Handel Z Chinami Poradnik | Najprostsza Strategia Tradingu Dla Początkujących, Którą Musisz Znać 💹👍 최근 답변 5개

당신은 주제를 찾고 있습니까 “handel z chinami poradnik – NAJPROSTSZA strategia tradingu dla POCZĄTKUJĄCYCH, którą musisz znać 💹👍“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Mateusz Szaton 이(가) 작성한 기사에는 조회수 153,667회 및 좋아요 2,802개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

handel z chinami poradnik 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 NAJPROSTSZA strategia tradingu dla POCZĄTKUJĄCYCH, którą musisz znać 💹👍 – handel z chinami poradnik 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Najprostsza strategia tradingu dla początkujących, której możesz się nauczyć w zaledwie 10 minut.
Sprawdź sam jaka to strategia i jak możesz ją wykorzystać 🙂

Platforma do tradingu xStation 5:
http://xtb.mateuszszaton.pl

BitMEX (trading na spadki + dźwignia):
http://bitmex.mateuszszaton.pl

SUBSKRYBUJ: http://bit.ly/szatsub
!!! Moje analizy i materiały: http://mateuszszaton.pl/analiza-rynku/ !!!
kontakt: [email protected]
#strategia #dla #początkujących
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

handel z chinami poradnik 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Import z Chin krok po kroku w 2021. Zobacz … – ChinaGo.pl

Zobacz nasz kompletny poradnik na temat importu z Chin. … takie badanie rynku zdecydowanie zwiększa szansę na udany handel z Chinami.

+ 여기를 클릭

Source: chinago.pl

Date Published: 12/2/2021

View: 4225

Import z Chin krok po kroku | Fullbax

Import z Chin krok po kroku – w poradniku wyjaśniamy, jak wygląda cały … KPiR (Zakup towarów handlowych i materiałów) trzeba wprowadzić …

+ 더 읽기

Source: fullbax.pl

Date Published: 3/18/2022

View: 9169

Co importować z Chin? – DISCOLM

Poradnik. Przez wiele lat panowało przeświadczenie, że produkty z Chin nie są warte uwagi. Gdy tylko pojawiał się napis „made in China” na produkcie, …

+ 더 읽기

Source: www.discolm.pl

Date Published: 11/4/2021

View: 9517

Jak zacząć sprzedawać w chińskim internecie? Część 1

Zrozumienie różnic jest zdecydowanie kluczowe dla odpowiedniego przygotowania się do eksportu do Chin. Modele handlu online. W Chinach większość …

+ 여기에 표시

Source: mambiznes.pl

Date Published: 11/15/2021

View: 8325

Import z Chin krok po kroku – Informacje | Verico

Import z Chin: poradnik krok po kroku. … Jeśli importer nie ma doświadczenia w handlu z Chinami warto aby rozważył możliwość skorzystania z usług …

+ 여기에 표시

Source: www.chiny-verico.pl

Date Published: 11/13/2022

View: 581

Udany handel z Chinami – Atradius

Ministerstwo Handlu (MOFCOM), resort odpowiedzialny za handel zagraniczny w Chinach, okresowo publikuje i analizuje listy towarów ograniczonych i …

+ 여기를 클릭

Source: group.atradius.com

Date Published: 1/27/2022

View: 8116

주제와 관련된 이미지 handel z chinami poradnik

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 NAJPROSTSZA strategia tradingu dla POCZĄTKUJĄCYCH, którą musisz znać 💹👍. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

NAJPROSTSZA strategia tradingu dla POCZĄTKUJĄCYCH, którą musisz znać  💹👍
NAJPROSTSZA strategia tradingu dla POCZĄTKUJĄCYCH, którą musisz znać 💹👍

주제에 대한 기사 평가 handel z chinami poradnik

  • Author: Mateusz Szaton
  • Views: 조회수 153,667회
  • Likes: 좋아요 2,802개
  • Date Published: 2018. 9. 27.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=V5NmeruZnxI

Co sprowadzać z Chin 2022?

Jednak oprócz telefonów komórkowych często importuje się także inteligentne opaski sportowe, słuchawki, głośniki, kamerki samochodowe oraz sportowe. Z Chin opłaca się także sprowadzać wszelkiego rodzaju drobne akcesoria, takie jak kable, zasilacze itp.

Jak rozpocząć handel z Chinami?

Dobrym sposobem na to jak rozpocząć import z Chin jest skupienie się na wyszukiwaniu unikalnych, niszowych, wysokomarżowych produktów w kategorii, gdzie rynkowa konkurencja jest niewielka. Jeśli decydujesz się działać na własną rekę, polecamy zacząć od produktów bezobsługowych.

Jak wprowadzić do obrotu towar z Chin?

Aby sprowadzić towary z Chin, nie wystarczy tylko znaleźć producenta lub pośrednika. Przy imporcie towarów spoza UE towary muszą przejść odprawę celną, gdzie ze względu na wartość wyliczany jest podatek VAT oraz cło. Wszystkie niezbędne do odprawy dokumenty muszą być dostarczone do odpowiedniej agencji celnej.

Jak zapłacić VAT za towar z Chin?

Od 1 lipca br. VAT od przesyłki wpłaci organom celnym platforma internetowa, za pomocą systemu IOSS. Jeśli platforma nie wpłaci podatku, to pobierze go od odbiorcy i wpłaci do urzędu celnego firma kurierska, poczta lub agencja celna, które dostarczą towar konsumentowi. VAT, tak jak obecnie, zapłaci konsument w Polsce.

Co się najlepiej sprzedaje z Chin?

Oprócz wyżej omówionych, istnieje również wiele innych produktów, które cieszą się zainteresowaniem przy imporcie z Chin.

Branże popularne przy imporcie z Chin
  • artykuły gospodarstwa domowego;
  • maszyny;
  • materiały budowlane;
  • meble;
  • narzędzia;
  • panele fotowoltaiczne;
  • opakowania;
  • pojazdy i części;

Co oplaca się sciagac z zagranicy?

Dlatego opłacalne jest sprowadzanie towarów w większej ilości, np. tirem; można umówić się jeszcze z inną osobą lub firmą na transport, żeby zredukować koszty. Z Wielkiej Brytanii warto sprowadzić także pudry i zasypki dla dzieci, meble (zwłaszcza antyki), sprzęt RTV i AGD oraz części samochodowe.

Jaki podatek za towar z Chin?

Co do zasady import z Chin dotyczący towarów opodatkowany jest stawką 23% VAT. Jednak dla określonych towarów i usług możliwe jest zastosowanie obniżonej stawki podatku bądź też zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT.

Jakie opłaty za towar z Chin?

Opłata celna za import z Chin nie jest wartością stałą. Cło ma zmienne stawki w zależności od rodzaju towaru. Stawki na cło z Chin plasują się między 0%, a maksymalne – prawie 50% ceny towaru.

Jak zamówić kontener z Chin?

Kiedy zdecydujesz, co chcesz importować z Chin, musisz znaleźć odpowiednią fabrykę, która wyprodukuje towary dla Ciebie. Istnieją dwie możliwości poszukiwania dostawcy. Po pierwsze możesz udać się na branżowe targi w Chinach. Spotkasz na nich wielu producentów oraz zobaczysz wytwarzane przez nich towary.

Jak rozliczyć fakturę z Chin?

Zakup z Chinrozliczenie VAT przy odprawie celnej w Polsce

W sytuacji gdy odprawa celna odbywa się w Polsce podatek VAT wynikający z dokumentu SAD lub PZC należy dodać w rejestrze zakupu VAT poprzez zakładkę: EWIDENCJE » REJESTR VAT ZAKUPÓW » DODAJ WPIS. Księgowanie odbywa się pod datą otrzymania dokumentu celnego.

Jak powinna wyglądać faktura z Chin?

Chińska faktura powinna zawierać takie dane jak:

nazwę i adres kupującego, telefon, fax. nazwę i adres sprzedawcy w Chinach, telefon, fax. datę wystawienia faktury. numer faktury.

Co jest potrzebne do importu z Chin?

Dokumenty do importu z Chin
  • Faktura handlowa (Commercial invoice) …
  • Konosament (Bill of Lading, B/L, BOL) …
  • Lotniczy list przewozowy (Air Waybill, AWB) …
  • List przewozowy (Waybill, Shipping List) …
  • Faktur pro forma (Pro forma invoice) …
  • Świadectwo pochodzenia (Certificate of Origin) …
  • Pozwolenie CITES. …
  • Deklaracja importu/eksportu.

Do jakiej kwoty nie trzeba płacić cła z Chin?

Podejmując się importu z Chin, warto zapoznać się z zasadami dotyczącymi zwolnienia z należności celno-skarbowych. Zgodnie z nimi, obowiązkiem opłacenia cła objęte są towary o wartości powyżej 150 euro. Wynika to z art. 23 Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1186/2009 ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych.

Do jakiej kwoty nie ma odprawy celnej?

Do tej pory za przesyłki o wartości poniżej 22 EUR* (wartość towaru) nie była wymagana deklaracja celna. To oznacza, że zwykle nie płaciło się podatku VAT. Natomiast od lipca 2021 roku wszystkie przesyłki o wartości poniżej 150 EUR będą wymagały deklaracji celnej, na której należy podać poprawne dane celne.

Czy wszystkie paczki z Chin są sprawdzane?

Wszystkie przesyłki podlegają wstępnej kontroli, a losowo wybrane są bardziej szczegółowo sprawdzanie, a nawet otwierane i to właśnie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej decydują o zastosowaniu odpowiedniej stawki cła i VAT. Zaniżona wartość na kopercie już niestety nie wystarczy.

Ile obecnie kosztuje kontener z Chin?

Koszt przewozu morskiego z Chin

W USD, zależnie od wielkości, wynoszą kolejno: 1040-1680 USD dla kontenerów 20′ i 1510-1920 USD dla kontenerów 40′. Podane ceny uwzględniają wszystkie dodatki. Opłaty za przewóz kontenerów 40′ oraz 40’HC są bardzo zbliżone, czasami mogą różnić się jedynie o około 100-200 USD.

Ile kosztuje transport morski z Chin?

Za transport jednego kontenera na szlaku handlowym Szanghaj-Rotterdam trzeba zapłacić już średnio ponad 13 tys. dolarów. To ponad 620 proc. więcej niż przed rokiem – napisano.

Ile kosztuje transport kolejowy z Chin?

5500 – 6100 USD.

Dlaczego wzrosły ceny transportu z Chin?

Wzrost cen transportu międzynarodowego związany z pandemią

Najpopularniejszą do tej pory, a zarazem najtańszą formą transportu z Chin do Polski był transport drogą morską. Jednakże pandemia COVID-19 sprawiła, że od jej początku do 2021 roku ceny kontenerów wzrosły dziesięciokrotnie.

Import z Chin krok po kroku w 2021. Zobacz szczegóły! Chinago.pl

Import z Chin stwarza nowe możliwości biznesowe, o które ciężko na rodzimym rynku. Import towarów z Chin do Polski może okazać się kluczowym, strategicznym posunięciem, dzięki któremu obniżysz koszt produkcji lub pozyskasz towary niedostępne w Polsce, a tym samym rozwiniesz swój biznes. W tym artykule wyjaśniamy jak zacząć import z Chin do Polski oraz co warto importować.

Spis treści:

Import z Chin krok po kroku – czy to się opłaca? Od czego zacząć import z Chin? Jak zacząć import Chin? Ile warto zainwestować? Jak znaleźć dobrego dostawcę z Chin? Importerzy z Chin w Polsce Sprowadzanie z Chin krok po kroku – gdzie szukać dostawcy? Co warto sprowadzać z Chin? Importowanie towarów i niszowych produktów! Jakie formalności należy spełnić, aby rozpocząć import z Chin jako firma? Jak zamawiać produkty z Chin jako osoba prywatna?

Import z Chin krok po kroku – czy to się opłaca?

Zacznijmy od często padającego pytania. Czy import z Chin się opłaca? Autorzy niektórych blogów czy nawet książek twierdzą, że na imporcie z Chin można mieć zyski kilkaset lub nawet kilka tysięcy procent. Czy to prawda? Tak! Należy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które omawiamy w tym wpisie.

Faktem jest, że jeszcze kilkanaście lat temu import z Chin na zamówienie był dużo mniej popularny niż obecnie, ponieważ podejmowało się go znacznie mniej firm.

Import z Chin spowszechniał i w mniejszym lub większym stopniu dotyczy teraz prawie każdego. Właściciel małej firmy, sklepikarz, hurtownik, hurtownia, sprzedawca z Allegro – wiele osób, niezależnie od branży, próbuje importować bezpośrednio z Chin.

Dziś, import kontenera z Chin stał się popularną praktyką biznesową, dlatego, znalezienie konkurencyjnej oferty może być nieco czasochłonne.

Warto poświęcić chwilę, aby dobrze przeanalizować możliwości importu i wybrać ofertę, która pozwoli nam zarobić realne pieniądze. Rzetelność firmy, u której zamawiamy towary to klucz do sukcesu.

Od czego zacząć import z Chin?

Import elektroniki, odzieży, kosmetyków, komponentów przemysłowych, części do maszyn to częste wykonywane importy. Chiński rynek ma do zaoferowania bardzo wiele produktów w dobrych cenach. Jeśli zastanawiasz się co sprowadzać z Chin czeka Cię nie lada wyzwanie. Wybór jest ogromny.

Sprowadzanie towaru z Chin powinieneś rozpocząć od analizy tamtejszego rynku. Analiza pozwoli Ci:

Poznać popyt i podaż na określone produkty,

Określić potencjał importu konkretnych towarów,

Wybrać i nawiązać współpracę z wiarygodnym dostawcą z Chin.

Najtrudniejszym etapem jest bez wątpienia znalezienie rzetelnego partnera biznesowego. Należy uważać na oszustów i firmy, które oferują niską jakość produktów. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy takiej jak Chinago.pl, która zajmuje się pośredniczeniem w imporcie z Chin i posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy handlowej z Chinami.

Skorzystanie z usług takiej firmy zniweluje praktycznie do zera ryzyko narażenia się na oszustwo, dzięki czemu ,,nie utopisz’’ pieniędzy.

Jak zacząć import z Chin? Ile warto zainwestować?

Jak ściągać towar z Chin i ile pieniędzy na to przeznaczyć? To pytanie często zadają nam nasi klienci. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej jest zacząć od zamówień na mniejszą kwotę i znaleźć wiarygodnego dostawcę.

Zamawianie bezpośrednio z Chin wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego warto początkowo przeznaczyć mniejszy budżet, aby w razie problemów z otrzymaniem przesyłki nie stracić dużej ilości pieniędzy.

Jeśli już znajdziemy rzetelnego dostawcę i zarobimy na pierwszym towarze zamówionym z Chin to wtedy śmiało możemy kontynuować sprowadzanie rzeczy z Chin.

Dobrym sposobem na początek jest także zamówienie próbek towarów, dzięki czemu możemy realnie przetestować produkt i przyjrzeć się jego detalom.

Jak znaleźć dobrego, polskiego importera z Chin?

Warto skorzystać z usług polskiego importera z Chin, która oferuje pomoc przy sprowadzaniu z Chin . Jeśli przed rozpoczęciem współpracy z Chinami powstrzymuje Cię obawa, że musisz wiedzieć wszystko o imporcie rzeczy z Chin i proces zdobywania tej wiedzy wydaje Ci się długotrwały i mozolny to rozwiązaniem dla Ciebie będzie pośrednik.

Niezależnie, czy zdecydujesz się działać z pośrednikiem w imporcie z Chin , czy na własną rękę, rozpocznij od analizy.

Zrób rozpoznanie jak wygląda podaż produktu na danym rynku. Przydatne okaże się narzędzie TradeWatch, dzięki któremu przeanalizujesz sprzedaż danego produktu nawet do 3 lat wstecz.

Korzystając z tego narzędzia sprawdzisz jaki produkt sprzedawał się najlepiej – jakiego producenta, w jakiej cenie, w jakim wariancie kolorystycznym etc. Analiza jest kluczowa, zatem nie bagatelizuj tego etapu!

Na co uważać przy wyborze bezpośredniego importera z Chin

Planując import produktów z Chin powinieneś zwrócić uwagę na następujące czynniki:

Zbyt niska cena produktu

Podejrzanie niska cena towaru powinna być dla Ciebie alarmująca. Jeśli przeglądając oferty widzisz, że cena tego samego produktu u różnych dostawców waha się np. pomiędzy 1 USD a 10 USD, to producenci oferujący niższe ceny mogą okazać się niewiarygodni. Nie jest to jednak regułą. Z drugiej strony często dokładnie te same towary na www.1688.com mogą być 2-3 razy tańsze niż na Alibaba.com czy Aliexpress, a jakość produktu jest identyczna.

Skąd biorą się tak duże różnice? Otóż wszystko zależy od tego, czy zamawiamy z hurtowni, czy z portalu detalicznego (tak jak w Polsce Allegro). Platforma 1688.com jest to serwis wyłącznie dla hurtowników z Chin i jest on niedostępny dla klientów zagranicznych. Jedyną możliwością na zakup z 1688.com jest skorzystanie z usług firmy pośredniczącej w imporcie takiej jak Chinago.pl. 1688.com oferuje bardzo atrakcyjne, hurtowe ceny produktów, których jakość jest dobra.

Jeśli nie jesteś pewien, czy oferowany towar jest wart zakupu zapraszamy do skorzystania z naszej usługi analizy, w ramach której sprawdzimy rzetelność dostawcy i zgodność z certyfikatami.

Podejrzane dane teleadresowe dostawcy

To co powinno zapalić Ci ,,czerwoną lampkę’’ to także firmy, które podając adres np. w Shenzhen posługują się niewłaściwym numerem telefonu kierunkowego do tego miasta.

Znamy przypadki, gdy zamówione towary szły do klienta miesiącami. Po opłaceniu zamówienia przez klienta, dostawca co chwilę wysyłał wiadomości informujące o kolejno pojawiających się problemach – zatrzymaniu paczki do kontroli i konieczności opłacenia dodatkowych certyfikatów (co wiąże się z kolejnymi kosztami), niedomówieniach z kurierem i konieczności dopłaty do wysyłki (znowu koszta), itp. Tego typu scenariusze nierzadko kończą się tak, że paczka w ogóle nie dociera do klienta.

Zgodność produktu z opisem

Uważać trzeba także na zgodność produktu z opisem zamawianego towaru. Częste nieporozumienia zdarzają się na polu parametrów produktu. Załóżmy, że zamawiasz dyski o pojemności 100 GB. Może okazać się, że po otrzymaniu towaru zorientujesz się, że mają one 50 GB, a po kontrahencie słuch zaginął, zatem wymiana jest niemożliwa (lub całkowicie nieopłacalna).

Niedopowiedzenia w trakcie składania zamówienia, brak ustaleń z dostawcą

Pewnego razu zgłosił się do nas z prośbą o pomoc przy imporcie z chin klient, który został oszukany przy zakupie kaloryferów olejowych. Cena grzejników była bardzo atrakcyjna, więc klient zdecydował się na samodzielny zakup. W momencie otrzymania towaru okazało się, że… w środku nie ma oleju. Dostawca stwierdził, że nie było to ustalane, więc skoro importer towarów z Chin chciał tanio, więc miał tanio – ale bez oleju.

W Chinago.pl oferujemy Ci pomoc w wyborze rzetelnego sprzedawcy. Nasza usługa analizy możliwości współpracy z Chinami zawiera sprawdzenie wiarygodności chińskiego dostawcy, weryfikację dokumentów i certyfikatów (m. in. licencji biznesowej) oraz audyt przeprowadzony przez inspektora w fabryce u dostawcy wraz ze szczegółowym raportem i zdjęciami. Skorzystanie z usług firmy świadczącej takie badanie rynku zdecydowanie zwiększa szansę na udany handel z Chinami.

Import z Chin krok po kroku – gdzie szukać dostawcy z Azji?

Największy wybór różnego rodzaju towarów znajdziesz na popularnych platformach sprzedażowych, zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Są to następujące serwisy:

www.alibaba.com

www.1688.com

www.madeinchina.com

www.taobao.com

www.hktdc.com

www.jd.com

www.tmall.com

Co importować z Chin? Szukaj niszowych produktów!

Innym dobrym sposobem na to, aby ustalić jaki towar zacząć importować to stałe monitorowanie trendów z zagranicy. Pozwoli to wyłapać okazję i stać się pierwszym w Polsce importerem produktów, które za granicą zyskały dużą popularność.

Dobrym sposobem na to jak rozpocząć import z Chin jest skupienie się na wyszukiwaniu unikalnych, niszowych, wysokomarżowych produktów w kategorii, gdzie rynkowa konkurencja jest niewielka.

Jeśli decydujesz się działać na własną rekę, polecamy zacząć od produktów bezobsługowych. To takie produkty, które wymagają jak najmniej zaangażowania z Twojej strony. Chodzi o gotowe towary, których nie trzeba kompletować lub produkować ich wedle Twojej specyfikacji. Przykłady takich produktów to:

Odzież

Kosmetyki

Gadżety

Półprodukty

Chodzi o proste produkty, które nie wymagają podłączenia, obsługi, a ryzyko uszkodzenia jest niewielkie.

Warto zacząć od produktów w przedziale cenowym 50 – 500 zł, aby uniknąć gruntowniejszej analizy, konsultowania z partnerem itp.

Problematyczne mogą okazać się produkty o określonym terminie przydatności, produkty wielowariantowe, dostępne w różnych wariantach (rozmiary, rodzaj materiału, kolory). W przypadku tego typu przesyłek warto jest skonsultować się ze specjalistą, aby uniknąć kłopotliwych sytuacji i nieporozumień.

Jakie formalności należy spełnić, aby rozpocząć import z Chin jako firma?

Jeżeli chcesz sprowadzać produkty bezpośrednio z Chin i dystrybuować je na rynku polskim musisz:

mieć założoną firmę,

być podatnikiem VAT,

posiadać wyrobiony numer eori,

posiadać NIP europejski.

Kolejne ważne aspekty prawne importu z Chin to opłacenie cła oraz VATu za towary z Chin.

Tym zagadnieniom poświęciliśmy osobne wpisy na naszym blogu, w których dowiesz się wszystkiego o imporcie z Chin .

Jak importować z Chin jako osoba prywatna?

Jeśli natomiast jesteś klientem indywidualnym możesz zamawiać produkty pilnując jedynie opłat celnych i VAT. Zajrzyj do naszych pozostałych wpisów na blogu, aby dowiedzieć się więcej o imporcie z Chin:

Import z Chin krok po kroku

Chcesz zacząć importowanie towarów z Chin? Jest wiele spraw, o których musisz pamiętać. Umowa z dostawcą, kontrola produkcji, niekiedy konsolidacja towaru oraz oczywiście odprawa celna i transport. To tylko niektóre z rzeczy. W poradniku Import z Chin krok po kroku wyjaśniam, jak wygląda cały proces.

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

Import z Chin to dość skomplikowane przedsięwzięcie, ale oczywiście możliwe do zrealizowania. I nie ma co mówić – cudowna sprawa. Żaden bowiem polski producent nie wyprodukuje towaru tak tanio jak chiński. Dlatego dzisiaj przygotowałem dla was poradnik Import z Chin krok po kroku. We wpisie starałem się zawrzeć skrót etapów, które musi przejść osoba chcąca importować towary z Chin do Polski. Nie jest to oczywiście książka, lecz jedynie poradnik w pigułce. Taki, który da Wam ogląd na najważniejsze kwestie związane z importem towarów z Chin.

Jak rozpocząć import z Chin?

Zanim zdecydujesz się na import towarów z Chin do Polski, musisz koniecznie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście istnieje zapotrzebowanie na dane produkty, a jeśli tak, to na jakim poziomie. Co więcej, nie każdy towar opłaca się importować z Chin. Wytwarzanie niektórych produktów w Państwie Środka jest po prostu nieopłacalne.

Do towarów, które rzeczywiście warto sprowadzać z Chin, zalicza się:

Sprzęty RTV i AGD (smartfony, opaski monitorujące aktywność, kamery sportowe, wideorejestratory, głośniki Bluetooth, słuchawki, roboty odkurzające, soniczne szczoteczki do zębów, urządzenia z zakresu technologii smart home itp.)

Odzież, obuwie, dodatki

Meble, tekstylia, oświetlenie, elementy dekoracyjne, akcesoria biurowe

Zabawki, gry, gadżety, akcesoria hobbystyczne, a także artykuły sportowe i rekreacyjne

Kiedy zdecydujesz, co chcesz importować z Chin, musisz znaleźć odpowiednią fabrykę, która wyprodukuje towary dla Ciebie. Istnieją dwie możliwości poszukiwania dostawcy. Po pierwsze możesz udać się na branżowe targi w Chinach. Spotkasz na nich wielu producentów oraz zobaczysz wytwarzane przez nich towary. To świetna okazja do nawiązania relacji biznesowych. Drugie rozwiązanie to szukanie dostawcy przez Internet. W tym przypadku musisz pamiętać o tym, by dokładnie sprawdzić wiarygodność danej firmy, najlepiej na oficjalnych chińskich rządowych stronach internetowych.

Poniżej znajdziesz więcej szczegółów na temat początków importu z Chin. Dowiesz się:

na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze dostawcy,

jak powinna wyglądać umowa,

ile powinna wynosić zaliczka za towar,

na czym polega kontrola produkcji oraz towaru,

jak wygląda załadunek oraz dostawa.

Import z Chin krok po kroku: Jak znaleźć dostawcę z Chin?

Wybór dostawcy/fabryki w Chinach to początek drogi. Od niego zaczynamy cały import z Chin krok po kroku. Są dwie zasadnicze możliwości znalezienie fabryki, która wyprodukuje nam towar: targi w Chinach lub szukanie dostawcy przez internet na platformach B2B.

Pierwsza opcja to oczywiście większe koszty i generalnie dużo większe przedsięwzięcie. Trzeba zarejestrować się jako uczestnik targów, uzyskać stosowne pozwolenia, załatwić sobie specjalną wizę do Chin i oczywiście tu przyjechać. Jeśli masz na to budżet i odpowiednie kontakty – świetnie! Targi w Chinach to fajna sprawa, bo to ogromny kraj i ogromny rynek, więc jest duże prawdopodobieństwo, że uda Ci się znaleźć grono potencjalnych partnerów biznesowych oraz dostawców z Chin.

Druga opcja jest popularniejsza, ponieważ jest tańsza i w zasadzie wymaga tylko czasu i komputera z dostępem do internetu. Siadasz w domu i odwiedzasz specjalne portale z ofertami dostawców z Chin. Tutaj możesz przejrzeć ich ofertę, skontaktować się z nimi, a w razie wątpliwości co do wiarygodności takiego dostawcy – poprosić o więcej informacji/dokumenty potwierdzające, że masz do czynienia z uczciwą firmą. Pytasz o cenę i starasz się negocjować jak najlepsze warunki.

Przygotowują poradnik import z Chin krok po kroku chcę Was również uczulić, że z tą uczciwością fabryk w Chinach różnie bywa, jak wszędzie na świecie. Prawdopodobnie na samym początku swojej przygody natniesz się na jakiegoś oszusta. Ale nie jest to oczywiście regułą – po prostu sam kiedyś byłem początkujący i mówię to z doświadczenia swojego i swoich znajomych, którzy importują z Chin.

Import z Chin krok po kroku: umowa i zaliczka za towar, kontrola produkcji

Ok, załóżmy, że udało Ci się znaleźć dostawcę, który wyprodukuje Twój towar w cenie, którą wynegocjowałeś. Teraz wszystko to trzeba spisać w formie umowy oraz zapłacić zaliczkę.

Ale zanim wpłacisz zaliczkę, szczególnie w przypadku nowych i dużych zleceń, rekomendujemy wykonać audyt fabryki. Przekonaz się czy faktycznie fabryka istnieje i posiada park maszynowy i wszystkie zasoby, które deklaruje. Pozwoli to wykluczyć jednoosobowych pośredników, którzy używają zdjęć, materiałó i dokumentów innych dostawców. Przykładowe audyty, wraz z raportami oraz zdjęciami, znajdziesz tutaj.

Wracając do zaliczki- ile taka wynosi? Sporo – zazwyczaj 30-50% wartości zamówienia. Dostawca z Chin zabezpiecza się oczywiście na wypadek, gdyby wyprodukował towar, a Ty byś w ostatniej chwili np. rezygnował.

Następnie rusza produkcja. To jest etap importu z Chin krok po kroku, na którym może dojść do nieprzyjemnych sytuacji. Dobrze jest zabezpieczyć sobie możliwość kontrolowania produkcji. W jaki sposób? Na przykład umówić się, że dostawca z Chin będzie wysyłał Ci próbki towarów. W ten sposób będziesz mógł ocenić czy towar jest zgodny z ustaleniami. Czy zgadza się jego jakość i wygląd. Tak naprawdę możliwość takiej kontroli na odległość dobrze jest sobie zarezerwować już podczas negocjacji. Jeśli o tym zapomnisz – może być kłopot. Na marginesie dodam, że najlepszym sposobem na kontrolę produkcji jest kontrola na miejscu, wliczając w to wizytację fabryki. Dopiero widząc wiele rzeczy na własne oczy możemy ocenić, czy dobrze wybraliśmy dostawcę.

Import z Chin krok po kroku: kontrola towaru, załadunek, dostawa

Przechodzimy teraz do ostatniego punktu poradnika Import z Chin krok po kroku. Po wyprodukowaniu towaru dobrze jest, jeśli możemy skontrolować jakość takich produktów zanim dostaną one wysłane do Polski. Tu także dobrze jest poprosić o podesłanie próbek. Następnie, jeśli wszystko jest OK, trzeba załatwić załadunek kontenera z Chin oraz odprawę celną. Trudniej będzie, jeśli potrzebna jest konsolidacja, czyli wyprodukowanie serii elementów w kilku fabrykach i zebranie tego w jeden kontener.

Generalnie jeśli chodzi o transport z Chin, to wiele fabryk może to zrobić dla Was za dodatkową opłatą. Pamiętajcie tylko, że dostawca będzie chciał w ten sposób zarobić i narzucić wysoką prowizję. Wszystko to sprawia, że koszty całego importu z Chin rosną. Możecie także zorganizować transport za pomocą agencji pośredniczącej, agencji transportowej itd.

Sam załadunek odbywa się w porcie. Na tym etapie, o ile nie jesteście tu na miejscu, nie macie wielu możliwości ostatecznego skontrolowania, co ładowane jest do kontenerów. Albo więc ufacie chińskiemu partnerowi, że wszystko będzie OK, albo wynajmujecie pośrednika, który dokona kontroli poprodukcyjnej i załadunku za Was na miejscu. Wówczas możecie np. skontaktować się poprzez Skype’a czy Whatsapp’a i na żywo obserwować załadunek i plombowanie kontenera z Chin.

Jak sprawdzić jakość towarów z Chin?

Istnieją dwa sposoby na to, aby ocenić jakość towarów sprowadzanych z Chin. Pierwszy to kontrola towaru na miejscu w Chinach, czyli audyt fabryki. Po podpisaniu zlecenia na import z Chin jako importer masz prawo odwiedzić fabrykę i poprosić o pokazanie pierwszych partii wyprodukowanych przedmiotów. Trzeba wówczas sprawdzić, czy towary odpowiadają warunkom umowy w zakresie rodzaju i jakości materiałów wykonania, w zakresie projektu technicznego jak i detali. Wizytacja fabryki chińskiej jest najlepszym sposobem na to, aby skontrolować jakość zamówionego towaru. Wymaga jednak podróży do Chin oraz znajomości przynajmniej podstaw chińskiego savoir-vivre’u (zobacz: negocjacje w Chinach). Oczywiście wiąże się to z kosztami, takimi jak bilet lotniczy do Chin, transport do hotelu, zakwaterowanie, transport do fabryki i z powrotem.

Dla wszystkich, którzy potrzebują zaufanego Partnera na miejscu w Chinach- my przeprowadzamy każdorazowo kontrolę poprodukcyjne. Służą temu, żeby jeszcze zanim towar zostanie zapakowany, sprawdzić ilości jakość produktów- wszystko według Twoich wytycznych. Dzięki kontroli masz szansę zareagować, nim towar trafi do Polski. Otrzymujesz od nas raport, zdjęcia oraz filmy (zobacz tutaj realne przykłady z takich kontroli). Dopiero po upewnieniu się, że wszystko jest ok, przelewasz pozostałą część pieniędzy (zazwyczaj 50-70%). W sytuacji, gdy odnajdujemy wybrakowane produkty, reklamujemy je i dostawca musi je wymienić, poprawić itp.

Drugą opcją jest zamówienie przesyłki z próbkami. Próbki z Chin, czyli tzw. sample to małe próbniki koloru, materiału i innych detali zamówionych produktów. Wysyła się je kurierem lotniczym, a maksymalny czas dostawy to do 10 dni. W przypadku bardzo małych elementów jest nawet możliwość wysłania do Polski gotowych produktów z partii testowej (np. sztuczna biżuteria, podzespoły do elektroniki itd.).

Dlaczego warto pytać o czas realizacji zamówienia?

Jeśli jesteśmy już po wstępnych rozmowach z chińskich dostawcą, warto w następnym kroku ustalić czas realizacji zamówienia. W zależności od wielu czynników import z Chin może trwać nawet rok. Oczywiście dotyczy to tylko bardo zaawansowanych maszyn rolniczych, form wtryskowych z Chin czy urządzeń sprowadzanych w większej ilości, a nie drobnych gadżetów. Niemniej warto mieć na uwadze, że na czas realizacji zamówienia wpływa rodzaj, stopień skomplikowania produktu, a także rodzaj transportu.

Najszybszy jest transport lotniczy (nawet 7 dni), ale jest po pierwsze najdroższy, a po drugie ma najwięcej ograniczeń. Samolotem nie wolno przewozić towarów uznanych za niebezpieczne, a ponadto zbyt ciężkich i zbyt dużych. Zresztą im cięższy i większy towar, tym mniej to się opłaca. Dlatego większość importerów z Chin wybiera transport morski, czyli załadowania kontenera z towarem na statek, który przypływa bezpośrednio do portu w Gdyni lub Gdańsku (ewentualnie do któregoś z portów w Niemczech). Transport morski z Chin jest najtańszy i najbardziej popularny jednak trwa najdłużej: od 4 do 6 tygodni. Nie poleca się go także do przewożenie towarów luksusowych, bardzo kruchych i wartościowych, jak dzieła sztuki. W takim przypadku lepiej wybrać transport lotniczy.

Trzecim środkiem transportu, który zyskuje coraz większą popularność, jest transport kolejowy z Chin. Niewiele osób wie, ale pomiędzy Polską a Chinami już w tym momencie kursują bezpośrednie pociągi towarowe. Co ważne, nie wymagają przeładunku na granicy Unii Europejskiej. Czas dostawy to wówczas zaledwie 12 dni. Pociąg z Chin jest tańszy niż transportowanie towarów samolotem, a prawie tak samo szybki. Średnia cena za kontener to ok. 5.000-10.000 dolarów, jednak sumaryczny koszt zależy od rodzaju i ilości przewożonych towarów.

Import z Chin krok po kroku: odprawa celna w Polsce

Na koniec poradnika Import z Chin krok po kroku zostaje odprawa celna w miejscu przeznaczenia, czyli np. w Polsce. Aby móc przejąć towar w krajach Unii Europejskiej potrzebny jest szereg dokumentów: morski list przewozowy, faktura handlowa, specyfikacja, certyfikat zgodności z CE wystawiony przez producenta, świadectwo pochodzenia, ewentualne inne licencje i certyfikaty zależne od rodzaju importowanych produktów.

Odprawa celna towaru z Chin to dość skomplikowany temat, dlatego więcej informacji na ten temat przygotuję w oddzielnym wpisie. Póki co mam nadzieję, że mój poradnik import z Chin krok po kroku okaże się pomocny dla osób szukających na sam początek informacji podanych w pigułce.

Odprawa celna towaru z Chin w Niemczech. Czy to ma znaczenie?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, to jest istotne i co więcej, zmienia zupełnie charakter importu. W przypadku polskich importerów często zdarza się, że kontener z Chin odbierany jest w porcie w Hamburgu, a dopiero stamtąd przewożony jest do Polski. Wówczas to niemiecki urząd skarbowy dokonuje formalności, a import z Chin zmienia charakter na wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru (WNT). W tej sytuacji jako importerzy jesteśmy musimy zarejestrować się jako podatnicy VAT-UE. Import z Chin rozliczany wtedy jak każde inne WNT, a podsumowaniu rozliczenia VAT-UE wpisujemy dane niemieckiego przedstawiciela fiskalnego.

Kiedy nie płacimy VAT za próbki z Chin?

W przypadku większych produktów chiński producent może wysłać tylko określoną ilość próbek o określonej wielkości. Próbki są wolne od opłaty cła, jeśli ich wartość nie przekracza 150 euro oraz zwolnione z podatku VAT o ile łączna wartość próbek w przesyłce nie przekracza 22 euro, a próbki zostały wysłane bezpośrednio do odbiorcy. Trzeba pamiętać, że pilnowanie tych parametrów pomoże nam uniknąć opłaty cła za import z Chin. W przeciwnym razie urząd celny mógłby uznać, że jest to regularny import, a nie wysyłka próbek z Chin i obarczyć nas stosownymi opłatami. Natomiast trzeba mieć na uwadze, że kurier lotniczy z Chin jest dość drogi, jednak szybki. W przypadku większego zamówienie opłaca się jednak poczynić te wydatki. Będziemy mieć wtedy pewność, że kiedy przyjdzie cały kontener towary będzie to towar dokładnie taki, jaki zamówiliśmy.

Forma płatności i dostępne waluty a import z Chin

W przypadku transakcji dokonywanych z chińskimi dostawcami zamówienia opłacane są przeważnie w dolarach amerykańskich (USD). Jeśli import z Chin jest naszym stałym źródłem zarobkowania i często współpracujemy z Chińczykami, warto założyć konto walutowe w USD, aby uniknąć każdorazowego przewalutowania. Przewalutowanie bowiem ma to do siebie, że zazwyczaj jest niekorzystne dla klienta banku i po prostu na nim tracimy. Z drugiej strony jeśli towar z Chin sprowadzamy sporadycznie, utrzymywanie i opłacanie konta walutowego może nie być opłacalne.

Druga sprawa to dostępne formy płatności. Niektóre z chińskich fabryk mogą wymagać od importera opłaty zaliczki lub całego zlecenia kartą kredytową. Warto to wcześniej sprawdzić, ponieważ jak wiadomo w Polsce karty kredytowe nie są raczej powszechne.

Import z Chin można rozliczyć jako koszty firmowe w Księdze Przychodów i Rozchodów (KPiR). Aby móc to zrobić bez przeszkód, dostawca z Chin musi wystawić nam fakturę, którą prześle mailem lub dołączy do przesyłki. Tak zwana faktura handlowa (commercial invoice) wystawiana jest przeważnie w języku angielskim, a my jako polski dostawca musimy ją przetłumaczyć i włączyć do dokumentacji. Trzeba jedynie dopilnować, aby faktura importowa zawierała wszystkie niezbędne dane potrzebne do rozliczenia:

Dane dostawcy (chińskiego producenta)

Dane odbiorcy (polskiego importera)

Numer faktury i datę wystawienia/sprzedaży oraz podpis producenta

Dane na temat nazwy towary, jego ilości, ceny jednostkowej i ceny łącznej zamówienia.

Istnieją dwa sposoby na to, aby import z Chin rozstał poprawnie rozliczony do celów podatkowych. W pierwszym wariancie dokument potwierdzający fakt zawarcia transakcji (czyli fakturę) otrzymaliśmy zanim towar z Chin wszedł do obiegu w Polsce. Wówczas dołączamy jedynie dokumenty celne oraz inne potrzebne dokumenty i możemy rozliczyć import z Chin. W drugim wariancie faktura dociera do nas już po tym, jak towar dotarł do naszego magazynu i mógł już ostać wprowadzony do obrotu. Wtedy należy sporządzić szczegółowy opis przyjętych towarów, a do kolumny 10. KPiR (Zakup towarów handlowych i materiałów) trzeba wprowadzić wydatek.

Import z Chin – jak rozliczyć VAT i cło?

Towary sprowadzane z Chin obarczone są koniecznością opłacenia podatku VAT według stawek, które obowiązują w Polsce dla danego typu towarów. Istnieją cztery stawki podatku VAT: 4, 7, 8 i 23%, lecz VAT na towary sprowadzane z Chin wynosi w większości przypadków 23%. Co istotne to na importerze ciąży obowiązek wyliczenia należnego podatku VAT z Chin, o czym informuje on w zgłoszeniu celnym. Może to zrobić też wynajęta przez niego agencja celna. A jaki czas ma importer na opłaceniu VAT-u na towary z Chin? Zgodnie z przepisami tzw. Pakietu Przyjazne Państwo od 1 stycznia 2020 roku importer ma obowiązek opłacenia podatku VAT w ciągu 25 dni od otrzymania dokumentu celnego z Urzędy.

W przypadku rozliczania podatku VAT za import z Chin warto też wiedzieć, że istnieje tzw. uproszczona procedura importu towarów (art. 33a ustawy o vat). Umożliwia ona rozliczenie bezpośrednio w rocznym zeznaniu podatkowym VAT-7 lub VAT-7K. Uprawnieni do skorzystania z tej procedury są czynni podatnicy VAT w Polsce oraz tzw. upoważnieni przedsiębiorcy AEO.

Teraz kilka słów na temat rozliczenia cła z Chin i odprawy celnej. Podczas odprawy celnej towar z Chin może dostać obarczony koniecznością zapłaty należnego cła, którego wysokość zależy od stawek celnych na daną kategorię towarów. Kategorie oznaczone są przez odpowiednie kody celne, które wyszukuje się w popularnej wyszukiwarce ISZTAR. Aby wszystko poszło bezproblemowo, musimy jako importer posiadać wszystkie niezbędne dokumenty celne potrzebne przy imporcie z Chin. Dokumenty dzielą się na obowiązkowe, które trzeba mieć dla każdego typu towarów, jak i dodatkowe. Obowiązkowe dokumenty przy odprawie celnej to faktura handlowa (Commercial Invoice), list przewozowy/konosament dla transportu morskiego (Bill of Lading) oraz specyfikacja towaru (Packing List), które muszą być wystawione w języku angielskim, a nie chińskim. Natomiast dokumenty dodatkowe to np. świadectwo pochodzenia (Country of Origin), certyfikat zgodności CE czy oznaczenie towarów niebezpiecznych w odpowiedniej klasie. Podczas odprawy urzędnik celny wystawia dokumenty celne SAD lub PZC, które będą podstawą księgowani importu z Chin.

Import z Chin – jaki transport?

Istnieją trzy główne metody transportu towarów z Chin do Polski, czyli transport lotniczy, morski oraz kolejowy. Każdy z nich sprawdzi się przy transporcie innych towarów. Metody te różnią się nie tylko czasem transportu, ale i ceną. Poznaj zalety oraz wady poszczególnych metod transportu:

Transport lotniczy – największą zaletą transportu towarów drogą powietrzną jest z całą pewnością czas. Transport lotniczy jest najszybszą istniejącą metodą przesyłu towarów. Czas transportu z Chin do Polski wynosi tylko 5-7 dni. Warto do tego dodać, że nowoczesne samoloty są w stanie transportować coraz więcej towarów. Taka metoda sprawdzi się przede wszystkim do przesyłu produktów o krótkim terminie ważności, a także kosztownych towarów. Drogą powietrzną warto również transportować próbki towarów, które dzięki temu w bardzo krótkim czasie mogą dotrzeć z Chin do Polski. Jeśli zaś chodzi o wady, transport lotniczy jest niestety dosyć drogi, stąd też przewożenie ładunków samolotem opłaca się wyłącznie w przypadku towarów szybko psujących i bardzo drogich, a więc takich, na których jest duże przebicie cenowe. Opłaca się wysyłać towary małe i lekkie, ale drogie.

Transport morski – jest to zdecydowanie najpopularniejsza metoda transportu towarów z Chin do Polski. Wynika to z tego, że drogą morską można wysłać niemal każdy towar w bardzo rozsądnej cenie. Dotyczy to zarówno drobnicy, przedmiotów wymagających specjalistycznych warunków przewozu (np. odpowiedniej temperatury), jak i towarów ponadgabarytowych. Co więcej, transport morski umożliwia także przewóz materiałów niebezpiecznych. W przypadku transportu międzynarodowego (jakim jest import towarów z Chin do Polski), żegluga morska odgrywa bardzo istotną rolę. Ładunki przewożone są popularnymi kontenerami o wielkości 20 i 40 stóp. Oprócz licznych zalet, transport morski ma też niestety swoje wady. Jedną z nich jest czas oczekiwania na towar, który wynosi około 30-35 dni. Jeśli zatem zależy Ci na szybkim dostarczeniu towarów na miejsce lub chcesz zamówić jedynie próbki towarów, wybierz transport lotniczy.

Transport kolejowy – jest to warta uwagi metoda transportu, która pod względem czasu transportu towarów plasuje się pomiędzy transportem lotniczym a morskim. Pociągi z Chin przyjeżdżają do Polski w około dwa tygodnie. Co ważne, zatrzymują się na kilku stacjach w Polsce, jednak głównym punktem przeładunkowym jest Łódź. Jeśli zaś chodzi o ceny, są one nieco wyższe niż w przypadku transportu morskiego. Warto jednak pamiętać, że na ostateczny koszt transportu wpływa nie tylko ilość przewożonych towarów, ale również wielkość kontenera. Zaletą transportu kolejowego jest także duża ładowność pociągów, możliwość przewożenia towarów niebezpiecznych, a także niska awaryjność. Transport kolejowy nie jest zaś opłacalny przy drobnicy.

Import z Chin – jaki kurier?

Transport towarów samolotem można wykorzystać jako kuriera lotniczego. To dobre rozwiązanie, jeśli zamawiasz próbki towarów, a także towary o wadze do 45 kg. Pamiętaj, że cena lotniczych przesyłek kurierskich z Chin do Polski zależy m.in. od gabarytów przesyłki. Kurier lotniczy dotrze do Ciebie w dosłownie kilka, maksymalnie kilkanaście dni, jednak czas odprawy celnej nie jest wliczany do czasu transportu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że zdecydowana większość przesyłek jest odprawiana już tego samego dnia. Warto mieć natomiast na uwadze, że może się to nieco przedłużyć.

Jeśli chodzi o odprawę celną, należy także zadbać o przygotowanie odpowiednich dokumentów. Jakie to dokumenty? Przede wszystkim jest to faktura handlowa (lub faktura proforma), a także oświadczenie o wartości towaru. Jeśli dokumenty nie będą poprawnie wypełnione, odprawa cena może się przedłużyć. Stąd też wybierając firmę kurierską, zajmującą się transportem przesyłek z Chin do Polski, warto zwrócić uwagę na to, czy ma ona odpowiednie doświadczenie, czy będzie w stanie przygotować dokumentację celną oraz szybko i sprawnie dostarczyć towar.

Import towaru z Chin – jakie dokumenty?

Podejmując decyzję o imporcie towarów z Chin, musisz mieć również świadomość, że cały ten proces wiąże się z koniecznością zgromadzenia niezbędnych dokumentów i dopełnieniem szeregu formalności. Poniżej znajdziesz listę podstawowych dokumentów, które są spotykane w handlu międzynarodowym, a w szczególności w handlu na linii Chiny-Polska.

Faktura handlowa – jest to jeden z najważniejszych dokumentów w imporcie z Chin. Faktura handlowa to formalne wezwanie do zapłaty, a także deklaracja celna. Informuje o tym, że towar został wyeksportowany, czyli przekroczył granice państwa. Faktura proforma – to dokument, w którym znajdują się najważniejsze informacje dotyczące wysyłanego ładunku, czyli ilości towarów, ich cech szczególnych oraz rozmiarów. Faktura proforma zawiera również ostateczną wycenę. Dzięki temu importer może podjąć decyzję, czy decyduje się na zakup. List przewozowy – jest to lista, na której spisane są wszystkie wysłane towary. Zawiera również informacje na temat opakowań, w które zapakowane są towary. Z tego dokumentu wszystkie zainteresowane strony mogą dowiedzieć się o tym, jaka jest zawartość ładunku. Lotniczy list przewozowy – stanowi zaświadczenie potwierdzające transport towaru i jest wydawane przez linie lotnicze. To bardzo ważny kontrakt prawny. Konosament – jest to dokument, który dokładnie opisuje nadany towar. Jego treść zobowiązuje przewoźnika do wydania go w miejscu przeznaczenia. Świadectwo pochodzenia – dokument ten potwierdza, że konkretne towary nadane w konkretnym transporcie zostały pozyskane, wyprodukowane lub przetworzone w danym kraju. Pozwolenie CITES – informuje o tym, że transportowane towary nie naruszają międzynarodowych przepisów dotyczących ochrony przyrody. Deklaracja importu/eksportu – to dokument, który wymagany jest przez władze celne (nie zawsze). Znajduje się na nim lista importowanych/eksportowanych towarów. Certyfikat CE – to dokument, będący deklaracją producenta, że oznakowany wyrób spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej, która dotyczy m.in. kwestii zdrowia i bezpieczeństwa. Dokument SAD – formalna podstawa deklaracji celnej w UE. Certyfikat fumigacji – jest to zaświadczenie informujące o tym, że transportowane ziarna, zboża, rośliny oleiste, rośliny strączkowe, skóry i inne towary zostały poddane fumigacji.

Jak wygląda import z Chin? Podsumowanie

Jak widać, import z Chin krok po kroku to proces wieloetapowy, który na samym początku może wydawać się bardzo skomplikowany. Choć oczywiście początki bywają trudne, z każdym kolejnym razem import towarów z Chin staje się coraz łatwiejszy. To, o czym przede wszystkim należy pamiętać, to sprawdzenie rzetelności dostawcy, z którym podejmujesz współpracę, a także zweryfikowanie jakości oferowanych przez niego towarów. Kwestie celne także nie są bez znaczenia. Koniecznie dowiedz się, jak przedstawiają się stawki celne na produkty, które chcesz importować. Zwróć również uwagę na dokumentację importu i upewnij się, że transakcja przeprowadzana z fabryką będzie udokumentowana fakturą.

Ze względu na to, że pierwsze kroki są bardzo wymagające i – nie ukrywajmy – po prostu trudne, warto rozważyć rozwiązanie, jakim jest pośrednictwo w imporcie z Chin. Pośrednik, który jest na miejscu w Chinach, będzie w stanie dopilnować wszystkich aspektów związanych z importem z Chin do Polski – zarówno produkcji, transportu, odprawy celnej, jak i kwestii formalnych. To naprawdę bezpieczna opcja, ponieważ pośrednika w imporcie towarów z Chin obowiązuje umowa, którą podpisujecie na samym początku współpracy. Co więcej, pośrednicy są bardzo dobrze traktowani przez chińskich przedsiębiorców, ponieważ są oni dla nich szansą na zyskanie kolejnych klientów. Z tego powodu oferują im też bardzo przystępne ceny. Ponadto pośrednicy świetnie znają rynek chiński oraz jego niuanse, a także współpracują z najlepszymi fabrykami i producentami.

Co importować z Chin?

Przez wiele lat panowało przeświadczenie, że produkty z Chin nie są warte uwagi. Gdy tylko pojawiał się napis „made in China” na produkcie, większość osób nie było zainteresowanych jego kupnem. Jednak obecnie praktycznie każdy produkt pochodzi właśnie z tego kraju. Obojętne, czy to towar z „sieciówki”, czy też z drogiego, luksusowego sklepu. Na ocieplenie wizerunku chińskich produktów wpłynęła także ich większa dostępność, dzięki możliwości zamawiania ich przez internet.. Coraz więcej firm w Polsce chce mieć w swojej ofercie produkty importowane z Chin. Czy jest to opłacalne? Co importować z Chin? Na co zwrócić uwagę przy wyborze asortymentu?

Co importować z Chin? Najważniejsze aspekty

Pierwsza, kluczowa sprawa, w szukaniu odpowiedzi na pytanie, co importować z Chin, to sprawdzenie popytu na rynku. W końcu po co nam produkt, na który nie ma zapotrzebowania w Polsce? Trzeba także dokładnie sprawdzać, jakie towary są opłacalne. Choć Chiny potrafią wytwarzać naprawdę dobre produkty z tańszych komponentów, to nie wszystkie rzeczy są warte zachodu, by rozpocząć ich import z Chin do naszego kraju. Warto więc najpierw zrobić dobry research, a dopiero potem przejść do działania.

Najważniejszą rzeczą, którą musi zrozumieć importer, jest fakt, że producent chiński jest w stanie stworzyć produkt zarówno dobrej, jak i niskiej jakości. Im niższa jakość, tym niższa cena produktu. Fakt, że importowane rzeczy z Chin są często niższej jakości jest spowodowany tym, że importer chce zarobić na nim więcej zapominając, że często niska jakość produktu spowoduje zwiększenie liczby reklamacji zgłaszanych przez klientów. Dlatego dobrze jest nie patrzeć jedynie na cenę, a na jakość wykonania, dbanie o szczegóły, know-how producenta itp.

Oferty na popularnym portalu 1688.com – zwróć uwagę, że wielu producentów oferuje ten sam produkt w różnej cenie.

Co sprowadzać z Chin? Konkretne przykłady

O tym, co warto sprowadzać z Chin, stworzyliśmy materiał wideo. Zachęcamy do jego obejrzenia:

Co najczęściej importuje się z Chin?

W imporcie z Chin najczęściej spotykamy sprzęty RTV i AGD. Jest to przede wszystkim szeroko pojęta elektronika, taka jak smartfony czy tablety. Nie da się ukryć, że Chiny to czołowy producent tych właśnie urządzeń. Jednak oprócz telefonów komórkowych często importuje się także inteligentne opaski sportowe, słuchawki, głośniki, kamerki samochodowe oraz sportowe. Z Chin opłaca się także sprowadzać wszelkiego rodzaju drobne akcesoria, takie jak kable, zasilacze itp.

Dominuje podejście, że dobrze jest sprowadzać rzeczy z Chin, które nie są masowo produkowanie w Polsce. Czego zatem nie opłaca się importować? Przykładem mogą być produkty drewniane – w Polsce są one produkowane na masową skalę, a ich sprowadzanie z Chin jest kłopotliwe ze względu np. na gabaryty (łóżka, komody, stoły itp).

Przykłady różnych zegarków inteligentnych – ceny zależne są od cech urządzenia. Strona: 1688.com

Ubrania i obuwie importowane z Chin

Ta kategoria rzeczy z Chin jest również bardzo obszerna. Jak wiadomo w Chinach szyje się ubrania dla wielu sieciówek na całym świecie. Podczas gdy my płacimy za nie nawet kilkaset złotych, to w kraju ich produkcji nie zapłacimy za nie więcej niż kilkanaście-kilkadziesiąt złotych! Coraz więcej sklepów internetowych oferuje chińskie ubrania w przystępnej cenie. Często zdarza się, że osoby kupujące w znanych sieciówkach, napotykają dokładnie te same ubrania online – chyba nie trzeba dodawać, że dysproporcja w ich cenach jest ogromna. Oprócz samych ubrań, z Chin importuje się wiele dodatków, akcesoriów i obuwia – także w bardzo konkurencyjnych cenach w stosunku do sklepów sieciowych.

Odzież z branży erotycznej / sensualnej jest w Chinach często bardzo tania. Strona: 1688.com

Trzeba jednak zaznaczyć, że sporo ubrań szytych jest także w krajach, takich jak Turcja, Bangladesz, Indie ze względu na niższe koszty produkcji, dlatego chińscy producenci są w tym przypadku często mniej konkurencyjni.

Co jeszcze warto sprowadzać z Chin?

Kolejna grupa produktów, które warto sprowadzać z Chin, to wszelkiego rodzaju artykuły do domu, tekstylia, oświetlenie, dekoracje do ogrodów oraz akcesoria do biura (szczególnie drobne akcesoria i dodatki). Równie popularne w imporcie są gry i zabawki, a także akcesoria sportowe.

W Chinach można znaleźć wiele produktów, które w Polsce kosztują nawet kilku-kilkunastokrotnie więcej. Dlatego import produktów do naszego kraju jest bardzo opłacalny. Jednak możemy napotkać wiele problemów, szczególnie w komunikacji oraz w kwestii proceduralnej. Należy jednak pamiętać, że import rzeczy z Chin wiąże się z poniesieniem kosztów takich jak transport, odprawa eksportowa, odprawa importowa, cło, VAT i inne koszty, których często początkujący importerzy w ogóle nie biorą pod uwagę.

Gdzie szukać najtańszych dostawców oraz rzeczy z Chin? Znajdziesz je na stronie 1688.com – ta strona należy do tego samego właściciela, co strony Alibaba oraz Aliexpress. Serwis 1688.com jest przeznaczony dla chińskich producentów kierujących swoją ofertę do krajowych dystrybutorów – ceny tam są najniższe. Często potem te same produkty trafiają na Alibaba / Aliexpress z doliczoną marżą pośrednika.

Wideoporadnik – jak używać strony 1688?

Co importować z Chin?

Przez wiele lat panowało przeświadczenie, że produkty z Chin nie są warte uwagi. Gdy tylko pojawiał się napis „made in China” na produkcie, większość osób nie było zainteresowanych jego kupnem. Jednak obecnie praktycznie każdy produkt pochodzi właśnie z tego kraju. Obojętne, czy to towar z „sieciówki”, czy też z drogiego, luksusowego sklepu. Na ocieplenie wizerunku chińskich produktów wpłynęła także ich większa dostępność, dzięki możliwości zamawiania ich przez internet.. Coraz więcej firm w Polsce chce mieć w swojej ofercie produkty importowane z Chin. Czy jest to opłacalne? Co importować z Chin? Na co zwrócić uwagę przy wyborze asortymentu?

Co importować z Chin? Najważniejsze aspekty

Pierwsza, kluczowa sprawa, w szukaniu odpowiedzi na pytanie, co importować z Chin, to sprawdzenie popytu na rynku. W końcu po co nam produkt, na który nie ma zapotrzebowania w Polsce? Trzeba także dokładnie sprawdzać, jakie towary są opłacalne. Choć Chiny potrafią wytwarzać naprawdę dobre produkty z tańszych komponentów, to nie wszystkie rzeczy są warte zachodu, by rozpocząć ich import z Chin do naszego kraju. Warto więc najpierw zrobić dobry research, a dopiero potem przejść do działania.

Najważniejszą rzeczą, którą musi zrozumieć importer, jest fakt, że producent chiński jest w stanie stworzyć produkt zarówno dobrej, jak i niskiej jakości. Im niższa jakość, tym niższa cena produktu. Fakt, że importowane rzeczy z Chin są często niższej jakości jest spowodowany tym, że importer chce zarobić na nim więcej zapominając, że często niska jakość produktu spowoduje zwiększenie liczby reklamacji zgłaszanych przez klientów. Dlatego dobrze jest nie patrzeć jedynie na cenę, a na jakość wykonania, dbanie o szczegóły, know-how producenta itp.

Oferty na popularnym portalu 1688.com – zwróć uwagę, że wielu producentów oferuje ten sam produkt w różnej cenie.

Co sprowadzać z Chin? Konkretne przykłady

O tym, co warto sprowadzać z Chin, stworzyliśmy materiał wideo. Zachęcamy do jego obejrzenia:

Co najczęściej importuje się z Chin?

W imporcie z Chin najczęściej spotykamy sprzęty RTV i AGD. Jest to przede wszystkim szeroko pojęta elektronika, taka jak smartfony czy tablety. Nie da się ukryć, że Chiny to czołowy producent tych właśnie urządzeń. Jednak oprócz telefonów komórkowych często importuje się także inteligentne opaski sportowe, słuchawki, głośniki, kamerki samochodowe oraz sportowe. Z Chin opłaca się także sprowadzać wszelkiego rodzaju drobne akcesoria, takie jak kable, zasilacze itp.

Dominuje podejście, że dobrze jest sprowadzać rzeczy z Chin, które nie są masowo produkowanie w Polsce. Czego zatem nie opłaca się importować? Przykładem mogą być produkty drewniane – w Polsce są one produkowane na masową skalę, a ich sprowadzanie z Chin jest kłopotliwe ze względu np. na gabaryty (łóżka, komody, stoły itp).

Przykłady różnych zegarków inteligentnych – ceny zależne są od cech urządzenia. Strona: 1688.com

Ubrania i obuwie importowane z Chin

Ta kategoria rzeczy z Chin jest również bardzo obszerna. Jak wiadomo w Chinach szyje się ubrania dla wielu sieciówek na całym świecie. Podczas gdy my płacimy za nie nawet kilkaset złotych, to w kraju ich produkcji nie zapłacimy za nie więcej niż kilkanaście-kilkadziesiąt złotych! Coraz więcej sklepów internetowych oferuje chińskie ubrania w przystępnej cenie. Często zdarza się, że osoby kupujące w znanych sieciówkach, napotykają dokładnie te same ubrania online – chyba nie trzeba dodawać, że dysproporcja w ich cenach jest ogromna. Oprócz samych ubrań, z Chin importuje się wiele dodatków, akcesoriów i obuwia – także w bardzo konkurencyjnych cenach w stosunku do sklepów sieciowych.

Odzież z branży erotycznej / sensualnej jest w Chinach często bardzo tania. Strona: 1688.com

Trzeba jednak zaznaczyć, że sporo ubrań szytych jest także w krajach, takich jak Turcja, Bangladesz, Indie ze względu na niższe koszty produkcji, dlatego chińscy producenci są w tym przypadku często mniej konkurencyjni.

Co jeszcze warto sprowadzać z Chin?

Kolejna grupa produktów, które warto sprowadzać z Chin, to wszelkiego rodzaju artykuły do domu, tekstylia, oświetlenie, dekoracje do ogrodów oraz akcesoria do biura (szczególnie drobne akcesoria i dodatki). Równie popularne w imporcie są gry i zabawki, a także akcesoria sportowe.

W Chinach można znaleźć wiele produktów, które w Polsce kosztują nawet kilku-kilkunastokrotnie więcej. Dlatego import produktów do naszego kraju jest bardzo opłacalny. Jednak możemy napotkać wiele problemów, szczególnie w komunikacji oraz w kwestii proceduralnej. Należy jednak pamiętać, że import rzeczy z Chin wiąże się z poniesieniem kosztów takich jak transport, odprawa eksportowa, odprawa importowa, cło, VAT i inne koszty, których często początkujący importerzy w ogóle nie biorą pod uwagę.

Gdzie szukać najtańszych dostawców oraz rzeczy z Chin? Znajdziesz je na stronie 1688.com – ta strona należy do tego samego właściciela, co strony Alibaba oraz Aliexpress. Serwis 1688.com jest przeznaczony dla chińskich producentów kierujących swoją ofertę do krajowych dystrybutorów – ceny tam są najniższe. Często potem te same produkty trafiają na Alibaba / Aliexpress z doliczoną marżą pośrednika.

Wideoporadnik – jak używać strony 1688?

Import z Chin krok po kroku w 2021. Zobacz szczegóły! Chinago.pl

Import z Chin stwarza nowe możliwości biznesowe, o które ciężko na rodzimym rynku. Import towarów z Chin do Polski może okazać się kluczowym, strategicznym posunięciem, dzięki któremu obniżysz koszt produkcji lub pozyskasz towary niedostępne w Polsce, a tym samym rozwiniesz swój biznes. W tym artykule wyjaśniamy jak zacząć import z Chin do Polski oraz co warto importować.

Spis treści:

Import z Chin krok po kroku – czy to się opłaca? Od czego zacząć import z Chin? Jak zacząć import Chin? Ile warto zainwestować? Jak znaleźć dobrego dostawcę z Chin? Importerzy z Chin w Polsce Sprowadzanie z Chin krok po kroku – gdzie szukać dostawcy? Co warto sprowadzać z Chin? Importowanie towarów i niszowych produktów! Jakie formalności należy spełnić, aby rozpocząć import z Chin jako firma? Jak zamawiać produkty z Chin jako osoba prywatna?

Import z Chin krok po kroku – czy to się opłaca?

Zacznijmy od często padającego pytania. Czy import z Chin się opłaca? Autorzy niektórych blogów czy nawet książek twierdzą, że na imporcie z Chin można mieć zyski kilkaset lub nawet kilka tysięcy procent. Czy to prawda? Tak! Należy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które omawiamy w tym wpisie.

Faktem jest, że jeszcze kilkanaście lat temu import z Chin na zamówienie był dużo mniej popularny niż obecnie, ponieważ podejmowało się go znacznie mniej firm.

Import z Chin spowszechniał i w mniejszym lub większym stopniu dotyczy teraz prawie każdego. Właściciel małej firmy, sklepikarz, hurtownik, hurtownia, sprzedawca z Allegro – wiele osób, niezależnie od branży, próbuje importować bezpośrednio z Chin.

Dziś, import kontenera z Chin stał się popularną praktyką biznesową, dlatego, znalezienie konkurencyjnej oferty może być nieco czasochłonne.

Warto poświęcić chwilę, aby dobrze przeanalizować możliwości importu i wybrać ofertę, która pozwoli nam zarobić realne pieniądze. Rzetelność firmy, u której zamawiamy towary to klucz do sukcesu.

Od czego zacząć import z Chin?

Import elektroniki, odzieży, kosmetyków, komponentów przemysłowych, części do maszyn to częste wykonywane importy. Chiński rynek ma do zaoferowania bardzo wiele produktów w dobrych cenach. Jeśli zastanawiasz się co sprowadzać z Chin czeka Cię nie lada wyzwanie. Wybór jest ogromny.

Sprowadzanie towaru z Chin powinieneś rozpocząć od analizy tamtejszego rynku. Analiza pozwoli Ci:

Poznać popyt i podaż na określone produkty,

Określić potencjał importu konkretnych towarów,

Wybrać i nawiązać współpracę z wiarygodnym dostawcą z Chin.

Najtrudniejszym etapem jest bez wątpienia znalezienie rzetelnego partnera biznesowego. Należy uważać na oszustów i firmy, które oferują niską jakość produktów. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy takiej jak Chinago.pl, która zajmuje się pośredniczeniem w imporcie z Chin i posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy handlowej z Chinami.

Skorzystanie z usług takiej firmy zniweluje praktycznie do zera ryzyko narażenia się na oszustwo, dzięki czemu ,,nie utopisz’’ pieniędzy.

Jak zacząć import z Chin? Ile warto zainwestować?

Jak ściągać towar z Chin i ile pieniędzy na to przeznaczyć? To pytanie często zadają nam nasi klienci. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej jest zacząć od zamówień na mniejszą kwotę i znaleźć wiarygodnego dostawcę.

Zamawianie bezpośrednio z Chin wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego warto początkowo przeznaczyć mniejszy budżet, aby w razie problemów z otrzymaniem przesyłki nie stracić dużej ilości pieniędzy.

Jeśli już znajdziemy rzetelnego dostawcę i zarobimy na pierwszym towarze zamówionym z Chin to wtedy śmiało możemy kontynuować sprowadzanie rzeczy z Chin.

Dobrym sposobem na początek jest także zamówienie próbek towarów, dzięki czemu możemy realnie przetestować produkt i przyjrzeć się jego detalom.

Jak znaleźć dobrego, polskiego importera z Chin?

Warto skorzystać z usług polskiego importera z Chin, która oferuje pomoc przy sprowadzaniu z Chin . Jeśli przed rozpoczęciem współpracy z Chinami powstrzymuje Cię obawa, że musisz wiedzieć wszystko o imporcie rzeczy z Chin i proces zdobywania tej wiedzy wydaje Ci się długotrwały i mozolny to rozwiązaniem dla Ciebie będzie pośrednik.

Niezależnie, czy zdecydujesz się działać z pośrednikiem w imporcie z Chin , czy na własną rękę, rozpocznij od analizy.

Zrób rozpoznanie jak wygląda podaż produktu na danym rynku. Przydatne okaże się narzędzie TradeWatch, dzięki któremu przeanalizujesz sprzedaż danego produktu nawet do 3 lat wstecz.

Korzystając z tego narzędzia sprawdzisz jaki produkt sprzedawał się najlepiej – jakiego producenta, w jakiej cenie, w jakim wariancie kolorystycznym etc. Analiza jest kluczowa, zatem nie bagatelizuj tego etapu!

Na co uważać przy wyborze bezpośredniego importera z Chin

Planując import produktów z Chin powinieneś zwrócić uwagę na następujące czynniki:

Zbyt niska cena produktu

Podejrzanie niska cena towaru powinna być dla Ciebie alarmująca. Jeśli przeglądając oferty widzisz, że cena tego samego produktu u różnych dostawców waha się np. pomiędzy 1 USD a 10 USD, to producenci oferujący niższe ceny mogą okazać się niewiarygodni. Nie jest to jednak regułą. Z drugiej strony często dokładnie te same towary na www.1688.com mogą być 2-3 razy tańsze niż na Alibaba.com czy Aliexpress, a jakość produktu jest identyczna.

Skąd biorą się tak duże różnice? Otóż wszystko zależy od tego, czy zamawiamy z hurtowni, czy z portalu detalicznego (tak jak w Polsce Allegro). Platforma 1688.com jest to serwis wyłącznie dla hurtowników z Chin i jest on niedostępny dla klientów zagranicznych. Jedyną możliwością na zakup z 1688.com jest skorzystanie z usług firmy pośredniczącej w imporcie takiej jak Chinago.pl. 1688.com oferuje bardzo atrakcyjne, hurtowe ceny produktów, których jakość jest dobra.

Jeśli nie jesteś pewien, czy oferowany towar jest wart zakupu zapraszamy do skorzystania z naszej usługi analizy, w ramach której sprawdzimy rzetelność dostawcy i zgodność z certyfikatami.

Podejrzane dane teleadresowe dostawcy

To co powinno zapalić Ci ,,czerwoną lampkę’’ to także firmy, które podając adres np. w Shenzhen posługują się niewłaściwym numerem telefonu kierunkowego do tego miasta.

Znamy przypadki, gdy zamówione towary szły do klienta miesiącami. Po opłaceniu zamówienia przez klienta, dostawca co chwilę wysyłał wiadomości informujące o kolejno pojawiających się problemach – zatrzymaniu paczki do kontroli i konieczności opłacenia dodatkowych certyfikatów (co wiąże się z kolejnymi kosztami), niedomówieniach z kurierem i konieczności dopłaty do wysyłki (znowu koszta), itp. Tego typu scenariusze nierzadko kończą się tak, że paczka w ogóle nie dociera do klienta.

Zgodność produktu z opisem

Uważać trzeba także na zgodność produktu z opisem zamawianego towaru. Częste nieporozumienia zdarzają się na polu parametrów produktu. Załóżmy, że zamawiasz dyski o pojemności 100 GB. Może okazać się, że po otrzymaniu towaru zorientujesz się, że mają one 50 GB, a po kontrahencie słuch zaginął, zatem wymiana jest niemożliwa (lub całkowicie nieopłacalna).

Niedopowiedzenia w trakcie składania zamówienia, brak ustaleń z dostawcą

Pewnego razu zgłosił się do nas z prośbą o pomoc przy imporcie z chin klient, który został oszukany przy zakupie kaloryferów olejowych. Cena grzejników była bardzo atrakcyjna, więc klient zdecydował się na samodzielny zakup. W momencie otrzymania towaru okazało się, że… w środku nie ma oleju. Dostawca stwierdził, że nie było to ustalane, więc skoro importer towarów z Chin chciał tanio, więc miał tanio – ale bez oleju.

W Chinago.pl oferujemy Ci pomoc w wyborze rzetelnego sprzedawcy. Nasza usługa analizy możliwości współpracy z Chinami zawiera sprawdzenie wiarygodności chińskiego dostawcy, weryfikację dokumentów i certyfikatów (m. in. licencji biznesowej) oraz audyt przeprowadzony przez inspektora w fabryce u dostawcy wraz ze szczegółowym raportem i zdjęciami. Skorzystanie z usług firmy świadczącej takie badanie rynku zdecydowanie zwiększa szansę na udany handel z Chinami.

Import z Chin krok po kroku – gdzie szukać dostawcy z Azji?

Największy wybór różnego rodzaju towarów znajdziesz na popularnych platformach sprzedażowych, zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Są to następujące serwisy:

www.alibaba.com

www.1688.com

www.madeinchina.com

www.taobao.com

www.hktdc.com

www.jd.com

www.tmall.com

Co importować z Chin? Szukaj niszowych produktów!

Innym dobrym sposobem na to, aby ustalić jaki towar zacząć importować to stałe monitorowanie trendów z zagranicy. Pozwoli to wyłapać okazję i stać się pierwszym w Polsce importerem produktów, które za granicą zyskały dużą popularność.

Dobrym sposobem na to jak rozpocząć import z Chin jest skupienie się na wyszukiwaniu unikalnych, niszowych, wysokomarżowych produktów w kategorii, gdzie rynkowa konkurencja jest niewielka.

Jeśli decydujesz się działać na własną rekę, polecamy zacząć od produktów bezobsługowych. To takie produkty, które wymagają jak najmniej zaangażowania z Twojej strony. Chodzi o gotowe towary, których nie trzeba kompletować lub produkować ich wedle Twojej specyfikacji. Przykłady takich produktów to:

Odzież

Kosmetyki

Gadżety

Półprodukty

Chodzi o proste produkty, które nie wymagają podłączenia, obsługi, a ryzyko uszkodzenia jest niewielkie.

Warto zacząć od produktów w przedziale cenowym 50 – 500 zł, aby uniknąć gruntowniejszej analizy, konsultowania z partnerem itp.

Problematyczne mogą okazać się produkty o określonym terminie przydatności, produkty wielowariantowe, dostępne w różnych wariantach (rozmiary, rodzaj materiału, kolory). W przypadku tego typu przesyłek warto jest skonsultować się ze specjalistą, aby uniknąć kłopotliwych sytuacji i nieporozumień.

Jakie formalności należy spełnić, aby rozpocząć import z Chin jako firma?

Jeżeli chcesz sprowadzać produkty bezpośrednio z Chin i dystrybuować je na rynku polskim musisz:

mieć założoną firmę,

być podatnikiem VAT,

posiadać wyrobiony numer eori,

posiadać NIP europejski.

Kolejne ważne aspekty prawne importu z Chin to opłacenie cła oraz VATu za towary z Chin.

Tym zagadnieniom poświęciliśmy osobne wpisy na naszym blogu, w których dowiesz się wszystkiego o imporcie z Chin .

Jak importować z Chin jako osoba prywatna?

Jeśli natomiast jesteś klientem indywidualnym możesz zamawiać produkty pilnując jedynie opłat celnych i VAT. Zajrzyj do naszych pozostałych wpisów na blogu, aby dowiedzieć się więcej o imporcie z Chin:

7 najważniejszych kwestii które musisz znać!

Przedsiębiorcy, chcąc zwiększyć konkurencyjność swojej firmy, coraz częściej decydują się na import towarów z Chin. Tak jak w przypadku zakupów z innych krajów nienależących do Unii, towary muszą przejść odprawę celną. Przed podjęciem decyzji odnośnie współpracy z chińskim kontrahentem przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakich formalności należy dopełnić oraz na co zwracać uwagę!

Sprawdzenie rzetelności klienta

Atrakcyjne ceny oferowane przez chińskich kontrahentów często przyćmiewają przedsiębiorcom oczy i zapominają oni o sprawdzeniu ich rzetelności przed rozpoczęciem współpracy handlowej. W przypadku chińskich kontrahentów często konieczne jest dokonanie przedpłaty, w związku z tym warto sprawdzić w internecie, czy inni polscy przedsiębiorcy nie współpracują bądź też nie współpracowali z danym kontrahentem oraz jakie są ich opinie na jego temat.

Firmy długo działające na rynku łatwo będzie znaleźć na różnego rodzaju forach internetowych. Dobra opinia nie jest gwarancją, że z danym kontrahentem nasza współpraca również będzie łatwa i owocna, pozwalają one jednak na wstępne odrzucenie nieuczciwych przedsiębiorców.

Import towarów z Chin – jakość towarów

Krzywdzącym jest stwierdzenie, że chińskie towary są niskiej jakości. Chińczycy wytwarzają towary zarówno wysokiej, jak i niskiej klasy, jednakże te sprowadzane często okazują się być tymi drugimi. Spowodowane jest to ceną, towary takiej jakości są tanie, w związku z czym po ich sprawdzeniu i poniesieniu związanych z tym kosztów są w stanie cenowo (przy pominięciu kryterium jakości) konkurować z produktami krajowymi. Te o wysokiej jakości cenowo są zbliżone do cen polskich, więc ich sprowadzenie do kraju jest nieopłacalne.

W związku z tym przed zakupem należy sprawdzić jakiej jakości towary są oferowane przez chińskiego kontrahenta oraz czy odpowiadają one naszym potrzebom.

Forma płatności oraz dostępne waluty – import towarów z Chin

Przed rozpoczęciem współpracy z chińskim kontrahentem trzeba również sprawdzić, w jakiej formie należy dokonać zapłaty. Możliwe, że konieczne będzie posiadanie karty kredytowej. Transakcje z Chinami zwykle odbywają się w dolarach amerykańskich, zatem w przypadku gdy nastawiamy się na stałą współpracę, korzystnym rozwiązaniem będzie założenie konta walutowego. Będzie to lepsze rozwiązanie, ponieważ przy płatnościach zagranicznych z konta w PLN banki stosują własne kursy przeliczeniowe, które są z reguły bardzo niekorzystne dla posiadacza takiego rachunku.

Jednak w sytuacji, gdy transakcje z chińskim kontrahentem zawierane będą sporadycznie, zakładanie konta walutowego może okazać się nieopłacalne, ponieważ jego utrzymanie jest dość drogie.

Warto wspomnieć, że różnice pomiędzy wartością z faktury wystawionej w walucie obcej a kwotą faktycznie zapłaconą stanowią różnice kursowe, które należy wykazać w rozliczeniach podatkowych, w zależności od wyniku po stronie przychodów lub kosztów.

Czas oczekiwania na towary importowane z Chin

Przy zawieraniu transakcji z chińskim kontrahentem należy pod uwagę wziąć również fakt długości oczekiwania na zamówione towary. Towar może być wysłany od ręki, jednakże okres dostawy zależny jest od przyjętej metody transportu, możliwe jest również wystąpienie sytuacji, w której zakupiony towar jest dopiero na etapie produkcji, a przewidywana wysyłka będzie miała miejsce za kilka miesięcy.

W związku z powyższym przed podjęciem współpracy warto sprawdzić warunki dostawy – jak długo będzie ona trwać oraz informacje o przyjętej formie transportu (morska, lotnicza, kolejowa).

Sposób udokumentowania transakcji

Przed podjęciem współpracy przedsiębiorca powinien również ustalić, w jaki sposób zostanie udokumentowana transakcja. Otrzymanie poprawnie wystawionej faktury będzie podstawą do ujęcia wydatku w kosztach. Warto wcześniej ustalić w jakim języku się ją wystawi, ponieważ np. tę w języku angielskim łatwo będzie przetłumaczyć, jednakże do przetłumaczenia faktury w języku chińskim prawdopodobnie konieczne będzie poniesienie wydatku na tłumacza.

Faktura powinna zawierać:

pełne dane obu stron transakcji,

numer dokumentu oraz datę jego wystawienia, datę sprzedaży (jeśli jest znana w momencie wysyłki),

informacje o towarze: nazwę, ilość, ceny jednostkowe, łączną wartość dostawy.

Przedsiębiorcy rozliczający się w oparciu o KPiR powinni również pamiętać, że samo potwierdzenie zapłaty nie stanowi podstawy do ujęcia wydatku w kosztach, w tym celu niezbędna jest prawidłowo wystawiona faktura

Wydruk dokonanego zamówienia na portalu oraz potwierdzenie przelewu nie są wystarczającymi dowodami księgowymi dla ujęcia wydatku w kosztach podatkowych. Potwierdzeniem takiego postępowania jest interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu o sygn. ILPB1/415-37/13-2/AA z dnia 25 marca 2013 r. w której czytamy, że: “(…)dokumentem będącym podstawą do ujęcia operacji gospodarczych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów powinna być co do zasady faktura, bądź rachunek, o których mowa w § 12 ust. 3 pkt 1 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Natomiast zgodnie z ww. § 12 ust. 3 pkt 2 powołanego rozporządzenia podstawą zapisów mogą być również inne dowody stwierdzające fakt dokonania operacji gospodarczych zawierające m.in. podpisy osób uprawnionych do prawidłowego udokumentowania operacji gospodarczych.

Z uwagi na powyższe wydrukowany dokument, który potwierdza zawarcie transakcji, ale nie zawiera podpisów osób uprawnionych do prawidłowego dokumentowania operacji gospodarczych, nie odpowiada wymaganiom określonym w cytowanym powyżej rozporządzeniu i nie może stanowić dowodu księgowego, będącego podstawą zapisu kosztu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.”

Podatek VAT i cło – import towarów z Chin

Aby sprowadzić towary z Chin, nie wystarczy tylko znaleźć producenta lub pośrednika. Przy imporcie towarów spoza UE towary muszą przejść odprawę celną, gdzie ze względu na wartość wyliczany jest podatek VAT oraz cło. Wszystkie niezbędne do odprawy dokumenty muszą być dostarczone do odpowiedniej agencji celnej. Jeżeli czegoś zabraknie, towar może być odesłany z powrotem do Chin.

Należy uważać, aby nie sprowadzać towarów z podrobionymi znakami towarowymi, bo nie mogą być one dopuszczane do sprzedaży ani na rynku polskim, ani europejskim.

Przy odprawie celnej wystawiane są dokumenty PZC lub SAD, które stanowić będą podstawę do księgowania. Wysokość należności celnych zależna jest od wartości towaru (na podstawie chińskiej faktury), kosztów transportu i ubezpieczenia oraz rodzaju towaru. Wykazane na dokumencie cło będzie można zaliczyć do kosztów firmowych, odliczeniu podlega również wykazany podatek VAT.

Import towarów z Chin a miejsce dokonania odprawy celnej

Import towarów w ilościach handlowych może być dokonywany jedynie przez firmy lub osoby prowadzące działalność gospodarczą. Należy pamiętać, że każdy importer dokonujący obrotu towarowego z zagranicą musi posiadać nadany przez urząd celny numer EORI. Można go uzyskać, składając wniosek o jego nadanie w najbliższym urzędzie celnym i trwa to nie dłużej niż jeden dzień.

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług Agencji Celnej, musimy udzielić jej upoważnienia do dokonywania niezbędnych czynności w naszym imieniu przed urzędem celnym. Upoważnienia udziela się na stosownym druku, jaki otrzymamy od Agencji. Od udzielenia upoważnienia należy uiścić opłatę skarbową w wysokości 17,00 PLN – może to zrobić Agencja Celna. Bardzo często spotyka się sytuację, w której towar wysyłany jest do Polski z portu przeładunkowego w Hamburgu. W takim wypadku ważne jest ustalenie, do jakiego kraju towar trafił w pierwszej kolejności.

Jeżeli niemiecki przedstawiciel fiskalny będzie dokonywać wszystkich formalności, to dla polskiego przedsiębiorcy oznacza to, że transakcja z importu zmieni charakter na wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru. W związku z tym kontrahenci zobowiązani są do rejestracji do VAT-UE oraz wykazania transakcji w deklaracji VAT-UE.

Zatem w celu prawidłowego rozliczenia transakcji z chińskim kontrahentem istotne jest ustalenie kraju, w którym dokonana zostanie odprawa celna.

Import towarów z Chin może być dla polskiego przedsiębiorcy opłacalny, należy jednak pamiętać o sprawdzeniu rzetelności kontrahenta, jakości oferowanych towarów oraz o możliwej konieczności zapłaty cła przy odprawie celnej. Dodatkowo warto się upewnić, że transakcja zostanie udokumentowana fakturą.

Koniec z tanimi zakupami? Internetowe przesyłki z Chin, USA i Wielkiej Brytanii będą z VAT

Projekt nowelizacji ustawy o VAT i innych ustaw (UC60) oznacza wdrożenie unijnego pakietu e-commerce (dyrektyw 2017/2455 oraz 2019/1995). Jego celem jest uszczelnienie VAT w handlu elektronicznym pomiędzy przedsiębiorcami a konsumentami.

Reklama

Jak podkreślił minister finansów Tadeusz Kościński, pakiet będzie szczególnie ważny dla rodzimych pośredników, portali aukcyjnych i sprzedażowych, które zmagają się często z nieuczciwą konkurencją spoza UE

Zasadniczo państwa UE mają czas na wdrożenie pakietu do 30 czerwca br., dlatego nowelizacja VAT ma wejść w życie od 1 lipca 2021 r.

Reklama

Koniec zwolnienia do 22 euro

Pakiet e-commerce zakłada likwidację w całej UE zwolnienia z VAT od importu małych paczek, o wartości do 22 euro. W Polsce zwolnienie to nie jest już stosowane, ale w pozostałych krajach taka preferencja jest realnym problemem. Sprzedawcy spoza UE zaniżają bowiem wartość paczek i w ten sposób unikają VAT również od droższych towarów kupowanych np. z AliExpress.

Reklama

Kto pobierze podatek

Likwidacja zwolnienia oznacza, że od każdej paczki spoza UE, którą konsument kupi przez internet, trzeba będzie odprowadzić VAT.

W przypadku przesyłek dla konsumentów unijnych o wartości nieprzekraczającej 150 euro obowiązek poboru i wpłaty VAT zostanie przeniesiony z dostawcy paczek (dotychczas wyegzekwowanie podatku od dostawców bywało trudne lub wręcz niemożliwe) na właścicieli platform internetowych czy – mówiąc inaczej – operatorów interfejsu elektronicznego. To oni staną się podatnikami VAT, o ile mają siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE. W przeciwnym razie będą musieli wyznaczyć pośrednika z siedzibą lub stałym miejscem prowadzenia działalności w Unii.

Projekt zakłada tu fikcję prawną. Przewiduje bowiem, że platforma będzie nabywać towary od sprzedawcy, a następnie sprzedawać je nabywcy, czyli konsumentowi z UE, który je zamówił. MF podkreśla, że fikcja ma być jedynie na potrzeby VAT. Zasadniczo sprzedaż będzie realizowana tak jak obecnie, czyli od dostawcy spoza UE do konsumenta unijnego.

Ułatwieniem dla platform sprzedażowych ma być tzw. importowy punkt kompleksowej obsługi (Importowy One Stop Shop – IOSS). Operator interfejsu elektronicznego (czyli platforma) pobierze VAT w momencie sprzedaży towaru i wpłaci go w IOSS. Później nie będzie już więc pobierany podatek importowy. Nie będzie też odprawy celnej takiego towaru.

Jeśli operator nie pobierze podatku, obowiązek ten przejdzie na firmę kurierską, pocztę lub agencję celną, która wpłaci go organom celnym w formie płatności miesięcznej.

W przypadku przesyłek spoza UE powyżej 150 euro, w grę – tak jak obecnie – wchodzi odprawa celna i VAT importowy. Podatek i cło (jeśli towar jest nim objęty) płaci polski konsument, który zamówił towary na portalu (np. na AliExpress).

Łatwiej z Polski do UE

Projekt ułatwi też działanie firmom wysyłającym towary z Polski do konsumentów w innych krajach UE. Przedsiębiorcy handlujący w internecie nie będą musieli rejestrować się specjalnie na potrzeby VAT za granicą i rozliczać podatku w każdym kraju unijnym, do którego wysyłają towary. Zamiast tego rozliczą VAT w państwie swojej siedziby dzięki jednemu okienku, czyli One Stop Shop (OSS).

Kraj siedziby sprzedawcy (np. Polska) podzieli się zapłaconym podatkiem z krajem, do którego trafiła przesyłka. Oszczędzi to firmom wielu kosztów i formalności.

Jak podkreśla MF, podatnik, który zdecyduje się zarejestrować na potrzeby procedury unijnej i korzystać z OSS, będzie musiał deklarować i płacić podatek VAT w ten sposób dla wszystkich usług lub dostaw mogących być przedmiotem tej procedury. Nie będzie można deklarować i rozliczać ich wybiórczo.

Zmiany w definicjach i limitach

Z przepisów znikną regulacje dotyczące sprzedaży wysyłkowej z i na terytorium kraju. W zamian pojawi się pojęcie wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość. Nie będzie ona dotyczyła wszystkich towarów, nie obejmie np. nowych środków transportu, dzieł sztuki. Wraz z likwidacją pojęcia sprzedaży wysyłkowej zniknie dotychczasowy limit dla takiej sprzedaży (dyrektywa określała go na poziomie 35 tys. euro, w Polsce jest to obecnie 160 tys. zł). Zastąpi go jednolity próg w całej UE w wysokości 10 tys. euro. Podatek będzie rozliczany w jednym okienku (OSS).

VAT od towaru z Chin kupionego przez konsumenta za pomocą portalu – obecnie i od 1 lipca 2021 r. Kto rozlicza VAT od przesyłki do 150 euro Kto rozlicza VAT od przesyłki powyżej 150 euro Do 30 czerwca br. Obowiązek poboru i wpłaty VAT ciąży na dostawcy paczki. Konsument w Polsce – płaci cło (jeśli towar jest nim objęty) i VAT importowy od przesyłki. Od 1 lipca br. VAT od przesyłki wpłaci organom celnym platforma internetowa, za pomocą systemu IOSS. Jeśli platforma nie wpłaci podatku, to pobierze go od odbiorcy i wpłaci do urzędu celnego firma kurierska, poczta lub agencja celna, które dostarczą towar konsumentowi. VAT, tak jak obecnie, zapłaci konsument w Polsce.

OPINIE

Od tych zmian nie ma odwrotu

Tomasz Michalik doradca podatkowy, partner w MDDP

Zmiany są konieczne, ponieważ straty państw członkowskich wynikające z faktycznej niemożności skutecznego opodatkowania dostawców spoza UE w przypadku sprzedaży klientom indywidualnym w UE idą w miliardy euro rocznie. Niewdrożenie tych przepisów w Polsce od 1 lipca br. wprowadziłoby trudny do wyobrażenia chaos, a polskich podatników postawiłoby w niezwykle trudnej sytuacji.

Najważniejszą zmianą (zresztą dotyczącą nie tylko transakcji z udziałem towarów importowanych) jest uznanie platform, sklepów internetowych (tzw. interfejsów elektronicznych) za podatników. To zmiana oparta na fikcji prawnej – z punktu widzenia cywilistycznego podmioty te zazwyczaj nie są ani faktycznymi kupującymi, ani sprzedawcami – stają się nimi jedynie na potrzeby VAT. To formuła porównywalna (z zastrzeżeniem różnic) do znanego nam tzw. komisu usług, również opartego na podobnej fikcji prawnej.

Fundamentalny charakter ma też zastąpienie archaicznej formuły opodatkowania sprzedaży towarów na odległość (w ramach UE) jednolitą formułą z jednolitym w ramach UE progiem wartościowym. Zwróćmy uwagę, że chodzi o rozliczenie tylko podatku należnego, a nie naliczonego (ten w deklaracjach OSS nie występuje).

Na pewno warto poprawić projekt w niektórych miejscach. Przykładowo nie powinno być wątpliwości, w jakich przypadkach platformy elektroniczne stają się podatnikami od sprzedawanych za ich pośrednictwem towarów. Dlatego w proponowanym art. 7a należy doprecyzować, że dotyczy to tylko tych towarów, które są sprzedawane za pośrednictwem tych platform. Podobne doprecyzowanie jest niezbędne w przypadku ustalenia, w jakich okolicznościach platforma nie jest uważana za podatnika.

Ceny dla konsumentów mogą wzrosnąć

Andrzej Nikończyk doradca podatkowy, partner w KNDP

Projekt faktycznie może przynieść korzyści podatnikom z UE. Niesie jednak również ryzyko dla tych, którzy nie są sprzedawcami, a tylko prowadzą portale umożliwiające sprzedaż. To na nich będzie ciążył obowiązek i ryzyko prawidłowego poboru podatku i jego wpłaty. Szczerze mówiąc, mamy do czynienia z sytuacją, w której państwo nie radzi sobie z pobieraniem należnych opłat, więc ten problem i ryzyko przerzuca na inne podmioty. To na pewno odbije się na cenach świadczonych przez nie usług. Wszyscy więc zapłacimy za to, że państwo nie jest w stanie skutecznie walczyć z naruszeniami przepisów.

Jako pewne ułatwienie można uznać procedurę MOSS dla rozliczenia dostaw, które mają miejsce w innych państwach członkowskich. Dziś podatnik musi rejestrować się w tym państwie, by dokonywać rozliczeń. Po zmianach będzie to mógł robić w państwie swojej siedziby. Jednak w przypadku podatników, dla których sprzedaż taka ma charakter incydentalny, zmiany oznaczają nowe obowiązki.

Projekt rodzi pewne wątpliwości

Mirosław Siwiński doradca podatkowy, radca prawny, partner w Advicero Nexia

Zwolnienie z VAT importu towarów o wartości 150 euro będzie na pewno ułatwieniem dla podatników. Podobnie procedura IOSS. Problemy sprawią jednak pewne sformułowania w definicjach. Są one czasami wprost przetłumaczone z przepisów unijnych, przez co są niejasne. Przykładowo chodzi o wskazanie, że podatnik „samodzielnie otrzymał” towary lub „ułatwia” sprzedaż na odległość towarów importowanych. Nietrudno wyobrazić sobie spory o właściwe rozumienie tych pojęć.

Mam również wątpliwości, czy skuteczna będzie procedura przewidziana w projektowanym art. 103b. Przewiduje on odpowiedzialność dostawcy bazowego (sprzedawcy towaru spoza UE) za VAT, którego ‒ zgodnie z rozporządzeniem unijnym (282/2011) – nie zapłacił (bo nie musiał) operator interfejsu elektronicznego.

Import z Chin krok po kroku – Informacje

Szukasz informacji jak bezpiecznie importować z Chin? U nas znajdziesz wszystkie informacje na ten temat. Import z Chin: poradnik krok po kroku. Import z Chin: ceny, cło, spedycja, targi, rozmowy i kontakty z Chińczykami, etykieta biznesowa w Chinach, kontrola jakości oraz sprawdzanie dostawców – forum i porady.

Potrzebujesz pomocy w imporcie?

Nie wiesz jak przeprowadzić bezpieczną transakcję importową?

Chcesz kupić tanio dobry granit z Chin lub Indii (płyty, płytki, nagrobki)?

Chcesz sprawdzić wiarygodność chińskiej firmy?

Planujesz skontrolować towar w Chinach, Tajwanie, Wietnamie, Indiach, Tajlandii, Indonezji, Malezji?

Jesteś zainteresowany szkoleniem “Jak bezpiecznie importować z Chin”?

Skontaktuj się z nami!

Bardzo wiele firm i osób prywatnych kupowało i kupuje różne towary w Chinach. Jednak co jakiś czas importerzy napotykają problemy, z którymi trudno sobie poradzić.

więcej

Wielu się zastanawia jakie towary warto sprowadzać z Chin. Pragnę zwrócić uwagę na wzrost importu maszyn i urządzeń do produkcji. W Chinach zaopatrują się zarówno duże firmy produkcyjne jak i małe zakłady. Ważne jest aby importerzy podjęli właściwe działania, a wtedy nie muszą się obawiać, że otrzymają towar wadliwy.

więcej

2018-07-09

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko oraz wzięli udział w prelekcji VERICO “Kontrola jakości towaru w Chinach – narzędzie ograniczające ryzyko otrzymania towaru niezgodnego z zamówieniem” oraz wykładach: “Jak podnieść bezpieczeństwo importu z Chin? Weryfikacja kontrahenta, kontrola jakości towaru jeszcze w Chinach”.

więcej

VII. EDYCJA TARGÓW CHINA HOMELIFE SHOW — 6-8. czerwca 2018

Zapraszamy na nasze stoisko: F3H207 w Hali F oraz wydarzenia towarzyszące imprezie targowej (nasze prelekcje i wykłady) na temat sposobów podniesienia bezpieczeństwa importu z Chin – weryfikacji kontrahenta, kontroli jakości towaru jeszcze w Chinach

więcej

2018-05-16

Już za kilka tygodni po raz siódmy ruszają targi China Homelife Show i China Machinex – największe targi wystawców chińskich w Europie Środkowo-Wschodniej.

PTAK WARSAW EXPO, Nadarzyn, 6-8 czerwca godz. 10.00 – 17.00 WSTĘP WOLNY

więcej

2017-05-25

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w weekendowym wydaniu „Pulsu Biznesu” dnia 25.05.2017, w którym wywiadu udzieliła Mariola Szwaj, Dyrektor spółki VERICO Experts Sp. z o.o.

więcej

2015-11-02

Znalazłeś chińskiego dostawcę na targach. Firma wygląda dobrze i profesjonalnie. Złożyłeś zamówienie, wysłałeś zapłatę i czekasz na odbiór produktów. Mijają jednak miesiące, a towary, za które zapłaciłeś nadal do Ciebie nie dotarły.

Dlaczego ?

więcej

2015-08-05

W 2013 zostało uruchomione połączenie kolejowe z Chin do Polski. Importerzy z Chin wiele oczekiwali po tym połączeniu. Liczono na krótszy czas transportu i niższe koszty. Czy nowe połączenie spełniło ich oczekiwania ?

więcej

2015-07-24

Podejmując decyzję o zakupie maszyny do produkcji, warto rozważyć jej import bezpośrednio z Chin. Jakość maszyn importowanych z Chin jest dobra a ceny bardzo konkurencyjne. Trzeba się jednak do importu odpowiednio przygotować aby transakcja importowa zakończyła się sukcesem. Jeśli importer nie ma doświadczenia w handlu z Chinami warto aby rozważył możliwość skorzystania z usług wyspecjalizowanej firmy zewnętrznej, co pozwoli mu uniknąć kosztownych błędów.

więcej

Nie tak dawno pisaliśmy o mnożących się oszustwach ze strony firm chińskich. Skala zjawiska jest na tyle duża, że problem został poruszony również na oficjalnej stronie WPIH w Chinach.

Według WPHI w Szanghaju oraz WPHI w Pekinie pojawiło się wiele sygnałów o braku uczciwości firm chińskich z siedzibą w Xi’an (prowincja Shaanxi ).

więcej

Spora grupa towarów importowanych z Chin musi spełniać wymogi konkretnych Dyrektyw Unii Europejskiej.

Oznacza to, że towar powinien być oznakowany znakiem CE, a dostawca chiński powinien dostarczyć importerowi Deklarację zgodności CE (deklarację właściwości użytkowych w przypadku wyrobów budowlanych).

więcej

Importerzy z Chin co jakiś czas otrzymują od swoich dostawców informację o zmianie numeru konta bankowego. Zwykle nie ma powodu do obaw – każda firma co jakiś czas zmienia bank. Czasami jednak jest to oszustwo.

więcej

Dlaczego warto pojechać do Kantonu?

Jeśli chcesz robić interesy z Chinami, pojedź na targi. Będzie Cię to kosztować parę tysięcy złotych, ale opłaci się. Znajdziesz towary, których poszukujesz. Nawiążesz osobiste kontakty z producentami. Zapoznasz się z nowinkami w Twej branży Zdobędziesz informacje , których nie posiadają Twoi konkurenci. W Chinach odbywa się mnóstwo imprez targowych. Niektóre bardzo dobre, na które zjeżdżają handlowcy z całego świata, inne o charakterze lokalnym, przeznaczone głównie dla samych Chińczyków. Pierwsza liga wśród targów to takie, które są firmowane przez Ministerstwo Handlu Chin. Wśród tych targów niekwestionowane pierwsze miejsce zajmują Targi Importowo-Eksportowe w Kantonie, czyli w Guangzhou na południu Chin.

więcej

Kontrola jednorodnych towarów przez niezależne firmy kontrolne jest wykonywana najczęściej w oparciu o uznaną i ogólnie stosowaną międzynarodową normę statystyczną AQL (Acceptable Quality Level).

AQL jest normą statystyczną opracowaną w Stanach Zjednoczonych pierwotnie na potrzeby armii USA, a obecnie stosowaną przez niezależne firmy kontrole na całym świecie.

Istnieje bowiem wynikająca z rachunku prawdopodobieństwa statystyczna możliwość wystąpienia danej wady w całej partii towaru. Dla każdego rodzaju wyrobu oraz wielkości partii został określony poziom dokładności kontroli oraz liczba akceptowalnych błędów. Określa się ile i jakie błędy są dopuszczalne, a które powodują odrzucenie całej partii towaru. Na jej podstawie można podjąć decyzję czy zaakceptować, czy też odrzucić partię towaru bez konieczności sprawdzania każdej sztuki z danej partii.

więcej

Import z Chin będzie sukcesem , jeśli poprzedzić go rozpoznaniem rynku , nawiązaniem osobistych znajomości i poznaniem przyszłych partnerów. Ogromne znaczenie dla ograniczenia ryzyka importu z Chin ma wizyta w fabryce wybranego producenta.

Przed wyjazdem do Chin należy zwrócić uwagę na następujące sprawy:

• Upewnić się ,że kierownictwo fabryki potwierdziło obecność na spotkaniu. Czasami osoba, z która został nawiązany kontakt może być zaledwie pracownikiem firmy handlowej współpracującej z fabryką. Często kontaktuje się on ze swym odpowiednikiem w fabryce, nie ma natomiast możliwości zapewnienia obecności na spotkaniu managerów fabryki.

• Potwierdzać kilkakrotnie plan wizyty w fabryce . Z powodu różnic kulturowych biznesmeni chińscy wolą organizować spotkania z krótkim wyprzedzeniem, w przeciwieństwie do zwyczajów biznesowych na Zachodzie. Jeśli zorganizowałeś spotkanie z miesięcznym wyprzedzeniem przed wyjazdem do Chin, należy potwierdzić je na tydzień przed spotkaniem a następnie w dniu poprzedzającym spotkanie

więcej

Planując import z Chin lub rozwój interesów w Chinach warto dobrze poznać potencjalnego chińskiego partnera. Najlepszym sposobem na to jest podróż do Chin. Pobyt w Chinach oprócz nawiązania osobistych kontaktów powinien zostać wykorzystany do poznania fabryki, która będzie wytwarzać towary przeznaczone na import.

Należy zadbać, aby chińskie partner zorganizował zwiedzanie fabryki żeby możliwe było dokonanie jej oceny. Na jakie sprawy należy szczególnie zwrócić uwagę? O co należy pytać w trakcie zwiedzania prócz spraw dotyczących samego towaru?

więcej

Targi CICGF w Ningbo, organizowane przez Ministerstwo Handlu Chin wspólnie z rządem prowincji Zheijang są największymi , profesjonalnymi targami artykułów konsumpcyjnych w Chinach, plasującymi się w rankingu imprez targowych zaraz za targami w Kantonie.Targi CICGF organizowane są w portowym mieście Ningbo w okresie 8-12.06. każdego roku.

W 2008 r. będzie miała miejsce już 7-ma edycja tych targów. Zorganizowanych będzie 4 tysiące stoisk, podzielonych na 6 sekcji :

• tekstylia dla domu i odzież,

• wyposażenie domu i elektronika,

• biuro, artykuły sportowe i meble

• artykułu dekoracyjne i upominki

• artykuły codziennego użytku

• artykuły spożywcze

Dodatkowo, poza terenami targowymi zorganizowana zostanie również ekspozycja jachtów.

więcej

Importując towary z Chin warto zabezpieczyć się przed przykrymi niespodziankami, które mogą się pojawić w związku z niewłaściwym oznakowaniem towaru czy też brakiem właściwych dokumentów.

Co zatem warto wiedzieć, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy importowaniu towaru z Chin i to już na etapie podpisywaniu kontraktu z chińskim dostawcą ?

więcej

Optymalne zorganizowanie transportu do Europy towarów kupowanych w Chinach stanowi często wyzwanie równie istotne jak wybór odpowiedniego towaru i znalezienie wiarygodnego dostawcy.Import z Chin może być dużym wyzwaniem. Na szczęście nie jesteśmy z tym problemem pozostawieni sami sobie. Istnieje w Polsce rozwinięty rynek usług spedycyjnych.

więcej

Zapraszamy do odwiedzenia jednych z najważniejszych dla importerow imprez targowych w Chinach – Targów Zaopatrzeniowych w Hong Kongu – Global Sources China Sourcing Fair.

Istnieją w zasadzie dwie imprezy targowe o tej nazwie poświęcone:

Elektronice i Podzespołom Elektronicznym – w okresie 12-15.04.2007 r.

Upominkom i Artykułom Wyposażenia Wnętrz – w okresie 20-3.04.2007r .

więcej

Poniżej podajemy spis głównych portali internetowych zajmujących się problematyką eksportu i importu.towarów z Chin. Warto je odwiedzać, aby rozszerzyć swą bazę partnerów i zdobyć dodatkowa wiedzę. Twoja działalność eksportowo-importowa będzie bowiem w naturalny sposób rozwijać się, obejmując kolejne rynki.

więcej

Podstawą do zbudowania trwałej pozycji na rynku chińskim jest tworzenie właściwych relacji z chińskimi kontrahentami.

więcej

Poniżej garść praktycznych rad,które pomogą prowadzić bezpieczny import z Chin.Ich lista nie jest oczywiście wyczerpująca.Warto w tej sprawie najpierw korzystać z doświadczeń innych, prowadzących interesy z Chinami

więcej

Najcenniejsze są kontakty z producentami. Mają one jednak również swoje słabe strony.

więcej

Jeśli jesteś na początku drogi do swego chińskiego biznesu, zaplanuj czas i środki na wyjazd do Chin. Jest to istotne z kilku powodów

więcej

Chińskie fabryki produkują wszystko, co możesz sobie wyobrazić taniej niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Niskie koszty produkcji biorą się przede wszystkim z niskich kosztów siły roboczej. Rynek pracy jest bardzo konkurencyjny a koszty utrzymania bardzo niskie

więcej

Importując z Chin towar w ilościach mniejszych niż ładunki pełnokontenerowe warto rozważyć opcję transportu lotniczego. Transport lotniczy jest dobrym rozwiązaniem jeśli przedmiotem importu jest towar o wysokiej wartości, czas dostawy musi być krótki, a towar nie jest przestrzenny.

więcej

Każdy może rozpocząć i prowadzić biznes eksportowo-importowy. Dzięki Internetowi znalezienie produktu, dostawcy i odbiorcy stało się znacznie łatwiejsze i szybsze. Chiny stały się ” fabryką świata”.

więcej

키워드에 대한 정보 handel z chinami poradnik

다음은 Bing에서 handel z chinami poradnik 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Opinia O Fotografie Dziecięcym | Jak Sprzedawać Sesje Dziecięce I Rodzinne - Szkoła Fotografa 78 개의 베스트 답변
See also  Vita Dent Warszawa Jana Pawła Cennik | Vita Np Bond 인기 답변 업데이트

See also  조성진 미국 공연 | Seong-Jin Cho : Rachmaninoff Piano Concerto No 2 (20220225, Ny, Usa, Live Sound) 상위 269개 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 NAJPROSTSZA strategia tradingu dla POCZĄTKUJĄCYCH, którą musisz znać 💹👍

  • bitcoin
  • btc
  • kryptowaluta
  • inwestowanie
  • poloniex
  • mateusz szaton
  • najprostsza
  • strategia
  • dla
  • początkujących
  • trading
  • handel
  • krypto
  • forex
  • top
  • NAJPROSTSZA strategia tradingu dla POCZĄTKUJĄCYCH
  • którą musisz znać
  • jak
  • handlować
  • zacząć

NAJPROSTSZA #strategia #tradingu #dla #POCZĄTKUJĄCYCH, #którą #musisz #znać # #💹👍


YouTube에서 handel z chinami poradnik 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 NAJPROSTSZA strategia tradingu dla POCZĄTKUJĄCYCH, którą musisz znać 💹👍 | handel z chinami poradnik, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment