Kursy Online Z Certyfikatem Opinie | Czy Kursy Online Z Certyfikatem Poprawiają Sytuację Na Rynku Pracy 78 개의 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “kursy online z certyfikatem opinie – Czy kursy online z certyfikatem poprawiają sytuację na rynku pracy“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Izabella Wojtaszek 이(가) 작성한 기사에는 조회수 3,604회 및 좋아요 54개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

kursy online z certyfikatem opinie 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Czy kursy online z certyfikatem poprawiają sytuację na rynku pracy – kursy online z certyfikatem opinie 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

\”Czy kursy online z certyfikatem polepszają sytuację na znalezienie pracy, czy też nie? Proszę o odpowiedź.\” – Napisał Paweł.
Moją opinię na ten temat znajdziesz w poniższym wideo. Polecam zapoznanie się bez względu na to jaki kurs rozważasz. Poznasz 8 kryteriów pod kątem których warto sprawdzić każdy kurs czy szkolenie.
Kurs online wspomniany w wideo znajduje się tu: https://pracanawymiar.pl/odkryj-i-zdobadz-prace-marzen-kup/
Jeśli chcesz poznać opinie innych osób na temat tego czy innych moich programów szkoleniowych lub usług, to znajdziesz je tu: https://pracanawymiar.pl/opinie/ (w tym wypowiedzi w formie wywiadów wideo).
Owocnego oglądania! 🙂
Iza
PS: Jeśli potrzebujesz wsparcia w zdobywaniu pracy marzeń, to najlepiej zapisz się na wspomniany kurs. Możesz też skorzystać z webinaru wprowadzającego do tego programu, który odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Szczegóły i zapisy w linku: https://pracanawymiar.pl/webinaroiz/
Muzyka końcowa: bensound.com
➡️ Wejdź na moją stronę: https://pracanawymiar.pl
➡️ Zamów książkę: http://pasjatozamalo.pl
Znajdziesz tutaj wsparcie w tworzeniu wymarzonego życia zawodowego. Zarówno w dopasowaniu pracy do Twoich mocnych stron i talentów, jak i wsparcie w rozwoju oraz w zdobywaniu pracy marzeń, zleceń czy klientów.
➡️ W czym mogę Ci pomóc? [email protected]
➡️ Facebook: https://www.facebook.com/PracaNaWymiar/
➡️ Instagram: https://www.instagram.com/izabella_wojtaszek/
➡️LinkedIN: https://www.linkedin.com/in/izabellawojtaszek/
DZIĘKI, ŻE OGLĄDAŁEŚ – PAMIĘTAJ DOPASUJ PRACĘ DO SIEBIE! #pracanawymiar #IzabellaWojtaszek

kursy online z certyfikatem opinie 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Kursy online z certyfikatem TOP10 – E-pasje

atrakcyjne certyfikaty wydane przez firmę znaną na rynku szkoleń; kursy zawierają opinie i oceny użytkowników. Minusy: należy sprawdzić poziom aktualizacji …

+ 여기에 보기

Source: e-pasje.pl

Date Published: 7/9/2022

View: 899

Kursy online z certyfikatem – czy warto? – Szkolenia News

Jakie są opinie na ich temat? Kursy online i ich rodzaje. Sama nazwa właściwie nie ma dzisiaj znaczenia, gdyż organizatorzy kursów online z dużą …

+ 여기에 보기

Source: szkolenia-news.pl

Date Published: 8/5/2021

View: 428

Kursy i szkolenia online – hit czy kit? Opinie Polaków

Minione kilkanaście miesięcy przyniosło znaczące zmiany nie tylko w sposobach pracy, ale także metodach rozwoju zawodowego.

+ 여기에 보기

Source: media.pracuj.pl

Date Published: 2/23/2021

View: 9664

Kursy online – czy warto? – Forum – Benchmark.pl

W sieci dostępnych jest masa szkoleń mnie głównie interesują te gdzie po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uzyskuje się certyfikat. Wiem, że u nas …

+ 여기에 보기

Source: forum.benchmark.pl

Date Published: 12/30/2021

View: 3363

Opinie forum ranking o kursach i szkoleniach gowork google …

Super sprawa takie szkolenie/kurs przez internet POLECAM każdemu bo dużo można z niego wynieść i certyfikaty dały mi nawet podwyżke z pracy !

+ 더 읽기

Source: www.kursyszkolenia24.pl

Date Published: 8/5/2021

View: 9364

Najlepsze kursy online z certyfikatem za darmo – InterviewMe

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora: Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko! Stwórz CV …

+ 더 읽기

Source: interviewme.pl

Date Published: 5/18/2021

View: 704

Dobry kurs online? 7 kluczowych elementów, które musisz …

Interesuje Cię kurs online, ale nie wiesz, czy rzeczywiście dany kurs … Jeśli jedyne opinie, która uda Ci się znaleźć, są tylko na stronie z opisem kursu …

+ 여기에 더 보기

Source: dworzynska.com

Date Published: 12/3/2021

View: 762

Czy kursy online się liczą? Czy warto robić kursy online?

SPD SZKOLENIA – profesjonalne szkolenia online. Zdobądź praktyczną wiedzę i wartościowy certyfikat. Zapisz się już dziś i ucz się, gdziekolwiek …

+ 여기에 보기

Source: spdszkolenia.pl

Date Published: 7/7/2022

View: 7604

Centrum szkoleń MG-edu – Kursy i szkolenia online z …

Profesjonalne kursy i szkolenia online. Kursy z certyfikatem i zaświadczeniem MEN. Kursy biurowe, kadrowe, z zakresu HR … Opinie kursantów. ok-2282499_640.

+ 여기에 더 보기

Source: www.mg-edu.pl

Date Published: 4/26/2022

View: 9481

Kursy online z zaświadczeniem MEN – czyli jak wzbogacić …

Lista plusów kursów online z certyfikatem jest bardzo długa, dlatego tę formę … Warto poczytać opinie osób, które już wcześniej brały udział w kursie, …

+ 여기에 자세히 보기

Source: szkoleniaikursyonline.pl

Date Published: 7/19/2021

View: 5420

주제와 관련된 이미지 kursy online z certyfikatem opinie

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Czy kursy online z certyfikatem poprawiają sytuację na rynku pracy. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Czy kursy online z certyfikatem poprawiają sytuację na rynku pracy
Czy kursy online z certyfikatem poprawiają sytuację na rynku pracy

주제에 대한 기사 평가 kursy online z certyfikatem opinie

  • Author: Izabella Wojtaszek
  • Views: 조회수 3,604회
  • Likes: 좋아요 54개
  • Date Published: 2019. 9. 16.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=Ww_f6FfRq1k

Czy kursy online są coś warte?

Czy warto korzystać ze szkoleń online? Oczywiście. One nie gorsze niż szkolenia stacjonarne. Oczywiście takie dziedziny życia, gdzie szkolenia online po prostu nie da się zrobić na wysokim poziomie merytorycznym.

Jakie kursy warto zrobić przez internet?

Kursy które warto zrobić to między innymi programowanie, marketing internetowy, księgowość, logistyka, SEO oraz grafika komputerowa. Są to kursy niemalże gwarantujące pracę.

Jakie kursy są najbardziej opłacalne?

Z powyższego zastawiania jasno wynika, że najkorzystniejsze z punktu widzenia poszukiwania pracy jest zrobienie kursu, po którym zdobędziemy konkretne umiejętności. Kurs kosmetyczki, kurs mechanika samochodowego, kursy w zawodach budowlanych typu: murarz, cieśla, hydraulik praktycznie dają nam prace od zaraz.

Jakie certyfikaty warto zrobić?

Najbardziej cenione przez pracodawców są: certyfikaty potwierdzające znajomość języków obcych, certyfikaty branżowe potwierdzające określone kompetencje, uprawnienia, które pozwalają na wykonywanie określonych czynności najczęściej określonych ustawą lub innymi przepisami.

Czy pracodawca patrzy na kursy?

Jak na kursy online patrzą pracodawcy? Minął już czas, w którym kluczowym wyznacznikiem jakości CV było posiadane wykształcenie − stopień i kierunek ukończonych studiów. Obecnie pracodawcy oraz firmy rekrutacyjne częściej zwracają uwagę przede wszystkim na konkretne umiejętności.

Czy opłaca się robić kursy?

Odpowiednio dobrane kursy pomogą Ci doskonalić się w swojej branży i systematycznie, wraz z kolejnymi zmianami pracy, zwiększać zarobki. Kursy zawodowe są pomocne również w przypadku, gdy chcesz zmienić branżę. W przekwalifikowaniu mogą pomóc Ci szkolenia, dające konkretne umiejętności, takie jak np.

Jakie kursy zrobić 2022?

Jakie kursy warto zrobić w 2022?
  • ✔ Programiści.
  • ✔ Analitycy danych.
  • ✔ Graficy komputerowi.
  • ✔ Specjaliści ds. obsługi klienta.
  • ✔ Specjaliści ds. logistyki, Specjaliści ds. finansowych.

Jakie kursy można zrobić za darmo?

Darmowe kursy online z certyfikatem – TOP 10
  • Akademia PARP. Navoica – darmowe kursy online z certyfikatem – po polsku. …
  • Navoica. Strefakursów – darmowe lekcje – po polsku. …
  • Strefa Kursów. …
  • Internetowe rewolucje. …
  • Khan Academy. …
  • Kursodrom. …
  • Startup PFR. …
  • Class central.

Czy kursy są przydatne?

Wiele z trudnych, wymagających czynności wykonujemy intuicyjnie, zapominając o potencjalnym ryzyku i konsekwencjach. Tymczasem szkolenie łączy wiedzę teoretyczną i praktyczną. Nawet jeżeli nie będziesz zawodowo opiekować się dziećmi i starszymi, przydatne kursy dadzą Ci umiejętności do zastosowania w codziennym życiu.

Jakie kursy warto mieć w CV?

Jakie kursy, szkolenia i certyfikaty warto wpisać w CV? Odpowiedź jest prosta: wszystkie te, które mają jakiś związek z wymaganiami w ofercie pracy, interesującym Cię stanowiskiem lub branżą Twojego potencjalnego pracodawcy.

Jakie są kursy z urzędu pracy?

na bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy (PUP). Na chętnych czekają m.in. kursy fryzjerskie, komputerowe, florystyczne czy obsługi koparek. Może skorzystać z nich każdy, kto jest bezrobotny i zarejestrowany w PUP.

Ile kosztuje kurs zawodowy?

Ile kosztują kursy zawodowe? Odbycie kursu zawodowego wiąże się z wydatkiem rzędu od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zależy to od rodzaju szkolenia, jego zakresu oraz popularności. Ponadto w przypadku niektórych kursów konieczne jest dokonanie opłaty za przystąpienie do egzaminu i wydanie certyfikatu.

Czy wpisywać szkolenia do CV?

Kursy i szkolenia w CV mogą być przepustką do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli tylko trafnie wybierzesz umiejętności potwierdzone certyfikatami, rekruter z pewnością uzna je za Twój dodatkowy atut.

Czy warto robić kursy w Udemy?

Czy warto więc korzystać z kursów na Udemy? Zdecydowanie tak. Odpowiedzialne i przemyślane korzystanie z tego serwisu umożliwi nam przyswojenie wiedzy z niemalże każdej dziedziny. Większość kursów wspomaga się również materiałami źródłowymi (takimi jak np.

Co daje certyfikat kursu?

umożliwia Ci wpisanie odbycia danego kursu do swojego CV, może zostać uznany przez przyszłego pracodawca za wiarygodne potwierdzenie Twoich kompetencji, potwierdza rangę odbytego kursu, a co za tym idzie – wiedzy i umiejętności, które dzięki niemu zdobyłeś.

Co daje szkolenie online?

Główne korzyści, jakie daje nauczanie online to (pisaliśmy m.in. E-learning – wady i zalety): Elastyczność – każda osoba może wybrać kurs w najlepszej dla siebie formie. Osoby zajęte, pracujące w różnych godzinach mogą zdecydować się na kursy asynchroniczne, które dają ogromną swobodę.

Czy kursy są przydatne?

Wiele z trudnych, wymagających czynności wykonujemy intuicyjnie, zapominając o potencjalnym ryzyku i konsekwencjach. Tymczasem szkolenie łączy wiedzę teoretyczną i praktyczną. Nawet jeżeli nie będziesz zawodowo opiekować się dziećmi i starszymi, przydatne kursy dadzą Ci umiejętności do zastosowania w codziennym życiu.

Jakie kursy warto zrobić kobiecie 2021?

Kursy dla kobiet
  • Kursy gastronomiczne. …
  • Opieka osób niepełnosprawnych i starszych. …
  • Rehabilitacja ruchowa i fizjoterapia. …
  • Menedżer hotelarstwa. …
  • Pilot wycieczek / rezydent. …
  • Kosmetyczka. …
  • Kurs cukierniczy. …
  • Kurs ogrodniczy, projektowanie ogrodów.

Kursy online z certyfikatem TOP10

Kursy online z certyfikatem

TOP10 – ranking platform e-learningowych 2022

Kursy online wymagają czasu, pracy i pieniędzy od osób biorących w nich udział. Decydując się na zakup e-kursu, inwestując nasz wysiłek i czas – powinniśmy być przekonani o właściwym wyborze platformy i oferowanych przez nią kursów e-learningowych. Na jakie kursy online warto wydać pieniądze?

Rynek portali e-learningowych oferujących kursy online z certyfikatem rośnie z roku na rok. Ranking 2022 wszystkich platform edukacyjnych pozwolił wytypować TOP10 najlepszych stron internetowych oferujących kursy online w tym roku. Poniżej zostały przedstawione najlepsze platformy e-learningowe oferujące kursy online z certyfikatem.

1 – Strefa Kursów

Kursy online w języku polskim: tak

Cena: 50-300 zł

Forma zajęć: lekcje wideo

Aktualizacja treści merytorycznych: regularnie

Możliwość bezpłatnego przetestowania fragmentu kursu: tak (pierwsza lekcja za darmo)

Dokument po ukończeniu kursu: certyfikat (kursy online z certyfikatem) Branże: programowanie, technologie, projektowanie i tworzenie grafik, audio i wideo, biznes, marketing i sprzedaż, oprogramowanie biurowe, oprogramowanie projektowe CAD/3D.

NUMER 1 dla e -pasje.pl ★ 8,6 | 10,0 Plusy: atrakcyjne niskie ceny pojedyncze lekcje trwają krótko i zawierają bardzo dużo przydatnych informacji kursy często aktualizowane przez ekspertów merytorycznych ścieżki rozwojów, które pozwalają zdobywać nowe kompetencje częste rabaty i promocje wszystkie e-kursy prowadzone w języku polskim nielimitowany i nieograniczony czasowo dostęp do wykupionych szkoleń atrakcyjne certyfikaty wydane przez firmę znaną na rynku szkoleń kursy zawierają opinie i oceny użytkowników

Minusy: należy sprawdzić poziom aktualizacji kursu. Przed jego zakupem warto przeczytać na podstronie kursu z jakiej wersję programu/narzędzia prowadzi go autor (osoby oczekujące kursów z najaktualniejszych wersji programów/narzędzi mogą być zawiedzeni) w porównaniu do platform Udemy, Coursea, Linkedin Learning platforma Strefa Kursów zawiera małą ilość kursów

Link do platformy:

www.strefakursów.pl

2 – Udemy

Kursy online w języku polskim: tak + ponad 65 języków (większość angielski)

Cena: 50-500 zł

Forma zajęć: lekcje wideo

Aktualizacja treści merytorycznych: regularnie

Możliwość bezpłatnego przetestowania fragmentu kursu: tak

Dokument po ukończeniu kursu: certyfikat (kursy online z certyfikatem)

Branże: programowanie, IT i technologie, projektowanie i tworzenie grafik, audio i wideo, biznes, marketing i sprzedaż, oprogramowanie biurowe, rozwój osobisty, styl życia, zdrowie i fitness, inne.

★ 8,1 | 10,0 Plusy: olbrzymia baza ponad 150 tyś e-kursów atrakcyjne niskie ceny jakość i poziom kursów z tego samego tematu łatwo zweryfikować i porównać miedzy sobą – wystarczy spojrzeć na oceny i ilość opinii na platformie znajdziesz zniżki od 60% do 90% ceny całego kursu online na platformie można spotkać kursy online z różnych tematów (które raczej nie znajdziesz na innych platformach) np. opieka nad roślinami, trenowanie kotów, dekorowanie ciast atrakcyjne certyfikaty wydane przez firmę znaną na rynku szkoleń kursy zawierają opinie i oceny użytkowników

Minusy: obszerny wybór spośród setek tysięcy e-kursów może być przytłaczający i czasochłonny zdecydowana większość kursów w obcym języku (większość w j. angielskim) brak standaryzacji jakość dla każdego z kursów e-learningowych (jakość video/audio jest różna)

Link do platformy:

www.udemy.com

3 – Skillshare

Kursy online w języku polskim: nie (w j. angielskim)

Cena: abonament od 8,25 USD/miesiąc

Forma zajęć: lekcje wideo

Aktualizacja treści merytorycznych: regularnie

Możliwość bezpłatnego przetestowania fragmentu kursu: tak

Dokument po ukończeniu kursu: certyfikat (kursy online z certyfikatem)

Branże: programowanie, IT i technologie, marketing, projektowanie animacji, grafiki, wideo i dźwięku, fotografia, pisanie treści.

★ 8,0 | 10,0 Plusy: pojedyncze lekcje trwają krótko i zawierają bardzo dużo przydatnych informacji pojedyncze kursy są w 100% bezpłatne dla zalogowanych użytkowników wysoka jakość video i dźwięku strona jest bardzo przejrzysta intuicyjna łatwo znaleźć na niej potrzebne informacje

Minusy: kursy online w obcym języku (większość w j. angielskim) możliwość przetestowania kursu dopiero do zarejestrowania się na platformie w kilku kursach nauczyciel/trener szybko się wypowiada co może powodować, że treści merytoryczne nie zawsze są zrozumiałe dla osób nie biegłych w języku angielskim

Link do platformy:

www.skillshare.com

4 – Linkedin Learning

Kursy online w języku polskim: nie (w języku angielskim)

Cena: abonament od 30,48 EUR /miesiąc (pierwsze 30 dni za darmo)

Forma zajęć: lekcje wideo

Aktualizacja treści merytorycznych: regularnie

Możliwość bezpłatnego przetestowania fragmentu kursu: tak (pierwsze 30 dni dostęp do wszystkich szkoleń)

Dokument po ukończeniu kursu: certyfikat (kursy online z certyfikatem)

Branże: biznes, IT i technologie, programowanie, social media, marketing i sprzedaż, tworzenie i projektowanie kreatywne, oprogramowanie biurowe, rozwój osobisty.

★ 7,3 | 10,0 Plusy: bardzo duża baza ponad 16 000 e-kursów atrakcyjne certyfikaty wydane przez firmę znaną w HR wysoka jakość video i dźwięku

Minusy: kursy online w obcym języku (większość w j. angielskim)

5 – Eduweb

Kursy online w języku polskim: tak

Cena: abonament od 79 PLN/miesiąc (dla wybranego materiału) lub cena za kurs 79-300 zł

Forma zajęć: lekcje wideo

Aktualizacja treści merytorycznych: regularnie

Możliwość bezpłatnego przetestowania fragmentu kursu: tak

Dokument po ukończeniu kursu: certyfikat (kursy online z certyfikatem)

Branże: programowanie, IT i technologie, marketing, projektowanie grafik, wideo i audio, oprogramowanie biurowe.

★ 7,1 | 10,0 Plusy: e-kursy prowadzone w języku polskim wysoka jakość video i dźwięku kurs dostosowany do zawodu użytkownika (np. Photoshop dla fotografów)

Minusu: bardzo różna długość lekcji (niekiedy ponad 30 minutowe) nieintuicyjna i trudna w nawigacji platforma wysoka cena e-kursów względem pozostałych oferowanych przez inne platformy

6 – Coursera

Kursy online w języku polskim: nie (większość w j. angielskim)

Cena: bezpłatne (płatne jest wygenerowanie certyfikatu 50-100 USD)

Forma zajęć: lekcje wideo

Aktualizacja treści merytorycznych: nieregularnie

Możliwość bezpłatnego przetestowania fragmentu kursu: cały kurs jest bezpłatny

Dokument po ukończeniu kursu: certyfikat (kursy online z certyfikatem)

Branże: biznes, IT i technologie, programowanie, rozwój osobisty, nauki społeczne, nauki humanistyczne, nauki ścisłe (matematyka, fizyka), zdrowie, języki obce.

★ 6,9 | 10,0 Plusy: bardzo duża baza ponad 2700 e-kursów część kursów przygotowane pod marką znanych, prestiżowych firm i uczelni (np. Google, IBM, Illinois, Stanfrod) kursy online są bezpłatne

Minusy: kursy online w obcym języku (większość w j. angielskim) wysokie ceny wygenerowania certyfikatów różna jakość video i dźwięku – brak standaryzacji dziwna dykcja i szybkość wypowiedzi nauczyciela/trenera powodują, że treści merytoryczne nie zawsze są zrozumiałe dla osób nie biegłych w języku prowadzonym szkolenie

7 – Pluralsight

Kursy online w języku polskim: nie (w j. angielskim)

Cena: abonament od 24 USD/miesiąc

Forma zajęć: lekcje wideo

Aktualizacja treści merytorycznych: regularnie

Możliwość bezpłatnego przetestowania fragmentu kursu: tak (ale po podanie danych do karty płatniczej)

Dokument po ukończeniu kursu: certyfikat (kursy online z certyfikatem)

Branże: programowanie dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, IT i technologie, bazy danych, marketing, projektowanie grafiki, wideo i audio, oprogramowanie biurowe.

★ 6,7 | 10,0 Plusy: duża baza ponad 7 500 e-kursów wysoka jakość video i dźwięku intuicyjna, prosta, atrakcyjna platforma komentarze użytkowników pod kursem pozwalają zweryfikować, czy kurs jest wart uwagi

Minusy: kursy online w obcym języku (większość w j. angielskim) brak możliwości otwartego przetestowania kursu nie podając danych do karty kredytowej/debetowej dziwna dykcja i szybkość wypowiedzi nauczyciela/trenera powodują że treści merytoryczne nie zawsze są zrozumiałe dla osób nie biegłych w języku angielskim wśród bardzo dużej bazy dobrej jakości e-kursów można znaleźć bardzo słabe (np. prowadzący czytają slajdy)

8 – Teamtreehouse

Kursy online w języku polskim: nie (w j. angielskim)

Cena: abonament od 25 USD/miesiąc

Forma zajęć: lekcje wideo

Aktualizacja treści merytorycznych: regularnie

Możliwość bezpłatnego przetestowania fragmentu kursu: tak (pierwsza lekcja za darmo)

Dokument po ukończeniu kursu: certyfikat (kursy online z certyfikatem)

Branże: programowanie dla początkujących i średniozaawansowanych, technologia i IT, grafika, marketing, oprogramowania.

★ 6,6 | 10,0 Plusy: spora baza ponad 300 e-kursów wysoka jakość video i dźwięku interaktywne zadania i quizy uatrakcyjniają kursy

Minusy: kursy online w obcym języku (większość w j. angielskim) brak oceny i recenzji od użytkowników nieintuicyjna i trudna w nawigacji platforma

9 – Infolia

Kursy online w języku polskim: tak

Cena: 100-500 zł

Forma zajęć: lekcje wideo z animacjami

Aktualizacja treści merytorycznych: nieregularnie

Możliwość bezpłatnego przetestowania fragmentu kursu: tak (część lekcji za darmo)

Dokument po ukończeniu kursu: certyfikat (kursy online z certyfikatem)

Branże: biznes, IT i technologie, social media, marketing i sprzedaż, oprogramowanie biurowe, kompetencje miękkie.

★ 5,5 | 10,0 Plusy: e-kursy prowadzone w języku polskim nielimitowany i nieograniczony czasowo dostęp do wykupionych szkoleń animacje uatrakcyjniające kursy online

Minusy: bardzo różna długość lekcji (niekiedy ponad 30 minutowe) w porównaniu do pozostałych platform – bardzo mała ilość kursów wysoka cena względem jakości archaiczna strona nie dostosowana do urządzeń mobilnych platforma nie jest rozwijana od dłuższego czasu, część e-kursów trafiło na platformę Udemy – może to sugerować zamknięcie projektu

10 – Żak

Kursy online w języku polskim: tak

Cena: od 199-899 zł

Forma zajęć: Webinarium

Aktualizacja treści merytorycznych: regularnie

Możliwość bezpłatnego przetestowania fragmentu kursu: nie

Dokument po ukończeniu kursu: zaświadczenie MEN, certyfikat (kursy online z certyfikatem)

Branże: programowanie, technologia i IT, marketing, oprogramowanie biurowe, rozwój osobisty, języki obce, + wybrane kursy zawodowe.

Kursy online z certyfikatem – czy warto?

Świat zmienia się coraz szybciej i wiele osób zdaje sobie sprawę, że żeby za nim nadążyć powinniśmy się uczyć przez całe życie. Pomóc w tym mogą kursy online, w tym kursy online z certyfikatem, a więc takie, które mają za zadane potwierdzić zdobyte umiejętności. Czy kursy online z certyfikatem to dobry wybór? Czy certyfikat potwierdzający ukończenie kursu online pomaga w znalezieniu pracy? Jakie są najpopularniejsze kursy online? Sprawdzamy!

Kurs online z certyfikatem

Czym jest kurs online z certyfikatem? Certyfikowany kurs online to taki kurs internetowy, którego ukończenie bądź zaliczenie egzaminu końcowego po kursie uprawnia do otrzymania certyfikatu. Sam certyfikat może być bardzo różny – czasami do otrzymania certyfikatu wystarcza ukończenie kursu, czasami natomiast zaliczenie egzaminu lub testu końcowego. Same certyfikaty również bywają różne – część z nich to niewiele znaczące dokumenty, inne potwierdzają nabycie kwalifikacji zawodowych, wystawiane są na druku zgodnym z wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz kodem zawodu. Warto zatem bliżej przyjrzeć się jakie kursy online z certyfikatem znajdziemy w sieci.

Zacznijmy jednak od podstaw i sprawdźmy czym jest kurs online i jak przebiega, gdyż nawet w tej dziedzinie jest wiele niejasności. Przede wszystkim Internet oferuje cały szereg kursów online, które znacznie różnią się od siebie. Występują one pod nazwami kurs online, e-kurs, kurs internetowy, webcast, webinar, szkolenie online czy kurs e-learning. Czym właściwie różnią się te kursy? Jakie są opinie na ich temat?

Kursy online i ich rodzaje

Sama nazwa właściwie nie ma dzisiaj znaczenia, gdyż organizatorzy kursów online z dużą dozą swobody nazywają organizowane przez siebie kursy internetowe. Warto jednak sprawdzić w jakiej formule prowadzone są zajęcia. Zasadniczo znajdziemy na rynku dwa rodzaje kursów online pod względem formy prowadzenia zajęć.

Kursy online na żywo – są to kursy najbardziej zbliżone formą do tradycyjnych kursów czy szkoleń realizowanych w sali wykładowej czy szkoleniowej. Uczestnicy oraz prowadzący zajęcia w trakcie takiego kursu online spotykają się w z góry ustalonych terminach, aby zapoznawać się z kolejnymi porcjami materiału wchodzącego w skład kursu. Spotkanie takie odbywa się oczywiście online, poprzez rozmaite programy do wideokonferencji. Najczęściej wykorzystywane są Microsoft Teams, Zoom, Cisco Webex, Skype, Google Meet czy GoToMeeting. Zaletą tego typu kursów online jest wysoka interaktywność, możliwość zadawania pytań, realizowania ćwiczeń grupowych, uzyskania pomocy i wyjaśnień w przypadku natrafienia na trudniejszą porcję materiału.

– są to kursy najbardziej zbliżone formą do tradycyjnych kursów czy szkoleń realizowanych w sali wykładowej czy szkoleniowej. Uczestnicy oraz prowadzący zajęcia w trakcie takiego kursu online spotykają się w z góry ustalonych terminach, aby zapoznawać się z kolejnymi porcjami materiału wchodzącego w skład kursu. Spotkanie takie odbywa się oczywiście online, poprzez rozmaite programy do wideokonferencji. Najczęściej wykorzystywane są Microsoft Teams, Zoom, Cisco Webex, Skype, Google Meet czy GoToMeeting. Zaletą tego typu kursów online jest wysoka interaktywność, możliwość zadawania pytań, realizowania ćwiczeń grupowych, uzyskania pomocy i wyjaśnień w przypadku natrafienia na trudniejszą porcję materiału. Kursy on-line „nie na żywo” – w tej kategorii znajdziemy kursy internetowe w postaci e-learningu, multimedialne kursy online składające się z całego szeregu nagrań, kursy online w postaci materiałów prezentacyjnych itp. Sam materiał szkoleniowy w trakcie takiego kursu może być dostępny w bardzo różnej formie, od tekstu, poprzez prezentacje aż po materiały wideo – cechą wspólną jest brak bezpośredniego kontaktu z prowadzącym oraz innymi uczestnikami kursu. Zaletą tego typu kursów jest możliwość realizowania ich w dogodnym dla siebie czasie i tempie, ale poważnym mankamentem brak interaktywności, kontaktu z wykładową, możliwości bezpośredniego zadawania pytań, jak i brak kontaktu z innymi uczestnikami.

Warto zdawać sobie sprawę, że dobry kurs to z reguły nie tylko uczenie się z materiałów, ale również z ćwiczeń, rozmów, doświadczeń innych uczestników. Oczywiście każdy z nas ma inne potrzeby, również w procesie uczenia się różnimy się i gdy jedna osoba jest gotowa do działania po przeczytaniu rozdziału książki, inna potrzebuje zupełnie innych metod dydaktycznych i kontaktu z innymi ludźmi w celu opanowania materiału. Zanim więc zdecydujemy się na udział w kursie online warto przeanalizować swoje preferencje czy też styl uczenia się i podjąć świadomą decyzję. Kolejnym kryterium wyboru mogą być opinie znalezione w Internecie na temat danego kursu.

Szukając kursów online, zarówno tych na żywo, jak i opartych o e-learning czy nagrania wideo możemy skorzystać z baz kursów online. Jedna z największych w Polsce baz kursów internetowych dostępna jest na https://eventis.pl/kursy i umożliwia sprawdzenie tytułów kursów online i stacjonarnych, terminów ich organizacji, programu zajęć, sylwetek osób prowadzących zajęcia oraz cen z tytułu uczestnictwa. Oczywiście wszystkie oferty zawierają również informacje o certyfikatach wystawianych do tych kursów, co więcej, w bazie znajdziemy też darmowe kursy online. Zapis na kursy internetowe i stacjonarne za pośrednictwem bazy odbywa się zdalnie, więc szybko jesteśmy w stanie przekłuć naszą decyzję w działanie.

Kursy online z certyfikatem

Szukając kursu online, którego zadaniem jest pomóc nam nie tylko w zdobyciu wiedzy na dany temat, ale również zatrudnienia, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj certyfikatu dostępnego po ukończeniu kursu. Certyfikat certyfikatowi bowiem nie równy.

Kursy online z certyfikatem zawodowym – są to takie kursy, których zadaniem jest przygotować uczestników do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie. Przykładów tego typu kursów jest co niemiara: kurs online samodzielnego księgowego, kurs online spedytora, kurs online na grafika komputerowego, kurs online na tatuażystę itp. Każdy z wymienionych kursów online ma na celu sprawić, że osoba realizująca tego typu kurs będzie przygotowana do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie. Inną kwestią pozostaje oczywiście zdobycie doświadczenia zawodowego, które jest wymagane przez wielu pracodawców, gdyż poszukują one osób, które posiadają już szerszą praktykę w danej dziedzinie. Kursy takie kończą się uzyskaniem certyfikatu z kodem zawodu. Certyfikaty takie wystawiane są na druku MEN i zawierają konkretny kod zawodu, np. kod 216601, czyli Grafik komputerowy DTP lub kod 216602, a więc Grafik komputerowy multimediów. Warunki uzyskania certyfikatu mogą być bardzo różne – czasami wystarczy ukończenie kursu, a czasami również pozytywne zaliczenie egzaminu końcowego.

Kursy on line z certyfikatem organizacji trzeciej – to typ kursów online, w których organizator i wystawca certyfikatu to z reguły dwie różne organizacje. Tego typy kursy online występują zazwyczaj pod nazwami kurs akredytowany, kurs certyfikowany itp. Zadaniem organizatora jest przygotować uczestnika do procesu certyfikacji, a więc wyposażyć go w wiedzę niezbędną do zdania egzaminu. Sam egzamin organizowany jest na zasadach ustalonych przez organizację certyfikującą i to ona jest wystawcą certyfikatu w przypadku pozytywnego zaliczenia egzaminu. Przykładem tego typu kursów są kursy CIMA, kursy PMI dla kierowników projektów, kursy IT z certyfikatami Microsoft itp. Certyfikaty ukończenia tego typu kursów cieszą się z reguły wysokim prestiżem, tym wyższym, im lepsza pozycja w danym temacie organizacji certyfikującej.

Kursy on-line z certyfikatem organizatora – to kolejny rodzaj kursów online, w których prowadzący kurs i wystawca kursu to ta sama organizacja. Certyfikat taki zawiera z reguły informacje, kiedy odbywał się kurs, jaki program zajęć realizowany był w trakcie kursu oraz numery identyfikujące pozwalające zweryfikować autentyczność certyfikatu. W trakcie poszukiwania pracy powinniśmy być przygotowani do przedstawienia certyfikatu ukończenia kursu przyszłemu pracodawcy, jeśli wpisaliśmy taką informację w CV. Pamiętajmy, że pracodawca może zdecydować się na kontakt z organizatorem kursu, aby potwierdzić autentyczność certyfikatu. Wartość takiego certyfikatu jest zależna od marki wystawcy. Jest wiele firm szkoleniowych zajmujących się organizacją kursów online, których marki są powszechnie znane i cenione przez pracodawców.

Darmowe kursy online z certyfikatem

Wiele osób zastanawia się jaka jest wartość merytoryczna darmowych kursów online z certyfikatem. Czy certyfikat ukończenia kursu online za darmo może nam pomóc w trakcie szukania pracy?

Opinie mogą być różne, ale większość pracodawców docenia kandydatów, którzy dążą do podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności, więc wpisanie w CV informacji o ukończeniu darmowego kursu z całą pewnością nam nie zaszkodzi, a może tylko pomóc. Pracodawcy zdają sobie sprawę, że darmowe kursy z certyfikatem mają ograniczony prestiż, dlatego powinniśmy się spodziewać, że będą chcieli zweryfikować posiadaną przez nas wiedzę w trakcie procesu rekrutacyjnego. Niewątpliwie informacja o ukończonych kursach online w CV, nawet tych darmowych, pozwala poprawić nasze szanse na otrzymanie zaproszenia na spotkanie z potencjalnym pracodawcą.

Zanim zdecydujemy się na certyfikowane kursy online warto zwrócić również uwagę na zasady przyznawania certyfikatu. Niektórzy organizatorzy dopuszczają możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w kursie, ale sam certyfikat nie jest już bezpłatny. Jego wystawienie wiąże się czasami z poniesieniem znacznych kosztów co sprawia, że z założenia darmowy certyfikowany kurs online okazuje się dosyć kosztowny. Cena wystawienia certyfikatu potrafi często przewyższać koszt dobrego płatnego kursu online, nawet takiego realizowanego na żywo.

Na inwestowaniu w siebie nie warto oszczędzać. Jeśli rozważamy szkolenie lub darmowy kurs online z certyfikatem o mieszanych recenzjach, a do dyspozycji pozostają też płatne certyfikowane kursy online, ale renomowanego organizatora, warto wydać więcej w zamian za jakość i gwarancję nauczenia się danego tematu. Wystrzegać się powinniśmy pseudo-trenerów, którzy organizują powszechnie kursy online, ale ich jakość z reguły pozostawia bardzo wiele do życzenia. Szybko przekonamy się o tym czytając też opinie innych uczestników.

Przeczytaj też: Jakie kursy warto zrobić?

Jakie są najpopularniejsze kursy online?

Krótka analiza dostępnych przez Internet ofert kursów internetowych oraz zapytań w wyszukiwarkach pozwala sprawdzić jakie są najpopularniejsze kursy online. Top 10 wygląda następująco:

kurs online przygotowujący do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, kurs księgowości online i na samodzielnego księgowego, kurs języka angielskiego realizowany przez Internet, zarówno na żywo, jak i e-learning, kursy programowania dotyczące rozmaitych języków programowania np. Python, C+, PHP, Java, kurs fotografii, fotografii cyfrowej i analogowej, kadrowania itp., kursy online excel pozwalające nauczyć się obsługi programu Microsoft Excel, kurs HTML, a więc poświęcony budowaniu stron internetowych, kurs makijażu i wizażu przez Internet, w postaci kursów multimedialnych, kurs projektowania wnętrz obejmujący również programy do projektowania wnętrz, kurs grafiki komputerowej, zarówno na potrzeby digital jak i druku.

Oczywiście to, że dany kurs jest najpopularniejszy, a inny cieszy się mniejszą popularnością na rynku nie powinno skłaniać nas za podążaniem za własnymi predyspozycjami. Warto wybrać temat, który nas interesuje, niż po prostu popularny.

Bez względu na to jaki kurs online wybierzemy, najważniejszy krok w rozwoju, to po prostu wycisnąć z niego najwięcej jak się da. Początki bywają trudne, ale z każdym kolejnym krokiem jest coraz łatwiej. Kursy online dzięki interaktywności sprawiają, że uczenie się jest zdecydowanie przyjemniejsze!

Jakie kursy warto zrobić? Najbardziej opłacalne i wartościowe kursy.

Zastanawiasz się jakie kursy warto zrobić? Po których kursach jest praca i można liczyć na atrakcyjne zarobki? Zapraszamy do zapoznania się z listą obejmującą najbardziej opłacalne i wartościowe kursy zawodowe oraz specjalistyczne.

Wartościowe kursy zawodowe, opłacalne kursy specjalistyczne…

Rynek edukacyjny oferuje bardzo wiele możliwości rozwoju umiejętności i zdobywania kompetencji zawodowych, przydatnych w trakcie szukania pracy oraz specjalistycznych przydatnych, gdy poszukujemy możliwości awansu. Do naszej dyspozycji są zarówno zaawansowane kursy trwające wiele tygodni, jak i krótkie jedno czy dwudniowe kursy pozwalające zapoznać się z daną tematyką i zdobyć umiejętności cenione na rynku pracy.

W dzisiejszych czasach kursy, zarówno specjalistyczne, zawodowe, jak i branżowe dostępne są zarówno w formule kursów stacjonarnych, jak też kursów online. Kursy online oferowane są zarówno w formie zajęć na żywo, wówczas logujemy się w określonym czasie do wirtualnej sali szkoleniowej, aby wciąć udział w zajęciach, jak i w postaci kursów e-learning. Kurs e-learning pozwala nam samodzielnie realizować program kursu poprzez zapoznawanie się z materiałami merytorycznymi składającymi się na kurs (filmy wideo, teksty, materiały multimedialne, ćwiczenia, quizy…), które umieszczone są na platformie e-learning.

Rynek pracy dynamicznie się zmienia. W raz z tymi zmianami rośnie zapotrzebowanie na pracowników z konkretnymi umiejętnościami lub w konkretnych zawodach. Zanim zapiszemy się więc na dany kurs warto sprawdzić, czy cieszy się on popularnością i po jego ukończeniu możemy liczyć na zatrudnienie.

Przydatne kursy i ich rodzaje

Naszą analizę kursów, które warto zrobić podzieliliśmy na kilka kategorii:

Kursy zawodowe , a więc takie, które przygotowują do podjęcia pracy w danym zawodzie i kierowane są od osób niewykwalifikowanych, a chcących podjąć pracę fizyczną lub pracę umysłową na przykład w biurze.

, a więc takie, które przygotowują do podjęcia pracy w danym zawodzie i kierowane są od osób niewykwalifikowanych, a chcących podjąć pracę fizyczną lub pracę umysłową na przykład w biurze. Kursy specjalistyczne , mające na celu podnieść wiedzę i praktyczne kompetencje w wysoko wyspecjalizowanych dziedzinach, które nie wiążą się z konkretnym zawodem, ale mają zastosowanie w rozmaitych obszarach gospodarki czy życia.

, mające na celu podnieść wiedzę i praktyczne kompetencje w wysoko wyspecjalizowanych dziedzinach, które nie wiążą się z konkretnym zawodem, ale mają zastosowanie w rozmaitych obszarach gospodarki czy życia. Kursy biznesowe , kierowane głównie do osób już zatrudnionych, ale zainteresowanych rozwojem umiejętności zawodowych cenionych przez pracodawców i takich, których brakuje na rynku pracy.

, kierowane głównie do osób już zatrudnionych, ale zainteresowanych rozwojem umiejętności zawodowych cenionych przez pracodawców i takich, których brakuje na rynku pracy. Kursy rozwoju osobistego, a więc takie, który w ogólny sposób pozwalają nam się rozwijać i podnosić swoją atrakcyjność na rynku pracy bez względu na branżę czy dziedzinę, w której pracujemy.

Najbardziej opłacalne kursy zawodowe

Wiele osób zastanawia się jakie są najbardziej opłacalne kursy zawodowe? Jaki kurs zawodowy opłaca się zrobić oraz po jakich kursach łatwiej nam będzie o zatrudnienie i dobre zarobki?

Kurs tatuażysty – tatuowanie ciała z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Wraz z popularnością tatuażu rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych tatuażystów, którzy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki. Dobry tatuażysta, wyróżniający się profesjonalnym podejściem do zawodu oraz dobrze rozwiniętym warsztatem artystycznym może liczyć na zarobki przekraczające nawet 15 tys. złotych miesięcznie.

– tatuowanie ciała z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Wraz z popularnością tatuażu rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych tatuażystów, którzy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki. Dobry tatuażysta, wyróżniający się profesjonalnym podejściem do zawodu oraz dobrze rozwiniętym warsztatem artystycznym może liczyć na zarobki przekraczające nawet 15 tys. złotych miesięcznie. Kurs programisty – wzrost znaczenia technologii informatycznych powoduje ogromne zapotrzebowanie na programistów posługujących się biegle rozmaitymi językami programowania i dobrze znających nowoczesne technologie. Ocenia się, że aktualnie w Polsce brakuje ponad 50 tysięcy programistów, którzy mogą liczyć na wynagrodzenie od średnio 6-8 tys. miesięcznie w przypadku początkujących programistów, do nawet ponad 30 tysięcy miesięcznie w przypadku rzadkich języków programowania i dużego doświadczenia zawodowego. Pracę w zawodzie programisty można zacząć kończąc kilkutygodniowy kurs programowania.

– wzrost znaczenia technologii informatycznych powoduje ogromne zapotrzebowanie na programistów posługujących się biegle rozmaitymi językami programowania i dobrze znających nowoczesne technologie. Ocenia się, że aktualnie w Polsce brakuje ponad 50 tysięcy programistów, którzy mogą liczyć na wynagrodzenie od średnio 6-8 tys. miesięcznie w przypadku początkujących programistów, do nawet ponad 30 tysięcy miesięcznie w przypadku rzadkich języków programowania i dużego doświadczenia zawodowego. Pracę w zawodzie programisty można zacząć kończąc kilkutygodniowy kurs programowania. Kurs logistyka – rozwój handlu internetowego oraz międzynarodowego obrotu towarowego pociąga za sobą ogromy wzrost w branży logistycznej. Polska jest jednym z europejskich liderów tego sektora, a w związku z powyższym rośnie zapotrzebowanie na logistyków zajmujących się planowaniem transportu, optymalizacją łańcuchów dostaw itp. Pracę w tym sektorze można rozpocząć po ukończeniu kursu logistyka. Aktualne średnie wynagrodzenie logistyka to blisko 6 tysięcy złotych miesięcznie.

– rozwój handlu internetowego oraz międzynarodowego obrotu towarowego pociąga za sobą ogromy wzrost w branży logistycznej. Polska jest jednym z europejskich liderów tego sektora, a w związku z powyższym rośnie zapotrzebowanie na logistyków zajmujących się planowaniem transportu, optymalizacją łańcuchów dostaw itp. Pracę w tym sektorze można rozpocząć po ukończeniu kursu logistyka. Aktualne średnie wynagrodzenie logistyka to blisko 6 tysięcy złotych miesięcznie. Kurs tester oprogramowania – branża IT zgłasza zapotrzebowanie nie tylko na developerów, ale również na testerów oprogramowania, zarówno testerów manualnych, jak i automatyzujących. Ich zadaniem jest weryfikowanie poprawności działania oprogramowania i wspieranie procesu wytwarzania oprogramowania. Aktualnie na polskim rynku pracy brakuje kilku tysięcy wykwalifikowanych testerów. Jednocześnie zawód testera jest jednym z zawodów IT, do których najłatwiej wejść bez specjalistycznego wykształcenia. Kilkutygodniowy kurs pozwala z powodzeniem rozpocząć pracę w charakterze testera i liczyć na zarobki od 4-5 tysięcy złotych miesięcznie do nawet kilkunastu tysięcy w przypadku doświadczonych pracowników.

– branża IT zgłasza zapotrzebowanie nie tylko na developerów, ale również na testerów oprogramowania, zarówno testerów manualnych, jak i automatyzujących. Ich zadaniem jest weryfikowanie poprawności działania oprogramowania i wspieranie procesu wytwarzania oprogramowania. Aktualnie na polskim rynku pracy brakuje kilku tysięcy wykwalifikowanych testerów. Jednocześnie zawód testera jest jednym z zawodów IT, do których najłatwiej wejść bez specjalistycznego wykształcenia. Kilkutygodniowy kurs pozwala z powodzeniem rozpocząć pracę w charakterze testera i liczyć na zarobki od 4-5 tysięcy złotych miesięcznie do nawet kilkunastu tysięcy w przypadku doświadczonych pracowników. Kurs księgowości – zapotrzebowanie na samodzielnych księgowych od lat utrzymuje się na wysokim poziomie, co wynika między innymi z mocno złożonego systemu podatkowo-rachunkowego w Polsce. Kurs księgowości pozwala przygotować się do pracy w charakterze młodszego księgowego, który może liczyć na wynagrodzenie około 4-5 tysięcy złotych miesięcznie.

To oczywiście tylko najbardziej opłacalne, popularne i przydatne kursy zawodowe, których zrobienie niemalże gwarantuje pracę ze względu na wysokie zapotrzebowanie na wymienione zawody. Warto przyjrzeć się bliżej wartościowym kursom zawodowym, bo w kategorii tej dostępnych jest znacznie więcej tematów.

Najbardziej wartościowe kursy specjalistyczne

Kursy specjalistyczne, po których zdecydowanie łatwiej będzie nam znaleźć zatrudnienie to między innymi:

Kursy lider, brygadzista, mistrz produkcji – skierowane są one do osób zarządzających małymi zespołami produkcyjnymi, montażowymi itp. Osoba zatrudniona na stanowisku brygadzisty, mistrza czy lidera produkcji może liczyć na zarobki od 4 do nawet 12 tysięcy złotych w zależności od branży, doświadczenia i wielkości zarządzanego zespołu.

– skierowane są one do osób zarządzających małymi zespołami produkcyjnymi, montażowymi itp. Osoba zatrudniona na stanowisku brygadzisty, mistrza czy lidera produkcji może liczyć na zarobki od 4 do nawet 12 tysięcy złotych w zależności od branży, doświadczenia i wielkości zarządzanego zespołu. Kursy językowe – coraz więcej firm prowadzi działalność międzynarodową czy to obsługując firmy zagraniczne, czy też prowadząc sprzedaż na rynkach zagranicznych chociażby za pomocą platform e-commerce. Wszystkie te firmy wymagają znajomości języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego.

– coraz więcej firm prowadzi działalność międzynarodową czy to obsługując firmy zagraniczne, czy też prowadząc sprzedaż na rynkach zagranicznych chociażby za pomocą platform e-commerce. Wszystkie te firmy wymagają znajomości języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. Kurs trenera wewnętrznego i trenera biznesu – są to kursy skierowane do osób, których zadaniem jest uczyć innych pracowników danej organizacji. Ze względu na brak rąk do pracy firmy coraz częściej zatrudniają pracowników niewykwalifikowanych z zamiarem przyuczenia ich do zawodu, a to zadanie dla trenera wewnętrznego.

– są to kursy skierowane do osób, których zadaniem jest uczyć innych pracowników danej organizacji. Ze względu na brak rąk do pracy firmy coraz częściej zatrudniają pracowników niewykwalifikowanych z zamiarem przyuczenia ich do zawodu, a to zadanie dla trenera wewnętrznego. Kurs zarządzania projektami – projekty są wszędzie, zarówno w firmach z sektora IT, jak też w każdej innej dziedzinie. Dlatego firmy zgłaszają zapotrzebowanie na kierowników projektów potrafiących zarządzać nawet najbardziej złożonymi przedsięwzięciami i kierować pracą zespołów projektowych.

– projekty są wszędzie, zarówno w firmach z sektora IT, jak też w każdej innej dziedzinie. Dlatego firmy zgłaszają zapotrzebowanie na kierowników projektów potrafiących zarządzać nawet najbardziej złożonymi przedsięwzięciami i kierować pracą zespołów projektowych. Kurs grafika komputerowego – ogromy wzrost znaczenia marketingu, reklamy oraz Internetu pociągają za sobą zapotrzebowanie na grafików komputerowych. Jeśli posiadamy zmysł estetyczny to już po kilkutygodniowym kursie możemy rozpocząć pracę jako grafik komputerowy z wynagrodzeniem średnim przekraczającym 8 tysięcy złotych miesięcznie.

Jakie są ciekawe kursy biznesowe?

Również biznes, zwłaszcza duże korporacje, zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników specjalizujących się w wielu obszarach. Do najbardziej popularnych kursów biznesowych należą:

Kurs marketingu internetowego – zapotrzebowanie na specjalistów ds. marketingu internetowego potrafiących prowadzić działania promocyjne przez Internet jest ogromne. To ciekawa i dobrze płatna praca. Przeciętny specjalista ds. marketingu internetowego zarabia blisko 6 tysięcy złotych, a najlepsi i najbardziej doświadczeni nawet powyżej 15 tys. zł.

– zapotrzebowanie na specjalistów ds. marketingu internetowego potrafiących prowadzić działania promocyjne przez Internet jest ogromne. To ciekawa i dobrze płatna praca. Przeciętny specjalista ds. marketingu internetowego zarabia blisko 6 tysięcy złotych, a najlepsi i najbardziej doświadczeni nawet powyżej 15 tys. zł. Kurs SEO – pozycjonowanie stron internetowych to jedna z metod marketingu internetowego ciesząca się ogromnym powodzeniem. Po ukończeniu kursu SEO możemy liczyć na zatrudnienie w przedsiębiorstwach prowadzących działalność przez Internet, sklepach internetowych, ale też w agencjach SEO.

– pozycjonowanie stron internetowych to jedna z metod marketingu internetowego ciesząca się ogromnym powodzeniem. Po ukończeniu kursu SEO możemy liczyć na zatrudnienie w przedsiębiorstwach prowadzących działalność przez Internet, sklepach internetowych, ale też w agencjach SEO. Kurs copywritingu – tworzenie treści reklamowych na potrzeby Internetu i innych form reklamy jest dzisiaj niezwykle popularne. Copywritingiem można zajmować się z domu, pracując dla firm z całego świata. Start w tej dziedzinie możliwy jest po kursie copywitingu, a zarobki zaczynają się od 3 tysięcy złotych miesięcznie.

– tworzenie treści reklamowych na potrzeby Internetu i innych form reklamy jest dzisiaj niezwykle popularne. Copywritingiem można zajmować się z domu, pracując dla firm z całego świata. Start w tej dziedzinie możliwy jest po kursie copywitingu, a zarobki zaczynają się od 3 tysięcy złotych miesięcznie. Kurs rekrutacji i selekcji pracowników – brak rąk do pracy powoduje, że firmy zatrudniają coraz więcej rekruterów, których zadaniem jest wyszukiwanie pracowników. Po kursie rekrutacji i selekcji pracowników możemy liczyć na zatrudnienie również w agencji pracy.

– brak rąk do pracy powoduje, że firmy zatrudniają coraz więcej rekruterów, których zadaniem jest wyszukiwanie pracowników. Po kursie rekrutacji i selekcji pracowników możemy liczyć na zatrudnienie również w agencji pracy. Kurs kadry-płace – zmiany w ubezpieczaniach społecznych i podatkach nastręczają dużo trudności zarówno przedsiębiorstwom, jak i rozmaitym innym organizacjom. Stąd mocne zapotrzebowanie na specjalistów ds. kadr i płac, którym można zostać po kursie kadrowo-płacowym.

Przydatne kursy rozwoju osobistego

Kursy rozwoju osobistego są przydatne w pracy bez względu na to w jakiej dziedzinie czy branży pracujemy. Jeśli więc poszukujemy możliwości rozwoju zawodowego warto zwrócić uwagę na między innymi:

Kursy zarządzania sobą i czasem pracy – pozwalające lepiej wyznaczać priorytety i organizować swój czas pracy oraz radzić sobie z natłokiem zadań.

– pozwalające lepiej wyznaczać priorytety i organizować swój czas pracy oraz radzić sobie z natłokiem zadań. Kurs pewności siebie – spotykany też pod nazwą trening pewności siebie, który ma na celu wzmocnić nasze poczucie własnej wartości, a dzięki temu lepiej funkcjonować w otoczeniu.

– spotykany też pod nazwą trening pewności siebie, który ma na celu wzmocnić nasze poczucie własnej wartości, a dzięki temu lepiej funkcjonować w otoczeniu. Kurs radzenia sobie ze stresem – pozwalający zrozumieć psychologię stresu i w adekwatny sposób reagować na stresowy pojawiające z otoczenia, zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy.

– pozwalający zrozumieć psychologię stresu i w adekwatny sposób reagować na stresowy pojawiające z otoczenia, zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Kurs efektywnej komunikacji interpersonalnej – pozwalający lepiej komunikować się z otoczeniem, nawiązywać relacje i sprawniej współpracować z osobami o różnych i często odmiennych typach charakteru i stylach komunikacji.

– pozwalający lepiej komunikować się z otoczeniem, nawiązywać relacje i sprawniej współpracować z osobami o różnych i często odmiennych typach charakteru i stylach komunikacji. Kurs wywierania wpływu i perswazji – czyli kurs rozwijający nasze umiejętności przekonywania innych, argumentowania i uczestniczenia w dyskusji, który przydatny jest w każdej dziedzinie życia osobistego i zawodowego.

Nasza lista wartościowych kursów nie wyczerpuje oczywiście katalogu najbardziej opłacalnych kursów i szkoleń. Kursy zawodowe, kursy specjalistyczne, branżowe, biznesowe oraz przydatne kursy z zakresu rozwoju osobistego mogą bez wątpienia pomóc nam w trakcie szukania pracy, jak też w trakcie poszukiwania awansu w obecnym miejscu zatrudnienia. Świat zmienia się tak szybko, że czasami warto również rozważyć przebranżowienie, aby podjąć pracę w sektorze, który dynamicznie się rozwija, a co za tym idzie oferuje też lepsze możliwości rozwoju zawodowego i finansowego.

Podsumowanie

Jakie kursy warto zrobić? Kursy które warto zrobić to między innymi programowanie, marketing internetowy, księgowość, logistyka, SEO oraz grafika komputerowa. Są to kursy niemalże gwarantujące pracę. Jakie są najbardziej opłacalne kursy zawodowe? Programista, tester oprogramowania, tatuażysta, logistyk i księgowy to najbardziej opłacalne kursy zawodowe. Jakie są kursy, po których jest praca? Kursy, po których możemy liczyć na zatrudnienie to między innymi: programowanie, grafika komputerowa, testowanie oprogramowania, rekrutacja i selekcja pracowników czy zarządzanie projektami. Jakie są inne kursy przydatne do pracy? W każdej pracy przydają się kursy zarządzania własnym czasem pracy, radzenia sobie ze stresem oraz komunikacji międzyludzkiej.

Certyfikacje – czy warto je zdobywać?

Certyfikacje – czy warto je zdobywać?

W wielu zawodach pracownik może podnosić swoje kwalifikacje za pomocą zdobywania certyfikatów, które potwierdzają jego kompetencje. Czy warto je zdobywać? Czy rzeczywiście certyfikaty przydają się na coś w pracy i mogą pomóc w rozwoju kariery?

Rodzaje certyfikatów

Najbardziej cenione przez pracodawców są:

certyfikaty potwierdzające znajomość języków obcych,

certyfikaty branżowe potwierdzające określone kompetencje,

uprawnienia, które pozwalają na wykonywanie określonych czynności najczęściej określonych ustawą lub innymi przepisami.

Nie są to jednak jedyne certyfikaty, jakie może zdobywać pracownik. W zasadzie prawie każde szkolenie, kończy się obecnie potwierdzeniem uczestnictwa, nazywanym certyfikatem. Ważne jednak jest to, by zdawać sobie sprawę z tego, że posiadanie nawet całego wachlarza certyfikatów otrzymywanych po szkoleniu, nie przyda się na nic, jeśli instytucje jakie je wydały lub też kompetencje jakie potwierdzają mają niewielkie znaczenie dla pracodawcy.

Jakie certyfikaty warto zdobywać, ile to kosztuje a nad jakimi nie warto się nawet zastanawiać?

Na co warto zwrócić uwagę decydując się na certyfikację?

Popularność certyfikatów

Zanim zdecydujesz się na poświęcenie czasu i środków na zdobycie certyfikatu, sprawdź, czy ten, który chcesz zdobyć, jest przez pracodawców poszukiwany na rynku pracy. Czy ma dla nich jakieś znaczenie. W tym celu najlepiej po prostu wpisać nazwę certyfikatu w wyszukiwarkę lub – bardziej bezpośrednio – wpisać jego nazwę również w wyszukiwarkę ogłoszeń rekrutacyjnych w serwisie pracy. Dowiedz się o certyfikacie oraz jednostce certyfikującej jak najwięcej – nie każda jest wiarygodna. A wydanie pieniędzy na certyfikat, który dla nikogo się nie liczy nie ma większego sensu.

Koszt certyfikatów

W niektórych przypadkach, uzyskanie certyfikatu lub uprawnień, może kosztować bardzo dużo. Przykładowo, koszt zdobycia certyfikatu CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) to w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych (kilkanaście egzaminów, do których każdy kurs kosztuje 2-3 tys zł). Podobnie wygląda sprawa z certyfikatem psychoterapeuty, na który trzeba poświecić dwa lata płatnej szkoły, własną psychoterapię, superwizje i egzamin – w efekcie koszt uzyskania certyfikatu i kwalifikacji to około 30.000 zł.

Aby zdobycie certyfikatu miało sens, trzeba zatem spróbować obliczyć ROI z tej inwestycji – czy nasze zarobki wzrosną, jeśli ukończymy określone szkolenie i zdobędziemy certyfikat? Osoby z określonymi certyfikatami finansowymi i księgowymi zarabiają wprawdzie więcej – ale nie w każdym mieście są potrzebni. Podobnie jest z absolwentami studiów MBA – niby są dobrze opłacani, ale niektórzy nie znajdują pracodawcy, który ma wystarczający budżet, by pozwolić sobie na takiego specjalistę. Przelicz też, ile czasu będziesz potrzebować by „odrobić” certyfikat.

Certyfikaty międzynarodowe

Jeśli rozważasz pracę za granicą (nawet w odległej przyszłości) lub chcesz pracować dla międzynarodowej korporacji, wybierz certyfikat, który ma międzynarodowe znaczenie. Co z tego, że ukończysz kilkudniowe szkolenie np. z prowadzenia Assessment Center i otrzymasz certyfikat trenera, skoro instytucja która go wydała liczy się tylko w określonym regionie Polski? Certyfikaty międzynarodowe są niekiedy droższe, ale są również pewniejszą inwestycją.

Podsumowując, dobry certyfikat to taki, który

:

jest szanowany przez pracodawców (jego ważność podkreśla się w artykułach branżowych, jego nazwa pojawia się w oczekiwaniach wobec kandydatów),

jest międzynarodowy (jest uznawany również poza granicami Polski),

daje potwierdzenie konkretnych kompetencji wyrażonych konkretami (w programie certyfikacji lub w samym certyfikacie),

jest lub będzie zgodny z Europejską Ramą Kwalifikacji (czyli w całej Europie potwierdza te same kompetencje),

jest wydany przez instytucje, która ma na światowym rynku znaczenie, jest rozpoznawalną marką,

daje posiadaczowi miejsce na liście zrzeszającej osoby posiadające ten certyfikat (najlepiej, jeśli taka lista jest dostępna online).

Jakie certyfikaty nie liczą się dla pracodawców?

Zaświadczenia o ukończeniu dwugodzinnego szkolenia – bądźmy szczerzy, nie jest to żaden certyfikat, tylko informacja, że udało ci się liznąć nieco wiedzy,

Certyfikaty wydawane przez nikomu nie znane firmy (wyglądające niekiedy jak przygotowane w photoshopie),

Certyfikaty, na których nie ma informacji o czasie trwania kursu, potwierdzonych kompetencjach lub dacie zdobycia certyfikatu,

Popularne, wybrane certyfikaty branżowe:

Finanse / Księgowość:

CMA (rachunkowość zarządcza i zarządzanie finansami) – potwierdzenie posiadania wiedzy w zakresie planowania finansowego, analizy, kontroli oraz wspomagania podejmowania decyzji finansowych.

CFP – międzynarodowa kwalifikacja w zakresie planowania finansowego

PRM – zarządzanie ryzykiem. Uznawany na całym świecie – w Polsce ma go niewiele osób.

IAD – kwalifikacja w zakresie rynku kapitałoweg,

CICA (Certified Internal Controls Auditor) – międzynarodowa kwalifikacja w dziedzinie audytu wewnętrznego,

Poza tym jest też ACCA, CIMA, CFA, CIA i wiele innych – pozwalają podbić wynagrodzenie nawet o kilkadziesiąt procent.

Zarządzanie projektami:

Prince 2 – podstawa w zarządzaniu projektami. Wymagany przez coraz większą ilość pracodawców. Aby zdobyć pełną kwalifikację należy zdać dwa egzaminy – PRINCE2 Foundation oraz PRINCE2 Practitioner.

PMP – przeznaczony jest dla osób posiadających już doświadczenie w zarządzaniu projektami. Ważny przez trzy lata.

CAPM – przyznawana przez ten sam instytut certyfikacja, przeznaczona dla osób rozpoczynających karierę w zarządzaniu projektami.

E-commerce

Google AdWords – certyfikat znajomości systemu Google Adwords – wymagany w agencjach SEM

Google Analytics Individual Qualification – potwierdzenie umiejętności korzystania z systemu analitycznego Google Analytics,

Logistyka

European Logistician – kwalifikacje potwierdzające kompetencje logistyka. Od stycznia 2017 będzie to tytuł zgodny z Europejskimi Ramami Kwalifikacyjnymi (EQF) czyli uznawany w całej Europie.

CIRM – Certified in Integrated Resource Management (Certyfikat w Zarządzaniu Zintegrowanymi Zasobami)

Umiejętność obsługi komputera

Certyfikat MOS (Microsoft Office Specialist) – poświadcza umiejętność obsługi programów Microsoft Office: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Outlook, Microsoft PowerPoint, Microsoft Access, Microsoft Project. Certyfikat można otrzymać na czterech poziomach: specjalista, ekspert, mistrz oraz mistrz-instruktor.

Kursy i szkolenia online – hit czy kit? Opinie Polaków

Wybuch pandemii koronawirusa i pierwszy lockdown stanowiły duży szok także dla osób odpowiedzialnych za rozwój kompetencji pracowników. Choć przecież jeszcze przed początkiem 2020 żyliśmy w mocno zdigitalizowanym świecie, wielu z działań szkoleniowych nie mogliśmy sobie wyobrazić w formule online. Jednak ubocznym wynikiem trudnego ćwiczenia, jakim było nagłe przeniesienie wielu firm do pracy zdalnej, okazało się uświadomienie sobie stojących za nią możliwości. Nie inaczej jest w wypadku szkoleń i kursów online. O ile niektóre praktyczne czy specjalistyczne szkolenia wymagają obecności „na miejscu”, o tyle część z nich raczej na trwałe mocniej osadzi się w formie cyfrowej lub hybrydowej

– komentuje Konstancja Zyzik.

Najlepsze kursy online z certyfikatem za darmo

Skończyłeś studia, masz dyplom, a może nawet dwa. Masz też pracę.

Zamieniłeś szkolną ławę na biuro, więc prawdopodobnie myślisz, że w końcu możesz zapomnieć o szkole.

Ale—

Nie tędy droga.

W niemal każdej branży technologia i sposób pracy, a tym samym i możliwości zawodowe, nieustannie się zmieniają. Jeśli chcesz wieść prym w swoim zawodzie, musisz być na bieżąco z tymi zmianami.

Możesz zyskać nowe propozycje pracy lub uznanie przełożonego — specjaliści HR i pracodawcy stawiają na pracowników, którzy wykazują inicjatywę, by uczyć się i rozwijać.

A co najlepsze, dokształcanie się nie musi dla Ciebie oznaczać powrotu do szkoły ani kosztować Cię fortuny.

Mój zespół w Transizion regularnie zaleca naszym klientom kontynuowanie edukacji poprzez udział w kursach internetowych i zdobywanie certyfikatów dostępnych online. Poniżej znajdziesz dokładnie to, czego radzimy im spróbować: stworzone w Stanach Zjednoczonych, ale honorowane i cenione na całym świecie szkolenia, wykłady i programy certyfikacji.

Internet jest pełen szkoleń i kursów. Co więcej, znaczna część z nich kosztuje niewiele lub jest zupełnie za darmo. Dzięki nim zyskasz ciekawe pomysły, nowe umiejętności, pewność zatrudnienia i przewagę nad konkurencją — niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze zawodowe kroki czy jesteś starym wyjadaczem na dyrektorskim stołku.

Chcesz poszerzyć swoje perspektywy? Przyjrzyjmy się najlepszym możliwościom, które otwiera przed Tobą Internet!

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora: Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko! Stwórz CV teraz

Akredytowane kursy / certyfikaty

Chcesz mieć olśniewające CV, które zrobi wrażenie na pracodawcach? Jeżeli to właśnie jest Twój nadrzędny cel, najlepszym, co możesz wybrać, są akredytowane kursy i certyfikaty.

Kursy akredytowane mogą się liczyć jako punkty niezbędne do zaliczenia studiów. Ponadto uznaje je większość pracodawców. Akredytacje podkreślają solidność Twojej edukacji, a także podnoszą prestiż Twojego CV.

Wiele uczelni i korporacji oferuje akredytowane programy certyfikacji dostępne online — wśród nich są najsłynniejsze amerykańskie uniwersytety, zajmujące topowe miejsca w światowych rankingach, a także globalni giganci technologiczni. Oto kilka najciekawszych opcji:

Internetowe programy certyfikacji eCornell

eCornell, internetowa platforma szkoleniowa słynnego amerykańskiego Cornell University, ma w swojej ofercie ponad 80 programów certyfikacji zawodowych. Kursanci uczą się w małych, interaktywnych grupach, a zwieńczeniem kursu jest prestiżowy Executive Certificate wydany przez Cornell.

Programy kształcenia, opracowane przez wykładowców Cornell, dzielą się na następujące kategorie:

Marketing

Data Science

Technologia

Przywództwo

Zarządzanie projektami

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Biznes i finanse

Turystyka i hotelarstwo

Ochrona zdrowia

Nauka o żywieniu

Nieruchomości

Inżynieria

Pszczelarstwo

Weterynaria

Platforma szkoleniowa Microsoft Learning

Szukasz powszechnie cenionego certyfikatu z wiedzy technologicznej? Znajdziesz go na platformie Microsoft Learning. Jeśli samodzielnie będziesz przygotowywać się do egzaminu, szkolenie jest darmowe, natomiast nauka z instruktorem jest odpłatna. Egzamin kosztuje 165 dolarów. Microsoft zapewnia testy próbne.

Wśród profesji, dla których Microsoft przygotował specjalny certyfikat, są m.in. deweloper, administrator, architekt rozwiązań IT i konsultant funkcjonalny. Certyfikaty są podzielone na trzy stopnie specjalizacji: podstawowy, średniozaawansowany i ekspercki.

Oto kilka popularnych certyfikatów Microsoftu:

Azure Administrator Associate

Azure Solutions Architect Expert

Enterprise Administrator Expert

Azure DevOps Engineer Expert

Microsoft 365 Certified Fundamentals

Microsoft Certified Solutions Expert

Project Management Institute (PMI)

Project Management Institute to wiodąca na świecie organizacja zrzeszająca project managerów. Jeśli chcesz zdobyć certyfikat PMI, musisz najpierw złożyć podanie, w którym wykażesz, że posiadasz wymagane wykształcenie lub doświadczenie.

Następnie zapoznasz się z przewodnikiem przygotowującym do certyfikacji i materiałami dotyczącymi egzaminu dostępnymi w sieci. Po zdaniu egzaminu otrzymasz certyfikat PMI, który natychmiast podniesie Twoje kompetencje w oczach pracodawców.

Możesz wybrać spośród certyfikatów takich jak:

Specjalista Project Management

Specjalista Zarządzania Portfolio

Certyfikowany Specjalista Agile PMI

Ekspert Analityki Biznesu PMI

Specjalista Program Management

Certyfikowany Doradca Zarządzania Rozwojem

Specjalista Zarządzania Ryzykiem PMI

Specjalista Planowania PMI

Uniwersytet w Phoenix

Uniwersytet w Phoenix w Arizonie oferuje szeroką gamę internetowych kursów i programów certyfikacji online. Programy te są dostosowane do najnowszych standardów branżowych, dają zainteresowanym elastyczne daty rozpoczęcia nauki, a oprócz tego zapewniają dostęp do innowacyjnych narzędzi do nauki online.

Możesz tu zdobyć certyfikat w dziedzinach takich jak:

Rachunkowość

Analityka biznesu

Zarządzanie biznesem

Szkolnictwo

Przedsiębiorczość

Finanse

Zarządzanie i administracja w ochronie zdrowia

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Technologia informacyjna

Marketing

Zarządzanie w pielęgniarstwie

Project management

Purdue University Global

Certyfikaty wydawane przez internetową platformę Purdue University Global możesz zdobyć w rok, a nawet szybciej. Kursy Purdue kładą nacisk na rozwój zawodowy, wyspecjalizowane umiejętności oraz doszkalanie kursantów do zaawansowanego poziomu.

Możesz tu uzyskać certyfikat w takich dziedzinach jak:

Biznes

Prawo karne

Szkolnictwo

Ochrona zdrowia

Technologia informacyjna

Wiedza prawnicza

Pielęgniarstwo

Psychologia

Nauki społeczne i behawioralne

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

Kursy / certyfikaty nakierowane na umiejętności

Twoim celem jest poprawa umiejętności i wiedzy? Jeżeli tak, być może zainteresują Cię także nieakredytowane kursy i certyfikaty. Tego typu programy zazwyczaj kosztują nieco mniej niż kursy z akredytacją, a bywa nawet, że są zupełnie darmowe.

Niektóre z tych programów koncentrują się na umiejętnościach twardych, inne z kolei uwypuklają umiejętności miękkie, jak przywództwo, komunikacja, czy produktywność.

To prawda, że nie wszyscy pracodawcy będą honorować tego typu kursy. Ale każda próba rozwinięcia swoich umiejętności i kontynuowania edukacji świadczy o inicjatywie, oddaniu i poświęceniu. Jednocześnie zdobyte w ten sposób umiejętności i wiedzę przekujesz w lepsze wyniki w pracy.

Tu znajdziesz kilka uznanych źródeł kursów i certyfikatów nakierowanych na zdobywanie umiejętności:

Udemy

Dysponując ponad setką tysięcy kursów internetowych, Udemy jest światowym liderem, jeśli chodzi o różnorodność kursów online. Ceny kursu z dożywotnim dostępem zaczynają się od 11 dolarów, a dodatkowo prawie co miesiąc dostępne są zniżki.

Choć wielu internetowych wykładowców Udemy to ludzie wysoce wykwalifikowani, nie jest to reguła. Przed zapisaniem się na dany kurs warto więc zrobić rozeznanie na temat zajęć i osoby, która je prowadzi. Programy składają się z nagrań wideo, PDF-ów, a czasami także arkuszy i formularzy, które kursanci wypełniają podczas zajęć.

Wiodące kategorie w katalogu kursów Udemy to Rozwój, Biznes, IT i oprogramowanie, Design, Marketing, Rozwój osobisty, Fotografia oraz Muzyka.

Wśród najpopularniejszych kursów są:

Budowanie własnej marki

Od niewidzialnego do niezwyciężonego: pozytywne postępy w karierze

Cały MBA zawarty w jednym kursie

Kompletny przewodnik po marketingu cyfrowym

Microsoft Excel: od poziomu początkującego do zaawansowanego

Complete Python Bootcamp

Coursera

Inną popularną platformą e-learningową jest Coursera, która dysponuje ponad dwoma tysiącami kursów, w tym także kilkoma akredytowanymi opcjami.

Wspierają ją wykładowcy Uniwersytetu Stanforda. Coursera ma też kursy, programy dyplomowe i certyfikaty współorganizowane z najlepszymi uczelniami oraz organizacjami.

Na każdy kurs składają się filmiki, testy i projekty. Giganci tacy jak Procter & Gamble, Danone i L’Oreal wysyłają pracowników na Courserę, aby poszerzyć ich kwalifikacje.

Wśród najpopularniejszych kursów są:

AI dla każdego

Analiza danych z Pythonem

Rynki finansowe

Teoria dobrego samopoczucia

Site Reliability Engineering (SRE)

Podstawy codziennego zarządzania

Możesz także wybrać jeden z certyfikatów:

Zarządzanie projektowe w praktyce

Machine learning w analityce

Planowanie kształcenia (ID)

Nauka o danych IBM

Specjalista IBM ds. zaangażowania konsumenta

Google IT Support

LinkedIn Learning

Znana dawniej jako Lynda.com, platforma edukacyjna LinkedIn Learning funkcjonuje na zasadzie subskrypcji, dając swoim subskrybentom dostęp do pokaźnej wideoteki kursów, prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin.

Kursy dostępne są w pięciu językach. Skupiają się na znajomości programów komputerowych, a także rozwijają kreatywność i umiejętności niezbędne w biznesie. Niektóre zajęcia prowadzą do akredytowanych certyfikatów, jednak większość z nich nie ma akredytacji.

Organizacje takie jak Adobe czy telewizja NBC oraz amerykańskie uniwersytety używają LinkedIn Learning do szkolenia pracowników.

Wśród wiodących kursów na LinkedIn Learning znajdują się:

Niezbędnik Pythona

Podstawy programowania: przykłady z życia wzięte

Pewna komunikacja

Tworzenie skutecznych zespołów

Niezbędnik JavaScript

Reklama na Facebooku

Skillshare

Skillshare oferuje nieograniczony dostęp do ponad 30 tysięcy programów zajęć. Podobnie jak LinkedIn Learning, platforma ta działa na zasadzie stałego członkostwa. Pierwszy miesiąc dostępu do Skillshare Premium jest darmowy.

W skład zajęć wchodzą plansze graficzne, różnego rodzaju źródła, projekty oraz możliwości interakcji z innymi kursantami. Kursy prowadzą internetowi eksperci, właściciele firm i przedsiębiorcy. Możesz wybrać spośród kategorii takich jak design, ilustracja, biznes, technologia, fotografia i film, przedsiębiorczość i pisanie.

Kilka popularnych opcji:

Zostań freelancerem: jak zbudować swój sukces i wyrobić własną markę

Podstawy fotografii DSLR

Posiądź Adobe Illustratora

Zostań viralem: pisz, filmuj i twórz content, który inni będą szerować

Podstawy prezentacji

Pisanie twórcze: jak pisać eseje, które wpłyną na innych

Akademia HubSpot

HubSpot to świetne miejsce dla tych, którzy chcą zdobyć certyfikat z marketingu, sprzedaży czy obsługi klienta. Zawiera zarówno szybkie szkolenia, jak i programy certyfikacji honorowane w danej branży. A co najlepsze – wszystkie lekcje i testy są darmowe!

Kursy prowadzą pełni entuzjazmu profesjonaliści z dużym doświadczeniem. Możesz oglądać filmiki, rozwiązywać testy i podchodzić do egzaminów w swoim tempie.

Na koniec otrzymasz certyfikat i odznakę, które będziesz mógł pokazać na swoim profilu LinkedIn i innych stronach.

Najczęściej wybierane certyfikaty w HubSpot Academy to między innymi:

Content Marketing

Inbound Marketing

Inbound Sales

Social Media

Email Marketing

HubSpot CMS dla deweloperów

Kursy i certyfikaty dla kierowników wysokiego szczebla

Można by powiedzieć, że dyrektorzy firm i prezesi spółek dotarli na szczyt swojej kariery. Jednak to wcale nie oznacza kresu ich rozwoju. W końcu zawsze można stać się lepszym zarządzającym. I do tego właśnie potrzebne są szkolenia dla kadry kierowniczej.

Najlepsze uczelnie, takie jak Harvard oraz szkoła biznesowa Wharton Uniwersytetu Pensylwanii, oferują zarówno tradycyjne, jak i internetowe programy kontynuowania edukacji dla kierowników wysokiego szczebla.

Możesz także dołączyć do organizacji zrzeszającej przedsiębiorców i szefów firm, np. Business Centre Club, który ma lokalne loże we wszystkich regionach Polski. Członkowie takich grup dzielą się pomysłami, doświadczeniem i pomagają sobie nawzajem w rozwiązywaniu problemów. Zapraszają także do współpracy wybitnych ekspertów i wspierają inicjatywy przyjazne przedsiębiorcom.

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

I co Ty na to?

Znasz może kurs internetowy lub program certyfikacji, który warto polecić innym?

A może znalazłeś tu zajęcia, na które chcesz się zapisać?

Daj znać, które kursy wybierzesz w komentarzu! Chętnie poznam Twoją opinię o nauce online!

Dobry kurs online? 7 kluczowych elementów, które musisz sprawdzić zanim się zapiszesz

Kurs online. Który wybrać? Ich ilość w sieci jest ogromna a one same wyrosły jak grzyby po deszczu. Jakiś czas temu napisałam nawet na swoim kanale na Twitterze, że 2017 to nie jest rok mobile, ani content marketingu, ani video. To jest rok kursów online! I kiedy po raz kolejny na Facebooku ścignęła mnie reklama kolejnego super-ekstra-rewelacyjnego kursu online, postanowiłam bliżej przyjrzeć się sprawie. Jak jest naprawdę z tego typu kursami? Czy warto się na nie zapisywać, czy to strata pieniędzy?

Powiem tak, kliknęłam ostatnio w kilka reklam różnych „specjalistów“, które oferowały mi zapisanie się na płatny kurs online. Sprawdziłam jak te kursy wyglądają, jaką wiedzę mogę otrzymać i trochę mnie to wszystko przeraziło. Może dlatego, że sama mam większe oczekiwania? A może dlatego, że niektóre kursy to po prostu nabijanie ludzi w butelkę i żerowanie na niewiedzy? Skąd dana osoba ma wiedzieć, czy ten kurs online jest właśnie dla niej? Czy jest rzetelny? Czy nie straci wyłożonych pieniędzy?

Kim jest osoba, która tworzy dany kurs online?

Po pierwsze, zanim klikniesz „kupuj“ sprawdź kim jest osoba, która tworzy dany kurs online. Czy jest autorytetem w swojej dziedzinie? Jakie ma doświadczenie? Tworzenie kursów online jest bardzo modne i proste. W zasadzie taki kurs może stworzyć każdy. Dokładnie przyjrzyj się kto za nim stoi. Jeśli to tzw. ekspert znikąd, który przykleił sobie plakietkę „specjalista“, ale na próżno o nim szukać informacji w sieci, uważaj. Taki kurs online to może być zwykłe oszustwo. I odwrotnie, jeśli dana osoba jest znana z zagadnienia, na temat którego dany kurs tworzy, możesz być spokojny. A przynajmniej spokojniejszy.

Zwracaj uwagę na detale

Jak wygląda strona z kursem online? Co widzisz w opisie? Im więcej szczegółów tym lepiej. Jakie detale się liczą? Dla mnie, jeśli wchodzę na stronę www kursu i widzę błędy interpunkcyjne, czy stylistyczne, a kurs reklamuje, że dzięki niemu zostanę guru marketingu online – to sygnał ostrzegawczy. Jeśli już na samym początku widzę niechlujstwo, to nie wróży zbyt dobrze. Tego samego pewnie będę mogła spodziewać się w środku. Inna sprawa to generyczne opisy. Jeśli kurs online zakłada same promo hasełka w stylu: w 7 dni poznasz wszystkie tajniki SEO/adWords i NIC poza tym, to znowu, czerwona lampka.

Kurs online i spis treści, czyli czego się nauczę

Warto dokładnie sprawdzić spis treści. Przy każdym lepszym szkoleniu znajdziesz dokładną agendę, z której dowiesz się jak będzie przebiegał kurs. Dodatkowo dobrze wiedzieć czego dokładnie dzięki niemu się nauczysz. Oczywiście mam tu na myśli praktyczne umiejętności. Znów – uważaj na ogólniki. Jeśli w opisie nie będzie konkretów, dopytaj o szczegóły. Zadaj pytanie wprost – czy dzięki kursowi będę umiała napisać informację prasową? Albo czy będę w stanie sama tworzyć reklamy na Facebooku i optymalizować je tak, aby osiągać jak najlepsze efekty?

Co o tym kursie mówi Google?

Nie zapomnij sprawdzić co o danym kursie mówi wujek Google. Jeśli nie mówi nic – czerwona lampka. Jeśli jedyne opinie, która uda Ci się znaleźć, są tylko na stronie z opisem kursu – czerwona lampka. Jako benchmark wzięłam na tapetę jeden kurs, o którym wiem, że jest dobry. Wpisałam w Google odpowiednią frazę i wyskoczyło mi mnóstwo pozytywnych opinii, pisanych na niezależnych blogach. Przy niektórych zatrzymałam się na dłużej – i właśnie się zastanawiam, czy by się na dany kurs nie zapisać. Research w Google to zatem podstawa.

A co mówi Twoje otoczenie?

No właśnie, warto sprawdzić także bliskie otoczenia. Co przez to rozumiem? Zapytaj znajomych, czy nie brali czasem udziału w danym kursie. Być może koleżanka w pracy brała w nim udział i będzie mogła podzielić się opinią? Zawsze możesz zapytać też na swoim wallu na Facebooku, albo po prostu popytać w tematycznych grupach. Otrzymasz informacje z pierwszej ręki i będziesz w stanie zminimalizować ryzyko nietrafionego zakupu.

Zobacz, czy tej samej wiedzy nie masz dostępnej za darmo

Może zdarzyć się tak, że wiedzę, którą zdobędziesz w danym kursie, ktoś już wcześniej przekazał, np. w formie ebooka czy specjalistycznego bloga. Zobacz czy nie wyjdzie Ci taniej i prościej po prostu usiąść i prześledzić blogi, raporty, case studies. Takich materiałów w sieci jest mnóstwo i coraz częściej są one wysokiej jakości. Warto poświęcić chwilę na zgłębienie interesujących zagadnień samemu. Chyba, że brakuje nam bodźca lub motywacji, albo oczekujemy, że ktoś nas będzie prowadził za rękę. Wtedy kurs online może okazać się wybawieniem.

I last but not least – Twoje własne odczucia

Znalazłeś kurs online dotyczący tematu, którym się interesujesz. Sprawdziłeś kto go tworzy, jak wygląda strona www, spis treści, rekomendacje, opinie w sieci i wśród znajomych. Kupiłeś. Ten wybór okazał się DLA CIEBIE strzałem w 10, ponieważ dostarczona wiedza w 100% odpowiadała TWOIM oczekiwaniom. I świetnie. Dobry kurs online właśnie tym się charakteryzuje. Ma być odpowiedni dla Ciebie, dopasowany do Twojego poziomu wiedzy. Jesteś zadowolony?

Nie zostawiaj tej opinii dla siebie. Jeśli szukałeś kursu dotyczącego podstaw SEO i zdobyłeś dokładnie taką porcję informacji na jakiej ci zależało, podziel się z informacją o kursie w sieci, zostaw swoją opinię. Zacznij od tego, czego od kursu oczekiwałeś i czego dzięki niemu się nauczyłeś. Taka opinia będzie niezwykle pomocna dla kolejnych kursantów.

Podsumowując

Zanim zdecydujesz się na dany kurs online poświęć chwilę na sprawdzenie czy aby na pewno kurs jest jakościowy, a ty nie wyrzucisz pieniędzy w błoto. Kilka minut szybkiego researchu pozwoli zaoszczędzić ci stresu i rozczarowania. Pytanie, którymi kursami online naprawdę warto się zainteresować? I tu moja prośba do Was. Jeśli korzystaliście z jakiegoś kursu online napiszcie do mnie wiadomość na [email protected] z informacją dlaczego zdecydowaliście się na dany kurs i czy było warto. Z Waszych odpowiedzi przygotuję kolejny wpis na bloga ze spisem najlepszych kursów online.

Kursy i szkolenia online z certyfikatem

Kilka dni temu ukończyłam kurs specjalista ds. kadr i płac. Uczestniczyłam w wielu kursach specjalistycznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, we Włoszech ale ten przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Kurs na bardzo wysokim poziomie. Krok po kroku w bardzo przystępny i zarazem profesjonalny sposób wyjaśnia zagadnienia dotyczące kadr i płac. Dodatkowo uczestniczyłam w kursie dot. sztuki motywacji. Tak, jak poprzedni przygotowany również bardzo profesjonalnie. Można zauważyć, że obydwa kursy zostały opracowane przez specjalistów, którzy wykonują swoją pracę z ogromną pasją.

Szczególne podziękowania chciałabym skierować do Pani Małgorzaty za dyspozycyjność i wspaniałą organizację kursów. Myślę, że na tym nie koniec i z pewnością skorzystam jeszcze z innych szkoleń oferowanych przez MG – edu. Pozdrawiam serdecznie

Kursy online z zaświadczeniem MEN

Kursy online z zaświadczeniem MEN to jeden ze sposobów nie tylko na nabycie nowej wiedzy czy doświadczenia, ale również możliwość „pochwalenia się” w CV. Szczególnie osoby, które nie mają za sobą większego doświadczenia zawodowego czy po prostu dopiero opuściły mury szkoły czy uczelni, chętnie chwalą się udziałem w różnego rodzaju kursach i szkoleniach (w tym również w szkoleniach online – pisaliśmy o tym szerzej tutaj: Czy kursy online się liczą).

Szukanie pracy to trudne i czasochłonne zadanie. Mimo że ogłoszeń jest dużo, to jeszcze więcej jest osób, które szukają zatrudnienia. Często samo wykształcenie nie wystarczy, trzeba zrobić coś, aby dać się zauważyć i wyróżnić spośród innych kandydatów. Obecnie pracodawcy szukają osób, które chcą się rozwijać, nie stoją w miejscu, nieustannie pracują nad powiększeniem kwalifikacji.

Pisaliśmy m.in. Szkolenia online dla pracowników

kursy online z zaświadczeniem MEN

Bardzo ważne, aby kandydat dobrze przedstawił się już w CV, które jest pierwszym dokumentem, zachęcającym do dalszego kontaktu. CV warto wzbogacić o kursy online z zaświadczeniem MEN (np. takie, jak tutaj: https://spdszkolenia.pl/courses-masonry/, czy tutaj: https://spd2.pl/kursy-online/), które są informacją dla pracodawcy, że dana osoba nieustannie się szkoli i poszerza swoje kompetencje. Uczestnicy zdalnych kursów postrzegani są jako osoby pracowite, posiadające umiejętności pracy własnej, zorganizowane i samodzielne.

Te cechy są ważne na każdym stanowisku pracy. Udział w zdalnej nauce potwierdza również dobrą znajomość nowoczesnych technologii, czyli kolejną ważną umiejętność, potrzebną w wielu zawodach.

Co oferują kursy online z zaświadczeniem MEN?

Obecnie funkcjonowanie świata uległo znacznym zmianom, w dużej mierze opiera się na internecie. Wiele spraw załatwia się zdalnie, bez potrzeby osobistego stawiennictwa się w firmie, sklepie czy urzędzie. Zmiany widoczne są również w edukacji. Kursy i szkolenia stacjonarne często zastępuję kursy online z zaświadczeniem MEN, które są skuteczne, efektywne, a przy tym niezwykle komfortowe.

kursy online z zaświadczeniem MEN

Pozwalają na naukę w sposób dopasowany dla danej osoby, jest stylu życia i pracy. Oferta kursów zdalnych jest bardzo szeroka, dzięki nim można nauczyć się niemal wszystkiego. To dobry sposób na awans, zmianę branży czy wzbogacenie swojego CV. Warto szukać kursów, które potwierdzają zdobycie umiejętności certyfikatami i zaświadczeniami.

Czy certyfikowane szkolenia online są cenione przez pracodawców?

Pracodawcy wiedzą, że na rynku pracy panuje duża konkurencja, dlatego mogą przebierać w kandydatach, wybierać osoby z bogatym i atrakcyjnym CV. Największe szanse mają kandydaci, którzy oprócz doświadczenia i wyksztalcenia, mają również ukończone dodatkowe kursy, zwiększające zakres umiejętności.

Wiele osób obawia się, że pracodawcy nie będą zwracać uwagi na kursy online, ale nie jest to prawdą. W dzisiejszych czasach każda forma nauki jest dobrze widziana, a nauka przez internet pozwala zdobyć taki sam zakres wiedzy, jak w czasie nauki na sali wykładowej. Badania dowodzą, że osoby, które ukończyły zdalne kursy, zdobyły nową pracę, przebranżowiły się lub awansowały w pracy.

To dowodzi, że zdalne nauczanie jest tak samo skuteczną drogą do zmiany ścieżki zawodowej, jak typowe kursy. Zaświadczenie MEN ma taki sam wpływ na atrakcyjność CV jak dyplom kursów stacjonarnych. W dużych firmach nowi pracownicy szkolą się tylko online, co świadczy o tym, że ta forma nauki przynosi dobre rezultaty (pisaliśmy m.in. Nauka online – co warto o tym wiedzieć).

kursy online z zaświadczeniem MEN

W CV nie ma potrzeby wpisywania, w jakiej formie odbyło się szkolenie. Wystarczy podać nazwę kursu oraz firmę szkolącą. Tyle wystarczy, aby pracodawca wiedział, jakie kompetencje posiada kandydat na wolne stanowisko.

Kursy online z zaświadczeniem MEN – jakie mają korzyści?

Lista plusów kursów online z certyfikatem jest bardzo długa, dlatego tę formę nauki wybiera coraz więcej osób. E-learning pozwala uczyć się w zawsze wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę. Główne zalety tego rozwiązania to:

Niskie koszty – na rynku można znaleźć wiele darmowych szkoleń, a ceny kursów płatnych są dużo niższe niż tych samych, organizowanych w sposób tradycyjny. Odchodzą koszty dojazdów, a w przypadku kursów w innym mieście – wyżywienia i zakwaterowania.

Możliwość korzystania z ośrodków szkoleniowych w Polsce i na całym świecie – internet nie ma granic, dlatego z powodzeniem można zapisać się kurs online z zaświadczeniem MEN, które są organizowane przez placówki z drugiego końca kraju. Osoby, które dobrze znają język obcy, mogą korzystać z oferty szkoleń międzynarodowych.

Nauka o dowolnej porze dnia i nocy – osoby decydujące się na certyfikowane kursy online mogą uczyć się wtedy, kiedy mają na to czas. Obecnie większość ludzi żyje w biegu, pracuje po 10-12 godzin na dobę, opiekuje się dziećmi, dba o dom. Na kursy stacjonarne, zajmujące kilka godzin brakuje czasu, dlatego nauka zdalna jest świetną alternatywą dla wszystkich zapracowanych. Kursy online z zaświadczeniem MEN pozwalają łączyć pracę z nauką i życiem osobistym.

Możliwość zmiany branży – kursy zdalne to dobra opcja dla osób, które myślą o zmianie branży. Bez problemu można zrobić kurs i przekonać się, czy temat jest faktycznie interesujący i warto się w niego wgłębiać.

Możliwość wzbogacenia CV – ukończenie kursu online pozwala uatrakcyjnić życiorys. W CV warto wpisać dokładną informację o zdobyciu nowych umiejętności i potwierdzić kwalifikacje certyfikatem MEN.

Możliwość zdobywania nowych informacji – szkolenia online nie muszą być związane z pracą. Popularne są szkolenia poprawiające kompetencje miękkie oraz te, które są związane z hobby. Czasami, dzięki kursom hobbistycznym, pasja może stać się również zawodem i sposobem na życie.

Wsparcie motoryczne i techniczne ze strony organizatora – uczestnik kursu online nie jest pozostawiony sam sobie. Dobre placówki zapewniają pełne wsparcie techniczne i motoryczne, kursant może prosić zarówno o pomoc w sprawie samej obsługi szkolenia, jak i również o wyjaśnienie trudnych zagadnień.

Dostępność – e-learning jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku, stanu zdrowia, możliwości finansowych. To dobra opcja dla rodziców małych dzieci, osób pracujących, ale chcących zmienić zawód, bezrobotnych czy młodych ludzi, szukających swojego miejsca w zawodowym świecie.

Kursy idealne dla wzrokowców – każdy uczy się w inny sposób, jedni wolą czytać, inni słuchać. Kursy online z zaświadczeniem MEN są doskonałą formą dla wzrokowców, którzy uczą się w najlepszej dla siebie formie, a w razie potrzeby mają zapewnianą pomoc trenera.

Pisaliśmy m.in. Plusy i minusy szkoleń online

Minusy kursów zdalnych

Nauka przez internet do dobry sposób na rozwój, ale jak każda forma edukacji, ma również kilka minusów. Główną wadą jest konieczność spędzania dodatkowego czasu przed komputerem, a to może przyczynić się do problemów ze wzrokiem czy kręgosłupem. Taka forma nauki może być uciążliwa dla osób, które nie lubią długo siedzieć w miejscu, a patrzenie w ekran powoduje u nich problemy ze skupieniem uwagi.

kursy online z zaświadczeniem MEN

Przerobienie kursu wymaga dużej samodyscypliny i dobrej organizacji pracy. Wiele osób, z uwagi na to, że nie ma wykładowcy, przeciąga naukę w nieskończoność, nie kończy kursu i nie zdobywa certyfikatu. Nie ma również interakcji z nauczycielem i innym kursantami, a to bywa demotywujące.

Pisaliśmy m.in. Najpopularniejsze kursy online

Kursy to przecież nie tylko nauka, ale również dyskusje, burze mózgów, wymiana doświadczeń, a nawet wspólne wypicie kawy. Niestety, internet nie daje takiej możliwości. Trzeba również pamiętać, że mimo bardzo szerokiej oferty kursów zdalnych, nie wszystkie specjalizacje można w ten sposób poznawać. W przypadku tematów, które wymagają przeprowadzenia badań czy eksperymentów, potrzebne są spotkania na żywo, dostęp do laboratorium czy wykonanie badań w terenie.

Jak wyglądają szkolenia elearningowe z zaświadczeniem MEN?

Zdalne kursy coraz bardziej przypominają zajęcia stacjonarne. Prowadzone są na dwa sposoby, tzn. w czasie rzeczywistym i nagrane wcześniej. W pierwszej formie uczniowie łączą się z nauczycielem w określonym dniu o ustalanej godzinie i biorą czynny udział w zajęciach. Kursanci widzą nauczyciela, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mogą z nim rozmawiać, pisać, mają również możliwość kontaktu z sobą nawzajem.

Dzięki temu możliwa jest praca w grupie, wspólne rozwiązywanie problemów itp. Nauczyciel wykorzystuje w trakcie zajęć różnego typu narzędzia, które sprawiają, że zajęcia są ciekawe, a wiedza szybciej wchodzi do głowy. Na lekcjach wyświetlane są filmy, uczestnicy oglądają slajdy, prezentacje, wykonują ćwiczenia i quizy.

Oprócz materiałów zdalnych, otrzymują również lekcje wersji pdf., które są bardzo pomocne do powtórzeń w domu i nauki do egzaminu. Niektóre kursy umożliwiają kontakt z nauczycielem nie w czasie rzeczywistym, ale w określone dni, np. godzinę w każdy piątek.

To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ uczniowie mogą się szkolić swoim tempem, przerabiać materiał w wolnym czasie, z w razie potrzeby skontaktować się z wykładowcą i prosić i wytłumaczenie trudnych kwestii.

Jak wpisać w CV kursy online z zaświadczeniem MEN?

Kursy zdalne, zakończone otrzymaniem certyfikatu to powód do dumy, dlatego należy je wpisać w CV, pochwalić się nimi w dokumentach aplikacyjnych i na rozmowie rekrutacyjnej. Szkolenia zawodowe warto wyróżnić, dzięki temu szybko rzucą się w oczy i wzbudzą zainteresowanie rekrutera. To ważne, bo z reguły na jedno miejsce jest wielu kandydatów i CV bez ważnych informacji, może wylądować w koszu (pisaliśmy m.in. Kursy zawodowe online).

kursy online z zaświadczeniem MEN

Kursy online z zaświadczeniem MEN są znakiem dla pracodawcy, że kandydat jest dobrze zorganizowany, chętny do rozwoju, samodzielny. W CV warto umieścić nie tylko nazwę kursu, ale także umiejętności, jakie dzięki niemu udało się zdobyć. Trzeba tylko pamiętać, że kurs powinien być adekwatny do stanowiska, na które rekrutujemy.

Osoba, która chce zostać sekretarką, nie musi wpisywać kursu kucharskiego, bo nie ma on związku z jej przyszłą pracą. I odwrotnie, sekretarka może pochwalić się kursem obsługi biura, kadr i płac czy podstaw księgowości. Te umiejętności na pewno przydadzą się w pracy, będą dużym atutem na spotkaniu z szefem. W dokumentach aplikacyjnych należy wpisać kurs online z certyfikatem, który:

odnosi się do wybranego stanowiska,

pokazuje umiejętności, ewentualnie hobby, mające jakiś związek z wykonywanym zawodem,

podkreśla fakt, że kandydat poszerza wiedzę w danej dyscyplinie.

Forma kursu jest dla rekrutera nieważna, istotne jest to, co pracownik umie i co wyniósł ze szkoleń. Kursy powinny być umieszczone w CV w osobnej sekcji, w widocznym miejscu. Według specjalistów ds. rekrutacji można je również wpisać na początku, zaraz po nazwisku, np. Anna Kowalska, certyfikowana sekretarka, w podsumowaniu zawodowym, jako ważna informacja dotycząca celów zawodowych.

Pisaliśmy m.in. Czego można się nauczyć na kursach online

Kolejnym miejscem może być oddzielna sekcja poświęcona certyfikatom lub sekcja związana z doświadczenie. Nie ma potrzeby podawać dokładnej daty szkolenia, wystarczy tylko rok. Aby kurs znalazł się we właściwym miejscu, można skorzystać z kreatorów CV. Dzięki nim można przetestować kilka wersji i sprawdzić, która będzie optymalna.

Jak wybrać certyfikowane szkolenie online?

Placówki oświatowe oferują różnorodne kursy, dlatego każdy, kto chce się przekwalifikować, zdobyć nowe kwalifikacje lub uatrakcyjnić CV, może znaleźć ofertę idealną dla siebie. Bardzo ważne, aby dobrze wybrać ośrodek, organizujący szkolenie. Warto poczytać opinie osób, które już wcześniej brały udział w kursie, poczytać fora, sprawdzić informacje w mediach społecznościowych.

Poczta pantoflowa jest najbardziej wiarygodna, dlatego, jeżeli jest taka możliwość, warto osobiście porozmawiać z uczestnikami wcześniejszych zajęć. Przed wyborem kursu, należy wejść na stronę internetową placówki, sprawdzić informacje na temat kadry oraz stosowanych narzędzi. Czasami szkoły proponują skorzystanie z bezpłatnej lekcji próbnej.

To świetny rozwiązanie, dzięki któremu można sprawdzić, czy forma nauczania jest odpowiednia. Wybierając zdalny kurs z certyfikatem, trzeba zastanowić się, czego szukamy, w jakim kierunku chcemy się rozwijać. To bardzo ważne, ponieważ dobrze prowadzone szkolenie jest szansa na wejście w nową ścieżkę rozwoju zawodowego.

kursy online z zaświadczeniem MEN

Nie warto wybierać szkolenia, tylko dlatego, że jest popularne. Tematyka powinna być zgodna z zainteresowaniami i cechami charakteru, dzięki temu kurs będzie skuteczny.

Jakie certyfikowane kursy online cieszą się dużym zainteresowaniem?

Kursy zdalne muszą być dopasowane do zainteresowań, upodobań i zdolności. Obecnie największą popularnością cieszą się następujące kursy:

Pracownik biurowy – to dobry kurs dla osób, które szukają pracy w biurze, recepcji, sekretariacie, w szeroko pojętej administracji. Praca jest ciekawa, pozwala na rozwój, wymaga nieustannego podnoszenia wiedzy i znajomości obowiązujących przepisów. Pracy jest dużo, ponieważ pracownik biurowy jest niezbędny w każdym przedsiębiorstwie, zarówno małej, rodzinnej firmie, jak i dużej korporacji (https://spd2.pl/course/szkolenie-pracownik-administracyjno-biurowy-kurs-online-z-zaswiadczeniem-men/).

Zakres pracy na tym stanowisku jest zróżnicowany, zależy od specyfiki firmy i zadań ustalonych przez szefa. Część obowiązków jest jednak podobna, dlatego ukończenie kursu online z zaświadczeniem MEN daje możliwość zdobycia potrzebnych kwalifikacji oraz poprawy kompetencji miękkich (pisaliśmy m.in. Szkolenia online miękkie i twarde). Uczestnicy uczą się m.in.

koordynacji pracy biura,

przygotowywania raportów,

obsługi podstawowych sprzętów biurowych,

utrzymywania kontaktów z klientami zewnętrznymi i wewnętrznymi,

współpracy z Urzędem Skarbowym i ZUS-em,

tworzenia pism urzędowych,

zasady tworzenia prezentacji, tabel itp.,

prowadzenia dokumentacji prawnej i administracyjnej,

zasad archiwizacji dokumentów,

obsługi korespondencji wychodzącej i przychodzącej,

organizowania spotkań biznesowych i wyjazdów służbowych itp.

Na kursach dla pracowników biurowych omawiane są bieżące przepisy, których znajomość jest niezbędna dla pracy w biurze. Jest to m.in. Kodeks Pracy oraz RODO. Uczestnicy uczą się interpretacji przepisów, które nie zawsze są jasne i przejrzyste.

Pisaliśmy m.in. Kursy samodoskonalenia online

Ważnym elementem kursu jest nauka etyki biurowej, zasad dobrego wychowania oraz doskonalenie kompetencji miękkich, tj. komunikatywność, samodzielność, umiejętność organizacji pracy własnej, umiejętność rozwiązywania konfliktów itp. Certyfikowane szkolenie online umieszczone w CV na pewno pozwoli znaleźć pracę w biurze, administracji publicznej czy samorządowej.

Sekretarka – kurs zdalny z certyfikatem MEN

To kolejny kurs, wybierany najczęściej przez panie, które chcą zdobyć nowe kompetencje i szukać pracy w sekretariacie. Do tego typu pracy potrzebnych jest wiele umiejętności, obecna sekretarka to prawa ręka szefa, osoba wszechstronna, ze znajomością przepisów, komunikatywna, umiejąca rozwiązywać problemy, samodzielna i dobrze zorganizowana.

Kursy online dla sekretarek pozwalają nauczyć się obsługi poczty elektronicznej, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, pracować edytorami tekstów, tworzenia raportów i prezentacji. Panie poznają podstawy ekonomii, księgowości, rachunkowości, dzięki temu mogą wspomagać dział kadr czy płac. Inne tematy poruszane na szkoleniu to:

prowadzenie firmowej korespondencji,

dbanie o prawidłowy obieg dokumentów,

zasady organizacji dnia przełożonego,

organizacja szkoleń i wyjazdów służbowych,

redagowanie ogłoszeń do pracy lub internetu,

zasady etyki biznesu,

zasady prowadzenia rozmów biznesowych,

wizerunek nowoczesnej sekretarki,

asertywność,

profesjonalna obsługa klientów itp.

Każda placówka ma swoje tematy, ale wszystkie mają na celu przygotowanie do efektywnej pracy na stanowisku sekretarki. Pracodawcy chętnie zatrudnią osobę, która będzie miała wszechstronną wiedzę, umiejętności i kompetencje miękkie

kursy online z zaświadczeniem MEN

Efektywny kadrowy – kurs online

Pracy w kadrach nigdy nie brakuje, dlatego wiele osób decyduje się na rozwój w tym kierunku. Jedną z możliwości są kursy online z zaświadczeniem MEN, które pozwalają zmienić branże, awansować lub zwiększyć swoja konkurencyjność na rynku pracy (mamy takie szkolenia dla kadrowych tutaj: https://spdszkolenia.pl/produkt/specjalista-ds-kadr-kurs-certyfikowany/ i tutaj: https://spd2.pl/produkt/specjalista-do-spraw-kadr-i-plac-szkolenie-online-z-certyfikatem-men/.

W pracy kadrowego niezbędne jest ciągle doszkalanie, aktualizacja wiedzy, ponieważ przepisy nieustannie się zmieniają. Specjalista ds. kadr i płac nie może pozwolić sobie na błędy, bo od tego zależy, czy pracownik dostanie wynagrodzenie lub czy będzie mógł iść na urlop.

Kursy online z certyfikatem prowadzą doświadczenie trenerzy, którzy skutecznie przekazują wiedzę praktyczną i teoretyczną. Odbywają się ćwiczenia, wykłady, testy sprawdzające wiedzę. Tematy, które są poruszane to m.in.:

zasady zatrudniania pracowników,

zawieranie i rozwiązywanie umów o pracę,

zasady ewidencjonowaniu czasu pracy,

aktualne formy zatrudnienia,

obowiązki każdego pracodawcy,

obowiązujące systemy wynagrodzeń,

zasady naliczania wynagrodzeń,

zasady udzielania urlopów,

prowadzenie akt osobowych,

zasady archiwizacji dokumentacji kadrowej,

tworzenie regulaminu pracy,

zatrudnienie kobiet w ciąży i pracowników nieletnich,

przywileje młodych rodziców,

Kursy zdalne dla kadrowych przeznaczone są dla osób początkujących oraz zaawansowanych, które pracują już w kadrach, ale chcą poszerzyć kompetencje. Podzielone są na krótkie moduły, pozwalające przyswoić wiedzę. Po otrzymaniu certyfikatu można pracować na stanowisku specjalisty ds. kadr. Pracy można szukać w małych firmach, dużych korporacjach, urzędach, szkołach, placówkach samorządowych.

Pisaliśmy m.in. Szkolenia online – czy warto z nich korzystać

Szkolenia elearningowe z zaświadczeniem MEN księgowych

Kolejnym zawodem, na który jest ciągły popyt, jest księgowy. To zawód trudny, wymagający dużej wiedzy, rozwoju, znajomości przepisów. Praca gwarantuje rozwój, a także niezłe pieniądze. Księgowi mogą pracować na umowę o pracę, ale wiele osób decyduje się założyć własną działalność i świadczy usługi dla innych przedsiębiorców.

Aby zdobyć podstawowe kompetencje do pracy na stanowisku księgowego, warto ukończyć kurs zdalny, na którym kursanci poznają zasady księgowości i rachunkowości, aktualne przepisy oraz inne ważne tematy. Główne zagadnienia to:

podatek VAT,

obowiązek podatkowy,

rozliczenia podatkowe,

obowiązki ewidencyjne przedsiębiorców,

zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych,

zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej,

klasyfikacja rozrachunków,

klasyfikacja aktywów pieniężnych,

klasyfikacja kosztów,

znaczenie i rodzaje wyniku finansowego,

zasady sporządzania sprawozdań finansowych itd.

Zdalny kurs dla księgowych powinien zakończyć się egzaminem wewnętrznym lub zewnętrznym oraz wystawieniem certyfikatu MEN, który potwierdza zdobycie kwalifikacji do pracy na stanowisku księgowego (mamy takie szkolenie tutaj: https://spdszkolenia.pl/produkt/specjalista-ds-ksiegowosci-kurs-certyfikowany/.

Zdalne szkolenia dla rekruterów

Rekruter to zawód przyszłości, który zapewnia ciekawe zatrudnienie i dobre zarobki. Kiedyś nowych pracowników wybierał i zatrudniał szef, dzisiaj zadanie to wykonują wykwalifikowani pracownicy. Praca w HR opiera się głównie na kontakcie z ludźmi, główne obowiązki rekrutera to prowadzenie procesu rekrutacji od początku od końca, tzn. od sformułowania ogłoszenia do zatrudnienia nowej osoby (mamy takie szkolenie tutaj: https://spd2.pl/course/szkolenie-online-specjalista-do-spraw-rekrutacji-z-zaswiadczeniem-men/).

Pisaliśmy na naszym innym blogu: Na czym polega praca rekrutera

Ale rekruter ma również inne zadania, zajmuje się m.in. organizacja szkoleń, dba o dobrą atmosferę w firmie, pilnuje ścieżki rozwojowej. Te i wiele innym umiejętności można zdobyć na zdalnych kursach z certyfikatem. Omawiane są między inny takie zagadnienia jak:

sposób prowadzenia rekrutacji,

weryfikacja dokumentów aplikacyjnych,

zasady wstępnej selekcji kandydatów,

zasady prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych,

zasady tworzenia ścieżek awansu,

zasady motywowania pracowników.

Praca jest bardzo ciekawa, ale wymaga również znajomości prawa pracy, psychologii, socjologii itp. Kursy zdalne mogą być początkiem kariery w tym zawodzie.

Czy certyfikat jest ważny?

Czy lepiej wybrać zdalny kurs bez zaświadczenia, czy może lepiej wybrać szkolenie z certyfikatem MEN? To pytanie zadaje sobie wiele osób, szukających oferty dla siebie. Odpowiedź jest jedna, lepszym rozwiązaniem jest kurs online z zaświadczeniem MEN.

Certyfikowane zdalne szkolenie jest mile widziane przez pracodawców, dokument potwierdza, że kursant nabył umiejętności i zdał egzamin. Na certyfikacie umieszczone są informacje, jakie tematy obejmował kurs, ile godzin trwał. Certyfikat MEN jest wydawany na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Certyfikaty mogą wydawać ośrodki edukacyjne, które widnieją w Rejestrze Szkół i Placówek. To ważne, ponieważ muszą spełnić określone wymagania, mieć odpowiedni program, a trenerzy muszą posiadać wymagane wykształcenie oraz wiedzę. Certyfikowane kursy gwarantują wysoki poziom merytoryczny, są szansą na zdobycie nowego zawodu, rozwój czy awans.

Kursy online z zaświadczeniem MEN to ogromna szansa na rozwój, z której warto skorzystać. Obecnie, w czasie gdy panuje duże bezrobocie, a zdobycie atrakcyjnej pracy nie jest łatwe i wymaga dużego wysiłku, kursy online z certyfikatem są elementem poprawiającym wygląd CV.

Nowość w naszej ofercie szkoleń online – RODO w kadrach i rekrutacji (szczegóły tutaj: https://spd2.pl/course/szkolenie-online-rodo-w-kadrach-i-rekrutacji/) oraz RODO w w podmiotach medycznych (szczegóły tutaj: https://spd2.pl/course/szkolenie-online-rodo-w-podmiotach-medycznych/)

Podanie o prace wzbogacone o krótką wzmiankę o kursie, pozwoli się zauważyć i skłonie pracodawcę do nawiązania dalszego kontaktu. Trzeba tylko pamiętać, aby wybierać kursy z zaświadczeniem oraz doświadczone placówki z kompetentną kadrą.

키워드에 대한 정보 kursy online z certyfikatem opinie

다음은 Bing에서 kursy online z certyfikatem opinie 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  투 움바 파스타 | 야채스프 분말로 투움바 파스타가 된다고? 21170 투표 이 답변
See also  Radio Hit Wloclawek Online | Radio Hit (Włocławek) - Program Urodzinowy (30.11.2021, 16:46-19:05) 인기 답변 업데이트

See also  여자 바둑 리그 순위 | [바둑랭킹] 여자프로기사 세계랭킹 Top20 한중일 여자바둑기사 세계순위!!! 179 개의 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Czy kursy online z certyfikatem poprawiają sytuację na rynku pracy

  • praca marzeń
  • szukanie pracy
  • projektowanie kariery
  • cv
  • izabella wojtaszek
  • iza wojtaszek
  • izabela wojtaszek
  • iza wojtaszek youtube
  • cv na wymiar
  • pracanawymiar
  • wojtaszek
  • jak znaleźć pracę
  • pasja to za mało
  • kariera
  • praca
  • kursy online z certyfikatem
  • kursy online z certyfikatem opinie
  • Udemy
  • najpopularniejsze kursy online
  • kursy online z zaświadczeniem
  • kursy online po polsku

Czy #kursy #online #z #certyfikatem #poprawiają #sytuację #na #rynku #pracy


YouTube에서 kursy online z certyfikatem opinie 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Czy kursy online z certyfikatem poprawiają sytuację na rynku pracy | kursy online z certyfikatem opinie, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment