Kreatywność Na Języku Polskim | Nauka Polskiego. Idiomy. Hołdować Modzie 답을 믿으세요

당신은 주제를 찾고 있습니까 “kreatywność na języku polskim – Nauka polskiego. Idiomy. Hołdować modzie“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Ecolinguist 이(가) 작성한 기사에는 조회수 2,915회 및 좋아요 87개 개의 좋아요가 있습니다.

kreatywność na języku polskim 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Nauka polskiego. Idiomy. Hołdować modzie – kreatywność na języku polskim 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

I want to know how do you say this idiom in your native language? 🤓Is it similar?🤔💬🌍
Support my Work:
☕️Buy me a Coffee → https://www.paypal.me/ecolinguist (I appreciate every donation no matter how big or small🤠)
🤓🇵🇱👨‍🏫 Book a Polish Lesson with me → http://ecolinguist.com/ (try out the Ecolinguist learning experience)

Enjoy mini Polish lessons I post on instagram: 🤓💬🇵🇱📱https://www.instagram.com/learn_polis…
This video series introduces you to some common Polish idioms. It’s good for both beginners as well as intermediate Polish learners.

kreatywność na języku polskim 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

CECYLIA BIELNIK KREATYWNY JĘZYK POLSKI

KREATYWNY. JĘZYK POLSKI. Program nauczania języka polskiego dla szkoły ponadpodstawowej – liceum/technikum poziom podstawowy opracowany w ramach projektu.

+ 더 읽기

Source: www.ore.edu.pl

Date Published: 7/13/2021

View: 6869

Proszę pani, zróbmy coś kreatywnego – pomysły na lekcje …

Mamy przykłady, że szkoła może być również kreatywna, rozwijać talenty i … Na szczęście sprzyja mi przedmiot, którego uczę – język polski, …

+ 여기에 표시

Source: www.juniorowo.pl

Date Published: 3/28/2021

View: 4341

Tag: kreatywna lekcja polskiego – Blog

Tag: kreatywna lekcja polskiego … po brzegi koniugacją, deklinacją i innymi – niezbędnymi do skutecznego porozumiewania się – elementami języka polskiego.

+ 여기에 자세히 보기

Source: blog.e-polish.eu

Date Published: 4/3/2022

View: 2073

KREATYWNIE NA JĘZYKU POLSKIM

Podczas takich zajęć uczniowie stają się współtwórcami swojej nauki, kształcą kreatywność oraz rozwijają talenty. W tym roku szkolnym braliśmy …

+ 여기에 보기

Source: sp1.siemce.pl

Date Published: 3/15/2022

View: 4089

Zajęcia kształtujące kreatywność – język polski

Strona główna NAUKA ZDALNA Klasa 7b Język polski Zajęcia kształtujące kreatywność… 4 listopada. temat: Gatunki filmowe. zajrzyj tu. 16.12. temat: Wyraz …

+ 여기를 클릭

Source: pspjasien.pl

Date Published: 10/21/2022

View: 5454

Zakręcony belfer – Strona kreatywnego nauczyciela języka …

Strona kreatywnego nauczuciela języka polskiego. O nowoczesnym nauczaniu. Nie zawsze poważnie 😉

+ 여기에 표시

See also  늑대 소녀 와 함께 | 혼자서 크리스마스를 알차게 보내는 방법 - 늑대 소녀와 함께 [ 야겜, 미연시 ] 빠른 답변

Source: zakreconybelfer.pl

Date Published: 10/24/2021

View: 97

KREATYWNOŚĆ JĘZYKOWA I JEJ WYBRANE …

Instytut Języka Polskiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Toruń, [email protected]. KREATYWNOŚĆ JĘZYKOWA I JEJ WYBRANE MECHANIZMY.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: repozytorium.umk.pl

Date Published: 5/20/2021

View: 2942

622 pomysły na lekcje języka polskiego – Pinterest

Mar 2, 2018 – This Pin was discovered by Danuta Chwastek. Discover (and save!) your own Pins on Pinterest.

+ 여기를 클릭

Source: pl.pinterest.com

Date Published: 6/16/2022

View: 9878

kreatywny uczeń. Rozwijanie twórczych postaw uczniów na …

abstrakt: Artykuł przybliża istotę kreatywności w relacjach: uczeń–nauczyciel na lekcjach języka polskiego w szkole średniej. Powszechnie panuje opinia …

+ 더 읽기

Source: forumoswiatowe.pl

Date Published: 9/15/2022

View: 4345

Język polski kreatywnie – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie

Język polski kreatywnie. 9 czerwca 2021 Redaktor. Tak wyglądają lekcje języka polskiego w Jedynce! ← Dzień dziecka · Szach-mat! Sukces naszych szachistów!

+ 여기에 더 보기

Source: sp1.lubartow.pl

Date Published: 5/2/2022

View: 9984

주제와 관련된 이미지 kreatywność na języku polskim

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Nauka polskiego. Idiomy. Hołdować modzie. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Nauka polskiego. Idiomy. Hołdować modzie
Nauka polskiego. Idiomy. Hołdować modzie

주제에 대한 기사 평가 kreatywność na języku polskim

  • Author: Ecolinguist
  • Views: 조회수 2,915회
  • Likes: 좋아요 87개
  • Date Published: 2019. 2. 9.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=UVn3KVsb86U

Proszę pani, zróbmy coś kreatywnego

Ostatnio czytałam wiele artykułów mówiących o tym, jak polska szkoła zabija talenty dzieci, pozbawia je indywidualizmu, zabija ich kreatywność i chęć poznania świata. O tym, że uczy tylko pod testy, że jest schematyczna, a dzieci po kontakcie ze szkołą tracą chęć zdobywania wiedzy. Pod wpływem takiej lektury nasuwa się tylko jeden wniosek: przed szkołą należy ratować nie tylko maluchy, ale w ogóle wszystkie dzieci. Tymczasem szkoła nie zasługuje na odmalowywanie jej wyłącznie w czarnych barwach. Mamy przykłady, że szkoła może być również kreatywna, rozwijać talenty i wzbogacać swoich uczniów. I to nie tylko ta alternatywna, ale zwykła szkoła, tradycyjna. Dzisiaj więc będzie pozytywnie o szkole.

Wchodzę do mojej ulubionej klasy gimnazjum (tak, tak, tego odsądzonego od czci i wiary gimnazjum) i wita mnie trzydzieści osób, uśmiechniętych, zadowolonych i chętnych. I codziennie mają dla mnie tę samą propozycję: Proszę pani, zróbmy coś kreatywnego. Sprostać ich oczekiwaniom, to nie lada wyzwanie. Na szczęście sprzyja mi przedmiot, którego uczę – język polski, bo literaturą można się bawić na rozmaite sposoby.

Do najciekawszych projektów, które udało nam się zrealizować, bez wątpienia zaliczam nagranie audiobooka. Gdy rozpoczynamy lekcje dotyczące dramatu (a w gimnazjum jest ich kilka), ktoś zwykle od razu rzuca propozycję: wystawmy to! W rzeczywistości szkolnej nie jest to jednak takie proste, więc nagranie słuchowiska okazało się ciekawą alternatywą. Nagraliśmy II. cz. “Dziadów”. Dzięki obecności chóru, każdy miał swoją rolę. Otrzymaliśmy możliwość wykorzystania podkładu muzycznego skomponowanego do teatralnego spektaklu i efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Przygodą dla uczniów było już uczestnictwo w profesjonalnym nagrywaniu tekstu. Na koniec każdy otrzymał płytę z nagranym audiobookiem.

Teraz piszemy powieść. Nie na lekcji już wprawdzie, ale na dodatkowych zajęciach. Dzięki współpracy z wydawnictwem Astra realizujemy projekt „Moja wymarzona książka”. Utwór napisany przez grupę chętnych uczniów zostanie wydany. Wiem, że jest to dla młodych autorów niesamowite przeżycie. Wiem, bo to już druga grupa, z którą biorę udział w tym projekcie.

Nie wszystkie pomysły są takie spektakularne. W końcu obowiązuje nas realizacja programu. Ale np. przy słowotwórstwie pisaliśmy opowiadania przedstawiające realia roku 2050 przy pomocy stworzonych neologizmów. Krótką infografikę z podręcznika na temat gatunków filmowych zmieniliśmy w pokaz grupowych projektów. Uczniowie nie tylko sprawnie tworzyli prezentacje multimedialne (to akurat nie moja zasługa) i wykorzystywali fragmenty kultowych filmów, ale z własnej i nieprzymuszonej woli prawie wszystkie grupy nakręciły własny film będący parodią danego gatunku. Oczywiście po lekcjach.

“Latarnik” w kontekście uchodźców stał się nagle bardzo aktualną lekturą, a przy omawianiu “Romea i Julii” prawie połowa klasy na ochotnika deklamowała fragmenty dramatu. Wiele z ich opowiadań o złotym pociągu nadaje się do publikacji, a uczniowie jeszcze nie wiedzą, że wkrótce odwiedzi ich na lekcji podróżnik i opowie o realiach poszukiwania skarbów ukrytych w sztolniach i jaskiniach.

Można powiedzieć, że obecnie uczę w dobrej szkole i moim uczniom się chce. Oczywiście, dużo łatwiej jest zmotywować do pracy uczniów, którzy wiedzą, po co przychodzą do szkoły. Większość moich doświadczeń zawodowych to jednak kontakt z jak najbardziej zwykłą szkołą. W najnormalniejszym gimnazjum samorządowym pisałam z uczniami książkę, nagrywałam audycję radiową, przeprowadzałam debaty oksfordzkie, wprowadzałam elementy dramy. Nie czuję też, że pracuję w wyjątkowy sposób. U koleżanki uczniowie po przeczytaniu “Przygód Odyseusza” tworzyli planszówki, a kolega ostatnio uczył nas, jak robić wirtualne mapy myśli (przy wykorzystaniu programu coogle) oraz jak ciekawiej sprawdzać wiedzę dzięki aplikacji plickers. Wielu nauczycieli uczy kreatywnie, choć oczywiście nie wszyscy.

Na koniec jeszcze jedna refleksja. Należy uważać na nadmiar kreatywności. Szkodzi, jak każda przesada. Na zajęciach z metodyki jako antyprzykład podano lekcję o onomatopejach, która była tak pełna „fajerwerków”, że uczniowie owszem zapamiętali, że pani grzechotała piórnikiem, ale umknęło im, po co to robiła. Trzeba uważać, by kreatywność nie zaprowadziła nas na manowce. Ostatnio mieliśmy w klasie dyskusję na ten temat. Nie wszystko, co kreatywność podpowie uczniowi na temat tekstu poetyckiego jest prawdą, swoją koncepcję trzeba umieć udowodnić na tekście, inaczej mamy do czynienia z nieuprawnioną nadinterpretacją. Dyscyplina intelektualna jest równie ważna jak kreatywność.

I jeszcze jedno. Prowadząc lekcję, nie należy się przesadnie przywiązywać do swojej koncepcji. Uczniowie powinni być współtwórcami swojej nauki. Jeśli czują potrzebę, by poprowadzić lekcję w innym kierunku, niż planował nauczyciel, warto im na to pozwolić. W połowie ostatniej debaty oksfordzkiej uczniowie stwierdzili, że chcą dyskutować normalnie, bo ta formuła ich ogranicza, a mają dużo do powiedzenia. I w takich sytuacjach warto ich posłuchać.

c

autorka: Weronika Szelęgiewicz – od 18 lat nauczycielka języka polskiego, przez wiele lat związana z XXXVI LO w Krakowie, gdzie pracowała również według autorskiego programu wiedza o wybranym regionie, ucząc kultury Azji. Uczyła również w Gimnazjum nr 40 (w tym samym zespole szkół), a obecnie – w Zespole Szkół Salezjańskich w Krakowie. Działa również w lokalnym samorządzie, gdzie w Radzie Dzielnicy XIV zajmuje się m.in. kwestiami edukacyjnymi. Angażuje się w akcje ratujące szkoły przed likwidacją, jest zwolenniczką istnienia gimnazjów, uważa, że podstawą edukacji powinna być dobra szkoła samorządowa.

» kreatywna lekcja polskiego

Gamifikacja czy grywalizacja? I o co w tym wszystkim chodzi?

Ostatni tekst na naszym blogu poświęcony był wypaleniu zawodowemu, które prędzej czy później dopada wszystkich nauczycieli. No może prawie wszystkich. Są wśród nas jednostki wyjątkowe, które czerpią odnawialną energię i niekończący się zapał z nieznanych nikomu źródeł. Niestety pozostaje to poza zasięgiem większości z nas. Mówiąc nas, mam na myśli nauczycieli pozbawionych magicznych mocy, których w trudnych sytuacjach trzyma przy życiu jedynie krążąca we krwi kofeina i wizja zbliżającej się przerwy. I jeśli takie trudne dni, kiedy nie mamy już ani siły, ani ochoty prowadzić kolejnych zajęć zdarzają się nam sporadycznie, to spieszę uspokoić, że wszystko z nami w porządku. To pewnie wina niskiego ciśnienia. O tym jak zły wpływ na samopoczucie Polaków ma niskie ciśnienie, wiedzą nawet nasi uczniowie. A jeśli tego jednak nie wiedzą, to warto ich odesłać do jednego z dialogów w naszym podręczniku, gdzie mogą przeczytać, że niskie ciśnienie powoduje migrenę i odbiera chęć do pracy. Ale nie o niskim ciśnieniu będzie ten tekst. Na szczęście. Raczej o tym, co może uratować od beznadziejności wszystkich walczących ze spadkiem ciśnienia, chęci do pracy i motywacji.

KREATYWNIE NA JĘZYKU POLSKIM – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika

Język polski jest przedmiotem, którym można bawić się na rozmaite sposoby. Oprócz zwykłych, tradycyjnych lekcji, które też są potrzebne, zdobywamy wiedzę i kształcimy umiejętności , korzystając z nieszablonowych metod. Podczas takich zajęć uczniowie stają się współtwórcami swojej nauki, kształcą kreatywność oraz rozwijają talenty.

W tym roku szkolnym braliśmy udział w wielu projektach. Oto niektóre z nich

Uczniowie klasy IVa po zapoznaniu się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi wiersza wykonali lapbooki, w których zgromadzili niezbędne dla nich informacje dotyczące poezji. Po omówieniu lektury „Akademia pana Kleksa” brali udział w lekcji kleksografii czy opracowywali przepisy kulinarne do książki kucharskiej, którą mogliby podarować Ambrożemu Kleksowi.

Klasa VI d po odkryciu wszystkich tajemnic zdania pojedynczego wzięła udział w kulinarnej zabawie, wykonując pizzabooki. W ten sposób uczniowie powtórzyli i utrwalili wiadomości, które wykorzystali podczas zgłębiania tajników zdania złożonego. Po zajęciach, na których próbowaliśmy rozszyfrować niełatwy język tekstów lirycznych, podjęliśmy próbę zaprojektowania notatek wizualnych, zawierających wskazówki do odkrywania zaczarowanego świata poezji.

Uczniowie klasy VII b po omówieniu dramatu Juliusza Słowackiego opracowali listy gończe za tytułową bohaterką oraz plakaty do przedstawienia teatralnego na motywach „Balladyny”. Prace te przyczyniły się z pewnością do twórczego wykorzystania treści lektury, a tym samym do utrwalenia jej problematyki. Po lekcjach poświęconych „Zemście” opracowaliśmy rysnotki zawierające wszystkie istotne informacje dotyczące komedii Aleksandra Fredry, które każdy siódmoklasista powinien posiadać.

Kierując się złotą regułą nauczania: “Oświecać czasem, inspirować często, zachęcać zawsze”, stwarzaliśmy naszym uczniom możliwość organizacji własnej nauki i zarządzania czasem, niestereotypowego rozwiązywania problemów, przetwarzania, oceniania i przyswajania informacji, odpowiedzialności za swoje działania i dążenia do osiągnięcia wyznaczonych celów. W ten sposób nie tylko realizowaliśmy podstawę programową, ale także uczyliśmy kompetencji niezbędnych w dorosłym życiu.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasieniu

4 listopada

temat: Gatunki filmowe. zajrzyj tu

16.12. temat: Wyraz podstawowy, wyraz pochodny, wyrazy złożone- słowotwórstwo. objrzyj

20.01.2021 temat: Określanie form gramatycznych wyrazów.

10.02. 2021 Akcent wyrazowy . Obejrzyj prezentację oraz wykonaj ćwiczenie.

10.03. Imiesłowy- utrwalenie wiadomości. Zajrzyj tu, tu i tu

14.04. Rozprawka- ćwiczenia redakcyjne. Karta pracy

12.05. Interpunkcja zdania pojedynczego i złożpnego. Karta pracy

Zakręcony belfer

“Pan Tadeusz”. Wiekopomne dzieło literatury polskiej. I koszmar dla większości uczniów. Jak podejść do omawiania tego obowiązkowego tekstu, by nie zwariować? I tak, by uczniowie byli zorientowani, o co w nim w ogóle chodzi? Projektem! razem, a jednak osobno Gdy moja ósma klasa zbliżała się do czasu, z w którym […]

키워드에 대한 정보 kreatywność na języku polskim

다음은 Bing에서 kreatywność na języku polskim 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Nauka polskiego. Idiomy. Hołdować modzie

  • learn polish
  • learn polish language
  • polish language basics
  • learn polish online
  • polish language
  • how to speak polish
  • polish words
  • learning polish
  • polish lesson
  • how to learn polish
  • polish grammar
  • aprender polaco
  • polnisch lernen
  • apprendre le polonais
  • польский язык
  • تعلم اللغة البولندية
  • polska språket
  • certyfikat polski
  • intermediate

Nauka #polskiego. #Idiomy. #Hołdować #modzie


YouTube에서 kreatywność na języku polskim 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Nauka polskiego. Idiomy. Hołdować modzie | kreatywność na języku polskim, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment