Wzór Skargi Na Pocztę Polską | Historia \”Walki\” Z Pocztą Polską 상위 62개 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “wzór skargi na pocztę polską – HISTORIA \”walki\” Z POCZTĄ POLSKĄ“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 PatiTV 이(가) 작성한 기사에는 조회수 8,203회 및 좋아요 270개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

wzór skargi na pocztę polską 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 HISTORIA \”walki\” Z POCZTĄ POLSKĄ – wzór skargi na pocztę polską 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Kochani,
Wiem, że cześć z Was mogła widzieć już ten film z zeszły czwartek ponieważ był dostępny ok 1 godziny na kanale. Niestety w wyniku jakiś błędów na YT musiałam go usunąć i dodać na nowo.
Ps. Znów coś się stało z dźwiękiem w pierwszych 10 sekundach. Przepraszam, potem film jest już jak trzeba 🙂 Pozdrawiam!
Kliknij aby subskrybować ► http://bit.ly/kanalPatiTV
Moje media społecznościowe:
INSTAGRAM ► http://bit.ly/instaPatiTV
FACEBOOK ► http://bit.ly/fbPatiTV
Adres korespondencyjny: PatiTV skr. poczt. 10,
43-100 Tychy
Playlisty:
– Vlogi http://bit.ly/vlogiPatiTV
– Macierzyństwo http://bit.ly/macierzyństwo
– Moja ciąża http://bit.ly/ciążaPatiTV
– Poznaj swoje prawa: http://bit.ly/PrawaPatiTV
– Seria świąteczna: http://bit.ly/święta2016

wzór skargi na pocztę polską 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

gotowy wzór skarga na listonosza + darmowy pdf do druku

Listonosz nie doręcza poleconych – gotowy wzór skarga na … lub poczty elektronicznej na adres: [email protected].

+ 여기에 표시

Source: aleksandranajda.com

Date Published: 1/13/2021

View: 8575

Wzór skargi na nieprawidłowości w doręczaniu przesyłek …

Z usług Poczty Polskiej i tak muszę korzystać, bowiem ani w kioskach, ani w LOT nie ma możliwości zawarcia umowy o świadczenie usługi …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: palestrapolska.wordpress.com

Date Published: 1/21/2022

View: 7815

Jak złożyć skargę na listonosza?

Można to zrobić przez formularz reklamacyjny, jaki znajdziemy na stronie Poczty Polskiej. CZYTAJ TEŻ Czy pośpiech kuriera to agresywna praktyka rynkowa? Skarga …

+ 여기에 보기

Source: www.dziennikprawny.pl

Date Published: 8/4/2021

View: 4298

Skarga na pocztę polską wzór – artykuły

Domki letniskowe na sprzedaż w atrakcyjnych cenach! Poczta Polska wystawia co pewien czas na sprzedaż nieruchomości, które obecnie nie są już wykorzystywane…

+ 여기에 자세히 보기

Source: lubliniec.naszemiasto.pl

Date Published: 9/4/2021

View: 4582

Jak napisać skargę na pocztę polską – wzorydoksow.pl

Nie jest to jej jedyny grz… – Ludzie z piekła rodemZnaleziono 51 interesujących stron dla frazy wzór skarga na pracownika urzędu poczty w …

+ 여기에 보기

Source: wzorydoksow.pl

Date Published: 4/7/2022

View: 1605

Jak napisać skargę na pocztę polską – dokumentarz.pl

Oto przykładowy wzór skargi do PIP: Należy też zaznaczyć, że skarga na pracodawcę może zostać skierowana i do innych instytucji takich jak urząd …

+ 여기에 보기

Source: dokumentarz.pl

Date Published: 9/3/2022

View: 3530

Wzór skargi poczta polska – dokumentowo.pl

Skarga jest to pismo kierowane do jakiejś instytucji.. Złożyłem reklamację, którą Poczta Polska rozpatrzyła negatywnie powołując się na Art …

+ 여기에 표시

Source: dokumentowo.pl

Date Published: 3/17/2021

View: 7990

주제와 관련된 이미지 wzór skargi na pocztę polską

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 HISTORIA \”walki\” Z POCZTĄ POLSKĄ. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

HISTORIA \
HISTORIA \”walki\” Z POCZTĄ POLSKĄ

주제에 대한 기사 평가 wzór skargi na pocztę polską

  • Author: PatiTV
  • Views: 조회수 8,203회
  • Likes: 좋아요 270개
  • Date Published: 2017. 4. 18.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=h2wx0XqYaMM

Jak napisać skargę do Poczty Polskiej?

Skargę lub wniosek można wnieść:
  1. pisemnie na adres Biuro Wsparcia Klientów ul. …
  2. za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie https://www.poczta-polska.pl/reklamacje/,
  3. ustnie do protokołu w każdej placówce pocztowej oraz w Biurze Wsparcia Klientów w siedzibie Centrali Spółki przy ul.

Gdzie złożyć skargę na działanie poczty?

2. nie później niż po upływie 30 dni od dnia nadania przesyłki listowej. Skargę można złożyć w każdej placówce Poczty Polskiej. Powinna być ona sporządzona w formie pisemnej, ustnej do protokołu, elektronicznej bądź w innej, która ujawnia wolę skarżącego w sposób dostateczny.

Jak złozyc skarge na listonosza?

Jak informuje Poczta, skargi i wnioski można wnieść pisemnie, jak i „telegraficznie” (!) za pomocą faksu lub osobiście w Biurze Wsparcia Klientów. Szczegółowe dane pod tym linkiem. Nie ma jednak wątpliwości, że najmniej stracimy czasu, wypełniając formularz online.

Jak napisac do Poczty Polskiej?

Pisemnie skontaktujemy się z przedsiębiorstwem na adres mailowy: kontakt@pocztapolska.pl i adres stacjonarny: Poczta Polska, ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940, Warszawa.

Kto nadzoruje Pocztę Polska?

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę dostępności usług pocztowych. Izba sprawdzi, jak Poczta Polska SA wykonuje zadania operatora wyznaczonego do świadczenia powszechnych usług pocztowych.

Gdzie składać reklamację na Pocztę Polska?

Zgodnie z aktualnymi zapisami prawa pocztowego, adresat bądź nadawca mogą zgłosić reklamację w każdej placówce operatora pocztowego, który zawarł umowę o świadczenie usługi pocztowej z nadawcą. Poczta Polska posiada własne druki reklamacyjne, które można otrzymać w każdej placówce pocztowej.

Ile można zadać odszkodowania od Poczty Polskiej?

za zaginięcie listu poleconego przysługuje odszkodowanie w wysokości maksymalnie 145 zł (50 krotność opłaty pobranej); za zaginięcie paczki pocztowej przysługuje odszkodowanie w wysokości żądanej przez reklamującego, nie wyższej jednak niż 10-krotność opłaty pobranej za jej nadanie.

Ile trwa rozpatrzenie reklamacji na poczcie?

Poczta Polska rozpatruje reklamację niezwłocznie i udziela odpowiedzi w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji.

Co zrobić gdy listonosz nie zostawił awizo?

kwestia ta została rozwiązana. Od teraz listonosze wrzucają listy polecone bezpośrednio do skrzynki, nie zostawiając awizo w przypadku niezastania odbiorcy. – informuje Poczta Polska w komunikacie prasowym z dnia 22 kwietnia 2020 roku.

Czy listonosz ma obowiązek zostawić awizo?

Dlatego jednym z przepisów w ramach ustaw antywirusowych znowelizowano prawo pocztowe. Od środy 22 kwietnia listonosze nie muszą zostawiać awizo. Od razu wrzucą listy polecone do skrzynki. Doręczyciele paczek oraz przesyłek kurierskich nie mają obowiązku uzyskania pokwitowania odbioru.

Jak skontaktowac się z listonoszem?

801 333 444 z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora), (+48) 438 420 600 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora).

Czy listonosz ma obowiązek dostarczyć list polecony?

Jeśli oczekujesz listu poleconego, zaglądaj do skrzynki pocztowej i nie spodziewaj się awizo. Od 22 kwietnia listonosz nie ma obowiązku przekazania listu poleconego do rąk odbiorcy, ale może wrzucić go po prostu do skrzynki.

Jak złożyć skargę na Pocztex?

Reklamację można wnieść w dowolnej formie: poprzez wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie internetowej, poprzez wypełnienie druku formularza dostępnego w każdej placówce pocztowej.

Ile czasu ma poczta na odpowiedź na pismo w sprawie abonamentu?

Jak długo mam czekać na odpowiedź od poczty? Odpowiedź na reklamację powinna być udzielona w ciągu 14 dni od dnia, w którym placówka operatora pocztowego ją otrzymała.

Kto składa reklamację na poczcie?

Osobą uprawnioną do wniesienia reklamacji jest nadawca. Prawo to przysługuje również adresatowi, jeżeli nadawca zrzeknie się na jego rzecz prawa dochodzenia roszczeń albo gdy przesyłka pocztowa lub kwota pieniężna określona w przekazie pocztowym zostanie doręczona adresatowi.

Ile trwa rozpatrzenie reklamacji na poczcie?

Poczta Polska rozpatruje reklamację niezwłocznie i udziela odpowiedzi w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji.

Jak złożyć reklamację na Poczcie?

– poprzez wypełnienie druku reklamacyjnego dostępnego w każdej placówce pocztowej.

Czy listonosz ma obowiązek dostarczyć list polecony?

Jeśli oczekujesz listu poleconego, zaglądaj do skrzynki pocztowej i nie spodziewaj się awizo. Od 22 kwietnia listonosz nie ma obowiązku przekazania listu poleconego do rąk odbiorcy, ale może wrzucić go po prostu do skrzynki.

Skargi i wnioski

Przy przyjmowaniu, rozpatrywaniu oraz załatwianiu skarg i wniosków w jednostkach organizacyjnych Poczty Polskiej stosuje się standardy określone w Dziale VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz.U. z 2020 r. poz. 256) oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 roku w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. z 2002 r., Nr 5, poz. 46).

Skargę lub wniosek można wnieść:

1) pisemnie na adres Biuro Wsparcia Klientów ul. Rodziny Hiszpańskich 8; 00-940 Warszawa,

2) za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie https://www.poczta-polska.pl/reklamacje/,

3) ustnie do protokołu w każdej placówce pocztowej oraz w Biurze Wsparcia Klientów w siedzibie Centrali Spółki przy ul. Rodziny Hiszpańskich 8 w Warszawie.

Wyznaczony pracownik Biura Wsparcia Klientów Centrali Spółki przyjmuje, w imieniu Prezesa Zarządu Poczty Polskiej, Interesantów w sprawach skarg i wniosków, w siedzibie Spółki, w każdy poniedziałek w godz. 8.00-16.00 (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy).

Informacje o przyjęciach Interesantów w sprawach skarg i wniosków umieszczone są w widocznych miejscach w każdej placówce pocztowej oraz w siedzibie Centrali Spółki.

Odpowiedzi na wniesione skargi i wnioski udzielane są bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu jednego miesiąca. W razie niemożności załatwienia skargi czy wniosku w terminie, zawiadamia się Wnoszącego o podjętych czynnościach w celu rozpatrzenia sprawy, podając nowy przewidywany termin udzielenia odpowiedzi.

Skargi anonimowe niezawierające danych niezbędnych do rozpatrzenia, w szczególności: imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu korespondencyjnego Wnoszącego, nie są kwalifikowane jako skargi i po zarejestrowaniu pozostawiane są bez rozpatrzenia.

Skarga z tytułu opóźnionego doręczenia listu zwykłego

Miesiąc temu wysłałem mojej kuzynce list z życzeniami urodzinowymi. Z tego co wiem, do tej pory nie dotarły one do niej. Czy mogę takiej sytuacji złożyć reklamacje do Poczty? Jaki jest termin na doręczenia listu zwykłego?

Operator publiczny, czyli Poczta Polska powinien doręczać listy w ramach powszechnej usługi pocztowej:

nie później niż w 4 dniu po dniu nadania – w przypadku przesyłki listowej priorytetowej;

nie później niż w 6 dniu po dniu nadania – w przypadku przesyłki listowej zwykłej.

W przypadku doręczenia przesyłki listowej zwykłej w terminie późniejszym niż określony wyżej, adresat lub nadawca ma prawo złożyć skargę z tytułu opóźnionego doręczenia przesyłki listowej.

Zobacz również: Doręczenia w postępowaniu cywilnym

Skargę składa się:

1. nie wcześniej niż:

5 dnia od dnia nadania przesyłki listowej – w przypadku przesyłki listowej priorytetowej,

7 dnia od dnia nadania przesyłki listowej – w przypadku innych przesyłek listowych,

2. nie później niż po upływie 30 dni od dnia nadania przesyłki listowej.

Skargę można złożyć w każdej placówce Poczty Polskiej. Powinna być ona sporządzona w formie pisemnej, ustnej do protokołu, elektronicznej bądź w innej, która ujawnia wolę skarżącego w sposób dostateczny.

Placówka operatora publicznego, do której została złożona skarga, przekazuje ją niezwłocznie do jednostki organizacyjnej właściwej do rozpatrzenia skargi. Ta z kolei, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia otrzymania skargi, udziela na nią odpowiedzi na piśmie.

Zobacz również: Jak reklamować powszechne usługi pocztowe?

Co powinno znajdować się w skardze

Skarga powinna zawierać:

imię i nazwisko albo nazwę skarżącego oraz jego adres;

określenie rodzaju przesyłki listowej, której dotyczy;

uzasadnienie skargi;

datę oraz podpis skarżącego.

Podstawa prawna:

ustawa z dnia 12 czerwca 2003 r. Prawo pocztowe (tekst jedn. Dz. U. z 2008 r., nr 189, poz. 1159 z późn. zm.).

Jak złożyć skargę na listonosza?

Michał Górecki

/

30 września 2019

Skarga w urzędzie pocztowym

Wpisując w wyszukiwarce Google zdanie „jak złożyć skargę na…”, system natychmiast podpowie nam kolejne słowo „…listonosza”. Oznacza to, że w naszym kraju wiele osób ma ochotę napisać, co sądzi o kolejnym nieuzasadnionym awizo w skrzynce lub innym występku osoby, która przynosi np. listy polecone. Bo choć żyjemy w erze cyfrowej, elektronicznej alternatywy dla przesyłki z czerwoną literą „R” (od fr. Recommandé) jeszcze nie wynaleziono. Umowy, pisma urzędowe, wezwania sądowe – mają swoją wagę, dlatego często nie czekając na „próbę kolejnego doręczenia”, jedziemy z awizo na pocztę, zastanawiając się po drodze, kto i czego od nas chce. Straconego czasu i paliwa, nikt nam nie zwróci.

Oczywiście odbierając list, możemy poskarżyć się osobie wydającej przesyłki na konkretne zachowanie listonosza. W wielu przypadkach zostaniemy po prostu wysłuchani. Można poprosić o rozmowę z przełożonym, np. naczelnikiem konkretnego urzędu pocztowego. Warto jednak pamiętać, że nasza skarga będzie miała zupełnie inny ciężar, jeśli zostanie przesłana w pisemnej formie reklamacji. Można to zrobić przez formularz reklamacyjny, jaki znajdziemy na stronie Poczty Polskiej.

CZYTAJ TEŻ Czy pośpiech kuriera to agresywna praktyka rynkowa?

Skarga na listonosza przez elektroniczny formularz

Przykładowo, jeśli chcemy złożyć skargę na listonosza, który pozostawił w skrzynce awizo bez próby osobistego doręczenia listu do mieszkania, możemy skorzystać z elektronicznego formularza dostępnego tutaj.

W naszym przykładzie zaznaczyliśmy opcję „klient indywidualny” oraz „osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej”. Na pytanie, „czy została wystawiona faktura” zaznaczyliśmy odpowiedź „nie”. Pod nagłówkiem „powód zgłoszenia” wybraliśmy z listy „uwagi dotyczące personelu i usług”. Nieco niżej na liście tematów zgłoszenia jako pierwsza pojawiła nam się opcja „Awizowanie przesyłek, pozostawianie zawiadomień bez próby doręczenia, nieprawidłowo sporządzone zawiadomienia”. Trzeba przyznać, że w naszej sprawie system niczym sztuczna inteligencja wydaje się czytać w myślach. Brawo za intuicyjność!

Po kliknięciu „Dalej” musimy wypełnić dość długi formularz, zawierający nasze dane, w tym numer przesyłki lub przekazu. Dopiero po jego skompletowaniu możemy zawrzeć informacje dodatkowe oraz dołączyć załączniki, np. skan lub zdjęcie awizo. Pamiętajmy, że taką kopię powiadomienia możemy zrobić tylko przed odbiorem przesyłki, bowiem awizo zostaje na poczcie w chwili odebrania np. listu poleconego.

CZYTAJ TEŻ Podpis odbioru przesyłek na tablecie — czy to bezpieczne?

Inne formy wniesienia skargi na listonosza

Jak informuje Poczta, skargi i wnioski można wnieść pisemnie, jak i „telegraficznie” (!) za pomocą faksu lub osobiście w Biurze Wsparcia Klientów. Szczegółowe dane pod tym linkiem. Nie ma jednak wątpliwości, że najmniej stracimy czasu, wypełniając formularz online.

Ile czasu ma poczta na rozpatrzenie skargi?

Poczta zapewnia, że odpowiedzi na wniesione skargi oraz przekazane wnioski „udzielane są bez zbędnej zwłoki”. Instytucja daje sobie maksymalnie miesiąc na ustosunkowanie się do naszego zgłoszenia. „W razie niemożności załatwienia skargi czy wniosku w terminie, zawiadamia się Wnoszącego o podjętych czynnościach w celu rozpatrzenia sprawy, podając nowy przewidywany termin udzielenia odpowiedzi” — czytamy na stronie Poczty Polskiej.

CZYTAJ TEŻ Jak skutecznie zablokować telemarketera? Unia Europejska proponuje specjalny prefiks

Skarga na listonosza lub kuriera. Co mówi prawo?

Wszystkie szczegóły dotyczące wymagań reklamacji wniesionej do operatora pocztowego, a także sposobu i trybu jej rozpatrzenia znajdują się w wydanym przez ministra infrastruktury rozporządzeniu w sprawie reklamacji usługi pocztowej. Szczególnie istotny jest tutaj paragraf 14, według którego „Nieudzielenie przez operatora pocztowego odpowiedzi na reklamację w terminie, (…) skutkuje uznaniem reklamacji”.

Przed złożeniem takiej reklamacji, warto zapoznać się także z poradnikiem na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeżeli odpowiedź na reklamacje nie jest dla nas satysfakcjonująca, możemy wnioskować o interwencję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Rękojmia dla przedsiębiorcy jak dla osoby fizycznej? Zmiany w prawie konsumenckim w 2020 roku Dorota Kraskowska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych – poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Poczta Polska Kontakt

Poczta Polska : Jeden z polskich liderów usług komunikacyjnych, paczkowo – kurierskich oraz narodowy operator pocztowy , z którego korzysta ponad 91% Polaków.

Poczta Polska oferuje przede wszystkim usługi paczkowe i listowe, w czym zawierają się również przesyłki zagraniczne. Dział usług finansowych obejmuje produkty bankowe, przekazy, usługi płatnicze, ubezpieczenia, kantory – stacjonarny i online.

Przedsiębiorstwo posiada także zestaw unikatowych propozycji związanych z filatelistyką – każdy może zapoznać się z planami emisji kolejnych serii znaczków, dostępnymi kolekcjami filatelistycznymi, znaczkami wycofanymi z obiegu, wydawnictwami regionalnymi, jak również wykupić abonament filatelistyczny.

Poczta Polska Numer Telefonu

Biuro Obsługi Klienta zaprasza do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z konsultantami, którzy odpowiedzą na pytania i udzielą aktualnych informacji o usługach.

Infolinia: 801 333 444 z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora).

(+48) 438 420 600 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora).

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00

Adres email: [email protected]

Dział reklamacji

Reklamacji i złożenia skargi dokonać można w prosty sposób – poprzez formularz reklamacyjny on-line, który znajdziemy na stronie internetowej Poczty Polskiej (w zakładce Reklamacje) lub poprzez wypełnienie druku reklamacyjnego dostępnego w każdej placówce pocztowej.

Pisemnie skontaktujemy się z przedsiębiorstwem na adres mailowy: [email protected] i adres stacjonarny: Poczta Polska, ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940, Warszawa .

Abonament RTV – Kontakt

Informacje i sprawy dotyczące abonamentu RTV możemy zdobyć i załatwić drogą mailową, pisząc na specjalny adres [email protected] , telefonicznie – dzwoniąc na numer: 43 842 06 06 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 20.00 lub wysyłając korespondencję listownie, na adres: Poczta Polska SA, COF Wydział Abonamentu RTV, ul. Bernardyńska 15, 85-940 Bydgoszcz .

Odnośnie rejestracji nowych odbiorników radiowych i telewizyjnych oraz aktualizacji danych drogą internetową, należ pisać na adres: [email protected] . Mailową i pisemną korespondencję z Pocztą Polską, powinniśmy zawsze uzupełniać o swoje podstawowe dane osobowe, które są niezbędne dla identyfikacji klienta: imię i nazwisko, adres korespondencyjny oraz Indywidualny Numer Identyfikacyjny abonenta.

Wpisać należy imię i nazwisko, adres korespondencyjny oraz Indywidualny Numer Identyfikacyjny abonenta.

Listonosz nie doręcza poleconych – gotowy wzór skarga na listonosza + darmowy pdf do druku

Odkąd wprowadziłam się do swojego obecnego mieszkania, czyli od jakiś trzech lat, nigdy nie widziałam swojego listonosza. Serio, koleś nigdy nie zapukał do mych drzwi. Nie żebym była mega zapracowaną osobą, stali czytelnicy bloga wiedzą, że pracuję mobilnie i jeśli jestem w Warszawie, to raczej robię to w domu. Mimo to zawsze w skrzynce znajduję awizo. Nie miałam tego problemu w swoim rodzinnym domu – tam wszystkie przesyłki, czy to duże czy malutkie, Pan Listonosz przynosił do drzwi. Myślałam, że to norma, bo w końcu na tym polega praca listonosza. O, jakże się pomyliłam! W Warszawie list polecony czy też nie, kartka a4 czy też wielka paczka od Chińczyków zawsze czeka do odbioru na poczcie. Oczywiście po odstaniu „swojego” w kilometrowej kolejce. Czy za to płaci nadawca? Bo wydaje mi się, że list polecony należy doręczyć do rąk własnych. Czy u Was też tak jest? A może moja poczta to wyjątek i ten wpis jest kompletnie niepotrzebny. Koniecznie dajcie mi znać, może jak zwykle mam pecha!

Zgodnie z obietnicą złożoną na snapie (śledźcie aleksandranaj) przygotowałam gotowy wzór skargi na funkcjonowanie urzędu pocztowego. Listonosz zostawia awizo zamiast poleconego? Doręcza Twoje listy sąsiadom? A może tak jak ja nigdy nie widzieliście go na oczy? Wkurza Cię marnowanie czasu, który mógłbyś spędzić produktywnie?

Ściągnij darmowy wzór skargi na listonosza, uzupełnij o dwoje dane i numer urzędu pocztowego (sprawdzisz go w 5 sekund w google) i zrób z tym coś wreszcie. Wyślij mailem lub zanieś do urzędu przy odbieraniu kolejnego awizo. Teraz masz gotowca! Nie ma wymówek! Ktoś zrobił to za Ciebie i nawet sformatował.

Skargę można wnieść pisemnie (polecam tę opcję) w swoim urzędzie pocztowym, telegraficznie, za pomocą faksu na nr (22) 656-59-18, lub poczty elektronicznej na adres: [email protected].

Wzór skargi na nieprawidłowości w doręczaniu przesyłek przez PGP

W związku z faktem, iż Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że doszło do MS tylko kilka skarg, cytat: „W porównaniu do liczby przesyłek uznać należy to za ilość pomijalną” – informuje nas Patrycja Loose, rzeczniczka resortu (link: http://wyborcza.pl/1,75478,15274561,Gdzie_te_sadowe_przesylki__w_kiosku_czy_sklepiku_.html) – publikujemy wzór skargi i zachęcamy gorąco do adaptacji pisma w/g sytuacji w Państwa mieście i wysyłania skarg do Ministerstwa, abyśmy nadal nie byli tak „pomijalni” – jak dotychczas.

(Sugerujemy nadanie listu poleconego za pośrednictwem innego niż PGP operatora pocztowego)

W dniu dzisiejszym (15 stycznia 2014 r.) wzór dla miasta Lublin.

W dniu jutrzejszym artykuł zostanie uzpełniony o wzór wraz ze screenami i zdjęciami dla adwokatów z miasta Łódź.

Dla miasta Lublin:

Do

Pana Ministra Sprawiedliwości

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warszawa

Skarga

na nieprawidłowości w sprawie organizacji doręczania pism sądowych i prokuratorskich

od dnia 1 stycznia 2014 r.

Składam skargę na nieprawidłowości w sprawie organizacji doręczania pism sądowych od dnia 1 stycznia 2014 r.

Wnoszę o podjęcie stosownych działań, w tym między innymi skontrolowanie, czy operator pocztowy spełnia warunki w zakresie posiadania odpowiedniej liczby placówek pocztowych, a także zweryfikowania prawdziwości oświadczenia o dysponowaniu odpowiednią liczbą placówek pocztowych.

Wnoszę również o przeprowadzenie dowodu z dokumentów załączonych do niniejszego pisma na okoliczność deklarowanych przez Polską Grupę Pocztową S.A. placówek odbioru korespondencji sądowej, wskazanego punktu odbioru korespondencji dla adresu ul. Konopnicka ……….. , kierowania adresata przesyłki do punktu odbioru położonego znacznie dalej niż inne deklarowane przez operatora punkty odbioru, niewykonywania przez operatora doręczeń w punktach przez siebie wskazanych, a tym samym nie wypełniania przez operatora warunków przetargu.

W okresie od 1 do 15 stycznia 2014 r. otrzymałam zaledwie 3 awiza, wszystkie w tym samym dniu – po które musiałam udać się do innej „placówki pocztowej” nowego operatora pocztowego, niż pierwotnie wskazana w wyszukiwarce – Okopowa 2 „A” – kiosk Ruch znajdujący się co prawda bliżej Kancelarii, ale za to pozbawiony możliwości odbioru korespondencji w pomieszczeniu, zaś przy opadach deszczu, czy śniegu dokumentacja zamaka a pokwitowania odbioru w zeszycie ewidencji awiz i na potwierdzeniach odbioru natychmiast się rozmazują.

Punkt odbioru awiz – dla mojej Kancelarii został umiejscowiony w biurze podróży „Kalejdoskop” obsługującego także LOT na ul. Narutowicza 21, ponad pół kilometra od siedziby firmy, do której nie mogę podjechać samochodem z uwagi na zakazy postoju i parkowania oraz fizyczny brak możliwości parkowania w tej okolicy.

Wspomniany punkt odbioru awiz, w którym InPost zorganizował wydawanie korespondencji sądowej – zajmuje się m.in. sprzedażą biletów lotniczych oraz sprzedażą i organizacją wycieczek. Powierzchnia biura dostępna petentom – to ok. 3 m 2, na których mieszczą się 3 krzesełka, a czwarta osoba zmieści się dodatkowo na stojąco. Pozostali petenci stoją w kolejce na chodniku. Punkt obsługuje 1 osoba, do której z uwagi na kulturę, klasę, perfekcyjność – nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń.

W dniu odbioru awiz musiałam oczekiwać na stojąco ok. 2 godzin na zakończenie zawierania umów i ustalenie warunków płatności za wycieczki szkolne jednego z lubelskich liceów.

Było to możliwe tylko dlatego, że „spadła” wyznaczona mi na ten dzień rozprawa – natomiast sporadycznie zdarza mi się możliwość poświęcenia kilku godzin dziennie na odbiór listów.

Wszystkie kody paskowe z adresowanych do mnie listów poleconych – zostały zerwane przez albo sortownię, albo doręczyciela, w związku z czym zaszła konieczność ręcznego spisywania kodu nadania w zeszyt ewidencji awiz.

Zaznaczam, że przed wejściem nowego operatora pocztowego do obsługi sądów i prokuratur – dziennie doręczano mi minimum 10 przesyłek sądowych a aktualnie sądy informują mnie o czynnościach procesowych telefonicznie i mailowo – ponieważ nie wracają do nich zwrotki. Nie wracają, ponieważ nie wiadomo gdzie jest korespondencja. Niemniej jednak z uwagi na fakt, iż na rozprawach przebywam od godz. 8.30 nawet do 18 – nie mogę w tym czasie korzystać z telefonu i nie o wszystkich terminach organy są w stanie zawiadomić mnie telefonicznie.

Z informacji uzyskanych od doręczycieli wynika, iż za doręczenie korespondencji mają płacone grosze, nie otrzymują zaś wynagrodzenia za awizowanie listów w związku z czym nie wypisują awiz a korespondencję zbierają, aby było jej więcej i by tak często nie chodzić, gdyż rewiry mają kilkakrotnie większe od listonoszy z Poczty Polskiej.

Zwracam się z zapytaniem – jak Ministerstwo Sprawiedliwości widzi praktyczne rozwiązanie problemu, w razie usunięcia „obstrukcji” doręczeniowej i doręczenia adwokatom w ciągu 1 dnia listów w ilości ponad 100 za okres od początku stycznia, z których co najmniej 70 % – będą stanowić postanowienia i wyroki z uzasadnieniami do zaskarżenia w terminie 7 i 14 dni ?

Przebywając na rozprawach 8-10 godzin dziennie osobiście nie jestem w stanie jeszcze przyjąć klientów, spędzić kilku godzin w biurze podróży „Kalejdoskop”, aby odebrać kolejne przesyłki i pisać po 5 środków odwoławczych dziennie, oprócz innych pism, jakie codziennie należy sporządzić w zawitym terminie, a nie stać mnie na zatrudnienie co najmniej 4 osób, aby czasowo wyrobiły się z takim natłokiem zadań.

Jedynym wyjściem z takiej sytuacji będzie zawieszenie działalności gospodarczej, zawieszenie wykonywania zawodu adwokata, złożenie wniosku o wyznaczenie likwidatora, zamknięcie się w domu i pisanie w imieniu likwidatora środków odwoławczych od razu z wnioskiem o przywrócenie terminu – co sparaliżuje prace sądów, które te wnioski będą musiały rozpoznać na posiedzeniu.

Poza tym – do 31 grudnia 2013 r. korespondencję odbierałam na Poczcie Głównej w Lublinie, czynnej 24 h na dobę.

Jest to o tyle istotne, że specyfika pracy adwokata polega także na tym, iż zadania służbowe wykonujemy na terenie całego kraju, często po 40 i więcej godzin non stop (czynności w sprawach karnych).

Z tego względu możliwość odebrania korespondencji w godzinach wieczornych, nocnych, w soboty i niedziele jest dla nas najważniejszym kryterium.

W Lublinie dla mojego rejonu – nie ma punktu odbioru awiz czynnego dłużej, niż … do godz. 17 i do 14 w soboty.

De facto uniemożliwia to przez większą część tygodnia odebranie przesyłek – dojazd z lubelskiego sądu umiejscowionego w … Świdniku zajmuje w godzinach szczytu (od godz. 6 rano do 9 i potem od godz. 14 do 18) ok. 2 godz. w korkach, nie wspominam już o czasie niezbędnym do powrotu z innych miejscowości woj. Lubelskiego, czy Warszawy, Gdańska, Katowic i Wrocławia, gdzie również prowadzę sprawy. Z usług Poczty Polskiej i tak muszę korzystać, bowiem ani w kioskach, ani w LOT nie ma możliwości zawarcia umowy o świadczenie usługi pocztowej – można jedynie odebrać awizo.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) przewiduje następujące postanowienie:

„W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego przedłożyć należy oświadczenie Wykonawcy, w którym stwierdza, iż:

Posiada on co najmniej po jednej placówce pocztowej, licząc średnio w skali kraju, przypadającej na 6000 mieszkańców na terenie gmin miejskich i gmin miejsko – wiejskich. Posiada on co najmniej jedną placówkę pocztową, licząc średnio w skali kraju, przypadającą na 85 km2 powierzchni w gminach wiejskich. W każdej gminie posiada co najmniej jedną stałą placówkę pocztową. Wskazane w lit. a-c placówki pocztowe czynne będą we wszystkie dni robocze, z wyjątkiem sobót, co najmniej 5 dni w tygodniu, a jeżeli w tygodniu przypada dzień ustawowo wolny od pracy, liczba ta może być odpowiednio niższa”.

Załącznik nr 10 do SIWZ ma zaś następujące brzmienie:

„Przystępując do postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:

ŚWIADCZENIE USŁUG POCZTOWYCH W OBROCIE KRAJOWYM I ZAGRANICZNYM W ZAKRESIE PRZYJMOWANIA, PRZEMIESZCZANIA I DORĘCZANIA PRZESYŁEK POCZTOWYCH ORAZ ZWROTU PRZESYŁEK NIEDORĘCZONYCH.

Ja niżej podpisany/My niżej podpisani, reprezentując Wykonawcę:

…………………………………………………………………………………………………………………….

/nazwa Wykonawcy/

oświadczamy, iż:

Posiadamy co najmniej po jednej placówce pocztowej, licząc średnio w skali kraju, przypadającej na 6000 mieszkańców na terenie gmin miejskich i gmin miejsko – wiejskich. Posiadamy co najmniej jedną placówkę pocztową, licząc średnio w skali kraju, przypadającą na 85 km2 powierzchni w gminach wiejskich. W każdej gminie posiadamy co najmniej jedną stałą placówkę pocztową. Wskazane w lit. a-c placówki pocztowe czynne będą we wszystkie dni robocze, z wyjątkiem sobót, co najmniej 5 dni w tygodniu, a jeżeli w tygodniu przypada dzień ustawowo wolny od pracy, liczba ta może być odpowiednio niższa”.

W związku z powyższym zachodzą poważne wątpliwości, czy złożone w toku postępowania przetargowego oświadczenie jest zgodne z prawdą.

Definicja placówki pocztowej zawarta jest w ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe, Dz. U. 2012, poz. 1529, ze zm.:

Art. 3 pkt 16 prawa pocztowego stanowi, że placówka pocztowa oznacza jednostkę organizacyjną operatora pocztowego lub agenta pocztowego, w której można zawrzeć umowę o świadczenie usługi pocztowej lub która doręcza adresatom przesyłki pocztowe lub kwoty pieniężne określone w przekazach pocztowych, albo inne wyodrębnione i oznaczone przez operatora pocztowego miejsce, w którym można zawrzeć umowę o świadczenie usługi pocztowej lub odebrać przesyłkę pocztową lub kwotę pieniężną określoną w przekazie pocztowym.

Po pierwsze, z listy Polskiej Grupy Pocztowej należy więc wykreślić wszystkie placówki, w których nie można dokonywać ani doręczeń, ani odbiorów przesyłek pocztowych, co w przypadku przedstawionej okolicy mojej kancelarii oznacza wykreślenie wszystkich punktów.

Ponadto większości ze wskazanych przez Polską Grupę Pocztową punktów nie można uznać za jednostkę organizacyjną operatora pocztowego lub agenta pocztowego.

Art. 3 pkt 3 prawa pocztowego definiuje pojęcie agenta pocztowego, którym jest przedsiębiorca pośredniczący na rzecz operatora pocztowego w zawieraniu z nadawcami umów o świadczenie usług pocztowych lub zawierającego je w imieniu operatora pocztowego. Z tej definicji wynika, że ani kioski Ruchu, ani LOT, ani sklepy spożywcze Małpka, ani SKOKi, ani większość innych punktów wymienionych na stronie www.pgpsa.pl, nie są jednostkami organizacyjnymi agenta pocztowego. Analogiczna uwaga odnosi się do definicji operatora pocztowego, zawartej w art. 3 pkt 12 prawa pocztowego, którym jest przedsiębiorca uprawniony do wykonywania działalności pocztowej, na podstawie wpisu do rejestru operatorów pocztowych.

Z doniesień prasowych wynika, że Polska Grupa Pocztowa SA deklarowała sieć ok. 7000 placówek pocztowych. Nie są to jednak „placówki pocztowe” PGP – ale punkty odbioru awiz zorganizowane nie przez PGP – ale przez agenta zwycięzcy przetargu – InPost, już po rozstrzygnięciu przetargu, nie spełniające ustawowych wymogów do uznania ich za „placówkę pocztową”.

Analogiczna sytuacja może dotyczyć innych miejsc w kraju, dlatego oświadczenie operatora – o ile zostało złożone – może być niezgodne z prawdą, a wówczas zasadne będzie zbadanie wystąpienia przesłanek z art. 233 § 1 k.k. w zw. z art. 233 § 6 k.k. w stosunku do osób składających oświadczenie, o którym mowa powyżej. Zachodzi też potrzeba dokonania kontroli prawidłowości wykonywania przez wykonawcę zamówienia publicznego.

Uprzejmie proszę o nadesłanie odpowiedzi za pośrednictwem wskazanego maila lub Poczty Polskiej, bowiem posiadam uzasadnione obawy, że przesłanie jej za pośrednictwem Polskiej Grupy Pocztowej będzie nieskuteczne i z góry takiego doręczenia się zrzekam.

adw. ……………………………….

W załączeniu:

mapa z zaznaczoną kancelarią, punktami odbioru wg www.pgpsa.pl, gdzie „A” – to usytuowanie mojej Kancelarii, „B” – punkt odbioru awiz w kiosku Ruch na ul. Okopowej 2 „A”, zaś „C” – mój punkt odbioru awiz w punkcie Biura Podróży i LOT na Narutowicza 21 (nazwa punktu „Kalejdoskop”) wydruk ze strony www.pgpsa.pl z listą placówek pocztowych nowego operatora rzekomo operujących na terenie Lublina w rejonie gdzie usytuowane są Sądy, Prokuratury i największa liczba kancelarii, w tym moja.

Dla miasta Łódź:

Łódź, dnia ………

Do

Ministra Sprawiedliwości

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warszawa

adwokat …………….

Skarga

na nieprawidłowości w sprawie organizacji doręczania pism sądowych i prokuratorskich

od dnia 1 stycznia 2014 r

Składam skargę na nieprawidłowości w sprawie organizacji doręczania pism sądowych od dnia 1 stycznia 2014 r. Wnoszę o podjęcie stosownych działań, w tym między innymi skontrolowanie, czy operator pocztowy spełnia warunki w zakresie posiadania odpowiedniej liczby placówek pocztowych, a także zweryfikowania prawdziwości oświadczenia o dysponowaniu odpowiednią liczbą placówek pocztowych. Wnoszę również o przeprowadzenie dowodu z dokumentów załączonych do niniejszego pisma na okoliczność deklarowanych przez Polską Grupę Pocztową S.A. placówek odbioru korespondencji sądowej, wskazanego punktu odbioru korespondencji dla adresu ul. Piotrkowska ………., 90-360 Łódź, kierowania adresata przesyłki do punktu odbioru położonego znacznie dalej niż inne deklarowane przez operatora punkty odbioru, niewykonywania przez operatora doręczeń w punktach przez siebie wskazanych, a tym samym nie wypełniania przez operatora warunków przetargu.

W dniu 13 stycznia 2014 r. zostało w mojej skrzynce odbiorczej zostawione pierwsze awizo od nowego operatora obsługującego korespondencję sądową i prokuratorską. Jako punkt odbioru została wskazana placówka położona w Łodzi przy ul. Fabrycznej 25. Jednocześnie operator, który obsługuje korespondencję, tj. Polska Grupa Pocztowa SA, posiada na swojej stronie internetowej www.pgpsa.pl listę placówek pocztowych. W pobliżu mojej kancelarii znajduje się 6 placówek umieszczonych na tej liście, natomiast punkt odbioru znajduje się w punkcie znacznie oddalonym od mojej kancelarii. Do wszystkich 6 punktów odbioru mogłabym iść pieszo, do punktu wskazanego na awizo muszę dojeżdżać. 6 placówek, w których mogłabym odbierać korespondencję ze względu na ich bliskie położenie to:

ul. Piotrkowska 238, Ruch SA, Punkt Awizo, około 50 m od kancelarii; ul. Żwirki 1B, Ruch SA, Punkt Awizo, około 500 m od kancelarii; ul. Wigury 15A, SKOK Stefczyka, około 600 m od kancelarii; ul. Wólczańska 195, Ruch SA, Punkt Awizo, około 500 m od kancelarii; ul. Kościuszki 121, Ruch SA, Punkt Awizo, około 650 m od kancelarii; ul. Kilińskiego 169, Ruch SA, Punkt Awizo, około 1 km od kancelarii.

(wartości przybliżone na podstawie Maps.Google.pl)

W związku z tym pojawia się wątpliwość, czy podane przez operatora punkty odbioru korespondencji (placówki pocztowe?) rzeczywiście funkcjonują, czy też zostały podane wyłącznie na potrzeby przetargowe, a faktycznie realizacja zlecenia na obsługę doręczeń korespondencji sądowej i prokuratorskiej nie jest tam wykonywana.

dowód: awizo; mapa z zaznaczoną kancelarią, punktami odbioru wg www.pgpsa.pl, placówką Poczty Polskiej SA; wydruk ze strony www.pgpsa.pl z listą placówek pocztowych nowego operatora rzekomo operujących na terenie Łodzi;

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) przewiduje następujące postanowienie:

„W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego przedłożyć należy oświadczenie Wykonawcy, w którym stwierdza, iż:

Posiada on co najmniej po jednej placówce pocztowej , licząc średnio w skali kraju, przypadającej na 6000 mieszkańców na terenie gmin miejskich i gmin miejsko – wiejskich. Posiada on co najmniej jedną placówkę pocztową , licząc średnio w skali kraju, przypadającą na 85 km2 powierzchni w gminach wiejskich. W każdej gminie posiada co najmniej jedną stałą placówkę pocztową . Wskazane w lit. a-c placówki pocztowe czynne będą we wszystkie dni robocze, z wyjątkiem sobót, co najmniej 5 dni w tygodniu, a jeżeli w tygodniu przypada dzień ustawowo wolny od pracy, liczba ta może być odpowiednio niższa”.

Załącznik nr 10 do SIWZ ma zaś następujące brzmienie:

„Przystępując do postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:

ŚWIADCZENIE USŁUG POCZTOWYCH W OBROCIE KRAJOWYM I ZAGRANICZNYM W ZAKRESIE PRZYJMOWANIA, PRZEMIESZCZANIA I DORĘCZANIA PRZESYŁEK POCZTOWYCH ORAZ ZWROTU PRZESYŁEK NIEDORĘCZONYCH.

Ja niżej podpisany/My niżej podpisani, reprezentując Wykonawcę:

…………………………………………………………………………………………………………………….

/nazwa Wykonawcy/

oświadczamy, iż:

Posiadamy co najmniej po jednej placówce pocztowej, licząc średnio w skali kraju, przypadającej na 6000 mieszkańców na terenie gmin miejskich i gmin miejsko – wiejskich. Posiadamy co najmniej jedną placówkę pocztową, licząc średnio w skali kraju, przypadającą na 85 km2 powierzchni w gminach wiejskich. W każdej gminie posiadamy co najmniej jedną stałą placówkę pocztową. Wskazane w lit. a-c placówki pocztowe czynne będą we wszystkie dni robocze, z wyjątkiem sobót, co najmniej 5 dni w tygodniu, a jeżeli w tygodniu przypada dzień ustawowo wolny od pracy, liczba ta może być odpowiednio niższa”.

W związku z powyższym zachodzą poważne wątpliwości, czy złożone w toku postępowania przetargowego oświadczenie jest zgodne z prawdą. Definicja placówki pocztowej zawarta jest w ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe, Dz. U. 2012, poz. 1529, ze zm. Art. 3 pkt 16 prawa pocztowego stanowi, że placówka pocztowa oznacza jednostkę organizacyjną operatora pocztowego lub agenta pocztowego, w której można zawrzeć umowę o świadczenie usługi pocztowej lub która doręcza adresatom przesyłki pocztowe lub kwoty pieniężne określone w przekazach pocztowych, albo inne wyodrębnione i oznaczone przez operatora pocztowego miejsce, w którym można zawrzeć umowę o świadczenie usługi pocztowej lub odebrać przesyłkę pocztową lub kwotę pieniężną określoną w przekazie pocztowym.

Po pierwsze, z listy Polskiej Grupy Pocztowej należy więc wykreślić wszystkie placówki, w których nie można dokonywać ani doręczeń, ani odbiorów przesyłek pocztowych, co w przypadku przedstawionej okolicy mojej kancelarii oznacza wykreślenie 6 z 7 wymienionych punktów.

Ponadto większości ze wskazanych przez Polską Grupę Pocztową punktów nie można uznać za jednostkę organizacyjną operatora pocztowego lub agenta pocztowego. Art. 3 pkt 3 prawa pocztowego definiuje pojęcie agenta pocztowego, którym jest przedsiębiorca pośredniczący na rzecz operatora pocztowego w zawieraniu z nadawcami umów o świadczenie usług pocztowych lub zawierającego je w imieniu operatora pocztowego. Z tej definicji wynika, że ani kioski Ruchu, ani sklepy spożywcze Małpka, ani SKOKi, ani większość innych punktów wymienionych na stronie www.pgpsa.pl, nie są jednostkami organizacyjnymi agenta pocztowego. Analogiczna uwaga odnosi się do definicji operatora pocztowego, zawartej w art. 3 pkt 12 prawa pocztowego, którym jest przedsiębiorca uprawniony do wykonywania działalności pocztowej, na podstawie wpisu do rejestru operatorów pocztowych.

Z doniesień prasowych wynika, że Polska Grupa Pocztowa SA deklarowała sieć ok. 7000 placówek pocztowych. Na przykładzie mojej kancelarii widać, że na przynajmniej 7 placówek, 6 w ogóle nie funkcjonuje. Podobna sytuacja może dotyczyć innych miejsc w kraju, dlatego oświadczenie operatora – o ile zostało złożone – może być niezgodne z prawdą, a wówczas zasadne będzie zbadanie wystąpienia przesłanek z art. 233 § 1 k.k. w zw. z art. 233 § 6 k.k. w stosunku do osób składających oświadczenie, o którym mowa powyżej. Zachodzi też potrzeba dokonania kontroli prawidłowości wykonywania przez wykonawcę zamówienia publicznego.

Do tej pory dotarły do mnie 2 przesyłki sądowe, odebrane w dniu 16 stycznia 2014 r. Na stronie www.pgpsa.pl można przeczytać, że punkt doręczeń znajduje się pod adresem ul. Fabryczna 25 A, na awizo widnieje tylko adres: ul. Fabryczna 25. Obiekt, w którym znajduje się punkt odbioru korespondencji to stare, olbrzymie powierzchnie magazynowe. Wszystkim odradzałabym korzystanie z tego przybytku po zmroku z obawy o własne bezpieczeństwo. Punkt odbioru nie znajduje się w bloku A, a pomiędzy blokami E i F, aby się tam dostać trzeba pokonać znaczną odległość i wiedzieć, gdzie się chce iść. W dniu odbioru korespondencji dopiero po około 10 minutach pojawił się ktoś (z innej firmy), kto był mi w stanie powiedzieć, gdzie mam szukać punktu odbioru. Kiedy już znalazłam drzwi oznaczone „InPost” okazało się, że wejść do punktu odbioru można tylko poprzez wejście na rampę. Przy punkcie odbioru nie ma żadnych schodów, ułożone są natomiast w rogu, przy śmietniku, drewniane palety, które chwieją się przy próbie wejścia. Należy więc cofnąć się do ramp pomiędzy innymi blokami tego magazynu i wejść po metalowych schodach. Dla osób mało sprawnych oraz niepełnosprawnych jest to przeszkoda nie do pokonania. W środku czekała mnie miła niespodzianka – bardzo uprzejma i kompetentna obsługa, to trzeba przyznać. Niemniej pani obsługująca była tylko jedna, poszła szukać mojej przesyłki i przez ten czas byłam sama przy blacie. Na wyciągnięcie mojej ręki znajdowały się zwrotki z przynajmniej kilkudziesięciu przesyłek i żadnego zabezpieczenia przed zabraniem tych zwrotek przez osoby przypadkowe.

Niestety, punkt odbioru znajduje się w takim miejscu, że będę musiała wygospodarować sobie dzień roboczy na pojechanie specjalnie po odbiór przesyłek. Nie jest to ani pobliże mojej kancelarii, ani okolice mojego miejsca zamieszkania, w ogóle nie mam żadnego interesu, aby w tamtym rejonie miasta przebywać. Dojazd, ze względu na remont trasy W-Z w Łodzi, który będzie trwał kilka lat, możliwy jest tylko ulicami Wigury oraz Fabryczną. Ze względu na remonty, ul. Wigury jest nieprzejezdna w godzinach szczytu, cały ruch na niej dosłownie stoi. Zostaje odbiór korespondencji w okolicach godzin 11:00-12:00, aby można było bez problemu dojechać tam samochodem. Odbiór po godzinach pracy wykluczam w obawie o własne bezpieczeństwo i odstraszające położenie punktu odbioru. Do placówki pocztowej, jak i do placówek wskazanych na stronie www.pgpsa.pl można bez problemu dojść pieszo z mojej kancelarii. Poza tym, cały czas mam odbiór korespondencji urzędowej oraz z Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego czy z sądów administracyjnych oraz listów poleconych np. od pełnomocników strony przeciwnej w dotychczasowej placówce pocztowej. Ja naprawdę mam wystarczająco dużo obowiązków zawodowych i rodzinnych, nie trzeba mi dokładać jeżdżenia po całym mieście w poszukiwaniu przesyłek. Z powodu brzmienia przepisów, przesyłki sądowe i urzędowe również muszę nadawać w placówce Poczty Polskiej. Organizacja punktu odbioru przy ul. Fabrycznej 25 w Łodzi, pomimo wskazania punktów odbioru w innych, bliższych mojej kancelarii lokalizacjach, jest według mnie całkowitym nieporozumieniem.

Załączam dokumentację fotograficzną w postaci wydruku oraz płyty CD z nagranymi zdjęciami i wnoszę o przeprowadzenie dowodu z nich na okoliczności związane z usytuowaniem oraz dostępnością punktu odbioru położonego w Łodzi przy ul. Fabrycznej 25.

/podpis/

W załączeniu:

awizo; mapa z zaznaczoną kancelarią, punktami odbioru wg www.pgpsa.pl, placówką Poczty Polskiej SA; wydruk ze strony www.pgpsa.pl z listą placówek pocztowych nowego operatora rzekomo operujących na terenie Łodzi; dokumentacja fotograficzna (płyta CD oraz wydruki).

Tak wyglądają odległości pomiędzy kancelarią, punktami odbioru ze strony PGP SA, rzeczywistym punktem odbioru (ul. Fabryczna 25), placówką Poczty Polskiej:

Tak natomiast przedstawia się sytuacja w moim punkcie doręczeń.

Jak można zobaczyć na stronie PGP SA, punkt znajduje się przy ul. Fabrycznej 25 A:

Tak wygląda zespół magazynów, w którym rzeczywiście mam odbierać korespondencję, oczywiście wcale nie jest to budynek „A”, tylko część pomiędzy „E” i „F”. Zdjęcie przedstawia widok od strony WEJŚCIA do kompleksu budynków. Trzeba pokonać całą odległość do oddalonych sektorów E i F!

Tak natomiast wygląda słynna już w Łodzi rampa oraz prowizoryczne „schody” prowadzące na nią:

Tak wygląda wnętrze placówki. Za żółtą ladą leżą zwrotki z innych przesyłek, w żaden sposób niezabezpieczone:

Tak wygląda ewentualna ścieżka do schodów w innych sektorach oraz same schody (widok z góry i z dołu):

Chciałoby się więc zacytować T. Love: „Jest super, jest super, więc o co Ci chodzi?”

***************************************************************************************************************

Opis sytuacji z doręczeniami w Łodzi oraz uchwała Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi w sprawie „doręczeń”:

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3300398,przesylka-z-sadu-w-sklepie-monopolowym-lodzcy-adwokaci-protestuja,id,t.html

Pozostałe artykuły o nowym, lepszym systemie doręczeń wdrażanym przez PGP:

Internet wre o PGP

UE nie wymusiła PGP!

Powtarzamy pytania w sprawie doręczeń PGP !

Wzór skargi na nieprawidłowości w doręczaniu przesyłek przez PGP

O braku rewolucyjnej czujności Poczty Polskiej…

Nowe doręczenia czyli wezwanie z sądu i „wyrok z uzasem” na CPN

Polska Grupa Pocztowa w sklepach rybnych, monopolowych, na CPN, w zakładach pogrzebowych i domach weselnych, komentarze.

PGP nowe doniesienia z rybnego frontu – Poczta Polska zaskarżyła wyrok !

List z Cypru

Wacław Jarząbek pyta PGP o Giodo, 7 tys. placówek i Cypr.

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/12/takie-tam-wycieczki-po-krs-od-gww-legal-do-inpost-i-z-powrotem/

Jak złożyć skargę na listonosza?

Michał Górecki

/

30 września 2019

Skarga w urzędzie pocztowym

Wpisując w wyszukiwarce Google zdanie „jak złożyć skargę na…”, system natychmiast podpowie nam kolejne słowo „…listonosza”. Oznacza to, że w naszym kraju wiele osób ma ochotę napisać, co sądzi o kolejnym nieuzasadnionym awizo w skrzynce lub innym występku osoby, która przynosi np. listy polecone. Bo choć żyjemy w erze cyfrowej, elektronicznej alternatywy dla przesyłki z czerwoną literą „R” (od fr. Recommandé) jeszcze nie wynaleziono. Umowy, pisma urzędowe, wezwania sądowe – mają swoją wagę, dlatego często nie czekając na „próbę kolejnego doręczenia”, jedziemy z awizo na pocztę, zastanawiając się po drodze, kto i czego od nas chce. Straconego czasu i paliwa, nikt nam nie zwróci.

Oczywiście odbierając list, możemy poskarżyć się osobie wydającej przesyłki na konkretne zachowanie listonosza. W wielu przypadkach zostaniemy po prostu wysłuchani. Można poprosić o rozmowę z przełożonym, np. naczelnikiem konkretnego urzędu pocztowego. Warto jednak pamiętać, że nasza skarga będzie miała zupełnie inny ciężar, jeśli zostanie przesłana w pisemnej formie reklamacji. Można to zrobić przez formularz reklamacyjny, jaki znajdziemy na stronie Poczty Polskiej.

CZYTAJ TEŻ Czy pośpiech kuriera to agresywna praktyka rynkowa?

Skarga na listonosza przez elektroniczny formularz

Przykładowo, jeśli chcemy złożyć skargę na listonosza, który pozostawił w skrzynce awizo bez próby osobistego doręczenia listu do mieszkania, możemy skorzystać z elektronicznego formularza dostępnego tutaj.

W naszym przykładzie zaznaczyliśmy opcję „klient indywidualny” oraz „osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej”. Na pytanie, „czy została wystawiona faktura” zaznaczyliśmy odpowiedź „nie”. Pod nagłówkiem „powód zgłoszenia” wybraliśmy z listy „uwagi dotyczące personelu i usług”. Nieco niżej na liście tematów zgłoszenia jako pierwsza pojawiła nam się opcja „Awizowanie przesyłek, pozostawianie zawiadomień bez próby doręczenia, nieprawidłowo sporządzone zawiadomienia”. Trzeba przyznać, że w naszej sprawie system niczym sztuczna inteligencja wydaje się czytać w myślach. Brawo za intuicyjność!

Po kliknięciu „Dalej” musimy wypełnić dość długi formularz, zawierający nasze dane, w tym numer przesyłki lub przekazu. Dopiero po jego skompletowaniu możemy zawrzeć informacje dodatkowe oraz dołączyć załączniki, np. skan lub zdjęcie awizo. Pamiętajmy, że taką kopię powiadomienia możemy zrobić tylko przed odbiorem przesyłki, bowiem awizo zostaje na poczcie w chwili odebrania np. listu poleconego.

CZYTAJ TEŻ Podpis odbioru przesyłek na tablecie — czy to bezpieczne?

Inne formy wniesienia skargi na listonosza

Jak informuje Poczta, skargi i wnioski można wnieść pisemnie, jak i „telegraficznie” (!) za pomocą faksu lub osobiście w Biurze Wsparcia Klientów. Szczegółowe dane pod tym linkiem. Nie ma jednak wątpliwości, że najmniej stracimy czasu, wypełniając formularz online.

Ile czasu ma poczta na rozpatrzenie skargi?

Poczta zapewnia, że odpowiedzi na wniesione skargi oraz przekazane wnioski „udzielane są bez zbędnej zwłoki”. Instytucja daje sobie maksymalnie miesiąc na ustosunkowanie się do naszego zgłoszenia. „W razie niemożności załatwienia skargi czy wniosku w terminie, zawiadamia się Wnoszącego o podjętych czynnościach w celu rozpatrzenia sprawy, podając nowy przewidywany termin udzielenia odpowiedzi” — czytamy na stronie Poczty Polskiej.

CZYTAJ TEŻ Jak skutecznie zablokować telemarketera? Unia Europejska proponuje specjalny prefiks

Skarga na listonosza lub kuriera. Co mówi prawo?

Wszystkie szczegóły dotyczące wymagań reklamacji wniesionej do operatora pocztowego, a także sposobu i trybu jej rozpatrzenia znajdują się w wydanym przez ministra infrastruktury rozporządzeniu w sprawie reklamacji usługi pocztowej. Szczególnie istotny jest tutaj paragraf 14, według którego „Nieudzielenie przez operatora pocztowego odpowiedzi na reklamację w terminie, (…) skutkuje uznaniem reklamacji”.

Przed złożeniem takiej reklamacji, warto zapoznać się także z poradnikiem na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeżeli odpowiedź na reklamacje nie jest dla nas satysfakcjonująca, możemy wnioskować o interwencję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Rękojmia dla przedsiębiorcy jak dla osoby fizycznej? Zmiany w prawie konsumenckim w 2020 roku Dorota Kraskowska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych – poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Skarga na pocztę polską wzór – artykuły

Nie płacisz abonamentu RTV? Poczta Polska ściga dłużników. Kwota zaległości za abonament są bardzo wysokie

Abonament RTV to to opłata, która nie cieszy się sympatią Polek i Polaków. Jest to jednak ich obowiązek, a za niepłacenie abonamentu RTV grożą kary. Nad…

Jak napisać skargę na pocztę polską

Nie jest to jej jedyny grz… – Ludzie z piekła rodemZnaleziono 51 interesujących stron dla frazy wzór skarga na pracownika urzędu poczty w serwisie Money.pl.. Tak samo dzieje się, jeśli wniosek złożymy za .Poczta wydała decyzję o wstrzymaniu egzekucji, niestety urząd się pospieszył i na dzień przed wydaniem tej decyzji, przekazał należność za okres od 2009 do 2014 do Poczty.. Napisanie zażalenia lub skargi jest często najlepszą drogą, jeśli chcesz coś zmienić na lepsze.Napisz zażalenie w 2 egzemplarzach.. Skarga na Pocztę Polską – informacje u dołu strony: Poczta Polska – Napisz do nas – 2.. Nie wdawaj się w gadkę tylko wręcz zażalenie i poproś o potwierdzenie odbioru na swojej kopii.. Próbuję odzyskać niewypłacone pieniądze za nadgodziny od byłego pracodawcy.. Skargę lub zawiadomienie można do UOKiK złożyć na kilka różnych sposobów.. Grunt to nie dyskutować z nimi, bo Cię zagadają na amen.Poczta polska traktuje dostarczone awizo jako dostarczoną przesyłkę, więc listonoszowi nic pan nie zrobi.. Nie stoisz na straconej pozycji.. Istnieje możliwość osobistego wniesienia skargi w siedzibie urzędu w Warszawie przy placu Powstańców Warszawy 1 w pokoju 116 lub w którejś z delegatur UOKiK.Możemy zadzwonić na numer 43-842-06-06 lub wysłać prośbą o swoje dane na adres e-mail: [email protected]

Jak wnieść skargę?

Administratorem danych osobowych osoby składającej reklamację jest Poczta Polska S.A. z siedzibą przy ul.Pocztą Polską, In Post) oraz nadawcą, który zleca wykonanie danej usługi za wynagrodzeniem.. Jest jeszcze Ustawa Prawo Pocztowe (Dz. U.. Jeśli wniosek został w ciągu tego siedmiodniowego terminu wysłany Pocztą Polską i posiada pieczęć z datą mieszczącą się w tym terminie, choćby wniosek dotarł do sądu później, termin jest zachowany.. Rzecznik Praw Obywatelskich rozpatrzył zażalenia wpływające do jego urzędu i .skarga na pocztę polską przez: monik67 | 2012.7.5 9:32:12 Poczta polska traktuje dostarczone awizo jako dostarczoną przesyłkę, więc listonoszowi nic pan nie zrobi.Jak złożyć skargę do UOKiK?. Skarga jest to pismo kierowane do jakiejś instytucji.. >pobierz wzór skargi

Jak napisać skargę na pocztę polską

Nie wdawaj się w gadkę tylko wręcz zażalenie i poproś o potwierdzenie odbioru na swojej kopii.. Odpowiedzi na wniesione skargi i wnioski udzielane są bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu jednego miesiąca.. Pomóżcie mi napisać skargę na pocztę polską bo niestety nie wiem jak to zrobić będą musieli mi odszkodowanie wypłacić list polecony musi dojść w 14 dni u mnie już minęło a listu jak nie było tak nie ma na stronie gdzie można śledzić gdzie powinien być to wyświetla się tylko gdzie nadanoSprawdź jak napisać skargę, jaki układ elementów zastosować, zapoznaj się z przykładem skargi.. Skarga jest to pismo kierowane do jakiejś instytucji.. Przeważnie w rachubę wchodzą konflikty sąsiedzkie i rodzinne, skargi na byłych pracodawców czy na konkurencję etc. Bardzo często skargi dotyczą takich dziedzin jak np. obrót nieruchomościami, obrót paliwami, usługi budowlane, usługi transportowe czy handel kosmetykami.. Sytuacja ma miejsce nie tylko w mojej klatce (sąsiedzi również muszą zgłaszać się po swoje przesyłki do urzędu pocztowego) ale również w sąsiednich blokach.. – napisał w Prawo cywilne: Witam mam pytanie co moge zrobic w takiej sytuacji, czy jest wogole jakas mozliwosc zeby z tym cos zrobic?. Proszę o niezwłoczne rozpatrzenie skargi i jak najszybsze skorygowanie działania pracy urzędu pocztowego.Europan Court of Human Rights F Strasbourg Cedex Council of Europe Tel Fax SKARGA I STRONY A SKARŻĄCY..

Idź na pocztę i poproś o rozmowę z naczelnikiem.

Jest to o tyle istotne, że specyfika pracy adwokata polega także na tym, iż zadania służbowe wykonujemy na terenie całego kraju, często po 40 i więcej godzin non stop (czynności w sprawach karnych).Zobacz jak napisać zażalenie/skargę na obsługę, jaki układ elementów zastosować, zapoznaj się z przykładem zażalenia/skargi na obsługę.. Skargę złożyć można na więcej sposobów, niż reklamację.. Persona nazywająca siebie listonoszką (ja zdecydowanie wolę nazwę ‘awizonoszka’) podirytowała mnie paczką zostawioną na furtce.. W razie niemożności załatwienia skargi czy wniosku w terminie, zawiadamia się Wnoszącego o podjętych czynnościach w celu rozpatrzenia sprawy, podając nowy przewidywany termin udzielenia odpowiedzi.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.. 2011-04-12 03:55:00; Ponad tysiąc skarg złożyli w ciągu ostatniego roku mieszkańcy województwa łódzkiego na Pocztę Polską (to o dziesięć tysięcy mniej niż reklamacji).. W serwisie nowosci.com.pl znajdziesz najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo związane z: skarga na pocztę polskąDonos na pracodawcę można wysłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną, faksem lub dostarczyć osobiście.. Do wyboru mamy: – złożenie pisma w placówce Poczty Polskiej, – przefaksowanie pisma na numer 22 656 59 88, – złożenie ustnej skargi w placówce Poczty Polskiej lub w Biurze Wsparcia Klientów w siedzibie Centrali Spółki (ul.Jak Poczta Polska chroni się przed skargami a jednocześnie pytanie do Was Piekielni..

To fakt, że listów i kartek pocztowych …Skargi na pocztę w Łódzkiem.

Na rozpatrzenie skargi inspekcja ma 30 dni.. Nie znaczy to jednak, że przestaliśmy korzystać z usług poczty.. Liczne skargi.. Mimo że list zwykły jest przesyłką nierejestrowaną i nadawca nie otrzymuje potwierdzenia, że go nadał, to konsumentowi przysługuje złożenie skargi na nienależyte wykonanie usługi przez pocztę.. Dowiedz się więcej.. mianowicie, 3tyg temu wysłałam paczke- wagowo liczy się jako przesyłka listowa, wysłałam ją priorytetem.. Nie mam żadnego potwierdzenia bo na takie przesyłki nie dają zadnego kwitka.. Jest jeszcze Ustawa Prawo Pocztowe (Dz. U.. Jaki jest termin na doręczenia listu zwykłego?a na świecie.. awizo bank bezpieczeństwo CSR człowiek z poczty e-commerce ecommerce eINFO envelo filatelistyka finanse historia HR inni o poczcie internet KEP klienci konkurs kurier letnie ABC pocztowe listy Magazyn Poczta Polska neokartka niepełnosprawni odbiór w punkcie paczka paczki pieniądze poczta poczta polska pocztex pocztowcy .Poczta wydała decyzję o wstrzymaniu egzekucji, niestety urząd się pospieszył i na dzień przed wydaniem tej decyzji, przekazał należność za okres od 2009 do 2014 do Poczty.. Zawód: Mechanik .. skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka napisz skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przykład skargi do Europejskiego Trybunału Człowieka wzór skargi do Europejskiego .W donosach są poruszane różne sprawy..

Mineły 3 tyg a list …W takiej sytuacji można złożyć na poczcie skargę.

Oto przykładowy wzór skargi do PIP: Należy też zaznaczyć, że skarga na pracodawcę może zostać skierowana i do innych instytucji takich jak urząd skarbowy, sanepid czy ZUS.Na awizo listonosz nie wpisuje daty ani godziny swojej wizyty.. Okolo godziny 11 przyszedl do mnie listonosz z informacja, ze są dla mnie pieniadze (ok 25 tysiecy.. § Reklamacja/Skarga Poczta Polska (odpowiedzi: 3) Jak to jest z tą Pocztą Polską?Skarga z tytułu opóźnionego doręczenia listu zwykłego.. Wniosek z zarzutami do postępowania egzekucyjnego wniosłeś, jak piszesz w połowie października, obecnie jest dopiero początek grudnia, także wydaje się, że na chwilę obecną wiążące Pocztę Polską SA terminy zostały zachowane.Córka pani Barbary z Siemianowic Śląskich od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych.. >pobierz wzór skargi<1.. Będzie musiał(a) pisemnie odpowiedzieć na nią.. Zażalenie/skarga na obsługę.. Witam, twoja sprawa jest dość świeża.. 2008 nr 189 poz. 115 - tzn. tak naprawdę jest to Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 października 2008 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Prawo pocztowe; sama Ustawa Prawo Pocztowe to: Dz .Dziś miałam dostać paczkę wysłana przez pocztę polską i wieczorem zauważyłam że mam awizo w skrzynce wystawione o godz. 18,30 mimo iż od godziny 16 byłam w domu ( nie tylko ja bo cała .Osobom, których dane osobowe dotyczą, przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.. 0 strona wyników dla zapytania wzór skarga na pracownika urzędu pocztyskarga na pocztę polską. Czy mogę takiej sytuacji złożyć reklamacje do Poczty?. Napisanie zażalenia lub skargi jest często najlepszą drogą, jeśli chcesz coś zmienić na lepsze.Podobne wątki na Forum Prawnym: Wątek § Opóżnienie wypłaty wyrównanie emerytury przez Poczte Polska (odpowiedzi: 1) Witam, zdenerwowala mnie dzis pewna sytuacja.. Nie jest to jej jedyny grz… - Ludzie z piekła rodemW czasach wszechobecności internetu coraz rzadziej wysyłamy listy pisane na papierze.. Grunt to nie dyskutować z nimi, bo Cię zagadają na amen.Strona 1 z 2 - poczta polska i zaginiona paczka!. W razie niedostarczenia przesyłki nierejestrowanej klient nie składa reklamacji, lecz skargę w dowolnej placówce pocztowej.Skarga na usługi Poczty Polskiej .. Korzystając ze strony zgadzasz się na zapisywanie prywatnych danych zawartych w plikach cookies i im podobnych technologii w urządzeniu końcowym.Skargę można wnieść pisemnie (polecam tę opcję) w swoim urzędzie pocztowym, telegraficznie, za pomocą faksu na nr (22) 656-59-18, lub poczty elektronicznej na adres: [email protected] Hej pomożecie ?. Na dzień dzisiejszy jestem ustawowo zwolniona z opłat abonamentowych (składany był wniosek na poczcie) na czas pobierania zasiłku rodzinnego.Napisz zażalenie w 2 egzemplarzach.. Nadawca pisze skargę, gdy chce interweniować w konkretnej sprawie, powiadomić o zdarzeniu uznanym przez niego za krzywdzące i oczekuje interwencji adresata.Poza tym - do 31 grudnia 2013 r. korespondencję odbierałam na Poczcie Głównej w Lublinie, czynnej 24 h na dobę.. - Jednak od listopada ubiegłego roku nie .Znaleziono 51 interesujących stron dla frazy wzór skarga na pracownika urzędu poczty w serwisie Money.pl.. Może to dziwne, ale taki sposób zawsze działa.. Za nieuzasadnione pocztowcy uznali około 150.Na facebookowym profilu Poczty Polskiej internauci narzekają na tempo, w jakim Poczta Polska dostarcza listy i paczki.. Miesiąc temu wysłałem mojej kuzynce list z życzeniami urodzinowymi.. która napisała, że jaj paczka "na WER Warszawa .Pismo z Urzędu Skarbowego o zajęciu konta za abonament RTV..

Wzór skargi poczta polska

Skarga jest to pismo kierowane do jakiejś instytucji.. Złożyłem reklamację, którą Poczta Polska rozpatrzyła negatywnie powołując się na Art 58.1 Ustawy Prawo Pocztowe.Skarga z tytułu opóźnionego doręczenia listu zwykłego.. Witam, twoja sprawa jest dość świeża.. Korzystając ze strony zgadzasz się na zapisywanie prywatnych danych zawartych w plikach cookies i im podobnych technologii w urządzeniu końcowym.Skargi na pocztę w Łódzkiem.. Poczta Polska chcąc wywiązać się z określonych w rozporządzeniu zobowiązań wysłała do abonamentów zawiadomienia o nadaniu indywidualnego numeru,które stanowią dowód zarejestrowania odbiornika.. Wysłany list Polecony Priorytetowy do adresata dotarł po 13 dniach.. Wojna o opłatę z Pocztą Polską nie jest łatwa.. Jak to jest z tą Pocztą Polską?. 0 strona wyników dla zapytania wzór skarga na pracownika urzędu pocztyTa strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.. Czy mogę takiej sytuacji złożyć reklamacje do Poczty?. W razie niemożności załatwienia skargi czy wniosku w terminie, zawiadamia się Wnoszącego o podjętych czynnościach w celu rozpatrzenia sprawy, podając nowy przewidywany termin udzielenia odpowiedzi.Skargę można wnieść pisemnie (polecam tę opcję) w swoim urzędzie pocztowym, telegraficznie, za pomocą faksu na nr (22) 656-59-18, lub poczty elektronicznej na adres: [email protected]

Odpowiedzi na wniesione skargi i wnioski udzielane są bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu jednego miesiąca.

Dowiedz się więcej.. 2011-04-12 03:55:00; Ponad tysiąc skarg złożyli w ciągu ostatniego roku mieszkańcy województwa łódzkiego na Pocztę Polską (to o dziesięć tysięcy mniej niż reklamacji).. od dnia 1 stycznia 2014 r. Składam skargę na nieprawidłowości w sprawie organizacji doręczania pism sądowych od dnia 1 stycznia 2014 r.Pocztą Polską, In Post) oraz nadawcą, który zleca wykonanie danej usługi za wynagrodzeniem.. Korzystając ze strony zgadzasz się na zapisywanie prywatnych danych zawartych w plikach cookies i im podobnych technologii w urządzeniu końcowym.Abonament RTV wraca nawet po latach.. Miesiąc temu wysłałem mojej kuzynce list z życzeniami urodzinowymi.. Wniosek z zarzutami do postępowania egzekucyjnego wniosłeś, jak piszesz w połowie października, obecnie jest dopiero początek grudnia, także wydaje się, że na chwilę obecną wiążące Pocztę Polską SA terminy zostały zachowane.Więcej na temat: Poczta Polska skargi Poczta Polska Łódź skarga na poczte polska skarga na pocztę skarga na pocztę wzór skarga poczta polska wzór skargi na pocztę Łódź wzór skargi na pocztę wzór skargi na pocztę polskąAż koles z kolejki z ciekawosci poczekal, a pracownica poczty do niego,” no niech Pan spojrzy, przeciez paczka na wadze jest przechylona”, na co ten facio, “Ja tam nie wiem, pooprstu jestem ciekaw czy się temu Panu uda wysłac paczkę” i dzielnie czekał..

>pobierz wzór skargi

키워드에 대한 정보 wzór skargi na pocztę polską

다음은 Bing에서 wzór skargi na pocztę polską 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 HISTORIA \”walki\” Z POCZTĄ POLSKĄ

  • poznaj swoje prawa
  • poznaj
  • swoje
  • prawa
  • patitv
  • pati tv
  • pati
  • tv
  • reklamacje
  • reklamacja
  • poczta
  • polska
  • poczta polska
  • reklamacja przesyłki
  • reklamacja poczta polska
  • polecony
  • ile idzie polecony
  • skrytka pocztowa
  • skrytka
  • pocztowa
  • Tychy
  • Katowice
  • Bielsko- Biała
  • Bielsko
  • skarga
  • nie dostarczona przesyłka
  • vlog
  • story time
  • storytime

HISTORIA #\”walki\” #Z #POCZTĄ #POLSKĄ


YouTube에서 wzór skargi na pocztę polską 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 HISTORIA \”walki\” Z POCZTĄ POLSKĄ | wzór skargi na pocztę polską, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  Lee Tae Gon Girlfriend | [All Broadcasting In The World] 세모방:세상의모든방송 - Lee Taegon, Worry About Broadcasting 20170723 29752 좋은 평가 이 답변

Leave a Comment