Oświadczenie Pracodawcy O Przedłużeniu Umowy | Zakończenie Stosunku Pracy – Rozwiązanie Umowy O Pracę 최근 답변 5개

당신은 주제를 찾고 있습니까 “oświadczenie pracodawcy o przedłużeniu umowy – Zakończenie stosunku pracy – rozwiązanie umowy o pracę“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Jakub Smykla 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,971회 및 좋아요 30개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

oświadczenie pracodawcy o przedłużeniu umowy 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Zakończenie stosunku pracy – rozwiązanie umowy o pracę – oświadczenie pracodawcy o przedłużeniu umowy 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Spis treści:
1. Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.
2. Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem.
3. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia – perspektywa pracodawcy.
4. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia – perspektywa pracownika.
5. Rozwiązanie umowy o pracę a jego forma.
6. Zwolnienie na poszukiwanie pracy.

oświadczenie pracodawcy o przedłużeniu umowy 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Promesa zatrudnienia dla banku – wzór. Kiedy można ją …

Jest to pisemna umowa cywilnoprawna, która zobowiązuje zarówno pracownika, jak i pracodawcę do kontynuowania dalszej współpracy zawodowej.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.czerwona-skarbonka.pl

Date Published: 8/7/2022

View: 8399

Wzór zawiadomienia o przedłużeniu umowy o pracę na czas …

Zawiadomienie o przedłużeniu umowy o pracę na czas porodu. Gdy pracownica zatrudniona przez pracodawcę przekaże mu zaświadczenie lekarskie o tym, że jest w …

+ 여기에 더 보기

Source: www.aplikuj.pl

Date Published: 2/25/2022

View: 7065

Jak napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę?

Potwierdza to wyrok z 11 kwietnia 2000 roku, I PKN 575/99, w którym czytamy: „Brak oświadczeń pracodawcy co do dalszego trwania umowy o pracę zawartej na …

+ 여기에 자세히 보기

Source: poradnikpracownika.pl

Date Published: 11/2/2021

View: 6151

Przyobiecanie zatrudnienia – Gawryszewski Finanse

pracodawca przewuje zawarcie kolejnej umowy o pracę od dnia ………………………………………… Wyżej określona umowa w przypadku jej zawarcia będzie miała charakter umowy na …

+ 여기에 표시

Source: gawryszewskifinanse.pl

Date Published: 6/26/2021

View: 520

Promesa zatrudnienia – wzór druku – Blog księgowy inFakt.pl

Promesa zatrudnienia, czyli zaświadczenie o przedłużeniu umowy o pracę. … Promesa zatrudnienia jest to oświadczenie, w którym pracodawca …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.infakt.pl

Date Published: 12/6/2021

View: 9967

Podanie o przedłużenie umowy o pracę: wzór .doc do pobrania

Takie pismo rządzi się własnymi prawami: musi być poprawne pod względem formalnym i pokazać pracodawcy Twoją motywację do dalszego pełnienia …

+ 여기에 표시

Source: www.livecareer.pl

Date Published: 1/13/2021

View: 5634

Podanie o przedłużenie umowy o pracę – wzór DOC (druk)

Jeśli Twoja umowa wygasa i martwisz się, co będzie dalej, najlepiej napisać do pracodawcy podanie o przedłużenie umowy o pracę.

+ 더 읽기

Source: interviewme.pl

Date Published: 8/3/2022

View: 154

Co to jest promesa zatrudnienia? Wzór dokumentu – Ofin.pl

Promesa zatrudnienia to dokument wystawiany przez pracodawcę, który jest deklaracją … a nie zaświadczenie o przedłużeniu umowy. Pracodawcy …

+ 여기에 자세히 보기

Source: ofin.pl

Date Published: 6/23/2021

View: 7413

oświadczenie od pracodawcy o zamiarze przedłużenia umowy

(nazwa pracodawcy) niniejszym informuje, iż w odniesieniu do pracownika (pani dane) zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na czas …

+ 여기에 더 보기

Source: www.forum-kredytowe.pl

Date Published: 12/28/2021

View: 8467

주제와 관련된 이미지 oświadczenie pracodawcy o przedłużeniu umowy

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Zakończenie stosunku pracy – rozwiązanie umowy o pracę. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Zakończenie stosunku pracy - rozwiązanie umowy o pracę
Zakończenie stosunku pracy – rozwiązanie umowy o pracę

주제에 대한 기사 평가 oświadczenie pracodawcy o przedłużeniu umowy

  • Author: Jakub Smykla
  • Views: 조회수 1,971회
  • Likes: 좋아요 30개
  • Date Published: 2021. 4. 19.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=ZrYNSbD5H4Y

Co napisać w podaniu o przedłużenie umowy?

W uzasadnieniu podania o przedłużenie umowy o pracy wyjaśnij, dlaczego uważasz, że spełniasz oczekiwania pracodawcy i warto podpisać z Tobą kolejny kontrakt. Warto też wskazać, jakie masz plany i cele związane z dalszą pracą na danym stanowisku.

Jak napisać prośbę o przedłużenie umowy o pracę?

Szanowny Panie, zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony, zawartej w dniu (data rozpoczęcia obowiązywania umowy na czas określony), która wygasa (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony). Pracuję na stanowisku (Twoje stanowisko/tytuł zawodowy).

Kiedy pracodawca ma obowiązek poinformować o przedłużeniu umowy?

Każda umowa o pracę na czas określony zawiera graniczną datę, do której obowiązuje stosunek pracy. Polskie prawo nie zakłada terminu, w którym pracodawca musi poinformować pracownika o tym, czy zamierza ją przedłużyć czy też nie.

Ile czasu ma pracodawca na przedłużenie umowy o pracę?

1 miesiąc, jeżeli okres zatrudnienia jest dłuższy 6 miesięcy; 3 miesiące, jeżeli okres zatrudnienia wynosi przynajmniej 3 lata, a stanie się tak w przypadku łącznego okresu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony wynoszący 33 miesiące oraz na okres próby wynoszący 3 miesiące.

Jak zapytać szefa o przedłużenie umowy?

Zacznij od formalnego zwrotu: „Zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony”. Następnie wpisz w okres zatrudnienia, który obejmuje Twoja obecna umowa i stanowisko, na jakie zostałeś zatrudniony.

Czy trzeba informować pracodawcę o nieprzedłużeniu umowy 2022?

W praktyce czasem pracodawca informuje o nieprzedłużaniu bądź przedłużaniu umowy,ale generalnie nie ma takiego obowiązku,gdyz umowa rozwiązuje się z mocy prawa.

Czy trzeba pisać podanie o przedluzenie umowy?

Podanie o przedłużenie umowy o pracę nie jest obligatoryjne – dokument można złożyć, jeśli umowa terminowa dobiega końca, a pracownik nie otrzymał informacji o jej przedłużeniu.

Czy umowa o pracę na czas określony przedłuża się automatycznie?

Strony umowy, po zakończeniu czasu trwania umowy o pracę zawartej na czas próbny, na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, mogą bowiem zgodnie ustalić, iż zamierzają kontynuować współpracę, zawierając kolejną umowę o pracę.

Czy pracodawca może nie przedłużyć umowy bez powodu?

Wygaśnięcie umowy o pracę na czas określony

Przy umowie na czas określony strony określają też, do kiedy ona ma trwać. To oznacza, że jeśli wcześniej – przed upływem definitywnego terminu – pracodawca jej nie przedłuży lub nie zaproponuje umowy na czas nieokreślony, współpraca stron kończy się.

Kiedy informacja o nieprzedłużeniu umowy?

Nie ma obowiązku informowania pracownika z wyprzedzeniem o zamiarze, bądź też braku zamiaru kontynuowania stosunku pracy (nawiązania nowej umowy o pracę) w związku ze zbliżającym się terminem zakończenia umowy o pracę na czas określony.

Kto decyduje o przedluzeniu umowy?

Jest to obowiązek pracodawcy i to on powinien zaproponować przedłużenie umowy oraz czasu jej trwania. Pracodawca powinien pamiętać, że do zawarcia umowy o pracę może dojść nawet w przypadku, gdy nie ma żadnych ustnych ustaleń, ale pracodawca w sposób dostateczny ujawnia swoje chęci – np.

Jak rozmawiać z pracownikiem o przedłużeniu umowy?

Zaplanuj czas i miejsce spotkania. Zadbaj o komfortowe miejsce, w którym będziecie mogli swobodnie porozmawiać. Uprzedź pracownika o planowanym spotkaniu. Wyjaśnij mu, jakie tematy będziesz poruszać w trakcie rozmowy i jakich pytań może się spodziewać.

Ile razy można przedłużyć umowę o pracę?

Zgodnie z art. 251 § 1 k.p. okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony zawieranych między tymi samymi stronami stosunku pracy, nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba tych umów nie może przekraczać trzech.

Jakie dokumenty przy kolejnej umowie o pracę?

W związku z zawarciem kolejnej umowy o pracę w dniu 7.12.2019 r. pracodawca powinien dla tego pracownika założyć nową teczkę akt osobowych oraz pozostałą dokumentację pracowniczą. Powinien także dopełnić wszystkich pozostałych obowiązków wymaganych w związku z nawiązaniem kolejnego stosunku pracy z pracownikiem.

Czy przedłużenie umowy jest nowa umowa?

Podpisanie aneksu wydłużającego czas trwania umowy na czas określony traktuje się jako zawarcie nowej umowy na czas określony, a nie przedłużenie poprzedniej.

Jak przedłużyć umowę na czas określony?

Przyjmuje się, że podanie o przedłużenie umowy o pracę najlepiej jest złożyć 3 tygodnie przed zakończeniem umowy, gdzie okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie. Jeśli okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc, optymalnie podanie o przedłużenie umowy o pracę warto złożyć 5, 6 tygodni wcześniej.

Jak napisać podanie o przedłużenie umowy zlecenia?

W podaniu o przedłużenie umowy zlecenie należy zawrzeć następujące elementy:
  1. Miejsce, data składania wniosku.
  2. Nasze dane, do których należą: imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer pesel.
  3. Dane osoby, do której składamy wniosek.

Czy pracodawca może nie przedłużyć umowy bez powodu?

Wygaśnięcie umowy o pracę na czas określony

Przy umowie na czas określony strony określają też, do kiedy ona ma trwać. To oznacza, że jeśli wcześniej – przed upływem definitywnego terminu – pracodawca jej nie przedłuży lub nie zaproponuje umowy na czas nieokreślony, współpraca stron kończy się.

Ile razy można przedłużyć umowę o pracę?

Zgodnie z art. 251 § 1 k.p. okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony zawieranych między tymi samymi stronami stosunku pracy, nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba tych umów nie może przekraczać trzech.

Promesa zatrudnienia dla banku – wzór. Kiedy można ją podpisać?

Kończąca się umowa o pracę może być sporą przeszkodą w uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad promesą zatrudnienia. Jest to pisemna umowa cywilnoprawna, która zobowiązuje zarówno pracownika, jak i pracodawcę do kontynuowania dalszej współpracy zawodowej. Czym dokładnie jest promesa zatrudnienia, co powinna zawierać i dlaczego jest tak istotna dla banku?

Sytuacja zawodowa Polaków – określona czy nieokreślona?

Polacy starający się o kredyt lub pożyczkę borykają się z dwoma głównymi problemami: niską zdolnością kredytową oraz umową o pracę na czas określony. O ile zarobki można nieco podreperować podwyżką, nadgodzinami w pracy lub dodatkowym zajęciem, o tyle umowa na czas określony, a tym bardziej umowa zlecenie, może spędzać sen z powiek.

Według ostatniego komunikatu z badań CBOS na temat sytuacji zawodowej Polaków, ponad połowa wszystkich badanych (57%) deklaruje, że jest zatrudniona na na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Ponad jedna piąta (18%) podpisała taką umowę na czas określony, a trochę mniej (13%) czerpie zyski z własnej działalności gospodarczej. Tyle samo – pracuje we własnym gospodarstwie rolnym. Mniej niż co dziesiąty badany (9%) otrzymuje wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenia. Z kolei co dwudziesty (5%) wykonuje pracę dorywczą bez umowy. Natomiast najmniej popularnymi formami zatrudnienia są umowy o dzieło (3%) oraz praca stała bez umowy (2%) .

Promesa zatrudnienia – co to jest?

Dlatego promesa zatrudnienia jest rozwiązaniem dla wszystkich osób zatrudnionych na inny rodzaj umowy niż umowa o pracę na czas nieokreślony. W języku potocznym często nazywana jest umową przedwstępną i oznacza mniej więcej to samo, co zobowiązanie się do podjęcia określonych czynności. Pracodawca zapewnia w niej, że zatrudni pracownika, a pracownik – że podejmie się pracy.

W tym zestawieniu promesa zatrudnienia regulowana jest przepisami prawa cywilnego i powinna zawierać:

dane osobowe obu stron,

miejsce oraz godziny wykonywania obowiązków,

wysokość wynagrodzenia,

wymiar pracy,

termin zawarcia umowy,

wysokość odszkodowania w momencie zerwania warunków umowy (opcjonalnie).

Mówiąc jeszcze prościej, promesa jest gwarancją tego, że pracownik tuż po wygaśnięciu umowy czy ukończeniu studiów nie musi martwić się o pracę. Taka posada będzie na niego po prostu czekać. Jednocześnie jest dokumentem wiążącym – dlatego, jeśli któraś ze stron wycofa się z promesy to musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Promesa zatrudnienia – w jakich sytuacjach jest istotna?

Wystawienie promesy zatrudnienia ma jeden zasadniczy cel. Jest ona pomocnym dokumentem w czasie starania się o kredyt z długim okresem spłaty. Jednak przydatna jest także w wielu innych sytuacjach. Przykłady?

stosuje się ją często w trakcie podejmowania pracy za granicą – stanowi pewnego rodzaju zezwolenie na dłuższy pobyt i pracę za granicą (w niektórych krajach jest to konieczne),

– stanowi pewnego rodzaju zezwolenie na dłuższy pobyt i pracę za granicą (w niektórych krajach jest to konieczne), stanowi istotny dokument w trakcie walki o prawo opieki nad dzieckiem,

pomaga skazanym w skutecznej resocjalizacji – pozwala zwolnionym z zakładu karnego w otrzymaniu zatrudnienia i wyjściu na prostą,

– pozwala zwolnionym z zakładu karnego w otrzymaniu zatrudnienia i wyjściu na prostą, podpisywana jest również, gdy pracownik jest zatrudniony w innej firmie i nie może podjąć pracy od zaraz ze względu na inne zobowiązania – pracodawca ma wtedy pewność, że po okresie wypowiedzenia w poprzedniej firmie, pracownik rozpocznie pracę i na poważnie traktuje nowe stanowisko. Z kolei pracownik – wie, że po okresie wypowiedzenia umowy, czeka na niego nowa praca.

Promesa do banku – argument do przyznania kredytu

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że przy staraniu się o kredyt – fundamentalne znaczenie ma nie tylko wysokość osiąganych dochodów, ale też zdolność kredytowa. W przypadku wnioskowania o kredyty na wysokie kwoty, bank zwraca również uwagę na stabilność zatrudnienia. Wiele decyzji kredytowych kończy się odmową tylko dlatego, że zostały przedłożone umową o pracę na czas określony, której termin wygasa za kilka czy kilkanaście miesięcy.

Z takiej sytuacji są dwa rozwiązania. Pierwsze – poprosić pracodawcę o zmianę formy zatrudnienia z określonej na czas nieokreślony, bez uwzględniania daty końcowej. Druga – spisanie promesy zatrudnienia, czyli wiążącego dokumentu objętego stosunkiem pracy. Wszak nie jest to 100% gwarancja bankowa, że kredyt faktycznie zostanie przyznany. Nie jest to też ostateczna decyzja kredytowa. Jednak na pewno wpłynie na całokształt wnioskującego.

Czytaj także: Dlaczego bank odmawia kredytu i co robić w takim wypadku?

Wzór Promesy zatrudnienia

Pliki do pobrania Wzór wniosku jest dostępny do pobrania bezpłatnie, w wersji edytowalnej w formacie DOC oraz pliku do druku (PDF):

Wzór wniosku w wersji DOC

Wzór wniosku w wersji PDF

Promesa zatrudnienia do banku – uwagi

Informujemy, że po zakończeniu obecnie obowiązującej umowy zawartej na czas określony nie widzimy przeciwwskazań do kontynuowania zatrudnienia, po zakończeniu aktualnej umowy o pracę. Warunki finansowe nie ulegną pogorszeniu.

Zaświadcza się, że pracownik nie znajduje się/znajduje się w okresie umowy wypowiedzenia o pracę.

Wydawca zaświadczenia nie znajduje się w stanie likwidacji lub upadłości oraz ponosi odpowiedzialność prawną, w przypadku podania danych niezgodnych z prawdą.

Jednocześnie informujemy, że jest to nasza dobra wola wyrażona w danym momencie i nie stanowi ona deklaracji kontynuowania zatrudnienia w rozumieniu prawa.

Promesa zatrudnienia do kredytu bankowego – co jeszcze warto wiedzieć?

Po wprowadzonych w 2018 roku zmianach w Kodeksie pracy – umowa na czas określony podpisana przez tego samego pracownika i pracodawcę nie może być zawarta na dłużej niż 33 miesiące. Jeśli okres zatrudnienia jest zatem dłuższy lub liczbę zawartych umów na czas określony podpisano więcej niż 3, to od tego momentu pracownik musi zostać zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. I taką też umowę ma prawo żądać od swojego przełożonego.

Jakie informacje musi zawierać promesa zatrudnienia?

Aktem prawnym, który reguluje warunki promesy zatrudnienia i jej podstawowych elementów jest Kodeks cywilny.

Umowa, przez którą jedna ze stron lub obie zobowiązują się do zawarcia oznaczonej umowy (umowa przedwstępna), powinna określać istotne postanowienia umowy przyrzeczonej.

Art. 389, par.1 Kodeksu cywilnego

Czym są wspomniane postanowienia umowy przyrzeczonej? Są to wymienione wcześniej elementy, które musi zawierać umowa o pracę, czyli:

dane obu stron umowy,

miejsce oraz czas wykonywania obowiązków pracowniczych,

wysokość wynagrodzenia (netto i brutto),

wymiar pracy (część etatu wyróżniona ułamkowo),

termin podpisania umowy przyrzeczonej.

To co istotne z punktu widzenia pracodawcy i zatrudnionego, to informacja o ewentualnych konsekwencjach w przypadku niezrealizowania obietnicy umowy przyrzeczonej. Warto także umieścić ją w dokumencie. Wzmianka może tyczyć się odszkodowania lub zadośćuczynienia w momencie złamania warunków lub ostatecznego niepodpisania umowy.

Co grozi za zerwanie promesy?

Jeśli któraś ze stron nie wywiąże się z podpisanej umowy przedwstępnej to ma prawo zażądać odszkodowania. To, na jaka będzie jego wysokość, zależy od stron umowy. Pracownik może domagać się wcześniej ustalonego wynagrodzenia, mnożąc je przez liczbę miesięcy, których nie przepracował.

Wysokość rekompensaty warto uwzględnić w warunkach promesy zatrudnienia. Dzięki czemu, każda ze stron już na wstępie będzie świadoma konsekwencji finansowych.

O zadośćuczynienie pieniężne należy wystąpić nie później niż w ciągu roku od daty podpisania umowy. Po tym czasie, roszczenie ulega przedawnieniu.

Promesa zatrudnienia a gwarancja bankowa

Jak już wspomnieliśmy, promesa w swojej istocie jest cennym dokumentem i pewną formą gwarancji dla obu stron. Nie jest jednak 100% zapewnieniem, że zostanie zrealizowana tak, jak powinna. Jak wiemy – życie pisze różne scenariusze. Dlatego i ona zawiera pewien margines błędu, który przy jej podpisaniu należy uwzględnić.

Oczywiście podważenie lub zerwanie promesy zatrudnienia nie jest łatwe. Jeśli tak się stanie to zawsze można wystąpić o dodatkowe odszkodowanie, za okres pozostawania bez dochodu.

Jeżeli strona zobowiązana do zawarcia umowy przyrzeczonej uchyla się od jej zawarcia, druga strona może żądać naprawienia szkody, którą poniosła przez to, że liczyła na zawarcie umowy przyrzeczonej. Strony mogą w umowie przedwstępnej odmiennie określić zakres odszkodowania.

Art. 390, par.1 Kodeksu cywilnego

Słowem końca – promesa nie jest niepodważalną gwarancją, której warunków przestrzegać będą dwie strony. Jest natomiast dobrym atutem i szansą na uzyskanie zobowiązania kredytowego na wysoką kwotę.

Sytuacja zawodowa Polaków i gotowość zatrudnienia, CBOS, czerwiec 2018

https://www.arslege.pl/definicja-umowy-przedwstepnej/k9/a4256/

https://www.arslege.pl/skutki-uchylenia-sie-od-zawarcia-umowy-przedwstepnej/k9/a4257/

Wzór zawiadomienia o przedłużeniu umowy o pracę na czas porodu

Umowy o pracę na czas określony mają swoją datę początkową i końcową. Może się jednak zdarzyć, że taka umowa będzie musiała ulec wydłużeniu, a przyczyną jest ciąża pracownicy. Dotyczy to zarówno pracownic zatrudnionych do pracy tymczasowej, na zastępstwo, okres próbny, jak i na czas określony. Istnieją warunki, które musi spełnić pracownica, by umowa mogła zostać przedłużona. Jeśli takie, określone prawem pracy, przesłanki występują, to dzieje się to automatycznie, w związku z tym nie ma potrzeby tworzenia nowej umowy, a dobrą praktyką jest przekazanie pracownicy na piśmie zawiadomienia o przedłużeniu umowy o pracę na czas porodu (czyli do dnia porodu) i dołączenie go do akt pracowniczych.

Zawiadomienie o przedłużeniu umowy o pracę na czas porodu

Gdy pracownica zatrudniona przez pracodawcę przekaże mu zaświadczenie lekarskie o tym, że jest w ciąży, a upływ 3 miesiąca ciąży przypada przed dniem zakończenia umowy na czas określony, pracodawca ma obowiązek taką umowę przedłużyć do dnia porodu. Ma także powinność wystawienia świadectwa pracy, na którym datą zakończenia stosunku pracy będzie data porodu. Również pracownica zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej może skorzystać z takiego przedłużenia, pod warunkiem, że czas jej umowy trwa już 2 miesiące, a 12 tydzień ciąży upływa przed dniem zakończenia umowy. Nieprawidłowym działaniem jest wystawianie nowej umowy o pracę. Stosuje się jedynie zawiadomienie o przedłużeniu umowy o pracę na czas porodu.

Co zawrzeć w zawiadomieniu o przedłużeniu umowy o pracę na czas porodu?

Sporządzenie zawiadomienia o przedłużeniu umowy o pracę na czas porodu nie jest skomplikowane. To krótki dokument, w którym należy umieścić dane firmy i datę jego sporządzenia, a także dane adresata zawiadomienia, czyli pracownicy, z którą przedłuża się umowę. Dalej umieszcza się tytuł: „Informacja o przedłużeniu umowy na czas określony”. W jednym zdaniu zawiera się przyczynę przedłużenia, a więc zaświadczenie lekarskie o ciąży i datę jego przedłożenia, a także podstawę prawną, na mocy której umowa ulega przedłużeniu, a więc art. 177 § 3 Kodeksu pracy.

Wzór zawiadomienia o przedłużenie umowy o pracę na czas porodu

Warto skorzystać z darmowego szablonu zawiadomienia o przedłużeniu umowy o pracę na czas porodu. Wzór jest krótki i wystarczy wypełnić rubryki dotyczące danych osobowych, a także złożyć na dokumencie czytelny podpis. Trzeba pamiętać, że w przypadku, gdy poród rozwiąże się przed planowanym terminem, pracownica nie ma prawa podnosić roszczeń wobec pracodawcy z tytułu teoretycznie wcześniej zakończonej umowy, gdyż dzieje się to zgodnie z terminem porodu. Nie umieszcza się na umowie nowej daty końcowej, a sporządza zawiadomienie z racji tego, że termin porodu jest umowny i ciąża może zakończyć się między 38 a 42 tygodniem.

Jak napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę?

Umowa o pracę może być zawarta na czas określony lub bezterminowo, czyli na czas nieokreślony. W przypadku gdy podpisana umowa ma swój początek i koniec, u schyłku okresu jej trwania pracownicy czekają na informację, czy pracodawca będzie chciał wręczyć im kolejną. Czy pracownik powinien złożyć podanie o przedłużenie umowy o pracę? Wyjaśniamy w artykule!

Darmowy wzór podania o przedłużenie umowy o pracę do pobrania w formacie PDF i DOCX

Umowa o pracę

Umowa o pracę jest zawierana pomiędzy pracodawcą a pracownikiem na określony czas. Kodeks pracy limituje okresy umów zawieranych na czas próbny oraz na czas określony:

na okres próbny umowa nie powinna być zawarta na okres dłuższy niż 3 miesiące; wyjątkiem jest sytuacja, kiedy pracownik ma być zatrudniony w celu wykonywania innego rodzaju pracy lub po upływie co najmniej 3 lat od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia poprzedniej umowy o pracę;

okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony zawieranych między tymi samymi stronami stosunku pracy nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba tych umów nie może przekraczać 3.

Pani Joanna została zatrudniona na stanowisko sprzedawcy na okres próbny w dużym markecie spożywczym. Okazała się bardzo kompetentnym pracownikiem. Firma uznała, że jej zapał i kompetencje można wykorzystać na stanowisku kierownika działu. Z racji tego, że pani Joanna na tym stanowisku będzie miała zupełnie inny zakres obowiązków (w tym zarządzanie personelem), firma zaproponowała jej kolejną umowę na okres próbny i w tym przypadku jest to uzasadnione i dopuszczalne.

Przykład 2.

Pan Mariusz po okresie próbnym otrzymał umowę na czas określony na 2 lata, następnie pracodawca wręczył mu kolejną umowę na czas określony na rok. Druga umowa na czas określony po 33 miesiącach automatycznie przekształci się w umowę na czas nieokreślony.

Zasada 3 na 33 nie ma zastosowania, jeśli pracownik zatrudniany jest:

na zastępstwo;

przy pracach dorywczych lub sezonowych;

w przypadku zawarcia umowy na czas trwania kadencji;

w przypadku występowania obiektywnych przyczyn przemawiających za zatrudnieniem na czas określony (wtedy musi jednak zawiadomić o tym fakcie właściwy inspektor pracy).

Do okresu 33 miesięcy nie jest wliczany okres próbny. Zasada 33 miesięcy nie ma zastosowania, jeśli umowa na czas określony została przedłużona do dnia porodu.

Koniec umowy – co dalej?

Kodeks pracy określa wymogi formalne dla umowy o pracę, nie ma natomiast informacji w kwestii konieczności występowania przez pracownika do pracodawcy z prośbą o przedłużenie umowy o pracę.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę nie jest obligatoryjne – dokument można złożyć, jeśli umowa terminowa dobiega końca, a pracownik nie otrzymał informacji o jej przedłużeniu.

Jeśli jednak umowa zawarta jest na określony termin, a ten dobiega końca i pracownik nie otrzymał informacji zwrotnej co do jej kontynuacji, wówczas można złożyć podanie o przedłużenie umowy o pracę. Dokument taki najlepiej wystosować odpowiednio wcześniej, aby w razie nieprzedłużenia umowy mieć odpowiednio wiele czasu na znalezienie innej pracy. W tym miejscu warto pamiętać, jakie okresy wypowiedzenia obowiązują dla konkretnych umów o pracę. Okresy wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i umowy o pracę zawartej na czas określony są uzależnione od czasu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynoszą:

2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy;

1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy;

3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

Przyjmuje się, że podanie o przedłużenie umowy o pracę najlepiej jest złożyć 3 tygodnie przed zakończeniem umowy, gdzie okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie. Jeśli okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc, optymalnie podanie o przedłużenie umowy o pracę warto złożyć 5, 6 tygodni wcześniej. W przypadku 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia podanie dobrze jest złożyć nawet 3 miesiące wcześniej.

POLECAMY Rozliczaj pracowników online! Poznaj wybrane oferty pracodawców

Poznaj wybrane oferty pracodawców Weź udział w rekrutacji

Weź udział w rekrutacji Podziel się opinią Zobacz ogłoszenia Dowiedz się ile możesz zarabiać w innej firmie na takim samym stanowisku

Umowa na piśmie – czy zawsze?

Co do zasady umowę o pracę zawiera się na piśmie. Jeżeli umowa o pracę nie została zawarta z zachowaniem formy pisemnej, pracodawca przed dopuszczeniem pracownika do pracy powinien potwierdzić mu na piśmie ustalenia odnoszące się do stron umowy, rodzaju umowy oraz jej warunków. Nie zawsze jednak forma pisemna bywa zachowana i może dojść do dorozumianego zawarcia umowy o pracę.

Potwierdza to wyrok z 11 kwietnia 2000 roku, I PKN 575/99, w którym czytamy: „Brak oświadczeń pracodawcy co do dalszego trwania umowy o pracę zawartej na czas określony po jej rozwiązaniu nie może być rozumiany jako wola kontynuowania zatrudnienia. Warunkiem koniecznym uznania, że po rozwiązaniu się umowy terminowej doszło do nawiązania nowego stosunku pracy jest ustalenie, że pracodawca miał zamiar zatrudnić byłego pracownika na określonym stanowisku. Wykonywanie przez byłego pracownika w ciągu kilku dni czynności pracowniczych bez wiedzy pracodawcy nie świadczy o zgodnym zamiarze nawiązania umowy o pracę”.

Zawarcie umowy na ogół dokonywane jest na piśmie, ale bywają przypadki, że zostaje ona zawarta bez zachowania formy pisemnej – jest to sytuacja dopuszczalna i wynika bezpośrednio z zachowania obu stron.

Umowa o pracę zawarta w innej formie niż pisemna jest dopuszczalna i prawnie skuteczna

Przez zachowanie obu stron przyjmuje się np. sytuacje, gdzie pracodawca potwierdził ustnie przedłużenie umowy, a pracownik podjął się faktycznego świadczenia pracy i został do niej przez swojego pracodawcę dopuszczony. W tym przypadku samo dopuszczenie pracownika do pracy po zakończeniu jego umowy terminowej stanowi dorozumiane przedłużenie umowy o pracę.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę

Jak już wcześniej wspomniano, podanie o przedłużenie umowy o pracę nie jest obowiązkowe. Nie musi także wystąpić w formie pisemnej. Jeśli jednak pracownik zdecyduje się wystąpić z takim wnioskiem do swojego pracodawcy, wówczas warto, aby podanie spełniało podstawowe zasady formalne, takie jak:

miejsce i datę sporządzenia pisma;

imię i nazwisko pracownika wraz z zajmowanym stanowiskiem;

dane osoby decyzyjnej oraz dane adresowe firmy;

tytuł („Podanie o przedłużenie umowy o pracę”).

Warto pamiętać, że najważniejszym punktem podania jest odpowiednie uzasadnienie swojej prośby, czyli określenie, jak współpraca układała się dotychczas, jakie obowiązki były wykonywane i czy w należyty sposób. W zakończeniu można ponownie wskazać, do kiedy umowa obowiązuje oraz wyrazić chęć kontynuowania współpracy.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę nie jest dokumentem obligatoryjnym. Można jednak złożyć taki wniosek do swojego pracodawcy odpowiednio wcześniej – jeśli wyrażamy chęć pozostania w zatrudnieniu, a nie otrzymaliśmy od pracodawcy informacji zwrotnej. Z pewnością taki wniosek nie zaszkodzi naszemu wizerunkowi, a podkreśli zaangażowanie i chęć dalszej pracy.

Blog księgowy inFakt.pl

Czym jest taki dokument? Kiedy jest stosowany? Co on oznacza i czy musi zostać podpisany?

Promesa zatrudnienia jest to oświadczenie, w którym pracodawca zapewnia pracownika o zamiarze jego dalszego zatrudnienia. Jest ona najczęściej wydawany w związku z tym, że pracownik :

stara się o kredyt,

podejmie pracę w danej firmie, ale u poprzedniego pracodawcy jest jeszcze na okresie wypowiedzenia,

stara się o pobyt za granicą.

Kwestia zawarcia takiej umowy nie została określona w ustawie z dnia 26.06.1974 r. Kodeks pracy, gdyż w momencie jej podpisania nie dochodzi do nawiązania stosunku pracy. Promesa jest to raczej rodzaj przyrzeczenia, zapewnienia o tym, że taka umowa zostanie podpisana. Warto podkreśli, że żadna ze stron nie ma obowiązku podpisania takiego dokumenty, jest to uzależnione od woli danych osób.

Należy zatem odnieść się do kodeksu cywilnego, który zawiera wiele uregulowań w zakresie umów. I tak w art. 389. § 1. ustawy z dnia 23.04.1964 r. Kodeks cywilny jest mowa o tym, że umowa, przez którą jedna ze stron lub obie zobowiązują się do zawarcia oznaczonej umowy (umowa przedwstępna), powinna określać istotne postanowienia umowy przyrzeczonej.

Zatem promesa zatrudnienia powinna zawierać informacje, takie jak:

dane obu stron umowy,

miejsce wykonywania obowiązków,

wymiar czasu pracy,

wysokość wynagrodzenia za pracę,

termin zawarcia umowy przyrzeczonej,

oraz ewentualnie wysokość odszkodowania w przypadku złamania warunków umowy.

Termin realizacji umowy przyrzeczonej nie musi zostać wskazany, ale warto to zrobić, aby uniknąć późniejszych niejasności.

Jeżeli termin, w ciągu którego ma być zawarta umowa przyrzeczona, nie został oznaczony, powinna ona być zawarta w odpowiednim terminie wyznaczonym przez stronę uprawnioną do żądania zawarcia umowy przyrzeczonej. Jeżeli obie strony są uprawnione do żądania zawarcia umowy przyrzeczonej i każda z nich wyznaczyła inny termin, strony wiąże termin wyznaczony przez stronę, która wcześniej złożyła stosowne oświadczenie. Jeżeli w ciągu roku od dnia zawarcia umowy przedwstępnej nie został wyznaczony termin do zawarcia umowy przyrzeczonej, nie można żądać jej zawarcia.

W przypadku zatrudnienia, ta umowa przedwstępna ma znaczenie dla obu stron. Pracownik ma przyrzeczenie zatrudnienia, może np. starać się o kredyt, a dla pracodawcy jest to zapewnienie o chęci dalszego podjęciu pracy przez daną osobę.

Warto sobie teraz zadać pytanie – a co gdy jedna ze stron się wycofa? Wówczas zastosowanie ma art. 390. ustawy z dnia 23.04.1964 r. Kodeks cywilny. Stanowi on o tym, że jeżeli strona zobowiązana do zawarcia umowy przyrzeczonej uchyla się od jej zawarcia, druga strona może żądać naprawienia szkody, którą poniosła przez to, że liczyła na zawarcie umowy przyrzeczonej. Strony mogą w umowie przedwstępnej odmiennie określić zakres odszkodowania. Roszczenia z umowy przedwstępnej przedawniają się z upływem roku od dnia, w którym umowa przyrzeczona miała być zawarta.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę: wzór .doc do pobrania

Podanie o przedłużenie umowy o pracę najczęściej pisze się, gdy umowa na czas nieokreślony dobiega końca, a Ty nie otrzymałeś jasnego znaku od pracodawcy, że planuje przedłużyć Ci umowę na czas nieokreślony.

Takie pismo rządzi się własnymi prawami: musi być poprawne pod względem formalnym i pokazać pracodawcy Twoją motywację do dalszego pełnienia obowiązków zawodowych. Niełatwe zadanie, prawda?

W tym artykule znajdziesz wzór podania o przedłużenie umowy o pracę w formacie .doc, który będziesz mógł pobrać i wykorzystać do napisania własnego dokumentu.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz! NIE TAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

Data i miejsce Twoje imię i nazwisko Stanowisko/tytuł zawodowy Nr telefonu Adres e-mail Imię i nazwisko przełożonego Nazwa firmy Adres firmy PODANIE O PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ Szanowny Panie, zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony, zawartej w dniu (data rozpoczęcia obowiązywania umowy na czas określony), która wygasa (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony). Pracuję na stanowisku (Twoje stanowisko/tytuł zawodowy). W okresie zatrudnienia rzetelnie spełniałem swoje obowiązki i zdobyłem niezbędne umiejętności do (główne zadania, które realizowałeś w pracy). W trakcie pracy nie zostały nałożone na mnie żadne kary pracownicze. Swoje obowiązki realizowałem zgodnie z (zasady BHP, przepisy obowiązujące w firmie itp.). Wraz z dniem (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony), kończy się okres, na jaki została zawarta umowa o pracę na czas określony. W związku z odpowiednimi kwalifikacjami i nienagannym podejściem do powierzonych mi obowiązków chciałabym kontynuować zatrudnienie i (główne zadania, które realizowałeś w pracy). Z poważaniem. Imię i nazwisko Odręczny podpis

Pod tym linkiem znajdziesz wzór podania o przedłużenie umowy o pracę w .doc. Pobierz go i wykorzystaj do stworzenia własnego, skutecznego pisma i uchroń się od rozwiązania umowy o pracę.

1. Jak napisać wzór podania o przedłużenie umowy o pracę w .doc?

Pamiętaj, że każde podanie (wliczając w to podanie o przedłużenie umowy o pracę, a także podanie o rozwiązanie umowy o pracę) to oficjalny dokument. Musi więc odpowiednio wyglądać i być poprawnie sformatowany. W .doc może to okazać się trochę problematyczne — bo formatowanie w Wordzie lubi się „rozjeżdżać” w trakcie pisania.

Przed wysłaniem lub wydrukowaniem, sprawdź, czy nie ma w Twoim podaniu błędów oraz upewnij się, że wszystko znajduje się na swoim miejscu! Tak jak w CV, zadbaj też o dobrą czcionkę. Według badań coraz więcej pracodawców i rekruterów zwraca szczególną uwagę na wygląd życiorysu zawodowego i innych dokumentów aplikacyjnych. Nie inaczej będzie w przypadku każdego typu podania.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę możesz przygotować według gotowego wzoru w .doc z tego artykułu. Musisz tylko go pobrać na swój komputer i w aplikacji Dokumenty Google albo Wordzie uzupełnić własną treścią.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę w .doc zacznij od danych osobowych

Podanie, tak jakkażdy dokument służbowy, np. wypowiedzenie umowy o pracę, zwyczajowo zaczyna się od podania daty, w której piszesz dokument, a następnie danych osobowych, dokładnie takich jak w CV. W lewym górnym rogu wpisz Twoje dane — imię i nazwisko, stanowisko lub tytuł zawodowy, nr telefonu i adres e-mail.

Następnie, w prawym górnym rogu, wpisz imię i nazwisko swojego przełożonego oraz nazwę i adres firmy, w której pracujesz. Pamiętaj, że w przypadku podania o przedłużenie umowy o pracę w .doc odpowiednio ustawić marginesy w dokumencie — tak, żeby dane znajdowały się na odpowiedniej wysokości i w odpowiedniej odległości od krawędzi dokumentu.

Zobacz, jak to zrobić na poniższym przykładzie:

Dane osobowe w podaniu o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

Data i miejsce Twoje imię i nazwisko Stanowisko/tytuł zawodowy Nr telefonu Adres e-mail Imię i nazwisko przełożonego Nazwa firmy Adres firmy

Odpowiednio wypełnij rozwinięcie podania o przedłużenie umowy o pracę na wzorze w .doc

W treści podania o przedłużenie umowy o pracę musisz uzasadnić, dlaczego Twój kontrakt powinien zostać wydłużony. Najpierw jednak powinieneś spełnić kilka wymogów formalnych. Zacznij od nagłówka (wielkimi literami), a później napisz, kiedy zawarłeś umowę i kiedy wygasa oraz na jakie stanowisko zostałeś zatrudniony.

Następnie pokaż, że sumiennie wypełniałeś swoje obowiązki oraz zdobyłeś odpowiednie kwalifikacje — pomyśl o tym fragmencie jak o sekcji umiejętności w CV. Napisz, jakie kompetencje posiadasz i jakie zdobyłeś w okresie zatrudnienia — tak aby pokazać, że z powodzeniem możesz wykorzystywać je w dalszej pracy.

W pierwszym akapicie rozwinięcia podania o pracę w .doc możesz napisać ogólnie o tym, co robiłeś w pracy, wymienić swoje umiejętności (mogą to być kompetencje miękkie i twarde) oraz osiągnięcia, a w kolejnych częściach dokumentu rozwinąć te informacje i szczegółowo opisać swoje doświadczenie.

Pamiętaj, że podanie, ma przekonać pracodawcę do przedłużenia Twojej umowy o pracę. Dlatego tak jak w CV, podkreślaj swoje atuty. Nie bój się troszeczkę pochwalić — pokaż, że zależy Ci na zatrudnieniu i że chętnie wykonywałeś i będziesz wykonywać swoje obowiązki.

Rozwinięcie podania o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

PODANIE O PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ Szanowny Panie, Zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony, zawartej w dniu (data rozpoczęcia obowiązywania umowy na czas określony), która wygasa (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony). Zostałam zatrudniony na stanowisku (Twoje stanowisko/tytuł zawodowy) W okresie zatrudnienia rzetelnie spełniałem swoje obowiązki i zdobyłem niezbędne umiejętności do (główne zadania, które realizowałeś w pracy). W trakcie pracy nie zostały nałożone na mnie żadne kary pracownicze. Swoje obowiązki realizowałem zgodnie z (zasady BHP, przepisy obowiązujące w firmie itp.).

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Profesjonalnie zakończ podanie o przedłużenie umowy o pracę

Gdy już napiszesz odpowiednie rozwinięcie podania, zostanie Ci jeszcze profesjonalne zakończenie dokumentu. Napisz jeszcze raz dokładną datę zakończenia umowy i podkreśl swoją motywację do dalszej pracy. Pokaż, że sprawdziłeś się na danym stanowisku i krótko wymień swoje najważniejsze obowiązki — tak, jakbyś uzupełniał sekcję Doświadczenie w CV.

Na sam koniec wystarczy odpowiedni zwrot grzecznościowy, np. Z wyrazami szacunku albo Z poważaniem. Nie sil się jednak na przesadną elegancję językową — niektóre zwroty, m.in. łączę wyrazy szacunku czy z należnym uszanowaniem, obecnie uważane są za przestarzałe. Jeśli ich użyjesz, odbiorca może pomyśleć, że nie traktujesz go poważnie albo zbytnio się dystansujesz.

Poniżej zobacz przykład zakończenia podania o przedłużenie umowy o pracę ze wzoru w .doc:

Zakończenie podania o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

Wraz z dniem (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony), kończy się okres, na jaki została zawarta umowa o pracę na czas określony. W związku z odpowiednimi kwalifikacjami i nienagannym podejściem do powierzonych mi obowiązków chciałabym kontynuować zatrudnienie i (główne zadania, które realizowałeś w pracy). Z poważaniem, Imię i nazwisko Odręczny podpis

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

2. O czym jeszcze pamiętać, pisząc podanie o przedłużenie umowy o pracę w .doc?

Jeśli zdecydujesz się napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę według wzoru w .doc, zapisz je w PDF. W tym formacie też powinieneś je wysłać do odbiorcy, gdy nie doręczasz dokumentu osobiście, a drogą mailową. Również CV najlepiej wysłać w PDF. Masz wtedy pewność, że dokumenty wyświetlą się poprawnie na każdym urządzeniu.

Pamiętaj również, że Twoje podanie o przedłużenie umowy o pracę powinno być podpisane ręcznie (pod wpisanym na komputerze imieniem i nazwiskiem) — w przeciwieństwie do CV, którego się nie podpisuje.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące wzoru .doc podania o przedłużenie umowy o pracę? Zostaw komentarz pod artykułem. Na pewno na niego odpowiem i z przyjemnością Ci pomogę!

Podanie o przedłużenie umowy o pracę – wzór DOC (druk)

Masz sporadyczny kontakt ze swoim pracodawcą?

A może zbywa on Twoje pytania o przedłużenie umowy o pracę?

Jeśli Twoja umowa wygasa i martwisz się, co będzie dalej, najlepiej napisać do pracodawcy podanie o przedłużenie umowy o pracę.

Dzięki temu dowiesz się, na czym stoisz!

W tym artykule znajdziesz:

podanie o przedłużenie umowy o pracę — wzór doc

dokładne omówienie druku podania o przedłużenie umowy o pracę

wskazówki, jak poprawnie uzupełnić wzór podania o przedłużenie umowy o pracę

kreator online, w którym stworzysz podanie o przedłużenie umowy o pracę i pobierzesz dokument w PDF.

Chcesz od razu napisać podanie o podanie o przedłużenie umowy o pracę? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony i gotowe wzory podań o pracę do uzupełnienia jednym kliknięciem. Stwórz podanie o pracę w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz podanie o przedłużenie umowy o pracę i pobierz dokument w PDF tutaj.

Stwórz podanie o pracę teraz

1. Podanie o przedłużenie umowy o pracę — wzór pisma

Warszawa, 06.10.2020 Jan Tomczyk Przedstawiciel handlowy +48 654 123 456 [email protected] Marta Nowak Kierownik działu handlowego Firma ABCXYZ ul. Kwiatowa 185b 03–120 Warszawa PODANIE O PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ

Szanowna Pani, zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę, zawartej na czas określony w dniu 01.11.2019, która wygasa w dniu 01.12.2020. Obecną umowę chciałbym przedłużyć na czas nieokreślony. Od początku naszej współpracy skutecznie realizuję plany sprzedażowe, dbam o wizerunek firmy oraz bardzo dobre relacje z klientami. Świetnie odnajduję się w zespole sprzedawców i wierzę, że stanowię jego ważną część. W najbliższej przyszłości chcę skupić się na poszerzaniu współpracy z kluczowymi klientami, a także promocji naszych produktów w innych województwach. Jak wspomniałem, w dniu 01.12.2020 kończy się okres, na jaki została zawarta moja umowa o pracę. Wierzę, że dalej będziemy mogli wspólnie realizować cele firmy. Będę wdzięczny za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Z wyrazami szacunku Jan Tomczyk

Podanie o przedłużenie umowy o pracę — wzór doc (pobierz tutaj)

Kończysz współpracę z pracodawcą? Zajrzyj do naszego poradnika: Świadectwo pracy — co to jest? Jak je uzyskać?

2. Jak poprawnie wypełnić wzór doc podania o przedłużenie umowy o pracę?

W tego typu dokumentach należy trzymać się określonych zasad i być jak najbardziej skrupulatnym.

O czym musisz pamiętać?

Zadbaj o poprawne dane osobowe i kontaktowe

W prawym górnym rogu dokumentu wpisz miejsce i datę sporządzenia podania. Pod tymi informacjami powinny znaleźć się dane osobowe i kontaktowe — Twoje oraz Twojego pracodawcy.

Podaj swoje imię i nazwisko, stanowisko, numer telefonu oraz adres e-mail.

W przypadku danych pracodawcy, oprócz imienia, nazwiska i stanowiska, wpisz także nazwę oraz adres firmy, w której pracujesz.

Uważaj na literówki!

Dane kontaktowe w podaniu o przedłużenie umowy o pracę — wzór

Warszawa, 06.10.2020 Jan Tomczyk Przedstawiciel handlowy +48 654 123 456 [email protected] Marta Nowak Kierownik działu handlowego Firma ABCXYZ ul. Kwiatowa 185b 03–120 Warszawa

Dodaj odpowiedni nagłówek i wstęp

Pod danymi kontaktowymi wpisz wyróżniony tytuł dokumentu — „Podanie o przedłużenie umowy o pracę” lub „Wniosek o przedłużenie umowy o pracę”.

Następnie zastosuj odpowiedni zwrot grzecznościowy, dopasowany do odbiorcy — „Szanowna Pani” lub „Szanowny Panie”.

W pierwszym akapicie dokumentu wyjaśnij, o jaką umowę chodzi i kiedy upływa jej termin ważności. Warto napisać także, o jaką umowę się ubiegasz — np. chcesz przedłużyć obecny kontrakt na czas nieokreślony.

Nagłówek i wstęp w podaniu o przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony — wzór

PODANIE O PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ Szanowna Pani, zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę, zawartej na czas określony w dniu 01.11.2019, która wygasa w dniu 01.12.2020. Obecną umowę chciałbym przedłużyć na czas nieokreślony.

Do druku podania o przedłużenie umowy o pracę wpisz uzasadnienie

Krótko, maksymalnie w dwóch akapitach, wyjaśnij, dlaczego uważasz, że pracodawca powinien przedłużyć Twoją umowę o pracę.

Skup się na swoich osiągnięciach i zadaniach, które zrealizowałeś podczas dotychczasowej współpracy. Podkreśl, że czujesz się częścią zespołu i odnajdujesz się na swoim stanowisku.

Warto też wskazać, jakie masz dalsze plany zawodowe i na jakich zadaniach chciałbyś się skupić na danym stanowisku.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę — wzór uzasadnienia

Od początku naszej współpracy skutecznie realizuję plany sprzedażowe, dbam o wizerunek firmy oraz bardzo dobre relacje z klientami. Świetnie odnajduję się w zespole sprzedawców i wierzę, że stanowię jego ważną część. W najbliższej przyszłości chcę skupić się na poszerzaniu współpracy z kluczowymi klientami, a także promocji naszych produktów w innych województwach.

Zadbaj o poprawne zakończenie podania

W ostatnim akapicie podania przypomnij, kiedy kończy się Twoja umowa o pracę i wyraź nadzieję na pozytywne rozpatrzenie Twojej prośby oraz dalszą współpracę.

Na samym dole dokumentu użyj zwrotu grzecznościowego (np. „Z poważaniem” lub „Z wyrazami szacunku) i podaj swoje imię oraz nazwisko.

Jeśli składasz podanie o przedłużenie umowy o pracę w wersji papierowej (osobiście czy też pocztą), pod imieniem i nazwiskiem umieść także odręczny podpis.

Zakończenie podania o przedłużenie umowy o pracę — wzór

Jak wspomniałem, w dniu 01.12.2020 kończy się okres, na jaki została zawarta moja umowa o pracę. Wierzę, że dalej będziemy mogli wspólnie realizować cele firmy. Będę wdzięczny za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Z wyrazami szacunku Jan Tomczyk

Chcesz dodatkowo wywalczyć wyższe wynagrodzenie? Zajrzyj do naszego poradnika: Podanie o podwyżkę — wzór wniosku i lista argumentów

Pracodawca nie przedłużył Twojej umowy? A może chcesz znaleźć inną pracę? W zdobyciu lepszego stanowiska pomoże Ci profesjonalne CV! W naszym kreatorze znajdziesz szablony do uzupełnienia i eksperckie porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

3. O czym jeszcze warto wiedzieć wypełniając wzór doc podania o przedłużenie umowy o pracę?

Tworząc tego typu dokument, powinieneś trzymać się zasady, która obowiązuje również przy innych dokumentach — np. CV, liście motywacyjnym czy też podaniu o pracę. Chodzi o ograniczenie się do 1 strony A4.

Trzeba mieć świadomość, że pracodawca nie ma czasu przeglądać wielostronicowych dokumentów i może takie pismo np. odłożyć na później.

Jeśli korzystasz ze wzoru doc podania o przedłużenie umowy o pracę, po jego wypełnieniu powinieneś przekonwertować go na format PDF. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wyświetli się on u pracodawcy poprawnie i nikt nie wprowadzi w nim zmian.

Doradcy Uniwersytetu Harvarda przypominają jednak, aby przed wysłaniem dokumentu sprawdzić, czy po konwersji z doc do PDF podanie nadal jest poprawnie sformatowane.

W podaniu o przedłużenie umowy o pracę powinieneś również zadbać o czytelną czcionkę (np. Arial lub Times New Roman), a także o przejrzystość dokumentu (np. zachowując wolne przestrzenie między akapitami).

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Piszesz podanie o przedłużenie umowy o pracę i masz jakieś wątpliwości? Swoje pytania możesz zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Co to jest promesa zatrudnienia? Wzór dokumentu

Bank poprosił cię o dostarczenie promesy zatrudnienia? Zobacz, na czym to polega i przedstaw pracodawcy gotową do podpisu umowę. Co dokładnie daje promesa i jakie skutki rodzi jej zawarcie?

Czym jest promesa zatrudnienia?

Promesa zatrudnienia to dokument wystawiany przez pracodawcę, który jest deklaracją zatrudnienia w przyszłości. Zazwyczaj jest potrzebny w sytuacji ubiegania się o kredyt gotówkowy lub hipoteczny, kiedy nie jesteśmy zatrudnieni na umowę na czas określony. Banki wymagają takiej promesy, gdyż nie mogą być pewne, czy obecna umowa faktycznie odzwierciedla nasze możliwości zarobkowe.

Wszelka niestabilność zatrudnienia, czyli częste zmiany miejsca pracy, albo nierówne dochody w oczach banku obniżają naszą zdolność kredytową. Dlatego przy badaniu zdolności kredytowej przy umowie na czas nieokreślony bank weźmie pod uwagę prawdopodobnie dochody z poprzedniego, a nie obecnego roku. W każdym przypadku konieczne będzie natomiast zatrudnienie w obecnej firmie od co najmniej 3 miesięcy.

Aby promesa była ważna powinna zawierać następujące informacje:

dane stron umowy – adres, nazwę firmy, imię i nazwisko, PESEL.

datę i miejsce podpisania umowy,

podpis osoby upoważnionej przez pracodawcę, najlepiej z pieczątką,

informacja o przyszłych zarobkach (nie powinny być mniejsze niż obecne),

informację o przyszłej formie zatrudnienia,

termin podpisania przyszłej i umowy.

Promesa zatrudnienia – wzór dokumentu w PDF i DOC

Prezentowana przez nas promesa nie stanowi umowy przedwstępnej, dzięki czemu pracodawca powinien podpisać ją bez żadnych problemów, pod warunkiem, że faktycznie planuje nas zatrudnić.

By miała charakter umowy przedwstępnej i była wiążąca prawnie, czyli za jej niedotrzymanie można było potencjalnie żądać odszkodowania, należy ją zmodyfikować tak, by zawierała szczegółowe informacje o przyszłej umowie i podkreślić fakt, że jest to umowa przedwstępna w myśl rozumienia art. 389 kodeksu cywilnego.

Wzór promesy w PDF

Wzór promesy w DOC

Do czego przydaje się promesa od pracodawcy?

Promesa do kredytu od pracodawcy nie przyda się wyłącznie przy ubieganiu się o kredyt. Będą jej potrzebować również osoby z zakładów karnych starające się o pracę w ramach resocjalizacji. Przyda się też osobom, które wyjeżdżają do pracy za granicę (tu promesa jest niekiedy konieczna do uzyskania wizy), walczącym o prawo do opieki nad dziećmi, albo takim, które chcą mieć gwarancję zatrudnienia w nowej firmie po zakończeniu zatrudnienia w obecnej.

Pamiętajmy, że promesa zatrudnienia to nie to samo co promesa kredytowa. Tę drugą wystawiają banki jako przyrzeczenie przyznania kredytu na daną kwotę.

Czy promesa jest wiążąca? Skutki prawne zawarcia promesy

To, czy promesa zatrudnienia ma określone skutki prawne, czy też nie zależy od jej treści, a mianowicie od tego, czy jest to jedynie opinia o danym pracowniku, czy też przyobiecanie zatrudnienia. Art. 389 kodeksu cywilnego stanowi, że „umowa, przez którą jedna ze stron lub obie zobowiązują się do zawarcia oznaczonej umowy (umowa przedwstępna), powinna określać istotne postanowienia umowy przyrzeczonej. ” Czyli typ umowy, okres zatrudnienia, wysokość zarobków, zakres obowiązków – wszelkie istotne przy kolejnej umowie ustalenia.

Jeśli jest to taka właśnie umowa, to obowiązuje ją kolejny, 390 artykuł kodeksu cywilnego: „Jeżeli strona zobowiązana do zawarcia umowy przyrzeczonej uchyla się od jej zawarcia, druga strona może żądać naprawienia szkody, którą poniosła przez to, że liczyła na zawarcie umowy przyrzeczonej. Strony mogą w umowie przedwstępnej odmiennie określić zakres odszkodowania.”

Ciężko jest określić jakie skutki może mieć niedotrzymanie tak skonstruowanej promesy zatrudnienia. W przypadku, kiedy bank wypowie z powodu nieotrzymania kolejnej umowy kredyt hipoteczny można zapewne liczyć na naprawdę wysokie odszkodowanie. Jeśli sprawa nie dotyczy kredytu, to odszkodowanie nie powinno przekraczać kwoty równej trzem miesiącom wynagrodzenia przyrzeczonego w umowie W umowie promesy można zawrzeć ewentualne sankcje (skutki) niedotrzymania warunków umowy, czyli np. kary finansowe.

Czy promesa to umowa przedwstępna?

Większość z promes podpisywanych przez pracodawcę nie ma jednak takiego wymiaru i nie stanowi umowy przedwstępnej w myśl przepisów kodeksu cywilnego. To jedynie luźna deklaracja o planowanym przedłużeniu zatrudnienia, a nie zaświadczenie o przedłużeniu umowy. Pracodawcy łatwiej jest, w sytuacji kiedy chce zagwarantować przyznanie kredytu swojemu pracownikowi i jest pewien, że będzie on zatrudniony na umowę na czas nieokreślony, po prostu przyznać ją wcześniej i uniknąć w taki sposób ewentualnych problemów z odszkodowaniem za nieprzestrzeganie umowy przedwstępnej. W przypadku niedotrzymania warunków umowy kredytu hipotecznego poprzez utratę zatrudnienia bank może przejąć wpłacony przez nas zadatek, bo umowa nie dojdzie do skutku z naszej winy.

By uniknąć potencjalnych skutków niedotrzymania warunków umowy przedwstępnej pracodawca może zastrzec w umowie, że nie jest to umowa przedwstępna w myśl rozumienia kodeksu cywilnego i jest to jedynie przewidywany dalszy tok działania. Na przykład: nie widzimy przeciwwskazań do dalszego zatrudnienia, zamiast: osoba x x zostanie zatrudniona z dniem x na umowę o pracę na czas nieokreślony.

Promesa zatrudnienia – podsumowanie

Dlaczego banki przed udzieleniem kredytu wymagają przedstawienia promesy kredytowej?

Banki wymagają przedstawienia takiego dokumentu, ponieważ muszą uzyskać pewność, że obecna umowa o zatrudnieniu faktycznie odzwierciedla nasze możliwości zarobkowe.

Gdzie najszybciej znaleźć wzór promesy zatrudnienia?

W internecie jest wiele stron internetowych, na których znajdują się wzory z tym dokumentem. W większości przypadków będziemy mogli je również pobrać na swój komputer zupełnie za darmo!

Czy promesa zatrudnienia przydaje się tylko przy ubieganiu się o kredyt?

Promesy zatrudnienia będą również potrzebować osoby z zakładów karnych, które starają się o pracę w ramach resocjalizacji. Przyda się też wszystkim wyjeżdżającym do pracy za granicę (w tym przypadku promesa jest niekiedy konieczna do uzyskania wizy) oraz walczącym o prawo do opieki nad dziećmi.

Czy promesa zatrudnienia i promesa kredytowa są tym samym?

Trzeba wiedzieć, że pod żadnym względem nie możemy porównać promesy zatrudnienia z promesą kredytową, ponieważ ta druga jest pewnego rodzaju przyrzeczeniem przyznania kredytu na daną kwotę przez bank.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę – przykład do pobrania

Brak pewności zatrudnienia to bardzo stresujące doświadczenie.

Niestety nie każdy ma na tyle bliskie relacje z przełożonym, aby móc zapytać go wprost, czy wygasająca umowa zostanie przedłużona.

Jeśli relacje w Twojej firmie są bardziej sformalizowane, warto przygotować w tej sprawie oficjalny dokument, czyli podanie o przedłużenie umowy o pracę.

W tym artykule znajdziesz:

przykład podania o przedłużenie umowy o pracę z uzasadnieniem (do pobrania w PDF)

omówienie wzoru i wskazówki, jak napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę na 2020 i 2021 rok

wyjaśnienie, kiedy składa się podanie o przedłużenie umowy o pracę (np. na czas nieokreślony)

kreator online, w którym stworzysz podanie o przedłużenie umowy o pracę i pobierzesz dokument w PDF.

Chcesz od razu napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony i gotowe wzory podań o pracę do uzupełnienia jednym kliknięciem. Stwórz podanie o pracę w 5 minut tutaj.

Stwórz podanie o pracę teraz

Zobacz inne szablony, stwórz podanie o przedłużenie umowy o pracę i pobierz dokument w PDF tutaj.

1. Podanie o przedłużenie umowy o pracę — przykład do pobrania w PDF

Podanie o przedłużenie umowy o pracę w PDF do pobrania tutaj.

Marzy Ci się lepsza pensja? Zajrzyj do naszego poradnika: Jak napisać podanie o podwyżkę wynagrodzenia

2. Jak napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę?

Przygotowując podanie o przedłużenie umowy o pracę, musisz spełnić określone formalności. Jakie?

Dane kontaktowe

Dokument zacznij od podania daty i miejscowości, a także danych kontaktowych — zarówno swoich jak i pracodawcy.

Oprócz imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz adresu e-mail, możesz wpisać również swoje stanowisko. Opisując dane pracodawcy, podaj także nazwę i adres firmy, w której pracujesz.

Nagłówek

Pod tymi danymi powinien znaleźć się nagłówek dokumentu — np. „Podanie o przedłużenie umowy o pracę” lub „Wniosek o przedłużenie umowy o pracę”.

Następnie użyj zwrotu grzecznościowego dopasowanego do odbiorcy — „Szanowna Pani” lub „Szanowny Panie”.

Wstęp

W pierwszym zdaniu wyjaśnij, w jakim celu piszesz podanie, o jaką umowę chodzi, kiedy została podpisana i kiedy wygasa.

Jeśli kolejna umowa ma być podpisana na czas nieokreślony, warto o tym wspomnieć.

Uzasadnienie

W uzasadnieniu podania o przedłużenie umowy o pracy wyjaśnij, dlaczego uważasz, że spełniasz oczekiwania pracodawcy i warto podpisać z Tobą kolejny kontrakt.

Warto też wskazać, jakie masz plany i cele związane z dalszą pracą na danym stanowisku.

Zakończenie

Na koniec przypomnij, kiedy kończy się Twoja umowa o pracę i wyraź nadzieję na pozytywne rozpatrzenie Twojej prośby.

Na dole dokumentu umieść zwrot grzecznościowy (np. „Z poważaniem” lub “Z wyrazami szacunku”) i podpisz go imieniem oraz nazwiskiem. Jeśli podanie składasz w formie papierowej, dodaj także swój odręczny podpis.

Chcesz złożyć wniosek o urlop — np. macierzyński lub wypoczynkowy? Niezbędne informacje znajdziesz w naszym zestawieniu: Urlopy według Kodeksu pracy

Pracodawca nie przedłużył Twojej umowy? A może chcesz znaleźć inną pracę? W zdobyciu lepszego stanowiska pomoże Ci profesjonalne CV! W naszym kreatorze znajdziesz szablony do uzupełnienia i eksperckie porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

3. Kiedy składa się podanie o przedłużenie umowy o pracę?

Podanie o przedłużenie umowy o pracę najczęściej składa się w sytuacji, gdy Twoja obecna umowa dobiega końca, a pracodawca nie poinformował Cię, czy zostanie ona przedłużona.

Oczywiście możesz złożyć podanie o przedłużenie umowy o pracę zarówno na czas określony, jak i nieokreślony.

Przedłużenie umowy o pracę, a Kodeks pracy

Pamiętaj jednak, że zgodnie z Kodeksem pracy, pracodawca może zawrzeć z pracownikiem umowę na czas określony maksymalnie 3 razy i na okres w sumie nie dłuższy niż 33 miesiące + dodatkowo ewentualne 3 miesiące próbne (czyli 36 miesięcy wliczając w to umowę na okres próbny).

Po spełnieniu tych warunków kolejna umowa o pracę automatycznie staje się umową na czas nieokreślony.

Przedłużenie umowy o pracę a ciąża

Jeśli umowa o pracę została zawarta na okres dłuższy niż miesiąc lub termin zakończenia umowy przypada po upływie 3 miesiąca ciąży, to kontrakt zostaje przedłużony automatycznie (do czasu porodu).

Ten przepis nie obowiązuje, jeśli pracownica została zwolniona dyscyplinarnie, była zatrudniona na zastępstwo/okres próbny lub firma ogłosiła bankructwo/została zlikwidowana.

W którym momencie trwania umowy złożyć podanie o jej przedłużenie?

Podanie o przedłużenie umowy o pracę najlepiej złożyć w takim momencie, aby w razie odrzucenia wniosku, mieć odpowiednio dużo czasu na złożenie wypowiedzenia z uwzględnieniem okresu wypowiedzenia i poszukiwanie innego zatrudnienia (dokładne wyliczenie długości okresu wypowiedzenia znajdziesz na stronie gov.pl).

Jeśli więc pracodawca nie wspomina o przedłużeniu umowy i nie jesteś pewien jego decyzji, podanie o przedłużenie umowy o pracę najlepiej złożyć:

najpóźniej 3–4 tygodnie przed wygaśnięciem umowy (jeśli okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie)

najpóźniej 5–6 tygodni przed wygaśnięciem umowy (jeśli okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc)

najpóźniej 3,5 miesiąca przed wygaśnięciem umowy (jeśli okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące)

Jeśli pracodawca odrzuci Twoje podanie, po prostu złóż wypowiedzenie z uwzględnieniem okresu wypowiedzenia.

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Chcesz złożyć podanie o przedłużenie umowy o pracę i masz dodatkowe pytania? Możesz zadać je w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Podanie o przedłużenie umowy o pracę: wzór .doc do pobrania

Podanie o przedłużenie umowy o pracę najczęściej pisze się, gdy umowa na czas nieokreślony dobiega końca, a Ty nie otrzymałeś jasnego znaku od pracodawcy, że planuje przedłużyć Ci umowę na czas nieokreślony.

Takie pismo rządzi się własnymi prawami: musi być poprawne pod względem formalnym i pokazać pracodawcy Twoją motywację do dalszego pełnienia obowiązków zawodowych. Niełatwe zadanie, prawda?

W tym artykule znajdziesz wzór podania o przedłużenie umowy o pracę w formacie .doc, który będziesz mógł pobrać i wykorzystać do napisania własnego dokumentu.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Stwórz profesjonalne CV teraz! NIE TAK

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

Data i miejsce Twoje imię i nazwisko Stanowisko/tytuł zawodowy Nr telefonu Adres e-mail Imię i nazwisko przełożonego Nazwa firmy Adres firmy PODANIE O PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ Szanowny Panie, zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony, zawartej w dniu (data rozpoczęcia obowiązywania umowy na czas określony), która wygasa (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony). Pracuję na stanowisku (Twoje stanowisko/tytuł zawodowy). W okresie zatrudnienia rzetelnie spełniałem swoje obowiązki i zdobyłem niezbędne umiejętności do (główne zadania, które realizowałeś w pracy). W trakcie pracy nie zostały nałożone na mnie żadne kary pracownicze. Swoje obowiązki realizowałem zgodnie z (zasady BHP, przepisy obowiązujące w firmie itp.). Wraz z dniem (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony), kończy się okres, na jaki została zawarta umowa o pracę na czas określony. W związku z odpowiednimi kwalifikacjami i nienagannym podejściem do powierzonych mi obowiązków chciałabym kontynuować zatrudnienie i (główne zadania, które realizowałeś w pracy). Z poważaniem. Imię i nazwisko Odręczny podpis

Pod tym linkiem znajdziesz wzór podania o przedłużenie umowy o pracę w .doc. Pobierz go i wykorzystaj do stworzenia własnego, skutecznego pisma i uchroń się od rozwiązania umowy o pracę.

1. Jak napisać wzór podania o przedłużenie umowy o pracę w .doc?

Pamiętaj, że każde podanie (wliczając w to podanie o przedłużenie umowy o pracę, a także podanie o rozwiązanie umowy o pracę) to oficjalny dokument. Musi więc odpowiednio wyglądać i być poprawnie sformatowany. W .doc może to okazać się trochę problematyczne — bo formatowanie w Wordzie lubi się „rozjeżdżać” w trakcie pisania.

Przed wysłaniem lub wydrukowaniem, sprawdź, czy nie ma w Twoim podaniu błędów oraz upewnij się, że wszystko znajduje się na swoim miejscu! Tak jak w CV, zadbaj też o dobrą czcionkę. Według badań coraz więcej pracodawców i rekruterów zwraca szczególną uwagę na wygląd życiorysu zawodowego i innych dokumentów aplikacyjnych. Nie inaczej będzie w przypadku każdego typu podania.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę możesz przygotować według gotowego wzoru w .doc z tego artykułu. Musisz tylko go pobrać na swój komputer i w aplikacji Dokumenty Google albo Wordzie uzupełnić własną treścią.

Podanie o przedłużenie umowy o pracę w .doc zacznij od danych osobowych

Podanie, tak jakkażdy dokument służbowy, np. wypowiedzenie umowy o pracę, zwyczajowo zaczyna się od podania daty, w której piszesz dokument, a następnie danych osobowych, dokładnie takich jak w CV. W lewym górnym rogu wpisz Twoje dane — imię i nazwisko, stanowisko lub tytuł zawodowy, nr telefonu i adres e-mail.

Następnie, w prawym górnym rogu, wpisz imię i nazwisko swojego przełożonego oraz nazwę i adres firmy, w której pracujesz. Pamiętaj, że w przypadku podania o przedłużenie umowy o pracę w .doc odpowiednio ustawić marginesy w dokumencie — tak, żeby dane znajdowały się na odpowiedniej wysokości i w odpowiedniej odległości od krawędzi dokumentu.

Zobacz, jak to zrobić na poniższym przykładzie:

Dane osobowe w podaniu o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

Data i miejsce Twoje imię i nazwisko Stanowisko/tytuł zawodowy Nr telefonu Adres e-mail Imię i nazwisko przełożonego Nazwa firmy Adres firmy

Odpowiednio wypełnij rozwinięcie podania o przedłużenie umowy o pracę na wzorze w .doc

W treści podania o przedłużenie umowy o pracę musisz uzasadnić, dlaczego Twój kontrakt powinien zostać wydłużony. Najpierw jednak powinieneś spełnić kilka wymogów formalnych. Zacznij od nagłówka (wielkimi literami), a później napisz, kiedy zawarłeś umowę i kiedy wygasa oraz na jakie stanowisko zostałeś zatrudniony.

Następnie pokaż, że sumiennie wypełniałeś swoje obowiązki oraz zdobyłeś odpowiednie kwalifikacje — pomyśl o tym fragmencie jak o sekcji umiejętności w CV. Napisz, jakie kompetencje posiadasz i jakie zdobyłeś w okresie zatrudnienia — tak aby pokazać, że z powodzeniem możesz wykorzystywać je w dalszej pracy.

W pierwszym akapicie rozwinięcia podania o pracę w .doc możesz napisać ogólnie o tym, co robiłeś w pracy, wymienić swoje umiejętności (mogą to być kompetencje miękkie i twarde) oraz osiągnięcia, a w kolejnych częściach dokumentu rozwinąć te informacje i szczegółowo opisać swoje doświadczenie.

Pamiętaj, że podanie, ma przekonać pracodawcę do przedłużenia Twojej umowy o pracę. Dlatego tak jak w CV, podkreślaj swoje atuty. Nie bój się troszeczkę pochwalić — pokaż, że zależy Ci na zatrudnieniu i że chętnie wykonywałeś i będziesz wykonywać swoje obowiązki.

Rozwinięcie podania o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

PODANIE O PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ Szanowny Panie, Zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony, zawartej w dniu (data rozpoczęcia obowiązywania umowy na czas określony), która wygasa (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony). Zostałam zatrudniony na stanowisku (Twoje stanowisko/tytuł zawodowy) W okresie zatrudnienia rzetelnie spełniałem swoje obowiązki i zdobyłem niezbędne umiejętności do (główne zadania, które realizowałeś w pracy). W trakcie pracy nie zostały nałożone na mnie żadne kary pracownicze. Swoje obowiązki realizowałem zgodnie z (zasady BHP, przepisy obowiązujące w firmie itp.).

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Profesjonalnie zakończ podanie o przedłużenie umowy o pracę

Gdy już napiszesz odpowiednie rozwinięcie podania, zostanie Ci jeszcze profesjonalne zakończenie dokumentu. Napisz jeszcze raz dokładną datę zakończenia umowy i podkreśl swoją motywację do dalszej pracy. Pokaż, że sprawdziłeś się na danym stanowisku i krótko wymień swoje najważniejsze obowiązki — tak, jakbyś uzupełniał sekcję Doświadczenie w CV.

Na sam koniec wystarczy odpowiedni zwrot grzecznościowy, np. Z wyrazami szacunku albo Z poważaniem. Nie sil się jednak na przesadną elegancję językową — niektóre zwroty, m.in. łączę wyrazy szacunku czy z należnym uszanowaniem, obecnie uważane są za przestarzałe. Jeśli ich użyjesz, odbiorca może pomyśleć, że nie traktujesz go poważnie albo zbytnio się dystansujesz.

Poniżej zobacz przykład zakończenia podania o przedłużenie umowy o pracę ze wzoru w .doc:

Zakończenie podania o przedłużenie umowy o pracę — wzór .doc

Wraz z dniem (data zakończenia obowiązywania umowy na czas określony), kończy się okres, na jaki została zawarta umowa o pracę na czas określony. W związku z odpowiednimi kwalifikacjami i nienagannym podejściem do powierzonych mi obowiązków chciałabym kontynuować zatrudnienie i (główne zadania, które realizowałeś w pracy). Z poważaniem, Imię i nazwisko Odręczny podpis

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

2. O czym jeszcze pamiętać, pisząc podanie o przedłużenie umowy o pracę w .doc?

Jeśli zdecydujesz się napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę według wzoru w .doc, zapisz je w PDF. W tym formacie też powinieneś je wysłać do odbiorcy, gdy nie doręczasz dokumentu osobiście, a drogą mailową. Również CV najlepiej wysłać w PDF. Masz wtedy pewność, że dokumenty wyświetlą się poprawnie na każdym urządzeniu.

Pamiętaj również, że Twoje podanie o przedłużenie umowy o pracę powinno być podpisane ręcznie (pod wpisanym na komputerze imieniem i nazwiskiem) — w przeciwieństwie do CV, którego się nie podpisuje.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące wzoru .doc podania o przedłużenie umowy o pracę? Zostaw komentarz pod artykułem. Na pewno na niego odpowiem i z przyjemnością Ci pomogę!

Umowa o pracę – kiedy informować pracownika o tym, że nie zostanie przedłużona?

Michał Górecki

/

13 lipca 2020

Koniec umowy – koniec stosunku pracy

Psychologowie mówią o szczególnym rodzaju stresu, jaki dotyka osoby, których umowa o pracę właśnie dobiega końca i nie posiadają informacji od swojego pracodawcy o woli kontynuowania współpracy. Prawo zezwala na praktykę, w której przełożony może podziękować podwładnemu ostatniego dnia obowiązywania umowy o pracę i żadnych konsekwencji z tego tytułu miał nie będzie. W istocie, bardzo często zdarza się, że to sam podwładny „przypomina się” z pytaniem co dalej z jego umową. Brak odpowiedzi na to pytanie, np. na kilka dni przed zakończeniem współpracy nie jest złamaniem prawa.

Z drugiej strony, specjaliści z zakresu HR mówią o dobrej praktyce przeprowadzenia rozmowy z pracownikiem, którego umowa niebawem dobiega końca. Z jednej strony ma ona na celu prowadzenie przejrzystej polityki kadrowej, z drugiej zaś zatrzymanie w firmie szczególnie wartościowych osób, odpowiedzialnych np. za prowadzenie w firmie trwających projektów, lub wybitnych specjalistów w danej dziedzinie. Pamiętajmy, że sam pracownik, którego umowa nie została przedłużona, może w kolejnym dniu po prostu nie przyjść do pracy. Zgodnie z prawem wraz z umową wygasł bowiem stosunek pracy.

Milczące przedłużenie umowy o pracę

Orzecznictwo sądów wskazuje na szczególne okoliczności przedłużenia umowy o pracę. Tak zwane milczące przedłużenie może mieć miejsce wówczas, kiedy pracownik, po upływie wskazanego terminu przyszedł do pracy i został do niej dopuszczony. Pracodawca nie może więc wycofać się z wypłacenia mu wynagrodzenia na dotychczas obowiązujących warunkach. Za dopuszczenie do pracy można uznać np. sytuacje, w której pracownik bez problemu zaloguje się na pocztę firmową, dojedzie do pracy transportem pracowniczym lub bez problemu odbije kartę na urządzeniu rejestrującym czas pracy. Milczące przedłużenie umowy ma szczególne zastosowanie wówczas, gdy pracownik wykonujący obowiązki bez aktualnej umowy ulegnie wypadkowi w pracy. Brak fizycznego i podpisanego dokumentu o niczym nie świadczy. Jeżeli pracodawca dopuścił go do pracy, podtrzymał swoje dotychczasowe obowiązki względem podwładnego i powinien jak najszybciej skompletować dokumenty, w przeciwnym razie zmusi go do tego wyrok sądu.

Przedłużenie umowy – lepiej wyjaśnić wcześniej

W wielu firmach przyjmuje się praktykę, zgodnie z którą na kilka dni (a czasem nawet tygodni), przełożony przeprowadza rozmowę z podwładnym, którego umowa właśnie dobiega końca. Im czasu pozostało mniej, pracownikowi będzie łatwiej wywołać np. presję płacową i żądać podwyżki. Często zatrudniony dobrze wie, że mimo aktualnych zawirowań na rynku pracy, jego szefowi będzie trudno znaleźć pracownika „od zaraz” — szczególnie jeśli w grę wchodzą rzadkie uprawnienia, kwalifikacje czy umiejętności, a po rozpoczęciu pracy konieczny jest długi czas na przeszkolenia i poznanie organizacji pracy. Według ekonomistów moment zmiany oraz przedłużenia umowy o pracę jest najlepszą okazją do „wywalczenia” podwyżki lub awansu – oczywiście o ile pracownik może pochwalić się dotychczasowymi sukcesami na swoim stanowisku.

Rozmowy dotyczące przedłużenia umowy często inicjują sami zatrudnieni, przypominając się że dotychczasowy kontrakt dobiega końca. Mają do tego prawo. Jak jednak wspomnieliśmy, pracodawca może wstrzymać się z jakimikolwiek odpowiedziami niemal do ostatniej chwili.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych – poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

UMOWA O PRACĘ NA CZAS OKREŚLONY. PRZEDŁUŻENIE UMOWY O PRACĘ NA CZAS OKREŚLONY

Umowa o pracę na czas określony zawierana jest na z góry określony czas. Okres jej trwania może zostać ustalony przez wyznaczenie konkretnej daty (umowa zawarta do dnia 30 grudnia 2021 r.) lub długości czasu jej trwania (umowa zawarta na okres 6 miesięcy).

Rodzaje umów o pracę.

Kodeks pracy wyszczególnia trzy rodzaje umów o pracę: umowa na okres próbny, umowa na czas określony i umowa na czas nieokreślony. Od 22 lutego 2016 r. nie funkcjonuje już w systemie prawnym umowa zawierana na czas wykonywania określonej pracy oraz na czas zastępstwa nieobecnego pracownika. Nowelizacja kodeksu pracy zlikwidowała te dwa typy umów. Obecnie zastępuje je umowa o pracę na czas określony.

Umowa o pracę na czas określony. Limit czasowy i ilościowy.

Regulacje dotyczące umowy o pracę na czas określony zawarte są w art. 251 Kodeksu pracy. Przepis ten od 22 lutego 2016 r. wprowadza maksymalny czas zatrudnienia pracownika na podstawie umowy o pracę na czas określony oraz maksymalną liczbę umów zawartych między tym samym pracodawcą i pracownikiem. Oznacza to, że okres zatrudnienia pracownika na podstawie umowy o pracę na czas określony nie może łącznie przekroczyć 33 miesięcy, zaś liczba umów zawarta z tym samym pracownikiem nie może przekroczyć trzech.

Kiedy umowa na czas nieokreślony zastępuje umowę zawartą na czas określony?

W sytuacji przekroczenia przez pracodawcę maksymalnych limitów, czasowych i ilościowych, stosunek pracy przekształca się automatycznie z terminowej umowy o pracę na umowę o pracę na czas nieokreślony. Przekształcenie umowy na czas określony w umowę o pracę na czas nieokreślony następuje:

od dnia następującego po upływie 33 miesięcy trwania umowy zawartej na czas określony, lub

od dnia zawarcia czwartej umowy o pracę w sytuacji zawarcia uprzednio trzech następujących po sobie umów na czas określony.

W sytuacji w której pracodawca zawrze z pracownikiem czwartą umowę na czas określony bez znaczenia pozostaje, jak długo trwały poszczególne umowy. Warunkiem przekształcenia umowy o pracę w umowę zawartą na czas nieokreślony, jest zawarcie czwartej umowy o pracę na czas określony, chociażby nawet łączny czas trwania umów był krótszy niż 33 miesiące.

Podsumowując warunkiem przekształcenia stosunku pracy z umowy na czas określony na umowę o pracę na czas nieokreślony jest upływ 33 miesięcy lub zawarcie czwartej umowy o pracę na czas określony.

Przejście zakładu pracy lub jego części na nowego pracodawcę a limity czasowe i ilościowe w umowie na czas określony.

Wielu pracowników zastanawia się czy przejście zakładu pracy lub jego części na nowego pracodawcę wpłynie na wyłączenie limitów? Na to pytanie należy odpowiedzieć przecząco. W takim przypadku doktryna i orzecznictwo są zgodne, że zmiany tego rodzaju nie powodują zmiany strony stosunku pracy, co oznacza, że w kwestii obliczania limitów czasowych i ilościowych przejmujący pracodawca jest traktowany tak jakby był dotychczasowym pracodawcą.

Przedłużenie umowy o pracę na czas określony.

W sytuacji w której pracodawca podejmuje próby wydłużenia czasu trwania umowy na czas określony przez sporządzenie do umowy odpowiedniego aneksu, taki dokument w swych skutkach traktowany jest jako zawarcie kolejnej umowy o pracę.

Nieskuteczne mogą również okazać się próby obejścia limitów przez zawarcie z pracownikiem jako czwartej umowy, umowy zlecenia. Jeżeli bowiem okaże się, że po przekroczeniu limitów umów zawartych na czas określony pracodawca zatrudni pracownika na zlecenie pozostawiając takie same warunki umowy, jak w umowie terminowej, to taka umowa o zlecenie możne zostać uznana przez Sąd za umowę o pracę na czas nieokreślony.

Jedyną możliwość przedłużenia umowy o pracę na czas określony z przekroczeniem limitów ilościowych i czasowych jest wystąpienie sytuacji wyjątkowych , niezbędnych i służących zaspokojeniu rzeczywistego okresowego zapotrzebowania pracodawcy, a nadto realizowanych w celu:

zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,

wykonywania pracy o charakterze dorywczym lub sezonowym,

wykonywania pracy przez okres kadencji,

w przypadku, gdy pracodawca wskaże obiektywne przyczyny leżące po jego stronie.

W sytuacji w której pracodawca chciałby skorzystać z odstępstwa od limitów powołując się na zaistnienie przyczyny leżącej po jego stronie ma obowiązek zawiadomić właściwego okręgowego inspektora pracy zarówno w formie pisemnej jak i elektronicznej w terminie 5 dni od dnia podpisania umowy na czas określony przekraczającej limity. W zawiadomieniu kierowanym do inspektora pracy, pracodawca ma obowiązek podania przyczyny jej zawarcia. Brak zawiadomienia okręgowego inspektora pracy w formie pisemnej lub elektronicznej zagrożony jest karą grzywny w wysokości od 1000 do 30.000 zł.

Ponadto należy pamiętać, że zawarcie umowy na okres próbny nie wpływa ani na limity ilościowe (3 umowy), ani czasowe (33 miesiące). Oznacza to, że pracodawca może zawrzeć z pracownikiem np. umowę o pracę na okres próbny do 3 miesięcy, a następnie po upływie okresu próby zawrzeć 3 kolejne umowy o pracę na czas określony, nie przekraczając łącznie 33 miesięcy długości ich trwania. Do okresu trwania umów zawartych na czas określony nie wlicza się także czasu w którym pracownik pozostaje na urlopie bezpłatnym.

Jak wypowiedzieć umowę na czas określony?

Umowa o pracę na czas określony ze swej istoty ulega rozwiązaniu z upływem czasu na jaki została zawarta lub na mocy porozumienia Stron. Ponadto umowa na czas określony może ulec rozwiązaniu na skutek wypowiedzenia, który uzależniony jest od okresu zatrudnienia i wynosi odpowiednio:

2 tygodnie, jeżeli okres zatrudnienia jest krótszy niż 6 miesięcy;

1 miesiąc, jeżeli okres zatrudnienia jest dłuższy 6 miesięcy;

3 miesiące, jeżeli okres zatrudnienia wynosi przynajmniej 3 lata, a stanie się tak w przypadku łącznego okresu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony wynoszący 33 miesiące oraz na okres próby wynoszący 3 miesiące.

Dodatkowo umowa na czas określony może zostać rozwiązana przez pracodawcę:

z winy pracownika, w przypadku ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych; popełnienia przez pracownika przestępstwa, które uniemożliwia dalsze jego zatrudnienie; utraty przez pracownika uprawnień koniecznych do zajmowania danego stanowiska

bez wypowiedzenia z przyczyn niezawinionych przez pracownika,w przypadku choroby powodującej niezdolność do pracy, która trwa:

dłużej niż 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy; lub dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku oraz pobierania pierwszych 3 miesięcy świadczenia rehabilitacyjnego, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową;

lub w razie dłuższej niż miesiąc usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy z innych przyczyn niż choroba.

Umowa o pracę na czas określony może zostać rozwiązana przez pracownika bez wypowiedzenia z przyczyn zawinionych po stronie pracodawcy: w przypadku ciężkiego naruszenie podstawowych obowiązków w stosunku pracownika lub bez wypowiedzenia w razie wydania orzeczenia lekarskiego o szkodliwym wpływie wykonywanej pracy na zdrowie pracownika i braku terminowego zastosowania się pracodawcy do przeniesienia pracownika na inne stanowisko zgodnie z zaleceniami lekarza orzecznika.

키워드에 대한 정보 oświadczenie pracodawcy o przedłużeniu umowy

다음은 Bing에서 oświadczenie pracodawcy o przedłużeniu umowy 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  수 비드 레시피 | 바베큐 브리스킷 : 한국 가정집에서 재현하는 텍사스 스타일!!! (수비드+오븐 브리스켓 레시피) [Eng Cc] 인기 답변 업데이트
See also  수경 재배 가능한 식물 | 인기많고 키우기 쉬운 수경재배식물 종류 10가지 ( Types Of Hydroponic Plants Best 10 ) 229 개의 베스트 답변

See also  도면 영어 로 | 건축도면 보는 방법 모든 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Zakończenie stosunku pracy – rozwiązanie umowy o pracę

  • Rozwiązanie umowy
  • rozwiązanie umowy o pracę
  • porozumienie stron
  • rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem
  • rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia
  • zwolnienie na poszukiwanie pracy
  • zakończenie stosunku pracy

Zakończenie #stosunku #pracy #- #rozwiązanie #umowy #o #pracę


YouTube에서 oświadczenie pracodawcy o przedłużeniu umowy 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Zakończenie stosunku pracy – rozwiązanie umowy o pracę | oświadczenie pracodawcy o przedłużeniu umowy, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment