Przeróbka Samochodu Na Koniowóz | Transport Koni – Wynająć Koniowóz Czy Kupić Bukmankę? 7727 좋은 평가 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “przeróbka samochodu na koniowóz – Transport koni – Wynająć koniowóz czy kupić bukmankę?“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 JustHorses 이(가) 작성한 기사에는 조회수 12,585회 및 좋아요 873개 개의 좋아요가 있습니다.

przeróbka samochodu na koniowóz 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Transport koni – Wynająć koniowóz czy kupić bukmankę? – przeróbka samochodu na koniowóz 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Czy mogę ciągnąć bukmankę posiadając jedynie kategorię B prawa jazdy?
Koniecznie zaglądnij do mojego sklepiku
https://justhorses.shoplo.com/
🐴Uwaga Tajne❗ Na hasło: \”justhorses\” łapiecie 5% zniżki na wszystkie produkty ze sklepu 💥⚡
Jeśli doceniasz naszą pracę i chciałbyś pomóc nam w dalszym promowaniu jeździectwa, proszę odwiedź stronę:
https://patronite.pl/justhorses
Logo designed by: Mudassir101 / Freepik

przeróbka samochodu na koniowóz 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Koniowóz, przeróbki busów na koniowozy. Bus do przewozu …

Na załączonych zdjęciach prezentuję zabudowę do przewozu koni wraz z dwoma łóżkami sypialnianymi. Zabudowa wykonana od podstaw, bardzo lekka – cały samochód z …

+ 여기를 클릭

Source: www.olx.pl

Date Published: 10/12/2021

View: 6808

Samochód do przewozu koni

Samochody służące do transportu koni potocznie nazywane są koniowozami. … Koniowóz pozwala na bezpieczne przetransportowanie zwierzęcia.

+ 여기에 표시

Source: www.autohauser.pl

Date Published: 3/1/2021

View: 7929

Western Passion – Następna udana przerobka busa na…

Następna udana przerobka busa na Koniowoz jutro jedzie do nowego właściciela Chętnych na zakup koniowozu lub oddania własnego auta do …

+ 여기에 더 보기

Source: pl-pl.facebook.com

Date Published: 9/17/2022

View: 8930

Jak zdobyć koniowóz na dwa konie? | Zebra z Klasą

To co jest zawsze dostępne w ofertach w Internecie to samochody przerabiane z ciężarówek przez różne specjalizujące się w takich przeróbkach …

+ 더 읽기

Source: zebrazklasa.com

Date Published: 10/5/2022

View: 6421

Pojazdy do przewozu koni – Koniowozy – lamar.com.pl

Koniowozy. Pewny transport i komfortowa podróż konia. Jedną z wielu możliwości adaptacyjnych zabudowy LAMBox są, zabudowy do przewozu koni. Dzięki 25- …

+ 여기를 클릭

Source: lamar.com.pl

Date Published: 3/3/2022

View: 5200

Koniowozy – MYCEK

Koniowozy. Koniowozy – Ekskluzywne i standardowe. Oferujemy na sprzedaż samochody do przewozu koni. Produkowane przez naszą firmę zabudowy, …

+ 더 읽기

Source: izotermy.mycek.eu

Date Published: 7/15/2022

View: 7698

KONIOWÓZ ZABUDOWA Renault MASTER – Auto-zięba

Czas realizacji 3 miesiące od momentu złożenia zamówienia lub podstawienia pojazdu bazowego. Konwojent odpowiedzialny za transport koni musi posiadać dokumenty …

+ 여기를 클릭

Source: www.auto-zieba.com.pl

Date Published: 3/11/2022

View: 7643

Renault Master oraz Iveco Daily do transportu koni, czyli czym …

Samochody, które weźmiemy pod lupę to konstrukcje firmy Paragan, która jest jednym z wiodących producentów koniowozów.

+ 여기에 보기

Source: 40ton.net

Date Published: 5/8/2021

View: 6854

– Prentki Producent koniowozów

Producent koniowozów oraz zabudów specjalistycznych. Koniowozy, kampery, ambulanse. Sprzedaż i modernizacja koniowozów. Homologacja Renault.

+ 여기에 보기

Source: prentki.pl

Date Published: 9/10/2021

View: 3617

주제와 관련된 이미지 przeróbka samochodu na koniowóz

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Transport koni – Wynająć koniowóz czy kupić bukmankę?. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Transport koni - Wynająć koniowóz czy kupić bukmankę?
Transport koni – Wynająć koniowóz czy kupić bukmankę?

주제에 대한 기사 평가 przeróbka samochodu na koniowóz

  • Author: JustHorses
  • Views: 조회수 12,585회
  • Likes: 좋아요 873개
  • Date Published: 2020. 9. 20.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=53Au8vG1uWE

Koniowóz, przeróbki busów na koniowozy. Bus do przewozu koni. Śląsk! Koziegłowy • OLX.pl

Koniowóz, przeróbki busów na koniowozy. Bus do przewozu koni. Śląsk!

38 000 zł

Opis

Oferuję przeróbki busów na tzw. Koniowozy – busy do przewozu koni. Na załączonych zdjęciach prezentuję zabudowę do przewozu koni wraz z dwoma łóżkami sypialnianymi. Zabudowa wykonana od podstaw, bardzo lekka – cały samochód z zabudową waży zaledwie 2600 kg! Szybki demontaż przegrody pozwala na wykorzystanie samochodu również do tradycyjnych celów.

Cała zabudowa przygotowana według projektu klienta.

Zamontowano świetliki, kratki wentylacyjne, kamery z podglądem na żywo, kamera cofania, poduszki powietrzne z kompresorem, klapa z podnośnikami hydraulicznymi, pełne oświetlenie led i inne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu telefonicznego.

Czas realizacji od miesiąca do półtorej miesiąca.

Cena podana w ogłoszeniu dotyczy zabudowy standardowej (granatowy bus) i jest to cena netto.

Samochód do przewozu koni

Możliwości zabudowy samochodu dostawczego jest naprawdę wiele. Można przystosować go do przewozu osób, paczek czy sprzedaży jedzenia, ale również do przewozu niezwykle pięknych zwierząt, jakimi są konie.

Samochody służące do transportu koni potocznie nazywane są koniowozami. Wzrost popularności jeździectwa sprawia, że coraz więcej osób jest zainteresowana tego typu pojazdami. Koniowóz pozwala na bezpieczne przetransportowanie zwierzęcia. Jednocześnie zapewnia on koniowi komfortowe warunki, tak by podróż była dla niego jak najmniej stresująca. W przestrzeni dla zwierzęcia montuje się wiele specjalny system wentylacji, poidła czy paśnik. W aucie wyodrębnia się również specjalną przestrzeń na sprzęt, pokarm oraz inne akcesoria. Dodatkowo w aucie można zamontować specjalny monitor umożliwiający obserwację przewożonych zwierząt.

Jak zdobyć koniowóz na dwa konie?

Od kilku miesięcy cieszę się wygodą związaną z posiadaniem własnego koniowozu na dwa konie. To jest samochód do 3,5 tony, najczęściej na podstawie Renault Master, którego nadwozie przerobione jest w taki sposób aby móc przewozić konie.

Jakie są zalety koniowozu w porównaniu do przyczepy? Jest ich bardzo wiele, ale wymienię najważniejsze:

większa wygoda dla koni ciszej w czasie podróży niż w przyczepie,

amortyzacja zawieszenia łaskawsza dla nóg koni niż w przyczepie

lepsza ochrona przed warunkami atmosferycznymi na zewnątrz

większe bezpieczeństwo dla koni Wygoda dla kierowcy Łatwiejsze prowadzenie pojazdu

Możliwość prowadzenia z prawem jazdy kat B

Możliwość obserwowania koni całą drogę na kamerze

Możliwość aranżacji wnętrza do indywidualnych potrzeb Finansowe (jak już się koniowóz spłaci 😉 Możliwość podróżowania bez urządzenia VIATOLu, czyli nie płacimy za wszystkie drogi jak ciężarówki

Opłata za autostradę jak za osobówkę, podczas gdy samochód z przyczepą płaci jak ciężarówka

Selfservice… Opublikowany przez Zebrazklasa.com – blog na 24 marca 2017

W moim przypadku bardzo mocno za koniowozem przemawiał brak miejsca w przyczepie na pakę gdy podróżowałam z dwoma końmi. Wstawiałam wtedy pakę na sam przód przyczepy w związku z czym ograniczałam miejsce na głowy koni. Takie rozwiązanie było niepraktyczne i niebezpieczne, ponieważ w przypadku jakiejkolwiek stłuczki paka będąca przy głowach koni (pomimo tego, że była przymocowana do ściany) mogła im zrobić krzywdę. Na szczęście zdążyliśmy zrobić koniowóz zanim cokolwiek takiego się zdarzyło.

ZATEM JAKIE SĄ SPOSOBY NA ZDOBYCIE KONIOWOZU?

Przede wszystkim liczymy ile pieniędzy możemy mieć na ten cel

Nowy koniowóz zrobiony przez profesjonalne firmy to kwota powyżej 120 tys zł. Jeśli chcemy dodatkowe elementy wyposażenia możemy wydać dużo więcej. Zaleta tego rozwiązania to samochód na lata, komfortowy, z klimatyzacją etc. Jeśli jednak mamy mniej pieniędzy będziemy skazani na samochody używane – najbardziej popularną metodą zdobycia takiego pojazdu jest zakup używanego koniowozu.

Po pierwsze można szukać za granicą, ale rozwiązanie to jest bardzo kłopotliwe, bo trzeba znać język danego kraju i słownictwo związane z przewozem koni, znać strony internetowe z ogłoszeniami i pojechać do tego kraju aby oglądać samochód przed zakupem. Przede wszystkim też na zachodzie koniowozy nawet używane są o wiele droższe niż w Polsce.

Dlatego sporo osób poszukuje używanych koniowozów w Polsce. Jest to niezłe rozwiązanie jeśli kupimy używany koniowóz robiony przez uznanych producentów posiadających odpowiednie homologacje i pewien standard produkcji – np. PRENTKI

czy PARAGAN. Niestety używane samochody tych firm schodzą na pniu, więc najczęściej ich nie znajdziemy w ofertach, a jeśli znajdziemy to będą droższe niż porównywalne wiekiem przerabiane przez inne firmy.

To co jest zawsze dostępne w ofertach w Internecie to samochody przerabiane z ciężarówek przez różne specjalizujące się w takich przeróbkach warsztaty lub osoby prywatne. To jest najbardziej ryzykowny sposób pozyskania koniowozu, wymaga ogromnej ostrożności i znajomości pewnych zasad poprawnej budowy koniowozu. Bardzo często warsztaty takie poszukując oszczędności produkują samochody po prostu niebezpieczne dla ludzi i koni.

Nie możemy liczyć na to, że kupimy bezpieczny koniowóz za cenę przyczepy!

Niestety jeśli chcemy wydać mniej niż 50 tys zł to będzie oznaczało duże kompromisy, bardzo często na bezpieczeństwie ludzi i koni. Uwaga na wszelkie okazje! Są na rynku samochody po 35 tys złotych, najczęściej z rokiem produkcji przed 1990… Często takie samochody deklarują mały przebieg bo “były mało używane”. Jeśli policzymy jednak ilość km w przeliczeniu na ponad 20 lat, okazuje się że musiałby przez 20 lat być prawie w ogóle nie używane, zatem uwaga na cofnięte liczniki!

Często te tanie samochody mają za małą moc (np 89 koni mech) i bardzo trudno będzie z końmi podjechać nawet pod najmniejszą górkę nie mówiąc o ciągnięciu dodatkowej przyczepy. Nie możemy też w takim przypadku liczyć na komfort i bezpieczeństwo ludzi czy koni. To lepiej już korzystać z przyczepy.

Jeśli już wpadnie nam w oko jakiś używany koniowóz zwróćmy uwagę na kilka rzeczy:

czy samochód na którym zamontowano koniowóz ma oryginalny przebieg czy był serwisowany odpowiednio – to można zrobić w Internecie poprzez nr VIN. Czy mamy wszystkie oryginalne dokumenty samochodu, w tym dokumenty serwisowania. Zajrzyjmy pod samochód zobaczyć czy przypadkiem nie wiszą pod nim kable nie osłonięte peszlami. To jest najłatwiejszy sposób na wyłapanie bubla, bo jest to bardzo częsty sposób oszczędzania warsztatów, jak można się domyśleć bardzo ryzykowny dla przyszłego właściciela Przyjrzyjmy się wykończeniom, np. zawiasom w drzwiach, osłonkom lamp, po takich detalach widać czy np. nie mamy oszczędności w detalach np zamontowanych aluminiowych zawiasów które po kilku miesiącach się wytrą To czego nie sprawdzimy, a jest to bardzo ważne to czy podłoga pod końmi została wzmocniona. Jeśli bowiem koniowóz budowany był na naczepie ciężarowej, podłoga pod konie powinna być najczęściej wzmocniona Nie sprawdzimy też czegoś co jest kluczowe – czy między kabiną a przestrzenią dla koni zamontowano kratownicę wzmacniającą tą ścianę. W przypadku wypadku bez takiej kratownicy, koń ląduje nam w kabinie kierowcy… Tego z reguły też warsztaty nie montują. I wreszcie bez-wypadkowość samochodu. Kupując używany koniowóz nie mamy możliwości sprawdzenia czy nie miał poważnego wypadku.

Kolejnym sposobem jest przerobienie własnego samochodu, czyli kupienie odpowiedniej używanej ciężarówki (czy vana) i przebudowę jej kontenera na koniowóz. Ten sposób wymaga dobrego przygotowania, bo nie każdy van można przerobić na koniowóz i nie każdy znajomy warsztat powinien się tego podejmować.

My przeszliśmy podchodziliśmy po kolei przez wszystkie te sposoby bez powodzenia, ponieważ samochody od producenta były za drogie, a samochody przerobione zupełnie nie odpowiadały nam rozkładem wnętrza. Albo były za krótkie, albo nie miały miejsca na spanie, albo za małą przestrzeń bagażową. Tak więc zdecydowaliśmy się kupić ciężarówkę specjalnie pod nasz koniowóz.

Żeby zbudować dobry koniowóz musimy wiedzieć co chcemy w nim mieć!

Bo np. czy chcemy mieć 3 miejsca w kabinie, czy 4 lub więcej? To jest ważne pytanie bo w zależności od ilości miejsc i rzędów w kabinie, albo mamy samochód ciężarowy i możemy odliczać VAT przy zakupie i paliwie (jeśli mamy firmę),

albo mając zarejestrowane miejsce na więcej niż 3 osoby w kabinie nie możemy tego odliczać. Czy chcemy tzw social, czyli miejsce do spania czy nie, może być w postaci ławki, albo sypialni nad kabiną.

przykładowa kabina sypialna nad kierowcą

W niektórych samochodach z zachodu widziałam nawet wygospodarowane miejsce na umywalkę. Czy chcemy mieć żłób pod głowami koni czy nie. Czy chcemy żeby konie były w całości odseparowane od przestrzeni z tyłu samochodu czy nie. Zatem najpierw robimy listę tego co na pewno ma się w nim znaleźć.

Jak widać najgorsze rozwiązanie jakie można przyjąć to kupienie z ogłoszenia używanego koniowozu tanio. W zasadzie gwarantuje nam to kłopoty i to raczej szybciej niż później. Żeby to zrobić z głową, trzeba trochę poczytać, przeszkolić się i przemyśleć i zaplanować proces. Mam nadzieję że mój wpis Wam w tym pomoże.

W następnym odcinku opiszę jak zbudować koniowóz na używanym samochodzie.

Pojazdy do przewozu koni

Polityka prywatności serwisu www.lamar.com.pl 1. Informacje ogólne 1. Operatorem Serwisu www.lamar.com.pl jest spółka LAMAR SP Z O O (KRS: 0000340811 – SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, NIP: 9111975471, REGON: 021107150), Smardzów, ul. Wrocławska 36, 56-400 Oleśnica. 2. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób: a. Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje. b. Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. “ciasteczka”). c. Poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego Provider, ul. Grabiszyńska 163, 53-439 Wrocław, NIP: 899-22-97-785 funkcjonującego pod adresem www.lamar.com.pl 2. Informacje w formularzach 1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika. 2. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP) 3. Dane w formularzu nie są udostępniane podmiotom trzecim. 4. Dane podane w formularzu mogą stanowić zbiór potencjalnych klientów, zarejestrowany przez Operatora Serwisu. 5. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np w celu dokonania procesu obsługi zgłoszenia serwisowego lub kontaktu handlowego. 6. Dane podane w formularzach mogą być przekazane podmiotom technicznie realizującym niektóre usługi. 3. Informacja o plikach cookies 1. Serwis korzysta z plików cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu. 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach: a. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; b. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu c. określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej. 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie. 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/ 4. Logi serwera 1. Informacje o niektórych zachowaniach użytkowników podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych. 2. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać: a. Czas nadejścia zapytania, b. Czas wysłania odpowiedzi, c. Nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP, d. Informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, e. Adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik, f. Informacje o przeglądarce użytkownika, g.Informacje o adresie IP. 3. Dane powyższe nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony. 4. Dane powyższe są wykorzystywane jedynie dla celów administrowania serwerem. 5. Udostępnienie danych 1. Dane podlegają udostępnieniu podmiotom zewnętrznym wyłącznie w granicach prawnie dozwolonych. 2. Dane umożliwiające identyfikację osoby fizycznej są udostępniane wyłączenie za zgodą tej osoby. 3. Operator może mieć obowiązek udzielania informacji zebranych przez Serwis upoważnionym organom na podstawie zgodnych z prawem żądań w zakresie wynikającym z żądania. 6. Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę? 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami: a. Internet Explorer b. Chrome c. Safari d. Firefox e. Opera f. Android g. Safari (iOS) h. Windows Phone i. Blackberry

Close

izotermy.mycek.eu

Koniowozy

Koniowozy – Ekskluzywne i standardowe

Oferujemy na sprzedaż samochody do przewozu koni. Produkowane przez naszą firmę zabudowy, mogą być zintegrowane z kabiną kierowcy i posiadać część socjalną.

Wszystkie koniowozy wykonujemy z uwzględnieniem bezpieczeństwa i komfortu przewożonych zwierząt.

Opracowaliśmy bardzo wiele rozwiązań podnoszące bezpieczeństwo koni podczas załadunku i transportu takich jak: poduszki chroniące przed obtarciem, barierkę z fartuchem ochronnym, trap posiadający mały kąt nachylenia, co bardzo ułatwia załadunek lub rozładunek koni. Trap wykończony jest specjalną antypoślizgową gumową matą, która ułatwia komunikację, oraz podświetlenie.

Nasze Koniowozy, których nadwozia są zintegrowane z kabiną kierowcy posiadają aerodynamiczny kształt, który gwarantuje zmniejszenie oporu powietrza i znaczne zmniejszenia spalanie paliwa. Koniowozy MYCEK swoim kształtem i designem podkreślają dynamikę samochodu, ale też czynią go nietuzinkowym.

Techniczne wyposażenie zabudowy:

Rampa załadunkowa oklejona antypoślizgową gumową matą. Na podłodze wylewka gumowo kauczukowa. Ściany zabezpieczone i wzmocnione. Na ścianie bocznej i tylnej tapicerowane poduszki. Przegroda tapicerowana z fartuchem. Belka oporowa tapicerowana z fartuchem. Kamera cofania i kamera w przedziale do obserwacji koni Wentylator nawiewno – wywiewny sterowany w kabinie kierowcy Szyberdach 2 szt. Okna 2 szt. Oświetlenie LED Przedział bagażowy.

Ekskluzywna wersja koniowozu wykonana na podwoziu Fiat Ducato

Zabudowa zintegrowana z kabiną kierowcy.

Aerodynamiczny kształt, nietuzinkowy design.

Przystosowana do przewozu 2 koni.

Ekskluzywna wersja koniowozu

Zabudowa wykonana na Fiacie Ducato

2 fotele obszyte skórą nappą, 2 tapicerowane łóżka

Obowiązkowo przegrody wyposażone w fartuchy ochronne

Ekskluzywna wersja koniowozu, przystosowana do przewozu 2 koni, wykonana na Fiacie Ducato.

Obowiązkowo wyposażony w kamerę cofania i kamerę do obserwacji koni

Opływowy kształt pojazdu, bez widocznych łączeń.

Koniowóz w kolorze srebrnym.

Standardowa wersja

Zabudowa wykonana na podwoziu Hyundai, przystosowana do przewozu jednego lub 2 koni.

Ekskluzywna wersja koniowozu na Citroen Jumper.

Aerodynamiczna sylwetka , jedyny, niepowtarzalny wzór.

Nadwozie zintegrowane z kabiną kierowcy. Przystosowany do przewozu 2 koni.

Jeśli mają Państwo pytania prosimy o kontakt [email protected]

Tel 602 101 997 lub 602 289 544

Udzielimy Państwu wszelkich informacji.

Renault Master oraz Iveco Daily do transportu koni, czyli czym szczególnym wyróżniają się tzw. koniowozy

W ostatnich tygodniach prezentowałem Renault Master oraz Iveco Daily w artykułach utrzymanych w konwencji „co ciekawego robi się z tymi autami za granicą”. Oba teksty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego też uznałem, że warto byłoby kontynuować zgłębianie konfiguracyjno-nadwoziowych ciekawostek dotyczących Mastera i Daily. I tak oto zrodził się pomysł napisania o tzw. koniowozach, czyli samochodach dostawczych, które często łączą w sobie cechy pojazdu typowo transportowego, reprezentacyjnego, a także mieszkalnego. Ulubionym podwoziem dla twórców najmniejszych koniowozów jest oczywiście Master, natomiast zabudowy nieco bardziej rozbudowane montuje się na popularnych „Dajlakach”.

Materiały do artykułu dostarczyła mi firma eDostawcze.pl, która zajmuje się sprzedażą tego typu konstrukcji, a także ich finansowaniem. Samochody, które weźmiemy pod lupę to konstrukcje firmy Paragan, która jest jednym z wiodących producentów koniowozów.

Zaczniemy od kilku najważniejszych faktów dotyczących konstrukcji do przewozu pięknych i mądrych zwierząt. Konie przewozi się tyłem do kierunku jazdy, wprowadzając je do wnętrza zabudowy poprzez drzwi umieszczone na boku pojazdu. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – konie nie mają biegu wstecznego, dlatego też lepiej wprowadzać je przodem. Co więcej, drzwi boczne są na tyle szerokie, że przodem konie można także i wyprowadzić. Poprzez drzwi tylne otrzymujemy natomiast do dyspozycji wyjście awaryjne dla zwierząt, a także dostęp do tzw. siodłowni, gdzie przechowywane są na przykład akcesoria jeździeckie.

Wszystko to sprawia, że samochód dostawczy z zabudową dla koni wygląda jak połączenie jeżdżącej budki z jedzeniem, samochodu z niemieckiej poczty i busa na międzynarodówkę. Furgonowe nadwozie wyróżnia się bowiem zazwyczaj ogromnymi drzwiami na boku, a także konstrukcją przypominającą „kurnik”. Tak się bowiem składa, że z końmi często jeździ się na zawody, czy wystawy, gdzie trzeba spędzić jedną lub nawet kilka nocy. Stąd też montuje się części sypialne zintegrowane z zabudowami, które można znaleźć na dachu samochodu, jak w klasycznym busie na międzynarodówkę, lub w przedniej części samej zabudowy, co zdarza się w największych i najbardziej luksusowych konstrukcjach.

Odnośnie konstrukcji tego typu maszyn trzeba wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy, mianowicie specjalnych ścianach oddzielających przestrzeń pasażerską lub sypialną od ładowni na konie. Muszą być to ściany odporne na porządne kopnięcia, bo jak powszechnie wiadomo, zirytowany koń lubi czasami machnąć tylną nogą. Poza tym na pokładzie muszą czekać jeszcze mniejsze dodatki w postaci wentylatorów, uchwytów do mocowania zwierząt, okien, a czasami nawet kamery przekazującej obraz z ładowni do szoferki.

Jak łatwo się domyślać, koniowóz koniowozowi nierówny, na co przykładem może być gama produktów wspomnianej firmy Paragan. Mamy tutaj do wyboru następujące pojazdy:

1. Equistar Eco, czyli samochód zbudowany na bazie Renault Master L2 ze 100-konnym silnikiem. Ładowność wynosi tutaj maksymalnie 1250 kg, miejsca sypialnego nie przewidziano, zmieścimy dwa konie, kierowcę i dwóch pasażerów. Długość pojazdu to zaledwie 5,5 metra, zaś wysokość wyliczono na 2,9 metra. Taki malutki Masterek to konstrukcja do przewozów na krótkich, szybkich trasach, oczywiście z uwagi na ograniczoną ilość przestrzeni dla zwierząt.

2. Większą zabudową jest Equistro, który przy długości niemal 6,2 metra i ładowności 1100 kg również przewiezie dwa konie i trzy osoby, lecz zaoferuje im wszystkim więcej przestrzeni, przez co lepiej sprawdzi się na dłuższych trasach. Equistro wyróżnia się też od mniejszego modelu częścią sypialną dla jednej osoby, którą zamontowano na dachu. Bazą jest tutaj Master L3 o mocy 125 KM.

3. Jeszcze inny sposób aranżacji nadwozia oferuje model Excelsion, które pomieści dwa konie, pięć osób, a także aż trzy łóżka. Bazą jest podwozie Renault Master L3 o mocy 125 KM, ładowność wynosi tonę, natomiast długość to niewiele ponad 6,1 metra. Jeśli zaś chodzi o nadwozie, to oferuje ono zintegrowaną z kontenerem kabinę dla trzech pasażerów, która w razie potrzeby zamieni się w miejsce do spania dla dwóch osób. Trzecie miejsce do spania znajdziemy oczywiście na dachu.

4. Czwartą zabudową jest natomiast Gulliver, czyli obiecane Iveco Daily w najmocniejszej wersji 70C21 z 205-konnym silnikiem i automatyczną skrzynią biegów. Nie dość, że pojazdem tym przewieziemy nawet trzy konie, to jeszcze we wnętrzu znajdziemy miejsce dla maksymalnie siedmiu osób oraz wyposażenie godne porządnego kampera. Ładowność wynosi tutaj około 1800 kg, na tylnej osi mamy zawieszenie z poduszkami, zaś długość pojazdu to niebagatelne 8,1 metra. Odnośnie wyposażenia warto wymienić na przykład 100-litrowy zbiornik na ścieki, mikrofalówkę, lodówkę, zlewozmywak, czy nawet malutką toaletę.

Osoby zainteresowane poszczególnymi typami pojazdów zapraszam do przejrzenia folderów reklamowych: Equistar Eco, Equistro, Excelsion oraz Gulliver.

Poniżej można jeszcze zobaczyć zdjęcia koniowozów firmy Paragan.

Mastery:

Daily:

Artykuł z najciekawszymi zastosowaniami 205-konnego Daily można znaleźć TUTAJ, natomiast holenderskie wersje Renault Master czekają TUTAJ. W przeciwieństwie do konstrukcji, które można tam zobaczyć, koniowozy kupimy w Polsce bez żadnego problemu. Pojazdy zabudowane przez Paragan to w eDostawcze.pl koszt od 140 tys. zł. Czasami trzeba poczekać 2-3 miesiące, a czasami auto można dostać wręcz od ręki.

– Prentki Producent koniowozów

W przedsiębiorstwie wielobranżowym PRENTKI od ponad dwudziestu lat specjalizujemy się w produkcji koniowozów oraz zabudów specjalistycznych.

Wykonujemy zabudowy koniowozów, ambulansów medycznych, kamperów, furgonów kurierskich czy sklepów i biur mobilnych.

Budujemy również zabudowy na indywidualne zamówienie oraz świadczymy naprawy i modernizacje używanych koniowozów.

O nas

PRENTKI producent koniowozów

Nasze Przedsiębiorstwo Wielobranżowe powstało w 1980 r. Od początku związane jest z branżą motoryzacyjną. Początkowo zajmowało się produkcją części i podzespołów samochodowych, stopniowo rozszerzając swoją działalność o zabudowy specjalistyczne.

PRENTKI Przedsiębiorstwo Wielobranżowe jest obecnie autoryzowanym producentem zabudów marki Renault, między innymi ambulansów medycznych, kamperów, samochodów kurierskich czy sklepowych. Główną i najbardziej prężną gałęzią rozwoju przedsiębiorstwa jest zabudowa nowych koniowozów na platformie Renault Master.

Firma zbudowała już ponad 1000 takich pojazdów i nadal umacnia swoją pozycję na polskim rynku i poza granicami kraju. Decydując się na zakup i użytkowanie samochodów firmy PRENTKI, klienci wybierają dobrze przemyślane konstrukcje i rozwiązania poparte wieloletnim doświadczeniem.

Bezwzględny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i funkcjonalność naszych samochodów. Wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji zabudów posiadają atesty, a wykorzystywane w nich rozwiązania konstrukcyjne przechodzą badania, czego dowodem jest uzyskanie homologacji WE typu pojazdu.

01 marca 2019 nasza firma uzyskała certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań normy ISO 9001:2015.

W 2003 roku przedsiębiorstwo PRENTKI uzyskało certyfikat systemu jakości PN-EN ISO 9001:2001.

– Krzysztof Prentki

키워드에 대한 정보 przeróbka samochodu na koniowóz

다음은 Bing에서 przeróbka samochodu na koniowóz 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  민주평통 자문위원 19기 | 제19기 민주평통 자문위원 위촉장 전수식 빠른 답변
See also  파타고니아 아울렛 미국 | 하와이에 새로 생긴 파타고니아 아울렛 매장 / 파타고니아 매장 / 하와이 가볼만한 곳 최근 답변 25개

See also  동영상 닷컴 방영 드라마 | 넷플릭스에서 꼭 봐야할 로맨스 코미디 한국 드라마 1위 상위 84개 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Transport koni – Wynająć koniowóz czy kupić bukmankę?

  • bukmanka
  • koniowóz
  • czy mogę ciągnąć bukmankę
  • kategoria b+e
  • prawo jazdy na konia

Transport #koni #- #Wynająć #koniowóz #czy #kupić #bukmankę?


YouTube에서 przeróbka samochodu na koniowóz 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Transport koni – Wynająć koniowóz czy kupić bukmankę? | przeróbka samochodu na koniowóz, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment