia – lista 400 inspirujących …
Chcąc stworzyć popularny blog lifestylowy, koniecznie musisz poruszać aktualne tematy i trendy, a przedświąteczny czas i przygotowania to …
Source: www.sposobynazycie.pl
Date Published: 3/26/2021
View: 2019
주제와 관련된 이미지 przygotowania do świąt bożego narodzenia blog
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Przygotowania do Świąt – Boże Narodzenie krok po kroku | Ula Pedantula #224. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 przygotowania do świąt bożego narodzenia blog
- Author: Ula Pedantula
- Views: 조회수 171,314회
- Likes: 좋아요 3,988개
- Date Published: 2019. 12. 2.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=Iy9b7sGJqBc
Przygotowania do świąt tydzień po tygodniu – rady eksperta
Przygotowania do świąt tydzień po tygodniu – rady eksperta
Dziś na moim kanale YouTube ukazał się film, w którym opowiadam Wam, jak wyglądają moje przygotowania do świąt i moje święta. Ci z Was, którzy już widzieli ten odcinek (LINK), wiedzą, że sięgnęłam po fachową pomoc, żeby przedstawić Wam tydzień po tygodniu, jak można rozplanować przygotowania do świąt, żeby zdążyć ze wszystkim i nie oszaleć.
Na grupie Team Pedantula poznałam Panią Honoratę, która zgodziła się porozmawiać ze mną o tym, w jaki sposób przez lata szykowała święta w swoim domu. Przeczytajcie uważnie cały ten post, bo prócz praktycznej rozpiski mamy do Was bardzo ważne przesłanie.
LISTOPAD
Już w listopadzie warto rozpocząć planowanie świąt. Zaczynamy od zaplanowania menu świątecznego, żeby wiedzieć, co będzie podane, co jest potrzebne i co z tych rzeczy można kupić wcześniej. Bo produkty niepsujące się można kupić już w listopadzie, a np. karpia dopiero na dzień, dwa przed wigilią – bo trzeba go odpowiednio przygotować.
W listopadzie można nastawić już zakwas na barszcz, bo gotowy zakwas zlany do butelek czy słoików możemy przechowywać w lodówce nawet kilka miesięcy.
GRUDZIEŃ
Sprzątanie
Większość przygotowań, sprzątania i gotowania wykonujemy w grudniu. Ważne, żeby porządki rozłożyć sobie na cały miesiąc, bo nie ma takiej możliwości, żeby zrobić wszystko na raz.
Zaczynamy od czynności najtrudniejszych i wymagających największej ilości pracy, czyli od mycia okien i prania firan i zasłon. Następnie porządkujemy meble, w zależności od potrzeby myjąc je w środku, od góry, odsuwając szafy itd. Potem zostaje nam drobnica, czyli małe porządki, które robimy zawsze wtedy, kiedy mamy czas. Ostatni tydzień przed wigilią to czas na odkurzanie i mycie podłóg, które poprawimy dzień przed świętami lub w sam dzień Wigilii.
Na samym końcu przecieramy ostatecznie kurze i zmieniamy pościel, by po Wigilii móc położyć się w świeżym łóżku.
Kiedy sprzątamy? Kiedy się tylko da 🙂 W trakcie dnia, po pracy, w trakcie weekendu, kiedy inni członkowie rodziny mogą pomóc przy dzieciach.
Gotowanie
Na samym początku grudnia można nastawić zakwas na barszcz. Można też przygotować te dania, które dobrze znoszą mrożenie, a są to:
pierogi
uszka
krokiety
łazanki z kapustą
bigos
kapusta postna
kapusta z grochem (który Pani Honorata poleca zamienić na smaczniejszą ciecierzycę)
Jeśli chcielibyśmy przygotować wcześniej mięso, to można je zamarynować na sucho w przyprawach i tak zamrozić.
Na początku grudnia można też przygotować śledzie w oleju i w occie – upchnięte w słojach mogą stać w lodówce kilka miesięcy. Śledzie po kaszubsku można przygotować najwcześniej na tydzień przez świętami, tak by zdążyły się przegryźć, ale nie zdążyły popsuć!
Na dzień lub dwa dni przez Wigilią pieczemy mięsa, ciasta, przygotowujemy sałatkę warzywną, która musi się przegryźć. Jest to również dobry czas na przygotowanie ryby po grecku czy ryby w galarecie.
Na dzień przed świętami pieczemy ciasta.
W sam dzień Wigilii prócz ostatecznych przygotowań, takich jak ubieranie choinki czy nakrywanie do stołu pamiętajmy o rozmrożeniu pierogów. Jeśli mrozimy ugotowane, trzeba je najpierw rozmrozić, a następnie podgrzać wg uznania. Jeśli mrozimy surowe, wrzucamy na wrzątek pierogi prosto z zamrażarki.
Na sam koniec zostawiamy jedynie smażenie karpia.
Poniżej znajdziecie grafikę, która to wszystko zbiera w całość. Możecie ją ściągnąć i wydrukować, zapisać w pamięci telefonu – jak Wam wygodnie!
WAŻNA REFLEKSJA
Podczas naszej rozmowy Pani Honorata powiedziała coś, co może zdziwić, jest jednak bardzo, bardzo ważne. Słysząc te słowa z jej ust, z ust kobiety doświadczonej, kobiety, która od lat prowadzi dom, przygotowuje święta, która ma już dorosłe dzieci – nie sposób się nie zastanowić.
Pani Honorata powiedziała, że dopiero po latach zobaczyła, że skupiała się na rzeczach przyziemnych, poświęcając mnóstwo uwagi i czasu porządkom, czego prawie nikt nie zauważał. I teraz z perspektywy lat widać, że to był błąd, bo dzieci po latach nie będą pamiętały, czy było czysto, tylko czy spędzały czas wspólnie z mamą czy tatą. Czasem jest tak, że gdy traci się zdrowie i nie można już zrobić tak wiele jak wcześniej, zdajemy sobie sprawę z tego, co najważniejsze.
Bo wiecie, naprawdę bywają udane wigilie przy brudnej podłodze, albo nawet bez choinki, bo akurat w danym roku nie było jak jej zorganizować, bo na przykład przeprowadzka wypadała akurat w święta…
Dlatego mam nadzieję, że ten wpis pomoże Wam w planowaniu przygotowań, ale najbardziej chciałabym i życzę Wam tego razem z Panią Honoratą, żebyśmy wszyscy dostosowali te przygotowania do siebie i do naszych rodzin. Przed nami bardzo fajny grudzień!
Plan pracy możesz zapisać na dysku, wydrukować, lub tylko rzucić na niego okiem. Jeśli jest mało czytelny, możesz otworzyć go w drugim oknie.
EDIT: Ten wpis i towarzyszący mu film wywołały lawinę komentarzy. Najciekawsze z nich zebrałam w TYM WPISIE [LINK]. Zapraszam do lektury!
Inspirujące pomysły na przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia
Jak wprowadzić świąteczny nastrój w domu? Kiedy kupić prezenty? Tak wiele pytań nasuwa się w okresie okołoświątecznym, że może to być lekko przytłaczające. Nie jest dobrym pomysłem zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę. Dla osób, które lubią planować lub chciałyby się tego nauczyć, zapraszam do zapoznania się z tym artykułem.
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Święta to magiczny czas spotkań z bliskimi. Co roku powtarzamy sobie, że w następnym roku będziemy lepiej zorganizowani, a okazuje się, że przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia wydają się bardziej gorączkowe niż roku poprzedniego. Większość z nas czeka ze wszystkim do ostatniej chwili, co nie zawsze okazuje się dobrym pomysłem. Jeśli zależy Ci na tym, aby święta były dobrze zorganizowane, warto jest przygotować się zawczasu.
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to również kupowanie prezentów. Dobrze jest zaplanować i wybrać się na zakupy co najmniej miesiąc przed świętami, aby uniknąć wielkich kolejek i dodatkowego stresu. Nie każdy ma jednak czas na robienie zakupów stacjonarnie. Dla osób, które lubią kupować przez internet, istnieje wiele możliwości wyboru. Należy jednak pamiętać, że zamawianie przez internet wiąże się z oczekiwaniem na dostawę. Jeśli zostawimy wszystko na ostatnią chwilę, może się okazać, że nasz prezent nie dojdzie na czas. Kiedy zdarzy się, że z różnych powodów nie wyrobisz się czasowo, w Prezentmarzeń zamówisz dowolnie wybraną atrakcję z możliwością otrzymania jej w formie elektronicznego vouchera w przeciągu 5 minut!
Co przygotować na Święta Bożego Narodzenia?
Początek grudnia
Święta to przede wszystkim pyszne dania i wspólnie spędzony czas z bliskimi. Co przygotować na Święta Bożego Narodzenia? W wolnej chwili można powoli zabrać się za generalne porządki już od początku grudnia. Jest to również dobry moment, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, na rozejrzenie się za prezentami.
Gotowanie i wypieki świąteczne robimy w różnych odstępach czasu. Na wstępie zacząć możemy od przygotowania ciasta na pierniczki. Im dłużej piernik leży, tym bardziej przechodzi aromatem przypraw, przez co w efekcie jest o wiele smaczniejszy. Dlatego warto jest zabrać się za nie kilka dni wcześniej.
Inną potrawą wigilijną, którą należy przygotować wcześniej, jest zakwas na barszcz. Zakwas powinien stać ok. 5 dni. Ryby typu śledzie w occie i oleju oraz produkty, które można zamrozić (pierogi, uszka) również możemy przygotować na początku grudnia. Kwestią indywidualną jest ubieranie choinki. Jedni wolą zacząć wraz z nadejściem grudnia, aby cieszyć się nią jak najdłużej. Dla innych osób to właśnie Wigilia jest dniem, w którym ubiera się choinkę.
Tydzień przed Wigilią
W tym czasie dobrze jest znaleźć chwilę czasu na ostatnie porządki i zapakowanie prezentów. Z przygotowanego wcześniej ciasta piernikowego możemy zrobić pyszne wypieki.
Dzień przed Wigilią
Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia na dzień przed, to przede wszystkim sporządzenie potraw, które najlepiej smakują świeżo po przyrządzeniu. Przygotuj wszelkiego rodzaju sałatki, ciasta i pieczone mięsa – po zakończeniu nie zapomnij tylko powiedzieć domownikom “Zostaw, to na święta!” – bez tego sezon świąteczny nie będzie otwarty.
Moje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Szykujesz swoje pierwsze święta w domu? Na pewno towarzyszy Ci wiele stresu, jak i ekscytacji. Chciałbyś, aby wszystko wypadło dobrze i starasz się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Moje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zaczynam od stworzenia listy zakupów i potraw, które chcę przygotować, ilu gości zapraszam oraz dla kogo i jakie prezenty szykuję. Mając wszystko wypunktowane, łatwiej jest się zorganizować. Musisz pamiętać o jednej ważnej rzeczy – nie stresuj się! Na pewno uda Ci się wszystko idealnie zorganizować, zaskakując swoich gości pięknym wystrojem i smacznymi potrawami.
Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia?
Ciekawą tradycją, którą praktykuje się w Wielkiej Brytanii, jest wręczanie każdemu sąsiadowi kartki świątecznej. Wystarczy wypisać życzenia i wrzucić każdemu sąsiadowi taką kartkę do skrzynki pocztowej. Zobaczysz, jak dzięki temu poprawisz im humor. Niestety zwyczaj wysyłania kartek świątecznych zanika i coraz częściej wysyłamy zwykłego SMSa lub maila z życzeniami. Może ten rok to czas, aby zaskoczyć swoich bliskich i wysłać im świąteczne życzenia tradycyjną metodą?
Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia w kwestii ubraniowej? Najlepiej jest zaplanować i naszykować strój zawczasu, żeby nie biegać w Wigilię w popłochu, na wypadek gdyby okazało się, że bluzka, którą chcieliśmy założyć ma plamę.
Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia
Należy jednak pamiętać, że wysprzątany dom i kupowanie prezentów to nie wszystko. W czasie świąt liczy się przede wszystkim spotkanie z bliskimi. Wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków, robienie ozdób choinkowych czy wspólny rodzinny wyjazd po żywą choinkę – o to tak naprawdę chodzi w święta. Wspólne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia są dużo ważniejsze, niż drogie prezenty i suto zastawiony stół.
Kalendarz przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia
Bycie zorganizowanym to dobra cecha, kiedy trzeba coś zaplanować. Szczególnie, kiedy szykujemy święta po raz pierwszy. Aby ułatwić sobie ogarnięcie przedświątecznej gorączki, warto jest zorganizować sobie kalendarz przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Możesz skorzystać z gotowej do pobrania grafiki z planerem, który na pewno ułatwi uporządkowanie spraw około świątecznych. Wesołych Świąt!
Kiedy zacząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia? Plan idealny
Grudzień tuż tuż, więc warto zrobić harmonogram przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki niemu ze wszystkim na pewno zdążycie i nie będziecie biegać na ostatnią chwilę. Przygotowania do Świąt należy zacząć najpóźniej pod koniec listopada. Sporządziłem dla Was małą ściągę, dzięki której będziecie dokładnie wiedzieć, kiedy kupić prezenty, kiedy zrobić zakupy spożywcze i ile dni przed Świętami zacząć piec i gotować. Jeśli będziecie trzymać się planu – gwarantuję, że przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia przebiegną sprawnie, a Wy nie spędzicie całej nocy przed Wigilią na gotowaniu i pakowaniu prezentów.
W wielu domach 24 grudnia to nerwowy dzień. Gospodynie domowe od samego rana stoją przy kuchenkach, gotują i pieką pyszności. Okazuje się, że mają do przygotowania jeszcze 12 potraw wigilijnych, a do Wigilii zostało raptem kilka godzin. Już nie wspomnę o porządkach, ubieraniu choinki i pakowaniu prezentów. Cała rodzina postawiona w gotowości, aby wyrobić się nim spadnie pierwsza gwiazdka. Jak przygotować Święta wcześniej? Co zrobić, aby w Wigilię od rana mieć znacznie mniej pracy? Musimy odpowiednio zaplanować przygotowania świąteczne i co najważniejsze, skrupulatnie trzymać się planu!
Reklama
Kalendarz przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia – 4 tygodnie przed Wigilią
Kalendarz adwentowy – jeśli macie małe dzieci, to obowiązkowa pozycja wśród przygotowań do Świąt. Kalendarz przygotować trzeba pod koniec listopada, aby 1 grudnia był już gotowy. Dla dzieci oczekiwanie na Święta to wyjątkowy czas, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby był on magiczny i spędzony rodzinnie. Możecie wykonać prosty kalendarz adwentowy zawieszając na ścianie papierowe torebeczki lub kartonowe pudełka. Do każdego opakowania wkładamy smakołyk. Mogą to być na przykład czekoladki, zrobione w silikonowej foremce do czekoladek.
Lista prezentów – zastanów się, kogo chcesz obdarować oraz jaki budżet przeznaczasz na prezenty. Zrób listę podarunków, a także zanotuj sklepy, w których chcesz kupić prezenty. Jeśli nie masz pomysłu, sprawdź nasze propozycje na prezenty dla niej, dla niego oraz dla rodziców. Jeśli szukasz małych podarunków dla znajomych, zobacz upominki do 50 zł. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego!
Goście – zastanów się, kogo chcesz zaprosić w tym roku na święta i poinformuj te osoby. Miesiąc przed Wigilią to czas, kiedy każdy już planuje z kim chce spędzić święta. Nawet jeśli zapraszasz kogoś każdego roku i jest dla Ciebie to oczywiste, zadzwoń i przypomnij się. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że potencjalny gość nie zmienił planów i będzie obecny. Poza tym z pewnością będzie mu miło, jak go osobiście zaprosisz.
Menu – ustal menu, zaplanuj 12 potraw wigilijnych oraz wszystkie wypieki. Jeśli zapraszasz na święta gości, przydziel każdemu danie, które ma przygotować. Dzięki temu, Ty będziesz mieć mniej pracy, a goście będą mieli swój wkład w kolację.
Co przygotować na święta Bożego Narodzenia 3 tygodnie przed?
Kup prezenty – korzystając z przygotowanej wcześniej listy, zrób zakupy. Jeśli nie chcesz stać w kolejkach i przeciskać się przez tłumy ludzi w sklepach, kup prezenty online. Robiąc to na początku grudnia masz pewność, że prezenty dotrą na czas, a poza tym im bliżej świąt, tym mniejszy wybór.
Zrób pierniki – początek grudnia to świetny moment na pieczenie pierników dojrzewających. Wybierz wykrawacze do ciastek w ciekawych kształtach i zaproś całą rodzinę do zabawy. Pierniczki po upieczeniu należy schować do metalowych puszek na ciastka. Dzięki temu przez następne 3 tygodnie wypieki zmiękną i będą idealne na Święta.
Zobacz, jak odpowiednio przechowywać pierniczki świąteczne, by stały się miękkie, ale nie straciły swojego smaku i aromatu: Jak i w czym przechowywać pierniki na Święta?
Świąteczne porządki – każdy stara się, aby dom w czasie świąt lśnił. Jednak w nadmiarze obowiązków, często sprzątanie zostawiamy na ostatnią chwilę. Lepiej rozłożyć je na raty, będziemy mniej zmęczeni i zdenerwowani. 3 tygodnie przed świętami możemy umyć okna. Z pewnością nie zabrudzą się do świąt.
Sposób na lśniące okna Umyj okno ścierką z płynem, a następnie osusz ściągaczką do wody. Jest to znacznie szybszy sposób, od tradycyjnego, ponieważ nie wymaga polerowania. Ściągaczka nie pozostawia smug.
Organizacja Świąt Bożego Narodzenia – zostały 2 tygodnie
Wyślij kartki z życzeniami – w tym tygodniu warto kupić i wysłać kartki z życzeniami. Przed Świętami czas wysyłki paczek i listów jest znacznie wydłużony. Jeśli chcecie mieć pewność, że życzenia dojdą na czas, nie możecie czekać z ich wysłaniem do ostatniej chwili.
Sprawdź dekoracje – koniecznie sprawdźcie dekoracje choinkowe i inne ozdoby bożonarodzeniowe. Jeśli jakieś uległy zniszczeniu podczas przechowywania, to odpowiedni moment, aby kupić nowe. Przejrzyjcie bombki i lampki na choinkę. Zastanówcie się też nad wystrojem domu na święta.
Poszukujesz inspiracji na wykorzystanie ozdób bożonarodzeniowych? Koniecznie zajrzyj tutaj: 12 pomysłów, jak ozdobić dom na Święta Bożego Narodzenia!
Pierwsze zakupy spożywcze – przygotowanie Wigilii wiąże się ze sporymi zakupami spożywczymi. Często nie jesteśmy w stanie kupić wszystkiego podczas jednej wizyty w sklepie. Dlatego warto pierwsze zakupy zrobić już w pierwszej połowie grudnia. Kupić możemy mąkę, cukier, mak, przyprawy i inne sypkie produkty z długą datą ważności. Sprawdźcie też czy nie brakuje Wam żadnych narzędzi kuchennych oraz świątecznych foremek do pieczenia!
Zaczynamy gotowanie – 2 tygodnie przed Świętami możecie zacząć już przygotować niektóre potrawy. Na przykład zrobiona masa makowa, kompot z suszu, pierogi czy uszka możemy zamrozić i przechowywać do Świąt. Również zakwas na chleb czy na barszcz, bigos oraz mięso na pasztet możemy przygotować z wyprzedzeniem.
Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia – tydzień przed
Spakuj prezenty – na tydzień przed Świętami wszystkie zamówione prezenty powinny już być w Twoim domu. To idealny czas, aby je spakować. Jeśli chcesz zaskoczyć obdarowanych nie tylko zawartością prezentu, ale także opakowaniem – przygotuj je własnoręcznie. Wystarczy gałązka, sznurek i mała ozdoba, a prezent będzie robił wrażenie. Gotowe podarunki włóż w worek i schowaj do szafy.
Przygotuj stroje na Wigilię – zastanów się co ubierzesz w ten ważny dzień Ty oraz inni domownicy. Sprawdź czy nie trzeba czegoś dokupić lub oddać do krawcowej lub pralni.
Zacznij dekorować dom – tydzień przed Świętami to czas, kiedy już myślimy o dekoracjach. Sprawdź, jak przygotować dom na święta Bożego Narodzenia, wyjmij ozdoby, odśwież je i zacznij dekorować. Przygotuj naturalne odświeżacze powietrza, dzięki którym poczujesz świąteczne zapachy we wszystkich pomieszczeniach.
Przygotowania świąteczne – kilka dni przed Wigilią
Posprzątaj dom – nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Zaplanuj porządki, angażując w nie całą rodzinę. Nawet dzieci mogą pomóc w drobnych obowiązkach. Pamiętaj jednak, że nie porządek powinien być najważniejszy tylko rodzinna atmosfera i czas spędzony razem. Zadbaj o porządek, ale nie denerwuj się jak nie wszystko zdążysz posprzątać.
Zrób zakupy – 4-5 dni przed świętami możesz kupić już większość produktów spożywczych. Wybierz się na duże zakupy. Koniecznie zrób listę zakupów, aby nie spędzić w sklepie całego dnia. Pamiętaj o kupieniu opłatka i sianka pod obrus!
Choinka – 2-3 dni przed Wigilią pomyśl o choince. Jeśli wybierasz żywą, to jest odpowiedni moment, aby ją kupić. Drzewko może stać na balkonie lub ogrodzie i czekać do Wigilii. Jeśli natomiast masz sztuczną choinkę, koniecznie wyjmij ją z kartonu i odśwież.
Przygotuj kolejne potrawy – na dwa dni przed wigilią możesz przygotować kolejne dania. Zamocz śledzie w mleku, aby straciły trochę soli, zmiel mięso do pasztetu, polukruj pierniki, a także zamocz grzyby i groch do kapusty. Możesz także upiec już niektóre ciasta.
Wypierz ubrania i obrus na stół – jeden lub dwa dni przed Wigilią wypierz i wyprasuj ubrania oraz obrus na stół wigilijny. Sprawdź, jak przygotować stół na Święta Bożego Narodzenia i upewnij się, że wszystkie elementy wystroju masz gotowe.
Przygotowania do Świąt – Wigilia
Ostatnie porządki – od rana odkurz mieszkanie i wykonaj inne, drobne prace porządkowe. Zamontuj pozostałe dekoracje. Przed sprzątaniem wnieś do domu choinkę i ubierz ją. Podczas zawieszania ozdób może spaść z drzewka igliwie.
Potrawy Wigilijne – od rana przygotuj wszystkie potrawy wigilijne oraz dokończ przygotowywanie wypieków. Zajmie Ci to pewnością sporą cześć dnia, dlatego pozostałe obowiązki podziel pomiędzy innymi członkami rodziny.
Nakrycie stołu – ostatnim zadaniem jest nakrycie do stołu. Zadbaj o czyste naczynia, świąteczną zastawę stołową, odpowiednie ustawienie sztućców oraz prawidłowe rozmieszczenie gości. Sprawdź koniecznie jakie są zasady savoir vivre przy stole wigilijnym, aby nie popełnić gafy. Ustaw własnoręcznie zrobione dekoracje z serwetek jednorazowych.
Jak zaplanować przygotowania do Świąt? Jak wiedziecie jest tego sporo. Trzeba pamiętać kiedy najlepiej kupować prezenty na Święta, kiedy zrobić zakupy spożywcze oraz jak zorganizować porządki. Jeśli jednak zrobicie sobie taki plan działania i będziecie się go trzymać, sukces gwarantowany!
przygotowania do świąt – 15 kroków do wspaniałych świąt
święta { dla mnie } to nie moment. to cały okres dwóch czy trzech tygodni, od przed Wigilią do około 10 stycznia. a właściwie również sporo czasu wcześniej… to przygotowania i świętowanie… no właśnie, przygotowania…
święta – i całe przygotowania – dla mnie to duża rzecz.
to czas, gdzie powoli się wyciszam, jakbym z każdą kolejną czynnością dokładała jeden koralik do pełnego spokoju i przytulności…
święta to cała masa znaków i doznań: lampki i świece, choinki przed domem, wyglądanie śniegu, wzorki odbijane na kartkach i papierach, wyszukiwanie a potem chowanie prezentów przed domownikami, potajemne pakowanie { szeleszczące papiery }, serduszka i dzwonki, krasnale i renifery… gromadzące się pyszności, kartki ‘nie jedz tego to na święta’ , puszki z ciasteczkami, lukrowanie pierniczków…
jadalne prezenty, zaproszenia i wizyty, zapach choinki, żurawiny i grzybów…
w końcu, a może przede wszystkim właściwie, święta to czas i uwaga… myśli o bliskich, uwaga skierowana na osoby… to czas na czas…
aby święta mogły być takie, jak kocham – wspaniałe, ciepłe, spokojne, pełne czasu i uwagi – warto zadbać o różne sprawy wcześniej, żeby nie musieć się nimi zajmować kiedy przyjdzie czas świętowania, a także żeby nie padać na nos i faktycznie celebrować te piękne dni…
przygotowania do świąt:
15 KROKÓW DO WSPANIAŁYCH ŚWIĄT
przygotowania do świąt lubię zaczynać wcześnie. no może nie od razu po świętach { choć niektórzy mają i tak 😉 }, ale zdecydowanie w listopadzie. dzielę przygotowania na etapy, każdy etap ma swój czas. jest czas na prezenty i kartki, czas na dekoracje, czas na pieczenie i gotowanie. a na samym początku jest logistyka, czyli planowanie. właśnie dzięki wcześniejszemu zaplanowaniu wszystko się udaje. należę to tych osób, które lubią widzieć – jak zapiszę i zobrazuję, świat się porządkuje. dlatego robię tabelki, listy i kalendarz grudniowy. bardzo specyficzny!
1.
kalendarz grudniowy
{ kalendarz przygotowań świątecznych }
kalendarz grudniowy to moje centrum logistyczne i centrum zarządzania.
kalendarz grudniowy to zwykły, ale niezwykły planner. to terminarz, w którym zazwyczaj ujmuję ostatni tydzień listopada { a czasem dwa } oraz grudzień aż do świąt. to tabelka z datami, gdzie po kolei wpisuję ważne rzeczy. { na końcu tej części posta, czyli na końcu punktu 1. znajdziecie link do pobrania kalendarza grudniowego 2021 }.
zdarzało mi się robić kalendarz – naprędce i rysować pospiesznie, ale potem zauważyłam, że im tabelka jest czytelniejsza i bardziej uporządkowana – tym lepiej układa moje myśli i działania, tym większy spokój wprowadza.
do kalendarza wpisuję wszystko, co ma się zdarzyć w tym czasie. wszystko, co związane ze świętami – ale szczerze: w tym czasie wszystko jest związane ze świętami – zatem wpisuję tam i fryzjera, i wyjazd służbowy, i pieczenie ciast, i zakupy świąteczne…
oto mój sposób korzystania z kalendarza: w ostatni lub przedostatni weekend listopada siadam i planuję strategicznie. wszystko wpisuję do kalendarza. zatem przedziały czasowe na prezenty, dekoracje zewnętrzne, dekoracje w domu, na porządki. konkretne daty zakupów świątecznych (rozwinięcie w następnych punktach) oraz terminowe czynności kuchenne: kiedy zacząć gotować bigos, aby zdążył nabrać smaku i kiedy nastawić wędliny dojrzewające. nie zapominam o kosmetyczce, zajęciach obowiązkowych typu wyjazd służbowy { również męża }. wpisuję przedstawienie szkolne, wigilię ze współpracownikami, spotkanie przedświąteczne z przyjaciółkami… wszystkie znane ustalone terminy. zobaczcie, jak to pięknie samo się porządkuje: od razu wiadomo, że nie będzie pieczenia pierniczków w weekend kiedy pracuję.
WAŻNE! zaplanujcie od razu dni przyjemności świątecznych: jarmark bożonarodzeniowy, spacer z rodziną żeby pooglądać rozświetlone miasto, czy kino. to ważne, aby przygotowania do świąt nie były tylko pracą – ale również relaksem i napełnianiem serca atmosferą.
wpisy koduję kolorystycznie: na niebiesko terminy nieprzesuwalne, najczęściej na zielono prace związane z domem i dekoracje, na czerwono prezenty, zakupy i wyjścia z domu, na czarno kulinaria… można też stawiać znaczki / ikony, ale kolory są szybciej rozpoznawalne.
poza pierwszą sesją planowania 😉 kalendarz zapełnia się sukcesywnie, z czasem jest mocno zapisany, pełen strzałek i odnośników (a czasem bywa, że trzeba zrobić drugi 😉 ). sprawy załatwione oznaczam ptaszkiem i wykreślam. to bardzo poprawia nastój – kiedy możemy zobaczyć postęp naszych działań.
tutaj DO POBRANIA KALENDARZ GRUDNIOWY 2021 z gwiazdkową grafiką,
a tutaj GRUDNIOWY NOTATNIK 2021 – przydatny notatnik z motywami świątecznymi, do wydruku >>> wszystko w jednym : okładka okolicznościowa, listy wydarzeń, prezentów, dekoracji, menu i zakupów { o listach piszę poniżej }, kalendarz grudniowy, planer tygodniowy i na koniec : przesłanie… >>> { po wydrukowaniu można przedziurkować i związać wstążeczką albo sznureczkiem, i mieć w ten sposób swój własny unikalny notes-planer świąteczny }
2.
planowanie: lista prezentów. lista dekoracji. lista dań. i lista zakupów
oprócz kalendarza robię listy.
LISTA PREZENTÓW.
nie wyobrażam sobie życia bez tej listy…. organizujemy dużo prezentów, wyręczamy babcie, doradzamy mamom, i nie wiem jak moglibyśmy to zrobić i nie pomylić wszystkiego bez listy. więc lista prezentów.
LISTA DEKORACJI
jeśli planujesz lub chciałabyś więcej akcentów świątecznych w domu niż tylko choinkę – warto zaplanować to również. na jakie dekoracje masz, gdzie je umieścisz, kupisz gotowe, a może zrobisz sama? jakich elementów będziesz potrzebować?
LISTA DAŃ na wigilię i święta, ciast i ciasteczek.
no tak. to wszystko co ma koniecznie być przygotowane, co domownicy i goście uwielbiają. tak, żeby była możliwość rozpisać w czasie.
to co możliwe staram się ugotować wcześniej, a niektóre rzeczy po prostu wymagają wcześniejszego zadbania.
właśnie – tu ważna rzecz: przy planowaniu świątecznego menu warto uwzględnić czas potrzebny na gotowanie oraz to z jakim wyprzedzeniem można przygotować danie. żeby nie okazało się potem, że trzeba wiele potraw przygotować dzień przed wigilią.
LISTA ZAKUPÓW.
to oczywistość i chyba wszyscy je robią przed świętami. moja jest wyrafinowana – kilka lat temu zebrałam się i zrobiłam listę świątecznych ulubieńców w komputerze, w arkuszu kalkulacyjnym. wypisałam składniki z przepisów, które zazwyczaj używam na święta. większość dań powtarzamy z roku na rok, bo wszyscy lubią. jeśli dochodzi nowe danie – dopisuję do listy. sortuję listę po składnikach, składniki się grupują, sumuję – i już wszystko wiem. raz wykonana praca procentuje przez lata.
listę prezentów, listę dekoracji i listę dań ogarniam w tym samym czasie, kiedy rozpoczynam kalendarz.
lista zakupów może być zrobiona chwilę później.
3.
rękodzieło: kartki, ręcznie robione prezenty, zawieszki do prezentów, elementy dekoracji
rzeczy przygotowane ręcznie… robimy kartki, zawieszki do prezentów { będzie na blogu plik do pobrania z gotowymi szablonami i grafikami }, w zeszłym roku robiliśmy – czyli malowaliśmy – papier do pakowania prezentów. zawsze coś się znajdzie. w najskromniejszym wydaniu samo wypisywanie kart pocztowych. więc te wszystkie ręczne kreatywne prace staram się również robić wcześnie. najpóźniej na samym początku grudnia. w listopadzie jest również czas na kalendarz adwentowy, jeśli chcecie go zrobić.
zazwyczaj też w tym czasie – jeszcze przed grudniem – robię moje doroczne zakupy rękodzielnicze. kupuje hurtowo rafię {duże paczki po kilka złotych}, całe rolki wstążeczek w podobnych cenach, blankiety na kartki pocztowe i kolorowe koperty, tekturki na zawieszki, arkusze papierów kolorowych, dekoracyjny, specjalnych… zawsze kupuje te rzeczy przez allegro, ceny są nieporównywalnie niższe – na moje wstążki w pasmanterii wydałabym fortunę… polecam internetowe pasmanterie i sklepy florystyczne – tam można znaleźć prawdziwe cudeńka, jak stożki z sizalu czy małe drewniane choinki.
inne dobre źródło elementów dekoracyjnych to bazarki, czy jarmarki. znajdziecie tam na przykład ozdoby wiklinowe, zazwyczaj jednak trzeba będzie zapłacić więcej.
4.
prezenty
co roku mam plan, żeby wszystkie prezenty kupić w listopadzie, i zazwyczaj to się nie udaje. ale faktycznie zdecydowaną większość prezentów kupuję wtedy. mniej ludzi w sklepach, mniejsze tłumy, czasem większy wybór, więcej czasu i mniej stresu… no i w ten sposób nie zostawiam na ostatnią chwilę. sporą – i coraz większą – część prezentów kupuję przez internet. to kolejny powód, aby zrobić to wcześniej – aby przesyłki nie utknęły w świątecznym korku pocztowo-kurierskim, i aby uniknąć kolejnych napięć.
o prezentach – jak sprawić, aby były niezwykłe – można przeczytać w postach:
prezenty osobiste – 10 pomysłów na niebanale prezenty
prezenty osobiste – 10 pomysłów na prezenty nieoczywiste
na blogu znajdziecie też PREZENTOWNIKI – czyli przewodniki po wartościowych przedmiotach, idealnych na prezenty:
PREZENTOWNIK KAWA
PREZENTOWNIK KSIĄŻKI
PREZENTOWNIK KSIĄŻKI DLA DZIECI
POLECAJKI GRUDNIOWE { tu również prezenty dla siebie 🙂 }
na początku grudnia dorzucę jeszcze nowy post prezentowy, zaglądajcie!
5.
dekoracje na zewnątrz
u mnie to już początek grudnia… dekoruję wejście do domu, wieszamy światełka przed domem, czasem wokół okien, a czasem rozświetlamy taras. nawet mieszkając w bloku można wprowadzić dodatkowy nastrój dekoracjami na balkonie, na okiennej szybie czy na drzwiach do mieszkania. polecam pinterest jako źródło inspiracji – wystarczy wpisać anglojęzyczne hasła ‘christmas’ ‘decoration’ i ‘outside’, albo ‘window’…
6.
porządki generalne i pomysły… { a może przemalujemy ścianę? }
nie jestem entuzjastką ‘generalnych porządków ’ przed świętami, ale niektórzy są – jeśli do niech należysz zaplanuj je na początku grudnia, żeby nie zostać z tym na ostatni moment. u mnie w ramach porządków przedświątecznych jest lekkie przestawianie, zmiana dekoracji, a czasem mebli… czasem nagle pojawia się pomysł: a może ta ściana powinna być jasna, tak pięknie pasowałaby do drewnianej choinki… i lubię mieć czas na takie akcje. więc tak: porządki, przemeblowania i inne rewolucje zaplanujmy na początek grudnia.
7.
dekoracje w domu
u mnie jest ich dużo, i zazwyczaj nie robię wszystkiego w jednym rzucie. zaczynam w okolicy mikołajek – lubię aby w tym dniu na stole były już akcenty świąteczne, więc zazwyczaj rośliny świąteczne { czasem gwiazdy betlejemskie, a czasem mini-choinki } trafiają do domu już wtedy. mam przy stole specjalną skrzynkę, w którą wsadzam rośliny… potem dekoracji przybywa, i w okolicy 10 grudnia dom wygląda jakby święta były już! { ja to uwielbiam. czasem z córką włączamy już pastorałki… }
8.
pakowanie prezentów
nie zostawiajcie na ostatnią chwilę! staram się wygospodarować czas – tak aby nikt mnie nie nakrył – pomiędzy końcem listopada, kiedy mam już zasadniczą część prezentów, a 15 grudnia – żeby zapakować tę lwią część. żeby w noc przed wigilią dopakować już tylko ostatnie niedobitki. to kolejny powód, dla którego warto zadbać wcześniej o opakowania, zawieszki i dekoracje – te z punktu 3.
‘od zawsze’ również prezenty gromadzą się u nas sukcesywnie. to jakby odwrócenie kalendarza adwentowego: nie dostajemy codziennie prezentu, ale wielokrotnie rano zauważamy, że prezentów pod choinką lub w skarpetach… przybyło!
9.
zakupy świąteczne część 1
pierwszą część zakupów robimy zazwyczaj w pierwszym tygodniu grudnia. wtedy kupujemy wszystkie suche produkty, napoje, puszki, słoiki, czekolady… to co się nie psuje i nie musi być świeże. a także elementy dekoracji, serwetki, świece i wszystkie tego typu rzeczy.
w tych zakupach również znajdują się składniki potraw przygotowywanych z wyprzedzeniem – chociażby bigos lub wędliny dojrzewające { te trzeba nastawić 11 grudnia najpóźniej } . dlatego produkty na te potrawy trzeba mieć odpowiednio wcześnie. dlatego też tak ważne jest planowanie – z puntu 2.
10.
kulinaria – dania z wyprzedzeniem
to nie jest jeden konkretny termin w kalendarzu, zazwyczaj to jest okres.
na święta robię mnóstwo rodzajów ciasteczek, i tę czynność rozkładam na kolejne weekendy. wiecie, że na przykład pierniczki można przechowywać bardzo długo? my pieczemy je zazwyczaj w pierwszy weekend grudnia, a lukrujemy w kolejny. pieczemy – bo u nas to już cała tradycja. robimy to zawsze razem z moją mamą i córką – takie nasze trzypokoleniowe pierniczenie. słuchamy pastorałek i mamy naprawdę cudowny czas { o naszym piernikowych spotkaniach możecie poczytać TUTAJ}.
więc pierniczki, ciasteczka różne, bigosy, wędliny dojrzewające { PRZEPISY TUTAJ– spróbujcie, bardzo, bardzo watro zrobić wędliny w domu } i farsz do pierogów robię zawsze z dużym wyprzedzeniem. podobnie sos żurawinowy, czy cudowne bakaliowe nadzienie ‘mincemeat’ do świątecznych gwiazdkowych babeczek { PRZEPIS TUTAJ– niech Was nie zmyli nazwa, nadzienie jest przepyszne, pełne bakalii i żurawiny, z korzenną nutą. }
11.
stół i otoczenie
nigdy, przenigdy nie zostawiajcie POMYŚLENIA o stole na wigilijne popołudnie czy nawet poranek. podarujcie sobie tę cząstkę spokoju – i luksusu – i pochylcie się nad stołem choćby kilka dni wcześniej. jeśli nie przemyśleliście stołu przy temacie dekoracji – punkt 7. —> teraz jest na to czas. jaki obrus, jakie talerze, jakich półmisków potrzebujecie, i czy wszystko macie. a może właśnie w tym roku wolałabyś obrus złoty, a nie tradycyjnie biały?
{ u mnie obrus pojawia się na stole wyłącznie na święta. czasem, niezmiernie rzadko jest biały. nie mam ambicji, aby co roku stół był w stylu ‘jakiego jeszcze nie było’ ale relatywnie często zmieniam wygląd świątecznego stołu. bywał choinkowo-piernikowy, złocisty z motywem gwiazdeczek, czerwony, w odcieniach wina… jaki będzie w tym roku? nie wiem jeszcze 🙂 }
12.
zakupy świąteczne część 2
druga tura zakupów jest u mnie zazwyczaj około połowy grudnia i zawiera większość składników potrzebnych do przygotowania świątecznych dań. w tej porcji zakupów kupujemy dosłownie, wszystko, co nie musi być kupione dzień czy dwa przed świętami.
część zakupów robię przez internet, do sprawdzonych miejsc stacjonarnych wysyłam męża { z listą 😉 }, a najbardziej ulubione odwiedzam sama.
to też odpowiedni moment na zamówienie potraw, jeśli posiłkujecie się takimi rozwiązaniami. mój ulubiony lokalny punkt, w którym pani Zosia robi genialne śledzie z cebulką { ja akurat nie cierpię ich przygotowywać i NIGDY nie robię sama } i pyszną sałatkę jarzynową zazwyczaj przyjmuje zamówienia do 15 grudnia.
13.
kulinaria – tuż przed świętami
główna pula przygotowań kulinarnych. pieczenie, zupy, ryby w galarecie. u mnie zawsze najintensywniejszy jest ostatni weekend przed świętami oraz dwa ostatnie dni.
wszystko, dosłownie wszystko czego nie musisz zrobić w Wigilię – zrób wcześniej.
w ostatnich dniach przed świętami przydają się szczegółowo rozpisane plany, żeby poszczególne czynności miały określoną kolejność i układały się w sensowną całość. { pamiętaj, że masz jeden piekarnik 😉 }
14.
zakupy świąteczne część 3
trzecie zakupy to te, które trzeba zrobić tuż przed – świeże ryby, mięsa, owoce i warzywa – te, które nie poleżą a powinny być jak najświeższe.
te sprawunki zawsze powierzam mężowi, podobnie jak odbiór zamówionych produktów.
15.
ostatnia chwila – tylko niezbędne prace
{ oraz to o czym się zapomniało }
na koniec zostawiam tylko te czynności, które rzeczywiście muszą być zrobione tuż przed. z kulinariów sałatki, świeże dania rybne, niektóre słodkości.
trochę czasu dla siebie – na dobry wygląd i jeszcze lepszy nastrój.
i zawsze, zawsze zachowuję sobie jakieś 2 godziny czasu na rzeczy, o których zapomniałam, albo na coś… co pójdzie nie tak.
a dalej… już same cudowności, przyjemności, czułości…
cudownych przygotowań!
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i planer do wydrukowania
Do Świąt Bożego Narodzenia został miesiąc, więc najwyższa pora zabrać się za świąteczne przygotowania. Czy listopad to za wcześnie na odzieranie z magii? Nie sądzę 🙂 Po licznych pytaniach związanych z organizacją Świąt, które pojawiają się na naszej grupie Dom w Porządku upewniłam się tylko, że to wcześniejsze planowanie, przygotowywanie i szykowanie jest właśnie po to, byśmy sam czas przed Wigilią spędzili na celebracji, doświadczaniu, spokoju i radości. By nie siadać przy wigilijnym stole umęczonym, tylko mieć wszystko gotowe wcześniej i w świąteczne dni cieszyć się tym, co w tych Świętach najważniejsze.
Dziś tak jak rok temu i dwa lata temu, zapraszam Was do moich przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku postanowiłam stworzyć swój świąteczny niezbędnik, który będzie mi towarzyszył również w kolejnych latach. Jedno miejsce, w którym będę gromadziła świąteczne inspiracje, menu, tradycje, kartki czy etykiety na prezenty, czyli Planer?Świąteczny.
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
W czasie świątecznych przygotowań łatwo wpaść w pośpiech, gonienie za kolejnymi sprawami, bez klimatu i bez uroku. A przecież najważniejsza w tym czasie nie jest perfekcja, tylko radość z tych przygotowań i znalezienie czasu na celebrowanie tych chwil w gronie naszych najbliższych. Po dużym tempie ostatnich tygodni chcę, by ten przedświąteczny czas był wolniejszy, spokojniejszy, taki bardziej tu i teraz. I wiem, że mogę to uzyskać planując nasze przygotowania z wyprzedzeniem.
Do powstania dzisiejszego wpisu zainspirowała mnie marka Morning Fresh, która posiada w swojej ofercie super wydajne i skuteczne skoncentrowane płyny do naczyń. Przydadzą się one nie tylko podczas zmywania po świątecznych potrawach i wypiekach, ale również w przedświątecznych porządkach. W harmonogramie, który znajdziecie niżej, oznaczyłam, jak dają sobie radę przy zadaniach, które wkrótce przed nami. Płyny do naczyń są najbardziej uniwersalnym środkiem czystości. Nie tylko skutecznie myją naczynia, ale również sprawdzą się podczas czyszczenia szafek kuchennych, kamienia naturalnego czy podczas usuwania tłustych plam odkrytych na białym obrusie.
Przed samymi Świętami unikam wielkich porządków, te robię jesienią. Ale są też punkty, którym zawsze poświęcamy więcej uwagi. Oprócz dekorowania i pakowania prezentów, które uwielbiam, zwracam uwagę na świąteczny stół i całą zastawę, która wtedy musi lśnić.
Harmonogram świątecznych przygotowań
Razem z Planerem?Świątecznym przygotowałam sobie harmonogram wszystkich prac. Dzielę się nim również z Wami, ale niech on będzie inspiracją do Waszych planów. Dostosujecie go do siebie i swojej wizji Świąt.
4 tygodnie do Świąt (21-27 listopada):
ustalić jak spędzimy Święta (zaplanować podróże i rodzinne spotkania)
ustalić świąteczny budżet
ustalić plan prac domowych i przygotowania potraw, podzielić go między wszystkich członków rodziny
spisać pomysły na prezenty i zrobić pierwsze zakupy (ważne! 25 listopada Czarny Piątek i zakupy w okazyjnych cenach)
pomyśleć nad pakowaniem prezentów i sprawdzić czy mamy wszystkie akcesoria do pakowania (papiery, wstążki, etykiety)
ustalić do kogo wyślemy kartki świąteczne, spisać adresy
zaplanować nasze świąteczne tradycje
3 tygodnie do Świąt (28 listopada – 4 grudnia):
ustalić świąteczne menu
zrobić przegląd zapasów i przypraw
zrobić listę zakupów spożywczych
przejrzeć świąteczne dekoracje, sprawdzić czy działają światełka, zaplanować dekoracje i przygotowanie świątecznych ozdób DIY
kupić kolejne prezenty (ważne! 29 listopada Dzień Darmowej Dostawy)
kupić/wykonać kartki świąteczne
umówić się do fryzjera/kosmetyczki
2 tygodnie do Świąt (5-11 grudnia):
zrobić pierwsze zakupy spożywcze
przygotować ubrania na Święta (uprać, odświeżyć, kupić)
kupić ostatnie prezenty
wyczyścić piekarnik
uporządkować i umyć lodówkę
przygotować świąteczną zastawę stołową (przyda się Morning Fresh)
umyć szkło i sztućce (przyda się Morning Fresh)
rozpocząć dekorowanie mieszkania
upiec pierniczki
1 tydzień do Świąt (12-18 grudnia):
wysłać kartki świąteczne
zapakować prezenty
wyczyścić/kupić choinkę
odświeżyć bombki
naostrzyć noże
udekorować pierniczki
Przed samymi Świętami:
zrobić ostatnie zakupy spożywcze
ugotować świąteczne potrawy (część z nich, np. pierogi, można przygotować wcześniej i zamrozić)
standardowe porządki w kuchni i łazience (przyda się Morning Fresh)
ubrać choinkę
w Wigilię szybkie ogarnięcie mieszkania i odkurzenie
Planer?Świąteczny do wydrukowania
Co zawiera planer?
W planerze znajdziecie 12 widoków: plan miesiąca na listopad i grudzień, świąteczny budżet, listę prezentów, plan dekoracji, listę kontaktów, gdzie można zanotować, np. adresy osób, do których wyślemy kartki, świąteczne menu, listę zakupów, strony z przepisami, harmonogram przygotowań w dwóch wersjach oraz ogólne listy do zrobienia. Jest też oczywiście strona z okładką.
.
Jak drukować planer? Jakiego papieru użyć? Jak go złożyć?
Gotowy planer ma format A5. Najlepszy efekt uzyskacie drukując planer z opcją „Dwie strony na arkusz”. Wówczas każda strona wydruku po przecięciu na pół będzie miała wygodny format A5, ale możecie też używać z kartek A4. Pełna dowolność. Ja korzystam z segregatora, do którego wpięłam wydrukowane strony, a także koszulki na dokumenty. W tych przechowuję etykiety, bileciki i czy kartki świąteczne z poprzednich lat, które nadal mogę wykorzystać. Plan na przyszłość mam taki, by niektóre ze stron drukować co roku, ale zostawiać te niezmienne jak np. lista kontaktów.
Planer?Świąteczny najlepiej drukować na odrobinę grubszym papierze niż zwykły papier ksero, dzięki temu zapiski nie będą przebijać i przetrwa wielokrotne używanie.
Mam nadzieję, że Planer?Świąteczny pomoże Wam zaplanować i przygotować się do Świąt bezstresowo, a wspólne odliczanie sprawi, że ten czas będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Niesamowicie się na te dni cieszę, najchętniej już bym wszystko udekorowała. Pamiętajcie też, by do świątecznych przygotowań (porządków, zakupów, gotowania, dekorowania) zaangażować wszystkich członków rodziny. Bo najlepsze przygotowania, to te wspólne!
Rodzinne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Nie wiem jak u Was, ale u mnie już po Wszystkich Świętych zaczyna się myśleć o Świętach Bożego Narodzenia, zaraz po 1 listopada nastawiam ciasto na piernik długo dojrzewający, który piekę tydz. przed Wigilią i tak rusza machina… W zasadzie co roku zastanawiam się jak zorganizować święta by nie zwariować. Jeśli jesteśmy sami, albo idziemy do kogoś to jeszcze pół biedy, ale najgorzej jak całe święta wypadają u nas, wtedy to się dzieje… męża rodzice nie obchodzą jakoś super specjalnie tych świąt, po pierwszej Wigilii u teściowej magia świąt poszła w siną dal, dlatego wolę sama wszystko przygotować, nawet jeśli miałabym paść jak wafel i nie dotrwać do Pasterki. Od 1 grudnia startujemy z kalendarzem adwentowym i ruszamy z przygotowaniami.
Przygotuj sobie listę na zakupy
Żeby uniknąć wydawania niepotrzebnie pieniędzy. Przed świętami sklepy kuszą przeróżnymi promocjami, czy zawsze są to promocje… no cóż różnie to bywa, ale kolorowe bilbordy kuszą. Ja zawsze siadam na spokojnie i myślę co przygotuje na świąteczny stół, w końcu 12 potraw to nie lada wyzwanie dla nie jednej gospodyni. Robimy z chłopakami naradę, kto co chce, kto na co ma apetyt w tym roku. Gdy stworzę menu, przygotowuje listę zakupów, z tą listą jadę do sklepu i zaopatruje się w produkty z listy. W trakcie przygotowań potraw, oczywiście zawsze jeszcze wyskoczą jakieś braki, ale są to raczej drobiazgi po, które mogę spokojnie posłać męża do osiedlowego sklepu już bez listy i wiem, że 2,3 rzeczy spokojnie zapamięta.
Prezenty
Dla synka kupujemy już stopniowo miesiąc prędzej, Radek ma urodziny tydz. przed świętami, więc to dla nas i naszych bliskich też nie lada wyzwanie. Dla rodziny przeważnie kupujemy symboliczne prezenty chyba, że wiemy akurat, że dana rzecz się bardzo przyda i obdarowywany się ucieszy. W każdym bądź razie o prezentach też myślimy już prędzej, żeby uniknąć tłumów i kolejek w sklepach.
Przygotowania do świąt najlepiej rozłożyć w czasie
Wtedy grudzień upłynie nam bez większych stresów, a my będziemy w pełni mogli cieszyć się okresem Świąt Bożego Narodzenia. No cóż nie oszukujmy się święta trwają tylko 3 dni a przygotowania do nich… same wiecie 🙂 Grudzień ma dla mnie magiczną moc, to mój ulubiony miesiąc w roku, nie lubię zimy chyba, że jest biała, ale święta i ten cały harmider przed nimi uwielbiam.
Część rzeczy można ugotować prędzej i zamrozić
Lepimy wspólnie z mężem uszka do barszczu wigilijnego, nastawiamy buraczki ćwikłowe na zakwas do barszczu, to taki nasz coroczny rytuał. Gotuje bigos i wkładam do słoików, w tym roku z wolnowaru. Lepię pierogi z kapustą i grzybami, przygotowuje krokiety, paszteciki wszystko to mrożę, żeby dzień przed Wigilią tylko spokojnie sobie wyjąć z zamrażalnika, a na drugi dzień podsmażyć i odgrzać w piekarniku tuż przed wzejściem pierwszej gwiazdki. Jako dziecko zawsze wypatrywałam pierwszej gwiazdki na niebie, u mnie w domu siadało się do kolacji przeważnie o godz. 17- ej.
Kiedyś robiłam wszystko na świeżo, ale wtedy to uwierzcie mi nie miałam siły na nic jak większość z nas kobiet. Już ładnych parę lat co się da przygotowuje prędzej i mrożę, a resztę jak sałatki, mięsa i ryby dzień przed Wigilią.
Zawsze zaraz po Mikołajkach zapełniamy puszki różnego kalibru ciachami i pierniczkami, w tym roku nawet się pokusiłam o dekorowanie pierniczków. Kocham wypiekać ciasteczka razem z moim małym pomocnikiem. Synek dzielnie mi towarzyszy we wszystkich wypiekach, pomaga wykrawać ciasteczka i układać na blaszce, dla dzieci to również szczególny świąteczny czas.
Porządki przedświąteczne
Gdy przygotujemy wszystkie potrawy do mrożenia, zabieramy się wspólnie z mężem i synkiem za przedświąteczne sprzątanie mieszkania, każdy ma swoją działkę. Ja ogarniam kuchnie, mąż łazienkę, przedpokój i sypialnie, synek swój pokój z naszą pomocą, a duży pokój sprzątamy wszyscy razem.
Wyciągamy świąteczne dekoracje, obrusy, tydz. przed Wigilią w urodziny naszego synka, dokładnie 17 grudnia wybieramy się po żywą choinkę, którą wspólnie przystrajamy. U mnie w domu była zawsze sztuczna choinka u teściów też, ale jednak żywa ma swój wyjątkowy urok i klimat, a jak pięknie pachnie w całym domu. Choinkę ubieramy wspólnie wszyscy razem, a pod choinką oczywiście nie może zabraknąć prezentów.
Nakrycie stołu
Przywiązuje ogromną uwagę do drobiazgów, w Wigilię mój stół musi wyglądać nienagannie zresztą tak jak ja i moja rodzina, ubieramy się odświętnie. Pod obrusem nie może zabraknąć sianka, za nim usiądziemy do kolacji dzielimy się opłatkiem. Na stole nie może zabraknąć również stroika świątecznego i świecy z Caritasu. W tym roku moje potrawy będę serwować na polskiej porcelanie MariaPaula.
Święta Bożego Narodzenia mają szczególną moc
To właśnie wtedy ludzie są dla siebie milsi i bardziej życzliwi, składają sobie życzenia, dzwonią do tych, do których cały rok nie dzwonili, odwiedzają się wzajemnie, a nawet znajdują w sobie chęć pomocy innym. Wigilia to wspaniały moment, żeby z kimś się pogodzić, odłóżmy w tym szczególnym dniu wszelkie waśnie i spory na bok. To będą wyjątkowe święta, mimo pandemii warto się zatrzymać na chwile w tym pędzie i spędzić te szczególne świąteczne dni z bliskimi. Przy moim stole nie może zabraknąć jednego nakrycia dla wędrowca. Podzielmy się opłatkiem i spędźmy miło czas w gronie najbliższych. Zadbajmy o dobre relacje z bliskimi i niech te święta będą rodzinne i pełne miłości.
Zdrowych i Spokojnych Świąt!!!
Blog o Świętach Bożego Narodzenia – lista 400 inspirujących tematów
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i ten magiczny czas z nimi związany. Dlatego ubrałam czapkę Świętego Mikołaja, zrobiłam sobie gorącą czekoladę z piankami marshmallow i przy rozpalonym kominku stworzyłam listę intrygujących sezonowych tematów na blog związanych z Bożym Narodzeniem. Chcąc stworzyć popularny blog lifestylowy, koniecznie musisz poruszać aktualne tematy i trendy, a przedświąteczny czas i przygotowania to absolutny must-have, gdy wiele osób szuka porad, podpowiedzi, poradników i inspiracji.
Święta Bożego Narodzenia to dla mnie magiczny i wyjątkowy czas. Moment, w którym na chwilę zapominam o pracy i rzeczywiście więcej czasu spędzam z najbliższymi i odpoczywam. Choć w życiu popularnej blogerki i polecanej copywriterki przedświąteczny czas to gorący okres zawodowy, to udało mi się przygotować najlepszą listę tematów niezbędnych na blog o Świętach Bożego Narodzenia, które zainteresują czytelników i pomogą Ci poprawić statystyki bloga.
Niekończąca się lista tematów bożonarodzeniowych na blog
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu lifestylowym
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog lifestylowy:
1. Co zabrać na przyjęcie wigilijne?
2. Lista filmów do obejrzenia na Netflix-ie w Święta Bożego Narodzenia
3. Moja świąteczna lista życzeń
4. Jak utrzymać formę w okresie świątecznym?
5. Jak wirtualnie świętować Boże Narodzenie z najbliższymi?
6. Jak dbać o pozytywne nastawienie przed Świętami Bożego Narodzenia?
7. Jak spędzić święta samemu w domu?
8. Jak przezwyciężyć świąteczne przemęczenie?
9. 20 faktów o Bożym Narodzeniu
10. Jak mniej się stresować i więcej cieszyć się w te święta?
11. 10 nawyków, które musisz przełamać w tym okresie świątecznym
12. 5 kroków do znalezienia wewnętrznego spokoju w te święta
13. 9 rodzinnych gier świątecznych
14. Co robić, gdy Święta Bożego Narodzenia są dla Ciebie stresujące lub smutne?
15. Jak trzymać się swoich celów fitness podczas wakacji?
16. Zdrowe alternatywy dla świątecznych ciasteczek
17. Jak jeść zdrowo na imprezach świątecznych?
18. Jak schudnąć w okresie świątecznym?
19. Mój list do Mikołaja
20. Jak najlepsze spędziłam święta Bożego Narodzenia?
21. Jak moje świętowanie Bożego Narodzenia różni się na przestrzeni lat?
22. Co oznaczają dla mnie Święta Bożego Narodzenia?
23. Moje ulubione tradycje świąteczne
24. Wpływ Świąt na różnorodne biznesowe nisze
25. Historia Świąt Bożego Narodzenia
26. Jak ludzie świętują Boże Narodzenie na całym świecie?
27. Tradycje bożonarodzeniowe na całym świecie
28. Za co kochamy Święta Bożego Narodzenia?
29. Psychologia Bożego Narodzenia
30. Tradycje, zwyczaje i przesądy związane ze Świętami Bożego Narodzenia
31. Bezstresowe Święta Bożego Narodzenia? Tak to możliwe, poznaj sposób!
32. Jak przetrwać okres świąteczny i nie zwariować?
33. Jarmark Bożonarodzeniowy — dlaczego warto się wybrać?
34. Świąteczne zwyczaje, tradycje i wierzenia Bożonarodzeniowe
35. Wielki świąteczny detoks
36. Świąteczne filmy do obejrzenia w tym sezonie
37. Minimalistyczne święta Bożego narodzenia – jak zorganizować?
38. Relacja z Jarmarku Bożonarodzeniowego w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu…
39. Tradycje bożonarodzeniowe naszej rodziny
40. Moje cele na Boże Narodzenie.
41. 101 rzeczy do zrobienia w te święta.
42. Jak się zrelaksować i odprężyć w stresującym okresie świątecznym.
43. Jak znaleźć czas dla siebie na Boże Narodzenie.
44. Święta Bożego Narodzenia kiedyś i dziś – co się zmieniło w moim życiu?
45. Święta Bożego Narodzenia nie istniałyby bez…?
46. Moje ulubione kolędy i świąteczne piosenki
47. Wskazówki, jak spakować delikatne dekoracje
48. Topowe trendy w dekorowaniu świątecznym na bieżący rok
49. Jak zrobić świąteczną girlandę w domu?
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu o prezentach
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog o prezentach:
50. Lista świątecznych prezentów – przewodnik po prezentach dla najbliższych i przyjaciół
51. Lokalne i ręcznie robione prezenty pod choinkę
52. Ciekawe pomysły na pakowanie świątecznych prezentów
53. Idealne prezenty bożonarodzeniowe dla najbliższych
54. Lista kosmetycznych prezentów dla kosmetomaniaczki
55. Co podatować pod choinkę osobie, która ma wszystko.
56. Ranking 15 książek idealnych pod choinkę!
57. Pomysły na prezenty dla każdego
58. Prezenty, które pokochają wszyscy
59. 12 idealnych pomysłów na prezent
60. Wszystko, co musisz wiedzieć o podarowaniu szczeniaka na Boże Narodzenie
61. Pomysły na prezenty pod choinkę dla najmłodszych
62. Świąteczne prezenty, które Twój syn pokocha
63. Prezenty świąteczne dla Twojej córki
64. Najlepsze prezenty pod choinkę dla mamy
65. Najlepsze prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla taty
66. Najlepsze prezenty pod choinkę dla żony
67. Najlepsze prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla męża
68. Najlepsze prezenty pod choinkę dla teściów
69. Najlepsze prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla siostry
70. Najlepsze prezenty pod choinkę dla brata
71. Najlepsze prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla babci
72. Najlepsze prezenty pod choinkę dla dziadka
73. Najlepsze prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla cioci
74. Najlepsze prezenty pod choinkę dla wujka
75. Najlepsze prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci
76. Najlepsze prezenty pod choinkę dla przyjaciół
77. Najlepsze prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla ukochanej
78. Najlepsze prezenty pod choinkę dla ukochanego
79. Najlepsze prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla niemowląt
80. Najlepsze prezenty pod choinkę dla małych dzieci
81. Najlepsze prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci
82. Najlepsze prezenty pod choinkę dla nastolatków
83. Przewodnik po prezentach świątecznych dla małych firm
84. Poradnik prezentowy dla kobiety biznesu
85. 12 pomysłów na prezenty świąteczne dla ekofreaków i minimalistów
86. Ekskluzywne prezenty pod choinkę
87. Top 5 błyszczyków do ust na świątecznej liście życzeń każdej blogerki kosmetycznej
88. Przewodnik po sekretnych prezentach od Mikołaja
89. 10 prezentów pod choinkę dla miłośników kawy
90. Najlepsze prezenty bożonarodzeniowe dla kochających góry
91. Idealny prezent świąteczny dla par
92. Kreatywne prezenty dla bliskich mieszkających za granicą
93. Prezenty, które możesz kupić na jarmarku bożonarodzeniowym
94. Najgorsze prezenty świąteczne, jakie kiedykolwiek dostałem
95. Najlepsze prezenty świąteczne, jakie kiedykolwiek dostałam
96. Pomysły na sekretny prezent od Mikołaja
97. Proste pomysły na prezenty w ostatniej chwili, które każdy pokocha
98. Nietradycyjne pomysły na prezenty świąteczne
99. Przewodnik krok po kroku, jak zapakować prezenty świąteczne
100. Pomysły na świąteczny prezent dla ekologicznego przyjaciela
101. 12 najlepszych prezentów dla mamy, które możesz podarować w te Święta
102. Przewodnik prezentowy dla blogerów i przedsiębiorców
103. Najlepsze prezenty pod choinkę za 50 zł
104. Przewodnik prezentowy dla fashionistek
105. Przewodnik po prezentach dla każdego, kto lubi gotować
106. Poradniki prezentowe dla wizażystów i stylistów fryzur
107. Wymarzone prezenty dla copywriterki
108. Lista prezentów pod choinkę dla szefa
109. Przewodnik po prezentach dla informatyka
110. Jaki prezent podarować na święta współpracownikom
111. Ranking najlepszych świątecznych prezentów dla pracowników i klientów
112. Przewodniki po prezentach świątecznych według wieku
113. Najlepsze prezenty świąteczne dla twojego pupila
114. Lista prezentów świątecznych dla seniora
115. Jaki prezent pod choinkę podarować przedszkolakowi?
116. Idealny prezent pod choinkę dla ciężarnej
117. Lista prezentów pod choinkę dla bratowej
118. Świąteczny prezent dla przyjaciółki
119. Najlepsze świąteczne prezenty handmade
120. Świąteczny prezent dla szwagra
121. Prezent pod choinkę elektronika
122. Prezent pod choinkę grafika
123. Prezent pod choinkę dla gracza
124. Historia świątecznych prezentów pod choinkę
125. Jak wybrać ten idealny prezent pod choinkę dla każdego z Twojej listy?
126. Prezent pod choinkę dla małżeństwa
127. Prezent pod choinkę dla synowej
128. Prezent pod choinkę dla teściowej
129. Prezent pod choinkę dla teścia
130. Tradycja wręczania prezentów pod choinkę – różne zwyczaje na świecie
131. Prezent pod choinkę dla wnuka
132. Prezent pod choinkę dla wujka
133. Ekskluzywne prezenty świąteczne
134. Lista luksusowych prezentów pod choinkę
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu o sprzątaniu i organizacji domu
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog o sprzątaniu i organizacji domu:
135. Za miesiąc Święta Bożego Narodzenia! Przygotuj plan działania!
136. Harmonogram przygotowań, zakupów, porządków i sprzątania przed Bożym Narodzeniem
137. Świąteczny zapach w mieszkaniu
138. Przedświąteczne sprzątanie domu – sprawdzone tricki i patenty.
139. Co się stanie, jak nie wysprzątasz domu przed Świętami Bożego Narodzenia?
140. Jak nie przejmować się świątecznym sprzątaniem?
141. Sprawdzone patenty na świąteczne porządki
142. Jak zacząć świąteczne porządki?
143. Harmonogram prac świątecznych
144. Jak nie przepracować się przed Świętami Bożego Narodzenia?
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu o prowadzeniu firmy
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog o prowadzeniu firmy:
145. Pomysły na najpiękniejsze świąteczne zdjęcia
146. Dlaczego warto pójść na wigilię firmową?
147. Jak udekorować biuro na święta?
148. Sposoby, by wprowadzić świąteczny nastrój na firmowej stronie internetowej
149. Jak wykorzystać firmowy blog i listę mailingową, by zwiększyć przedświąteczne zarobki firmy?
150. Jak zorganizować przyjęcie bożonarodzeniowe dla swoich pracowników?
151. Lista hashtagów świątecznych do użycia w mediach społecznościowych
152. Lista pomysłów na świąteczne posty na blogu
153. W co się ubrać na firmową imprezę świąteczną?
154. Świąteczne nadrabianie zaległości w pracy – czy to konieczne?
155. Wigilia firmowa – jak ją zorganizować? Zalety, atrakcje, zasady i wszystko, co musisz wiedzieć
156. Najlepsze prezenty świąteczne dla współpracowników, pracowników klientów i partnerów biznesowych
157. Jak wypromować swój biznes w okresie Świąt Bożego Narodzenia?
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu o wnętrzarskim o dekorowaniu wnętrz
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog wnętrzarski o dekorowaniu wnętrz:
158. Świąteczne dekoracje w domu i ogrodzie
159. Jak udekorować choinkę w te Święta Bożego Narodzenia?
160. Proste dekoracje na choinkę, które wykonasz samodzielnie
161. Najgorętsze trendy w świątecznych dekoracjach tego roku
162. Zestawienie najmodniejszych bożonarodzeniowych dekoracji tego sezonu
163. Jak udekorować Wigilijny stół, aby olśnić gości?
164. Proste tricki jak przechowywać świąteczne dekoracje
165. Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi lub stół jak profesjonalista
166. Najmodniejsza choinka tej zimy – jak udekorować ją stylowo?
167. Świąteczne ozdoby, dekoracje i dodatki. Jak wyczarować magię Świąt Bożego Narodzenia?
168. Modne dekoracje bożonarodzeniowe – absolutne must-have!
169. Trendy choinkowe – absolutne perełki i nowinki w dekoracjach bożonarodzeniowych
170. Najmodniejszy bożonarodzeniowy wianek na drzwi i bożonarodzeniowy flowerbox
171. Pomysły na dekorację domu na Boże Narodzenie
172. Historia najpopularniejszych dekoracji świątecznych
173. Przewodnik po dekoracjach świątecznych
174. Wskazówki dotyczące wieszania lampek świątecznych
175. Przewodnik krok po kroku, jak udekorować każdy pokój na święta Bożego Narodzenia
176. Jak ozdobić choinkę?
177. Jak zrobić wianek na drzwi na Święta Bożego Narodzenia?
178. Trendy we flowerboxach na Święta Bożego Narodzenia
179. Jak udekorować stół na Boże Narodzenie?
180. Pomysły na świąteczne dekoracje do sypialni
181. Wskazówki dotyczące dekorowania choinki
182. 14 stylowych, ale niedrogich ozdób choinkowych
183. Bożonarodzeniowe dekoracje na okno
184. Jak zrobić własne bombki na choinkę?
185. 10 stylowych ozdób choinkowych
186. Jak udekorować kominek na Boże Narodzenie?
187. Świąteczna choinka – modne trendy tego roku
188. Świąteczne oświetlenie wnętrz – jak wybrać?
189. Miniaturowa choinka – czy to dobry pomysł?
190. Jak udekorować stół na wigilię?
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu o świecach
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog o świecach:
191. Najlepsze świece zapachowe na Święta Bożego Narodzenia
192. Lista najlepszych świątecznych świec zapachowych
193. Gdzie znaleźć idealne świece na Święta Bożego Narodzenia
194. Moje ulubione świeczki na Boże Narodzenie
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu o kulinarnym
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog kulinarny:
195. Proste pomysły na śniadanie w Święta Bożego Narodzenia
196. Świąteczne obiady na Boże Narodzenie, które pokocha cała rodzina
197. Jak się zdrowo odżywiać w te święta?
198. Najlepsze przepisy na pierniki
199. Świąteczne dania dla wegan i wegetarian
200. Najlepszy przepis na gorącą czekoladę i świąteczną kawę
201. Jak zrobić świąteczny domek z piernika DIY
202. Sekrety najpyszniejszego makowca i sernika na Boże Narodzenie
203. Zupa z karpia, barszcz, zupa grzybowa, żurek – przepisy na idealne wigilijne zupy
204. Kutia i inne wigilijne słodkości
205. Ryba na wigilię Bożego Narodzenia
206. Najlepsze ciasteczka na Boże Narodzenie
207. Wypieki na Boże Narodzenie – czym zaskoczyć najbliższych w tym roku
208. Mięsa pieczone na Boże Narodzenie
209. Świąteczne przystawki na Boże Narodzenie
210. Najlepsze sałatki na Święta Bożego Narodzenia
211. Poznaj sekret najlepszego pasztetu na Boże Narodzenie
212. Jak przyrządzić śledzie na Boże Narodzenie?
213. Ranking przepisów na pierogi na Święta Bożego Narodzenia
214. Ryba po japońsku, ryba po kaszubsku, ryba po grecku, karp po żydowsku – którą przygotować na Wigilię tego roku?
215. Łazanki i kluski z makiem na Wigilię
216. Najlepsza ryba na Twoim wigilijnym stole, bez której nie wyobrażasz sobie Świąt Bożego Narodzenia
217. Sekret najlepszego kompotu z suszonych owoców
218. Potrawy wigilijne – absolutne must have
219. Pyszne koktajle bezalkoholowe do spróbowania w tym okresie świątecznym
220. Najpopularniejsze potrawy wigilijne
221. Mięso na Święta Bożego Narodzenia
222. Tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe
223. Menu wigilijne – lista 12 potraw
224. Zdrowe alternatywy dla świątecznych przekąsek
225. Wskazówki, jak unikać cukru w tym okresie świątecznym
226. Zdrowa alternatywa dla tradycyjnych świątecznych deserów
227. Przepisy na świąteczne koktajle
228. Gotowanie na Święta Bożego Narodzenia vs. catering na Święta Bożego Narodzenia – zalety, ceny i koszty
229. Jakie składniki musisz mieć w spiżarni na święta?
230. Przepisy na najlepsze świąteczne ciasteczka
231. Menu na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia
232. Ryba na Wigilię – 11 sprawdzonych przepisów
233. Dorsz w trzech pysznych odsłonach – 3 pyszne przepisy
234. Pyszne nadziewane pierniczki i inne świąteczne słodkości
235. Pomysły na świąteczny obiad
236. Babka piernikowa i kawa piernikowa sposobem na pozytywny nastrój przed świętami
237. Dieta po Świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku, która pozwoli schudnąć
238. Przepisy na Świąteczny obiad
239. Zdrowe przekąski na Boże Narodzenie
240. Jak uniknąć przetworzonej żywności w te święta?
241. Jak zaplanować świąteczne menu?
242. 12 świątecznych potraw i przekąsek
243. 6 zdrowych alternatyw dla świątecznych słodkich smakołyków
244. Najlepsze przepisy na świąteczne ciasteczka
245. Niezbędne przepisy na świąteczną kolację
246. Kreatywne świąteczne desery, które zachwycą Twoich gości
247. Świąteczne pomysły na świąteczne śniadanie
248. Najlepsze restauracje na świąteczny obiad
249. Kreatywne koktajle świąteczne
250. Pomysły na bezmięsną świąteczną kolację
251. Najlepsze przepisy na świąteczne ciastka bezglutenowe
252. Świąteczne gadżety do pieczenia dla Twojej listy życzeń
253. Jak wygląda Wigilijna kolacje na świecie?
254. Jak ugotować bożonarodzeniową szynkę w 3 prostych krokach
255. Przepisy na Boże Narodzenie przyjazne dzieciom
256. Lunchboxowe smakołyki na sezon świąteczny
257. Przepis na najsmaczniejszą świąteczną gorącą czekoladę
258. Świąteczne menu w restauracjach w Twoim mieście
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu o zero waste
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog o zero waste:
259. Jak nie marnować jedzenia po Świętach Bożego Narodzenia?
260. Przepisy na wykorzystanie resztek z Wigilii i świątecznego obiadu
262. Co zrobić z nietrafionymi prezentami, które otrzymałaś pod choinkę?
263. Dekoracje i choinka zero waste
264. Zasady zero waste i less waste w Święta Bożego Narodzenia – co musisz wiedzieć?
265. Jak zorganizować ekologiczne święta Bożego Narodzenia?
266. Jak zorganizować w swoim domu Boże Narodzenie zero waste?
267. Patenty zero waste na pakowanie prezentów
268. Co zrobić z resztkami szynki?
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu o podróżach
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog o podróżach:
269. Najlepsze miejscówki, gdzie wyjechać na Święta Bożego Narodzenia
270. Dlaczego warto spędzić Boże Narodzenie w górach lub nad morzem?
271. Podróżowanie na Boże Narodzenie z dziećmi – co musisz o tym wiedzieć
272. Gdzie najlepiej spędzić Święta Bożego Narodzenia z dziećmi
273. 20 najlepszych miejsc na ten świąteczny wypad
274. Dlaczego zaraz po świętach warto odpocząć na nartach lub w ciepłych krajach?
275. Święta Bożego Narodzenia w górach – czy to dobry pomysł?
276. Najlepsze miejsca na magiczne święta
277. Najlepsze miejsca na Boże Narodzenie dla zakochanych
278. Boże Narodzenie na plaży – gdzie najlepiej spędzić je w tym roku
279. Kompletny przewodnik po świątecznych podróżach
280. Miasta o niezwykłych tradycjach świątecznych
281. Jak wybrać miejsce, w którym spędzisz tegoroczne Boże Narodzenie?
282. Jak podróżować z dziećmi w Święta Bożego Narodzenia?
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu modowym
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog modowy:
283. 15 słynnych świątecznych trendów w modzie w tym roku
284. Sposoby stylizacji brzydkiego świątecznego swetra
285. Podsumowanie najlepszych świątecznych stylizacji paznokci
286. Ubrania, których potrzebujesz w swojej świątecznej garderobie
287. Najlepsze wyprzedaże markowej odzieży w tym sezonie przedświątecznym
288. Eleganckie stylizacje na Święta Bożego Narodzenia
289. Minimalistyczny świąteczny look
290. Ciepłe i stylowe buty do świątecznych stylizacji
291. Pomysły na stylizacje na Święta Boże Narodzenie
292. Modne stylizacje na Wigilię dla całej rodziny
293. Świąteczne stroje bez koloru czerwonego
294. Stylowa świąteczna piżama
295. Świąteczny sweter dla całej rodziny
296. Jak się ubrać na Wigilię? Stylizacje dla całej rodziny na Święta Bożego Narodzenia
297. Modowe stylizacje na Święta Bożego Narodzenia
298. Modne świąteczne swetry dla całej rodziny
299. Jak wyglądać stylowo w świątecznym swetrze?
300. Jak dobrać idealną biżuterię i dodatki do stylizacji na Wigilię i Boże Narodzenie?
301. Świąteczne trendy w modzie ciążowej
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu o finansach i oszczędzaniu
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog finansowy:
302. Jak urządzić niezapomniane rodzinne święta i nie zbankrutować?
303. Planowanie posiłków na święta a domowy budżet
304. Świąteczne lifehacki finansowe
305. Oszczędzanie pieniędzy na prezentach świątecznych?
306. Jak zarobić dodatkowe pieniądze na święta?
307. 10 najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na świątecznych zakupach
308. Finanse rodziny: jak zaplanować świąteczny budżet?
309. Jak zaoszczędzić pieniądze na święta?
310. Jak zaoszczędzić na prawie wszystkim w tym sezonie świątecznym?
311. Jak zapakować prezenty z ograniczonym budżetem?
312. Świąteczne wskazówki dotyczące budżetu
313. Niedrogie pomysły na prezenty, które dzieci pokochają
314. Jak uniknąć używania kart kredytowych podczas świątecznych zakupów?
315. Jak zmniejszyć wydatki na Święta Bożego Narodzenia?
316. Błędy związane ze świątecznymi zakupami, których należy unikać
317. Dlaczego Boże Narodzenie to wspaniały czas na planowanie celów finansowych?
318. Aplikacje, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze w okresie świątecznym
319. Jak zaoszczędzić pieniądze w Święta Bożego Narodzenia?
320. Pomysły na Boże Narodzenie z ograniczonym budżetem
321. Wskazówki dotyczące zakupów świątecznych
322. Jak zaoszczędzić pieniądze w tym sezonie świątecznych zakupów?
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu ogrodniczym i blogu o roślinach doniczkowych
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog ogrodniczy i o roślinach doniczkowych:
323. Rośliny, którymi ustroisz dom na Boże Narodzenie
324. Poinsecja – porady, wskazówki i ciekawostki. Jak pielęgnować Gwiazdę Betlejemską?
325. Bożonarodzeniowe dekoracje tarasu i ogrodu
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu parentingowym
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog parentingowy:
326. Jak cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia z noworodkiem
327. 8 najlepszych filmów dla dzieci do obejrzenia w Boże Narodzenie
328. Zabawne świąteczne tradycje dla dzieci
329. Rodzinne gry na Święta Bożego Narodzenia
330. Świąteczne zakupy z małymi dziećmi – jak nie oszaleć?
331. Jak przygotować Wigilię i Święta Bożego Narodzenia z dziećmi
332. Najpiękniejsze i urocze stroje świąteczne dla niemowląt
333. Wskazówki, jak rozmawiać z dziećmi o Mikołaju!
334. 7 pomysłów na zadbanie o siebie dla zapracowanych mam w okresie świątecznym
335. Najlepsze świąteczne książki dla dzieci
336. Święta Bożego Narodzenia z dziećmi najlepsze oferty i pakiety
337. Świąteczne gry dla dzieci
338. Elegancki ubiór dla dziecka na wigilijną kolację
339. Świąteczne przekąski dla Twojego malucha
340. Świąteczne zajęcia, które naprawdę spodobają się Twojemu nastolatkowi
341. Pomysły na świąteczne posiłki dla całej rodziny
342. Świąteczne lifehacki dla mamy
343. Jak się cieszyć świętami będąc w ciąży
344. Porady świąteczne dla samotnej mamy
345. Dbaj o zdrowie swoich dzieci na święta
346. Ważne lekcje, których możesz uczyć swoje dzieci w Boże Narodzenie
347. Pomysły na domowe dekoracje świąteczne, które można wykonać z dziećmi
348. Zdrowe świąteczne jedzenie dla niemowląt
349. Wskazówki jak zorganizować najlepsze święta z dziećmi
350. Umiejętności życiowe, których uczą swoje dzieci w tym okresie świątecznym
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu kosmetyczno-urodowym
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog kosmetyczno-urodowy:
351. Idealny makijaż na Święta Bożego Narodzenia
352. Kosmetyczna wish lista
353. Przedświąteczne zabiegi kosmetyczne
354. Atrakcyjne oferty na Black Friday związane z kosmetykami, których nie możesz przegapić
355. Ulubione Świąteczne nowości kosmetycznego
356. Ulubione zimowe perełki kosmetyczne
357. Zabiegi bankietowe, na które warto wybrać się przed Świętami Bożego Narodzenia
358. Wskazówki dotyczące makijażu na Boże Narodzenie
359. Manicure na Boże Narodzenie – najlepsze stylizacje paznokci
360. Najmodniejsze fryzury na Święta Bożego Narodzenia w tym roku.
361. Rytuały kosmetyczne idealne przed Świętami Bożego Narodzenia
362. Kolory pomadek absolutnie niezbędne w tym sezonie świątecznych
363. Najlepsze palety cieni do powiek na Boże Narodzenie
364. Jak ekspresowo zadbać o włosy i skórę przed Świętami Bożego Narodzenia?
365. Świąteczna rutyna dbania o siebie
366. 10 najlepszych perfum na Święta Bożego Narodzenia
367. Najlepsze Bożonarodzeniowe zestawy kosmetyczne 2021
368. Przegląd kosmetycznych kalendarzy adwentowych.
369. Kalendarz adwentowy z kosmetykami – dlaczego warto go kupić?
O czym pisać przed Świętami Bożego Narodzenia na blogu o prowadzeniu bloga
Tematy artykułów związane ze Świętami Bożego Narodzenia na blog o prowadzeniu bloga:
370. Harmonogram tworzenia postów blogowych związanych z zimą i Świętami Bożego Narodzenia
371. Jak zwiększyć świąteczną sprzedaż i zarobki na blogu
372. Świąteczne pomysły artykułów na bloga
373. Jak stworzyć świąteczny plan publikacji na blogu
374. Pomysły na kalendarz świąteczny
375. Jak pisać najlepsze artykuły na blog związane ze Świętami Bożego Narodzenia
376. Jak przygotować bloga na święta
377. Plusy i minusy Blogmas
378. Czy warto organizować i brać udział w przedświątecznych wyzwaniach blogerskich?
379. Jak zaplanować przedświąteczne treści na blogu?
Mam nadzieję, że mój przegląd bożonarodzeniowych tematów na blog zainspiruje Cię do tworzenia jeszcze lepszych artykułów blogowych w grudniu i zainteresuje również Twoich czytelników.
Życzę Ci, aby odliczanie do świąt i kolejne tygodnie przedświątecznej atmosfery pozytywnie Cię nastrajały.
Wśród świątecznych tematów artykułów na blog można stworzyć mnóstwo poradników dotyczących bożonarodzeniowych tradycji i zwyczajów, potraw Wigilijnych oraz dań i słodkości na Boże Narodzenie. Niezbędne w harmonogramie przedświątecznych publikacji na blogu będą również różnorodne zestawienia i listy świątecznych prezentów.
Życzę Ci magicznego czasu przedświątecznego, który pozytywnie Cię nastroi na Święta Bożego Narodzenia i przyniesie mnóstwo radości.
키워드에 대한 정보 przygotowania do świąt bożego narodzenia blog
다음은 Bing에서 przygotowania do świąt bożego narodzenia blog 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Przygotowania do Świąt – Boże Narodzenie krok po kroku | Ula Pedantula #224
- ula pedantula
- pedantula
- ula chincz
- urszula chincz
- dom
- prowadzenie domu
- porządki
- porady
- święta
- święta bożego narodzenia
- boże narodzenie
- przygotowania do świąt
- przygotowania do świąt bożego narodzenia
- prezenty na święta
- prezenty
- dekorowanie domu na święta
- świąteczne porządki
- gotowanie
Przygotowania #do #Świąt #- #Boże #Narodzenie #krok #po #kroku #| #Ula #Pedantula ##224
YouTube에서 przygotowania do świąt bożego narodzenia blog 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Przygotowania do Świąt – Boże Narodzenie krok po kroku | Ula Pedantula #224 | przygotowania do świąt bożego narodzenia blog, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.