Zaświadczenie O Niekaralności Kraków | Kraków Nieodkryty Cz. 1: Plac Mariacki I Tajemnica Wita Stwosza 98 개의 정답

당신은 주제를 찾고 있습니까 “zaświadczenie o niekaralności kraków – Kraków nieodkryty cz. 1: Plac Mariacki i tajemnica Wita Stwosza“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Obywatel JC 이(가) 작성한 기사에는 조회수 124,304회 및 좋아요 2,352개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

zaświadczenie o niekaralności kraków 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Kraków nieodkryty cz. 1: Plac Mariacki i tajemnica Wita Stwosza – zaświadczenie o niekaralności kraków 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Dziś w naszym programie rozrywkowo – podróżniczym wystąpi ekspert, znany na twitterze jako Kapitan Kirk (@KirkKapitan). Jego udział jest nieprzypadkowy, gdyż nasz gość zna historię Krakowa niczym własną kieszeń i podzieli się z nami garścią anegdot historycznych. Pierwszy odcinek poświęcony jest historii placu Mariackiego, stojących na nim kościołów oraz tajemniczym i niezwykłym losom genialnego niemieckiego rzeźbiarza Wita Stwosza.

zaświadczenie o niekaralności kraków 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Krajowy Rejestr Karny – Sąd Okręgowy w Krakowie

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym w Krakowie (PI KRK) Adres: ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków … I piętro, pawilon E, pokój …

+ 더 읽기

Source: www.krakow.so.gov.pl

Date Published: 11/19/2022

View: 9905

Sąd Okręgowy – Zaświadczenie o niekaralności

KRAKÓW ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI do pracy, do przetargu dla nauczyciela, do pozwolenia na broń. Krajowy Rejestr Karny Sąd Okręgowy.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: zaswiadczenie-krk.pl

Date Published: 12/8/2021

View: 8390

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI KRAKÓW

KRAJOWY REJESTR KARNY. Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym. Oddział KRK w Krakowie. ul. Przy Rondzie 7, 31-547 KRAKÓW …

+ 더 읽기

Source: www.zaswiadczeniekrk.pl

Date Published: 9/3/2022

View: 9889

Zaświadczenie o niekaralności Kraków | KRK Krajowy Rejestr …

Zaświadczenie o niekaralności z KRK Kraków przez Internet. Zamów zaświadczenie z KRK dla osoby lub firmy online. Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru …

+ 여기에 표시

Source: www.zaswiadczenie.pl

Date Published: 7/3/2022

View: 273

Pytania ogólne – Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w …

… (potocznie zaświadczenia o niekaralności) z Krajowego Rejestru Karnego? … Kasy sądów rejonowych i okręgowego w Krakowie znajdują się w budynku „E” na …

+ 여기에 자세히 보기

Source: krakow-krowodrza.sr.gov.pl

Date Published: 12/7/2022

View: 7554

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI KRAKÓW – e-odpisy

W Krakowie zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego czyli Udzielenie informacji o osobie lub podmiocie zbiorowym – uzyskuje się najczęściej na …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.e-odpisy.pl

Date Published: 1/1/2022

View: 1504

Punkt Informacyjny KRK przy Sądzie Okręgowym w Krakowie

Krajowy Rejestr Karny przy Sądzie Okręgowym w Krakowie. Zaświadczenie o niekaralności z KRK dostępne przez internet. Pobierz oświadczenie o niekaralności.

+ 더 읽기

Source: ms-gov.pl

Date Published: 9/24/2022

View: 7769

Punkt Informacyjny KRK przy Sądzie Okręgowym w Krakowie

Krajowy Rejestr Karny przy Sądzie Okręgowym w Krakowie. Zaświadczenie o niekaralności z KRK dostępne przez internet eKRK. Pobierz zaputanie o niekaralność.

+ 더 읽기

Source: rejestryonline.pl

Date Published: 7/1/2022

View: 2308

Zaświadczenie o niekaralności Kraków online – Jaki wniosek?

Jak uzyskać zaświadczenie o niekaralności w Krakowie lub online? Do jakiego sądu okręgowego złożyć wniosek? Ile kosztuje poświadczenie z KRK? Zobacz więcej.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: jakiwniosek.pl

Date Published: 12/11/2022

View: 835

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI KRAKÓW

Koszt legalizacji lub apostille zaświadczenia o niekaralności Kraków zostały podane w zakładce cennik. DOSTARCZAMY ZAŚWIADCZENIA z KRK OD 12 LAT. Zapraszamy do …

+ 더 읽기

Source: zazi.pl

Date Published: 1/2/2022

View: 1119

주제와 관련된 이미지 zaświadczenie o niekaralności kraków

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Kraków nieodkryty cz. 1: Plac Mariacki i tajemnica Wita Stwosza. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Kraków nieodkryty cz. 1: Plac Mariacki i tajemnica Wita Stwosza
Kraków nieodkryty cz. 1: Plac Mariacki i tajemnica Wita Stwosza

주제에 대한 기사 평가 zaświadczenie o niekaralności kraków

  • Author: Obywatel JC
  • Views: 조회수 124,304회
  • Likes: 좋아요 2,352개
  • Date Published: 최초 공개: 2022. 1. 10.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=_NwpgZDGsvY

Gdzie w Krakowie uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

Adres: ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków. I piętro, pawilon E, pokój 102.

Ile kosztuje zaświadczenie o niekaralności Kraków?

Ile kosztuje uzyskanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego (zaświadczenie o niekaralności)? Koszt uzyskania informacji zarówno o osobie, jak i o podmiocie zbiorowym w wersji papierowej wynosi 30 zł zaś w wersji elektronicznej – 20 zł.

Ile się czeka na zaświadczenie o niekaralności Kraków?

Informację uzyskasz od razu, gdy będziesz składać wniosek. W wyjątkowych sytuacjach informację możesz dostać później, jednak maksymalnie w ciągu 7 dni od złożenia wniosku. Pamiętaj, żeby wziąć dokument, który potwierdzi twoją tożsamość, na przykład dowód osobisty albo paszport.

Jak uzyskać zaświadczenie o niekaralności przez internet?

Jak zdobyć zaświadczenie o niekaralności online (przez internet) Wniosku o zaświadczenie o niekaralności możesz złożyć do Krajowego Rejestru Karnego online, korzystając z systemu e-KRK. Wniosek złożyć może każda osoba posiadająca profil zaufany lub certyfikat kwalifikowany.

Jak złożyć wniosek o zaświadczenie o niekaralności?

Zaświadczenia o niekaralności wydaje Krajowy Rejestr Karny. W celu uzyskania zaświadczenia o niekaralności należy udać się osobiście do jednego z punktów Informacyjnych Krajowego Rejestru Karnego lub do Biura Informacyjnego KRK. Tam składamy wypełniony wniosek o wydanie zaświadczenia o niekaralności i uiszczamy opłatę.

Jak sprawdzić czy jest się karanym online?

E-platforma Krajowy Rejestr Karny

Jeżeli posiadasz bezpieczny podpis elektroniczny, weryfikowany certyfikatem kwalifikowanym albo podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP możesz dokonać sprawdzenia karalności poprzez platformę E-KRK. Należy zarejestrować się zgodnie z instrukcją tam podaną.

Ile ważne jest zaświadczenie o niekaralności 2022?

Jak długo ważne jest zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego? Przepisy regulujące działanie Krajowego Rejestru Karnego nie określają terminu ważności zaświadczenia.

Czy zaświadczenie o niekaralności wydawane jest od ręki?

Co do zasady w Punktach Informacyjnych KRK i w Biurze Informacyjnym KRK zaświadczenie z KRK jest wydawane „od ręki”. W przypadku konieczności przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, czas udzielenia informacji może się wydłużyć.

Kto nie otrzyma zaświadczenia o niekaralności?

📌 Kto nie dostanie zaświadczenia o niekaralności? Zaświadczenia o niekaralności nie zdobędą osoby, które znajdują się w Krajowym Rejestrze Karnym w związku z np. skazaniem prawomocnym wyrokiem sądu, aresztowaniem lub figurowaniem na liście gończym.

Jak można sprawdzić czy ktoś był karany?

Informacje o osobach skazanych znajdują się w Krajowym Rejestrze Karnym. To właśnie w biurze Krajowego Rejestru Karnego lub punktach informacyjnych rejestru działających przy sądach można uzyskać informację o tym czy skazanie konkretnej osoby uległo zatarciu.

Co znajduje się w zaświadczeniu o niekaralności?

To dokument potwierdzający, że dana osoba nie została skazana wyrokiem sądu i nie figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym. Ten zawiera dane o osobach, które są prawomocnie skazane za przestępstwa i takie przeciwko którym toczyło się prawomocnie warunkowo umorzone postępowanie karne.

Jak wydrukować zaświadczenie o niekaralności?

Spis treści
  1. Wejdź na stronę ekrk.ms.gov.pl i przejdź do podstrony: rejestracja.
  2. Zaloguj się i użyj opcji: wniosek o osobę
  3. Zaloguj się do Profilu Zaufanego.
  4. Zapłać za wydanie zaświadczenia o niekaralności.
  5. Odkoduj zaświadczenie o niekaralności online z pliku XML.

Jak najszybciej uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

  1. Zaświadczenie o niekaralności można uzyskać przez Internet, listownie lub składając formularz w punkcie informacyjnym. …
  2. Zaświadczenie o niekaralności można uzyskać bez wychodzenia z domu, przez Internet. …
  3. Zaświadczenie o niekaralności z KRK wydawane jest “bez zbędnej zwłoki”, nie później jednak niż w terminie 7 dni.

Po jakim czasie można uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

Zaświadczenie powinno zostać wysłane przez KRK do wnioskodawcy w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wniosku; przez internet – za pośrednictwem strony internetowej Krajowego Rejestru Karnego. Wniosek wymaga posiadania profilu zaufanego eGo lub certyfikatu kwalifikowanego w celu potwierdzenia tożsamości.

Czy wydruk z KRK jest dokumentem?

pamięć USB, płyta CD, DVD). Wizualizacja zaświadczenia możliwa jest przy wykorzystaniu funkcjonalności e-KRK. Wydruk nie jest dokumentem. Opłatę należy wnieść wyłącznie za pomocą mechanizmów płatności udostępnionych na e-KRK.

Jak wypełnić wniosek o wydanie zaświadczenia o niekaralności?

Jak wypełnić zaświadczenie o niekaralności i złożyć wniosek?
  1. utworzyć konto na stronie internetowej KRK;
  2. złożyć stosowny wniosek na platformie KRK;
  3. opłacić prośbę o wydanie zaświadczenia o niekaralności;
  4. podpisać wniosek przy pomocy Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego certyfikatu.

Jak długo ważne jest zaświadczenie o niekaralności?

Przepisy regulujące działanie Krajowego Rejestru Karnego nie określają terminu ważności zaświadczenia.

Jak podpisac wniosek KRK?

umożliwia jego podpisanie, wykorzystując aplikację ‘E-dowód Podpis Elektroniczny’. Aplikacja oraz instrukcja użycia elektronicznych funkcji e-dowodów dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/e-dowod Po poprawnym podpisaniu pliku, możliwe jest wskazanie pliku podpisu i załadowanie do systemu e-KRK.

Co wpisać w zakres danych które mają być przedmiotem informacji o osobie?

Najlepiej skierować do Biura Informacyjnego KRK (za pośrednictwem tradycyjnej poczty) podpisane pismo zawierające następujące dane osobowe: nazwisko, w tym także przybrane, imiona, nazwisko rodowe, datę i miejsce urodzenia, imiona rodziców, nazwisko rodowe matki, miejsce zamieszkania, obywatelstwo oraz numer PESEL.

Krajowy Rejestr Karny – Sąd Okręgowy w Krakowie

Krajowy Rejestr Karny

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym w Krakowie (PI KRK)

Adres: ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków

I piętro, pawilon E, pokój 102.

telefon: 12 619 -58- 14

Godziny przyjęć stron:

w poniedziałek od godziny 8:00 do godziny 18:00

od wtorku do piątku od godziny 8:00 do godziny 16:00

UWAGA

W celu uzyskania zapytania z PI KRK należy wcześniej pobrać numer z automatu kolejkowego, który znajduje się przed wejściem do sądu.

W trosce o sprawną pracę stanowisk dostępowych PI KRK wprowadzony zostaje limit wykonywania przez jedną osobę maksymalnie do 5 zapytań składanych osobiście.

Opłata za wydanie informacji o osobie oraz za wydanie informacji o podmiocie zbiorowym z PI KRK wynosi 30 zł.

OPŁATĘ WNOSI SIĘ:

w formie znaków opłaty sądowej (E-znak),

gotówką w kasie Ministerstwa Sprawiedliwości,

gotówką w kasie sądu,

przelewem na rachunek bankowy Ministerstwa Sprawiedliwości:

Ministerstwo Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa

NBP O/O Warszawa PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

Narodowy Bank Polski

Oddział Okręgowy Warszawa

Plac Powstańców Warszawy 4

00-950 Warszawa

W tytule przelewu należy wskazać: imię i nazwisko osoby lub nazwę podmiotu zbiorowego, których dotyczyć ma informacja z Krajowego Rejestru Karnego oraz datę oznaczoną we wniosku lub zapytaniu jako data wystawienia.

WNIOSKI DO POBRANIA :

UZYSKANIE INFORMACJI Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

ekrk.ms.gov.pl lub ems.ms.gov.pl

DODATKOWE INFORMACJE:

www.ms.gov.pl (zakładka Krajowy Rejestr Karny)

Krajowy Rejestr Karny – Sąd Okręgowy w Krakowie

Krajowy Rejestr Karny

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym w Krakowie (PI KRK)

Adres: ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków

I piętro, pawilon E, pokój 102.

telefon: 12 619 -58- 14

Godziny przyjęć stron:

w poniedziałek od godziny 8:00 do godziny 18:00

od wtorku do piątku od godziny 8:00 do godziny 16:00

UWAGA

W celu uzyskania zapytania z PI KRK należy wcześniej pobrać numer z automatu kolejkowego, który znajduje się przed wejściem do sądu.

W trosce o sprawną pracę stanowisk dostępowych PI KRK wprowadzony zostaje limit wykonywania przez jedną osobę maksymalnie do 5 zapytań składanych osobiście.

Opłata za wydanie informacji o osobie oraz za wydanie informacji o podmiocie zbiorowym z PI KRK wynosi 30 zł.

OPŁATĘ WNOSI SIĘ:

w formie znaków opłaty sądowej (E-znak),

gotówką w kasie Ministerstwa Sprawiedliwości,

gotówką w kasie sądu,

przelewem na rachunek bankowy Ministerstwa Sprawiedliwości:

Ministerstwo Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa

NBP O/O Warszawa PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

Narodowy Bank Polski

Oddział Okręgowy Warszawa

Plac Powstańców Warszawy 4

00-950 Warszawa

W tytule przelewu należy wskazać: imię i nazwisko osoby lub nazwę podmiotu zbiorowego, których dotyczyć ma informacja z Krajowego Rejestru Karnego oraz datę oznaczoną we wniosku lub zapytaniu jako data wystawienia.

WNIOSKI DO POBRANIA :

UZYSKANIE INFORMACJI Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

ekrk.ms.gov.pl lub ems.ms.gov.pl

DODATKOWE INFORMACJE:

www.ms.gov.pl (zakładka Krajowy Rejestr Karny)

Ile kosztuje uzyskanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego (zaświadczenie o niekaralności)?

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Uzyskaj zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego

W związku z występującymi tymczasowymi awariami systemu e-KRK zaświadczenia są wydawane w terminie do maksymalnie 10 dni kalendarzowych liczonych od dnia następującego po dniu złożenia zapytania.

Zaświadczenie, które otrzymasz za pomocą systemu Krajowego Rejestru Karnego, będzie miało formę pliku XML. Pamiętaj, że nie możesz takiego zaświadczenia wydrukować, bo nie będzie ono urzędowym dokumentem. Możesz posługiwać się tylko elektroniczną wersją. To znaczy, że możesz zapisać plik na USB, czy płycie CD i dać na przykład pracodawcy. Zaświadczenie w formie pliku XML jest podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Zaświadczenie o niekaralności online – jak je uzyskać? [e-KRK]

Niektóre zawody są odpowiedzialne społecznie lub wiążą się z innym typem odpowiedzialności, na przykład za finanse firmy lub bezpieczeństwo osób.

W takich przypadkach pracodawcy oczekują, że przedstawisz im zaświadczenie o niekaralności.

Bez obaw — uzyskanie takiego dokumentu nie jest skomplikowane.

W tym artykule dowiesz się:

co to jest zaświadczenie o niekaralności

jak uzyskać zaświadczenie online

gdzie możesz uzyskać zaświadczenie stacjonarnie

jak wystąpić o zaświadczenie o niekaralności listownie.

Ubiegasz się o pracę, która wymaga zaświadczenia o niekaralności? Pamiętaj o profesjonalnym CV! Stworzysz je w 5 minut w kreatorze CV.

Zobacz inne wzory, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora: Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko! Stwórz CV teraz

1

Co to jest zaświadczenie o niekaralności i jak brzmi?

Statystyki sądowe mówią jasno:

Liczba osób dorosłych osądzonych prawomocnie maleje z roku na rok.

Wszystkie osoby osądzone zostają wpisane do Krajowego Rejestru Karnego, prowadzonego przez Ministra Sprawiedliwości.

Krajowy Rejestr Karny (KRK) to instytucja prowadząca i aktualizująca bazę danych dotyczącą karanych osób i podmiotów zbiorowych.

Zaświadczenie o niekaralności to dokument potwierdzający, że dana osoba nie została skazana wyrokiem sądu i nie figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym.

Jeśli potrzebujesz zaświadczenia o niekaralności, to uzyskasz je na podstawie danych z KRK.

Co zawiera Krajowy Rejestr Karny?

W Krajowym Rejestrze Karnym znajdują się dane o osobach:

prawomocnie skazanych za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe

przeciwko którym prawomocnie warunkowo umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe

przeciwko którym prawomocnie umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe na podstawie amnestii

będących obywatelami polskimi prawomocnie skazanymi przez sądy państw obcych;

wobec których prawomocnie orzeczono środki zabezpieczające w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe

nieletnich, wobec których prawomocnie orzeczono środki wychowawcze, poprawcze lub wychowawczo-lecznicze albo którym wymierzono karę na podstawie art. 13 lub art. 94 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich

prawomocnie skazanych za wykroczenia na karę aresztu

poszukiwanych listem gończym

tymczasowo aresztowanych

nieletnich umieszczonych w schroniskach dla nieletnich.

Do czego potrzebne jest zaświadczenie o niekaralności?

Zaświadczenie o niekaralności jest potrzebne w procesie ubiegania się o różne koncesje czy licencje, ale również stanowi obowiązkowy element ubiegania się o pracę w niektórych zawodach.

Zaświadczenie o niekaralności będzie potrzebne do:

Postępowania przetargowego

Uzyskania koncesji na obrót paliwami ciekłymi

Zdobycia pozwolenia na broń

Otrzymania licencji transportowej

Uzyskania licencji na taksówki

Zezwolenia na zbieranie lub przetwarzanie odpadów

Uzyskania wizy lub obywatelstwa.

Zaświadczenie o niekaralności musisz też przedstawić, gdy starasz o pracę w tych zawodach:

Ważne: Pracodawca może wymagać od Ciebie zaświadczenia o niekaralności wyłącznie na etapie rekrutacji i tylko wtedy, gdy Ustawa z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym stawia wymóg niekaralności na stanowisku pracy, na które aplikujesz.

Zaświadczenie o niekaralności — jak brzmi jego treść?

Zgodnie z wzorem Ministerstwa Sprawiedliwości, Krajowy Rejestr Karny może wystawić zaświadczenie o niekaralności, które będzie zawierało jedną z informacji poniżej:

Rejestr karny nie zawiera żadnych informacji o wyrokach skazujących wobec danej osoby. Rejestr karny zawiera informacje o wyrokach skazujących wobec danej osoby (wykaz wyroków skazujących jest załączony do odpowiedzi). Rejestr karny zawiera inne informacje dotyczące danej osoby; informacje te są załączone do niniejszej odpowiedzi (fakultatywne) Rejestr karny zawiera informacje o wyrokach skazujących wobec danej osoby, ale skazujące państwo członkowskie zastrzegło, że informacje dotyczące tych wyroków nie mogą być przekazywane dalej do żadnych innych celów niż na użytek postępowania karnego. Zapytanie o udzielenie dalszych informacji można skierować bezpośrednio do skazującego państwa członkowskiego. Zgodnie z prawem krajowym państwa członkowskiego, do którego skierowano zapytanie, nie można udzielić odpowiedzi na zapytanie niezwiązane z postępowaniem karnym.

Uwaga:

Tylko Ty możesz wystąpić z wnioskiem o zaświadczenia o własnej niekaralności do Krajowego Rejestru Karnego.Pracodawca nie może zrobić tego w Twoim imieniu.

Uzyskanie bez uprawnienia informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego jest zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do lat 2 (art. 25 ustawy z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym).

Zaświadczenie o niekaralności jest też niezbędnym dokumentem w naborze do CBA i naborze do pracy w Policji. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze artykuły: Praca w CBA – jak zostać agentem? oraz Jak przejść nabór i zostać policjantem?

2 Jak zdobyć zaświadczenie o niekaralności online (przez internet)

Wniosku o zaświadczenie o niekaralności możesz złożyć do Krajowego Rejestru Karnego online, korzystając z systemu e-KRK.

Wniosek złożyć może każda osoba posiadająca profil zaufany lub certyfikat kwalifikowany. Profil zaufany możesz założyć w systemie profil zaufany, ale od jakiegoś czasu również w wielu bankach.

Lista banków z zintegrowanym profilem zaufanym

W tych bankach podpis profilem zaufanym składasz w taki sposób, w jaki dokonujesz przelewu online. Logujesz się na swoje konto i potwierdzasz operację SMS-em.

Pierwszym krokiem do pobrania zaświadczenia o niekaralności jest założenie konta w systemie e-KRK. Po przejściu do strony kliknij przycisk Rejestracja.

Następnie wypełnij formularz rejestracyjny i zatwierdź go.

Po założeniu konta, otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem aktywującym konto. Kliknij go.

Po aktywacji konta, zaloguj się i przejdź do Wniosku o udzielenie informacji o osobie.

Wypełnij wniosek. Kliknij Zapisz, a następnie — po odświeżeniu strony — Podpisz.

Jeśli posiadasz swój certyfikat kwalifikowany, możesz z niego skorzystać w tym miejscu.

Najprawdopodobniej jednak będziesz korzystać z profilu zaufanego. Wybierz Podpisz podpisem zaufanym.

Zostaniesz przeniesiony do strony Profil zaufany. W tym miejscu możesz zalogować się do swojego profilu zaufanego lub wybrać Logowanie za pomocą banku.

Wybierz jedną z tych dwóch opcji, aby kontynuować. Po podpisaniu dokumentu za pomocą profilu zaufanego musisz wnieść opłatę za wydanie zaświadczenia o niekaralności.

Koszt uzyskania zaświadczenia o niekaralności online wynosi 20 złotych + prowizja od transakcji przez internet.

Kliknij przycisk Zapłać i wyślij. Zaloguj się do swojego banku i dokonaj opłaty.

Po opłaceniu wniosku zobaczysz podsumowanie. Teraz pozostało Ci jedynie czekać na zaświadczenie o niekaralności online.

Zaświadczenie otrzymasz w ciągu 7 dni od złożenia wniosku na swoje konto w systemie Krajowego Rejestru Karnego. Otrzymasz powiadomienie na swój e-mail.

Będzie miało ono formę pliku XML, który pobierzesz w systemie e-KRK w zakładce Odpowiedzi.

Niestety możesz wydrukować takiego zaświadczenia, ponieważ nie jest ono plikiem tekstowym.

Możesz posługiwać się jedynie jego elektroniczną wersją, czyli możesz:

Zapisać plik na pendrive

Nagrać plik na płytę CD

Wysłać plik do pracodawcy e-mailem.

Zaświadczenie w formie pliku XML jest podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym, który zaświadcza, że jest to dokument urzędowy.

Zobacz też: Wilczy bilet — powody i konsekwencje zwolnienia dyscyplinarnego.

Przez internet nie tylko uzyskasz zaświadczenie o niekaralności, ale stworzysz również profesjonalne CV! Skorzystaj z kreatora CV: wybierz szablon, wypełnij według wskazówek i gotowe!

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj

3

Jak zdobyć zaświadczenie o niekaralności stacjonarnie (w punkcie informacyjnym KRK)

Wniosek o zaświadczenie o niekaralności w punkcie informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego może złożyć każdy — osobiście albo przez pełnomocnika.

Procedura składania wniosku stacjonarnie jest następująca:

Pobierz zapytanie. Wypełnij je. Zapłać za wydanie zaświadczenia. Złóż wniosek z potwierdzeniem płatności w wybranym punkcie informacyjnym KRK.

Listę punktów informacyjnych KRK znajdziesz w kolejnej sekcji.

W przypadku procedury stacjonarnej opłata za uzyskanie zaświadczenia o niekaralności wynosi 30 zł, czyli o 10 zł więcej niż w przypadku procedury online. Możesz zapłacić gotówką w kasie dowolnego sądu, przy okazji wizyty w punkcie informacyjnym.

Ale—

Nie zapomnij wziąć ze sobą dokumentu tożsamości, na przykład dowodu osobistego lub paszportu.

Informację w większości przypadków uzyskasz od razu. W wyjątkowych sytuacjach może to zająć do 7 dni od dnia złożenia wniosku.

Inne formy płatności za zaświadczenie o niekaralności

Masz również możliwość dokonania opłaty:

w kasie Ministerstwa Sprawiedliwości (ul. Czerniakowska 100 w Warszawie),

za pomocą znaków opłaty sądowej, które możesz kupić w kasie sądu

przelewem na konto Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dane konta Ministerstwa Sprawiedliwości:

Ministerstwo Sprawiedliwości

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warszawa

Numer konta:

PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

Bank prowadzący konto

NBP O/O Warszawa

Tytuł przelewu:

Twoje imię i nazwisko oraz data wpisana we wniosku

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda praca w urzędzie i jak ją zdobyć? Ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości: Praca w służbie cywilnej [poradnik jak znaleźć].

4 Lista punktów KRK, które wystawiają zaświadczenie o niekaralności

Punkty informacyjne Krajowego Rejestru Karnego znajdują się w 50 miastach w Polsce, przy sądach okręgowych oraz rejonowych. W niektórych miastach, jak np. Warszawa, znajduje się kilka punktów informacyjnych KRK.

Poniżej znajdziesz alfabetyczną listę punktów, w których możesz złożyć wniosek o zaświadczenie o niekaralności:

Białystok — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Białymstoku

Adres: ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1, 15-950 Białystok

Telefon: 85-745-92-07

Bielsko Biała — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Bielsku Białej

Adres: ul. Cieszyńska 10, 43-300 Bielsko–Biała

Telefon: 33-499-03-85

Biała Podlaska — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej

Adres: ul Brzeska 20/22, 21-530 Biała Podlaska

Telefon: 83-342-08-80 wew. 403

Bydgoszcz — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy

Adres: ul. Wały Jagiellońskie 2, 85-950 Bydgoszcz

Telefon: 52-325-31-74

Chełm — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Chełmie

Adres: ul. Sienkiewicza 20, 22-100 Chełm

Telefon: 82-565-52-02

Częstochowa — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie

Adres: ul. Reytana 6, 42-200 Częstochowa

Telefon: 34-377-81-50

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie

Adres: ul. Dąbrowskiego 23/35, 42-200 Częstochowa

Telefon: 34-364-42-47

Elbląg — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Elblągu

Adres: Pl. Konstytucji 1, 82-300 Elbląg

Telefon: 55-611-22-00 wew. 168

Gdańsk — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku

Adres: ul. Nowe Ogrody 30/34, 80-958 Gdańsk

Telefon: 58-321-31-56

Gliwice — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach

Adres: ul. Kościuszki 15, 44-100 Gliwice

Telefon: 32-338-00-16

Gorzów Wielkopolski — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wlkp.

Adres: ul. Mieszka I 33, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefon: 95-72-24-281 wew. 330

Jelenia Góra — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze

Adres: ul. Wojska Polskiego 56, 58-500 Jelenia Góra

Telefon: 75-641-51-06

Kalisz — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Kaliszu

Adres: ul. Aleja Wolności 13, 62-800 Kalisz

Telefon: 62-765-77-60

Katowice — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Katowicach

Adres: ul. Andrzeja 16/18, 40-957 Katowice

Telefon: 32-60-70-153

Kielce — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Kielcach

Adres: ul. Seminaryjna 12a, 25-372 Kielce

Telefon: 41-344-50-16

Konin — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Koninie

Adres: ul. Energetyka 5, 62-510 Konin

Telefon: 63-242-30-22 wew. 108

Koszalin — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Koszalinie

Adres: ul. Waryńskiego 7, 75-950 Koszalin

Telefon: 94-342-87-72

Kraków — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Krakowie

Adres: ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków

Telefon: 12-619-58-14

Krosno — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Krośnie

Adres: ul. Wolności 3, 38-400 Krosno

Telefon: 13-420-16-40

Legnica — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Legnicy

Adres: ul. Złotoryjska 40, 59-220 Legnica

Telefon: 76-722 59 32

Leszno — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Lesznie

Adres: ul. Dąbrowskiego 2, 64-100 Leszno

Telefon: 65-525-94-06

Lublin — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Lublinie

Adres: ul. Plac Czechowicza 1, 20-072 Lublin

Telefon: 81-535-94-40

Łomża — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Łomży

Adres: ul. Dworna 16, 18-400 Łomża

Telefon: 86-216-62-81 wew. 124

Łódź — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Łodzi

Adres: ul. Kościuszki 107/109, 90-928 Łódź

Telefon: 42-664-07-32

Nowy Sącz — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu

Adres: ul. Pijarska 3, 33-300 Nowy Sącz

Telefon: 18-448-21-38

Nowy Targ — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Nowym Targu

Adres: ul. Ludźmierska 29, 34-400 Nowy Targ

Telefon: 18-261-26-70

Olsztyn — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie

Adres: ul. Dąbrowszczaków 44, 10-001 Olsztyn

Telefon: 89-523-01-08

Opole — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Opolu

Adres: ul. Plebiscytowa 3a, 45-359 Opole

Telefon: 77-541-95-10

Ostrołęka — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Ostrołęce

Adres: ul. Gomulickiego 5, 07-410 Ostrołęka

Telefon: 29-765-01-10

Ostrowiec Świętokrzyski — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim

Adres: ul. Kościuszki 1, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon: 41-262-82-41 wew. 146

Piła — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Pile

Adres: al. Powstańców Wielkopolskich 79, 64-920 Piła

Telefon: 67-352-28-00

Piotrków Trybunalski — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim

Adres: ul. Słowackiego 5, 97-300 Piotrków Trybunalski

Telefon: 44-649-41-70

Poznań — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu

Adres: ul. Marcinkowskiego 32, 60-967 Poznań

Telefon: 61-856-60-18

Płock — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Płocku

Adres: pl. Narutowicza 4, 09-404 Płock

Telefon: 24-262-52-44 wew. 281

Radom — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Radomiu

Adres: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 10, 26-600 Radom

Telefon: 48-368-03-23

Rzeszów — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie

Adres: ul. Śreniawitów 3, 35-959 Rzeszów

Telefon: 17-875 62 30

Siedlce — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Siedlcach

Adres: ul. Piłsudskiego 70, 08-110 Siedlce

Telefon: 25-631-08-40 wew. 105

Sieradz — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Sieradzu

Adres: Aleja Zwycięstwa 1, 98-200 Sieradz

Telefon: 43-826-66-91

Suwałki — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Suwałkach

Adres: ul. Waryńskiego 45, 16-400 Suwałki

Telefon: 87-565-00-75

Świdnica — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Świdnicy

Adres: pl. Grunwaldzki 14, 58-100 Świdnica

Telefon: 74-851-82-44

Szczecin — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie

Adres: ul. Kaszubska 42, 70-952 Szczecin

Telefon: 91-485-53-87

Słupsk — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Słupsku

Adres: ul. Zamenhofa 7, 76-200 Słupsk

Telefon: 59-841-02-77

Tarnobrzeg — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu

Adres: ul. Sienkiewicza 27, 39-400 Tarnobrzeg

Telefon: 15-823-48-80 wew. 105

Tarnów — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Tarnowie

Adres: ul. J.Dąbrowskiego 27, 33-100 Tarnów

Telefon: 14-632-74-83

Tomaszów Lubelski — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Tomaszowie Lubelskim

Adres: ul. Lwowska 55, 22-600 Tomaszów Lubelski

Telefon: 84-665-74-41

Toruń — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Toruniu

Adres: ul. Piekary 51, 87-100 Toruń

Telefon: 56-610-56-11

Warszawa — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Warszawie

Adres: al. Solidarności 127, 00-951 Warszawa

Telefon: 22-440-72-21

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe

Adres: ul. Terespolska 15a, 03-813 Warszawa

Telefon: 22-509-11-50

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Żoliborza

Adres: ul. Kocjana 3, 01-473 Warszawa

Telefon: 22-328-67-42

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia

Adres: ul. Marszałkowska 82, 00-517 Warszawa

Telefon: 22-55-39-169

Włocławek — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym we Włocławku

Adres: ul. Wojska Polskiego 22, 87-800 Włocławek

Telefon: 54-422-25-31

Wrocław — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu

Adres: ul. Komandorska 16, 50-950 Wrocław

Telefon: 71-336-93-62

Zamość — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Zamościu

Adres: ul. Akademicka 1, 22-400 Zamość

Telefon: 84-638-78-00

Zielona Góra — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze

Adres: pl. Słowiański 1, 65-958 Zielona Góra

Telefon: 68-322-01-51

Czy wiesz co grozi za porzucenie pracy? Sprawdź: Konsekwencje porzucenia pracy [+jak ich uniknąć].

5 Jak dostać zaświadczenie o niekaralności listownie?

Każdy może złożyć wniosek listownie. Wystarczy pobrać i wypełnić wniosek o udzielenie informacji o osobie.

Następnie konieczne jest dokonanie opłaty w wysokości 30 złotych. Możesz jej dokonać przelewem na konto Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dane do przelewu są takie same, jak w pozostałych wariantach, czyli:

Ministerstwo Sprawiedliwości

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warszawa

Numer konta:

PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

Bank prowadzący konto

NBP O/O Warszawa

Tytuł przelewu:

Twoje imię i nazwisko oraz data wpisana we wniosku

Następnie musisz wydrukować i wysłać wypełniony wniosek do Biura Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego—

Krajowy Rejestr Karny

Czerniakowska 100

00-454 Warszawa

—albo do dowolnego punktu informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego.

Urząd odeśle Ci zaświadczenie w ciągu 7 dni od otrzymania wniosku.

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Procedura uzyskania zaświadczenia o niekaralności nie jest skomplikowana, ale bez instrukcji krok po kroku może wydawać się trudna. Czy ten artykuł pomógł Ci w uzyskaniu zaświadczenia? Daj znać w komentarzu poniżej.

KRAKÓW ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI – Sąd Okręgowy

Kraków zaświadczenie o niekaralności – Sąd Okręgowy

Obecnie w mieście Kraków zaświadczenie o niekaralności w wersji papierowej z pieczęciami i znakami sądowymi są wydawane przez biura Informacyjne KRK oraz punkty informacyjne, działające przy sądach powszechnych i one są uprawnione do udzielania informacji o osobach oraz o podmiotach zbiorowych na podstawie danych zgromadzonych w Krajowym Rejestrze Karnym.

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym w Krakowie

ul. Przy Rondzie 7

31-547 Kraków

DOKUMENT MOŻNA ZAMÓWIĆ PRZEZ INTERNET BEZ WIZYTY W SĄDZIE

Odnośnie miasta Kraków zaświadczenie o niekaralności można zamówić przez internet bez wizyty w Sądzie za pośrednictwem formularza zamówienia. Link do formularza zamówienia zaświadczenie o niekaralności w Krakowie.

ZAŚWIADCZENIE WYSYŁAMY LISTEM POLECONYM LUB KURIEREM DO DOMU, BIURA W POLSCE LUB ZAGRANICĘ oraz SKAN na eMail

Zobacz szczegółowy opis procedury zamawiania zaświadczenia o niekaralności przez internet z Krajowego Rejestru Karnego (KRK) w Krakowie.

JEDNOCZEŚNIE MOŻNA ZLECIĆ PRZETŁUMACZENIE ZAŚWIADCZENIA NA JĘZYK ANGIELSKI LUB NIEMIECKI

Zaświadczenie o niekaralności może zostać przetłumaczone (tłumaczenie uwierzytelnione) przez tłumacza przysięgłego języka angielskiego lub niemieckiego. Dodatkowo oprócz zaświadczenia o niekaralności Kraków, które będzie w języku polskim wyślemy także tłumaczenie przysięgłe w wybranym języku (angielski lub niemiecki). Koszt tłumaczenia podajemy w zakładce cennik. Zachęcamy także gdy wymagane jest tłumaczenie do skorzystania z kompleksowej obsługi w tym zakresie przez doświadczonych tłumaczy.

NADTO BEZ KONIECZNOŚCI PRZYJAZDU DO WARSZAWY ZAŚWIADCZENIE MOŻNA ZALEGALIZOWAĆ W MINISTERSTWIE SPRAW ZAGRANICZNYCH ZLECAJĄC TO W ZAMÓWIENIU

Zamówione w tej witrynie zaświadczenie o niekaralności możemy poddać legalizacji czyli potwierdzić w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie (MSZ). Legalizacją potwierdzamy, że dokument jest oryginalny i został wydany przez uprawniony do tego urząd i że może zostać bez żadnych przeszkód wykorzystany w kraju przeznaczenia. Koszt legalizacji lub apostilla zaświadczenia o niekaralności Kraków podajemy w zakładce cennik.

OD 12 LAT DOSTARCZAMY ZAŚWIADCZENIA Krajowego Rejestru Karnego

Z pewnością usługi serwisu pozwalają na znaczne zaoszczędzenie czasu potrzebnego do uzyskania zaświadczenia do pracy, przetargu, transportu lub koncesji. Po wypełnieniu formularza system wygeneruje na podstawie wpisanych danych dokumenty zwrotne (wniosek i pełnomocnictwo). Dokumenty te należy wydrukować podpisać i nadać listownie na adres tego serwisu który podajemy w zakładce kontakt. Nasz pełnomocnik załatwi sprawnie zaświadczenie o niekaralności w sądzie i odeśle oryginał listem poleconym lub kurierem oraz skan na e-mail.

Wypełnij teraz formularz zamówienia zaświadczenie o niekaralności online Kraków.

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI KRAKÓW

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI KRAKÓW

KRAJOWY REJESTR KARNY

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym

Oddział KRK w Krakowie

ul. Przy Rondzie 7, 31-547 KRAKÓW

Zaświadczenie o niekaralności z KRK Kraków

można uzyskać w oddziale KRK

zamówić przez internet:

DLA OSOBY wypełniając formularz zamówienia –> ZAMÓW ZAŚWIADCZENIE <-- (zaświadczenie o niekaralności z KRK osoby prywatnej lub osób prowadzących działalność gospodarczą) DLA PODMIOTU ZBIOROWEGO (FIRMY) wypełniając formularz zamówienia --> ZAMÓW ZAŚWIADCZENIE <-- (zaświadczenie o niekaralności z KRK firmy - podmiotu zbiorowego zarejestrowanego w rejestrze KRS) Formularz „Zapytanie o udzielenie informacji o podmiocie zbiorowym” (format PDF) Formularz „Zapytanie o udzielenie informacji o osobie” (format PDF)

Zaświadczenie o niekaralności Kraków | KRK Krajowy Rejestr Karny

Zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego można uzyskać w punkcie informacyjnym KRK w Krakowie lub zamówić przez internet:

Zaświadczenie o niekaralności osoby wypełniając formularz przez INTERNET:

Zaświadczenie o niekaralności firmy wypełniając formularz przez INTERNET:

Nie trać czasu w Sądzie – zamów zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności przez internet.

Zaświadczenia KRK przez Internet:

Miasto Kraków Okolice: Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Krowodrza, Kazimierz, Bronowice, Zwierzyniec,Dębniki, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice, Podgórze Duchackie, Bieżanów-Prokocim, Podgórze, Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta

Województwo: małopolskie

Kraków

Tarnów

Nowy Sącz

Oświęcim

Chrzanów

Olkusz

Nowy Targ

Bochnia

Gorlice

Zakopane

Skawina

Wieliczka

Andrychów

Trzebinia

Wadowice

Kęty

Myślenice

Libiąż

Brzesko

Limanowa

Rabka-Zdrój

Dąbrowa Tarnowska

Miechów

Brzeszcze

Niepołomice

Krynica-Zdrój

Bukowno

Krzeszowice

Sucha Beskidzka

Chełmek

Stary Sącz

Wolbrom

Mszana Dolna

Tuchów

Sułkowice

Dobczyce

Proszowice

Grybów

Maków Podhalański

Szczawnica

Piwniczna-Zdrój

Jordanów

Muszyna

Biecz

Kalwaria Zebrzydowska

Słomniki

Żabno

Szczucin

Skała

Zator

Alwernia

Wojnicz

Bobowa

Ryglice

Nowy Wiśnicz

Radłów

Ciężkowice

Świątniki Górne

Czchów

Nowe Brzesko

Zakliczyn

Pytania ogólne – Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie

Pytania ogólne

1. Czy w sądzie można uzyskać poradę prawną?

2. Czy obecność na rozprawie jest obowiązkowa?

3. Jak usprawiedliwić swoją nieobecność na rozprawie?

4. Co powinien posiadać każdy kto zgłasza się do Sądu na rozprawę w charakterze strony lub świadka?

5. Gdzie należy się zwrócić o udzielenie informacji o osobie (potocznie zaświadczenia o niekaralności) z Krajowego Rejestru Karnego?

6. Gdzie i w jaki sposób należy dokonać opłaty za wydanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego?

7. Czym się różni pozew od wniosku?

8. Co to są „strony postępowania”?

9. Co powinien zawierać pozew, wniosek składany do sądu?

10. Kto i w jaki sposób może wnieść do sądu wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych?

11. Gdzie i w jaki sposób można uiścić opłatę sądową od pozwu/wniosku?

12. W jaki sposób można dołączyć dokumenty do sprawy, która już się toczy przed sądem?

13. Jaką treść powinno zawierać pismo przewodnie?

14. W jaki sposób i w jakim terminie złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku/postanowienia?

15. Czy wniosek o wydanie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem podlega opłacie sądowej15

16. W jaki sposób można uzyskać odpis prawomocnego orzeczenia?

17. W jakiej wysokości trzeba wnieść opłatę za wydanie odpisu prawomocnego orzeczenia??

18. W jaki sposób należy się zwrócić do sądu z wnioskiem o ustanowienie pełnomocnika z urzędu?

19. Gdzie należy złożyć pozew/ wniosek oraz inne pisma w Sądzie?

20. Kto ma prawo wglądu do akt sprawy?

21. W jaki sposób można zapoznać się z aktami sprawy?

22. Co należy zrobić, aby sąd uchylił karę porządkową nałożoną na świadka za nieusprawiedliwione niestawiennictwo na rozprawie?

23. Czy za wydanie kserokopii z akt sprawy jest opłata?

24. Najczęściej zadawane pytania na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości

1. Czy w sądzie można uzyskać poradę prawną?

Nie, w sądzie nie są udzielane porady prawne.

Porady prawne można uzyskać w:

kancelariach adwokackich,

kancelariach radców prawnych.

Informacja o bezpłatnych poradach prawnych znajduje się na stronie internetowej Sądu Okręgowego www.krakow.so.gov.pl oraz w Biurze Obsługi Interesantów mieszczącym się na parterze głównego budynku sądu.

Wstecz –>>

2. Czy obecność na rozprawie jest obowiązkowa?

Na wezwanie sądu stawiennictwo na rozprawie jest obowiązkowe, natomiast jeżeli sąd zawiadamia o terminie rozprawy, wówczas stawiennictwo na rozprawie nie jest obowiązkowe.

Nadto, na wezwaniu lub zawiadomieniu widnieje informacja o stawiennictwie obowiązkowym lub nieobowiązkowym.

Wstecz –>>

3. Jak usprawiedliwić swoją nieobecność na rozprawie?

Nieobecność na rozprawie powinna być usprawiedliwiona pisemnie.

Wstecz –>>

4. Co powinien posiadać każdy kto zgłasza się do Sądu na rozprawę w charakterze strony, lub świadka?

Każdy kto zgłasza się do Sądu na rozprawę w charakterze strony, lub świadka powinien posiadać:

dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość;

wezwanie lub zawiadomienie w którym są określone:

dokładny adres sądu,

sygnatura sprawy,

termin rozprawy,

numer sali rozpraw,

godzina rozpoczęcia rozprawy.

Wstecz –>>

5. Gdzie należy zwrócić się o udzielenie informacji o osobie (potocznie zaświadczenia o niekaralności) z Krajowego Rejestru Karnego należy się zgłosić:

Do Punktu Krajowego Rejestru Karnego który znajduje się w siedzibie sądów krakowskich w budynku przy ul. Przy Rondzie 7, pawilon „E” , I piętro pok. E-102 (starsza część kompleksu budynków sądowych).

Wnioski do pobrania znajdują się na stronach internetowych:

Sądu Okręgowego w Krakowie www.krakow.so.gov.pl Zakładka – informacje – Krajowy Rejestr Karny

Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl oraz bezpośrednio w punkcie Krajowego Rejestru Karnego.

Wstecz –>

6. Gdzie i w jaki sposób należy dokonać opłaty za wydanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego?

Opłatę za wydanie zaświadczenia z KRK dokonuje się wyłącznie w formie znaków sądowych.

Zakupu znaków opłaty sądowej można dokonać we wszystkich kasach sądowych znajdujących się na terenie budynków sądowych w pawilonach „E” (I piętro) i „K” (poziom O i 1).

Szczegółowe informacje odnośnie godzin urzędowania KRK znajdują się na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Krakowie www.krakow.so.gov.pl – Zakładka – informacje – Krajowy Rejestr Karny.

Wstecz –>>

7. Czym się różni pozew od wniosku?

Pozew – to pierwsze pismo procesowe, którym wszczyna się postępowanie przed sądem w sprawie, gdy istnieje spór. Postępowanie procesowe nigdy nie odbywa się z udziałem tylko jednej strony.

Wniosek – składa się w trybie nieprocesowym. Postępowanie może wszcząć i uczestniczyć w nim każda osoba, której praw dotyczy wynik postępowania. Osoba inicjująca postępowania – to wnioskodawca. Pozostałe osoby to uczestnicy.

Wstecz –>>

8. Co to są „strony postępowania”?

Pojęcie strona oznacza pozycję procesową a nie osobę. Oznacza to, że jedną stroną procesową jest powód, a drugą pozwany.

Powód – to osoba inicjująca postępowanie domagająca się od sądu wydania korzystnego dla siebie wyroku.

Pozwany – jest ten przeciwko komu żądanie to jest skierowane.

Wstecz –>>

9. Co powinien zawierać pozew/wniosek składany do sądu?

Pisma wszczynające postępowanie przed sądem powinny zawierać:

oznaczenie sądu, do którego kierujemy pozew, bądź wniosek (nazwa sądu, wydziału, dokładny adres);

dokładne oznaczenie osób biorących udział w sprawie /powód/pozwany; wnioskodawca/uczestnicy/; (imiona, nazwiska, ew. nazwy instytucji, dokładne adresy) oraz ewentualnie ich przedstawicieli ustawowych, bądź pełnomocników);

oznaczenie rodzaju pisma pozew/wniosek,

oznaczenie żądania (tzn. o co jest wnoszony pozew/wniosek),

określenie wartości przedmiotu sporu w sprawach o prawa majątkowe,

uzasadnienie żądania ze wskazaniem dowodów na jego poparcie (dowody to: zeznania świadków, zeznania stron postępowania, dokumenty),

opłatę sądową (jeżeli pozew/wniosek podlega opłacie),

własnoręczny podpis,

wykaz załączników.

Pozew/wniosek należy sporządzić w tylu egzemplarzach, ilu jest pozwanych/uczestników postępowania + jeden egzemplarz dla powoda/wnioskodawcy w celu uzyskania potwierdzenia złożenia pisma.

Wstecz –>>

10. Kto i w jaki sposób może wnieść do sądu wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych?

Zwolnienia od kosztów sądowych może domagać się osoba fizyczna, która nie jest w stanie ponieść ich bez uszczerbku finansowego koniecznego dla utrzymania siebie i rodziny.

Wniosek należy złożyć do sądu, w którym ma się toczyć, bądż toczy już się postępowanie jednocześnie załączając formularz oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania.

Wniosek jest dostępny w Biurze Obsługi Interesantów mieszczącym się na parterze głównego budynku sądu, oraz na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Krakowie www.krakow.so.gov.pl w zakładce – informacje – wzory pism.

Wstecz –>>

11. Gdzie i w jaki sposób można uiścić opłatę sądową od pozwu/wniosku?

Opłatę sądową można uiścić w następujący sposób:

– wpłaty można dokonać bezpośrednio w kasie sądu,

– można także dokonać opłaty sądowej w formie znaków opłaty sądowej,

– oraz dokonać przelewu bankowego na numer rachunku bankowego danego sądu – konto dochodów budżetowych.

Kasy sądów rejonowych i okręgowego w Krakowie znajdują się w budynku „E” na I piętrze, ul. Przy Rondzie 7.

UWAGA

* Opłata sądowa może być wniesiona w formie znaków opłaty sądowej, jeżeli jej wysokość nie przekracza 1500zł, powyżej wskazanej kwoty opłatę należy uiścić bezpośrednio w kasie sądu lub przelewem na konto dochodów budżetowych danego sądu.

Wstecz –>>

12. W jaki sposób można dołączyć dokumenty do sprawy, która już się toczy przed sądem?

Jeżeli złożony został pozew/wniosek do sądu, sprawa zostaje zarejestrowana pod konkretną sygnaturą. Zatem wszelkie kolejne pisma składane do sądu w danej sprawie, powinny być składane za pismem przewodnim ze wskazaniem sygnatury.

Wstecz –>>

13. Jaką treść powinno zawierać pismo przewodnie?

Pismo przewodnie powinno zawierać:

imię, nazwisko i adres osoby składającej,

oznaczenie sądu, do którego jest skierowane,

oznaczenie sygnatury akt sprawy, do której ma być dołączone,

krótką treść wyjaśniającą czego dotyczy,

własnoręczny podpis.

Wstecz –>>

14. W jaki sposób i w jakim terminie złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku/postanowienia?

Wniosek o uzasadnienie należy złożyć na piśmie w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyroku/postanowienia.

Wniosek jest dostępny w Biurze Obsługi Interesantów mieszczącym się na parterze głównego budynku Sądu oraz na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Krakowie www.krakow.so.gov.pl w zakładce -informacje – wzory pism.

Wstecz –>>

15. Czy wniosek o wydanie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem podlega opłacie sądowej?

Wniosek o wydanie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem nie podlega opłacie, jeżeli jest złożony w terminie 7 dni od ogłoszenia orzeczenia.

Wstecz –>>

16. W jaki sposób można uzyskać odpis prawomocnego orzeczenia?

Należy złożyć pisemny wniosek do sądu, w którym toczyła się sprawa za pośrednictwem biura podawczego danego sądu lub wysłać za pośrednictwem poczty.

Wstecz –>>

17. W jakiej wysokości trzeba wnieść opłatę za wydanie odpisu prawomocnego orzeczenia?

Opłata za wydanie odpisu prawomocnego orzeczenia wynosi 6 zł za każdą stronę odpisu orzeczenia.

Wstecz –>>

18. W jaki sposób należy się zwrócić do sądu z wnioskiem o ustanowienie pełnomocnika z urzędu?

Wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu należy złożyć na piśmie wraz z oświadczeniem o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania lub ustnie do protokołu.

Wzór wniosku dostępny na stronie internetowej Sądu Okręgowego www.krakow.so.gov.pl – zakładka – informacje – wzory pism.

Wstecz –>>

19. Gdzie należy złożyć pozew/ wniosek oraz inne pisma w Sądzie?

Wszelkie pozwy, wnioski, inne pisma należy złożyć w biurze podawczym właściwego sądu, bądź przesłać listem poleconym za pośrednictwem poczty.

W siedzibie sądów krakowskich ul. Przy Rondzie 7 mieszczą się biura podawcze:

na parterze w pawilonie “E”

Sądu Okręgowego,

Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieścia, Sądu Rejonowego dla Krakowa Nowej – Huty, Sądu Rejonowgo dla Krakowa – Krowodrzy.

Wyodrębniono biura podawcze dla:

Wydziału XI KRS biuro podawcze pok. 118 I piętro, pawilon „K”,

Wydziału XII KRS biuro podawcze pok. 118 I piętro, pawilon „K”,

Wydziału VII Zastawów biuro podawcze pok. 331 III piętro, pawilon „K”.

Sądu Rejonowego dla Krakowa – Podgórza biuro podawcze pok. 017, poziom „-1”, pawilon “K”.

Uwaga!

W budynku sądu w Krakowie, ul. Mogilska 17 mieści się dodatkowo biuro podawcze dla wskazanych niżej wydziałów:

IX Karnego SR dla Krakowa-Krowodrzy,

XI Karnego SR dla Krakowa Podgórza,

VIII Karnego SR dla Krakowa Nowej Huty,

Wydziału III Rodzinnego i Nielenich SR dla Krakowa-Śródmieścia.

Wstecz –>>

20. Kto ma prawo wglądu do akt sprawy?

Wgląd do akt sprawy mają wszystkie strony postępowania (powód – pozwany, wnioskodawca – uczestnik, oskarżony/obwiniony – oskarżyciel/oskarżyciel posiłkowy), oraz ich pełnomocnicy.

Uwaga! świadek nie jest uprawniony do wglądu w akta sprawy.

Wstecz –>>

21. W jaki sposób można zapoznać się z aktami sprawy?

Każdej ze stron przysługuje prawo sporządzania notatek z akt sprawy. Każda ze stron ma prawo wystąpić z wnioskiem do sądu o wydanie kserokopii poszczególnych kart z akt sprawy.

Wstecz –>>

22. Co należy zrobić, aby sąd uchylił karę porządkową nałożoną na świadka za nieusprawiedliwione niestawiennictwo na rozprawie?

W terminie 7 dni od daty otrzymania pisemnego zawiadomienia o nałożeniu kary, należy złożyć pisemne usprawiedliwienie wraz z prośbą o uchylenie kary.

Wstecz –>>

23. Czy za wydanie kserokopii z akt sprawy jest opłata?

Za wydanie kserokopii z akt sprawy – opłata wynosi 1 zł za każdą stronę, natomiast za wydanie uwierzytelnionej kserokopii sąd pobiera opłatę w wysokości 6 zł za każdą stronę.

Wstecz –>>

Zaświadczenie o niekaralności Kraków

Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny w Krakowie

Zamówienie przez Internet

Sposób zamawiania przez Internet

Szybkie zamówienie online przez Internet

W Krakowie zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego czyli Udzielenie informacji o osobie lub podmiocie zbiorowym – uzyskuje się najczęściej na dwa sposoby: udając się do punktu informacyjnego w Krakowie lub zamawiając za pośrednictwem Internetu.Od 1 lipca 2014 r., można zamówić zaświadcznie bez wizyty w Punkcie Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym w KrakowieZamawiając zaświadczenie przez Internet nie trzeba jechać do miasta Kraków, wypełniać papierowych formularzy, stać w kolejkach, samodzielnie kupować znaczki sądowe, uiszczać opłatę skarbową, przygotowywać pełnomocnictwa, posiadać ważnego dowodu osobistego.W celu zamówienia zaświadczenia o niekaralności dla osoby lub podmiotu zbiorowego (firma) przez Internet trzeba kliknąć w przycisk poniżej i zapoznać się ze szczegółami realizacji zamówień, a następnie wypełnić znajdujący się tam formularz zamówienia zaświadczenia. Zaświadczenie zostanie przesłane listem poleconym lub kurierem oraz e-mailem.Podsumowując aby otrzymać zaświadczenie o niekaralności przez Internet należy:1. Uzupełnić formularz zamówienia.2. Na e-mail automat wyśle gotowy do wydrukowania i podpisania wniosek oraz pełnomocnictwo (dokumenty zwrotne).3. Wydrukowane i podpisane dokumenty zwrotne należy odesłać pocztą tradycyjną na adres serwisu.4. Otrzymane dokumenty zwrotne złożone zostaną w Krajowym Rejestrze Karnym KRK.5. Uzyskane zaświadczenie zostanie zeskanowane i wysłane na adres e-mail sprawdzanej osoby, zaś oryginał nadany zostanie pocztą listową (wszystkie kraje świata) lub kurierem (tylko Polska).

zaświadczenie o niekaralności

rejestryonline.pl

Klikając w ten link zostaniesz przekierowany do serwisu rejestryonline.pl świadczącego usługi pozyskania dokumentu z niekaralności – KRK, z Krajowego Rejestru Karnego prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości

키워드에 대한 정보 zaświadczenie o niekaralności kraków

다음은 Bing에서 zaświadczenie o niekaralności kraków 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Kraków nieodkryty cz. 1: Plac Mariacki i tajemnica Wita Stwosza

  • kraków
  • plac mariacki
  • kościół mariacki
  • bazylika mariacka
  • kapitan kirk
  • obywatel jc
  • rynek krakowski
  • kościół św. barbary kraków
  • wit stwosz
  • Veit Stoss
  • ołtarz wita stwosza
  • rzeźby wita stwosza
  • kamienice na rynku krakowskim
  • dom pod murzynami kraków
  • sgraffito

Kraków #nieodkryty #cz. #1: #Plac #Mariacki #i #tajemnica #Wita #Stwosza


YouTube에서 zaświadczenie o niekaralności kraków 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Kraków nieodkryty cz. 1: Plac Mariacki i tajemnica Wita Stwosza | zaświadczenie o niekaralności kraków, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  굴 미역국 황금 레시피 | 미역국, 굴국밥 보다 맛있는 굴 미역국| 비법은 조리법과 단순재료, 미역과 굴맛을 깨끗하게 끌어올렸죠. 준티비 뺄셈요리, Oyster Soup Juntv 25988 명이 이 답변을 좋아했습니다

Leave a Comment