Grafik Komputerowy Szkoła Średnia | Pracowałem Jako Grafik | Do Roboty 124 개의 자세한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “grafik komputerowy szkoła średnia – PRACOWAŁEM JAKO GRAFIK | DO ROBOTY“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Do Roboty 이(가) 작성한 기사에는 조회수 351,269회 및 좋아요 12,182개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

grafik komputerowy szkoła średnia 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 PRACOWAŁEM JAKO GRAFIK | DO ROBOTY – grafik komputerowy szkoła średnia 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

W dzisiejszym odcinku sprawdzę jak wygląda praca grafika komputerowego, zostańcie ze mną by zagłębić się w ten wirtualny świat.
Pamiętajcie żeby ocenić mój projekt w komentarzu oceną 1 – 10.
Jeśli interesują Was profesjonalne stacje robocze dla grafików, zajrzyjcie na: http://hp.workstations.pl/
Partnerem odcinka jest Microsoft.
Podziękowania za pomoc w realizacji odcinka dla studia graficznego Artkolektyw.
http://artkolektyw.com
Subskrybuj Do Roboty: https://www.youtube.com/channel/UCF5Ug3YNz41qauWNMacdLgw
A jeśli chcecie zobaczyć backstage nagrań kolejnych odcinków wbijajcie na Instagram https://www.instagram.com/onkaczmarczyk
Współpraca komercyjna: [email protected]

grafik komputerowy szkoła średnia 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jaką szkołe wybrać aby zostać grafikiem komputerowym?

Pamiętaj, że w aktualnej formie, liceum jest tylko 3 letnim przerywnikiem pomiędzy gimnazjum, a studiami, na które w naszej profesji …

+ 여기에 표시

Source: max3d.pl

Date Published: 6/29/2022

View: 6334

Kierunek Grafika komputerowa – największa baza szkół

Kierunek Grafika komputerowa (GRA). Kod kierunku. GRA. Nazwa kierunku. Grafika komputerowa. Rodzaj studiów. Średnie. Forma studiów.

+ 여기에 보기

Source: www.spisszkol.eu

Date Published: 8/20/2021

View: 3243

10 Najlepszych Szkół Grafiki Komputerowej w Polsce (2022)

Poniżej zestawienie 10-ciu najlepszych szkół grafiki komputerowej: … Nieważne, czy jesteś dopiero początkujący, średnio-zaawansowany czy szukasz …

+ 여기에 더 보기

Source: kursyszkolenia.online

Date Published: 7/22/2021

View: 7876

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej – Pomorskie Szkoły Rzemiosł

instytucjach badawczych przy dokumentacji badań; własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej. Zalecamy, aby kandydat posiadał sprzęt …

+ 여기에 더 보기

Source: psr.gda.pl

Date Published: 3/9/2021

View: 2526

Kim jest grafik komputerowy – Victor

Można też po liceum ukończyć szkołę policealną lub po studiach magisterskich studia podyplomowe z zakresu grafiki komputerowej, …

+ 여기에 표시

Source: victor.com.pl

Date Published: 1/5/2021

View: 1646

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Zajęcia odbywają się w nowoczesnych pracowniach komputerowych (ploter, skaner, … Szkoła zapewnia miejsca praktyk w najlepszych drukarniach i agencjach …

+ 여기에 더 보기

Source: lelewel.poznan.pl

Date Published: 11/22/2022

View: 8567

Projektowanie graficzne

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych … oraz sprawność manualną i techniczną, a także wiedzę w zakresie obsługi graficznych programów komputerowych.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.plsp.smocza.edu.pl

Date Published: 5/29/2022

View: 3897

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

zainteresowaniem grafiką komputerową,; zdolnościami manualnymi, … Pomyślnie zdane egzaminy zawodowe oraz ukończenie szkoły średniej skutkuje otrzymaniem …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.zspoligraf.pl

Date Published: 9/11/2021

View: 7901

Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej – zspm.pl

Nauka w naszej szkole umożliwia zdobycie tytułu technik grafiki i poligrafii cyfrowej, … własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej.

+ 더 읽기

Source: zspm.pl

Date Published: 7/19/2022

View: 890

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Podbudowa: szkoła podstawowa. Forma nauki: szkoła dzienna dla młodzieży. Charakterystyka. Jeżeli interesują Cię różne techniki komputerowe, posiadasz zmysł …

+ 여기에 보기

Source: www.zse.boleslawiec.pl

Date Published: 10/1/2021

View: 3925

주제와 관련된 이미지 grafik komputerowy szkoła średnia

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 PRACOWAŁEM JAKO GRAFIK | DO ROBOTY. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

PRACOWAŁEM JAKO GRAFIK | DO ROBOTY
PRACOWAŁEM JAKO GRAFIK | DO ROBOTY

주제에 대한 기사 평가 grafik komputerowy szkoła średnia

  • Author: Do Roboty
  • Views: 조회수 351,269회
  • Likes: 좋아요 12,182개
  • Date Published: 2019. 1. 23.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=QV9Xc3ylscA

Na jaki profil iść do liceum żeby zostać grafikiem komputerowym?

Najlepiej wybierz naukę w liceum na profilu matematyczno-informatycznym lub artystycznym albo w liceum plastycznym (obecnie 3 lata) lub technikum informatycznym, (obecnie trwa 4 lata) w klasie o profilu grafika komputerowa, ewentualnie w zespole technik poligraficznych.

Jaką szkołę trzeba skończyć aby zostać grafikiem komputerowym?

Akademia Sztuk Pięknych, ASP, brzmi dumnie. Mamy tam malarstwo, rysunek, rzeźbę i grafikę. Wiele wydziałów grafiki ewoluowało w Wydziały Grafiki i Sztuk Wizualnych, Sztuki Mediów, Komunikacji Wizualnej i tak dalej i tak dalej.

Ile zarabia się jako grafik komputerowy?

Według portalu wynagrodzenia.pl miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na tym stanowisku wynosi 4 510 PLN brutto. Co drugi grafik komputerowy otrzymuje pensję od 3 770 PLN do 5 680 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych grafików komputerowych zarabia poniżej 3 770 PLN brutto.

Co można robić po technikum graficznym?

Grafik może znaleźć zatrudnienie na przykład w agencjach reklamowych, wydawnictwach, drukarniach, a także w wytwórniach filmowych, telewizyjnych, gier komputerowych, banerów i innych form grafiki.

Czy trudno zostac grafikiem?

Droga do kariery grafika komputerowego powinna opierać się przede wszystkim na samodzielnej pracy i zdobywaniu doświadczenia. Już w szkole średniej warto jak najwięcej uczyć się grafiki komputerowej, a także tworzyć samodzielnie projekty. Można dodatkowo zdecydować się na specjalizację graficzną.

Czy kazdy może być grafikiem?

Jako zaś, że nie ma żadnych uregulowań prawnych związanych z zawodem, obowiązki grafika może wykonywać każda osoba, która ma ku temu predyspozycje i umiejętności. Te zaś można nabyć – zarówno wybierając się na studia z zakresu grafiki komputerowej, jak i na kursy.

Czy opłaca się być grafikiem?

Specjaliści grafiki komputerowej są niezwykle doceniani w branży. Warto również dodatkowo się dokształcać, szczególnie ważna jest znajomość programów graficznych i obróbki zdjęć. Jeśli grafik dodatkowo jest fotografem, to może liczyć na jeszcze ciekawsze projekty, a także wyższe zarobki. Możliwości jest naprawdę wiele.

Czy można być grafikiem bez studiów?

Chociaż grafik komputerowy bez studiów to możliwe, wiele osób świadomie wybiera studia na kierunku grafika komputerowa. Szczególnie cenione są uczelnie, które zatrudniają specjalistów w swej dziedzinie, a zajęcia prowadzą nie tylko teoretycy, ale i praktycy.

Czy grafik komputerowy musi iść na studia?

Jak zostać grafikiem? Najprostsza droga wiedzie przez mury akademickie, w których można studiować wiele kierunków artystycznych związanych z grafiką lub zdecydować się na kierunek informatyczny ze specjalnością “grafika komputerowa i multimedia”.

Ile zarabia grafik na godzinę?

To ile kosztuje godzina pracy grafika komputerowego, zależy zwykle od rodzaju zlecenia. Można ogólnie przyjąć, że średnia stawka pracy grafika za godzinę w Polsce wyniesie od 100 złotych netto w górę.

Jaki grafik zarabia najwięcej?

Zarobki grafików z dłuższym doświadczeniem

Na największe wypłaty mogą liczyć graficy, którzy przepracowali ponad 10 lat w branży. Starszy specjalista grafik komputerowy może spodziewać się, że jego wynagrodzenie będzie oscylowało wokół 6 tysięcy brutto.

Ile zarabia młody grafik komputerowy?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 4 840 PLN brutto. Co drugi grafik komputerowy otrzymuje pensję od 4 080 PLN do 5 960 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych grafików komputerowych zarabia poniżej 4 080 PLN brutto.

Czy graficy są potrzebni?

Miejsce pracy grafika komputerowego

Najwięcej grafików znajduje zatrudnienie w agencjach reklamowych, studiach graficznych, telewizji, wydawnictwach i drukarniach, ale usługi grafika mogą być (i zwykle są) potrzebne w każdej branży – od administracji po transport.

Co powinien umieć grafik?

Grafik komputerowy powinien poza tym umieć pracować pod presją czasu, być komunikatywnym, a także być na bieżąco z nowymi trendami ze świata multimediów, marketingu, designu, reklamy czy ogólnie pojętego projektowania graficznego. Dodatkowym atutem jest zawsze znajomość CSS, HTML oraz innych języków programowania.

Czy praca grafika komputerowego jest trudna?

praca w agencji – jest ciężka wyczerpująca i naprawdę trzeba mieć wiele umiejętności i wiedzy a to tego bardzo szybko pracować inaczej się Pani nie utrzyma, a na Pani miejsce przyjdzie bardziej doświadczony grafik. 5) Studia Pani niczego nie nauczą, może suchej wiedzy tylko. Grafik musi wiele rzeczy czuć.

Co trzeba umieć na bycie grafikiem?

Nie wystarczy posiadać umiejętności obróbki rastrowej, trzeba przy tym umieć tworzyć prace w grafice wektorowej, kodować do html, tworzyć strony WWW, a także być obznajomionym w technice flash. Zawód grafika komputerowego wiąże się z elastycznością i ciągłym doskonaleniem metod i warsztatu pracy.

Czy trzeba umieć rysować żeby zostać grafikiem komputerowym?

Można za jego pomocą narysować makiety strony czy przygotować wstępny projekt logo dla klienta. A zatem, czy grafik komputerowy musi umieć rysować? Powinien, ale nie jest to konieczność, o ile doskonale zna narzędzia cyfrowe i samą teorię rysunku oraz umie je połączyć, tworząc świetne projekty graficzne.

Jakie studia dla grafika komputerowego?

Jak zostać grafikiem? Najprostsza droga wiedzie przez mury akademickie, w których można studiować wiele kierunków artystycznych związanych z grafiką lub zdecydować się na kierunek informatyczny ze specjalnością “grafika komputerowa i multimedia”.

Jak zostać grafikiem bez studiów?

Konferencje branżowe. Kolejnym krokiem na drodze do tego, jak zostać grafikiem, są różnego typu konferencje branżowe. Można na nich spotkać specjalistów z branży, śledzić zmiany zachodzące w świecie projektowania, poznawać aktualne trendy oraz nawiązywać znajomości „branżowe”.

Grafik komputerowy

Rate this post

Kim jest grafik komputerowy? To osoba, która kreuje i wykonuje projekty graficzne za pomocą komputera. Istnieją węższe specjalizacje, grafika użytkowa i artystyczna.

Grafik komputerowy pracuje w wydawnictwach książkowych i prasowych, telewizji, agencjach graficznych, instytucjach kulturalno -oświatowych, agencjach reklamowych, firmach internetowych, drukarniach. Może także prowadzić własną działalność gospodarczą. Praca grafika łączy umiejętność pracy w programach komputerowych z działalnością artystyczną.

PRAWDY I MITY O ZAWODZIE

Grafik musi mieć wyczucie kolorów?

Oczywiście, to na pewno nie jest zawód dla daltonisty ani osoby, której „kolory się gryzą”.

Grafik musi mieć skończone studia?

Niekoniecznie, choć może wymagać tego jakaś konkretna firma zatrudniająca grafika. Ważniejsze są jednak dobre pomysły, zdolności plastyczne, znajomość programów komputerowych, wyczucie kolorów.

Grafik musi sto razy poprawiać te same projekty?

Tak, w myśl zasady „klient nasz pan”. Często projekty wykształconych, zdolnych grafików nie podobają się klientom, którzy płacą za projekty. Często, w ramach tej samej stawki grafik musi wielokrotnie zmieniać projekt tak, by spodobał się klientowi, niekiedy wbrew własnym upodobaniom.

Grafik jest zupełnie niezależny?

Pod pewnymi względami tak, pod pewnymi zupełnie nie. Często może pracować we własnym domu i mieć nienormowany czas pracy. Plusem jest możliwość pracy zdalnej. Jednak niekiedy musi pracować w ogromnym tempie i stresie. No… i zależy od kapryśnych klientów, skłonnych do częstej zmiany zdania i wymagań… O niektórych typach klientów mających niesprecyzowane, niemądre wymagania, wielkie ambicje artystyczne i wysokie mniemanie o sobie krążą w sieci żarty chyba mające coś wspólnego z prawdą.

Praca grafika wymaga dużych wydatków?

Tak, wielu grafików pracuje na własnym sprzęcie, który wymaga ciągłej modernizacji, uaktualniać należy też oprogramowanie. Poza tym nawet graficy niepracujący na własnym sprzęcie muszą ciągle się dokształcać, odbywać szkolenia, poznawać nowe programy.

Grafik bardzo dużo zarabia?

Zarobki w tym zawodzie są bardzo zróżnicowane, wynoszą od tysiąca kilkuset złotych wzwyż, można zarobić i dziesięć tysięcy, ale wielu grafików tyle nie zarabia, zwłaszcza w mniejszych miastach zarabiają mniej.

Praca grafika wymaga siedzenia po godzinach?

Często tak, zwłaszcza w redakcjach, agencjach reklamowych czy własnej firmie, gdy wciąż poprawia się projekty według uwag klienta.

Graficy często chorują na kręgosłup?

Tak, siedząca praca owocuje często bólami kręgosłupa, nadgarstka, nadwagą. Siedzący tryb życia nie sprzyja zdrowiu. Trzeba dużej samodyscypliny, by o nie zadbać, ćwiczyć, spacerować.

Grafik powinien mieć zdrowe oczy?

Tak, powinien mieć dobry wzrok, a poza tym nie powinien być daltonistą.

INFORMATOR PRZYSZŁEGO GRAFIKA KOMPUTEROWEGO

Gdzie można studiować?

Można studiować artystyczną grafikę komputerową lub grafikę użytkową na różnych uczelniach, publicznych, m.in. w akademiach sztuk pięknych, na politechnikach, niektórych uniwersytetach oraz na uczelniach prywatnych, np. w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi czy w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych lub Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Niektóre studia odbywają się w trybie ciągłym, pięcioletnim, na innych można zdobyć już wcześniej tytuł inżyniera lub licencjata.

Można też po liceum ukończyć szkołę policealną lub po studiach magisterskich studia podyplomowe z zakresu grafiki komputerowej, np. na politechnice czy prywatnej uczelni. Przedmioty różnią się w zależności od uczelni i specyfiki kierunku.

Na artystycznej grafice komputerowej studenci uczą się m.in. projektowania graficznego i kreacji artystycznej oraz projektowania komputerowego przy użyciu takich programów jak: CorelDRAW, Adobe Photoshop, QuarkXPress, InDesign, Flash itp., a ich wykształcenie uzupełniają przedmioty ogólnoplastyczne i humanistyczne.

Jakie liceum wybrać?

Najlepiej wybierz naukę w liceum na profilu matematyczno-informatycznym lub artystycznym albo w liceum plastycznym (obecnie 3 lata) lub technikum informatycznym, (obecnie trwa 4 lata) w klasie o profilu grafika komputerowa, ewentualnie w zespole technik poligraficznych. Już po technikum będziesz miał zawód i będziesz mógł podjąć pracę, możliwe będzie także kontynuowanie nauki na studiach.

Może technikum?

Jeśli zdecydujesz się na technikum, pamiętaj, że będziesz mieć więcej lekcji, , będziesz zdawać zarówno egzamin zawodowy, jak i maturalny, czekają Cię więc pracowite cztery lata, ale zapewne szybciej niż licealiści znajdziesz pracę i zaczniesz zarabiać, nie zamkniesz też sobie drogi na studia.

Czy studia są konieczne?

W zależności od uczelni obowiązują różne zasady rekrutacji. Niektóre szkoły zaproszą Cię na rozmowę kwalifikacyjną i poproszą o teczkę z Twoimi rysunkami, w innych obowiązuje egzamin z rysunku. W innych będzie liczyła się tylko matura. Kandydaci na grafikę komputerową radzą zdawać rozszerzoną matematykę, informatykę, wiedzę o kulturze, historię sztuki. Weź pod uwagę, że jeśli zdajesz na uniwersytet lub uczelnię artystyczną, bardziej będą liczyły się przedmioty humanistyczne, jeśli na politechnikę, ścisłe.

Co możesz zrobić już teraz?

Zwróć szczególną uwagę na przedmioty brane pod uwagę podczas rekrutacji na studia . Pomożemy Ci w ich nauce. Czytaj „Victora Gimnazjalistę” i „Cogito”, czasopisma, w których proponujemy powtórkę z tych przedmiotów na poziomie gimnazjum oraz liceum lub technikum. Sprawdź szczegółowe warunki rekrutacji na Twojej wymarzonej uczelni. Być może, jeśli uczelnia wymaga teczki rysunkami lub organizuje egzamin z rysunku, powinieneś zacząć chodzić także na kurs lub lekcje rysunku (organizują je uczelnie, a także prywatne firmy) albo wykłady z historii sztuki (organizuje je np. Muzeum Narodowe w Warszawie). Kółko informatyczne i plastyczne też Ci nie zaszkodzą.

Autor: Dorota Nosowska

Zdjęcie użyte na mocy licencji Ingram Image

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Jaką szkołę wybrać żeby zostać grafikiem?

Jak właściwie zostać projektantem? Pewnie nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. To przede wszystkim mnóstwo czasu poświęconego na szlifowanie swoich umiejętności, szkicowanie, nauka programów, zagadnień związanych z projektowaniem, śledzenie trendów. Mówiąc projektant, najczęściej będę miała na myśli grafika, ale pojawią się też tematy związane z ilustracją, animacją czy filmami.

No to w sumie, jak zostać grafikiem?

Dizajner to nie zawód, dizajner to stan umysłu

Zastanów się przede wszystkim czy kiedykolwiek udało Ci się wymyślić coś fajnego. Fajnego, to znaczy, że ktoś powiedział – łał to dobre! (ktoś poza Twoimi rodzicami, babcią, dziewczyną, przyjacielem). A teraz zastanów się czy jesteś w stanie wyprodukować takich projektów przynajmniej jeden na tydzień. Uczelnia artystyczna wymaga specyficznego trybu pracy i bardzo różni się od kierunków typu filologie, socjologia czy pedagogika. Przede wszystkim skupisz się na ćwiczeniach, tych będzie najwięcej – powinny pojawić się przedmioty takie jak rysunek, malarstwo, projektowanie i typografia. Większość zadań będziesz wykonywać w domu, na uczelni zaś będziesz konsultować poszczególne etapy prac z prowadzącymi zajęcia.

Przygotuj się też na wydatki. Szkoły nie zapewniają materiałów do wykonania zadań – duże arkusze papieru, mnóstwo ołówków, węgiel, farby, pędzle, materiały do rzeźby, grafiki warsztatowej – to koszt kilkuset złotych w ciągu roku. Dodaj do tego konieczność wydrukowania prac w dużych formatach na końcowe przeglądy i może okazać się, że nie ma za co iść balować na warszawskim Powiślu.

„Do jakiej szkoły iść aby zostać grafikiem komputerowym i montażystą filmów, wesel”

Na forum, gdzie gość zadał to pytanie znalazłam same odpowiedzi specjalistów, z których spokojnie można by złożyć fanpejdż z memami o grafikach. No ale pytanie odnośnie szkół pojawia się bardzo często. Żyjemy ciągle z przeświadczeniem (głównie dzięki naszym rodzicom), że jeśli nie skończymy żadnej uczelni, to będziemy nikim. Że choćbyśmy byli najlepszymi projektantami świata, jeśli nie skończymy jakiegoś uniwersytetu to nie znajdziemy pracy.

Zawód grafika staje się coraz bardziej popularny i powoli ludzie przestają dziwnie na Ciebie patrzeć kiedy opowiadasz czym się zajmujesz. Świadomość społeczeństwa, że żyjemy w okropnie brzydkim kraju też wzrosła, więc jest szansa, że pracy dla Ciebie będzie jeszcze dużo. Mamy teraz niemały wysyp wydziałów, kierunków i całych szkół, które związane są z projektowaniem. Ja dzielę je na trzy kategorie.

Akademie

Akademia Sztuk Pięknych, ASP, brzmi dumnie. Mamy tam malarstwo, rysunek, rzeźbę i grafikę. Wiele wydziałów grafiki ewoluowało w Wydziały Grafiki i Sztuk Wizualnych, Sztuki Mediów, Komunikacji Wizualnej i tak dalej i tak dalej.

Czy warto iść na ASP? Akademie to legenda, szkoły o długiej tradycji, historii. Będziesz mieć okazję uczyć się pod okiem ludzi, którzy mają swoje wikipedie, filmweby i mnóstwo nagród i wystaw na koncie. To świetne miejsce dla Ciebie, jeśli jesteś typem artystycznym – masz wiecznie burdel w pokoju, lubisz malować (nie tylko smoki i mangę) i czujesz, że stworzono Cię do wyższych celów.

Są jednak dość duże minusy. Przede wszystkim ciężko się dostać – musisz przejść kilkuetapową rekrutację składającą się z teczki prac, zadania na miejscu i rozmowy kwalifikacyjnej. Przygotowanie teczki prac to nie takie hop siup, zwłaszcza jeśli nie kończy się liceum plastycznego. Z pewnością przyda się jakiś kurs rysunku, który przygotuje Cię też do zadania na miejscu (dostajesz temat i robisz pracę w ciągu kilku godzin). Jak już się dostaniesz to spoko, pięć lat robienia sztuki lepszej lub gorszej, no ale co potem? Samo skończenie ASP nie zrobi z Ciebie dobrze opłacanego projektanta. Krąży sobie taki żarcik po agencjach – szukamy grafika – nie po ASP i coś w tym chyba jest. No ale zawsze można stworzyć własną pracownię projektową.

ASP to przede wszystkim nauka myślenia w specyficzny sposób. Niestety bardzo mała liczba godzin przeznaczona jest na naukę programów. Musisz liczyć się z tym, że między wystawami w Zachęcie będzie potrzeba usiąść przy kompie i douczenia się wszystkiego na własną rękę.

Linki do stron Akademii Sztuk Pięknych:

ASP Gdańsk

ASP Poznań

ASP Warszawa

ASP Kraków

ASP Wrocław

ASP Katowice

ASP Łódź

Wydziały artystyczne

Wiele szkół wszystkiego i niczego ma w swojej ofercie kierunki lub całe wydziały związane ze sztuką. Tutaj sprawa nie jest taka prosta jak w przypadku ASP. Uczelnia może być świetna ale jej program studiów graficznych może być bardzo nieprzemyślany a ludzie, którzy tam wykładają nie mają pojęcia o czym mówią. I w drugą stronę – uczelnia może nie zachęcać do studiowania ale program konkretnego wydziału jest rewelacyjny. Tego typu rozwiązań znajdziemy najwięcej, warto zerknąć na uczelnie techniczne, które oprócz swoich wykładowców, którzy pomogą nam zrozumieć działanie programów graficznych zatrudniają ludzi, którzy odpowiedzialni są za część artystyczną.

Takie twory mają swoje plusy i minusy. Poważnym minusem jest fakt, że są to najczęściej bardzo świeże kierunki, szkoły nie wypracowały sobie jeszcze skutecznego programu, program zmienia się co roku i właściwie nie wiadomo czego można się spodziewać. Tutaj pomogą wszelkiego rodzaju przewodniki po uczelniach artystycznych – pamiętam, że wybierając się na studia dostałam taki w Empiku. Dostaniecie w ten sposób rozpiskę większości wydziałów w Polsce z dokładnym opisem interesującego wydziału. Warto pytać też obecnych studentów i absolwentów. Przykłady – Wydział Sztuk Pięknych na UMK, PJWSTK

Studium i kursy projektowania

Jest ich u nas bardzo mało ale pokładam w nich wielką nadzieję. Nie są to uczelnie wyższe, często dysponują mniejszą ilością miejsc ale za to mają całkiem sensowny budżet przeznaczony tylko na rozwój danego kierunku. Szkoły te albo prowadzą regularne kursy – dzienne i zaoczne lub organizują warsztaty weekendowe, tygodniowe itd. Do tego kosztują zdecydowanie mniej niż prywatne uczelnie. Przykładem są School of form czy Warszawska Szkoła Reklamy

Szkoły policealne

Poza studiami, są jeszcze tak zwane szkoły policealne i o nich trochę więcej pisałam tutaj: Jeśli nie studia? Alternatywy dla grafików

Ale po co właściwie szkoła?

No właśnie, po co? Grafik to zawód, który możesz wykonywać bez ukończenia szkoły. W dobie internetu wszystkie potrzebne nam informacje i materiały możemy znaleźć za darmo lub za niewielką opłatą. Ukończenie szkoły nie sprawi, że będziesz lepszym lub gorszym grafikiem. Niemniej jednak, jeśli nie wybierasz się na żadną uczelnię warto zainwestować w kursy czy warsztaty. To świetny sposób na nabranie świeższego spojrzenia na niektóre tematy, działają też całkiem inspirująco i motywująco.

Warto spotykać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, kto wie, być może zaczniecie razem pracować? W Polsce coraz częściej organizowane są konferencje poświęcone projektowaniu – część z nich jest darmowa przy wcześniejszej rejestracji. Raz na jakiś czas odbywa się przegląd portfolio organizowany przez uczelnie artystyczne i Stowarzyszenia – to świetna okazja żeby skonfrontować swoje prace z doświadczonymi projektantami.

Tak jak wspomniałam wcześniej – ŻADNA uczelnia nie nauczy Was wszystkiego czego byście chcieli. Przy odrobinie szczęścia pokaże Wam jednak pewną drogę jaką możecie podążać, pokaże gdzie szukać interesujących Was zagadnień. Jeżeli wybierzecie źle, nic nie stoi na przeszkodzie żeby uczelnię zmienić lub wybrać jakąś zupełnie niezwiązaną z projektowaniem.

Nowe materiały o uczelniach

Ten wpis ma trochę lat – więc jeśli ciekawi Was moje zdanie na temat edukacji artystycznej, zerknijcie koniecznie na mój kanał na YouTube, gdzie o tym opowiadałam:

Ile zarabia grafik komputerowy w Polsce?

Autor

Justyna Szymczyk Artykuły autora

Grafik komputerowy zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju wizualizacji i robi to przy pomocy rozmaitych technik komputerowych. Prace osób zajmujących takie stanowisko widzimy właściwie na każdym kroku – przygotowują one plakaty, ulotki, książki, etykiety, wygląd stron internetowych i wiele, wiele innych. Dlatego też grafik komputerowy może być zatrudniony właściwie w każdej firmie. Jak wygląda praca w tym zawodzie i ile zarabia grafik komputerowy? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się poniższym artykule.

Jaki powinien być grafik komputerowy?

To ile zarabia grafik komputerowy, w dużej mierze zależy od umiejętności i doświadczenia jakie posiada. Grafik komputerowy powinien być kreatywny i mieć wyczucie estetyki. Powinien śledzić na bieżąco wszelkie trendy związane z projektowaniem i tworzeniem. Oczywiście, świetnie, jeżeli potrafi wykonać zlecenie szybko, sumiennie i w wyznaczonym terminie.

Jeżeli grafik wykonuje projekty zdalnie, musi mieć doskonały sprzęt komputerowy i odpowiednie (oczywiście, legalnie zakupione) programy graficzne. Ich wybór jest szeroki, jednak podstawowymi są Adobe Photoshop, Adobe inDesign, Adobe Illustrator, Corel Draw czy QuarkXpress.

Studia i wyższe wykształcenie nie są konieczne, jednak choć teoretycznie metodą prób i błędów umiejętności można nabyć samodzielnie, niezwykle przydatne są wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia w tym zakresie.

Grafik powinien być skoncentrowany na zadaniu, musi również przywiązywać wagę do każdego szczegółu, być obowiązkowy i potrafić skupić swoją całą uwagę na wykonywanym projekcie.

Ile zarabia grafik komputerowy?

Podczas poszukiwania pracy jedną z głównych kwestii jest fakt, ile zarabia grafik komputerowy. Wiele zależy od miejsca i formy zatrudnienia, liczby zleceń czy miejsca zamieszkania.

Według portalu wynagrodzenia.pl miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na tym stanowisku wynosi 4 510 PLN brutto. Co drugi grafik komputerowy otrzymuje pensję od 3 770 PLN do 5 680 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych grafików komputerowych zarabia poniżej 3 770 PLN brutto.

Najwięcej zarabiają graficy z województwa mazowieckiego, pomorskiego i dolnośląskiego, najmniej z kolei z województwa opolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Jeżeli chodzi o miasta, najwięcej zarabiają osoby z Warszawy, Wrocławia oraz Gdańska. Według raportu w przypadku ok. 25% osób pracujących jako grafik komputerowy zarobki wynoszą powyżej 4 460 zł na rękę.

Czego wymagają pracodawcy?

Jakie wymagania mają pracodawcy przy rekrutacji na stanowisko grafika komputerowego? Po przeanalizowaniu kilkudziesięciu ogłoszeń stwierdzić można, że poszukiwane są osoby posiadające bogate portfolio, dokumentujące doświadczenie zawodowe, ważna jest również znajomość programów, o których mowa była powyżej, znajomość trendów panujących w dziedzinie projektowania i grafiki, umiejętność pracy pod presją czasu, terminowość, dobre zarządzanie organizacją pracy własnej, kreatywność, komunikatywność, odpowiedzialność, podstawowa wiedza z zakresu HTML i CSS, umiejętność przygotowania materiałów do druku czy dbanie o szczegóły. Wymagana bywa również znajomość języków obcych. Pracodawcy nie wspominają o stopniu wykształcenia. To wszystko składa się na to ile zarabia grafik komputerowy.

zawód z przyszłością, zarobki, pensja, opinie, komentarze

Najprościej zostać grafikiem kończąc specjalne studia na wydziałach plastycznych bądź informatycznych. Po nich można śmiało zdobywać doświadczenie w różnych branżach graficznych: poligraficznej, grafiki gier komputerowych, stron www oraz innych. Studia są bardzo potrzebne, jednak grafik musi mieć przede wszystkim ogromny zmysł plastyczny i doskonale znać się na obsłudze programów graficznych. Stąd też tak wielu grafików początkowo zajmuje się informatyką, a dopiero później przekwalifikowują się na grafików komputerowych. W tym celu należy mieć wyobraźnię przestrzenną, zmysł plastyczny, kreatywny umysł i umieć dostosować się do potrzeb klientów. Często grafik musi porzucić własne, według niego najlepsze, koncepcje na wykonanie danej grafiki, na rzecz koncepcji klienta, który ją zamówił i za nią płaci.

Jak wygląda praca grafika komputerowego?

To osoba, która zajmuje się przy pomocy specjalnych programów komputerowych projektowaniem wszelkiej grafiki, czyli rysunków, plakatów, filmów animowanych, gier komputerowych i innych form użytkowych grafiki. Pracę tą wykonuje się niemal wyłącznie na komputerze, albo firmowym albo własnym. W zawodzie funkcjonuje wielu samouków, którzy zgłębili tajniki obsługi tych programów na własnym komputerze i pracują również zdalnie, dzięki czemu ich pracodawcy ponoszą niższe koszty zatrudnienia. Grafik może znaleźć zatrudnienie na przykład w agencjach reklamowych, wydawnictwach, drukarniach, a także w wytwórniach filmowych, telewizyjnych, gier komputerowych, banerów i innych form grafiki.

Ścieżka kariery grafika komputerowego

Grafik o średnim doświadczeniu zawodowym może zarobić około 2 tysięcy złotych netto. Gdy doświadczenie jest spore, pracuje się w renomowanej firmie, która w związku z tym daje więcej zleceń, a także pracuje się w większym mieście, można liczyć na wyższe zarobki, nawet do 10 tysięcy złotych. Freelancerzy zarabiają jednak zwykle nieco mniej, gdyż mają utrudniony dostęp do większych klientów, którzy proponują wyższe stawki za wykonane zlecenie. Jednak w ich przypadku ważniejszy jest komfort pracy, często wykonywanej przed własnym komputerem w domu.

Ile zarabia grafik komputerowy?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku grafik komputerowy zarabia około 3000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi

Powiązane kierunki studiów

10 Najlepszych Szkół Grafiki Komputerowej w Polsce (2022)

Jeśli chcesz zostać grafikiem komputerowym, powinieneś zastanowić się jak zdobyć odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Najlepiej byłoby skorzystać z oferty jednej z licznych szkół graficznych, gdzie wyspecjalizowana kadra zadba o to, żebyś opanował konkretne umiejętności przydatne w zawodzenie grafika komputerowego.

Szkoły dla grafików komputerowych

Jeśli myślisz poważnie o zostaniu grafikiem komputerowym, to bardzo poważnie powinieneś podejść również do wyboru odpowiedniej szkoły. Co warto przeanalizować przy podejmowaniu decyzji? Z pewnością musisz wziąć pod uwagę program nauczania i to, jakie umiejętności posiądziesz.

Warto również poznać kadrę pod kątem ich doświadczenia zarówno w pracy zawodowej, jak i dydaktycznej. Nie musisz kończyć studiów wyższych, by zostać grafikiem komputerowym. Istnieją szkoły prywatne, ośrodki szkoleniowe i kursy grafiki komputerowej, dzięki którym zdobędziesz pełnowartościową wiedzę. Odbierz swoja zniżkę na właśnie taki kurs.

Poniżej zestawienie 10-ciu najlepszych szkół grafiki komputerowej:

1. IT MEDIA

IT MEDIA jest Autoryzowanym Ośrodkiem Szkoleniowym Adobe. Prowadzi kompleksowe kursy oraz pojedyncze szkolenia, na których doświadczeni trenerzy uczą, jak samodzielnie i profesjonalnie tworzyć grafikę komputerową.

Akademia IT Media oferuje następujące szkolenia:

grafika komputerowa

skład DTP

digital marketing

montażu filmowy

tworzenia animacji i efektów wizualnych

tworzenia stron internetowych i aplikacji

grafika 3D

tworzenie gier

W ofercie znajdują się szkolenia otwarte, zamknięte oraz konsultacje na różnym poziomie zaawansowania, co znaczy, że możesz poszerzyć swoją wiedzę bez względu na Twój poziom zaawansowania.

Nieważne, czy jesteś dopiero początkujący, średnio-zaawansowany czy szukasz specjalistycznego modułu dla profesjonalistów, w szerokiej gamie produktów IT Media na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Już teraz możesz dowiedzieć się jak korzystać z profesjonalnych programów do tworzenia reklam, elementów WWW, ilustracji, ikon, obróbki zdjęć a także projektowania i składu publikacji.

Do wyboru zajęcia online bądź w formie zajęć stacjonarnych.

2. EITCA

Akademia EITCA posiada międzynarodowy program certyfikacyjny, który odpowiada studiom podyplomowym oraz profesjonalnym szkoleniom informatycznym w trybie e-learning. Dzięki udziałowi w programie możesz w pełni zdalnie uzyskać międzynarodowy Certyfikat Informatyczny EITCA i EITC wydawany w Brukseli przez instytut EITICI.

Dla kogo program?

Do programu mogą przystąpić uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci uczelni wyższych, kadry zawodowe przedsiębiorstw bądź zainteresowane osoby indywidualne, które chcą podnieść swoje kwalifikacje z zakresu grafiki komputerowej.

Nauka i egzaminy odbywają się w trybie zdalnym online na platformie e-learningowo-certyfikowanej. Kurs ten oferuje bardzo dużą elastyczną. Nie musisz fizycznie pojawiać się w salach wykładowych i tracić czasu na dojazdy. Idealna opcja dla osób ceniących sobie niezależność i swobodę.

Program Akademii EITCA Grafika Komputerowa składa się z kursów o łącznej merytorycznej zawartości programowej 165 godzin.

Oprócz możliwości realizacji całego programu, portal oferuje dostęp do pojedynczego lub kilku kursów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli więc brakuje Ci umiejętności tylko w jednym konkretnym obszarze, będziesz mógł bez problemu się doszkolić.

W programie znajdują się między innymi:

Tworzenie i obróbka obrazów z Adobe Photoshop

Grafika wektorowa z Adobe Illustrator

Skład poligraficzny z Adobe InDesign

Identyfikacja wizualna w grafice komputerowej

Projektowanie witryn sieci Web z Adobe Dreamweaver

Wizualizacja i grafika 3D z AutoCad i SketchUp

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

3. TEB Edukacja

TEB Edukacja prowadzi oddziały w 46 miastach w Polsce i oferuje kształcenie w szkołach policealnych, technikach, liceach ogólnokształcących dla dorosłych, a także w formie szkoleń i kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

Placówka kompleksowo przygotowuje uczestników do zdobycia zawodu. Jednym z oferowanych kierunków jest Grafika komputerowa trwająca 2 semestry w trybie weekendowych bądź wieczorowym.

Czego nauczysz się na tym kierunku?

Poznasz obsługę programów grafiki wektorowej (Adobe Illustrator, Adobe InDesign, CorelDraw) oraz rastrowej (Adobe Photoshop). Dowiesz się, jak opracowywać projekty graficzne (etykiety, ulotki, plakaty, billboardy czy wizytówki).

Ponadto, w programie znalazły się: tworzenie elementów animowanych oraz montaż wideo (Adobe AfterEffects oraz Macromedia Flash), projektowanie grafiki dla stron internetowych, Systemy CMS, podstawy HTML i CSS czy tworzenie grafiki 3D.

Dodatkowo, TEB Edukacja oferuje kurs o nazwie Grafika komputerowa i multimedia, na którym poznasz wszystkie niezbędne umiejętności niezbędne w zawodzie grafika komputerowego.

Więcej informacji znajdziesz tutaj oraz tutaj.

4. SKK – Szkoły Kursy Kariera

SKK oferuje kształcenie zawodowe dla młodzieży oraz osób dorosłych aktywnych i nieaktywnych zawodowo, chcących uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe, przekwalifikować się, bądź zwiększyć swoje kompetencje.

Szkoła posiada w swojej ofercie Akademicki Kurs Zawodowy Grafiki Komputerowej, trwający 1 rok, z zajęciami w systemie weekendowym.

W programie między innymi: podstawy grafiki i technik drukarskich, tworzenie i edycja grafiki rastrowej (Adobe Photoshop), narzędzia i techniki grafiki wektorowej (CorelDRAW), projektowanie i optymalizacja grafiki internetowej czy fotografia reklamowa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie.

5. Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej

To niepubliczna placówka oświatowa kształcąca w dziedzinach Fotografii oraz Projektowania Graficznego.

Niepubliczne studium projektowania graficznego oferuje przygotowanie od podstaw do podjęcia pracy w zawodzie projektanta graficznego.

Program kształcenia kładzie nacisk na naukę umiejętności praktycznych oraz rozwijanie kreatywności i własnego stylu artystycznego (autoprezentacja jest niezwykle istotna) Zajęcia prowadzone są przez renomowanych wykładowców ASP oraz zawodowych grafików.

Nauka trwa dwa lata i odbywa się w trybie weekendowym bądź dziennym.

Po więcej informacji kliknij tutaj.

6. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

Oferuje kształcenie zawodowe na wybranych kierunkach. Z punktu widzenia naszego zestawienia, na największą uwagę zasługuje technikum graficzne, a dokładnie kierunek Technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Technikum grafiki komputerowej przygotowuje do zawodu Technik cyfrowych procesów graficznych. Program kształci ucznia pod kątem wykonywania różnego rodzaju projektów graficznych o charakterze reklamowym i informacyjnym.

Mogą przybierać one formy reklamy w prasie, telewizji, Internecie, na billboardach, książkach, ulotkach i wiele wiele innych.

Do zakresu pracy grafika komputerowego należy także tworzenie opakowań i etykiet na opakowania produktów czy materiałów reklamowych.

Szkoła oferuje uzyskanie tytułu zawodowego oraz świadectw potwierdzających zdobycie następujących kwalifikacji: wykonywania i realizacji projektów multimedialnych, przygotowywania materiałów graficznych do procesu drukowania, drukowania cyfrowego oraz rejestracji i obróbki obrazu.

Po ukończeniu szkoły absolwent może ubiegać się o pracę w agencjach reklamowych, studiach graficznych, wydawnictwach czy drukarniach.

Więcej informacji znajdziesz tu.

7. ESKK w Poznaniu

ESKK to placówka edukacyjna stworzona w ramach ESCC (European School for Correspondence Courses). ESCC jest obecnie największą instytucja edukacyjną w Europie, kształcącą na odległość.

Oferuje wiele rozwiązań wszystkim zainteresowanym podniesieniem swoich kwalifikacji zawodowych i rozwinięciem zainteresowań.

Dostępny na platformie kurs Grafik komputerowy umożliwi Ci zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu tworzenia projektów graficznych w formie cyfrowej i tej do druku.

Dodatkowo, dowiesz się wszystkiego o pracy z tekstem i obróbką zdjęć przy użyciu programów takich jak Adobe Photoshop czy CorelDRAW.

Po więcej informacji kliknij tutaj.

8. Warszawska Szkoła Reklamy

Warszawska Szkoła Reklamy to zawodowa szkoła przygotowująca uczniów do pracy w branży reklamowej oraz w branżach pokrewnych: grafice, fotografii, filmie, PR czy marketingu (takową wiedzę możesz posiąść także przechodzą szkolenie w zakresie marketingu)

Szkoła stawia przede wszystkim na rozwój praktycznych umiejętności, które są odpowiedzią na rzeczywiste zapotrzebowanie rynku pracy.

Warszawska szkoła reklamy oferuje kształcenie zawodowe na kierunku Projektowanie Graficzne.

Program obejmuje zagadnienia z zakresu:

grafiki komputerowej i tradycyjnej

grafiki wektorowej i rastrowej

grafiki 2D i 3D

Ponadto, zdobędziesz wiedzę na temat kompozycji i pogłębisz wrażliwość estetyczną. Na warsztatach rysunku, malarstwa i rzeźby rozwiniesz swoje zdolności manualne.

Poznasz zasady projektowania reklam prasowych, outdoorowych, opakowań, a także dowiesz się, jakie są sekrety perfekcyjnej identyfikacji wizualnej.

W trakcie nauki stworzysz swoje portfolio, które otworzy Ci ścieżkę kariery w grafice komputerowej. Warsztaty i zajęcia w Warszawskiej Szkole Reklamy nauczą Cię korzystać ze specjalnych programów graficznych.

Po ukończeniu specjalizacji Projektowanie graficzne będziesz mógł bez problemu tworzyć elementy graficzne, budować przekaz wizualny na potrzeby klientów czy projektować reklamy prasowe i internetowe.

Gdzie znajdziesz pracę?

Możesz zostać grafikiem – freelancerem, pracować w agencji reklamowej, wydawnictwie, zostać ilustratorem, art directorem czy operatorem DTP. To czego będziesz chciał się podjąć i w czym poczujesz się najlepiej, musisz odkryć sam.

Więcej informacji na stronie.

9. Blue Education

Blue Education jest placówką edukacyjną z tradycjami. Obecnie jest to wiodąca organizacja edukacyjna, która działa na terenie całej Polski. Oferuje zawodowe szkoły roczne dla dorosłych, kursy oraz szkolenia.

W ofercie szkoły znalazł się również kierunek Projektant Grafiki Komputerowej.

Program kształcenia zawiera między innymi zajęcia z zakresu: podstaw fotografii, typografii, grafiki wektorowej i rastrowej, obróbki materiału zdjęciowego, czy projektowania 3D.

Po zakończeniu nauki na kierunku Projektant grafiki komputerowej, absolwent może pracować w agencjach reklamowych, studiach grafiki komputerowej, drukarniach, prasie, telewizji czy wydawnictwach.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

10. Nova Centrum Edukacyjne

To policealna szkoła zawodowa, kształcąca na europejskim poziomie. Nova może pochwalić się szeroką ofertą edukacyjną, dostępną w wielu miastach w Polsce.

W szerokiej ofercie szkoły znajdziemy kierunek Projektant grafiki komputerowej. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym i trwają rok (dwa semestry).

W programie kształcenia między innymi bloki takie jak: projektowanie graficzne w różnych branżach, grafika wektorowa i rastrowa, obróbka materiału zdjęciowego, projektowanie 3D czy typografia.

Więcej informacji tutaj.

Szkoła grafiki komputerowej

Zakres kształcenia opisywanych kierunków nie różni się drastycznie. Zwykle obejmuje on podstawy grafiki komputerowej, rastrowej i wektorowej, zagadnienia odnoszące się do typografii i DTP, projektowanie 3D oraz naukę podstawowych programów takich jak Adobe Photoshop czy CorelDRAW.

Szkoły zawodowe są bardzo dobrym wyjściem, jeśli chcesz stosunkowo szybko zdobyć konkretne umiejętności praktyczne. Jeśli myślisz o zostaniu grafikiem komputerowym, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się również kursy i szkolenia internetowe w tym zakresie. Bardzo wiele platform do nauki online oferuje kompleksowe przygotowanie do pracy w tym zawodzie.

Wyróżnij się wśród konkurencji rozwijając przy tym także swoje kompetencje z zakresu zarządzania projektami czy również odbywając kurs marketingu,

Szkoły zawodowe – czy warto? Jakie miasto? Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk?

Jest to z pewnością opcja godna rozważenia, ze względu na szybkość nauki oraz ukierunkowanie na praktykę i pracę z programami graficznymi. Taka szkoła nauczy Cię z pewnością niezbędnych podstaw grafiki komputerowej.

To właśnie w takim miejscu niewielkim kosztem możesz zdobyć wiedzę i umiejętności, które zaowocują w przyszłości. Dodatkowo wiele placówek ma swoje oddziały w wielu miastach w Polsce, a co za tym idzie nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiedniego ośrodka w Twojej okolicy.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

OPIS ZAWODU

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej – w zawodzie tym pracownik przygotowuje i opracowuje różnego rodzaju projekty graficzne o charakterze informacyjnym i reklamowym.

Efekt pracy może przybrać postać reklamy w prasie, telewizji, Internecie lub na tzw. billboardach, a także książek, folderów, ulotek, plakatów itp. Reprezentanci zawodu zajmują się także tworzeniem opakowań i etykiet na opakowaniach produktów, materiałów reklamowych i wizytówek. Planuje i kontroluje produkcję poligraficzną. Drukuje i obrabia druki cyfrowe 2D i 3D.

NAUKA W NASZEJ SZKOLE UMOŻLIWIA

zdobycie tytułu technika grafiki i poligrafii cyfrowej

uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje:

PGF.04. Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych

PGF.05. Drukowanie cyfrowe i obróbka druków

przystąpienie do egzaminu maturalnego i po jego zdaniu kontynuowanie nauki na studiach.

W TRAKCIE ZAJĘĆ LEKCYJNYCH I PRAKTYCZNYCH NAUCZYSZ SIĘ

przygotowywać publikacje graficzno-tekstowe do procesu drukowania

obsługiwać programy graficzne Pakietu Adobe w tym: Photoshop, Illustrator, Indesign oraz profesjonalne programy do grafiki 3D

obsługi cyfrowych systemów produkcyjnych stosowanych w poligrafii

drukowania i metod wykańczania wydruków cyfrowych

pozyskiwać, przetwarzać i przygotowywać projekty graficzne na potrzeby druku 3D

PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej powinien charakteryzować się:

zainteresowaniem techniką komputerową

zdolnościami manualnymi

starannością

zmysłem plastycznym

poczuciem estetyki

kreatywnością

umiejętnościami technicznymi i plastycznymi

dobrą pamięcią i zdolnością koncentracji

dokładnością i terminowością

samokontrolą i cierpliwością

umiejętnością pracy pod presją czasu

umiejętnością nawiązywania i podtrzymywania kontaktów.

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA

W czasie nauki uczniowie zdają egzaminy potwierdzające 2 kwalifikacje zawodowe. Pomyślnie zdane egzaminy oraz ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej dają tytuł technika grafiki i poligrafii cyfrowej, a zdany egzamin maturalny daje szansę kontynuowania nauki na studiach wyższych.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Absolwent naszej szkoły kształcącej w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej może podejmować pracę w:

agencjach reklamowych

studiach graficznych

wydawnictwach

firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw

instytucjach badawczych przy dokumentacji badań

własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej

Zalecamy, aby kandydat posiadał sprzęt komputerowy w domu do wykonywania dodatkowych ćwiczeń i realizacji własnych pasji.

Jesteśmy partnerem w ogólnopolskim programie “Kreatywny Start”. Nasi uczniowie uczący się w zawodzie TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ na czas nauki otrzymują zakupione przez szkołę licencje imienne na ponad 20 aplikacji Adobe i mogą korzystać z nich zarówno w szkole jak i na własnym sprzęcie w domu.

Grafik komputerowy

Rate this post

Kim jest grafik komputerowy? To osoba, która kreuje i wykonuje projekty graficzne za pomocą komputera. Istnieją węższe specjalizacje, grafika użytkowa i artystyczna.

Grafik komputerowy pracuje w wydawnictwach książkowych i prasowych, telewizji, agencjach graficznych, instytucjach kulturalno -oświatowych, agencjach reklamowych, firmach internetowych, drukarniach. Może także prowadzić własną działalność gospodarczą. Praca grafika łączy umiejętność pracy w programach komputerowych z działalnością artystyczną.

PRAWDY I MITY O ZAWODZIE

Grafik musi mieć wyczucie kolorów?

Oczywiście, to na pewno nie jest zawód dla daltonisty ani osoby, której „kolory się gryzą”.

Grafik musi mieć skończone studia?

Niekoniecznie, choć może wymagać tego jakaś konkretna firma zatrudniająca grafika. Ważniejsze są jednak dobre pomysły, zdolności plastyczne, znajomość programów komputerowych, wyczucie kolorów.

Grafik musi sto razy poprawiać te same projekty?

Tak, w myśl zasady „klient nasz pan”. Często projekty wykształconych, zdolnych grafików nie podobają się klientom, którzy płacą za projekty. Często, w ramach tej samej stawki grafik musi wielokrotnie zmieniać projekt tak, by spodobał się klientowi, niekiedy wbrew własnym upodobaniom.

Grafik jest zupełnie niezależny?

Pod pewnymi względami tak, pod pewnymi zupełnie nie. Często może pracować we własnym domu i mieć nienormowany czas pracy. Plusem jest możliwość pracy zdalnej. Jednak niekiedy musi pracować w ogromnym tempie i stresie. No… i zależy od kapryśnych klientów, skłonnych do częstej zmiany zdania i wymagań… O niektórych typach klientów mających niesprecyzowane, niemądre wymagania, wielkie ambicje artystyczne i wysokie mniemanie o sobie krążą w sieci żarty chyba mające coś wspólnego z prawdą.

Praca grafika wymaga dużych wydatków?

Tak, wielu grafików pracuje na własnym sprzęcie, który wymaga ciągłej modernizacji, uaktualniać należy też oprogramowanie. Poza tym nawet graficy niepracujący na własnym sprzęcie muszą ciągle się dokształcać, odbywać szkolenia, poznawać nowe programy.

Grafik bardzo dużo zarabia?

Zarobki w tym zawodzie są bardzo zróżnicowane, wynoszą od tysiąca kilkuset złotych wzwyż, można zarobić i dziesięć tysięcy, ale wielu grafików tyle nie zarabia, zwłaszcza w mniejszych miastach zarabiają mniej.

Praca grafika wymaga siedzenia po godzinach?

Często tak, zwłaszcza w redakcjach, agencjach reklamowych czy własnej firmie, gdy wciąż poprawia się projekty według uwag klienta.

Graficy często chorują na kręgosłup?

Tak, siedząca praca owocuje często bólami kręgosłupa, nadgarstka, nadwagą. Siedzący tryb życia nie sprzyja zdrowiu. Trzeba dużej samodyscypliny, by o nie zadbać, ćwiczyć, spacerować.

Grafik powinien mieć zdrowe oczy?

Tak, powinien mieć dobry wzrok, a poza tym nie powinien być daltonistą.

INFORMATOR PRZYSZŁEGO GRAFIKA KOMPUTEROWEGO

Gdzie można studiować?

Można studiować artystyczną grafikę komputerową lub grafikę użytkową na różnych uczelniach, publicznych, m.in. w akademiach sztuk pięknych, na politechnikach, niektórych uniwersytetach oraz na uczelniach prywatnych, np. w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi czy w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych lub Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Niektóre studia odbywają się w trybie ciągłym, pięcioletnim, na innych można zdobyć już wcześniej tytuł inżyniera lub licencjata.

Można też po liceum ukończyć szkołę policealną lub po studiach magisterskich studia podyplomowe z zakresu grafiki komputerowej, np. na politechnice czy prywatnej uczelni. Przedmioty różnią się w zależności od uczelni i specyfiki kierunku.

Na artystycznej grafice komputerowej studenci uczą się m.in. projektowania graficznego i kreacji artystycznej oraz projektowania komputerowego przy użyciu takich programów jak: CorelDRAW, Adobe Photoshop, QuarkXPress, InDesign, Flash itp., a ich wykształcenie uzupełniają przedmioty ogólnoplastyczne i humanistyczne.

Jakie liceum wybrać?

Najlepiej wybierz naukę w liceum na profilu matematyczno-informatycznym lub artystycznym albo w liceum plastycznym (obecnie 3 lata) lub technikum informatycznym, (obecnie trwa 4 lata) w klasie o profilu grafika komputerowa, ewentualnie w zespole technik poligraficznych. Już po technikum będziesz miał zawód i będziesz mógł podjąć pracę, możliwe będzie także kontynuowanie nauki na studiach.

Może technikum?

Jeśli zdecydujesz się na technikum, pamiętaj, że będziesz mieć więcej lekcji, , będziesz zdawać zarówno egzamin zawodowy, jak i maturalny, czekają Cię więc pracowite cztery lata, ale zapewne szybciej niż licealiści znajdziesz pracę i zaczniesz zarabiać, nie zamkniesz też sobie drogi na studia.

Czy studia są konieczne?

W zależności od uczelni obowiązują różne zasady rekrutacji. Niektóre szkoły zaproszą Cię na rozmowę kwalifikacyjną i poproszą o teczkę z Twoimi rysunkami, w innych obowiązuje egzamin z rysunku. W innych będzie liczyła się tylko matura. Kandydaci na grafikę komputerową radzą zdawać rozszerzoną matematykę, informatykę, wiedzę o kulturze, historię sztuki. Weź pod uwagę, że jeśli zdajesz na uniwersytet lub uczelnię artystyczną, bardziej będą liczyły się przedmioty humanistyczne, jeśli na politechnikę, ścisłe.

Co możesz zrobić już teraz?

Zwróć szczególną uwagę na przedmioty brane pod uwagę podczas rekrutacji na studia . Pomożemy Ci w ich nauce. Czytaj „Victora Gimnazjalistę” i „Cogito”, czasopisma, w których proponujemy powtórkę z tych przedmiotów na poziomie gimnazjum oraz liceum lub technikum. Sprawdź szczegółowe warunki rekrutacji na Twojej wymarzonej uczelni. Być może, jeśli uczelnia wymaga teczki rysunkami lub organizuje egzamin z rysunku, powinieneś zacząć chodzić także na kurs lub lekcje rysunku (organizują je uczelnie, a także prywatne firmy) albo wykłady z historii sztuki (organizuje je np. Muzeum Narodowe w Warszawie). Kółko informatyczne i plastyczne też Ci nie zaszkodzą.

Autor: Dorota Nosowska

Zdjęcie użyte na mocy licencji Ingram Image

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej – Zespół Szkół Zawodowych Nr 6

Nauczymy Cię:

planowania i realizowania cyfrowych procesów przygotowawczych oraz technologicznych

stosowania różnych technologii poligraficznych

obsługiwania profesjonalnych aparatów i kamer

cyfrowych, naświetlarek, ploterów, drukarek

cyfrowych, naświetlarek, ploterów, drukarek projektowania grafiki

obsługiwania programów do składu i łamania

modelowania obiektów 3D

drukowania 3D

przeprowadzania kontroli jakości grafiki i druku

Zajęcia odbywają się w nowoczesnych pracowniach komputerowych (ploter, skaner, tablety graficzne, drukarki cyfrowe, aparaty fotograficzne). Języki obce:

• j. angielski

• j. niemiecki

• j. hiszpański

Praktyka zawodowa:

W trakcie trzeciego roku nauki uczniowie odbywają miesięczne praktyki zawodowe. Szkoła zapewnia miejsca praktyk w najlepszych drukarniach i agencjach reklamowych.

Projektowanie graficzne :: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE

Projektowanie graficzne to jedna ze specjalizacji specjalności artystycznej o nazwie: Techniki graficzne.

Zadaniem specjalizacji jest przygotowanie uczniów do samodzielnych działań twórczych w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej i świadomości estetycznej społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem grafiki projektowej. Uczeń zdobywa umiejętności poprzez doświadczenia koncepcyjne i wykonawcze, rozwijając intuicję, wyobraźnię oraz sprawność manualną i techniczną, a także wiedzę w zakresie obsługi graficznych programów komputerowych. Absolwent po zakończeniu edukacji z projektowania graficznego posiada wiedzę niezbędną do podjęcia samodzielnych działań zawodowych lub kontynuacji edukacji na poziomie wyższym. W podstaw nauczania leżą ogólnie pojęte zasady kompozycji, typografii jako nauki i przede wszystkim specyficzny rodzaj myślenia odpowiadający za kreatywną stronę dzieła sztuki. W sensie formalnym specjalizacja ta przygotowuje do pracy na szeroko rozumianym rynku reklamowym, począwszy od projektowania małych form graficznych, logotypu, plakatu, bilboardu, jak też złożonych form, takich jak: identyfikacja firm czy złożone wieloskładnikowe projekty grafiki użytkowej. Cele szczegółowe wiążą się przede wszystkim z zapoznawaniem uczniów z różnymi rodzajami kompozycji plastycznej, zapoznaniem z pojęciami i terminami z dziedziny liternictwa i typografii, zdobycie wiedzy na temat historii projektowania graficznego, zapoznaniem z technikami mechanicznego i cyfrowego przetwarzania obrazu, kształceniem umiejętności rozróżniania technik i parametrów druku, zapoznanie z narzędziami programów graficznych do realizowanych projektów i przygotowania ich do publikacji w różnych środowiskach, ukazaniem różnych możliwości realizacji projektu w oparciu o tradycyjne oraz nowoczesne techniki i technologie, zaznajomieniem z analogowymi i cyfrowymi narzędziami rejestracji oraz przetwarzania obrazów, kształceniem świadomości wykorzystywania różnorodnych środków plastycznych do kształtowania komunikatu wizualnego oraz wartościowania zrealizowanego projektu pod względem artystycznym, estetycznym i użytkowym oraz pod względem jakości technicznej oraz nabywaniem umiejętności profesjonalnego dokumentowania i archiwizowania prac.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej – Zespół Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ TO IDEALNA WSPÓŁPRACA GRAFIKA Z DRUKARZEM

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej przygotowuje i opracowuje różnego rodzaju projekty graficzne o charakterze informacyjnym i reklamowym. Efekt pracy technika grafiki

i poligrafii cyfrowej może przybrać postać reklamy w prasie, telewizji, Internecie, publikacji elektronicznych a także książek, folderów, ulotek, plakatów itp. Reprezentanci tego zawodu zajmują się także tworzeniem opakowań i etykiet na opakowaniach produktów, projektowaniem materiałów reklamowych, opraw i wizytówek,

a nawet wykonywaniem wydruków 3D.

Nauka w naszej szkole umożliwia:

zdobycie dyplomu technika grafiki i poligrafii cyfrowej,

uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje zawodowe: AU.54 Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych (PP 2017) AU.55 Drukowanie cyfrowe i obróbka druków (PP 2017)

lub

PGF.04 Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych (PP 2019), PGF.05 Drukowanie cyfrowe i obróbka druków (PP 2019),

przystąpienie do egzaminu maturalnego i po jego zdaniu kontynuowanie nauki na studiach

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Absolwent naszej szkoły kształcącej w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej może podejmować pracę w:

agencjach reklamowych,

studiach graficznych,

wydawnictwach,

firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw,

instytucjach badawczych przy dokumentacji badań,

firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej,

drukarniach.

PREDYSPOZYCJE

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej powinien charakteryzować się:

zainteresowaniem grafiką komputerową,

zdolnościami manualnymi,

starannością,

zmysłem plastycznym,

poczuciem estetyki,

kreatywnością,

umiejętnościami technicznymi i plastycznymi,

dobrą pamięcią i zdolnością koncentracji,

dokładnością i terminowością,

samokontrolą i cierpliwością,

umiejętnością pracy pod presją czasu.

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA

W czasie nauki uczniowie zdają egzaminy potwierdzające 2 kwalifikacje zawodowe. Pomyślnie zdane egzaminy zawodowe oraz ukończenie szkoły średniej skutkuje otrzymaniem dyplomu technika grafiki i poligrafii cyfrowej, a zdany egzamin dojrzałości daje szanse kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej

Zawód technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest zawodem szerokoprofilowym, umożliwiającym specjalizację pod koniec procesu kształcenia.

Szkoła określa umiejętności specjalistyczne, biorąc pod uwagę potrzeby regionalnego rynku pracy i zainteresowania uczniów. Tematyka specjalizacji może dotyczyć np. publikacji multimedialnych czy projektowania mediów graficznych.

Do zadań technika grafiki i poligrafii cyfrowej należy m.in. przygotowywanie materiałów do druku. Osoba taka musi dobrze znać się na obsłudze programów graficznych oraz na budowie maszyn drukarskich działających w środowisku cyfrowym. Podczas nauki duży nacisk kładzie się na obsługę nowoczesnego oprogramowania w zakresie grafiki 2D oraz 3D.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej przygotowuje i opracowuje różnego rodzaju projekty graficzne o charakterze informacyjnym i reklamowym. Efekt pracy technika grafiki i poligrafii cyfrowej może przybrać postać reklamy w prasie, telewizji, internecie, lub na tzw. billboardach, a także książek, folderów, ulotek, plakatów itp. Reprezentanci zawodu zajmują się także tworzeniem opakowań i etykiet na opakowaniach produktów, materiałów reklamowych i wizytówek. Współpracujemy w zakresie kształcenia, ale także i zatrudniania naszych absolwentów m.in. z amerykańskim koncernem RR Donnelley, Atrium Centrum Ploterowe czy rodzimą Agorą.

Nasza szkoła kształcąc w tym zawodzie bierze pod uwagę potrzeby regionalnego rynku pracy i zainteresowania uczniów. Nauka w naszej szkole umożliwia zdobycie tytułu technik grafiki i poligrafii cyfrowej, uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje:

PGF.04:

Przygotowanie oraz wykonanie prac graficznych i publikacji cyfrowych.

PGF.05:

Drukowanie cyfrowe i obróbka druków,

przystąpienie do egzaminu maturalnego i po jego zdaniu kontynuowanie nauki na wielu kierunkach studiów na uczelniach w całej Polsce (w tym: poligraficznych, artystycznych, informatycznych). Niewątpliwą zaletą kształcenia na tym kierunku jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy na fachowców z tej dziedziny gdyż drukarń i innych zakładów poligraficznych są tysiące.

Absolwent naszej szkoły kształcącej w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej ma duże możliwości podjęcia pracy. Jest on potrzebny w każdej niemal agencji reklamowej, pracowniach DTP, drukarniach cyfrowych (ale i klasycznych) oraz firmach wydawniczych, studiach graficznych, firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw, instytucjach badawczych przy dokumentacji badań, własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd ulotek, prospektów, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.

W czasie nauki uczniowie zdają egzaminy potwierdzające dwie kwalifikacje zawodowe. Pomyślnie zdane egzaminy oraz ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej dają tytuł technik grafiki i poligrafii cyfrowej a zdany egzamin dojrzałości daje szanse kontynuowania nauki na studiach wyższych.

키워드에 대한 정보 grafik komputerowy szkoła średnia

다음은 Bing에서 grafik komputerowy szkoła średnia 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Kurs Na Rejestratorkę Medyczną | Must Have Każdej Rejestratorki Medycznej. Co Musisz Wiedzieć Zanim Rozpoczniesz Pracę? 답을 믿으세요
See also  La 한식 맛집 | 🇺🇸미국 Vlogㅣ한식은 역시 La🍚 L 북창동 순두부부터 곱창까지 끝없이 먹기만 한 La여행🥢 L 안다즈 웨스트 헐리우드 호텔 25988 명이 이 답변을 좋아했습니다

See also  한국 영사관 혼인 신고 | 직접하는 베트남 혼인신고 절차에 대한 모든 것 (선 베트남) 29157 명이 이 답변을 좋아했습니다

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 PRACOWAŁEM JAKO GRAFIK | DO ROBOTY

  • Praca
  • zawód
  • zajęcie
  • wykształcenie
  • wymagania
  • zarobki
  • wojtek kaczmarczyk
  • dla pieniędzy
  • onkaczmarczyk
  • Wojciech Kaczmarczyk
  • Windows
  • do roboty
  • Microsoft
  • hp
  • zawód grafik
  • projektowanie koszulki
  • projekt graficzny
  • pracowałem jako
  • pracownia graficzna
  • jak zaprojektować
  • jak stworzyć projekt graficzny
  • jak wygląda praca
  • Wojtek Kaczmarczyk
  • Windows 10 Pro
  • do roboty grafik
  • praca grafika

PRACOWAŁEM #JAKO #GRAFIK #| #DO #ROBOTY


YouTube에서 grafik komputerowy szkoła średnia 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 PRACOWAŁEM JAKO GRAFIK | DO ROBOTY | grafik komputerowy szkoła średnia, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment