Kolory Ocen W Librusie | Librus Synergia – Kategorie Ocen + Ocenianie Ucznia 277 개의 가장 정확한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “kolory ocen w librusie – Librus Synergia – kategorie ocen + ocenianie ucznia“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Alicja Ołowniuk 이(가) 작성한 기사에는 조회수 10,479회 및 좋아요 42개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

kolory ocen w librusie 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Librus Synergia – kategorie ocen + ocenianie ucznia – kolory ocen w librusie 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

kolory ocen w librusie 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Czy kolory ocen na librusie mają jakieś znaczenie – Zapytaj

Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Czy kolory ocen na librusie mają jakieś znaczenie ? … 1 ocena Najlepsza odp: 100%. 1. 0. Odpowiedz. Zapytaj.onet.pl …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: zapytaj.onet.pl

Date Published: 1/20/2022

View: 3596

Uruchamiamy kciuk! Zmiany w aplikacji mobilnej Librus 2019 …

Aplikacja Librus – dzięki niej zobaczysz ostatnią ocenę z matematyki … każda nowa ocena wyświetlona w tym kolorze dotyczy tego przedmiotu.

+ 여기에 보기

Source: portal.librus.pl

Date Published: 11/2/2021

View: 4606

System oceniania | Academos

Poziom powyżej oczekiwań, kolor niebieski (powyżej przeciętnej)– uczeń włożył maksymalny … 2) Bieżące ocenianie oraz śródroczne i roczne ustalanie ocen …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: academos.krakow.pl

Date Published: 8/1/2022

View: 4862

Jakim kolorem wpisujecie oceny do dziennika? – Forum dla …

Witam. Postanowiłam zadać to pytanie, ponieważ zakazano nam w szkole wpisywania do dziennika kolorem czerwonym ocen ze sprawdzianów.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.45minut.pl

Date Published: 4/16/2022

View: 7358

Dziennik Librus – krótki poradnik dla rodziców – Antyweb

Librus to elektroniczny dziennik, w którym rodzice mogą podejrzeć oceny i frekwencję swojego dziecka. Podpowiadamy jak się po nim poruszać.

+ 더 읽기

Source: antyweb.pl

Date Published: 6/19/2022

View: 8955

Średnie ocen w librusie – SP Markowa

Wagi poszczególnych ocen określa każdy nauczyciel dla swojego przedmiotu (wagi są wyświetlane przy ocenach w dzienniku Librus). Proponowana …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.spmarkowa.pl

Date Published: 6/4/2021

View: 6569

주제와 관련된 이미지 kolory ocen w librusie

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Librus Synergia – kategorie ocen + ocenianie ucznia. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Librus Synergia - kategorie ocen + ocenianie ucznia
Librus Synergia – kategorie ocen + ocenianie ucznia

주제에 대한 기사 평가 kolory ocen w librusie

  • Author: Alicja Ołowniuk
  • Views: 조회수 10,479회
  • Likes: 좋아요 42개
  • Date Published: 2021. 6. 7.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=nVXVYLpd6EM

O co chodzi z kolorami ocen na Librusie?

Nowością jest wprowadzenie kolorów dla każdego przedmiotu. Dany kolor jest konsekwentnie wykorzystywany w poszczególnych widokach aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu wystarczy jeden rzut oka, by wiedzieć, jakiego przedmiotu dotyczy dana informacja.

Co oznaczają te kolorowe oceny?

Żółty – oznacza, że ocena nie jest wystawiona przez prowadzącego. Fioletowy – oznacza, że ocena jest poprawiona; wybierając opcję modyfikacji oceny można zobaczyć poprzednią ocenę, która została poprawiona. Szary – oznacza, że ocena jest spoza skali (dopisek).

Jak zmienić kolor oceny w Librusie?

Jak zmienić oceny w Librusie (i nie tylko)?

Następnie należy najechać na ocenę i nacisnąć na nią. W kodzie, który się pojawi pod spodem musicie znaleźć cyferkę tej oceny (np. 3), po czym dwukrotnie na nią nacisnąć i będziecie mieli możliwość jej zmiany.

Jak się zmienia oceny na Librusie?

Przed dodaniem uczniowi oceny, należy wprowadzić w systemie kategorie, z którymi oceny te będą przydzielane. Kategorie mogą zostać dodane w widoku Ustawienia → Kategorie ocen na koncie administratora (będą wówczas miały zasięg globalny) i na koncie nauczyciela (dostępne tylko na koncie tego nauczyciela).

Jaką średnią ma 4?

średnia stopień
od 2,60 do 3,60 dostateczny
od 3,61 do 4,60 dobry
od 4,61 do 5,30 bardzo dobry
od 5,31 celujący

Co to znaczy ocena z gwiazdką?

Gwiazdki ocen to jedna z możliwości wykorzystania fragmentów rozszerzonych. Wzbogacą wyniki organiczne o dodatkowe informacje, wyświetlane użytkownikom w wynikach wyszukiwania Google. Obok możliwości wyświetlania zdjęć przy przepisach kulinarnych, gwiazdki są jednym z najbardziej rzucających się w oczy formatów.

Co oznacza niebieski kolor w dzienniku?

Ciemno niebieskie tło Kolorem granatowym podświetlane jest miejsce aktywne (np. wskazane kursorem myszy) wewnątrz aktywnego okna.

Czy 2 to ocena pozytywna?

Od 1991 roku powyższa skala została poszerzona, dodano ocenę 1 (niedostateczną) i ocenę 6 (celującą). Ocena 2 stała się od tej chwili oceną pozytywną o nazwie mierna (od roku szkolnego 1999/2000 zmieniono nazwę oceny 2 na dopuszczająca).

Czy jedynka to dobra ocena?

w Polsce obowiązywała skala ocen mająca 4 stopnie – od 2 do 5. Po 1991 roku skalę tę rozszerzono o dwie oceny – o “jedynkę” – 1, czyli ocenę niedostateczną i o ocenę celującą, czyli “szóstkę” – 6. Najgorsza do tej pory ocena, jaką była dwója, zamieniła się w ocenę pozytywną, czyli “mierną”.

Czy nauczyciel może usunąć ocenę?

Ocena wpisana do dziennika internetowego nie może być usuwana ani zmieniana bez podania przyczyn takiego postępowania. 12.1 Jeśli nauczyciel pomyli się wprowadzając błędną ocenę lub nieobecność, powinien jak najszybciej dokonać korekty.

Czy da się usunac ocene z Librusa?

Ocena wpisana do dziennika elektronicznego nie może być usuwana. Taka możliwość została zablokowana. Ocena może zostać zmieniona tylko w przypadku podania przyczyny.

Co to znaczy 0 w szkole?

Symbol “0” służy jako informacja dla ucznia, nauczyciela i rodzica o niewywiązaniu się z obowiązków ucznia, niezaliczeniu pracy pisemnej w terminie określonym w PZO oraz o niespełnieniu wymagań określonych w podstawie programowej i wymagań edukacyjnych na poszczególne oceny.

Czy Librus wylicza średnią?

Aplikacja wylicza i prezentuje jedynie średnią na koniec semestrów oraz koniec roku, bazując na ocenach końcowych (nie proponowanych). Oczywiście do średniej arytmetycznej brane są pod uwagę tylko te przedmioty, które zgodnie z przepisami wliczamy w średnią końcową.

Co zrobić żeby było widać średnią na Librusie?

Włącz opcje w ustawieniach dostępnych na pasku narzędzi przeglądarki. To rozszerzenie pozwala zobaczyć średnie ocen na stronie Librus Synergia.

Co to jest ocena t?

Oceny kształtujące: Przycisk Oceny kształtujące umożliwia wprowadzenie ocen w formie tekstowej, które w widoku ocen prezentowane są w formie litery T.

Co oznacza niebieski kolor w dzienniku?

Ciemno niebieskie tło Kolorem granatowym podświetlane jest miejsce aktywne (np. wskazane kursorem myszy) wewnątrz aktywnego okna.

Co to jest ocena t?

Oceny kształtujące: Przycisk Oceny kształtujące umożliwia wprowadzenie ocen w formie tekstowej, które w widoku ocen prezentowane są w formie litery T.

Co oznacza waga oceny w dzienniku elektronicznym?

Waga oceny oznacza ile razy weźmiemy ocenę do obliczeń średniej. Ocenę z wagą 3 traktujemy jakby ta ocena wystąpiła 3 razy a ocenę z wagą 2 tak, jakby wystąpiła 2 razy. Wagi poszczególnych ocen określa każdy nauczyciel dla swojego przedmiotu (wagi są wyświetlane przy ocenach w dzienniku Librus).

Co oznacza kropka na Librusie?

W dzienniku lekcyjnym mogą pojawiać się dodatkowo następujące wpisy: N- nieobecność na pisemnej formie sprawdzania wiedzy; (kropka)- aktywność lub braki. 6.

Ocenianie zajęć edukacyjnych

Ocenianie w Dzienniku lekcyjnym Optivum jest możliwe wyłącznie w obrębie wcześniej zdefiniowanych zadań stawianych uczniom. Innymi słowy, nie można w nim zapisać oceny z jakichkolwiek zajęć edukacyjnych zanim nie zostaną opisane podstawowe okoliczności, których ta ocena dotyczy. Jest to pozornie dość istotna różnica pomiędzy programem i tradycyjnym, papierowym dziennikiem lekcyjnym, w którym wpisy mogą być dokonywane w zasadzie w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie, nawet bez związku z przebiegiem nauczania. Różnica ta jest rzeczywiście jedynie pozorna, gdyż prędzej czy później każdy stopień wpisywany w papierowym dzienniku nabiera specyficznych przymiotów, jest też zawsze “za coś”. W istocie więc całą różnica sprowadza się do kolejności, w jakiej oceny trafiają do dziennika. Oceny z zajęć edukacyjnych zapisywane są na karcie Oceny okna Dziennik oddziału, która ukazuje się po kliknięciu przycisku narzędziowego . Przy wyborze karty Oceny program proponuje utworzenie przynajmniej jednego zadania dla danych zajęć edukacyjnych i odpowiadającej mu kolumny w tabeli ocen. Kolejne zadania dodaje się, wybierając operację Dodaj nowe zadanie z menu kontekstowego lub klikając przycisk po prawej stronie tabeli ocen. UWAGA! Osoba, która nie jest wychowawcą, prowadzącym lub administratorem gdy w widoku Oceny doda nowe zadanie automatycznie ustawione jest ono tak, aby nie było oznaczone jako zadanie obowiązkowe i nie wliczało się do średniej. Tylko osoby uprawnione np. prowadzący może zmienić ustawienia zadania. Przy dodawaniu zadania (w formatce przy liście typów zadań) pole dodawania nowego typu jest aktywne tylko w sytuacji gdy użytkownik posiada uprawnienia do modyfikacji słowników i struktury. Każde zadanie ma następujące cechy: • pole definiujące liczbę zadań , • jeden ze zdefiniowanych typów – listę typów można rozbudowywać, • nazwę i kod używany jako nagłówek tabeli ocen, • wagę – współczynnik różnicujący wkład oceny danego zadania w ocenę wypadkową w okresie klasyfikacyjnym, • skalę ocen , według której jest oceniane zadanie, • maksimum punktowe jakie można uzyskać za zadanie, • datę zapowiedzi zadania i przewidywaną datę kontroli wykonania zadania, • kolor, jakim mają zostać oznaczone oceny za zadanie, • wskazanie obowiązkowości zadania (konieczności poddania się ocenie przez wszystkich uczniów) i jego wpływu na ocenę klasyfikacyjną, • osobę wprowadzającą bądź modyfikującą dane, • pole służące do wpisywania notatek. Jak widać, liczba cech, jakimi opisane jest każde oceniane zadanie, wykracza poza tradycyjny opis kolumny w papierowym dzienniku lekcyjnym. Niektóre z nich, jak np. daty zapowiedzi i wykonania, stanowią dodatkowe cenne informacje dla ucznia i jego rodziców, które są im przekazywane za pośrednictwem korespondencji lub internetowej witryny Dzienniczka ucznia Optivum. Kategoryzacja zadań wraz z mechanizmami ich analizowania pozwala widzieć proces oceniania szerzej i pełniej niż w tradycyjnym dzienniku lekcyjnym. UWAGA! Istnieje możliwość ustalania kolejności zadań w widoku ocen. Aby przyporządkować kolejność zadań wystarczy przeciągnąć nagłówki zadań do wybranej pozycji. Kolejność zadań jest zapamiętywana również na wydrukach. Poszczególne zadania z tych samych zajęć edukacyjnych mogą być oceniane w dowolnie wybranej skali. Skalę ocen dla poszczególnych zadań można zmieniać tylko wtedy, gdy nie zostały jeszcze wystawione żadne oceny z tego zadania. Wpisywanie ocen Oceny wystawione za określone zadanie mogą być wpisywane na jeden z dwóch sposobów: • przez klikanie odpowiednich przycisków z symbolami stopni w prawym panelu okna, • przez wpisywanie odpowiednich symboli za pomocą klawiatury. Opis zastosowanej w widoku ocen kolorystyki: Czcionka: • Kolor czcionki jest zawsze taki jak kolor w typie zadania. • Czcionka italic – oznacza, że zadanie nie jest wliczane do średniej. • Czcionka zwykła – oznacza, że zadanie jest wliczane do średniej. Kolor tła komórki pod oceną: • Żółty – oznacza, że ocena nie jest wystawiona przez prowadzącego. • Fioletowy – oznacza, że ocena jest poprawiona; wybierając opcję modyfikacji oceny można zobaczyć poprzednią ocenę, która została poprawiona. • Szary – oznacza, że ocena jest spoza skali (dopisek). • Pomarańczowy – oznacza nieprawidłowości wskazujące, że ocena jest spoza skali. Kolor tła komórki pod pustym polem: • Lekko wyróżnione – oznacza, że zadanie jest obowiązkowe oraz, że w tym miejscu nie jest jeszcze wystawiona ocena. Przy wyliczonej średniej w kolumnie Średnia/Suma pojawia się znak wykrzyknika, który oznacza, że nie zostały wypełnione wszystkie oceny obowiązkowe ucznia. Każda ocena może być dopełniona komentarzem uzasadniającym ją czy też wskazującym sposób dalszej pracy ucznia nad danym zagadnieniem. Wpis oceny może być wielokrotnie poprawiany przez uprawnioną osobą w dowolnym momencie. Poprawione oceny są wyróżnione specjalnym kolorem. W bazie danych programu jest przechowywana cała historia zmian wpisów. W oknie właściwości poprawionej oceny widoczne są przyciski przewijania umożliwiające dotarcie do wpisów historycznych. Jedynie ostatnia ocena jest uwzględniania przy wyliczaniu oceny wypadkowej. UWAGA! W trakcie jednej sesji korzystania z programu można wielokrotnie zmieniać wpis danej oceny bez odkładania historii wpisów – wpisy dokonane przez danego użytkownika stają się trwałe dopiero po zamknięciu przez niego programu. Wpisanie w miejsce oceny ciągu znaków spoza listy stopni danej skali ocen powoduje potraktowanie go jako tzw. dopisku, który nie będzie uwzględniany przy wyliczaniu oceny wypadkowej. Komórki tabeli ocen zawierające dopiski oznaczone są szarym kolorem tła. UWAGA! Należy pamiętać, że symbole stopni są traktowane przez program literalnie, w szczególności np. “3+” jest symbolem stopnia we wbudowanej wewnątrzszkolnej skali ocen, natomiast “+3” nie (zostanie potraktowany jako cyfra 3,00). Oceny za zadania zdefiniowane przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia w zastępstwie nauczyciela, któremu przydzielono te zajęcia są oznaczone żółtym tłem. Ocena wypadkowa z zajęć Program na bieżąco wylicza tzw. ocenę wypadkową z ocen cząstkowych za poszczególne zadania z zajęć edukacyjnych, niezależnie od skali zastosowanej do każdego zadania. Ocena ta ma charakter jedynie pomocniczy, mający ułatwić ustalanie ocen klasyfikacyjnych i końcowych. UWAGA! Ocena klasyfikacyjna ustalona w ostatnim okresie klasyfikacyjnym w danym okresie promocyjnym nie jest przez program traktowana jako ocena końcowa – ta wymaga odrębnego ustalenia. Ocena klasyfikacyjna jest wyrażona w skali wybranej przy opisie danych zajęć w planie nauczania oddziału. Ocena końcowa jest zawsze wyrażona w urzędowej skali ocen z zajęć edukacyjnych. Ocena wypadkowa jest wyliczana jako średnia ważona wszystkich ocen cząstkowych za zadania brane pod uwagę przy klasyfikacji (z ustawionym znacznikiem “Do klasyfikacji” we właściwościach zadania), z wagami przypisanymi każdemu z tych zadań. Ocena wypadkowa jest wyrażana jako wartość liczbowa, której towarzyszy przedział urzędowej skali ocen, w którym ta wartość się mieści. Na wartość oceny wypadkowej ma także wpływ ustawienie znaczników opisujących kryteria oceniania w opisie pozycji danych zajęć w planie nauczania oddziału. Ustawienie wskaźnika średnia ocen w podsumowaniu powoduje, że przy wyliczaniu oceny wypadkowej brane są pod uwagę wartości procentowe (znormalizowane) poszczególnych ocen w każdej ze skal, a następnie ich średnia ważona przeliczana jest na odpowiednią wartość w urzędowej skali. Wstępnie znacznik ten jest ustawiony. Ustawienie znacznika znormalizowana suma punktów w podsumowaniu stosuje się w przypadku punktowego systemu oceniania. Przy wyliczaniu oceny brane są pod uwagę wartości poszczególnych punktów w każdej ze skal, a następnie są sumowane według wybranej skali. Skala ocen klasyfikacyjnych powinna mieć taką liczbę punktów jak suma punktów za poszczególne zadania, w przeciwnym razie ta suma punktów za zadania zostanie „znormalizowana” jak wskazuje opis do skali wybranej jako skala klasyfikacyjna. Wstępnie znacznik ten nie jest ustawiony. Na przykład jest 5 zadań po 20 punktów każde, uczeń uzyskał 5,10,10,15,20 punktów czyli w sumie 60 na 100. Wartość 60 w podsumowaniu pojawi się wtedy, kiedy skala ocen klasyfikacyjnych zostanie usta-wiona jako skala punktowa od 0 do 100. Ale jeśli skala ocen klasyfikacyjnych jest ustawiona jako skala 20 punktowa, to w podsumowaniu będzie wyliczone, że ma nie 60/100 tylko 12/20 (bo 60/100 znormalizowane do skali 20 punktowej to jest 12). Ustawienie znacznika uwzględniaj poprzednie okresy powoduje, że wartość oceny wypadkowej zostanie wyliczona na podstawie wszystkich ocen cząstkowych od początku okresu promocyjnego, w przeciwnym wypadku wartość ta będzie wyliczona jedynie na podstawie ocen wystawionych we wskazanym okresie klasyfikacyjnym. Wstępnie znacznik ten nie jest ustawiony. Domyślnych ustawień znaczników opisujących kryteria oceniania nie należy zmieniać bez dokładnego zrozumienia skutków ich ustawienia, jeśli wyliczana przez program ocena wypadkowa ma stanowić prognozę oceny klasyfikacyjnej. Oceny roczne Jeśli w programie Sekretariat Optivum nie założono uczniom arkuszy ocen rocznych, to przy wstawianiu oceny rocznej (w widoku Oceny dziennika oddziału) program wyświetla pytanie, czy założyć arkusz ocen dla danego ucznia. W przypadku wybrania opcji Nie pojawi się informacja, że najpierw należy utworzyć arkusz ocen. Dodatkowo w oknie Oceny roczne, edycja istnieje możliwość określenia czy ocena jest z przedmiotu obowiązkowego, dodatkowego czy też uzupełniającego. Oceny z godziny z wychowawcą Godzina z wychowawcą jest traktowana przez program jak wszystkie inne zajęcia edukacyjne, a więc można w jej ramach stawiać uczniom zadania, a następnie je oceniać. W istocie godzina z wychowawcą należy do specjalnej kategorii zajęć “zachowanie”, a zadania i oceny z nią związane dotyczą zachowania uczniów. Zadania opisane dla godziny z wychowawcą powinny się odnosić nie tyle do konkretnych czynności poleconych uczniom do wykonania, co do rozmaitych aspektów ich funkcjonowania w szkole. Mogą to być zatem kategorie wynikające z kryteriów oceniania zachowania zapisanych w statucie szkoły. Na ocenę klasyfikacyjną zachowania mają także wpływ rozmaite uwagi dotyczące uczniów rejestrowane przez wszystkich nauczycieli.

Czy da się zmienić ocenę w Librusie na stałe?

Zmiana oceny w Librusie, Vulcanie lub EduDzienniku to nie taka trudna sprawa jak niektórym może się wydawać! Wbrew pozorom nie potrzebujecie żadnego doświadczenia programistycznego, bo wszystko zrobiliśmy za Was.

Jak zmienić oceny w Librusie (i nie tylko)?

Na początku przedstawimy Wam sposób pierwszy, który zmienia oceny tylko do momentu odświeżenia strony. Niżej znajdziecie sposób, dzięki któremu zmienicie oceny na zawsze! 🙂

Okej, zaczynamy od sposobu krótkotrwałego! Bez znaczenia z jakiej przeglądarki korzystacie (działa to w Operze, Google Chrome i Mozilli Firefox) wystarczy nacisnąć kombinację klawiszy Ctrl + Shift + C. Następnie należy najechać na ocenę i nacisnąć na nią. W kodzie, który się pojawi pod spodem musicie znaleźć cyferkę tej oceny (np. 3), po czym dwukrotnie na nią nacisnąć i będziecie mieli możliwość jej zmiany. Wpisujecie np. 5 i zamykacie okienko zmiany kodu. To tyle, gotowe! Proste, ale niestety mało przydatne, bo po odświeżeniu strony ocena zmienia się z powrotem na poprzednią.

Pozwólcie więc, że teraz przedstawimy Wam drugi sposób, jeszcze prostszy i o wiele bardziej skuteczny. Zmienia on ocenę na stałe! 🙂

Zmiana ocen w dzienniku elektronicznym NA STAŁE

Przedstawimy Wam instrukcję krok po kroku, żebyście się nie pogubili 🙂

Wejdź na stronę zmieniacza ocen – https://lepszeoceny.pl/zmiana-ocen/ Wybierz dziennik elektroniczny (Librus Synergia/Vulcan/eduDziennik) Podaj swój login lub e-mail którego używasz do logowania się do dziennika Wypełnij informacje o starej ocenie – przedmiot, data wstawienia, kategoria oceny oraz oczywiście stara ocena Wybierz jaką ocenę chcesz mieć nową i naciśnij “Generuj” Poczekaj chwilę, a następnie przejdź krótką weryfikację (wyślemy kod na Twój telefon – zabezpiecza to generator przez nadużyciami) Odśwież stronę e-dziennika i ciesz się zmienioną oceną!

To proste, prawda? W ten sposób możecie bardzo prosto zmienić ocenę w dzienniku elektronicznym! Wyobraźcie sobie zazdrość i miny znajomych, gdy będziecie mieli lepsze oceny od niech bez konieczności nauki 😉 Prosimy tylko o uważanie i nie zmienianie zbyt dużej ilości ocen – może to grozić wykryciem ze strony nauczyciela!

Czy kolory ocen na librusie mają jakieś znaczenie ?

Tak mają. Świadczą np które z nich to sprawdziany , kartkówki czy zadania domowe

Tak mają świadcza np które z nich to sprawdziany , kartkówki czy zadania domowe

System oceniania

CODZIENNA PRACA UCZNIÓW W KLASACH 1-3 (PO OBSERWACJI) OCENIANA JEST W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB:

UMIEJĘTNOŚCI I WIADOMOŚCI OZNACZANE SĄ DLA UŁATWIENIA SYMBOLAMI I KOLORAMI, JEDNAK SAM OPIS JEST OCENĄ WŁAŚCIWĄ:

Poziom powyżej oczekiwań, kolor niebieski (powyżej przeciętnej)– uczeń włożył maksymalny wysiłek w opanowanie umiejętności i wiadomości wykraczających ponad podstawę programową. (np. po klasie 1: Uczeń sprawnie dodaje i odejmuje w zakresie 100)

Poziom zgodności z oczekiwaniami, kolor żółty (w normie) – uczeń włożył wystarczający wysiłek w opanowanie określonych umiejętności i wiadomości które są zgodne z podstawą programową. (np. po klasie 1: Uczeń sprawnie dodaje i odejmuje w zakresie 20)

Poziom poniżej oczekiwań, kolor różowy (poniżej przeciętnej) – uczeń nie opanował określonych umiejętności i wiadomości określonych w podstawie programowej. (np. po klasie 1: Uczeń nie potrafi liczyć w zakresie 10, nawet na konkretach)

Ocenianie ma na celu dostarczanie rodzicom (prawnym opiekunom) i nauczycielom informacji o postępach, trudnościach i specjalnych uzdolnieniach ucznia oraz umożliwienie nauczycielom doskonalenia organizacji i metod pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Ponadto w klasach 1-3 informuje się ucznia o poziomie jego osiągnięć edukacyjnych i postępach w tym zakresie w sposób określony przez nauczyciela aby pomóc uczniowi w samodzielnym planowaniu swojego rozwoju, zachęcać do obowiązkowości oraz by go motywować do dalszej, systematycznej pracy.

Ocenianie wewnątrzszkolne

§ 21

1. Ocenianiu podlegają osiągnięcia edukacyjne ucznia oraz jego zachowanie. Szczegółowe zasady przyjętego w szkole systemu oceniania ujmuje szkolny system oceniania, zatwierdzany przez radę pedagogiczną.

2. Ocenianie osiągnięć edukacyjnych ucznia polega na rozpoznaniu przez nauczycieli poziomu i postępów w opanowaniu przez ucznia wiadomości i umiejętności w stosunku do wymagań edukacyjnych wynikających z podstawy programowej i realizowanych w szkole programów nauczania uwzględniających tę podstawę oraz na formułowaniu oceny.

3. Ocenianie zachowania ucznia polega na rozpoznawaniu przez wychowawcę klasy, nauczycieli oraz uczniów danej klasy stopnia respektowania przez ucznia zasad współżycia społecznego i norm etycznych.

§ 22

Ocenianie służy następującym celom:

1) Informowaniu ucznia o poziomie jego osiągnięć edukacyjnych i jego zachowaniu oraz o postępach w tym zakresie,

2) Pomocy uczniowi w samodzielnym planowaniu swojego rozwoju,

3) Motywowaniu ucznia do dalszych postępów w nauce i zachowaniu,

4) Dostarczaniu rodzicom i nauczycielom informacji o postępach, trudnościach i specjalnych uzdolnieniach ucznia,

5) Umożliwieniu nauczycielom doskonalenia organizacji i metod pracy dydaktyczno – wychowawczej.

§ 23

Ocenianie wewnątrzszkolne obejmuje:

1) Formułowanie przez nauczycieli wymagań edukacyjnych, ustalanie kryteriów oceniania zachowania oraz informowanie o nich uczniów i rodziców w trybie określonym w paragrafie 25 i 27.

2) Bieżące ocenianie oraz śródroczne i roczne ustalanie ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i oceny klasyfikacyjnej zachowania według skali określonej w paragrafie 24.

3) Przeprowadzanie egzaminów klasyfikacyjnych, o których mowa w paragrafie 30 i ustalanie ocen klasyfikacyjnych.

4) Ustalanie warunków i trybu uzyskania wyższych niż przewidywane rocznych ocen

klasyfikacyjnych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania.

5) Ustalania warunków i sposobu przekazywania rodzicom (prawnym opiekunom) informacji o postępach i trudnościach ucznia w nauce.

§ 24

Skala ocen

1. Rok szkolny dzieli się na dwa okresy: jesienny i wiosenny. Datę zakończenia okresu jesiennego ustala rada pedagogiczna na plenarnym posiedzeniu, rozpoczynającym dany rok szkolny.

2. Ocena na świadectwie jest oceną za pracę całoroczną.

3. Klasyfikowanie końcowe w klasach I – III polega na podsumowaniu osiągnięć edukacyjnych ucznia w danym roku szkolnym i ustaleniu jednej oceny klasyfikacyjnej oraz oceny zachowania.

4. Ocena klasyfikacyjna w klasach I – III jest oceną opisową. Roczna opisowa ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych uwzględnia poziom opanowania przez ucznia wiadomości i umiejętności z zakresu wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla I etapu edukacyjnego oraz wskazuje potrzeby rozwojowe i edukacyjne ucznia związane z przezwyciężeniem trudności w nauce lub rozwijaniem uzdolnień.

5. Począwszy od klasy czwartej oceny klasyfikacyjne śródroczne (za pierwszy okres) z zajęć edukacyjnych są wystawiane według następującej skali:

celujący, plus/minus bardzo dobry, bardzo dobry, plus/minus dobry, dobry, plus/minus dostateczny, dostateczny, plus/minus dopuszczający, dopuszczający, niedostateczny.

6. Oceny klasyfikacyjne roczne z zajęć edukacyjnych wystawiane są według następującej skali: celujący, bardzo dobry, dobry, dostateczny, dopuszczający, niedostateczny.

7. Oprócz ocen podanych w ustępach 5 i 6 uczeń może mieć wystawione jako oceny cząstkowe: minus bardzo dobry, minus dobry, minus dostateczny. Wprowadza się też symbol zero („0”), który stosuje się w wypadku ucznia, który nie zgłosi się na zapowiedziany wcześniej pisemny sprawdzian wiadomości.

8. Wszelkie inne symbole używane w zapisach w dokumentacji szkolnej muszą być opatrzone legendą.

§ 25

1. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów opracowują wymagania edukacyjne na poszczególne śródroczne i roczne oceny klasyfikacyjne. Ocenie klasyfikacyjnej śródrocznej z zajęć edukacyjnych wyrażonej w skali podanej w paragrafie 24, ust. 5 musi towarzyszyć ocena opisowa dostosowana do specyfiki danego przedmiotu.

2. Nauczyciele na początku każdego roku szkolnego informują uczniów oraz rodziców (prawnych opiekunów) o wymaganiach edukacyjnych wynikających z realizowanego przez siebie programu nauczania oraz o sposobach sprawdzania osiągnięć edukacyjnych uczniów, a także o warunkach i trybie uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych. Poziomy wymagań edukacyjnych odpowiadających poszczególnym ocenom nauczyciel zamieszcza w proponowanym programie nauczania.

3. Wychowawca klasy na początku każdego roku szkolnego informuje uczniów oraz ich rodziców (prawnych opiekunów) o warunkach i sposobie oraz kryteriach oceniania zachowania oraz warunkach i trybie uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania. Informacje, o których mowa w ust. 2 , nauczyciel przekazuje uczniom w formie ustnego wyjaśnienia w trakcie zajęć edukacyjnych, natomiast rodzicom wychowawca klasy

4. Ustalona przez nauczyciela śródroczna i roczna ocena klasyfikacyjna jest ostateczna, z zastrzeżeniem § 33.

5. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) i po uzyskaniu zgody wychowawcy klasy lub na wniosek wychowawcy klasy i po uzyskaniu zgody rodziców (prawnych opiekunów) rada pedagogiczna może postanowić o promowaniu ucznia klasy I i II do klasy programowo wyższej również w ciągu roku szkolnego.

6. Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim i ponad-wojewódzkim otrzymują z danych zajęć edukacyjnych celującą roczną ocenę klasyfikacyjną.

§ 26

1. Zasady zwalniania ucznia z zajęć wychowania fizycznego, zajęć komputerowych, informatyki oraz nauki drugiego języka obcego określają odpowiednie przepisy dla szkół publicznych.

§ 27

Zasady oceniania zachowania

1. Ocena zachowania powinna uwzględniać następujące elementy: funkcjonowanie ucznia w środowisku szkolnym; respektowanie norm współżycia społecznego; respektowanie ogólnie przyjętych norm etycznych; frekwencja na zajęciach edukacyjnych, aktywność w działalności szkoły; kulturę osobistą wobec innych uczniów i nauczycieli, zarówno w szkole, jak i poza szkołą (np. podczas wycieczki, wyjścia do teatru); stosunek do obowiązków szkolnych. Szczegółowe kryteria ustalania klasyfikacyjnej oceny zachowania zawiera Szkolny System Oceniania.

2. Śródroczna i roczna klasyfikacyjna ocena zachowania ustalana jest według następującej skali: wzorowe, bardzo dobre, dobre, poprawne, nieodpowiednie, naganne.

3. Klasyfikacyjną ocenę zachowania ustala wychowawca klasy po zasięgnięciu opinii nauczycieli w czasie indywidualnych konsultacji, samorządu klasy oraz ocenianego ucznia. Tak ustalona ocena jest ostateczna, z zastrzeżeniem § 33.

§ 28

Terminy ustalania ocen klasyfikacyjnych

1. Na tydzień przed rocznym klasyfikacyjnym plenarnym posiedzeniem rady pedagogicznej nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne są zobowiązani poinformować ucznia i jego rodziców o przewidywanych dla niego rocznych ocenach klasyfikacyjnych zajęć edukacyjnych i przewidywanej rocznej ocenie klasyfikacyjnej zachowania. Uczniowie informowani są o przewidywanych ocenach podczas lekcji, rodzice – przez wychowawcę klasy w formie pisemnej w dzienniczku ucznia. Rodzic winien potwierdzić własnoręcznym podpisem fakt zapoznania się z wpisem wychowawcy. Brak podpisu rodzica nie może być podstawą wszczęcia procedury, o której mowa w § 31.

2. W wypadku wprowadzenia dziennika elektronicznego za jego pośrednictwem rodzice będą poinformowani o przewidywanych ocenach rocznych. Zapewnienie rodzicowi przez szkołę dostępności do internetowego wykazu ocen (opłacenie dostępu, wygenerowanie i dostarczenie kodów dostępu) zwalnia szkołę z powiadamiania rodzica o przewidywanych ocenach rocznych w sposób opisany w ust. 1.

§ 29

Zasady przeprowadzania egzaminów klasyfikacyjnych

1. Szczegółowe warunki, tryb i zasady trybu przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego ustala rozporządzenie ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych.

§ 30

Zasady przeprowadzania egzaminów poprawkowych

1. Począwszy od klay IV uczeń, który w wyniku rocznej klasyfikacji uzyskał ocenę niedostateczną z jednych bądź dwóch zajęć edukacyjnych, może zdawać egzamin poprawkowy z tych zajęć.

2. Szczegóły trybu przeprowadzania egzaminu poprawkowego ustala rozporządzenie ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych.

3. Rada pedagogiczna może jeden raz w ciągu danego etapu edukacyjnego promować do klasy programowo wyższej ucznia, który nie zdał egzaminu poprawkowego z jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, pod warunkiem że te obowiązkowe zajęcia edukacyjne są, zgodnie ze szkolnym planem nauczania, realizowane w klasie programowo wyższej.

§ 31

Warunki i tryb uzyskania wyższych niż przewidywane rocznych ocen klasyfikacyjnych

1. Uczeń lub jego rodzice mogą zwrócić się do nauczyciela o ustalenie wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych lub oceny klasyfikacyjnej zachowania.

2. Prośba może być wyrażona ustnie lub pisemnie.

3. Uczeń może uzyskać wyższą niż przewidywana przez nauczyciela roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych, jeśli w czasie pozostającym do ostatecznego ustalenia oceny spełni wymogi (np. uzupełni braki, wykona pracę, zaliczy sprawdzian etc.) w terminie i formie ustalonej przez nauczyciela. Warunkiem skorzystania z powyższego trybu jest, aby nauczyciel, biorąc pod uwagę oceny cząstkowe i postępy ucznia, uznał zmianę oceny za możliwą.

4. Uczeń może uzyskać wyższą niż przewidywana roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania, jeśli przedstawi przekonywujące i udokumentowane argumenty przemawiające za zmianą oceny.

5. Ocenę wyższą niż przewidywana uczeń może uzyskać również wówczas, jeśli po przekazaniu przez nauczyciela informacji o przewidywanej ocenie szkoła uzyska potwierdzoną informację o sukcesach odniesionych przez ucznia w związanej z danymi zajęciami dziedzinie (w przypadku oceny zajęć edukacyjnych) lub o godnej szczególnej pochwały postawie czy działalności w środowisku pozaszkolnym (w przypadku oceny zachowania).

§ 32

Tryb zgłaszania zastrzeżeń dotyczących ustalonej rocznej oceny klasyfikacyjnej

1. Uczeń lub jego rodzice (prawni opiekunowie) mogą zgłosić zastrzeżenia do dyrektora szkoły, jeśli uznają, iż roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych lub roczna ocena klasyfikacyjna zachowania została ustalona niezgodnie z przepisami prawa dotyczącymi trybu ustalania tej oceny. Zastrzeżenia mogą być zgłoszone w terminie do 7 dni od zakończenia zajęć dydaktycznych i powinny obejmować wskazanie odnośnych przepisów, które – zdaniem wnoszących zastrzeżenia – zostały naruszone.

2. Szczegóły trybu postępowania w przypadku stwierdzenia, że zgłoszone zastrzeżenie jest zasadne, ustala rozporządzenie ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych.

Dziennik Librus – krótki poradnik dla rodziców

Librus to jedno z najpopularniejszych narzędzi związanych z edukacją w szkole i niejeden rodzić z drżącym sercem codziennie loguje się do tej usługi by zajrzeć do dziennika swojego dziecka. Podpowiadamy jak założyć tam konto, jak się odnaleźć i nie oszaleć.

Dziennik Librus, czyli dzienniczek on-line

Librus to elektroniczny dziennik dający dostęp do informacji o obecności dziecka w szkole i jego postępach w nauce. Z punktu widzenia rodzica to po prostu wygodny w obsłudze i czytelny sposób na zapoznanie się z ocenami, pracami domowymi i frekwencją uczącego się w szkole dziecka, a także platforma do komunikowania się z nauczycielami.

LIBRUS Synergia to innowacyjne rozwiązanie zapewniające podniesienie jakości edukacji w placówce szkolnej. Pozwala odciążyć nauczyciela w uzupełnianiu dokumentacji, dzięki czemu ma on więcej czasu na dydaktykę. Automatyczny nadzór kluczowych obszarów pracy szkoły wspiera dyrektora w zarządzaniu placówką. Rodzicom system zapewnia szybki dostęp do informacji o uczniu i dzięki temu gwarantuje nieznany dotąd komfort współpracy ze szkołą.

– czytamy dodatkowo na stronie librus.pl

System został wybrany przez blisko 5500 placówek z 1200 samorządów.

Dziennik Librus – jak założyć konto?

Założenie konta librus jest bezpłatne i sprowadza się do wejścia na portal Librus Rodzina, a następnie kliknięcia przycisku “Rozpocznij”. To jednak nie wystarczy by mieć podgląd do e-dziennika, mechanizm ten jest bowiem trochę bardziej skomplikowany. Warto bowiem pamiętać, że konto w systemie Librus to jedno, a elektroniczny dziennik Librus Synergia to drugie.

Szkoła, która korzysta z elektronicznego dziennika Librus, powinna przekazać rodzicom login i hasło do odpowiedniego konta w systemie Synergia. Dopiero wtedy można połączyć je z założonym samodzielnie kontem Librus.

Logowanie do Librus Synergia, czyli elektronicznego dziennika Librus wymaga wpisania nazwy użytkownika i hasła (hasło można później samodzielnie zmienić) na stronie portal.librus.pl. W moim przypadku szkoła przekazała dwa komplety do logowania – jedno dla konta rodzica, drugie dla konta dziecka. Warto pamiętać, że login na oba konta to te same numery z tą różnicą, że konto dziecka posiada jeszcze na końcu literę “u”. Niestety nie da się szybko i wygodnie przełączyć między kontami – na każde z nich trzeba się logować oddzielnie.

Dziennik Librus – najważniejsze funkcje

Portal Librus często informuje o nowych funkcjach swojej platformy, większość uczniów i rodziców używa jednak tych najważniejszych. Po zalogowaniu się do elektronicznego dziennik Librus uzyskujemy dostęp do takich funkcji, jak:

Szczegółowy plan lekcji (oraz inne kwestie organizacyjne, jak choćby dyżury – choć tu poszczególne funkcje włączane są przez administratora konkretnej szkoły)

Uwagi, wyniki egzaminów i szczególne osiągnięcia ucznia

Ankiety

Na głównych ikonach e-dziennika umieszczono natomiast:

Oceny (szczegółowa rozpiska ocen z poszczególnych przedmiotów z podziałem na semestry)

(szczegółowa rozpiska ocen z poszczególnych przedmiotów z podziałem na semestry) Frekwencja – szczegółowa tabela obecności ucznia z informacjami o usprawiedliwieniach

– szczegółowa tabela obecności ucznia z informacjami o usprawiedliwieniach Wiadomości – coś na kształt skrzynki mailowej. Podczas redagowania nowej wiadomości adresaci wybierani są z listy nauczycieli. Istnieje również możliwość wysłania wiadomości do takich adresatów, jak szkolna rada rodziców, klasowa rada rodziców, wychowawcy, pedagog, administrator szkoły czy sekretariat oraz pomoc techniczna Librus.

– coś na kształt skrzynki mailowej. Podczas redagowania nowej wiadomości adresaci wybierani są z listy nauczycieli. Istnieje również możliwość wysłania wiadomości do takich adresatów, jak szkolna rada rodziców, klasowa rada rodziców, wychowawcy, pedagog, administrator szkoły czy sekretariat oraz pomoc techniczna Librus. Ogłoszenia – w tym miejscu publikowane są ogłoszenia szkolne

– w tym miejscu publikowane są ogłoszenia szkolne Terminarz z zaznaczonymi w kalendarzu wydarzeniami i świętami

z zaznaczonymi w kalendarzu wydarzeniami i świętami Zadania domowe. W tej zakładce nauczyciele przesyłają prace domowe uczniom. Pod listą aktualnych zadań umieszczono również wykres zadań domowych, dzięki któremu łatwiej zobrazować czas potrzebny na wykonanie konkretnej pracy.

Aplikacja mobilna Librus

Librus obsługiwany z poziomu strony www posiada pełną funkcjonalność. Ale można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej na iOS/Androida. Aby jednak uzyskać jej pełną funkcjonalność, niezbędne jest uiszczenie opłaty rocznej w wysokości 17 złotych (tak zwane mobilne dodatki). Jeśli zmierzacie korzystać z Librusa w ten sposób, zakup wydaje się koniecznością. W opłaconej wersji aplikacji otrzymujemy bowiem natychmiastowe powiadomienia, możliwość redagowania i odczytywania wiadomości i zadań domowych. Aktualizacja danych odbywa się również na bieżąco, gdy w bezpłatnej wersji aplikacji następuje ona co 3 godziny.

Dziennik Librus to narzędzie nie idealne, ale całkiem udane

Sytuacja w Polsce nie jest ciekawa i koronawirus COVID-19 skomplikował niejeden element naszego życia. Oberwało się również edukacji, która praktycznie z dnia na dzień musiała się przenieść do internetu. Jedne szkoły radzą sobie z tym lepiej, inne gorzej – jedni nauczyciele sprawnie odnaleźli się w nowej sytuacji i z powodzeniem używają dostępnych w sieci narzędzi, inni przeżywają katusze, co oczywiście bardzo negatywnie odbija się na uczniach i samym procesie nauczania.

Przeczytaj też: Hej, szkoło! Robisz to źle! Zdalna nauka po polsku A.D. 2020

Librus nie jest narzędziem idealnym i pewnie nigdy takim nie będzie. W przypadku wielu szkół to jednak podstawowa platforma zastępująca klasyczny dziennik oraz wygodny sposób na komunikowanie się z rodzicami. Sam używam Librusa regularnie, logując się zarówno na konto rodzica, jak i konto dziecka. Wiele rzeczy bym poprawił, ale jednak jeśli przyzwyczaić się do pewnych archaizmów i ogólnie delikatnego oderwania od tego, co oferują największe platformy sieciowe typu Google – to nie jest złe narzędzie. Za jego pomocą można szybko i sprawnie skontaktować się z nauczycielami, odczytywać ich wiadomości skierowane zarówno indywidualnie do rodzica/dziecka, jak i do całej klasy. Podejrzeć oceny dziecka, jego frekwencję, ogłoszenia szkolne, terminarz w którym wpisywane są ważne dla procesu edukacji wydarzenia oraz zadania domowe zlecane przez nauczycieli – a także ich aktualny stan. To zdecydowanie wygodniejsze niż podobne kwestie w czasach kiedy ja chodziłem do szkoły, szczególnie że nie trzeba tego wcale robić z poziomu przeglądarki internetowej, Librus działa również w aplikacji mobilnej na iOS oraz Androida – szkoda tylko, że aby uzyskać jej pełną funkcjonalność, konieczne jest uiszczenie opłaty.

Librus to oczywiście również konto dziecka, z którego mój syn korzysta aktualnie przede wszystkim do prac domowych zadawanych przez nauczyciela w systemie. Pamięć dziecka bywa ulotna, Librus wskazuje jednak jasno kiedy zadanie domowe zostało przydzielone i na jaki dzień ma być wykonane. Karty pracy przesłane przez nauczyciela można pobrać, a następnie odesłać zadanie – co będzie skutkować zaznaczonym na zielono statusem przesyłania rozwiązania. Szybkie, wygodne i raczej nie zauważyłem problemów z działaniem tego mechanizmu. Choć kiedy nie ukrywam, że wieczorami – kiedy zapewne większość rodziców zwalnia dzieciom swój komputer – Librus potrafi złapać przywieszkę i informować o błędach podczas pobierania i wysyłania plików.

Podsumowując – Librus działa, co jest wręcz nieocenione w chwili kiedy cała edukacja przeniosła się do internetu.

A jakie są Wasze doświadczenia z Librusem? Może znacie jakieś fajne ciekawostki, które ułatwiłyby nam wszystkim pracę z tą platformą?

grafika: 1, 2

Średnie ocen w librusie

W związku z wprowadzeniem w szkole dziennika elektronicznego zamieszczamy parę słów objaśnień w kwestii obliczania średnich ocen w systemie, oraz zależności pomiędzy wyliczoną średnią a oceną semestralną lub końcową otrzymaną przez ucznia.

Dziennik oblicza średnią ważoną ocen – co to właściwie znaczy? Z praktycznego punktu widzenia waga oceny oznacza ile razy weźmiemy ją do obliczeń średniej. Zatem ocenę z wagą 3 traktujemy jakby ta ocena wystąpiła 3 razy a ocenę z wagą 2 tak, jakby wystąpiła 2 razy.

Np. uczeń otrzymał oceny: 3 za sprawdzian (waga 3) i 5 za zadanie (waga 1) zatem dostaniemy:

(3+3+3+5)/4=3,5

W przypadku średniej ważonej wynik zależy zatem od wag poszczególnych ocen. W tym przypadku otrzymaliśmy średnią 3,5 (W przypadku średniej “zwykłej” było by to (3+5)/2=4).

Średnia ważona jest równoważna średniej “zwykłej” jeśli wszystkie wagi ocen są jednakowe.

To jeszcze nie koniec jeśli uczeń poprawia sprawdzian, to w dzienniku zobaczymy zapis w nawiasie kwadratowym, co oznacza, że system do obliczeń bierze średnią z obu podejść.

Załóżmy, że uczeń z przykładu powyżej poprawił sprawdzian i dostał z niego 5. Jak zmieni się jego sytuacja?

Najpierw obliczymy poprawę sprawdzianu było 3 a poprawił na 5: (3+5)/2=4. Tutaj obie oceny i sprawdzian i poprawa mają tę samą wagę zatem średnią liczymy “normalnie”. Do dalszych obliczeń bierzemy ocenę ze sprawdzianu =4.

obliczamy średnią ocen po poprawie: (4+4+4+5)/4=4,25

Ciągle poniżej oceny bardzo dobrej.

Obliczmy jeszcze jaka byłaby średnia tego ucznia gdyby od razu napisał sprawdzian na 5:

(5+5+5+5)/4=5

Wnioski:

Średnia ocen zależy od wagi poszczególnych ocen Poprawa oceny słabo wpływa na średnią więc lepiej się dobrze nauczyć na pierwszy termin. Jeśli już za pierwszym razem uczeń zawalił sprawdzian to na poprawę musi się naprawdę przyłożyć, aby poprawić swój wynik Jeżeli poprawa sprawdzianu nie daje oczekiwanego rezultatu trzeba zdobywać dobre oceny w inny sposób np. zgłaszając się na lekcji. Duża ilość “tanich” ocen również podnosi średnią.

Na zakończenie jeszcze kilka uwag:

Znak “+” podnosi ocenę o 0,5 z znak “-” obniża ocenę o 0,25 (3+ to 3,5 a 4- to 3,75) plusy i minusy z aktywności mogą być zamieniane są na oceny po zdobyciu ich określonej liczby (zależy od nauczyciela danego przedmiotu) Wagi poszczególnych ocen określa każdy nauczyciel dla swojego przedmiotu (wagi są wyświetlane przy ocenach w dzienniku Librus). Proponowana ocena z przedmiotu ustalona przez nauczyciela może odbiegać od średniej ważonej gdyż uczeń ma jeszcze możliwość zdobywania ocen. Ocena semestralna i końcowa ustalana jest na podstawie średniej ważonej przy czym oceny zaokrągla się do wyższej po osiągnięciu progu 0,7 (np. 3,70 to 4).

W załączniku zamieszczam arkusz kalkulacyjny pozwalający na poeksperymentowanie z różnymi wariantami ocen i lepsze zrozumienie działania dziennika.

Plik do pobrania

키워드에 대한 정보 kolory ocen w librusie

다음은 Bing에서 kolory ocen w librusie 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  심장 에 좋은 주스 | 뇌졸중과 심장마비를 일으키는 ‘혈전’ 이것을 자주 마시면 혈전이 싹 녹아 배출된다! 인기 답변 업데이트
See also  Gumy Alicja Janowicz Opinię | Trening Z Gumami Kwb #32 Bryczesy/Wewnętrzna Strona Uda 131 개의 자세한 답변

See also  배경 합성 어플 | 사진합성 최강앱 Snapseed 사용법 최근 답변 25개

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Librus Synergia – kategorie ocen + ocenianie ucznia

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Librus #Synergia #- #kategorie #ocen #+ #ocenianie #ucznia


YouTube에서 kolory ocen w librusie 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Librus Synergia – kategorie ocen + ocenianie ucznia | kolory ocen w librusie, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment