Janusz Korczak Prezentacja Dla Dzieci | Janusz Korczak – Prezentacja Multimedialna 23 개의 정답

당신은 주제를 찾고 있습니까 “janusz korczak prezentacja dla dzieci – Janusz Korczak – prezentacja multimedialna“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Tomek B 이(가) 작성한 기사에는 조회수 129,650회 및 좋아요 898개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

janusz korczak prezentacja dla dzieci 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Janusz Korczak – prezentacja multimedialna – janusz korczak prezentacja dla dzieci 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Prezentacja multimedialna o życiu i twórczości Janusza Korczaka. Praca domowa w szkole podstawowej.

janusz korczak prezentacja dla dzieci 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Janusz Korczak – prezentacja dla uczniów klas trzecich i …

4 Janusz Korczak był: lekarzem pedagogiem pisarzem psychologiem wychowawcą rzecznikiem praw i przyjacielem dzieci organizatorem opieki nad dziećmi.

+ 여기를 클릭

Source: slideplayer.pl

Date Published: 12/29/2022

View: 844

Janusz Korczak-prezentacja – SlideShare

„Tren ku czci Janusza Korczaka” „Dokąd z dziećmi odchodzisz współczesny Sokratesie? Któryś zmyślał baśnie, sam stałeś się legendą. Któryś oszukał dzieci, że …

+ 더 읽기

Source: www.slideshare.net

Date Published: 5/4/2021

View: 3404

janusz korczak

Janusz Korczak był niezwykłym człowiekiem. W razem ze Stefanią. Wilczyńską założył i prowadził Dom Sierot. – dla dzieci żydowskich w Warszawie. Był.

+ 여기에 표시

Source: zsp2.edupage.org

Date Published: 2/17/2021

View: 9745

Janusz Korczak

Korczakowskie prawa dziecka są aktualne do dziś. Większość z nich zrealizowano w. Konwencji Praw dziecka. Page 8. Dom Sierot.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.bp.pila.pl

Date Published: 12/28/2022

View: 9912

Janusz Korczak

Warsaw Ghetto Museum www.1943.pl. Król Maciuś Pierwszy to najbardziej znana książka. Janusza Korczaka napisana dla dzieci.

+ 여기에 보기

Source: 1943.pl

Date Published: 8/3/2021

View: 8567

do góry – Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka

Bursa Janusza Korczaka i Stefanii Wilczyńskiej – wystawa … Prezentacja multimedialna – “Janusz Korczak – przyjaciel dzieci”.

+ 여기를 클릭

Source: www.pskorczak.org.pl

Date Published: 11/12/2022

View: 927

Prezentacja: Janusz Korczak by Małgorzata Taborowska – Prezi

Starał się zapewnić dzieciom godziwe warunki, życia pomimo okropieństw terroru hitlerowskiego. Swoim wychowankom towarzyszył do końca, aż do męczeńskiej …

+ 여기에 자세히 보기

Source: prezi.com

Date Published: 9/26/2022

View: 1559

Janusz Korczak by kasias009 on Genially

Discover more about Janusz Korczak ✌️ – Presentation. … Obejrzyjcie prezentację. Janusz Korczak z dziećmi. Janusz Korczak.

+ 여기에 더 보기

Source: view.genial.ly

Date Published: 11/26/2022

View: 9062

주제와 관련된 이미지 janusz korczak prezentacja dla dzieci

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Janusz Korczak – prezentacja multimedialna. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Janusz Korczak - prezentacja multimedialna
Janusz Korczak – prezentacja multimedialna

주제에 대한 기사 평가 janusz korczak prezentacja dla dzieci

  • Author: Tomek B
  • Views: 조회수 129,650회
  • Likes: 좋아요 898개
  • Date Published: 2012. 11. 27.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=cuLJFYoY9l8

Kim był Janusz Korczak i co zrobił dla dzieci?

Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit, był działaczem na rzecz praw dziecka, pedagogiem, lekarzem, autorem książek dla dzieci, w tym “Króla Maciusia Pierwszego”, oraz współtwórcą i dyrektorem Domu Sierot dla dzieci żydowskich w Warszawie, który istniał do 1942 roku.

See also  List Do Fundacji Z Prośbą O Pomoc | Angielskie Powtórki Do Maturki #34 List Formalny Z Prośbą O Informację I Ze Skargą 35 개의 자세한 답변

Jakie są główne założenia koncepcji Janusza Korczaka?

Korczak czynił dzieci współodpowiedzialnymi za rezultat wychowania, stawiając ich na równi z dorosłymi. Podkreślał wzajemny wpływ dziecka i dorosłego na siebie. Zwracał uwagę na ważną rolę rodziców w procesie wychowawczym, apelował do nich o większe zainteresowanie się przeżyciami własnych dzieci.

O co walczył Janusz Korczak na świecie?

Korczak cały czas walczył o środki finansowe na utrzymanie dzieci, ale przede wszystkim starał się, by mimo beznadziejnej sytuacji, życie w Domu Sierot płynęło wcześniejszym, przedwojennym rytmem.

Jakie książki napisał Janusz Korczak?

Janusz Korczak/Książki

Jak oceniasz postawę i działania Korczaka?

Uważał , że dziecko ma prawo być sobą, być takim, jakim jest. Jeżeli dziecko jest „pełnym człowiekiem” to ma prawo do szacunku, ma prawo do tego , aby nie było lekceważone i ma prawo tego wymagać od dorosłych. Szacunek ten jest potrzebny i dla jego niewiedzy i dla jego wysiłku poznawczego.

Jak kochać dziecko?

Jak kochać dziecko. Dziecko w rodzinie” – książka autorstwa Janusza Korczaka wydana nakładem Rzecznika Praw Dziecka. Jest to pierwsza z czterech części eseju o wychowaniu „Jak kochać dziecko”. Stanowi przemyślenia, jakie Korczak spisał podczas pobytu na frontach I wojny światowej, gdzie pracował jako lekarz.

Jak wychować dziecko Korczak?

10 ważnych zasad wychowywania dzieci według Janusza Korczaka
  1. Nie oczekuj, że twoje dziecko będzie takim, jakim ty chcesz żeby było. …
  2. Nie żądaj od dziecka zapłaty za wszystko, co dla niego zrobiłeś. …
  3. Nie mścij się na dziecku za swoje krzywdy, żebyś na starość nie jadł suchego chleba. …
  4. Nie patrz na jego problemy z wysoka.

Co stanowiło najważniejsza idee pedagogiki Korczaka?

Myślą przewodnią pedagogiki Korczaka było umożliwienie dzieciom rozwoju pełnej samorządności. Zaproponowane przez niego metody wychowawcze, które stosował w Domu Sierot to między innymi: sąd koleżeński z kodeksem przebaczenia. Kodeks ten stanowił podstawę wychowania wg Korczaka.

Jaki powinien być nauczyciel wg Korczaka?

Nauczyciel powinien poznać nie tylko dzieci, ale i samego siebie. Powinien zdać sobie sprawę z tego, kim jest i kim może być dla dzieci; powinien być zawsze sobą. Zaufania dziecka nie da się kupić, trzeba je zdobyć w toku pracy wychowawczej. Niektóre zadania wychowawcze sformułowane przez J.

Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat?

Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak.

Kto poszedł z dziećmi do gazu?

5 sierpnia 1942 roku niemieccy żołnierze wyprowadzili wychowanków i personel Domu Sierot. Na czele pochodu blisko 200 podopiecznych szedł Janusz Korczak, trzymając dzieci za ręce. Był to widok niezwykły, a jednocześnie tragiczny.

Z czego słynie Janusz Korczak?

Wychowawca, pedagog, lekarz, pisarz, publicysta, działacz społeczny, teozof, mason, obywatel, Polak, Żyd. Korczak to nie tylko autor książek o Maciusiu i Kajtusiu, prekursor praw dziecka, opiekun dzieci.

Jakie książki napisał Janusz Korczak dla dzieci?

Dla dzieci napisał m.in.: Mośki, Joski i Srule, Józki, Jaśki i Franki, Sława, Król Maciuś Pierwszy, Król Maciuś na wyspie bezludnej, Bankructwo małego Dżeka, Prawidła życia, Kajtuś czarodziej, Uparty chłopiec.

Jak kochać dziecko Dziecko w rodzinie Korczak streszczenie?

Janusz Korczak w mądrej książce „Jak kochać dziecko” uświadamia rodzicom, jak niewłaściwe jest podkreślanie prawa własności do dziecka, jak szkodliwe jest snucie za dziecko planów o jego przyszłości. Podkreśla, że wszystko, co osiągnięte tresurą, naciskiem i przemocą, jest nietrwałe, niepewne, zawodne.

Ile książek napisał Janusz Korczak?

Dorobek pisarski Korczaka to ponad 20 książek, około 1400 tekstów drukowanych w około 100 pismach, oraz około 200 materiałów nie publikowanych.

Co osiągnął Janusz Korczak?

Teoretyk i praktyk wychowania, twórca oryginalnego systemu pracy z dziećmi, opartego na partnerstwie, samorządnych procedurach i instytucjach oraz pobudzaniu samowychowania. Badacz świata dzieci. Był pionierem działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursorem działań na rzecz praw dziecka-człowieka.

Jakie książki napisał Janusz Korczak dla dzieci?

Dla dzieci napisał m.in.: Mośki, Joski i Srule, Józki, Jaśki i Franki, Sława, Król Maciuś Pierwszy, Król Maciuś na wyspie bezludnej, Bankructwo małego Dżeka, Prawidła życia, Kajtuś czarodziej, Uparty chłopiec.

Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat?

Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak.

Jak wyglądał dom sierot w opowieści o Januszu Korczaku?

Na parterze mieściła się duża sala rekreacyjna pełniąca również funkcję jadalni. Obok zaś mieściły się klasy i kancelaria. Na piętrach znajdowały się sypialnie wychowanków oraz pokój Stefanii Wilczyńskiej, która razem z Korczakiem kierowała Domem Sierot. Sam Korczak mieszkał na strychu.

prezentacja dla uczniów klas trzecich i czwartych

24 Fragment „Króla Maciusia Pierwszego” – Panowie posłowie – powiedział Felek. – Ja chodziłem do szkoły i wiem, co się tam dzieje. W ciągu jednego roku niesprawiedliwie stałem w ławce siedemdziesiąt razy, w kącie stałem niesprawiedliwie sto pięć razy, za drzwi niesprawiedliwie byłem wyrzucany sto dwadzieścia razy. I myślicie, że tak było w jednej szkole ? Wcale nie. Ja uczyłem się w sześciu różnych szkołach i wszędzie było to samo (…). I posypały się skargi na szkołę i na nauczycieli(…). Kiedy już posłowie się zmęczyli i byli głodni, Felek oddał pod głosowanie projekt: – Komisja obmyśli, co zrobić, żeby w szkole było sprawiedliwie i czy płacić dzieciom za naukę, jak urzędnikom. A tymczasem do szkół mają chodzić dorośli.

I agree.

To make this website work, we log user data and share it with processors. To use this website, you must agree to our Privacy Policy , including cookie policy.

Janusz Korczak. “Do końca trzymał dzieci za ręce, zginął razem z nimi”

Janusz Korczak został wyrzucony przez Niemców z warszawskiego getta 5 sierpnia 1942 roku. Stanął na czele 200 podopiecznych z domu sierot, którzy zostali skierowani do punktu przeładunkowego na ulicy Stawki. Nastepnego dnia wszyscy zginęli w krematoriach obozu koncentracyjnego w Treblince. Choć proponowano mu uwolnienie i możliwość osobistego ratunku, nie opuścił swoich podopiecznych. Złożył ofiarę z własnego życia.

Posłuchaj 34:28 Janusz Korczak 23-06-2012.mp3 Janusz Korczak – prekursor i obrońca praw dziecka. (PR, 23.06.2012)

– Do końca trzymał dzieci za ręce, zginął razem z nimi. Odszedł w wytartym mundurze polskiego lekarza wojskowego, który włożył w pierwszym dniu wejścia Niemców do Warszawy i nosił ostentacyjnie, aż do śmierci – mówił ksiądz Jan Twardowski, w homilii wygłoszonej podczas mszy św. w Kościele Sióstr Wizytek w Warszawie 29 grudnia 1971 roku. Posłuchaj.

Posłuchaj o Januszu Korczaku w serwisie specjalnym Radia Wolności>>>

Janusz Korczak, właściwe nazwisko Henryk Goldschmit, był pedagogiem, pisarzem i lekarzem. Powołanie pedagogiczne ogarnęło całe jego życie, całą jego osobowość. Stał się bezdzietnym ojcem niezliczonej ilości cudzych dzieci. “Za syna wybrałem ideę służenia dziecku i jego sprawie” – mówił sam o sobie.

Posłuchaj 10:58 Janusz Korczak dzieciom Janusz Korczak był prekursorem pełnego szacunku stosunku do dziecka. Jego przemyślenia, mimo upływu 100 lat, nic nie straciły na aktualności i wciąż potrzebują popularyzacji – rozmowa z działaczkami francuskiego Stowarzyszenia im. J. Korczaka. (RFI)

Założył dwa domy dziecka: w 1912 roku “Dom Sierot” przy ulicy Krochmalnej w Warszawie (obecnie Jaktorowskiej), w 1919 “Nasz Dom” w Pruszkowie, przeniesiony potem na Bielany.

– Dajemy wam tęsknotę za lepszym życiem, którego nie ma, a które kiedyś będzie. Może ta tęsknota doprowadzi was do Boga, Ojczyzny i miłości – mówił do swoich wychowanków Janusz Korczak.

Ogromną popularnością cieszyły się jego audycje radiowe i książki, które pisał: “Król Maciuś I”, “Jak kochać dziecko”.

Posłuchaj 08:35 korczak twardowski 97-k_15036_0.mp3 Homilia ks. Jana Twardowskiego, która została wygłoszona podczas Mszy św. za duszę Janusza Korczaka, w Kościele Sióstr Wizytek w Warszawie. (PR, 29.12.1971)

Według pedagog Marii Grzegorzewskiej był wychowawcą niezwykłym. Wyzwalał prawdę już samą swoją obecnością. Każdy, kto przebywał przy nim, czuł się sobą. Wyczuwało się przy nim marność frazesów, form nieistotnych. Tęskniło się za czystością i prostotą jego myśli, które niosły ludziom jego pełne smutku i zadumy dobre oczy.

Do wychowanków, którzy rozpoczynali drogę życia, Janusz Korczak mawiał: – Dajemy wam tęsknotę za lepszym życiem, którego nie ma, a które kiedyś będzie. Może ta tęsknota doprowadzi was do Boga, Ojczyzny i miłości.

mk

System wychowawczy – Muzeum Treblinka

Dziecko ma prawo

Do bycia tym, kim jest,

Do życia własnym wysiłkiem i własną myślą,

Do poważnego i sprawiedliwego traktowania jego spraw,

Do wypowiadania swoich myśli,

Do upominania się i żądania,

Do protestu,

Do zabawy i rozrywki,

Do własności,

Niepowodzeń i łez,

Oraz do szacunku dla niewiedzy, dla smutku, i dla młodego wysiłku i ufności

Janusz Korczak

Janusz Korczak był prekursorem walki o prawa dziecka. Uznawał dziecko za pełnowartościowego człowieka od chwili narodzin poprzez kolejne etapy jego życia. Każdy ma prawo być sobą. Swoje poglądy wychowawcze formułował w licznych artykułach i pracach pedagogicznych, m.in. „Jak kochać dziecko”, „Prawo dziecka do szacunku”, „Momenty wychowawcze”, „Prawidła życia”, „Pedagogika żartobliwa”.

Wychowanie, według Korczak to przede wszystkim opieka, obrona, obowiązek ochrony dzieci przed niedomaganiami otaczającego świata. Zwracał uwagę na brak jasnego podziału pomiędzy wychowaniem a opieką. Główny cel w systemie wychowawczym Korczaka to dążenie do samowychowania. Był przeciwnikiem systemu wychowawczego opartego na przymusie i sztywnych zasadach, surowej dyscyplinie, wykluczał kary cielesne. Według Korczaka wychowanie miało być twórczym procesem polegającym na ustawicznym poszukiwaniu własnych skutecznych form i metod.

Korczak proponował system zachęty wobec dziecka, przy tym kierował się podstawowymi zasadami pedagogicznymi:

współzarządzaniem – polegającym na wprowadzeniu Rady Samorządowej, Sądu Koleżeńskiego i Sejmu Domu Sierot, przez te instytucje dziecięce Korczak dał dzieciom prawo do porozumiewania się z dorosłymi w celu ustalania wspólnych zasad normujących życie w Domu,

współgospodarzeniem – polegającym na samoobsłudze wychowanków poprzez system dyżurów, który funkcjonował w Domu Sierot,

oddziaływaniem opinii społecznej – przejawiało się ono w przemyśleniach, komu jaki dyżur powierzyć, w plebiscytach życzliwości, wyrokach sadowych.

Janusz Korczak nowatorski system wychowawczy zastosował we własnej praktyce wychowawczej w Domu Sierot, w Naszym Domu i na koloniach letnich. Jego techniki wychowawcze to, m.in.: samokontrola, samoocena.

Korczakowskie metody wychowawcze:

sąd koleżeński z kodeksem przebaczenia. Kodeks stanowił „kamień węgielny” wychowania Korczaka. Sąd miał przezwyciężać negatywne sposoby zachowania dzieci oraz dążyć do ich korekty, a także inspirować dzieci,

rada samorządowa zajmowała się zaspokajaniem potrzeb współmieszkańców w związku z zgłoszonymi prośbami, petycjami, regulowała współpracę dzieci z dorosłymi,

sejm dziecięcy – najważniejsza instytucja samorządu dziecięcego, jego zadaniem było: potwierdzanie lub odrzucanie praw ustanowionych przez radę samorządową, podejmowanie decyzji w sprawie świąt i ważnych wydarzeń w domu,

plebiscyt życzliwości i niechęci (+ oznaczał „lubię”, – oznaczał „nie lubię”, 0 – „jest mi obojętny”) stosowany wśród wychowanków,

tablica do porozumiewania się z dziećmi, na której umieszczano wszelkie zawiadomienia, ogłoszenia, zarządzenia. Zmuszała wychowawcę do obmyślenia każdego przedsięwzięcia, chroniła przed pochopnymi ustnymi decyzjami, a dzieci uczyła cierpliwości w oczekiwaniu na decyzje,

gazetka dziecięca „Mały Przegląd” uczyła planowej pracy, śmiałości w wypowiadaniu swych przekonań,

system dyżurów dzieci obejmował: pracę nad utrzymaniem czystości, pracę w kuchni, pomoc słabszym itp.

„szafa” znalezionych rzeczy, do której trafiały takie rzeczy jak np. „książka znaleziona na stole”,

sklepik wydający o określonej porze pewne przedmioty bezpłatnie,

skrzynka na listy, do której dzieci wrzucały listy z pytaniami, prośbami, skargami.

Istotną rolę w systemie wychowawczym Korczaka spełniał opiekun – wychowawca. Dobry wychowawca musi najpierw poznać siebie, zanim zechce poznać dzieci. Powinien odznaczać się pracowitością, ciągłym i nieustannym poznawaniem dziecka oraz wczuwać się w jego świat. Winien w praktyce realizować prawo dziecka do bycia dzieckiem, prawo dziecka do szacunku. Podstawowe zadanie opiekuna-wychowawcy to wspieranie rozwoju wychowanka. Korczak czynił dzieci współodpowiedzialnymi za rezultat wychowania, stawiając ich na równi z dorosłymi. Podkreślał wzajemny wpływ dziecka i dorosłego na siebie. Zwracał uwagę na ważną rolę rodziców w procesie wychowawczym, apelował do nich o większe zainteresowanie się przeżyciami własnych dzieci.

Nasz Dom i Dom Sierot dzięki nowatorskim metodom wychowawczym stały się prawdziwymi domami dla dziecka osieroconego i opuszczonego. Zastępował mu dom rodzinny. System wychowawczy Korczaka znalazł zastosowanie w Polsce, w Izraelu i wielu innych krajach. Sam Korczak stał się pionierem i twórcą nowego kierunku w pedagogice opiekuńczej.

Bibliografia:

Janusz Korczak-prezentacja

Girl, Wash Your Face: Stop Believing the Lies About Who You Are so You Can Become Who You Were Meant to Be Rachel Hollis

(3/5)

Free

Janusz Korczak

KIM BYŁ JANUSZ KORCZAK?

Obejrzyjcie prezentację.

Janusz Korczak z dziećmi

Janusz Korczak

Janusz Korczak z dziećmi

Pomnik Janusza Korczaka na cmentarzu żydowskim

Tablica upamiętniająca śmierć w Treblince

Zginął 5 lub 6 sierpnia 1942 roku w obozie zagłady w Treblince wraz ze swoimi wychowankami, którym towarzyszył w drodze na śmierć.

Korczak był także dziennikarzem i pisarzem.Jego najlepsze książki były adresowane do najmłodszych.

Do dziś te książki cieszą się wielką popularnością . Jest autorem znanych dzieł takich jak: ”Król Maciuś I.” czy „ Kajtuś Czarodziej.”

To nie przypadek „Stary Doktor” -bo tak go zwano znał i rozumiał dzieci. Uważał,że dzieci powinny mieć takie same prawa jak dorośli.Wzywał do okazywania dzieciom miłości, przypominał o prawach dziecka do szacunku i godnego życia.

ŚWIAT, W JAKIM

CHCIAŁ/ABYM ŻYĆ

Wykonaj w zeszycie mapę myśli na temat świata, w którym chciałbyś/chciałabyś żyć. Gdybyś mógł/mogła, co byś zmieniła? Jakie prawa miałyby dzieci? Co byłoby obowiązkowe, a co nie? Jak powinni zachowywać się dorośli? Jak powinien wyglądać nasz kraj?

Możesz puścić wodzę fantazji 🙂

PRZECZYTAJ LUB WYSŁUCHAJ INFORMACJI ZAWARTYCH W PODRĘCZNIKU

NA TEMAT TEGO NIEZWYKŁEGO CZŁOWIEKA

“Opowieść o Januszu Korczaku.”

strona 54-55

Odpowiedz na pytania

podręcznik strona 55 ćw.5

Wykonaj ćwiczenia strona 56-57

EDUKACJA MATEMATYCZNA

키워드에 대한 정보 janusz korczak prezentacja dla dzieci

다음은 Bing에서 janusz korczak prezentacja dla dzieci 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  포르쉐 마칸 실구매 가 | 이번에 안사면 못사요!! 포르쉐 신형 마칸 '필수옵션'으로 견적내봤는데... Bmw에서 포르쉐 넘어가기 쉽지 않네; 답을 믿으세요
See also  이끼 결말 해석 | 웹툰 원작 영화 이끼의 결말은..? | 뭅뭅픽 빠른 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Janusz Korczak – prezentacja multimedialna

  • Janusz Korczak
  • Kamil Brzykcy
  • Prezentacja
  • Henryk Goldshmit
  • Rok Korczaka
  • nie ma dzieci są ludzie
  • sp38
  • stary doktor
  • pan doktor
  • Rok Janusza Korczaka

Janusz #Korczak #- #prezentacja #multimedialna


YouTube에서 janusz korczak prezentacja dla dzieci 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Janusz Korczak – prezentacja multimedialna | janusz korczak prezentacja dla dzieci, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment