Karta Ryzyka Zawodowego Przedstawiciel Handlowy | Przedstawiciel Handlowy (Handlowiec) – Rola I Zadania 131 개의 자세한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “karta ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy – Przedstawiciel Handlowy (Handlowiec) – rola i zadania“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Cezary Fior – Szkolenia Liderów Sprzedaży 이(가) 작성한 기사에는 조회수 9,843회 및 좋아요 130개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

karta ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Przedstawiciel Handlowy (Handlowiec) – rola i zadania – karta ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Kim jest przedstawiciel handlowy? Czy każdy może być handlowcem? Jakie są główne role i zadania w pracy przedstawiciela handlowego?
Jakie są największe wyzwania i trudności? Poznaj biznes handlowca.

—————————— LINKI —————————–
Blog liderów sprzedaży: https://www.cezaryfior.pl/blog
Poznaj moją książkę: https://www.ksiazkaosprzedazy.pl
—————————————————————————–
Zawód przedstawiciela handlowego jest coraz bardziej doceniany przez pracodawców, którzy poszukują skutecznych metod sprzedaży swoich produktów.
Sami sprzedawcy mogą liczyć na bardzo dobre warunki zatrudnienia ze względu na to, że posiadane przez nich umiejętności są po prostu deficytowe.
W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest wyprodukować czy stworzyć produkt i usługę, niż ją sprzedać. Właśnie dlatego dobry pracownik w branży sprzedaży jest na wagę złota.
Do głównych obowiązków należy pozyskiwanie klientów, obsługa dotychczasowych, dbanie o relacje oraz dbanie o wizerunek marki, którą reprezentuje, na lokalnym rynku.
Zazwyczaj handlowiec posiada służbowy samochód, którym porusza się po wyznaczonym przez pracodawcę rejonie. Czasami tym rejonem jest miasto, województwo, pół polski czy nawet cały kraj.
Coraz więcej firm handlowych wyznacza o wiele mniejsze tereny przekazywane pod obsługę przedstawicielom handlowym. Często w jednym mieście pracuje w terenie kilku handlowców, którzy podzieleni są dzielnicami czy nawet ulicami. Wszystko po to, aby jak najlepiej spenetrować rynek.
W trakcie swoich podróży służbowych przedstawiciel handlowy dociera do klientów z określonej grupy docelowej, bada potrzeby oraz oferuje usługi czy produkty przedsiębiorstwa, które reprezentuje.
Musi wykazywać się przy tym dużą charyzmą, oraz wysoko rozwiniętą komunikacją interpersonalną.
Powinien być osobą komunikatywną, oraz wzbudzać pozytywne uczucia u swoich kontrahentów. Jego zadaniem jest nie tylko sama sprzedaż produktu, ale również dbanie o dobry wizerunek swojej firmy.
I tutaj pojawia się pytanie, czy każdy nadaje się do pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego?
Najlepiej radzą sobie osoby komunikatywne – często są to ekstrawertycy, którzy uwielbiają spotykać się z ludźmi i próbować nowych rzeczy. Dla nich każdy nowy klient to wyzwanie, z którym należy się mierzyć. Często są to osoby otwarte, które nie boją się wyzwań i nie poddają po pierwszej porażce.
Gorzej mogą radzić sobie osoby wrażliwe, dla których częste odmowy klientów mogą okazać się przykre, choć tak naprawdę nie jest to regułą. Każda potwora znajdzie swego amatora, tak samo każdy klient ma swojego ulubionego handlowca.
Jednak to właśnie brak empatii i zrozumienia ze strony klienta handlowcy najczęściej wymieniają, jako główne trudności w swojej pracy.
Po kilkunastu, czy kilkudziesięciu nieudanych próbach sprzedaży produktu, handlowiec może poczuć zniechęcenie do pracy, co w późniejszym czasie może skończyć się nawet wypaleniem zawodowym.
Oprócz problemów wynikających z bezpośrednich relacji z klientami, często dużą trudnością jest również zarządzanie czasem. Dla jednych praca w terenie bez szefa nad głową jest błogosławieństwem, a dla innych czymś, z czym nie umieją sobie do końca poradzić.
Nie każdy bowiem potrafi samemu planować sobie pracę, a potem trzymać się wyznaczonego planu.
W pracy handlowca ważne jest również wsparcie ze strony pracodawcy.
Dobrze, by była to nie tylko premia pieniężna, ale też dobre słowo, tak by handlowiec miał świadomość wsparcia ze strony swojego szefa.
Oprócz dopingu, handlowiec powinien mieć wsparcie również w gorszych chwilach, a nie tylko wtedy, gdy wszystko wychodzi najlepiej.

karta ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

OCENA RYZYKA ZAWODOWEGO NA STANOWISKU PRACY …

ORZ Przedstawiciel handlowy 1 OCENA RYZYKA ZAWODOWEGO NA STANOWISKU PRACY Przedstawiciel handlowy Cel opracowania Podstawowym celem oceny ryzyka zawodowego …

+ 여기에 보기

Source: docplayer.pl

Date Published: 2/14/2021

View: 8119

Przedstawiciel handlowy – ocena ryzyka zawodowego na …

Na stronie zawarto informacje o tym, jakie zagadnienia powinna zawierać ocena ryzyka zawodowego na stanowisku pracy – przedstawiciel handlowy.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.ryzykozawodowe-online.pl

Date Published: 6/20/2021

View: 2636

Przedstawiciel Handlowy – Ocena ryzyka zawodowego PN-N …

Przedstawiciel Handlowy – Ocena ryzyka zawodowego metodą PN-N-18002. Oferujemy Państwu pełną dokumentację oceny ryzyka zawodowego przedstawiciela …

+ 여기에 자세히 보기

Source: ryzykazawodowe.pl

Date Published: 9/19/2021

View: 9548

Ocena Ryzyka zawodowego metodą wg. Polskiej Normy PN …

PODGLĄD – Przedstawiciel handlowy ryzyko zawodowe PN-N-18002. Przedstawiciel handlowy ocena …

+ 여기에 보기

Source: allebhp.pl

Date Published: 11/17/2021

View: 1106

Ocena ryzyka zawodowego metodą PN-N-18002 – BHPEX

Ryzyko zawodowe przedstawiciel handlowy ocena w wersji elektronicznej PN-N-18002 do pobrania gotowa karta za darmo w pliku .pdf lub word .doc lub do …

+ 더 읽기

Source: www.bhpex.pl

Date Published: 10/10/2021

View: 4453

Ocena ryzyka zawodowego Przedstawiciel handlowy szybka …

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku Przedstawiciela handlowego jest zbiorem najbardziej prawdopodobnych zagrożeń na poszczególnym stanowisku pracy (lub …

+ 여기에 더 보기

Source: www.idealbhp.pl

Date Published: 4/5/2022

View: 3636

Przedstawiciel handlowy – Szkolenia i kursy BHP Online

Najważniejsze informacje dotyczące stanowiska pracy przedstawiciela handlowego. Czasookresy szkoleń, ocena ryzyka zawodowego, niezbędna dokumentacja, …

+ 여기를 클릭

Source: bhponline.pl

Date Published: 7/30/2021

View: 8399

Ocena ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy

kart oceny ryzyka zawodowego poszczególnych czynników,; metod ograniczania ryzyka na stanowisku pracy Przedstawiciel handlowy. W dokumentacji znajdą Państwo …

+ 여기에 자세히 보기

Source: bhp-online.com

Date Published: 8/13/2021

View: 3421

Przedstawiciel handlowy, Ocena ryzyka zawodowego(2)

Przedstawiciel handlowy. fot. Shutterstock. • Ocena ryzyka zawodowego. • Instrukcja stanowiskowa. Ryszard Bryła. Członek Rady konsultacyjnej. „Promotora”.

+ 여기를 클릭

Source: zanotowane.pl

Date Published: 5/10/2021

View: 2127

Ocena ryzyka zawodowego przedstawiciela handlowego

Jak powinna wyglądać przykładowa ocena ryzyka zawodowego na stanowisku przedstawiciela handlowego (wg metody RISK SCORE)? Pobierz tabelę.

+ 여기에 더 보기

Source: behapowcy.com

Date Published: 3/27/2021

View: 8337

주제와 관련된 이미지 karta ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Przedstawiciel Handlowy (Handlowiec) – rola i zadania. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Przedstawiciel Handlowy (Handlowiec) - rola i zadania
Przedstawiciel Handlowy (Handlowiec) – rola i zadania

주제에 대한 기사 평가 karta ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy

  • Author: Cezary Fior – Szkolenia Liderów Sprzedaży
  • Views: 조회수 9,843회
  • Likes: 좋아요 130개
  • Date Published: 2019. 8. 7.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=23NjyhpWX94

OCENA RYZYKA ZAWODOWEGO NA STANOWISKU PRACY Przedstawiciel handlowy

Transkrypt

1 ORZ Przedstawiciel handlowy 1 OCENA RYZYKA ZAWODOWEGO NA STANOWISKU PRACY Przedstawiciel handlowy Cel opracowania Podstawowym celem oceny ryzyka zawodowego jest zapewnienie możliwie najlepszej, w określonych warunkach, ochrony zdrowia i życia pracowników w pracy. Można to osiągnąć przede wszystkim przez wyeliminowanie zagrożeń związanych z pracą, a jeżeli to niemożliwe, przez odpowiednie ograniczenie ryzyka zawodowego związanego z tymi zagrożeniami. Ocenę ryzyka zawodowego przeprowadza się w taki sposób, aby umożliwić pracodawcy i/lub osobom zaangażowanym w działania związane z bezpieczeństwem i ochroną zdrowia w pracy: zidentyfikowanie zagrożeń związanych z pracą oraz oszacowanie i wyznaczenie dopuszczalności związanego z nimi ryzyka zawodowego, a w następstwie zastosowanie odpowiednich środków ochrony, z uwzględnieniem obowiązujących wymagań prawa, sprawdzenie, czy stosowane obecnie środki ochrony przed zagrożeniami w miejscu pracy są odpowiednie, ustalanie priorytetów w działaniach zmierzających do eliminowania lub ograniczania ryzyka zawodowego, jeżeli są one potrzebne, wykazanie, zarówno pracownikom i/lub ich przedstawicielom, jak i organom nadzoru i kontroli, że przeprowadzono identyfikację zagrożeń i zastosowano właściwe środki ochrony, eliminujące i/lub ograniczające ryzyko zawodowe związane z zagrożeniami, dokonanie odpowiedniego wyboru wyposażenia stanowisk pracy, materiałów oraz organizacji pracy dostosowanych do możliwości psychofizycznych pracowników, zapewnienie, że stosowane środki ochrony zbiorowej i indywidualnej, a także zmiany technologii oraz metod i organizacji pracy, podejmowane w celu ograniczenia ryzyka zawodowego, służą poprawie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. W praktyce ocena ryzyka zawodowego oznacza systematyczne identyfikowanie, monitorowanie i badanie wszystkich aspektów pracy w celu określenia związanych z nią zagrożeń, które mogą spowodować wypadek przy pracy, chorobę lub złe samopoczucie pracownika i stwierdzenia, czy zagrożenia te mogą być wyeliminowane, a jeżeli nie, to jakie środki ochrony powinny być zastosowane w celu odpowiedniego ograniczenia wynikającego z nich ryzyka zawodowego. Podstawy prawne Akty prawne związane z oceną ryzyka zawodowego, będące podstawą do sporządzenia niniejszego opracowania: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy art. 207, art. 222, art , art. 226, Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy Dział IV 39.1, 39.2, 39a 39c, Ustawa z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach, Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie rodzajów prac wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej, Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy, Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe, Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 marca 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych, Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych, Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy, Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 sierpnia 2004 r. w sprawie wykazu prac wzbronionych młodocianym i warunków ich zatrudniania przy niektórych z tych prac, Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 grudnia 2004 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy związanej z występowaniem w miejscu pracy czynników chemicznych, Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 22 kwietnia 2005 r. w sprawie szkodliwych czynników biologicznych dla zdrowia w środowisku pracy oraz ochrony zdrowia pracowników zawodowo narażonych na te czynniki, Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 5 sierpnia 2005 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach związanych z narażeniem na hałas lub drgania mechaniczne, Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej, Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn,

2 ORZ Przedstawiciel handlowy 2 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych, Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2009 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 maja 2010 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach związanych z ekspozycją na promieniowanie optyczne, Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 8 lipca 2010 r. w sprawie minimalnych wymagań, dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, związanych z możliwością wystąpienia w miejscu pracy atmosfery wybuchowej, Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2011 r. w sprawie badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy, Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 lipca 2012 r. w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy, Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych, Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 6 czerwca 2014 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy, Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach związanych z narażeniem na pole elektromagnetyczne, Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży i kobiet karmiących dziecko piersią. Terminologia Bezpieczeństwo i higiena pracy stan warunków i organizacji pracy oraz zachowań pracowników, zapewniający wymagany poziom ochrony zdrowia i życia przed zagrożeniami występującymi w środowisku pracy. Identyfikacja zagrożenia proces rozpoznania czy zagrożenie istnieje oraz określania jego charakterystyk. Miejsce pracy miejsce wyznaczone przez pracodawcę, do którego pracownik ma dostęp w związku z wykonywaniem pracy. Narażenie podleganie oddziaływaniu czynników niebezpiecznych, szkodliwych lub uciążliwych związanych z wykonywaniem pracy. Ocena ryzyka zawodowego proces analizowania ryzyka i wyznaczania dopuszczalności. Ryzyko kombinacja prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia zagrażającego oraz ciężkości urazu lub pogorszenia stanu zdrowia pracowników powodowanego tym zdarzeniem. Ryzyko zawodowe prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń związanych z wykonywaną pracą, powodujących straty, w szczególności wystąpienia u pracowników niekorzystnych skutków zdrowotnych w wyniku zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy lub sposobu wykonywania pracy. Stanowisko pracy przestrzeń pracy wraz z wyposażeniem w środki pracy i przedmioty pracy, w której pracownik lub zespół pracowników wykonuje pracę. Stanowisko pracy niestacjonarne stanowisko pracy o zmieniającej się (w rozumieniu geograficznym i/lub na terenie zakładu pracy) lokalizacji miejsca wykonywania pracy. Stanowisko pracy stacjonarne stanowisko pracy o stałej (zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i na terenie zakładu pracy) lokalizacji miejsca wykonywania pracy. Zagrożenie stan środowiska pracy mogący spowodować wypadek lub chorobę. Zdarzenie potencjalnie wypadkowe niebezpieczne zdarzenie, związane z wykonywaną pracą, podczas którego nie dochodzi do urazów lub pogorszenia stanu zdrowia. Opis postępowania przy ocenie ryzyka zawodowego Zespół dokumentujący ocenę ryzyka zawodowego zapoznaje się z następującymi dokumentami: dane techniczne stosowanych na stanowisku maszyn i urządzeń, dokumentacja techniczno-ruchowa, instrukcje stanowiskowe, wyniki pomiarów czynników szkodliwych i/lub niebezpiecznych, a także uciążliwych, występujących na stanowisku pracy, wyniki badań ankietowych odnoszących się do psychospołecznego środowiska pracy, dokumentacja dotycząca wypadków przy pracy i zdarzeń potencjalnie wypadkowych, dokumentacja dotycząca chorób zawodowych i innych chorób związanych z pracą, dokumentacja dotycząca szkoleń i badań lekarskich, przepisy prawne i normy techniczne, literatura naukowo-techniczna, karty charakterystyki substancji chemicznych, książka obiektu budowlanego, protokoły z pomiarów i oceny stanu ochrony przeciwporażeniowej, informacje o rezultatach kontroli PIP. Ponadto zespół dokonuje oględzin pomieszczeń pracy. Zbierane są również informacje na temat: działań osób niezatrudnionych na ocenianym stanowisku pracy, które mogą powodować dodatkowe zagrożenia, psychospołecznego środowiska pracy, zmian, w tym zmian przejściowych i ich wpływu na procesy, materiały, środowisko pracy. Informacji o analizowanym stanowisku pracy mogą dostarczyć także: obserwacja środowiska pracy, w tym stosowanych środków pracy, obserwacja zadań wykonywanych na stanowisku pracy i poza nim,

3 ORZ Przedstawiciel handlowy 3 wywiady z pracownikami i/lub ich przedstawicielami, obserwacja czynników zewnętrznych, które mogą wpłynąć na stanowisko pracy, analiza organizacji działań, których celem jest zapewnienie właściwych warunków pracy. Po przeanalizowaniu ww. dokumentów i informacji zespół dokonuje oceny ryzyka zawodowego. Metoda oceny ryzyka zawodowego, wg której dokonano przedmiotowej oceny Przedstawiona w normie PN-N matrycowa metoda oceny ryzyka jest metodą indukcyjną, przeznaczoną do jakościowego oszacowania ryzyka zawodowego. Metoda zakłada możliwość powstania wypadku i szacuje jakościowo parametry ryzyka, którymi są możliwe spowodowane zdarzeniem ciężkości następstw (skutki) oraz prawdopodobieństwo, z jakim następstwa te mogą wystąpić. Analiza ryzyka obejmuje etapy: określenie granic obiektu, dla którego wykonywana jest ocena ryzyka, sporządzenie listy zidentyfikowanych zagrożeń, oszacowanie ryzyka, tzn. określenie możliwych następstw i prawdopodobieństwa następstw, z jakim mogą one wystąpić, wartościowanie ryzyka przeprowadzane jest przez odczytanie jego wartości z matrycy. Szacowanie następstw i prawdopodobieństwa następstw odbywa się w skali trójstopniowej dla każdego zidentyfikowanego zagrożenia. Charakterystykę wartości parametrów ryzyka przedstawiono poniżej. Ciężkość następstw Następstwa o małej szkodliwości o średniej szkodliwości o dużej szkodliwości Charakterystyka urazy i choroby, które nie powodują długotrwałych dolegliwości i absencji w pracy; są to czasowe pogorszenie stanu zdrowia, takie jak: niewielkie stłuczenia i zranienia, podrażnienie oczu, objawy niewielkiego zatrucia, bóle głowy itp., urazy i choroby, które powodują niewielkie, ale długotrwałe lub nawracające okresowo dolegliwości i są związane z okresami absencji; są to np. zranienia, oparzenia drugiego stopnia na niewielkiej powierzchni ciała, alergie skórne, nieskomplikowane złamania, zespoły przeciążeniowe układu mięśniowo-szkieletowego (np. zapalenie ścięgna) itp., urazy i choroby, które powodują ciężkie i stałe dolegliwości i/lub śmierć; są to np. oparzenia trzeciego stopnia, oparzenia drugiego stopnia na dużej powierzchni ciała, amputacje, skomplikowane złamania z następową dysfunkcją, choroby nowotworowe, toksyczne uszkodzenia narządów wewnętrznych i układu nerwowego w wyniku narażenia na czynniki chemiczne, zespół wibracyjny, zawodowe uszkodzenia słuchu, astma, zaćma itp. Prawdopodobieństwo następstw Prawdopodobieństwo mało Charakterystyka następstwa zagrożeń, które nie powinny wystąpić podczas całego okresu aktywności zawodowej pracownika, następstwa zagrożeń, które mogą wystąpić nie więcej niż kilkakrotnie podczas okresu aktywności zawodowej pracownika, wysoce następstwa zagrożeń, które mogą wystąpić wielokrotnie podczas okresu aktywności zawodowej pracownika. Po oszacowaniu parametrów ryzyko wartościowane jest z matrycy ryzyka w skali pięciostopniowej. Wartościowanie ryzyka w skali pięciostopniowej (PN-N-18002) Ciężkość następstw Prawdopodobieństwo mała średnia duża mało wysoce bardzo małe 1 małe 2 średnie 3 małe 2 średnie 3 duże 4 średnie 3 duże 4 bardzo duże 5 Norma zaleca również w zależności od poziomu wartościowania ryzyka podjęcie niezbędnych działań profilaktycznych.

4 ORZ Przedstawiciel handlowy 4 Poziom ryzyka Działania profilaktyczne dla wartościowania ryzyka w skali pięciostopniowej Wartościowanie ryzyka Bardzo duże Niedopuszczalne Duże Działania profilaktyczne Praca nie może być rozpoczęta ani kontynuowana do czasu zmniejszenia ryzyka zawodowego do poziomu dopuszczalnego. Jeżeli ryzyko zawodowe jest związane z już wykonywaną pracą, to działania w celu jego zmniejszenia trzeba podjąć natychmiast. Planowana praca nie może być rozpoczęta do czasu zmniejszenia ryzyka zawodowego do poziomu dopuszczalnego. Średnie Dopuszczalne Zaleca się zaplanowanie i podjęcie działań, których celem jest zmniejszenie ryzyka zawodowego. Małe Bardzo małe Karta oceny ryzyka zawodowego Zaleca się rozważenie możliwości dalszego zmniejszenia poziomu ryzyka zawodowego lub zapewnienie, że ryzyko zawodowe pozostaje co najmniej na tym samym poziomie. Nie jest konieczne prowadzenie żadnych działań. KARTA OCENY Nr ryzyka zawodowego na stanowisku Przedstawiciel handlowy Opis stanowiska Metoda oceny ryzyka zawodowego: Lokalizacja stanowiska: budynek firmowy PN-N Przedstawiciel handlowy to osoba reprezentująca firmę. Podczas pracy przebywa zarówno w budynku firmy, jak i poza nim. W budynku znajdują się typowe meble i urządzenia, oświetlenie, wentylacja; powierzchnia i kubatura zgodna z wymaganiami. Pracownik dojeżdża do klienta pojazdem samochodowym. Wykonywane czynności promowanie firmy i produktów, pozyskiwanie klientów i ich obsługa, doradztwo i prezentacja produktów u klientów, utrzymywanie kontaktów z klientami, przygotowanie w biurze ofert handlowych, udział w spotkaniach z klientami poza siedzibą firmy, uczestnictwo w szkoleniach wewnętrznych oraz u kontrahentów Stosowane materiały i środki pracy samochód osobowy, komputer przenośny, drukarka laserowa, telefon komórkowy Osoby pracujące na stanowisku przedstawiciel handlowy Wymagany poziom wykształcenia, doświadczenia I zdolności użytkownika oraz wymagane uprawnienia wykształcenie minimum średnie, dobry stan zdrowia (potwierdzony badaniami lekarskimi), wysoka kultura osobista, silna motywacja i ukierunkowanie na sukces, prawo jazdy kat. B Inne wymagania dotyczące osób zatrudnionych na stanowisku niedozwolone jest zatrudnianie kobiet w ciąży, młodocianych Niedogodności i niebezpieczne zdarzenia wykryte w czasie dotychczasowej pracy 1. Praca z urządzeniami zasilanymi energią elektryczną 2. Konieczność chodzenia po piętrach, korzystania z wind 3. Kontakt z dużą liczbą ludzi 4. Jazda samochodem

5 ORZ Przedstawiciel handlowy 5 Wypadki i choroby zawodowe nie było Zespół oceniający ryzyko zawodowe Data oceny Proponowana data następnej oceny Skład zespołu Imię i nazwisko Podpis Przewodniczący Członek Członek

6 ORZ Przedstawiciel handlowy 6 Karta analizy ryzyka zawodowego Lp. Zagrożenie Możliwy skutek (uraz, pogorszenie stanu zdrowia, choroba) 1 Agresja ludzi Kontakt z klientami Potłuczenie, kalectwo, śmierć 2 Energia elektryczna Urządzenia zasilane prądem elektrycznym 3 Napad Przewożenie pieniędzy oraz wartościowych rzeczy 4 Ostre krawędzie i powierzchnie 5 Pogryzienie przez zwierzęta 6 Przeciążenie układu ruchu Ostre narzędzia ręczne, pakowanie i rozpakowywanie towarów do prezentacji Zwierzęta na terenie posesji Wymuszona pozycja ciała wielogodzinne prowadzenie pojazdu, praca przy komputerze 7 Stres Odpowiedzialność, presja kierownictwa związana z wynikami pracy, negocjacje z klientami 8 Uderzenie o przedmioty 9 Upadek na niższy poziom Meble i urządzenia biurowe Wizyty u klienta, przemieszczanie się po schodach 10 Upadek, potknięcie się, poślizgnięmieszczanie się po Wizyty u klienta, przecie się na tym samym korytarzach poziomie Śmierć lub inne skutki porażenia prądem Potłuczenie, kalectwo, śmierć Ciężkość następstw Źródło zagrożenia przy jakiej pracy występuje Prawdopodobieństwo Ryzyko Dopuszczalność ryzyka Niezbędne działania Ryzyko po redukcji Średnie dopuszczalne Wzmożona uwaga, szkolenia Średnie Średnie dopuszczalne Przestrzeganie procedur i instrukcji, dobry stan techniczny urządzeń i instalacji Średnie Średnie dopuszczalne Wzmożona uwaga, szkolenia Średnie Skaleczenia Mała Prawdopodobne Małe dopuszczalne Wzmożona uwaga Małe Kalectwo, urazy rąk i nóg Schorzenia układu ruchu (zwyrodnienia kręgosłupa i stawów) Nerwice, psychozy, choroby układu pokarmowego i serca Ogólne potłuczenia, guzy, siniaki Potłuczenia, zwichnięcia, złamania, kalectwo Potłuczenia, zwichnięcia, złamania Średnia Średnie dopuszczalne Wzmożona uwaga, szkolenia Średnie Małe dopuszczalne Przerwy w pracy, ergonomiczne Małe stanowisko pracy i siedzisko w samochodzie Średnia Prawdopodobne Średnie dopuszczalne Szkolenia, organizacja wypoczynku Mała Prawdopodobne Małe dopuszczalne Zachowanie uwagi, porządek w miejscu pracy Średnia Średnia Małe dopuszczalne Stosowanie odpowiedniego obuwia, odpowiednie tempo pracy, wzmożona uwaga Małe dopuszczalne Odpowiednie obuwie, wzmożona uwaga Średnie Małe Małe Małe

7 ORZ Przedstawiciel handlowy 7 Lp. Zagrożenie 11 Wypadek komunikacyjny 12 Zmienne warunki atmosferyczne Możliwy skutek (uraz, pogorszenie stanu zdrowia, choroba) Podróże samochodem Potłuczenia, kalectwo, śmierć Dojazdy do klientów, prace w różnych temperaturach, częste wchodzenie i wychodzenie z różnego rodzaju budynków Ciężkość następstw Przegrzanie, udar Średnia cieplny, przeziębienie Źródło zagrożenia przy jakiej pracy występuje Prawdopodobieństwo Ryzyko Dopuszczalność ryzyka Niezbędne działania Średnie dopuszczalne Wzmożona uwaga, przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym Ryzyko po redukcji Średnie Małe dopuszczalne Odpowiednie ubranie Małe

8 ORZ Przedstawiciel handlowy 8 Wnioski Lista osób pracujących na stanowisku Nazwisko i imię Data oświadczenia o zapoznaniu się z ryzykiem zawodowym Podpis

ocena ryzyka zawodowego na stanowisku pracy

Obowiązki powierzone przedstawicielowi handlowemu przez pracodawcę wiążą się z:

przygotowywaniem ofert,

obsługą urządzeń biurowych,

organizacją i uczestnictwem w spotkaniach z klientami,

uczestnictwem w targach i konferencjach,

podpisywaniem umów z klientami,

podróżami służbowymi.

Przedstawiciel handlowy – wymagania w stosunku do pracownika

uprawnienia (uprawnienia do kierowania pojazdem odpowiedniej kategorii),

kwalifikacje (zależnie od wymagań pracodawcy).

Badania

wstępne badania lekarskie (badania okulistyczne, psychotechniczne, neurologiczne, inne w zależności od wskazań);

okresowe badania lekarskie.

Szkolenia bhp i inne

instruktaż ogólny bhp,

instruktaż stanowiskowy,

okresowe szkolenie bhp nie rzadziej niż co 5 lat,

inne uznane przez pracodawcę za niezbędne.

Przedstawiciel handlowy – środowisko pracy

Przedstawiciel handlowy współpracuje z klientami, przeważnie podróżując poza miejsce zamieszkania. Pracownik przemieszcza się samochodem i innymi środkami transportu. Stanowisko pracy w biurze wyposażone jest w komputer stacjonarny. Poza tym pracownik korzysta z komputera przenośnego, drukarki, kserokopiarki, niszczarki, skanera.

Identyfikacja zagrożeń

Czynniki fizyczne

upadek na tym samym poziomie,

upadek na różnych poziomach,

uderzenie o nieruchome elementy,

poślizgnięcie się,

potknięcie się,

ostre elementy,

wypadki komunikacyjne,

wypadki samolotowe,

hałas,

mikroklimat,

energia elektryczna,

pożar.

Czynniki psychofizyczne:

obciążenie statyczne,

obciążenie dynamiczne,

stres.

Środki ochronne

techniczne,

organizacyjne.

Ocena ryzyka zawodowego PN-N-18002

Opis

Oferujemy Państwu pełną dokumentację, która została stworzona przez Specjalistę Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, zgodnie z polską normą PN-N-18002 oraz obowiązującymi przepisami prawa. Oferowany produkt to kompletna dokumentacja na stanowisku pracy Przedstawiciel Handlowy składająca się z:

karty stanowiska pracy,

opisu metody,

wykazu czynników szkodliwych, uciążliwych i niebezpiecznych, w tym czynników fizycznych, pyłów, czynników chemicznych i biologicznych występujących na stanowisku pracy Przedstawiciel Handlowy ,

, kart oceny ryzyka zawodowego poszczególnych czynników,

metod ograniczania ryzyka na stanowisku pracy Przedstawiciel Handlowy.

W dokumentacji znajdą Państwo również specjalnie przygotowaną listę zgodną z wytycznymi zawartymi w ministerialnym rozporządzeniu, w którym pracownicy powinni złożyć swoje podpisy oraz oświadczenia o zapoznaniu się z oceną ryzyka zawodowego.

Bogata wiedza oraz interdyscyplinarne doświadczenie naszych ekspertów pozwoliło przygotować dla Państwa profesjonalną dokumentację bhp , która dzięki swej przystępnej formie, umożliwi każdemu pracownikowi w łatwy sposób zapoznanie się z informacjami, dotyczącymi bezpiecznego sposobu wykonywania czynności zawodowych i ograniczy ryzyko zawodowe występujące w środowisku pracy. Dzięki odpowiedniej i przejrzystej formie karty oceny ryzyka zawodowego zawierającej tabelaryczne dane przekazywana informacja jest uporządkowana i czytelna, a sama forma przyjazna dla odbiorcy, co potwierdzają inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy.

Dokumentację z zakresu bhp obejmującą zagrożenia na stanowisku Przedstawiciela Handlowego

– Ocena ryzyka zawodowego metodą PN-N-18002 oferujemy Państwu w dwóch wersjach:

WERSJA ELEKTRONICZNA OCENY RYZYKA ZAWODOWEGO

(domyślna) – wysyłana na adres e-mail wskazany w zamówieniu w postaci pliku .DOCX/.DOC / .PDF – jest to wersja pliku, którą w razie potrzeby mogą Państwo dostosować do swoich potrzeb, lub wprowadzić zmiany w przyszłości, gdy zajdą zmiany prawne, technologiczne w procesie pracy, w środkach ochrony lub po zdarzeniu wypadkowym. Wersję tę mogą Państwo wielokrotnie drukować, zgodnie ze swoimi potrzebami. Dokumentację otrzymasz na adres email nie ponosząc kosztów przesyłki. Będziesz miał możliwość drukowania dokumentacji dowolną ilość razy. Będziesz miał możliwość edytowania dokumentacji oraz dostosowania jej do własnych potrzeb.

(domyślna) – wysyłana na adres e-mail wskazany w zamówieniu w postaci pliku .DOCX/.DOC / .PDF – jest to wersja pliku, którą w razie potrzeby mogą Państwo dostosować do swoich potrzeb, lub wprowadzić zmiany w przyszłości, gdy zajdą zmiany prawne, technologiczne w procesie pracy, w środkach ochrony lub po zdarzeniu wypadkowym. Wersję tę mogą Państwo wielokrotnie drukować, zgodnie ze swoimi potrzebami.

Ryzyko zawodowe Przedstawiciel handlowy – Ocena Ryzyka zawodowego metodą wg. Polskiej Normy PN-N-18002

Przedstawiciel handlowy – ryzyko zawodowe

Stanowisko to znajduje się w Polskiej Klasyfikacji Zawodów zgodnie z najnowszym rozporządzeniem oraz posiada odpowiednio przypisany kod zawodu 332203 sklasyfikowany w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. (Dz. U. z 2014 r. , poz. 1145).

to wyjątkowa dokumentacja, która ściśle określa ryzyko zawodowe na podanym stanowisku. Jest to kompleksowo przygotowana przez wybitnych specjalistów ocena ryzyka zawodowego oraz opracowana, wzorcowa dokumentacja dla osoby zatrudnionej na stanowisku przedstawiciela handlowego.

Przedstawiciel handlowy – Ocena ryzyka zawodowego COVID-19

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Państwowej Inspekcji Pracy oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej nasza dokumentacja została zaktualizowana i rozbudowana o zagrożenie związane z koronawirusem SARS-CoV-2 (COVID-19). Kupując niniejszą dokumentację możesz mieć pewność, że bez problemu przejdzie ona kontrolę, a treść w będąca przedmiotem tego produktu jest jak najbardziej aktualna w odniesieniu do aktualnych przepisów pracy.

Przedstawiciel handlowy ocena ryzyka

Ocena ryzyka zawodowego na stanowiskuzostała przygotowana w oparciu o metodę wg. Polskiej Normy PN-N-18002.jest powszechnie znaną metodą szacowania ryzyka zawodowego. Została ona utworzona w Polsce i jest często stosowana w kraju. Jest uznawana oraz rekomendowana przez organy kontrolujące, między innymi Państwową Inspekcję Pracy, czy Państwową Inspekcję Sanitarną. Co więcej, metoda w polecanej publikacji pokazana jest w bardzo przystępny oraz obrazowy sposób. W dokumentacji zastosowano liczne kolorowe tabelki wartościowania określonych parametrów (skutki czy prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia), taka prezentacja niezbędnych dokumentów pozwoli na bezproblemowy przebieg kontroli przeprowadzony przez organy kontrolujące. Dokumentacja jest bardzo przejrzysta oraz przygotowana w sposób wyczerpujący tematykę zagrożeń dla przedstawiciela handlowego. Jest to kompleksowaPrzedstawiciel handlowy. Publikacjatopozytywnego przejścia kontroli z Państwowej Inspekcji Pracy, czy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Metoda PN-N-18002 dla stanowiska Przedstawiciel handlowy została wykorzystana w skali pięciostopniowej. Oznacza to, iż dokumentacja obejmuje rozszerzone wartościowanie ryzyka, co przekłada się na jej większą dokładność. Zakup produktu to pewność poprawnie przygotowanej dokumentacji.

ocena ryzyka zawodowego przedstawiciela handlowego

metodą PN-N-18002 uzyskał wiele pozytywnych opinii w branży. Dokumentacja została przygotowana w sposób rzetelny, dokładny, a co najważniejsze, zgodnie z obecnymi przepisami oraz wytycznymi. Produkt spełnia swoje zadanie, żadna z osób, która zakupiła prezentowaną dokumentację nie została ukarana przez organ kontrolujący jakimkolwiek mandatem. Przedstawiciel handlowy ryzyko zawodowe metodą PN-N-18002 to godny polecenia produkt przygotowany przez specjalistów, którzy bardzo dobrze znają branżę BHP i posiadają spore doświadczenie w przygotowaniu różnych dokumentacji oceny ryzyka zawodowego metodą PN-N-18002 i nie tylko. Co więcej, produkt dostępny jest w dwóch wariantach: elektronicznym oraz drukowanym. Tylko od Ciebie zależy, na który wariant się zdecydujesz. Wariant elektroniczny umożliwia edycję pliku oraz wielokrotny wydruk, co ważne, dokumentację można pobrać już w kilka minut po zakupie. Na życzenie klienta istnieje możliwość wysłania plików w formacie PDF lub OpenOffice. Wariant drukowany to natomiast wersja dokumentacji, która jest gotowa do przedstawienia w czasie kontroli. Wymaga jedynie podpisu.dla Przedstawiciel handlowy to fachowo przygotowany produkt, który zawiera wszystkie najważniejsze i niezbędne elementy. Jest to bardzo dokładny zbiór dokumentów, każde zagrożenie znajduje się na osobnej karcie zagrożeń. Produkt dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie oraz jest gwarancją pomyślnego przebiegu kontroli przez organy kontrolujące. Klient może być pewien, iż dokumentacja została przygotowana przez specjalistów, którzy posiadają ogromną wiedzą oraz doświadczenie w dziedzinie BHP. Z Przedstawiciel handlowy – ocena ryzyka zawodowego metodą PN-N-18002 żadna kontrola nie będzie straszna!

Dostępne wersje oceny ryzyka dla Przedstawiciel handlowy:

Elektroniczna (.doc/.docx/.odt/.pdf) – daje możliwość dokonywania zmian w dokumentacji w razie zajścia takiej potrzeby.

– daje możliwość dokonywania zmian w dokumentacji w razie zajścia takiej potrzeby. Papierowa – gotowy wydruk przygotowany do podpisu przez pracodawcę i pracownika w miękkiej oprawie.

Wersja elektroniczna (.pdf) Wersja papierowa – gotowa książka

Przedstawiciel handlowy

zawartość oceny ryzyka zawodowego

Strona tytułowa.

Pełna karta stanowiska pracy: (opis czynności, ogólna charakterystyka, używane maszyny i narzędzia na stanowisku pracy Przedstawiciel handlowy, sposób i miejsce wykonywania pracy).

Dokładny opis metody wraz z matrycą mierzenia ryzyka – PN-N-18002 .

. Identyfikacja zagrożeń – pełen wykaz czynników z odpowiednim ich podziałem (fizyczne, pyły i pary, chemiczne, biologiczne, uciążliwe i niebezpieczne).

Szczegółowe karty zagrożeń dla Przedstawiciel handlowy zawierające pełne szacowanie ryzyka metodą PN-N-18002

dla zawierające pełne szacowanie ryzyka metodą PN-N-18002 Wykaz działań korygujących zagrożenia oraz odpowiedzialności za to.

Wykaz pracowników zatrudnionych na danym stanowisku.

Dokumentacja składa się z około 25 stron w fotmacie A4.

Opis zawodu – Przedstawiciel handlowy

Zakupując niniejszą dokumentację ryzyka zawodowegomasz możliwość wielokrotnego wydruku tej dokumentacji oraz w razie zaistnienia takiej potrzeby edycji dokumentu.

Odpowiada za sprzedaż produktów firmy, reprezentuje firmę na rynku i w kontaktach z klientami, monitoruje rynek i zbiera informację na temat działań konkurencji.

Obowiązki na stanowisku pracy Przedstawiciel handlowy

Realizowanie i koordynowanie działań w zakresie wsparcia sprzedaży

Budowanie wizerunku firmy i/lub marki na rynku

Projektowanie kampanii sprzedażowych i promocyjnych

Pozyskiwanie nowych klientów dla firmy

Budowanie i utrzymywanie pozytywnych relacji biznesowych z klientami firmy

Budowanie bazy klientów

Realizowanie planów sprzedażowych

Przygotowywanie ofert handlowych

Prowadzenie rozmów handlowych z klientami oraz aktywny udział podczas negocjacji

Uczestniczenie w imprezach, targach i konferencjach branżowych

Przygotowywanie raportów z wykonywanych działań

Analizowanie działań konkurencji w celu udoskonalenia oferty handlowej

PODGLĄD – Przedstawiciel handlowy

ryzyko zawodowe PN-N-18002

UWAGA! – przedstawiony podgląd dokumentacji NIE JEST bezpośrednio cześcią dokumentacji Oceny Ryzyka Zawodowego dla stanowiska Przedstawiciel handlowy metodą PN-N-18002.

Przedstawiony podgląd dokumentacji ma charakter orientacyjny, którego celem jest unaocznienie jak skonstruowany jest plik który można zakupić,

a zakupiona dokumentacja będzie sie od niego znacząco różnić wartością merytoryczną.

Metoda PN-N-18002

Niniejsza dokumentacja zawiera szczegółowe informacje i wytyczne dla metodyzgodnie z tym, jak została opracowana. Opis metody zawiera kolorowe tabelki wartościoiwania poszczególych parametrów dając nie tylko pełne liczbowe odzwierciedlenie tych parametrów, ale również wizualne. Dzięki temu masz pewność, że osoba przeprowadzająca kontrolę (i nie tylko) bez problemu odnajdzie się w treści dokumentacji.jest jedną z najpopularniejszych w metod szacowania ryzyka zawodowego w naszym kraju dlatego z powodzeniem można bazować na tym opracowaniu. PN-N-18002 jest bardzo lubianą metodą przez kontrolujące organy np. takie jak Państwowa Inspekcja Pracy czy Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Przedstawiciel handlowy – opis metody PN-N-18002

Metoda PN-N-18002 występuje w dwóch wersjach. Różnią się matrycą wartościowania ryzyka z podziałem na:

1. skalę pięciostopniową

2. skalę trójstopniową

Opisywna poniżej metoda PN-N-18002 dla stanowiska Przedstawiciel handlowy jest metodą w skali pięciostopniowej i taki produkt można tutaj zakupić. Wskala pięciostopniowa odróżnieniu do skali trójstopniowej obejmuje rozszerzone wartościowanie ryzyka, a tym samym jest bardziej dokładna.

W celu oceny zagrożenia stosuje dwa parametry:

1. Prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia

2. Skutki – czyli inaczej ciężkość następstw

Powyższe parametry szacuje się na trzech poziomach: małym, średnim i dużym (ciężkość następstw – skutki) oraz mało prawdopodobne (małe), prawdopodobne (średnie) i wysoce prawdopodobne (duże) – prawdopodobieństwo.

Następnie w celu oszacowania ryzyka stosowana jest pięciostopniowa skala oceny ryzyka zawodowego: bardzo małe, małe, średnie, duże i bardzo duże.

Tabela wartościowania prawdopodobieństwa – PN-N-18002

Tabela wartościowania ciężkości następstw – PN-N-18002

Po określeniu wartości prawdopodobieństwa i ciężkości następstw, ryzyko określamy zgodnie z poniższą tabelką.

Matryca wartościowania ryzyka – PN-N-18002

Określone zgodnie z powyższą matrycą ryzyko dla danego zagrżenia analizujemy zgoznie z ostatnią poniższą tabelką.

Tabela wartościowania ryzyka – PN-N-18002

Więcje na temat metody PN-N-18002 znajdziesz we wpisie na naszym blogu.

Przedstawiciel handlowy – Przykładowe zagrożenie

Nazwa zagrożenia: Porażenie prądem elektrycznym do 1kV

Źródło zagrożenia: Obsługa urządzeń pod napięciem

Możliwe skutki: Ból, Skurcze mięśniowe, Zatrzymanie oddechu, Zaburzenia krążenia, Zaburzenia wzroku, słuchu, równowagi itp., Czasowa utrata przytomności, Migotanie komór mięśnia sercowego, Oparzenia tkanek wewnętrznych, Zwęglenie tkanek, Śmierć

Ciężkość następstw – skutki (S): D – Duże

Prawdopodobieństwo (P): M – Mało prawdopodobne

Ryzyko (R): Ś – Średnie

Oznacza to, że na stanowisku Przedstawiciel handlowy według metody PN-N-18002 ryzyko jest ŚREDNIE i uznaje się je za dopuszczalne – Zaleca się podjęcie działań niezbędnych do dalszego zmniejszenia ryzyka zawodowego.

Opisane powyżej tabele wartościowania oraz opis metody znajdziesz w zakupionej Ocenie Ryzyka Zawodowego dla zawodu Przedstawiciel handlowy metodą PN-N-18002.

Cześć!

Nazywam się Grzegorz Wrzeszcz i od 2014 roku zawodowo zajmuję się BHP. Od tego czasu udało mi się opracować blisko 1500 różnych dokumentacji oceny ryzyka zawodowego metodą PN-N-18002 w tym również ryzyko zawodowe dla stanowiska Przedstawiciel handlowy, które możesz zakupić na tej stronie. Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie tego produktu to pisz śmiało lub dzwoń! Z przyjemnością odpowiem na wszystkie twoje pytania i rozwieję (mam nadzieję) wszelkie wątpliwości. +48 533 988 811 [email protected]

Parametry techniczne

Przedstawiciel handlowy – Ocena ryzyka zawodowego metodą PN-N-18002

Wygląda na to, że JavaScript jest wyłączony w twojej przeglądarce. By w pełni cieszyć się naszą stroną, upewnij się, że włączyłeś JavaScript w swojej przeglądarce.

Ocena ryzyka zawodowego Przedstawiciel handlowy szybka wysyłka 24 h

Handel i usługi

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku Przedstawiciel handlowy

79,00 zł

Wybierz ilość Dodaj do koszyka

Dostępność:

dostępny

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku Przedstawiciela handlowego jest zbiorem najbardziej prawdopodobnych zagrożeń na poszczególnym stanowisku pracy (lub zawodzie) z podaniem ich źródeł i sposobem zapobiegania ryzyku. Sporządzenie Oceny ryzyka zawodowego i poinformowanie pracownika o nim należy do obowiązków pracodawcy (artykuł 226 Kodeksu Pracy). Zamawiając u nas ocenę oszczędzasz czas na jej sporządzenie. Ocena ryzyka została sporządzona przez Specjalistę ds. BHP, jest podbita i podpisana przez Specjalistę ds. BHP. Na pierwszej stronie jest także miejsce na jej zatwierdzenie przez pracodawcę. Dodatkowo jest też miejsce na podpis przedstawiciela pracowników z którym konsultuje się zagadnienia bhp (jeśli występuje). Ocenę ryzyka zawodowego sporządza się indywidualnie do każdego stanowiska pracy. Dokument jest zbindowany i na końcu zawiera tabelę z miejscem na potwierdzenie poszczególnych pracowników z jej zapoznaniem. Zamawiając dokument u nas możesz się także z nami skontaktować i przekazać nam dodatkowe informacje o specyfice Twojego stanowiska, zostanie to ujęte w ocenie.

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku Przedstawiciel handlowy szereg zagrożeń, m. in.:

– Zagrożenia biologiczne

– Zagrożenia fizyczne, chemiczne i psychofizyczne np.:

– Wypadek komunikacyjny

– Potknięcie i upadek na tym samym poziomie

– Przeciążenie układu ruchu

– Przeciążenie narządu wzroku

– Napad

– Obciążenie układu nerwowego

– Agresja ludzi itd.

Przedstawiciel handlowy

Ocena ryzyka zawodowego Przedstawiciela handlowego

Obowiązki na stanowisku pracy

obsługa klientów,

sprzedaż towarów i usług,

doradzanie klientom,

dbanie o ekspozycję towaru,

audyty sprzedażowe,

reprezentowanie firmy na konferencjach i targach,

podróże służbowe,

praca z dokumentami.

Wymagania dla kandydata na stanowisku pracy

niezbędne kwalifikacje: brak wymagań formalnych, jedynie wymagania określone przez pracodawcę posiadanie odpowiednich uprawnień do prowadzenia samochodu służbowego (prawo jazdy kategorii B), ukończenie specjalistycznych kursów i szkoleń zgodnie z wymaganiami stawianymi przez pracodawcę.

Środowisko pracy – opis

Praca na stanowisku przedstawiciela handlowego wiąże się głównie z podróżami. Dlatego też środowiskiem pracy dla przedstawiciela handlowego w dużej mierze jest samochód służbowy. Ponad połowę czasu pracy przedstawiciel handlowy poświęca na dojazdy do klientów. Po za tym za środowisko pracy można uznać wszelkiego rodzaju miejsca i pomieszczenia, w których przedstawiciel spotyka się z klientami, prowadzi prezentacje, negocjacje itd.. Nie wątpliwie kolejnym środowiskiem pracy, w którym przedstawiciel handlowy będzie przebywał w sporej części swojego czasu pracy będzie również biuro (biuro firmy lub home office), w którym będzie on przy pomocy urządzeń i sprzętu biurowego przygotowywał: oferty, umowy lub prezentacje handlowe.

Środowisko pracy – wymagania techniczne

natężenie oświetlenia na stanowisku pracy: 500 lx wg normy PN-EN 123464 pomiary natężenia oświetlenia należy przeprowadzać raz na 5 lat lub po zmianach w otoczeniu pracy ( np remont, modernizacja) zamów pomiar teraz , zyskaj spokój i bezpieczeństwo

na stanowisku pracy: bezpieczeństwo elektryczne – pomiary elektryczne czasookres pomiarów raz na 5 lat w pomieszczeniach suchych czasookres pomiarów raz do roku w pomieszczeniach wilgotnych zamów pomiar teraz

– pomiary elektryczne

BHP dla stanowiska przedstawiciel handlowy wymagane działania:

szkolenie wstępne BHP , które pracownik musi odbyć podczas pierwszego dnia pracy, szkolenie to składa się z: instruktarzu ogólnego, instruktarzu stanowiskowego, zamów szkolenie wstępne BHP online bezpośrednio na naszej platformie:

szkolenie okresowe BHP: w pierwszym szkoleniu okresowym pracownik powinien uczestniczyć w przeciągu roku od chwili zatrudnienia, w kolejnym szkoleniu okresowym pracownik musi wziąć udział w terminie nie przekraczającym 5 lat od poprzedniego szkolenia, zamów szkolenie okresowe BHP online dla przedstawiciela handlowego

ocena ryzyka zawodowego zamów ocenę ryzyka zawodowego dla stanowiska przedstawiciel handlowy

Badania lekarskie:

wstępne, które pracownik musi odbyć przed dopuszczeniem do pracy. Zakres badań wstępnych określa w skierowaniu pracodawca,

okresowe, które pracownik musi odbyć w terminie wskazanym przez lekarza orzecznika we wcześniejszym orzeczeniu,

badania sanitarno-epidemiologiczne – dotyczy przedstawicieli handlowych sprzedających produkty spożywcze lub przebywających w marketach lub hurtowniach spożywczych,

dodatkowe badania psychotechniczne dla kierowców, nie jest to badanie obowiązkowe, ale należy przyjąć za dobrą praktykę realizowanie takich badań co kilka lat.

Identyfikacja zagrożeń w środowisku pracy

Przedstawiciele handlowi: w swojej pracy narażeni będą na zagrożenia spowodowane w szczególności czynnikami: fizycznymi, chemicznymi, psychofizycznymi:

fizyczne:

potknięcie się, poślizgnięcie się, upadek, upadek ze schodów , uderzenie w nieruchome elementy , wypadki komunikacyjne, porażenie prądem, pożar, negatywne oddziaływanie komputerów i innych urządzeń biurowych, kontuzje spowodowane niewłaściwym sposobem podnoszenia ciężkich przedmiotów.

chemiczne drażniące działanie preparatów i środków czystości, reakcje alergiczne na środki i substancje chemiczne będące w oferowanym asortymencie.

psychofizyczne: obciążenie statyczne, obciążenia dynamiczne, agresja ze strony innych osób, stres i przemęczenie.

Środki ochrony

techniczne,

organizacyjne.

Dokumentacja do pobrania

Ocena ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy

Przedstawiciel handlowy – Ocena ryzyka zawodowego metodą PN-N-18002

Każda z dokumentacji, którą Państwu oferujemy została stworzona przez Specjalistę Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, zgodnie z polską normą PN-N-18002 oraz obowiązującym prawem. Jest to kompletna dokumentacja na stanowisku pracy Przedstawiciel handlowy składająca się z:

karty stanowiska pracy,

opisu metody,

wykazu czynników szkodliwych, uciążliwych i niebezpiecznych, w tym czynników fizycznych, pyłów, czynników chemicznych i biologicznych występujących na stanowisku pracy Przedstawiciel handlowy ,

, kart oceny ryzyka zawodowego poszczególnych czynników,

metod ograniczania ryzyka na stanowisku pracy Przedstawiciel handlowy.

W dokumentacji znajdą Państwo również miejsce na podpis pracownika, który zapoznał się z dokumentacją.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć dokumentację, która dzięki swej przystępnej formie, ułatwi każdemu pracownikowi uzyskanie informacji, dotyczących bezpiecznego sposoby wykonywania czynności zawodowych i ograniczy ryzyko występujące w środowisku pracy. Dzięki formie tabelarycznej dokumentacja jest uporządkowana i przejrzysta, a sama forma przyjazna dla odbiorcy, co potwierdzają inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy.

Dokumentację na stanowisku Przedstawiciel handlowy – Ocena ryzyka zawodowego metodą PN-N-18002 oferujemy Państwu w dwóch wersjach:

Ocena ryzyka zawodowego przedstawiciela handlowego

Adres e-mail

Branża Produkcja Budownictwo Energetyka Chemia Logistyka Górnictwo Spawalnictwo Obróbka metali Szkolnictwo Biuro i usługi Medycyna Żywność Inna Możesz zaznaczyć więcej niż jedną branże. Użyj odpowiednio na klawiaturze ‘Ctrl’ lub ‘Cmd’

imię i nazwisko

Numer telefonu

Zapoznałem się z regulaminem ŚUDE i akceptuję jego treść

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz dystrybucji czasopism przez Administratora zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). więcej Pragniemy poinformować, że: Administratorem danych osobowych jest Elamed Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Katowicach (40-203), przy al. Roździeńskiego 188 c. NIP: 954-257-33-00, REGON: 240514233, KRS 0000411505 (Sąd Rejonowy Katowice-Wschód, Wydział VIII Gospodarczy KRS), tel.: 32 788 51 28, e-mail: [email protected].

W każdej chwili mogą Państwo cofnąć zgodę w związku z przetwarzaniem danych osobowych bez ponoszenia negatywnych konsekwencji. Mogą Państwo dokonać tego klikając w link, wysłać e-mail, zadzwonić lub przesłać wiadomość pocztą tradycyjną na wskazane powyżej dane kontaktowe.

Możecie się Państwo skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod numerem telefonu 32 788 52 02 lub pisząc na: [email protected].

Państwa dane będziemy przetwarzać na podstawie uzyskanej zgody, na podstawie umowy, jeśli zostanie zawarta lub na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora (marketing własny).

Odbiorcami Państwa danych mogą być firmy ujęte w zestawieniu na stronie elamed.pl w zakładce pliki do pobrania.

Nie będziemy przekazywać Państwa danych do państwa trzeciego.

Państwa dane będą przetwarzane do momentu wycofania zgody (cel marketingowy), sprzeciwu co do dalszego przetwarzania (marketing własny), lub w razie umowy do czasu jej zakończenia, jeśli inne przepisy nie będą nakazywać nam ich dalej przetwarzać.

Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Mają Państwo prawo do przenoszenia swoich danych.

Mają Państwo prawo wnieść skargę na przetwarzanie przez nas danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu (np. profilowaniu).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od ELAMED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. z siedzibą w Katowicach przy al. Roździeńskiego 188 c informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. nr 144, poz. 1204, z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny w celu przedstawienia oferty handlowej zgodnie z Ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku o prawie telekomunikacyjnym (Dz.U. z 2014 r., poz. 243).

zarejestruj

키워드에 대한 정보 karta ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy

다음은 Bing에서 karta ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  녹두죽 맛있게 끓이기 | \"녹두죽\" **몸속독소를 해독 하는 보약이랍니다 요즘같은 미세먼지많은때 좋은음식 녹두죽입니다 [상어이모.Sangeoimo] 35 개의 자세한 답변
See also  콜라 비 손질법 | 콜라비 손질? 어렵지 않아요~ 기본 손질 법부터 써는 법 까지 모두 알려드릴게요! [에브리맘] 143 개의 정답

See also  신발 밑창 영어로 | 쇼핑할 때 유용한 영어회화 총정리! #쇼핑영어 인기 답변 업데이트

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Przedstawiciel Handlowy (Handlowiec) – rola i zadania

  • przedstawiciel handlowy
  • handlowiec
  • manager
  • ph
  • sprzedawca
  • biznes
  • sprzedaż
  • techniki sprzedaży
  • praca przedstawiciela handlowego
  • praca przedstawiciel handlowy
  • przedstawiciel handlowy szkolenie
  • przedstawiciel handlowy rozmowa z klientem
  • przedstawiciel handlowy regionalny
  • jak wygląda praca przedstawiciela
  • praca jako przedstawiciel handlowy
  • trener sprzedaży
  • jak pracuje przedstawiciel
  • czym zajmuje się przedstawiciel handlowy
  • jak wygląda praca przedstawiciela handlowego

Przedstawiciel #Handlowy #(Handlowiec) #- #rola #i #zadania


YouTube에서 karta ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Przedstawiciel Handlowy (Handlowiec) – rola i zadania | karta ryzyka zawodowego przedstawiciel handlowy, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment