Prawo Karne Prace Licencjackie | Jak Zmieniać Zdania, Gdy Kopiujesz Tekst Do Pracy Licencjackiej? 14978 명이 이 답변을 좋아했습니다

당신은 주제를 찾고 있습니까 “prawo karne prace licencjackie – Jak zmieniać zdania, gdy kopiujesz tekst do pracy licencjackiej?“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Akademia Belfra 이(가) 작성한 기사에는 조회수 138,875회 및 좋아요 1,473개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

prawo karne prace licencjackie 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak zmieniać zdania, gdy kopiujesz tekst do pracy licencjackiej? – prawo karne prace licencjackie 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Pisanie licencjatu nie jest łatwe. Najtrudniej jest wtedy, gdy czujesz blokadę. Wówczas warto sięgnąć do literatury. Nie zawsze cytowanie ma sens w sytuacji, gdy jakaś myśli wydaje Ci się wyjątkowo poręczna. Trzeba wówczas omówić taki tekst w pracy licencjackiej. Jak to zrobić? Dowiesz się w tym odcinku!
Zapraszamy na stronę Akademii Belfra na Facegooka!
www.facebook.com/akademiabelfra
Na stronie www.studia.net znajdziesz natomiast świetne porady i newsy ze świata studiów!

prawo karne prace licencjackie 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Praca magisterska o prawie karnym – przykładowe tematy i …

Poniżej prezentujemy przykładowe motywy przewodnie z zakresu prawa karnego. Przykładowe tematy prac magisterskich z prawa karnego. Obrona konieczna w świetle …

+ 여기에 자세히 보기

Source: pracemagisterskieprawo.net.pl

Date Published: 3/3/2022

View: 2236

Pisanie prac prawo – praca licencjacka i magisterska z prawa

Napiszemy dla Ciebie pracę licencjacką i magisterską. … prawo rzymskie, logika prawnicza, teoria i filozofia prawa, postępowanie karne i cywilne.

+ 더 읽기

Source: www.twojredaktor.pl

Date Published: 3/20/2022

View: 2943

Praca licencjacka prawo, pomoc w pisaniu prac … – Prace.edu.pl

Studentów czeka nauka o prawie administracyjnym, cywilnym, karnym, konstytucyjnym, Unii Europejskiej, a także historii polskiego prawa, prawoznawstwie oraz …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: prace.edu.pl

Date Published: 11/4/2022

View: 1627

dr hab. Małgorzata Gałązka – Prace dyplomowe – Pracownicy –

Prace magisterskie. Nielegalna adopcja a handel dziećmi w polskim prawie karnym; Karcenie małoletnich w polskim prawie karnym; Przestępczość zorganizowana w …

+ 여기에 자세히 보기

Source: pracownik.kul.pl

Date Published: 10/9/2021

View: 9089

pomysł na pracę licencjacką z prawa karnego – Forum Kafeteria

canberra dzięki, ja właśnie studiuje administracje ale moj promotor specjalizuje siew prawie karnym i mam sobie cos z tego wybrac, …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: f.kafeteria.pl

Date Published: 5/6/2022

View: 8447

Tematy prac do wyboru – Wydział Prawa i Administracji

KATEDRA POSTĘPOWANIA CYWILNEGO I OCHRONY PRAWNEJKATEDRA PRAWA CYWILNEGO I PRAWA PRYWATNEGO MIĘDZYNARODOWEGOKATEDRA POSTĘPOWANIA KARNEGO I PRAWA KARNEGO …

+ 여기에 표시

Source: wpia.uwm.edu.pl

Date Published: 12/6/2022

View: 6367

Praca magisterska z prawa

Jak napisać pracę z prawa? Sukces w pisaniu pracy magisterskiej na dowolny temat, zależy w głównej mierze od dobrego kontaktu ze swoim …

+ 여기에 보기

Source: poprawaprac.pl

Date Published: 6/3/2021

View: 8435

Prawo – pisanie prac z prawa – prace magisterskie

Prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe – przykładowe tematy z prawa, przykładowe tematy na prace … Kara grzywny w prawie karnym skarbowym

+ 여기에 더 보기

Source: profesor.com.pl

Date Published: 1/21/2021

View: 5536

주제와 관련된 이미지 prawo karne prace licencjackie

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak zmieniać zdania, gdy kopiujesz tekst do pracy licencjackiej?. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak zmieniać zdania, gdy kopiujesz tekst do pracy licencjackiej?
Jak zmieniać zdania, gdy kopiujesz tekst do pracy licencjackiej?

주제에 대한 기사 평가 prawo karne prace licencjackie

  • Author: Akademia Belfra
  • Views: 조회수 138,875회
  • Likes: 좋아요 1,473개
  • Date Published: 2017. 12. 7.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=eCnA9Whs21g

Czy na prawie pisze się pracę magisterską?

Praca magisterska z prawa polega najczęściej na zaprezentowaniu danego zagadnienia w sposób wyczerpujący, poparty przykładami: wyrokami sądu, arbitrażem itp. Oprócz powyższych umiejętności studia prawnicze wymagają dobrej znajomości historii prawa, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Jak napisać pracę magisterską z prawa?

Jak powinna wyglądać praca magisterska z dziedziny prawo?
  1. strona tytułowa,
  2. spis treści,
  3. wstęp, w którym znajdą się informacje o celu i zakresie pracy,
  4. rozdziały teoretyczne, definiujące rozważane zagadnienie oraz wskazujące aktualny stan wiedzy,
  5. rozdziały opisujące sposób rozwiązania postawionego problemu,

Jaki wybrać temat pracy licencjackiej administracji?

Prace licencjackie administracja – przykładowe tematy
  1. Zarządzanie kryzysowe w jednostkach samorządu terytorialnego. …
  2. Zakaz konkurencji w stosunku pracy. …
  3. Renta z tytułu niezdolności do pracy. …
  4. Zadania i organizacja systemu pomocy społecznej w Polsce. …
  5. Podział prawny i geodezyjny nieruchomości.

O co chodzi w pracy magisterskiej?

Praca dyplomowa magisterska polega na samodzielnym rozwiązaniu zadania w ramach jednej lub kilku dyscyplin naukowych zgodnych z kierunkiem studiów. Jej autor wykazuje się pogłębioną wiedzą oraz umiejętnością jej zastosowania w zakresie podjętego tematu.

Co grozi za pisanie prac licencjackich?

115 prawa autorskiego stanowi, że: “kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3”.

Co jeśli nie oddam pracy licencjackiej w terminie?

Student, który nie złożył pracy dyplomowej w ustalonym przez dziekana terminie, zostaje skreślony z listy studentów.

Ile jest czasu na napisanie pracy magisterskiej?

Na napisanie pracy magisterskiej średnio potrzeba trzech, czterech tygodni, na napisanie pracy licencjackiej dwóch, trzech. Gdy klient złoży zlecenie z odpowiednim wyprzedzeniem, to może mieć pewność, że w tym czasie będzie miał gotową pracę.

Ile źródeł w pracy magisterskiej?

Dlatego, o ile promotor nie ma innych wymagań, w przypadku pracy licencjackiej niech Twoja wstępna bibliografia zawiera do 30 pozycji, w przypadku pracy magisterskiej do 45. Posiadając taką ilość znalezionych materiałów, spokojnie przygotujesz pracę, jednocześnie możesz uzupełnić ją o kolejne źródła w trakcie pisania.

Czy w pracy licencjackiej można pisać swoimi słowami?

Wiadomo – pisanie teorii w licencjacie to w większości praca odtwórcza. Zbierasz literaturę, czytasz ją, a potem piszesz głównie na jej podstawie. Wstawiasz cytaty – robisz przypisy, piszesz własnymi słowami to, co przeczytałeś w książce – robisz przypisy.

Ile stron w pracy licencjackiej?

4. Objętość pracy dyplomowej według standardów: przyjmuje się, że praca dyplomowa (licencjacka) powinna liczyć 40-50 stron (nie wliczamy załączników, bibliografii, spisów, streszczenia, ankiet i aneksów); w przypadku pracy pisanej przez 2 dyplomantów — 100 stron.

O czym pisać pracę licencjacką z administracji?

Napisanie pracy licencjackiej lub magisterskiej z administracji to dla studentów bardzo duży wysiłek intelektualny. Najbardziej popularne zagadnienia wśród prac na tym kierunku dotyczą: postępowania administracyjnego, podatków i prawa podatkowego, zamówień publicznych oraz prawa pracy.

Jak napisać wstęp do pracy licencjackiej wzór?

wstęp musi być rzeczowy. ma być kwintesencją pracy – w skrótowy sposób ma wskazywać najważniejsze zagadnienia poruszane w tekście i obejmować wszystkie jego elementy. powinien być napisany w sposób jasny, zwięzły i w formie bezoosobowej.

Czy pisanie pracy licencjackiej jest ciężkie?

Praca dyplomowa ma tylko i wyłącznie jedną, jedyną trudność – wybór odpowiedniej tematyki. Odpowiedniej w tym znaczeniu, że to będzie tematyka, która Was interesuje a nie Waszego promotora czy jakiegoś tam profesora. Z pewnością dacie sobie radę pod warunkiem, że uwierzycie sami w siebie.

Kto czyta pracę licencjacką?

Elementy pracy dyplomowej prawie zawsze sprawdzane przez promotora i recenzenta.

Czy nie trzeba pisać pracy licencjackiej?

Uczelnie same zdecydują, czy studia licencjackie i inżynierskie skończą się obroną pracy. Tak wynika z projektu nowej ustawy dla uczelni, nad którą pracuje resort nauki i szkolnictwa wyższego. Wymóg napisania pracy dyplomowej pozostanie na studiach drugiego stopnia i jednolitych magisterskich.

Na jakich studiach nie pisze się pracy magisterskiej?

Pozytywne recenzje pracy oraz zdanie egzaminu dyplomowego upoważnia do posługiwania się tytułem magistra lub magistra inżyniera. Wyjątki to kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny oraz weterynaria – absolwenci studiów na tych kierunkach nie piszą prac magisterskich.

W której osobie pisać pracę magisterską?

Wiele osób nie wie o tym, że pracę dyplomową można pisać w dwie osoby. Zachęcam do wykonywania takich prac, gdyż w parze praca idzie szybciej, jest większa motywacja, a powstałe, w wyniku współpracy, wyniki są ciekawsze.

Na jakich studiach nie pisze się pracy?

Uczelnie same zdecydują, czy studia licencjackie i inżynierskie skończą się obroną pracy. Tak wynika z projektu nowej ustawy dla uczelni, nad którą pracuje resort nauki i szkolnictwa wyższego. Wymóg napisania pracy dyplomowej pozostanie na studiach drugiego stopnia i jednolitych magisterskich.

Kto napisze pracę magisterską?

Kończąc studia magisterskie, student ma obowiązek napisania pracy magisterskiej swojego autorstwa, a także jej obrony. Prace magisterskie są w dużej mierze pracami odtwórczymi i na to najczęściej narzekają studenci.

gotowe wzory i przykładowe prace: magisterskie, licencjackie, inżynierskie, dyplomowe.

Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272

regulamin faq zgloś naruszenie kontakt

Praca magisterska o prawie karnym

Praca magisterska o prawie karnym może być na pewno ciekawym doświadczeniem i świetnym wstępem do prawniczej kariery. W poniższym tekście przedstawimy, jak tego typu pracę pisać, aby odnieść naukowy sukces.

Z pewnością rzeczą podstawową jest określenie odpowiedniego tematu. Musi być on powiązany z takimi rzeczami, jakimi chcesz się zajmować podczas swojej prawniczej kariery. Poza tym ciężko jest pisać o takim zagadnieniu, które tak naprawdę mało Ciebie interesuje. Poniżej prezentujemy przykładowe motywy przewodnie z zakresu prawa karnego.

Przykładowe tematy prac magisterskich z prawa karnego Obrona konieczna w świetle polskiego Kodeksu karnego. Historia kary śmierci w polskim prawodawstwie. Warunkowe umorzenie postępowania w polskim prawie. Definicja zorganizowanej grupy przestępczej w polskim prawodawstwie. Majątkowe zabezpieczenia podczas postępowania karnego. Kary za oszustwa finansowe w kodeksie prawnym. Korupcja jako przestępstwo w polskim prawie. Nieudzielenie pomocy w świetle Kodeksu karnego. Prawne konsekwencje rozboju. Kary za przestępczość gospodarczą.

Tak czy inaczej, w doborze odpowiedniego tematu pracy magisterskiej z prawa karnego, zawsze pomóc może Twój promotor. On ma olbrzymią wiedzę o działalności naukowej i na pewno będzie w stanie doradzić Tobie najlepsze zagadnienie na Twoją pracę dyplomową z Prawa.

W swojej działalności naukowej staraj się być realistą, który działa w sposób systematyczny. Osoba, która działa w sposób pragmatyczny, ma świadomość, że bez systematycznego działania nie ma co liczyć na sukcesy. Realista jest przygotowany na trudności, które podczas pisania pracy dyplomowej z Prawa na pewno nastąpią.

Staraj się więc pisać swoją pracę magisterską z Prawa o prawie karnym przez dwie, trzy godziny dziennie. Dzięki takiemu działaniu będziesz generować dużą ilość treści. Potem staraj się obrabiać ją, w oparciu o sugestie przedstawione przez Twojego promotora. Kombinacja systematycznego działania z regularnym konsultowaniem się z promotorem, powinna doprowadzić Ciebie do sukcesu.

Magisterska praca o prawie karnym – podsumowanie.

Praca magisterska o prawie karnym jest na pewno sporym wyzwaniem. Z drugiej strony, jeśli interesuje Ciebie prawnicza kariera, musisz skutecznie stawiać czoła, takim właśnie zadaniom. Tego typu praca dyplomowa da Tobie olbrzymią wiedzę o prawie karnym, która może mieć kluczowe znaczenie dla Twojej kariery zawodowej.

Pisanie prac Prawo, prace licencjackie, magisterskie

Pisanie prac prawo – praca licencjacka i magisterska z prawa

Prawo to jeden z tych kierunków studiów, do których należy zacząć przygotowywać się już na początku liceum, aby móc sprostać wymaganiom stawianym przed przyszłymi studentami przez wyższe uczelnie w procesie rekrutacji. Przyjęcie na studia o tym profilu to spory wyczyn, ale to dopiero początek drogi, która jest dosyć ciernista. Studenci prawa muszą przyswoić ogrom wiedzy z takich obszarów jak: historia prawa polskiego, prawo rzymskie, logika prawnicza, teoria i filozofia prawa, postępowanie karne i cywilne. Studiując prawo nie wolno nawet na chwilę spocząć na laurach, aby nie zaprzepaścić wszystkich swoich dotychczasowych osiągnięć.

Studia na kierunku prawo

Nauka na tym kierunku wymaga od studentów prawa łatwości przyswajania wiedzy z różnych dziedzin. Pracowitość, determinacja oraz elokwencja również są bardzo przydatne. Zarówno w czasie studiów, jak i podczas wykonywania pracy zawodowej. Zawód prawnika kojarzy się z prestiżem. Jest zajęciem rozwojowym, dobrze płatnym. Dlatego warto ciężko pracować, aby dotrwać do końca nauki. Pisanie pracy magisterskiej z prawa to nie lada wyzwanie. Kolejny przełomowy moment, tuż obok rekrutacji na studia oraz dostania się na aplikację. Ale zanim będzie to możliwe trzeba przygotować rzetelne opracowanie naukowe, które będzie spinało klamrą cały okres studiów – wszystkie pozyskane w czasie ich trwania wiadomości i umiejętności. Jeśli wiąż zmagasz się z natłokiem zajęć i obawiasz się, że w takiej sytuacji stworzona przez ciebie praca magisterska z dziedziny prawa nie będzie w pełni pokazywać twojego potencjału, daj nam znać – chętnie pomożemy i doradzimy.

Prawo: praca licencjacka

Napisanie pracy licencjackiej lub magisterskiej z prawa bywa bardzo wyczerpujące. Wielu studentów dojeżdża na uczelnię kilka razy w tygodni i spędza na niej wiele długich godzin. Oprócz tego, młodzi ludzie często łączą zdobywanie tytułu magistra z pracą lub wychowywaniem dzieci. Znalezienie dodatkowego czasu na napisanie pracy z prawa bywa niemożliwe. Jak nie poddać się i nie porzucić studiów tuż przed ich ukończeniem? To pytanie często stawiają sobie osoby, które stoją przed wyzwaniem, jakim jest napisanie pracy z prawa.

Prawo: praca magisterska

Studia bywają bardzo wymagające. Szczególnie tak trudne jak prawo. Zapewne większość czasu spędzasz na uczelni lub z nosem w notatkach, próbując zapamiętać i zrozumieć wszystkie przepisy prawne. Wielu studentów godzi naukę z innymi obowiązkami związanymi z pracą lub rodziną. Praca magisterska na studiach takich jak prawo wymaga ogromnego zaangażowania i wysiłku.

Przykładowe tematy – prace licencjacki i magisterskie

Temat: Ochrona danych osobowych w świetle obowiązujących przepisów

Opis: spis treści, wstęp, rozdział I, rozdział II, rozdział III, rozdział IV, zakończenie, bibliografia. Pierwsza część pracy może dotyczyć modeli ochrony danych osobowych. Opisywać tworzenie oraz stosowanie prawa, koncepcję ochrony prywatności. Przedstawiać zagadnienie ochrony informacji niejawnych. Kolejny rozdział opracowania może skupiać się na ochronie danych osobowych w świetle regulacji krajowych. Następna część może natomiast dotyczyć ochrony danych osobowych w regulacji europejskiej. Warto tutaj przedstawić orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Europejską Konwencję Praw Człowieka. Ostatnia część pracy może szczegółowo prezentować zagadnienie danych osobowych na gruncie polskim.

Temat: Niepoczytalność sprawcy w procesie karnym

Opis: spis treści, wstęp, rozdział I, rozdział II, rozdział III, zakończenie, bibliografia. Pierwsza część pracy może stanowić wstępny szkic wspomnianego zagadnienia w kontekście literatury przedmiotu. Tłumaczyć zagadnienie winy, niepoczytalności oraz istniejących metod jej określania. Drugi rozdział może skupić się na źródłach niepoczytalności, w kontekście chorób psychicznych, upośledzeń umysłowych, stanu odurzenia, nietrzeźwości. Pokazać wpływ niepoczytalności na zdolność do czynności prawnych. W ostatniej części warto zawrzeć regulacje prawne w sprawach dotyczących osób niepoczytalnych.

Temat: Przestępczość zorganizowana w Polsce

Opis: spis treści, wstęp, rozdział I, rozdział II, rozdział III, rozdział IV, zakończenie, bibliografia. Początek pracy może stanowić opis przestępczości zorganizowanej. Zawierać definicję, genezę, uwarunkowania przestępczości zorganizowanej w kraju. Kolejny rozdział może skupiać się na jej rodzajach – kradzieże, przemyt oraz handel samochodami i dziełami sztuki, pranie brudnych pieniędzy, przestępczość narkotykowa, handel ludźmi. Następna cześć pracy może prezentować odpowiedzialność karną za udział w grupie przestępczości zorganizowanej. Ostatni rozdział może z kolei przedstawiać instrumenty wykrywania i zwalczania przestępczości zorganizowanej, czyli instrumenty procesowe oraz ofensywne formy i metody pracy operacyjnej.

Temat: Rola dowodów w postępowaniu karnym

Opis: spis treści, wstęp, rozdział I, rozdział II, rozdział III, zakończenie, bibliografia. Pracę otwierać może opis znaczenia oraz roli dowodów w postępowaniu. Warto skupić się tutaj na pojęciu i istocie dowodu, rodzajach oraz miejscu dowodów w procesie karnym. Następna część opracowania może stanowić charakterystykę dowodów w postępowaniu karnym. Przybliżać takie kwestie jak: źródła dowodów, świadek dowodowy, fakt dowodowy oraz podział dowodów. Ostatni rozdział może dotyczyć wykorzystania dowodów w procesie karnym. Tłumaczyć kwestię zgłaszania dowodów, zasad pozyskiwania dowodów podczas przesłuchiwania świadka oraz oceny materiału dowodowego przez sąd.

Temat: Zasada rzetelności w prawie europejskim oraz polskim

Opis: spis treści, wstęp, rozdział I, rozdział II, rozdział III, zakończenie, bibliografia. Pierwszy rozdział pracy może stanowić szczegółowy opis pojęcia rzetelnego procesu. W kolejnej części opracowania można się skoncentrować na wybranych elementach rzetelnego procesu. Opisać prawo do właściwego, niezależnego, niezawisłego i bezstronnego sądu, przyjęte ustawą. Przedstawić charakter prawa do sądu, trójkoncepcję sądowego wymiaru sprawiedliwości oraz wymienić cechy sądu. W ostatnim rozdziale można poruszyć kwestie dowolnie wybranych elementów rzetelnego procesu, na przykład zasady równości broni, bądź prawa do pomocy tłumacza.

Temat: Problematyka przestępczości nieletnich, ich udziału w przestępczości zorganizowanej

Opis: spis treści, wstęp, rozdział I, rozdział II, rozdział III, rozdział IV, zakończenie, bibliografia. Początek pracy może stanowić opis istoty przestępczości nieletnich oraz zorganizowanej. Zawierać definicję nieletniego w ujęciu prawnym, przyczyny przestępczości nieletnich, przestępstwa przez nich dokonywane oraz genezę, prawne i naukowe definicje przestępczości zorganizowanej. Kolejna część może skupiać się na powiązaniach między przestępczością nieletnich, a zorganizowaną. Opisywać stosunek nieletnich przestępców do przestępczości zorganizowanej. Następna może część stanowić metodologię badań własnych (cel i przedmiot badań, problemy, hipotezy). Ostatni rozdział może prezentować przestępczość nieletnich i ich udział w przestępczości zorganizowanej w świetle przeprowadzonych badań.

Temat: Adopcja zagraniczna

Opis: spis treści, wstęp, rozdział I, rozdział II, rozdział III, rozdział IV, zakończenie, bibliografia. Pierwsza cześć pracy może skupiać się na adopcji jako formie rodzicielstwa zastępczego. Kolejny rozdział warto przeznaczyć na opisanie przysposobienia niepełnego w zakresie: obowiązku alimentacyjnego, dziedziczenia, władzy rodzicielskiej. Można przedstawić przysposobienie pełne rozwiązywalne, wspólne, całkowite oraz jego skutki. W następnej części można zaprezentować zagadnienia związane z adopcją zagraniczną. Jakie są przesłanki i jak wygląda tryb kwalifikowania do takiej adopcji. Można napisać o pozytywnych i negatywnych skutkach przysposobienia. Ostatni rozdział pracy można poświęcić na opisanie kwestii ustania przysposobienia. Jakie są przyczyny i przesłanki do jego ustania.

Temat: Handel ludźmi w Polsce – zwalczanie

Opis: spis treści, wstęp, rozdział I, rozdział II, rozdział III, zakończenie, bibliografia. Pierwsza część może wyjaśniać podstawowe zagadnienia związane z handlem ludźmi. Zawierać definicję, opisywać zjawisko handlu ludźmi w świetle unormowań prawnych oraz jego formy. Następny rozdział może dotyczyć handlu ludźmi w Polsce. Jaka jest skala tego zjawiska w kraju orz świadomość społeczna ludzi w tej kwestii. Przedstawić jakie są metody działania handlarzy, formy wsparcia oraz ochrony ofiar wspomnianego handlu. Ostatnią część można przeznaczyć na zaprezentowanie sposobów zwalczania handlu ludźmi w Polsce. Opisać rolę organów państwowych oraz organizacji pozarządowych wspierających walkę z handlem ludźmi.

Temat: Znaczenie umowy przewozu przesyłek w transporcie drogowym

Opis: spis treści, wstęp, rozdział I, rozdział II, rozdział III, rozdział IV, zakończenie, bibliografia. W pierwszej części można skoncentrować się na pojęciu prawa przewozowego. Opisać jakie są jego uwarunkowania prawne. Przedstawić kwestię prawa przewozowego, regulacji prawnych oraz samego przewozu przesyłek. Kolejna część może dotyczyć zawarcia umowy przewozu oraz jej charakteru prawnego. Można tu zaprezentować takie zagadnienia jak: strony umowy, zawarcie umowy oraz najważniejsze elementy umów przewozowych. W następnym rozdziale można zawrzeć zasady odpowiedzialności przewoźnika z tytułu przewozu przesyłek. Pracę może zamykać rozdział poświęcony wysokości odszkodowania oraz zasad jego ustalania.

Temat: Ochrona wynagrodzenia za pracę

Opis: spis treści, wstęp, rozdział I, rozdział II, rozdział III, rozdział IV, zakończenie, bibliografia. Pierwsza część może zawierać pojęcie wynagrodzenia za pracę, jego funkcje oraz składniki – wynagrodzenie zasadnicze, dodatkowe, pozostałe świadczenia. Kolejna część może być poświęcona kodeksowej ochronie wynagrodzenia za pracę – zakazowi zrzekania się wynagrodzenia, wypłacie wynagrodzenia za pracę, terminowi, miejscu oraz formie wypłaty wynagrodzenia za pracę. W następnym rozdziale można opisać zagadnienie potrąceń z wynagrodzenia. Pracę można zamknąć opisem pozakodeksowej ochrony wynagrodzenia za pracę. Poruszyć kwestię minimalnego wynagrodzenia za pracę, ochrony wynagrodzenia w ustawach, Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Praca magisterska z prawa – jak ją pisać, aby osiągnąć sukces?

Praca magisterska z prawa często może być wstępem do błyskotliwej kariery. Nim ją napiszemy, warto dokonać pewnych przemyśleń.

Studia prawnicze należą do jednych z najtrudniejszych, gdyż wymagają przyswojenia dużej ilości wiedzy, logicznego myślenia, wyciągania wniosków, a także nauki interpretacji i argumentacji swojego stanowiska. Dlatego praca magisterska z prawa także nie jest łatwa ani do napisania, ani do obrony. Cena tworzenia takiej pracy to nieraz stres oraz rozmaite wyrzeczenia.

Dodatkowo zarówno praca magisterska, jak i sam zawód prawnika wymaga posługiwania się językiem polskim na wysokim poziomie, a także elokwencji, bogatego słownictwa i oczywiście biegłej znajomości nomenklatury. Praca magisterska z prawa polega najczęściej na zaprezentowaniu danego zagadnienia w sposób wyczerpujący, poparty przykładami: wyrokami sądu, arbitrażem itp.

Oprócz powyższych umiejętności studia prawnicze wymagają dobrej znajomości historii prawa, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Student prawa musi znać nie tylko obowiązujące przepisy, ale również te, które obowiązywały wcześniej. Przygotowanie pracy magisterskiej z prawa jest na pewno pracochłonnym i czasochłonnym procesem, wymagającym zarówno użycia fachowej literatury, jak i własnej wiedzy z tej dziedziny.

Ponadto wymaga od studenta nieustannego śledzenia przepisów, gdyż one z dnia na dzień mogą się zmienić. Ważna jest także umiejętność łączenia faktów, różnych, pozornie niezwiązanych ze sobą aktów prawnych i przepisów.

Praca magisterska z prawa – jak ją pisać, aby osiągnąć sukces.

Po pierwsze, trzeba współpracować ściśle z promotorem. Jego wskazówki są dla nas kluczowe, bowiem co roku uczestniczy on prowadzeniu seminariów. Jeśli dana praca mu się nie podoba, to może on robić studentowi duże problemy. Warto więc przy pisaniu pracy magisterskiej wszystko z nim ściśle konsultować.

Ważne jest również, aby wyrobić w sobie systematykę. Pisać pracę należy regularnie. Nie można zakładać, że napiszemy swoją pracę magisterską z prawa w ciągu końcówki piątego roku. Osobiste preferencje i pasja, również są bardzo ważne. Jeśli dany temat bardzo nas interesuje, wówczas chętniej się uczymy o danym temacie.

Podsumowując połączenie współpracy z promotorem, systematyki oraz własnego zainteresowania, powinno przybliżyć nas do napisania solidnej pracy magisterskiej z prawa. Cena sukcesu to niemal zawsze stres oraz konieczność całkowitej dedykacji. Z drugiej strony, trzeba ją płacić jeśli myśli się o sukcesach w szeroko pojętej branży prawniczej.

Pisanie prac magisterskich prawo

Pisanie prac magisterskich prawo

Od wielu lat prawo znajduje się w ścisłej czołówce listy najchętniej wybieranych kierunków. Świadczy to o ogromnym prestiżu, jakim cieszą się studia prawnicze. Nauka na tym kierunku pozwala uzyskać uprawnienia, jakie są niezbędne do wykonywania takich zawodów, jak: sędzia, adwokat, prokurator, komornik, notariusz czy doradca podatkowy.

Podczas rekrutacji na studia prawnicze brane są pod uwagę przede wszystkim wyniki z historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka obcego. Niektóre szkoły wyższe dodatkowo uwzględniają wyniki z języka polskiego, geografii i matematyki.

Ukończenie studiów na kierunku prawo jest równoznaczne z obroną rozprawy naukowej, jaką jest praca magisterska. Po zakończeniu edukacji absolwent zyskuje uprawnienia do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych (aplikacji adwokackiej, radcowskiej, sądowej, komorniczej, prokuratorskiej, itp.). Najpierw jednak trzeba zdać egzamin wstępny na daną aplikację, a następnie odbyć praktykę, która zazwyczaj trwa trzy lata.

Jak powinna wyglądać praca magisterska z dziedziny prawo?

Prace magisterskie na kierunku prawo stanowią rozprawy naukowe w formie pisemnej, które dotyczą wybranego zagadnienia bądź zagadnień prawniczych, wchodzących w zakres studiów magisterskich. Tego typu opracowanie może mieć charakter pracy teoretycznej bądź empirycznej. Może dotyczyć zarówno problematyki związanej z postępowaniem cywilnym czy administracyjnym, jak również wybranych aspektów prawa karnego, takich jak na przykład opis procedury karnej, prawa i obowiązki oskarżonych, sposoby rozpoczęcia postępowania karnego, zawieszenie wykonania kary, przestępstwa często spotykane w praktyce, itp.

Struktura i zawartość pracy magisterskiej powinna prezentować się w następujący sposób:

strona tytułowa,

spis treści,

wstęp, w którym znajdą się informacje o celu i zakresie pracy,

rozdziały teoretyczne, definiujące rozważane zagadnienie oraz wskazujące aktualny stan wiedzy,

rozdziały opisujące sposób rozwiązania postawionego problemu,

rozdziały szczegółowo analizujące daną problematykę oraz odnoszące się do dowolnie wybranych przykładów,

zakończenie (podsumowanie),

bibliografia.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest na początkowym etapie pisania pracy magisterskiej z prawa przygotować sobie chociażby krótki spis pracy wraz z rodzajami stawianych tez. Pod poszczególnymi rozdziałami i podrozdziałami można pokrótce rozplanować treść. W ten sposób okaże się, czy praca obejmie wszelkie niezbędne elementy tematu, a samo przygotowanie rozprawy będzie znacznie prostsze i mniej czasochłonne.

Pisanie prac magisterskich z dziedziny prawo – pomoc specjalistów

W ramach pisania prac magisterskich z prawa oferujemy:

pomoc przy doborze odpowiedniego tematu, związanego nie tylko ze studiowaną specjalnością, ale także z indywidualnymi zainteresowaniami studenta,

pomoc w zaplanowaniu struktury pracy, a więc podziału na wstęp, zakończenie, rozdziały i podrozdziały,

pomoc w znalezieniu fachowej literatury przedmiotu i w wyborze materiałów źródłowych,

pomoc w przygotowaniu bibliografii, w skład której mogą wchodzić nie tylko tradycyjne pozycje książkowe, ale także najnowsze artykuły pochodzące np. z czasopism elektronicznych,

pomoc przy korekcie merytorycznej i językowej,

pomoc w zweryfikowaniu rozprawy w kwestii formalnej.

Przykładowe tematy prac magisterskich z prawa:

Temat: Instytucja świadka koronnego na tle polskiego prawa krajowego.

Praca magisterska poruszająca najważniejsze kwestie związane z instytucją świadka koronnego na tle polskiego prawa krajowego. Opracowanie może składać się z trzech-czterech rozdziałów zatytułowanych: pojęcie i podział dowodów w świetle prawa karnego procesowego (klasyfikacja dowodów w procesie karnym, dowód z zeznań świadka, etapy przesłuchiwania świadka), geneza i rozwój instytucji świadka koronnego (świadek koronny – rys historyczny) oraz problematyka funkcjonowania instytucji świadka koronnego w polskim systemie prawnym.

Temat: Odpowiedzialność zawodowa rzeczoznawcy majątkowego.

Praca magisterska dotycząca odpowiedzialności zawodowej rzeczoznawcy majątkowego. Opracowanie może składać się z trzech-czterech rozdziałów, w których zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia, jak: rzeczoznawstwo majątkowe – najważniejsze akty prawne, uprawnienia przysługujące rzeczoznawcy majątkowemu, obowiązki rzeczoznawcy majątkowego, etyka zawodowa rzeczoznawcy majątkowego, rzeczoznawca majątkowy i jego rola w sądzie, odpowiedzialność zawodowa rzeczoznawcy majątkowego, postępowanie z tytułu odpowiedzialności zawodowej rzeczoznawcy majątkowego.

Temat: Kształtowanie się postaw wobec prawa.

Praca przedstawiająca najważniejsze aspekty związane z kształtowaniem się postaw wobec prawa. Opracowanie może składać się z pięciu rozdziałów zatytułowanych: postawy wobec prawa – wstęp i cel pracy (definicje pojęć: norma postępowania, prawo, postawa), zróżnicowanie postaw społecznych wobec prawa (czynniki kształtujące postawy wobec prawa, klasyfikacja postaw wobec prawa), informacja o prawie a kształtowanie się postaw, zróżnicowanie społeczne a postawy wobec prawa oraz funkcja kultury prawnej w procesie kształtowania postaw wobec prawa.

Temat: Przestępczość zorganizowana w Japonii.

Praca magisterska dotycząca zjawiska przestępczości zorganizowanej na terenie Japonii. W opracowaniu mogą zostać poruszone m.in. takie zagadnienia, jak: czynniki kształtujące poziom przestępczości w Japonii (położenie geograficzne, sytuacja gospodarcza, struktura społeczeństwa, itp.), trendy w rozwoju przestępczości w Japonii, klasyfikacja przestępczych grup zorganizowanych (modele i formy), struktura i charakterystyka japońskiej mafii, działania prewencyjne prowadzone w celu zapobiegania przestępczości.

Temat: Środki redukcji ryzyka przestępczości zorganizowanej, jako zagrożenia antropogenicznego.

Praca dotycząca środków redukcji ryzyka przestępczości zorganizowanej, jako zagrożenia antropogenicznego. Przykładowe kwestie, które mogą zostać ujęte w opracowaniu to: pojęcie i definicja przestępczości zorganizowanej, formy przestępczości zorganizowanej, przestępczość zorganizowana jako zagrożenie antropogeniczne, identyfikacja środków redukcji ryzyka przestępczości zorganizowanej, przestępczość zorganizowana na terenie Polski, zorganizowane grupy przestępcze działające w Polsce według narodowości.

Temat: Zasada rzetelności w prawie polskim i europejskim.

Praca magisterska przedstawiająca najważniejsze kwestie związane z zasadą rzetelności zarówno w prawie polskim, jak i europejskim. Opracowanie może składać się z trzech-czterech rozdziałów zatytułowanych: pojęcie rzetelnego procesu, niektóre elementy rzetelnego procesu sensu stricte (Prawo do właściwego, niezależnego, niezawisłego i bezstronnego sądu, ustanowionego ustawą, rozpatrzenie sprawy w rozsądnym terminie), pozostałe wybrane elementy rzetelnego procesu (zasada równości broni, prawo do pomocy tłumacza).

Temat: Przestępstwo stalkingu w polskim systemie prawnym.

Praca ukazująca przestępstwo stalkingu w polskim systemie prawnym. Przykładowe kwestie, które mogą zostać zaprezentowane w opracowaniu to: definicja oraz charakterystyka stalkingu, rodzaje stalkingu, typy stalkerów, formy uporczywego nękania, charakterystyka zjawiska stalkingu na świecie oraz w Polsce, przestępstwo stalkingu w polskim kodeksie karnym, rozwiązania w systemach prawnych na świecie, profil stalkera oraz ofiary przestępstwa stalkingu, charakterystyka sprawcy przestępstw uporczywego nękania, sposoby walki ze stalkingiem.

Temat: Prawo do urlopu wypoczynkowego.

Praca magisterska prezentująca najważniejsze aspekty związane z prawem do urlopu wypoczynkowego. Przykładowe kwestie, które mogą zostać zaprezentowane w opracowaniu to: pojęcie urlopu wypoczynkowego, nabycie prawa do urlopu – na czym polega i w jaki sposób przebiega, wymiar urlopu, urlop proporcjonalny, zasady i tryby wykorzystywania urlopu wypoczynkowego (udzielanie urlopu, zmiany terminu urlopu, urlop w trakcie wypowiedzenia, urlop na żądanie, odwołanie z urlopu), wynagrodzenie za czas urlopu.

Temat: System ochrony praw człowieka w Kanadzie.

Praca dotycząca systemu ochrony praw człowieka w Kanadzie. Opracowanie może składać się z czterech rozdziałów, w których zostaną poruszone takie zagadnienia, jak: geneza praw człowieka, definicja i istota praw człowieka, generacje praw człowieka, źródła Organizacji Narodów Zjednoczonych, źródła Organizacji Państw Amerykańskich, źródła w prawie kanadyjskim, geneza i istota konstytucjonalizmu kanadyjskiego, sądowe środki ochrony praw człowieka w Kanadzie, pozasądowe środki ochrony praw człowieka w Kanadzie.

Temat: Narkomania w świetle prawa polskiego.

Praca magisterska przedstawiająca najważniejsze aspekty narkomanii w świetle prawa polskiego. Opracowanie może składać się z trzech-czterech rozdziałów, w których zostaną zaprezentowane następujące kwestie: pojęcie narkomani w naukach medycznych, narkomania – rys historyczny, geneza prawnych regulacji narkomanii, narkomania w Polsce jako zjawisko socjologiczne, najważniejsze koncepcje przeciwdziała narkomanii, Polski model regulacji przeciw narkomanii, polityka Unii Europejskiej w sprawie narkomanii.

Prace licencjackie administracja, pomoc w pisaniu prac licencjackich z administracji

Prace licencjackie – administracja

Administracja należy do najczęściej wybieranych kierunków studiów. Ta powszechnie znana dziedzina wiedzy jest niezbędna w wielu różnych sferach życia publicznego, w tym politycznego oraz gospodarczego. Studia na kierunku administracja mają na celu przede wszystkim przygotowanie do pracy w organach państwowych i samorządu terytorialnego. Ukończenie administracji daje absolwentowi doskonałą orientację w wielu dziedzinach, a także pozwala nabyć umiejętności praktyczne, umożliwiając tym samym podjęcie zatrudnienia na różnych stanowiskach wymagających znajomości regulacji prawnych oraz ich praktycznego zastosowania. Absolwent posiada umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych, w szczególności nauk o prawie i administracji.

Do wiodących przedmiotów wykładanych na administracji należą między innymi prawo administracyjne, prawo finansowe, prawo pracy, administracja publiczna i polityka administracyjna, postępowanie administracyjne i sądownictwo administracyjne, ochrona środowiska, prawo Unii Europejskiej, organizacja i zarządzanie, system bankowy i kredytowy.

Kompetencje zdobywane podczas studiów na kierunku administracja:

organizacji i zarządzania w administracji publicznej,

technik informacyjnych w administracji publicznej,

różnorodnych dziedzin prawa, w tym między innymi prawa administracyjnego, pracy czy prawa Unii Europejskiej.

Studia I stopnia (licencjackie) trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata, po złożeniu pracy licencjackiej i zdaniu egzaminu.

Perspektywy pracy po ukończeniu administracji

Obroniona praca licencjacka i dobra ocena na dyplomie z administracji otwierają drzwi do zdobycia zatrudnienia w wielu firmach, instytucjach oraz urzędach.

Przykładowe zawody, jakie można podjąć po studiach administracyjnych:

funkcjonariusz służb mundurowych (np. w Policji, Agencji Wywiadu, straży gminnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego),

pracownik działu administracyjnego w firmie jako doradca finansowy bądź ekspert do spraw podatkowych,

pracownik służby dyplomatycznej, agendy UE,

pracownik administracji samorządowej i rządowej oraz instytucji pozarządowych,

pracownik biura nieruchomości, firmy ubezpieczeniowej, banku, itp.

Pisanie prac licencjackich – administracja

Wbrew powszechnie panującej opinii, ukończenie studiów na kierunku administracja i obronieniu pracy licencjackiej wcale nie jest równoznaczne z koniecznością spędzenia całej kariery na stanowisku sekretarki czy monotonnej pracy urzędniczej. Studia te dają o wiele więcej możliwości, nic też dziwnego, że są coraz chętniej wybierane przez absolwentów liceów ogólnokształcących czy techników po zdaniu matury.

Studia na kierunku administracja nie należą do łatwych, a ich ukończenie zależy między innymi od tego, jak zostanie napisana praca licencjacka. Niezależnie od wyboru tematu, tego typu praca dyplomowa musi stanowić wartościowe opracowanie, zarówno pod względem merytorycznym, jak i językowym i stylistycznym.

Prace licencjackie administracja – przykładowe tematy

1. Zarządzanie kryzysowe w jednostkach samorządu terytorialnego.

Praca licencjacka dotycząca zarządzania kryzysowego w jednostkach samorządu terytorialnego, składająca się z trzech rozdziałów pt.: zarządzanie kryzysowe w państwie, zarządzanie kryzysowe w powiecie oraz diagnoza zarządzania kryzysowego w wybranym powiecie. Zagadnienia, które mogą zostać poruszone w pracy to m.in.: istota zarządzania kryzysowego, rola i zadania powiatu w kontekście zarządzania kryzysowego, zagrożenia dla bezpieczeństwa obywateli.

2. Zakaz konkurencji w stosunku pracy.

Praca poruszająca problematykę zakazu konkurencji w stosunku pracy, składająca się z trzech rozdziałów: pojęcie, geneza i ogólne znaczenie zakazu konkurencji (historia zakazu konkurencji, ustawowe zakazy dotyczące zakazu konkurencji, umowa o zakazie konkurencji, forma umowy o zakazie konkurencji), umowa o zakazie konkurencji w czasie trwania stosunku pracy oraz umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy.

3. Renta z tytułu niezdolności do pracy.

Praca licencjacka opisująca najważniejsze kwestie związane z rentą z tytułu niezdolności do pracy. Opracowanie składa się z czterech rozdziałów: system ubezpieczeń społecznych w Polsce, przesłanki nabycia prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy, ogólne informacje na temat procedury przyznawania renty z tytułu niezdolności do pracy oraz problematyka koordynacji w zakresie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy w ramach Unii Europejskiej.

4. Zadania i organizacja systemu pomocy społecznej w Polsce.

Praca dotycząca zadań i organizacji systemu pomocy społecznej w Polsce. Opracowanie zawiera cztery rozdziały: ogólne pojęcie pomocy społecznej (istota oraz najważniejsze regulacje prawne), zadania pomocy społecznej i ich podział między jednostki samorządu (zadania gmin, powiatów, województw), jednostki organizacyjne pomocy społecznej (domy pomocy społecznej, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej) oraz pracownicy socjalni.

5. Podział prawny i geodezyjny nieruchomości.

Praca licencjacka poruszająca najważniejsze kwestie wiążące się z podziałem prawnym oraz geodezyjnym nieruchomości. Opracowanie składa się z czterech rozdziałów: pojęcie nieruchomości, rodzaje nieruchomości (nieruchomości gruntowe, leśne, rolne, położone w mieście, budynkowe, lokalowe, itp.), oznaczenie nieruchomości na potrzeby geodezyjne (wpisy w ewidencję gruntów i budynków) oraz podstawa podziału geodezyjnego (decyzja administracyjna, podział geodezyjny).

6. Podpis elektroniczny w prawie porównawczym.

Praca dotycząca różnych aspektów podpisu elektronicznego w prawie porównawczym. Opracowanie składa się z pięciu rozdziałów: podpis elektroniczny i jego rodzaje (definicja – czym jest podpis elektroniczny, podpis elektroniczny w różnych krajach na świecie), skutki podpisu elektronicznego, podpisujący oraz weryfikujący podpis, usługodawcy certyfikacyjni oraz techniczne zagadnienia podpisu elektronicznego (szyfrowanie, uwierzytelnianie, proces uzyskania certyfikatu).

7. Pojęcie przedsiębiorcy w prawie polskim.

Praca dotycząca pojęcia przedsiębiorcy w prawie polskim, składająca się z czterech rozdziałów: działalność gospodarcza – związki pojęciowe – przedsiębiorca i przedsiębiorstwo, historia pojęcia przedsiębiorcy w polskim ustawodawstwie, lata współczesne – przedsiębiorca, kupiec, swoistość regulacji dotyczącej przedsiębiorstw państwowych. Kwestie poruszone w pracy to m.in.: podstawy prawne działalności gospodarczej, kategorie podmiotów gospodarczych, prawo działalności gospodarczej.

8. Administracja publiczna w Polsce i UE.

Praca licencjacka poruszająca najważniejsze kwestie związane z administracją publiczną w Polsce i krajach Unii Europejskiej, składająca się z trzech rozdziałów: charakterystyka organów administracji publicznej (organy administracji rządowej, organy samorządu, pozostałe podmioty realizujące zadania administracji publicznej), administracja publiczna w Polsce oraz administracja publiczna w wybranych krajach unijnych.

9. Centralne organy administracji publicznej.

Praca opisująca centralne organy administracji publicznej, zawierająca trzy rozdziały: reforma administracji publicznej (administracja rządowa, administracja samorządowa), administracja rządowa (pojęcie i podział organów administracji centralnej, rządowa administracja terenowa, zespolona administracja rządowa) oraz centralne organy administracji rządowej i ich zadania (Rada Ministrów, Prezes Rady Ministrów, Przewodniczący komitetów, Komitet Badań Naukowych).

10. Decyzja administracyjna – zagadnienia proceduralne.

Praca licencjacka poruszająca zagadnienia proceduralne związane z decyzją administracyjną. Opracowanie składające się z trzech rozdziałów: pojęcie aktu administracyjnego, pojęcie decyzji administracyjnej (norma prawna zawarta w decyzji, formy decyzji) oraz elementy decyzji (oznaczenie organu wydającego decyzję, oznaczenie adresata, data wydania, powołanie podstawy prawnej, uzasadnienie faktyczne i prawne).

Praca magisterska

Część pisemna pracy

1. Struktura pracy

Strona tytułowa – według wzoru. Rozdział 1 zawierający podrozdziały: „Wstęp”, „Cel” – co chcemy zrobić, „Założenia” – przyjęte ograniczenia projektu, propozycja użycia konkretnych technologii, „Zakres pracy;” – po 2-3 zdania, co zawierają kolejne rozdziały pracy. Rozdziały {2, 3, …, n-1}. Rozdział n: „Podsumowanie i wnioski”. „Bibliografia” (rozdział nienumerowany): J. Kowalski, Z. Nowak, „Tytuł publikacji”, wydawca/konferencja, rok lub „Tytuł witryny”, witryna internetowa http://…, stan na dzień … „Streszczenie angielskie” (rozdział nienumerowany). Oświadczenia według wzorów z Załączników 1, 2 i 3.

2. Kolejność powstawania pracy

Strona tytułowa – robocze wersje w dowolnej fazie zaawansowania powinny zawierać tytuł. Rozdziały 2..n-1 i bibliografia « jeśli czytasz ten tekst pierwszy raz, to prawdopodobnie jesteś na tym etapie. Rozdziały 1 i n. Streszczenie angielskie – cel założenia, wyniki, podsumowanie – jedna cała strona. Oświadczenia.

3. Skład pracy

Tekst przystosowany do druku jednostronnego. Tekst powinien być justowany (wyrównany do lewej i do prawej). Interlinia 1.5 (150%). Numeracja rozdziałów i podrozdziałów w formacie: 1, 1.1, 1.1.1. Numeracja rysunków zawiera dwie liczby, według wzorca: . Numeracje wzorów, listingów i tabel są analogiczne jak wyżej i niezależne. Do każdego wzoru, rysunku, tabeli, listingu musi być odniesienie w tekście pracy możliwie blisko jego występowania. Listy numerowane mają kropkę po numerach, treść każdego elementu zaczyna się wielką literą a kończy kropką. Elementy list nienumerowanych zaczyna się małą literą a kończy przecinkiem (oprócz ostatniego elementu, który kończy się zazwyczaj kropką). W tekście nie powinno być wielokrotnych spacji (zamieniaj „ ” na „ ” tak długo, aż nie będzie wielokrotnych spacji). W tekście nie powinno być spacji przed kropkami, przecinkami, średnikami i dwukropkami (zamień „ ,” na „,”, „ .” na „.”, „ ;” na „;” i „ :” na „:”) oraz spacji z prawej strony nawiasu otwierającego i spacji z lewej strony nawiasu zamykającego (zamień „( ” na „(” i „ )” na „)”). Przyimki („w”, „o”, „i”, „z”, „u”, „a”) powinny być przyklejone spacją niełamiącą do następnego wyrazu, aby były przenoszone z nim do następnej linii. Teksty „maszynowe” – cytowane listingi oraz polecenia pisane w linii komend powinny być napisane fontem nieproporcjonalnym (maszynowym). Rysunki powinny być podpisane ze wskazaniem na źródło: w nawiasach [ ] – jeśli rysunek został zacytowany ze źródła w bibliografii, w przypisie dolnym bezpośredni link do rysunku – jeśli rysunek został zacytowany ze strony internetowej, której nie ma w bibliografii, w nawiasach „(opracowanie własne)”. Słowniczek: słowo funkcjonalność użyte w znaczeniu „zbiór funkcji” jest błędem, słowo ilość dotyczy rzeczy niepoliczalnych (woda, mleko, pieniądze), jeśli coś jest policzalne (występuje w sztukach), to należy użyć słowa liczba. Do składu użyj dowolnego narzędzia, które znasz na tyle, aby poradzić sobie ze wszystkimi powyższymi wytycznymi.

Literatura

Praca licencjacka prawo, pomoc w pisaniu prac licencjackich z prawa

Praca licencjacka – prawo

Prawo – charakterystyka kierunku

Studia licencjackie na kierunku prawniczym stanowią jedyną możliwą drogę do zawodów prawniczych, takich jak adwokat, radca prawny czy mediator. Jeszcze do niedawana, prawo razem z medycyną i psychologią opierały się systemowi bolońskiemu, umożliwiając naukę w trybie jednolitych studiów trwających pięć lat. Obecnie natomiast coraz większa liczba uczelni proponuje studia prawnicze w systemie licencjat + magisterium. Po ukończeniu trzyletnich studiów pierwszego stopnia student musi przygotować ważną rozprawę naukową, jaką jest praca licencjacka. Daje ona możliwość podjęcia dalszej nauki bądź poszukiwanie zatrudnienia w zawodzie prawniczym.

Studia na kierunku prawo wymagają od studenta przede wszystkim łatwości przyswajania wiedzy prawnej, z zakresu nauk społecznych oraz doktryn polityczno-prawnych. Studentów czeka nauka o prawie administracyjnym, cywilnym, karnym, konstytucyjnym, Unii Europejskiej, a także historii polskiego prawa, prawoznawstwie oraz logice prawniczej. Niezbędne są dobra pamięć i umiejętność skupienia uwagi, aby opanować tak obszerny i zarazem szczegółowy materiał. Studia na kierunku prawo z całą pewnością nie należą do łatwych, a samo napisanie pracy licencjackiej i zdanie egzaminu to połowa drogi do sukcesu. Aby bowiem zdobyć ugruntowaną pozycję w zawodzie, należy jeszcze uzyskać jedną z aplikacji, która otworzy drzwi do samodzielnego wykonywania obowiązków prawnika.

Kwalifikacje zdobywane podczas studiów prawniczych:

posługiwanie się ogólną wiedzą z zakresu różnych dyscyplin prawa uzupełnioną o teorię i filozofię prawa oraz doktryn polityczno-prawnych, o wiedzę z zakresu nauk społecznych, a także o podstawową wiedzę ekonomiczną,

umiejętność rozumienia i interpretowania tekstów napisanych w języku prawniczym, a także posługiwanie się zasadami logicznego myślenia,

przygotowanie do podjęcia aplikacji koniecznych do zdobycia pracy w zawodach prawniczych,

umiejętność komunikowania się i porozumiewania w procesie podejmowania decyzji prawnych,

umiejętność występowania w roli mediatora lub negocjatora w sytuacjach, w których obowiązujące przepisy prawne wskazują negocjacje lub mediacje jako sposób rozstrzygania sporów prawnych.

Studia prawnicze – perspektywa pracy

Po ukończeniu studiów na kierunku prawo można poszukiwać zatrudnienia:

na stanowiskach we wszystkich organizacjach oraz instytucjach publicznych i niepublicznych, które wymagają posiadanie wiedzy prawniczej, a więc w sądach, kancelariach prawnych i notarialnych, w biurach doradztwa prawnego oraz w instytucjach administracji rządowej i samorządowej,

w jednostkach z branż finansowej, bankowej, nieruchomości, ubezpieczeń, itp.,

w szkolnictwie (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej).

Praca licencjacka prawo – przykładowe tematy

1. Przestępczość zorganizowana w Polsce oraz skuteczne metody jej zwalczania.

Praca licencjacka dotycząca przestępczości zorganizowanej w Polsce oraz najskuteczniejszych metod jej zwalczania. Opracowanie składające się z trzech rozdziałów: zagadnienia teoretyczne związane z przestępczością zorganizowaną (definicja, geneza i rozwój przestępczości zorganizowanej), przestępczość zorganizowana w Polsce (geneza, charakterystyka polskich grup przestępczych) oraz wybrane metody zwalczania przestępczości zorganizowanej.

2. Zatrudnienie obcokrajowców w Polsce.

Praca dotycząca wybranych aspektów związanych z zatrudnianiem obcokrajowców przez polskich pracodawców. Przykładowe kwestie, które mogą zostać poruszone w opracowaniu: zatrudnianie cudzoziemców będących obywatelami Unii Europejskiej, stosowanie polskich przepisów prawa pracy, zatrudnianie osób spoza krajów Unii Europejskiej, najważniejsze obowiązki polskich pracodawców przy zatrudnianiu cudzoziemców.

3. Zasada kontradyktoryjności w procesie karnym.

Praca licencjacka dotycząca zasady kontradyktoryjności w procesie karnym, składająca się z trzech przykładowych rozdziałów zatytułowanych: zasada kontradyktoryjności w polskiej i zagranicznej literaturze (rola zasady kontradyktoryjności w prawie karnym), zasada kontradyktoryjności a wybrane naczelne zasady procesu (np. zasada kontradyktoryjności a zasada legalizmu czy domniemania niewinności), model kontradyktoryjny w polskim ustawodawstwie karnym.

4. Piractwo komputerowe – społeczne aspekty zjawiska.

Praca dotycząca społecznych aspektów zjawiska piractwa komputerowego, składająca się z trzech rozdziałów. Przykładowe kwestie, które mogą zostać zaprezentowane w opracowaniu: piractwo komputerowe jako zjawisko społeczne, rys historyczny i przyczyny rozwoju piractwa komputerowego, rodzaje oraz prawne aspekty piractwa komputerowego, Koalicja Antypiracka – czym jest, jakie są jej główne założenia oraz cele.

5. Ochrona praw konsumenta w prawie polskim.

Praca licencjacka dotycząca ochrony praw konsumenta w polskim ustawodawstwie. Opracowanie składające się z czterech przykładowych rozdziałów: pojęcie konsumenta w polskich regulacjach prawnych, najważniejsze instytucje i organizacje zajmujące się ochroną praw konsumenta, wybrane regulacje prawne dotyczące ochrony interesów konsumenta w Polsce oraz próba analizy przykładowych indywidualnych skarg konsumenckich.

6. Osoba fizyczna jako strona w postępowaniu cywilnym.

Praca licencjacka poruszająca kwestię osoby fizycznej jako strony w postępowaniu cywilnym. Przykładowe zagadnienia, które mogą zostać uwzględnione w opracowaniu: charakterystyki stosunku cywilnoprawnego oraz administracyjnoprawnego, zdolność prawna i zdolności do czynności prawnych osób fizycznych, brak zdolności i ograniczona zdolność do wykonywania czynności prawnych, reprezentacja osoby fizycznej w postępowaniu cywilnym i administracyjnym przez przedstawiciela lub pełnomocnika.

7. Małoletni jako świadek w postępowaniu karnym.

Praca poruszająca wybrane kwestie związane z osobą małoletniego jako świadka w postępowaniu karnym. Opracowanie składające się z trzech rozdziałów: elementy psychologii małoletniego (pojęcie małoletniego, jego czynniki rozwojowe, itp.), rola procesowa małoletniego (dziecko jako świadek, dziecko w konflikcie z prawem), proces przesłuchania małoletniego oraz inne szczególne formy przesłuchania (przesłuchanie dziecka z zaburzeniami psychicznymi, z ciężkimi zaburzeniami zdrowotnymi, itp.).

8. Zatrzymanie w procesie karnym.

Praca licencjacka omawiająca wybrane kwestie związane z zatrzymaniem w procesie karnym. Przykładowe zagadnienia, które mogą zostać ujęte w opracowaniu: zatrzymanie obywatela polskiego a obcego państwa, pojęcie i istota środków przymusu w procesie karnym, zatrzymanie nieletniego oraz przykładowe formy przesłuchania, charakterystyka zatrzymania, zatrzymanie osób posiadających immunitet, analiza funkcji zatrzymania osoby.

9. Prawne aspekty reklamy.

Praca przedstawiająca wybrane prawne aspekty reklamy. W opracowaniu mogą zostać poruszone między innymi takie kwestie, jak: pojęcie i funkcje reklamy, rozwój reklamy w ujęciu historycznym, rodzaje treści reklamowych, reklama w świetle ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (reklama nierzeczowa, ukryta, uciążliwa, porównawcza, itp.), samoograniczenia agencji reklamowych na podstawie kodeksu etyki reklamy.

10. Przetarg w prawie zamówień publicznych.

Praca licencjacka poruszająca wybrane zagadnienia związane z przetargiem w prawie zamówień publicznych. Przykładowe kwestie, które może zawierać opracowanie to: rozwój zamówień publicznych w Polsce w latach 1918-2004, klasyfikacja przetargów (przetarg ograniczony a przetarg nieograniczony), pozaprzetargowe tryby zamówień publicznych (dialog konkurencyjny, negocjacje z ogłoszeniem, zamówienie z wolnej ręki).

dr hab. Małgorzata Gałązka

Nielegalna adopcja a handel dziećmi w polskim prawie karnym

Karcenie małoletnich w polskim prawie karnym

Przestępczość zorganizowana w zakresie handlu ludźmi oraz instrumenty jej zwalczania w prawie polskim

Przestępstwo zabójstwa w typie kwalifikowanym (art. 148 § 2 kk) w orzecznictwie Sądu Okręgowego w Lublinie

Przestępstwo zabójstwa w afekcie na podstawie orzecznictwa sądów okręgowych

Odpowiedzialność karna lekarza za nieudzielenie pomocy

Wypadek drogowy w polskim prawie karnym

Przestępstwo posiadania narkotyków w polskim prawie karnym

Korupcja w instytucjach publicznych oraz karne środki jej zwalczania

Odpowiedzialność za mobbing wobec pracownika

Prawnokarna ochrona umowy kredytu

Reklama w polskim prawie karnym

Przestępstwo bójki i pobicia z następstwem śmiertelnym (art 158 § 3 kk) w orzecznictwie Sądu Okręgowego w Lublinie

Prawnokarna ochrona dziecka nienarodzonego przed zamachami ze strony matki

Niepoczytalność i poczytalność ograniczona w polskim prawie karnym

Ochrona zwierząt w polskim prawie karnym

Problemy kryminalizacji stalkingu na tle polskiego prawa karnego

Typ kwalifikowany przestępstwa rozboju w polskim prawie karnym

Doping w sporcie w polskim prawie karnym

Prace magisterskie i licencjackie z kierunku prawo

Praca magisterska z prawa

4 marca, 2020

4.5/5 – (18 votes)

Gwarantuję, że napisany przeze mnie tekst spełni poniższe wymagania, będzie:

Na temat.

Oparty wyłącznie o aktualnie obowiązujące akty prawne.

Przytaczał orzecznictwo dotyczące podjętej problematyki.

Zawierał unikalne wnioski na dany temat.

Wolny od plagiatu.

Dodatkowo – uwzględniam WSZYSTKIE poprawki promotora za darmo!

Jak napisać pracę z prawa?

Sukces w pisaniu pracy magisterskiej na dowolny temat, zależy w głównej mierze od dobrego kontaktu ze swoim promotorem. To on będzie czuwał nad doborem zakresu merytorycznego w Twojej pracy, żeby nie była zbyt obszerna, a także będzie pełnił pierwszoplanową rolę we wspieraniu Cię w całym procesie jej tworzenia, redakcji oraz prezentacji przed komisją egzaminacyjną. Pierwszym krokiem w budowaniu owocnej relacji promotor-student jest szczegółowe określenie wzajemnych oczekiwań co do formy współpracy i jej zakresu po obu stronach. Nie wahaj się szczegółowo dopytywać jak często Twój promotor chciałby przeglądać poczynione przez Ciebie postępy oraz w jakim kształcie chciałby widzieć pracę w jej finalnej wersji. Należy pamiętać, że wszelkie wprowadzane przez niego działania porządkujące mają na celu takie ukształtowanie pracy i jej zakresu, aby była jak najbardziej wyczerpująca i zwarta. Warto w tym miejscu raz na zawsze skończyć z mitem, że prawdziwa praca magisterska ma przynajmniej 120 stron. To nieprawda. Prawdziwie wartościowa praca magisterska ma dokładnie tyle stron, ile jest potrzebne żeby omówić postawiony w niej problem. I to właśnie rolą promotora jako doświadczonego członka społeczności naukowej jest takie prowadzenie Cię przez ten proces, aby Twoja przepustka do dyplomu nie miała objętości encyklopedii. Również styl formatowania pracy i jej budowy będzie zależał od wytycznych promotora, tak aby odciążyć Cię od zastanawiania się nad wszelkimi aspektami poza zawartością merytoryczną. W celu ułatwienia Ci owocnego kształtowania współpracy z promotorem, publikujemy poniżej checklistę do omówienia na kolejnych seminariach:

Jakie konkretnie pozycje, muszą znaleźć się w bibliografii?

Jaka powinna być docelowa ilość stron pracy (uwzględniając w nich wstęp i zakończenie pracy)?

W jakich terminach powinieneś prezentować kolejne rozdziały?

W jaki sposób praca ma zostać sformatowana? Najlepiej w tym miejscu poprosić o plik przykładowy z docelowym formatowaniem wyglądu pracy i sposobu jej formatowania.

W jaki sposób masz zamieszczać przypisy do pozycji znalezionych w systemach informacji prawnej (LEX, Legalis)?

Jaki jest maksymalny dopuszczalny współczynnik plagiatu, który może wyjść podczas sprawdzania pracy przez Jednolity System Antyplagiatowy (JSA)?

Pamiętaj, że JSA rozpoznaje cytaty z aktów prawa jako plagiat. Oznacza to, że trzeba jak najczęściej stosować parafrazy danych fragmentów. Należy przy tym ustalić z promotorem konkretny system przytaczania aktów prawnych, tak aby był on jednocześnie niezmieniony w swoim znaczeniu przy uwzględnieniu możliwego w tym miejscu alertu ze strony JSA. Dobrą praktyką jest całkowite niestosowanie cytatów w tekście pracy. Jest to niezwykle pracochłonne i często trudne w odniesieniu do pojęć prawniczych, jednak czasem niezbędne w celu zachowania współczynnika plagiatu na dopuszczalnym poziomie. Zapewne wiesz, że polskie prawo dopuszcza cytowanie aktów prawnych wprost z uwagi na to, że nie są one chronione prawem autorskim. Rzeczywistość badania i akceptacji poziomów plagiatu w pracach prawnych jest niestety taka, że niezbędne jest nieraz żmudne przerabianie tekstu ustawy, tak aby zachował on swój pierwotny sens i jednocześnie nie został rozpoznany przez algorytm skanujący.

Pułapką na którą nadziało się już wielu prawników in spe, jest zachodzący stale proces zmian poszczególnych przepisów. Jest to jedna z charakterystycznych trudności w pracach prawniczych, ponieważ muszą one zawsze być zgodne z AKTUALNYM stanem prawnym. Aktualnym na dzień obrony pracy dyplomowej. Oznacza to, że niezbędne jest nieustanne śledzenie zmian przepisów pod kątem ich wpływu na aktualność Twojej pracy magisterskiej. Jest to zwłaszcza kluczowe w sytuacji, gdy pomimo wszelkich starań, nie uda Ci się podejść do obrony swojej pracy w zaplanowanym terminie i zmuszony będziesz przesunąć ją o kilka miesięcy. Może się okazać, że podczas tego okresu przepisy, które zostały użyte przez Ciebie w pracy, zostały znowelizowane. Dlatego zawsze sprawdzaj czy piszesz pracę na podstawie aktualnego stanu prawnego. Sprawdzaj również czy literatura prawnicza z której korzystasz jest zgodna z obowiązującym prawem.

Zobacz jak pracuję! Przeczytaj moje opracowanie na temat: Czy poprawa prac jest zgodna z prawem?

Napisanie pracy magisterskiej z prawa jest czasochłonne, wymaga wiedzy i doświadczenia!

Literatura z zakresu prawa jest bardzo bogata, mogłoby się zatem wydawać, że napisanie pracy nie powinno przysporzyć większych trudności. Tak jednak nie jest. Wynika to głównie z tego, że prawidłowo napisana praca, to nie bezkrytycznie powielone fragmenty książek. Nie na tym polega napisanie pracy. Podstawą pisania pracy musi być dokładna analiza i prawidłowa interpretacja aktów prawnych (ustaw). Dlatego jest to tak czasochłonne i wymaga biegłości. Jeżeli jakaś firma oferuje, że praca z nauk prawniczych powstanie szybko, świadczy to, o zupełnym braku wiedzy, albo o celowym wprowadzeniu studenta w błąd.

Plan pracy

Poniżej przykładowe plany prac magisterskich z Prawa:

Temat: Prawo pracy SPIS TREŚCI STRESZCZENIE WSTĘP Rozdział I Zagadnienia wprowadzające 1.1. Pracownik i pracodawca 1.2. Zleceniobiorca i zleceniodawca 1.3. Charakterystyka umów o pracę 1.4. Charakterystyka umów cywilnoprawnych 1.5. Dokumentacja pracownicza Rozdział II Nawiązanie stosunku pracy i stosunku cywilnoprawnego 2.1. Nawiązanie umowy cywilnoprawnej (zlecenia, agencyjna, o dzieło, kontrakt…) 2.2. Nawiązanie umowy o pracę (na okres próbny, na czas określony, nieokreślony i na zastępstwo) 2.3. Czas pracy 2.4 Wynagrodzenie 2.5. Urlopy Rozdział III Rozwiązanie stosunku pracy i stosunku cywilnoprawnego 3.1. Rozwiązanie umowy cywilnoprawnej (zlecenia, agencyjna, o dzieło, kontrakt) 3.2. Rozwiązanie umowy o prace ( na okres próbny, na czas kreślony, nieokreślony i na zastępstwo) Rozdział IV Statystyki, wykresy 4.1.1jaka jest skala zatrudnienia na podstawie umów cywilnoprawnych 4.2. skala zwolnień lekarskich 4.3. udzielania urlopów itd. Na podstawie PIP, ZUS… ZAKOŃCZENIE BIBLIOGRAFIA

Temat: Opowiedzialność administracyjna w ochronie prawa SPIS TREŚCI STRESZCZENIE WSTĘP Rozdział I Geneza, rozwój i aspekty prawne ochrony środowiska 1.1Klub Rzymski 1968 r.1 Człowiek i środowisko – Konferencja Sztokholmska 1972 r. 1.2 Środowisko i rozwój – Konferencja w Rio de Janeiro 1992 r. 1.3Zrównoważony rozwój – Konferencja w Johanesburgu 2002 r. Rozdział II Odpowiedzialność prawna i administracyjna w ochronie środowiska 2.1 Odpowiedzialność karna i cywilna 2.2 Odpowiedzialność administracyjna 2.3 Inne formy odpowiedzialności prawnej Rozdział III Administracja Publiczna w ochronie środowiska 3.1 Organy ochrony środowiska 3.2 Zadania administracji publicznej 3.3 Prawne formy realizacji zadań administracji publicznej na rzecz ochrony środowiska 3.3.1 Akty normatywne administracji i akty generalne stosowania prawa 3.3.2 Akty administracyjne 3.3.3 Umowy i ugody cywilnoprawne oraz administracyjne ZAKOŃCZENIE BIBLIOGRAFIA

Temat: Status pracowników samorządu terytorialnego SPIS TREŚCI STRESZCZENIE WSTĘP Rozdział I Samorząd terytorialny w Polsce 1.1 Geneza, pojęcie i istota samorządu terytorialnego 1.2 Struktura samorządu terytorialnego 1.3 Samorząd gminny 1.4 Samorząd powiatu 1.5 Samorząd województwa Rozdział II Prawne aspekty zatrudniania pracowników samorządowych 2.1 Pojęcie pracownika samorządowego 2.2 Formy prawne zatrudnienia pracowników samorządowych 2.2.1 Wybór 2.2.2 Powołanie 2.2.3 Umowa o pracę 2.3 Kategorie stanowisk pracy w jednostkach samorządu terytorialnego 2.4 Procedura naboru na wolne stanowisko urzędnicze 2.5 Wymogi formalne dla kandydatów na pracowników samorządowych Rozdział III Prawa i obowiązki pracownika samorządowego 3.1 Prawa pracowników samorządowych 3.2. Obowiązki pracowników samorządowych ZAKOŃCZENIE BIBLIOGRAFIA

Temat: Ochrona konsumenta w umowie sprzedaży zawartej na odległość SPIS TREŚCI STRESZCZENIE WSTĘP Rozdział I. Umowa jako źródło kształtowania stosunku zobowiązaniowego 1.1. Pojęcie umowy 1.2. Zasada swobody umów 1.3. Zawarcie umowy. Tryb zawierania umów 1.3.1. Tryb ofertowy. Oferta handlowa 1.3.2. Rokowania. Negocjacje 1.3.3. Przetarg. Aukcja 1.4. Obowiązki stron umowy 1.5. Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa a umowy zawierane na odległość Rozdział II. Umowy zawierane na odległość i ich elementy 2.1. Podstawowe regulacje prawne dotyczące umów zawieranych na odległość 2.2. Pojęcie i charakterystyka umowy sprzedaży 2.3. Zawieranie umowy w postaci elektronicznej 2.3.1. Zawieranie umowy w trybie ofertowym. Oferta elektroniczna 2.3.2. Miejsce i czas zawarcia umowy elektronicznej 2.3.3. Elektroniczne wzorce umowne 2.3.4. Aukcje online jako tryb zawierania umów elektronicznych 2.4. Wykonanie umowy Rozdział III. Ochrona praw konsumenta w umowach zawieranych na odległość 3.1. Instrumenty ochrony praw konsumenta w dyrektywie 97/7W 3.1.1. Prawo konsumenta do informacji 3.1.2. Prawo wycofania się z umowy 3.1.3. Prawo konsumenta do odstąpienia od pakietu umów 3.1.4. Ochrona konsumenta przy wykonaniu umowy i niemożliwości świadczenia 3.2. Ochrona praw konsumentów w usługach świadczonych na odległość w prawie polskim ZAKOŃCZENIE BIBLIOGRAFIA

Temat: Przestępstwo z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani SPIS TREŚCI STRESZCZENIE WSTĘP Rozdział I. Posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych – ewolucja ustawy Rozdział II. Ustawowe znamiona przestępstwa posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych w typie podstawowym 2.1. Przedmiot ochrony 2.2. Strona przedmiotowa 2.3. Zbieg przepisów i zbieg przestępstw 2.4. Podmiot 2.5. Strona podmiotowa Rozdział III. Odmiany czynu zabronionego Rozdział IV. Zagrożenie karą i innymi środkami penalnymi Rozdział V. Kwestie Procesowe ZAKOŃCZENIE BIBLIOGRAFIA

Pomoc w pisaniu

Opracuję elementy pracy z zakresu:

PRAWA konstytucyjnego,

PRAWA cywilnego,

PRAWA administracyjnego,

PRAWA rodzinnego,

PRAWA karnego,

PRAWA podatkowego,

PRAWA finansowego.

Wskazówki

Systematyczne recenzowanie Twojej twórczości, zmotywuje Cię do nieodkładania pisania pracy magisterskiej na ostatnią chwilę. Takie założenie stoi za cyklicznymi spotkaniami seminaryjnymi z promotorami. Praktyka jest jednak różna i zależy od panujących na Twojej katedrze zwyczajach. Nie pozwól, aby brak kontroli ze strony personelu katedry doprowadził do zarzucenia regularnej pracy nad Twoim tekstem. Zostawienie tak obszernego zadania na ostatnią chwilę, pomimo że powszechne wśród studentów, nigdy nie służy ani Tobie ani jakości Twojej pracy. Poniżej krótka lista porad jak dbać o właściwe proporcje w wydatkowaniu wysiłku na pisanie pracy magisterskiej:

Możesz pisać mało, ale systematycznie. Określ limit zdań/stron, które będziesz pisał przez określony czas (np. dzień, tydzień).

Podczas planowania pisania pracy bierz pod uwagę sesję i kolokwia, które skutecznie odciągną Cię od jej pisania.

Staraj nie wstawiać w pracy cytatów (w szczególności długich).

Nie pisz zdań wielokrotnie złożonych, ponieważ utrudnia to czytanie pracy.

Podczas pisania sporządzaj od razu bibliografię (np. po napisaniu kolejnego podrozdziału)

Na bieżąco zapisuj przypisy oraz formatuj tekst zgodnie z wytycznymi podanymi przez promotora (czcionka, wielkość liter, etc. )

Pisz, nawet jeśli nie masz weny oraz wtedy gdy uważasz, że idzie Ci to jak po grudzie. Systematyczność to podstawa. Po napisaniu konkretnego fragmentu pracy wróć do początku – najprawdopodobniej czytając jeszcze raz swoją pracę po chwili przerwy (np. dniu odpoczynku) zobaczysz fragmenty, które możesz o wiele lepiej napisać.

nawet jeśli nie masz weny oraz wtedy gdy uważasz, że idzie Ci to jak po grudzie. Systematyczność to podstawa. Po napisaniu konkretnego fragmentu pracy wróć do początku – najprawdopodobniej czytając jeszcze raz swoją pracę po chwili przerwy (np. dniu odpoczynku) zobaczysz fragmenty, które możesz o wiele lepiej napisać. Nie zapisuj swojej pracy na jednym komputerze! (Roztropnym zachowaniem jest zapisywanie kopii swojej pracy np. na swoim dysku on-line)

(Roztropnym zachowaniem jest zapisywanie kopii swojej pracy np. na swoim dysku on-line) Zawsze przywołuj aktualny stan prawny!(Chyba, że celowo w swojej pracy przywołujesz nieobowiązujące już akty prawne, aby pokazać szerszy kontekst danego zagadnienia)

Najtrudniej jest zacząć!

Mam nadzieję, że te parę rad pomoże Ci sprawnie napisać Twoją pracę dyplomową. Powodzenia!

Ekspresowa wycena!

Poprawy plagiatu

załącz raport JSA i swoją pracę Poprawa merytoryczna i inne

załącz pracę z uwagami lub opisz

swój problem

Poprawa plagiatu Formatowanie Poprawa merytoryczna Poprawa językowa Zamówienie elementu pracy Inne Dodaj swoją pracę w polu poniżej (możesz dodać max.3 załączniki) zaakceptuj politykę prywatności

4.5/5 – (18 votes)

Tematy prac licencjackich i magisterskich

Ekran Twojego urządzenia może być zbyt mały by wyświetlić treść poprawnie. Spróbuj obrócić urządzenie.

키워드에 대한 정보 prawo karne prace licencjackie

다음은 Bing에서 prawo karne prace licencjackie 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  국적 상실 신고 엘에이 | 해외시민권자 국적상실신고 간단히 하는방법 외국국적시민권자 미국 캐나다 호주 뉴질랜드 영국 덴마크 독일 네덜란드 아일랜드 스위스 모든 답변
See also  왓챠 미국 Vpn | 해외에서 한국 넷플릭스 보는 법 Ip우회하는 방법 인기 답변 업데이트

See also  Option Volatility And Pricing Pdf | Understanding Volatility \U0026 Options Pricing: Advanced Options Course - Aug 24Th, 2020 370 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak zmieniać zdania, gdy kopiujesz tekst do pracy licencjackiej?

  • cytowanie
  • omawianie
  • praca dyplomowa
  • jak zmieniać zdania
  • jak pisać licencjat
  • pisanie licencjatu
  • licencjat

Jak #zmieniać #zdania, #gdy #kopiujesz #tekst #do #pracy #licencjackiej?


YouTube에서 prawo karne prace licencjackie 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak zmieniać zdania, gdy kopiujesz tekst do pracy licencjackiej? | prawo karne prace licencjackie, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment