Grafik Na Pol Etatu | 05. Na Pół Etatu -Wariuj. 상위 5개 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “grafik na pol etatu – 05. Na Pół Etatu -Wariuj.“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 AlohaEnt 이(가) 작성한 기사에는 조회수 29,363회 및 좋아요 258개 개의 좋아요가 있습니다.

grafik na pol etatu 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 05. Na Pół Etatu -Wariuj. – grafik na pol etatu 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Na Pół Etatu – Wariuję . Materiał Biograficzny. Premiera 17.12.2011.

grafik na pol etatu 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Praca Na Pół Etatu – Ile Godzin i Jaki Grafik? Sprawdź!

Zatrudnienie pracownika na niepełną część etatu to rozwiązanie korzystne dla obu stron. Jak odpowiednio ułożyć grafik pracy? Sprawdź!

+ 여기에 보기

Source: kadromierz.pl

Date Published: 4/23/2021

View: 6513

Grafik pracy na pół etatu – o czym trzeba pamiętać? – IntraworQ

Grafik pracy na pół etatu – o czym trzeba pamiętać? Zatrudnienie pracownika na niepełną część etatu, np. 1/2 to rozwiązanie niosące pewne …

+ 여기에 더 보기

Source: intraworq.com

Date Published: 6/22/2021

View: 7836

Grafik pracy na część etatu

Grafik pracy to obowiązkowy element, o którym musisz pamiętać, zatrudniając pracownika. Dla każdego zatrudnionego na podstawie umowy o pracę …

+ 여기를 클릭

Source: www.grafikoptymalny.pl

Date Published: 5/8/2021

View: 4514

Praca na pół etatu — ile to godzin? Ile urlopu? Gdzie szukać …

Ale mój obecny grafik przekracza pół etatu (20htygodniowo)o pół godziny na tydzień, czyli pracuje 20,5h tygodniowo. Pracodawca chciał abym …

+ 여기에 보기

Source: interviewme.pl

Date Published: 2/21/2022

View: 6409

PILNE! Praca: Grafik-komputerowy-1/2-etatu, Warszawa – Jooble

Agencja Pracy Tymczasowej PRACOWNIK – działająca na podstawie wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia pod nr 3307 poszukuje: …

+ 여기에 더 보기

Source: pl.jooble.org

Date Published: 5/19/2022

View: 7036

grafik pracy na pół etatu – Kadromierz – seohost.com.pl

Praca na pół etatu – ile godzin i jaki grafik? Sprawdź! Opublikowano przez. Bariści parzący kawę. Uśmiechają się. Zgodnie z art. 129 Kodeksu pracy …

+ 여기에 더 보기

Source: srv42554.seohost.com.pl

Date Published: 5/17/2021

View: 9246

Planowanie pracy pracownika zatrudnionego na część etatu

Witam, proszę o przykładowy grafik pracy osoby zatrudnionej na 1/2 etatu w podstawowym systemie czasu pracy. Pracownik ma pracować od środy …

+ 여기에 보기

Source: www.portalkadrowy.pl

Date Published: 2/1/2022

View: 824

Grafik dla zatrudnionego na część etatu może być bardziej …

Pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy nie należy ustalać z góry sztywnego rozkładu czasu pracy – np. że będą pracować w …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.rp.pl

Date Published: 11/14/2022

View: 1045

Praca Grafik – 1/2 etatu, Adecco Poland Sp. z o.o., Bielsko-Biała

W związku z rozwojem struktur poszukuje Kandydata/Kandydatki na nowe stanowisko: Grafik – 1/2 etatuNumer ref.: GP/09/2020/BSB. Zakres obowiązków:.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.pracuj.pl

Date Published: 11/29/2021

View: 7430

주제와 관련된 이미지 grafik na pol etatu

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 05. Na Pół Etatu -Wariuj.. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

05. Na Pół Etatu -Wariuj.
05. Na Pół Etatu -Wariuj.

주제에 대한 기사 평가 grafik na pol etatu

  • Author: AlohaEnt
  • Views: 조회수 29,363회
  • Likes: 좋아요 258개
  • Date Published: 2012. 1. 5.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=oEbb4CcPT8c

Praca na pół etatu – ile godzin i jaki grafik? Sprawdź!

Zgodnie z art. 129 Kodeksu pracy wymiar czasu pracy nie może przekroczyć 8 godzin dziennie w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy. Przy zachowaniu 8-godzinnego dnia pracy od poniedziałku do piątku możemy mówić o pełnym wymiarze czasu pracy. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na pracę w takim systemie czasu pracy. Dlatego też przepisy dopuszczają zatrudnienie w niepełnym wymiarze, a do najbardziej popularnych należą: 1/4, 1/2 czy 3/4 etatu. Zatrudnienie pracownika na niepełną część etatu to rozwiązanie niosące pewne korzyści dla obu stron. Trzeba jednak pamiętać, by odpowiednio ułożyć grafik pracy. Na stacji paliw będzie to wyglądało całkiem inaczej niż np. w restauracji czy hotelu.

Pół etatu – ile to godzin?

Chcąc obliczyć wymiar czasu pracy dla pracowników zatrudnionych na pół etatu, należy sięgnąć do art. 130 Kodeksu pracy. Aby obliczyć wymiar czasu pracy trzeba:

pomnożyć liczbę tygodni w danym okresie rozliczeniowym przez 40,

do otrzymanej liczby godzin dodać iloczyn 8 godz. i liczby dni do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątku,

uwzględnić święta wolne od pracy w okresie rozliczeniowym i za każde z nich odjąć 8 godz. od wymiaru czasu pracy.

Dla osób pracujących w niepełnym wymiarze najłatwiejsze będzie przyjęcie miesięcznego okresu rozliczeniowego. Łatwiej wówczas dokonać wszystkie obliczenia.

Zastanawiasz się, ile wynosi wymiar czasu pracy w 2022 roku? Sprawdź!

Obliczanie czasu pracy pracownika zatrudnionego na pół etatu

W przypadku zatrudnionego na część etatu otrzymany wynik należy pomnożyć przez zawarty w umowie wymiar czasu pracy.

Przykładowo:

Wymiar czasu pracy w styczniu 2022 roku wynosi 152 godziny, zatem w przypadku poszczególnych etatów będzie to:

1/4 etatu – 1/4 × 152 godz. = 38 godz.

1/2 etatu – 1/2 × 152 godz. = 76 godz.

3/4 etatu – 3/4 × 152 godz. = 114 godz.

Grafik pracy na pół etatu

Układając grafik pracy na pół etatu, pod uwagę należy wziąć te same kwestie, co w przypadku pełnego wymiaru czasu pracy, czyli:

Zastanawiasz się, jak ułożyć grafik pracy zgodny z obowiązującymi przepisami? Sprawdź!

Ile godzin dziennie?

W przypadku 1/2 wymiaru czasu pracy pracownik może pracować 5 dni w tygodniu po 4 godziny dziennie, natomiast nie jest to jedyna opcja. Ostatecznie liczba przepracowanych godzin nie może przekroczyć 8 na dobę, a iloczyn godzin i liczby dni pracy w danym tygodniu powinien odpowiadać wysokości etatu. Od rozkładu czasu pracy zależy również m.in. liczba dni urlopu, jaką pracownik otrzyma w danym roku.

Jeżeli tylko przestrzegane są przepisy dotyczące odpoczynku dobowego, pracownik może przez kilka dni pracować tak, jak gdyby był zatrudniony na pełen etat, a w kolejnych dniach nie przychodzić do pracy. Często taki układ jest korzystny dla niego, gdyż codzienne dojazdy do pracy na 4 godziny byłyby znacznie mniej opłacalne ekonomicznie niż przyjazd np. 3 razy w tygodniu. Dotyczy to zwłaszcza osób mieszkających daleko od miejsca pracy.

Umowa pracownika zatrudnionego na część etatu

W umowie o pracę trzeba zawrzeć odpowiednie zapisy, a będą to m.in.: rozkład czasu pracy oraz dopuszczalna liczba godzin do przepracowania ponad wymiar czasu pracy. To od ustaleń między stronami i stosownych zapisów w umowie oraz harmonogramie będzie zależało, kiedy dla pracownika zatrudnionego na pół etatu w danym dniu pracy rozpoczynają się godziny nadliczbowe. Dla jednego pracownika standardową sytuacją będzie przepracowanie 8 godzin jednego dnia, by następnego mieć wolne. Inny natomiast już po przekroczeniu 5 godzin pracy w danym dniu zyska uprawnienia do dodatku za godziny nadliczbowe.

Grafik pracy w gastronomii na pół etatu

Bardzo korzystnym rozwiązaniem dla branży gastronomicznej jest zatrudnianie pracowników na pół etatu. Chwalą je sobie również sami zatrudnieni, zwłaszcza jeżeli łączą pracę z nauką lub prowadzeniem gospodarstwa domowego i opieką nad dziećmi. Pracodawca może korzystać z ich pracy w określone dni, kiedy odnotowuje znacznie większy ruch w swoim lokalu, a w innych okresach zmniejszać liczbę personelu obecnego na danej zmianie.

Automatyczny grafik pracy na pół etatu

Układanie grafiku bywa kłopotliwe, zwłaszcza jeśli określony w umowie wymiar czasu pracy nie jest jednakowy dla wszystkich pracowników. Z pomocą przychodzi automatyczny grafik pracy dostępny w aplikacji Kadromierz. Jest to intuicyjne urządzenie, które ułatwia rozliczanie czasu pracy zarówno managerom, jak i pracownikom. Dzięki temu mają oni pewność, że wynagrodzenie będzie adekwatne do przepracowanych godzin, a czas pracy zgodny z obowiązującymi przepisami.

Grafik pracy na pół etatu – o czym trzeba pamiętać?

Grafik pracy na pół etatu – o czym trzeba pamiętać?

Grafik pracy na pół etatu – o czym trzeba pamiętać?

Zatrudnienie pracownika na niepełną część etatu, np. 1/2 to rozwiązanie niosące pewne korzyści dla obu stron. Trzeba jednak pamiętać, by odpowiednio ułożyć grafik pracy. Na stacji paliw będzie to wyglądało całkiem inaczej niż np. w restauracji czy hotelu.

Pierwszym działaniem będzie proporcjonalne obniżenie, wymiaru pracy w danym okresie względem wymiaru dla całego etatu. Aby ten ustalić trzeba w tym celu sięgnąć do art. 130 kodeksu pracy, a więc:

pomnożyć liczbę tygodni w danym okresie rozliczeniowym przez 40;

do otrzymanego wyniku dodać iloczyn 8 godzin i liczby dni do końcu okresu rozliczeniowego;

uwzględnić święta wolne od pracy w okresie rozliczeniowym;

Obniżony wymiar czasu pracy dotyczy liczby godzin jaką można zaplanować pracownikowi w danym okresie, należy jednak pamiętać, że pracownikom w niepełnym etacie przysługuje taka sama minimalna liczba dni wolnych w okresie rozliczeniowym jak pracownikom na zatrudnionym na cały etat.

Dla osób pracujących w niepełnym wymiarze najłatwiejsze będzie przyjęcie miesięcznego okresu rozliczeniowego, natomiast nie ma przeszkód alby pracownik niepełnoetatowy pracował w dłuższych okresach rozliczeniowych.

W umowie o pracę trzeba zawrzeć odpowiednie zapisy, a będą to m.in.: rozkład czasu pracy oraz dopuszczalna liczba godzin do przepracowania ponad wymiar czasu pracy tzw. „dopełnienie do etatu”. To od tych ustaleń między stronami i stosownych zapisów w umowie oraz harmonogramie będzie zależało, kiedy dla pracownika zatrudnionego na 1/2 etatu w danym dniu pracy rozpoczynają się godziny nadliczbowe. Dla jednego pracownika standardową sytuacją będzie przepracowanie 8 godzin jednego dnia, by następnego mieć wolne. Inny natomiast już po przekroczeniu 4 godzin pracy w danym dniu zyska uprawnienia do dodatku za godziny nadliczbowe.

Należy pamiętać o tym, że choć wymiar czasu pracy jest inny dla osoby zatrudnionej na 1/2 etatu niż dla pracujących na pełen etat, to normy czasu pracy pozostają jednakowe dla wszystkich pracowników. Jeżeli tylko przestrzegane są przepisy dotyczące odpoczynku dobowego, pracownik może więc przez kilka dni pracować tak, jak gdyby był zatrudniony na pełen etat, a w kolejnych może mieć zaplanowane dni harmonogramowo wolne. Często taki układ jest korzystny dla niego, gdyż codzienne dojazdy do pracy na 4 godziny byłyby znacznie mniej opłacalne ekonomicznie niż przyjazd np. 2 razy w tygodniu i praca po 10 godzin. Dotyczy to zwłaszcza osób mieszkających daleko od miejsca pracy.

Autor: Sandra Wardecka

Grafik pracy na część etatu

Grafik pracy to obowiązkowy element, o którym musisz pamiętać, zatrudniając pracownika. Dla każdego zatrudnionego na podstawie umowy o pracę taki grafik jest obowiązkowy niezależnie od wymiaru etatu. Planując zatem grafik pracy na część etatu, musisz pamiętać o obowiązujących zasadach i przepisach, a także regulacjach prawnych. W poniższym artykule wyjaśnię, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas tworzenia grafiku dla pracowników zatrudnionych na część etatu.

Norma czasu pracy

Pierwszą rzeczą, o jakiej powinieneś pamiętać, tworząc grafik pracy na część etatu to obliczenia normy czasu pracy na dany miesiąc, czyli liczby godzin do przepracowania. Jest ona wyliczana na podstawie normy na dany miesiąc dla pełnego etatu i zmniejszana proporcjonalnie do wymiaru etatu. Przykładowo, jeśli norma czasu pracy na maj wynosi 168 godzin dla pracownika zatrudnionego na cały etat, to ilość godzin dla pracownika zatrudnionego na ½ etatu będzie wynosiła 84 godziny. Jeśli jednak nie chcesz samodzielnie przeliczać normy czasu pracy na część etatu, możesz skorzystać z gotowych kalkulatorów, tabel dostępnych w internecie lub systemów służących do planowania i rozliczania czasu pracy tj.: Grafik Optymalny.

Planowanie odpoczynków

Istotną kwestią, która jest niezależna od wymiaru etatu i dotyczy wszystkich zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jest planowanie okresów odpoczynków. Planując grafik pracy na część etatu, powinieneś tak zaplanować zmiany, aby zapewnić swoim zatrudnionym co najmniej 11 godzin odpoczynku w każdej dobie pracowniczej, o czym mówi Art. 132§1 KP. Doba pracownicza to kolejne 24 godziny od rozpoczęcia pracy. Oznacza to, że pracownik może wykonywać swoje obowiązki maksymalnie 13 godzin w ciągu doby, wraz z godzinami nadliczbowymi. Inaczej odpoczynek dobowy nie będzie zapewniony.

Każdemu pracownikowi, któremu planujesz minimum 6 godzin pracy w ciągu doby, przysługuje 15-minutowa przerwa wliczona w czas pracy zatrudnionego, za które powinieneś wypłacić wynagrodzenie. Wymiar etatu nie ma znaczenia dla długości przerwy, istotna jest długość zmiany w danym dniu. Jeśli więc osoba zatrudniona na ½ etatu pracuje po 4 godziny, wówczas przerwa jej nie przysługuje, ale jeśli pracuje 2 dni w tygodniu po 10 godzin (w równoważnym systemie czasu pracy), to tak.

Podobnie jest z odpoczynkiem tygodniowym. Każdemu pracownikowi, również zatrudnionemu na część etatu przysługuje nieprzerwany odpoczynek raz w tygodniu, trwający co najmniej 35 godzin. Tydzień wyznacza pierwszy dzień okresu rozliczeniowego jaki obowiązuje pracownika, nie liczymy go od poniedziałku.

Dopracowania

W umowie o pracę dla osoby zatrudnionej na niepełny etat występuje jedna zasadnicza różnica odnosząca się do czasu pracy. Dotyczy ona liczby godzin pracy dopuszczalnych ponad określony wymiar etatu niebędących godzinami nadliczbowymi. Przekroczenie tego limitu uprawnia pracownika do otrzymania dodatku do podstawowego wynagrodzenia za wykonaną pracę z tytułu nadgodzin. Maksymalna możliwa ilość godzin do wypracowania powinna być niższa od pełnego etatu, a wyższa od wymiaru czasu pracy niepełnoetatowca. Taką sytuację nazywamy powstaniem dopracowań lub dopełnieniem do etatu. Ważne to, aby dopracowań nie mylić z nadgodzinami, a co za tym idzie, nie rozliczać ich tak jak pracę w godzinach nadliczbowych tj. z adekwatnym dodatkiem 50% lub 100%. Nadgodziny powstaną dopiero po przekroczeniu ustalonego limitu godzin, a jeśli nie został on określony to od liczby godzin adekwatnej dla pełnego etatu.

Istotną zasadą jest też ta, która mówi o tym, że dla dopracowań nie obowiązuje rozliczenie ich czasem wolnym w innym dniu.

Gdy dojdzie do przekroczenia określonego w umowie limitu wymiaru czasu pracy, system Grafik Optymalny poinformuje o powstałych dopracowaniach.

Nadgodziny

Kodeks Pracy definiuje pracę w godzinach nadliczbową wówczas, gdy dochodzi do przekroczenia obowiązującej normy czasu pracy lub przedłużenia dobowego wymiaru czasu pracy. Za normę uznaje się 8 godzin pracy na dobę i 40 godzin pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy. Niezależnie od wymiaru etatu norma przyjęta jest taka sama i obowiązuje każdego pracownika. W przypadku osób zatrudnionych zatem na część etatu, do powstania nadgodzin będzie dochodziło zdecydowanie rzadziej, bo tylko wtedy, gdy dojdzie do przekroczenia 8 godzin pracy na dobę i przeciętnie 40 godzin w tygodniu.

Kiedy więc osoba, która zatrudniona jest na ½ etatu i pracująca codziennie po 4 godziny zostanie w pracy o 2 godziny dłużej, wówczas godziny nadliczbowe dobowe nie powstaną — będą to dopracowania.

Urlop wypoczynkowy

Zatrudniając niepełnoetatowca powinieneś pamiętać o tym, aby we właściwy sposób wyliczyć limit urlopu. Ilość dni urlopu jest taka sama jak w przypadku osoby zatrudnionej na pełny etat tj. 20 lub 26 dni, ale liczbę godzin ustal proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy.

Podsumowanie

Tworzenie grafiku pracy na część etatu znacząco nie różni się od pracy w pełnym wymiarze godzin. Najistotniejsze różnice widoczne są w przypadku dopełnienia do etatu. Jeśli planujesz grafik pracy na część etatu i chciałbyś na bieżąco monitorować czy czas pracy, dopełnienia i nadgodziny są prawidłowo rozliczane, możesz skorzystać z gotowego narzędzia, jakim jest Grafik Optymalny. Nasz system automatycznie przeliczy normę dla niepełnoetatowca, poinformuje Cię o złamaniu odpoczynku oraz o powstałych dopracowaniach czy nadgodzinach. Zapisz się na 30-dniowy bezpłatny okres próbny i sprawdź jak łatwo planować grafik pracy na część etatu.

Praca na pół etatu — ile to godzin? Ile urlopu? Gdzie szukać pracy?

Doba ma tylko 24 godziny i jest to zdecydowanie za mało.

Jedną trzecią tego czasu spędzasz w pracy — jeśli jesteś zatrudniony na cały etat.

Jedną trzecią doby przesypiasz.

Na aktywność życiową zostaje kolejne 8 godzin.

Jeśli jednak pracujesz na pół etatu, proporcje zmieniają się całkowicie.

Z tego artykułu dowiesz się:

Chcesz od razu napisać CV oraz list motywacyjny do korporacji? W naszym kreatorze znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia, praktyczne wskazówki oraz przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Stwórz CV teraz

Zobacz inne wzory, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

1

Pół etatu — ile to godzin? Czym różni się pełen etat od pracy w niepełnym wymiarze?

Polski Kodeks pracy stanowi, że czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy.

Tak więc, jeśli podpisałeś umowę na pełen etat, ile godzin przepracujesz?

8 dziennie.

40 w tygodniu.

To jest jasne.

Natomiast niepełny etat oznacza zmniejszoną liczbę godzin pracy.

W przypadku pół etatu są to 4 godziny.

Ważne: Etat to inaczej stała posada na umowę o pracę ze stałą pensją. Etat oznacza również pracę w maksymalnym wymiarze czasu, który w Polsce wynosi przeciętnie 40 godzin w tygodniu. Pracownik może być zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy, czyli na ¼, ½ lub ¾ etatu.

Niepełny wymiar etatu to:

¼ etatu, czyli 10 godzin w tygodniu

½ etatu czyli 20 godzin w tygodniu

¾ etatu, 30 godzin w tygodniu.

Ale uwaga!

Praca na pół etatu nie musi oznaczać, że każdego dnia poświęcisz na obowiązki zawodowe 4 godziny.

Wszystko zależy od umowy o pracę, która ma jednak charakter stały i to od pracodawcy zależy, czy elastyczne formy zatrudnienia są w takim przypadku dostępne.

Oznacza to, że możesz być rozliczany w systemie tygodniowym lub miesięcznym, a w niektórych przypadkach nawet rocznym.

Możesz sugerować pracodawcy tygodniowy rozkład Twojej pracy, ale pamiętaj, że decyzja zawsze należy do niego. To szef będzie prowadził ewidencję czasu pracy i rozliczał Cię z przepracowanych godzin.

Wskazówka: Jeśli Twój dobowy wymiar pracy wynosi 6 godzin lub więcej, przysługuje Ci 15-minutowa przerwa w pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Jeśli pracujesz mniej niż 6 godzin na dobę, czas wolny w trakcie pracy zależy od decyzji pracodawcy.

Praca na pół etatu to często sposób na dorobienie, np. w czasie studiów. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, sprawdź: Praca dodatkowa i dorywcza: 18 pomysłów, jak dorobić do pensji (stawki).

2 Umowa o pracę na pół etatu

W Twojej umowie o pracę zostaną zawarte wszystkie informacje dotyczące wymiaru czasu pracy.

Praktycznie rzecz biorąc, nie ma więc czegoś takiego jak wzór umowy o pracę na pół etatu.

Jest umowa o pracę, a w niej zapis:

Pracodawca zatrudnia Pracownika na stanowisku …………… w niepełnym wymiarze czasu pracy, tj. 1/2 etatu.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak taki dokument wygląda, kliknij tutaj.

Zatrudnienie na pół etatu to więc najzwyczajniej w świecie etat na pół.

Zanim przejdziesz dalej: sprawdź, czy znasz aktualną klauzulę dotyczącą przetwarzania danych osobowych: Aktualna formułka do CV (nowa klauzula po RODO).

3 Wypowiedzenie umowy o pracę na pół etatu

Wypowiedzenie umowy o pracę na pół etatu odbywa się dokładnie tak samo jak rezygnacja z umowy pełnoetatowej.

Okres wypowiedzenia również pokrywa się z tym, który obowiązuje w przypadku pracy 8h tygodniowo.

Szybko wyjaśniam, jak to wygląda:

Okres wypowiedzenia uzależniony jest od stażu pracy u danego pracodawcy. Jeśli nie wykorzystałeś urlopu pracowniczego — należy Cie się ekwiwalent pieniężny lub przymusowe wolne.

Okres wypowiedzenia na pół etatu wynosi:

2 tygodnie, byłeś zatrudniony krócej niż 6 miesięcy

1 miesiąc, gdy byłeś zatrudniony co najmniej 6 miesięcy

3 miesiące, gdy byłeś zatrudniony co najmniej 3 lata.

Jak wypowiedzieć umowę o pracę na pół etatu?

Przede wszystkim pisemnie.

Wszystkiego dowiesz się z artykułu: Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika — wzór + 4 porady.

4 Urlop na pół etatu

Znowu ta sama zasada.

Żeby dowiedzieć się, jak rozkłada się urlop na pół etatu, dzielisz liczbę dni urlopu wypoczynkowego przysługujących pełnoetatowcom na pół.

Ile dni urlopu przysługuje na pół etatu?

10 dni — jeśli Twój staż pracy jest krótszy niż 10 lat

13 dni — jeśli Twój staż pracy dłuższy niż 10 lat.

A teraz wyjaśnienie.

Osoby pracujące na cały etat mogą brać 20 dni wolnego (jeśli przepracowali na umowie o pracę mniej niż 10 lat) lub 26 dni urlopu (jeśli przepracowali na umowie o pracę więcej niż 10 lat). Ty — połowę tego czasu.

Połowa od 20 dni ośmiogodzinnych, to 10 dni ośmiogodzinnych, czyli 80 godzin.

Dlatego, jeśli codziennie jesteś w pracy np. od 8 do 12, to wolnych dni przysługuje Ci aż 20.

A ile dni urlopu przysługuje za miesiąc pracy na pół etatu, jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze pracy?

Tu musisz wykonać następujące obliczenie.

10 (czterogodzinnych) dni urlopu podzielić przez 12 miesięcy.

10 : 12 = 0,8

Istnieje zasada, że ułamek dnia zaokrągla się w górę, na korzyść pracownika, a więc po miesiącu pracy na pół etatu możesz wziąć dzień urlopu.

Uwaga: Jeśli w czasie roku kalendarzowego zmieni się Twój wymiar etatu, urlop trzeba będzie przeliczyć ponownie.

Więcej o urlopach dowiesz się z tego tekstu: Urlop wypoczynkowy: wymiar, odmowa i przymus a KP [+wniosek].

5 Praca na pół etatu a emerytura

Czy pół etatu liczy się do emerytury?

Tak!

Zgodnie z zasadą niedyskryminacji pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy w stosunku do pracowników na cały etat —

Twój staż pracy, który brany jest pod uwagę przy ustalaniu daty nabycia praw emerytalnych, naliczany jest tak samo, jak w przypadku pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin.

Oczywiście Twoje składki są proporcjonalne do wysokości zarobków.

Kwota emerytury również zależy wyłącznie od Twojej pensji, a nie od wymiaru czasu pracy.

Świadczenie przedemerytalne a praca na pół etatu

Według ustawy, świadczenie przedemerytalne przysługuje osobom, które zostały zwolnione z pracy z przyczyn nie leżących po ich stronie.

Taka osoba musi zarejestrować się w Urzędzie Pracy i przez pół roku pobierać zasiłek dla bezrobotnych.

(Pół etatu i zasiłek dla bezrobotnych? Tak! Tu nie jest istotny wymiar czasu pracy.)

Ale—

Żeby otrzymać zasiłek należy przez 18 ostatnich miesięcy otrzymywać wynagrodzenie nie niższe od najniższego wynagrodzenia.

Jeśli pracujesz na pół etatu i spełniasz powyższe warunki, przysługuje Ci świadczenie przedemerytalne.

Więcej o zasiłkach znajdziesz w tym artykule: Zasiłek dla bezrobotnych — ile wynosi i komu przysługuje kuroniówka?

6 Pół etatu a wynagrodzenie

Jeśli pracujesz na pół etatu w konkretnej firmie, Twoje zarobki muszą być takie same, jak innych pracowników na tym stanowisku, tyle, że podzielone na pół.

Pracodawca nie może wyliczyć dla Ciebie mniej korzystnej pensji.

To samo dotyczy kwestii: najniższa krajowa na pół etatu, która wynosi dokładnie ½ najniższej krajowej pensji pełnoetatowca.

Od 01.01.2018 r. minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosi 2 250 zł brutto, a więc Twoja pensja brutto na pół etatu będzie wynosiła minimum 1 125 zł.

Co jeśli robisz nadgodziny?

Przepracowana większa niż to przewidziano w umowie liczba godzin powinna być opłacona w formie dodatku za pracę ponadwymiarową.

Uwaga: W umowie o pracę na część etatu pracodawca musi wskazać liczbę godzin, których przekroczenie oznacza pracę w godzinach nadliczbowych.

Kodeks pracy, w art. Art. 151 § 5 mówi tak:

Strony ustalają w umowie o pracę dopuszczalną liczbę godzin pracy ponad określony w umowie wymiar czasu pracy pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy, których przekroczenie uprawnia pracownika, oprócz normalnego wynagrodzenia, do dodatku do wynagrodzenia, o którym mowa w art. 1511 § 1.

Żeby wszystko było jasne:

godziny ponadwymiarowe — gdy pracujesz więcej niż 4 godziny, ale wciąż mniej niż pełen etat (czyli 8 godzin)

godziny nadliczbowe — każda godzina pracy, które wychodzi poza etat (czyli > 8 godzin).

Żeby wiedzieć więcej na temat godzin pracy, zajrzyj tutaj: Wymiar czasu pracy 2020 + normy godzin na pełnym, 1/2 i 3/4 etatu.

Chcesz od razu napisać CV oraz list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia, praktyczne wskazówki oraz przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne wzory, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

7

Koszty zatrudnienia pracownika na pół etatu

Przy najniższej krajowej (1 125,00 złotych) wysokość wynagrodzenia netto na pół etatu oblicza się następująco:

Ubezpieczenie społeczne: 154,24 złote (w skład którego wchodzą: składka emerytalna, rentowa i chorobowa — odpowiednio: 109,80 zł, 16,88 zł, 27,56 zł)

Ubezpieczenie zdrowotne: 87,37 złote

Zaliczka na podatek dochodowy: 33,00 złote

Wynagrodzenie netto — 850,39 złote — jest to kwota minimalna netto w 2019 r.

Jakie są koszty pracownika i pracodawcy? Suma składek ponoszonych przez pracownika wynosi 241,61 zł (zaliczka na podatek dochodowy nie wchodzi w sumę składek finansowanych przez pracownika).

Suma składek ponoszonych przez pracodawcę — 202,85 zł — w których skład wchodzi: składka emerytalna 109,80 zł, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) 1,13 zł, składka wypadkowa 18,79 zł, składka rentowa 73,13 zł.

Oczywiście są to obliczenia na najniższą krajową na pół etatu. Wszystko zgodnie z procentowym wzorem obliczania składek. Wzór do obliczeń:

Pracownik: wynagrodzenie brutto X — składki naliczane w poniższy sposób: składka emerytalna 9,76% + składka rentowa 6,50 %, składka chorobowa 2,45%, składka zdrowotna 9%.

Pracodawca: wynagrodzenie brutto X — składki naliczane w poniższy sposób: składka emerytalna 9,76% + składka rentowa 6,50 %, składka wypadkowa 1,67%, składka FGŚP 0,1%.

Koszt zatrudnienia pracownika na pół etatu, przy założeniu minimalnego wynagrodzenia, wynosi: 1 125,00 zł brutto + 202,85 zł = 1327,85 zł brutto. Jakub Kowalski prawnik

W przypadku wykonywanej pracy ponad umówione pół etatu, pracodawca ma obowiązek obliczać składki od kwoty wynagrodzenia + nadgodziny.

Uwaga: nadgodziny nalicza się tylko na wyraźne polecenie przełożonego. Pracownik nie może decydować o tym sam.

Zobacz też: Wilczy bilet — powody i konsekwencje zwolnienia dyscyplinarnego.

8 Praca na pół etatu — kiedy warto zatrudnić się w niepełnym wymiarze czasu pracy?

Praca na pół etatu to wciąż pewna i bezpieczna posada.

Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie, jeśli:

1. Chcesz łączyć pracę i studia.

Chcesz sprawdzić jak i gdzie znaleźć pracę podczas studiów? Przeczytaj: Jak znaleźć pierwszą pracę jeszcze na studiach? 7 skutecznych porad.

2. Brakuje Ci czasu dla dzieci.

Urlop wychowawczy kiedyś się kończy, ale nie musisz od razu iść do pracy na 8 godzin.

3. Czujesz się przemęczony i chcesz mniej pracować.

Work-life balance to podstawa. Brak równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym prowadzi prosto do wypalenia zawodowego.

Wiedz, że możesz wynegocjować z pracodawcą zmniejszenie wymiaru etatu na jakiś czas. To dobre rozwiązanie dla młodych mam i tych, którzy czują, że muszę trochę odpocząć.

4. Łączysz pracę etatową z innym zajęciem lub rozkręcaniem własnego biznesu.

Jeśli starasz się przekuć swoje hobby w prosperujący biznes i nie utracić przy tym płynności finansowej, praca na pół etatu jest właśnie dla Ciebie.

5. Jesteś w ciąży.

Umowa na pół etatu a ciąża? Nie martw się, wymiar czasu pracy nie wpływa w żadnym wypadku na zmianę zasad.

Masz takie samo prawo do urlopu macierzyńskiego i wychowawczego jak przypadku pełnego etatu. Na urlopie macierzyńskim dostaniesz 100% swojej pensji.

6. Jesteś podróżnikiem

Pół etatu może również oznaczać pół miesiąca pracy. Wtedy resztę czasu masz szansę wykorzystać na swoje pasje.

I jeszcze jedna rzecz na koniec: szukanie pracy na pół etatu.

Wcale nie jest to takie proste, jakby się zdawało.

Samo googlowanie: praca na pół etatu Warszawa co prawda pomoże Ci zobaczyć oferty pracy w niepełnym wymiarze w lokalizacji, która Cię interesuje, ale—

To nie będą wszystkie ogłoszenia.

Najlepiej po prostu skorzystać z filtra wyszukiwania na którymś z portali ogłoszeniowych.

Spróbuj poszukać na OLX, Gumtree, Pracuj.pl.

Zapoznaj się też w tym artykułem: Jak i gdzie szukać pracy? 49 stron i portali z ofertami pracy na 2020.

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Pracowałeś lub pracujesz na pół etatu? Może masz doświadczenia, którymi możesz się podzielić? A może masz jeszcze pytania? Pisz śmiało na forum poniżej.

PILNE! Praca: Grafik-komputerowy-1/2-etatu, Warszawa

30 zł / stawka godzinowa

… słów o pracy Poszukujemy pomocy do opieki nad bliźniakami – 2 lata. Jedno z rodziców zawsze jest w domu i opiekuje się dzieckiem … … Dzieci do opieki Dziewczynka, 1 – 3 lat Dziewczynka, 1 – 3 lat …

grafik pracy na pół etatu

Zgodnie z art. 129 Kodeksu pracy wymiar czasu pracy nie może przekroczyć 8 godzin dziennie w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy. Przy zachowaniu 8-godzinnego dnia pracy od poniedziałku do piątku możemy mówić o pełnym wymiarze czasu pracy. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na pracę w takim systemie czasu pracy. Dlatego też przepisy dopuszczają zatrudnienie w […]

Czytaj dalej…

Grafik dla zatrudnionego na część etatu może być bardziej elastyczny

Czas pracy to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy (art. 128 § 1 kodeksu pracy). Z jednej strony to krótka definicja, która powinna wszystko wyjaśniać. Z drugiej jednak jest to sformułowanie, którego wielu pracodawców i pracowników nie rozumie. Skąd więc wiadomo, co tak naprawdę stanowi czas pracy?

Reklama

Praca i przerwy

Co do zasady można przyjąć, że jest to czas, gdy pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy, świadcząc umówioną pracę zgodnie z zawartą umową o pracę lub pozostaje w gotowości do jej świadczenia, oczekując na wskazówki i polecenia przełożonego.

Wliczanie do czasu pracy okresów jej faktycznego wykonywania nie budzi wątpliwości. Inaczej jest z przerwami w pracy oraz nieobecnościami, za które podwładny zachowuje prawo do wynagrodzenia.

W praktyce można wymienić niektóre przerwy jako okresy nieświadczenia pracy, zaliczane do czasu pracy. Chodzi m.in. o:

– przerwy w pracy – przy co najmniej 6-godzinnym dobowym wymiarze czasu pracy (art. 134 k.p.) na spożycie posiłku oraz regenerację sił, trwające nieprzerwanie 15 minut,

Reklama

– przerwy w pracy na karmienie dziecka piersią, przysługujące pracownicy, której dobowy wymiar czasu pracy wynosi nie mniej niż 4 godziny dziennie (art. 187 k.p.),

– co najmniej 5-minutowe przerwy w pracy po każdej nieprzerwanej godzinie pracy przy obsłudze monitora ekranowego (§ 7 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe).

Te pauzy mogą trwać dłużej, jeżeli przepisy wewnątrzzakładowe tak przewidują. Wówczas też trzeba je wliczać do czasu pracy w całości.

Do czasu pracy nie zalicza się natomiast przerw w pracy, wynikających np. z:

– rozkładu czasu pracy w ramach systemu przerywanego czasu pracy,

– wprowadzenia przez pracodawcę przerwy w pracy, nieprzekraczającej 60 minut (w praktyce tzw. przerwy lunchowe), którą pracownik wykorzystuje w określonym przedziale czasowym.

Reklama

Te przerwy nie powodują po stronie pracodawcy konieczności dodatkowych rozliczeń. Nie wpływają one na wysokość należnego pracownikowi wynagrodzenia za pracę.

Niższa pensja

Są też okresy nieświadczenia pracy, których nie wlicza się do czasu pracy i które jednocześnie powodują konieczność obniżenia pracownikowi wartości wynagrodzenia. Mogą one wystąpić w razie np. nieusprawiedliwionego opuszczenia stanowiska pracy przed końcem dnia lub usprawiedliwionej nieobecności w pracy, w czasie której zatrudniony nie zachowuje prawa do wynagrodzenia.

Rozliczenie czasu pracy przekłada się wówczas na rozliczenie płacowe danego okresu. Pracownik może z tego powodu otrzymać niższe wynagrodzenie niż w poprzednich okresach, gdy takie nieobecności nie występowały.

Kluczowe jest zatem ustalenie, czy podwładny przepracował obowiązujący go zgodnie z umową wymiar czasu pracy, a jeśli pracę świadczył w niższym wymiarze – czy zachowuje prawo do wynagrodzenia w pełnej wysokości.

Kluczowy wybór

Kodeks pracy reguluje zasady obliczania wymiaru czasu pracy, obowiązującego pracownika zgodnie z zawartą umową o pracę. Przewiduje również możliwość, by pracodawca ustalił, jaki okres rozliczeniowy obowiązuje w jego firmie oraz wybrał system czasu pracy, którym objęci będą poszczególni pracownicy.

Mimo że możliwości w tym zakresie jest wiele, najczęściej spotykamy się z tzw. podstawowym systemem czasu pracy. Zatrudnione w nim osoby pracują przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku w jednomiesięcznym okresie rozliczeniowym, zgodnie z podstawowymi normami czasu pracy uregulowanymi w art. 129 § 1 k.p.

Reklama

Wskazane tam normy to 8 godzin pracy na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy. Norma tygodniowa ma co do zasady charakter elastyczny i pozostawia pracodawcy pewną swobodę w dysponowaniu nominalnym czasem pracy w danym okresie rozliczeniowym. Przy czym w podstawowym systemie czasu pracy pracodawca ma ograniczone możliwości wykorzystania tej elastyczności. Pracownikowi przysługuje bowiem określona liczba dni wolnych od pracy, wynikających z zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy, gdzie zazwyczaj dniem wolnym obok niedzieli jest sobota. Tym samym każde przyjście przez pracownika do zakładu od poniedziałku do piątku na zaplanowane 8 godzin pracy wyczerpuje 40-godzinną normę tygodniową czasu pracy. Zlecając takiej osobie pracę w innym dniu wolnym od pracy, przełożony generuje pracę w godzinach nadliczbowych wynikających z przekroczenia normy tygodniowej.

Nie więcej niż

Zgodnie z art. 131 § 1 k.p., w każdym systemie czasu pracy (czyli także w podstawowym) tygodniowy czas pracy – łącznie z godzinami nadliczbowymi – może wynosić maksymalnie 48 godzin przeciętnie na tydzień w przyjętym okresie rozliczeniowym.

Obowiązujący pracownika wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym ustala się – w myśl art. 130 § 2 k.p. – postępując kolejno:

– mnożąc 40 godzin (przeciętna norma tygodniowa) przez liczbę pełnych tygodni występujących w danym okresie rozliczeniowym,

– dodając do otrzymanej liczby godzin iloczyn 8 godzin (norma dobowa) i liczby dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątku (tzw. dni wystających poza pełne tygodnie),

Reklama

– odejmując od otrzymanego wyniku iloczyn 8 godzin (norma dobowa) i liczby świąt przypadających w danym okresie rozliczeniowym w innym dniu niż niedziela.

Podobnie wyglądają obliczenia dla dłuższych okresów rozliczeniowych przyjętych przez pracodawców w 2018 r. >>patrz załączone tabelki.

Proporcjonalnie mniej

Wymiar czasu pracy pracownika w okresie rozliczeniowym ulega obniżeniu o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności w pracy, przypadających do przepracowania w czasie tej nieobecności, zgodnie z przyjętym rozkładem czasu pracy (art. 130 § 3 k.p.). Jeśli więc pracownika nie było w pracy z przyczyn usprawiedliwionych – np. był chory, sprawował opiekę nad chorym członkiem rodziny lub przebywał na urlopie wypoczynkowym – pracodawca, ustalając dla niego wymiar czasu pracy, obniża go o liczbę godzin przypadających do przepracowania w czasie tej nieobecności zgodnie z przyjętym dla pracownika rozkładem czasu pracy.

Podobnie należy wyliczyć wymiar godzin do przepracowania osobie zatrudnionej w trakcie okresu rozliczeniowego oraz pracownikowi, którego stosunek pracy uległ rozwiązaniu lub wygaśnięciu w trakcie okresu rozliczeniowego. Dla osób, które nie były zatrudnione przez cały okres rozliczeniowy, wymiar czasu pracy musi być ustalony proporcjonalnie do okresu zatrudnienia.

Wliczanie do czasu pracy poszczególnych okresów niewykonywania pracy oznacza, że pracownikowi przysługuje za ten czas wynagrodzenie obliczane tak, jakby pracował.

Reklama

Czytaj też:

Wyliczenie wymiaru czasu pracy dla zatrudnionego na niepełny etat a święto przypadające w sobotę

Praca ponad wymiar lub normę – co przysługuje zatrudnionemu na część etatu

Wolne nie tylko w sobotę

Dniem wolnym od pracy, wynikającym z 5-dniowego tygodnia pracy, może być każdy dzień tygodnia, poza niedzielą i świętami, które są dniami ustawowo wolnymi od pracy. To pracodawca wskazuje ten dzień w swoich wewnątrzzakładowych regulacjach.

W większości zakładów pracy dniem wolnym od pracy z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy jest sobota. Jednak dni wolne z tego tytułu mogą przypadać w różnych dniach tygodnia, może to być np. piątek lub środa. To decyzja pracodawcy.

Reklama

Zdaniem autorki

Elżbieta Młynarska-Wełpa, specjalistka prawa pracy, członek i wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Brak w umowie o pracę, zawartej z pracownikiem zatrudnionym na część etatu, wymaganej klauzuli dotyczącej dodatku jak za pracę nadliczbową, stanowi naruszenie przepisów o czasie pracy. W razie kontroli dokumentacji inspektor pracy może zobowiązać pracodawcę do uzupełnienia tego zapisu w umowie, a nawet nałożyć karę grzywny za wykroczenie przeciwko prawom pracownika. Dopóki jednak taki zapis nie znajdzie się w umowie o pracę, pracownik nie ma prawa do dodatku, co wynika z wyroku Sądu Najwyższego z 9 lipca 2008 r. (I PK 315/07, OSNP2009/23-24/310). ?Takie niekorzystne dla pracowników stanowisko SN potwierdził dodatkowo w postanowieniu z 27 marca 2012 r. (III PK 77/11). Stwierdził wówczas, że pracownikowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze czasu pracy nie przysługuje dodatek, o którym mowa w art. 151

1

§ 1 k.p., w razie nieustalenia na podstawie art. 151 § 5 k.p. dopuszczalnej liczby godzin pracy ponad określony w umowie wymiar czasu pracy. Zdaniem SN: „Warto także zauważyć, że art. 151 § 5 k.p. nie stanowi samoistnej podstawy prawa pracownika do dodatku. Świadczenie to przysługuje bowiem pod warunkiem porozumienia się stron co do dopuszczalnej liczby godzin pracy ponad określony w umowie wymiar czasu pracy, przy czym obowiązkiem dokonania stosownego umownego ustalenia w tym zakresie ustawodawca obciążył, co oczywiste ze względu na jego konsensualny charakter, obie strony. Wynika stąd, że w braku porozumienia stron w tym zakresie, dodatek pracownikowi nie przysługuje”.

Praca Grafik – 1/2 etatu, Adecco Poland Sp. z o.o., Bielsko-Biała

W związku z rozwojem struktur poszukuje Kandydata/Kandydatki na nowe stanowisko:

Naszym Klientem jest firma produkcyjna z branży technicznej.

Grafik – 1/2 etatuNumer ref.: GP/09/2020/BSB

Oferujemy:

Zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

Ciekawą, pełną wyzwań pracę

Zatrudnienie bezpośrednio przez firmę

Zatrudnienie na ½ etatu

Preferowane prowadzenie własnej działalności

Siedziba firmy: okolice Bielska – Białej

Oferta dotyczy pracy stałej.

Informujemy, iż będziemy się kontaktować z wybranymi Kandydatami.

Poleć Adecco swoim znajomym, którzy poszukują pracy – mamy wiele ciekawych ofert pracy stałej i tymczasowej

키워드에 대한 정보 grafik na pol etatu

다음은 Bing에서 grafik na pol etatu 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 05. Na Pół Etatu -Wariuj.

  • Wariuję
  • Quiz
  • Dj
  • Slip
  • Feelhip
  • Proceente
  • hip
  • hop
  • rap
  • 2012
  • studiospokuj
  • brat
  • aloha
  • entertainment
  • Aloha
  • Na pół etatu
  • Hip Hop
  • Hip Hop Music (Musical Genre)
  • Rapping (Literature Subject)
  • Dj Slip
  • na pół etatu
  • na pół
  • na
  • etatu
  • pół
  • muzka
  • piosenka
  • odsłuch

05. #Na #Pół #Etatu #-Wariuj.


YouTube에서 grafik na pol etatu 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 05. Na Pół Etatu -Wariuj. | grafik na pol etatu, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  빨래 비누 로 머리 감기 | 좋은 비누란? 비누의 장점ㅣ비누 전문가가 알려주는 우리가 몰랐던 비누ㅣ빨래비누로 머리도 감고 설거지도 Ok?ㅣ비누 고르는, 잘쓰는 꿀팁 대방출 Feat. 강청비누 모든 답변

Leave a Comment