Jakie Auto Na Taxi | Jakie Auto Wybrać Pod Uber Lub Bolt (Taxify)? Rekomendowane Auta, Zasady Oraz Porady Ekspertów. 196 개의 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “jakie auto na taxi – Jakie auto wybrać pod Uber lub Bolt (Taxify)? Rekomendowane auta, zasady oraz porady ekspertów.“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Autodecyzja.pl 이(가) 작성한 기사에는 조회수 28,562회 및 좋아요 319개 개의 좋아요가 있습니다.

jakie auto na taxi 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jakie auto wybrać pod Uber lub Bolt (Taxify)? Rekomendowane auta, zasady oraz porady ekspertów. – jakie auto na taxi 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jeśli stoisz przed ważną decyzją jaką jest zakup auta pod Uber / Bolt ( Taxify) / Przewóz osób koniecznie obejrzyj ten film. Tak samo jeżeli już jeździsz, a chciałbyś się dowiedzieć jak dobrać kolejne auto.
Opowiem o tym:
– Jakie są wymagania każdej z korporacji?
– Jakie auto kupić by nie przepłacać za serwis?
– Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego auta?
– Jak sprawić żeby pasażerowie byli bardziej usatysfakcjonowani z podróży?
– Jakie rady ma Partner zarządzający flotą 50 aut pod uber?
Prześwietlam 4 modele Aut: Skodę Octavię I / II, Kię Ceed I / II , Toyotę Prius II / III ( lub Auris), Skodę Fabię III 1.0 MPI
#uber #bolt #przewózosób #taxi
Kupujesz Auto? Szukasz Auta? Sądzisz, że na Polskim rynku ciężko jest cokolwiek znaleźć?
Zapraszam do kontaktu. Na co dzień. Pomagam swoim klientom wybrać, sprawdzić oraz kupić każdy rodzaj samochodów i motocykli.
Zobacz moją stronę:
https://www.autodecyzja.pl/
Sprawdź moje artykuły na
https://www.autodecyzja.pl/blog
Znajdź mnie na Instagramie:
https://www.instagram.com/autodecyzja…
Facebooku:
https://www.facebook.com/autodecyzja.pl1

Wielkie podziękowania dla Ekipy: LUX – produkcja telewizyjna i filmowa, fotografia
Montaż: Agnieszka Knocińska, Maciej Herzog
https://www.facebook.com/lux.filmspl/

jakie auto na taxi 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jakie auto na taxi? Samochody idealne dla taksówkarzy

warunkiem koniecznym jest posiadanie na dachu samochodu podświetlonego napisu „TAXI” – napis ten powinien być dobrze woczny zarówno w dzień …

+ 여기를 클릭

Source: taksometry.eu

Date Published: 2/1/2022

View: 9932

Jakie auto na taxi wybrać? Zestawienie najczęściej … – OnlyGo

Modele aut najczęściej wybieranych na taksówki · Mercedes Klasy E W210 · Volkswagen Passat B5 · Renault Modus · BMW Serii 5 E39 · Opel Zafira · Peugeot 301 · Audi A6 …

+ 더 읽기

Source: onlygo.pl

Date Published: 8/5/2022

View: 9470

Jaki samochód wybrać na taxi? Sprawdź jakie masz opcje!

Jakie auto na taxi? Dobra, podjąłem decyzje – zostanę taksówkarzem! Założę działalność, ogarnę licencję taxi, kupię taksometr oraz kasę fiskalną …

+ 여기에 더 보기

Source: taxizoc.pl

Date Published: 2/5/2021

View: 3594

Jakie auto na taxi? Który samochód jest najlepszą taksówką?

Wśród najpopularniejszych samochodów wykorzystywanych jako taxi znajdziemy takie modele jak: Mercedes, Citroen, Toyota, Fiat oraz Renault. Jeszcze niedawno …

+ 여기에 보기

Source: taxi-24.com.pl

Date Published: 10/4/2022

View: 9516

Złotówy, czyli najpopularniejsze auta taksówkarzy | Autokult.pl

Biały Peugeot 406 zyskał ogromną sławę dzięki serii filmów Taxi w reżyserii … Auto powstało na płycie podłogowej VW Golfa, jednak jest od niego nieco …

+ 더 읽기

Source: autokult.pl

Date Published: 5/23/2021

View: 1594

Jaki samochód na taxi wybrać? – TerazRaciborz.pl

Jakie auto na taxi wybrać? Taksówka a przepisy prawa. Najlepszy pojazd na taxi to auto zgodne z wytycznymi zawartymi w stosownych przepisach …

+ 여기를 클릭

Source: terazraciborz.pl

Date Published: 11/30/2022

View: 208

Tanie i dobre auto na taksówkę – 5 propozycji – Bolt Blog

Przyjrzyjmy się zatem pięciu różnym propozycjom do 5 000 PLN, które nadają się do eksploatacji na taxi. A zacznijmy od…

+ 여기에 표시

Source: blog.bolt.eu

Date Published: 9/16/2021

View: 9436

주제와 관련된 이미지 jakie auto na taxi

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jakie auto wybrać pod Uber lub Bolt (Taxify)? Rekomendowane auta, zasady oraz porady ekspertów.. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jakie auto wybrać pod Uber lub Bolt (Taxify)? Rekomendowane auta, zasady oraz porady ekspertów.
Jakie auto wybrać pod Uber lub Bolt (Taxify)? Rekomendowane auta, zasady oraz porady ekspertów.

주제에 대한 기사 평가 jakie auto na taxi

  • Author: Autodecyzja.pl
  • Views: 조회수 28,562회
  • Likes: 좋아요 319개
  • Date Published: 2019. 4. 26.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=O_cXxLq1vg8

Jakie Auto Na Taxi? Popularne Samochody Taksówkarzy

Autor: taksometry

Kategoria Porady

Taksówka, to licencjonowany samochód osobowy, służący do transportu miejskiego. Prowadzona jest przez taksówkarza – czyli kierowcę odpowiedzialnego za bezpieczny dojazd w wyznaczone przez pasażera miejsce. Trasa ustalana jest przez podróżującego.

Najlepszy samochód na taxi to taki, który zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z sierpnia 1995 roku, w Kodeksie Drogowym, Prawie Przewozowym spełnia określone warunki.

Zgodnie z polskim prawem, taksówki to oznakowane samochody osobowe, przeznaczone do transportu drogowego. Powinny posiadać odpowiednie wyposażenie i spełniać warunki bezpiecznego i komfortowego przewozu osób. Ze względu na wielkość i pojemność samochodu spotykamy się z różnymi wariantami, jednak należy pamiętać, iż taksówka przeznaczona jest do przewozu nie więcej niż 9 osób wraz z kierowcą i bagażem.

Wyposażenie taksówek – przepisy

Poznaj warunki, jakie zgodnie z przepisami powinna spełniać dobra taksówka – oto najważniejsze z nich:

samochód przeznaczony na taxi powinien być wyposażony przynajmniej w dwa miejsca przeznaczone dla pasażerów, a w przypadku taksówki bagażowej

w minimum jedno;

w minimum jedno; samochód taxi powinien mieć przynajmniej dwoje drzwi z boku każdego nadwozia, lub ewentualnie dwoje drzwi po prawej stronie, jedne po stronie lewej oraz jedne

z tyłu nadwozia;

z tyłu nadwozia; warunkiem koniecznym jest posiadanie na dachu samochodu podświetlonego napisu „TAXI” – napis ten powinien być dobrze widoczny zarówno w dzień jak również w nocy i wyraźnie rzucać się w oczy z przodu i z tyłu samochodu z odległości co najmniej 50 – kolor podświetlenia może być biały lub żółty samochodowy;

w widocznym miejscu powinny być zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące m.in. stawek za 1 km przejazdu, o taryfach itp., choć przepisy miejscowe, ustalane przez odpowiednie urzędy miast regulują to indywidualnie do regionu;

każdy pojazd służący do przewozu osób powinien posiadać miejsce na zamontowanie taksometru oraz kasę fiskalną – obydwa urządzenia powinny być dobrze widoczne dla pasażera i łatwo dostępne dla kierowcy podczas ich obsługi. Należy cyklicznie przeprowadzać legalizację taksometru. Dla lepszego zrozumienia – taksometr to rodzaj licznika, który oblicza koszt przejazdu na podstawie takich czynników jak: opłaty początkowej , która naliczana jest od momentu zamknięcia drzwi przez pasażera, oraz zawiera również opłatę za pierwszy przejechany kilometr, opłaty za przejazd , czyli stawkę za każdy przejechany kilometr naliczany zgodnie z aktualną taryfą – stąd też pojawiła się stosowana czasem zamiennie nazwa – taryfa – zamiast taxi, opłaty postojowej , czyli opłatę naliczaną za czas, przez jaki taksówka stoi w trakcie przejazdu, np. w oczekiwaniu na klienta załatwiającego jakieś sprawy w urzędzie, sklepie itp;

– obydwa urządzenia powinny być dobrze widoczne dla pasażera i łatwo dostępne dla kierowcy podczas ich obsługi. Należy cyklicznie przeprowadzać legalizację taksometru. Dla lepszego zrozumienia – taksometr to rodzaj licznika, który oblicza koszt przejazdu na podstawie takich czynników jak:

Wyposażenie dodatkowe

Dodatkowo wielu taksówkarzy montuje również:

dodatkowe lampy czy podświetlane napisy z danymi i logo firmy, czasem z adresem lub z nazwą miejscowości – powinny one mieć barwę białą lub żółtą i być umiejscowione po obydwu stronach napisu „TAXI”, nie powinny jednak wpływać na jego czytelność;

zgodnie z niektórymi miejscowymi przepisami kierowcy taksówki powinni zadbać o dodatkowe oznaczenia, czyli np. nazwę danej miejscowości i herb, numer boczny oraz inne oznaczenia identyfikujące miejscową taksówkę – zazwyczaj widnieją one na drzwiach po obydwu stronach pojazdu.

Najlepsze auto na taxi

W rankingach kierowców taksówek na najlepsze auto do przewozu osób znajdziemy następujące marki samochodów: Mercedes, Citroen, Toyota, Fiat oraz Renault. Tak naprawdę jednak nie tylko o markę i wiodące modele chodzi, ale bardziej o ich awaryjność, wytrzymałość, spalanie przy miejskiej jeździe czy wyposażenie.

Pojazd przeznaczony do przewozu osób powinien:

Być sprawny technicznie i bezpieczny . Każda taksówka powinna być w dobrym stanie technicznym potwierdzonym zaświadczeniem odpowiedniej stacji diagnostycznej – takie badanie obejmujące sprawność poszczególnych elementów i układów, stan ogumienia i inne

. Każda taksówka powinna być w dobrym stanie technicznym potwierdzonym zaświadczeniem odpowiedniej stacji diagnostycznej – takie badanie obejmujące sprawność poszczególnych elementów i układów, stan ogumienia i inne Wykazywać niskie spalanie podczas jazdy miejskiej – jazda w godzinach szczytu, emituje do atmosfery wiele spalin, więc ten warunek jest ważny ze względu na troskę o powietrze. Niskie spalanie to również niższe koszty ponoszone przez kierowcę;

podczas jazdy miejskiej – jazda w godzinach szczytu, emituje do atmosfery wiele spalin, więc ten warunek jest ważny ze względu na troskę o powietrze. Niskie spalanie to również niższe koszty ponoszone przez kierowcę; Posiadać klimatyzację.

Spełniać normy higieniczne

Dodatkowo automatyczna skrzynia biegów wpływa na komfort jazdy pasażerów, więc warto pomyśleć wyborze właśnie takiego samochodu.

Jakie auto na taxi jest wybierane najczęściej przez taksówkarzy w Polsce

Jeszcze do niedawna na postojach taksówek ogromną popularnością cieszył się Mercedes klasy E, Volkswagen Passat, Audi A6, BMW serii 5 czy Peugeoty, które cenione były za swą wytrzymałość, niską awaryjność, przestronne wnętrza i komfort jazdy zarówno dla pasażerów jak i samych kierowców.

Jednak rachunek ekonomiczny wkroczył i w tę dziedzinę – obecnie kierowcy taksówek skupiają się na tym, aby ich nowe auto było ekonomiczne, czyli nieco tańsze w eksploatacji i serwisowaniu, co wcale nie równa się z mniejszym komfortem jazdy dla pasażerów. Jeśli dodatkowo są wyposażone w silnik hybrydowy, to stają się samochodami idealnymi.

Dlaczego hybryda? Użytkowanie aut z napędem hybrydowym jest po prostu tańsze – hybryda pozwala zarówno napędzać samochód oraz wspomagać silnik spalinowy i odzyskiwać energię podczas hamowania. Korporacje taksówkarskie zaczynają faworyzować napędy hybrydowe – na wybór tego typu napędu wpływa także coraz większa świadomość klienta i umyślny wybór niskoemisyjnego samochodu w aplikacjach pozwalających zamówić taksówkę.

Napędy hybrydowe różnią się nieco między sobą, choć zasady we wszystkich rozwiązaniach są podobne: dla przykładu w Toyocie Prius czy Skodzie Superb hybryda składa się z trzech połączonych ze sobą urządzeń, czyli silnika benzynowego, elektrycznego i akumulatora hybrydowego, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa i poprawienie komfortu jazdy.

Wraz z mniejszymi kosztami przeznaczonymi na zakup i eksploatację pojawiły się takie samochody jak Toyoty, Fiaty, Skody, które dołączyły do chętnie kupowanych aut z przeznaczeniem na taksówki.

Toyota Prius

Historia Toyoty Prius sięga 1997 roku, kiedy pojawiła się pierwsza generacja tego modelu. Toyota od ponad 20 lat rozwija swoje samochody i zachęca innych producentów do kroczenia tą ścieżką. Najnowsza generacja Priusa w wersji Plug-in Hybrid wyposażona jest w silnik o pojemności 1.8 litra. Samochód w wersji Plug-in ma możliwość samoczynnego ładowania akumulatorów podczas jazdy, a także ładowania ich przy pomocy zewnętrznego źródła zasilania, takie jak publiczne stacje ładowania czy gniazdko elektryczne. Główną zaletą Toyoty Prius jest łatwość montażu osprzętu, takiego jak taksometr i kasa fiskalna Taxi, a także zastosowany napęd hybrydowy, który przekłada się na niskie spalanie.

Do montażu np. taksometru Cezar2 w modelach Toyoty, nie ma konieczności użycia dekodera CAN, co znacznie ułatwia montaż i zmniejsza koszty. W samochodach pozbawionych analogowego sygnału prędkości trzeba liczyć się z dodatkowym kosztem za moduł CAN w wysokości 360 zł.

Według producenta spalanie w trybie hybrydowym może wynieść od 4,5 do 5 l/100 km. Prawdziwe oszczędności przynosi uruchomienie się trybu elektrycznego, kiedy spalanie spada do 0,1 – 0,4 l/100 km.

Moc maksymalna: 122 KM

Średnie zużycie paliwa: 1,6 l/100 km, 10,3 kWh/100 km

Średnia emisja CO2: 35 g/km

Zasięg w trybie elektrycznym: 50 km

Pojemność bagażnika (wersja PHEV): 360 l

Toyota Camry

Kolejnym często wybieranym pojazdem z przeznaczeniem na taksówkę jest Toyota Camry. 4-drzwiowy sedan należący do średniej klasy wyższej to jeden z najpopularniejszych samochodów w Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu zyskuje kolejnych sympatyków również w Polsce. Najczęściej przez kierowców taxi wybierana jest wersja z samoładującym się napędem hybrydowym.

Podobnie jak w przypadku modelu Prius, tutaj również montaż taksometru jest ułatwiony ze względu na brak konieczności konieczności użycia dekodera CAN.

Toyota Camry oferuje duży komfort dla pasażerów, a napęd hybrydowy zapewnia niskie spalanie i zapewnia dynamiczną jazdę. Popularna wersja hybrydowa wyposażona została w silnik o pojemności 2.5 litra. 218 KM mocy maksymalnej pozwala rozpędzić się do „setki” w 8,3 sekundy. Średnie zużycie paliwa deklarowane przez producenta to 5,3 l/100 km, a realnie osiągane przez użytkowników średnie spalanie waha się między 5,6 a 6 l/100 km.

Moc maksymalna: 218 KM,

Średnie zużycie paliwa: 5,3 l/100 km,

Średnia emisja CO2: 120 g/km,

Pojemność bagażnika: 524 l

Skoda Octavia

Wielu kierowców taxi na pytanie o najlepszą markę samochodów, które nadają się na taksówkę, wskazuje Skodę. Jednym z modeli, który często wybierany jest przez taksówkarzy to Skoda Octavia to samochód klasy średniej, który cechuje niska awaryjność, a także przystępna cena zakupu, co czyni go idealnym wyborem dla wielu osób. Nowa Octavia to pojazd z bogatym wyposażeniem i nowoczesnymi systemami wspomagającymi kierowcę. Skoda dostępna jest w wersji PHEV (Plug-in Hybrid), dzięki czemu pojazd może być jeszcze bardziej ekonomiczny.

Skoda Octavia IV w wersji Plug-in Hybrid wyposażona jest w silnik 1.4 TSI o mocy 204 KM, pozwala rozpędzić się do 100 km/h w 7,7 sekundy.

Moc maksymalna: 204 KM

Średnie zużycie paliwa: 1.06 l/100km, 14.4 kWh/100 km (cykl mieszany)

Średnia misja CO2: ​​23.77 g/km

Zasięg w trybie elektrycznym: 65 – 70 km

Pojemność bagażnika: 450 l

Skoda Superb

Skoda Superb jest samochodem z wyższej klasy średniej, który chwalony jest przez taksówkarzy za niską awaryjność. Bogate wyposażenie pozwala także zapewnić pasażerom lepsze doznania z podróży. Skoda Superb IV generacji występuje w wersji Plug-on Hybrid. Łączy on najlepsze cechy napędu elektrycznego i silnika spalinowego, dzięki czemu jest ekologiczny, a także dynamiczny. Nowy Superb wyposażony jest w wiele systemów bezpieczeństwa, które niejednokrotnie mogą przydać się podczas jazdy w zakorkowanym mieście. Skoda Superb wyposażona została w silnik 1.4 TSI i 6-biegową skrzynię DSG. Samochód do 100 km/h rozpędza się w 7.7 sekundy.

Moc maksymalna: 218 KM

Średnie zużycie paliwa: 0.99 – 1.33 l/100km, 14.6 – 15.8 kWh/100 km (cykl mieszany)

Średnia misja CO2: ​​22.53 – 30.13 g/km

Zasięg w trybie elektrycznym: 58 – 64 km

Pojemność bagażnika (Limousine): 485 l

Fiat Tipo – dobra propozycja dla taksówkarzy?

Fiat Tipo to jeden z tańszych samochodów w zakupie, a także tani w eksploatacji. Nowe Tipo dostępne jest w trzech typach nadwozia: hatchback, kombi i sedan. Wybór często pada ten ostatni, gdzie do wyboru mamy silnik benzynowy 1.0 o mocy 100 KM lub diesla 1.3/1.6 o mocy 95/130 KM.

Decydując się na wersję sedan z silnikiem benzynowym, do 100 km rozpędzimy się w 11,5 sekundy. W wersji tej otrzymujemy materiałową tapicerkę, światła do jazdy dziennej LED, system multimedialny z ekranem dotykowym, systemy wspomagające: rozpoznawania znaków, inteligentny ogranicznik prędkości czy system kontroli pasa ruchu. Fiat oferuje także pakiet D-Fence do dezynfekcji wnętrza samochodu, w skład którego wchodzi filtr kabinowy z węglem aktywnym, lampa UV-C i przenośny oczyszczacz powietrza.

Uzbrojenie samochodu na taxi nie należy do najtrudniejszych czynności. Montaż osprzętu nie jest skomplikowany i przebiega szybko, a zamontowany taksometr i kasa fiskalna prezentują się estetycznie.

Moc maksymalna: 100 KM

Średnie zużycie paliwa: 5,3 – 5,5 l/100km

Średnia misja CO2: ​​121,125 g/km (cykl mieszany)

Pojemność bagażnika (sedan): 520 l

Mercedes klasa E (W211, W212, W213)

Mercedes W211 i W212 (klasa E) to samochody klasy wyższej, które w wielu korporacjach uznawane są za auto „premium”. Model W211 produkowany był w latach 2002-2009 i obecnie na drogach w roli taksówki widujemy go coraz rzadziej. Znacznie częściej spotkamy się z modelem W212, który produkowany był między 2009 a 2016 rokiem. Nowa klasa E, czyli model W213 produkowana jest od 2016 roku i jest niewątpliwie najbardziej prestiżową propozycją w naszym zestawieniu i to tej wersji przyjrzymy się z bliska.

Nowa klasa E dostępna jest w wersji z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym w połączeniu z technologią Plug-in Hybrid, co już na starcie sprawia, że będzie to samochód zarówno ekonomiczny jak i bardziej przyjazny dla środowiska.

Wybierając silnik benzynowy E 300 e o pojemności 1991 cm3 połączony z silnikiem elektrycznym (wersja PHEV) do dyspozycji mamy moc aż 320 KM, dzięki czemu do 100 km/h możemy rozpędzić się aż w 5,8 sekundy.

Nowa klasa E przyciąga uwagę swoim sportowym charakterem i zastosowaniem wysokiej jakości materiałów we wnętrzu. Dostępne są liczne systemy wspomagania kierowcy, reflektory LED, automatyczna klimatyzacja, wysokiej jakości system nagłośnienia czy oświetlenie Ambiente.

Moc maksymalna: 320 KM

Średnie zużycie paliwa: 1.5 – 1.9 l/100 km, 17.1 – 18.2 kWh/100 km

Średnia misja CO2: ​​34 – 41 g/km

Zasięg w trybie elektrycznym: 54 km

Pojemność bagażnika (Limousine): 540 l

Ciekawostki taksówkowe ze świata

🚕 W wielu państwach taksówki występują w określonych kolorach:

Anglia – czarny,

USA – żółty,

Bangkok – różowy,

Meksyk, Szanghaj – zielony,

Buenos Aires – żółto-czarny,

Barcelona – żółto-czarny.

🚕 Tradycją w Anglii jest to, że każdy szanowany taksówkarz posiada w swoim samochodzie trochę siana i owsa – to na znak tradycji, w której niegdyś taksówkami były bryczki konne.

🚕 Zamawianie taksówki – w Polsce należy zadzwonić bezpośrednio do przewoźnika, lub zamówić taksówkę poprzez odpowiednią aplikację, natomiast w Nowym Jorku wystarczy stanąć na chodniku i pomachać ręką, by kierowca taksówki podjechał do nas.

🚕 W Dubaju znajdziemy taksówki dla pań i panów – te dla pań mają różowy kolor, lub w tym kolorze jest tylko dach. Są one prowadzone tylko przez kobiety.

🚕 W Bangkoku, zanim zamkniemy drzwi taksówki, powinniśmy negocjować cenę za przejazd, gdyż nie zawsze kierowca uruchamia taksometr, tłumacząc to tym, że akurat jest zepsuty.

🚕 W Tokio zielone światło na samochodzie taxi oznacza, że jest ona zajęta, czerwone, że jest wolna. Nie można też otwierać samodzielnie drzwi, gdyż to kierowca jest zobowiązany do ich otworzenia. Poza tym w Japonii taksówkarze jeżdżą w białych rękawiczkach i zmieniają białe nakładki na zagłówki po każdym kursie.

🚕 W Paryżu należy pamiętać, że ceny w weekendy się podwajają,

🚕 W Szanghaju jadąc taksówką musimy się z brudnymi wycieraczkami w samochodzie – to dość brudne miasto niestety. Kierowcy lubią również dołożyć nieco pikanterii i dynamiki jeżdżąc z lubością po krawężnikach.

🚕 Mieszkańcy Hongkongu nie mogą liczyć na rozmowę z kierowcą – podczas prowadzenia pojazdu kierowca nie może rozmawiać z pasażerami, więc jazda upływa w ciszy i spokoju. Wyjątkowo tylko turyści zagraniczni mogą zamienić parę słów z kierowcą.

🚕 W angielskiej taksówce zmieści się aż 5 osób wraz z dużymi bagażami, a gadatliwi kierowcy niejednokrotnie stają się przewodnikami po mieście.

Podsumowanie

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, jaki samochód wybrać na taxi. Auto przeznaczone na taksówkę powinno spełniać wszystkie wymienione powyżej przepisy oraz gwarantować komfort i bezpieczeństwo przejazdu, zarówno kierowcy jak i pasażerom. Z pewnością warto zdecydować się na samochód z napędem hybrydowym, który wpłynie na dużo mniejsze spalanie i pozwoli zmniejszyć koszty eksploatacji pojazdu. Dodatkowym argumentem przemawiającym za takim wyborem jest coraz większa świadomość pasażerów, którzy zwłaszcza w dużych miastach borykających się z np. problemem smogu wybierają pojazdy bardziej przyjazne środowisku.

Jakie auto na taxi wybrać? Zestawienie najczęściej wybieranych modeli wśród Polaków

Taksówką nazywamy odpowiednio oznakowany samochód osobowy posiadający licencję do przewożenia osób w ramach transportu miejskiego. Pojazd ten prowadzony jest przez taksówkarza, czyli kierowcę posiadającego specjalne uprawnienia do przewozu osób. Aby taksówka mogła być dopuszczona do pracy, musi spełniać szereg wymogów oraz posiadać odpowiednie wyposażenie, nić więc dziwnego, że wybór odpowiedniego modelu auta jest dla taksówkarza nie lada wyzwaniem. Dowiedz się jakie wymogi powinna spełniać taksówka idealne oraz jakie modele samochodów cieszą się największą popularnością wśród polskich taksówkarzy.

Przepisy dotyczące wyposażenia taksówek

W świetle polskiego prawa auto, które ma służyć do komercyjnego przewozu osób powinno spełniać określone warunki i posiadać odpowiednie wyposażenie, wśród których można wymienić:

auto powinno posiadać przynajmniej dwa miejsca dla pasażerów lub w przypadku taksówki bagażowej jedno takie miejsce,

pojazd musi posiadać przynajmniej dwoje drzwi po bokach każdego nadwozia lub dwoje drzwi po prawej stronie, jedne po lewej i jedne z tyłu nadwozia,

samochód powinien być oznakowany podświetlanym i dobrze widocznym napisem TAXI znajdującym się na dachu,

auto musi posiadać dokładnie opisane informacje na temat stawki za 1 km przejazdu, taryfie itp. oraz taksometr i kasę fiskalną.

Jakimi cechami powinna charakteryzować się dobra taksówka?

Pojazd mający pełnić funkcję taksówki powinien być przede wszystkim sprawny technicznie oraz bezpieczny. Każde auto dopuszczone do przewozu osób powinno być regularnie kontrolowane w stacji kontroli pojazdów oraz posiadać na to stosowne zaświadczenie.

Inną cechą, która jest szczególnie istotna dla kierowcy jest niskie spalanie w trakcie tzw. jazdy miejskiej. Zapewnią one zarówno niskie koszty ponoszone z tytułu tankowania auta jak i sprawią, że pojazd nie będzie emitował do atmosfery dużej ilości spalin, co jest ważne dla naszego środowiska.

Auto powinno być również komfortowe i to nie tylko dla pasażera ale i dla taksówkarza, który będzie w nim spędzał sporą część dnia. Samochód powinien się zatem charakteryzować wygodnymi fotelami i możliwością ustawienia optymalnej pozycji za kierownicą. Dobrze byłoby, gdyby kokpit auta był przestronny, ergonomiczny a także wyposażony w sporą ilość schowków do przechowywania taksometru, kasy fiskalnej, czytnika kart płatniczych, tabletu raz nawigacji. Jeśli zaś chodzi o pasażerów, którzy są głównym źródłem zarobku taksówkarza powinni mieć zapewnioną wygodną tylną kanapę, przestronne wnętrze oraz ładną tapicerkę. Dużym plusem będą również przyciemniane szyby z tyłu auta, elektrycznie otwierane szyby czy dostęp do gniazdka USB lub 12V.

Modele aut najczęściej wybieranych na taksówki

Wiemy już jakimi cechami oraz wymogami powinno charakteryzować się auto nadające się na taksówkę. Przyjrzyjmy się wiec bliżej konkretnym modelom samochodów, które najczęściej wybierane są przez taksówkarzy w naszym kraju.

Mercedes Klasy E W210

Jednym z najpopularniejszych modeli aut, którym porusza się spora część polskich ale i europejskich taksówkarzy jest Mercedes Klasy E W210. Jest to auto wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, które na rynku zadebiutowało w 199 roku a swoją produkcję zakończyło 2003 roku. Mimo stosunkowo dużego wieku Mercedes ten cieszy się ogromną popularnością i zyskał sławę komfortowego oraz dobrze wyglądającego pojazdu. W wersji z silnikami wysokosprężynowymi jest to jeden z najtrwalszych i najmniej awaryjnych taksówek z rynku wtórnego, jakie można sobie wyobrazić.

Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat to auto cieszące się popularnością zarówno w wielu polskich domach jak i wśród rodzimych kierowców taksówek. Jest to pojazd, który łączy w sobie stosunkowo niską cenę z niezawodnością i naprawdę dobrą trwałością. Model wyposażono w wysokosprężynowy silnik 1,9 TDI uznawany za jeden z najlepszych w historii motoryzacji. Jedynym słabszym elementem tego samochodu jest turbosprężarka, która wymaga odrobiny uwagi, jednak poza tym drobnym mankamentem Passa B5 jest praktycznie niezniszczalny. Dodatkowym atutem modelu jest przyzwoite spalanie na poziomie 7 – 8 litrów podczas jazdy w mieście.

Renault Modus

Produkowany w latach 2004-2012 Renault Modus nie jest może zbyt popularny wśród obywateli naszego kraju ale dzięki temu jest on stosunkowo tanim autem, które dobrze sprawdza się jako taksówka. Jego głównymi atutami są: przestronne wnętrze, porządny silnik benzynowy oraz wysoka skala bezpieczeństwa potwierdzona w testach Euro NCAP (5 gwiazdek). Wadą modelu jest nieco kapryśna elektronika, dlatego najlepiej szukać egzemplarzy z turbodoładowanym 1.2 Tce lub też wolnossącym 1.6.

BMW Serii 5 E39

Kolejnym dosyć popularnym modelem jest BMW serii 5 generacji E39 z wyjątkowo wysokoprężnymi jednostkami napędzającymi modele 520d i 530d. Dodatkowo wytrzymałe silniki i przyzwoite spalanie zapewniają bardzo dobre osiągi i są wyjątkowo zgrabne w prowadzeniu. Najczęściej spotykana taksówką spośród wszystkich wersji E39 jest 530d o nadwoziu typu touring.

Opel Zafira

Opel Zafira to przykład niedużego vana mieszczącego nawet 7 osób, dzięki czemu samochód ten świetnie sprawdza się jako taksówka. Główna zaletą tego auta jest duża przestrzeń, wygodna pozycja dla kierowcy oraz silnik marki Opel, który bardzo dobrze dogaduje się z instalacja LPG czyniąc te auto tanie w eksploatacji i niezwykle rentowne.

Peugeot 301

Peugeot 301 to zdecydowanie jeden z tańszych samochodów w rankingu, jednak nie ustąpujący swoim kolegom w żadnym stopniu. Najlepszym wyborem jeśli chodzi o ten model jest wersja po face liftingu z 2017 roku wyposażona w silnik diesla 1.6 115 KM. Charakteryzuje się ona bardzo niskim spalaniem w trakcie jazdy miejskiej rzędu 5,5 – 6,5 l/100 km oraz stosunkowo niskimi kosztami utrzymania auta, zarówno jeśli chodzi o tankowanie jak i o części zamienne.

Audi A6 C7

Audi A6 C7 to już zdecydowanie model premium, który sprawdzi się taksówkarzom, którzy chcą świadczyć usługi pod tzw. krawatem. Wersja z silnikiem diesla 2.0 i 190 KM charakteryzuje się niezwykłą wprost ekonomia jak na tak ekskluzywne auto, bowiem sięga jedynie 7 – 8 l na 100 km podczas jazdy w mieście. Do innych zalet tego modelu można zaliczyć ekskluzywny wygląd wnętrza, układ jezdny oraz ciekawą wentylację wnętrza.

Chcesz zostać kierowcą Uber, Bolt lub Free Now?

Pracuj jako kierowca z OnlyGo – zadzwoń teraz i zapytaj ile będziesz zarabiać tygodniowo.

Taxi z OC: Jaki samochód wybrać na taxi? Sprawdź jakie masz opcje!

Dobra, podjąłem decyzje – zostanę taksówkarzem! Założę działalność, ogarnę licencję taxi, kupię taksometr oraz kasę fiskalną. Pozostaje ostatnia, ale najważniejsza kwestia – jakie auto na taxi wybrać? Dobrze się zastanów! To w końcu twoje narzędzie codziennej pracy.

Kupuję taxi, co powinienem wziąć pod uwagę?

Komfort pracy

Koszty użytkowania

Niezawodność

Trzymanie ceny przy sprzedaży

Perspektywa klienta podczas podróży

Komfort pracy i koszty są dla taksówkarza najistotniejsze!

Zapewne będziesz chciał zarabiać na taxi dobre pieniądze, prawda? Jest to absolutnie do zrobienia! Musisz się jednak liczyć z tym, że w samochodzie będziesz spędzał kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Dlatego zwróć uwagę na swój komfort pracy.

Optymalna pozycja za kierownicą i wygodne fotele to podstawa. Tutaj chodzi o twoje zdrowie, ból kręgosłupa to bardzo częsta przypadłość, która doskwiera taksówkarzom. Dobrze aby kokpit był przestronny, ergonomiczny i wyposażony w sporo schowków. Pamiętaj, że musisz na co dzień korzystać z m.in. taksometru, kasy fiskalnej, czytnika kart płatniczych, tabletu/smartfona, a często dodatkowej nawigacji.

Drugi wg nas najważniejszy element to koszty twojej pracy. Wysoki obrót to nie wszystko. O wiele istotniejszy jest twój zysk! Wybierając swoje auto na taxi sprawdź jego spalanie oraz opinie dotyczące kosztów użytkowania, ile kosztuje wymiana zużywających się elementów, czyli np. tarczy i klocków hamulcowych.

Niezawodność i wartość przy sprzedaży taxi

Prowadząc działalność gospodarczą w obszarze przewozu osób, zakup oraz utrzymanie taxi są twoim kosztem uzyskania przychodu. Oznacza to, że sprzedaż pojazdu również będzie zaliczać się do twojego obrotu. Tylko od ciebie zależy czy uda ci się na tym jeszcze zarobić.

Przyjmując, że będziesz dbał o samochód, cyklicznie go serwisował i nie przydarzy ci się wypadek, weź pod uwagę auto, które może najmniej stracić na wartości. Przeszukaj komentarze i ogłoszenia w sieci, porozmawiaj ze znajomymi z branży. Zastanów się jakie marki i modele łatwo sprzedać w niezłych pieniądzach.

Cena sprzedaży zawsze idzie w parze z niezawodnością samochodu. Wybieraj sprawdzone modele od producentów, którzy są znani z bezawaryjności. Im mniej czasu twoja taksówka spędzi na serwisie tym więcej zarobisz bo będzie do twojej dyspozycji.

Nie zapominaj o perspektywie klienta

Jak to mówią – „Klient nasz pan!”. Oczywiście jak wiadomo wszystko ma swoje granice, ale pamiętaj że twój pasażer musi czuć się dobrze w taksówce. Tylna kanapa musi być wygodna, wnętrze przestronne, ale również zadbane! Zwróć uwagę na tapicerkę, czy będzie łatwo ją utrzymać? Przyciemnione tylne szyby zawsze są plusem dobrej taksówki. Z dodatków istotny jest podłokietnik dla pasażera, elektryczne otwierane tylne szyby oraz dostęp do gniazdka 12V lub USB.

Oferta producentów samochodów dla taksówkarzy

Krótki przegląd dostępnych pojazdów w wiodących markach, które nadają się do jazdy jako taksówka. Weźmiemy pod uwagę plusy samochodów w kontekście wyżej wymienionych elementów z uwzględnieniem segmentów C, D, E oraz VAN/BUS.

Taxi Peugeot

Rozwiązanie najtańsze w stawce, czyli Peugeot 301. Samochód pod taxi z segmentu niższej klasy średniej. Rekomendujemy wersje po face liftingu w roku 2017, z silnikiem diesla 1.6 115KM – bardzo oszczędny motor: realne spalanie w mieście waha się w granicach 5,5-6,5l na 100 km. Największy plus to oczywiście cena oraz niski koszt utrzymania, zarówno w kontekście paliwa jak i części zamiennych.

Taxi Ford

Segment C to również znany od lat Ford Focus III oraz IV generacji. Wersja w nadwoziu sedan lub kombi bardzo dobrze spełnia wymogi pasażera. Wygodne fotele, ergonomiczna przestrzeń to plusy tego samochodu. Fordy bardzo dobrze się prowadzą, a Taksówkarz na pewno będzie miał sporo miejsca w kokpicie. Focusy nieźle trzymają cenę, części są łatwo dostępne.

Taxi Toyota

Toyota to w ostatnim czasie królowa sprzedaży w Polsce wśród taksówkarzy, głównie ze względu na silnik hybrydowy. Kierowcy Taxi mają spory wybór pośród gamy modeli Toyoty nadających się do pracy jako taksówka. Mamy choćby Aurisa, Corolle poprzedniej generacji, Avensisa czy Proace. My natomiast skupimy się na najnowszych modelach.

Zacznijmy od bardzo popularnej Toyoty Corolli XII generacji w wersji TS kombi. Silnik hybrydowy 1.8 o mocy 122KM pozwala na bardzo oszczędną i jednocześnie dynamiczną jazdę. Bardzo ciekawą opcją jest montaż instalacji LPG w tym samochodzie. Hybryda z gazem to coraz popularniejsze rozwiązanie w środowisku taxi, które daje spore możliwości oszczędzania na paliwie – więcej na ten temat tutaj. PLUSY Corolli: niezawodność, wygodna jazda dla kierowcy i pasażera, estetyczny i nowoczesny wygląd, mała utrata wartości.

Klasę wyżej mamy wracającą po latach, nową Toyotę Camry IX generacji. Camry to idealna taksówka zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Mocny i dynamiczny 2.5l (218KM) silnik hybrydowy daje kierowcy dużo frajdy z jazdy, a przy tym jest bardzo oszczędny (5.5-6.5l na 100km) w miejskiej jeździe. Przestrzeń dla pasażera z tyłu jest ogromna, wygodne fotele, podłokietnik umożliwią twojemu klientowi komfortową podróż.

Toyota dobrze radzi sobie również w segmencie VAN i BUS, gdzie dostępne są modele Proace i Proace City Verso. Jeśli chciałbyś jeździć taksówką mogącą pomieścić od 7 do 9 osób to weź pod uwagę powyższe modele. Wybierając Toyote z pewnością nie będziesz częstym gościem na serwisie.

Taxi Premium – Audi i Mercedes

Jeśli lubisz chodzić do pracy pod krawatem i chciałbyś świadczyć usługi VIP to musisz liczyć się z większym początkowym wydatkiem, ale z pewnością nie będziesz żałował. Marki Premium każdy zna i większość pożąda. Taksówka nie może być jednak zbyt krzykliwa, nawet w najwyższym segmencie. Weźmy dwa popularne modele – Audi A6 i Mercedesa klasy E.

Audi A6 C7 oraz C8 to ekskluzywne pojazdy z bogatym wyposażeniem. Zarówno taksówkarz jak i pasażer nie będą mieli na co narzekać. Wybralibyśmy silnik diesla 2.0 190KM, ze względu na ekonomie jazdy. Spalanie na poziomie 7-8l na 100km w mieście to bardzo dobry wynik. Największymi plusami będzie na pewno układ jezdny, a także co ciekawe wentylacja wnętrza.

Mercedes Benz klasy E W213 to klasa sama w sobie. Wersje wyposażenia oferują w zasadzie wszystko co jest obecnie dostępne na rynku motoryzacyjnym. Mercedesy od zawsze brylowały jako auta na taxi w segmencie VIP. Ceny zakupu są wysokie, natomiast będzie to auto na lata, które z pewnością utrzyma swoją wartość. Prestiż tego modelu zawsze będzie pożądany przez korporacje Taxi. Jeśli masz odpowiedni budżet, to E klasa to zawsze idealne rozwiązanie jako taksówka.

Mamy nadzieję, że artykuł pomoże wam dokonać dobrego, aczkolwiek trudnego wyboru 🙂 Jeśli macie swoje spostrzeżenia lub zupełnie inną propozycje auta na taxi, piszcie w komentarzu, chętnie podyskutujemy 🙂

Szerokiej drogi!

Jakie auto na taxi?

Ranking samochodów do taxi! Uzyskaj informację, jaki samochód nadaję się najlepiej do taksówek. Jakie auto do taxi najlepiej wybrać? W artykule uzyskasz odpowiedź na to pytanie.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze samochodu, które będzie jeździło jako taksówka? Przedstawiamy wymagania oraz najbardziej popularne samochody, które służą do przewozów taksówkarskich.

Taksówki zgodnie z polskim prawem to oznakowane samochody osobowe przeznaczone do transportu drogowego, muszą posiadać odpowiednie wyposażenie i spełniać warunki przewozu osób.

Wyposażenie taksówek – jakie warunki muszą spełniać

Samochód przeznaczony na taxi powinien być wyposażony w co najmniej dwa miejsca przeznaczone dla pasażerów (w przypadku taksówki bagażowej w jedno), dwoje drzwi z boku każdego nadwozia, posiadanie podświetlonego napisu „TAXI” na dachu samochodu. Napis ten powinien być dobrze widoczny zarówno w dzień jak i w nocy. Kolejnym warunkiem są widoczne szczegóły dotyczące szczegółów stawek przejazdu, taryf itp. Ostatnim wymogiem jest miejsce na zamontowanie taksometru oraz kasy fiskalnej.

Taksówki powinny być również sprawnie technicznie, bezpieczne, wykazywać niskie spalanie oraz posiadać klimatyzacje, ponieważ ciężko sobie wyobrazić jazdę bez klimatyzacji w okresie letnim.

Najpopularniejsze auta wśród taxi

Wśród najpopularniejszych samochodów wykorzystywanych jako taxi znajdziemy takie modele jak: Mercedes, Citroen, Toyota, Fiat oraz Renault. Jeszcze niedawno jednymi z najpopularniejszych modeli był Mercedes Klasy E, Volkswagen Passat i Audi A6 z silnikami Diesla, natomiast obecnie popularność zdobywają układy hybrydowe. Aktualnym czynnikiem, który bierze górę jest cena paliwa, przez którą kierowcy biorą pod uwagę przede wszystkim ekonomiczność oraz serwisowanie.

Ciekawą opcją jest wybór samochodu ze skrzynią automatyczną, co znacznie ułatwia prace kierowcy oraz poprawia komfort pasażerów. Podsumowując: nie można więc jednoznacznie powiedzieć jaki samochód najlepiej nada się na taxi, należy wziąć pod uwagę kilka czynników i wtedy zdecydować co będzie najbardziej opłacalne i wygodne.

Złotówy, czyli najpopularniejsze auta taksówkarzy

Mercedes Klasy E W210

Słynny okular w majonezie na leniuchu, czyli Mercedes Klasy E generacji W210 w charakterystycznym taksówkarskim kolorze z automatyczną skrzynią biegów. Nie bez powodu to właśnie ten pojazd jest ulubionym autem taksówkarzy w całej Polsce i na terenie niemal całej Europy.

Klasa E generacji w210 zadebiutowała na rynku w 1995 roku i była produkowana do 2003 roku. W wersjach z silnikami wysokoprężnymi jest to jeden z najtrwalszych, najmniej awaryjnych i jednocześnie najbardziej komfortowych aut dostępnych na rynku wtórnym.

Zobacz również: Test: Opel Mokka – jeszcze nie jestem taki stary

Mercedes Klasy E W210 [z drugiej ręki]

Według taksówkarzy auta te z wolnossącymi dieslami wytrzymują przebiegi ponad 400 000 km bez generalnego remontu. Duży i wygodny Mercedes jest też dobrym miejscem pracy. Z automatyczną skrzynią biegów kierowca nie może się skarżyć na brak wygody, a na tylnej kanapie z łatwością zmieści się trzech podchmielonych mężczyzn wracających z piątkowej posiadówki w pubie.

Volkswagen Passat B5

Podobnie jak cała seria Mercedesów Klasy E, tak i cała seria Volkswagenów Passatów zawsze cieszyła się sporą popularnością wśród kierowców taksówek. Były one znacznie tańsze w zakupie i serwisowaniu od aut ze Stuttgartu, słynęły również z niezawodności i trwałości.

Volkswagen Passat B5 [z drugiej ręki]

Każdy taksówkarz jest w stanie potwierdzić, że silnik wysokoprężny 1,9 TDI jest jedną z najlepszych jednostek w historii motoryzacji. Poza turbosprężarką, o którą trzeba dbać, jednostka ta jest dosłownie niezniszczalna, a podczas normalnej jazdy w mieście gwarantuje przyzwoite zużycie oleju napędowego na poziomie 7–8 litrów na 100 km.

BMW Serii 5 E39

Wprawdzie wśród niemieckich aut pracujących w roli taksówek górują Mercedesy, Volkswageny oraz Audi, jednak stosunkowo często spotkać można także BMW Serii 5 generacji E39. To pewnego rodzaju fenomen, bowiem wcześniejsze generacje 5er nie cieszyły się taką popularnością w taksówkarskim środowisku.

Zasługą sukcesu generacji E39 mogą być naprawdę udane jednostki wysokoprężne napędzające modele 520d oraz 530d. Wytrzymałe silniki przy przyzwoitym spalaniu zapewniają też niezłe osiągi. Najczęściej spośród wszystkich wersji E39 jako taksówki można spotkać właśnie 530d z nadwoziem typu touring.

Peugeot 406

Biały Peugeot 406 zyskał ogromną sławę dzięki serii filmów Taxi w reżyserii Gerarda Piresa. Dobór auta do filmu nie był jednak przypadkowy, wprawdzie to francuska produkcja, jednak Peugeoty 406 również swego czasu były bardzo często spotykane z kogutem TAXI.

Peugeot 406 [z drugiej ręki]

Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy stolicy, gdzie białe Peugeoty cieszyły się chyba największą popularnością wśród tamtejszych korporacji taksówkarskich. Peugeot również wydawał się ciekawą alternatywą dla nieco topornych niemieckich Mercedesów, Audi czy Volkswagenów.

Skoda Octavia

Auto powstało na płycie podłogowej VW Golfa, jednak jest od niego nieco większe i — co bardzo ważne w przypadku taksówek — ma również większy bagażnik. W Skodach najczęściej można spotkać starszych stażem panów, którzy już niedługo odejdą na zasłużoną emeryturę.

Pod nadwoziem Octavii zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji kryje się sprawdzona technologia Volkswagena. Bardzo często spotkać można Skody z polecanymi silnikami wysokoprężnymi 1,9 TDI, które z łatwością radzą sobie z przebiegami rzędu nawet 400 000 km.

Mercedes Klasy C W202

Następca bardzo popularnej, jednak dość małej 190, również cieszy się ogromną popularnością w środowisku taksówkarzy. Auto jest wprawdzie mniejsze od Klasy E, jednak dzięki temu również nieco lżejsze, przez co zaspokaja się mniejszą ilością paliwa.

Mercedes Klasy C W202 [z drugiej ręki]

Najczęściej na postojach można zobaczyć Mercedesy Klasy C generacji W202 napędzane jednostkami wysokoprężnymi. Są to modele 2,0D o mocy 75 KM oraz 2,2D o mocy 95 KM. Auta nie powalają osiągami, jednak silniki te cieszą się opinią bezawaryjnych, co z pewnością świadczy o ich ogromnej popularności.

Opel Zafira

Kilkanaście lat temu dzwoniąc po taksówkę, można było mieć pewność, że pod wskazany adres podjedzie Mercedes “beczka” lub Fiat 125p. W dzisiejszych czasach sedany często okazują się za mało pakowne, dlatego wielu taksówkarzy decyduje się na auta z nadwoziem kombi.

Po co jednak brać kombi, skoro za niewiele większe lub porównywalne pieniądze można kupić już vana, do którego zmieści się nawet 7 osób. Opel Zafira jest jednym z najczęściej spotykanych vanów na taryfie. Ich kierowcy cenią z pewnością większą ilość miejsca, nieco wygodniejszą pozycję za kierownicą oraz silniki Opla, które zawsze dobrze dogadywały się z instalacjami LPG.

Renault Laguna

Uznana za jedne z najładniejszych kombi na świecie i stosunkowo tania w zakupie Laguna pierwszej generacji, to ulubione auto wszystkich taksówkarzy, którzy znudzeni są pojazdami produkowanymi za naszą zachodnią granicą.

Renault Laguna I [z drugiej ręki]

Lagunę pierwszej generacji często można spotkać z zagazowanymi silnikami benzynowymi, natomiast nowszy model drugiej generacji na ogół jeździ ze znakiem TAXI, mając pod maską cieszącą się dobrą opinią jednostkę wysokoprężną 1,9 dCi.

Audi 100/A6

Setka, podobnie jak Mercedes W124, trafiła do hali zasłużonych pojazdów taksówkarzy. Ciekawsza stylistycznie od Mercedesa, mimo to jednak nadal toporna “Audica” zyskała ogromne grono miłośników.

Dzisiaj model ten jest już zastąpiony przez Audi A6 generacji C5, które najczęściej można spotkać w pakownej wersji kombi. Co ciekawe, następca obu aut, Audi A6 C6 jest stosunkowo rzadko spotykanym na postojach autem. Być może to kwestia wysokiej ceny, gdyż to stosunkowo młody pojazd. Za kilka lat z pewnością i te A6 pojawią się w Polsce na większą skalę.

Mercedes W124

Uznawany za symbol wytrzymałości aut spod znaku gwiazdy ze Stuttgartu Mercedes W124, czyli poprzednik Klasy E to jedna z tych taksówek, które biły rekordy przebiegów bez remontów silnika. Jednak nawet dzisiaj, 16 lat po zakończeniu produkcji tego auta, niemal na każdym postoju można znaleźć jeszcze wysłużonego W124.

To właśnie ta chwalona przez taksówkarzy wytrzymałość i niezawodność w każdych warunkach stała się kluczem do sukcesu Mercedesa. Na początku lat 90. w Polsce Mercedesy W124 zastąpiły wysłużone Polonezy, Fiaty 125 oraz swojego poprzednika, słynną “beczkę”.

Jaki samochód na taxi wybrać?

Interesuje Cię praca taksówkarza? To atrakcyjny, choć niełatwy zawód. Jeśli chcesz rozpocząć pracę jako taksówkarz, potrzebny Ci będzie solidny, w pełni sprawny samochód. Jakie auto na taxi wybrać?

Taksówka a przepisy prawa

Najlepszy pojazd na taxi to auto zgodne z wytycznymi zawartymi w stosownych przepisach prawa. O tym, jakie warunki powinien spełniać samochód, stanowi Prawo Przewozowe, Kodeks Drogowy oraz Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 1995 roku.

Jaki samochód na taxi kupić? Zgodnie z polskim prawem taksówki powinny posiadać odpowiednie wyposażenie oraz spełniać warunki wygodnego i bezpiecznego transportu osób. Taksówki mogą przewozić maksymalnie 9 osób wraz z kierowcą i bagażem. Powinny posiadać minimum dwa miejsca przeznaczone dla pasażerów, a w przypadku taxi bagażowego – przynajmniej jedno. Nie ma natomiast konkretnych wytycznych co do wielkości czy pojemności pojazdu. Ponadto pojazd powinien mieć minimum dwoje drzwi z boku każdego nadwozia, ewentualnie dwoje drzwi po stronie prawej, jedne z tyłu nadwozia i jedne po lewej stronie. Na dachu auta musi znajdować się podświetlony napis „TAXI”.

Jakie auto wybrać na taxi Warszawa?

Wybierając samochód z przeznaczeniem na taxi Warszawa lub inne dowolne miasto, nie musisz kupować auta nowego. Przewożenie ludzi to praca, która wiąże się z bardzo dużą eksploatacją samochodu. Ponadto w kabinach często zdarzają się „wypadki”, np. zabrudzenie siedzisk, oblanie ich napojami, zniszczenie przez zwierzęta itp. Piękne, nowe auto wprost z salonu szybko straciłoby więc swój urok. Dlatego też najlepiej zdecydować się na dobrej klasy pojazd z drugiej ręki.

Jakie używane auto na taxi kupić? Wybierając solidne, a przy tym tanie taxi, weź pod uwagę kilka parametrów. Dobre auto powinno być mało awaryjne i wytrzymałe. Pojazd musi być również bezpieczny i w dobrym stanie technicznym, potwierdzonym stosownym zaświadczeniem ze stacji diagnostycznej. Powinien też cechować się niskim spalaniem podczas jazdy po mieście. Podróże w godzinach szczytu wiążą się z emisją znacznych ilości spalin do atmosfery. Niskie spalanie jest zatem ważne nie tylko ze względów finansowych (niższe spalanie to mniejsze zużycie paliwa, a tym samym oszczędności pieniężne), ale również stanowi wyraz troski o powietrze i środowisko.

Najlepiej, aby w aucie była zamontowana sprawna klimatyzacja. Na komfort jazdy pasażerów może wpływać automatyczna skrzynia biegów, dlatego warto zastanowić się nad zakupem auta z automatem, choć nie jest to konieczne.

Jaki samochód na taxi? Opinie

W rankingach kierowców taksówek na najlepszy samochód do transportu osób znaleźć można takie marki jak Toyota, Renault, Fiat, Citroen i Mercedes. To polecane modele w przypadku, gdy zastanawiasz się, jakie auto na taxi do 20 tys. złotych kupić. Jaki samochód na taxi opinie są różne. W tej cenie z powodzeniem znajdziesz różne samochody sprawdzonych marek, które świetnie sprawdzą się jako taxi. Jeśli jednak dysponujesz wyższą kwotą, możesz zdecydować się na niezawodne BMW serii 5, Audi A6, Mercedesa klasy E, Volkswagena Passata czy Peugeoty.

(artykuł sponsorowany)

Tanie i dobre auto na taksówkę – 5 propozycji

Jaki samochód na taksówkę wybrać? W skrócie: komfortowe, bezpieczne, tanie oraz względnie młode. Przyjrzyjmy się zatem pięciu różnym propozycjom do 5 000 PLN, które nadają się do eksploatacji na taxi. A zacznijmy od…

…słowa ostrzeżenia, bo nie znajdziesz tu żadnego auta prestiżowego, którego ubezpieczenie i serwis pochłania garnuszek złota rocznie. Taksówka służy do zarabiania pieniędzy – a im mniej kosztów będzie generować, tym więcej zostanie w Twojej kieszeni.

Renault Modus (2004-2012)

W przeciwieństwie do swojego japońskiego bliźniaka, czyli Nissana Note, Modus nie zdobył większej popularności – przez co jest niezwykle tani. Oferuje przestronne wnętrze, dobry poziom bezpieczeństwa (5 gwiazdek w Euro NCAP), porządne silniki benzynowe i nieco kapryśną elektrykę. Szukaj auta z turbodoładowanym 1.2 Tce lub wolnossącym 1.6.

Škoda Fabia I (1999-2008)

Fabia pierwszej generacji jest niezwykle popularnym autem wśród kierowców Bolta. Mogłaby mieć nieco trwalsze zawieszenie, ale za to spala niewielkie ilości paliwa. Rekomendujemy auta z silnikiem benzynowym 1.4 MPI, a w drugiej kolejności – Diesla 1.9 TDI.

Honda Civic VII (2001-2005)

Problemy: rdza, przedwcześnie zużywające się amortyzatory oraz łożyska w skrzyniach biegów łączonych z silnikami 1.4 i 1.6. Krótka ta lista, prawda? Civic VII to niezawodne auto za małe pieniądze. Szukaj czegoś z dobrze udokumentowaną historią.

Škoda Octavia I (1996-2010)

Octavia to klasyka wśród taksówek. Owszem, czasami zdarzają się drobne awarie pokroju gnijących wiązek elektrycznych, ale można je usunąć niewielkim kosztem. Ponieważ Diesle 1.9 bywają już wysłużone, polecamy silniki benzynowe – zwłaszcza 1.8 125 KM.

Citroën C5 I (2000-2008) – warunkowo

C5 jest równie komfortowy – dzięki hydropneumatycznemu zawieszeniu i świetnym fotelom – co upierdliwy, przez powtarzające się, pomniejsze usterki. Lifting z 2004 r. wiele poprawił, dlatego polecamy Cytrynę tym, którzy są w stanie dołożyć nieco do młodszego egzemplarza. Unikaj aut z silnikiem 2.0 HPi, 2.2 HDI, 3.0 V6 i/lub nieznaną historią.

키워드에 대한 정보 jakie auto na taxi

다음은 Bing에서 jakie auto na taxi 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jakie auto wybrać pod Uber lub Bolt (Taxify)? Rekomendowane auta, zasady oraz porady ekspertów.

  • #uber
  • #taxify
  • #bolt
  • #auto do przewozu osób
  • #auto pod uber
  • #auto pod Bolt
  • #wynajem aut uber
  • #wynajem aut bolt
  • #taksówka
  • #wynajem na taksówkę
  • #auto pod taxi
  • #skoda octavia
  • #partner uber
  • #partner taxify
  • Bezawaryjne auto
  • #zakup auta uber
  • #wynajem pod uber
  • #uber opinie
  • #bolt opinie
  • #zacharoff
  • #zawsze gratem
  • #marek drives
  • #dougdemuro
  • #hooviesgarage
  • #jakie auto pod uber
  • #jakie auto pod bolt
  • #jakie auto pod taxi

Jakie #auto #wybrać #pod #Uber #lub #Bolt #(Taxify)? #Rekomendowane #auta, #zasady #oraz #porady #ekspertów.


YouTube에서 jakie auto na taxi 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jakie auto wybrać pod Uber lub Bolt (Taxify)? Rekomendowane auta, zasady oraz porady ekspertów. | jakie auto na taxi, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  Koksownicza 1 Dąbrowa Górnicza | Rose Ratuje Remis | Legia - Górnik | Skrót | Ekstraklasa | 2022/23 | 6. Kolejka 상위 232개 답변

Leave a Comment