Moje Mocne I Słabe Strony Karta Pracy | Moje Mocne I Słabe Strony 상위 232개 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “moje mocne i słabe strony karta pracy – Moje mocne i słabe strony“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Irena Powroźnik 이(가) 작성한 기사에는 조회수 6,808회 및 좋아요 39개 개의 좋아요가 있습니다.

moje mocne i słabe strony karta pracy 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Moje mocne i słabe strony – moje mocne i słabe strony karta pracy 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Nagranie zamieszczone na FB w dn. 05.02.2020: https://www.facebook.com/1416108648604932/videos/165221008108825/
✅ strona indywidualna: https://irenapowroznik.pl/
✅ strona firmowa: https://softskills.edu.pl/
✅ Facebook: https://www.facebook.com/softskills.irenapowroznik/
✅ Instagram: https://www.instagram.com/softskills_irenapowroznik/

moje mocne i słabe strony karta pracy 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jakie są moje mocne i słabe strony?

Nauczyciel ma do dyspozycji film, kartę pracy, instrukcje oraz wskazówki merytoryczne, dotyczące rozwoju dzieci. Scenariusz zawiera wskazówki do zdalnej …

+ 여기에 더 보기

Source: wklasie.uniwersytetdzieci.pl

Date Published: 3/5/2021

View: 3244

Jaki jestem? – moje mocne i słabe strony

lepiej zapamiętuję, kiedy pokazują mi jak coś się robi i mogę sam spróbować, …. praca przy biurku męczy mnie,.

+ 여기에 보기

Source: sptrzebicz.edupage.org

Date Published: 7/15/2022

View: 8384

Trzy w Jednym. Scenariusz zajęć z doradztwa zawodowego

podejmowanie próby wzmacniania swoich mocnych stron i obszarów do rozwoju. Metody pracy: dyskusja kierowana,; autorefleksja. Środki dydaktyczne:.

+ 더 읽기

Source: epedagogika.pl

Date Published: 6/12/2021

View: 9031

Temat: Mocne i słabe strony – Uzależnienia Behawioralne

Temat: Mocne i słabe strony. POMOCE DYDAKTYCZNE: ○ kartki papieru ○ duże arkusze białego papieru ○ flamastry ○ karty pracy. CZAs TrwANiA: 2 x 45 min.

+ 여기에 표시

Source: www.uzaleznieniabehawioralne.pl

Date Published: 9/16/2021

View: 871

scenariusz moje mocne strony – Zanotowane.pl

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 45 minutTemat lekcji: Moje mocne strony … uświadomienie swoich mocnych i słabych stron … środki dydaktyczne: karta ewaluacji.

+ 여기에 더 보기

Source: www.zanotowane.pl

Date Published: 10/3/2021

View: 798

Moje mocne i słabe strony – Pinterest

Moje mocne i słabe strony Lista Rzeczy Do Zrobienia, Edukacja … Moje potrzeby – karta pracy – Emocje Dziecka. Więcej informacji.

+ 더 읽기

Source: pl.pinterest.com

Date Published: 11/1/2022

View: 3167

Godzina wychowawcza moje mocne i słabe strony – Wordwall

Moje słabe i mocne strony – Mocne i słabe strony – Jaki jestem? Moje mocne i słabe strony – mocne … Moje mocne i słabe strony_dokończ zdanie Odkryj karty.

+ 여기에 자세히 보기

Source: wordwall.net

Date Published: 9/18/2022

View: 650

Ćwiczenie MOJE MOCNE STRONY – PDF Free Download

Warto kierować się predyspozycjami dziecka, zamiast przekonaniami osób trzecich. 3 Pole I motoryzacja, praca w grupach, elektronika, fizyka, matematyka, …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: docplayer.pl

Date Published: 7/5/2021

View: 9268

주제와 관련된 이미지 moje mocne i słabe strony karta pracy

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Moje mocne i słabe strony. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Moje mocne i słabe strony
Moje mocne i słabe strony

주제에 대한 기사 평가 moje mocne i słabe strony karta pracy

  • Author: Irena Powroźnik
  • Views: 조회수 6,808회
  • Likes: 좋아요 39개
  • Date Published: 2020. 3. 22.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=Gk4EzF6Y0-I

Jakie są moje mocne i słabe strony?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niektóre dzieci łatwiej przyswajają wiedzę, a niektóre wydają się nią w ogóle nie zainteresowane? A może nie wiedzieliście jak poradzić sobie z ich zawodem i frustracją, kiedy coś im nie wychodziło? Bardzo istotne okazuje się rozwijanie wśród dzieci większej świadomości swoich mocnych i słabych stron. Dzięki temu zwiększają one samoakceptację w obszarze słabości, które nie muszą stać się hamulcem rozwoju, a wręcz mogą motywować do pracy nad swoim potencjałem.

Podczas kreatywnych zabaw integracyjno-ruchowych uczniowie dowiedzą się, jakie mają umiejętności, co przychodzi im z łatwością, a nad czym mogą jeszcze popracować, żeby lepiej odnajdywać się w relacjach i realiach szkolnych oraz pozaszkolnych. Stworzą także dyplom własnych mocnych i słabszych stron. Rozwój samoświadomości uczniów co do swoich zasobów może się przełożyć na wzrost ich motywacji do nauki.

Nauczyciel ma do dyspozycji film, kartę pracy, instrukcje oraz wskazówki merytoryczne, dotyczące rozwoju dzieci.

Scenariusz zawiera wskazówki do zdalnej realizacji.

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu

Jaki jestem – oto jest pytanie?

Każdy z nas z pewnością niejeden raz zadawał sobie to pytanie, póbując jednocześnie znaleźć na nie odpowiedź. Po co nam te informacje? Otóż są one bardzo przydatne pod wieloma względami. Dziś naświetlę jeden z nich. Znając siebie, możemy np. pomóc sobie w nauce. Każdy z nas jest bowiem inny i potrzebuje innych bodźców i warunków do tego, by przyswoić sobie nową wiedzę i umiejętności. Służą temu poniższe testy, dzięki którym możemy określić swój styl uczenia się. Dzięki nim można dowiedzieć się, czy jestem wzrokowcem, słuchowcem czy kinestetykiem, co mnie charakteryzuje i co mi pomoże w nauce. Zatem – zachęcam do lektury i zabawy! 🙂

Charakterystyka poszczególnych stylów uczenia się:

Wzrokowcy

Wzrokowcy często pamiętają twarze, ale nie pamiętają imion; chętnie robią własne notatki; ich pismo jest zwykle czytelne i przejrzyste, stosują prawidłowe odstępy i kształt liter;

Wzrokowcy mają bujną wyobraźnię i potrafią kreować w wyobraźni szczegółowe obrazy; posiadają zdolność do myślenia obrazowego; chętnie wykonują w głowie operacje przestrzenne;

Kiedy się uczą, nie zwracają uwagi na odgłosy, ale ich uwagę zakłócić bałagan i ruch. Zwykle wodzą wzrokiem za wykładowcą.

Ich wypowiedzi są na ogół dobrze przemyślane i z góry zaplanowane; chętnie zapisują swoje myśli i lubią robić listy „to do”.

Posiadają wrodzoną umiejętność czytania diagramów, map, schematów, tabel. Dobrze rozpoznają kolory i umiejętnie je ze sobą komponują;

Gdy wzrokowiec się nudzi i jest nieaktywny, wpatruje się w dal, rysuje lub znajduje sobie coś do oglądania.

Wzrokowcy często są zamknięci w sobie. Ich emocje zdradza mimika: kiedy wpadają w złość, “zabiliby wzrokiem”, łatwo płaczą, a kiedy są w dobrym humorze, szeroko się uśmiechają.

Wzrokowcy dbają o swój wygląd; na ogół są bardzo schludni i cenią sobie porządek.

Muzyka ich nie wzrusza, ale na sztuki plastyczne reagują żywo, interesują się więc malarstwem, plakatem, grafiką, rzeźbą; takie dzieła sztuki mogą u nich wywołać głębokie wzruszenie; mają wrodzoną zdolność do szczegółowej analizy dzieł plastycznych.

Wzrokowcy nie mówią dużo, chętnie stosują metafory; raczej należą do ludzi cichych. Łatwo tracą uwagę i cierpliwość, gdy zmusza się ich do dłuższego słuchania; często źle dobierają słowa i są zbyt bezpośredni. Wzrokowca łatwo rozpoznasz po jego języku; będzie używał podobnych wyrażeń: widzę teraz, jak to zrobić; nie widzę tego; teraz to jest dla mnie jasne; to jest dla mnie mało przejrzyste; to wygląda całkiem nieźle; nie widzę celu tej rozmowy.

Słuchowcy

Słuchowiec pamięta, co usłyszał, a nie to, co widział, czy robił. Schematy, plansze, mapy mentalne na niewiele mu się zdadzą. Dla ludzi, u których dobrze rozwinięta jest inteligencja muzyczna, słuch jest najważniejszym zmysłem. Dlatego kluczem do sukcesu jest dobry wykładowca i uważne słuchanie na lekcji, wykładu. Ilość zapamiętanych informacji z uważnie wysłuchanego wykładu jest ogromna i daleko wykracza, poza możliwości pozostałych typów inteligencji.

Słuchowiec często ma jednak poważny problem z ortografią, rozpoznaje bowiem słowa poprzez wymówienie poszczególnych głosek. Również nauka pisania początkowo sprawia mu spore trudności.

Słuchając wykładu, cicho powtarza słowa wykładowcy lub potakuje głową.

Zapamiętanie następuje poprzez głośne powtarzanie materiału.

Słuchowiec myśli słowami i dźwiękami; wypowiada się po cichu i nie zwraca uwagi na detale. Charakterystyczne dla niego jest „głośne myślenie”, nucenie pod nosem, powtarzanie poleceń, sprawiających mu trudność intelektualną.

Słuchowiec na ogół ma dobrą pamięć muzyczną i może mieć słuch absolutny. Inteligencja muzyczna sprawia jednak, że hałas i dźwięki istotnie zakłócają jego uwagę.

Lubi rozmawiać ze sobą lub innymi o konkretnych sytuacjach; często na głos rozważa wszystkie za i przeciw. Wypowiadając się, chętnie stosuje długie, powtarzające się opisy Niezależnie od nastroju dużo mówi. W złości ma skłonności do wybuchów krótkotrwałych słowotoków. Swój stan emocjonalny wyraża nie tylko poprzez słowa, ale również, a nawet wręcz przez barwę głosu, prozodię, tempo. Wrażliwość na dźwięki pozwala mu właściwie odczytać emocje, zdradzane przez dźwiękowe komunikaty niewerbalne, towarzyszące wypowiedzi jego rozmówcy.

Słuchowiec nadaje się na powiernika, lubi słuchać, często jednak przerywa rozmówcy, by wtrącić swoje zdanie. Gdy poznaje nowych ludzi, dobrze zapamiętuje imiona, ale zapomina twarzy;

Nie dba o swój wygląd;

Jeżeli chodzi o sztukę, to zdecydowanie preferuje muzykę, na którą jest bardzo wrażliwy, ale mimo tego, że sztuki plastyczne mniej go poruszają zawsze można liczyć na jego udział w dyskusji; analizując dzieło sztuki, zwykle pomija istotne szczegóły, ale potrafi spojrzeć na dzieło holistycznie;

Inteligencja muzyczna jest łatwa do usłyszenia w języku słuchowca: to brzmi nieźle; żyją w harmonii; on jest taki głośny; muszę to usłyszeć; muszę się w to lepiej wsłuchać; jesteś zbyt hałaśliwy

Kinestetycy/czuciowcy

Kinestetyk uczy się przez ruch, wrażenia skórne (dotyk, nacisk, temperatura), wykonywanie i bezpośrednie zaangażowanie. Pamięta to, co zrobił, a nie to, co zobaczył, czy usłyszał. Ma istotnie ograniczoną wyobraźnię. Wyobraźnię uruchamia ruch, nie rejestrują wizualnej i słuchowej części prezentacji. Żeby utrzymać uwagę, musi często zmieniać pozycję ciała i się poruszać. Myślenie przychodzi mu łatwiej, gdy pozostaje w ruchu. Swoje problemy rozwiązuje, będąc aktywnym fizycznie, choćby manipulując jakimś drobnym przedmiotem.

Czytanie nie jest ulubionym zajęciem kinestetyka. Do zniesienia są teksty krótkie i mające wartką akcję. Podczas czytania wierci się i porusza. Kinestetyk często ma trudności z ortografią; musi napisać słowo, aby upewnić się co do poprawnej pisowni. Na początku bardzo szybko uczy się pisać, jednak gdy litery maleją i odległości między nimi maleją, wyniki nauki pisania pogarszają się.

Kinestetyk często jest impulsywny; kiedy się ucieszy, chętnie podskoczy z zadowolenia; kiedy ma dobry humor, chętnie się przytula i lubi dotykać. Gdy kinestetyk wpada w złość, potrafi tupać, szturchać, rzucać przedmiotami i żywo wymachiwać rękami. Jego reakcje są zazwyczaj błyskawiczne. Nie jest odporny na wpływ otoczenia.

Podczas słuchania i mówienia żywo gestykuluje. Kinestetyk nie nadaje się na powiernika, bo jest kiepskim słuchaczem. Kiedy zmusza się go do dłuższego słuchania, szybko traci zainteresowanie. Kiedy bierze udział w rozmowie stoi blisko swojego rozmówcy.

Mimo stosunkowo sporej dbałości o wygląd kinestetyk szybko przestaje wyglądać schludnie. Daje tu znać o sobie jego ruchliwa natura.

Na muzykę żywo reaguje ruchem, preferuje jednak rzeźbę, gdy może jej dotknąć. Z reguły sztuka nie wywołuje u niego dużych emocji i nie lubi o niej rozmawiać.

Język kinestetyka wygląda następująco: trzeba nim potrząsnął; gładko poszło; to jest ciężkie do zrozumienia; to mi leży na wątrobie; ciepłe słowa; nie bądź taki miękki; szorstko się z nim obszedł.

Test badający styl uczenia się

1) Co zostaje Ci w pamięci po kilku dniach od spotkania nieznanej Ci wcześniej osoby?

a) jej twarz

b) jej imię /nazwisko

c) to, co czułeś będąc w jej towarzystwie, lub to, co robiliście razem

2) Gdy uczysz się czegoś nowego, w jaki sposób robisz to najchętniej?

a) czytasz tekst podany w dowolny sposób, oglądasz ilustracje, wykresy itp.

b) słuchasz wykładu, dyskutujesz na dany temat, zadajesz pytania

c) notujesz, wykonujesz rysunki, konstruujesz, poruszasz się, odgrywasz role

3) Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?

a) książki, które zawierają opisy pomagające Ci wyobrazić sobie to, co się dzieje

b) książki zawierające informacje faktograficzne, historyczne lub dużo dialogów

c) książki o uczuciach i emocjach bohaterów, z wartką akcją, poradniki

4) Którą z poniższych czynności wykonujesz najchętniej w czasie wolnym?

a) czytasz książkę lub przeglądasz czasopismo

b) słuchasz książki nagranej na płytę, rozmowy w radiu, słuchasz muzyki

c) uprawiasz sport, grasz w grę wymagającą ruchu, spacerujesz, piszesz, rysujesz

5) Które z wymienionych stwierdzeń najlepiej charakteryzuje sposób, w jaki się uczysz?

a) podczas nauki nie przeszkadza Ci muzyka lub inne dźwięki

b) nie potrafisz się uczyć, gdy w Twoim pobliżu słychać muzykę lub inne dźwięki

c) musisz czuć się wygodnie, dekoncentruje Cię działalność i ruchy innych osób2

6) Gdy z kimś rozmawiasz, gdzie kierujesz wzrok?

a) patrzysz na twarz rozmówcy i tego samego oczekujesz od niego

b) spoglądasz krótko na rozmówcę, po czym Twój wzrok wędruje na prawo i lewo

c) patrzysz na wyraz twarzy rozmówcy, po czym spoglądasz w dół lub w bok

7) Które z poniższych stwierdzeń najlepiej do Ciebie pasuje?

a) zwracasz uwagę na kolory, kształty, wzory i desenie

b) lubisz wokół siebie bodźce słuchowe, gdy jest za cicho, nucisz, głośno mówisz itp.

c) nie potrafisz siedzieć nieruchomo, wiercisz się, niespokojnie ruszasz nogami

8) Czego najbardziej nie lubisz, podczas gdy ktoś Cię uczy?

a) słuchania wykładu, na którym nie wykorzystuje się żadnych pomocy wizualnych

b) czytania po cichu, bez żadnych słownych wyjaśnień czy dyskusji

c) niemożności rysowania czy pisania, patrzenia i słuchania w bezruchu

9) Gdybyś miał zapamiętać nowe słowo, zrobiłbyś to najlepiej:

a) widząc je

b) słysząc je

c) zapisując je

PODLICZ DANE ODPOWIEDZI, ICH PRZEWAŻAJĄCA ILOŚĆ WSKAŻE CI, JAKI STYL UCZENIA PREFERUJESZ.

WYNIKI:

Liczba odpowiedzi a)………………Wzrokowcy

Liczba odpowiedzi b)……………….Słuchowcy

Liczba odpowiedzi c)……………….Czuciowcy/ Kinestetycy

Jeżeli jeszcze nie jesteś pewien, czy jesteś wzrokowcem, słuchowcem czy kiestetykiem/czuciowcem, wykonaj kolejny test. 🙂

TEST NA PREFEROWANE STYLE UCZENIA

Przeczytaj zdania poniżej i zastanów się w jakim stopniu dotyczą Ciebie. Nadaj każdemu ze zdań wartość.

3 punkty jeśli zdanie dotyczy Ciebie w dużym stopniu

2 punkty jeśli zdanie dotyczy Ciebie w średnim stopniu lub czasami

1 punkt jeśli sądzisz, że nie dotyczy Ciebie

STYL WZROKOWY

…. lubię bazgrać, moje notatki są opatrzone różnymi obrazkami, strzałkami

…. lepiej zapamiętuję treści, kiedy je zapisuję,

…. błądzę lub spóźniam się kiedy opowiadają mi jak gdzieś trafić a ja nie zapisałem też informacji,

…. kiedy muszę zapamiętać np. numer telefonu kojarzenie w pamięci cyfr z jakimś szczegółem bardzo mi pomaga,

…. kiedy wypełniam sprawdzian potrafię „czytać” z zapamiętywanej w wyobraźni kartki i odszukać na niej właściwą odpowiedź,

…. podczas rozmowy z jakąś osobą lepiej skupiam się, kiedy patrzę na nią,

…. przechodziłem terapię mowy,

…. nie rozumiem co do mnie mówią, kiedy obok gra muzyka lub rozmawiają inne osoby,

…. nie rozumiem opowiadanych mi dowcipów,

…. lepiej pracuje mi się w cichym miejscu.

Pkt razem za styl wzrokowy …

STYL SŁUCHOWY

…. moje prace pisemne nigdy nie wyglądają ładnie,

…. wodzę za czytanym tekstem palcem, żeby się nie zgubić,

…. nie lubię tekstów z małą czcionką,

…. lepiej rozumiem instrukcje, jeśli mi się je mówi niż gdy muszę je przeczytać,

…. pisanie jest dla mnie męczące,

…. oczy mi się szybko męczą, kiedy czytam lub piszę,

…. kiedy czytam mylę wyrazy, które pisze się podobnie,

…. z trudnością czytam pismo odręczne innych,

…. gdybym miał wybierać między wykładem a czytaniem, wybrałbym wykład,

…. lepiej zapamiętuję, kiedy słyszę niż kiedy widzę.

Pkt razem za styl słuchowy ….

STYL RUCHOWY

…. nie lubię czytać poleceń,

…. lepiej zapamiętuję, kiedy pokazują mi jak coś się robi i mogę sam spróbować,

…. praca przy biurku męczy mnie,

…. problemy rozwiązuje metodą prób i błędów a nie metodycznie,

…. przed wykonaniem czegoś wolę zobaczyć, jak robią to inni,

…. nie umiem udzielać ustnych instrukcji,

…. będąc w nieznanym miejscu nie gubię się,

…. lepiej mi się myśli, kiedy mogę się poruszać,

…. kiedy nie mogę znaleźć odpowiedniego słowa chętnie gestykuluję, aby coś pokazać.

Pkt razem za styl ruchowy ……

Jeśli upewniłeś się co do swego stylu uczenia się, wykorzystaj poniższe wskazówki, które pomogą Ci w nauce. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę sukcesów! 🙂

Właściwa strategia to klucz do powodzenia w nauce – dopasuj techniki uczenia do swojego stylu uczenia:

WZROKOWCY:

– Używaj kolorowych pisaków, długopisów i kredek.

– Kluczowe słowa (wzory, daty, idee) zapisuj na niewielkich kartkach, umieszczanych później na wysokości oczu w miejscu, w którym często przebywasz (np. odrabiasz lekcje, studiujesz, itp.); korzystaj z wielu kolorów.

– Stosuj wizualne pomoce naukowe – filmy wideo, foliogramy, slajdy, prezentacje multimedialne.

– Samodzielnie twórz tabele, grafiki, schematy, rysunki, itp.

– Układaj krzyżówki z najważniejszych słów do zapamiętania.

– Jeśli to możliwe, wybieraj interesująco zaprojektowane, kolorowe książki.

– Wzrokowcy mogą szczególnie dużo skorzystać z takich nowych technik umysłowych jak np. mapy pamięci oraz obrazowanie informacji do zapamiętania.

SŁUCHOWCY:

– Głośno powtarzaj najważniejsze fakty do zapamiętania.

– Informacje, które chcesz szybko przyswoić, czytaj z różną intonacją – dystyngowanie, wrzaskliwie, teatralnie, wolno, szybko itp.

– Jeśli to możliwe śpiewaj, rapuj, rymuj i deklamuj (tak przedstawiana wiedza „sama wejdzie ci do głowy”).

– Możesz samodzielnie ułożyć prostą piosenkę lub krótki wierszyk złożony z najważniejszych słów do zapamiętania.

– Monolog, dialog, dyskusja w grupie, minidebata – to techniki najbardziej przydatne w twoim przypadku.

– Korzystaj z audycji i dyktafonu, także w celu nagrywania i późniejszego odsłuchiwania informacji do zapamiętania; szczególnie słuchowcy skorzystają wiele z takich naturalnych wzmacniaczy pamięci jak rytm i rym.

KINESTETYCY:

– Ucząc się, wykorzystuj dynamikę całego działa – stosowanie mimiki i pantomimy bardzo ci pomoże w szybkim przyswajaniu wiedzy.

– Demonstruj pojęcia za pomocą ruchów i gestów.

– Odegraj krótką scenkę, skecz związany z zadaną lekcją.

– Powtarzając lekcje w domu, możesz chodzić po pokoju.

– Jeśli to możliwe – konstruuj przestrzenne modele, wykonuj doświadczenia angażujące ruchowo (wycinanki i lepienie z plasteliny czy modelowanie wcale nie jest głupim pomysłem w twoim przypadku).

– Chodź lub skacz po dywanie w taki sposób, aby twoje kroki nakreśliły wyimaginowaną linię wzoru chemicznego, datę słowo do zapamiętania, kształt państwa czy mapę szlaku handlowego, itp.

– Kinestetycy szczególnie dużo korzystają z wycieczek (do muzeum, na wystawę, do fabryki czy laboratorium, itd.) oraz innych zajęć przeprowadzonych w terenie (ankiety, wywiady, projekty badawcze, itp.).

Przede wszystkim jednak UWIERZ W SIEBIE – MASZ MOC!!! 🙂

Ćwiczenie MOJE MOCNE STRONY

Transkrypt

1 Ćwiczenie MOJE MOCNE STRONY Wykonanie ćwiczenia wspólnie z dzieckiem zajmie około minut. Lubię I II Jest łatwe Jest trudne III IV Nie lubię INSTRUKCJA: Uzupełnijcie wspólnie schemat, jak na przykładzie obok, biorąc pod uwagę, że: Pole I to moje mocne strony. Rzeczy, których wykonywanie czy nauka sprawiają mi przyjemność i są dla mnie łatwe. Pole II to rzeczy, które lubię robić, bądź których lubię się uczyć, ale sprawiają mi trudność. Pole III to rzeczy, które są dla mnie łatwe, ale ich wykonywanie/nauka nie sprawiają mi radości, nie lubię ich. Pole IV to rzeczy, których nie lubię i które sprawiają mi trudność. Możecie korzystać z haseł pomocniczych podanych na stronie obok, lecz nie musicie. Śmiało wpisujcie przedmioty lub kompetencje, które uważacie za słuszne. Postarajcie się wpisać minimum po 2 kompetencje na pole. Lubię mo to ry zacj a fizyka mo to ry zacj a praca w grupach matematyka elektro technika technika judo prezentacje Jest łatwe Jest trudne informatyka praca indywidualna j. niemiecki j. angielski wypraco wania historia j. polski Nie lubię HASŁA POMOCNICZE – KOMPETENCJE: j. polski matematyka fizyka j. obcy historia biologia chemia geografia otwartość w poznawaniu nowych osób komunikatywność praca w zespole praca indywidualna wystąpięnia publiczne wypracowania, eseje informatyka nowinki technologiczne zdolności analityczne myślenie przestrzenne pomaganie innym asertywność przywództwo zdolności manualne zmysł estetyczny zdolności organizacyjne zwracanie uwagi na detale szczegółowość, skrupulatność hobby motoryzacja, kino, robotyka, fotografia itp. pomysłowość, kreatywność punktualność odporność na stres odporność na presję czasu ogranizacja własnego czasu odpowiedzialność zdolności plastyczne umiejętność planowania cierpliwość, wytrwałość

2 UWAGA: Zastanów się, czy odpowiedzi jakich udziela Twoje dziecko, wynikają z przyczyn wewnętrznych, czy może tylko z chęci zadowolenia Ciebie bądź otoczenia, czy np. z sympatii do nauczyciela. Poproś, by udzielane odpowiedzi były zgodne z rzeczywistością i prawdziwymi odczuciami. Zapewnij, że nie ma w ćwiczeniu odpowiedzi błędnych, liczą się tylko te szczere. Pamiętaj, by nie negować przemyśleń dziecka. Jeśli wskazuje dany przedmiot jako łatwy, a nie świadczą o tym oceny na ostatnim świadectwie zastanówcie się, jaka jest tego przyczyna. Jako Rodzic pełnisz ważną rolę w tym ćwiczeniu Twoim zadaniem jest dopytać, drążyć temat i nie akceptować odpowiedzi bo tak, bo nie. Ważne byście wspólnie odnaleźli prawdziwe powody, dla których pewne rzeczy są dla dziecka łatwe, a inne sprawiają mu trudność. WAŻNE: Ćwiczenie, które wykonacie jest jedynie wskazówką do dalszej pracy i analizy. Warto umówić się na spotkanie ze szkolnym pegdagogiem lub profesjonalnym doradcą zawodowym, który pomoże dziecku wybrać odpowiednią ścieżkę dalszej edukacji i kariery zawodowej. Do każdej wymienionej kompetencji zadajcie poniższe pytania i ustalcie wspólny plan działania. Poproś dziecko o jego zapisanie! Dzięki temu, łatwiej będzie Wam do niego wrócić w przyszłości. Pole I Czy chcę nauczyć się więcej? Czy lubię to robić również w wolnym czasie? Podpowiedź: Obszar mocnych stron to obszar, który należy stale rozwijać. Ważne jest zapewnienie dziecku sprzyjających warunków do jego wzmacniania, podtrzymywanie zaangażowania oraz wspieranie dodatkowych aktywności z tym obszarem związanych. Warto kierować się predyspozycjami dziecka, zamiast przekonaniami osób trzecich.

3 Pole I motoryzacja, praca w grupach, elektronika, fizyka, matematyka, technika Czy chcę nauczyć się więcej? Czy lubię to robić również w wolnym czasie?. – wspólnie poszukamy zajęć pozalekcyjnych w dziedzinie elektroniki, motoryzacji i może robotyki. – poziom nauczania matematyki jest w szkole za niski lekcje są dla mnie łatwe, ale zaczynają być nudne, razem znajdziemy. korepetytora, który nauczy mnie czegoś więcej, tak żebym był do przodu z materiałem Pole II Co musiałbym zrobić, żeby było to dla mnie łatwiejsze? Podpowiedź: W tym obszarze najważniejsze jest nazwanie przyczyn, z których wynikają trudności. O ile to możliwe, warto wesprzeć dziecko w pokonaniu przeciwności, które nazwało. Może się okazać, że drobna pomoc w ich przezwyciężeniu sprawi, że dziecko odkryje swoje kolejne mocne strony. Pole II KOMPETENCJE:… judo, chemia, prezentacje Co musiałbym zrobić, żeby było to dla mnie łatwiejsze? – prezentacje są trudne, bo za bardzo się stresuję następnym razem przećwiczę swoje wystąpienie przed rodzicami lub rodzeństwem i poproszę o opinię o tym, co powinienem poprawić – judo jest trudne ponieważ ćwiczę ze starszymi kolegami, ale wiem, że wystarczy bardziej się postarać sam poproszę trenera o dodatkowe wskazówki – chemia jest dla mnie niezrozumiała, ale lubię Panią nauczycielkę – p o trzebuję dodatko wego wytłumaczenia o statnich kilku… temató w, sam poproszę Panią nauczycielkę o wyjaśnienie wątp liwości

4 Pole III.. Co sprawia, że jest to dla mnie łatwe i zrozumiałe? Co sprawiłoby żebym to polubił? Podpowiedź: W tym obszarze ważne jest zarówno określenie przyczyn, dla których nauka przedmiotu przychodzi dziecku z łatwością, jak i nazwanie powodów, które rodzą jego niechęć. Jeżeli niechęć wynika tylko i wyłącznie z przyczyn wewnętrznych takich jak: brak zainteresowania daną dziedziną, czy nauka dla wyniku lub satysfakcji osób trzecich, warto skupić się na mocnych stronach. Usilne rozwijanie kompetencji, które nie przynoszą dziecku zadowolenia i nie rodzą jego zaangażowania to strata czasu i frustracja wszystkich zainteresowanych. Jeżeli natomiast niechęć wynika z czynników zewnętrznych, warto je nazwać i popracować nad ich zmianą Pole III motoryzacja, praca w grupach, elektronika, fizyka, matematyka, technika Co sprawia, że jest to dla mnie łatwe i zrozumiałe? Co sprawiłoby żebym to polubił? – informatyka w mojej szkole to tylko praca na programie Word, lekcje są nudne i nie uczą mnie niczego nowego, chcę nauczyć się więcej i polubić ten przedmiot. Poszukam w Internecie kursów i filmików szkoleniowych, dzięki którym będę umiał stworzyć stronę interneto wą – j. angielski jest na poziomie III klasy podstawówki, uczymy się tylko słówek i zwrotów na pamięć. Wyszukam w Internecie kursy online, dzięki którym będę mógł porozmawiać z native speakerem osobą, która mówi w j. angielskim od urodzenia. Dzięki temu rozwinę tę umiejętność i pewnie polubię uczenie się jej

5 Pole IV Czy chcę to polubić? Jakiej pomocy potrzebuję, żeby było to dla mnie łatwiejsze? Podpowiedź: W tym obszarze znów ważne jest określenie przyczyn, dla których nauka przedmiotu jest dla dziecka trudna, jak i nazwanie powodów, które rodzą jego niechęć. Jeżeli niechęć wynika z przyczyn wewnętrznych takich jak: brak zainteresowania daną dziedziną, czy brak predyspozycji, warto skupić się na mocnych stronach. Zmuszanie dziecka do rozwijania kompetencji, które nie przynoszą mu zadowolenia i nie rodzą jego zaangażowania to frustracja i niechęć wszystkich zainteresowanych. Jeżeli natomiast niechęć wynika z czynników zewnętrznych, warto je nazwać i popracować nad ich zmianą z uwzględnieniem naturalnych predyspozycji dziecka, jego zainteresowań i mocnych stron. Pole IV praca indywidualna, j. niemiecki, wypracowania, historia, j. polski Czy chcę to polubić? Jakiej pomocy potrzebuję, żeby było to dla mnie łatwiejsze? – historia, j. polski to najnudniejsze lekcje w szkole. Nie zależy mi na poprawie ocen, bo te przedmioty w ogóle mnie nie interesują…. Postaram się mieć jak najlepszą ocenę na koniec roku, ale wiem, że… nie będą to nigdy moje ulubione przedmioty. Żeby rozwinąć umiejętność czytania ze zrozumieniem wolę poczytać książki, które mnie interesują w wolnym czasie fantastykę lub kryminały. Znajdę w Internecie kilka ciekawych tytułów i poproszę rodziców o ich zakupienie – praca indywidualna jest dla mnie trudna, w zespole jest zdecydowanie łatwiej, bo można podzielić się zadaniami. W przyszłości chciałbym pracować z ludźmi, ale mimo to postaram się lepiej radzić sobie z pracą indywidualną – wypracowania są trudne i nie lubię ich pisać, przede wszystkim dlatego, że nie interesują mnie tematy zadawane przez nauczyciela. Żeby poprawić tę umiejętność poproszę o możliwość napisania wypracowania o czymś co lubię i co mnie… interesuje

키워드에 대한 정보 moje mocne i słabe strony karta pracy

다음은 Bing에서 moje mocne i słabe strony karta pracy 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Kc D4N 300L | Phá 300K Kim Cương Cùng 2 Gà - Up Top 1 Hấp Dẫn Zsm 인기 답변 업데이트
See also  원고 피고 뜻 | 원고 피고의 뜻 #Shorts 1156 투표 이 답변

See also  핸드폰 해외 배송 | 스마트폰 해외직구 주의사항 3가지, 꼭 확인할 사항 3가지! 직구방법 소개는 덤 상위 269개 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Moje mocne i słabe strony

  • rozwój osobisty
  • mocne strony
  • słabe strony
  • analiza

Moje #mocne #i #słabe #strony


YouTube에서 moje mocne i słabe strony karta pracy 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Moje mocne i słabe strony | moje mocne i słabe strony karta pracy, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment