Marynarze Na Statku Krzyżówka | Załoga Statku Z Gruzji Odmówiła Rosjanom Tankowania 상위 257개 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “marynarze na statku krzyżówka – Załoga statku z Gruzji odmówiła Rosjanom tankowania“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 BIEŁSAT PL 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,310,039회 및 좋아요 28,286개 개의 좋아요가 있습니다.

marynarze na statku krzyżówka 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Załoga statku z Gruzji odmówiła Rosjanom tankowania – marynarze na statku krzyżówka 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jeden z rosyjskich okrętów na Morzu Czarnym skontaktował się z najbliższym statkiem w okolicy, kiedy zaczęło im się kończyć paliwo. Tym statkiem okazał się statek gruziński. Chętna do pomocy innym marynarzom załoga z Gruzji zadała pytanie, które zmieniło cały bieg rozmowy…
Dołącz do nas w sieciach społecznościowych:
Facebook https://bit.ly/3mup83Y
Twitter https://bit.ly/3BditPP
Odwiedź również naszą stronę http://belsat.eu/pl/
#Rosja #Wojna #Gruzja #Okręt #Wojska

marynarze na statku krzyżówka 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

MARYNARZE NA STATKU – Krzyżówka – Polski-Słownik.pl

MARYNARZE NA STATKU – Krzyżówka. Poniżej znajduje się lista wszystkich znalezionych haseł krzyżówkowych pasujących do szukanego przez Ciebie opisu.

+ 여기에 자세히 보기

Source: polski-slownik.pl

Date Published: 10/7/2021

View: 2698

marynarz – hasło do krzyżówki – Hasła do krzyżówek

marynarz, zwłaszcza rosyjski (potocznie). dejman · marynarz dorywczo zatrudniony na statku · laskar · indyjski marynarz, ordynans w wojsku · załoganci · lotnik, …

+ 더 읽기

Source: krzyzowki123.pl

Date Published: 1/10/2022

View: 9486

marynarze na statku • Hasło do krzyżówki • Krzyzowka.NET

Hasło „marynarze na statku” posiada 1 definicję do krzyżówki w słowniku. Opisy do hasła: załoga;

+ 여기에 자세히 보기

Source: krzyzowka.net

Date Published: 1/15/2022

View: 6161

Marynarze na statku krzyzowka | Krzyżówki

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: Marynarze na statku hasło do krzyżówki, Marynarze na statku krzyżówka, Marynarze na statku …

+ 더 읽기

Source: krzyzowki.librehelp.pl

Date Published: 8/28/2021

View: 5795

Marynarz na statku krzyżówka | Słownik synonimów

Hasło „posłanie marynarza na statku” posiada 1 definicję do krzyżówki w słowniku ✪ Jeżeli znasz inne definicje dla hasła „posłanie marynarza.

+ 더 읽기

Source: bloodcrimes.pl

Date Published: 8/28/2022

View: 4473

Dyżur marynarza na statku – Hasło do krzyżówki

Wpisz szukane “Definicja” lub pole litery “Hasło w krzyżówce” i kliknij “Szukaj”! Dyżur marynarza na statku – Hasło do krzyżówki. ⚐ Uściślij rozwiązanie według …

+ 여기에 자세히 보기

Source: hasladokrzyzowek.com

Date Published: 7/5/2022

View: 6120

marynarz odpowiadający za porządek i czystość na pokładzie …

Wyszukiwanie haseł do krzyżówek w języku polskim i angielskim na podstawie … marynarz odpowiadający za porządek i czystość na pokładzie statku krzyżówka …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.krzyzowki.edu.pl

Date Published: 11/9/2021

View: 4222

inaczej marynarz (synonimy do marynarz) krzyżówka

Ostatnio dodane hasła krzyżówkowe · inaczej siad seiza · przycumowany do kei · lina do cumowania statku · wynik dzielenia · marzec znak zodiaku · luty znak zodiaku …

+ 더 읽기

Source: sprawdzonefakty.pl

Date Published: 11/9/2022

View: 6645

Warunki zatrudnienia i organizacja pracy na statku – Rozdział 4

Marynarz, z którym została zawarta marynarska umowa o pracę, niebędący członkiem załogi statku, pozostaje do chwili rozwiązania marynarskiej umowy o pracę w …

+ 여기에 보기

Source: sip.lex.pl

Date Published: 1/1/2021

View: 1864

주제와 관련된 이미지 marynarze na statku krzyżówka

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Załoga statku z Gruzji odmówiła Rosjanom tankowania. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Załoga statku z Gruzji odmówiła Rosjanom tankowania
Załoga statku z Gruzji odmówiła Rosjanom tankowania

주제에 대한 기사 평가 marynarze na statku krzyżówka

  • Author: BIEŁSAT PL
  • Views: 조회수 1,310,039회
  • Likes: 좋아요 28,286개
  • Date Published: 2022. 2. 28.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=cMxTZHdeqGY

MARYNARZE NA STATKU – Krzyżówka

nie pasuje? Szukaj po haśle

Poniżej wpisz odga­dnię­te już li­te­ry – w miej­sce bra­ku­ją­cych li­ter, wpisz myśl­nik lub pod­kreśl­nik (czyli – lub _ ). Po wci­śnię­ciu przy­ci­sku “SZUKAJ HASŁA” wy­świe­tli­my wszys­tkie sło­wa, wy­ra­zy, wy­ra­że­nia i ha­sła pa­su­ją­ce do po­da­nych przez Cie­bie li­ter.

Im wię­cej li­ter po­dasz, tym do­kła­dniej­sze bę­dzie wy­szu­ki­wa­nie. Je­że­li w dłu­gim wy­ra­zie po­dasz ma­łą ilość od­ga­dnię­tych li­ter, mo­żesz otrzy­mać ogro­mnie du­żą ilość pa­su­ją­cych wy­ni­ków!

hasło do krzyżówki

Wyszukiwarka odpowiedzi do krzyżówek, podając hasło lub/i określenie. Więcej na stronie pomocy dla krzyżówkowicza

marynarze na statku • Hasło do krzyżówki • Krzyzowka.NET

Hasło Opisy do hasła załoga marynarze na statku

Dodaj nowe hasło do słownika Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła „marynarze na statku” możesz je dodać za pomocą poniższego formularza.

Pamiętaj, aby nowe definicje były krótkie i trafne.

Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe musi zostać zweryfikowane przez moderatorów. x

Hasło krzyżówkowe „marynarze na statku” w leksykonie krzyżówkowym

W naszym słowniku szaradzisty dla hasła „marynarze na statku” znajduje się 1 definicja do krzyżówek. Jeżeli znasz inne znaczenia dla hasła „marynarze na statku” możesz dodać je za pomocą formularza dostępnego w opcji Dodaj nowy. Pamiętaj, aby definicje były krótkie i trafne. Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe musi zostać zweryfikowane przez moderatorów.

marynarz na statku krzyżówka

marynarz na statku krzyżówka

Hasło „posłanie marynarza na statku” posiada 1 definicję do krzyżówki w słowniku. Jeżeli znasz inne definicje dla hasła „posłanie marynarza na statku” możesz je dodać za pomocą poniższego formularza.

inne krzyżówka. Marynarz pełniący służbę przy schodkach na statek. Marynarz pełniący wachtę przy trapie statku. Marynarz obsługujący urządzenie podsłuchowe na okręcie.

marynarz – hasło do krzyżówki – Hasła do krzyżówek. Krzyżówka. zagadka literowa polegająca na wpisywaniu odgadywanych haseł w rubryki krzyżujące się ze sobą. Krzyżówki mogą różnić się od siebie wielkością, stopniem trudności, wiekiem odbiorcy.

MARYNARZ ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ POSZUKIWANY – Interstream Barging S.A. Luksemburg – sprawdz oferte pracy! Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego zatrudni kierownika jednostki na statku inspekcyjnym Kontroler-19 Więcej Informacji >>.

Lista rozwiązań dla określenia marynarz wie, że to DWT z krzyżówki. “poręczny”statek – 10-30 tys. DWT.. dzejdi. TRYMER. marynarz w kotłowni statku parowego.. Gorol. MAT.

Marynarz w drodze do pracy na statek. 720p 05:26. Marynarz na urlopie: Tropikalna Wyspa. 720p 12:34. Marynarz na urlopie: W zamku! 1080p 02:39. Niedziela na statku | Odcinek 12.

Marynarz to trudna i wymagająca praca, w związku z tym niezbędna jest do jej wykonywania Marynarzem jest więc zarówno kapitan, jak i bosman. Można więc powiedzieć, że są to osoby, które Oczywiście istotna jest też kwestia tego, na jakim statku pływa, dla jakiego kraju pracuje i ile czasu…

Marynarz – podstawowa (nieoficerska) funkcja w dziale pokładowym na statku handlowym. W marynarce handlowej wyróżnia się trzy stanowiska marynarskie: młodszy marynarz. marynarz wachtowy. starszy marynarz.

A kto Ci takich bzdur nagadał, że na morzu zarabia sie po 40 tys. miesięcznie!!!!! Jestem żoną pierwszego oficera nawigatora i daleko mu do takich zarobków. Poza tym, weź pod uwage, że marynarz zarabia tylko wóczas gdy pływa, nie ma ubezpieczenia zdrowotnego oraz zabezpieczenia…

Zrobiłem to podczas dokonywania innych wytrawiania statku. Wizyta w Mystic Seaport w Connecticut zainspirowała mnie do zobrazowania marynarza. Stając około na pokładzie tych starych statków tam przyniósł do domu, jak nieprzyjemne, ekscytujące i.

Statek to bardzo wyjątkowe miejsce pracy a zarazem „drugi dom”, gdzie marynarze, z dala od swoich bliskich na lądzie, spędzają część swojego życia. Statek na mieliźnie – poradnik. Wejścia statków na mielizny zdarzają się nadal, pomimo coraz nowocześniejszego wyposażenia nawigacyjnego.

Załoga statku, który przypłynął do Świnoujścia z Liberii, została objęta kwarantanną po tym, jak w niedzielę zmarł jeden z członków załogi. Procedury epidemiologiczne wprowadzono też w świnoujskim szpitalu. U drugiego marynarza z tego samego statku stwierdzono malarię.

Praca na statku jest niezwykle angażująca i wymaga od marynarza silnego charakteru i sprawności fizycznej. Załoga przez długi czas ma do dyspozycji tylko pokład statku, otoczonego bezkresną Często marynarzom spędzającym tygodnie na statku towarzyszy także silna tęsknota za najbliższymi.

Marynarz Świata. 1.2K likes. Wszystko o morzu, statkach, pływaniu. Marynarze, których dyplomy lub świadectwa przeszkoleń utraciły Wnioski o odnowienie powyższych świadectw lub dyplomów można składać do urzędów morskich wyłącznie drogą korespondencyjną lub elektroniczną.

Ile zarabia marynarz i na czym polega jego praca? Czy jego miesięczne wynagrodzenie rekompensuje długie tygodnie spędzone poza domem, z Który z małych chłopców nie marzył, żeby w przyszłości zostać marynarzem? Pływać na ogromnym statku, przemierzać oceany, odkrywać nowe lądy…

“Dziewięciu marynarzy, którzy pozostali na statku, jest bezpiecznych” – tak mówi rzecznik armatora kontenerowca Pomerenia Sky, z którego w weekend, u wybrzeży Nigerii, piraci porwali 11 marynarzy. Wśród uprowadzonych jest ośmiu Polaków, Ukrainiec oraz dwóch Filipińczyków. Zdjęcie.

Pobierz wektory stockowe Statek marynarz w najlepszej agencji grafiki wektorowej z milionami wektorów stockowych royalty-free premium, w wysokiej jakości, clip-artami i ilustracjami w rozsądnych cenach. Statek marynarz Wektory stockowe i ilustracje royalty free.

11 polskich marynarzy – bez jedzenia, prądu i wody – czeka na pomoc na norweskim statku w pobliżu wejścia do Kanału Panamskiego. Załoga nie ma prawa opuścić jednostki, dopóki właściciel cementowca nie zapłaci kosztów dokowania. REKLAMA. Cementowiec CMK cumuje ok.

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ “Solidarność” Marynarzy i Rybaków w Gdyni. Organizacja międzyzakładowa nszz „Solidarność” marynarzy I rybaków. Jeżeli jesteś już marynarzem lub właśnie rozpoczynasz swoją niełatwą karierę pamiętaj, że nie jesteś i nie powinieneś…

Odkryj Cute little girl marynarz na statku.Cartoon stockowych obrazów w HD i miliony innych beztantiemowych zdjęć stockowych, ilustracji i Cute little girl marynarz na statku.Cartoon ręcznie rysowane ilustracja wektorowa. Nadają się do nadruku koszulki dla dzieci, modnego nadruku, odzieży…

Marynarz to osoba będąca członkiem załogi statku wodnego. W zależności od zdobytych kwalifikacji, przebytych praktyk, stażu pracy, a także jednostki na której pływa, może pełnić wielorakie Marynarz – CV. Marynarzy zatrudnia armator, czyli osoba lub przedsiębiorstwo, która eksploatuje dany statek.

Sprzedam świetny zestaw do dekoracji dla małego marynarza 🙂 My niestety już wyrośliśmy ale na pewno komuś jeszcze posłuży. Ogłoszenie dodane z darmowej aplikacji OLX.pl dostępnej na Androida oraz iPhone’a. Dodane z telefonu o 14:13, 25 września 2020.

Załoga statku, który przypłynął do Świnoujścia z Liberii, została objęta kwarantanną po tym, jak w niedzielę zmarł jeden z członków załogi. Procedury epidemiologiczne wprowadzono też w świnoujskim szpitalu. U drugiego marynarza z tego samego statku stwierdzono malarię.

W przystani zacumował polski statek transportowy Corina. Jeden z marynarzy zszedł do ładowni, by sprawdzić ładunek. Gdy nie wracał przez długi czas, jego koledzy poszli go szukać. Okazało się, że 67-letni mężczyzna zatruł się czadem! Inni członkowie załogi nie zważając na zagrożenie postanowili go…

Marynarz na statku Kolorowanki do wydruku dostępne są całkowicie za darmo. Poza obrazkiem dostępny jest też jako szablon do druku, Marynarz na statku kolorowanka dla dzieci.

Marynarz – słowem tym określa się członka załogi statku, który odpowiada przede wszystkim za prace porządkowe i konserwacyjne, a także zapewnianie bezpieczeństwa jednostce pływającej. Gdy mowa o zawodzie marynarza, praca wykonywana jest na pokładzie statku oraz w porcie.

Need to translate “marynarz na statku” from Polish?

Marynarz – nawigator. Od marynarza nawigatora wymaga się dobrego stanu zdrowia, wiedzy informatycznej, logistycznej, predyspozycji do kierowania ludźmi oraz odpowiedzialności. Wydaje się, że zawód ten mogą wykonywać tylko mężczyźni. Coraz częściej w polskich szkołach morskich studiują…

Narysuj Marynarzem. Zostań Marynarzem. do uzyskania stopnia młodszego marynarza – odbycie 1-miesięcznego stażu pracy na statku w rezerwie armatora;. Złóż statek – do Statki Szkoły Morskiej – do pobrania. „Polonia”- statek pasażersko-drobnicowy, 5 Sie 2020 Poznaj przepisy UE dotyczące załóg statków morskich i innych. Lista rozwiązań dla określenia marynarze na statku z krzyżówki. Zostań Marynarzem. Kwartalnik Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”. Z zastrzeżeniem odmiennych przepisów niniejszego rozporządzenia stopnie oficera i marynarza 1. Krzyżówka. 2. Marynarzami są członkowie załogi statku nie będący oficerami. zagadka literowa polegająca na wpisywaniu na statku o pojemności brutto do 3000 t w żegludze międzynarodowej: kapitan,; starszy oficer,; oficer wachtowy,; starszy marynarz,; dwaj marynarze wachtowi, 5 Sie 2015 4) warunki pracy i życia marynarzy na statkach morskich o polskiej Na statku może być zatrudniony marynarz, który w wyniku badania 7 lis 2019 � 9 kwi 2018 � 24 lip 2016 � 23 mar 2016 � . 23 Mar 2016 ISSN 1426-1006. Podpisz elementy statku – do pobraniaKRAJOWA SEKCJA MORSKA MARYNARZY I RYBAKÓW NSZZ podręcznym nasz Biuletyn na statek wraz z zawartymi w nim informacjami teleadre-. Pamiętaj o czasie pracy i odpoczynku, ograniczeniach wiekowych, badaniach dejmanmarynarz dorywczo zatrudniony na statku · okomarynarz pełniący służbę na dziobie statku. 3

DYŻUR MARYNARZA NA STATKU

🔔 Wyszukiwarka haseł do krzyżówek pozwala na wyszukanie hasła i odpowiedzi do krzyżówek. Wpisz szukane “Definicja” lub pole litery “Hasło w krzyżówce” i kliknij “Szukaj”!

Dyżur marynarza na statku – Hasło do krzyżówki

marynarz odpowiadający za porządek i czystość na pokładzie statku krzyżówka

marynarz odpowiadający za porządek i czystość na pokładzie statku krzyżówka krzyżówka, szarada, hasło do krzyżówki, odpowiedzi,

inaczej marynarz (synonimy do marynarz) krzyżówka

inaczej marynarz (synonimy do marynarz) krzyżówka

matros

majtek żeglarz okrętnik

załogant

Podobne pytania krzyżówkowe do inaczej marynarz (synonimy do marynarz) krzyżówka

Warunki zatrudnienia i organizacja pracy na statku

Z młodocianym niebędącym praktykantem zawiera się marynarską umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

Jeżeli okres zatrudnienia na podstawie marynarskiej umowy o pracę na czas określony jest dłuższy niż okres, o którym mowa w ust. 3, uważa się, że marynarz od dnia następującego po upływie okresu, o którym mowa w ust. 3, jest zatrudniony na podstawie marynarskiej umowy o pracę na czas nieokreślony.

Okres zatrudnienia na podstawie marynarskiej umowy o pracę na czas określony, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie marynarskich umów o pracę na czas określony zawieranych między tymi samymi stronami stosunku pracy, nie może przekraczać 36 miesięcy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej marynarskiej umowy o pracę nie trwała dłużej niż 90 dni.

Marynarską umowę o pracę zawiera się na czas nieokreślony, na czas określony lub na czas podróży morskiej.

Zatrudnienie na statku następuje na podstawie marynarskiej umowy o pracę. W imieniu armatora marynarską umowę o pracę może zawierać agencja zatrudnienia.

Kopia marynarskiej umowy o pracę jest przechowywana na statku przez okres, w którym marynarz jest wpisany na listę załogi statku.

W przypadku gdy armator korzysta z usług pośrednictwa pracy, kopię marynarskiej umowy o pracę armator przesyła do agencji zatrudnienia.

Marynarską umowę o pracę sporządza się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Armator, w razie potrzeby, może zmienić statek, na którym marynarz będzie wykonywał pracę, przy zachowaniu pozostałych warunków marynarskiej umowy o pracę. W takim przypadku armator potwierdza tę zmianę marynarzowi na piśmie.

szczegółowe warunki dotyczące odszkodowania z tytułu utraty zatrudnienia w przypadku, o którym mowa w art. 33 ust. 1;

okres pracy na statku, po upływie którego marynarz nabywa prawo do repatriacji;

wskazanie układu zbiorowego pracy, którym jest objęty marynarz – jeżeli taki układ obowiązuje.

umowa została zawarta na czas trwania podróży morskiej – miejsce zakończenia podróży morskiej i czas od momentu przybycia statku do portu do zejścia marynarza ze statku,

umowa została zawarta na czas nieokreślony – warunki upoważniające każdą ze stron do jej wypowiedzenia ze wskazaniem okresu wypowiedzenia,

miejsce i termin rozpoczęcia pracy na statku oraz termin jej zakończenia, a także w przypadku gdy:

wynagrodzenie za pracę, odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem wysokości wynagrodzenia podstawowego i innych składników wynagrodzenia oraz innych świadczeń związanych z pracą, a także rodzaj waluty, w której wynagrodzenie będzie wypłacane,

nazwę i rodzaj statku, na którym będzie wykonywana praca – w przypadku umów innych niż umowa na czas nieokreślony;

Armator, przed podpisaniem marynarskiej umowy o pracę, umożliwia marynarzowi zapoznanie się z jej treścią, informuje o warunkach umowy i w razie wątpliwości udziela niezbędnych wyjaśnień.

Marynarską umowę o pracę zawiera się na piśmie, przed wpisaniem marynarza na listę załogi statku.

Szczegółowe warunki odszkodowań z tytułu utraty zatrudnienia określają układy zbiorowe pracy lub regulaminy wynagradzania, a w przypadku armatorów nieobjętych tymi układami lub regulaminami – marynarskie umowy o pracę.

Na statku przechowuje się wzór marynarskiej umowy o pracę, układ zbiorowy pracy lub regulamin wynagradzania. Kopie wzoru marynarskiej umowy o pracę oraz układu zbiorowego pracy w zakresie wymagań określonych w Konwencji MLC udostępnia się także w języku angielskim.

Do marynarskiej umowy o pracę armator dołącza informację o stosowanych na statku procedurach składania skarg, w tym danych kontaktowych do właściwego organu państwa bandery statku oraz danych kontaktowych do właściwego organu w kraju zamieszkania marynarza, jeżeli nie jest nim państwo bandery, a także imię i nazwisko osoby lub osób na statku, które mogą, na zasadzie poufności, udzielić marynarzowi informacji w sprawie złożenia skargi.

Marynarz może rozwiązać marynarską umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli armator dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec marynarza, w szczególności nie zapewnił mu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i życia na statku, wyżywienia i opieki zdrowotnej.

Marynarska umowa o pracę zawarta na czas podróży morskiej rozwiązuje się w dniu przybycia statku do miejsca zakończenia podróży morskiej.

w przypadku, o którym mowa w art. 39 ust. 1.

z dniem odmowy pracy na statku udającym się w podróż morską do strefy konfliktów zbrojnych albo – jeżeli o skierowaniu statku do takiej strefy postanowiono po rozpoczęciu podróży morskiej – z dniem zejścia marynarza ze statku przed osiągnięciem takiej strefy;

na skutek zatonięcia, zaginięcia lub utraty statku w inny sposób – z wyjątkiem umowy zawartej na czas nieokreślony;

Marynarz może rozwiązać marynarską umowę o pracę bez zachowania terminów, o których mowa w ust. 1, z ważnego powodu rodzinnego lub innej nagłej konieczności rozwiązania marynarskiej umowy o pracę.

2 miesiące – jeżeli marynarska umowa o pracę została zawarta na okres dłuższy niż 3 lata.

1 miesiąc – jeżeli marynarska umowa o pracę została zawarta na okres co najmniej 6 miesięcy i nie dłuższy niż 3 lata;

2 tygodnie – jeżeli marynarska umowa o pracę została zawarta na okres krótszy niż 6 miesięcy;

Czas oczekiwania na repatriację i czas repatriacji zalicza się do okresu zatrudnienia marynarza.

Jeżeli w przypadku, o którym mowa w ust. 1 i 1a, marynarz wraca do kraju w inny sposób niż na statku, na którym jest wpisany na listę załogi statku, marynarska umowa o pracę ulega przedłużeniu do dnia przybycia marynarza do miejsca repatriacji wskazanego w marynarskiej umowie o pracę.

W przypadku gdy marynarz jest przetrzymywany na statku lub poza nim na skutek piractwa lub zbrojnej napaści na statek, marynarska umowa o pracę ulega przedłużeniu do dnia przybycia statku do najbliższego portu umożliwiającego bezpieczną repatriację bez względu na to, czy w trakcie okresu przetrzymywania umowa ta została rozwiązana, w szczególności upłynął czas, na który została zawarta.

Marynarska umowa o pracę, której termin rozwiązania upływa podczas podróży morskiej, ulega przedłużeniu do dnia przybycia statku do najbliższego portu.

W przypadku, o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt 3, marynarzowi przysługuje świadczenie w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia za pracę obliczonego według zasad obowiązujących przy ustalaniu wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego.

W przypadku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z 2018 r. poz. 1969).

W przypadku rozwiązania marynarskiej umowy o pracę na skutek zatonięcia, zaginięcia lub utraty statku w inny sposób, armator wypłaca marynarzowi odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za pracę przysługującego do końca obowiązywania marynarskiej umowy o pracę, nie wyższe niż trzymiesięczne wynagrodzenie za pracę określone w marynarskiej umowie o pracę.

Marynarz pozostający w rezerwie oczekuje w miejscu uzgodnionym z armatorem na wezwanie armatora do wykonywania pracy w rezerwie lub na statku. Za czas oczekiwania marynarzowi pozostającemu w rezerwie przysługuje co najmniej wynagrodzenie podstawowe, o którym mowa w art. 35 ust. 3.

Za pracę, o której mowa w ust. 2, przysługuje wynagrodzenie przewidziane za daną pracę, nie niższe niż wynagrodzenie za pracę ustalone w marynarskiej umowie o pracę.

Wysokość wynagrodzenia za pracę w przypadku, o którym mowa w ust. 2, określa układ zbiorowy pracy lub regulamin wynagradzania, a w przypadku armatorów nieobjętych tymi układami lub regulaminami – marynarska umowa o pracę.

Armator może powierzyć marynarzowi, za jego zgodą, w czasie pozostawania w rezerwie, wykonywanie innej pracy niż określona w marynarskiej umowie o pracę, jeżeli odpowiada ona kwalifikacjom zawodowym marynarza.

Marynarz, z którym została zawarta marynarska umowa o pracę, niebędący członkiem załogi statku, pozostaje do chwili rozwiązania marynarskiej umowy o pracę w rezerwie, jeżeli przewiduje to ta umowa lub układ zbiorowy pracy.

Armator przekazuje marynarzowi miesięczne zestawienie obejmujące kwoty należne, potrącone i wypłacone marynarzowi z tytułu wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń związanych z pracą, a w przypadku gdy te kwoty są określone w walucie obcej – kurs wymiany walut.

W przypadku gdy wynagrodzenie za pracę jest wypłacane w walucie obcej, kurs wymiany odpowiada średniemu kursowi wymiany walut ogłoszonemu przez Narodowy Bank Polski, obowiązującemu dla danej waluty w dniu roboczym poprzedzającym dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę.

Armator może wypłacić, na wniosek marynarza, całość albo część wynagrodzenia za pracę na rachunek bankowy osoby lub osób wskazanych przez marynarza.

Wynagrodzenie za pracę może być wypłacane na rachunek bankowy, jeżeli tak stanowi układ zbiorowy pracy lub marynarz wyrazi na to zgodę na piśmie.

Wynagrodzenie za pracę składa się z wynagrodzenia podstawowego, określonego stawką godzinową lub miesięczną, oraz dodatku morskiego, który ustala się z uwzględnieniem rodzaju żeglugi, sposobu eksploatowania statku, szczególnej uciążliwości i niebezpieczeństwa pracy na statku. Wynagrodzenie podstawowe nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę ustalone na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Armator ma obowiązek wypłaty wynagrodzenia za pracę marynarzowi miesięcznie z dołu, nie później niż w terminie pierwszych 15 dni następnego miesiąca kalendarzowego, w formie pieniężnej, w walucie określonej w marynarskiej umowie o pracę, po dokonaniu potrąceń przewidzianych prawem lub zadeklarowanych przez marynarza.

Warunki wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą, a także sposób i termin wypłaty wynagrodzenia za pracę, ustalają układy zbiorowe pracy lub regulaminy wynagradzania, a w przypadku armatorów nieobjętych tymi układami lub regulaminami – marynarskie umowy o pracę.

W przypadku śmierci marynarza w czasie przetrzymywania, o którym mowa w ust. 1, wynagrodzenie jest wypłacane do dnia śmierci tego marynarza.

Wynagrodzenie marynarza, który jest przetrzymywany na statku lub poza nim na skutek piractwa lub zbrojnej napaści na statek, jest wypłacane na zasadach określonych w art. 35 do czasu uwolnienia marynarza i jego przybycia do miejsca repatriacji wskazanego w marynarskiej umowie o pracę.

Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej określi, w drodze rozporządzenia, wzór listy załogi statku oraz sposób jej wystawiania i dokonywania w niej wpisów, kierując się koniecznością zapewnienia prawidłowego prowadzenia ewidencji członków załogi statku oraz wymaganiami Konwencji o ułatwieniu międzynarodowego obrotu morskiego, sporządzonej w Londynie dnia 9 kwietnia 1965 r. (Dz. U. z 1969 r. poz. 236, z późn. zm.).

Wpisania marynarza na listę załogi statku dokonuje się najpóźniej z chwilą wyjścia statku w morze, a skreślenia z tej listy – najwcześniej z chwilą przybycia statku do portu, w którym marynarz kończy pracę na statku.

Na liście załogi statku dokonuje się wpisów dotyczących rodzaju zawartej marynarskiej umowy o pracę, zajmowanego na statku stanowiska oraz miejsca i terminu rozpoczęcia pracy na statku. Skreślenie marynarza z listy załogi statku polega na dokonaniu adnotacji dotyczących miejsca i terminu zakończenia pracy na statku oraz jego przyczyny.

Jeżeli zatrudnienie kucharza na statku, na którym jest zatrudnionych mniej niż dziesięciu marynarzy, nie jest wymagane ze względu na charakter uprawianej przez statek żeglugi oraz skład załogi statku, marynarz przygotowujący posiłki musi być przeszkolony w zakresie higieny osobistej, higieny żywności i żywienia oraz zasad przechowywania żywności na statku.

W przypadkach szczególnych dyrektor urzędu morskiego właściwy dla portu macierzystego statku może zezwolić, aby posiłki na statku przygotowywał członek załogi statku niebędący kucharzem do czasu zawinięcia statku do następnego portu, nie dłużej niż miesiąc, pod warunkiem że osoba taka jest przeszkolona w zakresie higieny osobistej, higieny żywności i żywienia oraz zasad przechowywania żywności na statku.

Marynarz zatrudniony na stanowisku kucharza, odpowiedzialny za przygotowywanie posiłków, posiada kwalifikacje i odbył przeszkolenie określone w przepisach wydanych na podstawie art. 68 ustawy o bezpieczeństwie morskim.

Statek posiada załogę, której skład i kwalifikacje zawodowe oraz stan zdrowia zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy i życia, prawidłową obsługę urządzeń statku i ładunku, należytą obsługę załogi statku i pasażerów oraz umożliwiają przestrzeganie przepisów o czasie pracy i odpoczynku na statku.

Kontrole, o których mowa w ust. 5 pkt 1, przeprowadza się nie rzadziej niż raz w miesiącu. Kontrole, o których mowa w ust. 5 pkt 2-4, przeprowadza się raz w tygodniu. Wyniki kontroli kapitan statku dokumentuje w dzienniku pokładowym.

kuchni na statku oraz sprzętu do przyrządzania i wydawania posiłków.

stanu pomieszczeń mieszkalnych na statku, w szczególności w zakresie utrzymania czystości i porządku;

Kapitan statku jest obowiązany do dokonania wpisu w dzienniku pokładowym o złożeniu skargi dotyczącej warunków pracy i życia na statku oraz sposobie i terminie jej rozpatrzenia.

Kapitan statku rozpatruje skargi dotyczące warunków pracy i życia marynarzy na statku, a o podjętych decyzjach zawiadamia przedstawiciela załogi statku, jeżeli został wybrany.

Kapitan statku jest obowiązany do dokonania wpisu w dzienniku pokładowym o każdym ważnym zdarzeniu dotyczącym załogi statku.

Polecenie zejścia ze statku, wraz z uzasadnieniem, kapitan statku wydaje marynarzowi na piśmie i dokonuje o tym wpisu w dzienniku pokładowym.

Kapitan statku może polecić marynarzowi zejście ze statku w porcie, jeżeli wymaga tego bezpieczeństwo statku, załogi statku lub pasażerów, a także gdy ze względu na brak wymaganej sprawności psychofizycznej lub rzeczywistych kwalifikacji zawodowych marynarz nie jest w stanie należycie wykonywać obowiązków na stanowisku określonym w marynarskiej umowie o pracę.

Kapitan statku rozpatruje interwencję niezwłocznie i o podjętych decyzjach powiadamia przedstawiciela załogi statku. Jeżeli interwencja była zgłoszona na piśmie, kapitan statku sporządza w dzienniku pokładowym wzmiankę o jej zgłoszeniu oraz o sposobie i terminie załatwienia.

Kapitan statku umożliwia przeprowadzenie zebrania załogi statku nie później niż do 10. dnia od dnia złożenia wniosku o zwołanie zebrania załogi statku lub od dnia rozwiązania z dotychczasowym przedstawicielem załogi statku marynarskiej umowy o pracę.

Przedstawiciel załogi statku pełni funkcję do dnia rozwiązania marynarskiej umowy o pracę. Przedstawiciel załogi statku może w każdym czasie zrezygnować z pełnionej przez siebie funkcji albo być odwołany przez załogę statku.

O wydaniu polecenia, o którym mowa w ust. 1 lub 3, kapitan statku sporządza wzmiankę w dzienniku pokładowym.

W przypadku gdy po rozpoczęciu podróży morskiej marynarz wykazał na zajmowanym stanowisku brak wymaganej sprawności psychofizycznej lub wymaganych kwalifikacji zawodowych, kapitan statku może polecić marynarzowi wykonywanie, zgodnej z jego kwalifikacjami zawodowymi, innej pracy niż określona w marynarskiej umowie o pracę, przy zapewnieniu marynarzowi wynagrodzenia przewidzianego za daną pracę, które może być niższe od wynagrodzenia określonego w marynarskiej umowie o pracę.

Wykonywanie pracy, o której mowa w ust. 1, może trwać w czasie danej podróży morskiej do zawinięcia statku do pierwszego portu dogodnego dla armatora, jednak nie dłużej niż 6 tygodni. Jeżeli praca ta jest wykonywana niezależnie od pracy określonej w marynarskiej umowie o pracę, marynarzowi przysługuje odpowiednie dodatkowe wynagrodzenie. Szczegółowe zasady wynagradzania dodatkowego określa odpowiednio układ zbiorowy pracy, regulamin wynagradzania lub marynarska umowa o pracę.

Na czas uzasadniony potrzebami statku, kapitan statku może polecić marynarzowi wykonywanie, zgodnej z jego kwalifikacjami zawodowymi, innej pracy niż określona w marynarskiej umowie o pracę, przy zapewnieniu marynarzowi wynagrodzenia przewidzianego za daną pracę, nie niższego od wynagrodzenia określonego w marynarskiej umowie o pracę.

Dozwolona jest praca w niedziele i święta, które określają przepisy o dniach wolnych od pracy.

Czasem pracy jest również czas, w którym odbywają się zbiórki załogi statku, szkolenia, ćwiczenia opuszczenia statku i przeciwpożarowe oraz inne ćwiczenia wymagane postanowieniami umów i przepisów międzynarodowych oraz prawa krajowego.

Czasem pracy jest czas, w którym marynarz jest obowiązany wykonywać swoje obowiązki na statku zgodnie z marynarską umową o pracę.

Maksymalny czas pracy nie może przekraczać 14 godzin na dobę oraz 72 godzin na tydzień.

Czas pracy na statku przebywającym w morzu nie może przekraczać 56 godzin w siedmiodniowym tygodniu pracy, a dla pracowników niepełniących wacht – 46 godzin w sześciodniowym tygodniu pracy.

Czas pracy na statku nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 1 miesiąca.

Kapitan statku zarządza zbiórki załogi statku, ćwiczenia i szkolenia, o których mowa w art. 43 ust. 2, w taki sposób, aby w możliwie jak najmniejszym stopniu zakłócać czas odpoczynku i nie powodować przemęczenia marynarza, niezależnie od zapewnienia równoważnego odpoczynku.

W przypadku naruszenia zasad, o których mowa w ust. 1, marynarzowi przysługuje niezwłocznie równoważny odpoczynek, polegający na odpowiednim skróceniu czasu pracy, przy zagwarantowaniu przysługującego marynarzowi wynagrodzenia za pracę.

Dobowy czas odpoczynku może zostać podzielony na dwie części, z których jedna nie może być krótsza niż 6 godzin, a przerwa między dwoma następującymi po sobie okresami odpoczynku nie może być dłuższa niż 14 godzin.

Praca w granicach norm określonych w ust. 1 nie jest pracą w godzinach nadliczbowych, jeżeli liczba przepracowanych godzin w okresie rozliczeniowym nie dłuższym niż 8 miesięcy nie przekroczy sumy tygodniowych norm czasu pracy, obliczonej na podstawie art. 44 ust. 2.

Czas pracy na statku obsługiwanym przez kolejno wymieniające się załogi statku lub część załogi statku może być przedłużony do 14 godzin na dobę i 72 godzin na tydzień, jeżeli po każdym nieprzerwanym okresie takiej pracy, nie dłuższym niż 6 tygodni, marynarzowi zapewnia się co najmniej taki sam okres wolnego od pracy pobytu na lądzie. Za zgodą marynarza okres takiej pracy może być przedłużony do 3 miesięcy.

Do kapitana statku i kierowników działów na statku stosuje się przepisy art. 151 4 Kodeksu pracy.

W zamian za pracę w godzinach nadliczbowych marynarzowi, na jego wniosek, może być udzielony czas wolny od pracy w takim samym wymiarze jak praca wykonana w godzinach nadliczbowych.

Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz wynagrodzenia za pracę określonego w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie wynagradzania, a w przypadku armatora nieobjętego tymi układami lub regulaminami – w marynarskiej umowie o pracę, przysługuje dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 50% wynagrodzenia za pracę.

Liczba godzin nadliczbowych przepracowanych z przyczyn, o których mowa w ust. 2 pkt 1, nie może przekroczyć dla każdego marynarza 140 godzin w każdym okresie 30-dniowym, licząc od dnia wpisania marynarza na listę załogi statku.

konieczności zapewnienia bezpieczeństwa statku, przebywającym na nim pasażerom lub przewożonemu ładunkowi albo w związku z udzielaniem pomocy innym statkom lub osobom będącym w niebezpieczeństwie na morzu.

Praca wykonywana ponad obowiązujące marynarza normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego marynarza rozkładu czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych.

Wysokość wynagrodzenia za pozostawanie w gotowości do pracy określa układ zbiorowy pracy lub regulamin wynagradzania, a w przypadku armatorów nieobjętych tymi układami lub regulaminami – marynarska umowa o pracę.

Armator może zobowiązać marynarza do pozostawania w gotowości do pracy, jeżeli:

Podczas postoju statku w porcie kapitan statku umożliwia marynarzowi wykorzystanie na lądzie czasu wolnego od pracy, chyba że marynarz został zobowiązany przez kapitana statku do wykonywania innej pracy niż praca wynikająca z marynarskiej umowy o pracę.

Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej określi, w drodze rozporządzenia, sposób prowadzenia ewidencji czasu pracy i odpoczynku oraz wzór formularza do prowadzenia ewidencji czasu pracy i odpoczynku marynarza, mając na uwadze wymagania wynikające z umów międzynarodowych wiążących Rzeczpospolitą Polską w tym zakresie oraz konieczność prawidłowego dokonywania rozliczeń czasu pracy i odpoczynku marynarzy.

Na statku prowadzi się ewidencję czasu pracy i odpoczynku dla każdego marynarza. Ewidencję czasu pracy i odpoczynku prowadzi się w języku polskim i angielskim. Nadzór nad ewidencją czasu pracy i odpoczynku prowadzi kapitan statku.

Informację, o której mowa w ust. 1, sporządza się w języku polskim i angielskim.

Kapitan statku jest obowiązany umieścić w dostępnym miejscu na statku informację o rozkładzie czasu pracy dla każdego stanowiska na statku, obejmującą:

Praca wykonywana przez młodocianego nie może powodować zagrożenia jego życia, zdrowia i rozwoju psychofizycznego.

Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się, jeżeli wpływałoby to negatywnie na efektywność szkolenia młodocianych prowadzonego zgodnie z programem szkolenia określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 74 ust. 4 ustawy o bezpieczeństwie morskim.

Młodocianemu należy zapewnić wystarczający czas na posiłki, co najmniej godzinną przerwę na główny posiłek dnia oraz, po każdym dwugodzinnym okresie ciągłej pracy, 15-minutową przerwę.

Młodociany może wykonywać pracę w godzinach nadliczbowych tylko w razie zagrożenia bezpieczeństwa statku.

Młodociany nie może wykonywać pracy w porze nocnej, obejmującej okres 9 godzin kolejno następujących po sobie, włączając w to czas między godziną 24 00 a godziną 5 00 .

Czas pracy młodocianego nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo.

Do udzielonego płatnego urlopu wypoczynkowego nie wlicza się w szczególności niedziel i świąt określonych w przepisach o dniach wolnych od pracy, okresu urlopu wyrównawczego oraz okresów urlopów określonych przepisami Kodeksu pracy

Wymiar urlopu wypoczynkowego za okres krótszy niż miesiąc ustala się proporcjonalnie, biorąc za podstawę wymiar urlopu określony w ust. 1, przy czym niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do dnia pełnego.

W przypadku rozwiązania marynarskiej umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony, na czas określony lub na czas podróży morskiej, marynarzowi przysługuje ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy.

Układ zbiorowy pracy lub regulamin pracy, a u armatorów nieobjętych tymi układami lub regulaminami – marynarska umowa o pracę mogą ustalać wymiar urlopu przekraczający wymiar, o którym mowa w ust. 1.

Armator udziela marynarzowi urlopu wypoczynkowego zgodnie z planem urlopów, w porozumieniu z marynarzem. W przypadku braku porozumienia termin urlopu wypoczynkowego marynarza ustala armator.

Armator jest obowiązany pokryć koszty poniesione przez marynarza, pozostające w bezpośrednim związku z przesunięciem terminu urlopu wypoczynkowego lub odwołaniem z urlopu wypoczynkowego.

Przesunięcie terminu urlopu wypoczynkowego lub odwołanie marynarza z urlopu wypoczynkowego może nastąpić, za zgodą marynarza, jedynie w przypadku gdy armator, z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili rozpoczęcia urlopu wypoczynkowego lub w czasie ustalania terminu urlopu wypoczynkowego, jest pozbawiony innej możliwości skompletowania załogi statku, biorąc pod uwagę jej skład i kwalifikacje zawodowe.

W przypadku rozwiązania marynarskiej umowy o pracę marynarzowi przysługuje ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wyrównawczy, obliczany według zasad obowiązujących przy ustalaniu wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego.

Układ zbiorowy pracy lub regulamin pracy, a u armatorów nieobjętych tymi układami lub regulaminami – marynarska umowa o pracę mogą ustalać wymiar urlopu wyrównawczego przekraczający wymiar, o którym mowa w ust. 3.

Wymiar urlopu wyrównawczego wynosi 5 dni za każdy miesiąc przebywania marynarza na statku. Wymiar urlopu wyrównawczego za niepełny miesiąc ustala się proporcjonalnie.

Urlop wyrównawczy stanowi ekwiwalent za przedłużenie czasu pracy wykonywanej w warunkach morskich oraz za konieczność spędzania w podróży morskiej dziennego i tygodniowego czasu wolnego od pracy.

Za okres pracy na statku odbywającym podróż morską marynarz nabywa prawo do wolnego od pracy płatnego pobytu na lądzie, zwanego dalej “urlopem wyrównawczym”.

Okres pracy na statku, po upływie którego marynarz nabywa prawo do repatriacji, nie może być dłuższy niż 8 miesięcy.

Marynarz nabywa prawo do bezpłatnej repatriacji po upływie okresu pracy na statku, określonego w układzie zbiorowym pracy lub regulaminie wynagradzania, a u armatorów nieobjętych tymi układami lub regulaminami – marynarskiej umowie o pracę.

W przypadku przetrzymywania marynarza na statku lub poza nim w wyniku piractwa lub zbrojnej napaści na statek ma on prawo do bezpłatnej repatriacji niezależnie od momentu, w którym nastąpiły zdarzenia, o których mowa w ust. 1.

miejsca, w którym została podpisana marynarska umowa o pracę, lub

Marynarz ma prawo do repatriacji środkiem transportu uzgodnionym w marynarskiej umowie o pracę do:

marynarska umowa o pracę została rozwiązana przez marynarza z innych uzasadnionych powodów, w szczególności z ważnego powodu rodzinnego lub innej nagłej konieczności rozwiązania umowy.

po rozpoczęciu podróży morskiej statek został skierowany do strefy konfliktów zbrojnych, a marynarz nie wyraził na piśmie zgody na pracę na tym statku;

zszedł ze statku z powodu niezdolności do pracy na skutek choroby lub obrażeń odniesionych w wyniku wypadku przy pracy;

doszło do sprzedaży, zatonięcia, zaginięcia lub utraty statku w inny sposób albo statek został wycofany z eksploatacji na okres co najmniej jednego miesiąca;

Marynarz ma prawo do bezpłatnej repatriacji, w przypadku gdy:

przeprowadzonej w przypadku braku wymaganej sprawności psychofizycznej lub kwalifikacji zawodowych marynarza – z jego winy;

zorganizowanej na jego żądanie, w przypadku innym niż określony w art. 58 ust. 1 pkt 6;

Jeżeli układ zbiorowy pracy, regulamin wynagradzania lub marynarska umowa o pracę nie stanowią inaczej, marynarz ponosi koszty repatriacji:

Jeżeli marynarz pozostał za granicą bez własnej winy, koszty repatriacji i oczekiwania na nią ponosi armator.

Na statku przechowuje się kopię przepisów określających prawa i obowiązki marynarza i armatora związane z repatriacją.

Uprawnienia przysługujące marynarzowi w związku z repatriacją, dotyczące w szczególności środków oraz kosztów transportu, określa układ zbiorowy pracy lub regulamin pracy, a w przypadku armatorów nieobjętych tymi układami lub regulaminami – marynarska umowa o pracę.

obciążać marynarza kosztami repatriacji w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 30 ust. 2.

potrącać kosztów repatriacji z wynagrodzenia za pracę marynarza lub innych świadczeń wynikających z marynarskiej umowy o pracę, z wyjątkiem sytuacji, o których mowa w art. 59 ust. 3;

1. W przypadku gdy armator statku o polskiej przynależności lub podmiot udzielający zabezpieczenia, o którym mowa w art. 62a ust. 1, nie podejmuje działań zmierzających do repatriacji marynarza, repatriację organizuje na wniosek marynarza lub osoby przez niego upoważnionej dyrektor urzędu morskiego właściwy dla portu macierzystego statku we współpracy z konsulem Rzeczypospolitej Polskiej.

2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, za pokrycie kosztów repatriacji, o których mowa w art. 59 ust. 2, odpowiadają solidarnie armator statku i podmiot udzielający zabezpieczenia, o którym mowa w art. 62a ust. 1.

3. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, dyrektor urzędu morskiego właściwy dla portu macierzystego statku wydaje decyzję w sprawie obciążenia kosztami repatriacji, o których mowa w art. 59 ust. 2, określając ich wysokość, podmioty obowiązane do ich pokrycia oraz termin i sposób uiszczenia tych kosztów.

4. Koszty repatriacji, o których mowa w art. 59 ust. 2, podlegają egzekucji w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

키워드에 대한 정보 marynarze na statku krzyżówka

다음은 Bing에서 marynarze na statku krzyżówka 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  너 근심 걱정 말아라 영어 | 너 근심 걱정 말아라(찬 382장) Be Not Dismay'D Whatever Betide 131 개의 자세한 답변
See also  La 한인 클럽 | 중학생에게 번호따인 유니버셜스튜디오 그리고 La 한인클럽까지 완전 핫하고 재밌던날 ! ㅋㅋㅋ 154 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

See also  파리바게트 기프티콘 사용 | 얼른⚠️공유하세요💁‍♀️파리바게뜨 케이크 기프티콘으로 빵 배달 주문하는 방법! 빠른 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Załoga statku z Gruzji odmówiła Rosjanom tankowania

  • Wojna
  • wojska
  • Rosjanie
  • Rosja
  • Putin
  • Zełenski
  • Ukraińce
  • Ukraina
  • Okupacja
  • Inwazja
  • Gruzja
  • Gruzini
  • Okręt
  • Rosyjski okręcie wojenny

Załoga #statku #z #Gruzji #odmówiła #Rosjanom #tankowania


YouTube에서 marynarze na statku krzyżówka 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Załoga statku z Gruzji odmówiła Rosjanom tankowania | marynarze na statku krzyżówka, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment