Zdjęcia Na Czarnym Tle | Jak Zrobić Zdjęcia Na Czarnym Tle W Biały Dzień? (Low Key) 빠른 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “zdjęcia na czarnym tle – Jak zrobić zdjęcia na czarnym tle w biały dzień? (low key)“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 FOTOTESTY. SG 이(가) 작성한 기사에는 조회수 8,394회 및 좋아요 191개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

zdjęcia na czarnym tle 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak zrobić zdjęcia na czarnym tle w biały dzień? (low key) – zdjęcia na czarnym tle 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Przeglądając internet natrafiłem na technikę wykonywania zdjęć na całkowicie czarnym tle, ale bez używania czarnego tła. Brzmi dziwnie? Na początku trochę tak. Po angielsku to low key a po polsku chyba dolny klucz. Setup do takich zdjeć nie jest skomplikowany, wystarczy aparat, lampa błyskowa i cokolwiek do skierowania strumienia światła tam, gdzie chcemy. Efekty są super i zawsze szokują obserwatorów, którzy widzą coś kompletnie innego niż aparat. Mam nadzieję, że ten krótki tutorial zainspiruje kogoś do pstryknięcia paru takich zdjęć.

zdjęcia na czarnym tle 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak zrobić czarne tło bez żadnego tła w ogóle za pomocą …

Zdjęcia pojedynczego obiektu na czarnym tle są tak atrakcyjne! A ich popularność rośnie w szybkim … Jak sprawić, by tło zdjęcia było czarne na iPhone?

+ 더 읽기

Source: www.lepszafotka.pl

Date Published: 10/9/2022

View: 1956

Czarne tło. Jak dodać je do zdjęcia w telefonie – mamapstryka.pl

Czarne tło jako efekt pędzla · Odpal aplikację Snapseed · Otwórz swoje zdjęcie · W menu Narzędzia wybierz opcję Pędzel · Pędzel o nazwie ciemniej/ …

+ 여기에 표시

Source: wtelefonie.pl

Date Published: 6/22/2021

View: 2125

Jak wykorzystać czarne tło do zdjęć? | Poradnik Media Expert

Obrazy na czarnym tle są również bardzo pożądane w fotografii portretowej, ponieważ nadają zdjęciom profesjonalnego wyglądu. Najlepsze jest to, że chociaż …

+ 더 읽기

Source: www.mediaexpert.pl

Date Published: 8/8/2021

View: 6411

Czarne tła: rejestrowanie nastroju i emocji | Adobe

Odkryj, w jaki sposób fotografowanie na czarnym tle może pomóc w uchwyceniu nastroju i … Może istotnie poprawić lub pogorszyć ogólny wygląd zdjęcia.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.adobe.com

Date Published: 6/9/2022

View: 6770

Jak dobrze wykorzystać czarne tło fotograficzne? – Fripers.pl

Czarne tło, podobnie jak białe oraz szare jest najczęściej wybieranym … skrócie oznacza fotografowanie ciemnych obiektów na ciemnym tle.

+ 더 읽기

Source: fripers.pl

Date Published: 9/10/2022

View: 964

주제와 관련된 이미지 zdjęcia na czarnym tle

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak zrobić zdjęcia na czarnym tle w biały dzień? (low key). 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak zrobić zdjęcia na czarnym tle w biały dzień? (low key)
Jak zrobić zdjęcia na czarnym tle w biały dzień? (low key)

주제에 대한 기사 평가 zdjęcia na czarnym tle

  • Author: FOTOTESTY. SG
  • Views: 조회수 8,394회
  • Likes: 좋아요 191개
  • Date Published: 2019. 10. 13.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=5Uw_wExVVVI

Jak zrobić zdjęcie na czarnym tle w iphone?

Dostosowywanie efektu głębi na zdjęciach w trybie portretowym
  1. Stuknij w dowolne zdjęcie zrobione w trybie Portret, aby wyświetlić je na pełnym ekranie.
  2. Stuknij w Edycja, a następnie stuknij w. u góry ekranu. …
  3. Przeciągnij suwak w lewo lub w prawo, aby dostosować efekt rozmycia tła.
  4. Stuknij w Gotowe, aby zachować zmiany.

Jak zrobić ciemne zdjęcia?

Korekta ekspozycji w aparacie

Standardowo podziałka światłomierza ustawiona jest na środku, na zero. Żeby rozjaśnić zdjęcie musisz ustawić korektę ekspozycji na +1 +1,5 albo nawet +2. I odwrotnie: żeby przyciemnić ustawiamy podziałkę na -1 albo na -2. Niektóre aparaty mają wygodne pokrętło z wartościami -2 -1 0 +1 +2.

Jak zrobić czarne tło na zdjęciu w telefonie?

Możesz zmienić tło na ciemne, włączając tryb ciemny lub odwrócenie kolorów. Tryb ciemny dotyczy interfejsu systemu Android i obsługiwanych aplikacji.

Włączanie trybu ciemnego
  1. Otwórz na urządzeniu aplikację Ustawienia .
  2. Kliknij Ułatwienia dostępu.
  3. W sekcji „Wyświetlacz” włącz Ciemny motyw.

Jak zrobić zdjęcia na czarnym tle?

Najpopularniejszym i bezkosztowym zabiegiem uzyskania czarnego tła jest zastosowanie odpowiednich nastaw ekspozycji w aparacie (zwłaszcza czasu naświetlania) oraz wykorzystanie odpowiednich modyfikatorów światła (plastry miodu, gridy).

Jak zmienić tło na zdjęciu w telefonie?

Automatic Background Changer (Android)

Aplikacja pozwala dodać ograniczoną liczbę obrazów z tłem, ale można także użyć własnych zdjęć. Przejdź do sklepu Google Play i zainstaluj aplikację. Prześlij zdjęcie i zaczekaj na wynik. Wybierz dowolne tło z galerii, a następnie dodaj je do przetworzonego zdjęcia.

Czy da się zmienić tło na zdjęciu?

Jak zmienić tło na zdjęciu?
  1. Krok 1. Wybierz narzędzie “Zmiana tła” Uruchom PhotoWorks, importuj zdjęcie, którego tło chcesz zmienić i wybierz zakładkę “Narzędzia”. …
  2. Krok 2. Obrysuj obiekt, który ma pozostać na zdjęciu. …
  3. Krok 3. Oznacz tło do zmiany. …
  4. Krok 4. Popraw krawędzie obiektów. …
  5. Krok 5. Dodaj tło do zdjęcia.

Jak robić zdjęcia w stylu Dark Mood?

W fotografii dark mood istotną rolę odgrywają cienie, które nadają głębi i klimatu zdjęciom. Taki efekt uzyskamy, gdy na planie ustawimy ciemne “ścianki” i przekierujemy światło bezpośrednio na obiekt lub jego fragment. Jeśli fotografujesz przy oknie z zasłonami, możesz je wykorzystać do przysłonięcia źródła światła.

Jak zrobić zdjęcie w ciemności bez lampy?

Użycie statywu i bardzo wolnego czasu otwarcia migawki jest zarówno najbardziej efektywną, jak i najbardziej ograniczoną metodą robienia zdjęć w ciemności bez lampy błyskowej. Zaletą tego podejścia jest to, że nadal można fotografować przy niskim ISO i zachować jakość obrazu.

Co to jest Dark Mood?

Zdjęcia, które kiedyś uznano by za ciemne i niedoświetlone, teraz podbijają Instagram i pojawiają się w wielu książkach, czy kampaniach reklamowych. Sama szukając swojego stylu dotarłam właśnie do dark mood, czy też z włoskiego chiaroscuro (dosłownie: jasno-ciemny).

Jak zmienić kolor wyświetlacza?

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania. W oknie Panel sterowania kliknij opcję Wygląd i kompozycje, a następnie kliknij opcję Ekran. W oknie Właściwości ekranu kliknij kartę Ustawienia. W sekcji Kolory kliknij żądaną pozycję głębi kolorów w menu rozwijanym.

Jak zrobić zdjęcie w cieniu?

Lampę musisz ustawić w taki sposób aby oświetlała tło za modelami. Osobę ustaw przed lampą tak aby pozostała w cieniu. Ekspozycję należy ustawić w taki sposób aby tło było bardzo jasne (w moim przypadku przepalone). W ten sposób otrzymamy jasne tło, na którym będzie widoczny tylko i wyłącznie kontur postaci.

Jak zrobić tło do zdjęć?

Fajne tła do zdjęć zrobisz z:
  1. kawałków tapety na ścianę,
  2. papieru do pakowania prezentów,
  3. wielokolorowych brystoli,
  4. starych książek,
  5. stron gazet,
  6. zdjęć w formie odbitek,
  7. tkanin np. prześcieradła, koca, zasłony,
  8. gadżetów imprezowych, czyli różnego rodzaju kurtyn, balonów czy serpentyn,

Jak oświetlić tło fotograficzne?

Oświetlenie tła może być także źródłem koloru na portrecie. Można to zrealizować przez zamocowanie barwnych folii lub filtrów na źródłach światła. Folie są na ogół niedrogie i dostępne w wielu kolorach. Używając ich wraz z białym tłem, można zredukować liczbę barwnych teł przechowywanych w studiu.

Jak zrobić zdjęcie high key?

A więc dla osiągnięcia efektu high key ustawiamy kompensację dodatnią, fotografując jasne elementy, a z kolei w przypadku fotografowania elementów ciemnych – kompensację należy ustawić ujemnie. Korekty możemy dokonywać w granicach 1-1,5 EV – to powinno wystarczyć.

Jaki program do zmiany tła na zdjęciu?

FotoMix to mało znany, darmowy program do prostej edycji zdjęć, wykorzystywany najczęściej do zmiany tła zdjęcia, wycinania zbędnych elementów, nakładania na siebie kilku fotografii itp.

Jak zrobić zdjęcie w cieniu?

Lampę musisz ustawić w taki sposób aby oświetlała tło za modelami. Osobę ustaw przed lampą tak aby pozostała w cieniu. Ekspozycję należy ustawić w taki sposób aby tło było bardzo jasne (w moim przypadku przepalone). W ten sposób otrzymamy jasne tło, na którym będzie widoczny tylko i wyłącznie kontur postaci.

Jaki program do zmiany tła na zdjęciu?

FotoMix to mało znany, darmowy program do prostej edycji zdjęć, wykorzystywany najczęściej do zmiany tła zdjęcia, wycinania zbędnych elementów, nakładania na siebie kilku fotografii itp.

Jak zrobić czarne tło na zdjęciu ?

Jak zrobić czarne tło na zdjęciu ?

Jak zrobić czarne tło na zdjęciu ? Całkiem prosto, nie potrzebne nam czarne tło fotograficzne tylko nieco wyobraźni i chęci. Ustaw dużą przysłonę Wartości powinny być duże, jak F8. F11, F16, zrób zdjęcie, sprawi to, że mniej światła wpadnie do obiektywu. Będzie tu nacisk na pierwszy plan a nie to co “dookoła”. Użyj lampy Lampa oświetli pierwszy plan, reszta światła rozproszy się w tle a od czarnego tła się nie odbije. Zmniejsz moc lampy – EV -1 , -2 Regulacja i testowanie pomoże dobrać idealne proporcje. Mniejsza moc zapewni miększe światło z kolei większa moc bardziej wyciemni tło. Krótki czas naświetlania Ustaw krótki czas naświetlania, z lampą automat ustawi nam max 1/200 lub 1/250 sekundy. Lepsze lampy (dużo droższe) pozwolą na krótsze czasy.

W skrócie to wszystko, teraz wiemy jak zrobić czarne tło na zdjęciu. Czas rozwinąć teorię. Więcej informacji o ekspoyzcji przeczytasz TUTAJ.

Przymknięta przysłona F5.6 , F8, F11, F16

Przymknięta przysłona sprawi, że bardzo mało naturalnego światła będzie wpadać do obiektywu. Dodatkowo doda to kontrastu do całego zdjęcia. W post produkcji łatwiej będzie nam sprawić aby cienie były czarne a jasne partie rozjaśnione.

Czarne tło w plenerze

Poniżej przykład tego jak w prosty sposób przy użyciu jednej lampy możesz uzyskać czarne tło podczas fotografii w plenerze. Dzięki temu stworzysz świetne dramatyczne portrety. Dodatkowo użycie lampy sprawi, że będą one wyjątkowo ostre i wyraźne.

Użyj lampy i krótkiego czasu naświetlania

Automatycznie ograniczony zostanie czas do maksimum 1/200 sekundy, tego się trzymajmy, o ile obiekt fotografowany (model , modelka) może się poruszyć. W innym przypadku możemy potrzebować dłuższego czasu, tutaj rozmawiamy o CZARNYM TLE więc ja bym zostawił na 1/125 lub 1/200. Tak, żeby komfortowo zrobić zdjęcie trzymająć aparat w dłoni.

Aktualizacja : Zdjęcie, autoportret. 29 sierpień 2018. Jak widać, można i tak 😉 Nie zapominajcie o możliwościach w post produkcji !

Więcej sprzętu jaki może wam się przydać jest tutaj.

32mm, F 8.0, T 1/160, Lampa Y560 z parasolką srebrną – 1/8.

Cykanie zdjęcia

Załóżmy, że robimy zdjęcie danego tematu, obiektu, modela w dzień.

Pamiętaj aby zadbać o odpowiednią kompozycję i kadrowanie !!

Ustawmy siebie oraz temat zdjęcia tak aby za tematem / obiektem była wolna przestrzeń. Sprawi to, że nasz błysk nie wróci spowrotem do aparatu odbity od np. ściany za plecami modela.

Przymknięta przysłona do okolic F11 i czasie naświetlania w okolicach 1/125 i krótszy sprawi, że zdjęcie bez lampy będzie po prostu czarne. Ekspozycja będzie po prostu niewystarczająca. Tutaj wypada to po prostu sprawdzić na podglądzie po zrobionym zdjęciu.

Teraz dodajemy błysk lampy na nasz obiekty. Jako, że ustawienie i kompozycja zapewni nam oświetlenie lampą tylko i wyłącznie tematu zdjęcia, możemy śmiało robić zdjęcia. Światło zostanie odbite od tematu i rozproszy się w tle, światło lampy zostanie wyłapane przez aparat a tło będzie kruczo-czarne.

Jeżeli dalej nie możemy uzyskać czarnego tła zmieńmy miejsce modela, o ile to możliwe, w bardziej zacienione. Musimy obniżyć ekspozycję, aby uwypuklić działanie lampy. Po prostu ustawcie ogólną ekpozycję na -1 / -2 EV. Dla aparatu będzie to oznaczało zbyt ciemne zdjęcie ale my i tak chcemy mieć połowę kadry w czerni.

Dodatkowo przypominam o “spot metering” czyli punktowym pomiarze ekspozycji przez autofokus (środkowy punkt na obiektywie) 😉 Tutaj na dole macie przykład ustawień bez lampy oraz z lampą.

Problemy i czarne tło fotograficzne

Uważajcie na lampę, nie używajcie zbyt ostrego światła aby nie mieć za dużo jasnych punktów i przepalonych elementów zdjęcia – stricte białe plamy. Flesh bardzo mocno uwypukla pierwszy plan. W post produkcji nic z tym nie zrobicie – mocne refleksy lampy na powierzchni, temacie kompozycji, ciężko to naprawić.

Za mało czarne tło ?

Synchronizujcie lampę z pierwszą kurtyną (zazwyczaj jest to domyślne ustawienie) , wyczerni to dodatkowo tło kompozycji. Poszukajcie w ustawieniach, pisałem o tym post apropo ekpozycji.

Czarne tło fotograficzne

Jeżeli mamy dostęp do studia zawsze możemy użyć wielkiej czarnej blendy takiej jak ta: Blenda 5w1 120cm x 180cm albo czarnego materiały na ścianie. Ale czasem jesteśmy w plenerze. Sama technika też się sprawdza doskonale. Ewentualnie możemy poczekać do wieczora i robić zdjęcia w nocy, czarne tło fotograficzne uzyskamy naturalnie i o wiele łatwiej będzie nam dostosować ustawienia aparatu. W dzień może to być problematyczne.

Poniżej zdjęcia prosto z sesji z Mariuszem, wykorzystałem szare tło i skromne oświetlenie aby nie rozlewać światła. Zwykła lampa błyskowa i parasolka wystarczyły, do tego analiza histogramu w aparacie i podgląd zdjęcia w laptopie.

Postprodukcja

Gdy wszystko zawiedzie na ratunek przychodzi post produkcja ! Zasady dotyczą tam samo wszystkich programów graficznych jakie tylko znajdziecie. Są one w zasadzie identyczne. Polecam Affinity jako alternatywę dla fotoszopa. Różnią się w większości tylko kilkoma narzędziami. Zawsze w post produkcji możecie dodatkowo :

Zmniejszyć ekspozycję – przyciemni to całe zdjęcie, ma to sens gdy obiekt posiada odpowiednią ilość światła na sobie, reszta jest wystarczająco ciemniejsza ( tutaj zdrowy rozsądek)

Zmniejszyć jasne punkty ( highlights na minus )

) Wygasić cienie ( shadows na minus )

) Wyciemnieć dodatkowo czerń ( suwak black na minus ), czerń będzie czarniejsza.

), czerń będzie czarniejsza. Użyć pędzla i przyciemnić odpowiednie elementy zdjęcia czy to w Lightroomie, Luminarze albo innym programie.

Jak zrobić czarne tło na zdjęciu – podsumowanie

Duża przysłona, rzędu F11, użycie lampy, czas dostosujcie w zależności od tego co wyszło. Zawsze czarne tło na zdjęciu można poprawić w post produkcji 😉

Tutaj przykład mojego autoportretu – czarne tło i bardzo mała ilość światła w domowych warunkach.

Ciekawostka na wiki.

Przykładowe zdjęcia

Jak zrobić czarne tło na zdjęciu. Tutaj duża przysłona w okolicach 5.6 i użycie flesha. Flesh bardzo mocno uwypukla pierwszy plan, od którego odbija się światło, czyli burgera a tło zostało ciemniejsze. Nie jest to idealnie czarne tło fotograficzne ale obrazuje zasadę.

Tutaj widać efekt zanikania światła, koń jest dobrze oświetlony najbliżej aparatu. Oddalając się od obiektywu światło się rozprasza i wraca jego dużo mniej, ergo, czarne tło fotograficzne domowej roboty.

Jak zrobić czarne tło bez żadnego tła w ogóle za pomocą aparatu! – Lepsza Fotka

Zdjęcia pojedynczego obiektu na czarnym tle są tak atrakcyjne! A ich popularność rośnie w szybkim tempie. Wiele osób ma obsesję na punkcie stosowania techniki ciemnego tła na różne sposoby. Niektórzy posuwają się nawet do tworzenia kont na Instagramie w celu promowania jedzenia na czarnym tle. Ale najwspanialszą rzeczą w pracy z fotografią na czarnym tle jest to, że jest ona łatwa do opanowania. Każdy zainteresowany może to zrobić.

Jak sprawić, by tło zdjęcia było czarne na iPhone?

Stuknij w Retusz w lewym dolnym rogu, a następnie przesuń palcem w lewo, aby odsłonić więcej narzędzi w dolnej części ekranu iPhone. Wybierz opcję B&W, a następnie przesuń palcem po dowolnym fragmencie zdjęcia, aby uczynić je czarno-białym. Przeciągnij suwak pod zdjęciem, aby dopasować efekt czarno-biały.

Kroki do czarnego tła bez żadnego tła w ogóle za pomocą aparatu!

Przełącz swój aparat na tryb manualny i chwyć lampę błyskową.

Ustaw szybkość migawki na 1/200 szybkość synchronizacji lampy błyskowej, a ISO na najniższy możliwy poziom zwykle ISO 100.

Dopasuj przysłonę, aż obraz będzie całkowicie czarny. Zazwyczaj będzie to około f/18 lub f/22.

Użyj lampy błyskowej na pełną moc jeśli na zewnątrz jest bardzo jasno, mogą być potrzebne dwie lampy. Nie przejmuj się tym, że lampa błyskowa jest zbyt jasna na zdjęciu. Jeśli ustawisz przysłonę, aby zrekompensować jasny błysk, zdjęcie będzie wyglądało świetnie.

Pstryknij zdjęcie. Możesz tak długo regulować przysłonę, aż jasność na modelu będzie odpowiednia.

Jeśli masz lampę błyskową o niskiej mocy, może to być trudne do zrobienia, jeśli na zewnątrz jest wyjątkowo jasno. Gdy jest naprawdę jasno, często używam dwóch lamp błyskowych i ustawiam je jak najbliżej modela. Tak długo, jak masz wystarczającą moc błysku, możesz uzyskać czarne tło bez żadnego tła.

Jeśli tło nie jest tak ciemne, jak byśmy chcieli, należy zmniejszyć przysłonę do wartości f/8.

Uwaga — podczas fotografowania w pomieszczeniach z użyciem lampy błyskowej światło może być Twoim wrogiem. Lampa błyskowa może uwydatnić w pomieszczeniu elementy, których nie chcesz umieszczać na zdjęciu. W takim przypadku należy uważać na otoczenie.

Sztuczki oświetleniowe dla fotografii z czarnym tłem.

Poza podstawowymi zasadami fotografii istnieją pewne cechy szczególne oświetlenia dla zdjęć z czarnym tłem. Przede wszystkim, nie wahaj się grać z naturalnym światłem. Na przykład, czarne tło można stworzyć umieszczając obiekt blisko okna w pomieszczeniu, w którym wszystkie drzwi i inne okna są szczelnie zamknięte. W tej sytuacji dodanie czarnego tła na ścianie może nieco wzmocnić wrażenie ciemnego tła, ale nie jest to konieczne.

Jednocześnie sztuczne oświetlenie studyjne jest wciąż łatwiejsze w pracy. Daje ono dodatkowy poziom kontroli, dając możliwość użycia flag kawałków tkaniny, które pozwalają zablokować światło z niepotrzebnych obszarów. W tym przypadku rozmiar pomieszczenia ma znaczenie, a połączenie niewielkiej powierzchni i czarnego tła będzie najlepsze dla fotografii.

Przeczytaj też:Co oznacza autofokus w fotografii?

Kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

Jeśli używasz tej techniki w pomieszczeniach, należy pamiętać, że po wprowadzeniu lampy błyskowej, światło może skończyć się odbijając, się od jasnych kolorowych ścian, które następnie oświetli pokój i tak zniszczyć twoje czarne tło. Moja rada przy stosowaniu tej techniki we wnętrzach to ograniczenie miejsca padania światła.

Jeśli używasz lamp błyskowych na zewnątrz, aby wykonać tę technikę, może się okazać, że jeśli robisz to w środku jasnego popołudnia, przysłona aparatu liczba f będzie musiała być ustawiona tak zamknięta np. f/22, że lampy błyskowe nie będą wystarczająco mocne, aby oświetlić matrycę.

Odpowiedź tutaj jest znaleźć pokryte / zacienione miejsce lub jeszcze lepiej poczekać na słońce, aby złagodzić trochę. Ta technika może być wykonana w środku popołudnia w jasny, słoneczny dzień, ale wymagałoby to użycia dużo mocniejszego oświetlenia, które z kolei kosztowałoby dużo więcej pieniędzy.

Co wpłynie na Twoje czarne tła?

Te czynniki będą decydować o tym, jak ciemne będzie tło:

Różnica światła pomiędzy obiektem a tłem.

Ustawienia ekspozycji.

Kolor tła.

Postprocessing.

Jeśli na fotografowanym obiekcie jest więcej światła, można uzyskać bardzo ciemne tło. Załóżmy, że zarówno na obiekcie, jak i na tle jest taka sama ilość światła. Nawet jeśli tło jest czarne, będziesz musiał później manipulować zdjęciem.

PostProdukcja

Oprogramowanie do edycji zdjęć może być pomocne. Ułatwia ono życie, gdy próbujesz osiągnąć dokładnie taki rezultat, jaki masz na myśli. Oprogramowanie do postprodukcji pomaga nadać dowolny efekt, który chcesz lub potrzebujesz w końcowych etapach obróbki zdjęć.

Wiedza, jak korzystać z tych narzędzi jest kluczowa dla każdego fotografa.

Jak stworzyć czarne tło?

Jeśli chodzi o tworzenie czarnego tła w studio, to nie jest to takie proste, jak znalezienie czarnego tła i ustawienie go za fotografowanym obiektem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonane jest tło, pozycję obiektu w stosunku do tła oraz oświetlenie.

Przeczytaj też:Fotografia śniegu najlepsze ustawienia aparatu

Najlepsze tło do fotografii?

Jeśli chodzi o najlepszy materiał dla czarnego tła, aksamit jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Podczas gdy większość czarnych tkanin będzie działać bez zarzutu, aksamit jest najlepszy do pochłaniania światła, co oznacza, że możesz umieścić swój obiekt dość blisko tła bez obawy, że światła będą miały wpływ.

Innym popularnym tłem fotograficznym, którego często używam, szczególnie w przypadku fotografii produktowej, są płyty, które maluję na czarno lub ciemnoszare możesz sprawić, że szare tło będzie czarne, po prostu pracując nieco dalej od tła, co wyjaśnię później. Z tymi, będziesz musiał pracować z obiektem w pewnej odległości od tła, aby uniknąć wpływu oświetlenia, będziesz musiał upewnić się, że wybrałeś matową farbę, aby uniknąć niepotrzebnych odbić lub podświetlenia.

Rolki papieru są również opcja, choć mogą one powodować pewne trudności z odbiciem światła, jeśli pracujesz w małej przestrzeni. Uważam również, że te materiały wymagają więcej retuszu niż inne opcje.

How to Get Dark Backgrounds in Close-Up Photography

Watch this video on YouTube

Świtało i obiektyw.

Po wybraniu materiału, z którego wykonane jest tło, należy zastanowić się nad pozycją obiektu w stosunku do tła. W przypadku fotografowania na czarnym tle należy zastanowić się, czy chcemy umieścić światło za obiektem i czy mamy wystarczająco dużo miejsca, aby to zrobić.

Jeśli używasz materiałów takich jak rolki papieru lub nawet tektura piankowa, umieszczenie obiektu blisko tła zwiększa prawdopodobieństwo, że światło rozleje się na tło i wpłynie na nie, dlatego upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby światło nie miało wpływu na tło.

Jeśli nie fotografujesz na czarnym tle, a zamiast tego pracujesz z ciemnoszarym tłem, możesz kontrolować ciemność lub jasność tła w zależności od tego, jak blisko lub daleko od niego ustawisz fotografowany obiekt. Aby zrozumieć, jak to działa, konieczne jest zrozumienie prawa odwrotności kwadratu.

Przeczytaj też:Czym jest Tryb Manualny w aparacie?

Zrozumienie prawa odwrotności kwadratu.

Prawo odwrotności kwadratu to koncepcja, która pomoże Ci w każdej dziedzinie fotografii, nie tylko w tworzeniu czarnego tła. Prawo odwrotności kwadratu w dużym uproszczeniu odnosi się ono do intensywności spadku światła na obrazie. Im bliżej czegoś na przykład obiektu znajduje się światło, tym szybciej będzie ono padać na inne obszary, takie jak tło.

Rozumiejąc tę zasadę, możemy lepiej zrozumieć, jak kontrolować światło i uzyskać pożądany rezultat. Kiedy światło jest bliżej, spadek światła jest znacznie szybszy. Oznacza to, że nawet jeśli fotografujemy na białym tle, ustawiając światło bliżej obiektu, możemy wykorzystać prawo odwrotności kwadratu do stworzenia ciemnoszarego tła, jeśli nie używamy żadnego dodatkowego światła w tle.

Edycja zdjęć portretowych na iPhonie

Urządzenia obsługujące oświetlenie portretowe pozwalają na stosowanie, zmienianie lub usuwanie efektów oświetlenia portretowego na zdjęciach zrobionych w trybie portretowym.

Stuknij w dowolne zdjęcie zrobione w trybie Portret, aby wyświetlić je na pełnym ekranie. Stuknij w Edycja, dotknij ikony widocznej poniżej zdjęcia, a następnie przeciągnij, aby wybrać efekt oświetlenia. Światło naturalne: Twarz jest odwzorowana ostro na rozmytym tle.

Światło studyjne: Twarz jest jasno i równomiernie oświetlona.

Światło konturowe: Twarz jest oświetlona w dramatyczny, kontrastowy sposób.

Światło sceniczne: Twarz jest rozświetlona, a tło zupełnie czarne.

Światło sceniczne (mono): Efekt jest podobny jak w przypadku opcji Światło sceniczne, ale zdjęcie jest czarno‑białe.

Światło high‑key (mono): Pozwala uzyskać czarno‑biały obiekt na białym tle (na obsługiwanych modelach). Uwaga: Na iPhonie X R efekty Światło naturalne, Światło studyjne oraz Światło konturowe obsługiwane są tylko przez aparat przedni. Przeciągnij suwak w lewo lub w prawo, aby dostosować intensywność efektu oświetlenia. Stuknij w Gotowe, aby zachować zmiany.

Aby przywrócić oryginalne oświetlenie po zachowaniu efektu oświetlenia portretowego, stuknij w Edycja, a następnie stuknij w Przywróć.

Ciemne i klimatyczne zdjęcia — zaprzyjaźnij się z korektą ekspozycji

Pokażę Ci krok po kroku, co należy zrobić. Na wyświetlaczu albo w wizjerze znajdź światłomierz. To jest taka podziałka, gdzie na środku jest zero, po jednej stronie plus, a po drugiej minus. Standardowo podziałka światłomierza ustawiona jest na środku, na zero.

Żeby rozjaśnić zdjęcie musisz ustawić korektę ekspozycji na +1 +1,5 albo nawet +2. I odwrotnie: żeby przyciemnić ustawiamy podziałkę na -1 albo na -2.

Jeśli nie możesz tego znaleźć u siebie, zajrzyj do instrukcji aparatu i znajdź w indeksie hasło “Korekta ekspozycji” (albo Kompensacja, albo Korekcja – chodzi o to samo)

Niektóre aparaty mają wygodne pokrętło z wartościami -2 -1 0 +1 +2. To jest właśnie ta funkcja!

Włączanie trybu ciemnego i odwrócenia kolorów

Niektóre kroki działają tylko na Androidzie 11.0 i nowszych. Dowiedz się, jak sprawdzić wersję Androida.

Możesz zmienić tło na ciemne, włączając tryb ciemny lub odwrócenie kolorów.

Tryb ciemny dotyczy interfejsu systemu Android i obsługiwanych aplikacji. W multimediach (np. filmach) kolory się nie zmieniają.

Odwrócenie kolorów dotyczy wszystkiego na urządzeniu – również multimediów. Na przykład czarny tekst na białym ekranie zmienia się w biały tekst na czarnym ekranie. Mogą pojawić się problemy z jakością koloru oraz czytelnością.

Włączanie trybu ciemnego

Otwórz na urządzeniu aplikację Ustawienia . Kliknij Ułatwienia dostępu. W sekcji „Wyświetlacz” włącz Ciemny motyw.

Włączanie odwrócenia kolorów

Otwórz na urządzeniu aplikację Ustawienia . Kliknij Ułatwienia dostępu. W sekcji „Wyświetlacz” wybierz Odwrócenie kolorów. Włącz opcję Odwracaj kolory.

Wskazówka: możesz utworzyć skrót do funkcji Odwrócenie kolorów. Więcej informacji o skrótach ułatwień dostępu

Jednoczesne używanie trybu ciemnego i odwrócenia kolorów

Android 10 i nowsze: jeśli otworzysz aplikację, która nie obsługuje trybu ciemnego, włącz dodatkowo odwrócenie kolorów.

Android 9 lub starsze: możesz używać tylko jednego z tych ustawień naraz. Jeśli na przykład włączysz tryb ciemny, odwrócenie kolorów automatycznie się wyłączy.

Dalsza pomoc

Aby uzyskać więcej informacji na temat ustawień wyświetlacza, skontaktuj się z zespołem pomocy Google dla osób z niepełnosprawnością.

Jak dobrze wykorzystać czarne tło fotograficzne?

Jak dobrze wykorzystać czarne tło fotograficzne?

Czarne tło, podobnie jak białe oraz szare jest najczęściej wybieranym kolorem do pracy w studio. Jego właściwości szczególnie doceniają fotografowie realizujący sesje portretowe lub produktowe. Dlaczego czarne tło jest tak popularne? Jak je efektywnie wykorzystać w studio i poza nim? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie czerni

@picoftasty – Unsplash.com

Zacznijmy od zasadniczej sprawy – barwa czarna oznacza brak odbitego światła lub jak kto woli pochłonięcie go w prawie stu procentach. Za jedne z najczarniejszych substancji na świecie uznaje się smołę lub sadzę – tyle z teorii barw. W praktyce, warto sobie przypomnieć o tzw „murzynach” w studiu i ich roli w kwestii „odcinania” światła – właśnie dlatego ekrany pomalowane na czarno będą najlepiej spełniały rolę wysłaniaczy.

Warto pamiętać także o kolorach i zjawisku mieszania kolorów, czyli syntezie subtraktywnej, która w odwrotny sposób niż w przypadku barw tłumaczy powstawanie koloru czarnego, a zatem w postaci mieszania kolorów. Teoria opiera się na twierdzeniu według którego zmieszanie kolorów cyjanu, magenty i żółtego w odpowiednich proporcjach pozwoli uzyskać głęboką czerń.

Te techniczne aspekty pozwolą w dalszej części wpisu zrozumieć jak umiejętnie wykorzystać czarne tło.

Ponadczasowa klasyka

@bechbox – Unsplash.com

Kolor czarny niesie ze sobą wiele znaczeń, często sprzecznych ze sobą. Obecnie czerń kojarzona jest z elegancją, szykiem i elitarnością, jednak jeszcze 200 lat temu jednoznacznie kojarzony był tylko ze śmiercią lub w mniejszym stopniu religijnością. Możemy nawet uznać, że kolor ten stanowi pomost pomiędzy nowoczesnością, a tradycją. Warto podkreślić, że w Chinach symbolizuje szczęście, zaś w Indiach oraz Egipcie kojarzona jest z dobrostanem i urodzajem. Wykorzystanie czerni w sztuce zmusza odbiorcę do pobudzenia wyobraźni, zaś czerń sama w sobie wprowadza atmosferę niepokoju i tajemniczości, stanowi swoisty manifest buntu wobec wielokolorowego świata. Podobnie jak biel, czerń potęguje emocje i wzmacnia zmysły.

Czarne tło w portrecie

@Clay Cook – Savageuniversal.com

Po poznaniu charakterystyki oraz właściwości koloru czarnego, zdecydowanie łatwiej jest przejść do sedna tematu – fotografowania. Dzięki wyjątkowej charakterystyce barw neutralnych, czarne tło podobnie jak białe, umożliwi w prosty sposób odizolować fotografowaną postać – skierować wszystkie zmysły odbiorcy na emocje wyrażone w fotografii. Zastosowane czarne tło świetnie sprawdzi się w kampaniach społecznych, zwłaszcza tych z mocnym przekazem.

Musimy pamiętać o jednym – powierzchnia czarnego tła pochłania zdecydowaną większość emitowanego światła. Dlatego warto błyskać nieco mocniej lub korzystać z dodatkowego źródła światła. Przy okazji warto wspomnieć o fakcie, że w przeciwieństwie do białego tła, fotografowany obiekt nie będzie doświetlony odbitym od tła światłem.

Technika low-key

@alekzanpowell – Unsplash.com

Technika low-key, przez wielu błędnie nazywana „techniką niskiego klucza” w prostym skrócie oznacza fotografowanie ciemnych obiektów na ciemnym tle. Istotą low-key jest sfotografowanie obiektu lub postaci w okolicznościach ograniczonego oświetlenia. Czarne tło w takich realizacjach wydaje się być najlepszym wyborem (nie tylko pozwoli ograniczyć refleksy światła, ale i stanowi idealny plan fotografowania). Odpowiedni rozkład światła – zwykle za pomocą jednego źródła – pozwoli uzyskać kadr z niezwykłymi fakturami, kształtami czy tajemniczym klimatem. Technika low-key sprawdzi się nie tylko w klasycznym portrecie (zwykle fotografowanie mężczyzn) ale i w akcie oraz fotografii produktowej, kiedy fotografowanemu tematowi należy nadać pewien wyraz, charakter.

Czarne tło – co wybrać?

@lucabravo – Unsplash.com

Najpopularniejszym i bezkosztowym zabiegiem uzyskania czarnego tła jest zastosowanie odpowiednich nastaw ekspozycji w aparacie (zwłaszcza czasu naświetlania) oraz wykorzystanie odpowiednich modyfikatorów światła (plastry miodu, gridy). W takim przypadku prawie zawsze efekt jest zadowalający i nie wymaga od nas stosowania prawdziwego tła. Ale przecież nie zawsze są ku temu możliwości – z pomocą przychodzą konwencjonalne metody. Zdecydowanie najczęściej wybierane są tła kartonowe, mają gładką, matową powierzchnię i są jednolicie barwione. Niestety nie zawsze sprawdzą się podczas realizacji sesji wyjazdowych – szerokie na prawie trzy metry tła ciężko jest ze sobą zabrać, a do tego wymagają uwagi podczas rozwijania i zwijania. Odpowiedzią na potrzeby sesji wyjazdowych są tła tekstylne, które z łatwością można złożyć w kostkę i szybko rozwiesić na poprzeczce. Warto w tym miejscu wspomnieć też o tłach na ramie, przypominające kształtem i sposobem składania klasyczne blendy. Z domowych rozwiązań można przytoczyć pomysły stosowania czarnych koców polarowych, które idealnie pochłaniają światło.

Czarne tło, podobnie jak białe i szare jest bezpiecznym rozwiązaniem przy większości realizacji sesji zdjęciowych. Należy jednak pamiętać o jego specyficznych właściwościach, które pozwolą wydobyć jaskrawe barwy lub ukryć temat w minimalistycznym przekazie. Jest niezastąpionym elementem każdego studia, chętnie wykorzystywanym zarówno w sesjach komercyjnych jak i domowym atelier.

Data: 30 grudnia, 2019

Autor: Fripers

Zdjęcia portretowe na czarnym tle ✔️ Dowiedz się więcej o fotografii

Czarne tło jest jednym z najchętniej wybieranych do pracy niejednym w studio fotograficznym. Wynika to z faktu, iż znajduje on szerokie zastosowanie, między innymi w sesjach portretowych czy produktowych. Dlaczego ciemne tło cieszy się tak dużą popularnością? W jaki sposób dobrze robić zdjęcia z wykorzystaniem czarnego tła?

Czarne tło w fotografii portretowej

Czarne tło fotograficzne umożliwia wykonanie bardzo prostego, a jednocześnie mocnego, przyciągającego portretu. Wykorzystanie tej barwy przez fotografa sprawia, że wyobraźnia odbiorcy jest niejako zmuszona do głębszej analizy zdjęć. Portret na czarnym tle pozwala w 100% skoncentrować się na fotografowanej osobie.

Czerń wzmacnia emocje i pozwala wyraźnie uchwycić nawet najmniejsze szczegóły twarzy. Z tego powodu umiejętnie wykonany portret na czarnym tle zazwyczaj przyciąga uwagę na znacznie dłużej. Jak ustawić fotografowany obiekt, by uzyskać najlepszy efekt? W jaki sposób wykorzystać potencjał czarnego tła? W poniższym artykule znajdziesz przydatne wskazówki.

Czarne tło. Jak dodać je do zdjęcia w telefonie

To wpis dla zabieganych: przeczytasz go w 2 minuty, a zdjęcie wyedytujesz w drugie tyle. A naprawdę warto! Zdjęcie, które ma mocne, czarne tło potrafi naprawdę przykuć wzrok. Przekonaj się osobiście – pokażę Ci krok po kroku jak obrobić zdjęcia w tym klimatycznym stylu w dosłownie w kilka chwil!

Zrób zdjęcie

Pstryknij zdjęcie, które wykorzystasz do dzisiejszej zabawy. Po prostu weź jakiś przedmiot i zrób jego wyraźne zdjęcie na ciemnym, w miarę jednolitym tle. Rada: najnaturalniej wyglądać będzie również dość ciemny przedmiot (grunt, by nie był bardzo jasny). Ja zrobiłam zdjęcie misia na tle ciemnych drzwi wejściowych w przedpokoju. Na zdjęciu widać moje palce, ale w zaraz zobaczysz, że znikną w obróbce.

Zrób zdjęcie przedmiotu na ciemnym, w miarę gładkim tle.

Czarne tło jako efekt pędzla

Teraz pokażę Ci jak w kilku krokach przyciemnić zdjęcie, a zwłaszcza tło oraz poszerzyć całość kadru, tak, by miał więcej głębi.

Odpal aplikację Snapseed Otwórz swoje zdjęcie W menu Narzędzia wybierz opcję Pędzel Pędzel o nazwie ciemniej/jaśniej ustaw na „-5” Przybliż zdjęcie (rozciągając je palcami) – kiedy to robisz powierzchnia pędzla, którym będziesz zaraz edytować zdjęcie maleje. Oznacza to, że im bardziej je powiększyć, tym bardziej szczegółowe i precyzyjne będą Twoje ruchy Zamaluj palcem tło za przedmiotem. Im więcej razy przejedziesz w jednym miejscu, tym mocniejszy efekt. Możesz też ustawić pędzel na „-10” (czyli jeszcze ciemniej) ale wtedy łatwo o nienaturalny efekt. Jeśli jakiś fragment zdjęcia nie chce się zamalować pędzlem „-5” pomimo wielu „machnięć” po prostu zapisz te zmiany klikając w „ptaszka” w rogu i odpal narzędzie jeszcze raz.

Tło wstępnie przyciemnione pędzlem „-5”. Przy nodze misia widać moją dłoń. Odpalam narzędzie ponownie, by ściemnić to, czego nie udało się za pierwszym razem.

7. Odpal ponownie to samo narzędzie. Przyciemnij te fragmenty, których nie udało się zamalować za pierwszym razem.

8. Oddaj zdjęcie, aby „pędzel” był teraz w stanie objąć większe obszary obrazu. Delikatnie muskaj nim te miejsca obrazu, które powinny być naturalnie przyciemnione, które naturalnie pozostają w cieniu. Przejedź delikatnie palcem także brzegi sfotografowanego przedmiotu tak, aby delikatnie wtopić go w tło, by osiągnąć efekt wychodzenia z mroku. Jeśli masz wrażenie, że Twój przedmiot jest trochę za jasny, przyciemnij delikatnie w całości.

Cały miś, a zwłaszcza jego „brzegi” zostały przyciemnione pędzlem, aby wtopić go w bardzo ciemne tło na drugim planie.

9. Teraz pora powiększyć kadr. W menu „Narzędzia” wybierz opcję „Rozszerz”. Wybierz czarne tło z kolorów farby i ustaw taką szerokość kadru, jaka Ci odpowiada. Jeśli nie możesz ustawić tak szerokiej jak sobie tego życzysz, zapisz obecne rozszerzenie i wejdź w narzędzie ponownie.

Powiększ kadr do takiego, jaki Ci się podoba narzędziem „rozszerz”.

10. Teraz pora na korekty na zdjęciu. Przede wszystkim popraw jego ostrość (narzędzie „szczegóły”) oraz kontrast (narzędzie „dostosuj”). Po zmianie tych wartości Twoje czarne tło może lekko się zabrudzić. Nie szkodzi! Po prostu zamaluj pędzlem powstałe przebarwienia.

Gotowe!

Czarne tła: rejestrowanie nastroju i emocji

Proste czarne tło na początek

Najprostszym sposobem uzyskania takiego wyglądu jest sfotografowanie obiektu na fizycznym czarnym tle. Studia fotograficzne tradycyjnie dysponują czarną tkaniną lub gładkim czarnym papierem. Ale nie każdy ma dostęp do w pełni zaopatrzonego studia fotograficznego. W takiej sytuacji należy poszukać pomieszczenia z czarną tapetą lub miejsca pomalowanego ciemną matową farbą.

Oświetlenie

Uchwycenie na fotografii żywego obiektu i bogatego, ciemnego tła wymaga właściwego oświetlenia sceny. Kluczem jest silniejsze oświetlenie obiektu niż tła. Gdy tło jest oświetlone zbyt mocno, aparat rejestruje szczegóły znajdujące się za obiektem, co nie pozwala osiągnąć równego, czarnego koloru. „Zawsze staram się uzyskać odpowiednią ekspozycję jasnych i ciemnych obszarów, aby móc uchwycić światło na włosach, a jednocześnie ciemne tło, dzięki czemu fotografowany obiekt naprawdę będzie się wyróżniał” — mówi Perkowski. Podczas pracy warto regularnie sprawdzać ustawienia i wcześniejsze ujęcia, aby mieć pewność, że nic nie jest zbyt ciemne ani zbyt jasne.

Ustawienia aparatu

Aby oświetlić obiekt dużą ilością światła, zacznij od niskiego ustawienia liczby przysłony. Wypróbuj wszystkie ustawienia między 1,4 a 4. Jeśli tło nie jest wystarczająco ciemne, możesz nieco zwęzić przysłonę obiektywu, zwiększając ustawienie do około 6. Spowoduje to ograniczenie ilości światła docierającego do obiektywu i przyciemnienie tła. Pamiętaj, że przy niskich wartościach liczby przysłony uzyskuje się małą głębię ostrości, dlatego upewnij się, że obiekt jest wyraźny.

Ustaw wartość ISO aparatu na niskim poziomie, między 100 a 125. Spowoduje to zmniejszenie czułości aparatu na światło, a co za tym idzie — przyciemnienie tła fotografii i usunięcie niepożądanej tekstury. Aby skompensować te zmiany, skoryguj czas otwarcia migawki. Sprawdź, jak szybko działa migawka z ustawioną przysłoną. Jeśli obraz jest niedoświetlony, zwiększ czas otwarcia migawki i umieść aparat na stabilnym statywie.

Jak dobrze wykorzystać czarne tło fotograficzne?

Jak dobrze wykorzystać czarne tło fotograficzne?

Czarne tło, podobnie jak białe oraz szare jest najczęściej wybieranym kolorem do pracy w studio. Jego właściwości szczególnie doceniają fotografowie realizujący sesje portretowe lub produktowe. Dlaczego czarne tło jest tak popularne? Jak je efektywnie wykorzystać w studio i poza nim? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie czerni

@picoftasty – Unsplash.com

Zacznijmy od zasadniczej sprawy – barwa czarna oznacza brak odbitego światła lub jak kto woli pochłonięcie go w prawie stu procentach. Za jedne z najczarniejszych substancji na świecie uznaje się smołę lub sadzę – tyle z teorii barw. W praktyce, warto sobie przypomnieć o tzw „murzynach” w studiu i ich roli w kwestii „odcinania” światła – właśnie dlatego ekrany pomalowane na czarno będą najlepiej spełniały rolę wysłaniaczy.

Warto pamiętać także o kolorach i zjawisku mieszania kolorów, czyli syntezie subtraktywnej, która w odwrotny sposób niż w przypadku barw tłumaczy powstawanie koloru czarnego, a zatem w postaci mieszania kolorów. Teoria opiera się na twierdzeniu według którego zmieszanie kolorów cyjanu, magenty i żółtego w odpowiednich proporcjach pozwoli uzyskać głęboką czerń.

Te techniczne aspekty pozwolą w dalszej części wpisu zrozumieć jak umiejętnie wykorzystać czarne tło.

Ponadczasowa klasyka

@bechbox – Unsplash.com

Kolor czarny niesie ze sobą wiele znaczeń, często sprzecznych ze sobą. Obecnie czerń kojarzona jest z elegancją, szykiem i elitarnością, jednak jeszcze 200 lat temu jednoznacznie kojarzony był tylko ze śmiercią lub w mniejszym stopniu religijnością. Możemy nawet uznać, że kolor ten stanowi pomost pomiędzy nowoczesnością, a tradycją. Warto podkreślić, że w Chinach symbolizuje szczęście, zaś w Indiach oraz Egipcie kojarzona jest z dobrostanem i urodzajem. Wykorzystanie czerni w sztuce zmusza odbiorcę do pobudzenia wyobraźni, zaś czerń sama w sobie wprowadza atmosferę niepokoju i tajemniczości, stanowi swoisty manifest buntu wobec wielokolorowego świata. Podobnie jak biel, czerń potęguje emocje i wzmacnia zmysły.

Czarne tło w portrecie

@Clay Cook – Savageuniversal.com

Po poznaniu charakterystyki oraz właściwości koloru czarnego, zdecydowanie łatwiej jest przejść do sedna tematu – fotografowania. Dzięki wyjątkowej charakterystyce barw neutralnych, czarne tło podobnie jak białe, umożliwi w prosty sposób odizolować fotografowaną postać – skierować wszystkie zmysły odbiorcy na emocje wyrażone w fotografii. Zastosowane czarne tło świetnie sprawdzi się w kampaniach społecznych, zwłaszcza tych z mocnym przekazem.

Musimy pamiętać o jednym – powierzchnia czarnego tła pochłania zdecydowaną większość emitowanego światła. Dlatego warto błyskać nieco mocniej lub korzystać z dodatkowego źródła światła. Przy okazji warto wspomnieć o fakcie, że w przeciwieństwie do białego tła, fotografowany obiekt nie będzie doświetlony odbitym od tła światłem.

Technika low-key

@alekzanpowell – Unsplash.com

Technika low-key, przez wielu błędnie nazywana „techniką niskiego klucza” w prostym skrócie oznacza fotografowanie ciemnych obiektów na ciemnym tle. Istotą low-key jest sfotografowanie obiektu lub postaci w okolicznościach ograniczonego oświetlenia. Czarne tło w takich realizacjach wydaje się być najlepszym wyborem (nie tylko pozwoli ograniczyć refleksy światła, ale i stanowi idealny plan fotografowania). Odpowiedni rozkład światła – zwykle za pomocą jednego źródła – pozwoli uzyskać kadr z niezwykłymi fakturami, kształtami czy tajemniczym klimatem. Technika low-key sprawdzi się nie tylko w klasycznym portrecie (zwykle fotografowanie mężczyzn) ale i w akcie oraz fotografii produktowej, kiedy fotografowanemu tematowi należy nadać pewien wyraz, charakter.

Czarne tło – co wybrać?

@lucabravo – Unsplash.com

Najpopularniejszym i bezkosztowym zabiegiem uzyskania czarnego tła jest zastosowanie odpowiednich nastaw ekspozycji w aparacie (zwłaszcza czasu naświetlania) oraz wykorzystanie odpowiednich modyfikatorów światła (plastry miodu, gridy). W takim przypadku prawie zawsze efekt jest zadowalający i nie wymaga od nas stosowania prawdziwego tła. Ale przecież nie zawsze są ku temu możliwości – z pomocą przychodzą konwencjonalne metody. Zdecydowanie najczęściej wybierane są tła kartonowe, mają gładką, matową powierzchnię i są jednolicie barwione. Niestety nie zawsze sprawdzą się podczas realizacji sesji wyjazdowych – szerokie na prawie trzy metry tła ciężko jest ze sobą zabrać, a do tego wymagają uwagi podczas rozwijania i zwijania. Odpowiedzią na potrzeby sesji wyjazdowych są tła tekstylne, które z łatwością można złożyć w kostkę i szybko rozwiesić na poprzeczce. Warto w tym miejscu wspomnieć też o tłach na ramie, przypominające kształtem i sposobem składania klasyczne blendy. Z domowych rozwiązań można przytoczyć pomysły stosowania czarnych koców polarowych, które idealnie pochłaniają światło.

Czarne tło, podobnie jak białe i szare jest bezpiecznym rozwiązaniem przy większości realizacji sesji zdjęciowych. Należy jednak pamiętać o jego specyficznych właściwościach, które pozwolą wydobyć jaskrawe barwy lub ukryć temat w minimalistycznym przekazie. Jest niezastąpionym elementem każdego studia, chętnie wykorzystywanym zarówno w sesjach komercyjnych jak i domowym atelier.

Data: 30 grudnia, 2019

Autor: Fripers

Zdjęcia produktowe- obiektywy na czarnym tle

Tydzień temu opowiadałem o tym jakich obiektywów używam. Specjalnie na tę okazję wykonałem zdjęcia posiadanych egzemplarzy. W tym wpisie szczegółowo opowiadam jak wykonałem te ujęcia. Między innymi, pokazuję zdjęcia z backstage oraz ustawienie światła. Na końcu zamieszczam fotografię wszystkich obiektywów w pełnej rozdzielczości. Jeżeli szukacie odpowiedzi na pytanie jak robić dobre zdjęcia produktowe czyli tak zwane packshot-y na czarnym, smolistym tle to poniżej dostaniecie receptę na Wasze problemy 🙂

90% moich zdjęć przedstawia ludzi. Rzadko fotografuję inne tematy jednak raz na jakiś czas bardzo lubię zrobić coś całkowicie odmiennego.

Planowany artykuł o obiektywach, których używam był idealnym momentem na wykonanie dobrych zdjęć moim szkłom. Z racji tego, że mam zboczenie w kwestii dbania o sprzęt, nie musiałem martwić się faktem, że kilkuletnie obiektywy (oprócz Samyanga- jest niemal nowy) wyjdą obskurnie.

KONCEPCJA:

Chciałem zrobić dobre zdjęcia obiektywów. Wcześniej robiłem tego typu zdjęcia jednak nie skupiałem się zbytnio na efektownych ujęciach. Wówczas potrzebowałem po prostu zdjęcia na aukcję, nic więcej.

Tym razem było całkowicie inaczej. Miałem zamiar odwalić dobrą robotę.

Zacząłem szukać ciekawych kadrów w sieci i w katalogach produktowych przedstawiających sprzęt fotograficzny. Niestety, dowiedziałem się, że znaczna większość tych zdjęć to rendery, czyli zdjęcia, które tworzone są komputerowo. Holy shit.

Kiedy już moje rozczarowanie mijało, przypomniałem sobie o tym, że kiedyś oglądałem dobry filmik o zdjęciach tego typu. Na pomoc przyszło rodzeństwo działające pod nazwą DR5000. Jak pamiętacie w moim zestawieniu ciekawych kanałów fotograficznych na YouTube linkowałem do ich profilu.

Po odświeżeniu wiedzy, czyli ponownym obejrzeniu filmiku (link dostaniecie na samym końcu), już wiedziałem jak wykonam zdjęcia.

Jednak najpierw…

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

To fundamentalny proces oszczędzający godziny w Photoshopie a w rzeczywistości trwający znacznie krócej.

Zacząłem od porządnego wyczyszczenia moich obiektywów. Jak już pisałem na początku o sprzęt dbam więc wystarczyło przetrzeć obudowę wilgotną szmatką, pozbyć się paprochów oraz przedmuchać soczewki.

Korzystałem z prostych akcesoriów, które każdy fotograf ma w swoim plecaku lub zarzeka się, że w końcu musi je kupić bo ma dość czyszczenia szkieł za parę kafli tym co akurat ma na sobie 🙂

Po wykonaniu zdjęcia poglądowego obiektywu, powiększałem zdjęcie i patrzyłem gdzie zawieruszyły się jeszcze jakieś paproszki, które umknęły mojej uwadze. Wówczas w prosty sposób oszczędziłem sobie wielogodzinnego, żmudnego stemplowania. Czynność powtarzałem przy każdym obiektywie.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku jakiegokolwiek innego produktu. Zawsze lepiej kilka chwil poświęcić na pucowanie przedmiotu niż później zmarnować kilka cennych godzin na photoshopowaniu.

WYKONANIE:

Na początku słów kilka o ilości lamp i modyfikatorach jakich używałem.

Wykorzystałem 2 lampy- 400Ws oraz 300Ws. Podpiąłem do nich softbox-a 60x60cm oraz oktę 90cm.

Lepszym rozwiązaniem byłoby użycie dwóch takich samych modyfikatorów jednak niestety nie posiadam dwóch jednakowych. W tym przypadku, dzięki ustawieniu stosunkowo blisko wspomnianych modyfikatorów otrzymywałem po prostu ścianę światła z obu stron, która na obiektywach rozkładała się identycznie.

Potrzebne były również dwa odbłyśniki. Jeden duży- blenda 120x90cm oraz drugi znacznie mniejszy- zwykła, biała kartka A4.

W porządku, ale jak sfotografować obiektyw na całkowicie czarnym tle? Jeżeli postawię obiektyw na czarnym tle kartonowym, oświetlę obiektyw to jednocześnie tło nie będzie całkowicie czarne. Mogłem wszystko wyciąć w PS-ie jednak z pomocą przyszedł filmik, o którym wspominałem.

Kupiłem duży, czarny brystol i zwinąłem go w tubę. Dno wyścieliłem czarnym materiałem (futerał z blendy). Do środka wstawiłem mały, prowizoryczny i oczywiście czarny statyw, na którego końcu zamontowałem pół rolki po papierze toaletowym 🙂

Była to podstawka, na której kładłem obiektywy, na leżąco. Podstawka była ustawiona na wysokości końca tuby, tak żeby obiektyw lekko wystawał ponad tubę.

Zdjęcia wykonywałem z góry, pod kątem, tłem będzie dno czarnej tuby, do której światło z lamp po prostu się nie dostanie.

Obiektyw położyłem na wprost aparatu na statywie, po boakach ustawiłem 2 lampy z wyżej wymienionymi modyfikatorami, które były ustawione na wysokości fotografowanego szkła, pod kątem prostym. Takie ustawienie sprawiło, że czarne obiektywy nie zlewały się z czarnym tłem co było szalenie istotne.

Boki są całkiem dobrze oświetlone, trzeba było zadbać o inne istotne szczegóły. Trzeba było doświetlić również górę leżącego obiektywu. Rozwiązaniem była blenda, którą położyłem na lampach, które oświetlały obiekt. Strona biała blendy okazała się lepsza od srebrnej ponieważ mniej odbija ona mniej światła co sprawdziło się w tej sytuacji znacznie lepiej.

Pozostał jeszcze jeden, bardzo istotny szczegół.

Swoją drogą zdjęcia (z każdej dziedziny), składają się z małych szczegółów, które układają się w całość niczym sentymentalne puzzle 3000 i jeżeli pasują do siebie, tworzą fenomenalną całość.

Tym ostatnim szczegółem było doświetlenie przedniej soczewki obiektywów. Nie było to trudne zadanie. Wystarczyło z przodu dostawić białą kartkę A4, która idealnie odbijała światło, które pozwoliło na perfekcyjnie oświetlenie przedniej soczewki obiektywów.

Wykonywałem średnio po 4-6 zdjęć każdego obiektywu z punktem ostrości ustawionym w innym miejscu. Wszystko po to żeby te ujęcia złożyć w całość a dzięki temu uzyskać ostrość na całym obiektywie.

PARAMETRY:

1/125s | f/10 | ISO: 100 | 50mm

INSPIRACJA DO ZDJĘĆ:

EFEKTY:

Pełna rozdzielczość:

키워드에 대한 정보 zdjęcia na czarnym tle

다음은 Bing에서 zdjęcia na czarnym tle 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  파인애플 식초 효능 | 파인애플 식초를 하루 한잔씩 챙겨먹었더니 나타난 몸의 놀라운 변화! 파인애플 식초 만들기 12182 명이 이 답변을 좋아했습니다
See also  아이코스 미국 구매 | [박스까남] 미국시장 점유율 75%의 전자담배 Juul!!! 근데...이거 뭔가 이상하다?! 전자담배 Juul 언박싱! Unboxing! Review! 모든 답변

See also  What Gang Is Eminem In | Blood Rappers Vs Crip Rappers Vs No Gang Rappers! (2020) 35 개의 자세한 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak zrobić zdjęcia na czarnym tle w biały dzień? (low key)

  • fototesty
  • fototesty.sg
  • fotografia
  • fotk
  • i canon
  • obiektyw
  • akcesoria
  • low key
  • zdjęcia
  • czarne tło
  • domowe studio
  • setup
  • tutorial
  • poradnik
  • aparat
  • canon 70d
  • lampa błyskowa
  • flasz
  • dolny klucz

Jak #zrobić #zdjęcia #na #czarnym #tle #w #biały #dzień? #(low #key)


YouTube에서 zdjęcia na czarnym tle 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak zrobić zdjęcia na czarnym tle w biały dzień? (low key) | zdjęcia na czarnym tle, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment