Studia W Walii Opinie | Studia W Walii? Yes You Can! 2424 투표 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “studia w walii opinie – Studia w Walii? Yes you can!“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 StudiawAnglii .pl 이(가) 작성한 기사에는 조회수 689회 및 좋아요 11개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

studia w walii opinie 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Studia w Walii? Yes you can! – studia w walii opinie 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Pytaliście jaka jest Walia i czy warto tam studiować? Jedziemy i sprawdzamy: University of South Wales, czarny koń rankingów: 8 uczelnia z TOP100!. Oglądamy na początek wydział Aerospace. Ciekawe inżynierskie kierunki z super widokami na atrakcyjną i dobrze płatną pracę. Certyfikowane kwalifikacje respektowane na całym świecie.

studia w walii opinie 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Walia | Najlepsze uczelnie |Jak wyglądają studia w Walii?

Średnia 4.5/5 na podstawie 2 opinii. Spis treści. Studia w …

+ 여기에 자세히 보기

Source: lagunita.education

Date Published: 2/25/2022

View: 5304

Opinie – Studia w Anglii

W ogóle większość operacji na studiach odbywa się przez Internet. Pod względem imprez… Trzeba przyznać, ze imprezy studenckie są bardzo popularną i są …

+ 여기에 표시

Source: www.studiawanglii.info

Date Published: 4/13/2022

View: 5818

Opinie – Studia w Anglii i Londynie

Rozpoczęli oni studia na różnych uniwersytetach i kierunkach, na studiach przedlicencjackich, magisterskich jak i licencjackich – od pierwszego roku lub …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.studiabrytyjskie.com

Date Published: 3/3/2021

View: 3221

Studia w Anglii: opinie, kierunki, wymagania, koszty, po Brexicie

Jeśli nie spełniasz powyższych warunków, nie przysługuje Ci pożyczka rządowa na studia w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii. 5. Studia w Anglii – Wymagania.

+ 여기에 보기

Source: educat.study

Date Published: 10/26/2021

View: 689

주제와 관련된 이미지 studia w walii opinie

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Studia w Walii? Yes you can!. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Studia w Walii? Yes you can!
Studia w Walii? Yes you can!

주제에 대한 기사 평가 studia w walii opinie

  • Author: StudiawAnglii .pl
  • Views: 조회수 689회
  • Likes: 좋아요 11개
  • Date Published: 2016. 7. 11.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=fD7ctAMzrWM

Ile kosztują studia w Walii?

Obecnie wysokość czesnego jest zależna od rodzaju studiowanego kierunku i waha się od 20,00 funtów rocznie do nawet 53,038 funtów za kierunki medyczne.

Jak studiowac za darmo w UK?

Studia w Anglii

Czesnego za studia na poziome undergraduate (BA Degree) można nie płacić przez cały okres studiów dzięki specjalnej pożyczce, która sfinansuje całość czesnego za studia undergraduate. Pożyczkę rozpoczyna się spłacać dopiero w momencie uzyskiwania odpowiednich zarobków.

Ile kosztują studia w Londynie?

Wysokość czesnego na studiach magisterskich

różni się w zależności od kierunku studiów oraz uczelni. Wynosi ono jednak średnio 11 tys. funtów – zwykle od ok. £8.000 do £14.000 (choć są i wyjątki – jednym z nich są kursy MBA czy rozchwytywane kierunki na topowych uczelniach, zwłaszcza londyńskich).

Ile kosztują studia w Austrii?

Na austriackich uniwersytetach nauka dla obywateli UE jest bezpłatna, o ile minimalny okres studiów nie został przekroczony o więcej niż dwa semestry. Jeśli do tego doszło – opłata wynosi 363,36 euro za semestr.

Czy studia w Anglii są trudne?

Dlatego w Anglii w przeciwieństwie do Polski – nie każdy studiuje. Dobre kierunki na renomowanych uczelniach są trudne, pracochłonne i czasochłonne. W wielu przypadkach wymagana jest intensywna praca indywidualna, a egzaminy są pisane w warunkach maturalnych.

Czy życie w Anglii jest drogie?

Koszty życia w Anglii zależą od różnych czynników, jednym wystarczy 300 funtów na życie, inni potrzebują ok 3 tys. funtów, czyli 10 razy więcej.

Gdzie są darmowe studia dla Polaków?

Polscy maturzyści mogą studiować w całej Unii Europejskiej na takich samych zasadach, które obowiązują obywateli danego kraju. Darmowe są uczelnie w Niemczech, w Austrii oraz w Skandynawii.

Ile lat trwają studia w UK?

Czas trwania – 3 lata (180 punktów ECTS). Wybrane studia licencjackie trwają 4 lata, gdyż po drugim roku studiów kolejne są przeznaczone na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Jest to nazywane „Sandwich course”.

Gdzie za granicą są darmowe studia?

Na bezpłatne studia zagraniczne jako obywatele Unii Europejskiej możemy liczyć w:
  • Danii.
  • Norwegii.
  • Szwecji.
  • Finlandii.
  • Niemczech.
  • Austrii.
  • Francji.

Jak utrzymać się na studiach w Anglii?

Studia w Wielkiej Brytanii opierają się głównie o zajęcia praktyczne, które odbywają się 3 razy w tygodniu. Pozostały czas jest wolny. Wielu studentów pożytkuje godziny wolne od szkoły i wybiera pracę na pół etatu. Właściwie 20-30 godzin tygodniowo zdecydowanie wystarcza, aby utrzymać się bez pomocy rodziców.

Ile może zarobić student w Anglii?

Oczywiście kwota zależy od osoby jak będzie zarządzała swoimi pieniędzmi. Pracując 16h tygodniowo zarabiam ok. £1000 miesięcznie. £100-200 pozostałe wydatki np.

Czy trzeba płacić za studia w UK?

Niestety czesne dla osób bez statusu (pre-)settled zaczynających studia od 2021 roku wynosić będzie od 10 do ponad 30 tysięcy funtów rocznie bez możliwości finansowania ich z rządowego kredytu studenckiego.

Ile kosztują studia w Belgii?

Studia w Belgii są płatne, a wysokość czesnego zależy od uczelni, kierunku i stopnia studiów. W roku akademickim 2020/2021 maksymalna opłata za rok nauki nie mogła przekraczać 836 euro (Walonia) i 947 euro (Flandria). Studenci z uboższych rodzin mogą liczyć na znaczące zniżki lub całkowite zniesienie opłat.

Kiedy zaczyna się rok akademicki w Austrii?

1) Rok akademicki w Wiedniu trwa: w semestrze zimowym od października do końca stycznia z około 3 tygodniową przerwą świąteczną. Cały luty to ferie. Semestr letni rozpoczyna się w marcu i trwa do końca czerwca.

Jak zaczac studia w Holandii?

By dostać się na studia I stopnia zwykle wystarczy zdana matura, czyli odpowiednik miejscowego VWO (Voorbereidend wetenschappelijk onderwijs). Polskie dyplomy maturalne uzyskane w szkołach o profilu zawodowym upoważniają tylko do studiów na podobnych kierunkach w Holandii (ścieżka HBO).

Czy studia w Danii są płatne?

Studenci nie ponoszą kosztów czesnego na rzecz uczelni, gdyż studia w Danii dla studentów z Polski bezpłatne dzięki finansowaniu nauki przez rząd duński. Studenci muszą jednak we własnym zakresie pokryć koszty materiałów edukacyjnych, książek, wyjazdów uczelnianych itp., które wynoszą ok. 4000 DKK (ok.

Ile kosztuje akademik w Kopenhadze?

Łączne koszty utrzymania na studiach to kwota między 6000–8000 koron duńskich (DKK) miesięcznie. Koszt zakwaterowania to 3000–4000 koron miesięczne, a wydatki na jedzenie ok. 2000 koron.

Jak studiowac w Danii?

By myśleć o studiach w Danii wystarcza zdana matura. Świadectwo dojrzałości wydane przez liceum profilowane, techniczne lub zawodowe umożliwia dostęp do tych samych kierunków, co w Polsce, uczelnie mogą jednak zażądać dodatkowego potwierdzenia wiedzy z matematyki i jęz. angielskiego.

Jak wyglądają studia w Walii? – Lagunita Education

Studia w Wielkiej Brytanii to marzenie wielu polskich maturzystów. Uczelnie w UK kuszą wysokimi lokatami w światowych rankingach, międzynarodowym środowiskiem i możliwościami rozwoju niespotykanymi w Polsce. Zdecydowana większość Polaków wybiera studia w Anglii, zapominając że Wielka Brytania składa się z czterech części, do których poza Anglią należą też Walia, Szkocja i Irlandia Północna. W niniejszym artykule dowiesz się więcej o studiach w Walii, położonej na południowy zachód od Anglii, ok. 3 godziny drogi samochodem od Londynu.

Studia w Walii to dogodna lokalizacja, niskie koszty i przyjazna atmosfera

Położona w pięknej scenerii pełnej smoków, zielonych wzgórz i średniowiecznych zamków Walia, oprócz studentów, przyciąga tysiące turystów. Jest wyjątkowo przyjaznym środowiskiem do życia, które w przeciwieństwie do innych części Wysp (zwłaszcza Anglii i Londynu) jest wyjątkowo tanie, a przy tym cechuje się najniższym na całych Wyspach Brytyjskich wskaźnikiem przestępczości.

Ile kosztuje cena pokoju lub akademika w Walii?

W przeciwieństwie do Londynu, gdzie typowa cena pokoju lub akademika to 150 funtów za tydzień, w Walii znajdziesz zakwaterowanie o porównywalnym standardzie prawie dwa razy taniej, za około 60-75 tygodniowo. Za jedzenie polscy studenci płacą 20-30 funtów tygodniowo, a więc około 15 godzin pracy całkowicie wystarczy na utrzymanie przyzwoitego standardu życia.

Studia w Walii – ile trwają?

Choć same studia trwają 37-39 tygodni, to na większości uniwersytetów zajęcia mają miejsce 3 razy w tygodniu. Wynika to głównie z przekonania, że studia mają rozwijać zarówno na poziomie osobistym jak i intelektualnym, a więc w dużym stopniu jesteś zachęcany do samodzielności i pracy indywidualnej.

Ile kosztują studia w Walii po Brexicie?

Jeszcze przed Brexitem rząd brytyjski ustalał rokrocznie stałe czesne obowiązujące we wszystkich uczelniach publicznych dla obywateli UK i UE i w 2019 r. wynosiło ono £9250/rok. Niestety, w związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zmieniły się także zasady studiowania na uniwersytetach w Walii dla cudzoziemców, w tym osób z UE.

Obecnie wysokość czesnego jest zależna od rodzaju studiowanego kierunku i waha się od 20,00 funtów rocznie do nawet 53,038 funtów za kierunki medyczne. Od października 2021 zmieniają się również zasady oferowania korzystnych pożyczek studenckich, które dotychczas pokrywały często całe czesne i koszty utrzymania w Walii. Studenci byli zobligowani do rozpoczęcia spłaty takiej pożyczki dopiero po rozpoczęciu pracy o zarobkach wyższych niż 21 tys. funtów rocznie, dlatego taki kredyt był bardzo atrakcyjną opcją.

Zmiana jest o tyle niekorzystna, że osoby, które nie będą miały statusu pre-settled lub settled, nie będą mogły już skorzystać z opcji wzięcia kredytu studenckiego, który zawsze pozwalał studentom z Europy na wygodne finansowanie swoich studiów.

Walia – morze możliwości dla potencjalnych kandydatów

Mimo tak niskich kosztów, walijskie uniwersytety naprawdę mają czym się pochwalić! Walijczycy są nastawieni przede wszystkim na kształcenie specjalistów w danej dziedzinie (w przeciwieństwie do Polski, gdzie kształci się teoretyków, ludzi renesansu, o szerokiej, ale płytkiej wiedzy). Na zajęciach jest mniej teorii, a więcej praktyki. Swansea University zainwestował ostatnio miliony funtów w laboratoria dla biologii morskiej. Posiada również symulatory lotów dla studentów inżynierii. Wykładowcy odnoszą się z szacunkiem do studentów, nikt nie spogląda na nikogo z góry.

Jak wyglądają relacje uniwersyteckie?

Relacje są zdecydowanie mniej oficjalne niż w Polsce, a student jest traktowany jak osoba, która ma potem coś osiągnąć coś w życiu. Jeśli mu nie idzie nauka, wykładowcy są skłonni pomóc mu, zamiast go oblać. Poza tym nie zdarzają się takie sytuacje jak oblewanie 75% studentów. Wykładowca, który by się do tego posunął, najprawdopodobniej zostałby zwolniony.

Zakłada się, że studia mają przede wszystkim przygotować do przyszłej pracy, więc uczelnie nawiązują partnerstwa z największymi korporacjami, aby studenci mogli sprawdzać nabytą wiedzę w praktyce. University of South Wales współpracuje z British Airways, BBC, Rolls-Roycem i Microsoftem. Tego rodzaju partnerstwa umożliwiają organizowanie lukratywnych staży i praktyk dla najlepszych studentów.

Większość uniwersytetów oferuje pomoc w znalezieniu pracy zarówno dorywczej, jak i zawodowej. Posiadają osobistych doradców zawodowych, organizują warsztaty i targi pracy. W związku z niskim bezrobociem w Wielkiej Brytanii, tego rodzaju eventy naprawdę skutecznie pomagają w znalezieniu swojej pierwszej poważnej pracy.

Uczelnie Walia i ich wysoki poziom nauczania

Jak już napisaliśmy w poprzedniej części artykułu, Walia może pochwalić się bardzo dobrymi uniwersytetami, na których kładzie się nacisk na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Uczelnie w Walii są świetną alternatywą dla osób, które szukają wysokiego poziomu nauczania i niższych kosztów utrzymania na studiach zagranicznych. Sprawdź najlepsze uniwersytety w Walii!

Cardiff University

W rankingach najwyżej oceniany jest Cardiff University zajmujący miejsce w trzeciej dziesiątce rankingu brytyjskich uczelni. Warto pamiętać, że brytyjskie uczelnie należą do najlepszych na świecie, a więc nawet 26. miejsce oznacza naprawdę wysoki poziom. Sam uniwersytet w Cardiff specjalizuje się m.in. w medycynie, z której jest notowany w rankingach w pierwszej piątce w Wielkiej Brytanii. Na dodatek Cardiff został okrzyknięty najbezpieczniejszym miastem w Wielkiej Brytanii.

Swansea University

Swansea University to kolejna znana uczelnia w Walii, która powstała w 1920 roku. Uniwersytet położony jest w malowniczej okolicy, niedaleko od centrum Swansea. Obecnie liczy około 24 000 studentów, którzy na zajęciach zgłębiają wiedzę z najrozmaitszych kierunków. Pełna lista dostępnych kursów znajduje się tutaj.

Aberyswyth University

Uniwersytet w Aberyswyth powstał w 1872 roku i jest zaliczany raczej do uczelni “ze średniej półki” ze względu na ogólny poziom nauczania. Cechuje się za to jednym z najlepszych “student experience” w całej Wielkiej Brytanii! Jest ulokowany na wybrzeżu i oferuje szeroką gamę stypendiów, dlatego warto wziąć go pod uwagę.

Bangor University

Uniwersytet Bangor został założony w 1882 roku i został zaliczony do rankingu 40 najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii pod względem jakości prowadzonych badań. Sprawdź listę dostępnych kierunków.

Ranking uczelni Walia. Które są najlepsze?

Pełny ranking sporządzony przez Complete University Guide Ltd. znajdziesz pod tym linkiem.

Pomożemy Ci w skutecznej rekrutacji na studia w Walii!

Coraz więcej osób, które mają ambicję by studiować za granicą, wie jak bardzo przydatne w całym procesie aplikacji jest wsparcie mentora oraz doświadczonych instruktorów, którzy pomogą Ci się dobrze przygotować do wymaganych egzaminów i rozmów rekrutacyjnych. Przeprowadzimy Cię przez cały proces aplikacji, udzielając nieocenionego wsparcia na każdym z jej etapów. Z naszą pomocą będziesz miał pewność, że wszystkie formalności związane z rekrutacją zostały dopięte, a Ty jesteś dobrze przygotowany do wymaganych testów wstępnych! Zawalcz z nami o swoje marzenia o studiowaniu za granicą. Zamów bezpłatną rozmowę – wszystko Ci wyjaśnimy!

Zobacz, jak Ula pomoże Ci rozpocząć wymarzone studia w UK

Oceń artykuł:

Jak wyglądają studia w Walii? – Lagunita Education

Studia w Wielkiej Brytanii to marzenie wielu polskich maturzystów. Uczelnie w UK kuszą wysokimi lokatami w światowych rankingach, międzynarodowym środowiskiem i możliwościami rozwoju niespotykanymi w Polsce. Zdecydowana większość Polaków wybiera studia w Anglii, zapominając że Wielka Brytania składa się z czterech części, do których poza Anglią należą też Walia, Szkocja i Irlandia Północna. W niniejszym artykule dowiesz się więcej o studiach w Walii, położonej na południowy zachód od Anglii, ok. 3 godziny drogi samochodem od Londynu.

Studia w Walii to dogodna lokalizacja, niskie koszty i przyjazna atmosfera

Położona w pięknej scenerii pełnej smoków, zielonych wzgórz i średniowiecznych zamków Walia, oprócz studentów, przyciąga tysiące turystów. Jest wyjątkowo przyjaznym środowiskiem do życia, które w przeciwieństwie do innych części Wysp (zwłaszcza Anglii i Londynu) jest wyjątkowo tanie, a przy tym cechuje się najniższym na całych Wyspach Brytyjskich wskaźnikiem przestępczości.

Ile kosztuje cena pokoju lub akademika w Walii?

W przeciwieństwie do Londynu, gdzie typowa cena pokoju lub akademika to 150 funtów za tydzień, w Walii znajdziesz zakwaterowanie o porównywalnym standardzie prawie dwa razy taniej, za około 60-75 tygodniowo. Za jedzenie polscy studenci płacą 20-30 funtów tygodniowo, a więc około 15 godzin pracy całkowicie wystarczy na utrzymanie przyzwoitego standardu życia.

Studia w Walii – ile trwają?

Choć same studia trwają 37-39 tygodni, to na większości uniwersytetów zajęcia mają miejsce 3 razy w tygodniu. Wynika to głównie z przekonania, że studia mają rozwijać zarówno na poziomie osobistym jak i intelektualnym, a więc w dużym stopniu jesteś zachęcany do samodzielności i pracy indywidualnej.

Ile kosztują studia w Walii po Brexicie?

Jeszcze przed Brexitem rząd brytyjski ustalał rokrocznie stałe czesne obowiązujące we wszystkich uczelniach publicznych dla obywateli UK i UE i w 2019 r. wynosiło ono £9250/rok. Niestety, w związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zmieniły się także zasady studiowania na uniwersytetach w Walii dla cudzoziemców, w tym osób z UE.

Obecnie wysokość czesnego jest zależna od rodzaju studiowanego kierunku i waha się od 20,00 funtów rocznie do nawet 53,038 funtów za kierunki medyczne. Od października 2021 zmieniają się również zasady oferowania korzystnych pożyczek studenckich, które dotychczas pokrywały często całe czesne i koszty utrzymania w Walii. Studenci byli zobligowani do rozpoczęcia spłaty takiej pożyczki dopiero po rozpoczęciu pracy o zarobkach wyższych niż 21 tys. funtów rocznie, dlatego taki kredyt był bardzo atrakcyjną opcją.

Zmiana jest o tyle niekorzystna, że osoby, które nie będą miały statusu pre-settled lub settled, nie będą mogły już skorzystać z opcji wzięcia kredytu studenckiego, który zawsze pozwalał studentom z Europy na wygodne finansowanie swoich studiów.

Walia – morze możliwości dla potencjalnych kandydatów

Mimo tak niskich kosztów, walijskie uniwersytety naprawdę mają czym się pochwalić! Walijczycy są nastawieni przede wszystkim na kształcenie specjalistów w danej dziedzinie (w przeciwieństwie do Polski, gdzie kształci się teoretyków, ludzi renesansu, o szerokiej, ale płytkiej wiedzy). Na zajęciach jest mniej teorii, a więcej praktyki. Swansea University zainwestował ostatnio miliony funtów w laboratoria dla biologii morskiej. Posiada również symulatory lotów dla studentów inżynierii. Wykładowcy odnoszą się z szacunkiem do studentów, nikt nie spogląda na nikogo z góry.

Jak wyglądają relacje uniwersyteckie?

Relacje są zdecydowanie mniej oficjalne niż w Polsce, a student jest traktowany jak osoba, która ma potem coś osiągnąć coś w życiu. Jeśli mu nie idzie nauka, wykładowcy są skłonni pomóc mu, zamiast go oblać. Poza tym nie zdarzają się takie sytuacje jak oblewanie 75% studentów. Wykładowca, który by się do tego posunął, najprawdopodobniej zostałby zwolniony.

Zakłada się, że studia mają przede wszystkim przygotować do przyszłej pracy, więc uczelnie nawiązują partnerstwa z największymi korporacjami, aby studenci mogli sprawdzać nabytą wiedzę w praktyce. University of South Wales współpracuje z British Airways, BBC, Rolls-Roycem i Microsoftem. Tego rodzaju partnerstwa umożliwiają organizowanie lukratywnych staży i praktyk dla najlepszych studentów.

Większość uniwersytetów oferuje pomoc w znalezieniu pracy zarówno dorywczej, jak i zawodowej. Posiadają osobistych doradców zawodowych, organizują warsztaty i targi pracy. W związku z niskim bezrobociem w Wielkiej Brytanii, tego rodzaju eventy naprawdę skutecznie pomagają w znalezieniu swojej pierwszej poważnej pracy.

Uczelnie Walia i ich wysoki poziom nauczania

Jak już napisaliśmy w poprzedniej części artykułu, Walia może pochwalić się bardzo dobrymi uniwersytetami, na których kładzie się nacisk na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Uczelnie w Walii są świetną alternatywą dla osób, które szukają wysokiego poziomu nauczania i niższych kosztów utrzymania na studiach zagranicznych. Sprawdź najlepsze uniwersytety w Walii!

Cardiff University

W rankingach najwyżej oceniany jest Cardiff University zajmujący miejsce w trzeciej dziesiątce rankingu brytyjskich uczelni. Warto pamiętać, że brytyjskie uczelnie należą do najlepszych na świecie, a więc nawet 26. miejsce oznacza naprawdę wysoki poziom. Sam uniwersytet w Cardiff specjalizuje się m.in. w medycynie, z której jest notowany w rankingach w pierwszej piątce w Wielkiej Brytanii. Na dodatek Cardiff został okrzyknięty najbezpieczniejszym miastem w Wielkiej Brytanii.

Swansea University

Swansea University to kolejna znana uczelnia w Walii, która powstała w 1920 roku. Uniwersytet położony jest w malowniczej okolicy, niedaleko od centrum Swansea. Obecnie liczy około 24 000 studentów, którzy na zajęciach zgłębiają wiedzę z najrozmaitszych kierunków. Pełna lista dostępnych kursów znajduje się tutaj.

Aberyswyth University

Uniwersytet w Aberyswyth powstał w 1872 roku i jest zaliczany raczej do uczelni “ze średniej półki” ze względu na ogólny poziom nauczania. Cechuje się za to jednym z najlepszych “student experience” w całej Wielkiej Brytanii! Jest ulokowany na wybrzeżu i oferuje szeroką gamę stypendiów, dlatego warto wziąć go pod uwagę.

Bangor University

Uniwersytet Bangor został założony w 1882 roku i został zaliczony do rankingu 40 najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii pod względem jakości prowadzonych badań. Sprawdź listę dostępnych kierunków.

Ranking uczelni Walia. Które są najlepsze?

Pełny ranking sporządzony przez Complete University Guide Ltd. znajdziesz pod tym linkiem.

Pomożemy Ci w skutecznej rekrutacji na studia w Walii!

Coraz więcej osób, które mają ambicję by studiować za granicą, wie jak bardzo przydatne w całym procesie aplikacji jest wsparcie mentora oraz doświadczonych instruktorów, którzy pomogą Ci się dobrze przygotować do wymaganych egzaminów i rozmów rekrutacyjnych. Przeprowadzimy Cię przez cały proces aplikacji, udzielając nieocenionego wsparcia na każdym z jej etapów. Z naszą pomocą będziesz miał pewność, że wszystkie formalności związane z rekrutacją zostały dopięte, a Ty jesteś dobrze przygotowany do wymaganych testów wstępnych! Zawalcz z nami o swoje marzenia o studiowaniu za granicą. Zamów bezpłatną rozmowę – wszystko Ci wyjaśnimy!

Zobacz, jak Ula pomoże Ci rozpocząć wymarzone studia w UK

Oceń artykuł:

Studia za granicą Studia w języku angielskim Bezpłatne studia za granicą Studia w Anglii Studia w Danii Studia w Szwecji Studia w Holandii Studia w Wielkiej Brytanii studia za granicą, studia w danii,

Studia w Anglii w pigułce

Dla osób z całej Polski

Studentami mogą zostać osoby z całej Polski. Wystarczy matura lub ukończone studia wyższe i znajomość języka angielskiego.

Studia w Anglii

Studia w Anglii w języku angielskim są odpłatne, a wysokość czesnego zależy od kierunku oraz poziomu studiów (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Czesnego za studia na poziome undergraduate (BA Degree) można nie płacić przez cały okres studiów dzięki specjalnej pożyczce, która sfinansuje całość czesnego za studia undergraduate. Pożyczkę rozpoczyna się spłacać dopiero w momencie uzyskiwania odpowiednich zarobków. Dostępne są również stypendia lub granty, które pokryją część wydatków więcej. Możliwa jest legalna praca podczas studiów.

BA Programme

Programy nauczania na poziomie BA to praktyczne studia inżynierskie lub licencjackie. Studia BA to gwarancja dobrej pracy zarówno w Anglii, Polsce, jak i w całej Europie i na świecie.

Dalsza nauka

Będąc absolwentem jednego z kierunków BA możesz kontynuować naukę bezpośrednio na uczelni w Anglii lub na wybranej wyższej uczelni w całej Europie. W ten sposób zdobędziesz tytuł magistra (MA Degree).

MA Programme

Programy nauczania na poziomie MA to praktyczne studia magisterskie. Studia w Anglii są dwustopniowe, to znaczy aby uzyskać tytył magistra (MA Degree) najpierw należy ukończyć studia na poziomie licencjat/inżynier (BA Degree).

Zakwaterowanie, wyżywienie

Student powinien pokryć koszty zakwaterowania, wyżywienia, dojazdów.

Koszt zakwaterowania, jedzenia, książek, materiałów piśmiennych, podróży i innych podstawowych kosztów wynosi około 6000 GBP do 9000 GBP na rok.

Opłaty

Studenci ponoszą koszty czesnego na rzecz uczelni, gdyż studia w Anglii dla studentów z Polski są odpłatne. Czesnego za studia na poziome undergraduate (BA Degree) można nie płacić przez cały okres studiów dzięki specjalnej pożyczce, która sfinansuje całość czesnego za studia undergraduate. Pożyczkę rozpoczyna się spłacać dopiero w momencie uzyskiwania odpowiednich zarobków. Dostępne są również stypendia lub granty, które pokryją część wydatków. więcej o finansowaniu studiów.

Legalna praca

Studenci z Polski mogą legalnie pracować.

Zarobki wystarczają na pokrycie części kosztów zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy wszystkich do kontaktu z Krajowym Biurem Programu i naszymi Konsultantami Regionalnymi z całej Polski: Dane kontaktowe

Jak się zgłaszać

Procedura rekrutacji kandydatów trwa do 30 czerwca. Aplikuj już dzisiaj!

Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za pomoc i proces rekrutacji.

Koszty magisterki w UK i dostępne finansowanie dla osób z pre-settled

UWAGA

Informacje o kredytach studenckich, finansowaniu i aplikacji o nie, dotyczą tylko osób:

rozpoczynających studia do roku akademickiego 2020/21 (włącznie)

rozpoczynających studia również po Brexicie, ale posiadających status pre-settled lub settled

…i obejmują cały okres studiów. Niestety osoby zaczynające studia jesienią 2021 roku i później, bez statusu pre-settled lub settled nie będą już miały możliwości wzięcia kredytu studenckiego (innymi słowy, będą musiały opłacać studia z własnej kieszeni). Ten rok akademicki (2020/21) jest więc ostatnią szansą na studia w Wielkiej Brytanii na obecnych warunkach. 😞

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić jak w rzeczywistości wyglądają kwestie związane z kapitałem początkowym potrzebnym na wyjazd oraz realiach związanych z kredytem studenckim. Przyjrzyjmy się najpierw wszystkim kosztom, z jakimi powinien się liczyć każdy przyszły student brytyjskiej uczelni.

Kapitał początkowy przed studiami

doradztwo edukacyjne, pomoc przy aplikacji na dowolne uczelnie i wsparcie przed rozpoczęciem studiów a także w ich trakcie ze strony Smart Prospects: £0

egzamin językowy IELTS*: ok. £120 (IELTS wymagany jest tylko od osób, które ukończyły licencjat/inżynierkę w kraju nieanglojęzycznym)

Wysokość czesnego na studiach magisterskich

W przeciwieństwie do studiów licencjackich, wysokość czesnego na studiach magisterskich (MSc, MA, LLM, MEng itd.) różni się w zależności od kierunku studiów oraz uczelni. Wynosi ono jednak średnio 11 tys. funtów – zwykle od ok. £8.000 do £14.000 (choć są i wyjątki – jednym z nich są kursy MBA czy rozchwytywane kierunki na topowych uczelniach, zwłaszcza londyńskich).

Aby sprawdzić cenę konkretnego kierunku na jego stronie internetowej, osoby posiadające przynajmniej status pre-settled powinny patrzeć na koszty dla UK/Home Students.

Rządowy kredyt na czesne

Od 2016 roku, wszyscy studenci z Unii Europejskiej otrzymują kredyt studencki w wysokości do £11.836 w Anglii i do £5.500 w Szkocji. W Anglii, kredyt wystarczy więc na pokrycie większości kursów (poza Master of Business Administration – MBA, o którym wspomnieliśmy wyżej).

A skoro już przy tym jesteśmy, pamiętaj, że aplikując ze Smart Prospects możesz również liczyć na wsparcie w aplikacji o kredyt studencki na studia w Wielkiej Brytanii! ❤️

Warto również dodać, że w Anglii, kredyt otrzymujesz Ty, a nie uczelnia i reszta, która zostanie Ci po opłaceniu czesnego, trafia do Twojej kieszeni. Całą kwotę dostaje się 3 ratach: 33%, 33% i 34%.

Programy w Anglii, na których przysługuje kredyt studencki, to:

MA (Master of Arts),

MSc (Master of Science),

MBA (Master of Business Administration),

MEd (Master of Education),

LLM (Master of Laws),

MFA (Master of Fine Art),

MLitt (Master of Letters),

MMus (Master of Music),

MPhil (Master of Philosophy); chyba, że prowadzi to bezpośrednio do PhD,

MRes (Master of Research); chyba, że prowadzi to bezpośrednio do PhD,

MSt (Master of Studies).

Programy w Anglii takie, jak: MArch (Master of Architecture) oraz MEng (Master of Enginering) pokryte są tym samym kredytem rządowym, co studia licencjackie.

Spłacanie kredytu

Kredyt studencki przysługuje wszystkim obywatelom UE, którzy nie skończyli wcześniej żadnych studiów magisterskich. Jeśli więc spełniasz ten warunek, aplikacja o kredyt staje się czystą formalnością.

Spłacanie kredytu rozpoczyna się po studiach, dopiero w momencie, gdy Twoje zarobki przekroczą 21 tys. funtów rocznie w UK lub 13 tys. funtów w Polsce. Od wszystkiego, co zarobisz powyżej tego pułapu, zostanie co miesiąc potrącone 6%. Warto również dodać, że kredyt po 30 latach zwyczajnie się przedawnia, nawet, jeśli nie został w pełni spłacony. Działa to praktycznie identycznie, jak w przypadku kredytu na studia licencjackie, co dokładnie opisaliśmy tutaj.

Jeśli absolwent pozostanie po studiach w UK, to spłaty przedstawiają się w następujący sposób:

Roczne zarobki Miesięczne zarobki Miesięczna rata kredytu Mniej niż £21000 Mniej niż £1750 £0 £22000 £1833 £5 £25000 £2083 £20 £30000 £2500 £45 £35000 £2916 £70 £40000 £3333 £95

Dodatkowo, kredyt zostaje umarzany po:

– 30 latach od pierwszego kwietnia po ukończeniu studiów (Anglia i Walia),

– 25 latach od pierwszego kwietnia po ukończeniu studiów (Irlandia Północna).

Warunki

Dzięki takim warunkom duża część absolwentów brytyjskich uczelni nie spłaca swojego kredytu do końca, gdyż ten się zwyczajnie przedawnia! Najważniesze warunki kredytu na czesne o których należy pamiętać to:

Forma spłat – Nie musisz się martwić, że w którymś momencie zapomnisz o kredycie, jednocześnie ściągając na siebie windykatora. Przyszli pracodawcy będą automatycznie odliczać ratę co miesiąc z Twojej wypłaty (przed potrąceniem podatku) zanim jeszcze ta trafi na Twoje konto!

– Nie musisz się martwić, że w którymś momencie zapomnisz o kredycie, jednocześnie ściągając na siebie windykatora. Przyszli pracodawcy będą automatycznie odliczać ratę co miesiąc z Twojej wypłaty (przed potrąceniem podatku) zanim jeszcze ta trafi na Twoje konto! Kredyt studencki a zdolność kredytowa – Kredyt studencki nie powinien mieć w przyszłości wpływu na Twoją zdolność kredytową, chyba że Twoja historia kredytowa będzie mocno nadwyrężona nadmiernymi obciążeniami.

– Kredyt studencki nie powinien mieć w przyszłości wpływu na Twoją zdolność kredytową, chyba że Twoja historia kredytowa będzie mocno nadwyrężona nadmiernymi obciążeniami. Kredyt studencki a wyprowadzka za granicę – Jeżeli po ukończeniu studiów zechcesz na stałe wyjechać do innego kraju, będziesz zobowiązany poinformować o tym Student Loans Company i wypełnić formularz Overseas Income Assessment.

– Jeżeli po ukończeniu studiów zechcesz na stałe wyjechać do innego kraju, będziesz zobowiązany poinformować o tym Student Loans Company i wypełnić formularz Overseas Income Assessment. Odsetki – kredyt studencki, oczywiście jak każdy inny, jest minimalnie oprocentowany (rzeczywista wartość oprocentowania jest zależna od inflacji (RPI) – czyli spadku wartości pieniądza, i Twoich zarobków). Dotychczas było to maksymalnie około 6.1% (RPI + max. 3%). Mimo wszystko, niezależnie od odsetek, kwota spłaty (“rata”) jest zawsze taka sama i zależna od Twoich zarobków, a po 30 latach od ukończenia studiów, niezależnie od pozostałej kwoty, kredyt w całości (razem z odsetkami) jest umarzany.

Pieniądze na utrzymanie

Poza opłaceniem czesnego, warto również pomyśleć o zapewnieniu sobie godnych warunków do życia. Poza otrzymaniem częściowego wsparcia finansowego od rodziny, w Wielkiej Brytanii jest kilka sposobów na pozyskanie pieniędzy, które pomogą Ci w utrzymaniu się.

Part-time job – istotne jest, abyś znalazł pracę dorywczą. Pomagają w tym uniwersytety a także najróżniejsze agencje. Najniższa stawka godzinowa w przypadku, gdy masz mniej niż 21 lat wynosi £6.15. Powyżej tej granicy, wzrasta ona do £7.70. Dzięki temu możesz zarobić pieniądze na dużą część swoich wydatków, a nawet utrzymać się samodzielnie, zwłaszcza, że student na brytyjskiej uczelni spędza średnio 15h tygodniowo na zajęciach. Reszta wolnego czasu to idealna okazja na pracę (oczywiście poza nauką).

Scholarships – innym sposobem na uzyskanie gotówki są stypendia oferowane przez uczelnie. Pamiętać należy, że stypendium to ‘nagroda’ za osiągnięcia w nauce. Wymagania różnią się w zależności od szkoły, natomiast jedno jest pewne: większość z nich można spełnić, nawet o tym nie wiedząc.

Porozmawiaj o tym z nami, pomożemy Ci

Jak widać, początkowo niezrozumiałe kwestie finansowe związane ze studiowaniem w Wielkiej Brytanii w rzeczywistości nie są takie straszne. Najważniejszy jest kapitał początkowy, gdyż w trakcie studiów można w wielu przypadkach zapewnić sobie dobre warunki używając oszczędności, wsparcia rodziny oraz pracując i zarabiając na własne utrzymanie. Oczywiście są droższe i tańsze miejsca w których można studiować oraz zdarzają się sytuacje spoza naszej kontroli, więc bardzo ważne jest aby ocenić swoje możliwości, dobrze wybrać uczelnię oraz zaplanować swój budżetu. Nasi aplikanci mogą liczyć na takie właśnie wsparcie jako część pełnej i bezpłatnej usługi którą oferujemy. Odezwij się do nas, połączymy Cię z konsultantem oraz rówieśnikami w podobnej sytuacji i podzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Planowanie i dopełnianie wszelkich formalności dotyczących studiów, finansów czy mieszkania okaże się o wiele bardziej zrozumiałe i proste. Więcej na temat naszego wsparcia, możesz przeczytać tutaj.

Wystarczy założyć konto w Panelu Aplikanta (w pasku MENU) i po zalogowaniu, uzupełnić je. Zdziwisz się, jak szybko się do Ciebie odezwiemy! 👇

Studia w Austrii • eurostudia

Studia w Austrii

Wielowiekowa tradycja, dogodne położenie, światowa rozpoznawalność, świetna infrastruktura i wysoki poziom. Austriackie uczelnie to poważna propozycja dla wszystkich, którzy lubią ciężką pracę, bo wierzą w jej doskonałe efekty. A jeśli jeszcze to wszystko można mieć za darmo…

System nauki i szkolnictwa wyższego

Uczelnie. Studia wyższe oferują 22 uniwersytety (w tym trzy medyczne i sześć artystycznych), oraz kilkanaście kolegiów nauczycielskich i ponad 20 wyższych szkół zawodowych (Fachhochschulen). Tylko te ostatnie w roku akademickim 2020/2021 oferowały 689 kierunków. Wyszukiwarkę wszystkich programów studiów (jest ich ponad 2000) można znaleźć na stronach www.studienwahl.at.

W roku akademickim 2018/2019 na wszystkich austriackich uczelniach studiowało 268 tys. osób, z czego aż jedną czwartą (75,4 tys.) stanowili obcokrajowcy.

Więcej szczegółowych informacji (np. lista wszystkich uniwersytetów w kraju) na stronie Study in Austria.

Stopnie akademickie. Po trzech lub czterech latach nauki uzyskuje się tytuł licencjata (np. Bachelor of Arts lub Bachelor of Science), kolejny rok lub dwa umożliwiają zdobycie tytułu magistra lub inżyniera (Master of Arts lub Master of Science). Z kolei studia jednolite (Diplomstudien) trwają 8-12 semestrów, można po nich otrzymać tytuł np. Doktor/Doktorin der gesamten Heilkunde (doktor medycyny) czy Doktor/Doktorin der Zahnheilkunde (doktor stomatologii). Studia doktoranckie trwają 3 lata.

Rekrutacja – wymagania i formalności

Tryb rekrutacji i dokumenty. Austriackie uczelnie samodzielnie prowadzą rekrutację. By dostać się na studia licencjackie zwykle wystarczy zdana matura, selekcja kandydatów dokonywana jest bowiem na podstawie konkursu świadectw (wyjątki – w dziale Egzaminy). Formularze aplikacyjne dostępne są w internecie. Świadectwo dojrzałości musi być przetłumaczone na język niemiecki i poświadczone przez polskie MSZ lub austriackie przedstawicielstwo w Polsce: konsulat lub ambasadę. Pracownikom wybranej uczelni należy najczęściej dostarczyć kopię dowodu tożsamości, świadectwo maturalne oraz certyfikat znajomości języka niemieckiego (więcej w rozdziale Znajomość języka, certyfikaty). Dodatkowe informacje na stronie www.studyinaustria.at.

Terminy. Na uniwersytetach rekrutacja studentów studiów licencjackich z UE kończy się 5 września (na semestr zimowy) i 5 lutego (na semestr letni). Szczegółowe informacje na uczelniach.

Egzaminy. Egzaminy wstępne organizują uczelnie medyczne i artystyczne. Zdawać trzeba również na architekturę, biologię czy ekonomię – liczba miejsc na tych kierunkach jest bowiem odgórnie ograniczona. Ustny lub pisemny sprawdzian przeprowadzają też wyższe szkoły zawodowe.

Warto dużo wcześniej sprawdzić terminy – bywa, że termin składania dokumentów wypada nawet pół roku przed rozpoczęciem semestru.

Znajomość języka, certyfikaty

Znajomość niemieckiego (najczęściej na poziomie B2 lub C1) jest jednym z podstawowych warunków podjęcia studiów (chociaż ilość kierunków oferowanych w języku angielskim wzrasta – w 2019 r. było to 13%). W zależności od uczelni, honorowane są różne dyplomy, na przykład Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD), wydawany na czterech poziomach. Kursy przygotowawcze organizuje m.in. Instytut Austriacki w Warszawie. Kto chce uczyć się niemieckiego w Austrii, może skorzystać z intensywnych kursów organizowanych w ramach University Preparation Programmes.

W roku akademickim 2020/2021 w wyszukiwarce www.studienwahl.at figurowało 287 kierunków wykładanych w jęz. angielskim. Uczelnie akceptują zwykle certyfikaty EILTS i TOEFL.

Pozwolenie na pobyt

Do Austrii możesz wjechać na podstawie dowodu osobistego. Jeśli jednak nie jesteś turystą, musisz pojawić się w lokalnym urzędzie w ciągu trzech dni roboczych od dnia przyjazdu i złożyć zgłoszenie meldunkowe (Meldezettel) na specjalnym formularzu, podpisane również przez przedstawiciela hotelu/akademiku/schroniska, w którym mieszkasz. Dodatkowo będziesz potrzebować aktu urodzenia, dowodu, że jesteś studentem i paszportu. Gdy zmienisz adres zamieszkania, także musisz zgłosić to władzom. Z kolei przy wyjeździe z kraju należy wycofać swoje zgłoszenie meldunkowe. Szczegóły na stronie www.oead.at i w tym dokumencie.

Dodatkowo – gdy zamierzasz przebywać w Austrii dłużej niż 3 miesiące – musisz w ciągu 4 miesięcy od momentu wjazdu do kraju zgłosić się do lokalnego urzędu (Magistrat, Bezirkshauptmannschaft) po potwierdzenie prawa pobytu (Anmeldebescheinigung). By je otrzymać, powinieneś mieć ze sobą wniosek, dowód osobisty lub paszport, dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne, potwierdzenie posiadania wystarczających środków finansowych oraz dowód, że jesteś studentem – np. legitymację. Wydanie dokumentu kosztuje 15 euro, w przypadku jego braku możesz otrzymać grzywnę w wysokości nawet 250 euro.

Po 5 latach od przyjazdu nabywasz prawa do stałego pobytu. Więcej informacji na stronie migration.gv.at.

Koszty studiów i zakwaterowania

Czesne. Na austriackich uniwersytetach nauka dla obywateli UE jest bezpłatna, o ile minimalny okres studiów nie został przekroczony o więcej niż dwa semestry. Jeśli do tego doszło – opłata wynosi 363,36 euro za semestr. Studentów obowiązuje też opłata na rzecz Austriackiego Związku Studentów (ÖH-Beitrag) w wysokości 20,2 euro oraz ubezpieczenie. Czesne – w różnej wysokości – pobierają też wyższe szkoły zawodowe i uczelnie prywatne.

Utrzymanie i zakwaterowanie. Austria jest droga – na zakwaterowanie i wyżywienie musisz mieć ponad 650 euro miesięcznie. Na rozrywki i książki – dodatkowe 300, co łącznie daje sumę ok. 950 euro. Miejsc w akademikach można poszukać poprzez ÖAD Housing Office. W większości pokoi są telefony, telewizory i dostęp do Internetu, a w cenę zazwyczaj wliczone jest śniadanie. Obowiązuje jednak kaucja, którą trzeba wcześniej opłacić – ok. 450 euro. Kaucji żądają też właściciele wynajmowanych mieszkań – zwykle ok. 1000 euro, wymagają też opłacenia czynszu za trzy miesiące z góry. Koszty utrzymania będą mniejsze, jeśli będziesz pamiętać o przysługujących studentom zniżkach. Obowiązują m.in. w pociągach, tramwajach, teatrach, muzeach, ale także przy zakupie niektórych dóbr codziennego użytku, książek czy w szkołach jazdy. Warto też znaleźć na uczelni prowadzone przez Austriacki Związek Studentów tanie kantyny Mensen.

Życie studenckie

Polacy studiujący w Austrii zwracają uwagę przede wszystkim na znakomite relacje między studentami a wykładowcami. Nie ma dystansu, wszyscy chętnie udzielają rad i rozmawiają otwarcie o problemach i postulatach. Gorzej jest z urzędnikami – ci lubią biurokrację, czasami – choć rzadko – dają też odczuć, że wolą rozmawiać z rodakami, a nie przyjezdnymi. Poziom nauczania – szczególnie w najbardziej renomowanych uczelniach – jest wysoki, ale dobra organizacja i doskonale funkcjonujące multimedialne biblioteki ułatwiają naukę. Austria to doskonałe miejsce dla miłośników narciarstwa, turystyki i muzyki klasycznej. Łatwego życia nie będą natomiast mieli miłośnicy imprez przy piwie. Puby – szczególnie w Wiedniu – są stosunkowo drogie. Za to dużo przyjemniejsze niż np. w Salzburgu.

Stypendia

Polscy studenci mogą skorzystać z kilkudziesięciu programów oferujących stypendia naukowe – szczegółowe informacje dostępne są w wyszukiwarce na stronie www.grants.at. W Austrii można również liczyć na wsparcie socjalne – bezpośrednie (wypłacane w gotówce, do 10 092 euro rocznie) lub pośrednie (np. w postaci ulg podatkowych). Tego rodzaju stypendia uzależnione są m.in. od dochodów i liczebności rodziny. Austria jest jednym z nielicznych krajów w Europie, w których nie istnieje państwowy system kredytów studenckich. Podobnie jest we Włoszech i Republice Czeskiej. Więcej szczegółów w raporcie Eurydice.

Praca dla studenta

Studenci z Polski nie muszą mieć żadnych pozwoleń na pracę. Choć bezrobocie w kraju nad Dunajem jest bardzo niskie (w październiku 2019 r. wynosiło 4,6 proc.), obcokrajowcom o zatrudnienie niełatwo. Podstawą jest dobra znajomość języka niemieckiego, która liczy się nawet przy roznoszeniu ulotek czy sprzątaniu. Średnie roczne wynagrodzenie brutto w Austrii wynosi ok. 30 000 euro. Płaca minimalna nie jest regulowana.

Bazę ofert i pomoc można zdobyć w Austriackim Związku Studentów. Więcej informacji na stronie www.oead.at oraz na stronach austriackiego Urzędu Pracy.

Studia w Anglii

Opinie

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem uczelni w Wielkiej Brytanii i chciałbyś/chciałabyś podzielić się z innymi swoimi przeżyciami związanymi ze studiami zachęcamy do kontaktu z nami – napisz maila zatytułowanego “Studia w Anglii – Opinie”, a my umieścimy je na naszej stronie 🙂

Pokrótce o studiach i życiu w Anglii…

Mamy na imię Justyna i Paweł. Nasza przygodę z Uniwersytetem w Wolvehampton zaczęliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Oboje studiujemy Tourism Managent na wydziale Sport, Art. and Leisure w miasteczku Walsall. Po półrocznym doświadczeniu możemy stwierdzić ze jesteśmy z naszej decyzji zadowoleni, ponieważ…

Pod względem edukacji…

Uniwersytet posiada dobrze wyposażoną bibliotekę, dzięki, której nie musimy kupować potrzebnych podręczników. Istnieje możliwość wypożyczania laptopów na 2 tygodnie z możliwością przedłużania.

Większość nauczycieli jest bardzo przyjazna i chętna do współpracy. Rozumieją, że dla międzynarodowych studentów początki mogą być trudne i cały czas oferują nam wsparcie i pomoc w doskonaleniu języka.

Każdy student posiada swoją wirtualną przestrzeń na szkolnym serwerze, na której udostępnionych jest wiele udogodnień, takich jak: plany zajęć, dane do wszystkich wykładowców, bieżące wykłady prezentowane w postaci slajdów w Power Poincie. Każdy ma dodatkowo program zwany e-portfolio, w którym przez cały czas trwania studiów buduje się swoje CV i swoją przyszłą karierę zawodową. W ogóle większość operacji na studiach odbywa się przez Internet.

Pod względem imprez…

Trzeba przyznać, ze imprezy studenckie są bardzo popularną i są nieodłączną częścią naszych studiów. Wszystko zawsze zaczyna się w Student Union Bar, który otwarty jest 7 dni w tygodniu…. Ludzie zbierają się tam zawsze w poniedziałki i środy przed dużymi imprezami w takich klubach jak Insomnia, WS1, Club 54 czy Chicago, do których przenoszą się zwykle po godzinie 11p.m. Co więcej, aby ułatwić nam imprezowanie uniwerek zapewnia nam darmowy transport z akademików do klubów w centrum. Bardzo często w poniedziałki zbierają się większe ekipy i ruszamy do klubu OCEANA w Wolvehampton. Podroż tam trwa 30 min i jak zwykle transport jest zapewniony z tym ze za 2funty w obie strony. Klub ten jest bardzo ekskluzywny i znajduje się tam 5 rożnych sal. Każda z nich jest stylizowana na inne miasto i jest tam inna muzyka. Ceny alkoholi na imprezach studenckich to sprawy groszowe, od 1-3 funtów za super drinki (uwaga u nich shot to 25ml a nie jak u nas 50ml) Wejścia są zazwyczaj bezpłatne przed 10 p.m., poza tym można często wygrać wejściówki lub zniżki na drinki.

Trzeba przyznać Anglikom ze potrafią się bawić i robią to często…ale my Polacy na pewno przebijamy ich w piciu 😛 No i możecie być pewni ze jak już tam pojedziecie to nikt nie pozwoli wam siedzieć w pokoju, gdyż pierwszy tydzień to czas na poznanie i integrację…..nawet siłą wyciągną was z pokoi, żeby się poznać

Napływ ludu z nad Wisły i Warty…… czyli Polacy w England.

Oni są wszędzie….nigdy nie będziecie czuć się obco. Polacy pracują w bankach, w agencjach pracy, w sklepach… Nie mówiąc już ze non-stop ich słychać na ulicy. Czasem można się pomylić, gdyż po filmie „Borat” co 2 obywatel Anglii potrafi powiedzieć „Jak się masz”

Jest bardzo dobrze pod względem polskiego jedzenia. Jest kilka sklepów gdzie półki uginają się od polskich produktów takich jak na przykład mleko łaciate czy pasztet pomidorowy. Ostatnio Polacy otworzyli nawet piekarnię, więc mamy na bieżąco świeży polski chlebek.

Mimo tego, że angielskie jedzenia nie jest za dobre, nie da się tam zginąć…. Turcy dbają o to oferując nam super zestawy obiadowe Fish&Chips lub Chicken&Chips za mniej niż 5 funtów.

My pracujemy 2 dni w tygodniu po 5h jako barmani i to nam starcza na jedzenie, imprezy i jakieś ciuszki. I to wystarczy na utrzymanie, gdyż akademik opłacamy z pożyczki studenckiej.

Ceny biletów autobusowych to 1funt za przejażdżkę po mieście, natomiast jeśli chcecie dostać się do Birmingham to trzeba zapłacić 1,4funta.

Podróżowanie między Campusami gdzie Uniwersytet ma wydziały odbywa się za darmo szkolnym autobusem.

Polecamy Justyna Paweł

Dlaczego Anglia?

Tak naprawdę istnieje wiele powodów, aby tu studiować. Przede wszystkim daje to dużo możliwości, nie tylko, jeśli chodzi o wybrany kierunek, ale także w odniesieniu do innych języków obcych czy tez sportów. Dzięki temu oprócz studiowania jednego wybranego przedmiotu można dodatkowo rozwijać się w różnorodny sposób. Poza tym, poznaje się tu ludzi z całego świata, ich zwyczaje, kulturę i odmienne do znanych zachowania. Wszystko to sprawia ze podjęcie tak ważnej decyzji okazuje się być warte głębszej rozwagi, najlepiej przekonać się jednak samemu, nie będziecie tego żałować!

Jeśli chodzi o studentów i miejsca gdzie mogą kupić coś po okazyjnej cenie to jest ich kilka. Nie będę tu pisać o Beatties, które jest po prostu za drogie na studencka kieszeń. Sklepy, które są najbardziej popularne to, np. Topshop, Topman, Burton czy River Island ulokowane na Dudley Street zaraz obok Quens Square. W Mander Centre godne uwagi są sklepy jak Dorothy Perkins czy Bench. Są to marki znane i noszone przez większość młodych ludzi, lecz niestety nie najtańsze. Jeśli ktoś chce ubierać się taniej, a niekoniecznie gorzej może zajrzeć do Primarka (Dudley street), który jest tanią marką dla każdego. Dla kogoś, kto lubi fajne okazje polecam TK Maxx gdzie w sprzedaży są rzeczy z zeszłego sezonu. Kupić tam można np. oryginalne jeansy Calvina Cleina za 12 funtów.

RK

Event & Venue Management to moduł przygotowujący do pracy w biznesie rozrywkowym.

Wykłady urozmaicone są w zadania praktyczne, często mają miejsce poza budynkiem uniwersytetu. Na studia w Anglii zdecydowałam się ze względu na różnorodność kursów akademickich. Co więcej, tutejszy rynek pracy jest otwarty na ambitnych młodych ludzi. Wykładowcy są wyrozumiali, pomocni i bardzo chętnie udzielają rad. Duża różnorodność pomocy naukowych sprawia ze nauka jest ciekawa i przychodzi z łatwością. To idealny kierunek dla każdego, kto ma trochę pewności siebie i jest gotowy na wyzwania.

JK

Cześć!

Jestem studentką pierwszego roku na Uniwersytecie w Wolverhampton na kierunku International Hospitality Management.

Dlaczego wybrałam te studia? Ponieważ zawsze fascynowały mnie podróże i poznawanie ludzi z innych krajów i kultur. Wybrałam studia w Wielkiej Brytanii również ze względu na doskonałą możliwość poznania języka i ofertę mojego wymarzonego kierunku.

Długo się wahałam nad wyborem tego, co bym chciała dokładnie zrobić w zakresie rekreacji,ponieważ wszystkie zajęcia są prowadzone w sposób bardzo ciekawy i oferują nie tylko wiedzę, ale i uczą wielu niezbędnych i przydatnych umiejętności. Po pierwszym semestrze jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru, bo nie tylko poznałam wielu ciekawych ludzi, ale i nauczyłam się kreatywności.

Niestety studiowanie za granica ma jeden podstawowy minus- brak rodziny. Na większość z nas nie czeka już mama z obiadkiem po zajęciach, tylko jest tysiące kilometrów od nas. To ma tez swoja dobra stronę, ponieważ uczy samodzielności i odpowiedzialności. Mobilizuje to także do poznawania innych ludzi z naszego otoczenia.

Oczywiście mimo to ze jak na każdych studiach trzeba się tu uczyć jest tez czas na rozrywkę. Uniwersytet organizuje szereg imprez oraz czynnie działa Klub Studencki z barem gdzie można wyjść wieczorem, porozmawiać z przyjaciółmi i potańczyć.

Jeżeli kiedykolwiek myśleliście nad studiowaniem w Wolverhampton i wiecie ze jest to cos dla Was- nie zastanawiajcie się dłużej! Nie przegapcie tej szansy. Ja z niej skorzystałam.

Studia w Anglii i Londynie

Episteme, w ciągu wieloletniej już działalności, zorganizowało studia w Wielkiej Brytanii dla znacznej ilości kandydatów z Polski. Rozpoczęli oni studia na różnych uniwersytetach i kierunkach, na studiach przedlicencjackich, magisterskich jak i licencjackich – od pierwszego roku lub kontynuując studia rozpoczęte w Polsce, od drugiego czy trzeciego roku.

Przedstawiamy wypowiedzi dwudziestu z nich. Można się z nich wiele dowiedzieć o stylu nauczania na uniwersytetach reprezentowanych przez Episteme, wykładowcach, przyjaznej atmosferze na studiach, świetnym wyposażeniu uczelni, życiu studenckim, stosunkowo małej ilości zajęć na studiach, łatwości połączenia studiów z pracą zarobkową, możliwości utrzymania się z własnej pracy w czasie studiów etc.

키워드에 대한 정보 studia w walii opinie

다음은 Bing에서 studia w walii opinie 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  주안 에 우린 하나 | Welove - 기대 [주 안에 우린 하나] (With 천강수/기대 원작자) 20848 좋은 평가 이 답변
See also  클렌징 밤 사용법 | 화장 지울 때 클렌징 오일말고 클렌징밤 한 번만 써보세요 제발.. 신세계입니다 진짜 12900 명이 이 답변을 좋아했습니다

See also  버즈 플러스 한쪽 연결안됨 | 갤럭시 버즈 한 쪽이 연결이 안될때 해결 방법! (과방전) 최근 답변 64개

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Studia w Walii? Yes you can!

  • studia w Anglii
  • studia w Wielkiej Brytanie
  • Study in Britain
  • studia w Londynie
  • studiawanglii
  • studia w Walii
  • study in the UK

Studia #w #Walii? #Yes #you #can!


YouTube에서 studia w walii opinie 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Studia w Walii? Yes you can! | studia w walii opinie, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment