Zaświadczenie O Niekaralności We Wrocławiu | Zaświadczenie O Niekaralności – Jak Wypełnić Wniosek. 23 개의 정답

당신은 주제를 찾고 있습니까 “zaświadczenie o niekaralności we wrocławiu – Zaświadczenie o niekaralności – jak wypełnić wniosek.“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://ppa.charoenmotorcycles.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: ppa.charoenmotorcycles.com/blog. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 WizaSerwis 이(가) 작성한 기사에는 조회수 3,004회 및 좋아요 20개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

zaświadczenie o niekaralności we wrocławiu 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Zaświadczenie o niekaralności – jak wypełnić wniosek. – zaświadczenie o niekaralności we wrocławiu 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Zaświadczenie o niekaralności to potwierdzenie statusu w Krajowym Rejestrze Karnym. Odpis o niekaralności może wskazywać, że nie figurujesz w Rejestrze ale mieć też zapisy o zasądzonych wyrokach. Zaświadczenie możesz pobrać przez Internet lub w wersji papierowej. Wersja tradycyjna pozwala uzyskać dodatkowe legalizacje np. klauzulę Apostille. Wymagana jest w przypadku podejmowania pracy za granicą, czy do uzyskania niektórych rodzajów wiz.

zaświadczenie o niekaralności we wrocławiu 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

WROCŁAW ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI

Zobacz szczegółowy opis procedury zamawiania zaświadczenia o niekaralności przez internet z Krajowego Rejestru Karnego (KRK) we Wrocławiu. JEDNOCZEŚNIE MOŻNA …

+ 여기에 표시

Source: zaswiadczenie-krk.pl

Date Published: 10/13/2022

View: 1058

Punkt informacyjny KRK – Sąd Rejonowy dla Wrocławia …

Informujemy, że nadal można składać wnioski o wydanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego drogą elektroniczną. Numer infolinii w sprawach dotyczących …

+ 더 읽기

Source: www.wroclaw-fabryczna.sr.gov.pl

Date Published: 6/2/2022

View: 7584

Zaświadczenie o niekaralności Wrocław | KRK

Zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego Wrocław przez Internet. Zaświadczenie z KRK dla osoby lub firmy. Punkt Informacyjny Krajowego …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.zaswiadczenie.pl

Date Published: 2/10/2022

View: 1206

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI WROCŁAW

Zaświadczenie o niekaralności z KRK Wrocław przez Internet. Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym. – oddział KRK we Wrocławiu.

+ 더 읽기

Source: www.zaswiadczeniekrk.pl

Date Published: 12/13/2021

View: 505

Zaświadczenie o niekaralności Wrocław online – Jaki wniosek?

Czym jest zaświadczenie o niekaralności? … To dokument wydawany przez Biuro Informacji Krajowego Rejestru Karnego przy Ministerstwie Sprawiedliwości, który …

+ 여기에 표시

Source: jakiwniosek.pl

Date Published: 12/24/2021

View: 2448

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI WROCŁAW

Zaświadczenie o niekaralności WROCŁAW – Złóż zamówienie przez internet online na sądowe papierowe zaświadczenie o niekaralności do pracy, przetargu, …

+ 여기에 보기

Source: zazi.pl

Date Published: 1/9/2022

View: 9701

Sąd Okręgowy we Wrocławiu- zaświadczenie o niekaralności

Krajowy Rejestr Karny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Zaświadczenie o niekaralności z KRK dostępne przez internet. Pobierz oświadczenie o niekaralności.

+ 여기에 자세히 보기

Source: ms-gov.pl

Date Published: 2/20/2021

View: 5514

Punkt Informacyjny KRK przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu

Krajowy Rejestr Karny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Zaświadczenie o niekaralności z KRK dostępne przez internet eKRK.

+ 여기에 더 보기

Source: rejestryonline.pl

Date Published: 3/29/2021

View: 7713

주제와 관련된 이미지 zaświadczenie o niekaralności we wrocławiu

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Zaświadczenie o niekaralności – jak wypełnić wniosek.. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Zaświadczenie o niekaralności - jak wypełnić wniosek.
Zaświadczenie o niekaralności – jak wypełnić wniosek.

주제에 대한 기사 평가 zaświadczenie o niekaralności we wrocławiu

  • Author: WizaSerwis
  • Views: 조회수 3,004회
  • Likes: 좋아요 20개
  • Date Published: 2021. 9. 1.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=mj7j8NfoKE0

Gdzie we Wrocławiu uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

Należy wypełnić i podpisać wniosek o „udzielenie informacji o osobie”, a następnie przesłać go na adres: Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego.

Dane kontaktowe:
  1. ul. Sądowa 1.
  2. 50-046 Wrocław.
  3. tel: 71 37-04-500.
  4. fax: 71 74-82-979.

Ile się czeka na zaswiadczenie o niekaralnosci przez internet?

Informację uzyskasz od razu, gdy będziesz składać wniosek. W wyjątkowych sytuacjach informację możesz dostać później, jednak maksymalnie w ciągu 7 dni od złożenia wniosku. Pamiętaj, żeby wziąć dokument, który potwierdzi twoją tożsamość, na przykład dowód osobisty albo paszport.

Jak złożyć zaświadczenie o niekaralności przez internet?

Jak zdobyć zaświadczenie o niekaralności online (przez internet) Wniosku o zaświadczenie o niekaralności możesz złożyć do Krajowego Rejestru Karnego online, korzystając z systemu e-KRK. Wniosek złożyć może każda osoba posiadająca profil zaufany lub certyfikat kwalifikowany.

Czy zaświadczenie o niekaralności wydawane jest od ręki?

Co do zasady w Punktach Informacyjnych KRK i w Biurze Informacyjnym KRK zaświadczenie z KRK jest wydawane „od ręki”. W przypadku konieczności przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, czas udzielenia informacji może się wydłużyć.

Ile wynosi opłata za zaświadczenie o niekaralności?

Ile kosztuje uzyskanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego (zaświadczenie o niekaralności)? Koszt uzyskania informacji zarówno o osobie, jak i o podmiocie zbiorowym w wersji papierowej wynosi 30 zł zaś w wersji elektronicznej – 20 zł.

Jak załatwić zaświadczenie o niekaralności?

Zaświadczenia o niekaralności wydaje Krajowy Rejestr Karny. W celu uzyskania zaświadczenia o niekaralności należy udać się osobiście do jednego z punktów Informacyjnych Krajowego Rejestru Karnego lub do Biura Informacyjnego KRK. Tam składamy wypełniony wniosek o wydanie zaświadczenia o niekaralności i uiszczamy opłatę.

Ile ważne jest zaświadczenie o niekaralności 2022?

Jak długo ważne jest zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego? Przepisy regulujące działanie Krajowego Rejestru Karnego nie określają terminu ważności zaświadczenia.

Kto nie otrzyma zaświadczenia o niekaralności?

📌 Kto nie dostanie zaświadczenia o niekaralności? Zaświadczenia o niekaralności nie zdobędą osoby, które znajdują się w Krajowym Rejestrze Karnym w związku z np. skazaniem prawomocnym wyrokiem sądu, aresztowaniem lub figurowaniem na liście gończym.

Czy można wydrukować zaświadczenie o niekaralności?

Obecnie, aby uzyskać papierowe zaświadczenie z KRK, trzeba pójść do jednego z punktów usytuowanych w sądach rejonowych lub okręgowych. Można również złożyć zapytanie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, tzw. e-KRK.

Po jakim czasie można uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

Zaświadczenie powinno zostać wysłane przez KRK do wnioskodawcy w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wniosku; przez internet – za pośrednictwem strony internetowej Krajowego Rejestru Karnego. Wniosek wymaga posiadania profilu zaufanego eGo lub certyfikatu kwalifikowanego w celu potwierdzenia tożsamości.

Jak długo widnieje wpis w KRK?

W przypadku skazania na grzywnę albo karę ograniczenia wolności – zatarcie następuje z mocy prawa z upływem 5 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania, a na wniosek skazanego sąd może zarządzić zatarcie skazania już po upływie 3 lat.

Jak sprawdzić czy jest się karanym online?

E-platforma Krajowy Rejestr Karny

Jeżeli posiadasz bezpieczny podpis elektroniczny, weryfikowany certyfikatem kwalifikowanym albo podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP możesz dokonać sprawdzenia karalności poprzez platformę E-KRK. Należy zarejestrować się zgodnie z instrukcją tam podaną.

Po jakim czasie można uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

Zaświadczenie powinno zostać wysłane przez KRK do wnioskodawcy w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wniosku; przez internet – za pośrednictwem strony internetowej Krajowego Rejestru Karnego. Wniosek wymaga posiadania profilu zaufanego eGo lub certyfikatu kwalifikowanego w celu potwierdzenia tożsamości.

Jak sprawdzić czy jest się karanym online?

E-platforma Krajowy Rejestr Karny

Jeżeli posiadasz bezpieczny podpis elektroniczny, weryfikowany certyfikatem kwalifikowanym albo podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP możesz dokonać sprawdzenia karalności poprzez platformę E-KRK. Należy zarejestrować się zgodnie z instrukcją tam podaną.

Jak pobrać odpowiedź z KRK?

Po złożeniu podpisu odpowiedź można pobrać poprzez ponowne kliknięcie w ikonę „Pobierz w formacie zip”. Na dysku twardym komputera zostanie zapisane archiwum w formacie zip zawierające plik xml z odpowiedzią, plik z kwalifikowanym podpisem elektronicznym odpowiedzi oraz wizualizacja odpowiedzi w formacie pdf.

Jak sprawdzić zaświadczenie o niekaralności?

Aby sprawdzić swój status w rejestrze skazanych, w każdej chwili może Pan samodzielnie wystąpić na piśmie o wydanie Panu takiego zaświadczenia do oddziału Krajowego Rejestru Karnego – zazwyczaj funkcjonuje przy sądzie okręgowym w każdym mieście wojewódzkim w Polsce (koszt 50 zł).

WROCŁAW ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI

Wrocław zaświadczenie o niekaralności

Obecnie w mieście Wrocław zaświadczenie o niekaralności w wersji papierowej z pieczęciami i znakami sądowymi są wydawane przez biura Informacyjne KRK oraz punkty informacyjne, działające przy sądach powszechnych i one są uprawnione do udzielania informacji o osobach oraz o podmiotach zbiorowych na podstawie danych zgromadzonych w Krajowym Rejestrze Karnym.

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu

ul. Sądowa 1

50-046 Wrocław

DOKUMENT MOŻNA ZAMÓWIĆ PRZEZ INTERNET BEZ WIZYTY W SĄDZIE

Odnośnie miasta Wrocław zaświadczenie o niekaralności można zamówić przez internet bez wizyty w Sądzie za pośrednictwem formularza zamówienia. Link do formularza zamówienia zaświadczenie o niekaralności we Wrocławiu.

ZAŚWIADCZENIE WYSYŁAMY LISTEM POLECONYM LUB KURIEREM DO DOMU, BIURA W POLSCE LUB ZAGRANICĘ oraz SKAN na eMail

Zobacz szczegółowy opis procedury zamawiania zaświadczenia o niekaralności przez internet z Krajowego Rejestru Karnego (KRK) we Wrocławiu.

JEDNOCZEŚNIE MOŻNA ZLECIĆ PRZETŁUMACZENIE ZAŚWIADCZENIA NA JĘZYK ANGIELSKI LUB NIEMIECKI

Zaświadczenie o niekaralności może zostać przetłumaczone (tłumaczenie uwierzytelnione) przez tłumacza przysięgłego języka angielskiego lub niemieckiego. Wtedy dodatkowo oprócz zaświadczenia o niekaralności Wrocław, które będzie w języku polskim wyślemy także tłumaczenie przysięgłe w wybranym języku (angielski lub niemiecki). Koszt tłumaczenia podajemy w zakładce cennik. Nadto gdy wymagane jest tłumaczenie zapraszamy do skorzystania z obsługi w tym zakresie dlatego, że wykonana będzie przez doświadczonych tłumaczy.

NADTO BEZ KONIECZNOŚCI PRZYJAZDU DO WARSZAWY ZAŚWIADCZENIE MOŻNA ZALEGALIZOWAĆ W MINISTERSTWIE SPRAW ZAGRANICZNYCH ZLECAJĄC TO W ZAMÓWIENIU

Zamówione w tej witrynie zaświadczenie o niekaralności możemy poddać legalizacji czyli potwierdzić w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie (MSZ). Legalizacją potwierdzamy, że dokument jest oryginalny i został wydany przez uprawniony do tego urząd i że może zostać bez żadnych przeszkód wykorzystany w kraju przeznaczenia. Koszt legalizacji lub apostilla zaświadczenia o niekaralności Wrocław podajemy w zakładce cennik.

OD 12 LAT DOSTARCZAMY ZAŚWIADCZENIA Krajowego Rejestru Karnego

Zlecenie usługi w tym serwisie pozwoli na znaczne zaoszczędzenie czasu potrzebnego do uzyskania zaświadczenia do pracy, przetargu, transportu lub koncesji. Po wypełnieniu formularza system wygeneruje na podstawie wpisanych danych dokumenty zwrotne (wniosek i pełnomocnictwo). Dokumenty należy wydrukować podpisać i nadać listownie na adres tego serwisu. Nasz pełnomocnik załatwi sprawnie zaświadczenie o niekaralności w sądzie i odeśle oryginał listem poleconym lub kurierem oraz skan na e-mail.

Wypełnij teraz formularz zamówienia zaświadczenie o niekaralności online Wrocław.

Punkt informacyjny KRK – Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu

Punkt informacyjny KRK

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu

Dane kontaktowe:

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

ul. Sądowa 1

50-046 Wrocław

tel: 71 37 04 500

Wnioski należy składać w pok. 90

Uprzejmie informujemy, że Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego zlokalizowany w budynku Sądu Okręgowego we Wrocławiu w okresie stanu epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem SARS-COV-2 działa w następujący sposób:

Punkt Informacyjny jest czynny w poniedziałek od 8:00 do 18:00, natomiast od wtorku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00

Wprowadza się przerwy w celu dezynfekcji pomieszczeń Punktu Informacyjnego KRK: w poniedziałek w godz. 10:00-10:30; 12:30-13:00, 15:00-15:30, natomiast od wtorku do piątku w godz. 10:00-10:30, 12:30-13:00.

Przyjmowanie interesantów odbywa się z wykorzystaniem biletomatu usytuowanego w holu, przed punktem KRK.

Informujemy, że nadal można składać wnioski o wydanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego drogą elektroniczną.

Numer infolinii w sprawach dotyczących Krajowego Rejestru Karnego nr tel. 71 37 04 500

Za udzielenie informacji z Krajowego Rejestru Karnego pobiera się opłatę w wysokości:

30 zł – za informację o osobie

30 zł – za informację o podmiocie zbiorowym.

Opłatę uiszcza się w znakach opłaty sądowej, które należy nakleić na formularz zapytania we wskazanym do tego miejscu.

Znaki opłaty sądowej można nabyć w kasach sądów powszechnych.

Wypełniony i opłacony formularz zapytania można złożyć osobiście w Punkcie Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego, bądź przesłać pocztą na adres Punktu Informacyjnego KRK.

Składając wniosek osobiście, należy okazać dokument pozwalający na ustalenie tożsamości.

Jeżeli zapytanie składa inna osoba niż wymieniona w Krajowym Rejestrze Sądowym, powinna posiadać pełnomocnictwo sporządzone na druku firmowym przez osobę, która złożyła podpis na zapytaniu oraz przedłożyć do wglądu aktualny wypis z KRS.

Procedura uzyskania informacji z Krajowego Rejestru Karnego przez osobę przebywającą za granicą

Należy wypełnić i podpisać wniosek o „udzielenie informacji o osobie”, a następnie przesłać go na adres:

Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego

Wydział ds. Współpracy Międzynarodowej Pomiędzy Rejestrami Karnymi

ul. Czerniakowska 100

00-454 Warszawa

Poland

oraz wnieść opłatę o równowartości 30,00 PLN przelewem na konto:

NBP O/O Warszawa

PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

SWIFT (kod BIC): NBPLPLPW

dane banku:

Narodowy Bank Polski

Oddział Okręgowy Warszawa

Plac Powstańców Warszawy 4

00-950 Warszawa

odbiorcą przelewu jest:

Ministerstwo Sprawiedliwości

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warszawa

Do wniosku należy załączyć potwierdzenie wpłaty.

W tytule przelewu należy wpisać „opłata za udzielenie informacji o osobie – imię i nazwisko osoby wnioskującej”. Należy również podać adres zwrotny, na który ma zostać wysłana udzielona odpowiedź.

Odpowiedź zostanie udzielona jak tylko wpłynie wniosek oraz zostanie potwierdzone dokonanie wpłata na konto.

W związku z wejściem w życie znowelizowanych przepisów ustawy z dnia 24 maja 2000 roku o Krajowym Rejestrze Karnym (Dz.U. 2015.1036 j.t.) od dnia 27 maja 2012 roku uległ zmianie sposób udzielania informacji z Krajowego Rejestru Karnego na wniosek osoby (art. 7 ust.1 ustawy), będącej obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej innego niż Rzeczpospolita Polska.

W związku z powyższym zaświadczenia obywateli państw UE będą wydawane wyłącznie przez Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego w Warszawie.

Obywatel UE może złożyć wniosek w każdym Punkcie Informacyjnym KRK na terenie Polski wskazując jednocześnie, na jaki adres ma zostać odesłana informacja z rejestru karnego chyba, że wyrazi wolę odbioru informacji w Punkcie Informacyjnym KRK w miejscu składania wniosku.

Formularz „Zapytanie o udzielenie informacji o osobie” (format PDF)

Formularz „Zapytanie o udzielenie informacji o podmiocie zbiorowym” (format PDF)

Krajowy Rejestr Karny (online)

opłata za informacje z KRK (online) – 20,00 zł

– utworzenie konta -https://ekrk.ms.gov.pl/ep-web

– logowanie – https://ems.ms.gov.pl/login/1

– informacje -https://ems.ms.gov.pl/

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 18.06.2014r. „w sprawie trybu udzielania z Krajowego Rejestru Karnego informacji o osobach oraz o podmiotach zbiorowych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego”

UWAGA: MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI OSTRZEGA

W związku z napływającymi do Ministerstwa Sprawiedliwości informacjami o działalności firm, które oferują usługi w zakresie pośrednictwa w uzyskiwaniu zaświadczeń z Krajowego Rejestru Karnego, Biuro Informacyjne KRK uprzejmie wyjaśnia, że nie współpracuje z ww. firmami, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne negatywne konsekwencje wynikłe dla podmiotów, korzystających z usług takich firm.

Jednocześnie przypominamy, że Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego, wchodzące w skład Ministerstwa Sprawiedliwości, z siedzibą przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie, jest jedynym podmiotem wykonującym zadania związane z prowadzeniem Krajowego Rejestru Karnego, określone w ustawie z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym (Dz.U. 2015.1036 j.t.) i wydanych na jej podstawie przepisach wykonawczych oraz w ustawach odrębnych.

Podkreślamy, że wyłącznie Biuro Informacyjne KRK oraz jego punkty informacyjne, działające przy sądach powszechnych (wykaz punktów na stronie internetowej) są uprawnione do udzielania informacji o osobach oraz o podmiotach zbiorowych na podstawie danych zgromadzonych w Krajowym Rejestrze Karnym.

Punkt Informacyjny KRK – Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Punkt Informacyjny KRK

Powrót do – Oddział Administracyjny

Uprzejmie informujemy, że Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego zlokalizowany

w budynku Sądu Okręgowego we Wrocławiu w okresie stanu epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem SARS-COV-2 działa w następujący sposób:

Punkt Informacyjny jest czynny w poniedziałek od 8:00 do 18:00 , natomiast od wtorku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00

, natomiast Wprowadza się przerwy w celu dezynfekcji pomieszczeń Punktu Informacyjnego KRK: w poniedziałek w godz. 10:00-10:30; 12:30-13:00, 15:00-15:30, natomiast od wtorku do piątku w godz. 10:00-10:30, 12:30-13:00.

natomiast Przyjmowanie interesantów odbywa się z wykorzystaniem biletomatu usytuowanego w holu, przed punktem KRK.

Informujemy, że nadal można składać wnioski o wydanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego drogą elektroniczną.

Uprzejmie informujemy, że Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego zlokalizowany jest w siedzibie budynku Sądu Okręgowego we Wrocławiu przy ul. Sądowej 1 / Podwale 30 (wejście od ul. Podwale 30) pokój nr 90.

Dane kontaktowe:

ul. Sądowa 1 50-046 Wrocław tel: 71 37-04-500 fax: 71 74-82-979

Wnioski należy składać w pok. 90

Godziny przyjmowania wniosków:

poniedziałek 8:00 – 18:00 wtorek – piątek 8:00 – 15:00

Numer infolinii w sprawach dotyczących Krajowego Rejestru Karnego nr tel. 71 74-89-600

Opłaty

Za udzielenie informacji z Krajowego Rejestru Karnego pobiera się opłatę w wysokości:

30 zł – za informację o osobie 30 zł – za informację o podmiocie zbiorowym.

Opłatę uiszcza się w znakach opłaty sądowej, które należy nakleić na formularz zapytania we wskazanym do tego miejscu.

Znaki opłaty sądowej można nabyć w budynku Sądu Okręgowego we Wrocławiu:

ul. Sądowa 1, Wrocław, pok. 15 (wysoki parter) godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 8:00-14:00 (przerwa: 11:00 – 11:30)

Opłatę o równowartości 30,00 PLN można dokonać przelewem na konto:

NBP O/O Warszawa

PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

www.oplaty.ms.gov.pl

Wypełniony i opłacony formularz zapytania można złożyć osobiście w Punkcie Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego, bądź przesłać pocztą na adres Punktu Informacyjnego KRK.

Składając wniosek osobiście, należy okazać dokument pozwalający na ustalenie tożsamości.

Jeżeli zapytanie składa inna osoba niż wymieniona w Krajowym Rejestrze Sądowym, powinna posiadać pełnomocnictwo sporządzone na druku firmowym przez osobę, która złożyła podpis na zapytaniu oraz przedłożyć do wglądu aktualny wypis z KRS.

Opłata za pełnomocnictwo.

Od złożenia dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa pobierana jest opłata skarbowa w wysokości 17 zł. Opłata może być dokonana przelewem na wskazany poniżej rachunek bankowy:

Urząd Miejski Wrocławia

pl. Nowy Targ 1-8, 50-141 Wrocław

PKO Bank Polski S.A.

82 1020 5226 0000 6102 0417 7895

w tytule przelewu należy wpisać “opłata za pełnomocnictwo” oraz imię i nazwisko.

Dowód wniesienia opłaty należy dołączyć do pełnomocnictwa (podstawa prawna: ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej).

Udzielenie pełnomocnictwa członkowi najbliższej rodziny, tj. małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu jest zwolnione z opłaty skarbowej.

Procedura uzyskania informacji z Krajowego Rejestru Karnego przez osobę przebywającą za granicą

Należy wypełnić i podpisać wniosek o „udzielenie informacji o osobie”, a następnie przesłać go na adres:

Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego Wydział ds. Współpracy Międzynarodowej Pomiędzy Rejestrami Karnymi ul. Czerniakowska 100 00-454 Warszawa Poland

oraz wnieść opłatę o równowartości 30,00 PLN przelewem na konto:

NBP O/O Warszawa PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000 SWIFT (kod BIC): NBPLPLPW

Dane banku:

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy Warszawa Plac Powstańców Warszawy 4 00-950 Warszawa

Odbiorcą przelewu jest:

Ministerstwo Sprawiedliwości Al. Ujazdowskie 11 00-950 Warszawa

Do wniosku należy załączyć potwierdzenie wpłaty.

W tytule przelewu należy wpisać „opłata za udzielenie informacji o osobie – imię i nazwisko osoby wnioskującej”. Należy również podać adres zwrotny, na który ma zostać wysłana udzielona odpowiedź.

Odpowiedź zostanie udzielona jak tylko wpłynie wniosek oraz zostanie potwierdzone dokonanie wpłata na konto.

W związku z wejściem w życie znowelizowanych przepisów ustawy z dnia 24 maja 2000 roku o Krajowym Rejestrze Karnym od dnia 27 maja 2012 roku, uległ zmianie sposób udzielania informacji z Krajowego Rejestru Karnego na wniosek osoby (art. 7 ust.1 ustawy), będącej obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej innego niż Rzeczpospolita Polska.

W związku z powyższym zaświadczenia obywateli państw UE będą wydawane wyłącznie przez Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego w Warszawie.

Obywatel UE może złożyć wniosek w każdym Punkcie Informacyjnym KRK na terenie Polski wskazując jednocześnie, na jaki adres ma zostać odesłana informacja z rejestru karnego chyba, że wyrazi wolę odbioru informacji w Punkcie Informacyjnym KRK w miejscu składania wniosku.

Formularze

Formularz „Zapytanie o udzielenie informacji o osobie” (format PDF)

Formularz „Zapytanie o udzielenie informacji o podmiocie zbiorowym” (format PDF)

Uzyskaj zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego

W związku z występującymi tymczasowymi awariami systemu e-KRK zaświadczenia są wydawane w terminie do maksymalnie 10 dni kalendarzowych liczonych od dnia następującego po dniu złożenia zapytania.

Zaświadczenie, które otrzymasz za pomocą systemu Krajowego Rejestru Karnego, będzie miało formę pliku XML. Pamiętaj, że nie możesz takiego zaświadczenia wydrukować, bo nie będzie ono urzędowym dokumentem. Możesz posługiwać się tylko elektroniczną wersją. To znaczy, że możesz zapisać plik na USB, czy płycie CD i dać na przykład pracodawcy. Zaświadczenie w formie pliku XML jest podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Zaświadczenie o niekaralności online – jak je uzyskać? [e-KRK]

Niektóre zawody są odpowiedzialne społecznie lub wiążą się z innym typem odpowiedzialności, na przykład za finanse firmy lub bezpieczeństwo osób.

W takich przypadkach pracodawcy oczekują, że przedstawisz im zaświadczenie o niekaralności.

Bez obaw — uzyskanie takiego dokumentu nie jest skomplikowane.

W tym artykule dowiesz się:

co to jest zaświadczenie o niekaralności

jak uzyskać zaświadczenie online

gdzie możesz uzyskać zaświadczenie stacjonarnie

jak wystąpić o zaświadczenie o niekaralności listownie.

Ubiegasz się o pracę, która wymaga zaświadczenia o niekaralności? Pamiętaj o profesjonalnym CV! Stworzysz je w 5 minut w kreatorze CV.

Zobacz inne wzory, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora: Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko! Stwórz CV teraz

1

Co to jest zaświadczenie o niekaralności i jak brzmi?

Statystyki sądowe mówią jasno:

Liczba osób dorosłych osądzonych prawomocnie maleje z roku na rok.

Wszystkie osoby osądzone zostają wpisane do Krajowego Rejestru Karnego, prowadzonego przez Ministra Sprawiedliwości.

Krajowy Rejestr Karny (KRK) to instytucja prowadząca i aktualizująca bazę danych dotyczącą karanych osób i podmiotów zbiorowych.

Zaświadczenie o niekaralności to dokument potwierdzający, że dana osoba nie została skazana wyrokiem sądu i nie figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym.

Jeśli potrzebujesz zaświadczenia o niekaralności, to uzyskasz je na podstawie danych z KRK.

Co zawiera Krajowy Rejestr Karny?

W Krajowym Rejestrze Karnym znajdują się dane o osobach:

prawomocnie skazanych za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe

przeciwko którym prawomocnie warunkowo umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe

przeciwko którym prawomocnie umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe na podstawie amnestii

będących obywatelami polskimi prawomocnie skazanymi przez sądy państw obcych;

wobec których prawomocnie orzeczono środki zabezpieczające w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe

nieletnich, wobec których prawomocnie orzeczono środki wychowawcze, poprawcze lub wychowawczo-lecznicze albo którym wymierzono karę na podstawie art. 13 lub art. 94 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich

prawomocnie skazanych za wykroczenia na karę aresztu

poszukiwanych listem gończym

tymczasowo aresztowanych

nieletnich umieszczonych w schroniskach dla nieletnich.

Do czego potrzebne jest zaświadczenie o niekaralności?

Zaświadczenie o niekaralności jest potrzebne w procesie ubiegania się o różne koncesje czy licencje, ale również stanowi obowiązkowy element ubiegania się o pracę w niektórych zawodach.

Zaświadczenie o niekaralności będzie potrzebne do:

Postępowania przetargowego

Uzyskania koncesji na obrót paliwami ciekłymi

Zdobycia pozwolenia na broń

Otrzymania licencji transportowej

Uzyskania licencji na taksówki

Zezwolenia na zbieranie lub przetwarzanie odpadów

Uzyskania wizy lub obywatelstwa.

Zaświadczenie o niekaralności musisz też przedstawić, gdy starasz o pracę w tych zawodach:

Ważne: Pracodawca może wymagać od Ciebie zaświadczenia o niekaralności wyłącznie na etapie rekrutacji i tylko wtedy, gdy Ustawa z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym stawia wymóg niekaralności na stanowisku pracy, na które aplikujesz.

Zaświadczenie o niekaralności — jak brzmi jego treść?

Zgodnie z wzorem Ministerstwa Sprawiedliwości, Krajowy Rejestr Karny może wystawić zaświadczenie o niekaralności, które będzie zawierało jedną z informacji poniżej:

Rejestr karny nie zawiera żadnych informacji o wyrokach skazujących wobec danej osoby. Rejestr karny zawiera informacje o wyrokach skazujących wobec danej osoby (wykaz wyroków skazujących jest załączony do odpowiedzi). Rejestr karny zawiera inne informacje dotyczące danej osoby; informacje te są załączone do niniejszej odpowiedzi (fakultatywne) Rejestr karny zawiera informacje o wyrokach skazujących wobec danej osoby, ale skazujące państwo członkowskie zastrzegło, że informacje dotyczące tych wyroków nie mogą być przekazywane dalej do żadnych innych celów niż na użytek postępowania karnego. Zapytanie o udzielenie dalszych informacji można skierować bezpośrednio do skazującego państwa członkowskiego. Zgodnie z prawem krajowym państwa członkowskiego, do którego skierowano zapytanie, nie można udzielić odpowiedzi na zapytanie niezwiązane z postępowaniem karnym.

Uwaga:

Tylko Ty możesz wystąpić z wnioskiem o zaświadczenia o własnej niekaralności do Krajowego Rejestru Karnego.Pracodawca nie może zrobić tego w Twoim imieniu.

Uzyskanie bez uprawnienia informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego jest zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do lat 2 (art. 25 ustawy z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym).

Zaświadczenie o niekaralności jest też niezbędnym dokumentem w naborze do CBA i naborze do pracy w Policji. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze artykuły: Praca w CBA – jak zostać agentem? oraz Jak przejść nabór i zostać policjantem?

2 Jak zdobyć zaświadczenie o niekaralności online (przez internet)

Wniosku o zaświadczenie o niekaralności możesz złożyć do Krajowego Rejestru Karnego online, korzystając z systemu e-KRK.

Wniosek złożyć może każda osoba posiadająca profil zaufany lub certyfikat kwalifikowany. Profil zaufany możesz założyć w systemie profil zaufany, ale od jakiegoś czasu również w wielu bankach.

Lista banków z zintegrowanym profilem zaufanym

W tych bankach podpis profilem zaufanym składasz w taki sposób, w jaki dokonujesz przelewu online. Logujesz się na swoje konto i potwierdzasz operację SMS-em.

Pierwszym krokiem do pobrania zaświadczenia o niekaralności jest założenie konta w systemie e-KRK. Po przejściu do strony kliknij przycisk Rejestracja.

Następnie wypełnij formularz rejestracyjny i zatwierdź go.

Po założeniu konta, otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem aktywującym konto. Kliknij go.

Po aktywacji konta, zaloguj się i przejdź do Wniosku o udzielenie informacji o osobie.

Wypełnij wniosek. Kliknij Zapisz, a następnie — po odświeżeniu strony — Podpisz.

Jeśli posiadasz swój certyfikat kwalifikowany, możesz z niego skorzystać w tym miejscu.

Najprawdopodobniej jednak będziesz korzystać z profilu zaufanego. Wybierz Podpisz podpisem zaufanym.

Zostaniesz przeniesiony do strony Profil zaufany. W tym miejscu możesz zalogować się do swojego profilu zaufanego lub wybrać Logowanie za pomocą banku.

Wybierz jedną z tych dwóch opcji, aby kontynuować. Po podpisaniu dokumentu za pomocą profilu zaufanego musisz wnieść opłatę za wydanie zaświadczenia o niekaralności.

Koszt uzyskania zaświadczenia o niekaralności online wynosi 20 złotych + prowizja od transakcji przez internet.

Kliknij przycisk Zapłać i wyślij. Zaloguj się do swojego banku i dokonaj opłaty.

Po opłaceniu wniosku zobaczysz podsumowanie. Teraz pozostało Ci jedynie czekać na zaświadczenie o niekaralności online.

Zaświadczenie otrzymasz w ciągu 7 dni od złożenia wniosku na swoje konto w systemie Krajowego Rejestru Karnego. Otrzymasz powiadomienie na swój e-mail.

Będzie miało ono formę pliku XML, który pobierzesz w systemie e-KRK w zakładce Odpowiedzi.

Niestety możesz wydrukować takiego zaświadczenia, ponieważ nie jest ono plikiem tekstowym.

Możesz posługiwać się jedynie jego elektroniczną wersją, czyli możesz:

Zapisać plik na pendrive

Nagrać plik na płytę CD

Wysłać plik do pracodawcy e-mailem.

Zaświadczenie w formie pliku XML jest podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym, który zaświadcza, że jest to dokument urzędowy.

Zobacz też: Wilczy bilet — powody i konsekwencje zwolnienia dyscyplinarnego.

Przez internet nie tylko uzyskasz zaświadczenie o niekaralności, ale stworzysz również profesjonalne CV! Skorzystaj z kreatora CV: wybierz szablon, wypełnij według wskazówek i gotowe!

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj

3

Jak zdobyć zaświadczenie o niekaralności stacjonarnie (w punkcie informacyjnym KRK)

Wniosek o zaświadczenie o niekaralności w punkcie informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego może złożyć każdy — osobiście albo przez pełnomocnika.

Procedura składania wniosku stacjonarnie jest następująca:

Pobierz zapytanie. Wypełnij je. Zapłać za wydanie zaświadczenia. Złóż wniosek z potwierdzeniem płatności w wybranym punkcie informacyjnym KRK.

Listę punktów informacyjnych KRK znajdziesz w kolejnej sekcji.

W przypadku procedury stacjonarnej opłata za uzyskanie zaświadczenia o niekaralności wynosi 30 zł, czyli o 10 zł więcej niż w przypadku procedury online. Możesz zapłacić gotówką w kasie dowolnego sądu, przy okazji wizyty w punkcie informacyjnym.

Ale—

Nie zapomnij wziąć ze sobą dokumentu tożsamości, na przykład dowodu osobistego lub paszportu.

Informację w większości przypadków uzyskasz od razu. W wyjątkowych sytuacjach może to zająć do 7 dni od dnia złożenia wniosku.

Inne formy płatności za zaświadczenie o niekaralności

Masz również możliwość dokonania opłaty:

w kasie Ministerstwa Sprawiedliwości (ul. Czerniakowska 100 w Warszawie),

za pomocą znaków opłaty sądowej, które możesz kupić w kasie sądu

przelewem na konto Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dane konta Ministerstwa Sprawiedliwości:

Ministerstwo Sprawiedliwości

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warszawa

Numer konta:

PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

Bank prowadzący konto

NBP O/O Warszawa

Tytuł przelewu:

Twoje imię i nazwisko oraz data wpisana we wniosku

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda praca w urzędzie i jak ją zdobyć? Ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości: Praca w służbie cywilnej [poradnik jak znaleźć].

4 Lista punktów KRK, które wystawiają zaświadczenie o niekaralności

Punkty informacyjne Krajowego Rejestru Karnego znajdują się w 50 miastach w Polsce, przy sądach okręgowych oraz rejonowych. W niektórych miastach, jak np. Warszawa, znajduje się kilka punktów informacyjnych KRK.

Poniżej znajdziesz alfabetyczną listę punktów, w których możesz złożyć wniosek o zaświadczenie o niekaralności:

Białystok — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Białymstoku

Adres: ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1, 15-950 Białystok

Telefon: 85-745-92-07

Bielsko Biała — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Bielsku Białej

Adres: ul. Cieszyńska 10, 43-300 Bielsko–Biała

Telefon: 33-499-03-85

Biała Podlaska — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej

Adres: ul Brzeska 20/22, 21-530 Biała Podlaska

Telefon: 83-342-08-80 wew. 403

Bydgoszcz — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy

Adres: ul. Wały Jagiellońskie 2, 85-950 Bydgoszcz

Telefon: 52-325-31-74

Chełm — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Chełmie

Adres: ul. Sienkiewicza 20, 22-100 Chełm

Telefon: 82-565-52-02

Częstochowa — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie

Adres: ul. Reytana 6, 42-200 Częstochowa

Telefon: 34-377-81-50

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie

Adres: ul. Dąbrowskiego 23/35, 42-200 Częstochowa

Telefon: 34-364-42-47

Elbląg — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Elblągu

Adres: Pl. Konstytucji 1, 82-300 Elbląg

Telefon: 55-611-22-00 wew. 168

Gdańsk — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku

Adres: ul. Nowe Ogrody 30/34, 80-958 Gdańsk

Telefon: 58-321-31-56

Gliwice — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach

Adres: ul. Kościuszki 15, 44-100 Gliwice

Telefon: 32-338-00-16

Gorzów Wielkopolski — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wlkp.

Adres: ul. Mieszka I 33, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefon: 95-72-24-281 wew. 330

Jelenia Góra — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze

Adres: ul. Wojska Polskiego 56, 58-500 Jelenia Góra

Telefon: 75-641-51-06

Kalisz — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Kaliszu

Adres: ul. Aleja Wolności 13, 62-800 Kalisz

Telefon: 62-765-77-60

Katowice — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Katowicach

Adres: ul. Andrzeja 16/18, 40-957 Katowice

Telefon: 32-60-70-153

Kielce — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Kielcach

Adres: ul. Seminaryjna 12a, 25-372 Kielce

Telefon: 41-344-50-16

Konin — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Koninie

Adres: ul. Energetyka 5, 62-510 Konin

Telefon: 63-242-30-22 wew. 108

Koszalin — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Koszalinie

Adres: ul. Waryńskiego 7, 75-950 Koszalin

Telefon: 94-342-87-72

Kraków — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Krakowie

Adres: ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków

Telefon: 12-619-58-14

Krosno — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Krośnie

Adres: ul. Wolności 3, 38-400 Krosno

Telefon: 13-420-16-40

Legnica — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Legnicy

Adres: ul. Złotoryjska 40, 59-220 Legnica

Telefon: 76-722 59 32

Leszno — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Lesznie

Adres: ul. Dąbrowskiego 2, 64-100 Leszno

Telefon: 65-525-94-06

Lublin — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Lublinie

Adres: ul. Plac Czechowicza 1, 20-072 Lublin

Telefon: 81-535-94-40

Łomża — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Łomży

Adres: ul. Dworna 16, 18-400 Łomża

Telefon: 86-216-62-81 wew. 124

Łódź — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Łodzi

Adres: ul. Kościuszki 107/109, 90-928 Łódź

Telefon: 42-664-07-32

Nowy Sącz — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu

Adres: ul. Pijarska 3, 33-300 Nowy Sącz

Telefon: 18-448-21-38

Nowy Targ — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Nowym Targu

Adres: ul. Ludźmierska 29, 34-400 Nowy Targ

Telefon: 18-261-26-70

Olsztyn — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie

Adres: ul. Dąbrowszczaków 44, 10-001 Olsztyn

Telefon: 89-523-01-08

Opole — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Opolu

Adres: ul. Plebiscytowa 3a, 45-359 Opole

Telefon: 77-541-95-10

Ostrołęka — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Ostrołęce

Adres: ul. Gomulickiego 5, 07-410 Ostrołęka

Telefon: 29-765-01-10

Ostrowiec Świętokrzyski — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim

Adres: ul. Kościuszki 1, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon: 41-262-82-41 wew. 146

Piła — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Pile

Adres: al. Powstańców Wielkopolskich 79, 64-920 Piła

Telefon: 67-352-28-00

Piotrków Trybunalski — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim

Adres: ul. Słowackiego 5, 97-300 Piotrków Trybunalski

Telefon: 44-649-41-70

Poznań — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu

Adres: ul. Marcinkowskiego 32, 60-967 Poznań

Telefon: 61-856-60-18

Płock — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Płocku

Adres: pl. Narutowicza 4, 09-404 Płock

Telefon: 24-262-52-44 wew. 281

Radom — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Radomiu

Adres: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 10, 26-600 Radom

Telefon: 48-368-03-23

Rzeszów — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie

Adres: ul. Śreniawitów 3, 35-959 Rzeszów

Telefon: 17-875 62 30

Siedlce — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Siedlcach

Adres: ul. Piłsudskiego 70, 08-110 Siedlce

Telefon: 25-631-08-40 wew. 105

Sieradz — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Sieradzu

Adres: Aleja Zwycięstwa 1, 98-200 Sieradz

Telefon: 43-826-66-91

Suwałki — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Suwałkach

Adres: ul. Waryńskiego 45, 16-400 Suwałki

Telefon: 87-565-00-75

Świdnica — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Świdnicy

Adres: pl. Grunwaldzki 14, 58-100 Świdnica

Telefon: 74-851-82-44

Szczecin — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie

Adres: ul. Kaszubska 42, 70-952 Szczecin

Telefon: 91-485-53-87

Słupsk — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Słupsku

Adres: ul. Zamenhofa 7, 76-200 Słupsk

Telefon: 59-841-02-77

Tarnobrzeg — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu

Adres: ul. Sienkiewicza 27, 39-400 Tarnobrzeg

Telefon: 15-823-48-80 wew. 105

Tarnów — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Tarnowie

Adres: ul. J.Dąbrowskiego 27, 33-100 Tarnów

Telefon: 14-632-74-83

Tomaszów Lubelski — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym w Tomaszowie Lubelskim

Adres: ul. Lwowska 55, 22-600 Tomaszów Lubelski

Telefon: 84-665-74-41

Toruń — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Toruniu

Adres: ul. Piekary 51, 87-100 Toruń

Telefon: 56-610-56-11

Warszawa — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Warszawie

Adres: al. Solidarności 127, 00-951 Warszawa

Telefon: 22-440-72-21

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe

Adres: ul. Terespolska 15a, 03-813 Warszawa

Telefon: 22-509-11-50

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Żoliborza

Adres: ul. Kocjana 3, 01-473 Warszawa

Telefon: 22-328-67-42

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia

Adres: ul. Marszałkowska 82, 00-517 Warszawa

Telefon: 22-55-39-169

Włocławek — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym we Włocławku

Adres: ul. Wojska Polskiego 22, 87-800 Włocławek

Telefon: 54-422-25-31

Wrocław — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu

Adres: ul. Komandorska 16, 50-950 Wrocław

Telefon: 71-336-93-62

Zamość — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Zamościu

Adres: ul. Akademicka 1, 22-400 Zamość

Telefon: 84-638-78-00

Zielona Góra — Zaświadczenie o niekaralności

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze

Adres: pl. Słowiański 1, 65-958 Zielona Góra

Telefon: 68-322-01-51

Czy wiesz co grozi za porzucenie pracy? Sprawdź: Konsekwencje porzucenia pracy [+jak ich uniknąć].

5 Jak dostać zaświadczenie o niekaralności listownie?

Każdy może złożyć wniosek listownie. Wystarczy pobrać i wypełnić wniosek o udzielenie informacji o osobie.

Następnie konieczne jest dokonanie opłaty w wysokości 30 złotych. Możesz jej dokonać przelewem na konto Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dane do przelewu są takie same, jak w pozostałych wariantach, czyli:

Ministerstwo Sprawiedliwości

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warszawa

Numer konta:

PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

Bank prowadzący konto

NBP O/O Warszawa

Tytuł przelewu:

Twoje imię i nazwisko oraz data wpisana we wniosku

Następnie musisz wydrukować i wysłać wypełniony wniosek do Biura Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego—

Krajowy Rejestr Karny

Czerniakowska 100

00-454 Warszawa

—albo do dowolnego punktu informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego.

Urząd odeśle Ci zaświadczenie w ciągu 7 dni od otrzymania wniosku.

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Procedura uzyskania zaświadczenia o niekaralności nie jest skomplikowana, ale bez instrukcji krok po kroku może wydawać się trudna. Czy ten artykuł pomógł Ci w uzyskaniu zaświadczenia? Daj znać w komentarzu poniżej.

Biuletyn Informacji Publicznej

1. Ile kosztuje uzyskanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego (zaświadczenie o niekaralności)?

Koszt uzyskania informacji zarówno o osobie, jak i o podmiocie zbiorowym w wersji papierowej wynosi 30 zł zaś w wersji elektronicznej – 20 zł.

2. Jak mogę uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego (zaświadczenie o niekaralności)?

drogą elektroniczną (podstawowe informacje na www.krk.ms.gov.pl, dostęp do e-KRK https://ems.ms.gov.pl ),

osobiście w jednym z Punktów Informacyjnych KRK albo w Biurze Informacyjnym KRK przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie, bądź upoważniając osobę trzecią, która zgłosi się do Punktu Informacyjnego KRK albo do siedziby Biura z pisemnym pełnomocnictwem oraz wypełnionym i podpisanym zapytaniem/wnioskiem,

można wysłać podpisany i opłacony formularz pocztą do wybranego Punktu Informacyjnego KRK albo do siedziby Biura. W tym celu należy pobrać ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości formularz „zapytanie o udzielenie informacji o osobie”/”zapytanie o udzielenie informacji o podmiocie zbiorowym” oraz uiścić opłatę. Opłatę za zaświadczenie można wnieść: przelewem na konto Ministerstwa Sprawiedliwości (numer konta poniżej), w formie znaku opłaty sądowej, zakupionego np. w najbliższym sądzie albo gotówką w kasie dowolnego sądu. W tytule przelewu należy wskazać datę wystawienia oraz imię i nazwisko osoby albo nazwę podmiotu zbiorowego, których dotyczyć ma informacja z Rejestru. Do zapytania/wniosku należy dołączyć potwierdzenie dokonania płatności.

Ministerstwo Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa

NBP O/O Warszawa

PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

Narodowy Bank Polski

Oddział Okręgowy Warszawa

Plac Powstańców Warszawy 4

00-950 Warszawa

(SWIFT (kod BIC) NBPLPLPW dla przelewów zagranicznych)

3. Gdzie mogę uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego (zaświadczenie o niekaralności)?

W siedzibie głównej Biura Informacyjnego KRK na ul. Czerniakowskiej 100, 00-454 Warszawa, bądź w jednym z Punktów Informacyjnych KRK.

Wykaz Punktów Informacyjnych KRK znajduje się na stronie www.arch.ms.gov.pl w zakładce Rejestry i Ewidencje -> Krajowy Rejestr Karny.

4. W jakich godzinach można uzyskać informację z Krajowego Rejestru Karnego w siedzibie Rejestru przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie?

W poniedziałki od 8-18, od wtorku do piątku 08:15-16.

Kasy czynne w poniedziałki od 8-17:45, od wtorku do piątku 08:15-15:45.

5. Czy można przesłać zapytanie faxem lub e-mailem?

Nie.

6. Przebywam zagranicą, jak mogę uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

Można wysłać wniosek drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu eKRK, jeżeli wnioskodawca posiada kwalifikowany podpis elektroniczny, albo podpis zaufany. Można przesłać formularz pocztą. W tym celu należy pobrać odpowiedni formularz ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości, wypełnić go i podpisać. Do wypełnionego formularza należy dołączyć potwierdzenie dokonania płatności na konto Ministerstwa Sprawiedliwości na kwotę 30 zł. W lewym górnym rogu formularza należy wskazać imię i nazwisko oraz adres (zagranicą), na który ma zostać przesłane zaświadczenie, bądź dołączyć instrukcję wysyłki na osobnej kartce. Wysyłka zagranicę odbywa się bez dodatkowych kosztów za przesyłkę.

7. Czy mogę kogoś upoważnić do złożenia zapytania?

Tak. Można upoważnić osobę fizyczną posiadającą zdolność do czynności prawnych. Udzielenia pełnomocnictwa podlega opłacie i wynosi 17 zł, płatne gotówką w kasie organu podatkowego (urząd dzielnicy/miasta) właściwego ze względu na miejsce złożenia dokumentu lub bezgotówkowo na rachunek tego organu. Do pełnomocnictwa należy dołączyć dowód wniesienia opłaty za pełnomocnictwo. Udzielenie pełnomocnictwa członkowi najbliższej rodziny, tj. małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu jest zwolnione z opłaty skarbowej.

8. Jaki jest numer konta dla opłaty skarbowej za udzielenie pełnomocnictwa w przypadku złożenia dokumentu pełnomocnictwa w siedzibie Krajowego Rejestru Karnego przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie?

Nazwa: Dzielnica Mokotów m.st. Warszawy, ul. Rakowiecka 25/27

nr konta: 18 1030 1508 0000 0005 5002 3113

9. Co musi znaleźć się w pełnomocnictwie?

Dane osobowe osoby dającej upoważnienie (mocodawcy) i upoważnionej (w tym adres przynajmniej jednej z tych osób) oraz wskazanie zakresu upoważnienia.

Przykład pełnomocnictwa:

Ja … (imię i nazwisko oraz numer PESEL), zamieszkały … (adres zamieszkania) upoważniam Panią/Pana… legitymującą/legitymującego się dowodem osobistym (seria…. Nr… wydanym przez…) do wszelkich czynności związanych z uzyskaniem zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego.

Pełnomocnictwo musi być własnoręcznie podpisane przez mocodawcę, a jego oryginał przedłożony wraz z zapytaniem.

10. Czy z wnioskiem/zapytaniem muszę zwrócić się do Punktu Informacyjnego KRK w rejonie mojego miejsca zameldowania lub siedziby firmy?

Nie. Miejsce zameldowania, zamieszkania czy siedziba firmy nie mają znaczenia. Można zgłosić się do najbliższego Punktu Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego. To samo dotyczy wysyłania wniosków/zapytań pocztą – można je wysłać do któregokolwiek z Punktów Informacyjnych albo do Biura Informacyjnego KRK w Warszawie.

11. W jakim języku jest wydawane zaświadczenie?

Zaświadczenia wydajemy tylko w języku polskim. Wszelkie tłumaczenia dokonywane są na własną rękę przez osobę zainteresowaną.

12. Czy można u Państwa uzyskać apostille?

Nie. Apostille można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

13. Gdzie mieści się siedziba Biura Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego (B-KRK)?

Siedziba B-KRK znajduje się w Warszawie (dzielnica Mokotów), ul. Czerniakowska 100 (w okolicy skrzyżowania ulic: Czerniakowskiej z Bartycką). Dojazd liniami autobusowymi: 107, 108, 159, 141, 162, 185, 187.

14. Gdzie mogę uzyskać poradę prawną w kwestii zasad zacierania skazań i funkcjonowania KRK?

Najlepiej skierować do Biura Informacyjnego KRK (za pośrednictwem tradycyjnej poczty) podpisane pismo zawierające następujące dane osobowe: nazwisko, w tym także przybrane, imiona, nazwisko rodowe, datę i miejsce urodzenia, imiona rodziców, nazwisko rodowe matki, miejsce zamieszkania, obywatelstwo oraz numer PESEL. Można również zgłosić się osobiście do dyżurującego prawnika w siedzibie głównej Biura przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie, pokój 41.

15. W jaki sposób mogę uzyskać informację, kiedy moje skazanie ulegnie zatarciu? Czy mogę to zrobić telefonicznie, za pośrednictwem e-maila? Czy wnoszę za taką informację opłatę?

Nie ma możliwości uzyskania telefonicznie bądź mailowo informacji, czy wnioskodawca (a tym bardziej osoba trzecia) figuruje w Rejestrze oraz kiedy skazanie ulegnie zatarciu.

Osoba, chcąca uzyskać informację, czy jej dane są przetwarzane przez Rejestr oraz kiedy ewentualnie jej skazanie ulegnie zatarciu, powinna przesłać na adres Biura Informacyjnego KRK własnoręcznie podpisane pismo zawierające dane osobowe: nazwisko, w tym także przybrane, imiona, nazwisko rodowe, datę i miejsce urodzenia, imiona rodziców, nazwisko rodowe matki, miejsce zamieszkania, obywatelstwo oraz numer PESEL. Informacje takie można uzyskać również osobiście w siedzibie Biura w Warszawie. Uzyskanie informacji w powyższy sposób jest bezpłatne.

16. Kto jest zwolniony z opłaty za udzielenie informacji z KRK?

Zgodnie z art. 24 ust. 1 Ustawy z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym od uiszczenia opłaty zwolnione są podmioty wymienione w art. 6 ust. 1 pkt 1-9 i 11 oraz organy centralne państw członkowskich Unii Europejskiej występujące o wydanie informacji dla celów prowadzonego postępowania karnego lub administracyjnego.

Od opłaty zwolnieni są także, będący wolontariuszami kandydaci na kierowników wypoczynku lub wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży zobowiązani do przedstawienia organizatorowi wypoczynku informacji z Krajowego Rejestru Karnego na podstawie art. 92p ust. 8 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156). Osoba, która chce skorzystać z powyższego zwolnienia powinna do wniosku załączyć pismo, sporządzone przez organizatora wypoczynku, potwierdzające, że jest ona wolontariuszem będącym kandydatem na wychowawcę lub kierownika formy wypoczynku.

17. Jak długo ważne jest zaświadczenie z KRK?

Przepisy regulujące działanie Krajowego Rejestru Karnego nie określają terminu ważności zaświadczenia. Przeważnie wynika to z aktów prawnych, które stanowią podstawę żądania informacji.

18. Czy jako pracodawca mogę wystąpić z zapytaniem o udzielenie informacji z KRK o pracowniku?

Tak, ale pod warunkiem wskazania w punkcie 11 formularza konkretnego przepisu prawa, z którego wynika wymóg niekaralności pracownika.

19. Kto powinien podpisać zapytanie, w przypadku składania zapytania przez podmiot niebędący osobą fizyczną?

Zapytanie takie powinna podpisać osoba uprawniona do reprezentowania podmiotu. Jeżeli sposób reprezentacji podmiotu polega na łącznym działaniu większej liczby osób (np. łączne działanie dwóch członków zarządu), zapytanie musi podpisać każda z tych osób.

20. Czy mogę uzyskać zaświadczenie z datą wsteczną?

Nie. Rejestr wystawia zaświadczenia stwierdzające stan prawny na dzień wydania informacji z Rejestru.

21. Czy skazanie, po upływie terminów do zatarcia skazania, jest usuwane z Rejestru automatycznie, czy muszę napisać w tej sprawie wniosek do KRK?

Skazanie, które spełnia warunki do zatarcia, usuwane jest przez pracowników Biura bez konieczności składania wniosku w tej sprawie.

22. Jakie warunki musi spełnić skazanie na daną karę, aby uległo zatarciu? – w tym skazania sądów zagranicznych.

Zatarcie skazań przez sądy polskie następuje zgodnie z zasadami określonymi w Kodeksie karnym (art. 76, art. 106a-108). Zależy to m.in. od rodzaju kary, jej wysokości, przestępstwa, za które nastąpiło skazanie, również czasu, w którym wyroki zapadały.

Jeżeli zaś chodzi o skazania przez sądy państw obcych, to zatarcie takich skazań nie podlega zasadom prawa polskiego, tylko prawu państwa, które wydało orzeczenie.

23. Miałem wyrok, który podlega już zatarciu z urzędu, co muszę zrobić?

W celu upewnienia się, że skazania nie ma już w Rejestrze można skierować do Biura Informacyjnego KRK pismo, zawierające dokładne dane osobowe (nazwisko, w tym także przybrane, imiona, nazwisko rodowe, datę i miejsce urodzenia, imiona rodziców, nazwisko rodowe matki, miejsce zamieszkania, obywatelstwo oraz numer PESEL) oraz prośbę o sprawdzenie, czy Rejestr jeszcze przetwarza dane na temat skazania. Można również zgłosić się do dyżurującego prawnika w siedzibie głównej Rejestru przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie, pokój 41.

24. Czy zaświadczenie o niekaralności jest wydawane „od ręki”/ ile trwa załatwienie zaświadczenia?

Co do zasady w Punktach Informacyjnych KRK i w Biurze Informacyjnym KRK zaświadczenie z KRK jest wydawane „od ręki”. W przypadku konieczności przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, czas udzielenia informacji może się wydłużyć.

25. Czy mogę skierować wniosek w imieniu innej osoby?

Tak. Należy jednak przedłożyć stosowne pełnomocnictwo od osoby, której dotyczy wniosek.

26. Czy mogę uzyskać zaświadczenie o niekaralności pocztą?

Tak. Należy pobrać formularz ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości wypełnić, podpisać oraz dołączyć do niego potwierdzenie dokonania płatności w wysokości 30 zł (o ile jest wymagana).

27. Czy jak składam kilka zapytań opłata może zostać dokonana jednym przelewem?

Tak. Trzeba jedynie w tytule przelewu wskazać datę wystawienia zapytań oraz nazwiska osób, których zapytania dotyczą; ewentualnie (przy dużej ilości zapytań) jako załącznik do potwierdzenia wykonania przelewu można dołączyć listę osób, których dot. zapytania (np. nazwać przelew „opłata za zapytania z dnia…….. dot. osób od 1-100” i dołączyć listę osób od 1 do 100 z wykazem ich nazwisk i imion).

28. Jak wyślę zapytanie/wniosek pocztą, w jakim czasie otrzymam odpowiedź?

Zaświadczenie sporządzane jest co do zasady nie później niż w terminie siedmiu dni. Uwzględniając przesyłanie dokumentów pocztą, uzyskanie zaświadczenia tą drogą może więc trwać ok. 3 tygodni, a w przypadku wysyłki zagranicę nawet do 4 tygodni.

29. Wysłałem kilka zapytań w jednej kopercie, a otrzymałem pocztą jedno, dlaczego?

Każde zapytanie realizowane jest indywidualnie. Możliwym jest więc, że informacja z Rejestru może zostać przesłana w osobnych przesyłkach i w różnych terminach.

30. Czy obywatel zagraniczny może uzyskać zaświadczenie z polskiego rejestru karnego?

Tak. Jeżeli interesant pochodzi z państwa nienależącego do Unii Europejskiej, obowiązują te same zasady uzyskiwania zaświadczenia jak w przypadku obywateli polskich.

Natomiast w przypadku osoby, która posiada obywatelstwo państwa członkowskiego UE inne niż obywatelstwo polskie, tutejszy Rejestr, wydając informację, dodatkowo ma ustawowy obowiązek wysłać zapytanie o taką osobę również do państwa obywatelstwa i załączyć do informacji z Rejestru informację z rejestru państwa obywatelstwa osoby, której dotyczy wniosek. Rejestry zagraniczne mają do 20 dni roboczych na udzielenie informacji. Termin realizacji takiego zapytania ulega więc wydłużeniu i składając wniosek osobiście w siedzibie Rejestru lub w Punkcie Informacyjnym KRK, nie jest możliwe uzyskanie zaświadczenia „od ręki”.

31. Co wpisać w formularzu zapytania o udzielenie informacji o osobie w punktach 11, 12, 13?

W punkcie 11 należy wskazać postępowanie albo podstawę prawną, z której wynika prawo do uzyskania informacji z Rejestru. W przypadku, gdy osoba pyta sama o siebie nie musi wypełniać punktu 11.

W punkcie 12 (rodzaj danych) wskazuje się kartotekę, z której ma zostać udzielona informacja. W przypadku podmiotów występujących z zapytaniem, to z jakiej kartoteki może być udzielona informacja jest zdeterminowane przez podstawę prawną wskazaną w punkcie 11. W przypadku wniosku (czyli jeżeli osoba pyta o siebie), rodzaj oraz ilość zaznaczonych kartotek zależy od potrzeb wnioskodawcy. Zaznaczenie kilku kartotek nie wiąże się z dodatkową opłatą.

Uzupełnienie punktu 13 nie jest konieczne. Zakres danych, które mają być przedmiotem informacji o osobie wynika z przepisu, który nakłada obowiązek uzyskania zaświadczenia z Rejestru, jeżeli został wskazany w pkt 11 formularza.

32. Czy mogę uzyskać zagraniczny odpis wyroku?

Nie. Krajowy Rejestr Karny nie gromadzi odpisów zagranicznych wyroków (polskich też nie). W celu uzyskania odpisu należy zwrócić się bezpośrednio do sądu państwa orzekającego w sprawie.

33. Czy Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego udziela informacji odnośnie pozbawienia wolności za granicą?

Nie. B-KRK nie udziela informacji o pozbawieniu wolności poza granicami Polski, jak i również nie posiada informacji o zagranicznych listach gończych. Europejskie nakazy aresztowania gromadzone są w Departamencie Wykonania Orzeczeń i Probacji w Ministerstwie Sprawiedliwości.

34. Czy można uzyskać więcej informacji z rejestrów zagranicznych oprócz wydruku z systemu ECRIS?

Nie. Informacje z systemu ECRIS są wszelkimi danymi posiadanymi przez rejestr w sprawach zagranicznych.

35. Zostałem skazany przez sąd zagraniczny, kiedy nastąpi zatarcie skazania?

W razie skazania przez sąd innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej zatarcie skazania nastąpi zgodnie z prawem państwa, w którym to skazanie nastąpiło. W celu uzyskania bliższych informacji dotyczących warunków zatarcia, należy zwrócić się do sądu, który w sprawie orzekał.

36. Czy Biuro Informacyjne KRK może pośredniczyć w uzyskaniu informacji z rejestru zagranicznego?

Tak. Przy takich wnioskach/zapytaniach najlepiej, aby wnioskujący załączył dane umożliwiające bezpośredni kontakt, np. nr telefonu, adres e-mail. (może np. wystąpić konieczność wniesienia dodatkowej opłaty – stosownie do wymogów państwa, z którego żądana jest informacja).

37. Czy można uzyskać informację z Krajowego Rejestru Karnego o podmiocie zbiorowym, który jest zagraniczną jednostką organizacyjną?

Tak.

38. Czy jest możliwość uzyskania zaświadczenia o podmiocie zbiorowym z rejestru zagranicznego za pośrednictwem Biura Informacyjnego KRK?

Nie. Nie istnieje międzynarodowy system wymiany informacji odnośnie do podmiotów zbiorowych. Takie zapytanie trzeba kierować bezpośrednio do rejestru w kraju, z którego mają pochodzić informacje.

O dokumencie

Zaświadczenie o niekaralności Wrocław | KRK – Krajowy Rejestr Karny

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu

ul. Komandorska 16, 50-950 Wrocław

KRAJOWY REJESTR KARNY WROCŁAW

Zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego Wrocław można uzyskać w punkcie informacyjnym KRK we Wrocławiu lub zamówić przez internet:

ZAMÓW ONLINE Zaświadczenie o niekaralności osoby wypełniając formularz przez INTERNET:

ZAMÓW ONLINE Zaświadczenie o niekaralności firmy wypełniając formularz przez INTERNET:

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI WROCŁAW

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI WROCŁAW

Zaświadczenie o niekaralności z KRK Wrocław przez Internet

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym

– oddział KRK we Wrocławiu

ul. Komandorska 16 50-950 WROCŁAW

Zaświadczenie o niekaralności z KRK Wrocław

– można uzyskać w oddziale KRK lub zamówić przez internet:

DLA OSOBY wypełniając formularz zamówienia –> ZAMÓW ZAŚWIADCZENIE <-- (zaświadczenie o niekaralności z KRK osoby prywatnej lub osób prowadzących działalność gospodarczą) DLA PODMIOTU ZBIOROWEGO (FIRMY) wypełniając formularz zamówienia --> ZAMÓW ZAŚWIADCZENIE <-- (zaświadczenie o niekaralności z KRK firmy - podmiotu zbiorowego zarejestrowanego w rejestrze KRS) Formularz „Zapytanie o udzielenie informacji o podmiocie zbiorowym” (format PDF) Formularz „Zapytanie o udzielenie informacji o osobie” (format PDF) KRAJOWY REJESTR KARNY WROCŁAW Bez IFrame Zaświadczenie KRK przez internet. Świadectwo niekaralności Wrocław miasto, powiat gmina - województwo dolnośląskie. Jednostką podległą pod Sąd Okręgowy we Wrocławiu jest Sąd Rejonowy Wrocław - Fabryczna, Wrocław - Krzyki, Wrocław - Śródmieście oraz sądy w Miliczu, Oławie, Oleśnicy, Środzie Śląskiej, Strzelinie, Trzebnicy, Wołowie. Punkt informacyjny KRK ul. Komandorska 16, 50-950 WROCŁAW

Zaświadczenie o niekaralności Wrocław online – wniosek PDF 2022

Do wykonywania niektórych zawodów konieczne jest uzyskanie zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (KRK). Zaświadczenie wymagane jest również w procesie pozyskiwania licencji, uprawnień czy koncesji. Jak uzyskać taki dokument? Kto może się o niego starać? Gdzie złożyć wymagane dokumenty i czy można zrobić to online? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest zaświadczenie o niekaralności?

To dokument wydawany przez Biuro Informacji Krajowego Rejestru Karnego przy Ministerstwie Sprawiedliwości, który potwierdza, że dana osoba nie została skazana prawomocnym wyrokiem sądu (nie widnieje w Krajowym Rejestrze Karnym).

Do wykonywania jakich zawodów potrzebny jest ten dokument?

Istnieje szczególna grupa zawodów, w których posiadanie zaświadczenia o niekaralności jest konieczne. Są to m.in.:

nauczyciel,

policjant,

detektyw,

sędzia,

licencjonowany pracownik ochrony,

komornik,

agent ubezpieczeniowy.

Większość zawodów nie wymaga potwierdzenia “czystej karty” w Krajowym Rejestrze Karnym, dużo bardziej popularnym wymogiem jest posiadanie książeczki sanepidowskiej. Dlatego w przypadku zawodów związanych z gastronomią czy produkcją konieczne jest m.in. aktualne badanie kału do książeczki sanepidowskiej.

Osoby, które pracowały jako nauczyciele, pedagodzy czy wychowawcy, po osiągnięciu wystarczającego stażu pracy mogą starać się o nauczycielskie świadczenie kompensacyjne we Wrocławiu.

Kto może uzyskać dokument?

Wniosek może złożyć każdy obywatel – osobiście lub przez pełnomocnika → zobacz, jak napisać ważne pełnomocnictwo.

Ile kosztuje zaświadczenie o niekaralności?

Cena zaświadczenia będzie różniła się w zależności od metody składania wniosku. W przypadku złożenia dokumentów przez Internet, koszt otrzymania zaświadczenia to 20 złotych. Jeżeli wnioskujący zdecyduje się na dostarczenie wniosku osobiście bądź listownie, koszt wzrośnie do 30 złotych.

Uwaga! W niektórych sytuacjach opłata nie musi być uiszczana. Dzieje się tak, jeżeli wnioskujący potrzebuje dokumentu, aby jako wolontariusz zostać wychowawcą lub kierownikiem obozu, bądź kolonii dla dzieci i młodzieży. Wówczas do wniosku należy dołączyć pismo od organizatora, który potwierdzi chęć zostania przez wnioskującego wychowawcą kolonijnym.

Jak można dokonać opłaty?

Opłaty można dokonać na kilka sposobów:

gotówką w kasie Ministerstwa Sprawiedliwości przy ulicy Czerniakowskiej 100 w Warszawie;

gotówką w kasie dowolnego sądu;

zapłacić za pomocą znaków opłaty sądowej, które można kupić w kasie urzędu;

przelewem na konto Ministerstwa Sprawiedliwości.

W przypadku złożenia wniosku przez Internet, opłaty można dokonać tylko przez system e-KRK.

Wniosek o zaświadczenie o niekaralności

Jakie dokumenty należy przygotować?

wniosek w formie zapytania o udzielenie informacji o osobie;

potwierdzenie dokonania płatności;

pismo od organizatora kolonii lub obozu dla młodzieży – w przypadku wolontariusza, który chce zostać wychowawcą kolonijnym lub kierownikiem obozu.

Jak wypełnić wniosek o zaświadczenie o niekaralności?

Wypełnienie wniosku o zaświadczenie o niekaralności nie jest skomplikowane. Poniżej prezentujemy wersję do druku i samodzielnego wypełnienia oraz wzór jak wypełnić krok po kroku w formacie PDF.

Formularz składa się z 13 punktów:

W prawym górnym rogu należy podać numer PESEL, a w razie jego braku – numer paszportu lub dowód osobisty.

W punktach od 1 do 10 wpisujemy dane osobowe – nazwisko rodowe, nazwisko, imiona, imię ojca, imię matki, data urodzenia, nazwisko rodowe matki, miejsce urodzenia, obywatelstwo, miejsce zamieszkania.

W punkcie 11 należy wskazać postępowanie, w związku z którym zachodzi potrzeba uzyskania informacji o osobie. Punkt ten wypełnia się tylko w sytuacji, gdy ktoś pyta o cudzą niekaralność.

Punkt 12 zawiera rodzaje danych i można tu zaznaczyć kilka opcji: “Kartoteka karna”, “Kartoteka nieletnich” oraz “Kartoteka osób pozbawionych wolności oraz poszukiwanych listem gończym”. Jeśli pytamy o własną niekaralność, możemy zaznaczyć wszystkie kartoteki i nie wiąże się to z dodatkową opłatą. W przypadku pytania o cudzą niekaralność, zaznaczenie odpowiedniego “okienka” ma związek z podstawą prawną pozwalającą na dostęp do danych, wskazaną w pkt 11 wniosku.

Punkt 13 można pozostawić niewypełniony. Zakres danych wynika bowiem z przepisu, który nakłada obowiązek uzyskania zaświadczenia z KRK, jeśli został wskazany w pkt 11 formularza.

Gdzie złożyć wniosek we Wrocławiu?

Wniosek można złożyć na 3 sposoby:

osobiście w Punkcie Informacyjnym KRK we Wrocławiu;

przez Internet logując się przez profil zaufany lub certyfikat kwalifikowany;

listownie na adres Biura Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego.

Jak to zrobić osobiście lub listownie?

Na początku należy pobrać, wydrukować i wypełnić wniosek w formie zapytania o udzielenie informacji o osobie. Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wydanie zaświadczenia. Następnie należy złożyć wniosek wraz z potwierdzeniem płatności: osobiście w Punkcie informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego we Wrocławiu lub

wysłać listem poleconym na adres Biura Informacji Krajowego Rejestru Karnego lub Punktu Informacyjnego KRK we Wrocławiu.

Jak złożyć wniosek o zaświadczenie o niekaralności online?

Aby złożyć wniosek przez Internet, należy założyć konto na stronie Krajowego Rejestru Karnego. Następnie należy wypełnić wniosek w formie zapytania o udzielenie informacji o osobie. Dokument należy podpisać przez profil zaufany lub podpis kwalifikowany. Ostatnim krokiem jest załączenie potwierdzenia dokonania płatności i wysłanie wniosku.

Jak długo czeka się na wydanie zaświadczenia o niekaralności z KRK we Wrocławiu?

Jeżeli składamy wniosek:

osobiście – od ręki; w wyjątkowych sytuacjach termin oczekiwania może wydłużyć się maksymalnie do 7 dni od złożenia wniosku;

listownie – 7 dni od otrzymania kompletnego i poprawnie wypełnionego wniosku;

przez Internet – 7 dni od dnia złożenia wniosku.

Pamiętaj! Do punktu informacyjnego we Wrocławiu należy zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość wnioskującego, np. dowód osobisty lub paszport. Warto też sprawdzić, czy można zamówić przez internet kolejkę do danego wydziału.

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI WROCŁAW

ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI WROCŁAW

Obecnie zaświadczenie o niekaralności Wrocław w wersji papierowej z pieczęciami i znakami sądowymi są wydawane przez biura Informacyjne KRK oraz punkty informacyjne, działające przy sądach powszechnych i są uprawnione do udzielania informacji o osobach oraz o podmiotach zbiorowych na podstawie danych zgromadzonych w Krajowym Rejestrze Karnym.

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu

ul. Sądowa 1

50-046 Wrocław

WYSYŁAMY ZAŚWIADCZENIA LISTEM POLECONYM LUB KURIEREM DO DOMU LUB BIURA W POLSCE I ZAGRANICĄ oraz SKAN na e-Mail

Bez wizyty w sądzie zaświadczenie o niekaralności Wrocław można zamówić przez internet za pośrednictwem formularza zamówienia poniżej.

Przejdź do formularza zamówienia zaświadczenie o niekaralności Wrocław.

Przejdź do szczegółowego opisu procedury zamawiania zaświadczenie o niekaralności przez internet z Krajowego Rejestru Karnego we Wrocławiu.

TŁUMACZYMY ZAŚWIADCZENIA NA JĘZYK ANGIELSKI I NIEMIECKI

Zaświadczenie o niekaralności może zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język angielski lub niemiecki. W takiej sytuacji oprócz zaświadczenia o niekaralności Wrocław, które jest w języku polskim wysyłane jest także tłumaczenie przysięgłe w wybranym języku. Koszty tłumaczenia podane są w zakładce cennik. Zachęcamy w przypadku gdy wymagane jest tłumaczenie do skorzystania z kompleksowej obsługi w tym zakresie przez sprawdzonych niemylących się tłumaczy.

LEGALIZUJEMY ZAŚWIADCZENIA W MINISTERSTWIE SPRAW ZAGRANICZNYCH

Zamówione na tej stronie zaświadczenie o niekaralności może zostać zalegalizowane czyli potwierdzone przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, że jest oryginalne i wydane przez uprawniony do tego urząd i może zostać bez żadnych przeszkód użyte w kraju przeznaczenia. Koszt legalizacji lub apostille zaświadczenia o niekaralności Wrocław zostały podane w zakładce cennik.

DOSTARCZAMY ZAŚWIADCZENIA z KRK OD 12 LAT

Zapraszamy do skorzystania z usług serwisu co pozwoli na znaczne zaoszczędzenie czasu potrzebnego do uzyskania zaświadczenia do przetargu, pracy, transportu, pozwoleń i koncesji. Po wypełnieniu formularza system wygeneruje na podstawie wpisanych danych wniosek do sądu i pełnomocnictwo, które należy wydrukować jedynie podpisać i przesłać na adres tego serwisu. Nasz pełnomocnik załatwi sprawnie zaświadczenie o niekaralności z sądu i prześle skan na e-mail oraz oryginał nada listem poleconym lub kurierem.

Przejdź do formularza zamówienia zaświadczenie o niekaralności online Wrocław.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu- zaświadczenie o niekaralności

rejestryonline.pl

Klikając w ten link zostaniesz przekierowany do serwisu rejestryonline.pl świadczącego usługi pozyskania dokumentu z niekaralności – KRK, z Krajowego Rejestru Karnego prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości

키워드에 대한 정보 zaświadczenie o niekaralności we wrocławiu

다음은 Bing에서 zaświadczenie o niekaralności we wrocławiu 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Zaświadczenie o niekaralności – jak wypełnić wniosek.

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Zaświadczenie #o #niekaralności #- #jak #wypełnić #wniosek.


YouTube에서 zaświadczenie o niekaralności we wrocławiu 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Zaświadczenie o niekaralności – jak wypełnić wniosek. | zaświadczenie o niekaralności we wrocławiu, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  일산 무보증 단기임대 | [복비공짜!] 단기임대/무보증임대란? 머예요? (공짜방 어플다운받으시고, 무료중개 받으세요) 179 개의 베스트 답변

Leave a Comment