Pps 1 Wzór Jak Wypełnić | Jak Wypełnić I Wysłać Pełnomocnictwo Upl-1 Do Podpisywania Deklaracji Online 답을 믿으세요

당신은 주제를 찾고 있습니까 “pps 1 wzór jak wypełnić – Jak wypełnić i wysłać pełnomocnictwo UPL-1 do podpisywania deklaracji online“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Katarzyna Solga 이(가) 작성한 기사에는 조회수 678회 및 좋아요 3개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

pps 1 wzór jak wypełnić 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak wypełnić i wysłać pełnomocnictwo UPL-1 do podpisywania deklaracji online – pps 1 wzór jak wypełnić 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Formularz UPL-1 do wypełnienia i wysłania online ma pewne kruczki. Jak wypełnić UPL-1 online?

pps 1 wzór jak wypełnić 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

PPS-1 – jak wypełnić? Pełnomocnictwo szczególne

Jak prawłowo wypełnić pełnomocnictwo szczególne PPS-1? Czym jest adres elektroniczny pełnomocnika? Druk pps-1 przykład wypełnienia.

+ 여기에 표시

Source: szymalazaremba.pl

Date Published: 5/19/2021

View: 2029

WZOR PELNOMOCNICTWA podmiot nie os.fiz – GOAP

i pełnomocnictwa do dorcze oraz wzorów zawiadomienia o zmianie, … PPS-1. PEŁNOMOCNICTWO SZCZEGÓLNE. 2. Kolejny nr egz. / ogółem … Wypełnienie poz.

+ 여기에 보기

Source: www.goap.poznan.pl

Date Published: 12/9/2021

View: 6477

PPS-1 (2) Pełnomocnictwo szczególne | druk, formularz online

Wypełnij online druk PPS-1 (2) Pełnomocnictwo szczególne Darmowy druk … Wzór formularza obowiązuje od 1 stycznia 2017 roku. … 12) Wypełnienie poz.

+ 여기에 더 보기

Source: www.druki-formularze.pl

Date Published: 12/20/2021

View: 8891

PPS-1 Pełnomocnictwo podatkowe szczególne – UPL-1

zgłoszenie i odwołanie na drukach PPS-1 i OPS-1 Druk PPS-1 online … plików JPK ale także wzory umów, pism, wniosków, podań, zaświadczeń, oświadczeń, …

+ 더 읽기

Source: upl-1.pl

Date Published: 8/27/2021

View: 7967

PPS-1-Pełnomocnictwo+szczególne.pdf

WYPEŁNIĆ NA MASZYNIE, KOMPUTEROWO LUB RĘCZNIE, DUŻYMI, DRUKOWANYMI LITERAMI,. CZARNYM LUB NIEBIESKIM KOLOREM. PPS-1(2). 1/2. 1. Identyfikator podatkowy NIP …

+ 더 읽기

Source: www.malopolskie.kas.gov.pl

Date Published: 5/16/2021

View: 4496

Pełnomocnictwo szczególne pps 1 jak wypełnić — wzoryprawne.pl

⚫ Czym jest adres elektroniczny pełnomocnika? Druk pps-1 przykład wypełnienia.Druki pełnomocnictw wypełnij w fillUp – 30 dni za darmo: PPS-1, OPS-1, PPO-1, OPO …

+ 여기를 클릭

Source: wzoryprawne.pl

Date Published: 12/30/2021

View: 4105

PPS-1 Pełnomocnictwo szczególne – www.druki.gofin.pl

PPS-1 to formularz pełnomocnictwa szczególnego upoważniającego do działania w określonej sprawie podatkowej lub innej wskazanej sprawie należącej do właściwości …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: druki.gofin.pl

Date Published: 12/10/2022

View: 2594

주제와 관련된 이미지 pps 1 wzór jak wypełnić

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak wypełnić i wysłać pełnomocnictwo UPL-1 do podpisywania deklaracji online. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak wypełnić i wysłać pełnomocnictwo UPL-1 do podpisywania deklaracji online
Jak wypełnić i wysłać pełnomocnictwo UPL-1 do podpisywania deklaracji online

주제에 대한 기사 평가 pps 1 wzór jak wypełnić

  • Author: Katarzyna Solga
  • Views: 조회수 678회
  • Likes: 좋아요 3개
  • Date Published: 2022. 1. 2.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=hJksKH53RIk

Jak wypełnić formularz PPS-1?

W rubryce “C” pełnomocnictwa PPS-1 (OŚWIADCZENIE MOCODAWCY ALBO PEŁNOMOCNIKA) znajdują się pola właściwe dla:
  1. ➤ podania imienia i nazwiska mocodawcy (zaznaczone żółtą ramką),
  2. ➤ złożenia podpisu przez mocodawcę (zaznaczone czerwoną ramką),
  3. ➤ daty podpisania pełnomocnictwa przez mocodawcę (zaznaczone niebieską ramką),

Kto wypełnia PPS-1?

Formularz PPS1 (2) może złożyć: podatnik, płatnik, inkasent, spadkobierca, następca prawny, osoba trzecia, wnioskujący o wydanie interpretacji indywidualnej lub ogólnej, inny podmiot udzielający pełnomocnictwa szczególnego albo pełnomocnik. Miejscem składania pełnomocnictwa jest organ podatkowy właściwy w sprawie.

Jak uwierzytelnić PPS-1?

W przypadku otrzymania od mocodawcy formularza PPS1 podpisanego odpowiednio w polach o numerach 26, 30 i 34, pełnomocnik uwierzytelnia go, zaznaczając pole numer 36 (czyli wskazując, że jest to uwierzytelnienie), umieszczając podpis w polu 37 oraz wpisując datę i miejsce sporządzenia odpisu w polu 38.

Jak wysłac PPS-1?

Pełnomocnictwo szczególne

Druk pełnomocnictwa szczególnego PPS1 i odwołanie tego pełnomocnictwa OPS-1 możesz złożyć w twoim urzędzie skarbowym na piśmie, ustnie do protokołu lub w formie dokumentu elektronicznego, przez ePUAP. Płacisz opłatę skarbową w wysokości 17 zł od jego udzielenia.

Jak napisać pełnomocnictwo szczególne wzór?

udzielam pełnomocnictwa szczególnego …………………………………….. (imię i nazwisko Pełnomocnika) mieszkającemu w ………………………………………………..……. (miejscowość) przy ulicy……………………………..…. legitymującemu się dowodem ………………………

Do czego służy druk PPS 1?

PPS1 to formularz pełnomocnictwa szczególnego upoważniającego do działania w określonej sprawie podatkowej lub innej wskazanej sprawie należącej do właściwości organu podatkowego. Ustanowienie pełnomocnictwa jest skuteczne od dnia zawiadomienia organu podatkowego.

Jak napisać upoważnienie do urzędu skarbowego wzór?

Pełnomocnictwo do urzędu skarbowego: jak napisać?
  • dane mocodawcy, czyli jego nazwę lub imię i nazwisko, adres, NIP, numer dowodu osobistego,
  • dane pełnomocnika,
  • zakres działania, czyli granice udzielonego pełnomocnictwa – do dokonywania jakich czynności pełnomocnik jest umocowany,
  • podpisy mocodawcy i pełnomocnika.

Jak wypełnić wniosek o pełnomocnictwo?

W części “Dane pełnomocnika” należy podać jego imię i nazwisko, adres, numer PESEL, a jeżeli nie posiada serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość. Opcjonalnie można podać numer telefonu. W części “Zakres pełnomocnictwa” należy zaznaczyć pole wyboru w jakim zakresie udzielamy pełnomocnictwa.

Jak złożyć pełnomocnictwo do urzędu skarbowego?

Jeżeli podatnik chce udzielić pełnomocnictwa jedynie do podpisywania deklaracji podatkowych składanych w formie elektronicznej wystarczy wypełnić i złożyć formularz UPL-1 w urzędzie skarbowym, w którym się rozlicza, w wersji papierowej albo elektronicznej przez ePUAP (do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej).

Jak sprawdzić czy ktoś ma pełnomocnictwo ogólne?

Portal Podatkowy

Centralny Rejestr Pełnomocnictw Ogólnych został zaprojektowany jako nowa funkcjonalność Portalu Podatkowego. Po założeniu konta na Portalu Podatkowym podatnik i płatnik uzyskują przez internet dostęp do swoich danych będących się w posiadaniu administracji podatkowej.

Kiedy wymagane jest pełnomocnictwo szczególne?

Pełnomocnictwo w formie szczególnej

Szczególna forma pełnomocnictwa wymagana jest w sytuacji, gdy takowa wymagana jest dla danej czynności prawnej. Wynikać ona będzie przede wszystkim z przepisów ustawy (nie tylko z kodeksu cywilnego, ale także innych ustaw).

Co wpisać w zakres pełnomocnictwa szczególnego?

Pełnomocnictwo szczególne powinno zawierać następujące elementy:
  • oznaczanie miejsca i datę jego wystawienia;
  • nazwę pisma, np. …
  • dokładnie określonego mocodawcę i pełnomocnika – koniecznie trzeba zawrzeć dane takie jak imiona, nazwiska, adresy zamieszkania, a także dane z dowodu osobistego albo numer PESEL.

Jak napisać pełnomocnictwo ogólne?

Jak napisać pełnomocnictwo (co powinno zawierać)?
  1. data i miejsce sporządzenia,
  2. tytuł: “Pełnomocnictwo”,
  3. wskazanie, kto komu udziela pełnomocnictwa oraz dane obu osób: …
  4. wskazanie czynności, do których wykonywania uprawniony jest pełnomocnik → NAJWAŻNIEJSZY ELEMENT,
  5. podpis osoby udzielającej pełnomocnictwa.

Jak udzielić pełnomocnictwa w formie elektronicznej?

Zgodnie z art. 33 k.p.a. pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie, w formie dokumentu elektronicznego lub zgłoszone do protokołu. Pełnomocnictwo w formie dokumentu elektronicznego powinno być zaś opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym. Z dniem 1 lipca 2021 r.

Jak można udzielić pełnomocnictwa ogólnego?

Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności udzielone na piśmie (art. 99 KC). Czynności zwykłego zarządu nie są zdefiniowane w przepisach, uznaje się za nie czynności bieżące, typowe aktywności.

jak wypełnić? Pełnomocnictwo szczególne

PPS-1 pełnomocnictwo szczególne w Ordynacji podatkowej

Od 1 stycznia 2016 r. w Ordynacji podatkowej pojawiły się nowe przepisy dotyczące pełnomocnictwa. Nowy rozdział 3a Ordynacji podatkowej o nazwie ”Pełnomocnictwo” został wprowadzony ustawą z 10 września 2015 r. (Dz.U. z 2015 poz. 1649). Dla profesjonalnego pełnomocnika w postępowaniu podatkowym (adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego) najważniejszymi zmianami będą te, które przewidują, że:

➤ pełnomocnictwo w formie dokumentu elektronicznego opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP (art. 138a § 3 Ordynacji podatkowej);

➤ pełnomocnictwo wskazuje dane identyfikujące mocodawcę, w tym jego identyfikator podatkowy, dane identyfikujące pełnomocnika, w tym jego identyfikator podatkowy, a w przypadku nierezydenta – numer i serię paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, lub inny numer identyfikacyjny, o ile nie posiada identyfikatora podatkowego, adres tego pełnomocnika do doręczeń w kraju, a w przypadku adwokata, radcy prawnego lub doradcy podatkowego – także jego adres elektroniczny (art. 138c Ordynacji podatkowej);

➤ doręczanie pism pełnomocnikowi będącemu adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym oraz organom administracji publicznej następuje za pomocą środków komunikacji elektronicznej albo w siedzibie organu podatkowego (art. 144 § 5 Ordynacji podatkowej);

➤ jeżeli przepisy ustawy przewidują doręczanie pism za pomocą środków komunikacji elektronicznej, doręczenie następuje przez portal podatkowy w zakresie wynikającym z odrębnych przepisów lub przez elektroniczną skrzynkę podawczą (art. 144 § 2 Ordynacji podatkowej).

Pełnomocnictwo PPS-1 – jak wypełnić?

Na podstawie art. 138j § 1 Ordynacji podatkowej Minister Finansów został upoważniony do wydania rozporządzenia określającego wzory pełnomocnictwa ogólnego oraz szczególnego w postępowaniu podatkowym. Udzielanie pełnomocnictw ogólnych profesjonalnym pełnomocnikom będzie rzadkością. Znacznie częściej profesjonalni pełnomocnicy tj. adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi przedkładać będą pełnomocnictwa szczególne upoważniające ich do reprezentowania mocodawców w konkretnym postępowaniu, dotyczącym konkretnej sprawy podatkowej.

Wzór PPS-1

Wzór pełnomocnictwa szczególnego PPS-1 jest załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2015 r. (Dz.U. 2015 r. poz. 2330) w sprawie wzorów pełnomocnictwa szczególnego i pełnomocnictwa do doręczeń oraz wzorów zawiadomienia o zmianie, odwołaniu lub wypowiedzeniu tych pełnomocnictw. Rozporządzenie to zostało zmienione rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 17 lutego 2017 r. (Dz.U. 2017 r. poz. 349). Aktualnie wzór pełnomocnictwa szczególnego PPS-1 wygląda następująco:

W rubryce D.1 (dane identyfikacyjne pełnomocnika) w pozycji 47 pełnomocnictwa szczególnego PPS-1 profesjonalny pełnomocnik powinien podać swój adres elektroniczny. Na ten właśnie adres organ podatkowy przesyłać będzie pełnomocnikowi wszystkie pisma wydawane w sprawie podatkowej, w której złożone zostało pełnomocnictwo szczególne PPS-1.

Podpis mocodawcy i pełnomocnika w pełnomocnictwie PPS-1

W rubryce “C” pełnomocnictwa PPS-1 (OŚWIADCZENIE MOCODAWCY ALBO PEŁNOMOCNIKA) znajdują się pola właściwe dla:

➤ podania imienia i nazwiska mocodawcy (zaznaczone żółtą ramką),

➤ złożenia podpisu przez mocodawcę (zaznaczone czerwoną ramką),

➤ daty podpisania pełnomocnictwa przez mocodawcę (zaznaczone niebieską ramką),

➤ uwierzytelnienia odpisu pełnomocnictwa PPS-1 przez pełnomocnika (zaznaczone zieloną ramką),

➤ złożenia podpisu przez pełnomocnika, który uwierzytelnia odpis pełnomocnictwa (zaznaczone brązową ramką).

Na stronie drugiej pełnomocnictwa PPS-1 zarówno mocodawca jak i pełnomocnik nie składają już żadnych podpisów.

Adres elektroniczny – co to jest?

Pytaniem, jakie zada sobie profesjonalny pełnomocnik w postępowaniu podatkowym z pewnością będzie: Co to jest adres elektroniczny, o którym mowa w art. 138c § 1 Ordynacji podatkowej? Co profesjonalny pełnomocnik ma wpisać w rubryce D.1 pozycja 47 pełnomocnictwa szczególnego PPS-1? Czy adres elektroniczny to adres mailowy używanej przez zawodowego pełnomocnika skrzynki ”kancelaryjnej”? W moim przypadku byłby to adres: [email protected]. Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Adresem elektronicznym nie jest adres mailowy. Adresem elektronicznym nie jest również nr PESEL pełnomocnika. W takim razie, w jaki sposób profesjonalny pełnomocnik może uzyskać adres elektroniczny?

Jak znaleźć adres elektroniczny na platformie ePUAP?

W celu uzyskania adresu elektronicznego profesjonalny pełnomocnik musi założyć własne konto na platformie ePUAP. Profil ten musi zostać następnie zweryfikowany, aby uzyskał status profilu zaufanego użytkownika. Najłatwiejszym sposobem założenia konta na ePUAP, z jednoczesnym szybkim uzyskaniem profilu zaufanego, jest skorzystanie z możliwości jakie oferuje bankowość elektroniczna. Na dzień dzisiejszy konto na ePUAP można założyć, uzyskując ”automatycznie” profil zaufany za pomocą serwisu bankowości elektronicznej, w bankach, które oferują tego rodzaju usługę.

Na stronie https://epuap.gov.pl/wps/portal klikamy na przycisk Zaloguj się.

W czerwonym prostokącie nr 1 zaznaczone są banki, które aktualnie świadczą usługę zarejestrowania profilu na ePUAP oraz uzyskanie profili zaufanego, który potrzebny będzie do odbierania oraz wysyłania korespondencji w formie elektronicznej.

Gdy już założymy konto na ePUAP i uzyskamy profil zaufany, należy zalogować się na platformie ePUAP, klikając w ikonę swojego banku (czerwony prostokąt nr 1) widoczną pod zwrotem: Zaloguj przez bankowość elektroniczną (zaznaczone w czerwonym prostokącie nr 2).

Logowanie do konta na ePUAP będzie wyglądało identycznie jak logowanie do konta internetowego w naszym banku, z tą różnicą, że na końcu nie pojawi nam się strona internetowa naszego rachunku, a profil główny naszego konta w ePUAP, który będzie wyglądał następująco:

Po chwili pojawi się lewe menu naszej skrzynki z widocznymi zakładkami: Odebrane, Wysłane, Robocze, Moje pliki, Operacje.

A następnie klikamy w niebieski plus zaznaczony czerwonym kwadratem nr 5.

Naciskając na niebieski plus rozwinęliśmy menu ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi naszej skrzynki na ePUAP. Adresem elektronicznym, o którym mowa w art. 138c § 1 Ordynacji podatkowej, który należy wpisać w polu D.1 w pozycji 47 pełnomocnictwa szczególnego PPS-1, jest adres skrytki dla naszej skrzynki na portalu ePUAP. Będą to słowa znajdujące się w czerwonym prostokącie nr 6.

Najczęściej, gdy użytkownik ePUAP nie dokonał żadnych zmian w konfiguracji ustawień konta, jego adresem elektronicznym będzie:

/nr PESEL/domyslna

Pełnomocnictwo PPS-1 po uzupełnieniu rubryki, w której profesjonalny pełnomocnik (adwokat, radca prawny, doradca podatkowy) powinien podać swój adres elektroniczny, wyglądać będzie następująco:

Adres naszej skrytki w serwisie ePUAP, który jest naszym adresem elektronicznym w rozumieniu Ordynacji podatkowej, jest odpowiednikiem adresu Elektronicznej Skrzynki Podawczej organu podatkowego (EPU). Na przykład adresem Elektronicznej Skrzynki Podawczej Ministerstwa Finansów jest: /bx1qpt265q/skrytka

Właściwość rzeczowa pełnomocnictwa PPS-1

Zakres rzeczowy pełnomocnictwa PPS-1 obejmuje wyłącznie “procedury podatkowe”. Pełnomocnictwo to będzie mogło zostać złożone w trakcie czynności sprawdzających, kontroli podatkowej, kontroli celno-skarbowej albo postępowania podatkowego, w tym również w trybach nadzwyczajnych (stwierdzenie nieważności decyzji podatkowej, wznowienie postępowania podatkowego). W postępowaniu egzekucyjnym, zabezpieczającym, karno-skarbowym oraz sądowoadministracyjnym nie składa się pełnomocnictwa na formularzu PPS-1.

Pełnomocnictwo PPS-1 udzielone do kontroli celno-skarbowej

Zgodnie z art. 83 ust. 1b ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej w przypadku ustanowienia pełnomocnictwa szczególnego PPS-1 do działania w sprawie kontroli celno-skarbowej uznaje się, że pełnomocnictwo to obejmuje również upoważnienie do działania sprawie postępowania podatkowego, w które się ta kontrola przekształciła. Po przekształceniu kontroli celno-skarbowej w postępowanie podatkowe nie jest więc konieczne składanie po raz kolejny pełnomocnictwa PPS-1 do postępowania podatkowego.

Pełnomocnictwo PPS-1 udzielone do “sprawy podatkowej”

Skuteczność pełnomocnictwa PPS-1 w postępowaniu podatkowym – w przypadku, gdy zostało ono złożone na etapie kontroli podatkowej albo czynności sprawdzających – nie jest oczywista. Pełnomocnictwo PPS-1 może być udzielone wyłącznie do konkretnej sprawy podatkowej. W orzecznictwie sądowym pojęcie sprawy podatkowej nie jest postrzegane jednolicie. Istnieją rozbieżności w zakresie tego, jak rozumieć należy sprawę podatkową. Pierwsze stanowisko opowiada się za rozumieniem sprawy podatkowej jako określonej procedury podatkowej. W konsekwencji tego pełnomocnictwo PPS-1 wywołuje skutek wyłącznie w tej procedurze podatkowej, w której zostało złożone, niezależnie od zakresu przewidzianego w nim umocowania.

Wyrok NSA z dnia 19.06.2020 r., I FSK 658/20:

Obowiązujący przepis art. 138e o.p. mówiący o złożeniu pełnomocnictwa szczególnego do “akt sprawy” należy rozumieć w ten sposób, że chodzi o sprawę w znaczeniu konkretnej procedury podatkowej. Nie ma żadnych przesłanek, aby w aktualnym stanie prawnym inaczej odczytywać ten warunek do uzyskania przez podatnika skutecznej reprezentacji przed organami podatkowymi, niż czyniono to dotychczas.

Wyrok WSA w Opolu z dnia 19.02.2020 r., I SA/Op 506/19:

W przepisie art. 138e § 3 Ordynacji podatkowej chodzi o oddzielne sprawy w znaczeniu procesowym, gdyż ustawa Ordynacja podatkowa w sposób wyraźny rozdziela jako odrębne procedury: czynności sprawdzające, kontrolę podatkową i postępowanie podatkowe. Prowadzone więc w ich ramach postępowania, nawet jeżeli dotyczą tego samego podatnika, tytułu podatkowego i okresu, oznaczają odrębne sprawy obejmujące oznaczone akta.

Zgodnie z drugim stanowiskiem “sprawę podatkową”, w której składa się pełnomocnictwo PPS-1, postrzegać należy przez przedmiot stosunku łączącego stronę postępowania i organ podatkowy. Jest to więc ujęcie nadające “sprawie podatkowej” charakter materialnoprawny, a nie procesowy.

Wyrok NSA z dnia 22.11.2019 r., I FSK 1711/19:

W stanie prawnym obowiązującym od dnia 1 stycznia 2016 r. złożenie przez pełnomocnika w trakcie postępowania kontrolnego pełnomocnictwa uprawniającego do reprezentowania podatnika zarówno w postępowaniu kontrolnym jak i podatkowym jest skuteczne w zakresie wynikającym z treści tego pełnomocnictwa (szczególnego), co oznacza, że umocowanie to jest skuteczne także w postępowaniu podatkowym.

Rzeczą dość osobliwą jest to, że w sprawach, w których NSA wydał wyrok z dnia 19.06.2020 r., I FSK 658/20, oraz wyrok z dnia 22.11.2019 r., I FSK 1711/19, w składach orzekających zasiadało dwoje tych samych sędziów, zaś tezy tych wyroków są sobie przeciwstawne. Oczywiście zmiana poglądów prawnych jest dopuszczalna, natomiast warto byłoby wyjaśnić powody tej zmiany.

Uchwałą z dnia 25 kwietnia 2022 r., II FPS 1/22, Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął istniejący spór stwierdzając:

Użyty w art. 138e § 1 ustawy Ordynacja podatkowa zwrot „we wskazanej sprawie podatkowej lub innej wskazanej sprawie należącej do właściwości organu podatkowego” należy rozumieć w ten sposób, że odwołuje się on do wynikającego ze stosunku podstawowego materialnego zakresu pełnomocnictwa szczególnego, co oznacza, że może ono obejmować każdą sprawę należącą do właściwości organu podatkowego, do której stosuje się przepisy tej ustawy, Jednakże, do wywołania skutku procesowego konieczne jest złożenie pełnomocnictwa szczególnego do akt sprawy w konkretnym postępowaniu prowadzonym przed organem podatkowym.

Konsekwencje złożenia pełnomocnictwa nie na formularzu PPS-1

Skutki złożenia pełnomocnictwa na piśmie, lecz nie na formularzu PPS-1, postrzegane są rozbieżnie w orzecznictwie NSA. W kwestii tej warto wskazać na dwa wyroki NSA. W pierwszym z nich NSA uznał, że złożone przez adwokata pełnomocnictwo, lecz nie na formularzu PPS-1, stanowi brak formalny odwołania, którego nieuzupełnienie w 7 dniowym terminie po doręczeniu wezwania, czyni w pełni uzasadnione pozostawienie odwołania bez rozpatrzenia.

Wyrok NSA z dnia z dnia 27.07.2020 r., II FSK 1051/18:

Ze względu jednak na braki formalne, tj. niezgodność z przepisami szczegółowymi konieczne jest wezwanie wyłącznie pełnomocnika do złożenia pełnomocnictwa w przewidzianej przez prawo formie, pod rygorem pozostawienia odwołania bez rozpatrzenia, a w braku wypełnienia tego wymogu, do uczynienia tego.

W całkowicie odmienny sposób do zagadnienia tego podszedł NSA, który w wyroku z dnia 10.03.2021 r., III FSK 2552/21, stwierdził:

Należy wyraźnie rozróżnić sytuację, w której osoba podająca się za pełnomocnika nie wykaże swojego umocowania, od sytuacji, w której strona udzieliła wprawdzie pełnomocnictwa obejmującego swym zakresem daną sprawę, niemniej nie dochowała przewidzianej prawem formy. Zdaniem NSA, jeżeli w pozostałym zakresie pełnomocnictwo jest sporządzone w poszanowaniu wymogów prawnych i pozwala na poczynienie ustaleń co do osoby mandanta, osoby umocowanego oraz zakresu jego działania, brak zachowania formy w postaci złożenia pełnomocnictwa na formularzu PPS-1 nie niweczy skuteczności udzielonego pełnomocnictwa, bowiem nie dotyczy istoty stosunku prawnego, jakim jest pełnomocnictwo.

Powyższe rozbieżne stanowiska NSA sprowadzić można do zasadniczego pytania: Czy forma w jakiej udzielone zostało dane pełnomocnictwo na piśmie może stanowić brak formalny odwołania (zażalenia)? Jeszcze inaczej – Czy organy podatkowe powinny honorować pełnomocnictwa nieudzielone na formularzach PPS-1, w których podano wszystkie niezbędne informacje, które powinny znaleźć się w takim pełnomocnictwie? Formalizm kontra realizm prawniczy.

jak wypełnić? Pełnomocnictwo szczególne

PPS-1 pełnomocnictwo szczególne w Ordynacji podatkowej

Od 1 stycznia 2016 r. w Ordynacji podatkowej pojawiły się nowe przepisy dotyczące pełnomocnictwa. Nowy rozdział 3a Ordynacji podatkowej o nazwie ”Pełnomocnictwo” został wprowadzony ustawą z 10 września 2015 r. (Dz.U. z 2015 poz. 1649). Dla profesjonalnego pełnomocnika w postępowaniu podatkowym (adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego) najważniejszymi zmianami będą te, które przewidują, że:

➤ pełnomocnictwo w formie dokumentu elektronicznego opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP (art. 138a § 3 Ordynacji podatkowej);

➤ pełnomocnictwo wskazuje dane identyfikujące mocodawcę, w tym jego identyfikator podatkowy, dane identyfikujące pełnomocnika, w tym jego identyfikator podatkowy, a w przypadku nierezydenta – numer i serię paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, lub inny numer identyfikacyjny, o ile nie posiada identyfikatora podatkowego, adres tego pełnomocnika do doręczeń w kraju, a w przypadku adwokata, radcy prawnego lub doradcy podatkowego – także jego adres elektroniczny (art. 138c Ordynacji podatkowej);

➤ doręczanie pism pełnomocnikowi będącemu adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym oraz organom administracji publicznej następuje za pomocą środków komunikacji elektronicznej albo w siedzibie organu podatkowego (art. 144 § 5 Ordynacji podatkowej);

➤ jeżeli przepisy ustawy przewidują doręczanie pism za pomocą środków komunikacji elektronicznej, doręczenie następuje przez portal podatkowy w zakresie wynikającym z odrębnych przepisów lub przez elektroniczną skrzynkę podawczą (art. 144 § 2 Ordynacji podatkowej).

Pełnomocnictwo PPS-1 – jak wypełnić?

Na podstawie art. 138j § 1 Ordynacji podatkowej Minister Finansów został upoważniony do wydania rozporządzenia określającego wzory pełnomocnictwa ogólnego oraz szczególnego w postępowaniu podatkowym. Udzielanie pełnomocnictw ogólnych profesjonalnym pełnomocnikom będzie rzadkością. Znacznie częściej profesjonalni pełnomocnicy tj. adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi przedkładać będą pełnomocnictwa szczególne upoważniające ich do reprezentowania mocodawców w konkretnym postępowaniu, dotyczącym konkretnej sprawy podatkowej.

Wzór PPS-1

Wzór pełnomocnictwa szczególnego PPS-1 jest załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2015 r. (Dz.U. 2015 r. poz. 2330) w sprawie wzorów pełnomocnictwa szczególnego i pełnomocnictwa do doręczeń oraz wzorów zawiadomienia o zmianie, odwołaniu lub wypowiedzeniu tych pełnomocnictw. Rozporządzenie to zostało zmienione rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 17 lutego 2017 r. (Dz.U. 2017 r. poz. 349). Aktualnie wzór pełnomocnictwa szczególnego PPS-1 wygląda następująco:

W rubryce D.1 (dane identyfikacyjne pełnomocnika) w pozycji 47 pełnomocnictwa szczególnego PPS-1 profesjonalny pełnomocnik powinien podać swój adres elektroniczny. Na ten właśnie adres organ podatkowy przesyłać będzie pełnomocnikowi wszystkie pisma wydawane w sprawie podatkowej, w której złożone zostało pełnomocnictwo szczególne PPS-1.

Podpis mocodawcy i pełnomocnika w pełnomocnictwie PPS-1

W rubryce “C” pełnomocnictwa PPS-1 (OŚWIADCZENIE MOCODAWCY ALBO PEŁNOMOCNIKA) znajdują się pola właściwe dla:

➤ podania imienia i nazwiska mocodawcy (zaznaczone żółtą ramką),

➤ złożenia podpisu przez mocodawcę (zaznaczone czerwoną ramką),

➤ daty podpisania pełnomocnictwa przez mocodawcę (zaznaczone niebieską ramką),

➤ uwierzytelnienia odpisu pełnomocnictwa PPS-1 przez pełnomocnika (zaznaczone zieloną ramką),

➤ złożenia podpisu przez pełnomocnika, który uwierzytelnia odpis pełnomocnictwa (zaznaczone brązową ramką).

Na stronie drugiej pełnomocnictwa PPS-1 zarówno mocodawca jak i pełnomocnik nie składają już żadnych podpisów.

Adres elektroniczny – co to jest?

Pytaniem, jakie zada sobie profesjonalny pełnomocnik w postępowaniu podatkowym z pewnością będzie: Co to jest adres elektroniczny, o którym mowa w art. 138c § 1 Ordynacji podatkowej? Co profesjonalny pełnomocnik ma wpisać w rubryce D.1 pozycja 47 pełnomocnictwa szczególnego PPS-1? Czy adres elektroniczny to adres mailowy używanej przez zawodowego pełnomocnika skrzynki ”kancelaryjnej”? W moim przypadku byłby to adres: [email protected]. Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Adresem elektronicznym nie jest adres mailowy. Adresem elektronicznym nie jest również nr PESEL pełnomocnika. W takim razie, w jaki sposób profesjonalny pełnomocnik może uzyskać adres elektroniczny?

Jak znaleźć adres elektroniczny na platformie ePUAP?

W celu uzyskania adresu elektronicznego profesjonalny pełnomocnik musi założyć własne konto na platformie ePUAP. Profil ten musi zostać następnie zweryfikowany, aby uzyskał status profilu zaufanego użytkownika. Najłatwiejszym sposobem założenia konta na ePUAP, z jednoczesnym szybkim uzyskaniem profilu zaufanego, jest skorzystanie z możliwości jakie oferuje bankowość elektroniczna. Na dzień dzisiejszy konto na ePUAP można założyć, uzyskując ”automatycznie” profil zaufany za pomocą serwisu bankowości elektronicznej, w bankach, które oferują tego rodzaju usługę.

Na stronie https://epuap.gov.pl/wps/portal klikamy na przycisk Zaloguj się.

W czerwonym prostokącie nr 1 zaznaczone są banki, które aktualnie świadczą usługę zarejestrowania profilu na ePUAP oraz uzyskanie profili zaufanego, który potrzebny będzie do odbierania oraz wysyłania korespondencji w formie elektronicznej.

Gdy już założymy konto na ePUAP i uzyskamy profil zaufany, należy zalogować się na platformie ePUAP, klikając w ikonę swojego banku (czerwony prostokąt nr 1) widoczną pod zwrotem: Zaloguj przez bankowość elektroniczną (zaznaczone w czerwonym prostokącie nr 2).

Logowanie do konta na ePUAP będzie wyglądało identycznie jak logowanie do konta internetowego w naszym banku, z tą różnicą, że na końcu nie pojawi nam się strona internetowa naszego rachunku, a profil główny naszego konta w ePUAP, który będzie wyglądał następująco:

Po chwili pojawi się lewe menu naszej skrzynki z widocznymi zakładkami: Odebrane, Wysłane, Robocze, Moje pliki, Operacje.

A następnie klikamy w niebieski plus zaznaczony czerwonym kwadratem nr 5.

Naciskając na niebieski plus rozwinęliśmy menu ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi naszej skrzynki na ePUAP. Adresem elektronicznym, o którym mowa w art. 138c § 1 Ordynacji podatkowej, który należy wpisać w polu D.1 w pozycji 47 pełnomocnictwa szczególnego PPS-1, jest adres skrytki dla naszej skrzynki na portalu ePUAP. Będą to słowa znajdujące się w czerwonym prostokącie nr 6.

Najczęściej, gdy użytkownik ePUAP nie dokonał żadnych zmian w konfiguracji ustawień konta, jego adresem elektronicznym będzie:

/nr PESEL/domyslna

Pełnomocnictwo PPS-1 po uzupełnieniu rubryki, w której profesjonalny pełnomocnik (adwokat, radca prawny, doradca podatkowy) powinien podać swój adres elektroniczny, wyglądać będzie następująco:

Adres naszej skrytki w serwisie ePUAP, który jest naszym adresem elektronicznym w rozumieniu Ordynacji podatkowej, jest odpowiednikiem adresu Elektronicznej Skrzynki Podawczej organu podatkowego (EPU). Na przykład adresem Elektronicznej Skrzynki Podawczej Ministerstwa Finansów jest: /bx1qpt265q/skrytka

Właściwość rzeczowa pełnomocnictwa PPS-1

Zakres rzeczowy pełnomocnictwa PPS-1 obejmuje wyłącznie “procedury podatkowe”. Pełnomocnictwo to będzie mogło zostać złożone w trakcie czynności sprawdzających, kontroli podatkowej, kontroli celno-skarbowej albo postępowania podatkowego, w tym również w trybach nadzwyczajnych (stwierdzenie nieważności decyzji podatkowej, wznowienie postępowania podatkowego). W postępowaniu egzekucyjnym, zabezpieczającym, karno-skarbowym oraz sądowoadministracyjnym nie składa się pełnomocnictwa na formularzu PPS-1.

Pełnomocnictwo PPS-1 udzielone do kontroli celno-skarbowej

Zgodnie z art. 83 ust. 1b ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej w przypadku ustanowienia pełnomocnictwa szczególnego PPS-1 do działania w sprawie kontroli celno-skarbowej uznaje się, że pełnomocnictwo to obejmuje również upoważnienie do działania sprawie postępowania podatkowego, w które się ta kontrola przekształciła. Po przekształceniu kontroli celno-skarbowej w postępowanie podatkowe nie jest więc konieczne składanie po raz kolejny pełnomocnictwa PPS-1 do postępowania podatkowego.

Pełnomocnictwo PPS-1 udzielone do “sprawy podatkowej”

Skuteczność pełnomocnictwa PPS-1 w postępowaniu podatkowym – w przypadku, gdy zostało ono złożone na etapie kontroli podatkowej albo czynności sprawdzających – nie jest oczywista. Pełnomocnictwo PPS-1 może być udzielone wyłącznie do konkretnej sprawy podatkowej. W orzecznictwie sądowym pojęcie sprawy podatkowej nie jest postrzegane jednolicie. Istnieją rozbieżności w zakresie tego, jak rozumieć należy sprawę podatkową. Pierwsze stanowisko opowiada się za rozumieniem sprawy podatkowej jako określonej procedury podatkowej. W konsekwencji tego pełnomocnictwo PPS-1 wywołuje skutek wyłącznie w tej procedurze podatkowej, w której zostało złożone, niezależnie od zakresu przewidzianego w nim umocowania.

Wyrok NSA z dnia 19.06.2020 r., I FSK 658/20:

Obowiązujący przepis art. 138e o.p. mówiący o złożeniu pełnomocnictwa szczególnego do “akt sprawy” należy rozumieć w ten sposób, że chodzi o sprawę w znaczeniu konkretnej procedury podatkowej. Nie ma żadnych przesłanek, aby w aktualnym stanie prawnym inaczej odczytywać ten warunek do uzyskania przez podatnika skutecznej reprezentacji przed organami podatkowymi, niż czyniono to dotychczas.

Wyrok WSA w Opolu z dnia 19.02.2020 r., I SA/Op 506/19:

W przepisie art. 138e § 3 Ordynacji podatkowej chodzi o oddzielne sprawy w znaczeniu procesowym, gdyż ustawa Ordynacja podatkowa w sposób wyraźny rozdziela jako odrębne procedury: czynności sprawdzające, kontrolę podatkową i postępowanie podatkowe. Prowadzone więc w ich ramach postępowania, nawet jeżeli dotyczą tego samego podatnika, tytułu podatkowego i okresu, oznaczają odrębne sprawy obejmujące oznaczone akta.

Zgodnie z drugim stanowiskiem “sprawę podatkową”, w której składa się pełnomocnictwo PPS-1, postrzegać należy przez przedmiot stosunku łączącego stronę postępowania i organ podatkowy. Jest to więc ujęcie nadające “sprawie podatkowej” charakter materialnoprawny, a nie procesowy.

Wyrok NSA z dnia 22.11.2019 r., I FSK 1711/19:

W stanie prawnym obowiązującym od dnia 1 stycznia 2016 r. złożenie przez pełnomocnika w trakcie postępowania kontrolnego pełnomocnictwa uprawniającego do reprezentowania podatnika zarówno w postępowaniu kontrolnym jak i podatkowym jest skuteczne w zakresie wynikającym z treści tego pełnomocnictwa (szczególnego), co oznacza, że umocowanie to jest skuteczne także w postępowaniu podatkowym.

Rzeczą dość osobliwą jest to, że w sprawach, w których NSA wydał wyrok z dnia 19.06.2020 r., I FSK 658/20, oraz wyrok z dnia 22.11.2019 r., I FSK 1711/19, w składach orzekających zasiadało dwoje tych samych sędziów, zaś tezy tych wyroków są sobie przeciwstawne. Oczywiście zmiana poglądów prawnych jest dopuszczalna, natomiast warto byłoby wyjaśnić powody tej zmiany.

Uchwałą z dnia 25 kwietnia 2022 r., II FPS 1/22, Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął istniejący spór stwierdzając:

Użyty w art. 138e § 1 ustawy Ordynacja podatkowa zwrot „we wskazanej sprawie podatkowej lub innej wskazanej sprawie należącej do właściwości organu podatkowego” należy rozumieć w ten sposób, że odwołuje się on do wynikającego ze stosunku podstawowego materialnego zakresu pełnomocnictwa szczególnego, co oznacza, że może ono obejmować każdą sprawę należącą do właściwości organu podatkowego, do której stosuje się przepisy tej ustawy, Jednakże, do wywołania skutku procesowego konieczne jest złożenie pełnomocnictwa szczególnego do akt sprawy w konkretnym postępowaniu prowadzonym przed organem podatkowym.

Konsekwencje złożenia pełnomocnictwa nie na formularzu PPS-1

Skutki złożenia pełnomocnictwa na piśmie, lecz nie na formularzu PPS-1, postrzegane są rozbieżnie w orzecznictwie NSA. W kwestii tej warto wskazać na dwa wyroki NSA. W pierwszym z nich NSA uznał, że złożone przez adwokata pełnomocnictwo, lecz nie na formularzu PPS-1, stanowi brak formalny odwołania, którego nieuzupełnienie w 7 dniowym terminie po doręczeniu wezwania, czyni w pełni uzasadnione pozostawienie odwołania bez rozpatrzenia.

Wyrok NSA z dnia z dnia 27.07.2020 r., II FSK 1051/18:

Ze względu jednak na braki formalne, tj. niezgodność z przepisami szczegółowymi konieczne jest wezwanie wyłącznie pełnomocnika do złożenia pełnomocnictwa w przewidzianej przez prawo formie, pod rygorem pozostawienia odwołania bez rozpatrzenia, a w braku wypełnienia tego wymogu, do uczynienia tego.

W całkowicie odmienny sposób do zagadnienia tego podszedł NSA, który w wyroku z dnia 10.03.2021 r., III FSK 2552/21, stwierdził:

Należy wyraźnie rozróżnić sytuację, w której osoba podająca się za pełnomocnika nie wykaże swojego umocowania, od sytuacji, w której strona udzieliła wprawdzie pełnomocnictwa obejmującego swym zakresem daną sprawę, niemniej nie dochowała przewidzianej prawem formy. Zdaniem NSA, jeżeli w pozostałym zakresie pełnomocnictwo jest sporządzone w poszanowaniu wymogów prawnych i pozwala na poczynienie ustaleń co do osoby mandanta, osoby umocowanego oraz zakresu jego działania, brak zachowania formy w postaci złożenia pełnomocnictwa na formularzu PPS-1 nie niweczy skuteczności udzielonego pełnomocnictwa, bowiem nie dotyczy istoty stosunku prawnego, jakim jest pełnomocnictwo.

Powyższe rozbieżne stanowiska NSA sprowadzić można do zasadniczego pytania: Czy forma w jakiej udzielone zostało dane pełnomocnictwo na piśmie może stanowić brak formalny odwołania (zażalenia)? Jeszcze inaczej – Czy organy podatkowe powinny honorować pełnomocnictwa nieudzielone na formularzach PPS-1, w których podano wszystkie niezbędne informacje, które powinny znaleźć się w takim pełnomocnictwie? Formalizm kontra realizm prawniczy.

PPS-1 (2) Pełnomocnictwo szczególne

Wzór formularza obowiązuje od 1 stycznia 2017 roku.

Formularz PPS-1 (2) może złożyć: podatnik, płatnik, inkasent, spadkobierca, następca prawny, osoba trzecia, wnioskujący o wydanie interpretacji indywidualnej lub ogólnej, inny podmiot udzielający pełnomocnictwa szczególnego albo pełnomocnik.

Miejscem składania pełnomocnictwa jest organ podatkowy właściwy w sprawie.

Objaśnienia dotyczące wypełniania formularza:

1) Wypełnia się w przypadku złożenia więcej niż jednego egzemplarza druku PPS-1 dla jednego pełnomocnictwa szczególnego.

2) Na formularzu PPS-1 może być zgłoszone także dalsze pełnomocnictwo szczególne. W takim przypadku dane dalszego pełnomocnika należy wskazać w części D.

Pełnomocnik będący adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym, udzielając dalszego pełnomocnictwa, wypełnia poz. 28, 29 i 31 w części C, wpisując

swoje nazwisko, pierwsze imię i składając podpis.

3) Pełnomocnik/dalszy pełnomocnik będący adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym zaznacza w poz. 4 odpowiednio kwadrat nr 2 lub 3 oraz 4–6.

4) Wypełnia się w przypadku nierezydenta nieposiadającego polskiego identyfikatora podatkowego (NIP lub numer PESEL).

5) Wypełnienie części B.3 i D.3 nie jest obowiązkowe.

6) Adres elektroniczny oznacza adres w systemie teleinformatycznym wykorzystywanym przez organ podatkowy (np. ePUAP).

7) Ustanowienie pełnomocnictwa szczególnego wywiera skutek od dnia zawiadomienia organu podatkowego (art. 138i § 2 ustawy).

8) Złożenie tego oświadczenia jest obowiązkowe. Oświadczenie składa się przez zaznaczenie kwadratu.

9) Poz. 30 wypełnia się, gdy pełnomocnictwo jest udzielane przez osobę prawną lub jednostkę niemającą osobowości prawnej. W przypadku reprezentacji wieloosobowej (powyżej 3 osób) pozostałych uprawnionych do reprezentowania i ustanowienia pełnomocnika należy wymienić w dodatkowym formularzu PPS-1.

10) W poz. 33 zamieszcza się oświadczenie o zgodności składanego odpisu pełnomocnictwa z oryginałem dokumentu.

11) Ustanawiając więcej niż jednego pełnomocnika o tym samym zakresie działania lub ustanawiając pełnomocnika ogólnego oraz szczególnego w tej samej sprawie, strona wskazuje organowi jednego z nich jako pełnomocnika do doręczeń (art. 138g ustawy). Wskazanie pełnomocnika do doręczeń następuje przez zaznaczenie kwadratu.

12) Wypełnienie poz. 47 jest obowiązkowe w przypadku zgłoszenia pełnomocnika (dalszego pełnomocnika) będącego adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym.

Doręczanie pism pełnomocnikowi będącemu adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym następuje za pomocą środków komunikacji elektronicznej albo w siedzibie organu podatkowego (art. 144 § 5 ustawy).

Wypełnienie poz. 47 jest obowiązkowe w przypadku nierezydenta nieposiadającego identyfikatora podatkowego, jeśli nie wskazał w części D.2. adresu do doręczeń w kraju (art. 145 § 2 i § 2a ustawy).

Na potrzeby procedury szczególnej, o której mowa w art. 89 ust. 1h–1j ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.) – (VAT-Refund) pełnomocnik szczególny będący nierezydentem nieposiadającym adresu do korespondencji na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz numeru PESEL może wskazać adres poczty elektronicznej.

Wypełnienie poz. 47 przez mocodawcę, który zgłosił pełnomocnika szczególnego niebędącego adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym, oznacza wniesienie o doręczenie pełnomocnikowi pism w sprawie wskazanej w części E za pomocą środków komunikacji elektronicznej (art. 144a § 1 pkt 2 ustawy).

13) Wypełnienie poz. 48 nie jest obowiązkowe, z tym że z wykorzystaniem portalu podatkowego będą załatwiane sprawy określone w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2015 r. w sprawie określenia rodzajów spraw, które mogą być załatwiane z wykorzystaniem portalu podatkowego (Dz. U. poz. 2287, z późn. zm.).

14) Adres do doręczeń w kraju – rozumie się przez to adres na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

15) Złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa podlega opłacie skarbowej na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1827). Składający pełnomocnictwo jest zobowiązany dołączyć do niego dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej

albo jego uwierzytelnioną kopię, nie później niż w ciągu trzech dni od chwili powstania obowiązku jej zapłaty.

16) Zaznaczyć kwadrat w przypadku pełnomocnictwa, którego złożenie jest zwolnione od opłaty skarbowej, ponieważ mocodawcą jest osoba korzystająca ze świadczeń pomocy społecznej z powodu ubóstwa i przy składaniu pełnomocnictwa zostanie przedstawione (załączone) zaświadczenie potwierdzające ten fakt.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa zostało już oficjalnie uznane za pandemię przez WHO. Zaatakował on ludzi w niemal wszystkich zakątkach świata – w tym również w Polsce. Dlatego postanowiliśmy udostępnić ten formularz w programie fillup (na czas epidemii) nieodpłatnie, wspierając firmy i przedsiębiorców w tych trudnych czasach.

PPS-1 (2) Pełnomocnictwo szczególne

Wzór formularza obowiązuje od 1 stycznia 2017 roku.

Formularz PPS-1 (2) może złożyć: podatnik, płatnik, inkasent, spadkobierca, następca prawny, osoba trzecia, wnioskujący o wydanie interpretacji indywidualnej lub ogólnej, inny podmiot udzielający pełnomocnictwa szczególnego albo pełnomocnik.

Miejscem składania pełnomocnictwa jest organ podatkowy właściwy w sprawie.

Objaśnienia dotyczące wypełniania formularza:

1) Wypełnia się w przypadku złożenia więcej niż jednego egzemplarza druku PPS-1 dla jednego pełnomocnictwa szczególnego.

2) Na formularzu PPS-1 może być zgłoszone także dalsze pełnomocnictwo szczególne. W takim przypadku dane dalszego pełnomocnika należy wskazać w części D.

Pełnomocnik będący adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym, udzielając dalszego pełnomocnictwa, wypełnia poz. 28, 29 i 31 w części C, wpisując

swoje nazwisko, pierwsze imię i składając podpis.

3) Pełnomocnik/dalszy pełnomocnik będący adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym zaznacza w poz. 4 odpowiednio kwadrat nr 2 lub 3 oraz 4–6.

4) Wypełnia się w przypadku nierezydenta nieposiadającego polskiego identyfikatora podatkowego (NIP lub numer PESEL).

5) Wypełnienie części B.3 i D.3 nie jest obowiązkowe.

6) Adres elektroniczny oznacza adres w systemie teleinformatycznym wykorzystywanym przez organ podatkowy (np. ePUAP).

7) Ustanowienie pełnomocnictwa szczególnego wywiera skutek od dnia zawiadomienia organu podatkowego (art. 138i § 2 ustawy).

8) Złożenie tego oświadczenia jest obowiązkowe. Oświadczenie składa się przez zaznaczenie kwadratu.

9) Poz. 30 wypełnia się, gdy pełnomocnictwo jest udzielane przez osobę prawną lub jednostkę niemającą osobowości prawnej. W przypadku reprezentacji wieloosobowej (powyżej 3 osób) pozostałych uprawnionych do reprezentowania i ustanowienia pełnomocnika należy wymienić w dodatkowym formularzu PPS-1.

10) W poz. 33 zamieszcza się oświadczenie o zgodności składanego odpisu pełnomocnictwa z oryginałem dokumentu.

11) Ustanawiając więcej niż jednego pełnomocnika o tym samym zakresie działania lub ustanawiając pełnomocnika ogólnego oraz szczególnego w tej samej sprawie, strona wskazuje organowi jednego z nich jako pełnomocnika do doręczeń (art. 138g ustawy). Wskazanie pełnomocnika do doręczeń następuje przez zaznaczenie kwadratu.

12) Wypełnienie poz. 47 jest obowiązkowe w przypadku zgłoszenia pełnomocnika (dalszego pełnomocnika) będącego adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym.

Doręczanie pism pełnomocnikowi będącemu adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym następuje za pomocą środków komunikacji elektronicznej albo w siedzibie organu podatkowego (art. 144 § 5 ustawy).

Wypełnienie poz. 47 jest obowiązkowe w przypadku nierezydenta nieposiadającego identyfikatora podatkowego, jeśli nie wskazał w części D.2. adresu do doręczeń w kraju (art. 145 § 2 i § 2a ustawy).

Na potrzeby procedury szczególnej, o której mowa w art. 89 ust. 1h–1j ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.) – (VAT-Refund) pełnomocnik szczególny będący nierezydentem nieposiadającym adresu do korespondencji na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz numeru PESEL może wskazać adres poczty elektronicznej.

Wypełnienie poz. 47 przez mocodawcę, który zgłosił pełnomocnika szczególnego niebędącego adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym, oznacza wniesienie o doręczenie pełnomocnikowi pism w sprawie wskazanej w części E za pomocą środków komunikacji elektronicznej (art. 144a § 1 pkt 2 ustawy).

13) Wypełnienie poz. 48 nie jest obowiązkowe, z tym że z wykorzystaniem portalu podatkowego będą załatwiane sprawy określone w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2015 r. w sprawie określenia rodzajów spraw, które mogą być załatwiane z wykorzystaniem portalu podatkowego (Dz. U. poz. 2287, z późn. zm.).

14) Adres do doręczeń w kraju – rozumie się przez to adres na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

15) Złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa podlega opłacie skarbowej na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1827). Składający pełnomocnictwo jest zobowiązany dołączyć do niego dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej

albo jego uwierzytelnioną kopię, nie później niż w ciągu trzech dni od chwili powstania obowiązku jej zapłaty.

16) Zaznaczyć kwadrat w przypadku pełnomocnictwa, którego złożenie jest zwolnione od opłaty skarbowej, ponieważ mocodawcą jest osoba korzystająca ze świadczeń pomocy społecznej z powodu ubóstwa i przy składaniu pełnomocnictwa zostanie przedstawione (załączone) zaświadczenie potwierdzające ten fakt.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa zostało już oficjalnie uznane za pandemię przez WHO. Zaatakował on ludzi w niemal wszystkich zakątkach świata – w tym również w Polsce. Dlatego postanowiliśmy udostępnić ten formularz w programie fillup (na czas epidemii) nieodpłatnie, wspierając firmy i przedsiębiorców w tych trudnych czasach.

PPS-1 Pełnomocnictwo podatkowe szczególne

Pełnomocnictwo podatkowe szczególne

– zgłoszenie i odwołanie na drukach PPS-1 i OPS-1

Podatnik może działać w kontaktach z fiskusem samodzielnie lub wykonywać je z pomocą osób trzecich. Każdorazowo osoba taka musi przedstawić odpowiednie upoważnienie do działania. Jeżeli podatnik chce, by dotyczyło ono wyłącznie określonego rodzaju jego kontaktów z fiskusem, musi udzielić pełnomocnictwa na druku PPS-1. Jego odwołanie natomiast nastąpić może przez złożenie druku OPS-1.

Pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych. Przekazać można cztery rodzaje pełnomocnictw podatkowych:

Pełnomocnictwo do podpisywania w jego imieniu deklaracji podatkowych,

Pełnomocnictwo do doręczeń,

Pełnomocnictwo ogólne – upoważniające do działania we wszystkich sprawach podatkowych oraz w innych sprawach należących do właściwości organów podatkowych lub organów kontroli skarbowej – składane na druku PPO-1, a jego wypowiedzenie – na druku OPO-1,

Pełnomocnictwo szczególne.

Druki pełnomocnictw wypełnij w fillUp – 30 dni za darmo: PPS-1, OPS-1, PPO-1, OPO-1.

Pełnomocnictwo do działania w danej sprawie podatkowej

Pełnomocnictwo szczególne upoważnia do działania we wskazanej sprawie podatkowej lub innej wskazanej sprawie należącej do właściwości organu podatkowego lub organu kontroli skarbowej. Udzielając pełnomocnictwa na PPS-1 należy pamiętać, że pisma doręcza się pełnomocnikowi (a nie stronie, podatnikowi) pod adresem wskazanym w pełnomocnictwie.

Dana sprawa podatkowa, dla której przekazuje się pełnomocnictwo, obejmować może zarówno postępowanie w ramach czynności kontrolnych (kontrola podatkowa, kontrola skarbowa), postępowania podatkowego w pierwszej instancji, postępowanie odwoławczego, jak i skargi o wznowienie postępowania czy stwierdzenie nieważności. Może również dotyczyć konkretnego zagadnienia, np. pełnomocnictwo dotyczące postępowań w sprawie podatku od towarów i usług za III kwartał 2016 r., w tym postępowania o wznowienie oraz stwierdzenie nieważności decyzji. Nie obejmuje natomiast postępowania sądowego. Podatnik przekazujący PPS-1 może zatem opisać szeroko daną sprawę lub zawęzić pełnomocnictwem działania podejmowane w jego imieniu.

Uruchom program fillup online i przygotuje UPL-1

W programie fillu p wygodnie przygotujesz i wydrukujesz UPL-1 do urzędu skarbowego. W aplikacji fillu p przygotujesz ponad 6 000 aktualnych druków: formularzy, deklaracji i e-deklaracji, plików JPK ale także wzory umów, pism, wniosków, podań, zaświadczeń, oświadczeń, zawiadomień, wezwań, pozwów, not, arkuszy, ewidencji, rejestrów, raportów, rachunków czy faktur.

Uruchom program fillUp i wydrukuj UPL-1 »

Z wyroków sądów można ustalić, że np. pełnomocnik strony postępowania w sprawie ustalenia lub określenia wysokości zobowiązania podatkowego jest także pełnomocnikiem w postępowaniu o nadanie decyzji podatkowej rygoru natychmiastowej wykonalności, o którym mowa w art. 239b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.), chyba że treść udzielonego pełnomocnictwa możliwość taką wyłącza (Wyrok NSA z 16 stycznia 2014 r. sygn. akt II FSK 718/13).

A zatem w braku szczególnych postanowień PPS-1 upoważnia do udziału w całym postępowaniu podatkowym w sprawie wskazanej w części E PPS-1, w tym również do złożenia wniosku o wznowienie postępowania, stwierdzenie nieważności decyzji, zmianę lub uchylenie decyzji ostatecznej, jak również do udziału w czynnościach procesowych wywołanych tymi wnioskami. Jeśli wynika to z treści części E. PPS-1, to pełnomocnik może zostać ustanowiony tylko dla potrzeb dokonania jednej lub kilku czynności w ramach danej sprawy.

Uwierzytelnianie pełnomocnictw

PPS-1 składa się do organu podatkowego jednokrotnie w sprawie. Nie trzeba pisma przekazywać każdorazowo, kiedy występuje działanie ze strony pełnomocnika. Pełnomocnik może okazać oryginał lub notarialnie poświadczony odpis pełnomocnictwa szczególnego oraz zawiadomienie o jego zmianie, odwołaniu lub wypowiedzeniu w celu sporządzenia przez organ podatkowy jego urzędowego odpisu i dołączenia do akt sprawy. Adwokat, radca prawny i doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Organ podatkowy może w razie wątpliwości zażądać urzędowego poświadczenia podpisu strony. Pełnomocnictwo składane do organu i potwierdzone za zgodność przez profesjonalnego pełnomocnika nie musi zawierać podpisu mocodawcy.

Trzeba pamiętać, że istnieją dwie osobne instytucje pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo przekazane przez podatnika pełnomocnikowi (umowa między podatnikiem a pełnomocnikiem) może go upoważniać do prowadzenia wielu czynności, w tym wielu spraw podatkowych. Natomiast jeżeli na tej podstawie pełnomocnik chce reprezentować klienta (podatnika) przed organem podatkowym, to powinien uzyskać od niego dodatkowe upoważnienie do prowadzenia tej sprawy na druku PPS-1 lub w innej formie równoważnej co do ilości wskazywanych informacji, jak na druku PPS-1. Również takie pełnomocnictwo udzielone na druku PPS-1 może zostać uwierzytelnione.

PPS-1 i OPS-1 – na piśmie, ustnie, elektronicznie – forma przekazania pełnomocnictwa

Pełnomocnictwo szczególne może być udzielone na piśmie, w formie dokumentu elektronicznego lub zgłoszone ustnie do protokołu. Jeżeli pełnomocnictwa udziela się w formie dokumentu elektronicznego, to powinno być ono przesyłane przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu podatkowego lub organu kontroli skarbowej właściwego w sprawie, której to pełnomocnictwo dotyczy. Nie ma obowiązku korzystać z konta podatnika na portalu podatkowym (obowiązek taki występuje w przypadku pełnomocnictw ogólnych).

Co istotne, dopuszczalne jest udzielanie dalszego pełnomocnictwa szczególnego. W takim przypadku we wzorze PPS-1 (Pełnomocnictwo szczególne) w części C wpisuje się dane pełnomocnika udzielającego substytucji, a w części D – dane pełnomocnika, któremu udzielono substytucji.

OPS-1 – odwołanie lub wypowiedzenie pełnomocnictwa podatkowego szczególnego

Pełnomocnictwa na PPS-1 udzielane są na czas prowadzenia danej sprawy i nie są zgodnie z treścią wniosku ograniczane czasem (określony czas), lecz okresem trwania danej sprawy. Niezależnie jednak od tego dopuszczalne jest złożenie wniosku odwołującego pełnomocnictwo szczególne – OPS-1. Druk ten złożyć może nie tylko mocodawca, lecz również pełnomocnik wypowiadający wcześniej udzielone mu pełnomocnictwo. W OPS-1 należy wskazać dokładną datę, od której umocowanie do działania nie będzie ważne. Nie można wskazać daty wstecznej. Pełnomocnictwo przestaje wiązać organ skarbowy od daty doręczenia OPS-1, nawet jeśli na druku podano wcześniejszą datę odwołania pełnomocnictwa. Ustanowienie, zmiana zakresu, odwołanie lub wypowiedzenie pełnomocnictwa szczególnego wywiera bowiem skutek od dnia zawiadomienia organu podatkowego.

Pełnomocnictwo szczególne pps 1 jak wypełnić — wzoryprawne.pl

Plik pobrano już 965 razy! Już teraz możesz pobrać plik pełnomocnictwo_szczególne_pps_1_jak_wypełnić w jednym z dostępnych formatów – PDF, DOC, ODT. Dzięki temu będziesz mógł go od razu wydrukować, oraz edytować w popularnych programach typu Libre Office, OpenOffice, Microsoft Office, OfficeSuite i innych podobnych! Już teraz możesz pobrać plikw jednym z dostępnych formatów –. Dzięki temu będziesz mógł go od razu wydrukować, oraz edytować w popularnych programach typu Libre Office, OpenOffice, Microsoft Office, OfficeSuite i innych podobnych!

Pobieraj sprawdzone i aktualne pliki!

Plik jest aktualny na dzień:

Łatwa edycja oraz drukowanie

Łatwa edycja oraz drukowanie Gwarancja bezpieczeństwa

Gwarancja bezpieczeństwa Błyskawiczne oraz natychmiastowe pobieranie

Błyskawiczne oraz natychmiastowe pobieranie Dowolny oraz nielimitowany użytek

1/2. 1. Identyfikator podatkowy NIP / numer PESEL (niepotrzebne skreliş) mocodawcy. PPS-1. PEŁNOMOCNICTWO SZCZEGÓLNE. 2. Kolejny nr egz. / ogółem.Jak prawidłowo wypełnić pełnomocnictwo szczególne PPS-1? ⚫ Czym jest adres elektroniczny pełnomocnika? Druk pps-1 przykład wypełnienia.Druki pełnomocnictw wypełnij w fillUp – 30 dni za darmo: PPS-1, OPS-1, PPO-1, OPO-1. Pełnomocnictwo do działania w danej sprawie podatkowej. Pełnomocnictwo. 5) Wypełnienie części B.3 i D.3 nie jest obowiązkowe. 6) Adres elektroniczny oznacza adres w systemie teleinformatycznym wykorzystywanym przez organ podatkowy (. Pełnomocnictwo procesowe ogólne jest to pełnomocnictwo do prowadzenia wszystkich spraw sądowych w imieniu mocodawcy. Z kolei pełnomocnictwo szczególne uprawnia.

pps-1 jak wypełnić 2021

pełnomocnictwo szczególne 4.67/5 (18) 1 2019-05-24 2021-07-26. Na skróty. Pełnomocnictwo procesowe szczególne – wzór.pdf druk do ręcznego wypełnienia.Pełnomocnictwo szczególne, PPS-1 · OPS-1. Metryka. Opublikowano: 2020-11-20 11:18:03 Zaktualizowano: 2021-04-21 16:57:19 ID artykułu: 830.Wypełnij UPL-1. Pełnomocnictwo podatkowe szczególne. – zgłoszenie i odwołanie na drukach PPS-1 i OPS-1 Druk PPS-1 online. Podatnik może działać w kontaktach. wypeŁniĆ na maszynie, komputerowo lub rĘcznie, duŻymi, Formularz PPS-1 (2) może złożyć: podatnik, płatnik, inkasent, spadk…WYPEŁNIĆ NA MASZYNIE, KOMPUTEROWO LUB RĘCZNIE, DUŻYMI, DRUKOWANYMI. LITERAMI, CZARNYM LUB NIEBIESKIM KOLOREM. PPS-1(1). 1/2. 1. Identyfikator podatkowy NIP.

pps-1(2) edytowalny

Page 1. Drukowane programem DRUKI GOFIN Wydawnictwa Podatkowego GOFIN – www.Druki.Gofin.pl. I URZĄD SKARBOWY W LUBLINIE. POLSKA. LUBELSKIE. Page 2. Formularz obowiązuje od dnia 1 marca 2017 r. Dostępne wzory i formaty do pobrania: Aktywny formularz w formacie PDF: wersja PDF doc_2761-0_A. o wydanie interpretacji indywidualnej lub ogólnej, lub innego podmiotu udzielającego pełnomocnictwa szczególnego. PPS-1. PEŁNOMOCNICTWO SZCZEGÓLNE, 2.PPS-1(1). 1/2. 1. Identyfikator podatkowy NIP / numer PESEL (niepotrzebne skreślić) podatnika, płatnika, inkasenta, spadkobiercy, następcy prawnego, LITERAMI, CZARNYM LUB NIEBIESKIM KOLOREM. PPS-1(2). 1/2. 1. Identyfikator podatkowy NIP / numer PESEL (niepotrzebne skreślić) mocodawcy.

wzór pps-1 jak wypełnić 2018

Pobierz darmowy wzór – pełnomocnictwo szczególne w formacie pdf i docx!. Pełnomocnictwo procesowe szczególne – wzór.pdf druk do ręcznego wypełnienia.PPS-1 to formularz pełnomocnictwa szczególnego upoważniającego do działania w określonej sprawie podatkowej lub innej wskazanej sprawie należącej do. Wypełnij UPL-1. Pełnomocnictwo podatkowe szczególne. – zgłoszenie i odwołanie na drukach PPS-1 i OPS-1 Druk PPS-1 online. Podatnik może działać w kontaktach. Na formularzu PPS-1 podatnik może złożyć, tak zwane pełnomocnictwo szczególne. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r. poz.Wypełniamy druk PPS-1. 1. Część A formularza służy do wskazania organu związanego z postępowaniem podatkowym. 2. W części B należy wpisać dane.

uwierzytelnienia odpisu pełnomocnictwa pps-1 przez pełnomocnika

PPS-1. PEŁNOMOCNICTWO SZCZEGÓLNE, 2. Kolejny nr egz. / ogółem liczba egzemplarzy1). Uwierzytelnienie odpisu pełnomocnictwa przez pełnomocnika349), które weszło w ycie z dniem 1 marca 2017 r. PPS-1(2). 1/2. 1. Uwierzytelnienie odpisu pełnomocnictwa przez pełnomocnika wskazanego w poz. 3410).. to może sam uwierzytelnić odpis udzielonego mu pełnomocnictwa oraz odpisy. Druk pełnomocnictwa szczególnego PPS-1 i odwołanie tego. 36. Uwierzytelnienie odpisu pełnomocnictwa przez pełnomocnika wskazanego w poz. 37. 37. Podpis pełnomocnika będącego adwokatem, radcą prawnym lub.Uwierzytelnienie odpisu pełnomocnictwa przez profesjonalnego pełnomocnika. W przypadku otrzymania od mocodawcy formularza PPS-1 podpisanego odpowiednio w.

PPS-1 Pełnomocnictwo szczególne

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),

realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,

analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,

zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy. Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora. Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

Dobrowolna zgoda.

Aby móc realizować cele:

– zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,

– analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,

– wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.

키워드에 대한 정보 pps 1 wzór jak wypełnić

다음은 Bing에서 pps 1 wzór jak wypełnić 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  내 진정 사모 하는 Ppt | [새찬송가] 88장 내 진정 사모하는 빠른 답변
See also  Praca Hamburg Dla Par | Gdzie Dobrze Zarobisz Za Granicą? 상위 5개 베스트 답변

See also  인스타 Dm 읽음 확인 | 인스타 읽었는지 확인하는법과 인스타 디엠 알림 설정 한 번에! 46 개의 가장 정확한 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak wypełnić i wysłać pełnomocnictwo UPL-1 do podpisywania deklaracji online

  • upl1
  • UPL-1
  • pełnomocnictwo

Jak #wypełnić #i #wysłać #pełnomocnictwo #UPL-1 #do #podpisywania #deklaracji #online


YouTube에서 pps 1 wzór jak wypełnić 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak wypełnić i wysłać pełnomocnictwo UPL-1 do podpisywania deklaracji online | pps 1 wzór jak wypełnić, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment