Fundacja Na Rzecz Tolerancji | Film O Tolerancji 최근 답변 250개

당신은 주제를 찾고 있습니까 “fundacja na rzecz tolerancji – Film o tolerancji“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Amnesty Poland 이(가) 작성한 기사에는 조회수 30,658회 및 좋아요 41개 개의 좋아요가 있습니다.

fundacja na rzecz tolerancji 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Film o tolerancji – fundacja na rzecz tolerancji 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach
Projekt zrealizowany w ramach programu edukacyjnego \”Prawa Człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach\”.

fundacja na rzecz tolerancji 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Stiwek | Fundacja na rzecz społeczeństwa, tolerancji …

Fundacja na rzecz Społeczeństwa, Tolerancji, Integracji, Wolności, Edukacji, Kultury (STIWEK) powstała na początku 2011 roku. Twórcami i członkami zarządu …

+ 여기를 클릭

Source: stiwek.org.pl

Date Published: 7/21/2021

View: 9645

Tolerancja – Fundacja im. Stefana Batorego

Istnieje też wiele programów publicznych wspierających działania na rzecz wyrównywania ich szans. Niewiele jest jednak organizacji zajmujących się problemem …

+ 여기에 보기

Source: www.batory.org.pl

Date Published: 5/13/2021

View: 295

Projekt „Społeczeństwo na rzecz tolerancji” – podsumowanie

Projekt współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Partner: Fundacja Klamra.

+ 여기에 더 보기

Source: www.otwarta.org

Date Published: 6/5/2022

View: 6683

Fundacja Na Rzecz Tolerancji Poprzez Międzykulturowe …

Fundacja Na Rzecz Tolerancji Poprzez Międzykulturowe Zrozumienie – Warszawa-Ochota – adres, telefon, e-mail, www, dane szczegółowe.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: spis.ngo.pl

Date Published: 1/28/2021

View: 6604

Statut Fundacji na rzecz różnorodności Polistrefa

Fundacja na Rzecz Różnorodności Polistrefa zwana dalej Fundacją działa na … kształtowanie postaw tolerancji i przełamywanie uprzedzeń i stereotypów, …

+ 여기에 보기

Source: polistrefa.pl

Date Published: 1/10/2022

View: 6990

Fundacja “Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji im …

Cele statutowe: Promowanie dialogu międzykulturowego i tolerancji w kontekście procesu poszerzania Unii Europejskiej; współpraca na rzecz ochrony praw człowieka …

+ 여기를 클릭

Source: www.rudaslaska.pl

Date Published: 1/23/2021

View: 345

Aktywni na rzecz tolerancji – Fundacja Tysiąca Kroków

Fundacja tysiąc kroków, wolontariat, szkolenia, … Projekt w ramach Programu FIO „Aktywni na rzecz tolerancji”. Głównym celem projektu było wzmocnienie …

See also  닥터 브로 너스 치약 | [Minimal #5] 닥터브로너스 캐스틸솝 18가지 사용방법 / 미니멀라이프 추천템 최근 답변 5개

+ 여기에 표시

Source: tysiackrokow.org.pl

Date Published: 3/14/2022

View: 2450

Fundacja HerStory

Edukuje na rzecz wielokulturowości, różnorodności, tolerancji i obywatelskości. Obecnie głównym terenem aktywności Fundacji jest Lublin i województwo …

+ 더 읽기

Source: fundacjaherstory.org

Date Published: 3/17/2022

View: 1666

주제와 관련된 이미지 fundacja na rzecz tolerancji

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Film o tolerancji. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Film o tolerancji
Film o tolerancji

주제에 대한 기사 평가 fundacja na rzecz tolerancji

  • Author: Amnesty Poland
  • Views: 조회수 30,658회
  • Likes: 좋아요 41개
  • Date Published: 2014. 6. 5.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=yU_UkqyIu84

Fundacja na rzecz społeczeństwa, tolerancji, integracji, wolności, edukacji, kultury

Fundacja na rzecz Społeczeństwa, Tolerancji, Integracji, Wolności, Edukacji, Kultury (STIWEK) powstała na początku 2011 roku. Twórcami i członkami zarządu są osoby od lat związane z warszawskim środowiskiem organizacji pozarządowych – Zuzanna Kulińska i Mateusz Hładki.

Fundacja powstała by swoim działaniem przyczynić się do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Jej twórcy i współpracownicy skupiają się na realizowaniu projektów lokalnych, których celem jest wzmacnianie środowisk lokalnych i dostarczenia im narzędzi do wspólnego działania.

Projekt „Społeczeństwo na rzecz tolerancji” – podsumowanie « Otwarta Rzeczpospolita

Projekt współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Partner: Fundacja Klamra

CZYM JEST PROJEKT „SPOŁECZEŃSTWO NA RZECZ TOLERANCJI”?

Projekt „Społeczeństwo na rzecz tolerancji” realizowany był przez Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita od września 2014 r. do kwietnia 2016 r. w ramach programu Obywatele dla Demokracji, współfinansowanego z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

CEL PROJEKTU

Celem projektu było upowszechnianie idei i usprawnienie działań realizowanych od 1999 roku przez Stowarzyszenie, a więc przede wszystkim zwalczanie wszelkich form rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii i innych postaw godzących w godność człowieka. W obliczu wzrastającej obecności mowy nienawiści i agresji powodowanej rasizmem, antysemityzmem, ksenofobią i innymi rodzajami nietolerancji, uznaliśmy za konieczne podjęcie działań, które piętnowałyby to zjawisko i uświadamiały zarówno obywateli/lki, jak i organy ścigania co do jego wysokiej szkodliwości społecznej i moralnej.

Środkiem do osiągnięcia tych celów były – podejmowane etapowo – działania projektowe.

Najistotniejszym etapem projektu było

STWORZENIE I URUCHOMIENIE PORTALU WWW.ZGLOSNIENAWISC.OTWARTA.ORG.

Za pomocą prostego formularza dostępnego na portalu, każdy obywatel/lka może zareagować na nienawiść i zgłosić nienawistną wypowiedź zauważoną w Internecie, prasie czy w przestrzeni publicznej. Osoba zgłaszająca incydent jest informowana o wszelkich krokach podejmowanych przez Stowarzyszenie oraz dodatkowych informacjach wprowadzanych przez administratorów portalu do opisu zgłoszonego incydentu. Dla działaczy/ki Stowarzyszenia portal stanowi narzędzie ułatwiające nadzór przebiegu podejmowanych interwencji, archiwizację dokumentów (wniosków, zgłoszeń, zażaleń) oraz wgląd w nastroje społeczne.

Równolegle do obsługi portalu i podejmowanych działań interwencyjnych prowadziliśmy stały MONITORING MOWY I CZYNÓW NIENAWIŚCI analizując Internet i prasę. Informacje udostępnialiśmy w nowo utworzonej zakładce na stronie www.otwarta.org, natomiast tematy wymagające omówienia i nagłośnienia prezentowaliśmy szerszej publiczności podczas otwartych, tematycznych debat z udziałem ekspertów. W okresie trwania projektu zorganizowaliśmy 3 debaty: „Cygan – Rom – Polak… czyli o Cyganach trochę prawdy, garść mitów, kilka kłamstw” (26.05.15), „Polska dla ludzi!” (07.12.2015), „Warto być przyzwoitym…” czyli o tym jak zachować przyzwoitość w nieprzyzwoitym świecie?” (26.04.2016). Reagowanie na zjawiska zidentyfikowane w ramach monitoringu, wyrażało się w upublicznianiu stanowiska Otwartej podczas debat publicznych (realizowanych w partnerstwie z Teatrem Polskim) oraz poprzez odpowiadanie na zapotrzebowanie instytucji lokalnych (prowadzenie warsztatów dla szkół i instytucji, wsparcie merytoryczne). W celu zwrócenia uwagi na fakty ignorowania przejawów agresji i nietolerancji przez opinię publiczną i władze, prowadziliśmy na bieżąco korespondencję z władzami różnego rodzaju i szczebla, redakcjami gazet, administratorami stron internetowych, upublicznialiśmy listy otwarte.

W ramach INTERWENCJI PRAWNYCH zgłosiliśmy do prokuratury 420 incydentów, 52 zażalenia. Udzielono ok. 60 interwencji telefonicznych, zgłoszono ponad 80 stron internetowych z nienawistnymi treściami zgłoszonych do administratorów tych stron, wystosowano 15 apeli w sprawie nienawistnych incydentów.

Drugim etapem projektu było opracowanie i wydrukowanie (dostępna także wersja elektroniczna) PRZEWODNIKA DLA ORGANÓW ŚCIGANIA. FORMY I METODY JEJ ZWALCZANIA. To praca zbiorowa, złożona z tekstów przybliżających charakterystykę przestępstw motywowanych nienawiścią wobec Romów, Żydów, czarnoskórych, muzułmanów i środowiska LGBT. Teksty zostały napisane przez osoby, które na co dzień pracują dla tych społeczności i znają źródła, specyfikę oraz charakter najczęściej spotykanych przestępstw motywowanych nienawiścią skierowanych przeciwko opisywanej grupie. Bezpłatne egzemplarze zostały przekazane (także przy pomocy naszego partnera: Fundacji Klamra) policjantom, prokuratorom, organizacjom pozarządowym zajmującym się tematyką związaną z przestępstwami z nienawiści i zwalczaniem mowy nienawiści.

Kolejnym etapem projektu było zlecenie opracowania trzydziestu EKSPERTYZ prawnych, językowych i socjologicznych, które dołączaliśmy do wysyłanych zawiadomień jako wsparcie uzasadnień czy wysyłanych zażaleń, z powołaniem się na konkretny incydent/y lub odmowy wszczęcia dochodzenia dostępne na portalu www.zglosnienawisc.otwarta.org. W przypadku opinii prawnych, ekspertyzy dotyczą wybranego incydentu lub grupy incydentów oraz oceny rozstrzygnięcia (o ile już ją otrzymaliśmy i umieściliśmy na portalu). Tematy ekspertyz dotyczą przede wszystkim logiki prawniczej niektórych uzasadnień umorzenia czy odmowy wszczęcia dochodzenia (np. interpretacja słowa „nawoływanie” do nienawiści), mogą być analizą interwencji związanych z koncertami neonazistowskimi, analizą incydentów islamofobicznych czy antysemickich.

W czasie realizacji projektu zaobserwowaliśmy wymierne korzyści ze współpracy z partnerem – Fundacją Klamra. Przekazujemy sobie informacje odnośnie incydentów, wspieramy w zakresie zbierania podpisów pod apele, a od momentu uruchomienia portalu www.zglosnienawisc.otwarta.org członkowie Klamry upowszechniają go podczas własnych akcji oraz wypowiedzi w radio i telewizji. Dzięki promocji naszego portalu podczas prowadzonych przez Darka Paczkowskiego działań artystycznych i warsztatów, nasze działania nabierają ogólnopolskiego oddźwięku. Wsparcie projektu przez Fundację Klamra było też istotne w kwestii rozpowszechnienia Przewodnika dla organów ścigania.

Projekt „Społeczeństwo na rzecz tolerancji” realizowany był przez Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita w ramach programu Obywatele dla Demokracji, współfinansowanego z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Fundacja Na Rzecz Tolerancji Poprzez Międzykulturowe Zrozumienie

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Aktywni na rzecz tolerancji

Projekt w ramach Programu FIO „Aktywni na rzecz tolerancji”.

Głównym celem projektu było wzmocnienie aktywności obywatelskiej 75 uczniów na rzecz tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji w społeczności lokalnej z terenu województwa lubelskiego w okresie 01.08.2016 -31.12.2016. Grupą docelową projektu było 75 -u uczniów w wieku 13-19 lat z gimnazjów i szkół średnich. Grupą pośrednią zrealizowanego działania były społeczności lokalne.

Szkoły, które uczestniczyły w projekcie:

1.Gimnazjum Publiczne w Trawnikach,

2.Gimnazjum w Księżomierzu,

3.Gimnazjum w Izbicy,

4.Gimnazjum w Łucce,

5.Gimnazjum w Piotrkowie.

W ramach projektu zostały przeprowadzone następujące działania:

1. Warsztaty dla młodzieży – 5 warsztatów trzydniowych dla 15 uczniów, 01.09 – 30.09.2016,

2. Konkurs na plakat antydyskryminacyjny – dla wszystkich uczniów szkół uczestniczących w projekcie, 01.09 – 31.10.2016,

3. Realizacja 5 inicjatyw lokalnych na rzecz tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji, 01.10 – 30.11.2016,

4. Dzień tolerancji – w każdej z 5 szkół, 01.12.2016 – 15.12.2016,

5. Konferencja promująca zrealizowane przez młodzież inicjatywy, 15.12.2016 – 18.12.2016.

Inicjatywy zrealizowane przez młodzież były bardzo ciekawe i charakteryzowały się ogromnym zaangażowaniem młodzieży.

Tytuły inicjatyw lokalnych:

1.Gimnazjum Publiczne w Trawnikach – „Aktywni i tolerancyjni”,

2.Gimnazjum w Księżomierzu –„TOLERANCJA MIĘDZYPOKOLENIOWA”,

3.Gimnazjum w Izbicy – „JA, TY, MY, WY, ONI – RÓŻNI ALE RÓWNI”,

4.Gimnazjum w Łucce – „Tydzień tolerancji”,

5.Gimnazjum w Piotrkowie – „Mosty łączą, mury dzielą, czyli słów kilka o tolerancji”.

Fotoreportaż z warsztatów w ramach projektu:

1/2 Zestaw

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Fundacja HerStory

Fundacja HerStory to lubelska organizacja pozarządowa działająca w obszarze równości, różnorodności, antydyskryminacji, wielokulturowości i praw człowieka. Powstała w marcu 2014 r.

z inicjatywy dwóch aktywistek: Katarzyny Zabratańskiej i Leny Bielskiej.

Fundacja powstała z głębokiego przekonania, że każda jednostka oraz zwierzę ma niezaprzeczalne

i niekwestionowane prawo do: równości, wolności, decydowania, manifestowania i godności. Fundacja podejmuje działania na rzecz grup mniejszościowych, defaworyzowanych i wykluczonych. Przeciwdziała dyskryminacji ze względu na płeć, poglądy polityczne i inne, rasę, kolor skóry, pochodzenie narodowe i etniczne, religię, język, wiek, orientację seksualną, etc. Edukuje na rzecz wielokulturowości, różnorodności, tolerancji i obywatelskości. Obecnie głównym terenem aktywności Fundacji jest Lublin i województwo lubelskie, niemniej Fundacja planuje działania na terenie całego kraju, jak też przedsięwzięcia międzynarodowe.

W ramach swojej działalności Fundacja koncentruje się na :

herstoriach oraz włączeniu narracji kobiet i o kobietach do głównego nurtu debaty publicznej; działaniach na rzecz równości ludzi i zwierząt oraz ochrony ich praw; wielokulturowości i edukacji antydyskryminacyjnej; inicjatywach wokół sztuki i kultury.

Wizją Fundacji HerStory jest kreowanie rzeczywistości, w której nie odmawia się ludziom oraz zwierzętom szacunku i prawa do godnego oraz równego traktowania. To świat, w którym jak powiedziała Alice Walker, zwierzęta istnieją z własnych powodów i nie są poddane; podobnie jak ciemnoskórzy ludzie nie są poddani białoskórym, a kobiety mężczyznom. Świat, którego chcemy być uczestniczkami i sprawczyniami, to miejsce gdzie każda osoba ma równoprawny głos, możliwość bycia wysłuchaną, uszanowaną oraz przestrzeń do współdecydowania o otaczającej rzeczywistości

Credo Fundacji jest swoistym równaniem społecznym: obserwuję – myślę – reaguję – zmieniam.

키워드에 대한 정보 fundacja na rzecz tolerancji

다음은 Bing에서 fundacja na rzecz tolerancji 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Podanie O Prace Do Kopalni Wzór | Word Lekcja 5 Jak Napisać Podanie? 답을 믿으세요
See also  Jak Widze Siebie Za 10 Lat | 📹 Jak Widzisz Siebie Za 10 Lat? 빠른 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Film o tolerancji

  • Amnesty International (Organization)
  • Non-governmental Organization (Non-profit Designation)
  • nonprofit
  • school
  • teenagers
  • education
  • human rights
  • Rights
  • Human

Film #o #tolerancji


YouTube에서 fundacja na rzecz tolerancji 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Film o tolerancji | fundacja na rzecz tolerancji, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment