Zakładanie Spółki Na Słowacji | Założenie Działalności Gospodarczej Na Słowacji 인기 답변 업데이트

당신은 주제를 찾고 있습니까 “zakładanie spółki na słowacji – Założenie działalności gospodarczej na Słowacji“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Lidia P 이(가) 작성한 기사에는 조회수 670회 및 좋아요 4개 개의 좋아요가 있습니다.

Zakładanie spółki na Słowacji w przypadku spółki s.r.o. będącej polskim odpowiednikiem spółki z o.o. wymaga wniesienia kapitału zakładowego na poziomie minimum 5 000 euro, z czego nie mniej niż 750 euro od każdego ze wspólników. W przypadku spółki akcyjnej, wymagany jest minimalny kapitał na poziomie 25 000 euro.

Table of Contents

zakładanie spółki na słowacji 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Założenie działalności gospodarczej na Słowacji – zakładanie spółki na słowacji 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

zakładanie spółki na słowacji 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Firma na Słowacji – jak założyć spółkę na … – ECDP Group

Kolejną bardzo ważną korzyścią jeśli chodzi o założenie spółki na Słowacji są zdecydowanie niższe podatki. Przykładowo, podatek VAT wynosi na Słowacji 20%, …

+ 여기에 보기

Source: ecdpgroup.com

Date Published: 7/11/2021

View: 3187

Spółka na Słowacji – Firma w Czechach

Założenie spółki na Słowacji nie jest drogie. Do obowiązkowych opłat należy zaliczyć tłumaczenia dokumentów, opłatę rejestrową i poświadczenia notarialne.

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.firma-w-czechach.pl

Date Published: 3/17/2021

View: 7386

Spółka na Słowacji | Działalność na Słowacji – Firma na Słowacji

Podczas zakładania firmy na Słowacji zapewniamy doradztwo prawne i organizacyjne. Gotowa spółka słowacka : Szybkie rozwiązanie. Wiemy że w biznesie niektóre …

+ 여기를 클릭

Source: pols.sk

Date Published: 4/20/2021

View: 4250

Firma na Słowacji. Gotowe spółki | INTL Corporate Services

Korzystny system podatkowy, wyższy niż w Polsce limit zwolnienia z VAT-u, brak podatku od dywend, to tylko część korzyści z założenia firmy na Słowacji.

+ 여기를 클릭

Source: international-corporate-services.pl

Date Published: 11/24/2022

View: 8411

Zakładanie spółek na Słowacji – Kancelaria Prawna Skarbiec

Pewne regulacje słowackiego systemu podatkowego mogą posłużyć do korzystnego opodatkowania dochodów polskich rezydentów podatkowych.

+ 여기에 자세히 보기

Source: kancelaria-skarbiec.pl

Date Published: 11/3/2022

View: 8818

Firma na Słowacji, zakładanie spółki na Słowacji

Jak uruchomić działalność gospodarczą na Słowacji? Jak założyć spółkę na Słowacji? Stawki podatku, składki ubezpieczeń społecznych i vat.

+ 여기를 클릭

Source: www.firma-w-ue.com

Date Published: 9/3/2021

View: 3478

Firma na Słowacji: czy warto ją założyć? – Poradnik GoWork.pl

Szczególnie podatki sprawiają, że zakładanie firmy na Słowacji po prostu się nam … Na Słowacji także można założyć firmę w formie spółki.

+ 여기에 더 보기

Source: www.gowork.pl

Date Published: 7/28/2021

View: 226

SLOWACJA – Słowacja – Chamr & Partners, s.r.o.

SLOWACJA – spólki na Slowacji, założenie spółki, nowa spółka, nowe spółki, społka, społki, zakładanie spółek, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, …

+ 여기에 보기

Source: www.webset.cz

Date Published: 4/24/2022

View: 1551

Spółki zoo na Słowacji, założenie spółki zoo. | Spółki zoo na …

gdzie najlepiej założyć spółka za granicą, przeniesienie firmy za granicę rejestracja firmy za granicą, działalność na Słowacji, słowacka firma, spółka na …

+ 여기에 더 보기

Source: www.spolkizoonaslowacji.pl

Date Published: 1/14/2022

View: 1640

주제와 관련된 이미지 zakładanie spółki na słowacji

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Założenie działalności gospodarczej na Słowacji. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Założenie działalności gospodarczej na Słowacji
Założenie działalności gospodarczej na Słowacji

주제에 대한 기사 평가 zakładanie spółki na słowacji

  • Author: Lidia P
  • Views: 조회수 670회
  • Likes: 좋아요 4개
  • Date Published: 2015. 11. 27.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=SAgIYD6RWJ0

Podatki i firma / spółka na Słowacji

Firma / Spółka na Słowacji

Słowacja jest jednym z krajów Europy Środkowej charakteryzującym się stabilnością gospodarki oraz sektora finansowego. Stanowi jedno z Państw Członkowskich Unii Europejskiej, dla którego wprowadzenie nowej waluty poprzez wejście do strefy Euro zapoczątkowało znaczący wzrost gospodarczy. Wysokie wskaźniki rozwoju gospodarczego oraz korzystny dla przedsiębiorstw system prawny i podatkowy stanowią istotne czynniki przemawiające za tym, że zakładanie firmy na Słowacji uznawane jest za atrakcyjne. Warto również zauważyć, że kraj ten oferuje wyjątkowo korzystne warunki dla przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w formie spółki s.r.o. będącej słowackim odpowiednikiem funkcjonującej w Polsce spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Podatki na Słowacji Podatek od osób prawnych na Słowacji wynosi 21%. Firmy będące rezydentami są opodatkowane od swoich światowych dochodów. Spółki niebędące rezydentami podlegają opodatkowaniu jedynie od dochodów uzyskiwanych na Słowacji, w takiej samej wysokości jak spółki będące rezydentami. Koszty są generalnie odliczane od podatku, jeżeli zostały poniesione w celu wygenerowania, zabezpieczenia i utrzymania dochodu podlegającego opodatkowaniu. Założenie firmy na Słowacji jest opłacalne ze względu na możliwość odliczenia od podatku poniesionych przez przedsiębiorcę związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą kosztów w wielu obszarach. Składki na ubezpieczenie społeczne płacone przez pracodawcę w odniesieniu do pracowników podlegają odliczeniu od podatku. VAT naliczony na rachunek zysków i strat stanowi koszt uzyskania przychodu tylko wtedy, gdy spełnione są określone warunki. Koszty początkowe można odliczyć od podatku w okresie, w którym zostały poniesione. Ogólnie rzecz biorąc, koszty odsetek poniesione w celu wygenerowania dochodu do opodatkowania mogą być traktowane jako koszty uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem zasad cienkiej kapitalizacji. Straty podatkowe mogą być przenoszone w równych kwotach przez okres czterech lat.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI. Darmowe zapytanie

Rodzaje spółek w prawie Słowackim Rejestracja firmy na Słowacji może zostać dokonana w formie przewidzianych prawem słowackim odpowiedników spółki jawnej (sł. verejná obchodná spoločnost – v.o.s.), spółka komandytowej (sł. komanditná spoločnost – k.s.), spółkI z ograniczoną odpowiedzialnością (sł. spoločnost’ s ručením obmedzeným – s.r.o.) lub spółki akcyjnej (sł. akciová společnost – a.s.). Otwieranie firmy na Słowacji wymaga spełnienia kilku formalności. Bez względu na wybraną formę spółki, istnieją konkretne kroki, które należy wykonać. Pierwszym z nich jest zarezerwowanie nazwy firmy, która musi być wyjątkowa. Celem zagwarantowania tej wyjątkowości, przedsiębiorca może zarezerwować do 3 nazw. Następnie musi zostać sporządzony i poświadczony notarialnie przez notariusza na Słowacji statut spółki. W następnej kolejności, przyszły właściciel firmy musi otworzyć konto bankowe firmy i zdeponować kapitał zakładowy i uzyskać potwierdzenie od banku. Konieczne jest również uzyskanie od organów podatkowych świadectwa stwierdzającego, że wspólnicy nie zalegają w podatkach. Kolejno może zostać rozpoczęta procedura rejestracji spółki w rejestrze handlowym oraz procedura uzyskania numeru podatkowego. Ostatnim krokiem jest uzyskanie numeru VAT i zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych. Po wykonaniu tych kroków spółka na Słowacji może rozpocząć działalność.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI. Darmowe zapytanie

Wysokość kapitału Zakładanie spółki na Słowacji w przypadku spółki s.r.o. będącej polskim odpowiednikiem spółki z o.o. wymaga wniesienia kapitału zakładowego na poziomie minimum 5 000 euro, z czego nie mniej niż 750 euro od każdego ze wspólników. W przypadku spółki akcyjnej, wymagany jest minimalny kapitał na poziomie 25 000 euro. Co do zasady, otwieranie na Słowacji spółek osobowych nie wymaga wniesienia kapitału zakładowego, prawodawstwo słowackie jednak wymaga, żeby komandytariusz zainwestował co najmniej 250 euro. Czas potrzebny na założenie spółki na Słowacji Otwieranie spółki na Słowacji wiąże się z dość prostą procedurą. Rejestracja spółki na Słowacji trwa około 25 dni, a formalności mogą zostać drogą elektroniczną. Gotowa spółka na Słowacji / kupno spółki na Słowacji / zakup firmy na Słowacji Możliwe jest również kupno firmy na Słowacji. Zakup spółki na Słowacji jest jednym z najprostszych sposobów na rozpoczęcie działalności gospodarczej w tym kraju. Po zakupie spółki istnieje możliwość zmiany jej nazwy, siedziby oraz przedmiotu działalności, a zmiany te zostaną zarejestrowane w rejestrze sądowym. Gotowa firma na Słowacji to dobre rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na tym, aby natychmiast rozpocząć działalność.

Spółka na Słowacji

Nieprzypadkowo Słowacja jest jednym z tych państw, na terenie których Polacy najchętniej zakładają swoje firmy, jeśli decydują się na przeniesienie działalności gospodarczej za granicę. A warto rozważyć taki scenariusz choćby ze względu na atrakcyjne stawki podatkowe, niskie ubezpieczenia społeczne, liczne ulgi oraz korzystne regulacje prawne skierowane do przedsiębiorców na Słowacji. Polacy zakładający spółki na Słowacji doceniają także podejście tamtejszych urzędników, którzy traktują przedsiębiorcę nie jak potencjalnego oszusta, ale osobę, która uczciwie pracuje, przyczyniając się do rozwoju krajowej gospodarki.

Spółka na Słowacji

Odpowiednikiem popularnych w Polsce spółek z o.o. są na Słowacji spółki s.r.o. (Spolocnost s rucenim obmedzenym). Spółki takie składają się z dwóch organów: dyrektora oraz walnego zgromadzenia wspólników. Dyrektor reprezentuje spółkę, przy czym spółka na Słowacji może mieć więcej niż jednego dyrektora. Niezbędne jest wówczas ustalenie kompetencji poszczególnych osób oraz tego, czy dyrektorzy mogą działać samodzielnie w imieniu spółki, czy są oni zobowiązani współdziałać. Spółki s.r.o. stanowią niezwykle atrakcyjną formę prowadzenia działalności gospodarczej i mogą być ciekawym narzędziem optymalizacji podatkowej.

Korzyści

Wśród licznych korzyści i zalet, z jakimi wiąże się prowadzenie spółki na Słowacji, wymieniane są najczęściej ulgi podatkowe, brak wielu obowiązkowych w Polsce opłat, możliwość zaliczenia wielu wydatków do kosztów prowadzenia działalności czy łatwa procedura zakładania spółek. Jednak praktyka pokazuje, że umiejętnie korzystanie ze słowackich przepisów pozwala właścicielom spółek odnosić znacznie więcej korzyści z jakimi wiąże się posiadanie spółki s.r.o. Przede wszystkim należy wspomnieć o odpowiedzialności dyrektora spółki za jej mienie i finanse. Dyrektor spółki na Słowacji nie odpowiada za długi spółki, zaś za zobowiązania podatkowe – dopiero wtedy, kiedy udowodnione zostaje, że spółka nie zapłaciła podatku umyślnie. Kolejną korzyścią jest wyższy limit obrotu uprawniającego do zwolnienia z podatku VAT. W Polsce wynosi on 150 000 złotych, na Słowacji niemal 50 000 Euro. Spółki prowadzące na Słowacji sklepy internetowe nie muszą mieć także kasy fiskalnej. Obowiązek jej posiadania mają wyłącznie firmy, prowadzące punkty sprzedaży stacjonarnej. No i najważniejsze: na Słowacji przedsiębiorcę obdarza się znacznie większym zaufaniem. Widać to w podejściu urzędów skarbowych, tamtejszego ZUS-u czy rozmaitych organów kontrolnych. Podsumujmy więc, jakie korzyści odnosi przedsiębiorca zakładający spółkę na Słowacji:

możliwość zwolnienia z VAT do wysokości obrotu 49700 Euro,

brak konieczności posiadania kasy fiskalnej, prowadząc handel online,

niższa stawka podatku VAT wynosząca 20%,

liberalne podejście do przedsiębiorców,

brak podatku od środków transportowych,

mniej formalności, łatwiejsze procedury,

szerszy niż w Polsce katalog kosztów uzyskania przychodu i odliczeń VAT.

Czy można płacić ZUS na Słowacji, mając firmę w Polsce

Składki na ubezpieczenia społeczne są dla wielu przedsiębiorców w Polsce ciężarem, który ma ogromny wpływ na kondycję finansową firm. Bez względu na to, czy mówimy o jednoosobowej działalności gospodarczej, czy o spółkach prawa handlowego, płacenie składek na ZUS znacznie obciąża budżety wielu polskich firm. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy jest możliwość płacenia składek na ubezpieczenie społeczne na terenie Słowacji, jeśli prowadzi się działalność gospodarczą w Polsce. Słowackie prawo daje taką możliwość. Jeśli mamy firmę w Polsce, a dodatkowo założymy spółkę na Słowacji i tam będziemy wykonywali stosunek pracy (jako dyrektor spółki), przepisy Unii Europejskiej obowiązują nas do opłacania składek na ubezpieczenie społeczne w kraju, na terenie którego świadczymy pracę najemną. Mankamentem takiego rozwiązania jest faktyczna konieczność wykonywania pracy na Słowacji.

Założenie spółki na Słowacji

Aby założyć spółkę na Słowacji, musimy podpisać umowę spółki wspólnie z innymi założycielami. W tym celu konieczna jest wizyta wspólników na Słowacji, chyba, że strony udzielą odpowiedniego pełnomocnictwa kancelarii prawnej reprezentującej strony. Obowiązkowe jest także złożenie oświadczeń o niezaleganiu z podatkami i innymi obciążeniami państwowymi. Niezbędne jest też wniesienie kapitału zakładowego do spółki: minimum 5000 Euro. Kapitał spółki musi zostać zdeponowany w banku przez złożeniem wniosku o rejestrację spółki. Spółka musi posiadać adres na terenie Słowacji. Istnieje jednak możliwość wynajęcia wirtualnego biura, co w znacznym stopniu usprawnia wszystkie procedury. Ile trwa rejestracja spółki na Słowacji? Proces ten może potrwać ok 3-4 tygodni.

Koszty założenia spółki

Założenie spółki na Słowacji nie jest drogie. Do obowiązkowych opłat należy zaliczyć tłumaczenia dokumentów, opłatę rejestrową i poświadczenia notarialne. Łączny koszt powinien zamknąć się w granicach 300 Euro. Do tego należy doliczyć opłatę za obsługę prawną, jeśli zamierzamy korzystać z pomocy kancelarii adwokackiej.

Koszty utrzymania spółki

Również podstawowe koszty związane z prowadzeniem spółki nie są bardzo wysokie. Z pewnością zapłacimy za obsługę księgową oraz najem wirtualnego biura. Łącznie to koszt ok. 700 Euro rocznie.

Dla porównania, koszty tych samych usług w Polsce mogą być nawet kilkukrotnie wyższe w skali roku! Obsługa księgowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to wydatek kilkuset złotych miesięcznie netto. Jeśli dodamy do tego wynajem wirtualnego biura, które w skali roku kosztuje ok 700 zł, otrzymujemy już ponad 2000 Euro. Nic więc dziwnego, że coraz więcej naszych rodaków przenosi swój biznes na Słowację.

Działalność na Słowacji – Firma na Słowacji

Nasza firma istnieje na rynku już 10 lat, podczas których pomogliśmy kilkuset przedsiębiorcom oraz firmom z Polski rozpocząć działalność gospodarczą na Słowacji, w najróżniejszych branżach.

Słowacja oferuje nierepresyjny system podatkowy oraz administrację przyjazną przedsiębiorcom. Zaletami są m.in. niski podatek od dywidend (7%), brak klauzuli obejścia prawa podatkowego, liberalne przepisy dotyczące zaliczania wydatków jako koszt podatkowy (opłaty licencyjne, znaki towarowe). Przyciąga uwagę pełne odliczenie VAT od zakupu auta oraz paliwa, amortyzacja od pełnej kwoty netto auta oraz brak akcyzy na auta z importu.

Firma na Słowacji. Gotowe spółki

Słowacja

Myśląc o Słowacji niewiele osób skojarzy ten kraj z gospodarką i atrakcyjnymi warunkami prowadzenia spółki. Niemniej jednak wiele aspektów ekonomicznych naszego południowego sąsiada skłania coraz większą liczbę polskich przedsiębiorców do rejestracji spółki w tym kraju. Poza członkostwem w NATO i Unii Europejskiej, a także przystąpieniem w 2009 roku do strefy euro, jak również zażyłymi więziami gospodarczymi z Polską, czynią z Bratysławy interesujący kierunek inwestycyjny. Dla przykładu, Polska była trzecim największym partnerem eksportowym i czwartym importowym Słowacji w 2017 roku.

Co więcej dogodne położenie między rynkami polskim, czeskim, austriackim, węgierskim i ukraińskim jest znaczącym atutem. Niewielkie różnice kulturowe, język zrozumiały dla Polaków i przyjazne nastawienie do polskich inwestorów, to tylko niektóre z zalet, które warto wziąć pod uwagę rozważając zagraniczne inwestycje na Słowacji. Dodatkowo prostsze przepisy prawa, niewielkie opłaty za rejestrację spółki, jak i proste rozliczenia na podstawie wspólnej waluty z krajami zachodniej Europy mogą skusić polskich przedsiębiorców. Przyjrzyjmy się zatem bliżej warunkom działalności spółki na Słowacji na przykładzie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zakładanie spółek na Słowacji

Zakładanie spółek na Słowacji

Republika Słowacka to średniej wielkości państwo europejskie o ciekawej historii i stabilnej pozycji geopolitycznej. Słowacja jest południowym sąsiadem Polski, od roku 2004 należy do Unii Europejskiej oraz NATO. Jest to wolnorynkowa, niewielka, lecz dynamiczna i jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. Po Czechach i Słowenii jest trzecim najbardziej rozwiniętym gospodarczo krajem byłego bloku komunistycznego. 1 stycznia 2009 roku Słowacja zdecydowała się przystąpić do Unii Walutowej i korona słowacka została zastąpiona przez €.

Spółka komandytowa – komanditná

spoločnosť – struktura i korzyści

Pewne regulacje słowackiego systemu podatkowego mogą posłużyć do korzystnego opodatkowania dochodów polskich rezydentów podatkowych. Należy w tym kontekście wyjaśnić, że w wyniku zmiany przepisów umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej między Polską i Cyprem, zmieniła się sytuacja polskich właścicieli spółek kapitałowych na Cyprze – najłatwiejszy sposób transferu środków z tych spółek, czyli w formie wynagrodzenia dyrektorów, stracił na atrakcyjności. Do końca roku 2012 pobór wynagrodzenia w formie pensji dyrektorów skutkował brakiem podatku dochodowego w Polsce, a ewentualna dywidenda ze spółki cypryjskiej opodatkowana była na poziomie 9%. Od 1 stycznia 2013 roku, przy zachowaniu istniejącego modelu wypłat, wynagrodzenie dyrektorów podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym według progresywnej skali podatkowej do 32%, a dywidendy 19%. Zmiany przepisów nie uniemożliwiają jednak poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Jedną z możliwości jest komanditná spoločnosť na Słowacji jako dodatkowy podmiot uzupełniający strukturę z kapitałową spółką cypryjską (lub inną z dowolnego kraju Unii Europejskiej). Słowacka komanditná spoločnosť jest odpowiednikiem polskiej spółki komandytowej. Jednakże zróżnicowana jest metoda rozliczania podatku dochodowego przez poszczególnych wspólników. Zgodnie ze słowackimi przepisami, zysk wygenerowany przez spółkę podlega opodatkowaniu na poziomie komplementariusza, a na poziomie spółki – tylko zysk przypadający na komandytariusza. Trzeba tutaj dodać, że stosunek podziału zysku można ustalać w sposób dowolny, więc podatkiem na poziomie spółki może być objęte 0,01% zysku przypadające komandytariuszowi. Wróćmy do polskiego właściciela spółki kapitałowej na Cyprze. Chcąc uniknąć niekorzystnych zmian w opodatkowaniu, zakłada on spółkę komandytową na Słowacji i przekazuje jej swoje udziały w spółce kapitałowej z siedzibą na Cyprze. Aby dla dotychczasowego właściciela udziałów nie wiązało się to z obowiązkiem podatkowym wywołanym zamianą udziałów, spółka słowacka musi uzyskać bezwzględną większość praw głosu w spółce cypryjskiej. Zabieg ten, odbywający się na poziomie spółek, nie wywołuje konsekwencji podatkowych, a nowym beneficjentem zysków ze spółki cypryjskiej staje się komanditná spoločnosť. Przy spełnieniu określonych warunków, dywidendy wypłacane przez spółkę cypryjską nie będą podlegać opodatkowaniu na Słowacji. Warunkiem neutralności podatkowej niniejszej transakcji jest posiadanie przez spółkę słowacką przynajmniej 10% udziałów cypryjskich minimum przez 2 lata od momentu transakcji wniesienia udziałów (wynika to z postanowień tzw. Dyrektywy Parent-Subsidiary).

Jak to działa?

Spółka cypryjska wypłaca zgromadzone środki finansowe w postaci dywidendy na rzecz spółki słowackiej. W obu jurysdykcjach wypłata dywidendy nie będzie podlegać opodatkowaniu. Środki te pojawiają się na koncie spółki słowackiej i mogą zostać przekazane do prywatnego majątku polskiego wspólnika. Zgodnie z postanowieniami umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, dochód osiągnięty przez komplementariusza komanditná spoločnosť będącego polskim rezydentem podatkowym podlega pod kategorię „zyski przedsiębiorstwa”. Jednak dla polskiego podatnika stanowić będzie dochód uzyskany poprzez położony na terytorium Słowacji zakład, który będzie podlegał w Polsce zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym.

Obowiązki sprawozdawcze spółki

komanditná spoločnosť

Słowacki rejestr działalności gospodarczej („OBCHODNÝ REGISTER”) jest rejestrem publicznym, który zawiera określone informacje dotyczące poszczególnych przedsiębiorców, spółek i innych podmiotów prawnych zgodnie z wymogami ustawodawczymi. Niniejszy rejestr jest utrzymywany i prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości Republiki Słowackiej. Słowacki rejestr działalności gospodarczej umożliwia bezpłatny dostęp i pobieranie informacji na temat: firmy przedsiębiorcy;

numeru identyfikacyjnego;

siedziby;

numeru rejestru;

imienia i nazwiska osoby. Możliwość wyszukiwania jest także dostępna w języku angielskim. Ponadto, zmiana słowackiej ustawy nr 530/2003 Zb.U. Kodeks handlowy wprowadziła możliwość publikowania niniejszego rejestru w postaci elektronicznej. Tak więc, zaktualizowane dokumenty są przechowywane w formie papierowej i elektronicznej. Mając powyższe na uwadze, wspólnicy spółki komanditná spoločnosť są ujawnieni w słowackim rejestrze. Ponadto, spółka jest zobowiązana do składania rocznego zeznania podatkowego.

Spółki na Słowacji i zmiana rezydencji

podatkowej – remedium na CFC

Firma na Słowacji, zakładanie spółki na Słowacji

Firma na Słowacji, zakładanie spółki na Słowacji Rejestrowanie działalności gospodarczej na Słowacji nic jest skomplikowane. W niektórych rodzajach wymagane jest udokumentowanie odpowiedniego przygotowania fachowego, staż pracy i uzyskania koncesji. Koncesje wymagane są np. w wypadku produkcji, konserwacji, likwidacji i handlu bronią, amunicją oraz materiałami wybuchowymi, świadczenia usług w zakresie lotnictwa, transportu osobowego, wymiany walut, ochrony mienia, aukcji, weterynarii, prowadzenia cmentarzy oraz usług kurierskich.

Działalność osób fizycznych z krajów członkowskich Unii Europejskiej nie wymaga wpisu do Rejestru Handlowego jest dobrowolna. Inaczej niż w wypadku osób prawnych tutaj wpis jest obowiązkowy. Rejestracją przedsiębiorstw zajmują się upoważnieni urzędnicy sadowi.

Słowacki kodeks handlowy wymienia następujące formy firmy dostępne na Słowacji przez zagranicznych inwestorów:

– spółka akcyjna (akciová společnost’, k.s.),

– spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spoločnost’ s ručením obmedzeným, s.r.o.),

– spółka komandytowa (komanditná spoločnost’, k.s.),

– spółka jawna (verejná obchodná spoločnost’, v.o.s.),

– oddział firmy (organizačná zložka podniku zahraničnej osoby).

W prawie słowackim występują też innych form firm: spółka cicha (zmluva o tichom spoločenstve), spółdzielnia (družstvo) i stowarzyszenie (zmluva o združení). Bardzo popularną formą wśród drobnych przedsiębiorców jest samodzielna działalność gospodarcza (živnost’). Najpopularniejszą wśród inwestorów zagranicznych formą organizacyjno prawną jest spółka z o.o. oraz oddział.

Członek zarządu słowackiej spółki nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania spółki (także podatkowe), chyba że uda się udowodnić winę umyślną w ich niepłaceniu, co stanowi przestępstwo. Udowodnienie zaś takiej winy jest niezwykle trudne. Właściciel spółki jednoosobowej nie odpowiada swoim prywatnym majątkiem za niepowodzenia w spółce, również nie musi płacić jakiekolwiek składki ZUS za siebie (z pewnymi wyjątkami) oraz nie musi mieć pełnomocnika na terenie Słowacji. Kapitał zakładowy to 5000 euro wpłacany podczas rejestrowania spółki. Minimalny koszt miesięczny prowadzenia spółki na Słowacji wynosi ok. 150 euro (siedziba, księgowość, konto bankowe).

Osoby prawne dokonują rejestracja spółki z o.o. Katowice w słowackim rejestrze handlowym, który jest prowadzony we właściwym sądzie okręgowym. Do wniosku należy dołączyć:

– umowę spółki lub akt założycielski oddziału,

– pisemne oświadczenie udziałowców o dokonanej wpłacie na kapitał zakładowy,

– zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej lub koncesję wydaną przez urząd ds. działalności gospodarczej,

– wypis z rejestru karnego dla osób działajacych w imieniu spółki,

– pisemne oświadczenie założyciela, że nie jest jedynym wspólnikiem w więcej niż dwóch spółkach z o.o., jeżeli założycielem spółki jest jedna osoba fizyczna,

– jeżeli spółkę zakłada jedna spółka z o.o., pisemne oświadczenie założyciela, że nie jest jednoosobową spółką z o.o.,

– inne dokumenty potwierdzające dane wpisywane do rejestru handlowego.

Koszty założenia spółki na Słowacji

– opłaty za tłumaczenie dokumentów, poświadczenia podpisów ok. 60 euro,

– opłata rejestracyjna 166 euro.

Główne regulacje, które muszą być przestrzegane przez spółkę, która jest skłonna do likwidacji są określone w kodeksie handlowym. Likwidacja spółki z o.o. Katowice jest możliwe tylko wtedy, gdy istnieją jakieś aktywa pozostawione na pokrycie roszczeń i długów spółki. Istnieją dwa rodzaje likwidacji wg słowackiego kodeksu handlowego: dobrowolna lub przymusowa. Wszystkie przedsiębiorstwa w fazie likwidacji mają zakończenie “v likvidácii” (w likwidacji) dołączone do ich nazw.

Na Słowacji obciążenia podatkowe są niższe niz w Polsce. Stawka VAT wynosi 20% i można odliczyć cały VAT przy zakupie samochodu i paliwa. Niższe są składki na ubezpieczenia społeczne. Podatek PIT wynosi 19 i 25%. Podatek CIT wynosi 22& i jest wyższa niż w Polsce. Od roku 2014 dla osób prawnych wprowadzono obowiązkowy tzw. roczny podatek minimalny, który wynosi:

– dla firm nie będących podatnikami VAT to 480 EURO,

– dla firm podatników VAT to 960 EURO,

– dla firm z obrotami powyżej 500.000 EURO to 2.880 EURO.

O tę kwotę będą firmy mogły obniżyć swój roczny podatek, czyli zapłacą już tylko różnicę.

W wypadku osób fizycznych, właściwym sądem w sprawach rejestracji jest sąd, w obrębie którego osoba ta prowadzi działalność gospodarcza, a jeśli nie posiada miejsca prowadzenia działalności – sąd, w obrębie którego mieszka.

SLOWACJA – założenie spółki, spółki, spółka, zakładanie spółek, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nowa firma, założenie firmy, założenie spółki, registracja firmy, registracja przedsiębiorstwa

Słowacja – zakładnie i sprzedaż spółek na Słowacji

sprzedaż spółek z UE VAT na Słowacji

W 2015 r. Słowacja była 19. gospodarką Unii Europejskiej pod względem wielkości PKB w parytecie siły nabywczej i 71. gospodarką świata, a pod względem wielkości PKB nominalnego – 19. gospodarką UE i 63. gospodarką świata. Słowacja ma bardzo prosty i korzystny system podatkowy. Na terenie Słowacji oferujemy także spółki ready-made oraz spółki rejestrowane w VAT UE. Spółkę na Słowacji również możemy założyć zdalnie! Bez Twojej wizity na Słowacji lub w naszym biurze. Usługi w języku polskim.

Duże możliwości są zwłaszcza w zakresie produkcji softwaru, doradztwa, w organizacji międzynarodowych transakcji handlowych jak i w zakresie dalszych usług.

Na Słowacji zakładamy przede wszystkim spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjne.

Spółka sp. z o. o. ( spoločnosť s ručením obmezeným ) – kapitał zakładowy wynosi 5000 EUR a założenie spółki trwa około 14 – 21 dni. Liczba wspólników jest ograniczona do 50-ciu. Przedstawicielem spółki może być obywatel jakiegokolwiek państwa OECD.

Dla założenia Sp. z o.o. jest niezbędny wypis z polskiego rejestru karnego ( wypis o niekaralności ) oraz adres siedziby spółki na terenie Słowacji – możemy Ci zaoferować siedzibę w Bratysławie i Żilinie.

Cena naszych usług wraz z opłatami za akty notarialne, opłatami sądowymi oraz opłatami za zezwolenia na uprawianie wolnego zawodu wynosi 3500,-zł.

Aktualnie oferujemy na Słowacji te oto ready-made spółki:

Sp. z o.o. ( s.r.o. ) – 1 przedstawiciel i wspólnik, spółka założona w roku 2020, wysokość kapitału zakładowego 5000,- EUR, kapitał został uregulowany, firma nie posiada żadnych zobowiązań, działalność w ramach wolnego zawodu, nie prowadziła działalności gospodarczej, siedziba w Bratyslawie, rejestr sądowy w Bratyslawie, podatnik VAT ( NIP – EU ) , cena spółki: 17500 zł.

– 1 przedstawiciel i wspólnik, założona w roku 2020, wysokość kapitału zakładowego 5000,- EUR, kapitał został uregulowany, firma nie posiada żadnych zobowiązań, działalność w ramach wolnego zawodu, nie prowadziła działalności gospodarczej, siedziba w Bratyslawie, rejestr sądowy w Bratyslawie, , cena spółki: 17500 zł. Sp. z o.o. ( s.r.o. ) – 1 przedstawiciel i wspólnik, spółka założona w roku 2020, wysokość kapitału zakładowego 5000,- EUR, kapitał został uregulowany, firma nie posiada żadnych zobowiązań, działalność w ramach wolnego zawodu, nie prowadziła działalność gospodarczą, siedziba w Bratyslawie, rejestr sądowy w Bratyslawie, cena spółki: 4000,- zł.

Zaletą kupna gotowej spółki jest natychmiastowa możliwość rozpoczęcia działalności gospodarczej. Władze spółki są powoływane na pierwszym zgromadzeniu walnym. Aby dokonać zmian w rejestrze sądowym oraz mieć możliwość postępowań z partnerami i urzędami, jesteś zobowiązany wykazać się uchwalą zgromadzenia walnego oraz poczekać na wpis zmian do rejestru handlowego.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, prosimy o kontakt emailowy: [email protected] bądź telefoniczny: +420 603 235 810.

Rozmawiamy w języku polskim.

Spólka akcyjna ( akciová spoločnosť ) – kapitał zakładowy spółki akcyjnej wynosi 25000 EUR. Spółke akcyjną może założyć nawet jedna osoba prawna. Jednak musi być powołany zarząd oraz rada nadzorcza – w sumie 4 osób. Wszystkie osoby powinny dostarczyć wypis z rejestru karnego, powinien być także już zapewniony adres siedziby spółki na terenie Słowacji. Możemy świadczyć usługami wynajmu lokalu. Założenie spółki akcyjnej trwa około 14-21 dni. Podatek dochodowy wynosi 19%. Koszty założenia spółki akcyjnej wynoszą 9500,-zł.

Pomożemy Ci też z założeniem jednostki organizacyjnej na terenie Słowacji.

Słowacja podpisała z Polską umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, która jest ważna od 18.08.1994

Państwa, z którymi Słowacja podpisała umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania: Australia, Belgia, Białoruś, Brazylia, Cypr, Chiny, Dania, Finlandia, Holandia, Francja, Chorwacja, Włochy, Indie, Indonezja, Irlandia, Islandia, Izrael, RPA, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Litwa, Łotwa, Węgry, Malta, Republika Czeska, Austria, Rumunia, Rosja, Stany Zjednoczone, Niemcy, Sri Lanka, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Hiszpania, Słowenia, Bośna i Hercegowina, , Macedonia, Grecja, Nigeria, Wielka Brytania, Mongolia, Tunezja, Turcja, Turkmenistan, Ukraina, Uzbekistan, Serbia, Czarnogóra, Luksemburg.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, prosimy o kontakt emailowy: [email protected] bądź telefoniczny: +420 603 235 810.

Rozmawiamy w języku polskim.

Spółki zoo na Słowacji, założenie spółki zoo.

Spółki zoo na Słowacji, założenie spółki zoo.

Przyjdźcie sobie po swoją firmę do nas, do Bańskiej Bystrzycy. Jeśli nie ma opcji podróżować w związku z zaistniałą sytuacją, możemy również zapewnić obsługę sprzedaży spółki na odległość. Niezbędne dokumenty do podpisania, przetłumaczone na język polski, wyślemy na e-mail. Dokumenty można podpisać w Polsce i wysłać pocztą pod nasz adres. Zadbamy o wszystko i państwo mogą przygotować się do biznesu na Słowacji w bezpieczeństwie swojego domu. W razie jakichkolwiek wymagań, pomożemy we wszystkim.

Oferujemy kompleksowe usługi dla szybkiego rozpoczęcia działalności przedsiębiorczej na Słowacji. Nasz pracownik chętnie odpowie na wszystkie Wasze pytania.

Z góry założoną firmę, którą sami sobie wybierzecie z naszej oferty przeniesiemy na Was. Według Waszego życzenia możemy w firmie zrobić zmianę nazwy – nazwę spółki, adres siedziby i uzupełnić przedmioty działalności według Waszego życzenia.

K READY MADE spółce oferujemy również usługę OFFICE HOUSE – zapewnimy adres spółki u nas pod adresem. Usługa OFFICE HOUSE zawiera oznaczenie Waszej spółki, przyjmowanie i przechowywanie poczty.

READY MADE spółki, które oferujemy na sprzedaż, zostały założone i wpisane w Rejestr Handlowy wyłącznie w celu następnej sprzedaży konsumentowi ostatecznemu z powodu szybkiego rozpoczęcia działalności spółki.

Wszystkie przez nas oferowane READY MADE spółki w czasie pomiędzy swoim powstaniem i sprzedażą nigdy nie wykonywały działalność gospodarczą, nie mają zobowiązań i należności o czym świadczy ogłoszenie honorowe. Dzałalność przedsiębiorcza spółek jest nieograniczona we wszystkich zakresach eksport – import bez dodatkowych licencji również pośrednictwa handlowego, usług i produkcji budownictwa i marketingu.

Kto może być właścicielem i prezesem spółki na Słowacji:

Wspólnikiem – właścicielem spółki może być osoba fizyczna, która może również być prezesem spółki. Wspólnikiem – właścicielem może również być spółka zagraniczna, która jest powinna przedłożyć aktualny odpis z Rejestru Handlowego ze swojego kraju pochodzenia.

Prezesem spółki na Słowacji może być tylko osoba, która ma pobyt stały w państwie członkowskim Unii Europejskiej, lub ma zezwolenie na pobyt stały na Słowacji.

W jaki sposób zacząć:

Wybierzcie sobie swoją spółkę z listy READY MADE spółek na sprzedaż i zarezerwujcie sobie spółkę. Można skontaktować się z nami telefonicznie, wyjaśnimy wszystkie szczegóły.

키워드에 대한 정보 zakładanie spółki na słowacji

다음은 Bing에서 zakładanie spółki na słowacji 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  드라이버 없을때 나사 조이기 | 매일 보면서 용도를 몰랐던 물건들 25988 명이 이 답변을 좋아했습니다
See also  Www Arsarte Com Pl | $$$ Road To Energy $$$ 12 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

See also  미니 안면거상술 비용 | 최소절개, 빠른 회복으로 유명한 #미니거상 진짜 실체는? 19268 투표 이 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Założenie działalności gospodarczej na Słowacji

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Założenie #działalności #gospodarczej #na #Słowacji


YouTube에서 zakładanie spółki na słowacji 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Założenie działalności gospodarczej na Słowacji | zakładanie spółki na słowacji, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment