Przykladowy Plan Rozwoju Osobistego | Jak Napisać Plan Rozwoju 최근 답변 5개

당신은 주제를 찾고 있습니까 “przykladowy plan rozwoju osobistego – Jak napisać plan rozwoju“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 JOLANTA WASILEWSKA 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,967회 및 좋아요 25개 개의 좋아요가 있습니다.

przykladowy plan rozwoju osobistego 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak napisać plan rozwoju – przykladowy plan rozwoju osobistego 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

W filmie omawiam najważniejsze terminy związane ze złożeniem planu rozwoju zawodowego oraz zwracam uwagę na specyfikę stażu na kolejne stopnie awansu, która powinna zostać uwzględniona w planie rozwoju

przykladowy plan rozwoju osobistego 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Plan rozwoju osobistego – jak go stworzyć?

Dowiedz się dlaczego potrzebujesz planu rozwoju osobistego i jag go stworzyć? O naszej karierze i rozwoju osobistym myślimy jako o jednym …

+ 여기에 더 보기

Source: www.projektprzywodztwo.com

Date Published: 8/11/2021

View: 7155

Przykładowy plan rozwoju osobistego. Jak napisać?

Kreator ➤ Przykładowy plan rozwoju osobistego. Zaplanuj swój rozwój i zbadaj podstawowe obszary swoich możliwości✔️✔️ Czytaj teraz!

+ 더 읽기

Source: www.kreator-szkolenia.pl

Date Published: 6/22/2021

View: 7527

Czym jest indywidualny plan rozwoju i jak go napisać?

Osobisty plan rozwoju może również zawierać mniej lub bardziej szczegółowe priorytety dotyczące kariery … Przykładowy szablon: Indywualny plan rozwoju.

+ 여기에 자세히 보기

Source: przewodnikduchowy.pl

Date Published: 2/14/2021

View: 2891

Przykładowy plan rozwoju osobistego

Zdobądź świetny darmowy przykładowy szablon planu rozwoju osobistego, którego możesz użyć jako przykładu własnego planu rozwoju.

+ 여기에 더 보기

Source: thepdcafe.com

Date Published: 6/6/2021

View: 4182

Plan rozwoju osobistego-skonwertowany – StuDocu

indywualny plan rozwoju osobistego. wybrany obszar korekta płci. od dziecka czuję się mężczyzną uwięzionym ciele kobiety. odkąd pamiętam interesuje mnie.

+ 더 읽기

Source: www.studocu.com

Date Published: 5/25/2022

View: 3044

Plan rozwoju osobistego – wzór planowania! | JakSieRozwijac.pl

Planowanie sprawia, że osiągamy więcej. Poznaj pomysł na indywualny plan rozwoju osobistego, wzór planowania. I czego unikać planując rozwój? Sprawdź!

+ 여기에 표시

Source: jaksierozwijac.pl

Date Published: 10/15/2022

View: 8184

Plan rozwoju pracownika – co to jest i jak go napisać …

Jak powinien wyglądać przykładowy plan rozwoju pracownika i obszary do rozwoju pracownika? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy indywualny plan …

+ 여기에 더 보기

Source: www.gowork.pl

Date Published: 12/26/2021

View: 2866

przykładowy indywidualny plan rozwoju zawodowego (imię i …

PRZYKŁADOWY. INDYWIDUALNY PLAN … Umożliwienie uczniom wszechstronnego rozwoju osobowego, by mogli osiągać pozytywne … Data zatwierdzenia planu rozwoju .

+ 여기에 보기

Source: www.profesor.pl

Date Published: 1/21/2022

View: 2382

Trzy kroki do sukcesu, czyli Twój osobisty plan rozwoju.

Dobry plan to bezapelacyjnie najważniejsza część tego zadania. Tak, słyszałeś to zapewne wielokrotnie, ale czy go przygotowałeś?

+ 여기에 보기

Source: pl.linkedin.com

Date Published: 5/27/2021

View: 4827

주제와 관련된 이미지 przykladowy plan rozwoju osobistego

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak napisać plan rozwoju. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak napisać plan rozwoju
Jak napisać plan rozwoju

주제에 대한 기사 평가 przykladowy plan rozwoju osobistego

  • Author: JOLANTA WASILEWSKA
  • Views: 조회수 1,967회
  • Likes: 좋아요 25개
  • Date Published: 2020. 8. 9.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=zljM0O3OiQA

jak go stworzyć? — Projekt przywództwo

Plan rozwoju osobistego – cztery główne obszary

Przy opracowywaniu Planu Rozwoju Osobistego należy skupić się na następujących czterech ważnych obszarach:

Do jakich celów zmierzasz?

Bez wyobrażenia sobie, do jakich celów zmierzasz, trudno jest zaproponować plan strategiczny dotyczący tego, jaki kierunek należy obrać, aby je osiągnąć. Ten początkowy etap wymaga pewnego stopnia szczerej samoanalizy. Jaką wizję masz na przyszłość? Jakie cele byłyby istotne dla twojej kariery zawodowej? Ustal priorytety tych celów i pamiętaj o rozróżnieniu między celami krótko-, średnio- i długoterminowymi. Weź pod uwagę swoją obecną sytuację

Kiedy masz już jasne wyobrażenie o tym, gdzie chciałbyś być, następnym krokiem jest określenie, gdzie jesteś.

Pytania takie jak: jakie posiadasz kompetencje, które grają na twoich mocnych stronach, umiejętności, które musisz rozwinąć w wybranej dziedzinie, jakie są dostępne zasoby, które pozwolą ci rozwinąć te umiejętności i jakie są zagrożenia, które mogą utrudnić ci osiągnięcie celów końcowych, są dobrym miejscem, od którego możesz zacząć strategizować.

Konkretny plan działania

Jakie działania musisz podjąć, aby zrealizować swoje cele? Jakie zasoby są dla Ciebie dostępne i czego potrzebowałbyś, aby zająć się obszarami słabości? Na przykład, czy potrzebowaliby Państwo środków finansowych na sfinansowanie dalszych niezależnych, specyficznych dla branży szkoleń lub ile czasu zajęłoby szkolenie w miejscu pracy? Twój plan działania powinien być skoncentrowany na rozsądnych ramach czasowych, z uwzględnieniem czasu, jaki zajmie osiągnięcie każdego z celów.

Przegląd postępów

Czasami nawet najlepiej ułożone plany nie zawsze idą zgodnie z planem. Bez wątpienia plan jest niewiarygodnie użytecznym narzędziem w wyznaczaniu pomyślnej przyszłości, jednak aby utrzymać koncentrację na tym, co chcesz osiągnąć i jakie kroki musisz podjąć, aby osiągnąć wyższy poziom kariery, konieczne jest jego ciągłe przeglądanie, zastanawianie się i aktualizowanie.

Sukcesy w karierze zawodowej rozpoczynają się dzięki starannie opracowanemu planowi i proaktywnemu podejściu. Bez jasnej ścieżki, którą należy podążać, łatwiej jest się rozproszyć i stracić koncentrację na swoich celach. To właśnie tutaj Plan Rozwoju Osobistego oferuje strukturę i zarządzanie rozwojem Twojej kariery.

Jim Rohn, ekspert ds. rozwoju osobistego, powiedział: “Kiedy patrzysz na ludzi sukcesu, prawie zawsze odkryjesz plan stojący za ich sukcesem. To podstawa sukcesu”. Nie mogę się z tym bardziej zgodzić.

Jak zbudować swój plan rozwoju osobistego?

Proces tworzenia planu może zająć dużo czasu. Jest to całkowicie normalne i nie należy się spieszyć. Dobrym pomysłem jest jednak wyznaczenie terminu w głowie. W końcu zadania są rodzajem płynu – zajmują tyle samo miejsca, ile im dajesz.

Krok 1: Zwizualizuj miejsce docelowe

Musisz zacząć od końca. Aby zbudować swój osobisty plan rozwoju, spójrz na to, co jest po drugiej stronie. Pomyśl o swoim przyszłym życiu. Wybierz ramy czasowe, które mają dla Ciebie sens – jeśli nadal masz 20 lat, wystarczy spojrzeć za 3 lub 5 lat. Im starszy jesteś, tym dłuższy może być okres planowania.

Teraz wyobraź sobie swoje życie za, powiedzmy, 3 lata i przejdź przez wyimaginowany dzień:

Jaka jest pierwsza myśl, która przechodzi przez twój umysł rano?

Jaki jest powód, dla którego wstajesz z łóżka?

Jak wygląda struktura dnia?

Jakie jest Twoje miejsce pracy? Co tam robisz?

Ile czasu spędzasz z przyjaciółmi i rodziną?

Co sprawia, że czujesz się spełniony pod koniec dnia?

Co daje Ci energię do parcia do przodu, a co ją drenuje?

Teraz cofnij się o jeden krok i dokonaj przeglądu. Jakie są obszary, które sprawią, że poczujesz się dobrze? To pomoże Ci określić Twoje wartości. Mapuj je – możesz użyć wszystkiego, od aplikacji do robienia notatek po pustą kartkę papieru, od prostej listy po fantazyjną tablicę wizualną. Najlepszym sposobem na to jest użycie mapy umysłu z kilkoma głównymi węzłami dla każdego z obszarów w Twoim życiu.

Niektórzy ludzie wolą zachować to maksymalnie przejrzyste, z 2-3 węzłami dla dziedzin zawodowych, osobistych i społecznych. Inni wolą więcej szczegółów – amerykański bloger Michael Hyatt używa 10 domen życiowych:

Intelektualna

Emocjonalne

Fizyczna

Duchowa

Małżeńska

Rodzicielska

Społeczna

Finansowa

Zawodowa (związany z karierą i zawodowy)

Hobby (zainteresowania i zainteresowania)

Krok 2 Zarysuj swoje mocne strony i obszary wymagające poprawy.

“Włożyłeś szpilkę w miejsce na mapie, do którego chcesz się udać” – teraz zobaczmy, jakie są środki, aby iść naprzód.

Po pierwsze, zastanów się nad tym, masz zamiar osiągnąć – jakie są mocne strony i umiejętności, które są już istotne dla Twoich marzeń? Być może chcesz przenieść się na nowe pole pracy – wtedy Twoje naturalne umiejętności tworzenia sieci kontaktów pomogą Ci szybciej poznać branżę.

Następnie zrób listę umiejętności potrzebnych do rozwoju i projektów, nad którymi możesz zacząć pracować, aby zbliżyć się do swoich celów. Pomyśl o ludziach, z którymi możesz się skontaktować i którzy mogą Ci pomóc po drodze. W tym momencie nie musisz być zbyt konkretny – pomyśl o tym jak o burzy mózgów.

Po utworzeniu długiej listy, spójrz na różne punkty i pogrupuj je razem, aby utworzyć klastry. Możesz użyć formatu, który jest dobrze znany dla większości studentów biznesu – analizy SWOT. Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia o nim jako narzędziu do oceny organizacji, jest on równie przydatny do oceny Twojego rozwoju.

Plan Rozwoju Osobistego, Jak Napisać Dobry plan?

Dwudziesty pierwszy wiek to czas, w którym do osiągnięcia sukcesu zawodowego konieczne jest posiadanie odpowiedniego planu na najbliższe lata. Oczywiście, oprócz dobrych kwalifikacji oraz doświadczenia. Plan rozwoju osobistego jest, póki co, stosowany głównie w dużych przedsiębiorstwach usługowych, w tym np. w marketingu, finansach oraz usługach konsultingowych.

Przykładowy plan rozwoju osobistego — zasada tworzenia

Podstawy plan działania zbliża nas do osiągnięcia sukcesu. Niezależnie od tego, czy mowa jest o karierze etatowej, czy też dotyczy to np. prowadzenia biznesu lub pracy naukowej. Najważniejsze to dążenie do wcześniej założonych celów. W związku z tym konieczne jest, by indywidualny plan rozwoju osobistego określał cele krótkoterminowe oraz długoterminowe pracownika. Dzięki temu pracownik będzie wiedział, jakie działania należy podjąć w celu osiągnięcia założonych targetów, zaś pracodawca pozna motywacje i plany osoby zatrudnionej.

Zaleca się, by cele, które zakłada plan rozwoju osobistego, były opracowane zgodnie z zasadą SMART. W związku z tym muszą one być:

skonkretyzowane – jednoznaczne, zrozumiałe,

mierzalne – wyrażone za pomocą liczb lub konkretnych efektów (np. osiągnięcie znajomości języka obcego na poziomie B2),

osiągalne – osiągnięcie celu powinno leżeć w zasięgu możliwości pracownika i uwzględniać jego obecne możliwości,

istotne – realizacja celu powinna znacząco wpłynąć na pozycję zawodową,

ściśle określone w czasie – niezbędne jest wskazane czasu, w jakim ma zostać zrealizowany cel.

Plan rozwoju osobistego – czy jest ważny dla przełożonego?

Choć może wydawać się inaczej, to w rzeczywistości indywidualny plan rozwoju zawodowego jest wykorzystywany także przez przełożonych. Jest to praktyka często stosowana w dużych przedsiębiorstwach. Taka specyfika organizacji sprawia, że kadra menedżerska nie jest w stanie poznać, podczas codziennej pracy, oczekiwań i celów wszystkich swoich pracowników. W związku z tym organizuje się – np. co kwartał lub w rocznych odstępach – ewaluację (ocenę) pracowniczą jako konkretny plan działania na rozwiązanie tego problemu. Jednym z jej elementów jest badanie członka zespołu pod kątem tego, czy realizuje on swój osobisty plan rozwoju.

To jeszcze nie wszystko. Coraz większą popularnością cieszą się tzw. szkolenia coachingowe. Odpowiednio poprowadzone warsztaty w tym obszarze pozwalają pracownikom w wytyczeniu ścieżek ich rozwoju, dzięki czemu mogą precyzyjniej określić swój indywidualny plan rozwoju. Treningi w tym obszarze umożliwiają stworzenie takiego planu, który uwzględni obszary rozwojowe pracowników. Takie działanie pozwala nie tylko dowiedzieć się więcej na temat kadry, ale także poprawia ich motywację. Zatrudnieni widzą bowiem, że w interesie kadry menedżerskiej jest dbanie o rozwój członków zespołu, a co za tym idzie realizację każdego indywidualnego planu rozwoju osobistego.

Plan rozwoju osobistego – przykłady informacji, jakie powinny się w nim znaleźć

Nie istnieje uniwersalny wzór na osobisty plan rozwoju. Generalnie jednak przyjmuje się, że dokument ten powinien zawierać między innymi takie informacje jak:

określenie celów zawodowych. Ważne jest nie tylko ich wskazanie, ale także argumentacja, dlaczego właśnie te targety są istotne dla autora, który taki indywidualny plan rozwoju tworzy,

jakie korzyści przyniesie pracodawcy osiągnięcie celów wytyczonych przez pracownika,

wskazanie, czy pracodawca jest w stanie pomóc pracownikowi w osiągnięciu celów rozwojowych, a jeśli tak – w jaki sposób można to zrobić (np. poprzez dofinansowanie szkolenia zawodowego, zakup czasopism branżowych czy warsztaty mentoringowe),

atuty oraz słabości pracownika. Jeśli chodzi o słabości (ograniczenia), konieczne jest także wskazanie sposobów na radzenie sobie z własnymi problemami.

Podsumowanie

Indywidualny plan rozwoju pracowniczego to ważne narzędzie, które pokazuje zatrudnionemu, w jakim kierunku należy podejmować działania, by osiągnąć sukces zawodowy. Jednocześnie, trzeba mieć się na baczności! Nierzadko okazuje się bowiem, że napisanie planu rozwoju osobistego jest pierwszym – a zarazem ostatnim – działaniem. Słomiany zapał nie wystarczy, a do osiągnięcia sukcesu konieczna jest systematyczna praca.

W celu dalszego rozwoju zapraszamy na szkolenia coachingowe.

W sprawie szkoleń zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą tel. kom. + 48 503 129 393

Kreator

Czym jest indywidualny plan rozwoju i jak go napisać?

Strona Główna › Rozwój osobisty › Czym jest indywidualny plan rozwoju i jak go napisać?

Czym jest indywidualny plan rozwoju i jak go napisać?

Stan posiadania a szczęście | Fot. Enrique Meseguer

Indywidualny plan rozwoju (ang. PDP, czyli personal development plan) jest procesem tworzenia planu działania w oparciu o świadomość, wartości, refleksje, cele własnego rozwoju w kontekście kariery zawodowej, edukacji, relacji międzyludzkich lub osobistego samodoskonalenia.

PDP zawiera zwykle oświadczenie o swoich aspiracjach, mocnych stronach i zaletach, posiadanych kompetencjach, dotychczasowej edukacji i przebytych szkoleniach. Poza tym znajdują się tutaj także etapy ukazujące, w jaki sposób plan ma zostać zrealizowany.

Osobisty plan rozwoju może również zawierać mniej lub bardziej szczegółowe priorytety dotyczące kariery czy ogólnie pojętego stylu życia. Nie może tutaj zabraknąć rozsądnej analizy szans i zagrożeń oraz planów alternatywnych (Plan B) czy życiorysu (CV).

Indywidualny plan rozwoju

W szkolnictwie wyższym indywidualne plany rozwoju obejmują zazwyczaj portfolio, które zawiera listę posiadanych umiejętności wykształconych w określonym przedziale czasowym. Wykorzystanie PDP w edukacji może pomagać w tworzeniu własnej ścieżki rozwoju, co jest szczególnie ważne dla osób wybitnie uzdolnionych. Dzięki temu już od najmłodszych lat człowiek może skuteczniej zarządzać swoimi “wewnętrznymi” zasobami.

Zdarza się (szczególnie na Zachodzie), że PDP jest jednym z elementów procesu rekrutacji nowych pracowników czy też szkoleń związanych z rozwojem kariery zawodowej. Jednym z popularnych pytań zadawanych podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest: “Gdzie widzi siebie Pan/Pani za pięć lat?” Osoba, która nie ma przygotowanego chociażby w zarysie własnego planu rozwoju, może mieć trudności z udzieleniem odpowiedzi.

Choć indywidualny plan rozwoju jest zazwyczaj stosowany w firmach, można go z powodzeniem wykorzystać w życiu osobistym. Ułatwi ogólnie pojęty proces samodoskonalenia oraz rozwoju duchowego.

Planowanie rozwoju osobistego to proces, na który składa się przede wszystkim:

ustalanie celów i zadań – co pragniesz osiągnąć w ujęciu krótkoterminowym lub długoterminowym;

ocena bieżącej sytuacji życiowej;

identyfikacja potrzeb w zakresie umiejętności, wiedzy lub kompetencji;

wybór odpowiednich działań rozwojowych w celu zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czy indywidualny plan rozwoju jest potrzebny?

Wybrałeś się kiedykolwiek w podróż (np. na wakacje) bez wcześniejszego planowania? Zawsze jest potrzebny choćby minimalny plan. Bez niego trudno o dobre wykorzystanie czasu. Nie jest łatwo w pełni cieszyć się podróżą, jeśli ciągle trzeba myśleć o tym, gdzie spać, co i gdzie jeść, jakie miejsca zwiedzić. Wszystko jest prostsze, jeśli wcześniej poświęcimy czas na zaplanowanie podróży.

To samo dotyczy rozwoju osobistego.

Wielu ludzi żyje z dnia na dzień – bez planowania. A potem dziwią się, że ogarnia ich frustracja i strach przed kompletnie nieznaną przyszłością. Oni po prostu nie wiedzą, dokąd zmierzają. Życie wydaje im się trudne, niebezpieczne, a czasami wręcz pozbawione sensu.

Dlatego ważne jest, aby przygotować plan.

Jim Rohn powiedział: To fascynujące, że większość ludzi swoje wakacje planuje z większym zaangażowaniem niż swoje życie. Być może dlatego ucieczka wydaje się łatwiejsza niż wprowadzanie zmian.

Jim ma rację. Jeśli nie planujesz i nie myślisz o swoim życiu z wyprzedzeniem, możesz łatwo się rozczarować.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz się zagubiony w życiu, wystarczy zajrzeć do swojego planu i przypomnieć sobie, dokąd chcesz dojść. Indywidualny plan rozwoju jest twoim drogowskazem na całe życie! Przez planowe rozwijanie swojej przyszłości możesz uzyskać lepsze poczucie samokontroli i podejmować trafniejsze decyzje.

Dobre przygotowanie zmniejsza ryzyko doświadczenia złych rzeczy w podróży. Tak samo jest z indywidualnym planem rozwoju – zwiększa on możliwości i ogranicza niebezpieczeństwa. Dzięki temu twoje życie będzie “szło” w dobrym kierunku.

Jak napisać plan rozwoju osobistego?

Proces budowania indywidualnego planu rozwoju może zająć dużo czasu. Jest to całkowicie normalne i nie należy się spieszyć. Nie zaszkodzi jednak ustalenie jakiegoś rozsądnego terminu. W końcu nie chodzi o to, by spędzić resztę życia na planowaniu. Chodzi o zrealizowanie przygotowanego planu.

Oto trzy kroki tworzenia planu rozwoju osobistego:

Krok 1: Wizja

Aby zbudować swój osobisty plan rozwoju, najpierw pomyśl o swojej przyszłości. Wybierz przedział czasowy, który ma dla ciebie sens – najlepiej skupić się na okresie 3-5 lat.

Oczywiście możesz opracować plan na dłuższy okres, ale to będzie o wiele trudniejsze. Ograniczenie się do niewielkiego przedziału czasu ułatwi wprowadzanie ewentualnych korekt.

Teraz wyobraź sobie, jak będzie wyglądać twoje życie, powiedzmy, za 3 lata. Co sprawia, że czujesz się spełniony i szczęśliwy? Jakie wartości są dla ciebie najważniejsze? Co napełnia cię pozytywną energią, a co męczy?

Następnie cofnij się do obecnego życia i zastanów, co należy zrobić, by dotrzeć do wyobrażonej sobie przyszłości. Zaplanuj kolejne zadania.

Możesz używać różnych narzędzi – od zwyczajnej kartki papieru po zaawansowane programy do robienia notatek. Ja używam starego, dobrego arkusza kalkulacyjnego.

By twój indywidualny plan rozwoju był możliwie najpełniejszy, podziel swoje cele na dziedziny życia, w których chcesz się realizować. Dzięki temu niczego nie pominiesz. W moim przypadku wygląda to następująco:

Sfera intelektualna – czyli to, czego chcesz się nauczyć (możesz wypisać tutaj książki, które pragniesz przeczytać).

Sfera emocjonalna – dotyczy związków międzyludzkich, a szczególnie miłości i rodziny.

Sfera duchowa – cele duchowe.

Sfera fizyczna – zdrowie, kondycja fizyczna, uprawianie sportów etc.

Sfera społeczna – twoja ogólna pozycja społeczna oraz interakcje z najbliższym otoczeniem, np. przyjaciółmi.

Sfera finansowa – pieniądze są bardzo ważnym elementem codziennego życia i nie powinieneś ich pomijać.

Sfera zawodowa – tutaj chodzi oczywiście o rozwój kariery zawodowej.

Sfera hobbystyczna – dotyczy wszelkich zainteresowań, jakie posiadasz.

Możesz tę listę dowolnie skracać lub wydłużać. Cokolwiek jest dla ciebie ważne, powinno się tutaj znaleźć. Jeśli uważasz, że – dla przykładu – istotne są dla ciebie podróże, umieść je tutaj. Dla mnie nie mają wielkiego znaczenia, więc nie zostały ujęte w moim planie rozwoju. Jednak każdy człowiek jest inny i wybiera różne rzeczy.

Po utworzeniu listy kluczowych obszarów swojego życia, dołącz do nich listę zadań, które chcesz wykonać, by odnieść w tych sferach sukces. Rezultat końcowy pozwoli ci zrozumieć, na jakich obszarach powinieneś się najbardziej skupić.

Krok 2: Mocne i słabe strony

Wiedząc, co chcesz osiągnąć, powinieneś też ustalić, jakimi dysponujesz możliwościami i umiejętnościami. Są one niezbędne, by posuwać się naprzód.

Najpierw zastanów się, jakie są twoje mocne i słabe strony. W czym jesteś dobry, a co wymaga jeszcze nauki? Co pomaga ci w rozwoju, a co przeszkadza? Co lubisz robić, a czego nie cierpisz? Zrób też listę posiadanych umiejętności oraz tych, które dopiero będzie trzeba zdobyć.

Zaznaczam, że musisz być ze sobą szczery, jeśli chcesz osiągnąć prawdziwy sukces. Oszukiwanie siebie prowadzi donikąd.

W tym miejscu możesz użyć znanej metody, jaką jest analiza SWOT. Powszechnie stosuje się ją w biznesie, ale przydaje się również podczas tworzenia indywidualnego planu rozwoju. Pomyśl o sobie jak o firmie, którą chcesz rozbudować. To niesamowity sposób na ocenę własnej osobowości.

Nie będę się tutaj rozpisywał o SWOT. Informacje na ten temat bez problemu znajdziesz w Google. Wystarczy kilka chwil i zdobędziesz wystarczającą ilość informacji.

Krok 3: Zaplanowanie zadań do wykonania

Po ustaleniu ogólnego kierunku przychodzi czas na szczegóły. Kluczem do sukcesu jest tutaj sporządzenie listy konkretnych zadań do wykonania – wraz z terminami, listą potrzebnych zasobów, pomocnych osób i kryteriami pomiaru.

Bądź konkretny i staranny. Nie twórz zadań zbyt ogólnikowych czy skomplikowanych. Lepiej przygotować listę rzeczy, które można zrealizować w rozsądnym przedziale czasu.

Kiedy już wszystko zostanie ustalone, pozostaje najtrudniejszy etap: wykonanie. Teraz musisz się wziąć do pracy. Sukcesywnie realizuj kolejne zadania znajdujące się w twoim planie działania. Zapisuj rezultaty i poszczególne osiągnięcia – musisz być w pełni świadomy postępów.

Nie zapominaj też o regularnym przeglądaniu wszystkich odnoszonych sukcesów – zarówno mniejszych, jak i większych. Z czasem pojawi się konieczność modyfikowania planu. Rób to na bieżąco, a nigdy nie zgubisz się w gąszczu własnych marzeń.

Szablon indywidualnego planu rozwoju

Aby ułatwić ci przygotowanie własnego indywidualnego planu rozwoju, stworzyłem szablon w arkuszu kalkulacyjnym Google. Powstał on na podstawie mojego planu. Pamiętaj, że możesz dodać własne listy, pola, tabele – cokolwiek tylko zechcesz.

Przykładowy szablon: Indywidualny plan rozwoju.

Kategorie: Rozwój osobisty

Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:

Przykładowy plan rozwoju osobistego

Indywidualny plan rozwoju może być stosowany w wielu różnych sytuacjach, w zależności od Ciebie; więc nie musi to być skomplikowane ani niepokojące. Przykładowy plan rozwoju osobistego, który udostępniliśmy do pobrania adresów krótko, średnio i długoterminowych celów.

To, co powinna zrobić, to dać ci jasny pomysł i metodę osiągnięcia twoich celów. Aby więc stworzyć skuteczny plan rozwoju osobistego, powinieneś pomyśleć o tych trzech pytaniach:

Gdzie teraz jestem? Gdzie chcę być Jak mogę się tam dostać?

Te trzy pytania dotyczą ważnych etapów twojego postępu; Twoje cele krótko-, średnio- i długoterminowe.

Spójrzmy na trzy pytania i zobaczmy, jak stworzyć udany Plan Rozwoju Osobistego.

Przykładowy plan rozwoju osobistego

1. Gdzie teraz jestem?

Przed rozpoczęciem planu działania pomocne może być rozważenie następujących pytań w celu ustalenia obecnej sytuacji:

W czym jestem dobry?

Nad czym muszę pracować?

Co może mi pomóc?

Co może mnie zatrzymać?

Skorzystaj z poniższego przykładu, a następnie powtórz zadanie, aby odzwierciedlić własne okoliczności.

Box 1

W czym jestem dobry? Box 2

Nad czym muszę pracować? Doskonałe słowne i pisemne umiejętności komunikacyjne

Organizowanie projektów i wydarzeń

Zaawansowane umiejętności informatyczne Uzupełnianie formalności

Zarządzanie czasem

Podejmowanie dodatkowych zadań Box 3

Co może mi pomóc? Box 4

Co może mnie zatrzymać? Uczestnictwo w kursie przywództwa

Przeprowadzanie wywiadów 1-2-1

Ustalanie terminów realizacji zadań Brak czasu

Brak pieniędzy

Strach przed zmianą

Powyższy przykładowy plan rozwoju osobistego może dotyczyć osoby, która chce poprawić swoje perspektywy zatrudnienia, koncentrując się na umiejętnościach zawodowych (patrz ramka 1), a nie na kursach edukacyjnych (patrz ramka 2).

Ćwiczenie to może być wykorzystane do ustalenia, że ​​uczenie się w miejscu pracy byłoby odpowiednią odpowiedzią, ponieważ obejmuje gromadzenie dowodów i wiedzy, które można zdobyć na co dzień w pracy (patrz ramka 3).

Powyższy przykładowy plan rozwoju osobistego określa możliwe bariery, które należy regularnie usuwać i weryfikować (patrz ramka 4).

2. Gdzie chcę być?

To pytanie jest prawdopodobnie najbardziej znaczące, a jednocześnie najbardziej wymagające. Ponieważ jesteś tym, który może odpowiedzieć na to pytanie, musisz zdawać sobie sprawę, że jest wiele rzeczy do rozważenia, pomagając ci znaleźć rozwiązanie. Zadawanie sobie pytań jest dobrym sposobem na zainicjowanie odpowiednich pomysłów (np.):

Co lubię robić?

(W mojej pracy jako hobby…)

Jaki jest mój cel?

(Promocja, rozwój osobisty, zdobycie kwalifikacji)

Jakie mam umiejętności, doświadczenie i / lub kwalifikacje?

(Niektóre z nich mogą być przenoszone.)

Jak długo zajmie mi osiągnięcie mojego celu?

Bądź realistą.)

Czy są jakieś zbliżające się zmiany w moim stylu życia?

(Nowa rola pracy, małżeństwo, dzieci…)

Jaki jest mój ostateczny cel?

(Kwalifikacje, satysfakcja osobista, rozwój kariery).

Jak zmierzę swój sukces?

(Uznane kwalifikacje, osobiste cele… ..)

Czy jest ktoś, kto może zaoferować mi pomoc i porady?

(Kierownik liniowy, kolega z zespołu, przyjaciele lub opiekunowie.)

Po rozważeniu wszystkich czynników podejmiesz decyzję dotyczącą przyszłego celu. Może to być jeden pojedynczy cel lub wiele mniejszych, które składają się na ostateczne rozwiązanie.

3. Jak mogę się tam dostać?

Po określeniu swoich celów możesz teraz zająć się pytaniem „Jak mogę się tam dostać?”, Dzieląc swoje zadanie na „kawałki wielkości kęsa”. Jest to skuteczny sposób na wdrożenie planu bez utraty ogólnego celu. Odnosząc małe sukcesy na swojej drodze, masz większą motywację, a tym samym zwiększasz szansę na osiągnięcie ostatecznego celu.

Najlepszym sposobem zorganizuj swoją pracę w porcje do zarządzania jest ustalenie celów krótko-, średnio- i długoterminowych.

Gdzie teraz jestem? Jak mogę się tam dostać? Gdzie chcę być (Cel krótkoterminowy) (Cel średniookresowy) (Cel długoterminowy)

Przykładowy plan rozwoju osobistego

Pamiętaj, że Twój Osobisty Plan Rozwoju jest aktywnym dokumentem. Dlatego też cele krótko-, średnio- i długoterminowe można zmienić i należy je regularnie weryfikować, aby upewnić się, że są nadal odpowiednie.

Zmiana planu nie ma nic złego, że zaktualizowałeś swój plan, aby odzwierciedlić swoje nowe cele i zadałeś sobie odpowiednie pytania. Dzięki temu Twój plan będzie nadal skutecznym narzędziem wspierającym Twój rozwój osobisty.

Pobierz szablon planu rozwoju osobistego teraz i użyj go, aby stworzyć własny, dostosowany plan działania.

W The Personal Development Cafe wiemy, że jedną z najlepszych rzeczy związanych z wiedzą jest przekazywanie jej. Czy chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami lub przekazać swoją wiedzę, aby pomóc innym?

Być może chciałbyś zadać pytanie lub pomyśleć, że masz odpowiedź na zadane pytanie. Prześlij je poniżej, a my sprawdzimy, a następnie dodamy swoje komentarze.

Plan rozwoju osobistego-skonwertowany

Plan rozwoju osobistego-skonwertowany

Pomocny? 8 2

Udostępnij

Komentarze Aby publikować komentarze, zaloguj się lub zarejestruj się .

Plan rozwoju osobistego – wzór planowania!

Każdy z nas ma inny pomysł na swoją karierę, na to kim chcemy być, jak sobie wyobrażamy nasze przyszłe życie. Obojętnie jednak jakie masz marzenie, jakie wyobrażenie o życiu i karierze, zdecydowanie warto posiadać indywidualny plan rozwoju osobistego. Dlaczego?

Planowanie zdecydowanie ułatwia życie w każdym aspekcie.

Bez względu na to czy planujesz ścieżkę edukacji, czy też trasę do nieznanego Ci miasta. Jeżeli cokolwiek zaplanujesz, to z całą pewnością uda Ci się przeprowadzić to lepiej, szybciej, a nawet taniej.

1. Planowanie dnia

Prowadząc działalność gospodarczą lub mając wiele zadań w pracy, często spotykasz się z sytuacją, że nie zdążysz czegoś w danym dniu wykonać. Wówczas musisz to przełożyć na kolejny dzień jako pierwsze zadanie. Zdecydowanie warto jest zaplanować pracę na kolejne dni. Różne badania pokazują zalety planowania. Według pewnych badań, dzięki minucie planowania, możesz zaoszczędzić 10 minut czasu pracy.

Jak widać jest to korzyść bardzo wymierna. Jeżeli dobrze zaplanujesz pracę, to potem nie musisz się zastanawiać, jaki ma być następny krok. Kończysz jedno zadanie, zerkasz na plan i zaczynasz następne. Tak właśnie działa odpowiednio zaplanowana pracy. Zasada taka dotyczy nie tylko pracy zawodowej, ale równie dobrze sprawdzi się w takich kwestiach, jak budowa domu, remont mieszkania, wyjazd za granicę, rozwój osobisty (np. poprzez „Najlepsze kursy online – darmowe i płatne„).

Zobacz także: Zadania i cele życiowe – jak lepiej planować?

2. Plan rozwoju osobistego – czego unikać?!

Może być tak że wszystko będzie szło Ci jak po maśle, będziesz odnosić sukces za sukcesem. Ale nie zawsze. Bywa również tak, że nie jest już tak różowo. Wiele osób popełnia błędy planując swój rozwój. Są 3 podstawowe błędy i jeżeli popełnisz nawet jeden z nich, może to okazać się sporym utrudnieniem w realizacji jakiegokolwiek celu.

1. Brak systematycznego działania

Jeden z podstawowych problemów. Wielu ludzi, nie planuje czasu, kiedy będzie nad sobą pracować. Mają tylko zrywy, które zdarzają się w różnych odstępach czasu. Czasami udaje Ci się popracować nad sobą kilka dni pod rząd, a czasem kilka razy w miesiącu. Jeżeli nie będziesz pracować nad sobą systematycznie, każdego dnia, to możesz być pewni, że celu nie osiągniesz. Musisz regularnie nad sobą pracować. Wtedy się uda i będziesz odnosił sukcesy.

2. Brak ćwiczeń

Wiedza teoretyczna nigdy nie zastąpi praktyki i odpowiedniego doświadczenia. Możesz je zdobywać na różne sposoby, zależne jest od tego, jakie umiejętności chcesz zdobywać. Jednak zasada jest zawsze taka sama. Oprócz wiedzy teoretycznej, musisz ćwiczyć, i to dużo. Tylko regularnie powtarzane ćwiczenia pozwolą Ci się nauczyć nowego materiału i opanować go w wystarczającym stopniu. Jeżeli zrozumiesz tą prostą prawdę, będziesz odnosił sukcesy w samodoskonaleniu.

3. Brak cierpliwości

Kolejny z grzechów głównych. Brak cierpliwości jest Twoim wielkim wrogiem. Najczęściej jest tak, że chcesz osiągnąć coś na szybko, na teraz. Jak to się mówi „jesteś kąpany w gorącej wodzie” i kiedy nie widzisz efektów, to szybko się zniechęcasz. Jest to cecha, nad którą warto zapanować. Kiedy Ci się to uda, droga do sukcesu będzie o wiele prostsza.

Plan rozwoju osobistego – Wzór / Przykład

Bardzo pomocne w rozwoju osobistym okazuje się codzienne planowanie. Dobrze więc, gdy monitorujesz swój każdy dzień i oceniasz, co masz jeszcze do wykonania. Dzięki temu kładąc się spać oceniasz swój dzień bardzo pozytywnie. Poniżej masz zdjęcie, które przedstawia w Excelu „Wzór planowania”. Więcej o nim wspominam w artykule „Jak zrobić Plan dnia czyli planowanie sukcesu?„.

Chcesz ten Wzór Planowania? Dołącz do subskrybentów tego bloga, o otrzymasz go za darmo, jak i wiele innych prezentów przydatnych w rozwoju i pracy. Zachęcam!

Plan rozwoju osobistego ucznia i pracownika

Każdy uczeń powinien się rozwijać w szkole. Nie zawsze jest to takie proste, biorąc pod uwagę ogromną ilość materiałów, książek, podręczników, które muszą przetrawić. Aby uzyskanie dobrych ocen było możliwe, to taką naukę należy bardzo dobrze zaplanować.

W tym celu warto jest dokładnie wydrukować sobie cały plan lekcji w ciągu tygodnia. Na dużej kartce. I warto ją powiesić w swoim pokoju, byś dokładnie wiedział, jak przygotować się na następny dzień. Wymaga to już zebrania do plecaka właściwych podręczników, książek, zeszytów i pozostałych przyborów. Dobrze, gdy pakujesz się do szkoły wieczorem na następny dzień. Dzięki temu nie będziesz musiał rano na szybko przygotować się do szkoły. To mogłoby sprawić, że wiele rzeczy byś zapomniał. A do tego nie chcesz doprowadzić.

A kiedy się uczyć do szkoły czy po prostu powiększać swoje kompetencje – np. przechodząc kursy online i czytając książki?

Także z wyprzedzeniem. Mi bardzo pomagało uczenie się od razu po przyjeździe ze szkoły przez pierwsze 2-3 godziny. Później miałem wolne, na spotkania z kolegami czy uprawianie sportu. Musiałem się do tego przymuszać, ale przyznam, że było warto i polecam wszystkim. Nie zawsze muszą to być 3 godziny nauki. Czasami mniej. Ale pozwala to przygotować się do większości kartkówek, sprawdzianów i poważniejszych egzaminów.

Dodatkowo, jeśli dojeżdżasz do szkoły czy pracy autobusem, co zajmuje 15-30 minut bądź dłużej, to również staraj się wykorzystać ten czas na ponowne przejrzenie materiałów, by być jeszcze lepiej przygotowanym!

Utwórz swój indywidualny plan rozwoju osobistego, a poprawisz swoją przyszłość. Świetnie pomogą Ci w tym poniższe materiały, do których koniecznie musisz zajrzeć. Dodatkowo poznaj moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Tworzeniu stron www, Pracy zdalnej i Biznesie online, YouTube, Amazon i Zarabianiu przez Internet. Korzysta z nich już tysiące zadowolonych Klientów. Serdecznie zapraszam!

Zobacz także: Jak pokonać lenistwo?

Motywacja do nauki i pracy – 30 pomysłów

Trzy kroki do sukcesu, czyli Twój osobisty plan rozwoju.

Masz poczucie, że śpieszysz się i tak naprawdę nie wiesz czy biegniesz w dobrym kierunku? Zastanawiałeś się kiedyś, w którą stronę podążasz zawodowo i prywatnie? Które umiejętności są Ci przydatne, by zrealizować to, czego pragniesz? Które z nich warto rozwinąć? Które możesz wykorzystać tu i teraz, a którym warto poświęcić czas, aby w przyszłości wsparły Cię w osiągnięciu założonego celu? Jeszcze tego nie zrobiłeś? To już najwyższy czas, ponieważ to najcenniejsza wartość jaką mamy – CZAS – i dlatego warto wykorzystywać ją mądrze.

PRZYGOTOWANIE

Dobry plan to bezapelacyjnie najważniejsza część tego zadania. Tak, słyszałeś to zapewne wielokrotnie, ale czy go przygotowałeś? Bardzo często w tym miejscu niestety odpowiadamy NIE. Dobry plan jest jak niezawodny przewodnik, pozwala Ci wybierać aktywności, zachowania i podejmować działania, które doprowadzą Cię tam dokąd zmierzasz. To jak podręczna mapa, która ułatwia podróżowanie. Owszem możesz podróżować bez mapy i łapać każdy dzień spontanicznie, wykorzystując przy tym nadarzające się szanse. To sprawdza się od czasu do czasu, ale nie w przypadku planu na życie. Możesz zatem zastanowić się, co chcesz zrobić, zobaczyć, przeżyć i… podążać świadomie w kierunku, jaki pozwoli Ci poczuć spełnienie. Nie zabraknie w tym planie również miejsca na naturalną spontaniczność, ale co ważne pozwoli Ci nie tracić energii tam gdzie jest to niekonieczne. Budujesz dzięki temu w sobie przekonanie, że dobrze wykorzystujesz swój czas. Chodzi tu przecież o twoje życie, choć może to brzmi górnolotnie.

WDROŻENIE

Jak zacząć? Prosto. Zatrzymaj się i zastanów:

Gdzie chcesz być? jakie jest twoje przeznaczenie?

Zaplanuj ścieżkę, która doprowadzi cię tam gdzie chcesz być – rysuj maluj pisz buduj, cokolwiek pomoże Ci rozpisać plan i podzielić na kroki

Pomyśl o przeszkodach, które mogą się pojawić na twojej drodze

Pomyśl o swoim ‘długofalowym planie’ czyli po co chcesz robić? jakie nada to Twojemu życiu znaczenie?

Możesz położyć się na trawie, usiąść pod drzewem lub gdziekolwiek tam, gdzie czujesz się dobrze z kubkiem herbaty czy kawy i poświęć trochę czasu na ‘burzę mózgu’ sam na sam. Możesz pisać lub rysować, wybierz to, co pozwoli Ci skupić pełną uwagę na sobie i uporządkować myśli. Nie zadaniom, nie obowiązkom, nie palącym sprawom – swojemu życiu. Nazwij swoje pragnienia, wartości, narysuj siebie tu i teraz i gdzie chciałabyś się znaleźć za rok, za dwa i pięć.

Plan powinien zawrzeć w sobie stwierdzenia i określenie przyszłej rzeczywistości oraz sposobu na realizację.

DO DZIEŁA

Czy już wiesz gdzie chcesz być w przyszłości? Pomyśl o sobie w miejscu, pracy, o życiu rodzinnym, o związku, o doskonaleniu samego siebie, o swoich talentach. Pomyśl następnie o tym wszystkim w szczegółach, bardzo skrupulatnie z uważnością na siebie, na swoje potrzeby, wrodzone zdolności. Odważ się myśleć o sobie najlepiej jak potrafisz i samemu zaplanować swoje cele i życie. Jeśli tego nie zrobisz Ty, to zapewne ktoś zrobi to za Ciebie, wykorzystując Twój potencjał i Twój czas do realizacji swoich celów. Tego chyba nie chcesz?

Przejdź przez poniższe pytania. Może zająć ci to kilka minut lub kilkanaście godzin. Daj sobie tyle czasu ile potrzebujesz!

Czego tak naprawdę chcę od życia? jaki jest mój prawdziwy cel istnienia?

Jaką osobą chcę być? jakie są moje wartości? kim jestem i kim chcę być w przyszłości?

Co chcę wnieść i urzeczywistnić w tym świecie?

Jakie mam cele i ambicje?

O czym marzę?

Czy to co teraz robię prowadzi mnie tam gdzie chcę się znaleźć?

I jeszcze kilka pytań:

Z jakiego powodu tego chcę?

W jaki sposób chcę osiągnąć to co planuję?

Jakie są potencjalne ryzyka i trudności?

Jak chcę sobie poradzić z trudnościami? Co zrobię gdy się pojawią? Jaki mam „plan B”?

Dobrze jeśli twój plan będzie szczegółowy. Przykładowo, jeśli planujesz nauczyć się języka japońskiego, ponieważ na tamtym rynku widzisz możliwość realizacji zawodowej, warto byś podjął decyzje gdzie i kiedy podejmiesz naukę. Doświadczenie już pokazało wielokrotnie, że sposób na realizację celów zawsze się znajdzie, ważne aby umieć go odpowiednio nazwać. Czyli musisz wiedzieć CO zanim poszukasz odpowiedzi JAK.

EWALUACJA

Planowanie wbrew pozorom nie jest trudne. Usiądź, zastanów się, zapisz. Znacznie trudniejsze jest wytrwanie w jego wdrożeniu i konfrontacja czy działa. Ważne jest wracanie do niego, aby się przekonać czy wciąż go realizujesz. Jeżeli nie zawsze możesz wrócić lub jeśli z jakiegoś powodu obrany plan nie prowadzi do osiągnięcia tego, czego pragniesz – to możesz go zmienić. Zaprojektować od nowa i zacząć działać! Pamiętaj, że robienie tego samego i oczekiwanie innych rezultatów jest objawem ‘szaleństwa’, więc jeśli widzisz że coś nie działa, nie przynosi oczekiwanych przez Ciebie rezultatów – zmień swoje działanie.

Marzenia same się nie realizują, one potrzebuję Twojego świadomego działania! Powodzenia!!!!

OR

키워드에 대한 정보 przykladowy plan rozwoju osobistego

다음은 Bing에서 przykladowy plan rozwoju osobistego 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  두려워 말라 성경 구절 | 성경암송 | 두려움을 이기는 핵심 10구절 | 성경암송구절 반복성경Asmr 잠 잘때 듣는 성경, 성경듣기, 말씀암송, 성경암송 1000구절 시작!! 35 개의 자세한 답변
See also  좋은 글귀 사랑 | 사랑 명언 - 연인에게 좋은 글귀 모음 21170 투표 이 답변

See also  Www Armadio Meble Pl | Meble.Pl - Film Korporacyjny 176 개의 베스트 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak napisać plan rozwoju

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Jak #napisać #plan #rozwoju


YouTube에서 przykladowy plan rozwoju osobistego 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak napisać plan rozwoju | przykladowy plan rozwoju osobistego, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment