Gotowy Wzór Oferty Handlowej Excel | Oferta Handlowa – Wzór Arkusza Kalkulacyjnego 답을 믿으세요

당신은 주제를 찾고 있습니까 “gotowy wzór oferty handlowej excel – Oferta handlowa – wzór arkusza kalkulacyjnego“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 xKalkulator 이(가) 작성한 기사에는 조회수 3,449회 및 좋아요 7개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

gotowy wzór oferty handlowej excel 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Oferta handlowa – wzór arkusza kalkulacyjnego – gotowy wzór oferty handlowej excel 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Prezentacja możliwości arkusza kalkulacyjnego wspomagającego przygotowanie oferty handlowej dla Klienta. Możliwość przygotowania szablonu pod wymagania Zamawiającego.
—–
Pełny opis na https://www.xblue.pl/
KONTAKT mail:[email protected] lub tel. 607 802 292

gotowy wzór oferty handlowej excel 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Oferty – Office.com – Microsoft templates

Pobierz szablony arkuszy ofert usług, sprzedaży i ofert cenowych dla programów Word i Excel. Podkreśl profesjonalizm swojej firmy i zdobądź kolejne ważne …

+ 여기를 클릭

Source: templates.office.com

Date Published: 3/17/2022

View: 5283

Skuteczna Oferta handlowa i szablon, Gotowy wzór oferty …

Wyciekły najnowsze informacje których nie znasz! Zobacz: Skuteczna Oferta handlowa i szablon, Gotowy wzór oferty handlowej i pdf.

+ 여기에 더 보기

Source: uniqueseo.pl

Date Published: 5/24/2022

View: 3264

Przykłady ofert handlowych – wzory i pomysły

Naucz się szybko Excela i PowerPointa! Sprawdź moje ebooki – już ponad 3 000 klientów. > Promocja na BESTSELLER: “EXCEL – nauka na przykładach” POBIERZ …

+ 여기를 클릭

Source: consider.pl

Date Published: 5/18/2021

View: 1844

Szablon oferty handlowej – Google Groups

Szukam prostego szablonu oferty handlowej: – logo – kilka informacji o firmie – troch na temat ofert (dwa s owa na temat oferowanych uslug).

+ 여기에 표시

Source: groups.google.com

Date Published: 10/16/2021

View: 7059

Oferta handlowa wzór do pobrania – wzorydokumenty.pl

dokumentu; wzór pism Finlandia Informatyka gospodarcza Kostka Rubika Excel Domek letniskowy Fotografia ślubna fin-ka .Oferta obowiązuje od/do – …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: wzorydokumenty.pl

Date Published: 7/3/2021

View: 7972

Oferta handlowa wzór pisma – Wzory pism

Dowiedz się jak napisać ofertę handlową. Oferta handlowa jako popularne pismo w korespondencji biurowej – pobierz darmowy szablon dokumentu.

+ 여기에 표시

Source: nawzor.pl

Date Published: 5/29/2022

View: 2266

주제와 관련된 이미지 gotowy wzór oferty handlowej excel

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Oferta handlowa – wzór arkusza kalkulacyjnego. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Oferta handlowa - wzór arkusza kalkulacyjnego
Oferta handlowa – wzór arkusza kalkulacyjnego

주제에 대한 기사 평가 gotowy wzór oferty handlowej excel

  • Author: xKalkulator
  • Views: 조회수 3,449회
  • Likes: 좋아요 7개
  • Date Published: 2018. 5. 13.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=kGZ5BtANVUY

Jak pisać oferty handlowe?

Podczas pisania oferty, trzeba skupić się na korzyściach, jakie odniesie klient po jej zaakceptowaniu. Warto pamiętać, że powinno być w niej tylko kilka najważniejszych zalet. W przypadku, kiedy oferowane towary są drogie, wypunktowanie ich cech szczególnych zostanie potraktowane jako uzasadnienie wysokiej ceny.

Jak powinna wyglądać dobra oferta?

Powinniśmy przedstawiać się za pomocą konkretnych, obiektywnych argumentów. Nasza oferta powinna mieć ludzki charakter. Powinniśmy pokazać się jako osoby, z którymi chce się rozmawiać i współpracować. Powinniśmy naszą usługę lub produkt dokładnie opisać i przedstawić.

Jak napisać maila z ofertą handlowa?

Zatem: jak napisać maila z ofertą handlową? Tytuł maila, który Ciebie skłoniłby do otworzenia wiadomości. Unikaj tytułów sprzedażowych oraz typowych dla newsletterów, np. “Tylko dzisiaj 90% taniej!”, “Ostatnia szansa na skorzystanie z tej niesamowitej oferty” – one aż z daleka krzyczą: SPAM, SPAM, SPAM.

Jak napisać ofertę na wykonanie usługi?

Układ
  1. Miejscowość, data;
  2. Dane nadawcy;
  3. Dane adresata (odbiorcy);
  4. Nagłówek („OFERTA”);
  5. Treść oferty, w której zawarte są informacje na temat towaru lub usługi, informacje o sposobie dostawy, warunkach płatności, terminie realizacji, gwarancji itp.;
  6. Informacja o okresie obowiązywania;

W jakim programie zrobić ofertę handlową?

Afaktury.pl to program, który posiada w swojej ofercie wzór do wypełnienia online celem stworzeniu oferty handlowej, która równie skutecznie zachęci do przyszłej współpracy handlowej.

Jakie są rodzaje ofert handlowych?

oferta wiążąca – zawiera termin ważności, oferta wywołana – złożona na wniosek, np. w odpowiedzi na zapytanie o ofertę. oferta warunkowa – zawiera warunki, od spełnienia których uzależnione jest zawarcie transakcji, np.

W jaki sposób przedstawić ofertę?

Prezentacja oferty handlowej w głównej mierze polega na sztuce wyboru informacji, dlatego nie zasypuj klienta słowami i daj dojść mu do słowa, jak będzie chciał zadać pytanie. Zaczynając prezentację, określ cechy produktu, który sprzedajesz.

Jak stworzyć ofertę w PDF?

Konfiguracja i generowanie oferty
  1. Przejdź do sekcji Asortyment > Produkty, zaznacz checkboxem wybrane produkty, a następnie w menu akcji wybierz Aplikacje > Dodaj do oferty PDF.
  2. W nowym widoku rozpoczniesz generowanie oferty. …
  3. Po skonfigurowaniu wszystkich opcji, możemy je zapisać i wygenerować dokument pdf.

Co to jest oferta handlowa?

Oferta handlowa to propozycja sprzedaży lub kupna mająca na celu zawarcie wiążącej umowy, jeśli zostanie zaakceptowana przez oferenta. Określa ona warunki, na jakich są oferowane towary. Musi ona być tak skonstruowana, aby zachęciła klienta do dalszej współpracy.

Jak powinien wyglądać mail z ofertą?

W pierwszym e-mailu nie przedstawiaj swojej oferty, a jedynie nakreśl meritum sprawy i zaproponuj dogodny dla odbiorcy termin na rozmowę telefoniczną lub spotkanie. Jeśli odbiorca będzie zainteresowany, zgodzi się na przesłanie mu Twojej oferty.

Jak napisać wiadomość z ofertą?

Pamiętaj, że mail z ofertą nie jest masową wiadomością przesyłaną do losowych osób. To coś przygotowanego indywidualnie dla jednego, konkretnego odbiorcy. Treść maila powinna być jak najbardziej osobowa. Im lepiej będzie dopracowana, tym większa szansa, że odbiorca zainteresuje się propozycją współpracy.

Jak przypomnieć klientowi o ofercie?

Przypomnij się mailowo – ale nie wcześniej niż po tygodniu. Dajmy klientom trochę czasu na zapoznanie się z ofertą, a tym bardziej na jej porównanie z konkurencją (bo na pewno taka jest). Przypominając się warto w treści wiadomości zawrzeć ładnie brzmiącą troskę w stylu: Mam nadzieję, że wiadomość nie wpadła do SPAM-u.

Jak długo jest ważna oferta handlowa?

Oferta handlowa a prawo

Zgodnie z przepisami prawa, oferta jest oświadczeniem, w którym jedna ze stron przygotowuje określone warunki umowy. W momencie, gdy oferta jest złożona klientowi i nie ma w niej określonego terminu, powinien on niezwłocznie ją przyjąć. Po zakończeniu spotkanie powinna ona już nie obowiązywać.

Jak przedstawić ofertę klientowi?

Podczas prezentacji kilku ofert, najważniejsze pokaż na początku i na końcu. Promuj wybrane oferty, a nie cały asortyment – w ten sposób klient łatwiej podejmie decyzję. Podczas dłuższego spotkania zrób przerwę, opowiedz anegdotę lub ciekawostkę na temat danego produktu.

Jak stworzyć ofertę w PDF?

Konfiguracja i generowanie oferty
  1. Przejdź do sekcji Asortyment > Produkty, zaznacz checkboxem wybrane produkty, a następnie w menu akcji wybierz Aplikacje > Dodaj do oferty PDF.
  2. W nowym widoku rozpoczniesz generowanie oferty. …
  3. Po skonfigurowaniu wszystkich opcji, możemy je zapisać i wygenerować dokument pdf.

Jak dobrze napisać ofertę współpracy?

Tego dowiesz się z poniższego poradnika.
  1. Kim jesteś? Przedstaw się i napisz parę zdań o sobie. …
  2. Czego potrzebujesz? Opisz, co chciałabyś osiągnąć pisząc ofertę współpracy. …
  3. Co możesz zaoferować w zamian? …
  4. Czym się możesz pochwalić? …
  5. Nie zapomnij o zakończeniu. …
  6. Mail.

Jak zaprosić do współpracy?

Ta wiadomość, jak jej sama nazwa wskazuje, ma za zadanie zachęcić drugą stronę do nawiązania relacji biznesowych.

Jak powinno wyglądać zaproszenie do współpracy?
  1. „jesteśmy liderem na rynku….”,
  2. „od 20 lat świadczymy najlepsze usługi…”,
  3. „posiadane certyfikaty to gwarancja jakości, której zaufało…”.

Oferty

Zdobywanie korzystnych zleceń dzięki szablonom ofert

Jeśli prowadzisz działalność, prawdopodobnie musisz informować o oferowanych cenach swoich towarów lub usług, przedstawiać oferty i zestawienia pracy. Szablony ofert firmy Microsoft to szereg profesjonalnych opcji, które wspomogą Cię w tym procesie. Bezpłatne szablony ofert pozwolą Ci przedstawić Twoje szacunki na piśmie i dołączyć szczegółowe zestawienie opłat. Dzięki temu w razie ewentualnych pytań dotyczących zakresu lub kosztu pracy możesz wskazać jako źródło odpowiedzi swój szablon oferty cenowej.

Szablony ofert pomagają w tworzeniu dopracowanych propozycji w celu pozyskiwania nowych klientów oraz zwiększania istniejących zamówień. Dostępny jest również szablon cennika obliczający sumy i dodający podatek, co pozwala skrócić czas prac biurowych. Małe firmy codziennie składające oferty, na przykład podwykonawcy, mogą skorzystać z dostosowywalnych szablonów ofert cenowych zoptymalizowanych dla konkretnych branż. Inne szablony ofert, na przykład zestawienia pracy, są elastyczne i można używać ich w przypadku usług w większości branż. Wybieraj z wielu szablonów arkuszy cen i szablonów ofert — zadbaj o sprawny przebieg swojego następnego zlecenia.

Skuteczna Oferta handlowa i szablon, Gotowy wzór oferty handlowej i pdf

Wpis pt. Oferta handlowa wzór:

Dobra oferta handlowa wzór – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Zacznijmy od tego, że trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez oferty handlowej. Owszem, z prawnego punktu widzenia wszelkie ulotki, reklamy i inne materiały marketingowe nie są taką ofertą (o czym jest się skrzętnie informowanym), ale obydwie te płaszczyzny mają wiele punktów wspólnych. Jednym z nich jest prezentacja określonych dobór i usług, a co za tym idzie – ich swoista reklama.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam… First Name Imię Your email Wpisz swój email WYŚLIJ (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Reklama a oferta – podstawowe różnice

Idąc dalej torem „prawnym”, można wskazać kilka różnic, jakie istnieją pomiędzy reklamą (np. gazetką reklamową), a ofertą handlową. Jedną z nich – a zarazem chyba najważniejszą – jest to, że oferta jest skonstruowana w ten sposób, by jej celem było podpisanie umowy z wybraną osobą lub innym podmiotem. Formalnie rzecz biorąc, czymś takim nie jest gazetka reklamowa lub ulotka, gdyż celem tych materiałów jest jedynie przedstawienie określonych informacji, a nie sfinalizowanie transakcji (choć o to przecież chodzi).

Oferta handlowa – od strony formalnej – jest też swoistym dokumentem, który ukierunkowany jest na ściśle określoną osobę lub też (co raczej ma miejsce najczęściej) na wybraną firmę. Składa się więc ze ściśle sformalizowanych punktów, które – zgodnie z tradycją nawiązywania kontaktów biznesowych – należy spełnić.

Oczywiście nie można zapominać, że chcąc sporządzić taką ofertę, należy ją spersonalizować. Oznacza to, że musi być ona skrojona pod wybrany podmiot i oferować zakres informacji, które dla tego podmiotu będą jak najbardziej przydatne. Dzięki temu tworzone są podwaliny, które następnie będą wykorzystywane na polu współpracy między obydwoma podmiotami.

Składniki oferty handlowej – co warto na ich temat wiedzieć?

Jeśli oferta handlowa ma spełniać określone założenia formalne, to musi ona również składać się z określonych punktów, na podstawie których zostanie ona sporządzona w odniesieniu do wybranego klienta. Dokument ten musi więc składać się z następujących części::

Nagłówek – jest to wstęp, którego zadaniem jest jasne określenie, czego tak naprawdę dotyczyć ma wybrane pismo. To z niego strona ma dowiedzieć się, czego wybrana osoba (bądź przedsiębiorstwo) od niej tak naprawdę chcą. W nagłówku powinna znaleźć się esencja całego tekstu, a więc wszystkie najważniejsze dane na temat potencjalnej współpracy, bądź też – jeśli oferta dotyczy transakcji – wybranego zakupu. Danych kontaktowych – kolejnym elementem oferty handlowej jest punkt odpowiedzialny za przedstawienie danych handlowych oferenta. Dzięki niemu cała potencjalna transakcja staje się po prostu bardziej wiarygodna. Poza tym – co równie ważne – dane kontaktowe można wykorzystać np. w procesie realizacji przelewu. Trudno bowiem wyobrazić sobie sytuację przedstawienia oferty handlowej przez firmę, która nie podaje żadnych danych poza… numerem rachunku bankowego. Bezpośredniego zwrócenia się do adresata – istotą oferty handlowej jest stworzenie klimatu dla dalszej współpracy. Dlatego obowiązuje tu sformalizowany, choć życzliwy ton, który jednocześnie będzie miał formę bezpośredniego zwrotu do adresata. Dzięki temu osoba ta (bądź przedstawiciel/właściciel firmy docelowej, będzie czuł się odpowiedzialny na odpowiedź względem tej oferty, a co za tym idzie – na podjęcie ścisłych działań i ewentualne kontynuowanie współpracy z wybraną jednostką. Nie można bowiem zapominać, że w języku biznesowym forma i język, to podstawa każdego sukcesu. Spisu treści – każda oferta handlowa powinna składać się również ze… spisu treści. Tak, w dzisiejszych czasach jego sporządzanie jest uważane przez specjalistów jako zbyt archaiczne, ale – będąc szczerym – jego umieszczenie w dokumencie znacznie porządkuje jego treść, a także sprawia, że osoba czytająca ów dokument, będzie mogła od razu przejść do sedna sprawy. I tutaj warto sobie wyobrazić co by było, gdyby ów spis nie istniał. Po pierwsze – adresat musiałby przebijać się przez gąszcz grzecznościowych zwrotów, danych kontaktowych i tzw. „lania wody”. Po drugie – zanim dotarłby on do najważniejszych informacji, po prostu skasowałby lub zniszczyłby on dany dokument. Opisu asortymentu – tak, teraz czas na konkrety, czyli opis przedmiotów, które są tak naprawdę najważniejszym elementem całej oferty handlowej. Mowa tu oczywiście o asortymencie, który – zgodnie z treścią oferty – ma zostać odsprzedany wybranej osobie, bądź też podmiotowi gospodarczemu. W tym punkcie towar ten (lub dobro, usługa itd.) powinien być jak najdokładniej opisany. Należy przy tym pamiętać, że brak podstawowych informacji może sprawić, że klient nie będzie chętny do jego zakupu. Co więcej, nawet jeśli będzie on chętny, to i tak najprawdopodobniej prześle on zapytanie o szczegóły wybranej oferty, co w konsekwencji znacznie wydłuży proces sprzedaży, doprowadzi do wygenerowania większych kosztów, ale też… może spowodować brak chęci zakupu dobra ze strony podmiotu docelowego. Cenę zakupu dobra i warunki płatności – to kolejny punkt, który obowiązkowo powinien wejść w skład każdej oferty handlowej. Cena jest tu oczywiście czymś niesamowicie ważnym, gdyż odbiorca oferty musi wiedzieć, czy określona kwota jest wartością netto, czy brutto (tak druga wartość ma szczególne znaczenie dla firm). Poza tym w ofercie należy zdefiniować cenę jednostkową wybranego towaru, a także składniki ceny, jeśli jest ona składową wielu innych, znacznie mniejszych kwot. Wszystkie te informacje muszą być przedstawione w sposób maksymalnie przejrzysty, gdyż dzięki temu będą one w pełni czytelne dla podmiotu docelowego. Na tym jednak nie koniec, gdyż w punkcie tym trzeba również uwzględnić warunki płatności. Dziś standardem jest co prawda przelew, ale – dzięki szybkim transakcjom realizowanym za pośrednictwem komórek – zaczyna się to wszystko powoli zmieniać. Niemniej również i w tym przypadku warto postawić na konkrety. Informacji dotyczących dostawy asortymentu. Jeśli oferta handlowa dotyczy zakupu określonego asortymentu, to musi ona również uwzględniać sposób, w jaki zostanie on dostarczony do osoby, do której została ona skierowana. Najczęściej transport ten realizowany jest za pomocą samochodów należących do przedsiębiorstwa wystawiającego ofertę lub też do firmy kurierskiej. Może się też okazać, że wybrany towar trzeba będzie odebrać z siedziby sprzedawcy osobiście, choć – rzecz jasna – taka sytuacja zdarza się rzadko i sprawdza się jedynie w ściśle określonych przypadkach. Co istotne, w ofercie powinna znaleźć się również informacja o tym, czy transport wybranych dóbr odbywa się za darmo, czy też wiąże się z koniecznością realizacji określonej opłaty. Dzięki temu osoba docelowa (firma) ma pewność, że cała ta oferta jest zrealizowana w sposób profesjonalny, a co za tym idzie – w pełni uczciwy i przejrzysty. Informacji dotyczących warunków dostawy – jest to jeden z najbardziej „nielubianych” przez oferentów punktów, gdyż to właśnie tutaj powinny znajdować się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące sposobu, w jaki zostanie zrealizowana wybrana dostawa. Mowa tu między innymi o warunkach dostawy, czyli – mówiąc krótko – o instrukcjach pakowania, fakturowania, a także o sposobie transportu i ubezpieczenia. Dzięki tym informacjom, klient docelowy będzie miał pełną świadomość na temat wszystkich usług, które będą realizowane przez oferenta. Zgodnie z tym, co było napisane wcześniej, najważniejszą kwestią pozostaje przejrzystość działań. Referencji – opinie przekazane przez poprzednich klientów, znacznie podnoszą wiarygodność oferenta w oczach jego klientów. Co ważne, najlepiej jeśli dotyczą one wszystkich aspektów pracy wybranego przedsiębiorstwa. Zgodnie z tym, powinny one dotyczyć nie tylko jakości wybranego asortymentu (choć jest to punkt najważniejszy), ale też szybkości zrealizowanych przezeń dostaw, bezpieczeństwa transakcji itd. To na podstawie tych danych, podmiot docelowy wyrobi sobie opinię na temat wybranego oferenta. Co więcej, to one posłużą mu w procesie decyzyjnym dotyczącym skorzystania z oferty. Warto przy tym pamiętać, że referencje muszą mieć ograniczoną formę i nie mogą przytłaczać swą treścią tego, co najważniejsze, czyli samego asortymentu. Bądź co bądź, to on pozostaje najważniejszym składnikiem całej tej dokumentacji. Terminu ważności oferty – każda oferta handlowa ma swój określony termin. I nie chodzi tu wcale o zmuszenie podmiotu docelowego do szybkiego działania. Kwestia ta jest bardzo prosta: jeśli jest towar, który chce się komuś sprzedać, to nie może on zalegać na magazynie przez całą wieczność. Dlatego właśnie przyjęło się, że każda oferta handlowa ma ściśle określony termin. Oczywiście można zrobić i tak, że w polu tym oferent zdeklaruje się co do pewnych zniżek, o ile klient zdecyduje się na sfinalizowanie transakcji w krótkim czasie. Zaleca się przy tym, aby maksymalny termin ważności danej oferty, nie był dłuższy niż dwa tygodnie. Oczywiście okres ten będzie zależny od łącznej kwoty transakcji, artykułów, które w ten sposób chce się sprzedać, a także wielu innych kwestii.

Tylko tak skonstruowana oferta handlowa ma szansę na „przebicie się” do klienta. Nie można zapominać, że w dzisiejszych czasach to do niego należy rynek, a co za tym idzie – to on może wybierać pomiędzy określonymi dostawcami. Jeśli dana oferta zostanie sporządzona w sposób profesjonalny, to zawsze istnieje nadzieja, że będzie ona miała większą „siłę przebicia”, niż oferta tańsza, choć sporządzona – mówiąc kolokwialnie – na przysłowiowym kolanie. Tak czy inaczej, liczy się tu przejrzystość oferty, sposób w jaki zostanie ona sporządzona, a także życzliwy, bezbłędny język. Tylko taka oferta może zostać zaakceptowana przez podmiot docelowy.

Jak napisać skuteczną ofertę

Dobra oferta to gotowy wzór który powinien kierować nowych klientów do celu. Sprawdzić jak zareaguje potencjalny klient możesz na kilka sposobów. Tworzysz szablon w którym zmieniasz tylko jedną rzez za każdym razem.

Następnie korzystając z narzędzia do testów a/b zaczynasz wysyłać użytkowników na różne wersje. Oferta może być sprzedażowa, lead magnet, żeby pobrać adres mail, umówić spotkanie i inne. Ale Ty jako przedsiębiorca musisz wiedzieć która ma najlepszą konwersję. Więc zacznij już teraz od tworzenia oferty żeby poznać odpowiedź na to ultra ważne pytanie.Jeśli chcesz możesz to zlecić nam, więc skontaktuj się teraz. Pomożemy Twojej firmie sprzedać więcej produktów i usług.

Kilka słów podsumowania

Profesjonalnie sporządzona oferta handlowa to klucz do sukcesu. Na tej podstawie widać różnice pomiędzy nią, a gazetką reklamową, którą otrzymuje się w kolportażu realizowanym przez np. sieci handlowe. I właśnie dlatego – po lekturze powyższego tekstu – nikogo już nie powinien dziwić fakt, że obydwa materiały różnią się między sobą i to w dość… drastyczny sposób.

Cieszymy się że po wpisaniu w google hasła Oferta handlowa wzór trafiłeś na naszą stronę.

Zainteresowany teraz marketingiem dla swojej firmy?

skuteczne wskazówki dla piszących

Podstawowym elementem każdego biznesu jest oferta handlowa. Bez niej nie jest możliwe zaprezentowanie firmy, a tym bardziej jej asortymentu, co w konsekwencji przekłada się na brak pozyskania klientów. Odpowiednio napisana oferta handlowa jest zatem narzędziem, które pełni funkcję wizytówki, pozwalając w ten sposób poszerzać działalność przedsiębiorstwa o nowe rynki zbytu i tym samym zwiększyć jego zyski. Sposób, w jaki zostanie stworzona, musi być w pełni przemyślany, tak by zaintrygować czytających i wywołać chęć zainteresowania samą ofertą. W poniższym artykule omawiamy, jak zbudować opis oferty, która będzie bezkonkurencyjna oraz przedstawiamy samą istotę i funkcje, które związane są z ofertą handlową.

Oferta handlowa – główne cechy

Pod pojęciem oferty handlowej kryje się wiele określeń. Często jest to przede wszystkim zaproszenie do współpracy i katalog asortymentu wraz z cennikiem. Oferta handlowa jest więc niczym innym, jak tylko propozycją sprzedaży lub kupna towarów albo usług, która jednocześnie określa warunki przyszłej umowy kupna-sprzedaży. Czasami, oprócz wyżej wymienionych elementów, dla klienta liczy się zdanie innych firm, które wcześniej współpracowały z oferentem, dlatego oferta może zawierać również referencje.

Bardzo ważnym elementem pisania oferty handlowej jest dostosowanie jej do odbiorcy. Takie rozwiązanie pozwoli skonstruować tekst odpowiadający wyobrażeniom czytającego i zawierający poszukiwane przez niego informacje. Warto jednak pamiętać, że najbardziej atrakcyjne i interesujące dla czytelnika informacje powinny znajdować się na samym początku oferty, dzięki czemu przykują w ten sposób jego uwagę.

Co zawiera oferta handlowa?

Jak każde oficjalne pismo, również oferta handlowa powinna mieć swoją strukturę oraz zawierać określone elementy:

tytuł oraz nazwa firmy, do której oferta jest kierowana – Najlepiej jeśli zostaną umieszczone na pierwszej stronie. Warto również dodać dane kontaktowe osoby, z którą przedstawiciel zainteresowanej firmy może się w przyszłości kontaktować.

informacje odnośnie do oferenta – Dobrze jeśli znajdują się w stopce dokumentu i uwzględniają dane odnośnie do głównej siedziby, NIP, KRS i kwotę kapitału zakładowego.

spis treści – Wymagany jest wyłącznie w sytuacji, jeśli dokument posiada wiele stron. Jego zastosowanie nie pozwoli zgubić się czytającemu.

informacje o podmiocie, który przygotował ofertę – Tutaj należy szczegółowo, ale w zwięzły sposób zaprezentować firmę – napisać, jak długo działa ona na rynku, w czym się specjalizuje oraz ilu posiada pracowników. Można opisać również wartości i cele, które kierują przedsiębiorstwem.

portfolio klientów – Warto uwzględnić profile firm, z którymi wcześniej współpracowaliśmy, w postaci nazw głównych lub ich logotypów. Należy jednak mieć na uwadze, że opis powinien być krótki i konkretny. W przeciwnym razie zbyt długie treści mogą zniechęcić do czytania, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wypunktowanie najważniejszych informacji.

opis produktów lub usług – Są kluczowym składnikiem każdej oferty handlowej. Powinny obejmować wszystkie dostarczane przez przedsiębiorstwo towary oraz usługi. Wynika to z faktu, że nawet jeżeli przedmiotem oferty handlowej jest tylko jeden z nich, nie jest wykluczone, że klient, zadowolony z dotychczasowych transakcji, zechce zakupić kolejne.

cennik – Nie można go pominąć, ponieważ powinien stanowić wycenę wstępną lub zakres cen dla każdego z produktów.

informacje techniczne – Konieczne jest uwzględnienie kwestii takich jak sposób realizacji zamówień, specyfikacje techniczne, zdjęcia i szczegółowe opisy produktów, a także zastrzeżenia prawne, na przykład odnośnie do praw intelektualnych i praw autorskich, oraz gwarancje.

Ważne!

Bardzo ważne jest podkreślenie korzyści ze współpracy. Należy zwrócić uwagę, co potencjalny klient może zyskać, jeżeli zdecyduje się na zakupienie produktów lub usług danego wytwórcy, dlaczego będzie bardziej zadowolony z udania się właśnie do tej firmy, a nie do konkurencji. W przypadku, kiedy oferta jest odpowiedzią na zapytanie skierowane przez klienta, trzeba odnieść się do każdego pytania zawartego w korespondencji.

Jak stworzyć skuteczną ofertę handlową? – wskazówki dla piszących

Posiadanie doskonałego asortymentu produktów nie zawsze wiąże się z przekonaniem do siebie potencjalnych nabywców. Podobnie jest z pisaniem oferty handlowej – mimo wieloletniego doświadczenia w tworzeniu tego typu tekstów, nie zawsze można robić to dobrze. Jakich reguł należy zatem przestrzegać, aby napisać ofertę, która przekona klienta?

Na skróty Rozliczaj wygodnie swoją firmę online! Księgowość – Fakturowanie – CRM

Księgowość – Fakturowanie – CRM Kadry i płace zintegrowane z eZUS i PUE

Kadry i płace zintegrowane z eZUS i PUE Proste generowanie i wysyłka JPK i deklaracji Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!

Przemyślany mailing

Przede wszystkim warto postawić na przekonujący tytuł, który przykuje uwagę czytającego. W czasach szerokiej cyfryzacji, kiedy wszystkie dokumenty wysyła się za pomocą poczty elektronicznej, oferta handlowa z mało atrakcyjnym tytułem może przepaść w gąszczu innych maili. Warto również zastanowić się nad adresatem wiadomości i skierować ofertę do właściwej osoby w firmie. Bardzo często sprzedawcy popełniają błąd, przesyłając ofertę na adres ogólny, nie wiedząc, czy osoba, która obsługuje skrzynkę, będzie zainteresowana przeczytaniem propozycji i przekazaniem jej do decyzyjnych osób. O wiele skuteczniejsze jest wysłanie wiadomości do pracownika bezpośrednio odpowiedzialnego za wybranie najbardziej konkurencyjnego oferenta.

Research kluczem do owocnej współpracy

Trzeba również przemyśleć profil firmy, do której wysyła się ofertę. Powinien on być jak najbardziej zbliżony do specyfiki produktów lub usług oferowanych przez wysyłającego. Zwiększa to szanse na nawiązanie korzystnej współpracy dla każdej ze stron.

Istota wielkości

W niektórych firmach panuje przekonanie, że dobrze przygotowana oferta handlowa powinna być dokumentem pokaźnych rozmiarów. Nic bardziej mylnego. Dokument ten powinien zawierać prawdziwe i konkretne informacje, przede wszystkim spis istotnych cech oraz wartości, które dostarcza produkt lub usługa. Nie ma zatem sensu zarzucać potencjalnego nabywcę długimi opisami, które zawierają niepotrzebne informacje. Tym, czego oczekują klienci, jest przede wszystkim rzetelność i dotrzymywanie obietnic. Ta część powinna zatem zawierać nie więcej niż dwa akapity, po przeczytaniu których potencjalny klient musi wiedzieć, czym zajmuje się firma i co produkuje.

Język korzyści

Podczas pisania oferty, trzeba skupić się na korzyściach, jakie odniesie klient po jej zaakceptowaniu. Warto pamiętać, że powinno być w niej tylko kilka najważniejszych zalet. W przypadku, kiedy oferowane towary są drogie, wypunktowanie ich cech szczególnych zostanie potraktowane jako uzasadnienie wysokiej ceny. W tej części dobrze jest zawrzeć informacje odnośnie do tego, gdzie produkty można kupić i z kim się w tym celu kontaktować, a także wspomnieć, że cena podlega negocjacji (jeśli taka opcja faktycznie istnieje).

Oferta sprzedaży – podsumowanie

Tylko dobra oferta sprzedaży może być źródłem wielu intratnych kontraktów. Przydatnym narzędziem dla osób, które chcą opanować sztukę tworzenia skutecznych dokumentów sprzedażowych, są ich wzory. Na tej podstawie można w szybki sposób nauczyć się, które elementy należy zawrzeć i jak je prawidłowo osadzić. Warto jednak dodać, że najlepsze oferty handlowe są pisane z myślą o konkretnym kliencie, w pełni spersonalizowane pod jego wymagania, a uwzględniane są przy tym najlepsze dla niego produkty i rozwiązania.

Dobra oferta handlowa – jak ją stworzyć? [poradnik 2019]

Oferta handlowa, to od niej zaczyna się każda nowa współpraca. Takie sytuacje bardzo lubimy, ponieważ wiążą się z szansą na dochód i zdobycie kolejnego klienta.

Z drugiej strony, mimo że uznajemy przedstawianie naszej oferty za ważne, często nie zastanawiamy się wystarczająco nad jej zawartością.

Oferta kojarzy się najczęściej z sytuacją, w której po jednej stronie jest klient, a po drugiej usługodawca lub wytwórca produktu. Obie strony wzajemnie szukają pola do współpracy, a oferta handlowa jest pomostem pomiędzy nimi.

Patrząc jednak szerzej na pojęcie oferty, można dojść do wniosku, że tworzy ją w jakimś stopniu każdy z nas. Swego rodzaju ofertą jest np. CV, własna strona internetowa czy zakładka opisująca nas na blogu. Wszystkie te formy są sposobami „sprzedania siebie” określonej grupie ludzi. W mniejszym lub większym stopniu musimy to robić codziennie, nawet np. poznając dziewczynę i idąc z nią na randkę. 😉

Mam nadzieję, że ten wpis zainspiruje do tego, żeby na oferty spojrzeć szerzej oraz pomoże Ci napisać najlepszą ofertę handlową. Tego materiału możesz posłuchać w formie podcastu lub przewinąć niżej i przeczytać tekstowe rozszerzenie.

Oferta handlowa, posłuchaj podcastu

Tego materiału możesz posłuchać w formie podcastu lub przewinąć niżej i przeczytać tekstowe rozszerzenie. Znajdziesz tam m.in. wszystkie linki i materiały, o których wspominam.

Przed Tobą ósmy odcinek mojego podcastu Pomoc w kreatywnej Pracy. Żeby go posłuchać, kliknij żółty przycisk powyżej.

Możesz też pobrać ten odcinek na swój dysk.

Nie przegap kolejnych odcinków:

Zachęcam też do zapisania się na newsletter oraz polubienia fanpage.

Oferta handlowa – jak ją zrobić?

1. Zaufanie

Wiele osób uważa, że najważniejszym elementem każdej oferty jest cennik – wszystkie inne rzeczy w niej zawarte są tak naprawdę tylko dodatkiem, a oglądanie oferty przez klienta sprowadza się do znalezienia strony z ceną.

Moim zdaniem to nie do końca prawda.

Uważam, że najważniejszym zadaniem każdej oferty jest wzbudzenie zaufania u klienta. Powinno Ci zależeć na tym, żeby zmniejszyć poczucie ryzyka, które wiąże się z podjęciem z Tobą współpracy.

Oczywiście cena jest ważnym elementem, ale nie warto zakładać, że oferta handlowa jest wyłącznie jej nośnikiem. Przyjrzymy się kilku innym aspektom.

Przedstaw się

Pierwszym elementem oferty, na który warto zwrócić uwagę, jest przedstawienie się. W ofercie musimy pokazać kim jesteśmy, dlaczego warto z nami współpracować i dlaczego jesteśmy warci jakiejkolwiek uwagi.

Nie chodzi jednak o to, żebyśmy się przechwalali. Często lubimy używać określeń, które są trudne do udowodnienia. Mówimy, że jesteśmy profesjonalni, doświadczeni, że mamy bogatą wiedzę itp. W rzeczywistości nic jednak za tym nie stoi. Klient obok takich określeń przechodzi obojętnie. Wiele osób lub firm przedstawia się w podobny sposób.

Warto skupić się na konkretnych faktach, liczbach i argumentach, które jednocześnie będą łatwe do udowodnienia. Przykładem tego będą certyfikaty, sukcesy, które odnieśliśmy, dane statystyczne, przynależność do określonych stowarzyszeń, czy opinie dotychczasowych klientów.

Przygotowując ofertę przedstawiajmy się więc i wzbudzajmy zaufanie za pomocą twardych argumentów, które jesteśmy w stanie udowodnić.

2. Forma i personalizacja oferty

Jeśli powiedzieliśmy sobie, że oferta handlowa ma wzbudzać zaufanie, to bardzo ważne jest, żeby przybrała ona „ludzką” formę. Nie powinna przypominać tabelki, w której wpisaliśmy tylko jakieś parametry.

Warto zadbać o personalizację. Najlepiej byłoby, gdybyśmy umieścili w ofercie chociaż namiastkę analizy potrzeb klienta, po to, żeby nie wyglądała na wygenerowaną „z automatu”. Często wiąże się to z dodatkowym zaangażowaniem czasowym, ale wielokrotnie ta praca później procentuje. Gdy klient otrzyma kilka ofert z różnych firm, to ta w której znajdzie chociażby niewielkie informacje na swój temat będzie postrzegana korzystniej niż inne.

Kiedy prowadziłem swoją agencję, czasami przygotowywaliśmy dla klientów bezpłatnie wstępną analizę. Dopiero później, na jej podstawie, przygotowywaliśmy spersonalizowaną ofertę. Wiązało się to z większym nakładem czasowym, ale korzyści były tego warte. Odbiorca widział dzięki temu, że już na tym etapie staramy się zrozumieć jego potrzeby, a nie tylko wklepaliśmy do tabelki cennik.

Warto pokazywać się też personalnie i umieścić np. swoje zdjęcie lub fotografię zespołu. Oczywiście nie należy w tym miejscu przesadzać. Nie chodzi o to, że by rozpisywać się na temat swojego hobby. To ma po prostu zburzyć zimny obraz firmy i pokazać, że stoją za nią konkretne osoby.

Ludzie chcą kupować od innych ludzi, a nie od firm. Dlatego być może warto też, nawet w małej formie, próbować w jakiś sposób nawiązać do człowieka, który siedzi po drugiej stronie – do jego potrzeb, sposobu myślenia, pokazać, że jesteśmy osobą, z którą dobrze będzie się rozmawiało.

3. Szczegółowy opis usługi lub produktu

Dopiero kiedy przygotujemy sobie grunt pod rozmowę z klientem, możemy zacząć rozmawiać o naszej usłudze.

To wydaje się oczywiste, że tworząc ofertę na wykonanie lub sprzedaż czegoś będziemy to opisywali. Trzeba mieć jednak pewność, że klient doskonale rozumie, co tak naprawdę chcemy mu zaoferować. Jest to szczególnie ważne w branży kreatywnej, ponieważ często sprzedajemy rzeczy trudne do opisania.

Zdecydowana większość z nas wie z czym wiąże się stworzenie np. strony internetowej, tłumaczenie jakiegoś tekstu, wykonanie logo czy napisanie programu, ale wszystkie te rzeczy mogą się od siebie diametralnie różnić w zależności od tego, kto daną rzecz będzie wykonywał.

Dlatego ważne jest nie tylko to, żeby klient zrozumiał samą ideę produktu – np. czym tak naprawdę jest „pocięcie strony internetowej” – ale też wiedział jak nasza firma do tego podchodzi. Naszym odbiorcom nie sprzedajemy wyłącznie pocięcia strony internetowej, sprzedajemy im pocięcie tej strony przez nas. Sprzedajemy nasz kod, naszą wiedzę, doświadczenie i podejście w tym zakresie.

Z jednej strony musimy klientowi dokładnie pokazać z czym wiąże się produkt, czy wykonanie usługi, z drugiej strony musimy mu też zaprezentować jak my do tego podchodzimy. To pozwala nas wyróżnić na tle konkurentów i sprawia, że klient razem z produktem kupuje naszą wizję i nasze podejście.

Tworząc ofertę warto też wspomnieć oczywiście o zaletach naszej usługi, oraz korzyściach wynikających z wyboru naszego podejścia. Paradoksalnie czasami dobrze jest mówić nawet o wadach, czyli np. o tym, dlaczego dla określonych grup nasze produkty, usługi czy rozwiązania się nie nadają lub nie przydają.

Opisz proces

Istotny jest również proces realizacji. Jak będziemy podchodzili do tego zadania, jakie etapy przejdziemy, w jakiej formie będziemy potrzebowali zaangażowania naszego odbiorcy, a co będzie należało do naszych obowiązków i kompetencji.

Tu często nie wystarczą same suche opisy. Gdy nasza działalność jest bardzo abstrakcyjna warto będzie pokazać przykład. Dobrą formą pokazywania jak taki proces wygląda jest case study, o czym opowiadałem w jednym z poprzednich odcinków podcastu.

Udostępnienie klientowi przykładu kompleksowej realizacji dla jednego z poprzednich klientów, pozwoli mu lepiej zrozumieć nasz produkt i przygotuje grunt pod to, żeby coś od nas kupił, zamówił, zlecił itp.

4. Osadzenie w czasie

W kolejnym etapie, warto osadzić wszystko w czasie. Dla klienta istotne jest nie tylko to, co dostaje i czy ufa temu podmiotowi, który to dostarcza, ale też kiedy to otrzyma. Dlatego w ofercie warto przedstawić kompleksowy terminarz, który pokaże w jakim rozkładzie (wg dni, tygodni, miesięcy, a nawet lat), naszą usługę będziemy realizować.

W tym miejscu należy nie tylko pamiętać o określonych terminach czy deadline’ach, ale także zaznaczyć te elementy procesu, przy których wymagana będzie jakaś decyzja, kiedy potrzebne będą jakieś uwagi, korekty, ile one zajmą czasu, ile ich będzie i o ile ewentualnie mogą one przesunąć czas realizacji takiej usługi. Ile czasu klient będzie musiał poświęcić na to, żeby zapoznać się z produktem, co jeśli będzie potrzebował dodatkowej instrukcji obsługi, ile czasu zajmie nasze wytłumaczenie tego produktu, a nawet to ile czasu klient będzie miał na ewentualny zwrot produktu.

Ważne są nie tylko graniczne i kluczowe momenty, ale też sposób w jaki klient będzie z tego produktu czy usługi korzystał.

Oczywiście, w zależności od tego czym dokładnie jest nasz produkt lub na czym polega nasza usługa, etap ten będzie wyglądał różnie. Warto jednak o nim pamiętać. Jest to element, który sprawia, że klient lepiej zrozumie cenę, którą podamy w ostatnim etapie. Dzięki temu, że widzi cały proces oraz nasze zaangażowanie, zaczyna bardziej nam ufać.

Może się wydawać, że opis całego procesu skomplikuje i wydłuży naszą ofertę, ale im więcej informacji klient otrzyma, im bardziej będzie świadomy i im mniej będzie miał poczucia, że dostaje przysłowiowego kota w worku, tym lepiej (w ostatecznym rozrachunku) i dla niego, i dla nas.

Etap ten przedstawia nas jako stronę, która dokładnie wszystko przemyślała i zaplanowała, która panuje nad sytuacją i poprowadzi klienta za rączkę. Sprawi to, że zaufanie odbiorcy wzrośnie, a poczucie ryzyka z jego punktu widzenia zmaleje.

Nie warto być zbyt oszczędnym w informacjach zawieranych w ofercie, bo prędzej czy później różnego rodzaju pytania i tak się pojawią. Lepiej odpowiedzieć na nie już na początku, żeby klient sam nie zaczął tworzyć własnych interpretacji, które byłyby dla nas niekorzystne.

5. Cena

Kiedy postaramy się, żeby klient lepiej nas poznał i zrozumiał, rośnie nasza szansa na to, że klient pozytywnie zareaguje na cenę.

Sam proces wyceniania i prezentacji naszej pracy – oraz m.in. tego jak nasza cena powinna zostać zapisana – jest bardzo skomplikowany. Jest to wielowątkowy etap nadający się co najmniej na kolejny odcinek. Przygotowałem w tym zakresie cały kurs on-line, który opowiada o tym, jak tę cenę stworzyć, jak dojść do tego, ile nasza usługa powinna kosztować i jak ją zaprezentować.

Najważniejszy wniosek jest jednak taki, że powinniśmy świadomie, w najmniejszych detalach, zwrócić uwagę na sam moment zapisywania ceny.

Istnieje wiele badań, które udowadniają, że najmniejsze szczegóły mają w tym kontekście znaczenie. Istotne jest m.in. to czy cena jest zapisana jako mała, czy duża, zaokrąglona, czy nie, podzielona na etapy, czy zapisana jako jedna zbiorcza kwota, czy my kwotę z tych etapów podsumujemy, czy nie, czy napiszemy kwotę brutto, czy netto itd.

Jest bardzo wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę i nie ma dobrej odpowiedzi na każde z tych pytań. Wszystko zależy od naszego sposobu myślenia, od tego, jaki chcemy budować wizerunek, czym charakteryzuje się nasz produkt oraz czego oczekuje klient.

Trzeba zastanowić się nad każdym detalem i świadomie podjąć określone decyzje. O ile faktycznie ostateczny koszt jest prawie zawsze najważniejszy, to sposób w jaki klient go zobaczy może wpłynąć na jego odbiór.

Proces odbioru ceny jest bardzo złożony, dlatego powinniśmy wykorzystać każdy mały detal w sposobie jej zapisu. Powinniśmy go dokładnie przemyśleć pod kątem tego, jak chcemy na naszego klienta wpływać.

Co powinna mieć dobra oferta handlowa? Podsumujmy

Nastawmy się na to, że dzięki ofercie możemy zmniejszyć ryzyko oraz wzbudzić zaufanie. Powinniśmy przedstawiać się za pomocą konkretnych, obiektywnych argumentów. Nasza oferta powinna mieć ludzki charakter. Powinniśmy pokazać się jako osoby, z którymi chce się rozmawiać i współpracować. Powinniśmy naszą usługę lub produkt dokładnie opisać i przedstawić. Klient musi rozumieć nasz sposób myślenia i zdawać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę otrzyma. Cały proces powinniśmy osadzić w harmonogramie i pokazać, że wszystko szczegółowo przemyśleliśmy i zaplanowaliśmy. Nie powinno być wątpliwości, w jakim dniu, miesiącu, czy tygodniu dane rzeczy się wydarzą. Dopiero w ostatnim etapie powinniśmy w najmniejszych detalach przemyśleć naszą cenę. Musimy zwrócić uwagę nie tylko na zbiorczą kwotę, ale też na różne niuanse, takie jak sposób zapisu czy różne warianty operowania ceną.

Oferta handlowa – pobierz checkistę

Tym razem, zamiast pokazywać Wam narzędzie, które stworzył ktoś inny, przygotowałem coś samemu. Stworzyłem prostą checklistę, którą możecie wydrukować i mieć zawsze pod ręką. Zawiera ona elementy, które warto uwzględnić tworząc własne oferty. Zawiera punkty, o których wspominałem w podcaście oraz kilka innych wątków, które poszerzają zakres tej tematyki.

Checklista w formie pliku PDF dostępna jest do pobrania tutaj.

Masz ochotę na więcej?

Ruszamy z nowym kursem. To znacznie więcej, niż porady zawarte w tym kursie. Mam dla Ciebie gotowy i sprawdzony proces, szablon, schematy i wzory maili. Oszczędzisz czas i zdobędziesz nowe zlecenia

Podobał Ci się ten wpis? Zerknij na inne

Chcesz, żeby Twoje kampanie cold mailingowe były skuteczniejsze? Poznaj 4 schematy pisania skutecznych cold maili.

Autor: Maria Czyżycka | Opuplikowano: 23.03.2020 | Czas czytania: 9 m

Jeśli próbowałeś sztuki cold mailingu to wiesz, że sam fakt otwarcia przez odbiorcę maila to wielkie zwycięstwo, a otrzymanie odpowiedzi na cold mailing można potraktować wręcz jako historyczne zwycięstwo. Odnosisz czasem wrażenie, że testowałeś już wszystko, a nowe pomysły wydają Ci się sztywne i nudne? W artykule znajdziesz wskazówki, jak pisać skuteczne cold maile oraz przykłady tego, jak pisać maila z ofertą.

Jak pisać cold email – wzór i 4 skuteczne techniki

Ten artykuł został zaktualizowany w maju 2020 r.

Cold mailing, czyli maile “na zimno”, to nadal popularna forma email marketingu. I nie ma się co dziwić, że tak wielu marketingowców wykorzystuje ją na co dzień w swojej pracy.

Właściwie zaplanowana, przygotowana z dbałością o każdy szczegół oraz profesjonalnie zrealizowana kampania cold mailingowa będzie stale wypełniać lejek sprzedażowy, a jedyne, o co muszą wtedy zadbać sprzedawcy, to finalizacja transakcji.

Chciałoby się wręcz z zazdrością zapytać: “Jak oni to robią?!”. Odpowiedź jest banalnie prosta: większość z nich wykorzystuje na 99% przynajmniej jeden z 4 najpopularniejszych schematów zimnych maili.

Co warto podkreślić, nie są to szablony wiadomości, ponieważ to sugerowałoby, że każdy w łatwy i przyjemny sposób możesz skopiować wszystko z Internetu, a odbiorcy i tak będą z naiwnością odpisywać.

Otóż nie.

Cold mail to jednak wciąż mail, czyli ma formę, którą powinniśmy zachować oraz części, które możemy wykorzystywać. O czym pamiętać, niezależnie od celu, w jakim realizujesz swoją kampanię oraz jak wygląda jej grupa docelowa? Zatem: jak napisać maila z ofertą handlową?

Tytuł maila , który Ciebie skłoniłby do otworzenia wiadomości. Unikaj tytułów sprzedażowych oraz typowych dla newsletterów, np. “Tylko dzisiaj 90% taniej!”, “Ostatnia szansa na skorzystanie z tej niesamowitej oferty” – one aż z daleka krzyczą: SPAM, SPAM, SPAM.

Dane z badań firmy Adestra pokazują, że odrobina personalizacji w temacie emaila może zwiększyć wskaźnik otwarcia cold maila o 22,2%.

, który Ciebie skłoniłby do otworzenia wiadomości. Unikaj tytułów sprzedażowych oraz typowych dla newsletterów, np. “Tylko dzisiaj 90% taniej!”, “Ostatnia szansa na skorzystanie z tej niesamowitej oferty” – one aż z daleka krzyczą: SPAM, SPAM, SPAM. Dane z badań firmy Adestra pokazują, że odrobina personalizacji w temacie emaila może zwiększyć wskaźnik otwarcia cold maila o 22,2%. Personalizowane fragmenty, dzięki którym Twoje kampanie są skalowalne, ale nie przypominają masowej wysyłki do dużej bazy kontaktów. Jeśli do każdego kontaktu będziesz tworzył i wysyłał osobnego maila, będzie to dla Ciebie nieopłacalne zarówno czasowo, jak i finansowo. Jeśli zaś przygotujesz ogólnego maila, którego wyślesz do wszystkich, Twoje wyniki będą bardzo słabe. Jak wskazuje WoodPecker, kampanie typu cold mailing, w których nawet jedynie sam temat jest spersonalizowany, notują średnio o 10% wyższy open rate. Dalsza personalizacja, czyli np. wspomnienie nazwy firmy odbiorcy czy adresu jego strony www tylko poprawia wyniki kampanii.

Tak przedstawiają się ogólne wyniki otwarć kampanii, w której wprowadzono personalizację:

źrodło

A takie efekty osiągają kampanie z zaawansowaną personalizacją:

źrodło

Call to action, czyli zachęcenie do wykonania konkretnego działania. Musisz pamiętać, aby odpowiednio zakończyć swojego maila, przecież Twoim głównym celem jest, aby uzyskać na niego odpowiedź, prawda? To bardzo prosta, ale skuteczna porada na temat tego, jak napisać mail do klienta, wzór który warto naśladować.

4 schematy pisania cold maili:

1. Problem – Rozwiązanie

Pokazanie, w czym tkwi istota problemu, lub że ten w ogóle istnieje, może być bolesnym doświadczeniem dla odbiorcy, ale niezwykle skutecznym.

Dlaczego? Czasem potencjalny klient nie jest świadomy, ŻE coś zwyczajnie jest nie tak, jak powinno i już drobna zmiana mogłaby wprowadzić znaczące zmiany.

COLD EMAIL, PRZYKŁAD:

Temat: Poszukiwany handlowiec do FIRMA XYZ

Dzień dobry Panie IMIĘ,

Przeglądając oferty pracy na portalu PORTAL.PL, natrafiłem na ogłoszenie, w którym Pana firma FIRMA XYZ poszukuje nowych handlowców.

Sam obecnie pracuję na tym stanowisku w firmie Callpage.io i wiem, jak ważny w tym zawodzie jest szybki kontakt z klientem.

Zauważyłem też, że na Państwa stronie WWW istnieje możliwość telefonicznego kontaktu z przedstawicielami FIRMA XYZ, dlatego pomyślałem, że może byłby Pan zainteresowany pewnym ułatwieniem dla sprzedawców w Państwa firmie?

Chętnie z Panem na ten temat porozmawiam – proszę dać znać, czy miałby Pan chwilkę na krótką rozmowę w tym tygodniu ? 🙂

Pozdrawiam,

XYZ

2. Kto – Dlaczego Ty – W jakim celu

Każdy z nas lubi słyszeć, że jest najlepszy, nawet jeśli czasem może to być lekkie wyolbrzymienie 😉 Uwierz mi, Twój potencjalny klient lub partner biznesowy niczym się pod tym względem nie różni.

Jak zrobić to dobrze? Z wyczuciem, bo przesada może być gorsza niż niedosyt.

Tak może wyglądać mail zachęcający do współpracy, przykład:

Temat: Współpraca FIRMA XYZ + CallPage

Dzień dobry Pani IMIĘ,

Nie tracąc Pani cennego czasu, przejdę od razu do sedna sprawy.

Mam na imię Natalia, jestem dyrektorem działu sprzedaży w CallPage.

Nasi klienci często proszą o polecenie dobrej firmy z usługami call center. Nie ukrywam, że na lokalnym rynku jest sporo takich firm, jednak wiadomo, że dla naszych klientów chcemy tylko tego, co najlepsze. Nie bez powodu więc kontaktuję się właśnie z Państwem 🙂

Postanowiłam napisać do Pani w sprawie możliwości współpracy między naszymi firmami, biorąc pod uwagę, czym zajmuje się Pani FIRMA XYZ.

Kiedy znajdzie Pani dla mnie czas na krótką rozmowę telefoniczną?

Pozdrawiam,

XYZ

3. Kiedy – Konieczny – Konkret, czyli 3K

Cold mailing to idealny wręcz sposób na zrekrutowanie wymarzonego kandydata do pracy. Daje Ci bowiem wybór, z kim chcesz się skontaktować oraz ogranicza ryzyko bezcelowych rozmów rekrutacyjnych.

Czemu warto wybrać taki właśnie schemat? Odbiorca dostaje konkretne informacje, ale wiadomość wciąż skupia się na nim.

Tak może wyglądać mail zachęcający do współpracy, przykład:

Temat: Zaproszenie na rozmowę o współpracy – VoIP Specialist

Cześć IMIĘ,

Jestem współzałożycielem oraz CEO w CallPage.io. Kontaktuję się z Tobą, ponieważ znalazłem Twój profil na PORTAL.PL i zainteresowało mnie Twoje doświadczenie zawodowe związane z VoIP.

Chciałem zapytać ,czy jesteś zainteresowany rozmową o możliwości nawiązania współpracy?

Jesteśmy szybko rozwijającym się startupem z branży B2B SaaS. Tworzymy rozwiązanie, które pozwala skontaktować się firmom z potencjalnymi klientami w 28 sekund poprzez połączenie telefoniczne. Pracujemy w młodym energicznym zespole z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Szczegóły naszej oferty znajdziesz w linku: https://resources.callpage.io/praca/voip-specialist.

Daj znać, co myślisz 🙂

Z pozdrowieniami,

XYZ

4. Okaż zrozumienie, ale wykorzystaj okazję

Nawet jeśli prowadzisz regularne kampanie cold mailingowe, które stale mają zapełniać Twój lejek sprzedaży, czasem możesz otrzymać szczególny pretekst do nawiązania kontaktów właśnie przy tej okazji.

Kiedy stosować ten schemat działania? Przy różnych wydarzeniach, które są związane z Twoją grupą docelową lub branżą, świętach lub w okresie wzmożonego zapotrzebowania w grupie potencjalnych klientów.

COLD EMAIL, PRZYKŁAD:

Oryginał w języku angielskim:

Subject: Black Friday in COMPANY_NAME

Hi NAME,

I suppose Black Friday is the worst day to send you an email with a cooperation proposition. This day could be really busy – I think this applies to companies in every industry.

Forgive my curiosity, but how many customers try to call you usually on this day? Or do they just come to your WWW and leave it because, for example, it is hard for them to find your contact information and get in touch you?

In my opinion, CallPage we handle it pretty good, at CallPage despite the fact that we offer a 70% discount for Black Friday on all of our plans. Our callback widget is probably the reason that we handle all the incoming calls so well, because of its call-to-action function.

As you can see, I am a crazy person, because I decided to try to reach out to you anyway 🙂 Is there any chance you will find some time in the next few days to discuss what we can do for you?

Thanks in advance!

Pamiętaj o A/B testach

Przeprowadzanie testów A/B tematów maili może zwiększyć wskaźnik otwarć maili o 49%. Kiedy LeadGenius chciał poprawić open rate swoich kampanii, firma wypróbowała kilka różnych tematów i śledziła ich wyniki .

Ich pierwotny temat brzmiał po prostu „Twój proces sprzedaży” i miała open rate na poziomie 37,5%. Pod koniec ich eksperymentu z tematami dotyczącymi tego, jak pisać maile z ofertą, zwiększyli swój współczynnik otwarć do 86,6%. Było to możliwe dzięki bardziej spersonalizowanemu tematowi („Znalazłem Cię dzięki [imię kontaktu] [nazwisko kontaktu]).

Oczywiście wprowadzenie tego typu usprawnień do cold maili może wymagać bardziej dogłębnej analizy i dopracowania strategii, aby pomóc Ci skontaktować się z właściwymi ludźmi, którzy z kolei mają powiązanie z osobami, do których chcesz dotrzeć.

Follow-up to Twoja tajna broń

Wysłanie większej liczby wiadomości przypominających, tzw. follow-upów, może potroić współczynnik odpowiedzi. Czy to za pośrednictwem telefonu, poczty elektronicznej lub mediów społecznościowych, brak prób ponownego kontaktu lub zbyt mała ich liczba są jednymi z głównych grzechów sprzedawców.

Szczególnie w przypadku kampanii cold mailingowych liczba wiadomości w sekwencji wpływa na prawdopodobieństwo tego, ile odpowiedzi uzyskasz. W przykładzie przedstawionym przez WoodPecker, kampanie z 4-7 wiadomościami na sekwencję otrzymały 3x więcej odpowiedzi niż kampanie z tylko 1-3 mailami w sekwencji.

Kampanie z dłuższymi sekwencjami maili notowały wskaźnik odpowiedzi na poziomie 27%, w porównaniu z krótszymi kampaniami, które otrzymywały wskaźnik odpowiedzi na poziomie 9%.

Wysyłanie follow-upów to dobra praktyka, którą należy konsekwentnie wprowadzać w życie. Jednak jak napisać maila przypominającego, aby nie przesadzić i nie doprowadzić odbiorców do szału?

Duże znaczenie ma tutaj zdrowy rozsądek oraz odpowiednia automatyzacja. Zadbaj o to, żeby sekwencja wiadomości została wstrzymana, jeśli adresat odpowie na wiadomość. Spamowanie listy kontaktów emailami nie przyniesie oczekiwanych skutków.

Mierz, analizuj, ulepszaj, powtórz

Jeśli jest jedna rzecz, której można się nauczyć z powyższych statystyk i technik tego, jak napisać ofertę handlową mailem lub jak napisać maila z ofertą współpracy, to to, że cold mailing to trudna sztuka. Równocześnie kampania, której poświęciło się czas i dopracowało szczegóły, jest bardzo satysfakcjonująca. Upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia (w tym niezawodną platformę CRM) do śledzenia, pomiaru efektów i poprawy wyników każdej kampanii. Mamy nadzieję, że już nigdy nie będziesz się musiał zastanawiać, jak napisać maila z ofertą współpracy! Powodzenia! 🙂

Masz problem z jakością generowanych leadów? CallPage to narzędzie, które generuje wartościowe kontakty i pomaga zmieniać odwiedzających Twoją stronę w szczęśliwych klientów! Zamów spersonalizowaną prezentację lub przetestuj nasze narzędzie za darmo przez 7 dni!

Oferta: Jak napisać ofertę?

Przeczytaj jak napisać ofertę, jaki układ elementów zastosować, zapoznaj się ze wzorem oferty.

Oferta

Umowy najczęściej zawiera się w formie ofertowej: jeden przedsiębiorca składa ofertę drugiemu, której przyjęcie jest równoznaczne z zawarciem umowy. „Oferta to oświadczenie woli zawierające istotne postanowienia umowy. (…) Oświadczenie kontrahenta, by było ofertą, musi być bardzo konkretne i szczegółowo przedstawiać prawa i obowiązki stron. Oferta sprzedaży samochodu powinna więc zawierać m.in. jego model, rocznik, wyposażenie oraz oczywiście cenę” (Kuryłek 2006: 43).

Według postanowień Kodeksu cywilnego art. 66, oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy. Jeżeli osoba oferująca (oferent) nie wyznaczył w ofercie terminu, w ciągu którego będzie oczekiwać odpowiedzi, oferta złożona w obecności drugiej strony albo za pomocą środka bezpośredniego porozumiewania się na odległość przestaje wiązać jeśli nie zostanie przyjęta niezwłocznie.

Oferta jest wysyłana w nawiązaniu do otrzymanego zapytania ofertowego. Zawiera odpowiedzi na pytania w nim przedstawione.

W razie wątpliwości ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób uważa się nie za ofertę, ale za zaproszenie do rozpoczęcia rokowań (por. Podel 2003: 48).

Układ

Miejscowość, data;

Dane nadawcy;

Dane adresata (odbiorcy);

Nagłówek („OFERTA”);

Treść oferty, w której zawarte są informacje na temat towaru lub usługi, informacje o sposobie dostawy, warunkach płatności, terminie realizacji, gwarancji itp.;

Informacja o okresie obowiązywania;

Ewentualnie wyrażenie nadziei, że oferta zostanie przyjęta i nastąpi złożenie zamówienia;

Zwrot grzecznościowy („Z poważaniem”), pieczątka i podpis.

Wzór

Oferta – wzór ……………………..

(miejscowość, data) ……………………..

……………………..

……………………..

(dane nadawcy) ……………………..

……………………..

……………………..

(dane adresata) OFERTA Niniejszym składamy ofertę zawarcia umowy o następującej treści:

………………………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………….. Termin, w ciągu którego będziemy oczekiwać na odpowiedź wynosi ……… dni, licząc od dnia ………., przy czym przestaje ona nas wiązać, o ile nie otrzymamy odpowiedzi do dnia …………… . Z poważaniem

……………………..

(pieczątka i podpis)

Komentarze

Przykłady ofert handlowych – wzory i pomysły – Analiza danych i marketing

Jak powinna wyglądać dobra oferta handlowa? Odpowiedź jest dosyć prosta, powinna być: jasna, prosta, przejrzysta, przyciągająca uwagę, w miarę krótka, atrakcyjna wizualnie, bezbłędna, zachęcająca do dalszych rozmów, oryginalna…

To na początek wystarczy 😉

Poszukując inspiracji przed samodzielnym stworzeniem własnej oferty handlowej lub modyfikacją istniejącego szablonu, warto poprzeglądać dokonania innych firm w tym względzie. Poniżej zestawienie kilkunastu ofert handlowych z rozmaitych branż. Do przejrzenia, porównania, analizy, inspiracji.

Oferta handlowa, katalog, wycena, zaproszenie do współpracy, cennik usług…

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że załączone materiały różnią się znacząco między sobą. Każdy z nich zawiera zupełnie inny zakres informacji oraz opracowany jest w odmiennej formie. Nawet nazewnictwo tych dokumentów bywa różne. Z różnych względów, najczęściej prawnych i marketingowych, firmy celowo unikają używania terminu „oferta handlowa”, zastępując je „katalogiem…”, „zaproszeniem do współpracy”, itp.

Generalnie kształt oferty wynika z rodzaju produktu lub usługi, który przedstawia, oraz koncepcji i pomysłowości autora, który ją opracowuje. Wiele ofert handlowych wysyłanych jest w postaci zwykłej wiadomości email. I to jest raczej standard wśród mniejszych firm. Natomiast, gdy kontrakty dotyczą większych sum lub też stroną sprzedającą jest większe przedsiębiorstwo, które dba o swoją markę, wtedy mamy do czynienia z bardziej profesjonalnymi materiałami.

Kształt i wygląd oferty handlowej – od czego zależy?

Można niektórym z poniższych przykładów ofert zarzucić, że są za długie lub brakuje im pewnych danych, ale to zawsze będą tylko subiektywne odczucia. Końcowego rozstrzygnięcia i tak zawsze dokonują klienci. To oni są najlepszym źródłem wiedzy odnośnie tego, co powinno znaleźć się w ofercie i jak powinna ona wyglądać.

Zdecydowana większość z załączonych ofert to pod względem kompozycji oraz copywritingu profesjonalne materiały handlowe, które spokojnie mogą służyć jako przykład i źródło inspiracji. Na części z nich widać, że wyszły spod rąk niezłych grafików, ale z drugiej strony, są też przykłady takich, których wygląd sugeruje, że przygotowane zostały bez pomocy zewnętrznej.

Warto zaznaczyć, że opracowanie oferty handlowej to dopiero część sukcesu. Mając już przygotowany taki dokument, stajemy niejednokrotnie przed pytaniem, w jaki sposób pozyskać zgodę na przesłanie oferty handlowej drogą elektroniczną do potencjalnego klienta. Tutaj mamy do czynienia z wieloma praktykami – często na granicy prawa. Ale temat, sam w sobie, bardzo ciekawy, zachęcam zatem do lektury jednego z wcześniejszych postów na ten temat.

Wzory i przykłady ofert handlowych (w formacie pdf – do pobrania i analizowania)

Oferta emisji reklam

Oferta płatności internetowych

Oferta reklamy

Oferta rozwiązania dla przemysłu

Oferta produkty kosmetyczne

Oferta sprzęt elektroniczny dla przedsiębiorstw

Oferta sprzęt pomiarowy

Oferta technika grzewcza

Oferta urządzenia i środki higieny

Oferta usługi mobilne

Oferta wydawnicza – eventowa

Oferta na wyroby przemysłowe

Oferta na systemy dekoracyjne

Oferta na usługi poligraficzne

Oferta na oprogramowanie – system CRM

Oferta dystrybutora sprzętu IT

Oferta na produkty dentystyczne

Podstawowe elementy oferty handlowej to opisy produktów oraz ich ceny – te powszechnie obowiązujące lub te wyliczone pod konkretnego klienta. Jak już wcześniej wspomniałem, pod pojęciem oferty handlowej kryje się często jedynie „zaproszenie” do podjęcia współpracy. Różnica polega głównie na tym, że w zaproszeniu nie podawane są oficjalne ceny lub też jest zawarte jest w nim zastrzeżenie, że podane warunki, w myśl obowiązującego prawa, nie stanowią oferty handlowej (np. wiążąca obie strony wartość będzie podana dopiero w umowie).

Oferta handlowa w rozumieniu, w jakim była przedstawiana powyżej, dotyczy głównie firm działających na rynku B2B. W przypadku B2C transakcje przebiegają zwykle w inny sposób, są prostsze i szybsze, zatem też sposób prezentacji produktów i usług wygląda nieco inaczej.

Jako przykład może nam posłużyć sprzedaż internetowa, w ramach której wykształciły się także pewne standardy w zakresie przekazywanych informacji, układu i elementów składających się na ofertę. W jednym z kolejnych wpisów opisuję zawartość strony produktowej z ofertą w kanale e-commerce. Znajdziecie tam informacje m.in. o tym, z czego powinien się składać opis produktu, w jakie funkcjonalności warto wyposażyć sklep internetowy oraz jakie czynniki mają wpływ na skuteczność sprzedaży poprzez WWW.

W przypadku, gdyby któryś z linków okazał się już nieaktywny będę wdzięczny za wpis w komentarzu.

Szablon oferty handlowej

Reply to author

Sign in to reply to author

Forward

Sign in to forward

Delete

Link

Report message as abuse

Sign in to report message as abuse

Show original message

Either email addresses are anonymous for this group or you need the view member email addresses permission to view the original message

Oferta handlowa wzór do pobrania

Projektujemy arkusze na indywidualne zlecenie.. 0 strona wyników dla zapytania oferta handlowa wzórUrząd Miejski Wrocławia 50-141 Wrocław, pl. Nowy Targ 1-8 tel.. W dziale „Oferta”, który od razu się otwiera można stworzyć własną ofertę, działając według .Oferty handlowe • Wzory pism • pliki użytkownika kasiulka11 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Doradztwo ekonomiczne.rtf, Czyszczenie i przechowywanie skór.rtfZapytanie ofertowe jest wysyłane do adresata w celach informacyjnych, aby zorientować się czy jest on gotowy do podjęcia współpracy, na jakich warunkach, zapytać o konkretny towar (lub usługę) i jego cenę.Oferta handlowa utworzona online to propozycja sprzedaży lub kupna towarów, produktów, usług złożona drogą elektroniczną przyszłemu kontrahentowi.. Karkonoskiej, od 30.10 nieczynny również COM IV przy al.. Aby zapoznać się z regulaminem serwisu i polityką prywatności kliknij tutaj.Ogólne zapytanie ofertowe jest to propozycja dla dostawców, którzy są zapraszani do wzięcia udziału w procesie składania ofert, mającego na celu dostarczenie konkretnego produktu lub usługi.. Jeśli jednak użytkownik uzupełni pole Obowiązuje DO , to w momencie przekształcania oferty do dokumentu (FS, FPF, RO i WZ) program kontroluje termin obowiązywania oferty i odpowiednio sygnalizuje.Dobra oferta handlowa zaprasza kontrahenta do współpracy..

Oferta handlowa wzór do pobrania.

Elementy te opisałem w darmowym kursie: Oferta handlowa – 8 najważniejszych elementów .. Kurs obejmuje uporządkowaną wiedzę dotyczącą co i jak umieścić w ofercie sprzedaży aby klient .Oferta handlowa jako popularne pismo w korespondencji biurowej – pobierz darmowy szablon dokumentu.. wg zamówienia.. Oferta handlowa jako popularne pismo w korespondencji biurowej – pobierz darmowy szablon dokumentu.. Jeżeli rozczarowałam – trudno.. Afaktury.pl to program, który posiada w swojej ofercie wzór do wypełnienia online celem stworzeniu oferty handlowej, która równie skutecznie zachęci do przyszłej współpracy handlowej.Znaleziono 104 interesujących stron dla frazy oferta handlowa wzór w serwisie Money.pl.. Najpopularniejsze wzory pism za styczeń 2015; Wniosek o wydanie odpisu aktu zgonu; .. dokumentu; wzór pism Finlandia Informatyka gospodarcza Kostka Rubika Excel Domek letniskowy Fotografia ślubna fin-ka .Oferta obowiązuje od/do – czas w jakim obowiązuje oferta handlowa, może być bezterminowa wówczas pola nie są wypełniane.. 29.10.2020 RDzMP patronem akcji “Młodzi Solidarnie” 29.10.2020 VI posiedzenie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.. Kodeks cywilny precyzuje charakter takich umów, jak: umowy sprzedaży, zamiany, dostawy, kontraktacji, o dzieło, o roboty budowlane, najmu i dzierżawy, leasingu, agencyjne, przewozu, spedycji, zlecenia.Wzory ofert, umów, i sprawozdań do pobrania Trwające konsultacje projektów aktów normatywnych Aktualności zobacz wszystkie..

Oferta handlowa – wzór.

Poznaj 12 sekretnych kroków.. Wzór oferty handlowej na usługi nie różni się w gruncie rzeczy od wzoru oferty handlowej sprzedaży.. Do 17.15 w COM I i II obsługiwani są klienci w sprawach meldunkowych, rej .Jeśli zdecydowałaś się sprzedawać swoje produkty lub usługi, to prędzej czy później będziesz musiała stworzyć ofertę handlową.. Świetny produkt nie wystarczy do osiągnięcia sukcesu, jeśli nie potrafisz go odpowiednio zaprezentować i dotrzeć z informacją do Klienta.. Zawiera odpowiedzi na pytania w nim przedstawione.. Zarówno ta sporządzana w formie papierowej, jak również ta w formie elektronicznej generowana przez program faktury.pl powinna zawierać: dane nabywcy oraz sprzedawcy, ich imiona i nazwiska oraz adresy.. Miejsce wystawienia Data wystawienia.. +48 71 777 77 77 faks +48 71 777 86 55 e-mail: [email protected] W związku z epidemią obsługa Klientów odbywa się w godzinach od 8.00 do 15.15.. Posiadają te same dane takie jak : dane sprzedawcy, dane nabywcy, temat transakcji oraz jego cena.Oferta handlowa w rozumieniu, w jakim była przedstawiana powyżej, dotyczy głównie firm działających na rynku B2B..

Oferta handlowa powinna przyciągać uwagę.

Układ tytuł oraz nazwa firmy, do której oferta jest kierowana – Najlepiej jeśli zostaną umieszczone na pierwszej stronie.Warto również dodać dane kontaktowe osoby, z którą przedstawiciel zainteresowanej firmy może się w przyszłości .Szybki kurs tworzenia oferty handlowej W tym artykule znajdziesz dostęp do wszystkich lekcji kursu “Oferta handlowa – 8 najważniejszych elementów” , który pierwotnie wysyłałem mailem.. tytuł oferty, czyli np. oferta handlowa, oferta sprzedaży, oferta .Odpowiednia oferta handlowa to bardzo ważny punkt na drodze do zbudowania profesjonalnego przedsiębiorstwa.. W razie wątpliwości ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób uważa się nie za ofertę, ale za zaproszenie do rozpoczęcia rokowań (por. Podel 2003: 48).. Dobra oferta zawiera wiele istotnych elementów, które wpływają na jej skuteczność.. Jak każde oficjalne pismo, również oferta handlowa powinna mieć swoją strukturę oraz zawierać określone elementy:.. Z pewnością skuteczna.. Po naciśnięciu polecenia „Utwórz teraz ofertę handlową, gotowy wzór online!. —– Pełny opis na może mieć bardzo różny charakter..

Jaka powinna być oferta handlowa?

Są natomiast dobre praktyki, które warto stosować, aby podnieść skuteczność swoich komunikatów ofertowych.. Pewnie Cię nieco zawiodę, ale niestety nie ma gotowego szablonu dla wszystkich.. [POLITYCE PRYWATNOŚCI].← Oferta handlowa.. Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych i marketingowych.. Dowiedz się jak napisać ofertę handlową.. 28 Październik 2020 .. AFAKTURA.pl to program do wystawiania faktur.. Skuteczna prezentacja, czy oferta musi odpowiadać na większość, a najlepiej na wszystkie te obiekcje jednocześnie.. Oferta handlowa – wzór.. Nie istnieje jeden skuteczny wzór oferty handlowej, który możesz przepisać zdanie po zdaniu i liczyć na efekty.. Na co warto zwrócić uwagę wybierając wzór oferty handlowej?Warto zwrócić uwagę na kolorystykę, by oferta handlowa była utrzymana w tym samym tonie (barwę dobiera się najczęściej do identyfikacji wizualnej firmy).. Dzięki temu skłonimy klienta do szybkiej odpowiedzi.. Dla każdej branży, klienta, produktu oferta .Oferta handlowa kojarzy się z czymś bardziej konkretnym i finalnym niż zaproszenie do współpracy; zawiera o wiele więcej szczegółów i koncentruje się już na wybranych produktach bądź usługach.. Podstawa wzoru oferty handlowej.. Dlatego też przed przystąpieniem do umowy o współpracy należy ustalić, co tak naprawdę obie strony chcą osiągnąć.. Pismo ofertowe, oferty handlowe – wory dokumentów, oferta handlowa wzory, wzór oferty .To się po prostu nie sprawdzi.. Najnowsze szablony dokumentów.. Drugim etapem prac nad ofertą, zaproszeniem do współpracy lub inną oficjalną korespondencją biznesową jest tekst.Oferta nr.. Jak Cię widzą, tak Cię piszą.. NIECZYNNY jest punkt przy al.. Nowy JPK_VAT + Nowe oznaczenia (szczegółowa tabela) + 150 odpowiedzi na pytania o kody w JPK_VAT .Informujemy, że na naszej stronie www stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka).. 26.10.2020 Środowiska młodzieżowe solidarne z seniorami!Oferta jest wysyłana w nawiązaniu do otrzymanego zapytania ofertowego.. W przypadku B2C transakcje przebiegają zwykle w inny sposób, są prostsze i szybsze, zatem też sposób prezentacji produktów i usług wygląda nieco inaczej.Co zawiera oferta handlowa?. “, przechodzimy do programu Afaktury.pl.. Jednak myślę, że mam coś lepszego i zamiast dawać Ci rybę, podaruję wędkę.Oferta handlowa – wzór arkusza kalkulacyjnego do przygotowywania wycen dla klientów -sprzedaż produkcja, usługi.. Nie zapomnij więc o tym, aby zadbać o jej warstwę graficzną.Oferta handlowa jest dokumentem, na którym klientowi przedstawiamy towar i wartości do sprzedaży czy usługi..

Oferta handlowa wzór pisma

Oferta handlowa

W odpowiedzi na Państwa zapytanie numer …………… z dnia …………………. przedstawiam poniżej naszą ofertę:

Lp. Nazwa Towaru Symbol Opis Jed. Miary Cena Jed.

Warunki dostawy: …………………………

Warunki płatności: …………………………………………

Warunki upustu: …………………………………………….

Oferta ważna do dnia: …………………………………..

Z poważaniem

키워드에 대한 정보 gotowy wzór oferty handlowej excel

다음은 Bing에서 gotowy wzór oferty handlowej excel 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  미국 필리 버스터 | 미국선 필리버스터 중 화장실 가면 '끝'…우리나라는 '3분 하락' 빠른 답변
See also  Liver Cleanse Hulda Clark | How To Cleanse Liver 12 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

See also  Matbud Sp Z Oo | Firma Sienkiewicz Mat-Bud Sp. Z O.O. Film 2 답을 믿으세요

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Oferta handlowa – wzór arkusza kalkulacyjnego

  • oferta handlowa
  • wzór oferty handlowej
  • szablon oferty cenowej
  • generator ofert
  • oferta cenowa wzór
  • oferta handlowa wzór

Oferta #handlowa #- #wzór #arkusza #kalkulacyjnego


YouTube에서 gotowy wzór oferty handlowej excel 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Oferta handlowa – wzór arkusza kalkulacyjnego | gotowy wzór oferty handlowej excel, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment