Praca W Kwiaciarni Podstawy | Praca W Kwiaciarni, Jak Zostać Florystą? | Do Roboty 빠른 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “praca w kwiaciarni podstawy – PRACA W KWIACIARNI, JAK ZOSTAĆ FLORYSTĄ? | DO ROBOTY“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Do Roboty 이(가) 작성한 기사에는 조회수 57,858회 및 좋아요 2,269개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

praca w kwiaciarni podstawy 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 PRACA W KWIACIARNI, JAK ZOSTAĆ FLORYSTĄ? | DO ROBOTY – praca w kwiaciarni podstawy 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Panowie, dzień kobiet zbliża się wielkimi krokami, zobaczcie jak najlepiej dobrać kwiaty dla waszej kobiety, koleżanki, przyjaciółki, żony i kochanki.
Podziękowania dla kwiaciarni https://www.facebook.com/olgaandtulipan
Subskrybuj Do Roboty: https://www.youtube.com/channel/UCF5Ug3YNz41qauWNMacdLgw?sub_confirmation=1
#kwiaty #dzieńkobiet #8marca
A jeśli chcecie zobaczyć backstage nagrań kolejnych odcinków wbijajcie na instagram https://www.instagram.com/onkaczmarczyk
Współpraca komercyjna: [email protected]

praca w kwiaciarni podstawy 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Na czym polega praca florysty? | Blog 123kwiaty.pl

Dawniej sprzedawca w kwiaciarni, dziś florysta. Wraz z modą na rękodzieła i naturalne dekoracje sztuka tworzenia kwiatowych kompozycji …

+ 더 읽기

Source: www.123kwiaty.pl

Date Published: 2/26/2022

View: 4113

Praca w kwiaciarni – co robi florysta i ile zarabia? – InfoJob

Praca w kwiaciarni to zajęcie dla florystów. … dekorację lub biżuterię floralną na podstawie wiedzy z zakresu chromatyki i znajomości cech …

+ 더 읽기

Source: infojob.pl

Date Published: 5/1/2021

View: 4657

Praca florysty – jak wygląda, wymagania, obowiązki – Zawody.pl

Florysta to osoba, która zazwyczaj kojarzy nam się z kimś, kto pracuje w kwiaciarni i takie skojarzenie jest jak najbardziej odpowiednie.

+ 더 읽기

Source: www.zawody.pl

Date Published: 7/10/2021

View: 3878

Pracowałam tydzień w kwiaciarni! – Ciut Więcej

Zanim zacznę mówić o szczegółach niech wybrzmią tu podstawy … Powiem Wam dzisiaj trochę o pracy w kwiaciarni, o moim stosunku do tego i o …

+ 여기를 클릭

Source: ciutwiecej.pl

Date Published: 3/20/2021

View: 9420

Kwiaciarnia – Praca – OLX.pl

Kwiaciarnia najnowsze ogłoszenia na OLX.pl. … Praca, oferty pracy, dam pracę – OLX.pl – kwiaciarnia … Praca dla florysty, praca w kwiaciarni.

+ 더 읽기

Source: www.olx.pl

Date Published: 9/28/2021

View: 9068

Praca w kwiaciarni w dni świąteczne – ForumKwiatowe.pl

Osobami wykonującymi pracę, w myśl przepisów Kodeksu pracy, są pracownicy, czyli osoby zatrudnione na podstawie stosunku pracy, w tym m.in.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.forumkwiatowe.pl

Date Published: 8/9/2022

View: 392

Własna kwiaciarnia w 10 krokach – floraplus.pl

Jedną z podstaw sukcesu każdego nowego biznesu to fachowe przygotowanie i … Ale praca w kwiaciarni to również praktyczny sprawdzian tego, …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: floraplus.pl

Date Published: 4/28/2021

View: 1388

주제와 관련된 이미지 praca w kwiaciarni podstawy

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 PRACA W KWIACIARNI, JAK ZOSTAĆ FLORYSTĄ? | DO ROBOTY. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

PRACA W KWIACIARNI, JAK ZOSTAĆ FLORYSTĄ? | DO ROBOTY
PRACA W KWIACIARNI, JAK ZOSTAĆ FLORYSTĄ? | DO ROBOTY

주제에 대한 기사 평가 praca w kwiaciarni podstawy

  • Author: Do Roboty
  • Views: 조회수 57,858회
  • Likes: 좋아요 2,269개
  • Date Published: 2021. 3. 4.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=MG3zuThQAug

Co trzeba umieć do pracy w kwiaciarni?

Każdy pracownik kwiaciarni powinien także znać bukietowy savoir-vivre, czyli znać zasady dotyczące liczby, kolorów i gatunków wręczanych kwiatów.

Czy trudna jest praca w kwiaciarni?

Praca florysty jest wbrew pozorom bardzo ciężka i z pewnością nie dla każdego. To nie tylko układanie kwiatów, ale też wszystkie czynności konserwujące, zabezpieczające rośliny przed więdnięciem i gniciem.

Ile płacą w kwiaciarni?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 430 PLN brutto. Co drugi florysta otrzymuje pensję od 3 050 PLN do 4 200 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych florystów zarabia poniżej 3 050 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 200 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych florystów.

Czy florysta to dobry zawód?

Pozwalają nie tylko rozwinąć swoją pasję, ale też działać w różnych dziedzinach życia. Wbrew pozorom jest to również zawód, który może przynosić zadowalające zarobki. Przede wszystkim można prowadzić swoją działalność lub zatrudnić się w dobrze płatnej agencji eventowej, która organizuje imprezy.

Czy Florystyka jest opłacalna?

Uogólniając florysta, który zatrudniony jest w kwiaciarni może liczyć na zarobki o wysokości średnio 2000 złotych. Inaczej jest, gdy prowadzisz własną kwiaciarnię lub jesteś specjalista, który pracuje w firmie dekoratorskiej i np. dekoruje sale na ślub czy wesela. Tak naprawdę wszystko zależy od ciebie.

Co robi Florysta w pracy?

Florysta (kod zawodu 343203)

Zajmuje się wizualną oprawą uroczystości i imprez oraz kompleksową dekoracją wnętrz, stosując rośliny ozdobne cięte i doniczkowe. Wykorzystuje w swojej pracy zasady kompozycji plastycznej oraz wiedzę dotyczącą sposobów zagospodarowania przestrzeni oraz dekoracji wnętrz.

Kto pracuje w kwiaciarni?

Florysta to osoba, która zazwyczaj kojarzy nam się z kimś, kto pracuje w kwiaciarni i takie skojarzenie jest jak najbardziej odpowiednie.

Jak zostać kwiaciarką?

Jak zdobyć zawód florystki? Kierunek florystyka znajdziesz w większości szkół policealnych. Plan zajęć obejmuje m.in. materiałoznawstwo roślinne i nieroślinne, tworzenie kompozycji kwiatowych z kwiatów żywych i suszonych, kulturowe podstawy florystyki i znajomość gatunków roślin.

Ile kosztuje kurs florystyczny?

Cena – 1 580 zł

narzędzia i inne materiały do zajęć praktycznych, przerwy kawowe, przygotowanie dokumentacji kursu, ubezpieczenie uczestnika.

Ile zarabia dekorator wnętrz?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 750 PLN brutto. Co drugi dekorator wnętrz otrzymuje pensję od 3 310 PLN do 4 260 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych dekoratorów wnętrz zarabia poniżej 3 310 PLN brutto.

Czy są studia florystyczne?

Studia Podyplomowe Florystyka prowadzone nieprzerwanie w Katedrze Roślin Ozdobnych i Sztuki Ogrodowej od 2009 roku. Przez dziesięć lat wypromowaliśmy 169 florystów, pochodzących głównie z południowej Polski, ale także z innych zakątków kraju oraz z Czech, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Czy opłaca się otworzyć kwiaciarnię?

Czy opłaca się kupić istniejącą już kwiaciarnię? Zdecydowanie tak. Ta decyzja pozwala zaoszczędzić sporo kosztów związanych z początkowymi krokami i zakupami. Dodatkowo istniejąca już kwiaciarnia ma swoją listę klientów, którzy będą wchodzić do tej kwiaciarni, chociażby z przyzwyczajenia.

Ile kosztuje utrzymanie kwiaciarni?

Zatowarowanie z firmy ogrodniczej we własnej kwiaciarni może wynieść miesięcznie około 3 tys. zł. Oprócz czynszu i opłat za wynajem lokalu, trzeba doliczyć jeszcze opłaty stałe do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na składki i inne rachunki. Do kosztów dochodzi również zakup kasy fiskalnej (około 1,5 tys.

Co jest potrzebne do kwiaciarni?

Jakie narzędzia i akcesoria powinien kupić każdy początkujący…
  • Nożyczki florystyczne.
  • Taśma maskująca. Taśma maskująca to kolejny produkt, który potrzebny jest każdemu pracownikowi kwiaciarni. …
  • Drut florystyczny. …
  • Klej florystyczny. …
  • Rafia dekoracyjna. …
  • Gąbka florystyczna. …
  • Sizal.

Czy kwiaciarnia musi być vatowcem?

Oprócz obowiązków związanych z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i VAT-em, trzeba pamiętać m.in. o zakupie kasy fiskalnej. Jeśli korzystasz z odbiornika TV w działalności (np. jest na wyposażeniu Twojej kwiaciarni), powinieneś zarejestrować go i płacić abonament.

Na czym polega praca florysty?

Dawniej sprzedawca w kwiaciarni, dziś florysta. Wraz z modą na rękodzieła i naturalne dekoracje sztuka tworzenia kwiatowych kompozycji zyskuje na popularności. Osoby zajmujące się florystyką to prawdziwi artyści w swoim fachu, a o najlepszych z nich biją się przyszłe panny młode i firmy organizujące eventy. Co kryje się za zawodem florysty i jakie predyspozycje powinna mieć osoba chcąca się w nim spróbować? Przeczytaj wszystko, co warto wiedzieć o mistrzach bukietów.

Kwiecista sztuka ze Wschodu i Zachodu

Sztuka komponowania bukietów, girland oraz wieńców z kwiatów nazywana jest dziś florystyką, choć niegdyś określano ten zawód bardziej pospolitym słowem – bukieciarstwo. W rzeczywistości osobie, która zajmuje się układaniem wiązanek, bliżej do artysty niż do rzemieślnika, bo powstałe dzieła często zachwycają swoją finezją. Oprócz świeżych kwiatów ciętych florysta wykorzystuje w swoich kompozycjach:

suszki;

owoce;

liście;

gałązki drzew;

zboża;

trawy.

Warto pamiętać, że florystyka znana była już w starożytności, co mogą potwierdzić wykopaliska z Egiptu czy Mezopotamii. Wówczas kwiatowe kompozycje kojarzono przede wszystkim z pochówkami oraz kultem religijnym. Istnieje nawet pewna rzymska płaskorzeźba przedstawiająca niewolnika układającego girlandę. Z podań wynika, że młode dziewczęta wiązały wieńce na święta i biesiady. Kwiaty jako dekoracja wnętrz zadomowiły się na dobre w renesansie. W późniejszych wiekach natomiast wyodrębniły się regionalne style tworzenia bukietów.

Szczególną odmianą florystyki jest japońska sztuka ikebana. Tu bardziej niż efekt liczy się sam proces układania kwiatów, który jest połączony z duchowym przeżyciem. Dziś w niektórych stylach zachodniego bukieciarstwa można zauważyć pewne japońskie wpływy przejawiające się charakterystycznym minimalizmem.

Nie tylko praca w kwiaciarni

Praca współczesnego bukieciarza nie ogranicza się jedynie do sprzedawania kwiatów. Prawdziwi artyści w swoim zawodzie często pracują w pracowniach florystycznych, w których tworzą wiązanki tylko na zamówienie. Bywa również, że florysta zajmuje się bardziej przestrzennymi projektami w miejscach, gdzie dekoracje roślinne są szczególnie istotne, a więc w hotelach, restauracjach, czy siedzibach firm.

Profesjonalne usługi florystyczne przydatne są również podczas:

sesji zdjęciowych (modowych lub wnętrzarskich);

ślubów i wesel;

uroczystości religijnych (chrzest, komunia);

imprez firmowych;

sezonowych wystrojów w centrach handlowych.

Dodatkowo współpracę z florystami chętnie podejmują firmy zajmujące się organizacją eventów, a także dekoratorzy wnętrz. Coraz popularniejsze są również szkoły i kursy florystyczne, gdzie dobry specjalista i nauczyciel mogą przekazać wiedzę kolejnym pokoleniom miłośników kwiatów.

Predyspozycje do pracy florysty

Choć wydaje się, że praca florysty jest banalnie prosta, przygotowanie do zawodu wymaga od kandydata zaangażowania i pewnych cech charakteru. Do najważniejszych predyspozycji można zaliczyć tu:

talent;

zmysł estetyczny;

wyobraźnię przestrzenną;

cierpliwość;

kreatywność;

odwagę do podejmowania się niecodziennych projektów.

Oprócz wielu godzin praktyki niezwykle ważne jest również poznanie teorii. Wiedza o gatunkach kwiatów oraz ich kulturowych znaczeniach to podstawa w tworzeniu bukietów i wiązanek okolicznościowych, zwłaszcza na takie okazje jak ślub czy pogrzeb. Florysta musi mieć świadomość, jak wykorzystywać sezonowe rośliny oraz w jaki sposób łączyć je ze sobą w spójne i estetyczne kompozycje. Ponadto kluczowe znaczenie ma znajomość rozwiązań na przedłużenie trwałości kwiatów i innych przydatnych trików.

Zamawiaj kwiaty od profesjonalistów

Kompozycje kwiatowe mogą w zaskakujący sposób odmienić wystrój miejsca, uświetniając tym samym daną okazję. Stawiając na usługi profesjonalnego i doświadczonego florysty, masz więc pewność, że przygotuje on dla Ciebie idealne kwiaty dostosowane do eventu i Twoich oczekiwań. Sprawdź, co może Ci zaoferować nasz kwiaciarnia. Na stronie znajdują się przykładowe kompozycje kwiatów, które zamówisz z dowozem pod wskazany adres.

Praca w kwiaciarni – co robi florysta i ile zarabia? – InfoJob

Praca w kwiaciarni to nie tylko sprzedawanie kwiatów, ale także tworzenie bukietów, wiązanek i innych kompozycji florystycznych. Marzy Ci się praca florystki? Razem z redakcją serwisu ogrodniczego gardeneo.pl podpowiadamy jak ją zdobyć!

Spędzanie każdego dnia w otoczeniu róż, goździków i hortensji brzmi bardzo romantycznie. Nie dziwi więc, że wiele kobiet decyduje się na pracę kwiaciarki. Aby móc nazywać się prawdziwą florystką, a nie tylko zwykłą sprzedawczynią kwiatków, należy zdobyć specjalne wykształcenie i tytuł zawodowy. Jak to zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego:

kim jest florysta,

jakie wykształcenie powinien posiadać,

czym zajmuje się pracownik kwiaciarni,

ile zarabia się w kwiaciarniach,

gdzie szukać ofert pracy dla florystów,

jak napisać dobre CV do kwiaciarni.

Kim jest florysta i na czym polega jego praca?

Florysta to nie tylko pracownik kwiaciarni. Osoba wykonująca ten zawód jest znawcą roślin i rozmaitych materiałów dekoracyjnych, a jej praca coraz częściej urasta do rangi artyzmu. Zna historię florystyki, środki wyrazu twórczego i najnowsze trendy. Zajmuje się nie tylko wykonywaniem kompozycji kwiatowych na śluby, rocznice i pogrzeby, ale potrafi też zaprojektować dekorację lub biżuterię floralną na podstawie wiedzy z zakresu chromatyki i znajomości cech plastycznych roślin.

Efekty pracy kwiatowych artystów można podziwiać nie tylko na uroczystościach rodzinnych, ale także w domach weselnych, katalogach i prasie. Zawodowi floryści mogą również zajmować się doradztwem w zakresie planowania zieleni i dekorowania przestrzeni, a także prowadzić warsztaty układania bukietów.

Wykształcenie florystyczne – jak je zdobyć?

Wiele szkół policealnych oferuje możliwość zdobycia zawodu florysty. Ich oferta skierowana jest do osób po szkole średniej. Nauka odbywa się zwykle w trybie zaocznym i trwa 1 rok. Obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyki zawodowe.

Po ukończeniu szkoły można przystąpić do egzaminu zawodowego, który przeprowadza Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Jeśli uzyska się pozytywny wynik, otrzymuje się świadectwo MEN i kwalifikacje o nazwie „Wykonywanie kompozycji florystycznych”.

Zadania pracownika kwiaciarni

Florysta, który decyduje się na pracę w kwiaciarni lub prowadzenie własnego biznesu, musi pamiętać, że jego zadania nie będą ograniczały się do wykonywania bukietów i kompozycji ślubnych bądź funeralnych. Swoją pasję do układania roślin i tworzenia z nich małych dzieł sztuki będzie trzeba czasem odsunąć na bok i zająć się obowiązkami zwykłego sprzedawcy, a więc obsługą klienta i kasy fiskalnej, zamykaniem i otwieraniem kwiaciarni oraz dbaniem o czystość miejsca pracy.

Każdy pracownik kwiaciarni powinien także znać bukietowy savoir-vivre, czyli znać zasady dotyczące liczby, kolorów i gatunków wręczanych kwiatów. Najważniejsze z nich to:

w prezencie wręcza się kwiaty cięte, by nie zmuszać obdarowanego do opieki nad nimi,

bukiet powinien składać się z ich nieparzystej liczby (jedynym wyjątkiem są rocznice),

czerwone róże są symbolem pożądania i miłości, białe – niewinności, zaś żółte – zazdrości,

tulipany symbolizują… obojętność,

chryzantemy i kalie uznaje się za kwiaty pogrzebowe.

Choć powyższe reguły mogą się wydawać śmieszne i dla wielu osób stanowić jedynie głupie przesądy, warto kierować się nimi w kwiaciarni, by nie narazić klienta na popełnienie faux-pas.

Zarobki we florystyce

Zarobki w kwiaciarniach niestety nie należą do najwyższych. Zgodnie z danymi opublikowanymi w 2021 roku, wynagrodzenia florystów zaczynają się od najniższej krajowej. Na pracy w kwiaciarni na pełen etat zarabia się średnio od 2800 zł do 3 750 zł brutto.

Praca w kwiaciarni – gdzie szukać ofert?

Jeśli jesteś florystą/florystką i szukasz zatrudnienia, najprościej będzie w wyszukiwarkę wpisać hasło „praca kwiaciarnia” lub „praca w kwiaciarni-florysta” i uważnie prześledzić wyniki. Oferty pracy znajdziesz też, przeglądając znane portale z ogłoszeniami, takie jak Pracuj.pl, Aplikuj.pl, Praca.pl, Olx lub Gumtree.

Jak napisać CV do kwiaciarni?

Podczas tworzenia CV, nie zapomnij wspomnieć o dotychczasowym doświadczeniu oraz tytule zawodowym (jeśli je posiadasz). Dobrym pomysłem będzie też załączenie listu motywacyjnego, w którym opowiedz o swojej pasji, a także zdjęć Twoich prac. Tak przygotowane dokumenty aplikacyjne powinny pomóc Ci zdobyć pracę i zarobki przeznaczone dla florystów z doświadczeniem.

Praca w kwiaciarni – co robi florysta i ile zarabia? – InfoJob

Praca w kwiaciarni to nie tylko sprzedawanie kwiatów, ale także tworzenie bukietów, wiązanek i innych kompozycji florystycznych. Marzy Ci się praca florystki? Razem z redakcją serwisu ogrodniczego gardeneo.pl podpowiadamy jak ją zdobyć!

Spędzanie każdego dnia w otoczeniu róż, goździków i hortensji brzmi bardzo romantycznie. Nie dziwi więc, że wiele kobiet decyduje się na pracę kwiaciarki. Aby móc nazywać się prawdziwą florystką, a nie tylko zwykłą sprzedawczynią kwiatków, należy zdobyć specjalne wykształcenie i tytuł zawodowy. Jak to zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego:

kim jest florysta,

jakie wykształcenie powinien posiadać,

czym zajmuje się pracownik kwiaciarni,

ile zarabia się w kwiaciarniach,

gdzie szukać ofert pracy dla florystów,

jak napisać dobre CV do kwiaciarni.

Kim jest florysta i na czym polega jego praca?

Florysta to nie tylko pracownik kwiaciarni. Osoba wykonująca ten zawód jest znawcą roślin i rozmaitych materiałów dekoracyjnych, a jej praca coraz częściej urasta do rangi artyzmu. Zna historię florystyki, środki wyrazu twórczego i najnowsze trendy. Zajmuje się nie tylko wykonywaniem kompozycji kwiatowych na śluby, rocznice i pogrzeby, ale potrafi też zaprojektować dekorację lub biżuterię floralną na podstawie wiedzy z zakresu chromatyki i znajomości cech plastycznych roślin.

Efekty pracy kwiatowych artystów można podziwiać nie tylko na uroczystościach rodzinnych, ale także w domach weselnych, katalogach i prasie. Zawodowi floryści mogą również zajmować się doradztwem w zakresie planowania zieleni i dekorowania przestrzeni, a także prowadzić warsztaty układania bukietów.

Wykształcenie florystyczne – jak je zdobyć?

Wiele szkół policealnych oferuje możliwość zdobycia zawodu florysty. Ich oferta skierowana jest do osób po szkole średniej. Nauka odbywa się zwykle w trybie zaocznym i trwa 1 rok. Obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyki zawodowe.

Po ukończeniu szkoły można przystąpić do egzaminu zawodowego, który przeprowadza Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Jeśli uzyska się pozytywny wynik, otrzymuje się świadectwo MEN i kwalifikacje o nazwie „Wykonywanie kompozycji florystycznych”.

Zadania pracownika kwiaciarni

Florysta, który decyduje się na pracę w kwiaciarni lub prowadzenie własnego biznesu, musi pamiętać, że jego zadania nie będą ograniczały się do wykonywania bukietów i kompozycji ślubnych bądź funeralnych. Swoją pasję do układania roślin i tworzenia z nich małych dzieł sztuki będzie trzeba czasem odsunąć na bok i zająć się obowiązkami zwykłego sprzedawcy, a więc obsługą klienta i kasy fiskalnej, zamykaniem i otwieraniem kwiaciarni oraz dbaniem o czystość miejsca pracy.

Każdy pracownik kwiaciarni powinien także znać bukietowy savoir-vivre, czyli znać zasady dotyczące liczby, kolorów i gatunków wręczanych kwiatów. Najważniejsze z nich to:

w prezencie wręcza się kwiaty cięte, by nie zmuszać obdarowanego do opieki nad nimi,

bukiet powinien składać się z ich nieparzystej liczby (jedynym wyjątkiem są rocznice),

czerwone róże są symbolem pożądania i miłości, białe – niewinności, zaś żółte – zazdrości,

tulipany symbolizują… obojętność,

chryzantemy i kalie uznaje się za kwiaty pogrzebowe.

Choć powyższe reguły mogą się wydawać śmieszne i dla wielu osób stanowić jedynie głupie przesądy, warto kierować się nimi w kwiaciarni, by nie narazić klienta na popełnienie faux-pas.

Zarobki we florystyce

Zarobki w kwiaciarniach niestety nie należą do najwyższych. Zgodnie z danymi opublikowanymi w 2021 roku, wynagrodzenia florystów zaczynają się od najniższej krajowej. Na pracy w kwiaciarni na pełen etat zarabia się średnio od 2800 zł do 3 750 zł brutto.

Praca w kwiaciarni – gdzie szukać ofert?

Jeśli jesteś florystą/florystką i szukasz zatrudnienia, najprościej będzie w wyszukiwarkę wpisać hasło „praca kwiaciarnia” lub „praca w kwiaciarni-florysta” i uważnie prześledzić wyniki. Oferty pracy znajdziesz też, przeglądając znane portale z ogłoszeniami, takie jak Pracuj.pl, Aplikuj.pl, Praca.pl, Olx lub Gumtree.

Jak napisać CV do kwiaciarni?

Podczas tworzenia CV, nie zapomnij wspomnieć o dotychczasowym doświadczeniu oraz tytule zawodowym (jeśli je posiadasz). Dobrym pomysłem będzie też załączenie listu motywacyjnego, w którym opowiedz o swojej pasji, a także zdjęć Twoich prac. Tak przygotowane dokumenty aplikacyjne powinny pomóc Ci zdobyć pracę i zarobki przeznaczone dla florystów z doświadczeniem.

Florysta, czyli zawód z przyszłością

Układanie bukietów i kompozycji kwiatowych dzisiaj jest sztuką, a profesjonalni floryści są doceniani i poszukiwani w całej Polsce. Jest to zawód deficytowy w kilkudziesięciu powiatach.

Kim jest florysta i jak nim zostać?

Układanie kwiatów nie jest zajęciem dla każdego, a kwiaciarnie coraz częściej zamiast sprzedawców poszukują fachowców potrafiących z kwiatów tworzyć zachwycające kompozycje. Są nimi floryści. Jak podjąć pracę w tym zawodzie?

Niezbędne jest odpowiednie wykształcenie. Kandydaci powinni rozpocząć naukę w branżowej szkole policealnej. Istnieje też możliwość przebycia kursu zawodowego. Oferuje je wiele placówek dydaktycznych.

Florysta – wymagania i umiejętności

Istotne jest, by kandydat na to stanowisko posiadał rozwinięte zdolności manualne, a także zmysł estetyczny. Powinien również cechować się dobrym wzrokiem, w tym nie mieć zaburzeń związanych z rozpoznawaniem barw. W pracy florysty mogą przeszkadzać również alergie roślinne lub na środki chemiczne.

Dobry florysta potrafi ocenić jakość kwiatów, zna techniki ich codziennej pielęgnacji, wie jak pakować wiązanki w zależności od sezonu, układać bukiety, zna zasady kompozycji czy elementy botaniki. Na tym stanowisku niezbędna jest także wiedza z zakresu historii sztuki, czy nawet kulturoznawstwa. Dlaczego? Klient może poprosić o przygotowanie bukietów pasujących na przykład do wnętrza w określonym stylu architektonicznym i w otoczeniu dzieł sztuki. W tym wypadku sam talent do ułożenia kwiatów nie wystarczy. Ponadto inne są techniki układania kwiatów na uroczystości ślubne, żałobne czy świąteczne – florysta musi je znać.

Zadania florysty

Praca florysty jest wbrew pozorom bardzo ciężka i z pewnością nie dla każdego. To nie tylko układanie kwiatów, ale też wszystkie czynności konserwujące, zabezpieczające rośliny przed więdnięciem i gniciem. Florysta dobiera donice i odpowiednie podłoże – ziemię, drenaż i inne elementy.

Praca w kwiaciarni polega na:

• przygotowywaniu i realizacji projektów dekoracyjnych z roślin,

• tworzeniu elementów dekoracyjnych – sztucznych kwiatów, suszu etc.

• pakowaniu i przewożeniu gotowych kompozycji,

• układaniu kompozycji w miejscu docelowym,

• zabezpieczaniu kompozycji kwiatowych przed więdnięciem,

• sprzedaży kwiatów,

• informowaniu klientów o właściwościach roślin i ich przeznaczeniu,

• śledzeniu trendów związanych z florystyką i dostosowaniu do nich oferty.

Ile zarabia florysta?

Jest to profesja zdominowana przez kobiety, niemniej nie ma żadnych przeciwwskazań, by podjęli się jej mężczyźni. Jak podaje portal wynagrodzenia.pl, mediana miesięcznego wynagrodzenia florysty wynosi 2370 zł brutto. 25% najlepiej opłacanych pracowników osiąga pensję powyżej 2830 zł brutto. Jedna czwarta florystów zarabia mniej niż 2150 zł brutto.

Ile zarabia florysta?

Dowiedz się, od czego zależy Twoje wynagrodzenie.

Sprawdź, na jaką pensję może liczyć osoba z Twoimi kwalifikacjami.

Zastanawiasz się, ile zarabiają inni na Twoim stanowisku?

Sprawdź, jak są wynagradzani inni na Twoim stanowisku.

Porównaj swoje wynagrodzenie do osób o podobnych kwalifikacjach!

Nie wszyscy zatrudnieni na tym samym stanowisku zarabiają tyle samo. Pensje florystów zależą od czynników takich jak:

Poszukujesz szczegółowych danych o wynagrodzeniach florystów lub na innych stanowiskach?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite ( mediana *) na tym stanowisku wynosi 3 430 PLN brutto. Co drugi florysta otrzymuje pensję od 3 050 PLN do 4 200 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych florystów zarabia poniżej 3 050 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 200 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych florystów.

Powyższe dane mają charakter orientacyjny i udostępniane są bezpłatnie jedynie do użytku osobistego (niekomercyjnego).

Ich wykorzystywanie w celach komercyjnych (np. doradztwo, granty, ustalanie wynagrodzeń w firmie) wymaga zakupu raportu premium dla wybranego stanowiska. Z aplikacji można również korzystać po wykupeniu dostępu do strefy premium portalu wynagrodzenia.pl bądź uzyskaniu pisemnej zgody Sedlak & Sedlak

Raport powstał w oparciu o dane dla stanowisk: bukieciarz, pracownik kwiaciarni, florysta, florystka.

Nasi respondenci pochodzą z całej Polski. Osoby przekazujące nam dane pracują m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Katowicach, Białymstoku, Gdyni, Częstochowie, Radomiu, Sosnowcu, Toruniu, Kielcach, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Rzeszowie, Olsztynie, Bielsko-Białej, Tychach, Opolu.

jak wygląda, wymagania, obowiązki

Jeśli kochasz kwiaty, roślinność i wszystko co z tym związane, z pewnością zastanawiałeś się, jak mogłoby to wpłynąć na twoje dorosłe życie. Tak naprawde masz sporo możliwości. Jeśli chcesz pójść w tym kierunku, możesz otworzyć własną kwiaciarnię, sklep z kwiatami doniczkowymi, spróbować swoich sił nawet w gospodarstwie domowym, tworząc np. łąkę kwiatową. Możliwości jest naprawdę sporo. Co jednak z praca florysty? Jak ona wygląda? Czym zajmuje się florysta? Jakie wymagania należy spełnić? Co należy do obowiązków takiej osoby i ile ona zarabia? Odpowiadamy na wszystkie z tych pytań!

Praca florysty – jak wygląda? Czym tak naprawdę zajmuje się florysta?

Aby wiedzieć, czy zawód florysty jest dla ciebie odpowiedni, musisz przede wszystkim zdawać sobie z sprawę z tego co tak naprawdę oznacza bycie florystą. Co będzie należeć do twoich obowiązków? Czym będziesz się zajmować? Florysta to osoba, która zazwyczaj kojarzy nam się z kimś, kto pracuje w kwiaciarni i takie skojarzenie jest jak najbardziej odpowiednie. Zastanów się, kiedy udajesz się do takiego miejsca? Dzieje się to przed rocznicą ślubu, znajomości, związku, ale i nie tylko. Przed Dniem Nauczyciela, Walentynkami czy nawet przed Wszystkich Świętych. Kwiaty kupuje się na wiele okazji, zarówno tych miłych i przyjemnych, jak i na te formalne czy nawet smutne jak np. pogrzeb. Lata temu ułożenie bukietu trwało zaledwie kilka sekund, a osoba, która się tym zajmowała, obwiązywała jedynie róże wstążką, teraz jest już znacznie skomplikowane.

Na dobrą sprawę, aby kupić kwiaty nie potrzebujesz żadnej specjalnej okazji. Twoja babcia, mama czy druga połówka z pewnością docenią tak bezinteresowny gest. Kwiaciarnie zazwyczaj otwarte są od południa czy późnego rana do popołudnia czy wieczora. Odpadają ci zatem wczesne godziny na pobudkę czy powroty do domu po nocce, co jest zdecydowanie dużym atutem. Kolejnym plusem jest otoczenie. Nie siedzisz w gabinecie lekarskim, który ma białe ściany i jest w środku pusty, nie siedzisz w kancelarii czy nawet we własnym salonie jak w przypadku grafika komputerowego, a w miejscu przepełnionym zapachami, kolorami i pięknymi widokami. Dla kogoś, kto kocha roślinność z pewnością jest to raj na ziemi.

Kto może zostać florystą? Praca florysty – wymagania

Praca florysty, podobnie jak praca kucharza, grafika komputerowego czy cukiernika nie należy do zawód, których można się wyuczyć. Programowanie ogarniesz, podobnie jak kodeksy, prawo czy inne tego typu rzeczy, z tymi zajęciami jest już nieco gorzej. Pracując w kwiaciarni jako florysta, absolutnie nie możesz obejść się bez zmysłu estetyki, ale także i etyki. Czy wiedziałeś, że białych róż nie wypada dać komuś jako prezent na wesele? Czy wiesz, jakie bukiety pasują na pogrzeb, jakie dla żony, a jakie dla dziewczyny? Mimo że coraz mniej osób zwraca na to uwagę, wciąż dla niektórych ta kwestia jest bardzo istotna. Nie tylko musisz więc znać zasady, ale także i doradzić klientowi tak, aby na pewno było dla niego dobrze, w końcu nie chcesz, aby wrócił z reklamacją.

Kolejną kwestią jest po prostu estetyka. Nie każdy kwiat będzie dobrze wyglądał w takiej wstążce, nie każda lilia pasuje do róży. Wszystko ma tworzyć ze sobą spójną całość, pięknie pachnieć, a dodatkowo cudownie wyglądać. Choć nauczą cię na szkoleniu czy kursie podstaw, nie oznacza to, że są to reguły, których należy się sztywno trzymać. Prędzej czy później będziesz musiał pójść na tzw. żywioł i spróbować stworzyć coś samodzielnie. Efekt końcowy oceni klient, któremu przyjdzie za ten bukiet zapłacić. Kolejną kwestią są zdolności manualne. Nie chodzi tylko o to, aby przyciąć końcówkę róży pod odpowiednim kątem, ale także i o to, aby wstążka była pięknie zawiązana, a wszelakie dekoracje jak np. małe, plastikowe biedroneczki, były przyczepione z wyczuciem, a nie odwal. Jak sam widzisz ta praca, wcale nie jest taka łatwa jak mogłoby się wydawać.

Pracowałam tydzień w kwiaciarni!

Zanim zacznę mówić o szczegółach niech wybrzmią tu podstawy 😀 Napisałam trzy posty, które w pewien sposób obrazują zalążek mojej miłości do kwiatów. Na początku przyznałam się, że mój gap year jest trochę udawany, później dodałam dwie recenzje książek twórców najpiękniejszej kwiaciarni kwiaty&miut O KWIATACH i O ROŚLINACH. Przyszedł czas na praktyki i stworzyłam z tego krótkiego czasu bardzo krótki film na Youtube, bo planowałam pokazać Wam dzień z życia florysty…. ale musiałam nadać mu zupełnie inną formę. W poście powiem Wam pewnie trochę więcej, ale zachęcam obejrzeć również dodatek ruchomych obrazków, bo rośliny są przecież piękne!

Z miłą chęcią wylałabym tu całą żółć, którą od dwóch dni przelewam na wszystkich moich znajomych w swojej frustracji… ale no właśnie. To moi znajomi. Tutaj nie chcę tego robić. Ten blog ma być inspirujący, ma być o sztuce, o moich zajawkach i pięknie świata… chyba taki jest na to pomysł. I pewnie, czasem może i trochę sobie ponarzekam (chociaż ogólnie chyba nie, co?), ale w niewielkich ilościach i bardzo grzecznie. Ten blog to też szczerość. Ma być szczerze, nawet jeśli sztuka jest z mojego miasta, jeśli autor książki przeczyta recenzję lub kiedy coś dotyczy osób mi znanych. I choć czasem trudno jest mi krytykować lub chwalić znane… to jednak chcę żebyście wiedzieli na co wydać kasę, na czym spędzić swój cenny czas. I myślę, że wychodzi mi ta szczerość. Chcę tego. Ale dzisiaj powiem Wam szczerze, w 100% szczerze, ale tylko o dobrych rzeczach, które wydarzyły się w ten tydzień. Wiedźcie, że wydarzyło się mnóstwo złego, ale skupmy się na tych dobrych rzeczach, bo ich również była cała masa. Powiem Wam dzisiaj trochę o pracy w kwiaciarni, o moim stosunku do tego i o tym…. kiedy będziecie mogli kupować kwiaty w mojej kwiaciarni 😀 Gotowi? Do startu… START.

Wszyscy mi mówili, że na praktykach nie dzieje się nic fajnego, że będę zmywać podłogę i nigdy nie dotknę kwiatów. Ja miałam zupełnie inne wyobrażenie. Godziłam się na wizję zmywania podłogi, ale byłam pewna, że będę również robić bukiety. Przyszłam naładowana wszystkimi najlepszymi emocjami i… i było najlepiej na świecie! Po dziewięciu godzinach stania byłam bardzo zmęczona, ale bardzo zachwycona! Już na wstępie wklejałam świerk w wiązankę pogrzebową, czyściłam kwiaty i poznawałam wszystko od zaplecza.

Wow! Ludzie. W kwiaciarni dzieje się całe życie! I kiedy mi się wydawało, że przecież już są kwiaty w Lidlu i Biedronce i na pewno już nikt nie chodzi do kwiaciarni… nagle okazało się, że ludzi jest pełno. W kolejce stoją ludzie po bukiet z okazji narodzin dziecka, na imieniny cioci, na spontaniczne spotkanie z koleżanką, czy (niestety) pogrzeb. W jednym miejscu zbierają się wszystkie emocje i jakim pięknym było patrzeć na dwie fantastyczne florystki, które umieją wpasować się w każde emocje, w każdy nastrój. Niesamowicie doceniłam osiedlowe klimaty. To chyba była dla mnie największa nauka. Układania bukietów nauczyłabym się z yt czy książek, natomiast nawiązywania relacji z ludźmi, którzy przychodzą po kwiaty- tylko tam ♥ Już wiedziałam, że sama otwierając kwiaciarnie muszę być na maksa otwarta, szczęśliwa, empatyczna i… muszę zapamiętywać twarze i imiona- a o to u mnie najtrudniej 😀

Tak jak już pisałam w poście na Instagramie po pierwszym dniu praktyk. Wydawało mi się, że będę musiała namawiać moją kwiaciarnie na zakup tych pięknych „instagramowych” dodatków do bukietów. Okazało się, że wszystko jest- tylko schowane pod ladą i używane jako wypełniacz, bo to kwiat gra główną rolę. Dzięki temu poznałam wszystkie interesujące mnie nazwy i już wiem co i jak, gdzie zamawiać i jak zrobić z nich piękne bukiety.

Oczywiście, żałowałam, że nie mieszkam chociażby w Gdyni (jeszcze), gdzie starałabym się odbyć praktyki w bardziej nowoczesnym miejscu, gdzie nauczono by mnie nowoczesnych bukietów…. ale jestem w Elblągu, tu mentalność ludzi jest inna. Potrzebują kiczowatej radości. Trochę mi było czasem smutno, gdy dwie godziny musiałam dekorować różową lub zieloną fizeliną cebulki hiacyntów lub gdy piękny, bardzo naturalny bukiet na sam koniec dostawał kolejną porcję fizeliny. Jedno co bym powiedziała jako pierwsze o pracy w elbląskiej kwiaciarni- fizelina fizelina fizelina hahahhaha 😀 Czy to źle? Dla moich estetycznych wartości na pewno, ale dla potrzeb klienta wcale. Więc dobrze.

Robiłam bukiety, przyjmowałam zamówienia, byłam w kwiaciarni w Dzień Kobiet! Nauczyłam się jak dbać o kwiaty, jak je pielęgnować, jak przechowywać żeby były świeże, co robić by kwiaciarnia miała swój klimat… i to wszystko było w tym piękne ♥ Do tego dochodziła również brudna robota sprzątania kwiaciarni, ale to chyba normalne? Choć prozaiczne i ni jak wpasowujące się w klimat pięknie pachnących, delikatnych kwiatków 😉

Gdy myślę sobie o samych plusach to stwierdzam, że było pięknie! ♥ Otworzyło mi to oczy na realne prowadzenie kwiaciarni i … pozwoliło mi przekonać mojego Piotra, że prowadzenie kwiaciarni, to nie tylko klepanie biedy 😀 Myślałam również, że kwiaciarnie to mimo wszystko mocno zero wastowe przedsięwzięcie… bo choć kwiaty są ścinane, to mimo wszystko się rozkładają- a dają szczęście, więc nie rozumiałam całego tego zgrzytu między zero waste a kwiaciarnia… ale już wiem! Tam idą takie wory śmieci! Czytanie podręczników o wykorzystywaniu każdego materiału to brednie. Życie jak zawsze pisze zupełnie inne scenariusze.

Ale wiecie jaki jest mój ostatni wniosek? Taki, że Bóg jest dobry. Dziwne co? W ogóle z dupy taki wniosek 😀 Ale… dla mnie ma niesamowitą wartość właśnie w tym kontekście. Wchodzę we wszystko co zaczynam na tysiąc procent. Jeśli oczywiście robię to bez żadnego przymusu i z radością. Mogę w tym przepaść i nie widzieć świata poza tym. Tak samo było z florystyką. Może nie z chodzeniem na zajęcia… ale z nauką tego wszystkiego, obserwowaniem i zachwycaniem się. Ostatniego dnia moich praktyk (choć myślałam, że czeka mnie jeszcze 100 godzin) przed wyjściem do pracy, myjąc zęby uzmysłowiłam sobie, że… co ja tak naprawdę robię? Co jest dla mnie ważne? Po co poszłam na rok przerwy między liceum plastycznym a (daj Boże) gdyńską szkołą filmową? Modliłam się wtedy mocno o to, aby Bóg mi to wszystko poukładał. Niesamowite jak modlitwy są wysłuchiwane! Choć w niewyobrażalnie drastyczny sposób- Bóg mi to wszystko wyrównał. WSZYSTKO! I tak oto wróciłam na ścieżkę tworzenia filmów, przygotowywania się do filmówki, a kwiaty kocham, interesuję się nimi i chcę poszerzać swoją wiedzę na ich temat, ale bez darmowej pracy codziennie po 11 godzin. Warto zaufać Bogu. ON to jest jednak spryciarz i z ludzkich problemów robi banalnie proste rozwiązanie. Także polecam typka, dobry ziomek! Pracę w kwiaciarni oczywiście też… ale może poczekajcie aż sama stworzę swoją i Was przyjmę na praktyki za godne pieniądze, które wynagrodzą Waszą ciężką pracę, choć naukę. Jednak przede wszystkim- poczekajcie, bo ja będę szanować ludzi, szanuję ich już teraz, a pierwszą rzeczą, którą kupię do mojej kwiaciarni będzie wygodna kanapa! Tak aby moi pracownicy (i ja) mogli sobie tam godnie siedzieć i odpoczywać nawet w trakcie pracy, tak to ważne. No i wiadomo- zero fizeliny! No może troszkę, czasami na podbicie szarego papieru 😉

Kiedy ją otworzę? A może nawet za 40 lat, a może nigdy? Zobaczymy. W każdym razie w ogóle się do tego nie zrażam i bardzo chętnie stworzę piękne miejsce, w którym ludzie będą mogli kupować tak ważną rzecz jak kwiaty. Na ślub, na narodziny, spontaniczne wyjście do koleżanki, czy (niestety) na pogrzeby. Ale nie będzie tandety! Samo wnętrze będzie cudo! ♥ Ale na razie daję sobie czas na reżyserię. A może nigdy jej nie odpuszczę? A może będę blogerką i tyle? hahahah. Jej, no jestem podekscytowana, choć żałuję, że to tylko tydzień, bo chciałabym się jeszcze wiele nauczyć, no ale cóż. Tak miało być i jest dobrze ♥ A u Was jak tam marzec? Mam nadzieję, że równie burzliwy, ale przez to też piękny 😀

Kwiaciarnia

Pozostałe ogłoszenia Znaleziono 61 ogłoszeń Znaleziono 61 ogłoszeń Twoje ogłoszenie na górze listy? Wyróżnij!

Praca w kwiaciarni. Bielsko-Biała dzisiaj 16:13 Dodatkowa / sezonowa Umowa zlecenie

Praca w kwiaciarni. Głogów dzisiaj 12:09 Pełny etat Umowa o pracę

zatrudnię w kwiaciarni od 3 100 zł do 3 500 zł /mies. brutto Złotów dzisiaj 10:49 Pełny etat Umowa o pracę

zatrudnię florystę do kwiaciarni od 20 zł do 30 zł /godz. brutto Warszawa, Targówek wczoraj 18:03 Pełny etat Inny

Praca w kwiaciarni – Ząbki od 18 zł do 25 zł /godz. brutto Ząbki wczoraj 16:17 Pełny etat Umowa o pracę

Przyjmę do pracy w Kwiaciarni Mielec 17 sie Pełny etat Umowa o pracę

Pracownik Kwiaciarni Warszawa, Białołęka 17 sie Pełny etat Inny

Bądź na bieżąco Czy chcesz otrzymywać podobne oferty pracy na email? Tak, powiadom mnie Gotowe! Powiadomieniami możesz zarządzać Powiadomieniami możesz zarządzać tutaj

Kwiaciarnia zatrudni panią do pracy od 3 500 zł do 4 500 zł /mies. brutto Kraków, Podgórze 17 sie Pełny etat Umowa o pracę

Zatrudnię do kwiaciarni Poznań Plewiska Plewiska 16 sie Niepełny etat Umowa o pracę

Praca w kwiaciarni Toruń 16 sie Pełny etat Umowa o pracę zapraszamy | Запрошуємо zapraszamy | Запрошуємо

Praca w kwiaciarni 2 500 zł /mies. brutto Rzeszów 16 sie Pełny etat Umowa o pracę

Praca w kwiaciarni Olsztyn Olsztyn 13 sie Pełny etat Umowa o pracę

Szukamy florysty do kwiaciarni – żoliborz Warszawa, Żoliborz 13 sie Pełny etat Umowa o pracę

Administrator-barista do kawiarnio-kwiaciarni Bloomflowers Cybernetyki od 20 zł do 22 zł /mies. brutto Warszawa, Mokotów 11 sie Pełny etat Umowa zlecenie

Praca w kwiaciarni Nowy Dwór Mazowiecki 10 sie Pełny etat Umowa o pracę

Praca w kwiaciarni 1 505 zł /mies. brutto Gorzów Wielkopolski 10 sie Niepełny etat Umowa o pracę

Praca w Kwiaciarni od 18 zł do 25 zł /godz. brutto Warszawa, Rembertów 10 sie Niepełny etat Inny

Florystka/Florysta, kwiaciarnia od 2 000 zł do 2 150 zł /mies. brutto Bydgoszcz 9 sie Niepełny etat Umowa zlecenie

Kwiaciarnia Marzenie Zatrudni Florystę od 15 zł do 30 zł /godz. brutto Suwałki 9 sie Pełny etat Umowa o pracę

Zatrudnię Panią do pracy kwiaciarni od 17 zł do 30 zł /godz. brutto Szczecin, Gumieńce 9 sie Pełny etat Umowa o pracę zapraszamy | Запрошуємо zapraszamy | Запрошуємо

Praca w kwiaciarni Koszalin Koszalin 8 sie Pełny etat Inny

Kwiaciarnia “TREFNIŚ” zatrudni Sosnowiec 7 sie Pełny etat Umowa o pracę

Kierowca do pracy w kwiaciarni od 4 800 zł do 6 000 zł /mies. brutto Jelenia Góra, Centrum 6 sie Pełny etat Umowa o pracę zapraszamy | Запрошуємо zapraszamy | Запрошуємо

Florystę/florystkę do kwiaciarni zatrudnię Warszawa, Mokotów 5 sie Pełny etat Umowa o pracę zapraszamy | Запрошуємо zapraszamy | Запрошуємо

Zatrudnię florystę do pracy w kwiaciarni z doświadczeniem Kostrzyn 3 sie Pełny etat Umowa o pracę zapraszamy | Запрошуємо zapraszamy | Запрошуємо

Przyjmę do pracy w Kwiaciarni ! od 2 000 zł do 5 000 zł /mies. brutto Jeleśnia 3 sie Niepełny etat Umowa o pracę zapraszamy | Запрошуємо zapraszamy | Запрошуємо

Praca w kwiaciarni Toruń 3 sie Niepełny etat Umowa zlecenie

praca w kwiaciarni Kraków, Stare Miasto 2 sie Pełny etat Umowa o pracę

Praca kwiaciarnia Warszawa od 20 zł do 25 zł /godz. brutto Warszawa, Śródmieście 2 sie Dodatkowa / sezonowa Umowa zlecenie

Do kwiaciarni na Mokotowie Warszawa, Mokotów 1 sie Pełny etat Umowa zlecenie

Praca w kwiaciarni Warszawa, Praga-Południe 1 sie Niepełny etat Umowa zlecenie

Praca w kwiaciarni w dni świąteczne

Jak to jest z otwieraniem kwiaciarni w dni świąteczne? Można otworzyć czy nie? A w zasadzie, czy w dni świąteczne właściciel kwiaciarni powinien pracować sam, czy może skorzystać z pomocy pracowników? W tym temacie panuje dość duża dezinformacja, można spotkać się ze sprzecznymi opiniami. Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, gdyż wiąże się to z określeniem – czy głównym profilem działalności kwiaciarni jest handel, czy usługi? No i na pytanie odpowiedziałem pytaniem … ale po kolei.

Dni świąteczne

W 2016 r. 13 dni objęte jest zakazem handlu, z tego aż 4 dni w maju:

1 styczeń – Nowy Rok,

6 styczeń – Święto Trzech Króli,

27 i 28 marzec – Święta Wielkanocne,

1 maj ­ Święto Pracy,

3 maj – Święto Narodowe Trzeciego Maja,

15 maj – pierwszy dzień Zielonych Świątek,

26 maj – Boże Ciało,

15 sierpień – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,

1 listopad Wszystkich Świętych,

11 listopad – Narodowe Święto Niepodległości,

24 grudzień Boże Narodzenie.

Co mówią przepisy?

Ważne! Przepisy prawa nie zakazują handlu w święto, ograniczają jedynie zatrudnianie pracowników w placówkach handlowych.

Wszystkie dni świąteczne wymienione powyżej, wskazane w art. 1 ustawy o dniach wolnych od pracy, objęte są zakazem pracy w handlu. Zakaz pracy w placówkach handlowych reguluje art. 15 19a § 1 K.p. Zgodnie z tym zapisem praca w święta w placówkach handlowych jest niedozwolona. Zakaz pracy w handlu obejmuje także dni świąteczne przypadające w niedzielę. Osobami wykonującymi pracę, w myśl przepisów Kodeksu pracy, są pracownicy, czyli osoby zatrudnione na podstawie stosunku pracy, w tym m.in. w ramach umowy o pracę. To właśnie oni nie mogą wykonywać pracy w placówkach handlowych w święta. Taki zakaz nie obowiązuje natomiast osób świadczących pracę w ramach umów cywilnych, np. zlecenia. Ta grupa zatrudnionych może legalnie wykonywać pracę w święta. Mogą ją świadczyć również właściciele placówek. Za złamanie zakazu pracy w handlu przepisy prawa pracy przewidują dla pracodawcy karę grzywny w wysokości od 1.000 zł do 30.000 zł (art. 281 K.p.).

Ustawodawca przewidział jednak pewne wyjątki od tego zakazu. Dozwolona jest bowiem praca w święta w placówkach handlowych przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności. Wątpliwości dotyczyły stacji paliw i aptek. Główny Inspektorat Pracy jednak uznał, że placówki usługowe wykonujące prace konieczne ze względu na użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności mogą świadczyć swoje usługi także w święta. Zdaniem PIP zakaz nie obejmuje również cukierni, w których dodatkowo prowadzona jest sprzedaż detaliczna. I tu już nasuwa mi się pierwsze pytanie – czy sprzedaż kwiatów jest użyteczna społecznie i zaspokaja codzienne potrzeby ludności? Moim zdaniem tak, szczególnie w Dniu Matki wypadającym w tym roku akurat w święto Bożego Ciała.

Kwiaciarnia to usługi, czy handel?

Uznaje się, że do placówek handlowych można zaliczyć np. sklepy wielkopowierzchniowe (tam właśnie sprzedawane są kwiaty luzem i ewentualnie gotowe bukiety), magazyny, hurtownie. Przy czym cechą charakterystyczną tych placówek jest prowadzenie działalności handlowej, zarówno detalicznej, jak i hurtowej. Aby rzetelnie rozwikłać zagadkę należy odpowiedzieć sobie na drugie pytanie – czy kwiaciarnia to placówka handlowa czy usługowa? Czy pracownik w kwiaciarni świadczy usługi wykonywania bukietów i ich sprzedaż, czy też tylko sprzedaje kwiaty i inne artykuły. Kwiaciarnie bez wątpienia oprócz sprzedaży kwiatów oferują usługi bukieciarskie, florystyczne. Właściciel kwiaciarni może wskazać przecież, że jego działalnością są usługi i handel polegające na wykonywaniu bukietów i kompozycji oraz ich sprzedaży. Jeśli wskaże pierwszą z wymienionych działalności jako przeważającą, zgodnie z wyjaśnieniami resortu pracy, zakaz pracy w handlu nie będzie dotyczył jego firmy.

Jeszcze za mało wyjaśnień?

Gdy nie ma jasno sprecyzowanych przepisów należy pamiętać, że to przedsiębiorca w przypadku kontroli będzie musiał udowadniać swoje racje. Jeżeli jeszcze nie masz pewności – czy kwiaciarnia to działalność usługowa, czy handlowa przeczytaj informacje w artykule wyjaśniającym stosowanie preferencyjnej stawki podatku zryczałtowanego. Tam również istniał dylemat czy kwiaciarnia to handel, czy usługi i produkcja. To określenie było ważne dla ustalenia preferencyjnej stawki tego podatku. W przypadku kwiaciarni działalność gospodarcza obejmuje głównie usługi florystyczne oraz okolicznościową sprzedaż kwiatów, w tym na indywidualne zamówienie, w postaci: bukietów, kompozycji, wiązanek, wieńców.

Podsumowanie

Mając na uwadze, że kwiaciarnia to miejsce, gdzie przede wszystkim świadczy się usługi, a przy okazji sprzedaje się bukiety i kwiaty i to wszystko mieści się w kategorii działalności usługowej w zakresie handlu, to już pierwszy argument pozwalający na pracę kwiaciarni w święta. Jak do tego dodamy użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności, to wtedy kwiaciarnia bez wątpienia może świadczyć swoje usługi także w święta. Pozostają aspekty etyczny i ekonomiczny, które warto przemyśleć. Czy warto w święta otwierać kwiaciarnie i kierować do niej pracowników. Może warto w te dni po prostu odpocząć. Ale ja osobiście jestem zwolennikiem samodzielnych decyzji przedsiębiorców a nie nakazów i zakazów.

Andrzej Dąbrowski

Konsultant w biznesie florystycznym

Napisz do autora: [email protected]

Własna kwiaciarnia w 10 krokach – floraplus.pl – Świat roślin od podszewki

Zanim otworzysz własną kwiaciarnię, dowiedz się z naszego poradnika, czy to dobra droga dla Ciebie i jak sie do niej przygotować.

1. wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Jedną z podstaw sukcesu każdego nowego biznesu to fachowe przygotowanie i doświadczenie zawodowe. Moim zdaniem nie wystarczą krótkie warsztaty florystyczne czy nawet dłuższy kurs na florystę w szkole pomaturalnej (z małymi wyjątkami). Aby móc cieszyć się pracą we własnej kwiaciarni, potrzebna jest solidna wiedza. Zawodu florysty nie nauczymy się za darmo i niestety nie uda się to w kilka miesięcy.

Zanim podejmiemy poważne kroki warto zatem się zastanowić, który styl florystyczny do nas najbardziej przemawia, kto go dobrze reprezentuje ( jeżeli chcecie otworzyć własną kwiaciarnię, na pewno macie swoich ulubionych florystów), poczytać trochę o wykształceniu i odbytych szkoleniach danej osoby… i zapisać się do odpowiedniej szkoły. Na polskim rynku dostępne są programy kształcenia kilku naprawdę dobrych szkół florystycznych. Warto zauważyć, że każda z nich oferuje inny styl prac, natomiast modele kształcenia można dość łatwo dopasować do własnych potrzeb. Dobra szkoła będzie kształcić nie tylko w zakresie samego układania kwiatów, ale również ich jakości, wiedza o materiale technicznym oraz poruszania się w branży. To również kontakt z kolegami i koleżankami, a zatem szansa na wymianę inspiracji i kontakty w świecie florystycznym w przyszłości.

Druga kwestia to nasze doświadczenie zawodowe, warto- zanim zdecydujemy się na otwarcie naszej kwiaciarni- popracować minimum 2 lata w zawodzie u kogoś innego. Zdobywamy wtedy praktyczne umiejętności zawodowe, sprawdzamy, czego oczekuje od nas klient i w jaki sposób to komunikuje. Ale praca w kwiaciarni to również praktyczny sprawdzian tego, czy naprawdę chcemy prowadzić taki biznes. Bo kwiaciarnia to nie tylko same kwiaty, ale również zamówienia, faktury, pracownicy i wiele innych.

2. zasoby finansowe i organizacyjne

Ekonomia i dobra organizacja firmy stoi za każdym biznesem. Musimy posiadać środki finansowe nie tylko na otwarcie firmy, ale i musimy też pomyśleć o zabezpieczeniu na kilka pierwszych miesięcy funkcjonowania kwiaciarni, w czasie, gdy dopiero zdobywa klientów, a okoliczni mieszkańcy i przechodnie dopiero dowiadują się o istnieniu nowego punktu z kwiatami.

Ważnym elementem są dostawcy kwiatów. Musimy mieć dostęp do szerokiego wyboru świeżych kwiatów ,roślin i dodatków dostarczanych w odpowiednich ilościach i w odpowiednim czasie. Muszą to być partnerzy niezawodni, nie należy również uzależniać się tylko od jednego dostawcy. Wielu florystów na stałe współpracuje z lokalnymi dostawców kwiatów, ogrodnikami i hurtownikami, ale też z dużymi europejskimi dostawcami którzy mają w ofercie bardzo różnorodny asortyment kwiatów. Na naszym rynku działa kilka takich firm a ich minima zakupowe wcale nie są wygórowane. Taka dywersyfikacja pozwoli też wykształcić własny styl florystyczny i odróżnić się od konkurencji, która również zaopatruje się u lokalnych hurtowników.

Warto przemyśleć dołączenie własnego punktu do sieci kwiaciarni realizujących zamówienia dla klientów z innych miast (poczta kwiatowa) oraz poszukać kontaktu z kurierami, których można wynająć na godziny. Dzięki takiej usłudze, kwiaciarnia będzie mogła realizować zamówienia nawet w okresach wzmożonego popytu na kwiaty (Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki).

Dobry księgowy to podstawa każdej kwiaciarni. W dokumentach wszystko musi się zgadzać, sami często nie będziemy mieć na to czasu (ani ochoty), warto oddać te sprawy w fachowe ręce i oddać się tworzeniu dekoracji dla klientów.

3. klienci docelowi

W biznesie jest tak, że jak adresujemy nasz produkt do wszystkich to tak naprawdę nie adresujemy go do nikogo. Ten punkt jest ściśle powiązany z punktem lokalizacją naszej kwiaciarni (kolejny punkt na naszej liście).

Jeżeli lokalizacja naszej kwiaciarni to centrum miasta, gdzie przeważają biura i urzędy oraz szkoły i uczelnie, nasza oferta powinna być skierowana głównie do klienta biznesowego. Natomiast kwiaciarnia zlokalizowana na osiedlu mieszkaniowym powinna dysponować ofertą najbardziej różnorodną, ale powinniśmy ja adresować do klientów w wieku 16-60 lat. Lokalizacja przy cmentarzu to orientacja na florystykę funeralną, a w pobliżu kościoła daje możliwości na ozdoby związane tematycznie ze ślubem czy innymi sakramentami, jak komunia święta, czy chrzciny.

Wbrew pozorom głównymi klientami kwiaciarni są kobiety: to one kupują różne drobiazgi, kwiaty do domu, różnego rodzaju kompozycje czy rośliny na balkon i taras. To kobiety zazwyczaj decydują o dekoracji mieszkania czy domu. Mężczyźni kupują głownie bukiety okolicznościowe i rośliny doniczkowe. Generalnie zaczynając pracę w kwiaciarni warto postawić na klienta wymagającego, który dobrze obsłużony zapewni byt naszemu biznesowi. Klient stawiający na jakość i lubiący indywidualną obsługę zapamięta nasz adres i chętnie do nas wróci.

4. asortyment

Ten punkt również bezpośrednio łączy się z poprzednim i kolejnym. Warto rozejrzeć się, co oferują inne kwiaciarnie w pobliżu i zaoferować coś, czego nie ma konkurencja. Na pewni warto mocno postawić na piękne bukiety i florystykę okolicznościową- to podstawa tego biznesu. Ale asortyment można poszerzyć o ciekawe odmiany roślin doniczkowych, rabatowych i balkonowych.

Nie zawsze warto stawiać na florystykę ślubną. W tym sektorze panuje największa konkurencja i nowej firmie będzie trudno się przebić. Jeżeli masz chęć na pracę właśnie przy tej gałęzi biznesu, warto raczej nawiązać kontakt z pracowniami florystycznymi i dekoratorami. Jest też wiele specjalistycznych firm na rynku, które całościowo zajmują się organizacją ślubów.

W kwiaciarni dominować muszą żywe kwiaty cięte i rośliny, ziemia, nawozy, doniczki bukiety i kompozycje. Reszta może być tylko dodatkiem. Postawmy zatem na ciekawe kwiaty w szerokim wyborze i ciekawe dodatki, na rośliny, których nie ma w marketach i na bazarach, zaoferujmy ciekawe doniczki i osłonki do nich a przede wszystkim doradztwo w pielęgnacji roślin.

5. lokalizacja

Sprawdzamy okolicę, w której chcemy otworzyć naszą kwiaciarnie (patrz punkt 3.). Wybierając lokalizację bierzmy pod uwagę klientów, których chcemy pozyskać: biznesowych czy indywidualnych, sprawdźmy jakie firmy i biura są w najbliższej okolicy, ale również…ile innych kwiaciarni znajduje się na danym obszarze.

Warto zdecydować się na miejsce, obok markowych albo ciekawych sklepów, które przyciągają klientów. Usługi działają w podobny sposób: modna restauracja, salon fryzjerski lub kosmetyczny, sklep z markowymi alkoholami zapewni odpowiedni przepływ przechodniów przed naszą kwiaciarnią. Ale nawet gdy okolica sprzyja pieszym, usiądźmy w pobliżu wytypowanego lokalu i- jeszcze przed podpisaniem umowy- w różnych porach dnia policzmy, ile osób tamtędy przechodzi. Powtórzmy ten test w różne dni tygodnia.

Dobry dojazd parking dla klientów to podstawa, ważne jest też miejsce na zewnętrzną ekspozycję, która jak przyciągnie wzrok klienta. Czasami lokal, który nam się wydaje idealny ma złą lokalizację. Nawet jeżeli jest nawet położony przy bardzo ruchliwej, głównej ulicy, ale bez możliwości zaparkowania, może okazać się mniej atrakcyjny dla naszych klientów, a zatem i dla nas.

Centrum lub galeria handlowa to dobry pomysł, ale również pod warunkiem ciekawych sąsiadów. Wadą galerii jest relatywnie wysoki czynsz oraz zobowiązanie na wiele lat i nie zawsze naprawdę dobra lokalizacja wewnątrz samego centrum. Takie lokalizacje sprawdzają się lepiej w wypadku sieci kwiaciarni i większego bufora finansowego właściciela punktu.

6. lokal

Tutaj zdecydowanie liczy się ustawność lokalu czyli jego kształt. Generalnie bardziej wygodne są przestrzenie zbliżone do kwadratu niż prostokąta, bo są bardziej ustawne. Ale jeżeli dłuższy bok idzie wzdłuż budynku, daje nam to większe możliwości ekspozycyjne. Unikajmy długich i wąskich lokali, są ciemne i mało przyjazne. Ekspozycja lokalu również ma znaczenie: na kwiaciarnię najlepiej nadają się lokale z dostępem do sporej ilości naturalnego światła z szerokimi dużymi witrynami, ale unikajmy południowej ekspozycji. Choć i tak łatwiej lokal zacienić w wypadku zbyt intensywnego naświetlenia niż sztucznie doświetlać przez większość dnia. Naturalne światło jest naszym sprzymierzeńcem i fajnie eksponuje nasze rośliny i kwiaty. Warto pomyśleć o dobrym sztucznym oświetleniu kwiaciarni, które będzie potrzebne jesienią i zimą oraz w pochmurne dni.

7. lokalna konkurencja

Jeden z podstawowych punktów, który bezpośrednio wpłynie na powodzenie naszego biznesu florystycznego. Nie startujmy w miejscu, w którym już jest bardzo dużo kwiaciarni, chyba że są one marnej jakości, a my mamy naprawdę dobry pomysł na wyróżnienie się na tle konkurencji. Konkurowanie niską ceną nie ma sensu, zawsze znajdzie się ktoś tańszy, a my nie chcemy się zastanawiać nad debetem pod koniec miesiąca, tylko nad dalszym rozwojem własnej firmy (i własnym). Dumping cenowy to prosta droga do przegranej.

Sprawdźmy jakiej jakości produkty i usługi oferuje nasza konkurencja oraz w jakich godzinach pracują inne kwiaciarnie. Przeczytajmy komentarze klientów na mediach społecznościowych, popytajmy w okolicy o opinie na temat prac konkurencji. Pozwoli nam się to również zorientować, w jaki sposób możemy się odróżnić od innych.

8. nasz wyróżnik

Na tle konkurencji warto wyróżniać się szerokim asortymentem kwiatów, oferujmy szeroki wybór gatunkowy kwiatów ciętych, zadbajmy szczególnie o mniej popularne gatunki w wielu odmianach zaoferujmy wiele ciekawych roślinnych dodatków i naturalnych dekoracji. Zaoferujmy botaniczne wielogatunkowe bukiety w różnych stylach, nowoczesną florystykę funeralną i okolicznościową. Postawmy na żywe rośliny, kwiaty i dodatki. Zaoferujmy naszym klientom ciekawe pojemniki i doniczki, nasadzenia w szkle i ciekawe flower boxy.

Od wiosny do jesieni na zewnątrz kwiaciarni w ciekawej ekspozycji oferujmy rośliny rabatowe i balkonowe i fajne gatunki traw i małych krzewów które poradzą sobie na balkonie i tarasie. Zioła w zestawach, truskawki i poziomki w wiszących doniczkach, sadzonki koktajlowych pomidorów czy papryki do uprawy na balkonie. Zaoferujmy możliwość zamówienia i dostawy roślin do domu klienta. Często problemem dla starszych klientów jest zaniesienie roślin balkonowych i ziemi do mieszkania. Zapracowani klienci docenią dostawę kwiatów, roślin i podłoża na zamówienie telefoniczne do ich domu. Poczta kwiatowa to teraz standard, ale promujecie swoją markę a nie reklamowane poczty. Proces będzie dłuższy, ale kwiaciarnia lepiej na tym wyjdzie. I dostosujcie godziny pracy kwiaciarni do potrzeb Waszych klientów a nie odwrotnie.

9. kadra w kwiaciarni

Jeżeli kwiaciarnia nie jest duża, warto pracować samemu i stopniowo interesować się zwiększaniem kadry. Zaczynając musimy znać zasady kompozycji, wiedzieć wiele o kwiatach, które oferujemy, znać metody kondycjonowania kwiatów i zasady ich przechowywania, ale przede wszystkim mieć do tego talent i pasję.

Powinniśmy znać wymagania kwiatów i roślin na których pracujemy wiedzieć o wymaganiach i pielęgnacji oferowanych roślin doniczkowych. Tej wiedzy od nas wymagają teraz klienci Nie każda osoba pracująca w kwiaciarni jest florystą

Nic nie zastąpi wiedzy i doświadczenia zawodowego , na początek czeka nas wiele zarwanych nocy ale pracując samemu łatwiej akumulować kapitał.

Pamiętajmy jednak prowadząc kwiaciarnie samodzielnie często florystyka to tylko 40% naszej pracy reszta to:

przygotowanie materiału ,wymiana wody sprzątanie rachunki ,dostawy telefony ,@ nocne podróże po kwiaty Czasem ciężka fizyczna praca.

Pracownicy

Decydując się na zatrudnienie pracownika musimy mieć pewność że na siebie zarobi. Zakładając, że pełen etat to przy płacy minimalnej wypłata na rękę na poziomie 2500pln, to całkowity koszt pracownika wynosi ponad 4000pln. Oznacza to, że by pracownik „się zwrócił” musi wygenerować dodatkowy przychód w wysokości co najmniej 8000pln. Zatrudniajmy tylko zawodowców z wiedzą i doświadczeniem, takie osoby więcej kosztują, ale i wniosą większa wartość dodaną dla renomy naszej kwiaciarni. Pracownik musi wiedzieć że szef również ma pojęcie o florystyce. Niemniej wciąż doradzam samodzielną obsługiwać kluczowych klientów, tak samo jak samodzielnie przyjmować kluczowe zlecenia. Pracownik zawsze inaczej będzie patrzył na klientów, bo dla niego nie ma znaczenia, czy klient powróci, bo i tak dostanie swoją pensję, ale dla nas powrót klienta oznacza trwanie w biznesie.

Warto również inwestować w szkolenia pracowników oraz wyjazdy na pokazy i warsztaty (w wypadku drogich szkoleń można zawrzeć z pracownikiem umowę lojalnościową), by doskonalić umiejętności. Inwestycja w szkolenia zwyczajowo oznacza też większe przywiązanie pracownika do kwiaciarni, ponieważ widzi, że właścicielowi zależy na jego rozwoju.

10. reklama i promocja

Podstawą jest własna ciekawa strona internetowa. Niewielu z nas wie że wyszukiwarki internetowe wyżej pozycjonują strony internetowe niż profile na mediach społecznościowych. Stronę internetową możemy zbudować według własnego uznania, a profile firmy na kontach społecznościowych traktujmy raczej jako wspomagające. Reklama w mediach społecznościowych jest teraz kluczowa, dzięki odpowiedniemu sprofilowaniu odbiorcy szybko dotrzemy do potencjalnych klientów w naszej okolicy. Ale aby kampania była skuteczna, nasze wcześniejsze posty oraz właśnie wizytówka w postaci strony www muszą być dobrze przemyślane, oraz uzupełniane na bieżąco. Postów nie powinno być zbyt wiele: wystarczą dobre zdjęcia kompozycji 3 razy w tygodniu, co dla pracującej kwiaciarni nie powinno być wielkim wyzwaniem florystycznym.

Życzę Wam sukcesów przy zakładaniu i prowadzeniu własnej kwiaciarni.

Michał Bursig- mistrz florystyki, redaktor portalu Floraplus.pl od 30 lat nieprzerwanie prowadzi własną kwiaciarnię Pod Zegarem w Kielcach.

키워드에 대한 정보 praca w kwiaciarni podstawy

다음은 Bing에서 praca w kwiaciarni podstawy 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  카톡 단톡방 강퇴 | [카톡팁] 카톡단체방에서 멤버추방하는 방법 답을 믿으세요
See also  식사 메뉴 정하기 | 한국인이 좋아하는 음식 Top 100 | 반 이상은 다 먹어봤을 걸? | 세상의 모든 Top100 147 개의 자세한 답변

See also  사도 행전 5 장 1 11 절 | 사도행전 5:1-11 | 어찌하여 성령을 속이려 하느냐? | 유기성목사 1156 투표 이 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 PRACA W KWIACIARNI, JAK ZOSTAĆ FLORYSTĄ? | DO ROBOTY

  • do roboty
  • kwiaciarnia
  • dzień kobiet
  • kwiaty
  • róże
  • hala kwiatowa
  • giełda kwiatowa
  • praca w kwiaciarni
  • jakie kwiaty kupić
  • jakie kwiaty na dzień kobiet
  • kolor rózy
  • siedem czerwonych róż
  • florysta
  • jak zostać florystą
  • praca florysty
  • jakie kwiaty
  • skąd wziąć kwiaty

PRACA #W #KWIACIARNI, #JAK #ZOSTAĆ #FLORYSTĄ? #| #DO #ROBOTY


YouTube에서 praca w kwiaciarni podstawy 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 PRACA W KWIACIARNI, JAK ZOSTAĆ FLORYSTĄ? | DO ROBOTY | praca w kwiaciarni podstawy, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment