당신은 주제를 찾고 있습니까 “liceum biol chem kraków – Klasa B VIII LO KRAKÓW“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Biol Chem 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,187회 및 좋아요 4개 개의 좋아요가 있습니다.
liceum biol chem kraków 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Klasa B VIII LO KRAKÓW – liceum biol chem kraków 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
klasa 3B 2010-2013
VIII LO Kraków
liceum biol chem kraków 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
LICEA w Krakowie | 42 szkoły | PROFILE KLAS | języki | opinie
Licea w Krakowie. … Liceum to wyróżnia jeszcze jedno – jako jedyne w Krakowie umożliwia swoim uczniom naukę języka chińskiego. … Profil biol-chem :P.
Source: www.otouczelnie.pl
Date Published: 8/1/2021
View: 4586
XXVI Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 oraz XXVI Liceum Ogólnokształcące.
Source: zschkrakow.pl
Date Published: 10/10/2022
View: 4408
Ranking Liceów Kraków – WaszaEdukacja.pl
W krakowskim rankingu wzięły udział 54 licea, które spełniły wymogi regulaminu. Najlepszą szkołą w Krakowie okazało się V Liceum im. Augusta Witkowskiego.
Source: waszaedukacja.pl
Date Published: 1/17/2022
View: 2128
1a – biol-chem – xiv-lo.krakow.pl
XIV LO w Krakowie. … 1a – biol-chem … prowadzone przez pracowników naukowych uczelni, zarówno w jej progach, jak i na terenie liceum.
Source: www.xiv-lo.krakow.pl
Date Published: 5/19/2022
View: 9073
Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze? – Forum Biolog.pl
Jakie polecacie licea w Krakowie jeśli chodzi o profil biol-chem? Jak sobie policzyłam punkty wzięłam pod uwagę wynik próbnego testu …
Source: forum.biolog.pl
Date Published: 4/29/2021
View: 1116
Biol-chem w Krakowie – I Liceum Ogólnokształcące w …
Biol-chem w Krakowie. W dniu 18.10.2016r. klasy IIIB i IIIC wybrały się na wycieczkę przedmiotową z biologii i chemii do Krakowa.
Source: liceum-andrychow.edu.pl
Date Published: 6/28/2022
View: 8119
V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w …
Chem 🙂 czyli: Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów klas … Rekrutacja do V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie.
Source: www.v-lo.krakow.pl
Date Published: 8/17/2022
View: 9028
주제와 관련된 이미지 liceum biol chem kraków
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Klasa B VIII LO KRAKÓW. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.
주제에 대한 기사 평가 liceum biol chem kraków
- Author: Biol Chem
- Views: 조회수 1,187회
- Likes: 좋아요 4개
- Date Published: 2013. 5. 25.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=DT8xG6gUKZg
Które liceum w Krakowie jest najlepsze?
Licea Kraków ranking – najlepsze licea w Krakowie
Ustalenia obu serwisów okazują się na tyle podobne, że możemy na ich bazie stworzyć skrócony ranking LO Kraków 2022. Najlepszą szkołą w Krakowie – a tym samym i w całej Małopolsce – już od lat jest V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego.
Ile trzeba mieć punktów żeby dostać się do liceum Kraków?
Maksymalnie uczeń może uzyskać 200 punktów: 100 za egzamin ósmoklasisty i kolejne 100 łącznie za oceny na świadectwie z ósmej klasy oraz szczególne osiągnięcia czy działalność dodatkową (np. wolontariat).
Ile punktów do 4 LO w Krakowie?
celujący | bardzo dobry | dostateczny |
---|---|---|
18 punktów | 17 punktów | 8 punktów |
Ile punktów do 13 LO w Krakowie?
Profile i Punkty XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte na rok 2022/2023. 165.16 pkt.
Ile punktów do III LO w Krakowie?
Jana Kochanowskiego na rok 2022/2023. 163.4 pkt.
Za co dostaje się punkty do liceum?
Punkty za oceny oblicza się dla czterech przedmiotów: za język polski, matematykę i dwa wybrane przedmioty, które wskazane są jako punktowane do danej klasy w liceum. Za ocenę celującą dostaje się 18 punktów, za bardzo dobrą 17, za dobrą 14, za dostateczną 8, za dopuszczającą 2 punkty.
Ile trzeba mieć pkt na Biol Chem?
1CD biol–chem (ang-niem,wlo) – 153.1 pkt. 1E geogr-ang-mat (ang-fra,niem) – 162.5 pkt.
Ile punktów do 6 LO Kraków?
Profile i Punkty VI Liceum im. Adama Mickiewicza na rok 2022/2023. 163.86 pkt.
Ile punktów do 8 LO w Krakowie?
Profile i Punkty VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego na rok 2022/2023. 170.1 pkt.
Ile punktów do liceum 5 Kraków?
Profile i Punkty V Liceum im. Augusta Witkowskiego na rok 2022/2023. 170.6 pkt.
Ile punktów do liceum 27 Kraków?
Profile i Punkty XXVII Liceum im. dr Henryka Jordana na rok 2022/2023. 104.66 pkt.
Ile liceów można wybrać 2022 Kraków?
Tak jest na przykład w Krakowie, gdzie we wniosku rekrutacyjnym można wskazać dowolną liczbę liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez miasto, a w nich dowolną liczbę klas.
Kiedy są dni otwarte w liceach 2022 Kraków?
- czwartek 28 kwietnia 2022, godz. 14.00-17.00,
- poniedziałek 23 maja 2022, godz. 14.00-17.00,
- piątek 10 czerwca 2022, godz. 14.00-17.00.
Jak sprawdzić progi punktowe do liceum?
- celująca 18 punktów.
- bardzo dobra 17.
- dobra 14 punktów.
- dostateczna 8 punktów.
- dopuszczająca 2 punkty.
Ile jest LO w Krakowie?
LICEA w Krakowie | 42 szkoły | PROFILE KLAS | języki | opinie.
Jak wybrać liceum w Krakowie?
Zgodnie z rankingiem “Perspektyw” na najwyższej, pierwszej pozycji w Krakowie i trzeciej pozycji w kraju uplasowało się V LO im. Augusta Witkowskiego. Ta szkoła ma ugruntowaną pozycję i od lat jest uważana przez krakowian za najlepszy wybór.
Ile kosztuje prywatne liceum w Krakowie?
– Czesne – 18000,00zł (możliwość opłat w ratach – miesięcznie 1500,00zł); – Jednorazowe wpisowe – 2000,00zł. 1. Dyrektor szkoły powołuje zarządzeniem komisję rekrutacyjną.
Jak wybrać kierunek w liceum?
Przy wyborze liceum najlepiej kierować się profilem klasy, który pozwoli zdać maturę z przedmiotów otwierających nam drogę na studia. Profil klasy, miejsce w rankingu, ale także zajęcia dodatkowe, które oferuje szkoła czy możliwości dojazdu to rzeczy, którymi warto kierować się przy wyborze liceum.
Ile jest LO w Krakowie?
LICEA w Krakowie | 42 szkoły | PROFILE KLAS | języki | opinie.
LICEA w Krakowie
Klasa o profilu językowym – rozszerzony język angielski, język hiszpański/język polski Klasa o profilu humanistyczno-dziennikarskim – rozszerzony język polsk, język angielski/WOS Klasa o profilu psychologiczno-społecznym – rozszerzony WOS, język angielski/biologia Klasa o profilu biologiczno-chemicznym z elementami medycyny i weterynarii – rozszerzona biologia, chemia/matematyka Klasa o profilu matematycznym z językiem angielskim – rozszerzony język angielski/biologia, matematyka
Klasa przyrodnicza – rozszerzona biologia i chemia, biologia i język polski, biologia i matematyka, biologia i język angielski, biologia i geografia, chemia i matematyka, chemia i język angielski Klasa humanistyczna – rozszerzona historia i WOS, historia i matematyka, historia i język angielski, historia i geografia, historia i język polski, język polski i język angielski Klasa matematyczna – rozszerzona matematyka i fizyka, matematyka i biologia, matematyka i historia, matematyka i chemia, matematyka i język angielski, matematyka i geografia Klasa lingwistytczna – rozszerzony język angielski i język polski, język angielski i historia, język angielski i WOS Klasa indywidualna – rozszerzona matematyka i język polski, fizyka i WOS, fizyka i język polski, fizyka i chemia, fizyka i geografia, biologia i WOS, biologia i geografia, chemia i historia, matematyka i WOS
Klasa 1a (dwujęzyczna pod patronatem Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego) – rozszerzona geografia, historia, WOS Klasa 1b (dwujęzycznay z językiem angielskim pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej) – rozszerzona matematyka, biologia, chemia Klasa 1c – roszerzony język polski, historia, historia sztuki Klasa 1d (matematyczno- fizyczno-informatyczna pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej) – rozszerzona fizyka, matematyka, informatyka Klasa 1f (biologiczno- chemiczna pod patronatem Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego) – rozszerzona matematyka, biologia, chemia Klasa 1g (ekonimiczna) – rozszerzona geografia, matematyka, WOS Klasa 1h (dwujęzyczna-hiszpański Pod patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii) – rozszerzona geografia, matematyka/historia Klasa 1I (ekonomiczna) – rozszerzona matematyka, geografia, wiedza o społeczeństwie Klasa M1 międzynarodowa – od klasy trzeciej uczeń wybiera trzy lub cztery przedmioty na poziomie rozszerzonym (HL) które będzie realizował w klasie trzeciej i czwartej Klasa M2 międzynarodowa – od klasy trzeciej uczeń wybiera trzy lub cztery przedmioty na poziomie rozszerzonym (HL) które będzie realizował w klasie trzeciej i czwartej
Licea i Technika w Krakowie
Liceum czy technikum? Klasa o profilu humanistyczno-medialno-prawniczym, turystycznym, medycznym czy filmowym? Z rozszerzoną fizyką, matematyką, Informatyką, a może językiem obcym? Przyszli kandydaci do szkół średnich wcale nie mają łatwego wyboru! Licea w Krakowie kierują bowiem do swoich przyszłych uczniów zróżnicowaną ofertę edukacyjną. Ale spokojnie – to przecież bardzo dobra wiadomość!
W Krakowie znajduje się 21 liceów ogólnokształcących. Najlepsze z nich to V LO im. A. Witkowskiego, które w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 zajęło bardzo wysokie, trzecie miejsce. Jest to również szkoła, której uczniowie osiągają najlepsze rezultaty w Polsce w olimpiadach przedmiotowych. Liceum to wyróżnia jeszcze jedno – jako jedyne w Krakowie umożliwia swoim uczniom naukę języka chińskiego. W roku szkolnym 2017/18 w krakowskiej „piątce” utworzono aż 8 klas!
Jednak uczniowie, którzy nie dostaną się do liceum im. A. Witkowskiego, wcale nie mają powodów do zmartwień. W Krakowie znajdziesz wiele szkół średnich, które wzbudzą Twoje zainteresowanie. Może najlepsza okaże się dla Ciebie klasa z rozszerzoną matematyką, fizyką i Informatyką w IV LO im. T. Kościuszki, nad którą patronat sprawuje Akademia Górniczo-Hutnicza? Skusi Cię język łaciński w I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego? A może klasa o profilu opiekuńczo-społecznym w XXVI LO w ZSC im. Marii Skłodowskiej-Curie? Jednego możesz być pewien – licea w Krakowie dają dużo możliwości!
XXVI Liceum Ogólnokształcące – Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie
W trakcie nauki: będziesz wykonywał doświadczenia chemiczne w profesjonalnym laboratorium chemicznym nauczysz się technik analizy ilościowej i jakościowej, które są podstawą, wprowadzeniem do praktyki stosowanej laboratoriach analitycznych i medycyny sądowej pod czujnym okiem naszych nauczycieli wykonasz obserwacje mikroskopowe i zapoznasz się z preparatyką biologiczną, dzięki czemu lepiej zrozumiesz otaczający nasz świat będziesz uczestniczył w zajęciach wspieranych przez pracowników Uniwersytetu Rolniczego.
Ranking Liceów Kraków. Które szkoły ponadpodstawowe są najlepsze?
Ranking Liceów Kraków 2022
Licea w Krakowie cieszą się opinią najlepszych szkół średnich w Polsce. Potwierdza to szereg niezależnych rankingów, na czele z najbardziej znanym zestawieniem czasopisma Perspektywy. Co najmniej jedno krakowskie liceum zawsze zajmuje tam pozycję w pierwszej “piątce”. I nic nie wskazuje na zmianę takiego trendu w najbliższej przyszłości.
Zanim przejdziemy do konkretnych szkół i ich aktualnych lokat, warto zatrzymać się na moment przy metodologii sporządzania poszczególnych rankingów. Najczęściej powstają one w oparciu o trzy kryteria:
wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych,
wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów dodatkowych,
sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim.
Każdy ranking może oczywiście nieco inaczej oceniać wagę powyższych danych, co jednak nie zmienia faktu, że końcowe klasyfikacje najczęściej się ze sobą pokrywają. Ich autorzy czerpią ze sprawdzonych, wiarygodnych źródeł, takich jak protokoły okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) bądź zestawienia komitetów głównych olimpiad. Dzięki temu rzetelnie sporządzony ranking liceów w Krakowie posiada rzeczywistą (a nie tylko ciekawostkową) wartość.
Sprawdź: Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022? Gdzie można je sprawdzić?
Licea Kraków ranking – najlepsze licea w Krakowie
Dobre licea w Krakowie są ze sobą zestawiane przez dwa poważne rankingi: wspomnianą już klasyfikację Perspektyw oraz ogólnokrajowy portal dla uczniów i rodziców WaszaEdukacja.pl. Ustalenia obu serwisów okazują się na tyle podobne, że możemy na ich bazie stworzyć skrócony ranking LO Kraków 2022.
Najlepszą szkołą w Krakowie – a tym samym i w całej Małopolsce – już od lat jest V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego. Może się ono poszczycić zarówno największą liczbą olimpijczyków, jak i bardzo dobrymi wynikami egzaminów dojrzałości. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że nauczyciele V LO ściśle współpracują przy ustalaniu programu z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie odbywają zatem część zajęć w murach uczelni, co z pewnością bardzo podnosi atrakcyjność lekcji.
Kolejne bardzo dobre liceum w Krakowie to I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego. Ta szkoła prowadzi z kolei nauczanie pod patronatem aż dwóch uniwersytetów: Jagiellońskiego i Ekonomicznego. Młodzież otrzymuje dzięki temu szansę na wszechstronny rozwój, zwieńczony – jak pokazuje ranking szkół w Krakowie – świetnymi wynikami matur.
Trzy dalsze pozycje w zestawieniu zajmują kolejno: II LO im. Króla Jana III Sobieskiego, VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego oraz VI LO im. Adama Mickiewicza. Na szczególną pochwałę zasługuje ta ostatnia szkoła, posiadająca niezwykle bogatą ofertę języków obcych – zarówno europejskich, jak i hebrajskiego (ten ostatni proponowany jest uczniom w ramach specjalnego cyklu edukacyjnego, poświęconego dziedzictwu polskich Żydów).
Zobacz: Wystawienie ocen 2022. Do którego czerwca muszą być wystawione oceny?
Ranking szkół średnich Kraków
Odwracając nasze zestawienie, moglibyśmy zapytać o najgorsze licea w Krakowie. Akurat w tym punkcie rankingi okazują się jednak nieco zawodne i nie ma sensu bezkrytycznie im wierzyć. To, że jakaś szkoła nie kształci laureatów olimpiad, niekoniecznie musi ją przekreślać w oczach aktualnych i przyszłych uczniów. Liczy się przecież także klimat danej placówki, jej wewnętrzne życie i działalność dla dobra lokalnej społeczności – a takich rzeczy Ranking Liceów Kraków nie uwzględnia.
U dołu tabeli znajdziemy zatem np. XIV Liceum Ogólnokształcące, które zarazem uzyskało status Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją. Jeszcze niżej uplasowało się XVI LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, stawiające na newralgiczne dziś kwestie obronności i przysposobienia wojskowego. Jak widać, nawet słabsze krakowskie szkoły mają swoim kandydatom całkiem sporo do zaproponowania. Nie zmienia to oczywiście faktu, że Ranking Liceów Kraków jest narzędziem bardzo użytecznym.
Sprawdź: Kiedy jest koniec roku szkolnego 2022? Uczniowie powinni być zadowoleni
Rodzice pytają o Ranking Liceów Kraków
Kraków. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022. Ile punktów rok temu pozwalało dostać się do najpopularniejszych klas w liceach? TOP 10
Ósmoklasiści decydują właśnie o swojej przyszłości, wybierają szkoły i klasy. Jakie były progi punktowe do najbardziej obleganych klas w liceach w poprzedniej rekrutacji?
Ponad 8 tysięcy nastolatków uczy się w tym roku w klasach ósmych krakowskich szkół podstawowych. W przyszłym tygodniu młodzi ludzie będą zdawać swój pierwszy ważny i w dużej mierze decydujący o ich przyszłości egzamin: egzamin ósmoklasisty. Uczniowie kończący podstawówki dokonują też teraz ważnych wyborów – decydują, w której szkole chcieliby kontynuować naukę, a nawet – jaki wybrać dla siebie zawód. W poniedziałek (16 maja) rano ruszyła elektroniczna rekrutacja do czteroletnich liceów, pięcioletnich techników oraz trzyletnich szkół branżowych I stopnia.
TOP 10 najpopularniejszych klas w rekrutacji 2021
Rekrutacja do szkół prowadzonych przez miasto Kraków odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego systemu e-omikron. W tegorocznej rekrutacji do krakowskich szkół ponadpodstawowych kandydaci mogą składać wnioski o przyjęcie do 20 czerwca do godz. 15. Wyjątek stanowią chętni, by uczyć się w szkołach dwujęzycznych, międzynarodowych, sportowych, mistrzostwa sportowego lub przygotowania wojskowego, do których wymagane jest zaliczenie sprawdzianu predyspozycji, kompetencji językowych lub sprawdzianu sprawności fizycznej. Ci kandydaci zobowiązani są dostarczyć podanie rekrutacyjne do szkoły wpisanej w nim na pierwszym miejscu do końca maja. W rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez gminę Kraków przygotowały 10 436 miejsc, w tym: 36 liceów ogólnokształcących dla młodzieży – 5 043 miejsca,
22 technika – 3 884 miejsca,
19 branżowych szkół I stopnia – 1 509 miejsc.
Kandydaci w podaniu rekrutacyjnym mogą wskazać dowolną liczbę szkół i dowolną liczbę grup rekrutacyjnych (klas), którymi jest się zainteresowanym. Powinno się zacząć od tej wymarzonej, do której chciałoby się zakwalifikować w pierwszej kolejności. Od 24 czerwca do 12 lipca 2022 r. kandydaci dostarczają do szkół oryginały lub kopie świadectw ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W tym samym terminie istnieje możliwość zmiany przez kandydatów wniosku o przyjęcie, ze względu na zamianę szkół do których kandyduje oraz możliwość złożenia nowego wniosku. Wyniki zasadniczego etapu rekrutacji będą znane 19 lipca – tego dnia o godz. 10 szkoły podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia. Wtedy też okaże się, ile punktów trzeba było mieć, by móc od września rozpocząć naukę w danej klasie.
Od 19 do 25 lipca odbywać się będzie potwierdzanie woli podjęcia nauki w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany. Odbywa się to poprzez złożenie oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (o ile nie zostały złożone wcześniej). 26 lipca o godz. 10 szkoły ogłoszą listy osób przyjętych i nieprzyjętych. Od następnego dnia, 27 lipca, aż do 18 sierpnia w szkołach, które nadal będą dysponować wolnymi miejscami, będzie prowadzone postępowanie uzupełniające. O tym, czy absolwent podstawówki dostanie się do wybranego przez siebie liceum i wymarzonej klasy, decyduje liczba zgromadzonych przez niego punktów. Maksymalnie uczeń może uzyskać 200 punktów: 100 za egzamin ósmoklasisty i kolejne 100 łącznie za oceny na świadectwie z ósmej klasy oraz szczególne osiągnięcia czy działalność dodatkową (np. wolontariat).
Jakie były progi punktowe do najbardziej obleganych liceów w ostatniej rekrutacji i gdzie najtrudniej było się dostać? Te informacje prezentujemy w naszym zestawieniu. Na kolejnych slajdach w GALERII prezentujemy 10 klas (grup rekrutacyjnych) liceów ogólnokształcących, które cieszyły się największa popularnością w ubiegłorocznym naborze, a także podajemy minimalną liczbę punktów, która pozwalała zostać uczniem danej klasy.
FLESZ – Finlandia chce wstąpić do NATO
Zasady punktacji
Zasady punktacji
Ilekroć w zasadach jest mowa o:
1) ustawie o systemie oświaty – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2019 r. poz. 1481);
2) rozporządzeniu – należy przez to rozumieć rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 21 sierpnia 2019r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek i centrów (Dz.U. z 2019 r. poz. 1737);
1. W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 kandydat może uzyskać łącznie 200 punktów, w tym za:
wynik egzaminu ósmoklasisty – maksymalnie 100 punktów;
oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej: z języka polskiego i matematyki oraz z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły – maksymalnie 72 punkty;
świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem – 7 punktów;
szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej – maksymalnie 21 punktów.
2. Sposób przeliczania na punkty wyników egzaminu ósmoklasisty:
1) wynik przedstawiony w procentach z:
a) języka polskiego,
b) matematyki
– mnoży się przez 0,35;
2) wynik przedstawiony w procentach z języka obcego nowożytnego mnoży się przez 0,3.
3. W przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty, przeliczane są na punkty oceny z zajęć edukacyjnych, o których mowa w ust. 2, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, na podstawie rozporządzenia.
4. Wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oceny z zajęć edukacyjnych brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do IV LO:
a) do każdego oddziału: język polski, matematyka, język angielski;
b) zależne od oddziału, do którego stara się kandydat:
A B C D E fizyka geografia biologia historia historia
5. Przeliczanie na punkty ocen z zajęć edukacyjnych wymienionych w ust. 4
celujący bardzo dobry dobry dostateczny dopuszczający 18 punktów 17 punktów 14 punkty 8 punktów 2 punkty
6. Przeliczanie na punkty szczególnych osiągnięć wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej .
Uzyskanie wysokiego miejsca nagrodzonego lub uhonorowanego zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkoły, z wyjątkiem tytułu laureata lub finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz tytułu laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim:
1) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty na podstawie zawartych porozumień:
a) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów;
b) tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów;
c) tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów;
2) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu międzynarodowym lub ogólnopolskim albo turniejem o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzanymi zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust 6 ustawy o systemie oświaty:
a) tytułu finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 10 punktów;
b) tytułu laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 4 punkty;
c) tytułu finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 3 punkty;
3) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty:
a) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów;
b) dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów;
c) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów;
d) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 7 punktów;
e) tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów;
f) tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 3 punkty;
4) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem albo turniejem, o zasięgu ponadwojewódzkim lub wojewódzkim, przeprowadzanymi zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust 6 ustawy o systemie oświaty:
a) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 10 punktów;
b) dwóch lub więcej tytułów laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 7 punktów;
c) dwóch lub więcej tytułów finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 5 punktów;
d) tytułu finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 7 punktów;
e) tytułu laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 3 punkty;
f) tytułu finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 2 punkty;
5) uzyskanie wysokiego miejsca w zawodach wiedzy innych niż wymienione w pkt 1–4, artystycznych lub sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, na szczeblu:
a) międzynarodowym – przyznaje się 4 punkty,
b) krajowym – przyznaje się 3 punkty,
c) wojewódzkim – przyznaje się 2 punkty,
d) powiatowym – przyznaje się 1 punkt.
7. W przypadku gdy kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie z takich samych zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, o których mowa w ust. 6, na tym samym szczeblu oraz z tego samego zakresu, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, przyznaje się jednorazowo punkty za najwyższe osiągnięcie tego ucznia w tych zawodach, z tym że maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za wszystkie osiągnięcia wynosi 18 punktów.
8. W przypadku przeliczania na punkty kryterium za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu przyznaje się 3 punkty.
9. Wykaz konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych lub współorganizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz określenie miejsc uznanych za wysokie w tych konkursach – sprawdź.
10. Wykaz zawodów wiedzy i artystycznych, współorganizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w latach 2015-2020 oraz organizowanych w roku szkolnym 2019/2020 przez inne podmioty działające na terenie szkoły oraz określenie miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach – sprawdź.
11. Wykaz dyscyplin sportowych, objętych współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży szkolnej, w których organizowane są zawody sportowe przez polskie związki sportowe, wojewódzkie interdyscyplinarne stowarzyszenia kultury fizycznej, światowe i europejskie federacje sportowe oraz określenie miejsc uznanych za wysokie w zawodach sportowych – sprawdź.
XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte Kraków
uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty na podstawie zawartych porozumień: tytułu finalisty konkursu przedmiotowego
tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego
tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu międzynarodowym lub ogólnopolskim albo turniejem o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzanymi zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 32a ust. 4 i art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy: tytułu finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej
tytułu laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej
tytułu finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty: dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego
dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego
dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego
tytułu finalisty konkursu przedmiotowego
tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego
tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem albo turniejem, o zasięgu ponadwojewódzkim lub wojewódzkim, przeprowadzanymi zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 32a ust. 4 i art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy: dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego
dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego
dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego
tytułu finalisty konkursu przedmiotowego
tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego
tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego uzyskanie wysokiego miejsca w zawodach wiedzy innych niż wymienione w pkt 1–4, artystycznych lub sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, na szczeblu: międzynarodowym
krajowym
wojewódzkim
powiatowym
Które liceum biol-chem w Krakowie najlepsze?
Post autor: randomlogin » 5 sty 2013, o 22:20
Ale to o co w zasadzie pytasz? Ktore liceum nauczy sie za ciebie? Zadne, przykro mi. Jakie sa wyniki z matur? To mozesz sama sprawdzic, sa rankingi. Tyle tylko, ze one sa w oczywisty sposob biased – dobra osoba pojdzie do dobrej szkoly i napisze dobrze mature, chocby szkola niewiele sie do tego przylozyla. A wiec gdzie lepiej faktycznie ucza? A ile osob ma kontakt z chocby dwoma miejscami, zeby moc porownac i cos obiektywnie napisac? Oczywiscie to da sie zobiektywizowac – ale jesli ktos to robi, to OKE/CKE/ministerstwo/kuratorium/ktos-tego-typu. Wskaznik, ktory odpowie na twoje pytania to tzw. wartosc dodana – mowi dokladnie o tym ile w tym wypadku szkola dodala ponad poziom, jaki przecietnie osiagnalby uczen, ktory do niej wchodzi – tyle moge podpowiedziec, szukal za ciebie nie bede. Jesli ktos sie pokusil o zrobienie takich statystyk (a z tego co wiem – powinien, i jest to do znalezienia), to powinnas miec odpowiedz czarno na bialym.
Biol-chem w Krakowie
W dniu 18.10.2016r. klasy IIIB i IIIC wybrały się na wycieczkę przedmiotową z biologii i chemii do Krakowa.
Część biologiczną spędziliśmy w Ogrodzie Botanicznym, gdzie mogliśmy podziwiać piękno polskiej złotej jesieni. Zwiedziliśmy też kilka szklarni, w których za sprawą niezwykłej roślinności i wysokiej temperatury przenieśliśmy się na chwilę w tropiki. Następnie udaliśmy się na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam,czując się prawie jak studenci, zgłębialiśmy tajniki chemii poprzez obserwację doświadczeń. Wycieczka przebiegała w miłym towarzystwie pod opieką pani mgr Magdaleny Tomy, pani mgr Anetty Kudłacik, pani mgr Sylwii Ochman oraz gościnnie pana mgr. Tomasza Pasternaka.
Katarzyna Mizera, Justyna Magiera
Podczas przedmiotowej wycieczki do Krakowa uczniowie dwóch klas biologiczno-chemicznych: IIIb i IIIc uczestniczyli w pokazach chemicznych pt. „Spotkania z ciekawą chemią” organizowanych przez Wydział Chemii UJ. Licealiści mieli okazję obejrzeć na żywo kilkanaście interesujących doświadczeń chemicznych, z których każde było komentowane i omawiane przez prowadzącego. Maturzyści zaliczyli zatem przedmaturalną powtórkę materiału ilustrowaną eksperymentami chemicznymi.
(AK)
V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
6.WOW! Chem 🙂
czyli:
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów klas rozpoczynających i kontynuujących naukę w V Zakładzie przy Studenckiej na warsztatowe zajęcia olimpijskie w terminie 30 sierpnia do 3 września 2022r.
Celem zajęć jest wstępne przygotowanie do 69. Olimpiady Chemicznej w roku szkolnym 2022/2023.
Progi punktowe do II LO w Krakowie
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022
22-07-2021 Progi punktowe do naszej szkoły wynoszą:
1a 172,70 p klasa mat-fiz-inf
1b 165,10 p klasa mat.-fiz.-chem
1c 173,40 p klasa mat.-biol-chem
1d 169,05 p klasa mat-geo-ang
1e 170,40 p klasa artystyczno-architektoniczna
1f 171,20 p klasa mat-fiz-ang
1g 169,50 p klasa mat-biol-chem
1h 162,70 p klasa humanistyczna
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021
18-08-2020 Progi punktowe do naszej szkoły wynoszą:
1a 165,05 p klasa mat-fiz-inf
1b 155,55 p klasa mat.-fiz.-chem
1c 172,90 p klasa mat.-biol-chem
1d 164,15 p klasa mat-geo-ang
1e 161,75 p klasa artystyczno-architektoniczna
1f 160,60 p klasa mat-fiz-ang
1g 167,05 p klasa mat-biol-chem
1h 151,85 p klasa humanistyczna
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
28-06-2019 Progi punktowe do naszej szkoły wynoszą:
4-letnie liceum dla absolwentów szkoły podstawowej
1A 177,30 (K) klasa matematyczno-fizyczna
1B 169,85 (L) klasa mat.-fiz.-chem
1C 178,30 (M) klasa mat.-biol-chem
1D 171,15 (N) klasa menedżersko-ekonomiczna
1E 165,55 (P) klasa artystyczno-architektoniczna
1F 164,60 (R) klasa matematyczno-geograficzna
1G 171,65 (S) klasa biol.-chem
1H 161,45 (T) klasa humanistyczna
3-letnie liceum dla absolwentów gimnazjum
1a 173,4 p klasa M+ matematyczna
1b+c 168,4 p klasa biol-chem-mat (dwie klasy)
1d 171,6 p klasa menedżersko-ekonomiczna
1e 165,8 p klasa artystyczno-architektoniczna
1f 161,8 p klasa matematyczno-geograficzna
1g 166,6 p klasa biol.-chem.-mat.-fiz
1h 160,4 p klasa humanistyczna
Statystyka liczby podań na dzień 10.06.2019
10-06-2019 Dziś zakończył się etap składania podań do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Prezentujemy statystykę liczby podań do II LO. Dziękujemy za zaufanie dla naszej szkoły i życzymy Wam sukcesu podczas rekrutacji. Do zobaczenia we wrześniu w szkole!
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019
Progi punktowe do II LO
29-06-2018 Dziś o godzinie 12.00 kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych otrzymali elektroniczną informację o wynikach rekrutacji. Progi punktowe do naszego liceum wyniosły:
kl. 1A 175.4 pkt
kl. 1B 170.6 pkt
kl. 1CF 173.2 pkt
kl. 1D 172.0 pkt
kl. 1E 169.2 pkt
kl. 1G 173.2 pkt
kl. 1H 165.2 pkt
Statystyka na dzień 14.06.2018
11 czerwca 2018 r. zakończył się etap składania podań do szkół ponadgimnazjalnych. Dziękujemy wszystkim Kandydatkom i Kandydatom za zaufanie. Do zobaczenia we wrześniu w szkole!
Statystyka na dzień 07.06.2018
11.06.2018 r. o godzinie 15.00 kończy się pierwszy etap składania podań do wybranych szkół ponadgimnazjalnych. Cztery dni przed zakończeniem tego etapu nasza statystyka liczby kandydatów wygląda następująco:
Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018
30.06.2017 II Liceum otrzymało zgodę na utworzenie dwóch dodatkowych klas – jednej klasy M+ (1j) oraz jednej klasy o profilu biologiczno-chemicznym (1i).
Progi punktowe:
1a/j (56 miejsc) = 173 p
1b (28 miejsc) = 168,4 p
1c/f/i (84 miejsca) = 169 p
1d (28 miejsc) = 169,8 p
1e (28 miejsc) = 167 p
1g (28 miejsc) = 169 p
1h (28 miejsc) = 164,8 p
12.06.2017 Prezentujemy ostateczną ilość podań o przyjęcie do II LO.
Liczba kandydatów na jedno miejsce z 1 priorytetu:
1a = 3,78
1b = 1,60
1cf = 2,80
1d = 3,03
1e = 1,89
1g = 1,25
1h = 1,21
Ilość podań na jedno miejsce z wszystkich priorytetów: 14,6 podań na 1 miejsce.
06.06.2017 Prezentujemy aktualną statystykę naboru.
24.04.2017 rozpoczęła się tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Zachęcamy do porównania aktywów poszczególnych liceów na portalu edukacyjnym Miasta Krakowa Nasze Szkoły
Wyniki rekrutacji do II LO na rok szkolny 2016/2017
Wyniki rekrutacji do II LO na rok szkolny 2016/2017
Zakres punktowy przyjęcia do szkoły wyniósł:
klasa M+ Liczba miejsc: 32, punktacja 200 p – 167,2 p
klasy MJ Liczba miejsc: 64, punktacja 200 p – 160,6 p
klasy M Liczba miejsc: 160, punktacja 200 p – 155,4 p
klasy OG Liczba miejsc: 64, punktacja 200 p – 150,6 p
10 czerwca 2016 r. upłynął termin ostatecznego składania i potwierdzania podań w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Prezentujemy ostateczne statystyki liczby potwierdzonych podań. W stosunku do ubiegłego roku szkolnego nastąpił wzrost sumy podań o 26,5% z 1944 na 2459. Drodzy Gimnazjaliści, znacie już wyniki egzaminu gimnazjalnego, czekamy więc wspólnie na ostateczne wyniki rekrutacji w systemie Omikron. Życzymy Wam powodzenia i do zobaczenia w szkole!
Prezentujemy statystykę rekrutacji do naszej szkoły z dnia 01 czerwca 2016.
Tak prezentuje się statystyka rekrutacyjna na dzień 30 kwietnia 2016 r.
11 kwietnia br. rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Wyniki rekrutacji do II LO na rok szkolny 2015/2016
Zakres punktowy przyjęcia do szkoły wyniósł:
klasa M+ punktacja od 200 pkt do 175,6 pkt
klasy M punktacja od 200 pkt do 158,6 pkt
klasy OG od 200 pkt do 155,2 pkt
25.06.2015 Dziś o godz. 13.00 zakończyła się pierwsza faza rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych – decyzje uczniów o wyborze szkół i wprowadzanie danych przez macierzyste gimnazja. Prezentujemy ostateczną liczbę podań do poszczególnych klas.
Wyniki rekrutacji do II LO na rok szkolny 2014/2015
Zakres punktowy przyjęcia do szkoły wyniósł:
klasa M+ Liczba miejsc: 32, punktacja od 200 pkt do 175 pkt
klasy M Liczba miejsc: 192, punktacja od 200 pkt do 158 pkt
klasy OG Liczba miejsc: 96, punktacja od 200 pkt do 157,6 pkt
Popularność klas:
Klasa M+
Liczba miejsc: 32
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 113
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 59
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 205
Łącznie podań 377
Klasy M
Liczba miejsc: 192
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 232
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 208
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 253
Łącznie podań 693
Klasy OG
Liczba miejsc: 96
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 159
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 141
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 356
Łącznie podań 656
VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE – IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
키워드에 대한 정보 liceum biol chem kraków
다음은 Bing에서 liceum biol chem kraków 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Klasa B VIII LO KRAKÓW
- VIII LO
- KLASA 3 B
- kraków
Klasa #B #VIII #LO #KRAKÓW
YouTube에서 liceum biol chem kraków 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Klasa B VIII LO KRAKÓW | liceum biol chem kraków, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.