당신은 주제를 찾고 있습니까 “liceum o profilu wojskowym – Liceum Ogólnokształcące profil wojskowy“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 TVZSTZbaszynek 이(가) 작성한 기사에는 조회수 5,118회 및 좋아요 76개 개의 좋아요가 있습니다.
liceum o profilu wojskowym 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Liceum Ogólnokształcące profil wojskowy – liceum o profilu wojskowym 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
Za mundurem panny sznurem XD
liceum o profilu wojskowym 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Liceum ogólnokształcące o profilu wojskowym
Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 – PROFIL OGÓLNY. Uczeń liceum o profilu ogólnym w trakcie 4 lat nauki po szkole podstawowej będzie realizował …
Source: hubal.edu.pl
Date Published: 2/3/2022
View: 6762
Liceum o profilu wojskowym – CK Nauka Piła
Szkoła prowadzi klasy o profilu wojskowym, zarówno w liceum jak i technikum. … Przygotowujemy absolwentów zarówno do studiów w akademiach wojskowych jak …
Source: nauka.pila.pl
Date Published: 6/10/2022
View: 1553
Klasa wojskowa z językiem angielskim
Liceum, profil wojskowy z j. ang. Szkoły dla dorosłych · Liceum Ogólnokształcące 3-letnie · Liceum Ogólnokształcące 4-letnie · Policealne · Medyczne · Kursy.
Source: www.zdroje.edu.pl
Date Published: 5/1/2022
View: 6518
Klasy o profilu wojskowym w szkołach ponadpodstawowych
Nauczanie wojskowe w OPW obejmuje szkolenie zasadnicze w klasach I–III liceum i klasach I–IV technikum, w trakcie którego są realizowane …
Source: www.ko.olsztyn.pl
Date Published: 1/5/2022
View: 2331
Liceum ogólnokształcące o profilu wojskowym
Uczniowie uczestniczą w zajęciach teoretycznych – zarys historii i podstawy prawne funkcjonowania Wojska Polskiego, żołnierz polski – umundurowanie, wyposażenie …
Source: www.zsm-swiecie.pl
Date Published: 2/26/2022
View: 6767
Liceum Ogólnokształcące – Klasa wojskowa
W naszej szkole klasy o profilu wojskowym realizowały będą kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową, a program szkolenia z zakresu przygotowania …
Source: www.zsgoscino.pl
Date Published: 10/6/2022
View: 7665
Liceum wojskowe – OPW
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Przygotowania Wojskowego (OPW). Klasa wojskowa funkcjonuje na mocy porozumienia zawartego 5 września 2000 roku.
Source: wojnicz.edu.pl
Date Published: 9/27/2022
View: 6752
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WOJSKOWE
LICEUM WOJSKOWE. Spośród wielu szkół w kraju o profilu wojskowym, u nas będzie inna – wyjątkowa! Już od 1 września – Liceum wojskowe z jazdą konną.
Source: www.zstw.pl
Date Published: 1/27/2021
View: 2191
Strona główna – Wojskowe Ogólnokształcące Liceum …
Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne im. Polskich Kryptologów … 10.00 w studiu Wojskowej Akademii Technicznej rozpocznie się konkurs online pn.
Source: woli.wat.edu.pl
Date Published: 4/30/2021
View: 3113
Wojskowa | IV Liceum Ogólnokształcące w Rudzie Śląskiej, ul …
KLASA MUNDUROWA: WOJSKOWA · Klasa liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym. „ Ze szkoły wojennej życia. Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym” ( …
Source: zso4.edupage.org
Date Published: 10/18/2021
View: 9607
주제와 관련된 이미지 liceum o profilu wojskowym
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Liceum Ogólnokształcące profil wojskowy. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 liceum o profilu wojskowym
- Author: TVZSTZbaszynek
- Views: 조회수 5,118회
- Likes: 좋아요 76개
- Date Published: 2019. 2. 8.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=Zgx5ux7bQDk
Co daje liceum o profilu wojskowym?
Po zakończeniu nauki mogą liczyć m.in. na odbycie skróconej służby przygotowawczej, która kończy się egzaminem i uzyskaniem specjalności wojskowej. Po jego zdaniu mogą ubiegać się o przyjęcie do służby wojskowej. Mogą też liczyć na dodatkowe punkty przy ubieganiu się o przyjęcie na uczelnie wojskowe.
Czy opłaca się iść do liceum wojskowego?
Wiele osób zastanawia się, czy warto rozpocząć naukę w szkole o profilu wojskowym. Dla osób, które poważnie myślą o karierze w armii, placówka tego typu będzie najlepszym rozwiązaniem. Uczniowie szkoły wojskowej otrzymują specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu przysposobienia militarnego.
Ile lat trwa liceum mundurowe?
Nauka w liceum trwa 3 lata. Po jego ukończeniu absolwent posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na przystąpienie do egzaminu maturalnego. Jest przygotowany do kontynuowania nauki na studiach wyższych.
Ile lat jest liceum wojskowe?
Uczeń liceum o profilu ogólnym w trakcie 4 lat nauki po szkole podstawowej będzie realizował podstawę programową szkolnictwa ogólnego. Uczniowie takiego liceum mogą swobodnie wybierać przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym.
Co mam po liceum mundurowym?
Absolwent będzie mógł, po odbyciu skróconej służby przygotowawczej, pozostać żołnierzem rezerwy, starać się o powołanie do terytorialnej i zawodowej służby lub pójść na studia wojskowe otrzymując gratyfikację w postaci dodatkowych punktów w procesie rekrutacji.
Czy można malować się do liceum?
Odpowiedź nie jest tu zbyt łatwa. Są szkoły, które mają w tej kwestii jasne zasady – makijaż jest absolutnie zakazany. Są też jednak placówki oświatowe, które do tematu podchodzą nieco łagodniej i pozwalają na delikatne podkreślanie urody.
Jak dostać się do wojska po liceum?
Aby zostać: szeregowym — musisz ukończyć co najmniej gimnazjum/podstawówkę podoficerem — musisz ukończyć co najmniej szkołę średnią oficerem — musisz mieć tytuł zawodowy magistra lub równorzędny.
Ile trzeba mieć punktów żeby dostać się do liceum mundurowego?
Kandydat ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej może otrzymać w postępowaniu rekrutacyjno – kwalifikacyjnym maksymalnie – 200 pkt., w tym: Za wyniki egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku w szkole podstawowej – 100 pkt. Za oceny z j.
Ile kosztuje mundur do klasy mundurowej?
Ile kosztuje mundur do klasy mundurowej? Podstawowe wyposażenie do klasy mundurowej to koszt około 750 zł. Najczęściej wybieranym mundurem w sklepie Militaria.pl jest zestaw składający się z bluzy i spodni wojskowych firmy Texar.
Czy mundurówka to liceum?
Program ten, oprócz nauki standardowych dla liceum przedmiotów, umożliwia uczniom klas wojskowych realizację zajęć edukacji wojskowej.
Co można robić po mundurówce?
- zawodowy żołnierz.
- celnik.
- strażnik miejski.
- prawnik.
- pracownik służby więziennej i wiele innych.
Jakie przedmioty są rozszerzone w liceum mundurowym?
Przedmioty realizowane wg rozszerzonego planu nauczania:
język angielski, matematyka, historia. zajęcia dodatkowe: zajęcia związane z kierunkiem klasy; w tym m.in.: wizyty m.in. w jednostkach wojskowych, poligony.
Jak iść do szkoły wojskowej?
- posiadać obywatelstwo polskie,
- zdać maturę,
- nie być karana/y sądownie,
- posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia zawodowej służby wojskowej,
- mieć ukończone 18 lat.
Co się robi w klasie wojskowej?
Program obejmie cztery podstawowe bloki tematyczne: szkolenie bojowe (w tym m.in. taktykę, szkolenie strzeleckie, rozpoznanie, obronę przed bronią masowego rażenia, łączność, terenoznawstwo, szkolenie medyczne, inżynieryjno-saperskie oraz sprawnościowe); szkolenie logistyczne (m.in.
Ile się chodzi do szkoły wojskowej?
Minimalna liczba godzin szkolenia to 230, w tym 53 godz. szkolenia teoretycznego i 177 godz. szkolenia praktycznego. Zajęcia realizowane w ramach szkolenia odbywają się na terenie szkoły, jednostki wojskowej lub na terenie innych obiektów dostosowanych do formy, metod i tematyki zajęć określonych w programie szkolenia.
Na jakie studia można iść po liceum wojskowym?
Popularne kierunki wojskowe: budownictwo, chemia, elektronika i telekomunikacja, geodezja i kartografia, informatyka, kryptologia i cyberbezpieczeństwo, logistyka, lotnictwo i kosmonautyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, kierunek lekarski.
Co się rozszerza na profilu wojskowym?
Przedmioty realizowane wg rozszerzonego planu nauczania:
język angielski, matematyka, historia. zajęcia dodatkowe: zajęcia związane z kierunkiem klasy; w tym m.in.: wizyty m.in. w jednostkach wojskowych, poligony.
Ile trzeba mieć punktów żeby dostać się do liceum mundurowego?
Kandydat ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej może otrzymać w postępowaniu rekrutacyjno – kwalifikacyjnym maksymalnie – 200 pkt., w tym: Za wyniki egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku w szkole podstawowej – 100 pkt. Za oceny z j.
Co można robić po szkole mundurowej?
- zawodowy żołnierz.
- celnik.
- strażnik miejski.
- prawnik.
- pracownik służby więziennej i wiele innych.
Liceum ogólnokształcące o profilu wojskowym
Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 – PROFIL OGÓLNY
Uczeń liceum o profilu ogólnym w trakcie 4 lat nauki po szkole podstawowej będzie realizował podstawę programową szkolnictwa ogólnego. Uczniowie takiego liceum mogą swobodnie wybierać przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym.
Szkoła dysponuje dobrze wyposażoną biblioteką, posiada pracownie informatyczne oraz nowoczesne sale przedmiotowe. Można brać udział w dodatkowych zajęciach przedmiotowych lub rozwijających zainteresowania. Proponujemy dodatkowe atrakcyjne zajęcia sportowe na siłowni oraz w Otwartej Strefie Aktywności (na świeżym powietrzu). Zachęcamy uczniów do brania udziału w imprezach szkolnych i pozaszkolnych.
Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 – PROFIL MUNDUROWY
W trakcie 3 lat nauki (po gimnazjum) lub 4 lat nauki (po szkole podstawowej) są tu realizowane następujące zagadnienia:
– szkolenie strzeleckie
– szkolenie chemiczne
– szkolenie taktyczne
– terenoznawstwo
– podstawy ratownictwa medycznego
– musztra
– edukacja wojskowa
– regulaminy.
Ponadto:
– obozy szkoleniowo – kondycyjne
– sztuki walki/samoobrona
– survival
– zajęcia sportowe.
Podczas zajęć fakultatywnych uczniowie zapoznają się ze specyfiką służby mundurowej – wojska, straży i policji. Dodatkowym atutem jest uzyskanie certyfikatów np. możliwość ukończenia kursu pierwszej pomocy. W ramach porozumienia z jednostką wojskową uczniowie uczestniczą w szkoleniach teoretycznych i praktycznych na terenie jednostki oraz biorą udział w uroczystościach państwowych.
Młodzież realizuje przedmioty objęte podstawą programową kształcenia ogólnego oraz język angielski, wiedzę o społeczeństwie lub historię w zakresie rozszerzonym.
W klasie o profilu mundurowym obowiązuje mundur określony regulaminem wewnętrznym.
Nauka w klasie o profilu mundurowym ma na celu:
– pogłębienie zagadnienia bezpiecznego życia w różnych jego aspektach
– podniesienie efektywności działań zmierzających do przygotowania absolwentów klas mundurowych do pracy w służbach mundurowych lub do studiowania na uczelniach „resortowych”
– przygotowanie do studiowania na dowolnie wybranym kierunku.
Klasy o profilu wojskowym w szkołach ponadpodstawowych – Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.
Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, które koordynuje programy Ministerstwa, opracowało specjalne narządzie, które to ułatwi. To interaktywna mapa, na której można znaleźć przydatne dane: adresy, telefony, e-maile oraz informację, w jakim projekcie szkoła uczestniczy. Z mapy można skorzystać tutaj: cutt.ly/PROGRAMY.
„CYBER.MIL z klasą” – klasy o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. To propozycja dla tych, którzy interesują się informatyką, a swoją zawodową przyszłość chcieliby widzieć w instytucjach wojskowych. Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa. „CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy i historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych. W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. MON udzieli uczestnikom programu wsparcia finansowego na realizację zadania.
Szczegółowe informacje: www.wojsko-polskie.pl
Szkolny program Oddziały Przygotowania Wojskowego, który ma oparcie w znowelizowanym prawie oświatowym. Nauczanie wojskowe w OPW obejmuje szkolenie zasadnicze w klasach I–III liceum i klasach I–IV technikum, w trakcie którego są realizowane zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz obóz szkoleniowy w klasie IV liceum i klasie V technikum. Minimalna liczba zajęć realizowanych w ramach programu w obu typach szkół to 230 godzin, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych. Są one przeprowadzane zarówno w szkole jak i w „patronackiej” jednostce wojskowej. Liczba uczniów w oddziale przygotowania wojskowego w danym roku szkolnym wynosi nie więcej niż 30.
Program „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Uczniowie od II klasy w ciągu trzech semestrów nauki szkolnej w ramach przedmiotu „Edukacja wojskowa” odbywają łącznie 185 godzin lekcyjnych, w tym 45 teoretycznych i 140 praktycznych. Po zakończeniu nauki mogą liczyć m.in. na odbycie skróconej służby przygotowawczej, która kończy się egzaminem i uzyskaniem specjalności wojskowej. Po jego zdaniu mogą ubiegać się o przyjęcie do służby wojskowej. Mogą też liczyć na dodatkowe punkty przy ubieganiu się o przyjęcie na uczelnie wojskowe.
Łącznie w obu ostatnich programach uczestniczy 10 921 uczniów uczących się w 440 klasach ze 185 szkół w całej Polsce. MON oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne, realizowane również w oparciu o „patronackie” jednostki wojskowe, ale również finansowe – dotacja obejmująca 80 procent może być przeznaczona na zakup wyposażenia lub stroju ucznia, inspirowanego mundurem wojskowym. Na same tylko indywidualne „pakiety ubiorcze” dla 3500 uczniów MON przeznaczył w 2020 roku 3,5 mln z dotacji celowej. Po zakończeniu edukacji – podobnie jak w przypadku CWKM – chętnym absolwentom oferowane jest odbycie skróconej służby przygotowawczej, a po jej odbyciu – możliwość zostania żołnierzem.
Aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych programach, zajrzyj na stronę Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”: www.wojsko-polskie.pl
Załączniki
Liceum Ogólnokształcące – klasa policyjna
Opłaty za internat
Nastąpiła zmiana ilości obiadów w miesiącu wrześniu.
Przepraszamy za zmianę podanej wcześniej kwoty
Maj 2022
wyżywienie – 227,50 zł
zakwaterowanie 70,00 zł
Czerwiec 2022
wyżywienie – 210,00 zł
zakwaterowanie 70,00 zł
Nastąpiła zmiana wydawania obiadu
w piątek na 12.30 do 14.00
Terminy weekendów, w których po uprzednim zgłoszeniu do
wychowawcy można pozostać:
08-10.04.2022
22-24.04.2022
13-15.05.2022
27-29.05.2022
Liceum ogólnokształcące o profilu wojskowym
Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 – PROFIL OGÓLNY
Uczeń liceum o profilu ogólnym w trakcie 4 lat nauki po szkole podstawowej będzie realizował podstawę programową szkolnictwa ogólnego. Uczniowie takiego liceum mogą swobodnie wybierać przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym.
Szkoła dysponuje dobrze wyposażoną biblioteką, posiada pracownie informatyczne oraz nowoczesne sale przedmiotowe. Można brać udział w dodatkowych zajęciach przedmiotowych lub rozwijających zainteresowania. Proponujemy dodatkowe atrakcyjne zajęcia sportowe na siłowni oraz w Otwartej Strefie Aktywności (na świeżym powietrzu). Zachęcamy uczniów do brania udziału w imprezach szkolnych i pozaszkolnych.
Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 – PROFIL MUNDUROWY
W trakcie 3 lat nauki (po gimnazjum) lub 4 lat nauki (po szkole podstawowej) są tu realizowane następujące zagadnienia:
– szkolenie strzeleckie
– szkolenie chemiczne
– szkolenie taktyczne
– terenoznawstwo
– podstawy ratownictwa medycznego
– musztra
– edukacja wojskowa
– regulaminy.
Ponadto:
– obozy szkoleniowo – kondycyjne
– sztuki walki/samoobrona
– survival
– zajęcia sportowe.
Podczas zajęć fakultatywnych uczniowie zapoznają się ze specyfiką służby mundurowej – wojska, straży i policji. Dodatkowym atutem jest uzyskanie certyfikatów np. możliwość ukończenia kursu pierwszej pomocy. W ramach porozumienia z jednostką wojskową uczniowie uczestniczą w szkoleniach teoretycznych i praktycznych na terenie jednostki oraz biorą udział w uroczystościach państwowych.
Młodzież realizuje przedmioty objęte podstawą programową kształcenia ogólnego oraz język angielski, wiedzę o społeczeństwie lub historię w zakresie rozszerzonym.
W klasie o profilu mundurowym obowiązuje mundur określony regulaminem wewnętrznym.
Nauka w klasie o profilu mundurowym ma na celu:
– pogłębienie zagadnienia bezpiecznego życia w różnych jego aspektach
– podniesienie efektywności działań zmierzających do przygotowania absolwentów klas mundurowych do pracy w służbach mundurowych lub do studiowania na uczelniach „resortowych”
– przygotowanie do studiowania na dowolnie wybranym kierunku.
Liceum o profilu wojskowym – CK Nauka Piła
Szkoła prowadzi klasy o profilu wojskowym, zarówno w liceum jak i technikum. Oferta skierowana jest do tych uczniów, którzy w przyszłości pragną pełnić zawodową służbę wojskową. Przygotowujemy absolwentów zarówno do studiów w akademiach wojskowych jak i do służby kontraktowej, w tym także do służby w nowo formowanych jednostkach obrony terytorialnej.
W trakcie nauki uczniowie poznają min. podstawy wychowania obywatelskiego i wojskowego, odbywają szkolenie bojowe i logistyczne. Zajęcia rozpoczyna 3- dniowy obóz integracyjny , kolejne prowadzone są w garnizonie pilskim, a rok szkolny kończy 10-dniowy obóz poligonowy. Ponadto, cyklicznie co kwartał, całodzienne szkolenia zintegrowane odbywają się w jednostkach wojskowych.
Absolwenci posiadają wiedzę z obszaru szkolenia bojowego, wiedzę teoretyczną z zakresu balistyki i teorii strzału, terenoznawstwa, zasad budowy stanowisk ogniowych, znają rodzaje min własnych i innych państw, organizację obrony przeciwlotniczej, przepisy i zasady organizacji łączności, zasady obrony i ochrony obiektów, podstawy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Ponadto uczniowie technikum poznają zasady działania i zadania bezzałogowych statków powietrznych. Cotygodniowe treningi strzeleckie i walki wręcz pozwalają zdobywać kolejne żołnierskie umiejętności. Wszystkie zajęcia w klasach wojskowych odbywają się w pełnym umundurowaniu i zgodnie z zasadami musztry.
profil wojskowy z językiem angielskim
Centrum Edukacji Zdroje
ul. Jabłoniowa 15 · Szczecin szkoły dla młodzieży od 1998r.
Klasa wojskowa z językiem angielskim
Oddział Przygotowania Wojskowego
to klasa, która realizuje program szkolenia w zakresie przygotowania wojskowego określony przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Program przy wsparciu MON nadzorowany jest przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.
Zajęcia są przeprowadzane w szkole oraz patronackiej Jednostce Wojskowej.
W klasie przewidziane są obozy wojskowe i survivalowe oraz szkolenia m.in.: szkolenie bojowe, w tym: szkolenie strzeleckie, terenoznawstwo, szkolenie medyczne, inżynieryjno-saperskie, sprawnościowe czy szkolenie logistyczne.
Klasy wojskowe biorą udział w różnego rodzaju akcjach i uroczystościach, a także (z sukcesami) konkursach z zakresu wojskowości, np. w Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Paradnej oraz Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
Dodatkowym przedmiotem realizowanym w OPW jest język angielski zawodowy.
Korzyści dla absolwentów Oddziałów Przygotowania Wojskowego to możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w konsekwencji pozostanie żołnierzem rezerw osobowych SZ RP lub wstąpienie do czynnej służby wojskowej, dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie wojskowe.
Oprócz kształcenia w zakresie przygotowania wojskowego uczniowie przygotowują się w ramach kształcenia ogólnego do egzaminu maturalnego.
Patronat i współpraca
Patronat nad klasą sprawuje Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Uniwersytet Szczeciński i 5 Pułk Inżynieryjny w Szczecinie.
Czas trwania nauki: 4 lata.
Rekrutacja
Rekrutacja odbywa się poprzez stronę elektronicznego naboru prowadzonego przez Urząd Miasta Szczecina dla: Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Możesz również po prostu przyjść do sekretariatu, a wszystkie formalności załatwimy na miejscu. Zadzwoń, chętnie odpowiemy na każde pytanie. Telefon (91) 461 33 03. Wyślij e-mail: [email protected]
Klasy o profilu wojskowym w szkołach ponadpodstawowych – Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.
Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, które koordynuje programy Ministerstwa, opracowało specjalne narządzie, które to ułatwi. To interaktywna mapa, na której można znaleźć przydatne dane: adresy, telefony, e-maile oraz informację, w jakim projekcie szkoła uczestniczy. Z mapy można skorzystać tutaj: cutt.ly/PROGRAMY.
„CYBER.MIL z klasą” – klasy o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. To propozycja dla tych, którzy interesują się informatyką, a swoją zawodową przyszłość chcieliby widzieć w instytucjach wojskowych. Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa. „CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy i historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych. W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. MON udzieli uczestnikom programu wsparcia finansowego na realizację zadania.
Szczegółowe informacje: www.wojsko-polskie.pl
Szkolny program Oddziały Przygotowania Wojskowego, który ma oparcie w znowelizowanym prawie oświatowym. Nauczanie wojskowe w OPW obejmuje szkolenie zasadnicze w klasach I–III liceum i klasach I–IV technikum, w trakcie którego są realizowane zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz obóz szkoleniowy w klasie IV liceum i klasie V technikum. Minimalna liczba zajęć realizowanych w ramach programu w obu typach szkół to 230 godzin, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych. Są one przeprowadzane zarówno w szkole jak i w „patronackiej” jednostce wojskowej. Liczba uczniów w oddziale przygotowania wojskowego w danym roku szkolnym wynosi nie więcej niż 30.
Program „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Uczniowie od II klasy w ciągu trzech semestrów nauki szkolnej w ramach przedmiotu „Edukacja wojskowa” odbywają łącznie 185 godzin lekcyjnych, w tym 45 teoretycznych i 140 praktycznych. Po zakończeniu nauki mogą liczyć m.in. na odbycie skróconej służby przygotowawczej, która kończy się egzaminem i uzyskaniem specjalności wojskowej. Po jego zdaniu mogą ubiegać się o przyjęcie do służby wojskowej. Mogą też liczyć na dodatkowe punkty przy ubieganiu się o przyjęcie na uczelnie wojskowe.
Łącznie w obu ostatnich programach uczestniczy 10 921 uczniów uczących się w 440 klasach ze 185 szkół w całej Polsce. MON oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne, realizowane również w oparciu o „patronackie” jednostki wojskowe, ale również finansowe – dotacja obejmująca 80 procent może być przeznaczona na zakup wyposażenia lub stroju ucznia, inspirowanego mundurem wojskowym. Na same tylko indywidualne „pakiety ubiorcze” dla 3500 uczniów MON przeznaczył w 2020 roku 3,5 mln z dotacji celowej. Po zakończeniu edukacji – podobnie jak w przypadku CWKM – chętnym absolwentom oferowane jest odbycie skróconej służby przygotowawczej, a po jej odbyciu – możliwość zostania żołnierzem.
Aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych programach, zajrzyj na stronę Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”: www.wojsko-polskie.pl
Załączniki
Liceum ogólnokształcące o profilu wojskowym – Zespół Szkół Menedżerskich w Świeciu
Klasy o profilu wojskowym rozpoczęły funkcjonowanie w Zespole Szkół Menedżerskich we wrześniu 2014 roku. Początkowo zajęcia prowadzili oficerowie rezerwy Wojska Polskiego oraz instruktorzy Związku Strzeleckiego „Strzelec Wągrowiec” z oddziałem w Chełmnie. Obecnie szkoła zapewnia opiekę własnych instruktorów posiadających pełne uprawnienia do prowadzenia tego typu zajęć. Uczniowie uczestniczą w zajęciach teoretycznych – zarys historii i podstawy prawne funkcjonowania Wojska Polskiego, żołnierz polski – umundurowanie, wyposażenie, hierarchia służbowa, podstawy posługiwania się bronią, oraz zajęcia o charakterze praktycznym – elementy musztry, zielona taktyka, pierwsza pomoc w miejscu walki, elementy posługiwania się różnego rodzaju bronią palną. We wrześniu każdego roku uczniowie profilu wojskowego uczestniczą w kilkudniowym obozie o charakterze kondycyjno – szkoleniowym. Dodatkowo uczniowie pełnią warty honorowe przy pomnikach w czasie świąt państwowych i narodowych oraz są głównymi uczestnikami podczas obchodów rocznicowych na Małym Rynku w październiku każdego roku.
Więcej o liceum ogólnokształcącym
Więcej o rekrutacji
Udział i oprawa świąt państwowych i uroczystości lokalnych Mały Rynek – październik – masowe egzekucje na mieszkańcach Świecia w 1939 roku
Fot. Andrzej Bartniak
Fot. Andrzej Bartniak
Fot. Andrzej Bartniak
Uczniowie klas mundurowych – udział w obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych – marzec 2018
Integracja i obóz kondycyjno – szkoleniowy
Strzelnica w Rybieńcu – październik 2019
2018 – wyjazd do „miasteczka policyjnego” w Pile
25 stycznia 2020 r. uczniowie klas mundurowych wzięli udział w rekonstrukcji obrazującej powrót Świecia do Polski z okazji 100-lecia rocznicy odzyskania niepodległości.
Fot. swiecie.eu
Fot. swiecie.eu
Ćwiczenia linowe
„Tajemnice szyfrów”
Liceum Ogólnokształcące – Klasa wojskowa
Opłaty za internat
Nastąpiła zmiana ilości obiadów w miesiącu wrześniu.
Przepraszamy za zmianę podanej wcześniej kwoty
Maj 2022
wyżywienie – 227,50 zł
zakwaterowanie 70,00 zł
Czerwiec 2022
wyżywienie – 210,00 zł
zakwaterowanie 70,00 zł
Nastąpiła zmiana wydawania obiadu
w piątek na 12.30 do 14.00
Terminy weekendów, w których po uprzednim zgłoszeniu do
wychowawcy można pozostać:
08-10.04.2022
22-24.04.2022
13-15.05.2022
27-29.05.2022
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Przygotowania Wojskowego (OPW)
Klasa wojskowa funkcjonuje na mocy porozumienia zawartego 5 września 2000 roku. Szkolenie wojskowe prowadzone jest od 22 lat przez profesjonalną kadrę szkoleniową 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie.
Od roku szkolnego 2022/2023 decyzją MON Zespół Szkół Licealnych i Technicznych otrzymał zezwolenie na utworzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego. Jednostką wojskową odpowiedzialną za prowadzenie kształcenia praktycznego jest
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w Krakowie.
Klasa przeznaczona jest dla uczniów, którzy chcą związać swoją karierę zawodową ze służbami mundurowymi. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących przez wszystkie lata edukacji uczniowie uczestniczą w szkoleniu teoretycznym i praktycznym.
W czasie zajęć uczniowie mają szansę zapoznać się ze specyfiką pracy żołnierza zawodowego, uczestnicząc w zajęciach teoretycznych, realizowanych metodą wykładów informacyjnych, dyskusji, inscenizacji, prezentacji multimedialnych, pokazów umundurowania oraz zajęciach praktycznych realizowanych metodą ćwiczeń, musztry bojowej, pokazów uzbrojenia i sprzętu wojskowego, a także pokazów prawidłowo wykonywanych przez żołnierza czynności. Ponadto uczniowie tej klasy biorą udział w uroczystościach wojskowych i patriotycznych na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim. Minimalna liczba godzin szkolenia to 230, w tym 53 godz. szkolenia teoretycznego i 177 godz. szkolenia praktycznego.
Zajęcia realizowane w ramach szkolenia odbywają się na terenie szkoły, jednostki wojskowej lub na terenie innych obiektów dostosowanych do formy, metod i tematyki zajęć określonych w programie szkolenia.
W klasie IV uczniowie biorą udział w obozie szkoleniowym, który odbywa się na terenie obiektów wojskowych, w szczególności w rejonach poligonów wojskowych i ośrodkach szkolenia lub na terenie innych obiektów dostosowanych do formy, metod i tematyki zajęć określonych w programie szkolenia.
Zarówno szkolenie wojskowe, jak i udział w obozie są bezpłatne. Uczniowie na czas edukacji zobowiązani są do noszenia mundurów, zwłaszcza w czasie zajęć z przysposobienia wojskowego. Stanowią one wizytówkę klasy, podnoszą jej morale i przyswajają wizerunek żołnierza.
Oddział Przygotowania Wojskowego
w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych
im. Jana Pawła II w Wojniczu.
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu
decyzją Ministra Obrony Narodowej
otrzymał zezwolenie na utworzenie od roku szkolnego 2022/2023
Oddziału Przygotowania Wojskowego.
Jednostką wojskową odpowiedzialną za prowadzenie kształcenia praktycznego jest
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w Krakowie.
Korzyści dla uczniów płynące z podjęcia nauki w OPW:
bezpłatne pełne umundurowanie,
system szkolenia przygotowujący do pełnienia służby mundurowej,
dodatkowe punkty do Akademii Wojskowych oraz WOT,
skrócona służba przygotowawcza do służby wojskowej,
możliwość rozpoczęcia studiów na preferencyjnych warunkach,
bezpłatny obóz szkoleniowy współfinansowany przez MON.
Przedmioty rozszerzone:
Wiedza o społeczeństwie
Geografia.
Języki obcy:
język angielski
Języki obce do wyboru:
język hiszpański
język niemiecki
Uczniowie OPW w wyniku realizacji programu szkolenia poprzez zajęcia teoretyczne, praktyczne, wyjazdowe oraz obóz posiądą wiedzę z zakresu:
podstawowych uwarunkowaniach służby wojskowej,
wybranych zagadnień regulaminów ogólnego, musztry, ceremoniału wojskowego,
podstaw wychowania wojskowego,
podstaw szkolenia bojowego, w tym taktyki,
szkolenia strzeleckiego,
rozpoznania wojskowego,
szkolenia inżynieryjno-saperskiego.
Terminarz rekrutacji:
Liceum Wojskowe – OPW Nazwa etapu Termin w postępowaniu rekrutacyjnym Termin w postępowaniu uzupełniającym Rejestracja kandydatów w systemie www.malopolska.edu.com/wybór preferencji, dostarczenie wniosku do szkoły pierwszego wyboru 16 maja 2022r. – 30 maja 2022r. 27 lipca 2022r. – 28 lipca 2022r. Pobranie druku zaświadczenia lekarskiego na badania do lekarza rodzinnego oraz dostarczenie zaświadczenia 16 maja 2022r. – 27 maja 2022r. 27 lipca 2022r. – 28 lipca 2022r. Przeprowadzenie przez komisję rekrutacyjną prób sprawności fizycznej 10 czerwiec 2022r. godz. 10.00 29 lipca 2022r. – 1 sierpnia 2022r. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik prób sprawności fizycznej 15 czerwiec 2022r. 3 sierpnia 2022r. Dostarczenie świadectw i wyników egzaminu ósmoklasisty 24 czerwca 2022r. – 12 lipca 2022r. – Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia 19 lipca 2022r. do godz. 12:00 9 sierpnia 2022r. do godz. 12:00 Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa i wyników egzaminu ósmoklasisty do 25 lipca 2022r. do 17 sierpnia 2022r. Publikacja list przyjętych 26 lipca 2022r. do godz. 12:00 d18 sierpnia 2022r. do godz. 12:00
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Rekrutacji do OPW
Próba sprawności fizycznej
Dla kandydatów – absolwentów 8-letniej Szkoły Podstawowej
do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym
w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu
Termin: 10 czerwca 2022r. godz. 10.00
Miejsce: Hala Sportowa ZSLiT, ul. Rolnicza 6, 32 – 830 Wojnicz
UWAGA!
Do próby sprawności fizycznej zobowiązani są przystąpić kandydaci, którzy w swojej preferencji wybrali Klasę wojskową – OPW na pierwszym miejscu, a także kandydaci, którzy Klasę wojskową – OPW wybrali na kolejnych preferencjach.
Do testu sprawności fizycznej zostaną dopuszczeni tylko kandydaci, którzy dostarczyli zaświadczenie lekarza podstawowej opieki medycznej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do przystąpienia do próby sprawności fizycznej oraz zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział w testach sprawności fizycznej .
Niniejsze dokumenty należy przedłożyć do sekretariatu szkoły do dnia 10.06.2022r. do godz. 9.00. Na podstawie dostarczonych dokumentów pracownik Sekretariatu szkoły wydaje zgodę na przystąpienie do testu sprawności fizycznej z którym należy zgłosić się na halę sportową ZSLiT ul. Rolnicza 6, 32 – 830 Wojnicz.
Próba sprawności fizycznej
Forma testu: Ćwiczenia praktyczne (próba siły i sprawnościowy tor przeszkód)
Test sprawności fizycznej składa się z następujących ćwiczeń przeprowadzonych w cyklu w postaci toru przeszkód w następującej kolejności:próba siły: 2 x rzut oburącz w tył nad głową piłką lekarską (dziewczęta 2kg, chłopcy 3kg) – decyduje lepsza próba rzutu.
Sprawnościowy tor przeszkód: Na komendę „Start” kandydat wykonuje następujące zadania:
okrążanie 3 chorągiewek, start z leżenia na brzuchu, przewrót w przód, naprzemianstronne przeskoki obunóż wzdłuż ławeczki – 4 przeskoki, 10 x brzuszki z 2kg piłką lekarską trzymaną na wysokości klatki piersiowej, bieg „8” – 8m zaczynając do środka.
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Próby Sprawności Fizycznej
Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie k. Rzeszowa
LICEUM WOJSKOWE
Spośród wielu szkół w kraju o profilu wojskowym, u nas będzie inna – wyjątkowa! Już od 1 września – Liceum wojskowe z jazdą konną. To w tej szkole rozpocznie działalność szwadron ułanów Stowarzyszenia „Strzelec”. Poza wiedzą z zakresu wojskowości, nauki strzelania, uzyskasz umiejętności z jeździectwa. Nauczysz się jeździć konno, skakać przez przeszkody, zdobędziesz uprawnienia instruktora jeździectwa.
To właśnie nas wyróżnia od innych.
Jedyne, niepowtarzalne Liceum wojskowe z sekcją ułanów w Trzcianie zaprasza!
A wszystko to w profesjonalnych warunkach. Niebawem bazę dydaktyczną szkoły wzbogaci nowoczesna pneumatyczna strzelnica. Urządzony zostanie również przyszkolny poligon, co wraz z istniejącym zapleczem do nauki jazdy konnej oraz skoków przez przeszkody, pozwoli wam zrealizować swoje pasje.
Wspomnieć jeszcze należy, że szwadron ułanów reprezentował będzie szkołę i Powiat Rzeszowski na licznych uroczystościach państwowych oraz patriotycznych, jak również rekonstrukcjach walk historycznych.
Przedmioty rozszerzone to historia oraz wiedza o społeczeństwie.
Przyjdź, przekonaj się.
ZAPRASZAMY
키워드에 대한 정보 liceum o profilu wojskowym
다음은 Bing에서 liceum o profilu wojskowym 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Liceum Ogólnokształcące profil wojskowy
- 동영상
- 공유
- 카메라폰
- 동영상폰
- 무료
- 올리기
Liceum #Ogólnokształcące #profil #wojskowy
YouTube에서 liceum o profilu wojskowym 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Liceum Ogólnokształcące profil wojskowy | liceum o profilu wojskowym, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.